Холодногірський (Ленінський) р-н

Заняття з арт - терапії для дітей з особливими потребами

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району художниками – волонтерами Центру проведено заняття з АРТ-терапії для дітей з особливостями розвитку. Заняття було направлене на розвантаження дітей та зняття напруги, навчання малювати та розфарбовувати різноманітні фігурки за для розвитку опорної-рухової системи та дрібної моторики.

АРТ-терапія, лікування мистецтвом -  ефективний і захоплюючий комплекс методів корекції та оздоровлення психоемоційного та фізичного стану дитини. Метою цього майстер класу була корекція негативних станів, формування відчуття психологічного благополуччя у дітей.Також заняття було направлено на: групову взаємодію; розвиток комунікативності, самоконтролю, емпатії та емоційного інтелекту; розвиток уваги, концентрації та просторової уяви; розвиток творчих здібностей та підвищення самооцінки; пізнання себе, усвідомлення власних почуттів; розслаблення та відпочинок в творчій атмосфері без оцінювання, рамок та меж.

На майстер класі дітки познайомились з чудовою технікою АРТ-терапії по прикрашанню пряників. Діти  переключили увагу на творчу діяльність та зняли напругу повсякдення, навчились  малювати та розфарбовувати різноманітні фігурки, відпочили, освоїли нову справу, отримали море незабутніх емоцій та вражень, внутрішнього ресурсу.

Наприкінці зустрічі діти разом з батьками мали можливість обговорити враження за чаєм із солодощами.

Висловлюємо подяку волонтерам Центру, особливо художниці Наталії Ільчаніновій. 

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Новорічні солодкі подарунки дітям

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району діти із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, отримали новорічні подарунки, які були надані  ООО «Тайфун-2000» та ТОВ "Чигиринов".

 

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят, з проханням про надання гуманітарної допомоги у вигляді святкових харчових наборів для сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, ЦСССДМ Холодногірського району звернувся до підприємств району.

На запит відгукнулися виробничний концерн ООО «Тайфун - 2000» та ТОВ "Чигиринов". Підприємством були надані сотні солодких десертів, що були розподілені серед найвразливіших отримувачів послуг. Діти та їх батьки отримали задоволення від солодощів та несподівану радість від уваги до себе.

Всі сім'ї та працівники Центру висловлюють щиру подяку керівництву ООО "Тайфун - 2000", ТОВ "Чигиринов" та сподіваються на подальшу плідну співпрацю щодо соціальної підтримки сімей з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Новорічна акція

Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова у рамках проведення присвяченої новорічно - різдвяним святам акції "Подаруй дітям казку" було влаштовано відвідування сім'ями, що опинились у складних життєвих обставинах, дитячої новорічної вистави у Театрі Музичної комедії.

З нагоди новорічно-різдвяних свят Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, спільно з Благодійниою організацією  "Благодійний фонд «Лада», було запропоновано театрам району приєднатись до акції "Подаруй дітя казку". За сприянням Харківського Академічного Театру Музичної комедії, на захід було запрошено  30 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Діти та батьки мали нагоду відвідати дві вистави "Пітер Пен". Висловлюємо щиру подяку керівництву Театру Музичної Комедії за подаровані дітям хвилинки радості.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Святковий захід у Центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Промінь»

Спільно з Благодійною організацією "Благодійний фонд "Лада" спеціалістами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова проведено новорічний святковий захід для дітей з тяжкими вадами здоров'я.

Для дітей з інвалідністю потребами було розроблено, з урахуванням особливостей вихованців цетру, новорічну розважальну програму. Настрій дітям піднімали пісні біля прикрашеної ялинки. Вихованці центру «Промінь» проявили свої здібності, з радістю підтримували танці разом з Дідом морозом та снігуронькою. Музика і танці об’єднали дітей та дорослих, створили святковий настрій. Мета проведеного заходу – привітати дітей зі святом, а також - залучити дітей з особливими потребами до творчості, реалізація принципу інклюзії. Солодкі подарунки порадували вихованців центру комплексної реабілітації.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Привітання зі святом Святого Миколая

Напередодні святкування Святого Миколая Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова спільно із соціальним партнером Благодійним фондом "Благо", було проведено святковий захід із врученням подарунків для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Новорічні свята – це зимова казка, яку чекають усі, але особливо бажана вона  для дітей, які вірять в дива та мріють про їх здійснення, і у кожного із нас є теплі спогади з дитинства про зимові святкування. Волонтерами було організовано веселе святкове дійство та яскраву концертну програму. Новорічні дива, які відбувалися біля святкової ялинки, перенесли дітей у яскраву країну мрій та краси. Справжнє свято дітям зуміли подарувати щирі Дід Мороз та Снігуронька, які привітали усіх присутніх та побажали, щоб прийдешній рік виправдав усі добрі надії та прагнення, приніс у кожну домівку добробут і взаєморозуміння.

Свято вийшло яскравим та веселим, солодкі подарунки, які отримали запрошені на захід діти, сподобались їм, а їх радісні посмішки  були нагородою для усіх присутніх.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Захід щодо профілактики насильства

В рамках всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» спеціалістом Центру для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова на базі Холодногірського районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації для осіб, яких засуджено до покарань без позбавленя волі, було проведено відео - лекторій на тему "Як уникнути домашнього насильства".

