Корисні посилання

Архів

Холодногірський (Ленінський) р-н

Важливість здорового способу життя: ключ до довголіття і гарного самопочуття

У сучасному світі, коли ритм життя стає все більш інтенсивним, питання здоров'я набуває особливої актуальності. Здоровий спосіб життя — це не просто модний тренд, а необхідність, яка допомагає людині зберегти енергію, підвищити якість життя і запобігти багатьом хронічним захворюванням.

Розглянемо основні аспекти, які роблять здоровий спосіб життя таким важливим.

1. Фізична активність

Регулярна фізична активність — одна з основних складових здорового способу життя. Вона допомагає підтримувати нормальну вагу, покращує функціонування серцево-судинної системи, зміцнює м'язи і кістки, а також сприяє покращенню настрою. Дослідження показують, що навіть помірні фізичні навантаження, такі як ходьба або їзда на велосипеді, можуть значно знизити ризик розвитку серцевих захворювань, діабету та інших серйозних проблем зі здоров'ям.

2. Правильне харчування

Збалансоване харчування є основою здорового способу життя. Воно забезпечує організм необхідними поживними речовинами, які підтримують енергетичний рівень, зміцнюють імунну систему і допомагають боротися з хворобами. Харчування, багате на овочі, фрукти, цільнозернові продукти, нежирні білки і здорові жири, знижує ризик ожиріння, серцево-судинних захворювань, гіпертонії та інших хронічних недуг.

3. Важливість сну

Недооцінка важливості сну є поширеною проблемою в сучасному суспільстві. Проте, якісний сон має критичне значення для загального здоров'я. Під час сну відбуваються процеси відновлення тіла, зміцнення імунітету і покращення когнітивних функцій. Хронічний недосип може призвести до зниження працездатності, підвищення ризику депресії, розвитку серцевих захворювань і навіть ожиріння. Дотримання режиму сну та забезпечення комфортних умов для відпочинку допомагає зберегти здоров'я і покращити якість життя.

4. Відмова від шкідливих звичок

Тютюнопаління, надмірне вживання алкоголю і наркотичні речовини — основні вороги здорового способу життя. Ці звички не тільки шкодять фізичному здоров'ю, але й негативно впливають на психіку, соціальні відносини і якість життя в цілому. Відмова від шкідливих звичок є важливим кроком на шляху до здорового життя, а також досягнення гармонії в інших аспектах життя.

5. Управління стресом

Стрес є невід'ємною частиною життя, але хронічний стрес може мати руйнівні наслідки для здоров'я. Він підвищує ризик розвитку серцевих захворювань, послаблює імунну систему і може призвести до депресії або тривожних розладів. Управління стресом за допомогою методів релаксації, медитації, фізичних вправ і підтримки соціальних зв'язків допомагає зберегти психічне і фізичне здоров'я.

 

Здоровий спосіб життя — це не тільки шлях до довголіття, але й спосіб забезпечити собі активне і повноцінне життя. Він включає в себе не тільки фізичну активність і правильне харчування, але й психічну гармонію, відмову від шкідливих звичок і увагу до сну. Впровадження цих принципів у повсякденне життя допоможе не тільки запобігти багатьом захворюванням, але й значно покращити загальний стан здоров'я та якість життя.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми

Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою. Фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району м.Харкова ХМЦСС "Довіра" підготували корисний матеріал з цтого приводу.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом − звернути увагу суспільства на цю проблему. Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка була задумана весною 1991 року. Її ідея належить художнику Франку Муру. Проект «Червона стрічка»  символ співчуття, підтримки і надії на майбутнє без СНІДу.

Сьогодні вже немає людини, яка б не чула про ВІЛ, СНІД. Багато людей в Україні вважають себе обізнаними з цього питання. Проте більшість молодих людей вважають, що ця проблема – це щось далеке, що вона їх не стосується і не буде стосуватися в майбутньому. Факти доводять протилежне – кожного року фіксують все більше випадків захворювань на СНІД.

Незважаючи на успіхи медицини, ВІЛ/СНІД все ще залишається невиліковною хворобою. Сьогодні ВІЛ - це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусноютерапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом - це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Пройти безкоштовне тестування на ВІЛ  можна у свого сімейного лікаря.

