"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Холодногірський (Ленінський) р-н

Проведення місячника з нагоди Всесвітнього Дня солідарності з ВІЛ позитивними людьми

В рамках проведення курсу занять "Статеве виховання" серед старшокласників 12 шкіл Холодногірського раойну, з нагоди Всесівітнього Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, було проведено відеолекторії на тему "Толерантність".

Україна займає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції в області залишається статевий шлях інфікування. Тому проведення профілактичної роботи серед старшокласників - один із головних методів профілактики епідемії та збереження здоров'я молодого покоління харків'ян.

Програма заходів була спрямована на роз`яснювальну та інформаційну роботу серед учнів старших класів, а саме: формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, акцентування  уваги на проблеми формування уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу та його поширення серед населення, способах зниження ризику інфікування ВІЛ, та мотивацієюі дотримуватися правил здорового способу життя.

Під час проведення відеолекторію учасниками було переглянуто матеріали про історію відкриття ВІЛ-інфекції, етапи поширення епідемії ВІЛ-СНІДу, шляхи попередження інфікування цією небезпечною хворобою, способи її запобігання. А також про умови життя ВІЛ - позитивної людини, про постійний ризик втрати життя за умови недотримання лікувальної терапії.

Також було обговорено тему толерантного ставлення до людей з захворюванням, та наголошено увагу на тому, що спілкування з інфікованими людьми є безпечним, якщо дотримуватись певних правил: бути обережним, щоб біологічні виділення інших людей не контактували з вашою шкірою та слизовими оболонками, мати свої манікюрні набори та прибори для гоління; не робити пірсінг та татуювання, якщо не має впевненості в стерильності інструментів. Також, фахівцями  Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Холодногірського району протягом заходу було розповсюджено серед учасників інформаційний матеріал стосовно запобігання ВІЛ/СНІДу.

Маємо надію, що проведення подібних заходів, шляхом інформування підлітків про небезпеку та наслідки ураження ВІЛ/СНІДом, допоможе вирішити проблему щодо високих темпів поширення цієї хвороби.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Бажаєте допомогти дітям – проявіть рішучість – зробіть спробу!

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було проведено зустріч із фахівцями Міського Центру зайнятості, на тему: «Популяризація сімейних форм виховання: створити патронатну родину». В ході зустрічі  було розроблено план спільних дій щодо інформування населення та впровадження послуги патронату.

Розвиток та удосконалення системи сімейного влаштування дітей‑сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України. В Україні запроваджується таке новаторство, як патронатна родина. Це соціальна послуга, що дасть змогу якнайкраще врахувати інтереси дітей, які залишилися без батьківського піклування. Влаштованим під патронат дітям забезпечується індивідуальний підхід та цілодобова увага патронатного вихователя.  Надання послуги сплачується державою у розмірі п’яти мінімальних прожиткових мінімумів.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатний вихователь –  людина, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду та виховання дитини, чиї батьки опинилися у скрутних життєвих обставинах. Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, у якій за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальне навчання, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Дитина у такій сім’ї не повинна перебувати більше трьох місяців. Тобто, це може бути два місяці або три тижні, але не більше трьох місяців. Якщо за ці три місяці дитина не повертається у свою сім’ю, до біологічних батьків, за рішенням комісії із захисту прав дитини, цей термін може бути продовжений ще на три місяці. Тобто, крайній термін перебування дитини – шість місяців. І протягом цих півроку ведеться пошук або прийомної сім’ї, або усиновлювачів чи опікунів. Різниця між створенням прийомної сім’ї та патронатної -  в тому, що, наприклад, прийомну сім’ю може створити одна особа, а от вимоги саме до патронату – має бути обов’язково 2 спільно проживаючих члена родини.

