Холодногірський (Ленінський) р-н

Поради батькам для порозуміння з дитиною

До Центру соціальних служб Холодногірського району майже кожного тижня звертаються батьки підлітків з питанням: "Що зробити, щоб дитина слухалась?". На момент підліткового віку майже всі риси характеру вже сформовані.  Не секрет, що  взаємовідносини з дитиною починаються з появи дитини в родині.

Тому публікуємо поради та азбуку для батьків, діти яких ще маленькі. Використання їх, в будь якому віці дітей, допоможе запобігти проблемам із підліковому віці.

Ваша дитина прийшла до дитячого садочка. Для неї почалося нове життя. Щоб дитина залишалася веселою, товариською, пропонуємо вам декілька рекомендацій.

1. Намагайтеся створити в родині дружнє для дитини середовище.

2. Сформулюйте чіткі вимоги до дитини, будьте послідовні в їх постановці. Будьте терплячі.

3. Формуйте навички самообслуговування й особистої гігієни.

4. Заохочуйте ігри вашої дитини з іншими дітьми, розширюйте коло спілкування з дорослими.

5. Коли дитина розмовляє з вами, слухайте її уважно.

6. Якщо ви бачите, що дитина щось робить, спробуйте прокоментувати її дії.

7. Розмовляйте з дитиною короткими фразами, повільно, у розмові називайте якомога більше предметів. Давайте прості, зрозумілі пояснення.

8. Запитуйте в дитини: «Що ти робиш?» Вона відповість вам на запитання про причини своїх дій пізніше.

9. Щодня читайте з дитиною.

10. Піклуйтеся про те, щоб у дитини були нові враження від оточення.

11. Займайтеся з дитиною спільно творчою діяльністю: грайте, співайте, малюйте...

12. Заохочуйте допитливість.

13. Частіше хваліть вашу дитину. Радійте вашій дитині.

14. Усвідомте, що ваше власне хвилювання передається дитині. Щоб запобігти цьому, заздалегідь познайомтеся з вихователями групи.

15. Дайте дитині позитивну перспективу: покажіть, що в дитячому садочку багато діток, іграшок, там буде цікаво і добре.

16. Повідомте вихователів про звички та вподобання малюка.

17. Потурбуйтесь про нервову систему сина чи доньки – не залишайте малюка на цілий день з перших днів відвідування дитячого садка.

18. Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом.

19. Не підганяйте дитину коли одягаєтеся, розрахувати час – Ваш обов’язок, якщо Ви цю проблему не вирішили – провини дитини у цьому немає.

20. Відправляючи маля до садочка, побажайте йому успіхів, скажіть декілька лагідних слів без подібних застережень: «Дивись, поводь себе гарно!»; «Щоб не було зауважень!», тощо.

21. Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитись, згадайте як Вам важко після важкого робочого дня. Коли дитина збуджена і хоче з Вами чимось поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це Ви не витратите багато часу.

22. Якщо дитина засмутилася, щось її турбує, не наполягайте на пояснені її стану, нехай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.

23. Пам’ятайте, що навіть діти 7-8 років люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідне слово. Не лінуйтеся зробити це для них. Це їх заспокоїть, зніме денну напругу, допоможе спокійно заснути і відпочити. Не нагадуйте перед сном про неприємні речі.

24. Тримайте тісний зв'язок з персоналом групи і будьте певні, що працівники зуміють прийняти Вашу дитину і по материнські дбатимуть про неї

Азбука виховання:

А — азбуку виховання повинні знати всі батьки.

Б — будьте при дітях витриманими в своїх вчинках.

В — вас запитують — уважно слухайте, дайте відповідь.

Г — говоріть з дитиною у зрозумілій для неї формі.

Д — дайте можливість дитині винайти самостійність.

Є — єдність між педагогами і членами сім’ї — запорука успішного виховання.

Ж — життя дитини повинно бути заповненим посильною працею.

З — знайте: основи виховання завдаються з раннього дитинства.

І — ігри — запорука здорового фізичного розвитку дитини.

К — корисно знати: любов до дитини має бути поміркованою.

Л — любов до рідного краю виховуйте з дитинства.

М — мама і мир — найдорожче для дітей.

Н — не говоріть дітям неправду.

О — одяг має бути охайним.

П — прагніть завжди чинити з дітьми справедливо.

Р — розмовляйте з дітьми часто, співайте разом.

С — стежте за своєю поведінкою, бо діти наслідують вас.

Т — трудитися навчайте з раннього віку.

У — успіх,у вихованні залежить від здорової атмосфери в сім’ї.