Бережіть себе!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Як тютюнопалння шкодить здоров`ю?

Фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району м.Харкова ХМЦСС "Довіра" підготували корисний і цікавий матеріал, сподіваючісь, що він стане у нагоді тим, хто замислювався хочаб іноді про те, щоб припинити палити цигарки.

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням — встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції. Тютюнопаління – один з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найбільш поширена у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб.

Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм особливо у розвитку ракових хвороб.Кожні 8 секунд на земній кулі помирає людина з цієї причини. Якщо відношення до тютюнопаління не зміниться, то за прогнозами експертів у 2030 році з цієї причини буде помирати понад 10 млн. чоловік. Вживання тютюну відбувається через органи дихання. Тому перш за все страждає легенева система: повітряні шляхи і легенева тканина. Легені у 80% курців чорного кольору. Якщо починати курити у віці 12-13 років, то у 67% у тридцятирічному віці можна мати таке захворювання як емфізема легенів. Тютюнопаління є причиною 90% усіх випадків захворювань на рак легенів. Найбільше страждає від тютюнопаління репродуктивна функція людини. Особливо негативно систематичне отруєння впливає на серцево – судинну систему. У всіх хто палить, частота скорочень частіша у 2-2,5 рази, таким чином скорочується час відпочинку для серця і воно швидше зношується. У 12-13 разів частіше трапляються захворювання серця: серцева недостатність, інфаркт міокарду, стенокардія, звуження судин. До 40% усіх смертних випадків від ішемічної хвороби серця, інфаркту та інсульту пов’язані з палінням сигарет. Також негативно впливає пасивне тютюнопаління на здоров’я оточуючих. В приміщенні з курцем протягом лише 1 години людина, яка не палить, кожного разу спалює по половині сигарети.

Тютюновий дим у таких випадках спричиняє головний біль, нездужання, зниження працездатності, швидку втому, загострення верхніх дихальних шляхів. Особливо небезпечне пасивне паління для дітей. Тютюнопаління значно впливає на якість життя дітей, які починають курити з 8-10 річного  віку, не доживуть до межі середньої тривалості життя в середньому на 6-8 років; 35-річна жінка, що палить, проживе на 5 років менше за ту, яка немає такої звички; 35- річний курець проживає на 7 років менше, ніж чоловік , який не палить. Німецький професор Танненберг підрахував, що у наш час смертельний випадок на мільйон чоловік виникає у результаті :

  • авіакатастрофи – один раз на 50 років;
  • вживання алкоголю – раз на 4-5 днів;
  • автокатастрофи – раз на 2-3 дні;
  • паління – кожні 2-3 години.

Кожна цигарка скорочує життя людини у середньому на 12 хвилин. У курців рак легень буває в 20 разів частіше, ніж у некурців.  Під час сходження на Памір на висоті 5000м. один з альпіністів знепритомнів. Він був єдиним курцем.  Серед космонавтів та спортсменів немає жодного курця.

Чому паління так поширене в сучасному світі, і чому люди палять?

Ми живемо в складному світі, який постійно випробовує нас на міцність. Здорова, сильна духом людина розуміє, що життя – це боротьба і по-філософськи ставиться до тимчасових труднощів. Емоційно слабка і духовно незріла людина панікує перед проблемами, відчуває тривогу, непевність, а тютюн, як і алкоголь, так і наркотики є універсальними протекторами: залежно від потреби розслабляють або стимулюють нервову систему, підвищують судинний тонус, дають почуття задоволення, при цьому не вимагаючи жодного напруження, вольової боротьби, цілеспрямованої, тривалої праці над собою і своїм життям. Здорова, сильна духовно та інтелектуально людина одержує задоволення від життя через серце, мозок, через боротьбу і перемоги. Вона не потребує ніякої «хімічної радості».

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Вітаміни та алкоголь - сумісність

Наступив другий місяць весни.  Починає теплішати. Все більше  молодих людей прогулюються на вулиці та вживають при цьому слабоалкогольні напої.

А якщо ви раніше до цього пили вітаміни, чи замислювались ви, як поєднуються вживання вітамінів з алкоголем? Фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" продовжують практику популяризації здорового способу життя, та з`ясували дуже важливу та цікаву інформацію, яка може стати у нагоді нашим читачам.

