Корисні посилання

Архів

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Вуличня акція щодо сімейних форм виховання та догляду

Фахівці Відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» постійно проводять просвітницьку та роз`яснювальну роботу серед громадськості району з різних соціальних проблем.

Кожній дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння, але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками. Тому, з метою розповсюдження інформації про можливість створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на базі власних родин, спеціалісти відділу на поточному тижні провели профілактичну вуличну акцію на тему «Розвиток сімейних форм виховання дітей, які не мають батьківської опіки». Під час проведення заходу серед мешканців району роздано брошури та інформаційні матеріали щодо створення сімейних форм виховання задля необхідності забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей, які не мають батьківського піклування.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Соціальна підтримка осіб  з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - особи віком від 18 до 23 років, у яких у віці до 18 років померли або загинули батьки, та особи, які були віднесені до дітей, позбавлених батьківського піклування.

Діти, які залишаються без батьківської опіки, внаслідок чого змушені проживати в дитячих будинках та інтернатних закладах, відрізняються від дітей, які виховуються в сім’ї. У переважній більшості їм бракує навичок спілкування, вони стикаються із проблемами працевлаштування й отримання житла, вони не підготовлені до шлюбу та створення сім’ї тощо.

Соціальна допомога та підтримка особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування спрямована на подолання або мінімізацію труднощів, з якими стикається дана категорія осіб у житті. Фахівці Відділу соціальної роботи по Основ`янському району  м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» працюють з особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за наступними напрямками:

- соціально-психологічна підтримка: розвиток комунікативних навичок, формування впевненості у собі та позитивної самооцінки, набуття навичок уникнення та розв`язання конфліктів, вирішення особистісних проблем планування сім`ї, психологічні аспекти подружнього життя;

- налагодження (відновлення) соціальних зв`язків;

- допомога у працевлаштуванні або перекваліфікації, підвищенні кваліфікації, продовженні навчання;

- формування соціально-побутових умінь та навичок в плануванні витрат сімейного бюджету, веденні домашнього господарства, придбанні продуктів харчування, догляді за тілом, планування дозвілля тощо.

- допомога в оформленні документів;

- вирішення таких складних соціальних проблем, як реєстрація, поставлення на квартирний облік, поновлення права на житло, погашення заборгованості за комунальні послуги;

- соціально-правова допомога та консультування з питань трудового, житлового, цивільного, сімейного законодавства України, прав та пільг., передбачених законодавством.

У соціальній роботі з особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, фахівці із соціальної роботи дотримуються таких цінностей: визначають цінність кожної особистості, дотримуються конфіденційності, не дають обіцянок, які неможливо виконати, демонструють позитивні моделі поведінки, не підтримують виявів небажаних якостей (ревнощів, споживацького ставлення, агресії), демонструють позитивне ставлення до всіх людей, поважають думку, почуття та добровільний вибір особи, акцентують увагу особи на власних позитивних характеристиках і здобутках.

Але в даний час варто рухатися не лише в напрямку допомоги особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а й потрібно працювати над тим, аби запобігати проблемі сирітства.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Сімейні форми виховання та догляду. Що треба знати?

Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння.

Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Особливо це дуже важливо саме зараз, в умовах воєнного стану в Україні. Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання. Реформа деінституціалізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалася у благополучній родині. Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Хто хоче мати велику родину і подарувати сімейну турботу дитині – створіть дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім’ю, звертайтесь за фаховою консультацію до фахівців відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС"Довіра", за адресою: м. Харків, вул. Плеханівська, б. 42, 4 поверх, каб. 45-47, попередньо записавшись за телефоном 0916150998

 

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Захід спільної активності для сімей

В рамках роботи по профілактиці цифрової залежності дітей, фахівцями Відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проведено захід сімейної активності для багатодітних, прийомних сімей, та родин у яких виховуються діти з інвалідністю.

Метою заходу було проведення спільної діяльності батьків та дітей, з урахуванням правил взаємодії на основі ненасильницького спілкування, які є основою формування в дитини самооцінки та впевненості,  поваги, турботи, відповідальності, розуміння, уваги, прийняття. Саме так ми можемо допомогти родинам, що прагнуть навчитися справжній близкості та любові – до себе і до іншого.

Захід проведено за допомогою фахівців благодійного фонду «Лада» - нашого постійного соціального партнера. Дякуємо за спільну роботу щодо підтримки сімей з дітьми, та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

День усиновлення

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" вітає всіх з чудовим святом - Днем усиновлення та інформує щодо правил усиновлення, які діють в Україні.

