Шевченківський р-н
Працівниками Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" було проведено роз'яснювальну роботу у місці компактного проживання внутрішньо переміщених сімей.
Разом із соціальними партнерами – співробітниками Харківського районного управління поліції №3 та служби у справах дітей по Шевченківському району провели роз’яснювальну роботу в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених родин щодо неприпустимості співпраці з російськими спецслужбами та необхідності невідкладного повідомлення підрозділам Служби безпеки України і Національної поліції України про відомі факти співпраці громадян України та інших осіб із спецслужбами російської федерації та інших держав.
Холодногірський р-н
Сьогодення вносить свої корективи в наше життя. Сучасні виклики, пов’язані з війною, інформаційною агресією, соціальною нестабільністю та впливом антидержавних ідеологій, актуалізують потребу в системній профілактиці участі дітей та молоді у протиправних діях проти української держави.
У цьому контексті соціальна підтримка може відіграти ключову роль у наданні підтримки вразливим категоріям та формуванні громадянської позиції молодого покоління. Саме зараз настав час для проведення превентивної роботи, спрямованої на підвищення обізнаності дітей та молоді про небезпеку тероризму, забезпечення їх захисту від вербування та експлуатації.
З метою недопущення залучення неповнолітніх до підривної діяльності спецслужб держави агресора, 18.06.2025 року фахівцями відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проведені інформативні бесіди з питань профілактики участі дітей та молоді у протиправних діях проти Української держави. В заходах прийняли участь 120 батьків та дітей з числа вимушено переміщених осіб та мешканців громади.
Під час зустрічі розглянуто ключові аспекти щодо убезпечення від вербування дітей, недопущення випадків участі в незаконних акціях, запобігання втягненню до виконання злочинних завдань ворога.
З дітьми та їх батьками обговорені правила інформаційної безпеки, акцентована увага на ризиках спілкування підлітків в онлайн-середовищі.
В рамках підвищення обізнаності дітей, фахівцями Відділу надані роз’яснення щодо наслідків участі у злочинній діяльності та співпраці з ворогом. Особлива увага приділена формуванню навичок критичного мислення, розпізнанню маніпуляцій та небезпечних контактів.
При спілкуванні з батьками були наведені приклади про методи вербування, ознаки можливої залученості дитини. Акцентовано увагу на необхідності посилення батьківського контролю, важливості формування довірливих стосунків, недопущенні участі дітей у терористичних актах .
Щоденна профілактична діяльність відіграє важливу роль у зміцненні національної безпеки, сприяє формуванню свідомого громадянина, стійкого до маніпуляцій, здатного протистояти деструктивним впливам.
Основ’янський р-н
Днями фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб “Довіра” провели майстер-клас з малювання “Дітям - радість, дітям - сонце, дітям - мир і доброта” для дітей із опікунських родин з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які мешкають у місці компактного поселення ВПО в Основ`янському районі.
Діти не завжди можуть словами пояснити свої страхи, тривоги чи переживання. За допомогою малюнків вони змогли виразити те, що відчувають всередині, дозволяє їм “вивільнити” свої емоції, не тримаючи їх у собі. Під час творчого процесу дітлахи відволіклися від тривожних подій навколо. Вони зконцентрувалися на тому, що зробили своїми руками, що допомогло їм зосередитися на позитивних емоціях і знизити рівень стресу. У процесі творчості діти мали можливість створювати щось власне, що дає їм відчуття контролю над своїм оточенням.
У часи війни, коли контроль над подіями зовні майже відсутній, це дуже важливо для формування відчуття безпеки. Такі заходи допомагають дітям краще усвідомлювати свої емоції та навчитися з ними працювати. Вони починають розуміти, що можна не лише боятися чи хвилюватися, але й створювати щось прекрасне навіть у складні моменти. Групові заняття сприяють комунікації між дітьми. Вони можуть обмінюватися ідеями, обговорювати свої роботи, підтримувати одне одного. Це формує відчуття спільноти, що є важливим під час стресових періодів.
Немишлянський р-н
Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції, створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Популярності свята сприяє уявлення про вишиту сорочку як оберіг. День вишиванки слугує приводом для розповідей про історію та традиції давнього та сучасного вишитого одягу. Адже вишиванка - уквітчана українська душа, красива, багата, наповнена любов’ю до всього світу.
Відділ соціальної роботи по Немишлянському району долучився до святкування Дня вишиванки.
Всіх колег, колежанок зі святом!
Київський р-н
Відтепер скористатися грошовою підтримкою від держави і оформити субсидію на оренду житла можуть дві і більше родин одночасно, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО) і проживають за однією адресою.
Різні люди або сім’ї, які вирішили спільно винаймати житло – за власним бажанням згуртувалися в одне домогосподарство, можуть подати заяву на субсидію на оренду житла, попередньо домовившись, хто саме підписуватиме договір найму. Відповідно, на рахунок цієї людини Пенсійний фонд України (ПФУ) перерахує субсидію на оренду всього житла.
Нагадуємо! Оформити субсидію на оренду житла для ВПО можна у двох форматах:
- онлайн – через портал електронних послуг ПФУ;
- офлайн – у найближчому сервісному центрі ПФУ або ЦНАПу.
