Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

 

Контактні дані:

✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова

вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;


✔️Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова

вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;  

                
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району
м. Харкова

вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;              

  
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району
м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;                 


✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова

вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41; 


✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова

вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;


✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова

вул. Плеханівська,  42, 091 615 09 98;                                 


✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;


✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району м. Харкова

м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19

ХМЦСС «Довіра»

Обережно: шахраї!

Останнім часом почастішали спроби шахрайських дій, замаскованих під надання грошової допомоги від міжнародних донорів. Зокрема, шахраї поширюють фейкові посилання на реєстрацію на грошову допомогу від Міжнародної організації з міграції ООН.

Не потрібно вводити дані платіжної картки на незнайомих і підозрілих вебсайтах та переходити за посиланнями з ненадійних джерел.

Зокрема, ніколи не надавайте таку інформацію:

• тризначний номер на звороті картки (CVV/CVC-код);

• пін-код картки;

• логін та пароль для інтернет-банкінгу;

• коди (одноразові паролі) банку та від мобільних операторів.

Якщо у вас є запитання чи пропозиції щодо роботи МОМ, можете зателефонувати на гарячу лінію (з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 17:00) за номерами:

• 0 800 215 510 (безкоштовно для всіх операторів);

• (095) 106-55-55 (безкоштовно для Vodafone);

• (096) 106-55-55 (безкоштовно для Kyivstar).

Також можна написати на електронну пошту: smukrcfm@iom.int.

ХМЦСС «Довіра»

Контакти психологічної підтримки для ветеранів

Ветерани та їхні родини можуть отримати допомогу у питаннях ментального здоров’я. Контакти перевірених надавачів таких послуг опубліковано на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

• Урядова гаряча лінія 1545. З питань ветеранів війни та членів їхніх сімей – кнопка 9 на IVR (інтерактивна голосова відповідь).

• Гаряча лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду за номером: 0 800 332 029.

• ГО «Вільний вибір» – надає психологічну підтримку ветеранам, військовим та їхнім родинам у доказових методах психотерапії. Телефон гарячої лінії: (063) 646-49-91.

• «Лісова поляна» – Центр психічного здоров’я та реабілітації МОЗ України. Психологічна допомога ветеранам і людям, які пережили полон. Для запису телефонуйте за номером: (073) 450-60-00.

• Veteran Hub (https://veteranhub.com.ua/)– безоплатно надає психологічні та юридичні консультації. Також тут можна отримати пояснення юристів щодо статусів і виплат, проходження ВЛК і МСЕК.

• Онлайн-платформа Mental help (https://mentalhelp.com.ua/)– безоплатна професійна психологічна допомога та підтримка для українців.

• Ucare (https://ucare.me/) – допоможе знайти висококваліфікованого психолога.

• MARTA (https://marta.mva.gov.ua/) – це проєкт ментального здоров’я для ветеранів, їхніх рідних та близьких. Дає змогу анонімно пройти тестування, зрозуміти свій психологічний стан і за потреби знайти фахівця.

• Мобільний застосунок «База». Тут зібрані матеріали про ментальне здоровʼя і вправи для самодопомоги. Також є можливість написати фахівцеві й отримати відповідь. Доступний на App Store (https://apps.apple.com/.../%D0%B1%D0%B0.../id6449841911...) та Google Play (https://play.google.com/store/apps/details...).

Джерело: Мінреінтеграції

ХМЦСС «Довіра»

Ветерани можуть безкоштовно отримати деякі послуги із реабілітації

Низку безоплатних послуг із реабілітації ветерани можуть отримати у медзакладах, які мають договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це йдеться на Урядовому порталі.

Для проходження необхідної реабілітації потрібне направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

Зокрема, вони можуть отримати безоплатно такі послуги:

• реабілітаційне обстеження;

• індивідуальний реабілітаційний план і програму терапії;

• нейрореабілітацію, ортопедичну, кардіо-респіраторну реабілітацію й інші;

• знеболення у стаціонарі;

• психологічну допомогу.

Оплату послуг із реабілітації покриває НСЗУ за двома пакетами:

1. «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах».

2. «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах».

Перевірити, чи має лікарня договір із НСЗУ за необхідним пакетом, можна за допомогою інформаційного дашборду або за номером контакт-центру НСЗУ 16-77.

ХМЦСС «Довіра»

Алгоритм отримання компенсації при працевлаштуванні ВПО

Роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану на умовах трудового контракту, зокрема за сумісництвом.

Компенсація надається у розмірі мінімальної зарплати за кожного працевлаштованого ВПО. Наразі ця сума становить 7100 гривень на місяць (з 1 квітня передбачено підвищення до 8000 гривень).

Максимальна тривалість виплати компенсації – 3 місяці з дня працевлаштування ВПО, а у випадку працевлаштування внутрішньо переміщеної особи з інвалідністю – 6 місяців.

Щоб отримати таку компенсацію, необхідно зробити чотири кроки:

• працевлаштувати ВПО;

• подати заяву;

• дочекатися результатів розгляду заяви;

• отримати кошти.

Варто зазначити, що роботодавець може подати таку заяву не раніше ніж через 5 календарних днів, але не пізніше 6 місяців із дня працевлаштування особи. Це можна зробити, звернувшись до центру зайнятості або через портал Дія.

