Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (далі - Відділ) продовжують надавати соціальні послуги та здійснювати прийом громадян задля допомоги в комплексному вирішенні проблем сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах чи мають ризик потрапляння в такі обставини.
Чекаємо Вас за адресою: м. Харків, вул. Б. Хмельницького, буд. 8, к. 7, 9, за попереднім записом: за тел. 067-195-31-41, 732-44-80. також ми відвідуємо отримувачів послуг за адресами їх фактичного проживання Співробітники Відділу завжди готові прийти на допомогу всім, хто її потребує, та співпрацювати з різними установами та організаціями всіх форм власності, заради благополуччя та добробуту сімей Основ`янського району м. Харкова.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Події в Україні, які відбуваються протягом останніх років, стали справжнім викликом для українців. Революція Гідності, війна в форматі АТО/ООС, пандемія COVID-19 та повномасштабне вторгнення росії в Україну надзвичайно вплинули на психічне здоров’я населення. Фахівці із соціальної роботи - працівники, які допомогають великій кількості громадян, і часто змушені бути емпатичними свідками багатьох історій людей, яким надають допомогу.
Проте варто пам’ятати, що соціальні фахівці – перш за все люди, які перебувають в таких же самих умовах, що й інші громадяни в українському соціумі. Фахівцям соціальної сфери важливо відповідально ставитись до свого психічного здоров’я та загального емоційного стану, тому вони повинні привертати увагу питанню турботи про власне психічне здоров’я, підвищення стресостійкості та сприяння формуванню та посиленню навичок самодопомоги та взаємопідтримки. Через війну та щоденні виклики, українське суспільство вже тривалий час перебуває в стані надмірного стресу. Поступово більшість людей в суспільстві усвідомлює, що це не «біг на короткій дистанції», а довготривалий «марафон» до якого варто адаптуватись та навчитись по-іншому розподіляти свої ресурси. На сьогодні найкращим помічником є контакт з реальністю. Адже саме здатність оцінювати та приймати реальність дає можливість своєчасно та об’єктивно оцінювати рівень загроз та викликів, критично ставитись до власних можливостей та ресурсів, формувати для себе власні продуктивні стратегії самодопомоги та підтримки.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Тренінги з мінної безпеки є надзвичайно актуальними, особливо в умовах воєнного стану в Україні. На поточному тижні за сприянням фахівців відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», в укритті Комунального закладу «Харківський ліцей № 10 Харківської міської ради» представники міжнародної гуманітарної організації «Handicap International» продемонстрували казку «Мінна безпека. Поводження на замінованій території, правила поведінки» у вигляді коміксів з коментуванням живим голосом для учнів 3-5 класів навчальних закладів Основ`янського району м. Харкова.
Під час заходу школяри у зрозумілій та інтерактивній формі дізналися про небезпеку від вибухонебезпечних предметів, шкоду, яку можуть завдати ці предмети та правильну поведінку щодо поводження на замінованій території. Разом з лекторами діти засвоїли, що у сучасному житті існує безліч зовнішніх чинників, які можуть завдати шкоди людині. Проте є набір простих правил, які можуть допомогти уникнути травм і зробити життя безпечнішим у разі надзвичайних ситуацій. Наприкінці заходу дівчата та хлопці отримали подарунки, яким дуже зраділи, також вони були дуже задоволені, що змогли зустрітися з однокласниками та поспілкуватися. А для дорослих дитячі посмішки - це головне!
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Щоб ефективно допомагати отримувачам послуг відділу соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (далі – Відділ) та збільшити кількість наданих послуг мешканцям Основ`янського району м. Харкова, фахівці Відділу разом з представниками Служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради комісійно відвідують родини, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою надання їм допомоги у вирішенні проблемних питань.
За результатом рейдового заходу складаються акти оцінки потреб сім`ї/особи сімей опікунів/піклувальників та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, з батьками проводяться індивідуально-профілактичні бесіди щодо відповідальності за виконання неналежним чином батьківських обов’язків, щодо виховання, утримання та розвитку дітей. Спільними зусиллями досягаються очевидні результати. Батьки, знаючи, що перебувають під особливим контролем відповідних служб, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах. Ці заходи також сприяють своєчасному наданню допомоги та напрацюванню алгоритму взаємодії відповідних служб, що в подальшому дозволить вирішувати проблеми, які виникають під час роботи з такими особами
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
День пам’яті героїв Небесної сотні відзначається щороку 20 лютого. Це день жалоби, що вшановує загиблих учасників Революції гідності. 20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 11 років від початку російської агресії.