Чи можна приймати вітаміни і алкоголь і як впливає на організм недолік або надлишок цих лікарських засобів, цікавить багатьох людей, що вживають постійно або зрідка спиртні напої.

Етанол вимиває корисні речовини з організму, створюючи небезпеку для здоров'я через їх брак.

Назва «вітаміни» в перекладі з латинської мови означає «хто дає життя». І це не для «красного слівця». Насправді вони допомагають усім системам життєзабезпечення правильно функціонувати.

Недолік позначається на стані здоров'я людини:

  • вітаміни групи В відповідають за роботу головного мозку, ендокринної та нервової системи;
  • аскорбінова кислота регулює стан кісток в організмі людини, сполучної тканини. Вітамінний засіб З сприяє виведенню спиртного з організму, оберігає печінку від дії етанолу, його ефективно використовують в боротьбі проти алкоголізму;
  • препарат Е забезпечує безперебійне надходження крові до всіх органів, підтримуючи судинну систему від освіти холестеринових бляшок, перешкоджаючи тромбозу;
  • каротин (вітамін А) при прийомі разом з алкоголем завдає руйнівної дії на печінку. Недолік речовини в організмі викликає порушення роботи органів почуттів, нездатність бачити в сутінках і темряві;
  • вітаміни РР, вимиваються з організму, якщо вживати спиртні напої, впливають на психічний стан людини;
  • вітамін К забезпечує нормальне згортання крові. Застосовується також при лікуванні алкоголізму.

Хибна думка, що прийнявши ударну дозу вітамінних препаратів перед випивкою, можна купірувати вплив алкоголю на організм. Лікарські засоби тільки тоді приносять користь, коли їх вживання регулюється лікарем.

Бережіть себе та не нехтуйте своїм здоров’ям.

Контакти відділу соціальної роботи по Слобідському району м.Харкова ХМЦСС "Довіра":
м. Харків, вул. Плеханівська, б 42, 4 поверх, к. 45-47
для запису на прийом к.т. 0916150998

сторінка у Фейсбук: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy/

сторінка у Інстаграм: https://www.instagram.com/slobidsky_viddil/

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Проблемні питання щоденної роботи

До Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" надійшло звернення щодо необхідності надання допомоги особі з інвалідністю.

Щоденна робота Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» передбачає допомогу родинам та особам, які цього потребують. Прохання про це може потрапляти до Відділу різними шляхами – люди приходять і розповідають про свої проблеми самі, телефонують, надсилають прохання на гарячу лінію. Саме останнім шляхом потрапило прохання про допомогу чоловікові з інвалідністю, який залишився самотнім і не в змозі допомогти собі сам. Спеціалісти вийшли за вказаною адресою і, виявилося, що там дійсно проживає особа, яка пересувається по квартирі на милицях, маючи крайній ступінь дистрофії, а також атрофію нижніх кінцівок, хоча статус особи з інвалідністю не підтвердився. Була викликана бригада швидкої медичної допомоги, яка, надавши термінову допомогу, зауважила, що людина не має групи інвалідності, але наявні хронічні хвороби, які не дають права направляти до медичного закладу на стаціонарне лікування без направлення сімейного лікаря, з яким укладено декларацію, що також було відсутнім. Лікар у поліклініці за місцем проживання, переглянувши медичні документи чоловіка, зазначила, що незважаючи на поставлені діагнози,  він протягом останніх декількох років не звертався до медичних закладів за допомогою, що по-перше, свідчить про власне недбале ставлення до здоров’я, а, по-друге, про те, що причиною його хронічних хвороб є асоціальний спосіб життя і зловживання алкогольними напоями. До того ж у чоловіка не вистачало необхідних документів для укладення декларації, без чого ця процедура не може бути здійсненою. На жаль, чоловік точно не знав, де ці документи, але обіцяв їх знайти, сказавши, що лікування йому вкрай необхідне і він буде намагатися виконувати всі рекомендації лікарів, це, можливо, дасть йому можливість нормалізувати стан здоров’я і повернутися до повноцінного життя. Отже, робота триває, сподіваємося, що закінчення її буде позитивним.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Здоров’я - найбільша цінність!

