Корисні посилання

Архів

Київський р-н

Пільги для учасників бойових дій

В рамках діючого законодавства учасники бойових дій мають право на отримання низки пільг, в тому числі і на сплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу.

Так, серед діючих пільг варто зазначити наступні:

  • знижка на квартплату 75% (в межах норм, передбачених діючим законодавством);
  • знижка на комунальні послуги 75% (газ, електроенергія та інші послуги) та скраплений балонний газ для побутових потреб в межах середніх норм споживання. Для людей з інвалідністю знижка на комунальні послуги становить 100%.
  • Знижка вартості палива 75%, зокрема рідкого, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення (у межах норм, встановлених для продажу населенню).

Автоматично пільги не надаються, їх потрібно оформити. Для цього необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України (ПФУ) із заявою про внесення відомостей до Реєстру осіб, які мають право на пільги та про надання пільг (у разі якщо заявник не перебуває на обліку в даному Реєстрі).

У заяві про надання пільг, зокрема, зазначаються дані щодо житлово-комунальних послуг, якими людина користується, а також назва та особовий рахунок організації, яка надає послуги. Після отримання та перевірки інформації приймається рішення про призначення пільг.

Під час перевірки відомостей, організація, яка управляє гуртожитком, надає Пенсійному фонду інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, якими користується учасник бойових дій, а також про ціни і тарифи на ці послуги. Саме на ці послуги і можуть бути призначені пільги.

Пільги можна оформити як офлайн, відвідавши сервісний центр ПФУ, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), так і онлайн, через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ або через за стосунок Дія (за наявності Дія.Підпису).

З травня 2024р. у разі якщо ветеран війни (особа з інвалідністю внаслідок війни, учасник бойових дій, учасник війни) не може самостійно подати заяву на призначення пільги на житлово-комунальні послуги, це за нього можуть зробити члени його родини.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Благодійна допомога продуктами харчування

Родини, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримали продуктові набори, до складу яких увійшли продукти харчування першої необхідності.

Всі сім’ї, яким була надана благодійна допомога, знаходяться на обліку Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах. Отримання продуктів харчування першої необхідності стало можливим завдяки багаторічній співпраці Відділу та Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги».

Благодійну допомогу отримали найбільш вразливі верстви населення, а саме:

  • внутрішньо переміщені особи;
  • малозабезпечені родини;
  • особи та діти з інвалідністю;
  • багатодітні сім’ї;
  • опікунські родини;
  • одинокі батьки і матері;
  • сім’ї, в яких є випадки домашнього насильства.

Напружена ситуація в Україні і в місті Харкові зокрема, пов’язана з постійними обстрілами, негативно впливає на всіх жителів нашого міста і країни в цілому. Щоденні сигнали повітряної тривоги, руйнація житлових будинків внаслідок авіаційних ударів, стрімкий ріст цін на продукти першої необхідності, відсутність постійного місця роботи у одного або відразу у обох батьків. Все це сприяє підвищенню рівня загального стресу, появі різноманітних захворювань у дітей і дорослих, а також виникненню інших негативних явищ у суспільстві.

З огляду на складну ситуацію, яка склалася у м. Харкові з початку повномасштабної війни, за сприяння Відділу, представники Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» надають постійну підтримку і посильну допомогу сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Цього разу до продуктових наборів увійшли наступні товари першої необхідності:

  • декілька видів круп;
  • консерви;
  • макаронні вироби;
  • соняшникова олія;
  • чай;
  • тушонка;
  • паштет;
  • згущене молоко;
  • вівсяні пластівці;
  • сухий суп;
  • цукор;
  • солодощі.

Також в рамках реалізації проекту родинам були надані професійні консультації психолога та соціальних працівників.

«Я сама виховую трьох неповнолітніх дітей. Нещодавно отримала статус багатодітної сім’ї – у травні цього року в мене народився третій син, – розповідає Ірина, одна із отримувачок благодійної допомоги, родина якої знаходиться на обліку Відділу як така, що перебуває у складних життєвих обставинах. – Зараз я знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, тому не маю можливості працювати. Діти потребують не тільки постійного нагляду і виховання, а й чималих коштів. Фінансово мені допомагають мої батьки, які проживають окремо, але цього все одно не достатньо для нашої великої сім’ї. Ми дуже вдячні за проявлену увагу і надану допомогу продуктами харчування, адже зараз вони коштують чималих грошей. Навіть купуючи самі дешеві продукти, нам на місяць потрібна досить значна сума на проживання, тому благодійна допомога продуктовими наборами – це саме те, що нам так зараз потрібно».

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» та всім спонсорам, причетним до надання благодійної допомоги, а також за проявлену увагу і постійну підтримку сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

День фізичної культури і спорту в Україні

Традиційно, це свято в нашій країні відзначають у другу суботу вересня. В цьому році святкування Дня фізичної культури і спорту ювілейне – відповідний Указ Президент України підписав рівно тридцять років тому.

