Холодногірський (Ленінський) р-н

Поради батькам на період карантину

Дотримання заходів карантину збереже здоров'я Вам і допоможе зупинити поширення вірусу. Кабмін України  25 березня запровадив режим надзвичайної ситуації по всій країні на 30 днів – до 24 квітня. Також до цієї дати продовжується загальний карантин. Для запобігання виникнення конфліктів та сімейного насильства, пропонуємо кілька рекомендацій стосовно того, як вести себе батькам один з одним та своїми дітьми.

Кожна родина стикається в цих умовах з кризою, яка визвана новими обставинами. Деякі люди дотримуються позиції "я молодий, я не в небезпеці, у мене немає симптомів, тому мені не потрібно звертати увагу на умови надзвичайної ситуації". Але зараз, під час карантину, кожен повинен вести себе належним чином. Тоді у нас не виникає почуття, що ми втрачаємо контроль, а, навпаки, що зберігаємо його.  Це зменшує тривожність та підвищує необхідний у кризовому стані ресурс психіки. І в першу чергу – залишатися вдома - це є дуже ефективний засіб для обмеження хвороби, наша турбота про себе, близьких та співгромадян.

Поради та рекомендації психологів щодо поведінки батьків під час карантину з приводу коронавірусу COVID-19

Батьки повинні себе вести так, як необхідно поводитися батькам – залишатися співчутливими, доброзичливими та турботливими, тобто залишатися тими людьми, на яких їх діти можуть покластися. Щоб не передавали їм свою тривогу, намагалися пояснювати, а не залякувати, якщо у них є тривожний стан, щоб спочатку допомагали собі, а потім вступали в контакт з дітьми, щоб не передавали паніку.

Отже, чого не варто робити батькам:

- не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, деталізуючи подробиці;

- не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги й страху; краще подивитися комедію чи мультики з дітьми, а «під фільм» приготувати домашні сухарики або какао з печивом;

- не варто різко починати виховувати, або «перевиховувати» своїх дітей, адже це лише забере багато сил, здоров’я і часу та зіпсує відносини сім’ї в умовах ізоляції;

- примушувати дітей «використовувати час з користю, не байдикувати», тобто робити те, що здається за потрібне вам. Варто пам’ятати, що завдяки бездіяльності великі ідеї, поховані в несвідомому, отримують шанс проникнути у свідомість;

- в жодному разі не варто зводити нанівець дитячі  переживання: «Заспокійливі» висловлювання, на кшталт «Знайшов, про що переживати», «Тебе це взагалі не стосується, йди, пограйся», замінити на «Я розумію, що ти боїшся», «Я бачу, що тобі сумно, я тебе розумію».

«Золоті правила» для батьків:

- слід пам’ятати, що ізоляція – це стрес як для дорослих, так і для дітей, навіть наймолодших, діти відчувають емоційний стан в родині, як свій особистий, підтримка позитивного світосприйняття та цінуючих обмежень, як нормальних діє заспокійливо;

- пояснити, що боятись – це нормально;

- страх - емоція, яка дозволяє уберегти людину від життєнебезпечних вчинків, - надавши дитині інформацію про коронавірус, відповідно до її віку, можна зменшити та опанувати її страх;

- щоб подолати негативні емоції, можна зробити мішечок для крику, або ж влаштувати битву подушками;

- підліткам варто допомогти розібратися в інформації, з якою вони стикаються, навчити визначати факти та фейки;

- дотримуватись інформаційної дієти – достатньо раз в день подивитися новини для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій;

- розділити права та обов'язки кожного члена сім’ї на час карантину, незалежно від віку;

- по можливості організувати звичне для дитини й для себе спілкування, розваги  в онлайн режимі;

- сімейна ранкова зарядка допоможе зняти стрес і зменшити паніку.

Карантин – це хороший привід поліпшити якість свого життя. Зазвичай ми покращуємо його покупками, постійними походами по крамницях чи розважальних центрів тощо. Зараз ми повинні виробити вміння обходитися найнеобхіднішим і в той же час занурюватися в кожну хвилину, проживати її по максимуму разом з тими, хто для нас є рідною та близькою людиною! Нехай час, коли ми залишаємось вдома разом з близькими людьми, залишиться одним із гарних спогадів.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Шановні отримувачі послуг! Важлива інформація!

