Корисні посилання

Архів

Київський р-н

Як зміцнити стосунки між подружжям: топ-7 дієвих порад

Досить часто відносини між чоловіком та дружиною заходять, так би мовити, у глухий кут. Що робити, щоб цього не сталося і як найшвидше вийти з кризи, якщо між подружжям вже «пробігла чорна кішка»?

Відповідь на це питання для вас підготував Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». У такому випадку доречними будуть поради психолога, до яких варто не лише прислухатися, а й реалізувати у своєму житті.

Порада 1. Віддавайте партнерові те, що хочете отримати самі.

Подружні стосунки отримають значний бонус, якщо кожен зробить у них свій особистий внесок. Якщо ви хочете, щоб вас зрозуміли, намагайтеся проявити більше розуміння до своєї половинки. Те ж саме стосується і інших аспектів спільного життя. При цьому не слід забувати, що партнерові потрібно заздалегідь повідомити про власні бажання і моменти, які не влаштовують. Це потрібно для того, щоб він або вона мали розуміння, чого саме ви потребуєте.

Порада 2. Знайдіть спосіб стати кращими друзями та залишитися ними.

Дехто вважає, що бути кращими друзями з партнером – це не романтично. При цьому багато пар, які живуть за таким принципом, переконані, що це допомагає цікаво і насичено проводити час разом. В таких стосунках партнери завжди підтримують один одного і ніколи не принижують.

Порада 3. Відпустіть свій гнів.

Гнів – справжній вбивця і руйнівник міцних подружніх стосунків. Саме він робить вас або вашу половинку егоцентричним і заважає бачити хоча б щось хороше навколо. Якщо ви не задоволені своїм партнером, дайте собі трохи часу, щоб заспокоїтися, а потім спокійно обговоріть, що відбувається.

Порада 4. Говоріть один одному про свої почуття.

У вас завжди є можливість зробити сімейні стосунки глибшими, висловивши свою прихильність до партнера. Відчуття поваги та турботи з боку того, кого ви любите, робить життя набагато приємнішим та змістовнішим. Більшості із нас, без сумніву, подобається чути на свою адресу «я тебе кохаю», тому не стримуйтеся і кажіть те, що відчуваєте.

Порада 5. Зрозумійте, що всі пари різні.

У кожної пари є індивідуальні особливості та потреби. Розуміння і визнання відмінностей робить спільне життя більш мирним, цікавим і веселим.

Порада 6. Під час сварки спочатку перевірте, що відбувається всередині вас.

Замість того, щоб злитися на партнера через те, що ви відчуваєте себе невдоволеним, обдумайте власні емоції. Більшість аргументів виникає з наших власних страхів або болю. Зазвичай ми засмучуємось не через ті причини, про які спершу думаємо, тому варто твердо переконатися, що ви чітко розумієте свої переживання.

Порада 7. Говоріть більше, ніж будь-коли.

Ви повинні ризикнути поділитися тим, що насправді відбувається в ваших серцях і головах. Якщо ваш партнер не знає, як ви себе почуваєте, або ви самі цього не знаєте, тоді обов’язково потрібно ініціювати розмову. Краще зробити це якомога раніше.

Дотримуючись цих простих і водночас дієвих порад, ви гарантовано уникнете багатьох гострих кутів у подружніх відносинах. Не лінуйтеся брати на себе ініціативу розвитку і підтримки якісних і міцних стосунків. З часом ви і ваш партнер перейдете на зовсім інший, значно вищий і кращий рівень подружнього життя, в якому не буде місця дрібним сваркам і безглуздим докорам.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Муніципальна няня: хто має на неї право?

«Муніципальна няня» – це послуга догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку або 6-річного віку в окремих випадках, яка надається для підтримки батьків та опікунів дитини.

Раніше такою послугою могли скористатися лише батьки/опікуни дитини, яка потребує додаткового догляду, або батьки/опікуни, що є особами з інвалідністю І чи ІІ групи та мають дитину до 3-х років.