Сьогодні потребує обговорення тема про наше здоров`я. Відповідно до Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ): здоров’я — це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних дефектів.

Особливо важливим є зберігти своє здоров`я в умовах воєнного стану  який, наразі, триває по всій території України.

Основні ознаки здоров’я такі: 

  • нормальне функціонування організму на клітинному, тканинному та органному рівнях. Нормальний перебіг біохімічних і фізіологічних процесів, що сприяють індивідуальному виживанню і відтворенню;
  • динамічна рівновага організму, його функцій і навколишнього середовища (гомеостаз). Критерієм оцінки рівноваги є відповідність структур і функцій організму навколишнім умовам;
  • здатність до повноцінного виконання соціальних функцій, участь у соціальній діяльності та суспільно корисній праці;
  • здатність людини пристосовуватися до мінливих умов існування у навколишньому середовищі;
  • відсутність в організмі хвороб (патологій), хворобливих (патологічних) станів і змін; 
  • повне фізичне, духовне, розумове і соціальне благополуччя, гармонійний розвиток фізичних і духовних сил організму, принцип його цілісності, саморегуляції і гармонійної взаємодії всіх його органів.

Однак, не всі люди здатні протягом життя зберігти своє здоров`я, іноді життеві негаразди спонукають людей вживати наркторичні речовини, що призводять до страшних наслідків, а частіше - до загибелі людини. Поглянемо на це ширше.

Біологічний механізм формування наркотичної залежності діє через природні процеси, що перебігають в організмі, - біохімічні, біоелектричні, фізіологічні тощо. У результаті вживання наркотиків організм включає їх у свої біохімічні процеси. Здоровий організм людини виробляє власні «наркотичні» речовини, які регулюють її настрій, відчуття навколишнього світу, стимулюють працездатність. У разі регулярного вживання наркотиків, щоб уникнути зайвої кількості стимулювальних речовин, організм знижує або навіть припиняє синтез власних «наркотиків». Поступово низку функцій організму, які до вживання наркотиків забезпечували речовини, вироблені самим організмом (як-от гормони, нейрогормони, медіатори), починають виконувати наркотики. Отже, людина, яка почала вживати наркотик, щоб зберегти нормальний стан, змушена постійно його використовувати. Так формується фізична залежність від наркотику. Наркотичні речовини за своєю природою можуть бути як природного (отримані з рослин, грибів), так і штучного походження.

Тому, будьте пильні, бережіть себе, своє здоров`я та життя!

Якщо у Вас виникли питання, Ви потребуєте на соціальну допомогу, звертайтесь до фахівців Відділу за  телефоном +380916150998, записуйтесь на прийом або отримуйте відповідь у телефонній розмові на свої питання. Ми допоможемо Вам у межах наших повноважень. 

 Наша адреса: м. Харків, вул. Плеханівська, б. 42, к. 45-47

телефон:+380916150998, (057)725-26-86

Сайт: dovira.kh.ua

Facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

Іnstagram: slobidsky_csssdm

Авторка: Коваль Олена, начальник відділу соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» 

Бережіть себе!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Профілактика залежностей серед отримувачів послуг

Триває місячник "Антинаркотик", в рамках якого фахівцями Відділу соціальної роботи по Cлобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" надається допомога отримувачам послуг, мешканцям Слобідського району з питань профілактики різноманітних залежностей.

Залежності негативно впливають на стан нашого здоров`я, особливо це  важливє питання під час війни, коли існує реальна загроза нашому життю, та життю близьких та рідних. 

Також, у цей час, вкрай важливо підіймати питання щодо безпеки. Наголошувати на те, що зараз, коли в країні відбуваються воєнні дії, кожна людина, кожне життя цінне, тому треба цінувати такий дар, як власне здоровя, піклуватись один про одного, не зловживати алкогольними напоями та наркотичними речовинами. 

Звертайтесь по допомогу, консультування з різних питань, записуйтесь на прийом за телефоном: 
091 61 50 998.

Ми знаходимось за адресою: м. Харків, вул. Плеханівська, б. 42, к. 46-47

Сайт: dovira.kh.ua

Facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

Іnstagram: slobidsky_csssdm

                                                         Бережіть себе!

