"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Холодногірський (Ленінський) р-н

Дитяча вистава у Театрі юного глядача

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, діти із сімей, які перебувавють у складних життєвих обставинах, відвідали Харківський театр юного глядача.

Діти разом із батьками відвідали виставу, задоволення отримали і маленькі глядачі, так і дорослі. Ця ініціатива мала на меті зробити театральне мистецтво доступнішим для однієї з найбільш соціально незахищених категорій населення. Саме в дітях - продовження людського роду та здійснення мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти росли здоровими та радісними. Проте, не всі діти зростають у належних умовах. Більшість дітей із незахищених категорій населення позбавлені духу новорічного свята саме через брак батьківської опіки або скрутного матеріального становища. Вони не мають можливості відвідати новорічні театральні вистави, розважальні шоу. Тому нами був влаштований цей святковий захід. Діти раділи, сміялись, танцювали, грались – це означає, що нам вдалося подарувати дітям незабутні враження та занурити дітей в казкову атмосферу зимових святі.


 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінг з лікувальної кінології

Спеціаліст Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району проходить навчання у проекті "Каністерапія Харьків", за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ», з підготовки фахівців для надання психологічної допомоги та реабілітації з використанням тренованих терапевтичних собак.

Каністерапія (лат. "сanis" – собака) — один з видів лікування та реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців (також – відома, як лікувальна кінологія).
Каністерапія в цілому, як метод корекційного та розвиваючого впливу має дуже глибоке історичне коріння. У первісному суспільстві, віра у могутність тварини була одним з джерел благополуччя і спокою.
Подібне ставлення людей до тварин сприяє розширенню можливостей емоційного відреагування страхів, агресивності, почуття безпорадності і самотності, знімало психічне напруження, дозволяє переживати зміни і шукати ресурси в самих собі, давало заспокоєння і впевненість. Каністерапія як науковий метод почала набувати популярності з другої половини ХХ століття. 
Особливу значимість має каністерапія для категорії дітей з обмеженнями у розвитку, собака дає їм можливість справлятися зі своєю недостатністю. Собаки допомагають подолати самотність, знімають психо-емоційне напруження, дають позитивні емоції, і багато, багато іншого. Спілкування з собакою відіграє особливу роль в соціально-психологічному благополуччі дітей, воно дає необхідне емоційне «підживлення» і саме по собі є гарною психотерапією. Особливо воно необхідне дітям, які нерідко страждають від самотності у власних сім'ях, а також дітям з неблагополучних сімей.
Каністерапія використовується в роботі з різними категоріями людей. Собака дозволить надовго стримати страх, депресію, напругу, знизити неуважність і мобілізувати рухові функції. Люди з емоційною некомпетентністю (набутою або вродженою) починають виявляти здатність реагувати на тварин із несподіваним почуттям і розумінням. Собаки незамінні при роботі з дітьми, які страждають на аутизм. Вони надзвичайно впливають на поведінку таких дітей. Присутність або пасивна участь у терапії дружелюбно налаштованої собаки збігається з помітним поліпшенням у поведінці дітей та зниженням таких проявів аутизму. Собаки дуже дієві для лікування нервового напруження, при розсіяності уваги. Особливо ефективними вони є при почутті самотності, покинутості, в стані депресії. Та одним з найбільш поширених напрямів використання каністерапії є допомога хворим, що страждають на ДЦП і аутизм.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінгові заняття для старшокласників “Справжнє кохання чекає»

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району разом із соціальним партнером БФ "Фонд допомоги вагітним" організовані та проводяться заняття зі статевого виховання для старшокласників.

Серед проблем сучасного суспільства однією з соціально важливих є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, - що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед школярок матерів-одиначок. У зв’язку з цим актуальним  є сексуальне просвітництво і статеве виховання учнів. Тому Центром соціальних служб, за допомогою "Фонду допомоги вагітним" були створені програми навчання та організовані тренінгові заняття для старшокласників. Актуальність даних занять полягає у профілактиці негативних явищ і пропаганді здорового способу життя в учнівському середовищі.

Метою визначені: привернення уваги учнівської молоді до власного здоров'я та розвиток умінь і навичок його збереження; пропаганда здорового способу життя; усвідомлення учнями важливої ролі особистої відповідальності при прийнятті рішень; профілактика ранніх статевих стосунків, ВІЛ/СНІД та інших соціально небезпечних захворювань в учнівському середовищі.

