Корисні посилання

Архів

Київський р-н

Підвищуємо рівень професійності разом

Фахівці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» регулярно підвищують рівень професійної обізнаності і якості надання соціальних послуг найбільш незахищеним верствам населення.

Проходження різноманітних тренінгів і тематичних курсів здійснює позитивний вплив на всебічний розвиток фахівців:

 • підвищує рівень професійності;
 • допомагає отримати нові знання;
 • розширює коло знайомств;
 • розвиває комунікативні навички;
 • сприяє всебічному розгляду актуальних питань.

Приймаючи участь у навчальних заходах різного формату, фахівці обмінюються досвідом у роботі з іншими учасниками – тренерами та колегами. Взаємний обмін корисною і актуальною інформацією дозволяє регулярно підвищувати особистий професійний рівень в багатьох теоретичних аспектах та на практиці.

Так, з початку 2024 року фахівці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» прийняли участь у більш ніж десяти заходах навчального формату. Серед розглянутих тем варто зазначити наступні:

 • «Важливі навички у період стресу»;
 • «Комплексне реагування на випадки гендерно зумовленого насильства. Запобігання сексуальній експлуатації та насильству в контексті гуманітарного виклику (GBV/PSEA)»;
 • «Провідники змін»;
 • «Протидія торгівлі людьми в Україні. Національний механізм взаємодії суб’єктів»;
 • «Розширення навичок психологічної та соціальної допомоги постраждалим особам під час війни та у період післявоєнного відновлення»;
 • «Перша домедична допомога».

Всі розглянуті теми є актуальними для надання якісних соціальних послуг у сучасних умовах, про що свідчить і велика кількість запитів по даним напрямкам з боку отримувачів послуг у Відділі.

На думку фахівців Відділу, участь у навчальних заходах різного формату допомагає бути у курсі всіх змін, які відбуваються загалом у суспільстві і в соціальній сфері зокрема. Також вона сприяє налагодженню більш якісних комунікацій між колегами та представниками інших професій, які так чи інакше є дотичними до сфери надання соціальних послуг.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Кому надійшли виплати ВПО у березні?

Починаючи з 15 березня частина внутрішньо переміщених осіб – ВПО, які мають право на продовження державної виплати на проживання, почали отримувати кошти за поточний місяць.

Автоматично виплати внутрішньо переміщеним особам продовжено наступним категоріям:

 • пенсіонерам;
 • людям, які втратили працездатність;
 • людям з інвалідністю І та ІІ груп;
 • тяжкохворим дітям;
 • дітям-сиротам;
 • дітям, позбавленим батьківського піклування;
 • батькам-вихователям;
 • прийомним батькам.

В цілому, загальна кількість ВПО, які мають право на автоматичне продовження державної виплати, становить близько 671 тисячі людей. На виплату даних коштів спрямовано 1,4 млрд. грн.

Всі, хто належить до вище перерахованих категорій, але поки що не отримали державної допомоги на проживання, мають звернутися до найближчого Центру надання адміністративних послуг – ЦНАПу або органу соціального захисту населення із відповідною заявою на призначення виплати.

Ще одна частина внутрішньо переміщених осіб отримає кошти після подання нових заяв на виплату. Допомога на проживання ще на шість місяців для них буде здійснюватися, якщо середній дохід на особу в такій родині менший за 9 тис. 444 грн.

На даний час органи соціального захисту населення отримали 91,4 тис. заяв. Близько 66% заяв вже опрацьовані, ще 34% заяв – знаходяться в роботі. У зв’язку з цим, нарахування коштів для тих ВПО, які мають право на продовження виплат після подання заяви, відбудеться 21 і 28 березня.

Отже, якщо ви подали заяву на продовження виплати, кошти будуть зараховані вам до кінця місяця. Хто ще не встиг подати заяву на перепризначення виплати, мають змогу зробити це найближчим часом.

