Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

 

Контактні дані:

✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова

вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;


✔️Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова

вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;  

                
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району
м. Харкова

вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;              

  
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району
м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;                 


✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова

вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41; 


✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова

вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;


✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова

вул. Плеханівська,  42, 091 615 09 98;                                 


✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;


✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району м. Харкова

м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Профілактична робота з протидії торгівлі людьми

За даними міжнародних організацій, після початку конфлікту на Сході України та повномасштабного військового вторгнення на територію нашої держави збройних сил рф, показники постраждалих від торгівлі людьми з України змінились. Постраждалими більше стають мешканці міст, молодь та чоловіки.

 

З метою профілактичної роботи з протидії торгівлі людьми фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» на поточному тижні провели вуличну акцію «Запобігання потраплянню осіб в ситуації, пов’язані з торгівлею людьми».

Під час проведення заходу серед мешканців району роздано брошури та інформаційні матеріали. Метою акції було надання інформації, щодо сутності форми, наслідків торгівлі людьми, шляхів виходу з кризової ситуації, контактні дані організацій, до яких можна звернутися. А  також проінформувати про те,  що постраждалими відторгівлі людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі.

ХМЦСС «Довіра»

Обережно: шахраї!

Останнім часом почастішали спроби шахрайських дій, замаскованих під надання грошової допомоги від міжнародних донорів. Зокрема, шахраї поширюють фейкові посилання на реєстрацію на грошову допомогу від Міжнародної організації з міграції ООН.

Не потрібно вводити дані платіжної картки на незнайомих і підозрілих вебсайтах та переходити за посиланнями з ненадійних джерел.

Зокрема, ніколи не надавайте таку інформацію:

• тризначний номер на звороті картки (CVV/CVC-код);

• пін-код картки;

• логін та пароль для інтернет-банкінгу;

• коди (одноразові паролі) банку та від мобільних операторів.

Якщо у вас є запитання чи пропозиції щодо роботи МОМ, можете зателефонувати на гарячу лінію (з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 17:00) за номерами:

• 0 800 215 510 (безкоштовно для всіх операторів);

• (095) 106-55-55 (безкоштовно для Vodafone);

• (096) 106-55-55 (безкоштовно для Kyivstar).

Також можна написати на електронну пошту: smukrcfm@iom.int.

Салтівський р-н

Як розлучення впливає на дітей

Іноді чоловіку і дружині, яким не вдається порозумітися, здається, що для дітей буде краще, якщо вони розлучаться. Вони думають: «Навіщо дітям постійно чути наші сварки?» А що кажуть факти?

Дослідження показують, що розлучення згубно впливає на дітей. Діти, батьки яких розлучилися...

 •  більш схильні до гніву, тривоги і депресії;

 •  частіше вдаються до поганої поведінки;

 •  мають більше проблем у навчанні, а дехто навіть кидає школу;

 •  частіше хворіють.

 Крім того, нерідко діти звинувачують себе в тому, що батьки розлучилися. Або ж їх може непокоїти думка, що вони нічого не зробили для того, щоб мама і тато залишилися разом.

 Розлучення батьків може мати для дітей довготривалі наслідки. Існує більша імовірність, що такі діти виростуть з низькою самооцінкою і їм буде важко довіряти іншим. Також вони будуть більше схильні розлучитися, якщо проблеми виникнуть у їхньому шлюбі.

Що варто знати про спільне батьківство?

 Після розлучення деякі батьки роблять все, щоб дитина і далі почувала себе, як у повноцінній сім’ї. Вони думають, що обоє зможуть повною мірою брати участь у її вихованні. Однак все не так просто, як здається. Дослідження показують, що дуже часто розлучені батьки...

 •  проводять менше часу з дітьми;

 •  прищеплюють їм зовсім різні цінності;

 •  в усьому потурають дітям через почуття вини або втому.

 Дитині, в якої розлучилися батьки, може бути важко визнавати їхній авторитет. І це зрозуміло, адже вони знехтували такими основоположними цінностями, як відданість одне одному і довіра. Вони обіцяли завжди бути разом, але не дотрималися свого слова. Тому дитина може думати: «І це їх я маю слухатися?»