Адже саме тоді, коли на вулиці Інститутській у Києві гинули беззбройні протестувальники, російська федерація розпочала воєнну агресію, анексувавши АР Крим, а згодом окупувавши частину Луганської та Донецької областей. 24 лютого 2022 року почалася повномасштабна агресія, яка триває вже третій рік, несучи українцям смерть, горе та руйнацію. Саме таку ціну платить наша країна за право бути суб’єктом на карті світу та мати власні суверенітет і державність. Одними з перших, які рішуче виступили на захист нашої Батьківщини, були Герої Небесної Сотні. Вони стали символом світла та перемоги над злом. Разом із героями російсько-української війни, які відстоюють на фронті наше право жити у вільній соборній Україні, вони живлять та зміцнюють нашу віру в Перемогу.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
З метою профілактики потрапляння сімей у складні життєві обставини (далі - СЖО) та допомогти родинам, які перебувають у СЖО, зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах, мали все необхідне для навчання та повноцінного розвитку, відповідальний фахівець відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» разом з представником Служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради здійснили відвідування сімей отримувачів послуг Основ`янського району, які потребують соціальної підтрикмки.
В ході заходу фахівці комісійно відвідали родини, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою надання їм допомоги у вирішенні проблемних питань. За результатом рейдового заходу складено акти оцінки потреб сім`ї/особи сімей опікунів, піклувальників та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Фахівці провели профілактичні бесіди з питань необхідності створення підтримуючого середовища для дітей, підвищення виховного батьківського потенціалу та набуття батьками навичок підтримки позитивного мікроклімату в родині, формування уміння планувати власний бюджет, надано рекомендації щодо мобілізації власних ресурсів для вирішення особистих нагальних проблем та подолання складних життєвих обставин. З батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди щодо відповідальності за виконання неналежним чином батьківських обов’язків щодо виховання, утримання та розвитку дітей. Спільна робота триватиме й надалі.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Воєнний конфлікт в Україні та затяжна соціально-політична криза справляють деструктивний вплив на всі сфери життя населення. Таким чином зростає кількість неблагополуччя, конфліктнів у сім'ях, а відтак, і їх розпаду. Значно поширилися такі явища, як соціальне сирітство, бездоглядність, безпритульність дітей. Стає актуальним таке поняття як «неблагополучна сім'я».
Тому фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (далі – Відділ) постійно стикаються з тим, що проблеми дітей, які перебувають у складній життєвій ситуації, прямо пов’язані з їх життям у сім’ї. В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.
Соціальна підтримка таких сімей включає в себе сприяння у вирішенні будь-яких проблем та кризових ситуацій, а не тільки економічних. Фахівці Відділу проводять соціально-профілактичну роботу, спрямовану на запобігання потраплянню у складні життєві обставини осіб та сімей з дітьми. Надають особам та родинам з дітьми комплекс соціальних послуг відповідно до їхніх потреб з метою подолання складних життєвих обставин та мінімізації негативних наслідків таких обставин.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Соціальна послуга екстреного (кризового) втручання полягає у забезпеченні якісної, оперативної, короткотривалої допомоги, захисту і підтримки особ, які переживають кризову ситуацію, у тому числі насильство в сім’ї, не можуть самостійно сформувати ефективні способи реагування та адаптації до кризової ситуації, а також в організації і застосуванні заходів щодо її усунення, мінімізації або подолання.
За наявності загрози життю чи здоров’ю особи надавач соціальної послуги негайно в телефонному режимі повідомляє службу у справах дітей (у разі загрози життю чи здоров’ю дитини), орган Національної поліції та здійснює негайно, але не пізніше ніж протягом 24 годин екстрене втручання. Після здійснення екстреного втручання надавач соціальної послуги аналізує обставини, що призвели до виникнення кризової ситуації, для планування та проведення подальшої роботи з отримувачем соціальної послуги.
Соціальна послуга екстреного (кризового) втручання спрямована на допомогу особам, постраждалим від кризової ситуації, у тому числі насильства в сім’ї, у відновленні оптимального рівня персонального і міжперсонального функціонування, на зменшення ознак кризової ситуації та усунення прямої загрози життю і здоров’ю отримувачів соціальної послуги, активізацію та наснаження осіб, які потрапили в кризову ситуацію, у тому числі постраждали від насильства в сім’ї, підвищення їхньої особистої спроможності на подальше самостійне вирішення проблем, що спричинили кризову ситуацію або стали її наслідком.
Якщо звернення/повідомлення містить інформацію про наявність загрози життю чи здоров’ю особи, надавач соціальної послуги здійснює екстрене втручання негайно.
Під час оцінки кризової ситуації отримувача соціальної послуги надавачі соціальної послуги повинні визначити: рівень ризику для здоров’я та життя отримувача соціальної послуги; необхідний вид втручання;ресурси, необхідні для подолання кризової ситуації; необхідність залучення спеціалістів, які здійснюють кризове та екстрене втручання (медичні працівники, представники правоохоронних органів); заходи, які необхідно здійснити для подолання кризової ситуації; періодичність та термін реалізації запланованих заходів.