Ф — фізкультура повинна стати для дитини улюбленим уроком.

X — хай завжди дитина відчуває інтерес до себе.

Ц — цілеспрямованість у вихованні допоможе досягти значних успіхів

Ч — частіше бувайте з дитиною на природі.

Ш — шум — ворог здоров’я дитини

Щ — щастя і радість дітей — у ваших руках.

Я — якщо хочете, щоб ваша дитина була ввічливою, справедливою, чесною, ставилася до всіх з любов’ю, дотримуйтесь цих порад самі.

Ознайомтесь із деякими засобами для здорового  формування дитини:

- Розмовляй з дитиною правильною мовою.

- Своєчасно виправляй мову дитини.

- Якомога більше розмовляй з дитиною.

- Частіше звертайся до дитини із запитаннями.

- Не повторюйте за дитиною неправильної вимови звуків.

- Не втручайтесь у дитячі розповіді,спочатку вислухайте дитину,а потім виправте помилку.

- Стимулюйте дитину до пригадування окремих рядків віршів,пісень.

- Кожне незрозуміле дитині слово обов'язково поясніть, в присутності дитини зверніться за поясненням до інтернету  чи до словника.

- Систематично проводьте ігри в слова «Хто більше знає слів», «Назви,який...», «Скажи,як...», «Що означає слово?», «Живе- неживе», «Я знаю місто», «Скажи,коли...», «Скажи, звідки...» «А якби...», «Придумай слово» та інші.

- Якщо ваша шестирічна дитина неправильно вимовляє звуки, обов'язково зверніться до логопеда, або до психолога.

- У двомовних сім'ях завжди звертайте увагу на те,я кою мовою говорить дитина, виправляйте помилки двомовності.

- Розмовляйте з дитиною:

5-річна дитина може захотіти спробувати вино. На це батьки можуть відповісти, що вино - не дитячий напій, оскільки в ньому є речовини (етанол), які сильно шкодять маленькій людині, і що дитина, спробувавши алкоголь, може вирости не дуже розумним і сильним. Для дорослих цей напій не так шкідливий, тому іноді вони можуть його трошки випити.

З 8-річною дитиною можна детально обговорити питання і разом дізнатися в Інтернеті або прочитати в книгах, як саме розвивається молодий організм і на що можуть вплинути куріння і алкоголь. Наприклад, можна сказати, що алкоголь впливає на розвиток нервової системи і головного мозку. Впливаючи на мозок, він може і зараз, і в майбутньому завадити дитині контролювати свою поведінку і правильно розвиватися. Діти, які починають пити алкоголь занадто рано, можуть позбавити себе можливості стати хорошим спортсменом, музикантом або журналістом (залежить від того, якою областю дитина цікавиться).

Можна поговорити і про те, що молоді люди, які вживають алкоголь, часто стають жертвами злочинів. Наприклад, вони частіше потрапляють в аварії, у них частіше крадуть речі, вони частіше стають об'єктами нападу.

У 11-річного варто час від часу цікавитися, що відбувається на класному вечорі або у кого-то на дні народження. Що діти там роблять, про що говорять, не приніс хтось з собою алкоголь. Зазвичай діти самі з ентузіазмом діляться новинами про те, що хтось в класі почав експериментувати з одурманюючими речовинами. Подібні бесіди можна використовувати, щоб нагадати про існуючі в родині домовленостях, а також про закон, за яким неповнолітній заборонено пити алкоголь. Це хороша можливість допомогти дитині придумати і повправлятися в варіантах відповідей для ситуацій, в яких йому можуть запропонувати алкоголь.

Батьки також можуть допомогти дитині знайти друзів і допомогти зрозуміти, якщо поведінка когось із них стає небезпечним для себе та інших осіб. Батько може познайомитися з друзями своєї дитини і їх батьками і по можливості створювати ситуації, коли дитина може проводити час з друзями у себе вдома або вдома у одного в присутності батьків.

З 13-річною дитиною можна обговорити тему реклами алкоголю, з'ясувати його думку з цього приводу, як було б правильно вчинити. Дитина може відчути гордість за те, що він сам прийняв рішення не вживати речовини, що викликають залежність, і що він вміє в потрібний момент сказати «ні». Його може підтримати бажання бути для інших позитивним прикладом.

