Холодногірський (Ленінський) р-н

До Всесвітнього дня боротьби із тютюнопалінням

До Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району в он-лайн форматі проведено групи для жінок на тему «Здорове життя – мій вибір».

На групі за допомогою психолога були обговорені засоби, за допомогою яких можна зберегти здоров’я, кинути палити.

Всесві́тній день боротьби́ з тютюнопалі́нням – встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції. Мета Міжнародного дня відмови від паління – зниження тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. Причиною появи боротьби з тютюнопалінням постала передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти.  На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від вживання тютюну планета втрачає понад 5 мільйонів людей. Очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.

Чим приваблює паління? Паління асоціюється з дорослістю, компанією друзів, цікавою бесідою, приємною обстановкою, відчуттям комфорту. Але вчені з’ясували, що курці проводять дозвілля нудніше і отримують від нього менше задоволення, ніж некурці. Одна з головних причин паління у юнаків – прагнення до самовираження, утвердження власної самостійності, «дорослості».

Тютюн викликає таку саму залежність, як і «важкі» наркотики – героїн та кокаїн. 85% курців хочуть кинути палити, але вдається зробити це лише 10–15 % з них. Великої шкоди курці завдають не тільки собі, а й усім тим, хто їх оточує (пасивні курці). Вдихаючи тютюновий дим у прокуреному приміщенні, пасивний курець зазнає такого ж впливу компонентів тютюну, що й сусід, який палить, часто з тими ж руйнівними наслідками для здоров’я.

 «Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я – ніщо». Цей афоризм дійшов до нас ще з давніх часів, і він не потребує коментарів. Здорова людина – це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов’язки, покладені на неї життям, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності.

Від чого ж конкретно залежить наше здоров’я? – Це декілька основних чинників:

• Спадковість – на 20 %, • Рівень медицини – на 10 %, • Екологія – на 20 %, • Спосіб життя – на 50 %.

Спосіб життя – це той чинник здоров’я, який майже цілком залежить від нашої поведінки. Так що половина здоров’я залежить від тебе, тому своє здоров’я можна поліпшувати або псувати.

Основними складовими здорового способу життя є:

  • Фізкультура.
  • Здорове харчування.
  • Правильний режим навчання та відпочинку.
  • Загартовування.
  • Позитивне світосприйняття.

Тож пам’ятайте: зруйнувати значно легше, ніж створити. Дуже важливо зберегти те, що маємо. Від нас самих залежить, що ми оберемо – шлях до здоров’я чи навпаки – шлях від здоров’я. Якщо ви маєте твердий намір кинути палити, радимо уникати людей та ситуацій, які зможуть спровокувати бажання схопитися за чергову цигарку. Не забувайте про обережність, наполегливість та силу волі. Пам'ятайте, що куріння - це всього лише шкідлива звичка, покинувши яку ви зробите неабияке досягнення.

Кинути курити ніколи не піздно!

Оскільки регулярне куріння завдає великої шкоди здоров’ю, позбутися цієї шкідливої звички необхідно якомога швидше. Відмовитися від цигарок назавжди краще ще до того, як організм почне посилати вам тривожні сигнали. Якщо ви вже безуспішно намагалися кинути палити за допомогою різноманітних методів, то скоріш за все більше не вірите в існування магічного способу позбутися цієї шкідливої звички. Попри те, що нині у продажу можна знайти чимало книг з гучними заголовками на приклад «Легкий спосіб кинути курити», навіть вони не гарантують позитивного результату. Саме тому ми усвідомлюємо, що ніякі поради не мають магічної сили. Не існує єдиного універсального способу кинути палити, який підходив би усім затятим курцям.

Маємо надію, що кожна із учасниць візьме собі до  усідомлення поради, які стануть у нагоді у формуванні особистого засобу створення здорового, щасливого життя.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Конкурс дитячих малюнків

Напередодні Дня матері Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району  було оголошено конкурс дитячого малюнка «Привітай свою матусю».

Мета конкурсу - розвиток дитячої творчості, створення сімейної традиції святкування Дня матері, а також нагадування дорослим про те, що кожна дитина має право на увагу та любов. Сім'ї з дітьми, що отримують послуги у Центрі долучились до участі у конкурсі. Ось якими словами доповнили діти свої малюнки:

"Мама – перша і найголовніша жінка у нашому житті. Мами завжди будуть любити нас понад усе".

"Мамо, ти завжди розумієш все без слів, але я не можу мовчати, коли слова просяться  самі: 

дякую за те, що ти саме така".

«Маму я люблю за все! Вона дуже розумна, красива, добра, завжди намагається мені допомогти.

Вона не мама, вона золото! Я її дуже люблю! Навіть не уявляю своє життя без неї. Нехай ми іноді сваримося, але дуже швидко миримося".

Дякуємо учасникам за активність.Запрошуємо подивитись їх малюнки.