ХМЦСС «Довіра»

Навчання за програмою «Допомога у проживанні та подоланні наслідків психотравмувальних подій»

Ми постійно працює над тим, щоб поглиблювати професійні знання та навички працівник для покращення якості надання соціальних послуг.

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» організовано серію тренінгів з навчання для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова за програмою «Допомога у проживанні та подоланні наслідків психотравмувальних подій».

Навчальні матеріали розробили фахові українські та міжнародні експерти для фахівців соціальної роботи, соціальних працівників та інших спеціалістів, залучених до роботи з дітьми і сім’ями. Дана програма була випробувана протягом 2022-2023 років і показала гарні результати. Наразі ці матеріали адаптовані з урахуванням актуального контексту, містять якісний зміст та дієві інструменти, які підвищать професійні компетенції та допомагатимуть у здійсненні щоденної роботи фахівців. Навчання відбулося у межах реалізації проекту «Комплексний захист, освіта та підтримка психічного здоров'я дітей та сімей, що повернулися та з числа ВПО у Харківській області».

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» висловлює подяку за участь у проведенні тренінгів Харківському обласному центру соціальних служб та Міжнародній громадській організації «Міжнародний центр розвитку і лідерства».

ХМЦСС «Довіра»

Перша домедична допомога

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» за підтримки Центру тактичної медицини «Схід» було організовано та проведено тренінг на тему: «Перша домедична допомога» для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова ХМЦСС «Довіра» (далі - Відділи).

Цей тренінг є важливим  для кожного з нас, особливо під час воєнного стану. Наше місто потерпає від постійних вибухів, тому кожен з нас може опинитися у ситуації, коли комусь з рідних чи просто людині на вулиці стане у нагоді допомога. Саме від правильного алгоритму дій буде залежати стан потерпілого і чи буде він жити, адже саме перша домедична допомога дозволяє зберегти життя, поки не приїде швидка допомога. Під час тренінгу працівники Відділів дізналися, які є види кровотечі, як розпізнати критичну кровотечу, як правильно накладати турнікет, зупиняти кровотечу, що робити, коли людину поранено. Такі навички є дуже важливими, вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом який щорічно відбувається 24 березня, надавачі соціальних послуг в рамках проєкту: «Тобі слід знати про туберкульоз», провели інформаційно-просвітницьку акцію серед мешканців міста Харкова. Учасники акції отримали інформацію про туберкульоз і його симптоми, практичні кроки для вчасного виявлення та лікування, адреси лікарень, а також отримали відповідні тематичні буклети та літературу.

Всього в акції взяли участь майже 200 осіб, розповсюджено 480 одиниць інформаційного наочного матеріалу відповідної тематики.

Також на базі Центру надання допомоги постраждалим від насильства в місті Харкові, в рамках групи взаємодії, працівники проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз» провели бесіду щодо профілактики туберкульозу та інших соціально небезпечних хворіб.

 

ХМЦСС «Довіра»

Як у Харкові стати прийомним батьком чи матір’ю

Прийомна сім’я – це подружжя або окрема особа, які добровільно за плату взяли на виховання і спільне проживання від 1 до 4 дітей.

Для того, щоб стати прийомним батьком чи матір’ю, необхідно:

1. Звернутися до Служби у справах дітей або відділу соціальної роботи по району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» за місцем проживання, зібрати та подати необхідні документи.

2. Пройти обстеження житлово-побутових умов. Відповідний акт складає спеціаліст відділу соціальної роботи по району м. Харкова ХМЦСС «Довіра».

3. Завершити навчання (курс 72 години), отримати довідку та рекомендацію Харківського обласного центру соціальних служб щодо включення у Єдиний банк даних.

4. Отримати рішення про створення прийомної родини.

5. Стати на облік прийомних батьків у Службі у справах дітей за місцем проживання та отримати направлення на знайомство і встановлення контакту з дитиною.

6. Познайомитися з дітьми та пройти етап влаштування.

7. Отримати послуги соціального супроводження.

Орієнтовний строк усіх процедур – від 6 місяців до 1,5 року

ХМЦСС «Довіра»

Щодо виплат ВПО

Термін подачі заяв на отримання державної допомоги продовжили до 30 квітня. Тобто ВПО, які отримували таку допомогу та подали заяву на її продовження у квітні, зможуть отримувати виплати, починаючи з березня. Кабмін ухвалив зміни до постанови «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

За особисто поданою заявою отримати допомогу ще на 6 місяців можуть:

• люди з інвалідністю III групи, середньомісячний сукупний дохід яких на одного отримувача в такій сім’ї становить не більше 9444 гривень;

• особи віком від 55 років, які зареєструвалися в Центрі зайнятості;

• особи до 23 років, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

• особи, у яких житлове приміщення знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання);

• сім’я, яка складається тільки з непрацездатних осіб;

• діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;

• тяжкохворі особи.

Відбулося уточнення щодо зміни віку дітей із 14 до 18 років у раніше визначених категоріях. А також уточнено, що особи, які доглядають за дитиною до 3 років, також мають право на подання заяви на наступний період.

Крім того, цією постановою запровадили виплату тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування і які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, «Дитина не одна» у розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину, а для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину.

 

Записів з 1 по 10Всього: 24