УВАГА!!! У зв’язку із загрозою поширення на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV, вживаються додаткові протиепідемічні заходи.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова інформує, що на виконання рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 21 березня 2020 року скасовано проведення прийомів громадян в усіх органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Консультації працівниками Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова будуть надаватися за допомогою телефонного зв'язку та інтернет ресурсів. Надсилайте Ваші звернення на електронну адресу: len_сsssdm@ukr.net та звертайтесь за телефонами 925 34 48, 063 524 9145. Просимо поставитися з розумінням до вищезазначених обмежень, які триватимуть до особливого розпорядження про їх припинення, про що ми вас обов'язково повідомимо.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 25 березня в Україні 113 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 4 летальні, 1 пацієнт одужав та вже виписаний з лікарні. За добу було зафіксовано 29 нових випадків.

Дотримання заходів карантину збереже здоров'я Вам і допоможе зупинити поширення вірусу. 

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Святкування Міжнародного жіночого дня

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, для сімей, що опинились у складних обставинах, було проведено святковий захід, присвячений 8 березня - Міжнародному дню боротьби за права жінок і міжнародний мир. Сім’ї Холодногірського району із задоволенням взяли участь у святкуванні.

«Жінка — берегиня цінності поколінь» - ця відома всім істина полягла в основі організованого Харківським міським центром для сім’ї, дітей та молоді заходу. До участі у святковому концерті були запрошені багатодітні, опікунські та прийомні сім’ї, родини, що виховують дітей з особливостями розвитку, сім’ї учасників бойових дій у зоні проведення  операції об’єднаних сил.

Прикрашання аквагримом, весела ігротека для дітей - такі різноманітні активності були організовані та проведені за участю спеціалістів та волонтерів для отримувачів послуг Центрів соціальних служб для сім'ї, діетй та молоді міста Харкова. Спільна розвага у теплому колі принесла учасникам заходу незабутні враження та емоції.

Святкового настрою додав концерт за участю талановитих виконавців танцювальних та вокальних дитячих колективів закладів культури Харкова. А вдячні глядачі  щирими оплесками  дякували організаторам свята.

Щиро вітаємо зі святом всіх жінок, висловлюємо подяку за важливу працю на ниві сім’ї,  бажаємо міцного здоров’я, родинного затишку, благополуччя всім родинам. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Альтернативні сімейні форми виховання

В рамках інформаційної кампанії щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування фахівцями  із соціальної роботи ЦСССДМ Холодногірського району проводяться інформаційні заходи на тему «Альтернативні сімейні форми виховання».

Семінари проведені спільно з Харківським міським центром зайнятості - для безробітної молоді, та спільно з Управлінням освіти адміністрації Холодногірського району - для батьків учнів загальноосвітніх шкіл району.

Присутні учасники заходу дізналися про існуючі  форми сімейного виховання для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також про нововведення –  професійний патронат, комплексну послугу, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в іншій сім’ї до моменту доки батьки не подолають складні життєві обставини. Слухачі отримують інформацію про те, хто може бути патронатним вихователем, що потрібно для створення такої сім’ї, яке грошове забезпечення такої послуги, та до яких державних установ необхідно звертатись для створення альтернативних сімейних форм виховання.

Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання. Реформа деінституціалізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалася у благополучній родині.

В Україні в цілому, і в Харківській області зокрема, реалізується системна політика щодо профілактики соціального сирітства. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює роботу з виявлення родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, не виконують якісно батьківські функції. Таким сім’ям забезпечується допомога у вигляді соціальної адаптації, соціального супроводу,  профілактики і соціальної реабілітації.

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і соціально-відповідальних людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатна сім’я. 

Розглянемо докладніше патронатну родину.

ПАТРОНАТНА СІМ’Я

Патронатна сімя – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сімї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатні вихователі отримують від держави кошти на утримання дитини (соціальну допомогу) та відповідну заробітну плату (грошове забезпечення).

26 січня 2016 року був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який уперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім’ї надає послуги з догляду, виховання й реабілітації дитини у своїй родині. Патронатним вихователем може бути повнолітній, працездатний громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своїй домівці.

