"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Холодногірський (Ленінський) р-н

Відеолекторій для школярів «День здоров’я - кожен день!»

До Всесвітнього дня здоров’я спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району міста Харкова та волонтерами було проведено відеолекторій на тему: "День здоров'я - кожен день!" .

Метою заходу було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, здорового способу життя на основі розвитку життєвих навичок, виховання у дітей дбайливого та усвідомлено ставлення до власного здоров’я.

Рух, здорове харчування та повноцінний здоровий сон – три слони, на яких тримається наше здоров’я. Трошки більше пройтися, обрати овочі на пару замість смажених та дозволити собі заснути до 23:00 – справа не складна, але обов’язкова, щоб мати міцне здоров’я. В тренінговому режимі підлітки спробували сформувати свої власні приоритети, що стосуються здоров’я та залучити друзів до тих кроків, що можуть наблизити до гарного самопочуття та активної життєвої позиції.

Висловлюємо подяку волонтерам Центру – студентам ХНУ ім. Г.С. Сковороди та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція - тренінг для майбутніх матерів

На базі Харківського спеціалізованого міського клінічного пологового будинку спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району міста Харкова та волонтерами - студентами Харківського національного університету ім. Г.С. Сковороди було проведено арт-терапевтичний майстер-клас з виготовлення  ляльок-оберегів.

Метою заходу було інформування вагітних жінок про напрями допомоги, які вони можуть отримати в Центрі у разі необхідності, ознайомлення їх з методами арт-терапії, як засобом психологічного розвантаження, формування відчуття  благополуччя, самодопомоги у зменшенні агресії та негативних емоцій.

Майстер-клас почався з теорії: цікавого оповідання про історію походження ляльки-мотанки. Лялька-мотанка - це один із найдревніших символів, який сотнями і навіть тисячами років супроводжував наших предків. Ляльку-мотанку мати клала до колиски немовляті, у скриню із рушниками та сорочками, коли донька заміж виходила. Мотанка оберігала і оберігає оселі українців. Мовчазна лялька береже таємниці цілого роду, адже переходить із покоління в покоління, від матері до дитини. Стародавня традиця, пов’язана із виготовленням ляльок, збереглася і донині. На майстер-класі жінки занурились у процес творчості, з задоволенням спробували новий вид діяльності, який надалі можна використати і як засіб розваги і як засіб поповнення сімейного бюджету.

В результаті проведеного заходу учасниці налагодили контакт зі своїм внутрішнім «Я», висловили у творчості власні емоції та переживання, покращили власне самопочуття, укріпили психологічне здоров’я,  та сформували практичні навички роботи. Жінки розкрили особистісний творчий потенціал, виготовивши ляльку-оберіг для майбутніх дітей.

Висловлюємо подяку волонтерам Центру - студентам національного університету ім. Г.С. Сковороди за активну життєву позицію та високий професійний рівень підготовки та взаємодії з отримувачами послуг . Сподіваємось на подальшу співпрацю.

Холодногірський (Ленінський) р-н

АРТ–терапевтичне заняття для дітей з особливими потребами

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району художниками – волонтерами Центру проведено заняття з АРТ-терапії для дітей з особливостями розвитку. Заняття було направлене на розвантаження дітей,  зняття напруги та розвиток опорної-рухової системи та дрібної моторики.

АРТ-терапія, «лікування мистецтвом» - це ефективний і захоплюючий комплекс методів корекції та оздоровлення психоемоційного та фізичного стану дитини. Метою цього майстер класу була корекція негативних станів, формування відчуття психологічного благополуччя у дітей.

Також заняття було направлено на: 

- групову взаємодію;

 - розвиток комунікативності, самоконтролю, емпатії та емоційного інтелекту;

- розвиток уваги, концентрації та просторової уяви;

- відпущення та відпрацювання агресії та негативних емоцій;

- розвиток творчих здібностей;

- пізнання себе, усвідомлення власних почуттів та підвищення самооцінки;

- розслаблення та відпочинок в творчій атмосфері без оцінювання, рамок та меж.