День усиновлення – свято в Україні, яке щороку припадає на 30 вересня і співпадає з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії і, мабуть, це не випадково. Доброта і любов – головне, що дорослі повинні дарувати всім дітям, у тому числі дітям, які залишилися без батьківського піклування. 

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина.

Усиновленню підлягають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.

          Процедура усиновлення є достатньо простою

  • Подружжя (або особа, яка не перебуває у шлюбі), які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою і відповідними документами до служби у справах дітей за місцем проживання. Усиновювачами можуть бути повнолітні, дієздатні особи з 21 року.
  • Кандидати в усиновлювачі проходять навчання в Харківському обласному центрі соціальних служб.
  • Далі відбувається процедура постановки на облік кандидатів в усиновлювачі та підбір дитини.
  • Якщо кандидати підібрали дитину, служба у справах дітей за місцем її перебування протягом 10 робочих днів готує висновок про доцільність чи недоцільність усиновлення дитини.
  • Кандидати в усиновлювачі подають до суду за місцем перебування дитини заяву про її усиновлення.
  • У разі позитивного вирішення питання та отримання рішення суду усиновлювач зобов’язаний особисто забрати дитину з місця її перебування.

          Усновлювачі мають право:

  • змінити прізвище, ім’я та по-батькові дитини, місце та дату народження;
  • на одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей); 
  • на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
  • на щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів;
  • на допомогу в розмірі як при народженні дитини.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Альтернативні сімейні форми виховання

В рамках інформаційної кампанії щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Відділом соціальної роботи по Холодногірському району ХМЦСС "Довіра" проводяться інформаційні заходи на тему: «Альтернативні сімейні форми виховання».

Семінари проведені спільно з Харківським міським центром зайнятості - для безробітної молоді.

Присутні учасники заходу дізнаються про існуючі  форми сімейного виховання для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також про нововведення – професійний патронат, комплексну послугу, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в іншій сім’ї до моменту доки батьки не подолають складні життєві обставини. Слухачі отримують інформацію про те, хто може бути патронатним вихователем, що потрібно для створення такої сім’ї, яке грошове забезпечення такої послуги, та до яких державних установ необхідно звертатись для створення альтернативних сімейних форм виховання.

В Україні у цілому і в Харківській області зокрема, реалізується системна політика щодо профілактики соціального сирітства, запобігання виходу дитини з рідної сім’ї. Районні відділи соцальної роботи Центру соціальних служб "Довіра" спільно із службою у справах дітей здійснюють роботу з виявлення родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, не виконують якісно батьківські функції. Таким сім’ям забезпечується допомога у вигляді соціальної адаптації, соціального супроводу,  профілактики і соціальної реабілітації.

Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання. Реформа деінституціалізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалася у благополучній родині.

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і соціально - відповідальних людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатна сім’я.

Якщо ви бажаєте дізнатись про форми сімейного влаштування та необхідні дії задля допомоги дітям, зввертайтесь до Відділу соціальної роботи по Холодногірському райну Харківськго міського центру соціальніх служб "Довіра". Ми вам допоможемо! 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Робота з кандидатами у наставники

Начальником Відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» проведено зустріч із представниками релігійних організацій з метою формування інформаційної мережі для залучення кандидатів до наставницької роботи.

Наставництво - добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя, шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах , формування культурних та моральних цінностей.

Більшість дітей в інтернатах не мають у кого запитати поради, не мають поруч дорослого, якому вони довіряють, не відчувають такої необхідної підтримки. Тому їм дуже складно адаптуватися до реальності, яка чекає їх після інтернату. Як свідчить статистика, 90% випускників не готові до самостійного життя. Якщо ви хочете допомогти дитині з інтернату – станьте для неї наставником! Наставники дають можливість дитині відчути себе особистістю, визначити інтереси й здібності, обрати професію. Вони вчать дитину не лише вирішувати повсякденні проблеми, а й комунікувати з оточенням.


Наставництво є реальною, ефективною допомогою дітям з інтернатних закладів у соціалізації та адаптації до самостійного життя. Сьогодні понад 100000 дітей знаходяться в українських інституціях. З них лише 8% мають статус для всиновлення або опікунства – влаштування у сім’ю. Всі інші вихованці – батьківські діти, які не можуть бути всиновлені або влаштовані до сім’ї. Саме тому наставництво актуальне для дітей, які потрапили у систему інтернатів, та не будуть виведені з неї довгий час. Завдяки державі та спонсорам незахищені діти мають продукти, одяг і дах над головою. Але у них немає того, що не купиш за гроші – близької людини, яка могла б навчити елементарним навичкам життя. Приготувати їжу, заощадити кошти, оформити документи, влаштуватися на роботу – це очевидні речі для нас і невідомі для дітей.


