Основ’янський р-н
Гендерно зумовлене насильство має серйозні наслідки для здоров`я та добробуту постраждалих, включаючи фізичні травми, психологічні розлади, втрату економічної незалежності, соціальну ізоляцію.
Кожна третя жінка у світі стикається із гендерно зумовленим насильством. Воно буває фізичним, психологічним, сексуальним, економічним і не тільки, й вчиняється щодо людини через її приналежність до певної статі. Гендерно зумовлене насильство торкається жінок усіх народностей і релігій, не зважає на достаток чи колір шкіри. Воно існує в приватній і публічній сферах, перетинає материки й долає океани. Насильство щодо жінок зберігається в кожній країні світу як повсюдне порушення прав людини та головна перешкода для досягнення гендерної рівності.
Насильники не роблять перерви на війну чи пандемію, а найчастіше іще й посилюють свої нестерпні дії у складні часи. На жаль, гендерно зумовлене насильство є найпоширенішою причиною смерті та інвалідності серед жінок репродуктивного віку
З початком повномасштабного вторгнення кількість випадків гендерного насильства збільшилася. Почастішали випадки онлайн-насильства. До того ж, за час війни чимало жінок та чоловіків прийняли рішення повернутись до партнера, партнерки або родичів для спільного життя через втрату стабільного доходу, підвищення цін на житло тощо. Часто поверталися саме до тих людей, які вчиняли насильство над ними.
До всього, через втрату безпеки, неможливість вплинути на перебіг подій та спланувати майбутнє емоційний стан багатьох із нас погіршується. Через це бувають неконтрольовані сплески агресії, що також може призводити до вчинення насильницьких дій. І це коло все складніше розірвати.
Свобода від насильства є основним правом людини. У той же час гендерне насильство підриває почуття власної гідності та самоповаги. Це впливає не лише на фізичне, але й на психічне здоров’я, може призвести до саморуйнування, ізоляції, депресії та суїцидальних спроб. Гендерне насильство є перешкодою для реалізації благополуччя кожної людини та її права на самореалізацію та саморозвиток у сім’ї, громаді та суспільстві. Пам’ятайте, будь-якій формі насильства немає виправдання. А поруч завжди є хтось, хто розрадить, вислухає і допоможе!
Основ’янський р-н
Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (далі - Відділ) продовжують надавати соціальні послуги та здійснювати прийом громадян задля допомоги в комплексному вирішенні проблем сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах чи мають ризик потрапляння в такі обставини.
Чекаємо Вас за адресою: м. Харків, вул. Б. Хмельницького, буд. 8, к. 7, 9, за попереднім записом: за тел. 067-195-31-41, 732-44-80. також ми відвідуємо отримувачів послуг за адресами їх фактичного проживання Співробітники Відділу завжди готові прийти на допомогу всім, хто її потребує, та співпрацювати з різними установами та організаціями всіх форм власності, заради благополуччя та добробуту сімей Основ`янського району м. Харкова.
Основ’янський р-н
Події в Україні, які відбуваються протягом останніх років, стали справжнім викликом для українців. Революція Гідності, війна в форматі АТО/ООС, пандемія COVID-19 та повномасштабне вторгнення росії в Україну надзвичайно вплинули на психічне здоров’я населення. Фахівці із соціальної роботи - працівники, які допомогають великій кількості громадян, і часто змушені бути емпатичними свідками багатьох історій людей, яким надають допомогу.
Проте варто пам’ятати, що соціальні фахівці – перш за все люди, які перебувають в таких же самих умовах, що й інші громадяни в українському соціумі. Фахівцям соціальної сфери важливо відповідально ставитись до свого психічного здоров’я та загального емоційного стану, тому вони повинні привертати увагу питанню турботи про власне психічне здоров’я, підвищення стресостійкості та сприяння формуванню та посиленню навичок самодопомоги та взаємопідтримки. Через війну та щоденні виклики, українське суспільство вже тривалий час перебуває в стані надмірного стресу. Поступово більшість людей в суспільстві усвідомлює, що це не «біг на короткій дистанції», а довготривалий «марафон» до якого варто адаптуватись та навчитись по-іншому розподіляти свої ресурси. На сьогодні найкращим помічником є контакт з реальністю. Адже саме здатність оцінювати та приймати реальність дає можливість своєчасно та об’єктивно оцінювати рівень загроз та викликів, критично ставитись до власних можливостей та ресурсів, формувати для себе власні продуктивні стратегії самодопомоги та підтримки.