ХМЦСС «Довіра»

Навчання за програмою «Допомога у проживанні та подоланні наслідків психотравмувальних подій»

Ми постійно працює над тим, щоб поглиблювати професійні знання та навички працівник для покращення якості надання соціальних послуг.

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» організовано серію тренінгів з навчання для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова за програмою «Допомога у проживанні та подоланні наслідків психотравмувальних подій».

Навчальні матеріали розробили фахові українські та міжнародні експерти для фахівців соціальної роботи, соціальних працівників та інших спеціалістів, залучених до роботи з дітьми і сім’ями. Дана програма була випробувана протягом 2022-2023 років і показала гарні результати. Наразі ці матеріали адаптовані з урахуванням актуального контексту, містять якісний зміст та дієві інструменти, які підвищать професійні компетенції та допомагатимуть у здійсненні щоденної роботи фахівців. Навчання відбулося у межах реалізації проекту «Комплексний захист, освіта та підтримка психічного здоров'я дітей та сімей, що повернулися та з числа ВПО у Харківській області».

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» висловлює подяку за участь у проведенні тренінгів Харківському обласному центру соціальних служб та Міжнародній громадській організації «Міжнародний центр розвитку і лідерства».

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Як не потрапити у ситуацію торгівлі людьми: 5 правил безпеки!

Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або утримання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Мільйони людей страждають від цього жахливого злочину, що не залежить від соціального, економічного чи культурного середовища.

На жаль, Україна також стикається з цією проблемою через воєнний стан, збільшуючи ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами. Змушені переїжджати із зони бойових дій в інші регіони або за кордон, багато громадян стають вразливими перед зловмисниками, які можуть використовувати їх.

Як не стати об'єктом торгівлі людьми. Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 5 правил безпеки!

 1. Надавайте документи лише офіційним особам, збережіть їх електронні копії;
 2. Повідомляйте близьким про деталі поїздки;
 3. Не віддавайте нікому мобільний телефон;
 4. Повідомляйте рідним про місце перебування та роботи. Домовтесь про кодове слово, яке повідомить, що ти в небезпеці;
 5. Приймайте допомогу лише від офіційних організацій та перевірених осіб.

 

Бережіть себе!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Мінна небезпека та захист під час збройних конфліктів

На базі однієї з міських бібліотек Слобідського району м. Харкова 27 березня відбувся захід, організований відділом соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" та проведений за сприянням міжнародної гуманітарної організації Handicap International.

Учасниками заходу були маленькі мешканці Слобідського району вікової категорії від 6 до 12 років - діти з сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах та сімей з числа внутрішньо переміщених осіб.

Протягом тренінгу діти отримали знання та навички, спрямовані на зниження ризику отримання травм від вибухонебезпечних предметів. Маленькі учасники були дуже активними, відповідали на запитання та ділилися своїми знаннями.

Дякуємо тренерам Handicap International та працівникам бібліотеки!

Шановні мешканці, бережіть себе, будьте уважними!

Київський р-н

Підвищуємо рівень професійності разом

Фахівці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» регулярно підвищують рівень професійної обізнаності і якості надання соціальних послуг найбільш незахищеним верствам населення.

Проходження різноманітних тренінгів і тематичних курсів здійснює позитивний вплив на всебічний розвиток фахівців:

 • підвищує рівень професійності;
 • допомагає отримати нові знання;
 • розширює коло знайомств;
 • розвиває комунікативні навички;
 • сприяє всебічному розгляду актуальних питань.

Приймаючи участь у навчальних заходах різного формату, фахівці обмінюються досвідом у роботі з іншими учасниками – тренерами та колегами. Взаємний обмін корисною і актуальною інформацією дозволяє регулярно підвищувати особистий професійний рівень в багатьох теоретичних аспектах та на практиці.

Так, з початку 2024 року фахівці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» прийняли участь у більш ніж десяти заходах навчального формату. Серед розглянутих тем варто зазначити наступні:

 • «Важливі навички у період стресу»;
 • «Комплексне реагування на випадки гендерно зумовленого насильства. Запобігання сексуальній експлуатації та насильству в контексті гуманітарного виклику (GBV/PSEA)»;
 • «Провідники змін»;
 • «Протидія торгівлі людьми в Україні. Національний механізм взаємодії суб’єктів»;
 • «Розширення навичок психологічної та соціальної допомоги постраждалим особам під час війни та у період післявоєнного відновлення»;
 • «Перша домедична допомога».