В червні поточного року Кабінет міністрів України прийняв зміни і відтепер вік дітей збільшено до 6-и років. Також послугу «муніципальна няня» можуть отримати батьки/опікуни дитини, які доглядають за:

  • дитиною до 3-х років, якщо один із батьків/опікунів є внутрішньо переміщеною особою (ВПО);
  • дитиною до 6-и років, яка разом із батьками/опікунами проживає на території, де неможливо забезпечити функціонування дитячих садочків;
  • дитиною до 6-и років, якщо один із батьків/опікунів є особою з інвалідністю І чи ІІ групи;
  • дитиною до 6-и років, яка потребує додаткового догляду. Зокрема, це дитина з інвалідністю, або хвора на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність.

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою заявнику даної послуги за здійснення догляду за дитиною протягом місяця.

Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91) чи юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до 3-х років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків/опікунів дитини.

Компенсація виплачується у розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої станом на 1 січня відповідного року (з 01.01.2024 року розмір мінімальної заробітної плати становить 7100 грн.). Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100% мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць. Розмір компенсації послуги «муніципальна няня» не може перевищувати суму, сплачену заявником муніципальній няні.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Європейські стандарти соціальних послуг в Україні

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт про Єдину інформаційну систему соціальної сфери.

Завдяки цьому надання соціальних послуг в нашій державі стане максимально наближеним до європейських стандартів. Нововведення дасть можливість у найближчій перспективі об’єднати декілька важливих реєстрів та ресурсів в один. Єдина інформаційна система соціальної сфери – ЄССС стане сучасною альтернативою застарілим розрізненим реєстрам, в якій буде відображатися «соціальна історія» людей та сімей.

Таким чином особи та сім’ї, які потребують отримання тих чи інших соціальних послуг, зможуть економити власний час на відвідуванні різних установ та отриманні різноманітних довідок. За соціальною підтримкою можна буде звернутися в будь-якому населеному пункті України в онлайн- або офлайн-режимі. Завдяки внутрішнім обмінам з іншими реєстрами такий запит буде оброблено значно швидше і якісніше.

Законопроєкт про Єдину систему пропонує:

  • Ефективність і комплексність соціальної підтримки;
  • Надійний захист персональних даних;
  • Мінімізацію корупційної складової на місцевих рівнях.

Після погодження Уряду, документ буде направлено до Верховної Ради України.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Сім’ї з дітьми отримали продуктові набори

Родини, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримали благодійну допомогу продуктами харчування першої необхідності.

Серед бенефіціарів, як і раніше, значаться найбільш вразливі верстви населення:

  • одинокі батьки і матері;
  • багатодітні та малозабезпечені родини;
  • особи/діти з інвалідністю;
  • внутрішньо переміщені особи.

Отримання продуктів харчування стало можливим завдяки багаторічній співпраці відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги».

Благодійну допомогу отримали дев’яносто родин, які з тих чи інших причин, опинилися в складних життєвих обставинах. Більшість із них мають проблеми із працевлаштуванням, отримують низьку заробітну плату, втратили житло або змушені були змінити місце проживання у зв’язку із воєнними діями.

До продуктових наборів увійшли наступні товари першої необхідності:

  • декілька видів круп;
  • консерви;
  • макаронні вироби;
  • соняшникова олія;
  • чай;
  • тушонка;
  • паштет;
  • згущене молоко;
  • вівсяні пластівці;
  • сухий суп;
  • цукор;
  • солодощі.

Також в рамках реалізації проекту родинам були надані професійні консультації психолога та різні соціальні консультації працівниками благодійного фонду.

«Я виховую двох неповнолітніх дітей сам, дружина померла від онкологічного захворювання близько року тому, – розповідає Роман, один із отримувачів благодійної допомоги, сім’я якого знаходиться на обліку Відділу як така, що перебуває у складних життєвих обставинах. – Працюю, але коштів для належного забезпечення дітей все одно не вистачає. Також мені допомагають бабусі, а інакше, я просто не знаю, як би я справлявся з цією ситуацією. Всі продукти харчування, які ми отримали, нам дуже доречні, адже зараз все коштує дуже дорого і придбати навіть прості макарони чи цукор не завжди є можливим».