Якщо у дитини є проблеми з тим, що йому нав'язують алкоголь або сигарету, з цього можна вивести ситуацію, в якій дитина зможе навчитися говорити «ні». Допоможіть дитині зрозуміти, що хороші дружні відносини складаються і тоді, коли у людей різні погляди на деякі речі, і якщо вони не згодні в деяких питаннях. Разом обміркуйте конкретну ситуацію і допоможіть дитині самій прийняти в ній рішення. Наприклад, Ви можете обговорити наступні питання:

Чому інші люди хочуть змінити твою поведінку?
Як ти думаєш, чи добре це для тебе?
Як ти вважаєш, як було б правильно вчинити?
З ким ти не відчуваєш такого тиску?
З 15-річним підлітком можна поговорити про те ж, що і з 13-річним. Важливо, щоб батько залишався на своїй позиції, що неповнолітні не повинні вживати речовини, що викликають звикання. Якщо відносини хороші, то діти в цьому віці можуть задавати різні питання, наприклад, запитати батька про його власному досвіді. Розповідаючи про свій досвід, Ви можете більше розказати про те, в якому контексті Ви вперше спробували алкоголь або викурили сигарету: «часи були трохи іншими, і у нас не було стільки інформації про розвиток мозку і про виникнення залежності, як зараз».

Сподіваємось, складності, що виникають у вихованні та спілкуванні будуть успішно вирішені.  Якщо виникають питання -  звертайтесь до  Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова. Наша адреса: вул. Полтаський шлях, буд.46, 5 поверх. Тел.725 34 48.

Чекаємо на вас!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Акція "Подарунки до школи"

Діти Холодногірського району з задоволенням прийняли участь у розважальному заході, присвяченому 1 вересня, та отримали у подарунок сучасні яскраві рюкзаки, повні корисних та якісних канцелярських речей!

Висловлюємо щиру подяку Центру соціальних служб Московського району м. Харкова за ініціативу та залучення до сьогоднішньої акції "Подарунки до школи" для дітей із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах.

Діти із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах та діти із багатодітних сімей оримали у подарунок сучасні шкільні рюкзаки із зошитами, альбомами, кольоровими карандашами, пластиліном, пеналами! Такі подарунки неабияк полегшують батьківські витрати на покупки до школи, що у випадку наших отримувачів послуг є дуже важливою та своєчасною допомогою! А участь дітей у танцювальному флеш-мобі розважила та додатково підвищила настрій, також діти отримали гарний досвід участі у спільній активності! Школярів вітали та розважали аніматори.

Захід проведено із дотриманням норм каратнину.

Ще раз дякуємо організатору акції! Сподіваємось на подальшу корисну співпрацю!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Конкурс дитячої творчості

Діти Холодногірського району із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, беруть участь у конкурсі «Мандрівка від відпочинку до навчання».

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» оголошено конкурс, який передбачає змагання у багатьох видах творчої активності.

Танець анімаційного героя, саморобний кошик в техніці орігамі, оповідання та фотозвіт про події літа, участь у вікторині – такі різноманітні завдання мають виконати учасники. Зважаючи на карантинні обмеження, результати своїх творчих зусиль діти розміщують на сторінці у соціальної мережі FB Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». Переможцями буде обрано тих, хто набере більшу кількість вподобань.

Підтримуйте наших учасників!!!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тиждень заходів до Дня незалежності України

У співпраці із Холодногірським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Центром соціальних служб Холодногірського району проведено серію онлайн заходів для осіб молодіжного віку, що перебувають у конфлікті з законом.

З метою формування активної громадінської позиції, інформування про громадянськкі права та обов’язки осіб вказаної категорії  проведено відеолекторії на теми: «Обережно, психоактивні речовини», «Ні насильству у родині» та  «Права та обов’язки громадянина».

Центр соціальних служб Холодногірського району на постійній основі спіпрацює із Холодногірським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. Метою співпраці є: попередження та профілактика рецидивної злочинності серед осіб молодіжного віку, що перебувають у конфлікті з законом. Спільною допомогою кваліфікованих фахівців можливо вирішити ряд питань щодо організації дозвілевої діяльності, попередження рецидивної злочинності серед молоді.

Сутність процесу ресоціалізації полягає у поновленні соціального статусу, переорієнтації особистості на позитивні відносини з людьми.

Під час проведення спільних заходів фахівцями наданий комплекс соціально-психологічних та юридичних консультувань, спрямованих на відновлення морального та психологічного стану суб’єктів пробації, прищеплення навичок здорового способу життя та формування відповідальної життєвої позиції.

Якщо Ви зіткнулись в житті із складними життєвими ситуаціями, звертайтесь за консультаціями до Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова  

за телефоном: 725 34 48. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Он-лайн лекція щодо профілактики насильства

Фахівці Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова продовжують проведення профілактичної роботи серед вразливих категорій громадян. Всі заходи проводяться з виконанням умов карантину.