На майстер класі дітки познайомились з чудовою технікою АРТ-терапії по прикрашанню пряників. Діти  переключили увагу на творчу діяльність та зняли напругу повсякдення, навчились  малювати та розфарбовувати різноманітні фігурки, відпочили, освоїли нову справу, отримали море незабутніх емоцій та вражень, внутрішнього ресурсу. Наприкінці зустрічі діти разом з батьками мали можливість обговорити враження за чаєм із солодощами.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінг «Профілактика залежної поведінки».

На базі Харківського професійного ліцею залізничного транспорту працівниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району міста Харкова спільно із студентами Харківського національного університету ім. Г.С. Сковороди було проведено профілактичний тренінг на тему «Профілактика залежної поведінки».

Метою заходу було підвищення рівня інформованості учнів щодо проблем, які пов'язані із вживанням алкоголю та наркотиків. Відпрацювання навичок, які попереджають вживання цих речовин, розвиток негативного ставлення до цих шкідливих звичок, формування стійкого негативного ставлення до алкоголю, наркотиків і паління. Протягом занять підлітки мали можливість сформувати уявлення про те, що таке адиктивна поведінка, яка природа цього явища, які бувають види та чинники формування залежностей серед підлітків. Також була надана інформація про те, як через ці згубні звички відбувається порушення психічної та фізіологічної рівноваги, до яких психофізіологічних та соціальних наслідків це призводить.

На прикладі наркозалежності було пояснено загальний механізм формування будь-якого виду адиктивної поведінки. Окремо було акцентовано увагу на ігровій та інтернет залежностях, які широко розповсюджені сьогодні серед молоді. Вони поширюються з небувалою швидкістю, тож впевнено можуть вважатися новітніми соціальними хворобами. Особливість їх полягає у тому, що етапи їх розвитку складно помітити, а коли наслідки стають очевидними, то вже важко щось змінити на краще, тому цю проблему краще попередити.

Дуже корисною, за думкою підлітків, виявилася інформація про особливості, основні етапи та форми допомоги людині при різних видах  залежності. Наприкінці заняття учні мали змогу отримати відповіді на актуальні питання з цієї проблеми.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Інтегроване занняття для школярів

Фахівцем із соціальної роботи ЦССДМ  Холодногірського району м. Харкова  було проведено інтегроване заняття  для  дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та прийомних сімей  на тему «Спілкування без насильства».  

Метою заняття було формування толерантного ставлення до оточуючих, запобігання проявів буллінгу.

Завданням заняття було ознайомити дітей з поняттям агресивної поведінки, почуттям емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвити вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формувати навички відповідальної та безпечної поведінки.

На занятті всі разом обговорили спілкування вдома, в школі, на вулиці, з батьками, вчителями, друзями. Спілкування – це основа наших взаємин. Яке спілкування є приємним для кожного, а яке приносить образу і біль. «Палками та камінням можна переламати кістки, але словами можна завдати найболючішого болю - душевного». 

Почали наше заняття з гри. На аркушах паперу  діти вписували в намальовані сердечка ті слова, які їм дарують радість, а в темні хмаринки – слова, що їх ображають, потім спробували спілкуатись за допомогою різнокольорових слів. Далі зробили вправи «Скринька безпеки» та «Я зможу допомогти».Також пограли в гру –«Врятуй дерево життя!». Дерево – як праобраз людини з негативними та позитивними рисами характеру.  Діти рятували дерево від шкідників – негативних рис характеру, які роблять людину злою і грубою, прикрашали дерево, малюючи гарні плоди – позитивні риси характеру. 

У другій частині діти за методикою форум–театру підготували виставу на тему «Спілкування без насильства», спільними зусиллями знайшли шляхи виходу із ситуації, що могла привести до насильства.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Групи підтримки для залежних осіб

На баці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району діє постійна група підтримки для алко- та нарко- залежних.

Нині проблема алкогольної та наркотичної залежності постала особливо гостро. Формування залежності відбувається поступово. Спочатку -  можливість зняти стрес, заспокоїти нерви, відійти від  реальності, забути проблеми. Втім неконтрольоване і регулярне вживання грає злий жарт. Адже «речовина» знищує нервові клітини, розбалансує систему роботи організму і призводить до безсоння, роздратованості, депресії, пригнічення сили волі. На більш серйозних стадіях залежності у пацієнтів можуть спостерігатися різноманітні види психозів. Людина стає байдужою і залежною. Таке собі замкнене коло, вийти з якого допомогти можуть спеціалісти, а ще, як це часто буває, – родина, яка бачить проблему збоку і готова стати опорою на шляху до одужання.

