"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Холодногірський (Ленінський) р-н

Інформаційна зустріч щодо проету

     Центром соціальних служб Холодногірського району було організовано інформаційну зустріч для потенційних учасників пілотного проекту «Рука допомоги».  Були висвітлені всі питання стосовно участі в проекті. 

   Для людей, що отримують державну допомогу, як малозабезпечені, та бажають відкирити власну справу, було створено ініціативу «Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується  в рамках широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Мета — допомогти членам малозабезпечених сімей та вимушеним переселенцям позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес.

    Проект передбачає повернення громадян до економічної активності з урахуванням особливостей та прагнень кожного з них. Це абсолютно новий механізм для України. Для тих, хто потребує стабільного заробітку, пропонується допомога у працевлаштуванні. Якщо бажаної вакансії на момент звернення немає — можна скористатися варіантами тимчасових оплачуваних робіт на користь громади. Але найголовніше – учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу.

   Фіндопомога надається згідно бізнес-плану, який затверджується комісією при облдержадміністрації, у формі оплати рахунків на закупівлю обладнання і матеріалів для започаткування власної справи. Це робиться для того, щоб учасники проекту витрачали гроші за призначенням, а не «проїдали» їх. При цьому сума до повернення зменшується на суму сплачених за три роки податків, а в разі працевлаштування двох малозабезпечених осіб, внутрішньо переміщених або учасників АТО кошти взагалі повертати не потрібно. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

   Поворотна фінансова допомога, що надається для започаткування власної справи — це найвигідніші умови фінансування бізнесу від держави:

- Складає до 40 прожиткових мінімумів (з 1 січня — до 70 480 грн, з 1 липня — до 73 640 грн);

- Надається на строк до трьох років;

- Спрямовується на закупівлю обладнання та матеріалів, згідно із бізнес-планом;

- Безвідсоткова!

- Повернути потрібно лиш невелику частину: від суми віднімаються сплачені за час підприємницької діяльності податки;

- Якщо працевлаштувати двох малозабезпечених/переселенців/ветеранів АТО — фіндопомогу повертати не потрібно!

   Ви також можете стати учасником проекту «Рука допомоги»! Якщо ви маєте статус малозабезпеченого безробітного чи внутрішнього переселенця, вам достатньо звернутися із заявою до управління соціального захисту населення або центру зайнятості за місцем проживання. Там ви зможете отримати необхідну консультацію та більше дізнатися про проект, який назавжди змінить ваше життя. Звертатись потрібно в Центр соціальних служб Холодгногірського району, за адресою вул. Полтавський шлях, 46, 5 пов., тел. +380 (57) 730-90-62, або в Управління праці та соціального захисту населення Холодногірського району, за телефоном +380 (57) 712-03-18

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція на тему: Закон України «Про Запобігання та протідію домашньому насильству»

   На базі Холодногірського районного сектору Харківського міського відділу по вопросам пробації спеціалістами ЦСССДМ Холодногірського району м. Харкова, було проведено лекцію для умовно засуджених, з теми: Закон України «Про Запобігання та протидію домашньому насильству». Основна мета виховної роботи - недопущення скоєння насильства в сім'ї. З аудіторією була проведена активна дискусія щодо насилля в теперішньому суспільстві и сім'ї, в тому чіслі.

    Також метою проведення роботи було інформування щодо змісту Закону, а самє - розкриття форм насилля та видів покарання у разі скоєння злочину. Існує 4 види насильства: фізичне, сексуальне, економічне, психологічне.

 - Фізичне насильство - форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

 - Економічне насильство - форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру;

  - Психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;

 - Сексуальне насильство - форма домашнього насильства, що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності.

   З аудіторією була проведена активна дискусія щодо насилля в теперішньому суспільстві та в сім'ї, в тому чіслі.

   

 

   

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Круглий стіл для працівників соціального сектору

  Працівниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було проведено круглий стіл на тему: "Взаємодія суб'єктів соціальної роботи запобігання та протідії домашньому насильству та насильству за ознакою статі». 

    В заході прийняли участь представники Холодногірського районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації, представники Комітету у справах сім'ї, молоді та спорту по Холодногірському району, Служби у справах дітей Холодногірського району, представники  ЦСССДМ Новобаварського та Холодногірського районів, БО БФ «ЛАДА»,  студенти ХНПУ ім. Г.С.Сковороди.

