Корисні посилання

Архів

Київський р-н

Соціальні послуги для родин військовополонених та безвісти зниклих

Міністерство соціальної політики України пропонує 12 першочергових соціальних послуг та програм підтримки для родин, які очікують рідну людину з полону або ж чиї рідні вважаються зниклими безвісти.

За даними Міністерства внутрішніх справ України, на сьогоднішній день в нашій державі офіційно безвісти зниклими вважаються 55 тисяч 829 осіб, 45 тисяч 285 осіб – розшукуються, щодо близько 7 тисяч осіб інформація встановлена, задокументовано 1 тисяча 767 фактів зникнення дітей.

Комплекс послуг призначений для того, щоб допомогти людині, звільненій з полону, членам її родини та членам родин військовополонених отримати професійну соціальну підтримку. Для кожної звільненої з полону людини та її родини визначається фахівець – кейс-менеджер, який допомагає в організації соціальних послуг та інших допомог.

Як отримати соціальні послуги?

Для отримання необхідних соціальних послуг звільненим з полону або членам їхніх родин необхідно самостійно звернутися до:

  • структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (підрозділу УПСЗН);
  • організації/установи, яка надає соціальні послуги;
  • центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу).

Працівники ЦНАПу проінформують щодо існуючих соціальних послуг або приймуть заяву на отримання таких послуг. Також дані послуги можна отримати за повідомленням уповноважених осіб, якими можуть бути Координаційний центр з обміну військовополонених або керівників та фахівців Центрів реінтеграції або закладів охорони здоров’я, лікуючого лікаря та психолога.

До переліку соціальних послуг, які можуть отримати військовополонені  після звільнення, члени їхніх сімей та члени сім’ї полоненого, який продовжує перебувати у полоні входять:

  • консультування;
  • психологічне консультування;
  • представництво інтересів;
  • догляд вдома;
  • натуральна допомога;
  • соціальна адаптація;
  • соціальний супровід;
  • транспортні послуги;
  • послуги паліативного догляду;
  • підтримане проживання осіб з інвалідністю;
  • переклад жестовою мовою;
  • персональний асистент.

Соціальні послуги та допомоги доступні і можуть бути активовані на будь-якому етапі: членами родини під час очікування, а також людиною після звільнення, під час реабілітації та за місцем проживання.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Родини з дітьми отримали продуктові набори

Сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримали благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування першої необхідності.

Всі родини, які отримали продуктові набори, знаходяться на обліку відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах. Серед них є наступні категорії:

  • одинокі батьки і матері;
  • багатодітні сім’ї;
  • малозабезпечені родини;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • особи і діти з інвалідністю.

Отримання продуктів харчування першої необхідності стало можливим завдяки багаторічній співпраці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги».

Продовження воєнних дій в Україні здійснює постійний негативний вплив на всі сфери життя населення. Багато харків’ян і жителів області залишилися повністю без житла, або воно частково зруйноване, тому були змушені змінити місце проживання. Загальне напруження у суспільстві, невпевненість у завтрашньому дні, відсутність постійного місця роботи, гострий стрес та щоденні трагічні новини – все це супроводжує наше життя вже декілька років. Особливо це впливає на родини з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

З огляду на це, представники Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» надають всебічну підтримку тим, хто її потребує, не залишаючи поза увагою жодну сім’ю, яка звертається за допомогою. Цього разу, як і раніше, продуктові набори отримали дев’яносто родин, які з тих чи інших причин, опинилися у складних життєвих обставинах.

До продуктових наборів увійшли наступні товари першої необхідності: декілька видів круп, консерви, макаронні вироби, олія, чай, тушонка, паштет, згущене молоко, вівсяні пластівці, сухий суп, цукор та солодощі. Також в рамках реалізації проекту родинам були надані професійні консультації психолога та соціальних працівників.

«Я батько трьох малолітніх дітей. Восени 2022 року моя дружина народила двох хлопчиків, а на початку липня цього року третього сина, – розповідає Ілля, один із отримувачів благодійної допомоги, сім’я якого знаходиться на обліку Відділу як така, що перебуває у складних життєвих обставинах. – Я працюю, ми отримуємо державну допомогу внутрішньо переміщеним особам, але цих коштів все одно не вистачає на нормальне життя. Ми мешкаємо в орендованій квартирі, за яку необхідно щомісяця платити, окрім того, потрібно постійно купувати продукти харчування і засоби гігієни для дітей, тому рахуємо кожну копійку сімейного бюджету. Допомога продуктами харчування – це дуже важливо для нас, адже збережені таким чином кошти можна буде витратити на щось інше, наприклад, на дитяче харчування чи підгузки. Ми дуже вдячні за надану допомогу, адже в нинішніх умовах підіймати трьох дітей дуже важко, особливо, коли немає хоча б якоїсь підтримки».

