"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Холодногірський (Ленінський) р-н

Квест "Намалюй життя"

Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було взято участь у загальноміській акції - квесті "Намалюй життя" - заході по боротьбі з розповсюдженням наркотиків. Метою акції було об'єднання зусиль громади щодо створення безпечного міського візуального середовища.

На сьогоднішній день проблема наркоманії загалом, та особливо серед молоді стає дедалі гострішою. Причиною цьому є сучасний спосіб розповсюдження наркотиків через інтернет-сайти. Всім відомо, що на всіх нас мають вплив ті речі, що нас оточують, і особливо схильні до різноманітного впливу діти та підлітки. Для більшості городян не є секретом те, що двори і стіни будинків нашого міста наповнені інформацією про місця, де можна придбати наркотики. Тому було вирішено спільними зусиллями хоч на деякий час змінити цю ситуацію, замінивши небезпечні написи позитивними та життєстверджуючими.

До участі долучились діти та підлітки з сімей, в яких є проблеми с вживанням психо-активних речовин (ПАР). Діти с задоволенням та азартом прийняли участь у акції, мали змогу отримати нові знайомства та позитивний досвід спілкування, що базується на здоровому способі життя.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Акція

Спеціалісти Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова взяли участь в акції "Сімейні цінності", яка буда організована Харківською міською радою, спільно з адміністрацією  Холодногірського району, патрульною поліцією та Благодійною організацією Благодійним фондом "ЛАДА" і Благодійним фондом "Благо".

В акції взяли участь діти, які проживають у Холодногірському районі. Були запрошені сім'ї, що знаходяться на обліку в Центрі, як ті, що опинились у складних життєвих обставинах.

Діти мали змогу поспілкуватись, пограти у спортивні ігри, пригати на батуті, вигадати та стати актором у казці, складати головоломки та цікаві конструктори. Також багато цікавості виявили діти до спілкування із працівниками патрульної поліції -  що робити, коли ти загубився у місті, супермаркеті чи у лісі - такі відповіді від поліцейських були дуже корисні. Батькі мали змогу отримати відповіді на запитання, що стосувались взаємодії з дітьми, між собою - як зробити так, щоб насильство в родині не ставалося - такі поради були надані дитячим психологом.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Активний відпочинок для дітей, що залишились без батьківського піклування

Команда Холодногірського району взяла участь у квесті "Крокуємо у самостійне життя", який був організований Харківськім міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» для дітей, що залишились без батьківського піклування.

Метою заходу було  поліпшення соціалізації осіб з числа дітей – сиріт та дітей, що залишились без батьківського піклування. Також корисним позитивним досвідом стала можливість отримувати задоволення від активного відпочинку. 

Наша команда складалася з учнів професійних ліцеїв Холодногірського району. Капітаном було обрано спеціаліста Центру. Завдання квесту було складено таким чином, що учасникам довелося докласти серйозних зусиль, щоб досягти фінішу. Знадобились фізичні, інтелектуальні  і комунікативні здібності. Команди повертались на завершальний пункт з задоволенням та натхненням. Фінальним приємним акордом було отримання усіма учасниками призів та морозива.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Дитячий «Форум – театр»

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, на базі ЗОШ № 18,  для дітей із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, було проведено психологічний тренінг в форматі «Форум - театр» .

Форум-театр - це методика, поки що мало поширена у нас в країні, хоча вона давно і ефективно використовується в більшості країн світу як засіб зробити суспільство більш щасливим; як спосіб розкриття самого себе та інших, визначення і вираження наших бажань; як засіб зміни обставин, які заподіюють нещастя і біль та засіб знайти варіанти поведінки, що приводять до вирішення конфліктів.

Під час участі в форум-театр глядачі мають можливість не тільки ознайомитися з важкою ситуацією, як в інтерактивному театрі, або отримати інформацію, як під час тренінгу, а й РОЗРОБИТИ АЛГОРИТМ, СТВОРИТИ МОДЕЛЬ успішної поведінки в складній, на перший погляд, безвихідної, ситуації . Виконуючи роль замість актора, глядач глибше занурюється в емоційні переживання головного персонажа, відчуваючи результати свого втручання. Спроба власної участі може привести глядача до іншого погляду на проблему, і вірогідною є можливість знаходження іншого виходу зі складної ситуації. Аудиторія залучена в процес співпереживання, драма, розіграна акторами, стає драмою глядачів.

Завданням Форум-театру є допомога у розумінні і розвитку емоційних сфер свідомості і тренуванні креативного підходу до позитивного рішення проблем.

Головна мета форуму-театру - надання інформації та набуття навичок вирішення існуючої проблеми (конфліктної ситуації) певною людиною з використанням досвіду інших людей і з підключенням можливостей власного емоційного інтелекту.

Діти із задоволенням брали участь у інтерактивній виставі, самостійно зробили висновки та засвоїли нові способи поведінки у конфліктних ситуаціях.

Така інноваційна форма роботи буде і надалі впроваджуватися працівниками Центру з дітьми та молоддю Холодногірського району м. Харкова.

Захід було проведено у співробітництві з БФ "ЛАДА".