Протягом 2 місяців, два рази на тиждень, старшокласники 12 шкіл Холодногірського району зустрічаються з психологами-тренерами та в ігровому режимі дізнаються від дорослих ту інформацію, яка необхідна для здорового, соціально успішного життя дитині. Задачами зустрічей є:

  • показати мотиви щодо вступу в статеві відносини та можливості їх реалізації іншими способами;
  • сприяти усвідомленню учнями наявності міфів, які перешкоджають здоровій реалізації сексуальності, негативно впливають на репродуктивне здоров’я та необхідності їх розвінчування шляхом надання достовірної інформації ;
  • підвести учнів до розуміння того, що ВІЛ/СНІД, небажана вагітність – це поведінкові ускладнення, запобігти яким можна через формування власних навичок відповідальної поведінки;
  • виховати почуття відповідальності у взаєминах між людьми чоловічої і жіночої статей за кожний вчинок;
  • виховати прагнення мати міцну, здорову і дружну родину, що відповідає сучасним вимогам суспільства: рівноправність батька і матері в родині, народження дітей і почуття свідомого і відповідального відношення до їх виховання;
  • виховати здатність і прагнення оцінювати свої вчинки у відношенні інших людей, враховуючи  статеву приналежність, виробити поняття гарного і поганого вчинку в сфері цих відносин;
  • виховати відповідальне відношення до свого здоров'я і здоров'я інших людей, сформувати переконання про шкоду і небезпеку ранніх полових зв'язків, про неприпустимість, безвідповідальність і легкодумства у відносинах з особами іншої статі, сформувати поняття дозволу і недозволенності в цих відносинах;
  • виробити правильне розуміння дорослості – її зміст, щирі ознаки, прояви і якості.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Розважальний захід для дітей з особливостями розвитку

До міжнародного дня інвалідів був присвячений розважальний захід, що відбувся у приміщенні Харківського театру юного глядача. Спеціалісти та волонтери Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді взяли участь у підготовці та проведенні мастер класів та розважальної програми для дітей з особливостями  розвитку.

Дехто з нас відчуває певний дискомфорт під час контактів з людьми із особливими потребами. Ми ніяковіємо і навіть уникаємо спілкування з ними, боїмося чимось образити, сказати «не те», наразитися на роздратування чи навіть агресивність. Тому, задля створення досвіду спілкування, як волонтери, були запрошені учні, що навчаються в професійних педагогічних закладах освіти, заздалегідь їм були надані поради щодо спілкування з особливими дітьми. Виконуючи різні композиції разом, волонтери та діти використали різні техніки: квілінг, оригамі, об’ємну аплікацію тощо. Протягом майстер-класів діти створювали картини з використанням спеціально розробленої методики для дітей з особливими потребами.

Такі майстер-класи наповнюють діетй не лише позитивними емоціями, а й допомагають їм пізнавати світ і контролювати себе, навчають позитивній взаємодії, створюють ситуацію успіху та допомагають почуватись більш впевнено у складному соціальному середовищі. Також були створені умови, у яких діти з особливими потребами могли вільно спілкуватись з незнайомими раніше підлітками, а молоді люди мали можливість зрозуміти, що особливі діти також можуть бути цікавими у спілкуванні. Така взаємодія надзвичайно важлива, адже це єдина можливість соціалізації діток з недоліками здоров’я.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінг «Безпечний світ сучасного покоління – толерантний світ»

На базі Харківського технічного ліцею №9  спеціалістами та волонтерами  Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було проведено профілактичний захід, направлений на розвиток толерантного відношення до людей з обмеженими можливостями та ВІЛ- позитивних людей.

Толерантність - це готовність прийняти в інших людях переконання або якості, що не відповідають власним. Під час тренінгу на тему: «Безпечний світ сучасного покоління – толерантний світ» підлітки усвідомили,  що кожна людина, включаючи людей з небезпечними захворюваннями та інвалідністю, є повноцінним членом суспільства, має право вести особисте життя, навчатися, працювати, мати друзів, закохуватися, створювати сім’ю, народжувати здорових неінфікованих дітей.

Метою заходу було подолання страху, хибних стереотипів і упередженого ставлення до осіб з обмеженими можливостями та ВІЛ–позитивних людей, стимулювання самоаналізу підлітками свого ставлення до оточуючих, формування установок толерантності, усвідомлення способів регулювання гуманних міжособистісних стосунків, розуміння  поняття толерантності, як здатності жити в сучасному світі.

Для кращого засвоєння інформації  були використані новітні методи та інтерактивні форми роботи, а саме: інтерактивній плакат «Дерево толерантності», рольова  гра «Ти як я», а також книга «Познайомся – другом стань».

Холодногірський (Ленінський) р-н

Урок про права дітей

Спеціалістами та волонтерами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було проведено захід з елементами гри, на тему «Права та обов'язки дитини», для дітей, чиї сім'ї опинилися у складних життєвих обставинах, до Всесвітнього дня дитини (який відзначається 20 листопада).

Метою заходу було узагальнити знання дітей про основні їх права; розділити поняття «права» і «обов'язки»; сформувати негативне ставлення до протиправних вчинків; спонукати до захисту своїх прав. 

На наш погляд, дуже важливо формувати в дітей уявлення про себе самого як окрему, неповторну особистість. Донести знання про те, що від дня народження дитина є громадянином своєї країни. Виховувати почуття гордості, любові до своєї Батьківщини. Навчити звертати увагу на свою індивідуальність, зовнішні несхожості інших людей, зосереджуватись на своїх думках, переживаннях, аналізувати їх, відображати побачене у своїх малюнках, виробах.

Були обговорені такі права дитини: 

– на життя; 

–  на любов та піклування;

– знати свої права;

– на особисте життя.