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» та всім спонсорам, причетним до надання благодійної допомоги, а також за проявлену увагу і постійну підтримку сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Безкоштовні засоби реабілітації: хто має право?

Допоміжні засоби реабілітації – це не лише протези і крісла колісні, насправді їх перелік набагато більший: ортопедичне взуття, милиці, палиці, спеціальні меблі та ін.

В Україні отримати безкоштовні допоміжні засоби реабілітації (ДЗР) можуть певні категорії населення, до яких належать:

  • дорослі особи з інвалідністю;
  • учасники бойових дій;
  • діти з інвалідністю;
  • ветерани;
  • діти з порушенням опорно-рухового апарату;
  • цивільні особи, які постраждали від збройної агресії рф;
  • люди похилого віку;
  • жінки/дівчата після видалення молочних залоз або з порушенням їхнього розвитку.

Подати заяву для отримання безкоштовних засобів реабілітації можна до органу соціального захисту (УПСЗН), центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), або через електронний кабінет особи з інвалідністю.

Для подачі відповідної заяви всім вище перерахованим категоріям населення, окрім учасників бойових дій, необхідно зібрати певний пакет документів, до якого входять:

  • паспорт або свідоцтво про народження (для дитини до 14 років);
  • ідентифікаційний номер (РНОКПП);
  • висновок медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) для дитини при першому зверненні;
  • індивідуальна програма реабілітації або висновок ЛКК;
  • довідка з місця роботи, служби, навчання;
  • посвідчення, яке підтверджує право на пільги.

Для подачі заяви на отримання безкоштовних засобів реабілітації учасникам бойових дій необхідно подати наступні документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер (РНОКПП);
  • рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) або ЛКК;
  • витяг з наказу командира в/ч або довідку про обставини травми, видану командиром в/ч.

Для отримання допоміжних реабілітаційних заходів необхідно обрати підприємство з наданого переліку, звернутися до підприємства із заявою про намір отримати ДЗР, дочекатися виготовлення і отримати його.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи dідділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Ментальне здоров’я під час війни: як зберегти?

Підтримка ментального здоров’я під час ведення воєнних дій – важке, але дуже важливе завдання, від успішності виконання якого залежить наше самопочуття і якість життя в цілому.

Для подолання таких негативних явищ, як хронічний стрес, підвищена агресивність, відчуття розгубленості і невпевненості у завтрашньому дні варто дослухатися до порад психолога. Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» підготував для вас десять найбільш влучних порад, які допоможуть покращити якість щоденного життя під час війни.

1. Підтримуйте активність.

Не сидіть весь час на одному місці і не чекайте чогось – робіть те, що можете робити тут і зараз. Не виконуйте роботу, яка вам зовсім не подобається, через силу. Прості побутові справи допоможуть вашому тілу позбутися фізичної напруги, викликаної тривожністю.

2. Мінімізуйте перегляд новин.

Інформаційна атака є найбільш травматичною в ситуації воєнних дій, оскільки масова паніка вкрай погано впливає на адекватність реакцій людини. Від новин та постійної негативної інформації можна постраждати більше, ніж від перебування безпосередньо в зоні бойових дій.

3. Не вживайте алкоголь, антидепресанти, транквілізатори.

Вживання алкогольних напоїв суттєво впливає на настрій, поведінку та нервово-психічний стан людини. Негативними наслідками сп’яніння є посилення занепокоєння, тривоги та стресу, особливо в умовах постійних психоемоційних переживань. Антидепресанти та транквілізатори мають серйозні побічні ефекти та можуть призводити до розвитку звикання.

4. Підтримуйте стосунки з людьми.

В цей нелегкий час дуже важливо навчитися комунікувати з оточуючими та висловлювати свої почуття: мені страшно, боляче, самотньо та ін. Таким чином покращується емоційний стан, особливо за умови розуміння і підтримки з боку оточуючих.

5. Турбуйтеся про когось.

Якщо ви хочете відчувати трохи більше контролю, найкраща ідея – допомогти комусь. Це насправді працює, тому знайдіть об’єкт, про який ви будете турбуватися, і рівень вашої тривожності значно зменшиться.

6. Важливо мати план дій.

Якщо ви розумієте, як будете діяти в критичній ситуації, то вам буде простіше та спокійніше. Обов’язково майте план на найближчі дні – це допоможе вірити в майбутнє та проявляти активність в стані «тут і зараз». Малюйте у своїй уяві нариси мирного майбутнього, які б вам допомогли та надали ресурс і надію.

7. Використовуйте техніки релаксації.

Це можуть бути дихальні техніки, медитація, свіже повітря, ходіння вулицею, мінімальне фітнес-навантаження – все, що пов’язане з розслабленням, щоб організм набирався сил та перемикався. Також можна спробувати записувати думки у щоденник – це допомагає зрозуміти ситуацію і відчути полегшення.

8. Активізуйте мозок.