Від Харківського обласного пренатального центру поступив запит на проведення інформаційного консультування щодо профілактики сімейного насильства для майбутніх матерів. Насильство залишається однією з надзвичайно поширених форм порушення прав людини, від якого переважно страждають найбільш уразливі групи осіб (зокрема, вагітні жінки.) Тому черговим заходом протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, для вразливих осіб стала відео-лекція, проведена в он-лайн форматі, про шляхи уникнення домашнього насильства, та необхідні кроки в разі його ризику або скоєння.

Метою заходу було проведення роботи, направленої на мінімізацію ризику скоєння домашнього насильства, попередження проявів агресії, та надання жінкам інформації, яка стане на пригоді у разі виникнення домашнього насильства. Була надана інформація щодо напрямів діяльності ЦСС Холодногірського району міста Харкова, а також проведене тестування на пасивну агресію. За допомогою психолога з’ясували, які ситуації викликають роздратування, через які особистісні чинники це відбувається, та якими засобами можливо декларувати особисті кордони та здійснювати самостійний вплив на власний психологічний стан.

Конституція України зазначає, що людина, її життя й здоров'я, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. А також встановлює, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню або покаранню.

Але що робити, коли вдома іноді відбуваються аморальне, ганебне поводження одного з членів сім’ї по відношенню до іншого. Насильство в сім’ї – будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.

Безробіття, зловживання алкоголем і наркотиками, психічні або фізичні захворювання, а також стрес не є виправдувальними чинниками у вчиненні домашнього насильства. Наприклад, багато людей має залежність від алкоголю та/або наркотиків, але це не гарантує вчинення ними насильницьких злочинів, зокрема у сімейно-побутовій сфері.

Кожна особа, незалежно від того, чи має вона певну негативну залежність, психологічну проблему, стрес та/або образу на члена своєї сім’ї, завжди має вибір вчинити їй зазначений насильницький злочин чи ні; і має чітко усвідомлювати, що відповідальність нестиме саме вона. Також потрібно відштовхуватись від факту, що незалежно від життєвих обставин кожна людина може змінити своє життя в кращий бік, іншими словами, дорослі жертви домашнього насильства, якщо вони не згодні залишатись у цьому становищі,  найчастіше можуть змінити обставини свого життя на краще. Не дозволяйте нікому принижувати та ображати Вас. Уявіть найгірший розвиток подій та свій стан у такому випадку.

Якщо життя у сім’ї перетворилося на жах, зволікати не варто. Складіть заздалегідь план своїх дій – що робити, куди піти в разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому – підготуйтесь: зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують Ваші права власності на житло, машину тощо. У випадку, якщо з Вами будуть діти – також підготуйте все необхідне. Визначте не одне, а декілька місць, де Ви могли б сховатися, якщо підете з дому. Пам’ятайте адреси, номери телефонів людей, яким Ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися. Заздалегідь продумайте можливі вирішення важливих юридичних питань, якщо Ви зважилися піти та розірвати сімейні стосунки – питання спільного майна, місця проживання дітей та виплати аліментів. Юристи центрів соціальних служб чи громадських організацій можуть надати вам безкоштовну консультацію, якою варто скористатися. Також подумайте про те, як уберегти дітей від повторення ситуації насильства – домовтеся й підготуйте необхідні документи для керівника дитячої установи або навчального закладу про те, що дітьми опікуєтеся тільки Ви і ніхто, крім Вас, не має права забирати їх.

Якщо Вам чи Вашим дітям уже завдали тілесних ушкоджень, обов’язково зверніться с заявою до поліції, а також до медичної установи. Ваше звернення до поліції та медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося, особливо, якщо випадки відбуваються неодноразово.

Також уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо Ви не можете визначитися щодо подальшого життя або Вам важко прийняти рішення – скористайтеся безкоштовними психологічними консультаціями центрів соціальних служб. Фахівець нашого Центру за допомогою офіційних методик може надати психологічну підтримку.

Ви можете звертатись по допомогу до Центрів соціальних служб.

У Холодногірському районі ми знаходимось за адресою: вул. Полтавський шлях, 46, 5 поверх. Телефон. 725 34 48, 063 524 9145.

 

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Попереджений отже озброєний! Поради батькам підлітків.

Нині проблема алкогольної та наркотичної залежності постає особливо гостро і часто стосується зовсім молодих людей. Тому надаємо корисну інформацію для батьків, що може допомогти в запобіганні потрапляння дитини у пастку залежності.

