Корисні посилання

Архів

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Гендерно зумовлене насильство: виклики під час війни

Кожна третя жінка у світі стикається із гендерно зумовленим насильством. Воно буває фізичним, психологічним, сексуальним, економічним і не тільки, й вчиняється щодо людини через її приналежність до певної статі.

Гендерно зумовлене насильство торкається жінок усіх народностей і релігій, не зважає на достаток чи колір шкіри. Воно існує в приватній і публічній сферах, перетинає материки й долає океани.

У 2006 році Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй оприлюднив поглиблене дослідження всіх форм насильства щодо жінок, у якому наголошувалося, що "Насильство щодо жінок зберігається в кожній країні світу як повсюдне порушення прав людини та головна перешкода для досягнення гендерної рівності".

Насильники не роблять перерви на війну чи пандемію, а найчастіше іще й посилюють свої нестерпні дії у складні часи. На жаль, гендерно зумовлене насильство є найпоширенішою причиною смерті та інвалідності серед жінок репродуктивного віку

З початком повномасштабного вторгнення кількість випадків гендерного насильства збільшилася. Почастішали випадки онлайн-насильства.

До того ж, за час війни чимало жінок та чоловіків прийняли рішення повернутись до партнера, партнерки або родичів для спільного життя через втрату стабільного доходу, підвищення цін на житло тощо. Часто поверталися саме до тих людей, які вчиняли насильство над ними.

До всього, через втрату безпеки, неможливість вплинути на перебіг подій та спланувати майбутнє емоційний стан багатьох із нас погіршується. Через це бувають неконтрольовані сплески агресії, що також може призводити до вчинення насильницьких дій. І це коло все складніше розірвати.

Свобода від насильства є основним правом людини. У той же час гендерне насильство підриває почуття власної гідності та самоповаги. Це впливає не лише на фізичне, але й на психічне здоров’я, може призвести до саморуйнування, ізоляції, депресії та суїцидальних спроб. Гендерне насильство є перешкодою для реалізації благополуччя кожної людини та її права на самореалізацію та саморозвиток у сім’ї, громаді та суспільстві. Пам’ятайте, будь-якій формі насильства немає виправдання. А поруч завжди є хтось, хто розрадить, вислухає і допоможе!!!

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Соціальна підтримка сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах задля розв`язання проблем та покращення становища

Сім`я – це перший соціальний інститут у житті дитини і важливий чинник її успішної соціалізації в майбутньому. Однак іноді сім`ї потрапляють у складні життєві обставини, які можуть загрожувати їх існуванню та призводити до вилучення дітей із родини. Соціальна робота з такими сім’ями є одним з пріоритетних напрямів діяльності відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (далі – Відділ). Основна мета цієї роботи  - збереження родини для дитини, як важливий спосіб запобігання соціальному сирітству.

В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги. Тому що в існуючих нині в Україні соціально-економічних умовах значна кількість українських сімей потребує соціального захисту і допомоги, які тією чи іншою мірою надаються державними та громадськими організаціями й базуються на відповідній нормативно-правовій базі.

Робота фахівців із соціальної роботи Відділу вимагає міжвідомчої співпраці, формування в кожному окремому випадку команди з представників різних підрозділів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості для вирішення ключових проблем отримувачів соціальних послуг.

Основне завдання фахівців із соціальної роботи - бути помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. Насамперед для сімей, які ризикують потрапити у складні життєві обставини внаслідок втрати роботи членами сім’ї, інвалідності, тяжкого захворювання, насильства над дітьми, розлучення, повернення одного з батьків після відбування покарання в місцях позбавлення волі, неналежного виконання батьківських обов’язків тощо.

 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Вітаємо лауреатів районного етапу міського конкурсу «Молода людина року»

Навіть у складні воєнні часи Харківська міська рада приділяє значну увагу підтримці талановитої молоді, адже саме вона є запорукою успішного майбутнього нашого міста. За сприянням Адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради відбулось урочисте нагородження переможців і лауреатів районного етапу міського конкурсу «Молода людина року». Відповідальний фахівець відділу соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» взяв участь у заході.

Учасників привітали директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Олександр Власенко і заступник голови райадміністрації Ірина Корнєва. Конкурсантам вручили пам'ятні статуетки, дипломи департаменту та грамоти адміністрації району. Загалом було визначено 11 переможців і 22 лауреатів у різних номінаціях. 

Зазначимо, що звання «Молода людина року» присвоюється за вагомі досягнення молоді у різних сферах діяльності

Пишаємося нашою талановитою українською молоддю та бажаємо нових звершень, натхнення, Перемоги та мирного неба над рідним містом!

 

Записів з 1 по 3Всього: 3