Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

 

Контактні дані:

✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова

вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;


✔️Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова

вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;  

                
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району
м. Харкова

вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;              

  
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району
м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;                 


✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова

вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41; 


✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова

вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;


✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова

вул. Плеханівська,  42, 091 615 09 98;                                 


✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;


✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району м. Харкова

м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19

ХМЦСС «Довіра»

Освітні можливості

Державний заклад професійної (професійно-технічної) освіти "Харківське вище професійне училище швейного виробництва та побуту" запрошує отримати можливість перекваліфікуватися та навчитися затребуваним професіям!

Безкоштовно, з отриманням стипендії, для учнів всіх вікових категорій.

На базі 9 класів (термін навчання 3 роки з отриманням повної загальної середньої освіти):

- майстер з пошиття одягу;

- перукар( перукар -модельєр), візажист.

 

На базі 11 класів:

- кравець - закрійник, термін навчання 1,5 роки;

- перукар (перукар - модельєр), термін навчання 1 рік.

 

Сайт: https://dzpto-svp.ptu.org.ua/priklad-storinki-1/

 

Електронна заява на вступ 2024/2025 рік навчання: https://docs.google.com/forms/d/1Fd51yv9sNrcEk7oYUWmhF5mBDUCWlyHB0beP6QMDc5A/edit

ХМЦСС «Довіра»

Електронна карта послуг для ветеранів війни

В Україні запустили електронну карту послуг для ветеранів війни. Відтепер захисники, їхні родини та сім’ї загиблих зможуть легко знайти необхідні послуги і соціальну допомогу, яку пропонує держава чи міжнародні організації.

На порталі зібрана інформація про наявні медичні та житлові програми, юридичні консультації, працевлаштування, підтримку ментального здоров’я, доступ до фізичної реабілітації, протезування і адаптивний спорт.

Електронна мапа щоденно оновлюється та доступна за посиланням:https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiMjg4NTQyODEtZTU1OC00ODk2LTk4MDUtMjVmZmJjZjA0YmQyIiwidCI6IjVjM2NjODcwLTZlMGUtNDc1Mi1hMmVlLTZkMjlmZTE1NmM3NSIsImMiOjl9

ХМЦСС «Довіра»

Запущено електронне посвідчення ветерана

У застосунку Дія з’явився документ для захисників і захисниць – посвідчення ветерана. Про це повідомляє Урядовий портал.

Документ вже доступний для:

• ветеранів війни;

• учасників бойових дій;

• людей з інвалідністю внаслідок війни;

• постраждалих учасників Революції гідності;

• членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

• членів сім’ї загиблого (померлого) захисника і захисниці України.

Користуватися ним можна, щоб отримати пільги чи працевлаштуватися. Тепер не обов’язково носити з собою паперовий варіант посвідчення.

ХМЦСС «Довіра»

Допомога у протидії гендерно зумовленому насильству

Громадська організація "Десяте квітня" надає підтримку у протидії гендерно зумовленому насильству, а саме:

✅ юридична допомога;

✅ соціальний супровід;

✅ психологічна підтримка;

✅ тематичні інформаційні сесії;

✅ тренінги для працівників спеціалізованих служб.

Також ГО "Десяте квітня" надає комплексну допомогу ВПО та постраждалому населенню:

✅юридична допомога;

✅соціальний супровід;

✅психологічна підтримка;

✅допомога в евакуації.

????Телефонна гаряча лінія: 0800 33 28 58

????Гаряча лінія у Telegram: https://t.me/TTA_hotline_web

????Гаряча лінія у Vіber: https://invite.viber.com/...

Гаряча лінія працює з 9:00 до 19:00 без перерв, з понеділка до суботи.

Усі види допомоги надаються безоплатно!

ХМЦСС «Довіра»

Праця неповнолітніх

У нелегкі часи, які переживає зараз наша країна у зв’язку з російською військовою агресією, багато неповнолітніх українців, бажаючи допомогти своїм родинам і країні, намагаються працевлаштуватися, шукають роботу. Це цілком можливо, адже неповнолітні особи у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Дитяча праця - наймана праця осіб, які не досягай віку трудової дієздатності. У Законі України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 року № 2402-ИІ зазначено, що дитиною є особа віком до 18 років. Також статтею 187 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) визначено, що неповнолітніми є особи, що не досягли вісімнадцяти років.

Враховуючи вимоги статей 51 та 188 КЗпП праця осіб молодше 14 років взагалі не допускається ні за яких умов.

На законодавчому рівні Міжнародна організація праці ухвалила Конвенцію від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці» (далі - Конвенція № 182), яка була ратифікованою Законом України від 05.10.2000 N 2022-ІП і таким чином стала частиною національного законодавства України.

