"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Наставництво

Багато дітей та підлітків проживають у закладах інституційного догляду, мають дуже низькі шанси потрапити у сім’ю. Ці діти залишаються сам на сам зі своїми проблемами, особливо після виходу із інтернату.

Навчити вирішувати власні проблеми, допомогти у соціалізації та адаптації до самостійного життя допоможуть наставники шляхом розвитку потенціалу дитини, впевненості у власних силах, визначення життєвих цілей, формування людських стосунків, культурних, моральних та духовних цінностей.

Наставництво - це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у інтернатному закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя. Наставника може мати дитина від 0 до 18 років, яка проживає у закладах інституційного догляду, незалежно від того чи має вона офіційний статус.

Фахівцями Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Новобаварського району міста Харкова проводиться робота для сприяння небайдужим людям, бажаючим допомогти дітям, стати наставниками та знайти дитину, яка потребує підтримки дорослої людини. Після підписання трьохстороннього  договору починається для дитини нове більше цікавіше та різноманітніше спілкування та життя.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Гуманітарна допомога

З нагоди початку нового навчального року Центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Новобаварського району міста Харкова за підтримки соціального партнера - благодійної організації «Деполь Україна» було надано гуманітарну допомогу для вихованців комунального закладу соціального захисту для дітей  «Центр соціально - психологічної реабілітації дітей» міста Харкова».

Шкільні брюки для хлопчиків, взуття для дітей різного віку та ще багато речей та іграшок, які, на наше сподівання, привнесуть багато позитивних емоцій у життя дітей з сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах, так як ці діти потребують більш особливої уваги і порозуміння від усіх дорослих, які спроможні їм допомогти.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Якщо ви любите дітей і Вам потрібна робота – Вам у патронатні вихователі

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, була проведена вулична акція для мешканців району з теми: «Популяризація сімейних форм виховання: створи патронатну родину». В ході акції зацікавленим громадянам було роз’яснено особливості створення патронатних родин.

Розвиток та удосконалення системи сімейного влаштування дітей‑сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України. В Україні запроваджується таке новаторство, як патронатна родина. Це соціальна послуга, що дасть змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, яка залишилася без батьківського піклування, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення. Влаштованим під патронат дітям забезпечується індивідуальний підхід та цілодобова увага патронатного вихователя.  Надання послуги сплачується державою у розмірі п’яти мінімальних прожиткових мінімумів.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатний вихователь –  людина, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду та виховання дитини, чиї батьки опинилися у скрутних життєвих обставинах. Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, у якій за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальне навчання, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Дитина у такій сім’ї не повинна перебувати більше трьох місяців. Тобто, це може бути два місяці або три тижні, але не більше трьох місяців. Якщо за ці три місяці дитина не повертається у свою сім’ю, до біологічних батьків, за рішенням комісії із захисту прав дитини, цей термін може бути продовжений ще на три місяці. Тобто, крайній термін перебування дитини – шість місяців. І протягом цих півроку ведеться пошук або прийомної сім’ї, або усиновлювачів чи опікунів. Різниця між створенням прийомної сім’ї та патронатної в тому, що, наприклад, прийомну сім’ю може створити одна особа, а от вимоги саме до патронату – має бути обов’язково подружжя.

Вимоги для створення патронатної родини детально прописані у відповідному Законі України.  Таких вимог до потенційних патронатних родин є чимало. Патронатний вихователь обов’язково повинен мати вищу освіту. Крім того, беручи на себе обов’язки патронату, вихователь повинен мати відповідні житлові умови для соціально-психологічної реабілітації дитини, яку бере під свій патронат. Претенденти повинні мати позитивний досвід виховання дітей не тільки про виховання власних дітей, а й про інших. Наприклад, робота в садочку чи у школі, громадська робота, тощо. Крім того, важливою умовою є те, що один із подружжя, саме той, хто буде виконувати обов’язки патронатного вихователя, має бути безробітним. Тобто, людина не має ніде працювати, щоб цілком і повністю надавати послуги патронату. Щодо вікових обмежень, то патронатним вихователем не може стати особа пенсіного віку. Ну і, звичайно, все це має бути підтверджено відповідними документами. 

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя становить на місяць п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Іншими словами – 9 тисяч 680 гривень.  Також на кожну дитину, влаштовану у патронатну родину, буде надаватися соціальна допомога. Вона залежить від віку дітей.

Насправді, усе, що ми робимо, робимо для того, аби кожна дитина отримала шанс на щасливе майбутнє в родині.  Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей.  

Ми активно шукаємо кандидатів для створення патронатних родин. Претендентам потрібно звертатись у Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Літній творчий простір для підлітків

Діти, позбавлені батьківського піклування, та діти - сироти Холодногірського району на постійній основі відвідують Підлітковий хаб  ХАлаБуда. Підлітковий хаб — простір для творчості, соціалізації і розвитку молодих людей. На канікулах у підлітків є прекрасна можливість приємно і з користю проводити час. 

Харківський центр психологічних досліджень - наш соціальний партнер, що на протязі декількох років проводить активну роботу з дітьми із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах. За рахунок спонсорської допомоги проводяться безкоштовні заняття для підлітків найрізноманітнішої тематики: плейбек-театр та клоунада, арт-терапія, імпровізаія, розмовний клуб "Английська за горнятком кави", сценічний рух, танцювально-рухова терапія, кінотерапія, арт-терапія, захоплююча психологія для підлітків, клуб батьків. Двері простору завжди відкриті для наших клієнтів.

"Чудовий час ритму, співу, музики, креативу та плейбек-гри!!!" - так розповідають учасники активностей про заходи. Молодь творчо розвивається, знаходить нові знайомства, пізнає світ театру та психології.

Дякуємо нашому соціальному партнерові ГО "Харківський фонд психологічних досліджень", сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Записів з 1 по 4Всього: 4