Заняття будь-яким видом спорту – це завжди не тільки цікаво, а й корисно у різному віці. Футбол, баскетбол, теніс, волейбол, заняття в тренажерній залі або просто ранкова пробіжка – всі ці види спорту і не тільки мають позитивний вплив на самопочуття і здоров’я. Особливо це стосується підростаючого покоління.

Фахівці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» на постійній основі проводять з сім’ями, що перебувають в складних життєвих обставинах, тематичні профілактичні бесіди. Серед найбільш актуальних і популярних тем обговорення варто зазначити наступні:

  • Профілактика шкідливих звичок серед підлітків;
  • Запобігання розвитку алкоголізму і наркоманії серед підростаючого покоління;
  • Дитяче тютюнопаління: як запобігти і вберегти?
  • Наслідки згубного впливу шкідливих звичок на дитячий організм;
  • Здоровий спосіб життя дітей та батьків;
  • Заняття спортом – запорука гарного здоров’я і самопочуття;
  • Як правильно обрати вид спорту для дитини?

Під час таких бесід батьки і діти отримують корисну та актуальну інформацію, а також дізнаються, де в нашому місті можна безкоштовно відвідувати спортивні секції та гуртки. Фахівці Відділу зазначають, що багато батьків стурбовані станом здоров’я та загальним самопочуттям дітей, що, в першу чергу, пов’язано із воєнними діями в нашій країні.

За твердженням профільних спеціалістів, заняття фізкультурою та спортом позитивно впливають не лише на тіло, а й на ментальне здоров’я. Виконання посильних фізичних вправ, або професійне заняття тим чи іншим видом спорту, здійснюють величезний вплив на людину, а саме:

  • Допомагають боротися зі стресом та надмірним нервовим навантаженням;
  • Сприяють покращенню обмінних процесів в організмі;
  • Надають змогу переключитися з негативного на позитивне мислення;
  • Допомагають відволіктися від повсякденних турбот і переживань;
  • Направляють енергію в правильне і корисне русло;
  • Укріплюють загальний стан здоров’я;
  • Сприяють успішній боротьбі з деякими видами захворювань.

Регулярні заняття спортом також спонукають до більш успішної і активної позиції в житті в цілому. Перемагаючи себе, свої комплекси, страхи чи тимчасові невдачі, дорослі і діти навчаються бути більш наполегливими, гнучкими і маневреними у досягненні будь-якої життєвої мети.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи dідділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Соціальні послуги для родин військовополонених та безвісти зниклих

Міністерство соціальної політики України пропонує 12 першочергових соціальних послуг та програм підтримки для родин, які очікують рідну людину з полону або ж чиї рідні вважаються зниклими безвісти.

За даними Міністерства внутрішніх справ України, на сьогоднішній день в нашій державі офіційно безвісти зниклими вважаються 55 тисяч 829 осіб, 45 тисяч 285 осіб – розшукуються, щодо близько 7 тисяч осіб інформація встановлена, задокументовано 1 тисяча 767 фактів зникнення дітей.

Комплекс послуг призначений для того, щоб допомогти людині, звільненій з полону, членам її родини та членам родин військовополонених отримати професійну соціальну підтримку. Для кожної звільненої з полону людини та її родини визначається фахівець – кейс-менеджер, який допомагає в організації соціальних послуг та інших допомог.

Як отримати соціальні послуги?

Для отримання необхідних соціальних послуг звільненим з полону або членам їхніх родин необхідно самостійно звернутися до:

  • структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (підрозділу УПСЗН);
  • організації/установи, яка надає соціальні послуги;
  • центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу).

Працівники ЦНАПу проінформують щодо існуючих соціальних послуг або приймуть заяву на отримання таких послуг. Також дані послуги можна отримати за повідомленням уповноважених осіб, якими можуть бути Координаційний центр з обміну військовополонених або керівників та фахівців Центрів реінтеграції або закладів охорони здоров’я, лікуючого лікаря та психолога.

До переліку соціальних послуг, які можуть отримати військовополонені  після звільнення, члени їхніх сімей та члени сім’ї полоненого, який продовжує перебувати у полоні входять:

  • консультування;
  • психологічне консультування;
  • представництво інтересів;
  • догляд вдома;
  • натуральна допомога;
  • соціальна адаптація;
  • соціальний супровід;
  • транспортні послуги;
  • послуги паліативного догляду;
  • підтримане проживання осіб з інвалідністю;
  • переклад жестовою мовою;
  • персональний асистент.

Соціальні послуги та допомоги доступні і можуть бути активовані на будь-якому етапі: членами родини під час очікування, а також людиною після звільнення, під час реабілітації та за місцем проживання.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 4Всього: 4