–  право на освіту; 

– на медичну допомогу; 

– на інформацію;

– на відпочинок;

– на громадянство;

– на розвиток таланту;

– на повноцінне харчування.

Усі діти є рівними у своїх правах!

Жодна дитина не повинна бути скривджена, стати жертвою насильства. Необхідно особливо турбуватьсь про дітей-сиріт, дітей з інвалідністю. Жодна дитина не повинна залучатися до примусової праці.

Під час заходу діти були залучені до бесіди, ігри та перегляду фільму щодо захисту прав дитини. Учні отримали деталізовані знання про права, обов'язки; інформацію про служби, куди дитина може звернутися з проханням про допомогу. По закінченню заходу діти отримали пам'ятки про права та обов'язки дитини.

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінг за толерантності для учнів

На базі ХСШ № 18 працівниками та волонтерами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було проведено профілактичний захід на тему «Толерантність у сучасному світі» із учнями 4-х класів.

Метою заходу було познайомити школярів з поняттям «толерантність» та з  основними рисами толерантної та інтолерантної особистості, виховувати здатність бачити та розуміти відмінність іншої людини від себе, навчити встановлювати відкриті стосунки та вирішувати конфлікти.

Під час заходу волонтерами були використані інноваційні методи та інтерактивні форми роботи для покращення результативності діяльності. Учні отримали більш деталізовані знання про толерантність, навчилися оцінювати ступінь своєї толерантності, усвідомили шанобливого ставлення до всіх вразливих категорій населення. По закінченню заходу учні класу отримали пам’ятки.

Сподіваємось на подальшу взаємодію ЦСССДМ зі школою та педагогічним колективом найближчим часом. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Групи підтримки для залежних та членів їх сімей

На базі Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова постійно працюють групи підтримки для осіб, що мають проблеми залежностей, та членів їх сімей.

Відомо, що проблема наркоманії та алкоголізму широко розповсюджена та стосується майже всіх верств населення. Також відомо, що залишити залежність в минулому дуже складно і для цього необхідно задіювати всі можливі ресурси. Тому на базі Центру постійно діє група психологічної підтримки для тих людей, кого торкнулось це питання. Кожного понеділка, середи та недылы групи збираються в різному складі, приходять як особи, що в минулому були залежні, так і члени сімей залежних. Люди отримують підтримку у вигляді порад щодо спілкування та необхідних знань стосовно механізмів, що призводять до залежної поведінки та способів виходу із подібних кризових ситуацій. В ході занять учасники відпрацьовують навички, необхідні для здорової взаємодії між членами родини.

Запрошуємо до відвідування всіх бажаючих отримати допомогу та нові знання стосовно залежної поведінки. Зустрічі відбуваються за адресою: Полтавський шлях, 46, 4 поверх, щопонеділка та середи, початок - о 19 годині, щонеділі (група для созалежних) -  о 12.00. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Клуб взаємодопомоги для жінок

На базі Центру відбулась зустріч постійно діючого Клубу для жінок. Метою таких зустрічей є надання жінкам, що опинились у складних життєвих обставинах, психологічної підтримки, підняття їх самооцінки, допомога в розумінні своїх потреб, визначення власних можливостей.

Кожного вівторка на базі Центру проводяться зустрічі за для того, щоб жінки, що постраждали від насильства в родині та ті, які мають близьких, що залежні від алкоголю, мали змогу поспілкуватися, поділитися  життєвими історіями і переживаннями та своїм особистим досвідом пошуку роботи та ресурсу, який може бути корисним для інших.

Цього разу було проведено тренінгове заняття с задачею підвищення впевненості жінок задля розвитку їх потенціалу. Усвідомлення власного вкладу у свою життєву ситуацію, способів впливу задля змін у позитивному напрямку - надбання учасниць тренінгу.

Жінки відчули себе важливими, відчули, що вони не одинокі у своїх проблемах, але що найважливіше – вони зрозуміли - якщо  не опускати рук та шукати способи йти вперед можна  будь-якій ситуаціі.

 

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Участь у Першому Харківському сімейному форумі

Багатодітні та прийомні сім'ї Холодногірського району м. Харкова взяли учать у  заході, що було організовано Департаментом у справах сім', молоді та спорту Харківської міської ради - Першому Харківському сімейному форумі

Метою заходу стала популярізація сімейних традицій та цінностей на принципах взаємоповаги, та партнерства, усвідомленого батьківства, рівного розподілу сімецних обов'язків та відповідальності між жінками та чоловіками, а також залучення потенціалу громади до вирішення соціальних питань сім'ї та підвищення престижу багатодітних сімей.

Батьки мали можливість довідатися про те, як впливає стрес на стосунки в родині, як не загубити дитину в інтернет - просторі, про синдром уразливої дитини, важливітсь безумовної любові у відносинах та формування прив'язності у дитини.

Для гостей форуму була організована виставка організвцій, які працюють у сфері надання послуг сім'ям, дітям, батькам. Для дітей працювали зони активності з бебісіттерами та аніматорами, ігротеки, легостоли, конструктори, майстер-класи.

Записів з 1 по 10Всього: 12