Холодногірський (Ленінський) р-н

Зустріч з умовно засудженими

Спеціалістом Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, разом із представником БФ Благо, на базі Холодногірського сектору з питань пробації було проведено зустріч із особами, засудженими до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі та особами, які умовно  достроково звільнилися з місць позбавлення волі.

Було проінформовано про види соціальних послуг, що надаються Центром соціальних служб Холодногірського району, надано юридичні консультації з питань попередження рецидивної злочинності та адміністративних правопорушень. Проведено бесіду щодо необхідності ведення здорового способу життя  та профілактики залежної поведінки. 

Також були проведені тренінгові вправи,  спрямовані на формування безконфліктного співіснування в соціумі та вправа по медіації конфліктів. Учасники подякували за не знайомі раніше навички, які допоможуть здійсняти більш ефективне спілкування та досягти порозуміння в конфліктних ситуаціях.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Спілкування  із життям морських тварин в дельфінарії

До Міжнародного дня захисту  дітей, під патронатом Харківської міської ради та заступника міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлани Олександрівни Горбунової-Рубан, при сприянні Харківським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді "Довіра" було організовано  безкоштовне відвідування вистави у Харківському дельфінарії «Немо» для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. 

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району запросив на денну виставу до Харківського дельфінарію "Немо" дітей із сімей учасників АТО.

 

 Міський дельфінарій — одне з улюблених місць відпочинку жителів і гостей нашого міста. І це не дивно! Адже дельфіни — добрі, пустотливі і красиві ссавці з сімейства китоподібних. Вони здатні не тільки дарувати позитивний настрій і ділитися своїм чудовим настроєм, але позбавляють стресу, хвороб, негативних емоцій!

   На глядачів чекало неймовірне шоу - виступ морських котиків, тихоокеанських дельфінів і грайливого морського левеняти. Ці тварини майстерно продемонстрували віртуозні акробатичні номери, створені під керівництвом тренерів - танцювали, крутили круги, співали, грали м’ячами, даруючи позитивні емоції та гарний настрій глядачам.

   Діти та їх батьки мали змогу доторкнутись до загадкового морського світу, побачити на власні очі та отримати  море позитивних емоцій і масу незабутніх вражень від спілкування  із життям морських тварин.

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінг «Здоровий спосіб життя – в життя!»

   Спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, разом із представником БО БФ "ЛАДА", було проведено тренінг-лекцію для студентів Коледжу переробної та харчової промисловості Харківського технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка, на тему: «Здоровий спосіб життя – в життя!».

   Виявилось, що майже всі учні бажають гарно себе почувати, мати активний відпочинок та енергію до життя. Були розглянуті усі складові багатогранного поняття "ЗДОРОВ'Я", студентами було обговорено, які можливості та перешкоди існують в процесі формування власного здорового способу життя, та прийняли участь у тренінгових вправах, спрямованих на підвищення мотивації до здорового, активного  та спортивного життя.

Сучасна наука розглядає здоров'я особистості як складний феномен глобального значення, котрий містить філософський, соціальний, економічний, біологічний, медичний аспекти і виступає як індивідуальна й суспільна цінність, явище системного характеру, динамічне, постійно взаємодіюче з оточуючим середовищем, яке, у свою чергу, постійно змінюється. Тобто, за сучасними уявленнями, уже не розглядається як суто медична проблема.

Здоров'я – поняття багатопланове. Це не лише відсутність хвороб, але й високий рівень пристосування, благополуччя, комфортне психологічне самопочуття, толерантні соціальні відносини. На сучасному етапі виділяють такі складові здоров'я людини: духовне, соціальне, психологічне, інтелектуальне, емоційне, фізичне й особисте. Всі аспекти здоров'я людини однаково важливі й розглядаються у взаємозв 'язку. 
Фізичне здоров'я людини – це такий стан організму, коли показники основних систем перебувають в межах фізіологічної норми і адекватно змінюються під час взаємодії людини з довкіллям. 
Інтелектуальне здоров'я охоплює норму структурно-функціонального базису інтелекту, який виявляється в нормальному рішенні різноманітних завдань вербально-логічної та логічно-алгоритмічної взаємодії з оточуючим середовищем. 
Емоційне здоров'я – це вміння керувати своїми переживаннями, а психічне здоров'я визначається за показниками ставлення до себе, друзів і до потреб життя. 
Соціальне здоров'я – повага до духовних цінностей своєї сім'ї, свого народу, всього Людства. 
Здоров'я особистості – це самовдосконалення і саморозвиток, самооцінка і свобода, здатність бути особистістю. 


 

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція - тренінг «Гендерна рівність та питання взаємодії між полами»

Лекція - тренінг «Гендерна рівність та питання взаємодії між полами» для випускників спеціалізованої гімназії № 152 була проведена спеціалістами Центру соціальних служб для сімей, дітей та молоді Холодногірського району разом зі студентами факультету психології НАУ ім.. Жуковського ХАІ. 