Всі розглянуті теми є актуальними для надання якісних соціальних послуг у сучасних умовах, про що свідчить і велика кількість запитів по даним напрямкам з боку отримувачів послуг у Відділі.

На думку фахівців Відділу, участь у навчальних заходах різного формату допомагає бути у курсі всіх змін, які відбуваються загалом у суспільстві і в соціальній сфері зокрема. Також вона сприяє налагодженню більш якісних комунікацій між колегами та представниками інших професій, які так чи інакше є дотичними до сфери надання соціальних послуг.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

ХМЦСС «Довіра»

Перша домедична допомога

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» за підтримки Центру тактичної медицини «Схід» було організовано та проведено тренінг на тему: «Перша домедична допомога» для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова ХМЦСС «Довіра» (далі - Відділи).

Цей тренінг є важливим  для кожного з нас, особливо під час воєнного стану. Наше місто потерпає від постійних вибухів, тому кожен з нас може опинитися у ситуації, коли комусь з рідних чи просто людині на вулиці стане у нагоді допомога. Саме від правильного алгоритму дій буде залежати стан потерпілого і чи буде він жити, адже саме перша домедична допомога дозволяє зберегти життя, поки не приїде швидка допомога. Під час тренінгу працівники Відділів дізналися, які є види кровотечі, як розпізнати критичну кровотечу, як правильно накладати турнікет, зупиняти кровотечу, що робити, коли людину поранено. Такі навички є дуже важливими, вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Соціальні послуги, які можуть надаватися екстрено під час воєнного стану

Повномасштабне вторгнення стало викликом для системи соціального захисту країни, яка має допомагати людям та сім’ям у важких ситуаціях. В українському законодавстві такі ситуації називаються складними життєвими обставинами. 

Щоб допомогти тим, хто не може впоратися із проблемами – існують соціальні послуги. Це професійна підтримка, яка надається безкоштовно. Соціальні послуги – допомога особам/сім`ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть подолати труднощі самостійно. Існує міф, що соціальні послуги створені лише для бідних чи неблагополучних. Насправді, кожна сім’я може стати вразливою і потребувати підтримки, особливо в умовах війни. Щоб людина якомога швидше отримала необхідну допомогу (а деякі послуги передбачають низку етапів і по часу займають до 10 днів) – уряд ухвалив перелік таких послуг, які можуть надаватися екстрено (кризово). Тобто рішення уповноважені органи повинні ухвалити впродовж доби. Ось деякі з послуг, які діти і родини з дітьми, можуть отримувати кризово. Представництво інтересів – допомога посередника особам та сім`ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Наприклад, допомога у оформленні документів, розшуку близьких, встановлення зв`язків з іншими службами. Хто може скористатися цією послугою? Особа чи сім’я, зокрема прийомна, сім’я опікунів/піклувальників; дитячий будинок сімейного типу; окремі соціальні групи у складних життєвих обставинах (спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем та способом життя).

Соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах: фахівці оцінюють потреби родини, визначають шляхи вирішення проблем, допомагають в отриманні інших послуг та розвивають навички для подолання складних життєвих обставин. Послуга надається на термін від 6 до 12 місяців. Отримувачами можуть бути: сім’ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх самотужки; сім’ї, в яких існує ризик передачі дитини до закладів дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування; сім’ї, члени яких є випускниками інтернатних закладів; одинокі матері чи батьки (у тому числі неповнолітні), яким потрібна підтримка.

Саме тому основними завданнями фахівців із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є: профілактика соціального сирітства: забезпечення раннього виявлення сімей, які знаходяться у кризовій ситуації, підтримка таких сімей, попередження сімейного неблагополуччя; організація своєчасної допомоги і підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, забезпечення соціального супроводу сімей у складних життєвих обставинах.

 

Записів з 1 по 10Всього: 1895