Щоб ми не робилидля захисту дитини, але одного разу це може статися. До вашої дитини підійдуть - і запропонують спробувати наркотик. Аргументація може бути різною: це «нешкідливо», або "зловиш кайф", "у нас в компанії все вживають це", "спробуй – позбудешся всіх проблем", часто "доведи, що ти вже дорослий". До такої зустрічі дитину треба готувати заздалегідь. Скористайтеся кількома простими рекомендаціями, які багаторазово випробувані педагогами і батьками в усьому світі і довели свою ефективність.
1. Розмовляйте з дитиною про наркотики та алкоголь. Експерти стверджують, що розмова про наркотики - перший ступінь допомоги дітям. Використання інформації, в тому числі і з нашої сорінки, допоможе вам в розмові з дитиною. Пам'ятайте, що немає віку, коли дитина не потребувала би об'єктивної інформації про наркотики і наслідки зловживання ними. Завдання таких бесід не тільки в доведенні до дитини всієї інформації про наркотичну небезпеку, але в першу чергу у встановленні відносин довіри, відкритості.

2. Вчіться слухати. Дитина повинна знати, що вона вам цікава -  цікавий її внутрішній світ, її переживання і тривоги. Намагайтесь зрозуміти, що турбує дитину, які проблеми вона вирішує в даний час. Спробуйте знайти разом з дитиною вихід із проблеми, з якою вона звернулась, який заперечує можливість застосування наркотику, наприклад спортивні досягнення. Ніколи не використовуйте інформацію, яку ви отримали від дитини, не звинувачуйте.  Якщо ви незадоволені, то критикуйте лише вчинки дитини, ніколи – її саму! Обговоріть з дитиною ті випадки, які дають вам право вступити всупереч його бажанню (наприклад: очевидної шкоди здоров'ю його або його друзів, інформації про злочин, що готується і т.п.)
3. Дайте поради, але не тисніть порадами. Завжди пам'ятайте, що ваша дитина - окрема людина, зі своїми думками, бажаннями та потребами, які мають право бути врахованими. Як показують життєві спостереження, ми всі не дуже любимо прислухатися до чужої думки. Вочевидь, рада може бути ефективною тільки у випадку, коли її форма передбачає вільний вибір дитини.
4. Подумайте про свої приклади. Важко припустити, що хтось повірить радам батька, який сам зловживає курінням, алкогольними напоями. Пам’ятайте, що навіть такі "невинні" вади вимагають пояснення для дитині.
5. Підтримуйте в дитині самоповагу і думайте про його самореалізацію. Мабуть, це найважливіше і важке. Всі наші поради головною мірою відносяться до попередження розвитку наркоманії. Проблема подолання криз дорослішання багато в чому обумовлена нагальною потребою - бути, відбутися як особистість, самореалізуватися. Напевно, якби не було в людині цієї спраги, то не був би можливий ніякої прогрес. Наркотик найчастіше знаходить свої жертви серед тих, хто не зумів домогтися поваги і самоповаги, в чиєму житті виявився вакуум: справ, любові, інтересів, довіри, турботи, відповідальності. Чим більше сформовано у дитини почуття самоповаги, тим більше ймовірності, що він зможе сказати "ні" у відповідь на пропозиції випробувати нові відчуття, стати дорослішим або бути таким, як усі.
Це повинен знати кожен:
Кілька правил, що дозволяють запобігти вживання психоактивних речовин дитиною:
Як і при будь-якій хворобі, при дотриманні певних профілактичних заходів може вберегти дитину від споживання тютюну, алкоголю та наркотиків. Звичайно, не всі представлені нижче способи легко втілюються, але в сукупності вони дають реальний позитивний результат.
1. Спілкуйтеся один з одним. Спілкування – одна із базових людських потреб, особливо важливим є спілкування між дітьми та батьками! Відсутність спілкування з вами змушує дитину звертатися до інших людей, які могли б з нею поговорити. Але хто вони і що порадять Вашій дитині? Пам'ятайте про це, намагайтеся бути ініціатором відвертого, відкритого спілкування зі своєю дитиною.
2. Вислуховуйте один одного. Уміння слухати - основа ефективного спілкування, але робити це не так легко, як може здатися з боку. Уміння слухати означає:
• бути уважним до дитини;
• вислуховувати та сприймати її точку зору;
• приділяти увагу поглядам і почуттям дитини, не сперечаючись з ним, а  прагнучі зрозуміти;
• не треба наполягати, щоб дитина вислуховувала і приймала ваші уявлення про що-небудь. 
• слідкуйте за тим, яким тоном ви відповідаєте на питання дитини, ваш тон "говорить" не менш ясно, чим ваші слова, він не повинен бути глузливим або поблажливим.
• заохочуючи дитину, підтримуйте розмову, будьте зацікавлені в тому, що вона вам розповідає. Наприклад, запитайте: "А що було далі?" або "Розкажи мені про це ..." або "Що ти про це думаєш?»
3. Поставте себе на місце дитини
Підлітку часто здається, що його проблеми ніхто і ніколи не переживав. Було б непогано показати, що ви усвідомлюєте, наскільки йому складно. Домовтеся, що він може звернутися до вас в будь-який момент, коли йому це дійсно необхідно. Головне, щоб дитина відчувала, що вам завжди цікаво, що з ним відбувається. Якщо Вам вдасться стати своїй дитині другом, ви будете найщасливішим батьком або маттір’ю!
4. Проводьте час разом.
Дуже важливо, коли батьки вміють разом займатися спортом, музикою, малюванням або іншим способом влаштовувати з дитиною спільне дозвілля, та вашу спільну діяльність. Це не обов'язково має бути щось особливе. Нехай це буде похід в кіно, на стадіон, на риболовлю, за грибами чи просто спільний перегляд телевізійних передач. Кожноденне приготування їжі разом, або веселе прибирання житла. Для дитини важливо мати власні інтереси, та розуміти, що батькам гарно із ним, буде найдієвішим засобом захисту від тютюну, алкоголю та наркотиків. Підтримуючи дитячі захоплення, ви робите дуже важливий крок у попередженні від їх вживання.
5. Дружіть з його друзями