   7 грудня 2017 року Верховна Рада схвалила Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» . Закон запроваджує комплексну систему боротьби з домашнім насильством.  На круглому столі були порушені питання протидії насильству та координації роботи, здійсненню конкретних заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Така координація буде спрямована на забезпечення комплексного та узгодженого реагування на випадки домашнього насильства та здійснення повноважень відповідно до закону у цій сфері. Лише координація заходів у сфері боротьби з домашнім насильством дозволить забезпечити якісні спільні та узгоджені дії усіх суб'єктів, без таких узгоджених спільних дій якісної боротьби із явищем домашнього насильства чи насильства за ознакою статі не буде.

   В ході роботи було вироблено план дій для поширення серед громадян нашого міста, учнів та студентської молоді інформації по цій актуальній темі. Також були підготовлені та розповсюджені інформаційні матеріали на відповідну тематику, продемонстровані відеоматеріали.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Урок мужності для учнів

   Працівниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, спільно з студентом- практикантом ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, Дерев’янко Глібом та бійцями добровольчого підрозділу “Фрайкор”, було проведено "Урок мужності"  для учнів Харківського професійного ліцею залізничного транспорту.

   Військово-патріотичне виховання молоді, ознайомлення її з реаліями сучасності, мотивація до всебічного розвитку - основна мета роботи.  Також метою проведення виховної роботи було проведення історичного екскурсу, ознайомлення з сучасним спорядженням і видами зброї, сприяння в вирішенні виникаючих питань, а також забезпечення гідної зміни старшому поколінню - як завдання, виконання якого допоможе побудувати сильну Україну. Для досягнення зазначених цілей було використано різноманітні технології, спрямовані на всебічний розвиток і формування світогляду молоді в цілому.  З аудіторією було проведено бесіду щодо дотримання традиційних цінностей. Були підібрані методи впливу з урахуванням вікових та інших особливостей молоді.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Клуб підтримки для жінок

       На базі Центру зустрічається постійно діючий Клуб для жінок. Зустрічі забезпечують підтримку і навчання для тих жінок, які перебувають у несприятливих умовах, ізольовані або стикаються з насильством в сім'ї та перешкодами у розкритті свого потенціалу.

 

        Жінки, що стикаються з багатьма перешкодами для розкриття свого потенціалу - які не дозволяють навіть розглядати можливість внесення змін у життя, в тому числі  - неможливістю тимчасово залишити дитину,  недоступністю навчальних курсів, недовірою  або низькою самооцінкою, - навіть невеликі зміни сприймають нездійсненним завданням. В рамках клубу жінки можуть об'єднатися, щоб досліджувати свої можливості і ділитися своїми навичками, мріями, прагненнями та допомагати одна одній долати свої обмеження, усвідомлювати шляхи за для досягнення своїх цілей. Клуб - це можливість для жінок отримати знання, впевненість і особисту силу поруч з жінками-однодумницями, які проявляють підтримку і турботу, щоб допомогти реалізувати свій потенціал.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінг «Екологічні засоби прояву агресії»

     На базі Холодногірського районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації для умовно засуджених неповнолітніх  спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова був проведений тренінг «Екологічні засоби прояву агресії».

     Метою тренінгу було навчання підлітків вмінню знімати напругу через вираз агресії, дбайливий до оточуючих. В основі проведеної роботи були застосовані засоби: 

 -  Описати свої почуття іншій людині: товаришу в групі, батькам. Можна сказати про те, що відчуває підліток: образу, приниження, гнів. Описати те, що міг би зробити, емоції, які виникають при переживанні бажання діяти – завдати шкоду - мають бути проговорені. Важливо, що розмова була заповнена переживанням емоцій, а не констатована, як сухий факт. 

 - Спробувати задіяти м`язи для виразу емоцій, які як правило асоціюються з виразами крайнього роздратування: насупити брови, напружити м`язи рук, спини, стиснути зуби. Проговорити ті зміни, які відбуваються у них, коли переживають спогади, які пов`язані з пережитим. Це може викликати прискорене серцебиття, підвищення артеріального тиску, почервоніння на лиці. Всі прояви треба помітити та прийняти. 

- Виразити свої почуття в вербальній формі. Проговорюючи образливі слова, можна собі уявити ту людину, якій адресовані образи, уявити, що   людина яка образила може сидіти на пустому стільці.

В ході тренінгової роботи були застосовані вправи відреагування і перенаправлення агресії на об'єкт, вираження гніву "Намалюй свою агресію", "Мішок гніву", "Дражнимося овочами". Вправа для саморегуляції та самоконтролю «Повітряна кулька», вправа на формування адекватної самооцінки  «Мені подобається в тобі...», вправи на розвиток емпатії та емоційної сфери:«Одне і те саме по-різному».

Записів з 1 по 6Всього: 6