Багаторічна співпраця Відділу та Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» дає можливість родинам, що перебувають у складних життєвих обставинах, покращити свій матеріальний стан і отримати необхідну допомогу кваліфікованих спеціалістів. Постійна увага і щира турбота з боку фахівців – це те, що так потрібно сім’ям з дітьми, які потерпають від різних труднощів у цей нелегкий для всіх нас час.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» та всім спонсорам, причетним до надання благодійної допомоги, а також за проявлену увагу і постійну підтримку сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Продуктивна співпраця – гідний результат!

Масштабні воєнні дії назавжди змінили життя багатьох мешканців в різних селах і містах по всіх куточках нашої країни.

Вимушена зміна місця проживання – це надзвичайно складно і боляче, адже людина залишає нажите роками майно – будинок чи квартиру, огород, господарство, а з ними і частинку себе, свого серця і душі. Не завжди вдається повернутися назад, до свого дому, тому тимчасовий переїзд для багатьох українців стає відправною точку для налагодження нового життя – в іншому місті, області чи й взагалі країні.

Головне завдання суспільства і кожного із нас, полягає в тому, щоб не залишити вимушених переселенців сам на сам зі своєю бідою. Підтримати, допомогти, надати слушну пораду чи просто сказати добре слово. Досить часто люди переїжджають цілими сім’ями, тому влаштуватися на новому місці їм надзвичайно складно.

Саме така родина нещодавно звернулася за допомогою до Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». Багатодітна сім’я – мати і троє неповнолітніх дітей прибули до нашого міста із Миколаївської області. Певний час жінка з дітьми самостійно винаймала житло у Харкові, поки в неї вистачало коштів. Згодом перед вдовою та її трьома дітьми постала велика проблема – де жити, якщо немає чим платити за оренду. Саме із таким питанням вона і звернулася до Відділу.

Спочатку, за сприяння фахівців, родина була поселена до тимчасового хостелу, а також отримала продукти харчування та необхідний одяг. Разом з тим, питання щодо пошуку постійного придатного місця проживання для сім’ї залишалося відкритим. Завдяки тісній і продуктивній співпраці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та громадської організації «П’ятихатки-БАМ» цю проблему вдалося вирішити в найкоротший термін.

В результаті спільно проведеної злагодженої роботи, всі троє дітей отримали нові сучасні гаджети для навчання – ноутбуки, а мати – мобільний телефон. Також за сприяння Відділу та допомоги працівників ГО «П’ятихатки-БАМ» всім членам родини були придбані квитки на автобус до Чернівців, де сім’я планує залишитися на постійне місце проживання.

Ця історія має щасливий кінець, але, нажаль, так трапляється далеко не завжди. Багато людей не можуть знайти житло, працевлаштуватися на новому місці, не знають, куди звернутися за допомогою і як взагалі жити далі. Саме тому ми повинні бути більш уважними, чуйними і добрими до тих, хто опинився у біді. Варто пам’ятати, що кожен із нас може потрапити у складну життєву ситуацію і тоді негайної допомоги будемо потребувати вже ми самі.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність за проявлену увагу і надану допомогу громадській організації «П’ятихатки-БАМ». В цей складний для України час саме завдяки небайдужим людям можливо неможливе – допомагати тим, хто знаходиться в критичній ситуації і не має змоги знайти вихід із неї самостійно.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

«Пакунок малюка»: що нового для немовлят?

В 2024 році традиційні бебі-бокси дещо змінили свій склад, аби ще більше задовольняти потреби новонароджених та їх батьків.

«Пакунок малюка» або бебі-бокс – це одноразова натуральна допомога від держави сім’ям, в яких народилася дитина. Головною метою реалізації даної програми є підтримка родин та надання необхідної допомоги у забезпеченні належного догляду за новонародженим.

