"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Холодногірський (Ленінський) р-н

Дитячий психологічний театр

Співробітниками Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова  для підлітків із родин, що опинились у складних життєвих обставинах, проведено заняття з плейбек театру.

Участь у заході прийняли діти із прийомних сімей, діти з особливими можливостями, діти із сімей внутрішньо прерміщених осіб. Завданням роботи було опрацювання внутрішніх проблем, які є не свідомими.

Плейбек-театр дозволяє повернути глядачу його історію. Це не театр в класичному сенсі, і не психотерапія, хоча і може дати схожий ефект. Тут у кожного глядача є можливість стати співавтором і героєм вистави, в буквальному сенсі побачити себе з боку і разом з усіма пережити справжній катарсис. В цьому театрі кожен спектакль народжується на наших очах і більше не повторюється.  Будь-який з тих, хто сидить в залі, може розповісти вголос про якусь подію і вона миттєво оживе на сцені. Це може бути швидкоплинне враження або те, що врізалося в пам'ять і не дає спокою. Кожна постановка пробуджує сильні емоції у акторів і глядачів. Той, хто розповідає про себе, готовий відкритися незнайомим людям, тому що відчуває себе в безпеці - це базовий принцип плейбек. Спостерігаючи, як чужа історія з допомогою акторів розкривається, подібно до квітки, наповнюється додатковими смислами, знаходить глибину, глядач мимоволі думає про події свого життя, про свої почуття. І оповідач, і глядачі бачать те, що здається незначним, насправді заслуговує на увагу, кожен момент життя можна глибоко відчути. Оповідач, який бачить на сцені своє життя, відчуває, що він присутній в світі і що інші люди реагують на його історію - показують на сцені, співпереживають в залі,  - це впливає позитивно на власне ставлення до травмуючої події.

Діти з задоволенням прийняли участь у грі, а потім, за допомогою психолога, ділилися враженнями від кожного фрагменту. На завершення пили чай з солодощами, продовжуючи обговорення. Захід було організовано спільно з благодійним фондом «Лада» та арте-центром "Фрагменти". Зустрічі планується проводити регулярно.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Арт- терапія для підлітків

У неділю, 5 серпня, працівником Центру соціальних слсужб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова  було проведено заняття по арт - терапії для підлітків. Участь у занятті взяли діти, що залишились без батьківського піклування. 

Захід було проведено разом з нашим соціальним партнером "Харківським Центром психологічних досліджень".

Арт-терапія –  ефективний спосіб психологічної допомоги, заснований на творчості та грі. Арт-терапія, або «лікування мистецтвом» - досить новий, проте популярний засіб психотерапії. Особливо актуальною арт-терапія є для дітей. Мистецтво – це чудова можливість для дитини «відкритися», поділитися своїми емоціями та страхами. Адже іноді так важко висловити словами всі ті емоції, що вирують у дущі. Саме арт-терапія допомагає віднайти душевну гармонію. Арт - терапія для підлітків:

 • є засобом вільного самовираження та самопізнання;
 • допомагає подолати апатію та безініціативність;
 • має «інсайт-орієнтований» характер, передбачає атмосферу довіри, високої терпимості та уваги до внутрішнього світу;
 • є потужним засобом зближення; 
 • сприяє формуванню позитивної Я-концепції підлітків;
 • надає психологічну підтримку підлітків;
 • залучає підлітків до активної продуктивної творчої діяльності, яка сприяє формуванню всіх психічних процесів.

 А головне, що взаємодія за допомогою арт-терапії проходить дуже плідно та цікаво!

За допомогою арт - терапевтичних методів можна наблизитись до таких цілей:

 1. накопичення емоційно-позитивного досвіду;
 2. зняття напруги, тривожності, агресивності;
 3. розвиток творчих та комунікативних здібностей;
 4. стимулювання творчого самовираження, розкриття свого «Я»;
 5. розширення уявлень про самих себе, розвиток інтересу до самого себе;
 6. розвиток впевненості в собі, підвищення самооцінки.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Група взаэмопідтримки для учасників бойових дій

Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова проводиться постійна робота з учасниками бойових дій, що повернулися до мирного життя.

