Основ’янський р-н
Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності фахівців соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».
В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.
Основне завдання фахівців із соціальної роботи - бути помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. Насамперед для сімей, які ризикують потрапити у складні життєві обставини внаслідок втрати роботи членами сім’ї, інвалідності, тяжкого захворювання, насильства над дітьми, розлучення, повернення одного з батьків після відбування покарання в місцях позбавлення волі, неналежного виконання батьківських обов’язків тощо. У своїй роботі фахівці використовують такі важливі якості та навички, як: емпатія - вміння бачити світ очима іншої людини; повага, реагування на проблему особи так, щоб вселити їй впевненість у здатності подолати її; конкретність і чіткість; знання себе і вміння допомагати іншим у самопізнанні; щирість, вміння природно поводитися у стосунках з отримувачами послуг; дотримання правила «тут і тепер», що зобов'язує до невідкладного розв'язання проблеми, задоволення потреб вразливих категорій населення.
Особливістю професійної діяльності фахівців із соціальної роботи є те, що вона має на меті не лише підтримку людини, але й її повернення до повноцінного самостійного активного життя.
Основ’янський р-н
Навіть, в умовах воєнного стану, підтримка родин, особливо тих, де нещодавно народилися діти, набуває особливої важливості. Державні соціальні виплати при народженні дитини, спрямовані на забезпечення базових потреб новонароджених і полегшення фінансового навантаження на сім'ї. Проте, для того щоб ці кошти справді йшли на благо дитини, в Україні продовжують функціонувати регулярні перевірки їх цільового використання, важливо забезпечити цільове використання державної допомоги, щоб гарантувати комфорт і добробут новонароджених.
Днями відповідальний фахіець відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова відвідав декілька родин, у яких нещодавно з'явилися немовлятаі. Головною метою соціальних відвідувань було забезпечення прозорості й цільового використання коштів, які держава надає при народженні дитини, а також додаткове ознайомлення з умовами виховання дітей у цих родинахі,а також за потреби, надати необхідні рекомендації, націлені на підтримку батьків у питаннях догляду та виховання новонароджених.
Такі регулярні перевірки сприяють формуванню відповідального підходу до використання соціальної допомоги, зміцнюють довіру між родинами та державою і показують, що навіть в умовах воєнного стану питання добробуту дітей залишається одним із головних пріоритетів.
Основ’янський р-н
Днями фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб “Довіра” провели майстер-клас з малювання “Дітям - радість, дітям - сонце, дітям - мир і доброта” для дітей із опікунських родин з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які мешкають у місці компактного поселення ВПО в Основ`янському районі.
Діти не завжди можуть словами пояснити свої страхи, тривоги чи переживання. За допомогою малюнків вони змогли виразити те, що відчувають всередині, дозволяє їм “вивільнити” свої емоції, не тримаючи їх у собі. Під час творчого процесу дітлахи відволіклися від тривожних подій навколо. Вони зконцентрувалися на тому, що зробили своїми руками, що допомогло їм зосередитися на позитивних емоціях і знизити рівень стресу. У процесі творчості діти мали можливість створювати щось власне, що дає їм відчуття контролю над своїм оточенням.
У часи війни, коли контроль над подіями зовні майже відсутній, це дуже важливо для формування відчуття безпеки. Такі заходи допомагають дітям краще усвідомлювати свої емоції та навчитися з ними працювати. Вони починають розуміти, що можна не лише боятися чи хвилюватися, але й створювати щось прекрасне навіть у складні моменти. Групові заняття сприяють комунікації між дітьми. Вони можуть обмінюватися ідеями, обговорювати свої роботи, підтримувати одне одного. Це формує відчуття спільноти, що є важливим під час стресових періодів.
Основ’янський р-н
Навіть попри війну, питання насильства в сім`ї не втратило своєї актуальності. Війна ще більше загострила проблеми людей, які були й до цього. Життя у постійному стресі, в одному приміщенні та залежність один від одного партнерів, нерідко зумовлює випадки виникнення домашнього насильства.
Щоб ефективно допомагати постраждалим від домашнього насильства та протидіяти йому, а також з метою вдосконалення взаємодії з суб'єктами і покращення якості наданих послуг мешканцям Основ`янського району м. Харкова начальник відділу соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (далі – Відділ) днями провела робочу зустріч з представниками патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції щодо співпраці.
В ході зустрічі було узгоджено види співпраці: та заходи у напрямі запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статті. Цей захід сприятиме своєчасному наданню допомоги постраждалим та вдосконалення алгоритму взаємодії відповідних служб, що в подальшому дозволить вирішувати проблеми, які виникають під час роботи з такими особами.
Основ’янський р-н
Міцна родина, повага до матері та батька – споконвічні цінності українського народу! Дружна сім’я є головною складовою частиною життя та успішності кожної людини.
15 травня, в Україні відзначають День сім'ї. Це особливе свято, покликане нагадати, наскільки важливими є родинні зв’язки і яку роль вони відіграють у формуванні кожної особистості, встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості на численні проблеми сім’ї.
Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.
Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.
Сучасні українські сім’ї дуже різні. Проте більшість з них потребують захисту і підтримки з боку держави. У свою чергу, сім’ї несуть відповідальність державного рівня за виховання дітей - нових членів нашого суспільства.
Основ’янський р-н
Рівність між жінками та чоловіками розглядається як питання прав людини та як необхідна умова і показник сталого людиноцентричного розвитку, всі мають свободу для розвитку своїх особистих здібностей та свободу вибору без обмежень, пов’язаних із жорстко закріпленими гендерними ролями. Забезпечення ґендерної рівності є серйозним ресурсом економічного та соціального розвитку та безпеки, який в Україні поки що використовується недостатньо.
Проблема гендерної рівності в суспільстві існує здавна. Та належну увагу у вивченні її стали приділяти порівняно недавно. Поняття гендера ставить у центр проблеми не жінок, а відношення між статтями. А гендерна рівність – рівність прав і можливостей чоловіка і жінки. Це означає, що чоловіки і жінки мають однакові умови для реалізації своїх людських прав та однаковий потенціал для здійснення умови для реалізації своїх людських прав.