Слобідський (Комінтернівський) р-н
Проведення роботи щодо підтимки родини як засобу підвищення та збереження виховного потенціялу батьків.
Фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" продовжують надавати соціальні послуги мешканцям Слобідського району, які мають ризик потрапляння в складні життєві обставини шляхом відвідування за місцем проживання. Під час візитів в такі сім'ї з членами родини проводяться профілактичні бесіди з метою формування відповідального батьківства, ведення здорового способу життя, недопущення виникненню негативних явищ в сім'ї та попередження домашнього насильства, тощо.
Нагадуємо, що мешканці Слобідського району можуть також отримати соціальні послуги шляхом особистого звернення до спеціалістів відділу за попереднім записом за телефоном +38(091)6150998.
Холодногірський (Ленінський) р-н
Фахівці із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», 08.07.2024 року в черговий раз долучились до акції «Донором корові стати легко».
Любі Харків’яни! Місту критично не вистачає донорів. Кому дозволяє здоров’я – задонатьте трохи крові. Повірте стати донором не страшно. Це пів години часу і солоденький чай на додачу.
Донорами крові можуть стати здорові люди України віком від 18 років і вагою від 50кг. Здавати кров можуть українці та іноземці, що мають посвідку на проживання в Україні.
Протипоказання щодо донорства поділяють на тимчасові та абсолютні. Рекомендуємо з ними ознайомитися.
У разі підвищення температури чи хронічного захворювання організму людини потрібен відпочинок.
Якщо ви не знайшли у себе протипоказань, то донорство – для Вас.
Донорство це відповідальна процедура, тому варто дотримуватися правил підготовки та харчування перед здаванням крові.
Після того, як ви стали донором, дотримуйтесь правил відновлення. Вже через 60днів знову зможете поділитися кров’ю.
Здати кров можна в ТЦ «Нікольскому» та в Центрі крові за адресою: м. Харків вул Клочківська, буд.366.
Салтівський р-н
Насильство в ширшому розумінні – це примус людини зробити щось проти її волі. Розрізняють фізичне, психологічне, сексуальне, економічне і соціальне насильство. Неодмінною умовою можливого насильства є нерівність сил і статусу.
Гендерне насильство – це будь-яка форма насильства, спричинена через гендерну ідентичність.
Дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації є порушенням фундаментальних прав людини так само, як дискримінація за ознакою раси, статі, кольору шкіри, інвалідності або релігії.
Сексуальне насильство – це примус людини до сексуальних стосунків проти її бажання і волі.
Прояви сексуального насильства:
Сексуальне насильство щодо дітей примус або заохочення дітей до:
Сексуальне домагання:
Сексуальна експлуатація:
Як уберегтися від сексуального насильства
Зменшити ризик потрапити в ситуацію, коли може відбутися сексуальне насильство, дітям і підліткам допоможуть такі поради:
ХМЦСС «Довіра»
Громадська організація "Десяте квітня" надає підтримку у протидії гендерно зумовленому насильству, а саме:
юридична допомога;
соціальний супровід;
психологічна підтримка;
тематичні інформаційні сесії;
тренінги для працівників спеціалізованих служб.
Також ГО "Десяте квітня" надає комплексну допомогу ВПО та постраждалому населенню:
юридична допомога;
соціальний супровід;
психологічна підтримка;
допомога в евакуації.
Телефонна гаряча лінія: 0800 33 28 58
Гаряча лінія у Telegram: https://t.me/TTA_hotline_web
Гаряча лінія у Vіber: https://invite.viber.com/...
Гаряча лінія працює з 9:00 до 19:00 без перерв, з понеділка до суботи.
Усі види допомоги надаються безоплатно!
Київський р-н
Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10249 щодо удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Новий законопроєкт дає можливість:
Згідно нового законопроєкту планується здійснити розмежування повноважень між Міністерством соціальної політики та Національною сервісною службою у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Прийняття нового законопроєкту передбачає внесення змін до Сімейного кодексу України, а також до деяких діючих наразі законів, серед яких:
Цим документом передбачено створення нових органів центральної влади, а також розширення переліку спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та запровадження спеціалізованої «гарячої лінії».
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Салтівський р-н
Як говорити з дітьми про ситуації, де постраждали інші діти?
Найважливіші нюанси та правила, які необхідно враховувати під час розмови.
1. Відповідайте лише тоді, коли дитина запитає першою. Психіка дітей влаштована таким чином, що реакція може прийти не одразу, а із затримкою. Будьте готовими відповісти на запитання і говорити небагато: одне запитання — одна відповідь. Дитина може бути не готовою до ваших особистих роздумів. Якщо ж бачите зацікавленість дитини в питанні, або темі, то підтримайте її та поговоріть з нею до того моменту, коли вже буде досить.
2. Зберігайте спокій. Часто дорослі не говорять з дітьми про складні речі, тому що самі бояться цих речей. Буває так, що дорослі проектують власну слабкість та тривогу на дітей. Але говорити потрібно. Простими словами про складні речі. Мовою дитини.
3. Залишайтесь уважними до почуттів та емоційного стану дитини. Якщо ви помічаєте зміни в поведінці дитини, якщо ви бачите, що новина про насилля, загибель іншої дитини дуже засмутила та занепокоїла малюка, — зверніться до спеціаліста, який зможе дізнатись більше про стан дитини та всі страхи та тривоги, які пов`язують його страхи та подію, яка трапилась.
4. Не приховуйте правду. Можливо, коли ви обговорюватимете із дитиною причини насилля, загибелі іншого малюка, дитина вперше зіштовхнеться із темою смерті когось молодого. Тут слід пам`ятати, що діти сприймають смерть зовсім по іншому, не так як дорослі. Тому приховувати правду не варто, так само як і не варто уникати відповідей на запитання про смерть. Адже, якщо ми щось намагаємось «заховати», то у дитини з`являється можливість дофантазувати, додумати. І такі фантазії, зазвичай, дуже шкодять дитині.