Відповідно до статті 3 Конвенції № 182, «найгірші форми дитячої праці» включають:

1) усі форми рабства або практику, подібну до рабства, як наприклад, продаж дітей та торгівля ними, боргова кабала та кріпосна залежність, а також примусова чи обов'язкова праця, включаючи примусове чи обов'язкове вербування дітей для використання їх у збройних конфліктах;

2) використання, вербування або пропонування дитини для заняття проституцією, виробництва порнографічної продукції чи для порнографічних вистав;

3)     використання, вербування або пропонування дитини для незаконної діяльності, зокрема, для виробництва та продажу наркотиків, як це визначено у відповідних міжнародних договорах;

4) роботу, яка за своїм характером чи умовами, в яких вона виконується, може завдати шкоди здоров'ю, безпеці чи моральності дітей.

Процедура прийняття на роботу неповнолітнього загалом не відрізняється від процедури прийняття на роботу інших категорій працівників, але має певні особливості, про які доцільно знати як підліткам, так і роботодавцям. Необхідно пам’ятати, що такій особі має виповнитись щонайменше 16 років, в іншому випадку вимагається обґрунтувати необхідність прийняття такої особи на роботу та до особової справи працівника долучити:

1)    копію свідоцтва про народження (замість паспорта),

2)    згоду одного з батьків або особи, що його замінює - якщо особі від 14 до 16 років;

3) документ, який підтверджує, що особа буде виконувати роботу у вільний від навчання час - якщо особі від 14 до 15 років.

Пунктом 5 частини 1 статті 24 КЗпП встановлено, що з неповнолітніми працівниками трудові договори обов’язково укладаються в письмовій формі.

За загальним правилом, випробування під час прийняття на роботу осіб, які не досягли вісімнадцяти років, не встановлюється. Проте в період дії воєнного стану умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників. Встановлення випробувального строку не є обов’язком роботодавця, це його право.

Потрібно не забувати, що обов’язковою умовою прийняття на роботу неповнолітніх є проходження попереднього медичного огляду (стаття 191 КЗпП та стаття 11 Закону України «Про охорону праці»).

Також для неповнолітніх працівників враховуючи вимоги 51 КЗпП встановлено скорочену тривалість робочого часу, а саме:

•  16-18 років - до 36 годин на тиждень

•  15-16 років — до 24 годин на тиждень

•  учні 14-15 років (під час канікул) - до 24 годин на тиждень

Якщо у вас працюють учні протягом навчального року, максимальна тривалість їхнього робочого часу удвічі менша:

•  16-18 років - до 18 годин на тиждень

•  15-16 років - до 12 годин на тиждень

•  14-15 років - до 12 годин на тиждень.

При цьому, заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Підлітки не можуть працювати у небезпечних і шкідливих умовах, під землею, на теплових і атомних електростанціях, на нафто- і газовидобувних підприємствах та інших роботах із Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, їх не можна залучати до нічних (з 22:00 до 6:00), понаднормових робіт і робіт у вихідні дні.

Працівники до 18 років також не можуть переміщувати та підіймати речі вагою більше граничних норм (стаття 11 Закону України «Про охорону праці»). Крім того, вантажна робота обмежується за часом - не більше однієї третини робочого часу. Іншими словами, якщо працівник працює 7 годин на день, то вантажна робота не повинна тривати більше 2,3 години.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про відпустки» особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день.

При цьому, щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років надаються у зручний для них час. У перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного строку безперервної роботи на підприємстві (стаття 195 КЗпП).

Звільнення неповнолітніх осіб відбувається за загальними правилами трудового законодавства, але звільнення з ініціативи роботодавця допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей (стаття 198 КЗпП).

 

ХМЦСС «Довіра»

Як уникнути електричного перевантаження у квартирі?

Через ворожі обстріли енергетична інфраструктура України, а особливо Харкова зазнала значних пошкоджень. Кожен українець має допомогти енергосистемі впоратись із кризою.

Збільшення споживання електроенергії у вашій оселі може призвести до відключень світла. Щоб уникнути цього, слід економити електрику, особливо вранці та ввечері з 7:00 до 11:00 і з 18:00 до 23:00.

Також для цього важливо не вмикати електроприлади одночасно. Наприклад, спочатку розігрійте їжу в мікрохвильовці, а потім увімкніть праску.

Також, за можливості, перенесіть прання на денні або нічні години. Уникайте використання кондиціонерів та бойлерів для нагріву в пікові години вранці та ввечері.

Записів з 1 по 7Всього: 7