Усвідомлення своєї залежності – найперший крок до видужання. Часто такий найперший крок буває найтяжчим.  Нерідко на той момент, коли пацієнт чесно зізнається собі у тому, що не може контролювати свою звичку, хвороба вже міцно осідає в організмі, руйнує характер та внутрішні органи. Перший симптом залежності – це потяг до вживання, який не можна стримати. Людина має бажання вжити, і вона його реалізує. По-друге, відбувається втрата кількісного контролю. Залежні не можуть зупинитися. Ще одним симптомом захворювання є втрата ситуативного конт­ролю. Тобто коли людина п’є навіть у тих ситуаціях, в яких це зовсім недоцільно. Наприклад, на роботі або перед нею. Усе це – симптоми захворювання. Стовідсотковою ознакою залежності є наявність абстинентного синдрому. Якщо після кількох днів після вживання у людини є прискорене серцебиття, тремор рук, пітливість, безсоння, тривога, страх, епілептичні напади.

Самостійно призупинити потяг до спиртного практично нереально, кажуть лікарі. Тому на базі Центру відбуваються зустрічі людей, які відмовились від залежності та потребують підтримки «рівний - рівному».

Наші зустрічі проходять у формі вільних бесід-розповідей членів співдружності про свій власний досвід подолання тяги до алкоголю — розповідей про те, як вдається вирішувати труднощі, що виникають з оточуючими, долати прикрощі на роботі і вдома. Чоловіки та жінки навчаються тверезому життю. Знаходять в собі сили змінити своє ставлення до алкоголю. І це працює! На групу може прийти будь-хто, лікар, поліцейський, депутат, водій таксі, двірник, вчитель, - перед хворобою усі рівні.

Також групи  практикують "відкриті збори", збори на які можуть прийти будь-хто, (друзі, дружини, священники, лікарі, брати та сестри залежнених осіб) усі, хто цікавиться цією проблематикою.

Зустрічі відбуваються кожного тижня, за адресою: Полтавський шлях, 46, 4 поверх,

щосереди та щоп’ятниці – о 19 годині, та щосуботи об 11 годині.

Якщо Вас не обійшла стороною проблема залежності – приєднуйтесь!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Гендерний тренінг для старшокласників “Справжнє кохання чекає»

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району разом із соціальним партнером БФ "Фонд допомоги вагітним" організовані та проводяться заняття з гендерного виховання для старшокласників

Однією з соціально важливих проблем сучасного суспільства постає зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, - що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед школярок матерів-одиначок. Потреба в статевому вихованні старшокласників  зумовлена прискореним статевим розвитком школярів (акселерація), недостатнім рівнем обізнаності неповнолітніх у статевій сфері, отриманням ними інформації з цього питання (нерідко перекрученої, вульгарної) переважно на вулиці, статевою розпустою певної частини неповнолітніх, проституцією та злочинністю на статевому ґрунті. Значний вплив справляє на підлітків доступна порнографія, яка може зруйнувати психіку неповнолітніх. Усе це проявляється в недостатній підготовленості багатьох молодих людей до створення сім'ї, виконання родинних обов'язків, що в майбутньому призводить до розлучень.

У зв’язку з цим актуальним  є сексуальне просвітництво і статеве виховання учнів. І саме тому Центром соціальних служб, за допомогою "Фонду допомоги вагітним", були створені програми навчання та організовані тренінгові заняття для старшокласників. Протягом 2 місяців, два рази на тиждень, старшокласники 4 шкіл Холодногірського району зустрічаються з психологами-тренерами та в ігровому режимі дізнаються від дорослих ту інформацію, яка необхідна для здорового, соціально успішного життя дитини.

Метою визначені: привернення уваги учнівської молоді до власного здоров'я та розвиток умінь і навичок його збереження; пропаганда здорового способу життя; усвідомлення учнями важливої ролі особистої відповідальності при прийнятті рішень; профілактика ранніх статевих стосунків, ВІЛ/СНІД та інших соціально небезпечних захворювань в учнівському середовищі.

 

 

Записів з 1 по 7Всього: 7