Основ’янський р-н
Тренінги з мінної безпеки є надзвичайно актуальними, особливо в умовах воєнного стану в Україні. На поточному тижні за сприянням фахівців відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», в укритті Комунального закладу «Харківський ліцей № 10 Харківської міської ради» представники міжнародної гуманітарної організації «Handicap International» продемонстрували казку «Мінна безпека. Поводження на замінованій території, правила поведінки» у вигляді коміксів з коментуванням живим голосом для учнів 3-5 класів навчальних закладів Основ`янського району м. Харкова.
Під час заходу школяри у зрозумілій та інтерактивній формі дізналися про небезпеку від вибухонебезпечних предметів, шкоду, яку можуть завдати ці предмети та правильну поведінку щодо поводження на замінованій території. Разом з лекторами діти засвоїли, що у сучасному житті існує безліч зовнішніх чинників, які можуть завдати шкоди людині. Проте є набір простих правил, які можуть допомогти уникнути травм і зробити життя безпечнішим у разі надзвичайних ситуацій. Наприкінці заходу дівчата та хлопці отримали подарунки, яким дуже зраділи, також вони були дуже задоволені, що змогли зустрітися з однокласниками та поспілкуватися. А для дорослих дитячі посмішки - це головне!
Основ’янський р-н
Щоб ефективно допомагати отримувачам послуг відділу соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (далі – Відділ) та збільшити кількість наданих послуг мешканцям Основ`янського району м. Харкова, фахівці Відділу разом з представниками Служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради комісійно відвідують родини, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою надання їм допомоги у вирішенні проблемних питань.
За результатом рейдового заходу складаються акти оцінки потреб сім`ї/особи сімей опікунів/піклувальників та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, з батьками проводяться індивідуально-профілактичні бесіди щодо відповідальності за виконання неналежним чином батьківських обов’язків, щодо виховання, утримання та розвитку дітей. Спільними зусиллями досягаються очевидні результати. Батьки, знаючи, що перебувають під особливим контролем відповідних служб, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах. Ці заходи також сприяють своєчасному наданню допомоги та напрацюванню алгоритму взаємодії відповідних служб, що в подальшому дозволить вирішувати проблеми, які виникають під час роботи з такими особами
Основ’янський р-н
День пам’яті героїв Небесної сотні відзначається щороку 20 лютого. Це день жалоби, що вшановує загиблих учасників Революції гідності. 20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 11 років від початку російської агресії.
Адже саме тоді, коли на вулиці Інститутській у Києві гинули беззбройні протестувальники, російська федерація розпочала воєнну агресію, анексувавши АР Крим, а згодом окупувавши частину Луганської та Донецької областей. 24 лютого 2022 року почалася повномасштабна агресія, яка триває вже третій рік, несучи українцям смерть, горе та руйнацію. Саме таку ціну платить наша країна за право бути суб’єктом на карті світу та мати власні суверенітет і державність. Одними з перших, які рішуче виступили на захист нашої Батьківщини, були Герої Небесної Сотні. Вони стали символом світла та перемоги над злом. Разом із героями російсько-української війни, які відстоюють на фронті наше право жити у вільній соборній Україні, вони живлять та зміцнюють нашу віру в Перемогу.
Основ’янський р-н
З метою профілактики потрапляння сімей у складні життєві обставини (далі - СЖО) та допомогти родинам, які перебувають у СЖО, зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах, мали все необхідне для навчання та повноцінного розвитку, відповідальний фахівець відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» разом з представником Служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради здійснили відвідування сімей отримувачів послуг Основ`янського району, які потребують соціальної підтрикмки.
В ході заходу фахівці комісійно відвідали родини, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою надання їм допомоги у вирішенні проблемних питань. За результатом рейдового заходу складено акти оцінки потреб сім`ї/особи сімей опікунів, піклувальників та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Фахівці провели профілактичні бесіди з питань необхідності створення підтримуючого середовища для дітей, підвищення виховного батьківського потенціалу та набуття батьками навичок підтримки позитивного мікроклімату в родині, формування уміння планувати власний бюджет, надано рекомендації щодо мобілізації власних ресурсів для вирішення особистих нагальних проблем та подолання складних життєвих обставин. З батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди щодо відповідальності за виконання неналежним чином батьківських обов’язків щодо виховання, утримання та розвитку дітей. Спільна робота триватиме й надалі.