Салтівський р-н

Профілактика зловживання наркотиків серед дітей та підлітків

Сучасна молодь не розуміє сенс життя і його справжню цінність. Своїми проявами девіантної поведінки вони не лише руйнують своє здоров’я, а й здоров'я майбутнього покоління, своїх дітей та внуків – майбутнього нашої нації. (М. Горький) 

Ця тема є дуже актуальною, ажде в даний час число молодих людей, які вживають психоактивні речовини, продовжує невпинно  зростати. При цьому, сьогодні навряд чи можна знайти підлітка, який би не знав про смертельну небезпеку наркотиків. Очевидно, що це знання в більшості випадків нікого не зупиняє.

Ці принципи, про які буде йти мова далі, мають на меті допомогти батькам, вихователям та громаді об’єднати профілактичні програми у своїй країні. Важливо розуміти, що для цього потрібна комбінація зусиль батьків, шкіл та громади, щоб ефективно працювати з дітьми та підлітками без наркотиків. Доведено, що при дотриманні цих принципів, знижуються шанси на те, що діти та підлітки,  будуть зловживати психоактивні речовини.

Профілактичні програми повинні посилювати захисні фактори та усувати чи зменшувати фактори ризику.

На ризик стати наркоманом впливають фактори ризику (такі як девіантне ставлення та поведінка, вплив наркотиків, неблагополучні сім’ї) та захисні фактори (такі як батьківська підтримка, академічні успіх та антинаркотична освіта). Усунення факторів ризику (таких як агресивна поведінка та поганий самоконтроль) на ранніх стадіях є більш успішними, ніж тоді, коли дитина страждає від проблем пізніше в її житті.

Ви повинні говорити з дітьми про всі форми зловживання наркотиками, включаючи вживання неповнолітніми легальних наркотиків (наприклад,тютюн або алкоголь), вживання нелегальних наркотиків і неналежне використання легально отриманих речовини (наприклад, інгалянти), або ліків, що відпускаються за рецептом, безрецептурні ліки.

Ви повинні говорити з дітьми про типи проблем зловживання наркотиками в місцевій громаді, намагатися зменшити ризик факторів і спробувати посилити захисні фактори (наприклад, громадські програми).

Перевірте, чи дошкільний заклад вашої дитини усуває фактори ризику зловживання наркотиками, такі як агресивна поведінка, погані соціальні навички та академічні труднощі. Також діти дошкільного віку повинні почути початковий антинаркотичний сигнал. Ніколи не пізно почати розглядати обидві сторони цього питання.

Перевірте, чи початкова школа вашої дитини вживає заходів для покращення соціально-емоційних чинників навчання, усунення факторів ризику, таких як рання агресія, академічна неуспішність та відхід із школи. Школа має допомогти дітям розвивати самоконтроль, емоційну свідомість, комунікативні навички та навички вирішення соціальних проблем. Вони повинні також надавати психологічну підтримку.

Перевірте, чи допомагає середня та старша школа вашої дитини покращити соціальні знання.  Школа має допомагати дітям розвивати хороші звички до навчання, спілкування, стосунків з однолітками. Вони повинні проводити уроки щодо негативного впливу наркотичних речовин на стан людського організму, вчити дітей бути самодостатнім і наполегливо протистояти наркотикам, зміцнювати антинаркотичні настрої.

Навчіться і надавайте подібне повідомлення своїм дітям у перехідні періоди. Профілактика програм, що поєднують дві чи більше ефективних програм, наприклад, сімейні та шкільні програми, більш ефективні, ніж одна програма.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Руслана Плоходька, 3

тел.: 725-13-92, 725-13-93

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/vipmoscowcss

instagram: www.instagram.com/viddil_moscov

Слобідський (Комінтернівський) р-н

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Життя – це те, що людина більш за все намагається зберегти і менш за все береже. Життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. І хочеться, щоб воно було довгим та щасливим. А це можливо тільки за умови міцного здоров’я. І, щоб бути здоровим потрібно його берегти.

З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і забрала понад 20 млн. життів. Більше половини нових випадків зараження ВІЛ реєструється серед людей віком від 15 до 24 років. Щодня у світі інфікується понад 6 тисяч юнаків та дівчат.