 Головні виникаючі проблеми - це самоізоляція учасника АТО, яка викликана набутим досвідом, незадоволення, викликане очікуваннями від повернення і реальним результатом, упереджене ставлення суспільства, в тому числі і роботодавців, проблеми в сім'ї.

Чоловіки найчастіше стикаються з нерозумінням того, що відбувається з їх почуттями, і вони замикаються в собі, шукають заспокоєння поза родиною. Частина людей, що потрапляє на війну, потім повертається, а відносини з близькими псуються.

Особливість українців в тому, що вони не звикли звертатися за психологічною допомогою, а залишаються з своїм станом на самоті та замикаються в собі. З негативними наслідками, до яких призводить такий вибір, стикається все українське суспільство.Тому важливою задачею є привернення уваги до послуг Центру та мотивація клієнтів до їх отримання.

Співробітниками Центру проводиться роз’яснювальна робота з учасниками бойових дій та членами їх сімей, анонсуються заходи, що здійснюються на базі Центру спільно з благодійним фондом «Лада». - Працює постійно діюча група взаємопідтримки, направлена на відновлення соціальних контактів, особистісного статусу та соціальної ролі в сім’ї, втрачених в результаті перебування в стресових обставинах. За участю психолога учасники проводять аналіз і корекцію проблем сімейного спілкування, виявляють конфліктогенні зони, знаходять альтернативні шляхи виходу та нові рішення.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Участь у заході по роботі з демобілізованими учасниками АТО та їхніми сім’ями

Спеціалістом Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було взято участь у тренінгу для фахівців, що проводять роботу з демобілізованими учасниками АТО та їх сім’ями.

Благодійний фонд "Карітас" запровсив до участі у навчанні  спеціалістів та психологів, що працюють у сфері допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям. Протягом 2 днів працювали над теоретичними та практичними аспектами роботи з цією категорією клієнтів.  Тренер, Марина Кехтер, розповіла про нейробіологію психологічної травми, теорію Стівена Порджеса, симптоматику, діагностику та основні методи роботи з ПТСР (ПостТравматичний Стресовий Розлад). 

- Назва цього медичного діагнозу в теперешньому українському суспільстві звучить досить часто, не завжди вживається доречно. Лікарі ставлять його у випадку, коли людина після того, як, зіткнувшись з сильно травмуючою, загрозливою для життя ситуацією (стіхійне лихо, втрата близьких, війскові дії, та ін.), не в змозі пережити ті почуття, які виникли  в результаті травмуючих подій, залишається в кризовому стані; якщо протягом півроку ознаки стресу не проходять, або з'являються, то має місце медичний діагноз - Пост Травматичний Стресовий Розлад.  

Сім ознак ПТСР:

1. Травма має нести в собі загрозу для життя і індивід має реагувати на неї інтенсивним страхом, відчувати безпорадність. Індивід може особисто переживати чи бути свідком травми.

2. Травма переживається повторно:

 • часті нав’язливі спогади події;
 • нічні жахи, що стосуються події.

3. Людина діє і відчуває себе так, ніби подія повертається: інтрузії, флешбеки.

4. Будь-які нагадування про подію завзято уникаються: розмови, люди, події, місця… Відчуття відстороненості від навколишніх, емоційної обмеженості чи відчуття вкороченого майбутнього…

5. Людина відчуває стійке і інтенсивне автономне збудження, включаючи надмірну настороженість і надмірну реакцію страху.

6. Симптоми тривають більше одного місяця.

7. Симптоми викликають виражений дистрес і порушення основних областей людської життєдіяльності.

Ознаки, що є супутні ПТСР:

 • вина живих;
 • порушення міжособистісних взаємин;
 • порушена здатність керувати відчуттями;
 • самодеструктивна поведінка;
 • імпульсивна поведінка;
 • дисоціативні симптоми;
 • соматичні скарги;
 • сором;
 • соціальна ізоляція;
 • зміна особистісних характеристик.

Захід відбувся у рамках реалізації проекту «Об’єднуючи людей заради миру» за підтримки Карітас (Німеччина) та Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.

На базі Центру соціальних служю для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району працює психолог та проводиться группа взаємопідтримки. Пропонуємо ветеранам АТО та членам їх сімей, у випадку, якщо виникають подібні ознаки, звертатись до Центру, за адресою: Полтавський шлях, 46, 5 поверх.