5. Подивіться з дитиною мультфільми або почитайте книги на складні теми, припустимо, на тему смерті. Тоді у малюка не залишиться невирішених питань. Гадаю, що мультфільм «Коко» стане чудовим прикладом, бо він показує, що трапляється після життя.
Кожна дитина — індивідуальна. Кожна історія -унікальна. Ми не можемо знати, як відреагує малюк на ту чи іншу складну ситуацію. Але ми можемо бути готовими до складних запитань. І в цьому процесі важливі наші особисті відповіді самому собі на ці запитання.
Холодногірський (Ленінський) р-н
Цими днями фахівці відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського центру «Довіра» провели робочу зустріч з представниками Служби в справах дітей по Холодногірському району м. Харкова. Тема зустрічі - організація соціального захисту сімей з дітьми.
Під час зустрічі розглянуто такі питання, як: аналіз проведеної профілактичної роботи з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, з родинами в яких вчинялось насильство щодо дітей, а також розроблення плану здійснення спільних виходів в сім’ї даних категорій.
Організація превентивної діяльності Відділу соціальної роботи по Холодногірському району включає плідну співпрацю з іншими соціальними партнерами, а саме: Служба в справах дітей по Холодногірського району, Комітетом у справах сім’ї, молоді та спорту по Холодногірському району, Адміністрацією Холодногірському району м. Харкова, Сектором ювенальної превенції.
Головне завдання Відділу в цій цій міжсекторіальній співпраці – виявлення сімей, які мають ризик потрапляння у складні життєві обставини та надання їм своєчасної допомоги та підтримки.
Салтівський р-н
«Насильство не на часі, коли йде війна», — з такою думкою живуть деякі українки й українці. Та в умовах конфлікту рівень насильства завжди зростає: і з боку агресора, і на побутовому рівні, й від рідних чи близьких.
Постійне напруження, стрес та невизначеність спричиняють агресію та конфлікти там, де їх раніше не було. Однак через війну постраждалі не сприймають це як головну проблему, закриваючи базові потреби в безпеці, їжі, теплі та інші першочергові витрати.
Втім, ігнорувати будь-який прояв насильства не варто, адже з часом його наслідки тільки посилюватимуться.
Тож де шукати підтримку, якщо ви зазнали насильства внаслідок війни?
Зверніться до найближчого з Центрів допомоги врятованим!
Такі осередки, де постраждалі внаслідок війни можуть розраховувати на підтримку, діють в 11 містах України. Там ви зможете закрити базові потреби, а також отримати соціально-психологічну, правову чи інформаційну консультацію від фахівців/-чинь.
Зверніться до сервісів допомоги у разі домашнього насильства. Спеціалізовані соціальні служби та організації допоможуть у такій ситуації. Якщо є потреба у безпечному місці, ви завжди можете попросити про переспрямування до притулку чи кризової кімнати.
Поговоріть із людиною, якій ви довіряєте.
Розкажіть усе, як є. Навіть якщо кривдник/-ця, наприклад, маніпулює фінансово. Не соромтеся просити про допомогу.
Бережіть себе!
ХМЦСС «Довіра»
Ви чуєте, що сусіди за стіною лаються, але ситуація виглядає чимось більшим, ніж сімейний конфлікт. Ви чуєте звуки ударів, крики про допомогу або просто бачите сусідку з синцями та слідами від побоїв.
Що робити у таких випадках?
ВИКЛИЧТЕ ПОЛІЦІЮ. У подібних випадках експерти радять звертатись у поліцію та описати усю ситуацію (телефонувати 102 та за необхідності на гарячу лінію з протидії домашньому насильству 0 800 500 335 / 116 123).
Навіть, якщо патруль не приїде на виклик, все одно ваше звернення зафіксують – це може допомогти постраждалій особі, коли вона вирішить звернутися до правоохоронців.⠀
ЗДІЙСНІТЬ ВІЗИТ ДО СУСІДІВ. Якщо потрібно переконатися, що у ваших сусідів усе добре, радять зайти до них під будь-яким приводом (якщо це безпечно!).
Якщо розумієте, що потенційна постраждала особа може бути не одна, почніть розмову здалеку: спитайте, чи працює в них інтернет, чи не підтоплюють їх сусіди згори або ж попросіть про допомогу з чимось.⠀
ЗАПРОПОНУЙТЕ ДОПОМОГУ. Можете обережно запитати про стан людини та запропонувати свою допомогу, якщо відповідь викликає сумніви.
Пам’ятайте, що особи, які зазнали насильства, можуть довго відмовлятися від допомоги. Вважається, що потерпілий/-ла від домашнього насильства можуть намагатися вирватися із цих стосунків близько СЕМИ РАЗІВ, аж доки не наважиться остаточно.
Не варто додатково тиснути на постраждалу чи звинувачувати її: краще продемонструвати свою підтримку, дати зрозуміти, що насилля не є нормою та запропонувати план дій. І бути готовим/-ою до того, що допомогу не приймуть одразу ж, та все ж ваша турбота стане важливим етапом на цьому шляху звільнення від аб’юзу.
У випадках, коли особою, яка зазнає насильства може бути ДИТИНА, необхідно негайно телефонувати в поліцію та за необхідності на дитячу гарячу лінію - 0 800 500 225 / 116 111. За останніми номерами вас зможуть вичерпно проконсультувати, що саме варто зробити в конкретній ситуації
Новобаварський (Жовтневий) р-н
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».