Патронатним вихователем не можуть бути особи:

– визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;
– позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
– колишні усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним, опіка, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу було припинено з їх вини;
– які перебувають на обліку або на лікуванні в психоневрологічному чи наркологічному диспансерах;
– які зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
– які не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);
– які страждають від хвороб, перелік яких затверджений Міністерством охорони здоров’я;
– засуджені за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324 і 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів; • іноземці, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;
– особи без громадянства;
– особи, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду;
– інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

Рішення про проходження первинного відбору приймається на підставі аналізу документів, поданих кандидатами в патронатні вихователі, і проведеного соціальною установою разом зі службою у справах дітей обстеження умов їх проживання.

Необхідні документи:

– заява;
– копія паспорта громадянина України;
– копія трудової книжки (за наявності);
– довідка про стан здоров’я кандидата в патронатні вихователі та осіб, які проживають разом із ним, складені за затвердженою формою;
– довідка про відсутність судимості, у тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку й проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі;
– копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
– письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата в патронатні вихователі всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, у тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною

Сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:

– Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

– Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з січня 2020 року це 2027 грн, тобто розмір грошового забезпечення послуг патронатного вихователя – 10135 грн . У разі якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина й одночасно двоє й більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.

Призначення й виплата соціальної допомоги, грошового забезпечення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя здійснюються управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання патронатного вихователя відповідно до «Порядку оплати послуг патронатного вихователя і виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017. Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються й виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня вибуття з такої родини.

Усе, що ми робимо, робимо для того, аби кожна дитина отримала шанс на щасливе майбутнє в родині.  Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей.  

Більш детальну інформацію можна отримати у районних та обласному Центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді​.

Ми активно шукаємо кандидатів для створення патронатних родин та альтернативних форм сімейного виховання.

Якщо Ви хочете усиновити чи взяти дитину під опіку, стати прийомною сім’єю, створити дитячий будинок сімейного типу, або стати професійним патронатним виховаделем -  звертайтеся до Центру соціальних служб для дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, за адресою: полтавський шлях, 46, 5 поверх. Тел. 063 524 91 45.

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція-тренінг для майбутніх матерів «Золоті часи материнства»

Спеціалістом Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холдногірського району разом із волонтерами було проведено захід для майбутніх матерів «Золоті часи материнства» в Обласному клінічному перинатальному центрі.

Метою даного заходу стало зняття тривоги у вагітних та розвинення творчого почуття, ознайомлення з процесом сприйняття дотиків та почуттів на практиці, за допомогою методики «Майндфулнес», як профілактика післяпологової депресії. Методика «Майндфулнес» створена для кращого усвідомлення себе в даний час задля відчуття гармонії свого внутрішнього «Я».

 В процесі заходу було інформовано майбутніх мам, як саме отримати соціальну допомогу при народженні дитини. Вагітні задавали питання, слухали класичну музику, писали листа майбутньому новонародженому та формували враження про майбутнє материнство.

Результатом заходу стало підвищення позитивного настрою та відчуття спокою у вагітних. Майбутні мами та персонал перинатального центру дякували за взаємодію  та запрошували відвідувати їх частіше.

Дякуємо волонтерам  Центру соціальних служб для  сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району - студентами кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки факультету психології та соціології Харківського педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція для старшокласників «Толерантне суспільство»

Для учнів Харківської загальноосвітньої школи № 136 ім. П.Д. Говоруненко проведено бесіду  щодо формування загальноєвропейських цінностей.

За мету було поставлено профілактику буллінгу в колективі однолітків,  ознайомлення учнів  з поняттям «толерантність»,  розвиток у дітей почуття терпимості та співчуття, сприяння створенню позитивної емоційної атмосфери в шкільному колективі. Також діти отримали інформацію про визначену законом відповідальність за булінг. Учні активно брали участь в обговоренні, з інтересом зрали в ігри «Ми схожі – ми різні» та «Дерево толерантності».

В результаті бесіди діти в ігровій формі засвоїли основні поняття та зрозуміли, що у кожної людини є право на власні думки, почуття та поведінку, а також й відповідальність за них. Дякуємо волонтерам Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова - студентам кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки факультету психології та соціології Харківського педагогічного університету Ім. Г.С. Сковороди.

Записів з 1 по 6Всього: 6