Варто також зазначити, що власнику житла, який здає його в оренду ВПО, держава компенсує податок на доходи фізичних осіб або єдиний податок та військовий збір.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Основ’янський р-н
В наші складні часи, багато емоцій. Зазвичай - це негативні емоції, переживання. І саме тому, під час війни, вкрай важливо відволікати дітей від оточуючих проблем, й творчість в цьому дуже допомагає, а малювання - той вид мистецтва, де дитина може зобразити все, що хоче, про що мріє.
Днями працівники відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» провели майстер клас з малювання «Моя сім`я – разом ми сила!» для дітей із сімей внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО), які мешкають у місці компактного поселення ВПО в Основ`янському районі м. Харкова..
Захід, спрямований на психологічну підтримку та спілкування, Мета зустрічі – підтримка дітей, які пережили стресові ситуації та відновлення гармонії в іх житті.
Під час заходу діти спілкувалися між собою, мали можливість помалювати, проявити фантазію та створити свої власні шедеври, сфотографуватися на пам`ять. Наприкінці заходу на малечу очікували смаколики. Мета заходу - створити святковий настрій у дітлахів та перемикнутися на якісь інші події від проблем сьогодення - була досягнута, дівчатка та хлопчики залишились дуже задоволеними.
Немишлянський р-н
У Відділи соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова проводяться заняття з психологічної підтримки дітей мешканців району.
Робота психолога передбачає допомогу родинам, які мають певні психологічні проблеми, пов’язані зі збройним конфліктом. Особливо потерпають від цього діти, в яких ще не сформована психіка.
Велике значення має відновлення психологічної рівноваги, здатність ефективно впоратися зі стресом, відновлювати емоційну рівновагу після негативних досвідів. Саме психолог допомагає дітям усунути зміни в поведінці та мисленні, налагодження зосередженості, емоційні реакції, роздратованість, тривогу. Такі заняття з дітьми поліпшують емоційну рівновагу, а саме позитивного ставлення до себе, доброзичливого ставлення до інших людей, уміння розуміти і задовольняти власні потреби, переживати невдачі.
ХМЦСС «Довіра»
Фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб відділу підтримки ветеранів війни та членів їх сімей Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» 22.04.2025 взяли участь у Ярмарку вакансій. Під час заходу вони презентували вакантну посаду «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб».
Фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб розповідали учасникам заходу та претендентам про безпосередній досвід роботи, важливість даної посади у зв¢язку з гострою необхідністю надання швидкої та якісної допомоги ветеранам війни, які повернувшись до мирного життя, зіштовхуються з безліччю питань щодо належного оформлення пільг та послуг, які їм гарантовано державою на законодавчому рівні. Фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб мають щоденну справу із широким колом питань, які надходять від ветеранів війни та членів їх сімей і, в межах повноважень, надають всебічну професійну, інформаційно-консультативну та практичну допомогу щодо оформлення документів, організаційного вирішення питань з правової, соціальної, психологічної допомоги, соціальних, медичних, реабілітаційних, освітніх послуг, а також працевлаштування.
Ярмарок вакансій відбувся за сприяння та безпосередньої участі керівництва Харківської міської ради і Харківського обласного центру зайнятості в приміщенні метрополітену на станції «Університет». Взяли участь у заході представники з понад 30 провідних підприємств міста, а також громадських організацій, Пенсійного фонду, Центру професійно-технічної освіти та Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».
Метою заходу постала необхідність підтримки й інформування ветеранів війни та демобілізованих осіб м. Харкова щодо можливостей успішного і комфортного працевлаштування, перенавчання, підвищення кваліфікації та отримання гранту на відкриття власної справи.
Немишлянський р-н
Такий творчий конкурс проходив у відділи соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" 18 квітня 2025 року.
У конкурсі взяли участь діти пільгових категорій та діти мешканців району, здебільшого це були діти, які переселилися із зони бойових дій. Всьго у конкурсі взяли участь 15 дітей.
Всі учасники конкурсу досить натхненно працювали над малюнками. Переможців не визначали, адже кожен учасник виклав своє бачення великодніх писанок. Учасники отримали заохочувальні призи та запрошення до участі наступних цікавих заходах.
Холодногірський р-н
Волонтери – це люди, які безоплатно допомагають тим, хто цього потребує. В Україні, особливо під час війни, волонтерський рух ставиться до ключових сил у системі соціальної підтримки. Завдяки своїй праці мільйони людей отримують гуманітарну допомогу, медичне забезпечення, психологічну підтримку та шанс на нове життя.
Волонтерство в соціальній сфері
Соціальні волонтери допомагають у різних напрямках:
Волонтерська допомога є важливою оскільки:
Як стати волонтером?
Приєднатися до благодійних фондів або ініціатив, допомагати місцевим ініціативам у своєму місті, поширювати інформацію та організовувати збори ресурсів.
Волонтери продовжують відігравати ключову роль у соціальній підтримці населення, особливо під час кризових ситуацій. Фахівці відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" постійно співпрацюють з волонтерами громадських організацій та благодійних фондів для надання сприяння всебічної соціальтної підтримки отримувачам послуг. Вони не тільки допомагають потрібним, а й зміцнюють суспільство, будуючи довіру та солідарність. Кожен може зробити свій внесок – разом ми сильніші!