Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Одним із головних завдань фахівців із соціальної роботи є професійна допомога отримувачам послуг у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг (соціального супроводу, представництва інтересів, психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних тощо).
Для забезпечення комплексної допомоги сім’ям та особам, які перебувають в складних життєвих обставинах, відпрацьовано механізм співпраці фахівців із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (далі – Відділ) зі Службою у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, сектору ювенальної превенції відділу поліції Харківського районного управління поліції № 1 в Харківській області, управлінням соціального захисту населення адмністрації Основ'янського району Харківської міської ради.
З метою проведення ґрунтовної роботи ведеться облік сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, інформація до якого надходить як із державних установ (служби у справах дітей, медичних та навчальних закладів, управління соціального захисту населення тощо), недержавних організацій, а також особисто від громадян. Проблеми цієї категорії громадян розглядаються під час соціальних відвідувань та проведення консультування, що сприяє попередженню складних життєвих обставин, обмеженню та зупиненню негативних соціальних і особистісних (поведінкових) явищ та їх наслідків у соціальному середовищі та створенню сприятливих соціально-побутових умов для подальшого самостійного розв`язання проблем, що виникають
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Ведення випадку – важливий метод професійної соціальної роботи, в центрі уваги якого потреби конкретного отримувача послуг. Працівники та ресурси різних служб і установ, незалежно від підпорядкування, об’єднуються задля допомоги отримувачу у вирішенні його проблем, мінімізації негативних наслідків, ухвалення рішень в найкращих інтересах дитини тощо.
Під час ведення випадку робота з отримувачем соціальних послуг ґрунтується на взаємній повазі та спільній відповідальності з метою досягнення окреслених цілей. При цьому призначається фахівець із соціальної роботи, відповідальний за ведення випадку. Цей фахівець супроводжує сім’ю, особу, координує надання послуг іншими працівниками чи службами, визначає послідовність надання послуг, їх обсяг.
Таким чином, ведення випадку – спосіб організації надання соціальних послуг отримувачу, за якого визначений спеціаліст оцінює потреби, планує, організовує та координує процес надання соціальних послуг, у тому числі з іншими надавачами, проводить моніторинг та оцінює результативність наданих послуг, залучає отримувача та його соціальне оточення до взаємодії і стимулює до самостійності у процесі подолання, мінімізації складних життєвих обставин.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
З метою профілактики потрапляння сімей у складні життєві обставини (далі - СЖО) та допомогти родинам, які перебувають у СЖО, зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах, мали все необхідне для навчання та повноцінного розвитку, відповідальний фахівець відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» разом з представником Служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, на поточному тижні здійснили відвідування сімей отримувачів послуг Основ`янського району, які потребують соціальної підтрикмки.
В ході заходу фахівці відвідали родини, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою надання їм допомоги у вирішенні проблемних питань. За результатом рейдового заходу складено акти оцінки потреб сім`ї/особи сімей опікунів, піклувальників та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Фахівці провели профілактичні бесіди з питань необхідності створення підтримуючого середовища для дітей, підвищення виховного батьківського потенціалу та набуття батьками навичок підтримки позитивного мікроклімату в родині, формування уміння планувати власний бюджет, надано рекомендації щодо мобілізації власних ресурсів для вирішення особистих нагальних проблем та подолання складних життєвих обставин. З батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди щодо відповідальності за виконання неналежним чином батьківських обов’язків щодо виховання, утримання та розвитку дітей. Спільна робота триватиме й надалі.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Головне завдання фахівця із соціальної роботи – професійна допомога отримувачам послуг у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг (соціального супроводу, представництва інтересів, психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних тощо).
Для забезпечення комплексної допомоги сім’ям та особам, які перебувають в складних життєвих обставинах, відпрацьовано механізм співпраці фахівців із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» зі Службою у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, сектору ювенальної превенції відділу поліції Харківського районного управління поліції № 1 в Харківській області, управлінням соціального захисту населення адмністрації Основ'янського району Харківської міської ради.
З метою проведення ґрунтовної роботи ведеться облік сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, інформація до якого надходить як із державних установ (служби у справах дітей, медичних та навчальних закладів, управління соціального захисту населення тощо), недержавних організацій, а також особисто від громадян. Проблеми цієї категорії громадян розглядаються під час відвідувань за місцем проживання та проведення консультувань.
Також відпрацьовано механізм співпраці відповідних структур задля своєчасного виявлення випадків насильства або жорстокого поводження з дітьми. Завдання фахівця із соціальної роботи – допомогти постраждалим від насильства, зрозуміти причини негативного явища, змінити стереотипи у відношенні до проблеми, налагодити міжособистісні стосунки.
Важливим напрямком діяльності фахівців є здійснення просвітницько-профілактичної роботи щодо попередження складних життєвих обставин, обмеження та зупинення негативних соціальних і особистісних (поведінкових) явищ та їх наслідків у соціальному середовищі та створення сприятливих умов для подальшого самостійного розв`язання проблем, що виникають.