Наставники допомагають дітям відчути себе особистістю, визначити інтереси та здібності, визначитися з професією, вибудовують моральні цінності, вчать робити вибір, вирішувати повсякденні проблеми та спілкуватися з людьми. Завдяки наставнику дитина отримує шанс на нову, щасливу долю.
Кожен наставник обов’язково проходить навчання і підписує Договір про наставництво, тому Наставником дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань виховання і соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за відповідною програмою та уклала Договір про наставництво. Наставництво – це впорядковане професійне волонтерство.

Кандидат у наставники подає до Відділу соціальної роботи по Холодногірсьому раойну м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб " Довіра" такі документи:
– заяву;
– копію паспорта громадянина України;
– висновок про стан здоров’я;
– довідку про наявність чи відсутність судимості.
Також умовою для кандидатів у наставники є проходження навчання в Харківському обласному центрі соціальних служб.
Відділ соціальної роботи Холодногірського району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" запрошує бажаючих стати наставником для дитини-сироти.

За детальної інформацією просимо звертатись за адресою:

вул. Полтавський шлях, 46, 5 поверх,

наші номери телефонів : 057725 34 48, 063 524 9145,

або пишіть повідомлення у  фейсбуці, наша сторінка:

https://www.facebook.com/CsssdmHolgor 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Вулична акція

В рамках інформаційної кампанії щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування фахівцями  із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проводяться інформаційні заходи на тему «Альтернативні сімейні форми виховання».

Разом із волонтерами, із урахуванням карантинних обмежень проведено вуличну акцію для мешканців Холодногірського району. Учасники дізналися про існуючі  форми сімейного виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також про нововведення – сімейний патронат, комплексну послугу, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в іншій сім’ї до моменту, доки батьки не подолають складні життєві обставини. Мешканці району отримали інформацію про те, хто може бути патронатним вихователем, що потрібно для створення такої сім’ї, яке грошове забезпечення такої послуги, та до яких державних установ необхідно звертатись для створення альтернативних сімейних форм виховання.

Дякуємо нашим волонтерам – cтудентам кафедри соціальної роботи Харківського державного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Салтівський р-н

Взаємодія із соціальними партнерами

На базі Відділу соціальної роботи по  Московському району м. Харкова  Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" відбувся круглий стіл з представниками Громадської організації "Еммаус".

Фахівці відділу соціальної роботи по Московському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" 16.04.2021 організували круглий стіл із представниками громадської організації "Еммаус" в особі депутата Харківської міської ради Катерини Малбієвої, яка займається проблемами осіб з числа дітей-сиріт, випускників інтернатів і молоді з інвалідністю. Фахівці Відділу озвучили нагальні проблеми даної категорїі населення, зокрема зосередилися на ситуації, свідками якої ми стали: хлопчина три роки жив у Харківському обласному соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбалених батьківського піклування, строк його перебування там спливає, а йти йому нікуди. Ця ситуація неприпустима і потребує уваги та швидких рішень, тому ми обєднали зусилля для позитивного вирішення даного питання. Також фахівці Відділу та предствники ГО "Еммаус" узгодили питання подальшої співпраці для вирішення нагальних проблем найвразливіших верств населення з метою якісної та своєчасної підтримки тих, хто цього  потребує. Висловлюємо щиру поядку предствникам "Еммаус" за професійність, активність та небайдужість до сирітської долі. 

Захід пройшов із дотриманням карантинних обмежень з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Гуманітарна допомога від спонсорів

За сприянням Центру соціальних служб Холодногірського району діти із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, отримали новорічні подарунки, які були надані  товариствами із обмеженою відповідальністю «Тайфун-2000» та "Чигиринов".

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят, з проханням про надання гуманітарної допомоги у вигляді святкових харчових наборів для сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, ЦСС Холодногірського району звернувся до підприємств району.

На запит відгукнулися виробничі концерни  «Тайфун - 2000» та "Чигиринов". Підприємствами були надані сотні закусок та солодких десертів, що були розподілені серед найвразливіших отримувачів послуг. Діти отримали задоволення від солодощів, а батьки та опікуни були вражені несподіваною увагою до себе.

Декілька святкових наборів було відправлено для осіб з числа дітей, які були позбавлені батьківського піклування - мешканців Харківського обласного соціального гуртожитку. 

Всі сім'ї, мешканці соціального гуртожитку та працівники Центру соціальних служб висловлюють щиру подяку керівництву ТОВ "Тайфун - 2000", та "Чигиринов".

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю щодо соціальної підтримки сімей з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах.

Записів з 1 по 10Всього: 36