Перші пакунки для немовлят почали видаватися ще у 2018 році. За цей час по Україні було видано близько 700 тисяч одиниць. Можливим є також варіант отримання грошової компенсації замість «пакунку малюка», але переважна більшість батьків все одно обирає перший варіант. До бебі-боксу входять більше вісімдесяти необхідних речей і засобів, які є дуже актуальними в перші місяці життя дитини.

Завдяки спілкуванню з родинами, в яких виховуються маленькі діти, на початку цього року на державному рівні було прийнято рішення про виключення та включення деяких позицій в «пакунок малюка». Так, з нього були видалені непотрібні речі та ті, з яких діти досить швидко виростають. Замість них були включені:

  • Ковдра більшого розміру;
  • Багаторазові вологостійкі пелюшки;
  • Теплі речі.

Також текстильний слинявчик було замінено на силіконовий. З метою додаткової поінформованості батьків, партнерська організація UNICEF Ukraine додала до дитячого боксу порадник «Від народження до року».

Отримати «пакунок малюка», як і раніше, можна у пологовому будинку. За умови, якщо він тимчасово відсутній у закладі, протягом тридцяти календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву на отримання бебі-боксу до органів соціального закладу населення або до центру надання адміністративних послуг за місцем проживання чи перебування.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Благодійна допомога для родин з дітьми

Продуктові набори отримали сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, що проживають в Київському районі міста Харкова.

Воєнні дії на території міста і області продовжують нарощувати кризу у всіх сферах життя. Сьогодні досить багато людей потребують будь-якої допомоги, а надто продуктами харчування. У Харкові мешкає значна кількість внутрішньо переміщених осіб з області і інших регіонів України, і переважно це родини з дітьми.

Завдяки багаторічній співпраці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» продуктові набори вкотре отримали найменш захищені верстви населення.

Мешканці міста вдячні за турботу і проявлену увагу до них та членів їхніх родин. Цього разу допомогу отримали дев’яносто сімей, які з тих чи інших причин, опинилися у складних життєвих обставинах. Одинокі батьки та матері, діти і дорослі особи з інвалідністю, багатодітні та малозабезпечені сім’ї, внутрішньо переміщені особи – всі вони наразі потребують постійної підтримки з боку суспільства.

До продуктових наборів увійшли наступні товари першої необхідності: декілька видів круп, консерви, макаронні вироби, олія, чай, тушонка, паштет, згущене молоко, вівсяні пластівці, сухий суп, цукор та солодощі. Також в рамках реалізації проекту родинам були надані професійні консультації психолога та різні соціальні консультації працівниками б фонду.

Переважна кількість отримувачів благодійної допомоги потребує не лише продуктів харчування, а й звичайної людської уваги та тепла. Інколи для полегшення стану людини достатньо її вислухати, підтримати добрим словом чи слушною порадою, направити до потрібного фахівця чи організації. Це твердження підтримують як фахівці Відділу, так і представники Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги», адже щодня спілкуються з отримувачами послуг і з перших уст дізнаються про їхні справжні потреби.

«Моя родина наразі дуже потребує будь-якої допомоги. Взимку наш будинок в якому ми живемо постраждав від обстрілів, житло наполовину зруйноване, – розповідає Яна, одна із отримувачок благодійної допомоги, сім’я якої знаходиться на обліку Відділу як така, що перебуває у складних життєвих обставинах. – Я працюю, але коштів все одно не вистачає, виховую дитину сама. Добре, що є бабуся, яка нам допомагає і добрі люди, які не залишають у біді. Продукти – це те, що потрібно кожного дня, тому ми дуже вдячні за все, адже це зекономлені кошти на щось інше, необхідне для моєї дитини».

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» та всім спонсорам, причетним до надання благодійної допомоги, а також за проявлену увагу і постійну підтримку сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 7Всього: 7