Корисні посилання

Архів

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Соціальна підтримка сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах задля розв`язання проблем та покращення становища

Сім`я – це перший соціальний інститут у житті дитини і важливий чинник її успішної соціалізації в майбутньому. Однак іноді сім`ї потрапляють у складні життєві обставини, які можуть загрожувати їх існуванню та призводити до вилучення дітей із родини. Соціальна робота з такими сім’ями є одним з пріоритетних напрямів діяльності відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (далі – Відділ). Основна мета цієї роботи  - збереження родини для дитини, як важливий спосіб запобігання соціальному сирітству.

В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги. Тому що в існуючих нині в Україні соціально-економічних умовах значна кількість українських сімей потребує соціального захисту і допомоги, які тією чи іншою мірою надаються державними та громадськими організаціями й базуються на відповідній нормативно-правовій базі.

Робота фахівців із соціальної роботи Відділу вимагає міжвідомчої співпраці, формування в кожному окремому випадку команди з представників різних підрозділів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості для вирішення ключових проблем отримувачів соціальних послуг.

Основне завдання фахівців із соціальної роботи - бути помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. Насамперед для сімей, які ризикують потрапити у складні життєві обставини внаслідок втрати роботи членами сім’ї, інвалідності, тяжкого захворювання, насильства над дітьми, розлучення, повернення одного з батьків після відбування покарання в місцях позбавлення волі, неналежного виконання батьківських обов’язків тощо.

 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Вітаємо лауреатів районного етапу міського конкурсу «Молода людина року»

Навіть у складні воєнні часи Харківська міська рада приділяє значну увагу підтримці талановитої молоді, адже саме вона є запорукою успішного майбутнього нашого міста. За сприянням Адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради відбулось урочисте нагородження переможців і лауреатів районного етапу міського конкурсу «Молода людина року». Відповідальний фахівець відділу соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» взяв участь у заході.

Учасників привітали директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олександр Власенко і заступник голови райадміністрації Ірина Корнєва. Конкурсантам вручили пам'ятні статуетки, дипломи департаменту та грамоти адміністрації району. Загалом було визначено 11 переможців і 22 лауреатів у різних номінаціях. 

Зазначимо, що звання «Молода людина року» присвоюється за вагомі досягнення молоді у різних сферах діяльності

Пишаємося нашою талановитою українською молоддю та бажаємо нових звершень, натхнення, Перемоги та мирного неба над рідним містом!

 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Домашнє насильство – одна з ключових соціальних проблем

Домашнє насильство - протиправні дії або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

Проблема домашнього насильства не перестає бути такою ж гострою та складною, попри війну не стає менш важливою. Більш за все від домашнього насильства потерпають: жінки, діти, люди похилого віку і особи з інвалідністю.

Наразі домашнє насильство у нашому суспільстві, на превеликий жаль, продовжує своє існування. Це проблема, яку не можна ігнорувати, якій необхідно протидіяти. Знати, як розрізнити його, як вести себе та як допомогти близьким, потрібно кожному. Тому фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» приділяють увагу інформаційно-просвітницькій, профілактичній роботі щодо формування ненасильницьких моделей поведінки. Одним із важливих заходів профілактики насильства серед наших отримувачів послуг є формування у них умінь і навичок розвитку і підтримки здорових міжособистісних відносин, навичок керування своєю поведінкою, вміння  конструктивного вирішення конфліктів, самостійного прийняття рішень

Важливо те, що чим більше та ширше ми будемо надавати інформацію нашим громадянам, тим менше страх та замовчування про таку проблему будуть впливати на те, що вона залишатиметься в тіні.

 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Вишиваємо перемогу!!!

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. Цьогоріч свято пройде під символічним гаслом «Вишиваємо перемогу». 

День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам`ять.

Незважаючи на свою багатовікову історію, вишиванка залищається дуже модною. Жоден інший національний костюм не є таким актуальним для сучасності як українська вишиванка.

День вишиванки – урочиста подія для кожного українця. Взяти участь у святкуванні Дня вишиванки просто – одягніть вишиванку!!!

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Контроль за цільовим використанням коштів при народженні дитини

Фахівці відділу соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (ВСР по Основ`янському району) здійснюють контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. 

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, фахівцями складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Під час відвідування сімей проведено бесіди щодо ведення здорового способу життя; недопущення бездоглядності дітей та вчинення насильства над ними; профілактики травматизму у побуті; сумлінного виконання батьківських обов’язків по догляду та вихованню дітей, а також відповідальності за їх життя та здоров’я. Надано соціальні послуги консультування та соціальної профілактики. У разі коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини) сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями ВСР по Основ`янському району.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Консультаційний пункт – підтримка материнства та укріплення сім`ї

Фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (далі – Відділ), з метою формування відповідального та усвідомленого батьківства, попередження раннього соціального сирітства, надають соціальні послуги в консультаційному пункті при комунальному некомерційному підприємстві "Міський клінічний пологовий будинок № 7" Харківської міської ради.

Метою консультаційного пункту є сприяння зміцненню інституту сім'ї шляхом формування засад відповідального усвідомленого батьківства.

Пункт створено для здійснення соціальної роботи з вагітними жінками та жінками, які народили дитину, неповнолітніми матерями, молодими подружжями, породіллями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини, батьками (або особами, які їх замінюють), які тимчасово влаштували дитину в будинок дитини, батьками, у яких народилися діти з вадами розвитку або померли новонароджені діти. Основні завдання консультаційного пункту – запобігти відмовам матерів від новонароджених дітей, забезпечити психологічну та соціальну підтримку вагітних жінок та жінок, які народили дитину, зокрема неповнолітніх породіль, забезпечити соціально-психологічну підтримку батьків, в яких народилися діти з вадами розвитку або померли новонароджені діти та реінтеграція новонароджених дітей, від яких відмовились батьки, та дітей віком до 3-х років з будинків дитини у сімейне оточення (у прийомні сім'ї, ДБСТ, встановлення опіки, всиновлення).

Записів з 1 по 6Всього: 6