Вимоги для створення патронатної родини детально прописані у відповідному Законі України.  Таких вимог до потенційних патронатних родин є чимало. Претенденти повинні мати позитивний досвід виховання дітей, мова йде не тільки про виховання власних дітей, а й про інших. Наприклад, робота в садочку чи у школі, громадська робота, тощо. Патронатний вихователь  повинен мати вищу освіту. Крім того, беручи на себе обов’язки патронату, вихователь повинен мати відповідні житлові умови для соціально-психологічної реабілітації дитини, яку бере під свій патронат. Важливою умовою є те, що один із подружжя, саме той, хто буде виконувати обов’язки патронатного вихователя, має бути безробітним. Тобто, людина не має ніде працювати, щоб цілком і повністю надавати послуги патронату. Щодо вікових обмежень, то патронатним вихователем не може стати особа пенсійного віку. Ну і, звичайно, все це має бути підтверджено відповідними документами. 

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя становить на місяць п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, на теперішній час складає 9680 грн. Також на кожну дитину, влаштовану у патронатну родину, буде надаватися соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів. Розмір допомоги залежить від віку дітей.

Все, що ми робимо, ми робимо для того, аби кожна дитина отримала шанс на щасливе майбутнє в родині.  Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей.  

Якщо ви любите дітей і Вам потрібна робота – Вам у  патронатні вихователі.

Ми активно шукаємо кандидатів для створення патронатних родин. Претендентам потрібно звертатись у Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

Звертайтесь за телефоном 725 34 48.

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Серія семінарів

На базі Харківського спеціалізованого міського клінічного пологового будинку спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району міста Харкова та волонтерами  проходить серія семінарів щодо відповідального батьківства для майбутніх матерів.

Спільно з психологом Благодійного фонду "Лада", в рамках проведення серії семінарів по відповідальному батьківству, було проведено заняття на тему: «Грудне годування - основа життя». Окрім консультації щодо підтримки важливості  годування дитини грудним молоком,  під час лекції було роз’яснено, яку відповідальність несуть батьки за дитину,  та яку соціальну допомогу від держави мають можливість отримати сім’ї з дітьми, зокрема, інформовано вагітних жінок про напрями допомоги, які вони можуть отримати в Центрі у разі необхідності.

Також були висвітілені нові можливості щодо форм сімейного виховання, а саме - створення патронатних родин.  

В основу заходу було закладено психологічний компонент, спрямований на формування відповідального материнства, прийняття жіночого призначення бути матір'ю та підтримку емоційного стану жінок, що невдовзі стануть мамами. Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері, фахівці та учасниці в неформальній обстановці з інтересом спілкувалися на актуальні теми. 

Висловлюємо подяку волонтерам Центру - студентам Харківської гуманітарно-педагогічної академії та психологу Благодійного фонду «Лада» за активну життєву позицію та високий професійний рівень підготовки та взаємодії з отримувачами послуг. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція «Толерантність – тренд сучасного світу»

На базі Харківського професійного ліцею залізничного транспорту спеціалістами та волонтерами  Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було проведено профілактичний захід, направлений на розвиток толерантного відношення до людей з обмеженими можливостями та ВІЛ- позитивних людей.

Толерантність - це готовність прийняти в інших людях переконання або якості, що не відповідають власним. За думкою психолога Д. Олпорта, толерантність визначається як – співпраця, дух партнерства, повага до людської гідності, готовність сприйняти іншу думку, терпимість до чужих думок, вірувань, поведінки, повага до прав людини бути іншою, визнання рівності всіх людей, здатність поставити себе на місце іншого, відмова від домінування, заподіяння шкоди та насильства.

Метою заходу було подолання страху, хибних стереотипів і упередженого ставлення до осіб з обмеженими можливостями та ВІЛ–позитивних людей, стимулювання самоаналізу підлітками свого ставлення до оточуючих, формування установок толерантності, усвідомлення способів регулювання гуманних міжособистісних стосунків, розуміння  поняття толерантності, як здатності жити в сучасному світі.