Дуже часто дитина вперше пробує ПАР в колі друзів. Часом друзі мають величезний вплив на вчинки вашої дитини. Вона може відчувати дуже сильний тиск з боку друзів і піддаватися почуттю єднання з натовпом. Саме від оточення багато в чому залежить поведінка дітей, їх ставлення до старших, до своїх обов'язків, до школи і так далі. Крім того: в цьому віці дуже велика тяга до різного роду експериментів. Діти пробують курити, пити. У багатьох в майбутньому це може стати звичкою.
Тому важливо постаратися взяти участь в організації дозвілля друзів своєї дитини, тобто їх теж залучити до занять спортом або творчістю, навіть шляхом внесення грошової плати за таких дітей, якщо вони з неблагополучних сімей. Таким чином, ви надасте допомогу не тільки іншим дітям, але в першу чергу - своїй дитині.
6. Пам'ятайте, що ваша дитина унікальна.
Будь-яка дитина хоче відчувати себе значущою, особливою і потрібною. Ви можете допомогти своїй дитині розвинути позитивні якості і надалі спиратися на них. Коли дитина відчуває, що досягла чогось, і ви радієте її досягненням, підвищується рівень її самооцінки. А це, в свою чергу, змушує дитину займатися більш корисними і важливими справами, ніж вживання ПАР. Уявіть, що буде з вами, якщо 37 разів на добу до вас будуть звертатися в наказовому тоні, 42 рази - в «увещевательном», 50 - в обвинувальному? ... Цифри не перебільшені: такі вони в середньому у батьків, діти яких мають найбільші шанси стати невротиками і психопатами. Дитині потрібен відпочинок від наказів, розпоряджень, умовлянь, похвал, осуду. Потрібен відпочинок і від яких би то не було дій і звернень!
Потрібно час від часу розпоряджатися собою повністю - тобто потрібна своя частка свободи. Без неї - задихнеться дух.
7. Подавайте приклад
Алкоголь, тютюн і медичні препарати використовуються багатьма людьми. Звичайно, вживання будь-якої з вищевказаних речовин законно, але тут дуже важливий батьківський приклад. Батьківське пристрасть до алкоголю і декларована заборона на нього для дітей дає привід звинуватити вас у нещирості, в "подвійної моралі". Пам'ятайте, що ваше вживання, так званих, "дозволених" психоактивних речовин відкриває двері дітям і для "заборонених". Недосконалі, ми не можемо виростити ідеальних дітей. Не буває цього - і з вами не буде, якщо ви прагнете до ідеалу в дитині, а не в собі!
БАТЬКИ! Замисліться!
- доглянута, вчасно нагодована, дбайливо одягнена дитина може бути внутрішньо самотньою, психологічно бездоглядною, оскільки до її настрою, переживань, інтересів нікому немає діла.
- ми так боїмося, щоб наші діти не наробили помилок у житті, що не помічаємо, що, по суті, не даємо їм жити. Ми зневажаємо і порушуємо їхні права, дані їм від народження, а потім дивуємося їх інфантильності, несамостійності, тому, що страх життя переважає у них над страхом смерті.
- обмежувана в своїй активності дитина не набуває власного життєвого досвіду, не переконається особисто в тому, які її дії розумні, а які - ні; що можна робити, а чого слід уникати.
Поради
Коли людині не підходить клімат, вона починає хворіти. Психологічний клімат в сім'ї для дитини набагато важливіше. Якщо такий клімат стає нестерпним для дитини, нікуди подітися: не виїдеш, батьків не зміниш ... Тендітна, нестійка психіка дитини не витримує: вона зривається в депресію, вуличну тусовку алкоголь, наркотики. Тому, навіть дитина далека від ідеалу і зовсім не схожа на Вас,
Будьте мудрі
- коли скандал вже розгорівся, зумійте зупинитися, змусьте себе замовкнути - навіть якщо Ви тисячу разів праві;
- остерігайтеся! У стані афекту дитина вкрай імпульсивна. Та агресія, яку вона виявляв по відношенню до Вас, обернеться проти нього самого. Будь-який потрапив під руку гострий предмет, ліки у Вашій аптечці - все стане реально небезпечним, загрозливим його життя;
- не кричіть ,та не лайтесь. Адже дитина дійсно може подумати, ЩО ВИ ЇЇ НЕНАВИДИТЕ. вона буде в розпачі, а Ви, глухим від власного крику, її крик про допомогу не почуєте.
- похваліть свою дитину з ранку, і якомога раніше, і як можна зрозуміліше, тепліше! - не бійтеся і не скупіться, навіть якщо власний настрій нікуди ... (до речі, це і засіб його поліпшити!) Ваше добре слово, обійми, поцілунок, ласкавий погляд - підживлення душевне на весь довгий і важкий день, пам’ятайте! .. . І на ніч – не відпускайте в темряву без живого знака любові ...
Як допомогти дитині протистояти тиску з боку підлітків, який вимагає від неї підпорядкування груповим законам в питаннях вживання наркотиків і в сексуальних відносинах?
Найчастіше прилучення до наркотиків відбувається в колі друзів, коли в атмосфері приятельського спілкування підлітки діляться своїми бажаннями або враженнями. Марихуану і деякі інші наркотики нерідко пропонують спробувати на вечірках, коли новачкові в цій справі важко відмовитися, щоб не справити враження людини недосвідченого і занадто правильного. Багато підлітків готові в буквальному сенсі піддати ризику власне життя, якщо група однолітків вимагає від них щось зробити. Така потреба в суспільному схваленні грає в більшості випадків провідну роль в ситуації залучення підлітка до наркотиків.
Дуже важливо, щоб підліток усвідомив тиск з боку групи ще до того, як той тиск досягне максимуму. Може трапитися, що одного разу він виявиться в машині разом з чотирма приятелями, які вирішать прийняти якісь червоні таблетки. Треба, щоб він заздалегідь знав, як себе вести в цій ситуації. Батькам заздалегідь необхідно з'ясувати, що їх син зробить в такий момент. Слід навчити його способу поведінки в подібному випадку. Така підготовка, звичайно, не може служити гарантією його мужності, здатності встояти в критичній ситуації. Однак його обізнаність про силу впливу однолітків один на одного може допомогти йому здобути незалежність в своїх діях. Тому раджу батькам обговорити зі своєю дитиною, коли їй буде 10-12 років, питання поведінки в середовищі однолітків, роблячи акцент на необов'язкове виконання вимог інших членів групи.