Яка природа психологічних відмінностей чоловіків і жінок? -  Чоловіче і жіноче - не тільки біологічна стать, це гендер, соціальна стать. Учням запропонували намалювати поняття «стать», «гендер», «можливості», «нерівність» та дати відповідь на  запитання про поняття гендеру, біологічної статі та гендерної рівності: "Чи існує гендерна нерівність?", "Гендер і стать – це одне й те саме?", "Чоловіки та жінки - рівні та різні?". Учасники мали змогу зрозуміти, що таке "сексизм", "упереджене ставлення" та "нерівність"  на прикладі справ, які були запропоновані та виконані в рамках тренінгу. 

Гендерна рівність знаходиться в самому серці прав і цінностей  людини. Незважаючи на вжиті заходи жінки досі стикаються з перешкодами у здійсненні своїх політичних, економічних та соціальних прав. Випадки насильства щодо жінок та дівчат, включаючи побутове та сексуальне насильство, залишаються нагальним питанням, що створює перепони для повної реалізації їхнього потенціалу. Рівень залученості жінок до процесу прийняття рішень залишається дуже низьким і зосереджений переважно у низькооплачуваних галузях економіки з обмеженим доступом до високих управлінських позицій в усіх секторах економіки. Натомість жінки переважно задіяні до виконання побутових обов`язків, маючи обмежений контроль над дохідною частиною та ресурсами. На жаль, для українського суспільства питання гендеру є досить чутливим, міфологізованим і навіть маніпулятивним. Відношення до цього питання формується протягом життя. Приділяючи увагу важливості рівного відношення до прав жінок та чоловіків ще з дитинства, ми маємо надію на покращення ситуації щодо гендерної рівності  в Україні.

 

 .

Холодногірський (Ленінський) р-н

Вулична акція, присвячена «Всесвітньому дню пам’яті людей, померлих від СНІДу»

Спеціалістом Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району та студентами-практикантами факультету психології НАУ ім. Жуковського «ХАІ» проведено вуличну акцію, присвячену Всесвітньому дню памяті людей, померлих від СНІДу. Було проведено анкетування громадян та розповсюдження печатної інформації з інформацією про захворювання.

Метою проведення «Дня пам’яті людей, померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми та запобігання нових випадків зараження і поширення ВІЛ/СНІДу, шляхом посилення інформаційної роботи для підвищення рівня знань населення. Це можливість ще раз сказати, що проблема стосується кожного. Якщо раніше ми говорили, що ВІЛ концентрується в групах ризику, то сьогодні - що від інфікування не застрахований ніхто. Щоб захистити себе, необхідно знати про СНІД більше, тільки масованою інформаційною кампанією можна змінити ставлення суспільства до цієї проблеми та до людей, які живуть з ВІЛ.

У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться паніхіди, ходи зі свічками, теле- і радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.

Поширення ВІЛ-інфекції триває більше 35 років: масштаби набули глобального характеру і становлять реальну загрозу соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

Статистика катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні.

Згідно глобальної статистикою, представленою на сайті ЮНЕЙДС

Загальносвітове число людей, що живуть з ВІЛ, становить 36,7 млн. людей. З початку епідемії 76,1 млн. людей. заразилися ВІЛ, 35 млн. померли від супутніх СНІДу хвороб.

 Переломити хід розвитку ВІЛ/СНІДу ще не вдалося, проте, в даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Крім того, отримані підтвердження того, що АРТ запобігає подальшій передачі ВІЛ.

На сьогоднішній день захворювання ВІЛ/СНІД залишається невиліковним. В даний час немає препаратів, здатних видалити вірус з організму, тому немає можливості повного лікування хворого. Основою стримування поширення ВІЛ-інфекції є профілактика. Необхідно, щоб кожна людина знала, як можна уникнути зараження ВІЛ, де і як можна перевіритися. Тільки особисто кожен може зберегти своє здоров’я, контролюючи свою поведінку. Знання про ВІЛ/СНІД зможуть захистити людину від невиліковного захворювання.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Привітання ветеранів  9 травня з річницею Великої  Перемоги

Працівниками та волонтерами Центру соціальних служб  для сім`ї, дітей та молоді Холодногірского району м. Харкова взяли участь у підготовці та проведенні  святкування на честь 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

В будинку культури Холодногірського району відбувся святковий  захід, присвячений цій пам`ятній даті.  На свято зібралися ті, хто знає про війну не з чуток: ветерани другої світової війни, та  ті , хто був під час війни ще дитиною. На жаль, з кожним роком цих героїчних людей стає все менше, і тим цінніших для нас кожен з них. Привітати ветеранів прийшли і зовсім юні волонтери. Після привітання та концерту, який відбувся на базі дома Культури, ветеранів запросили за святковий стіл.

Також, напередодні, 8 травня відбулася церемонія  покладання квітів біля пам’ятника загиблим воїнам на міському кладовищі №8. У заході взяли участь ветерани війни, представники районної  адміністрації, депутати міської ради, школярі, жителі району. Учні взяли з собою портрети дідів і прадідів, які брали участь у Другій світовій війні. Голова Адміністрації Максим Мусєєв подякував ветеранам за мужність і героїзм, які вони проявили у роки війни.

Записів з 1 по 10Всього: 12