 #ХМЦСССДМ_Довіра, #Матуся_БерегиняРодини

Холодногірський (Ленінський) р-н

Гуманітарні набори для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах

До Дня сім’ та Дня матері було присвячено активність, яку започаткував в період карантину Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за допомогою благодійного фонду «ЛАДА» - багатодітним родинам та сім’ям, які мають дитину з інвалідністю було організовано доставку гуманітарних наборів.

Міжнародний день сім'ї в Україні відзначається 15 травня та був започаткований з 1993 року Генеральною Асамблеєю ООН.  Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава. Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх. У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян. 

В наш нелегкий час, коли багато сімей потребують турботи та матеріальної допомоги, стає важливо знайти людей, які здатні сприймати чужі проблеми, і як чудово що знаходяться спонсори, які спроможні допомагати тим, кому зараз важко. Благодійний фонд «Лада» та його волонтери підключились до проекту допомоги родинам у складних життєвих обставинах. Товари першої необхідності були доставлені 37 сім’ям з дітьми.

Щиро дякуємо нашим соціальним партнерам і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Групи взаємодопомоги в он-лайн форматі

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району в он-лайн форматі проведено групи для жінок, які постраждали від домашнього насильства.

Через поширення коронавірусу та запровадження в Україні режиму карантину, неможливим стало проведення зустрічей "рівний - рівному", участь у яких є запорукою виходу із співзалежних відносин, в яких знаходяться члени деструктивних родин. Але регулярність зустрічей - необхідна складова успіху програм. Тому було прийнято рішення про переведення груп взаємодопомоги  в он-лайн форматі. Таким чином, продовжують роботу групи підтримки для  жінок, які постраждали від насильства. Також допомогу в он-лайн групах одержують  залежні особи та члени їх родин.

До тем, які обговорювались раніше, наразі додались ще актуальні питання, пов'язані з режимом самоізоляяції. Особливо доречними виявилися консультування спеціалістів, в груповому та індивідуальному форматах, щодо засобів зниження напруги у родині, за умов неможливості уникати постійного контакту, навчання практичним методам ненасильницького спілкування та урегулювання конфлікту на етапі його виникнення.

Для участі в групі взаємодопомоги звертайтесь за телефоном: 063 524 9145. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Обережно! Торгівля людьми.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району попереджає: останнім часом збільшилась кількість українців у якості наркокур’єрів. Перед початком пошуку можливостей поїхати за кордон на тривалий час заробляти гроші - поміркуйте.

Сьогодні, коли багато людей втратили роботу, хочемо розповісти про один із видів незаконного використання наших громадян. Ця стаття має на меті вберегти Вас та Ваших близьких від трагічної долі.

Приведемо приклади трьох методів вербування.
1 - Люди бачать об’яви в газеті, на вулиці, в інтернеті або їм пропонують роботу знайомі. Робота кур'єром. Зазвичай місце роботи не вказане, а є лише номера телефонів. При телефонній розмові повідомляється, що: робота в Києві; робота кур'єром пішки;  робота вахтовим методом (2 місяці працюєш, 1 вдома);  проживання надається безкоштовно;  заробітна платня приваблива (5000-7000 грн в тиждень); кількість місць обмежена; офіційне працевлаштування по прибуттю. А по прибуттю кажуть, що такої вакансії немає. Можливе працевлаштування на таку саму роботу в Росії.
2 - Другий варіант відразу пропонують роботу кур'єром-експедитором за кордоном.
3 - Інколи пропонують безпосередньо переправити через кордон сумки, пакунку, коробки. За привабливу винагороду. І ось, яка схема: при зустрічі з роботодавцем пропонують роботу кур'єром / експедитором;  час на роздуми не дається, зазвичай кажуть, що набирається бригада і залишається останнє місце;  їдете до Росії, власними зусиллями або вас везуть;  селять; інколи тримають певний час без роботи, щоб морально виснажити та зробити винними за оренду квартири;  вимагають відкрити рахунок в банку;  купити сім-карту;  потім утримують документи;  не дають жодних договорів, або дають на підпис не читаючи;  дають на розвезення товар і нерідко це наркотичні речовини;
Якщо ви починаєте відмовлятися то…
- психологічно та фізично примушують продовжувати працювати;-  присутні погрози;
- потребують відробляти якісь гроші;
- рано чи пізно ви намагаєтесь втекти і вас затримують правоохоронні органи.

В результаті наші співвітчизники замість грошей отримують позбавлення волі.  «Найпопулярніші» країни для вищезазначеного працевлаштування є Російська Федерація – піші кур’єри; Таїланд, Бразилія – переправляти через кордон; Італія, Греція – «робота» для моряків.

Пам'ятайте!

Не довіряйте яскравим картинам, які перед Вами змальовуватимуть фірма-посередник чи Ваші знайомі, a реалістично оцініть перспективи Вашої роботи за кордоном. Подумайте, скільки Ви готові витратити на підготовку до виїзду на роботу за кордон:
- витрати на оформлення документів для поїздки;
- оплата за візи та консульські збори;
- оплата посередникам за пошук роботодавця та витрати на проїзд;
- проживання та придбання медичної страховки тощо.
Загальна сума витрат маже сягати 10 000 - 20 000 грн, a то й більше. Оцініть, чи не перевищать витрати на поїздку Ваших потенційних заробітків за кордоном.