Що таке СНІД?

СНІД- це хвороба, яка ослаблює організм людини настільки, що він більше не може чинити опір хворобам.

С - СИНДРОМ - означає сукупність різних симптомів і хвороб.

Н - НАБУТОГО - це означає, що він отриманий від когось ще, хто вже має вірус, що заподіює хворобу.

І - ІМУННОГО- це захисна система нашого організму, яка захищає нас від хвороби.

Д - ДЕФІЦИТУ - імунна система слабшає, звідси і "дефіцит". Вона не може більше «захищати тіло від хвороби.»

Що таке ВІЛ?

В - ВІРУС – це мікроорганізм, якого не можна побачити очима, або під мікроскопом. Він часто ховається в людському тілі багато років, перш ніж заподіє хворобу. Навіть коли людина здорова, він (вона) може передавати вірус іншим.

І - ІМУННОГО ДЕФІЦИТУ - вірус руйнує імунну систему організму. Через деякий час, організм не може захистити себе від хвороби.

Л - ЛЮДИНИ - вірус живе лише в людині, а не в тваринах або комарах.

Шляхи інфікування

ВІЛ-інфікована людина – це носій вірусу, здатний заражати здорову особу.

Вірус передається:

• при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою;

• через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднений кров'ю, нестерильний медичний інструмент;

• дитині від ВІЛ-інфікованої матері – інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годуванні грудним молоком.

Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших. Період безсимптомного носійства може тривати 8 – 10 і більше років, після чого розвивається СНІД.

Як вірус НЕ поширюється:

– через контакт з іншими рідинами тіла (сльози, піт, слина);

– через кашель, чхання, торкання, обійми, загальні тарілки або чашки, сидіння поряд з інфікованим, загальний душ або купання з ними;

– через поцілунки. Через комарів, клопів або твари;

– через дотик до тіла померлого від СНІДУ.

Визначити інфекцію можна:

– у відповідь на проникнення вірусу, в організмі людини через 1-3 місяці утворюються антитіла. Їх поява є свідченням ВІЛ-інфекції, а виявляються антитіла за допомогою дослідження крові. Обстеження на СНІД проводяться в кабінетах довіри, де за бажанням це можна зробити анонімно.

– зразки донорської крові досліджуються комплексно на ВІЛ, віруси гепатитів В і С, сифіліс в діагностичних лабораторіях станцій переливання крові.
– вагітні жінки дворазово обстежуються на ВІЛ за добровільною згодою в жіночих консультаціях при взятті на облік та оформленні на пологи.
– в лабораторіях діагностики СНІДу обласних (міських) центрів профілактики СНІДу обстежують контингенти людей, що відносяться до груп ризику: це особи, що вживають наркотики ін'єкційним шляхом, ведуть безладні статеві стосунки або мають статеві контакти з ВІЛ-інфікованими чи хворими на СНІД.

Всі відомості стосовно ВІЛ-інфікованої особи є конфіденційними. Невідкладна медична допомога ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД надається в усіх лікувально-профілактичних закладах України.

Перебіг хвороби.

Перші симптоми хвороби спостерігаються в середньому через 1,5-3 місяці після інфікування. Це так звана гостра стадія ВІЛ-інфекції, і вона спостерігається не у всіх інфікованих. Для гострої стадії характерна тривала лихоманка, схуднення, нічне пітніння, збільшення лімфатичних вузлів. Продовжується недуга 2-3 тижні, і людина нібито одужує, проте вірус залишається в організмі і може інфікувати інших.
Період безсимптомного вірусоносійства триває від кількох місяців до багатьох років (8 і більше). Протягом всього цього часу ВІЛ-інфікована особа почувається здоровою. Проте врешті вірус долає імунний захист і знижує опірність організму. Як наслідок, розвивається СНІД, який проявляється інфекційними хворобами, найчастіше це тривалі запалення легень (пневмонії), туберкульоз, вірусні хвороби (оперізуючий лишай, герпес, цитомегаловірусна інфекція), у деяких хворих розвиваються пухлини чи ураження нервової системи. Хвороба тягнеться кілька років, людина виснажується і гине.