Найчастіше люди, що починають приймати психоактивні речовини, отримала виховання в так званій «співзалежній» родині. Поцікавтесь характеристиками співзалежності.  Надаємо деякі рекомендації для батьків «Як позбутися від співзалежності»
1. Введіть чіткі правила в сімейне життя.
Чітко, по пунктам визначте обов'язки дитини в родині. Якщо у вас є молодші діти, доручіть їй турботу про них. Не бійтеся, що старша дитина зіпсує молодшого. Зона відповідальності за іншу людину повинна бути чималою. Нехай ваша дитина візьме на себе, принаймні, повне обслуговування чотириногого друга. Важливо лише, щоб ці щоденні обов'язки лежали повністю на ньому, від початку до кінця. Це її ділянка роботи, в якій більше ніколи і ні за яких обставин не влазить ні один з членів сім'ї.
Варто доручити підлітку і будь-які інші обов'язки по дому. Головне, не підходити до цього питання формально, не контролювати і ніколи не підстраховувати. Побачите, що в будь-якому стані і при будь-яких обставинах дитина зможе виконувати свої обов'язки. Адже ви тим самим надаєте йому ту ступінь довіри, яку він буде намагатися виправдати, дайте йому можливість відчути себе дорослим і значущим.
2. Передайте відповідальність за дитину їй самій.
З певного дня підліток сам, і тільки він, відповідає за свій стан, за свою здатність або нездатність вчитися і працювати. Дайте п ідлітку зрозуміти не тільки словами, а й діями, що ви тепер займаєтеся собою і своїми справами:
а) перестаньте контролювати, куди і з ким дитина піішла - це її справа;
б) припиніть підслуховувати телефонні розмови - це принизливо для вас обох;
3. Створіть у сім'ї емоційну атмосферу, при якій дитині хотілося б повертатися додому.
Це повинні бути відкриті і теплі відносини, які не загрожують підлітку активізацією власного комплексу провини і вислуховування безперервних докорів. Не нав'язуйте дитині власної думки і своїх оцінок. Вона має право думати інакше. Якщо дитина відчуває тягу до сім'ї і спілкування, згадайте про те, що раніше існували спільні сімейні свята і вихідні. Проводьте час разом. Якщо ж вона завжди віддає перевагу іншому дозвілля, спробуйте проаналізувати, чому так відбувається.
При будь-якому конфлікті намагайтеся вслухатися і зрозуміти, що дитина хоче вам пояснити. В першу чергу почуйте, а вже потім оцінюйте. Якщо ж ви хочете висловити свої негативні почуття, то пам'ятайте кілька головних правил:
а) починайте з похвали і визнання позитивних сторін і якостей вашої дитини;
б) обговорюйте конкретний випадок і уникайте узагальнень за принципом: «Ти завжди ...», «Ти ніколи ...»;
в) ваше завдання - висловити свої почуття. То не намагайтеся образити або принизити дитину. Поспостерігайте за тим, що її найбільше дратує в ваших зауваженнях;
г) прагните закінчити розмову конструктивною пропозицією на майбутнє в доброзичливій формі.
Перестаньте грати його і своїми почуттями. Уникайте докорів і істерик. Батьки, постійно підозрюють дитини в чомусь поганому, з тривожним поглядом і заплаканими очима, не викликають довіри і бажання відкритися. У сім'ї не повинно бути секретів і таємниць один від одного. Але бажання зробити розмову відкритим має бути спільним. Не порушуйте кордону власного Я іншої людини, не намагайтеся вторгнутися в його особистий простір. Просто створіть такий емоційний клімат в родині, коли простіше розповісти щось, навіть найнеприємніше, а не приховувати це одна від одної.