Намагайтесь щодня хоча б щось одне нове вивчити і запам’ятати: нове слово на іншій мові, інструкції з медичної допомоги. Важливо не просто подивитись, а саме вивчити, запам’ятати. Також можна спробувати розв’язати важку задачу чи кросворд – варто робити щось, що допомагає максимально залучити когнітивні здібності і відволікти від важкої ситуації.

9. Використовуйте техніку подяки.

Дякуйте за те, що у вас є їжа, дах над головою, зв’язок з рідними, ви живі і з вами все відносно гаразд. У складні часи наші життєві цінності змінюються і після використання цієї техніки ви почнете більше цінувати те, що маєте.

10. Намагайтеся мислити позитивно.

Всім нам відома прописна істина: всі наші думки – матеріальні. Не забувайте про це навіть тоді, коли здається, що все навколо погано і ніяких змін не буде. Приємні спогади, мрії і плани на майбутнє – все це так чи інакше налаштовує на позитивне мислення, допомагає вижити у тяжкі часи.

Війна – це дуже погано, але всім нам потрібно її пережити, а без задовільного ментального здоров’я зробити це практично неможливо. Використовуючи ці поради психолога у повсякденному житті, ви зможете систематизувати свої думки і бажання, а також вистояти перед життєвими труднощами під час воєнних дій.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Як зміцнити стосунки між подружжям: топ-7 дієвих порад

Досить часто відносини між чоловіком та дружиною заходять, так би мовити, у глухий кут. Що робити, щоб цього не сталося і як найшвидше вийти з кризи, якщо між подружжям вже «пробігла чорна кішка»?

Відповідь на це питання для вас підготував Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». У такому випадку доречними будуть поради психолога, до яких варто не лише прислухатися, а й реалізувати у своєму житті.

Порада 1. Віддавайте партнерові те, що хочете отримати самі.

Подружні стосунки отримають значний бонус, якщо кожен зробить у них свій особистий внесок. Якщо ви хочете, щоб вас зрозуміли, намагайтеся проявити більше розуміння до своєї половинки. Те ж саме стосується і інших аспектів спільного життя. При цьому не слід забувати, що партнерові потрібно заздалегідь повідомити про власні бажання і моменти, які не влаштовують. Це потрібно для того, щоб він або вона мали розуміння, чого саме ви потребуєте.

Порада 2. Знайдіть спосіб стати кращими друзями та залишитися ними.

Дехто вважає, що бути кращими друзями з партнером – це не романтично. При цьому багато пар, які живуть за таким принципом, переконані, що це допомагає цікаво і насичено проводити час разом. В таких стосунках партнери завжди підтримують один одного і ніколи не принижують.

Порада 3. Відпустіть свій гнів.

Гнів – справжній вбивця і руйнівник міцних подружніх стосунків. Саме він робить вас або вашу половинку егоцентричним і заважає бачити хоча б щось хороше навколо. Якщо ви не задоволені своїм партнером, дайте собі трохи часу, щоб заспокоїтися, а потім спокійно обговоріть, що відбувається.

Порада 4. Говоріть один одному про свої почуття.

У вас завжди є можливість зробити сімейні стосунки глибшими, висловивши свою прихильність до партнера. Відчуття поваги та турботи з боку того, кого ви любите, робить життя набагато приємнішим та змістовнішим. Більшості із нас, без сумніву, подобається чути на свою адресу «я тебе кохаю», тому не стримуйтеся і кажіть те, що відчуваєте.

Порада 5. Зрозумійте, що всі пари різні.

У кожної пари є індивідуальні особливості та потреби. Розуміння і визнання відмінностей робить спільне життя більш мирним, цікавим і веселим.

Порада 6. Під час сварки спочатку перевірте, що відбувається всередині вас.

Замість того, щоб злитися на партнера через те, що ви відчуваєте себе невдоволеним, обдумайте власні емоції. Більшість аргументів виникає з наших власних страхів або болю. Зазвичай ми засмучуємось не через ті причини, про які спершу думаємо, тому варто твердо переконатися, що ви чітко розумієте свої переживання.

Порада 7. Говоріть більше, ніж будь-коли.

Ви повинні ризикнути поділитися тим, що насправді відбувається в ваших серцях і головах. Якщо ваш партнер не знає, як ви себе почуваєте, або ви самі цього не знаєте, тоді обов’язково потрібно ініціювати розмову. Краще зробити це якомога раніше.

Дотримуючись цих простих і водночас дієвих порад, ви гарантовано уникнете багатьох гострих кутів у подружніх відносинах. Не лінуйтеся брати на себе ініціативу розвитку і підтримки якісних і міцних стосунків. З часом ви і ваш партнер перейдете на зовсім інший, значно вищий і кращий рівень подружнього життя, в якому не буде місця дрібним сваркам і безглуздим докорам.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 5Всього: 5