Холодногірський (Ленінський) р-н

«Впровадження послуги патронату»

25 листопада 2019 року в приміщенні адміністрації Холодногірського району відбулося засідання круглого столу на тему: «Запровадження послуги патронату над дитиною та послуги наставництва у Холодногірському районі м. Харкова».

Захід проведений за ініціативою Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району міста Харкова при підтримці адміністрації Холодногірського району та Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради.

До участі у круглому столі були запрошені представники громадських організацій, релігійних конфесій, закладів освіти, районного Управління праці та соціального захисту населення, Управління освіти, служби у справах дітей Холодногірського району, Харківського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

В Україні з’явилася нова комплексна соціальна послуга, що дасть змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, яка залишилася без батьківського піклування, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення, підтримати дитину та її сім’ю на ранніх етапах кризи. Перебування дитини протягом трьох, максимум, 6 місяців, в патронатній родині, так би мовити -  «в гостях»,   надає перевагу в тому, що дитина залишається в сімейному середовищі, проживає в своїй громаді, недалеко від рідних батьків, за благополуччя дитини відповідає конкретна людина – патронатний вихователь, проводиться постійний моніторинг можливості повернення дитини в рідну сім’ю. Надання послуги сплачується державою у розмірі п’яти прожиткових мінімумів, на утримання кожної влаштованої під патронат дитини здійснюється соціальна допомога в розмірі  двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, також патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Поширення інформації щодо змісту послуги є одним із важливих етапів її успішного впровадження. Тому в обговоренні взяли участь більш 40 учасників, в зоні широкого професійного доступу яких знаходяться потенційні наставники і патронатні вихователі.

За результатами круглого столу було прийнято резолюцію, в якій сформульовано алгоритм конкретних дій суб’єктів соціальної роботи щодо проведення комплексних інформаційно-просвітницьких заходів з питань популяризації послуги патронату та наставництва.             

Записів з 1 по 1Всього: 1