Домашнє насильство є одним з найбільш розповсюджених протиправних дій в усіх країнах світу, включно з Україною. Насильство залишається однією з надзвичайно поширених форм порушення прав людини, від якого переважно страждають найбільш уразливі групи осіб (діти, жінки, які пере­бувають у стані економічної, психологічної чи іншої залежності від чоловіків, інтимних партнерів або батьків, особи з інвалідністю, похилого віку та ін.) Тому черговим заходом розробленої і затвердженої спільної програми заходів з питань протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, для осіб, які повернулись з місць позбавлення волі та осіб, яких засуджєено до покарання без позбавлення волі, стала лекціція про шляхи уникнення домашнього насильства.

Безробіття, зловживання алкоголем і наркотиками, психічні або фізичні захворювання, а також стрес не є виправдувальними чинниками у вчиненні домашнього насильства. Наприклад, багато людей має залежність від алкоголю та/або наркотиків, але це не гарантує вчинення ними насильницьких злочинів, зокрема у сімейно-побутовій сфері. Кожна особа, незалежно від того, чи має вона певну негативну залежність, психологічну проблему, стрес та/або образу на члена своєї сім’ї, завжди має вибір вчинити їй зазначений насильницький злочин чи ні; і має чітко усвідомлювати, що відповідальність нестиме саме вона. Також потрібно відштовхуватись від факту, що незалежно від життєвих обставин кожна людина може змінити своє життя в кращий бік, іншими словами, дорослі жетрви домашнього насильства, якщо вони не згодні залишатись у цьому становищі,  найчастіше можуть змінити обставини свого життя на краще.

Метою заходу було проведення превенційної роботи з умовно засудженими особами та особами, що достроково звільнилися з місць позбавлення волі, направленої на мінімізацію ризику скоєння домашнього насильства, попередження проявів агресії, що порушують права інших людей.

Була надана інформація щодо напрямів діяльності ЦСССДМ Холодногірського району міста Харкова, а також проведене тестування на приховану агресію. За допомогою психолога з’ясували, які ситуації викликають обурення, через які особистісні чинники це відбувається та якими засобами можливо здійснювати самостійний вплив на власний психологічний стан.

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Дитячий захід до Міжнародного Дня людей з інвалідністю

28 листопада Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова на базі  центру психосоціальної реабілітації на території Фельдман екопарку проведено мультицільовий захід для дітей з інвалідністю.

Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю, громада засвідчує цим, що люди з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Особливо цього потребують діти. Це окремі життя, окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і ті, хто допомагає.

Не залишилися поза увагою діти з інвалідністю нашого району. За  сприянням Благодійного фонду «Лада» для 30 дітей, які приїхали наданими соціальними партнерами Центру спеціальними засобами пересування, разом з батьками, було організовано захід, що включив пізнавальну екскурсію, виступ аніматорів,  майстер-клас, іпотерапію, спілкування із різними тваринами. 

Взаємодія з доброзичливими тваринами допомагає впоратися з фізичними та психологічними проблемами і покращує загальне  здоров'я. Під час анімалотерапії виділяється велика кількість ендорфінів, які мають заспокійливу дію, що призводить до полегшення болю, зменшення стресу і поліпшенню загального психологічного стану.

Діти цілий день провели, займаючись із спеціалістами з психосоціальної реабілітації, за цей час - долучились до постанови  короткої вистави, взяли активну участь в майстер-класі з використанням елементів паперопластики та аквагриму, отримали привітання казкових персонажів.

Діти відчули себе щасливішими, більш позитивно подивились на світ; позбавились  почуття самотності та ізоляції, туги, відчуття стурбованості; покращили  навички емпатії та самопрезентації.

Саме ставлення до людей з інвалідністю визначає ступінь цивілізованості суспільства. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району  висловлює щиру подяку волонтерам та всім учасникам заходу за  активну життєву позицію, небайдужість, вміння йти на зустріч один одному та долати перешкоди.

Холодногірський (Ленінський) р-н

«Впровадження послуги патронату»

25 листопада 2019 року в приміщенні адміністрації Холодногірського району відбулося засідання круглого столу на тему: «Запровадження послуги патронату над дитиною та послуги наставництва у Холодногірському районі м. Харкова».

Захід проведений за ініціативою Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району міста Харкова при підтримці адміністрації Холодногірського району та Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради.

До участі у круглому столі були запрошені представники громадських організацій, релігійних конфесій, закладів освіти, районного Управління праці та соціального захисту населення, Управління освіти, служби у справах дітей Холодногірського району, Харківського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

В Україні з’явилася нова комплексна соціальна послуга, що дасть змогу якнайкраще врахувати інтереси дитини, яка залишилася без батьківського піклування, гарантувати їй сприятливе сімейне оточення, підтримати дитину та її сім’ю на ранніх етапах кризи. Перебування дитини протягом трьох, максимум, 6 місяців, в патронатній родині, так би мовити -  «в гостях»,   надає перевагу в тому, що дитина залишається в сімейному середовищі, проживає в своїй громаді, недалеко від рідних батьків, за благополуччя дитини відповідає конкретна людина – патронатний вихователь, проводиться постійний моніторинг можливості повернення дитини в рідну сім’ю. Надання послуги сплачується державою у розмірі п’яти прожиткових мінімумів, на утримання кожної влаштованої під патронат дитини здійснюється соціальна допомога в розмірі  двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, також патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Поширення інформації щодо змісту послуги є одним із важливих етапів її успішного впровадження. Тому в обговоренні взяли участь більш 40 учасників, в зоні широкого професійного доступу яких знаходяться потенційні наставники і патронатні вихователі.

За результатами круглого столу було прийнято резолюцію, в якій сформульовано алгоритм конкретних дій суб’єктів соціальної роботи щодо проведення комплексних інформаційно-просвітницьких заходів з питань популяризації послуги патронату та наставництва.             

Записів з 1 по 8Всього: 8