Міністерство соціальної політики України ініціювало продовження терміну подачі заяв до 30 квітня. Це означає, що подавши заяву навіть у квітні, людина отримає гроші за березень і квітень включно. Якщо заява буде надана з 1 травня, то допомога буде призначатися з місяця звернення.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Отримання субсидії за 10 хвилин – це реально

Відтепер заяву про отримання субсидії на оплату комунальних послуг, газу та палива можна подати набагато швидше. Зробити це можна на порталі Дія.

Для подання відповідної заявки не потрібно завантажувати низку документів – більшість із них автоматично підтягнуться у системі.

Для подання заявки на отримання субсидії через електронний портал Дія необхідно пройти наступний алгоритм:

1. Зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина на сайті diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.

2. Вибрати у меню Послуги на порталі Дія послугу «Заява на субсидію».

3. Перевірити коректність своїх даних у профілі користувача, оновити їх за потреби.

4. Вказати необхідну інформацію для призначення субсидії.

5. Завантажити необхідні копії документів для отримання субсидії.

Більш доступною процедура оформлення субсидії на оплату комунальних послуг стала влітку 2023 року. До теперішнього часу нею можна було скористатися через вебресурси Пенсійного фонду України або у паперовій формі, звернувшись особисто до державних органів або надіславши відповідне повідомлення електронною поштою.

Електронним сервісом мають змогу скористатися всі, хто звернувся за отриманням субсидії вперше або планує переоформити її у зв’язку із закінченням терміну призначення поточної.

Звернутися за субсидією мають змогу всі жителі України в будь-якому її куточку, незалежно від місця реєстрації.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Продуктові набори для сімей з дітьми

Благодійну допомогу отримали родини, які перебувають у складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова.

Завдяки багаторічній співпраці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» продуктові набори вкотре отримали найменш захищені верстви населення, а саме:

 • одинокі матері та батьки;
 • прийомні сім’ї;
 • внутрішньо переміщені особи;
 • опікунські родини;
 • особи/діти з інвалідністю;
 • малозабезпечені сім’ї;
 • багатодітні родини.

Воєнні дії на території України призвели до загострення проблем у різних сферах життя суспільства, особливо соціально-економічній. Безробіття, невпевненість у завтрашньому дні, загроза постійних обстрілів, відсутність власного житла через війну, вимушений переїзд – це лише частка того, з чим стикаються мешканці нашої країни і міста Харкова зокрема майже щодня.

Родини, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують особливої уваги і піклування у цей нелегкий час. З цим твердженням погоджуються і представники Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги», які надають постійну і різноманітну допомогу жителям нашого міста.

Цього разу допомогу отримали дев’яносто родин, які з тих чи інших причин, опинилися у складних життєвих обставинах. Хтось втратив житло через війну, комусь довелося переїхати з іншого населеного пункту до міста Харкова, в декількох родинах виховуються діти з інвалідністю. Всі вони потребують надійної підтримки і посильної допомоги на постійній основі. Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» підтримує постійний зв’язок з благодійним фондом, адже кількість родин, які перебувають в складних життєвих обставинах, на жаль, зростає.

До продуктових наборів увійшли наступні товари першої необхідності: декілька видів круп, консерви, макаронні вироби, олія, чай, тушонка, паштет, згущене молоко, вівсяні пластівці, сухий суп, цукор та солодощі. Також в рамках реалізації проекту родинам були надані професійні консультації психолога та соціально-медичні консультації соціальних працівників.

«Зараз моїй родині дуже потрібна будь-яка допомога. Ми переїхали до Харкова з деокупованої території, власного житла тут не маємо, переселенці, – розповідає Ольга, одна із отримувачок благодійної допомоги, сім’я якої знаходиться на обліку Відділу як така, що перебуває у складних життєвих обставинах. – Я не працюю, маю дитину з інвалідністю, яка потребує постійного лікування дороговартісними препаратами. Продукти наразі коштують дуже дорого, тому придбати навіть саме необхідне мені часом не під силу. Ми з сином цінуємо все, що для нас роблять інші люди, допомагають, тому що без них ми просто не знали б як вижити».

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» та всім спонсорам, причетним до надання благодійної допомоги, а також за проявлену увагу і постійну підтримку сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 4Всього: 4