Подумайте, як може позначитися тривала робота за кордоном на добробуті Вашої сім’ї. Адже тривала відсутність спілкування з членами Вашої сім’ї може призвести до значних непорозумінь та конфліктів, a діти, які залишаються без Вашого догляду, можуть вирости зовсім іншими, ніж Ви сподівалися:
- потрапити під негативний вплив;
- втратити емоційний зв’язок з Вами;
- звикнути до того, що гроші просто з’являються у їхніх кишенях і не потребують зусиль, адже Ваші діти не бачитимуть, наскільки складно було батькам заробити ці кошти.

Якщо Ви або Ваші знайомі планують їхати працювати за кордон, або якщо Ви або Ваші знайомі перебували в ситуаціях коли працюючи за кордоном було утримання документів, що посвідчують особу, був психологічний тиск, невиплата (або незначна виплата) заробітної плати, умови проживання та праці були не сумісні з поняттям гідної, можливість вільно пересуватись була обмежена – зателефонуйте до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району  за номерами 725 34 48 та 0684030821, або пишіть на скриньку len_cccdm@ukr.net

Холодногірський (Ленінський) р-н

Особливості надання житлових субсидій в умовах запровадження карантину

Шановні отримувачі послуг! 

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова повідомляє про зміни в умовах надання житлових субсидій.

25 березня 2020 року Уряд затвердив постанову, яка має на меті підвищити соціальну захищеність отримувачів субсидій, а саме:

1. Заборонено припиняти надання житлових субсидій у разі, коли громадянин не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості; коли особа не сплачує єдиний соціальний внесок, або сплачує його в розмірі, меншому, ніж мінімальний, тощо, крім обставин, що унеможливлюють надання житлових субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства або смерті одинокої особи.

2. Для громадян, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до п. 1 ч. І ст. 40 КЗОТУ і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, субсидія призначається на підставі заяв про призначення субсидії та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку, у розрахунок житлової субсидії буде враховуватися розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.


3. Збільшено соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг на 50 відсотків за користування послугами з водопостачання та водовідведення, газопостачання та електропостачання, незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.


4. Розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували субсидію у опалювальному періоді 2019-2020 років, буде проведено автоматично, без заяв громадян.


Консультування мешканців Холодногірського району м. Харкова з питань надання житлових субсидій на період карантину здійснюється виключно в телефонному режимі: (057)7125458, (057)7123047, 0684030821. Заява на призначення субсидії може бути надіслана поштою (вул. Коцарська, 54, або в електронній формі через сайт Мінсоцполітики за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/17660.html

Холодногірський (Ленінський) р-н

Прості речі рятують життя! Дотримуйтесь правил карантину!

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова повідомляє про подробиці нових карантинних обмежень. Нагадуємо, що по допомогу ви можете звернутись до Центру, за телефонами: 725 34 48, 063 524 9145, та за електронною поштою: len_cccdm@ukr.net 

Кабінет міністрів України в суботу, 4 квітня, опублікував роз’яснення нових карантиннихї обмежень, які почнуть діяти з понеділка, 6 квітня. У цих роз’ясненнях уряд пояснив, що в Україні вважається громадськими місцями, чому в громадських місцях обов’язково треба ходити в масках  і уточнив, для чого на час карантину люди повинні мати з собою документи.

Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу? Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

Чи можна ходити по вулиці без маски? В постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі. Громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні й медичні установи та інше). Однак місцева влада може розширити цей перелік. Наприклад, у Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо. Тому уряд наполегливо рекомендує перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент ви можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим? Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдження  коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски? Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

Чи закривають церкви на період карантину? Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Водночас уряд закликає всіх українців залишатися вдома на період карантину.

Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки?

Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

Чи можна ходити по вулиці втрьох? Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.

В якому випадку людям віком понад 60 років можна тепер виходити на вулицю? Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак – потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.

А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися? Люди, котрі перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму. Окрім того, уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід. В разі потреби, звертайтесь до ЦСССДМ Холодногірського району за телефонами: 725 34 48, 063 524 9145, та електронною поштою: len_cccdm@ukr.net

Чи можна буде гуляти навколо будинку? Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю? Дітям до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. У постанові вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але, як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

Чи можна ходити в парк або сквер? Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.

Як тепер вигулювати домашніх тварин? Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

Коли діти знову підуть у школу? Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.

Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами? Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Нагадаємо, карантин в Україні почався 12 березня і діятиме до 24 квітня. Якщо ситуація з захворюванням на коронавірус Covid-19 не буде погіршуватися, то з 24 квітня карантин поетапно почнуть послаблювати.

Дотримуйтесь заходів карантину! Прості речі рятують життя!

Записів з 1 по 7Всього: 7