Будемо раді допомогти. 

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Нагородження учасників районного етапу міського конкурсу

26.06.2018 року в Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради відбулося нагородження учасників районного етапу міського конкурсу "Молода людина року". Одну з нагород отримала волонтерка Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова.

 

Лауреатом в номінації "Громадська діяльність" стала Кот Ольга, волонтер Холодногірського Центру.

Ми вітаємо Ольгу з такою почесною нагородою та бажаємо подальших успіхів і досягнень!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Зустріч групи взаємопідтримки ветеранів АТО

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова була організована зустріч з учасниками бойових дій в зоні АТО і членами їх сімей. Формат зустрічі включав тренінг, спрямований на соціально-психологічну підтримку та соціальну адаптацію сімей.

На зустріч були запрошені представники громадінської організації «Асоціації ветеранів АТО і патріотів України м. Харкова" та громадянської організації «Асоціація ветеранів АТО і патріотів України Холодногірського району м. Харкова».

Протягом майже 3 годин проводилася робота по формуванню навичок здорових комунікацій і адаптивної поведінки. Практичний психолог БФ «Лада», використовуючи тонкий психологічний інструментарій, створила атмосферу довіри та відкритості, що дозволило провести даний захід результативно. Воїни АТО мали можливість отримати професійну допомогу психолога, консультації юриста. У перерві, в теплому колі, за чашкою кави, хлопці і їхні дружини обговорювали хвилюючі питання. Після зустрічі всі учасники отримали комплекти методичних матеріалів (брошур та буклетів). Паралельно, для дітей з сімей учасників АТО проходило заняття з дитячим психологом. Діти були дуже задоволені і не хотіли йти. Робота групи взаємопідтримки буде проводитися регулярно. Захід було проведено спільно із Благодійною організацією «Благодійний фонд «Лада».

Холодногірський (Ленінський) р-н

Квест "Намалюй життя"

Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було взято участь у загальноміській акції - квесті "Намалюй життя" - заході по боротьбі з розповсюдженням наркотиків. Метою акції було об'єднання зусиль громади щодо створення безпечного міського візуального середовища.

На сьогоднішній день проблема наркоманії загалом, та особливо серед молоді стає дедалі гострішою. Причиною цьому є сучасний спосіб розповсюдження наркотиків через інтернет-сайти. Всім відомо, що на всіх нас мають вплив ті речі, що нас оточують, і особливо схильні до різноманітного впливу діти та підлітки. Для більшості городян не є секретом те, що двори і стіни будинків нашого міста наповнені інформацією про місця, де можна придбати наркотики. Тому було вирішено спільними зусиллями хоч на деякий час змінити цю ситуацію, замінивши небезпечні написи позитивними та життєстверджуючими.

До участі долучились діти та підлітки з сімей, в яких є проблеми с вживанням психо-активних речовин (ПАР). Діти с задоволенням та азартом прийняли участь у акції, мали змогу отримати нові знайомства та позитивний досвід спілкування, що базується на здоровому способі життя.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Акція

Спеціалісти Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова взяли участь в акції "Сімейні цінності", яка буда організована Харківською міською радою, спільно з адміністрацією  Холодногірського району, патрульною поліцією та Благодійною організацією Благодійним фондом "ЛАДА" і Благодійним фондом "Благо".

В акції взяли участь діти, які проживають у Холодногірському районі. Були запрошені сім'ї, що знаходяться на обліку в Центрі, як ті, що опинились у складних життєвих обставинах.

Діти мали змогу поспілкуватись, пограти у спортивні ігри, пригати на батуті, вигадати та стати актором у казці, складати головоломки та цікаві конструктори. Також багато цікавості виявили діти до спілкування із працівниками патрульної поліції -  що робити, коли ти загубився у місті, супермаркеті чи у лісі - такі відповіді від поліцейських були дуже корисні. Батькі мали змогу отримати відповіді на запитання, що стосувались взаємодії з дітьми, між собою - як зробити так, щоб насильство в родині не ставалося - такі поради були надані дитячим психологом.

Записів з 1 по 8Всього: 8