4.  Займайтесь своїм життям і життям своєї родини.
Постарайтеся жити так, щоб життя приносило радість. Займіться власним здоров'ям і власним життям. Складіть план зміни свого життя і почніть його реалізовувати. Поверніться до радощів життя. Вам необхідні сили, здоров'я і оптимізм для того, щоб допомогти вашій дитині, коли він буде до цього готовий.
В цілому дані рекомендації можна використовувати і при інших видах девіантної поведінки. Сім'я повинна знати, що змінювати звичний стереотип завжди дуже важко. Це важкий і тривалий процес, що вимагає допомоги фахівців і підтримки близьких людей.
 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Вітаємо випускницю-золоту медалістку та її родину!

В Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради відбулася урочиста церемонія нагородження випускників медалістів. Отримувачка послуг Центру, Оксана Петренко, своєю наполегливістю, працею, цілеспрямованістю та жагою до знань здобула заповітну золоту медаль «За високі досягнення у навчанні».

Голова адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради Віталій Кошеленко привітав випускників із успішним закінченням школи і передав вітання від Харківського міського голови Геннадія Кернеса, побажав так само впевнено крокувати по життю, досягати найвищих цілей, поважати батьків та бути просто щасливими. Заступник голови адміністрації району із соціальних та гуманітарних питань Інна Уварова привітала випускників із таким зворушливим святом та наголосила, що саме їм належить будувати майбутнє країни, тому що вони випускники шкіл найпрогресивнішого та найуспішнішого міста України, а тому приречені на успіх. Окрім очікуваної медалі, кожен випускник отримав цінний подарунок від Харківського міського голови.

Пишаємось і щиро вітаємо нашу медалістку та всіх випускників із таким відповідальним та хвилюючим етапом! Бажаємо скористатись численними можливостями до кожноденної побудови свого щасливого життя, адже всі його варті!

Також вітаємо та висловлюємо велику подяку матері Оксани, Самариній Марії Андріївні, за невтомну працю заради успіху та щастя своєї дочки!

Захід відбувався за дотримання всіх епідеміологічних норм та обмежень пов’язаних із дією режиму карантину.

Записів з 1 по 7Всього: 7