Хоча ефективних ліків від СНІДу ще немає, проте розроблено так звані антиретровірусні препарати, які впливають на рівень вірусу в крові, знижують його і цим значно подовжують життя ВІЛ-інфікованих, зменшують число смертей від цієї хвороби. Найкращим засобом запобігання зараження ВІЛ залишаються профілактичні засоби, дотримання та застосування яких дозволить виключити зі свого життя ризиковані миттєвості.

Чи можна вберегти себе від СНІДу?

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження інфікування. У зв'язку з цим, необхідно:

• приймати правильні щодо свого здоров'я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експериментувати, самоутверджуватись під тиском з боку однолітків та наркодільців;

• уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів;

• сексуальні стосунки з особами, що вживають наркотики, здебільшого неконтрольовані і вже тому небезпечні;

• важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію, для проведення профілактичного лікування.
 
ВІЛ може торкнутися кожного, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку. ВІЛ – позитивна людина має право вести особисте життя, мати друзів, одержувати інформацію і освіту.

Людина має право жити!

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)наш сайт: http://dovira.kh.ua/

 

facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

 

nstagram: slobidsky_csssdm

Холодногірський (Ленінський) р-н

Групи підтримки для залежних осіб

На баці Відділу по соціальній роботі по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра"  діють постійні групи підтримки для нарко- залежних осіб та членів їх сімей.

Нині проблема алкогольної та наркотичної залежності в суспільстві стоїть особливо гостро. Формування залежності відбувається поступово. Спочатку -  можливість зняти стрес, заспокоїти нерви, відійти від реальності, забути проблеми. Втім, неконтрольоване і регулярне вживання грає злий жарт. Адже «речовина» знищує нервові клітини, розбалансує систему роботи організму і призводить до безсоння, роздратованості, депресії, пригнічення сили волі. На більш серйозних стадіях залежності у залежних можуть спостерігатися різноманітні види психозів. Людина стає залежною і байдужою до всього, окрім речовини. Таке собі замкнене коло, вийти з якого допомогти можуть спеціалісти, а ще, як це часто буває, – родина, яка бачить проблему збоку і готова стати частиною шляху одужання.

Усвідомлення своєї залежності – найперший крок до видужання. Часто такий найперший крок буває найтяжчим.  Нерідко на той момент, коли пацієнт чесно зізнається собі у тому, що не може контролювати свою звичку, хвороба вже міцно осідає в організмі, руйнує характер та внутрішні органи. Одним із симптомів захворювання є втрата ситуативного конт­ролю. Тобто коли людина п’є навіть у тих ситуаціях, в яких це зовсім недоцільно. Наприклад, на роботі або перед нею. Стовідсотковою ознакою залежності є наявність абстинентного синдрому - якщо після кількох днів після вживання речовини у людини є прискорене серцебиття, тремор рук, пітливість, безсоння, тривога, страх, епілептичні напади.

Самостійно призупинити потяг до спиртного практично нереально, кажуть лікарі. Тому на базі Відділу соціальної роботи відбуваються зустрічі людей, які відмовились від залежності та потребують підтримки «рівний - рівному», також проводяться зустрічі для родин залежних людей.

Наші зустрічі проходять у формі вільних бесід-розповідей членів співдружності про свій власний досвід подолання тяги до алкоголю — розповідей про те, як вдається вирішувати труднощі, що виникають з оточуючими, долати прикрощі на роботі і вдома. Чоловіки та жінки навчаються тверезому життю. Знаходять в собі сили змінити своє ставлення до алкоголю. І це працює! На групу може прийти будь-хто, лікар, поліцейський, депутат, водій таксі, двірник, вчитель, - перед хворобою усі рівні.

Зустрічі відбуваються кожного тижня, за адресою: Полтавський шлях, 46, 4 поверх, щопонеділка, о 19.00 - група для жінок, щосереди о 18.30 - група для співзалежних членів родин, щовівторка, щочетверга та щоп’ятниці, змішана група – о 19 годині, та щосуботи об 11 годині. Телефон для довідок 066 035 1796

Якщо Вас не обійшла стороною проблема залежності – приєднуйтесь!

Записів з 1 по 10Всього: 54