Корисні посилання

Архів

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Як не потрапити у ситуацію торгівлі людьми: 5 правил безпеки!

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або утримання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Мільйони людей страждають від цього жахливого злочину, що не залежить від соціального, економічного чи культурного середовища.

На жаль, Україна також стикається з цією проблемою через воєнний стан, збільшуючи ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами. Змушені переїжджати із зони бойових дій в інші регіони або за кордон, багато громадян стають вразливими перед зловмисниками, які можуть використовувати їх.

Як не стати об'єктом торгівлі людьми. Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 5 правил безпеки!

  1. Надавайте документи лише офіційним особам, збережіть їх електронні копії;
  2. Повідомляйте близьким про деталі поїздки;
  3. Не віддавайте нікому мобільний телефон;
  4. Повідомляйте рідним про місце перебування та роботи. Домовтесь про кодове слово, яке повідомить, що ти в небезпеці;
  5. Приймайте допомогу лише від офіційних організацій та перевірених осіб.

 

Бережіть себе!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Мінна небезпека та захист під час збройних конфліктів

На базі однієї з міських бібліотек Слобідського району м. Харкова 27 березня відбувся захід, організований відділом соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" та проведений за сприянням міжнародної гуманітарної організації Handicap International.

Учасниками заходу були маленькі мешканці Слобідського району вікової категорії від 6 до 12 років - діти з сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах та сімей з числа внутрішньо переміщених осіб.

Протягом тренінгу діти отримали знання та навички, спрямовані на зниження ризику отримання травм від вибухонебезпечних предметів. Маленькі учасники були дуже активними, відповідали на запитання та ділилися своїми знаннями.

Дякуємо тренерам Handicap International та працівникам бібліотеки!

Шановні мешканці, бережіть себе, будьте уважними!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Всесвітній та всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз

Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання.

Україна також долучилася до відзначення цього дня, згідно з указом Президента України від 22.03.2002 № 290, встановлено Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно 24 березня.

Туберкульоз – небезпечне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, рідше – перорально та контактно. Джерело інфекції – хвора людина, яка при кашлі, чханні, розмові, співі виділяє збудник в навколишнє середовище (принцип дії аерозолю). Бактерії осідають на побутові речі, посуд, іграшки, пил. Зараження може відбутися й через харчові продукти – молоко, м’ясо, яйця, отримані від хворих тварин і птахів.
За оцінками, чверть світового населення заражена туберкульозними паличками, більшість з цих людей не є хворими або заразними, але вони мають ризик розвитку захворювання у майбутньому. Це залежить, передусім, від кількох факторів, найважливішим з яких є імунологічний статус людини.

В звя’зку з цією датою 21.03.2024 року спеціалісти Відділу провели профілактичну вуличну акцію «Як захистити себе та свою дитину від туберкульозу». Участь в акції взяли мешканці району різної вікової категорії у кількості приблизно 87 чоловік. Кожен з учасників отримав буклет з порадами як вберегтися від зараження та першими симптомами захворювання.

Бережіть своє здоров’я та дотримуйтеся здорового способу життя!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Розмова із самим собою: у чому суть психологічної грудки у горлі?

Психологічна грудка в горлі – це фізичне відчуття тиску або застрягання в горлі, яке не має органічних причин. Цей феномен часто пов’язують із емоційною напругою та стресом. Незважаючи на відсутність фізичних проблем у горлі, пацієнти описують його як справжнє обмеження та дискомфорт.

Симптоми психологічної грудки включають відчуття здавлення, затиснення або тиску в області горла. Люди можуть відчувати, що в них щось застрягло, заважаючи їм нормально ковтати чи навіть дихати. Цей симптом часто супроводжується занепокоєнням, тривожністю та неможливістю зосереджуватися на чомусь іншому.

Психологічна грудка в горлі може виникнути з різних причин, і кожна людина може переживати її по-своєму. Ось кілька загальних факторів, що сприяють його появі:

  1. Стрес і тривожність: однією з основних причин появи психологічної грудки у горлі є стрес. Коли ми перебуваємо в стані тривожності або переживаємо сильний стрес, ми часто мимоволі напружуємо м’язи горла, що може викликати відчуття грудки.
  2. Пригнічені емоції: іноді люди пригнічують свої емоції, особливо негативні, і це може виявитися у формі психологічної грудки у горлі. Нерозв’язані почуття можуть буквально застрягти в горлі.
  3. Соціальний тиск: ситуації, пов’язані з громадським тиском або страхом перед виступами (наприклад, публічні виступи чи співбесіди), можуть викликати відчуття грудки у горлі.
  4. Фізична напруга: тривала напруга м’язів горла, що виникає, наприклад, при тривалій розмові або крику, також може призвести до відчуття грудки.

Звільнення від психологічної грудки в горлі вимагає розуміння його коріння та застосування відповідних методів. Ось деякі способи, які можуть допомогти:

1. Розслаблення та медитація

2. Вираз емоцій

3. Пошук професійної допомоги

4. Управління стресом та тривожністю

5. Фізична активність та здоровий спосіб життя.

Регулярна фізична активність та здорове харчування можуть допомогти знизити рівень стресу та покращити загальне самопочуття.

Психологічна грудка у горлі може бути тимчасовим явищем, яке проходить саме по собі після усунення стресу чи емоційного тиску. Однак, якщо це відчуття триває довгий час і заважає вашому життю, не варто соромитися звернутися за допомогою.

Психологічна грудка у горлі може бути неприємним симптомом, пов’язаним із емоційними проблемами. Розуміння її природи та застосування відповідних методів релаксації, вираження емоцій та професійної допомоги можуть допомогти позбутися цього відчуття та відновити психологічну рівновагу. Не соромтеся звертатися за допомогою, якщо психологічна грудка у горлі заважає вашому життю.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Насильству «НІ!»

Проблема домашнього насильства та насильства за ознакою статі на жаль не втрачає своєї актуальності.

Цього тижня фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" провели чергову вуличну соціальну акцію "Насильству "НІ!". З мешканцями району проведено інформаційні бесіди і наголошено кожному, що "насильство" не можна замовчувати!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

День соціальних послуг у Відділі Пробації

Фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» 27.02.2024 року продовжили практику надання соціальних послуг в ДУ «Центр Пробації», проведено консультування під облікових осіб мешканців Слобідського району з питань попередження повторного скоєння правопорушень, домашнього насильства, безпечного поводження у побуті, профілактику зловживання алкоголем, можливості отримання психологічної та соціальної підтримки.

Звертаємо вашу увагу, що соціальні послуги Ви можете отримати не тільки дистанційно, але й безпосередньо у Відділі соціальної роботи по Слобідському району м.Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», попередньо зателефонувавши за номером телефону 0916150998.

Бережіть себе та не нехтуйте сигналами повітряної тривоги, спускайтесь в укриття.

Записів з 1 по 6Всього: 6