Під час заняття учасники активно включились в обговорення та визначення таких питань, як емпатія, рефлексія, толерантність, визначили причини упередженості та агресивності у спілкуванні. Молоді люди усвідомили,  що кожна людина, включаючи людей з небезпечними захворюваннями та інвалідністю,  має право відчувати себе повноцінним членом суспільства, вести особисте життя, навчатися, працювати, мати друзів, закохуватися, створювати сім’ю, народжувати здорових дітей.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Міжвідомча методична нарада

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногіроського району проведено міжвідомчу методичну нараду за участю працівників Державної установи «Центр пробації» з питань профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, вчинених неповнолітніми, та з питань проведення індивідуально профілактичної роботи серед осіб, засуджених без позбавлення волі.

На зустрічі було складено план скоординованих спільних дій щодо проведення інформаційно профілактичних заходів, спрямованих на профілактику рецидивних злочинів.  З цією метою Центр Холодногірського району і надалі здійснюватиме соціальну підтримку осіб, які повернулися з місць позбавлення волі; засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та членів їх сімей. З усіма правопорушниками проводитимуться індивідуальні бесіди щодо відповідальності, попередження повторних правопорушень, ведення здорового способу життя, формування відповідального батьківства. Також, з метою профілактики повторних правопорушень, зниження девіантної та делінкветної поведінки, проводитиметься групова робота. З метою надання кваліфікованої допомоги до проведення заходів заплановано залучати спеціалістів закладів охорони здоров’я, служби у справах дітей, управління превентивної діяльності Національної поліції, громадських та благодійних організації.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Заняття з арт-терапії для дітей з особливостями розвитку

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району на постійній основі проводяться заняття з АРТ-терапії для дітей з особливостями розвитку. З дітьми займаються  художники – волонтери Центру. Заняття будуть направлені на розвантаження дітей,  зняття напруги та розвиток опорної-рухової системи і дрібної моторики. Діти прикрашали зробленими раніше виробами власніі речі.

АРТ-терапія - ефективний і захоплюючий комплекс методів корекції та оздоровлення психоемоційного та фізичного стану людини, зокрема, дитини. Метою цього майстер класу була корекція негативних станів, формування відчуття психологічного благополуччя у дітей.

Також заняття було направлено на групову взаємодію, розвиток комунікативності, самоконтролю, емпатії та емоційного інтелекту; розвиток уваги, концентрації та просторової уяви; відпущення та відпрацювання агресії та негативних емоцій; розвиток творчих здібностей; пізнання себе, усвідомлення власних почуттів та підвищення самооцінки; розслаблення та відпочинок в творчій атмосфері без оцінювання, рамок та меж.

Діти  переключили увагу на творчу діяльність та зняли напругу повсякдення, навчились  малювати, вирізати та вишивати різноманітні фігурки, зрозуміли - як власна праця та творча уява може прикрасити життя, також відпочили, освоїли нову справу, отримали море незабутніх емоцій та вражень, збагатили внутрішній ресурс. Наприкінці зустрічі діти разом з батьками мали можливість обговорити враження за чаєм із солодощами.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Заняття для дітей «Спілкування без насильства»

Фахівцем із соціальної роботи ЦССДМ  Холодногірського району м. Харкова  було проведено інтегроване заняття  для  дітей з сімей зі складними життєвими  обставинами  на тему «Спілкування без насильства».

Спілкування – це основа наших взаємин. Дітям потрібно чути позитивні висловлювання.  Їм потрібні підтримка та заохочення у тому, які вони є та чого вони намагаються досягти. Говорили про спілкування вдома, в школі, на вулиці, з батьками, вчителями, друзями.  Яке спілкування є приємним для дітей, а яке приносить образу і біль. «Палками та камінням можна переламати кістки, але словами можна завдати справжнього болю». Заняття проводилось в ігровій формі. На аркушах паперу діти вписували в одній частині аркуша в намальовані сердечка ті слова, які їм дарують радість, а в темні хмаринки – слова, що їх ображають. Задачею занняття було сприяння противосттоянню різним формам насильства та формуванню вміння їх розпознавати, розвиток навичок запобігання виникненню насильства в сім'ї, школі, серед однолітків, активізування процессу ставлення кожної дитини, як творця власного життя.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція для умовно засуджених

На базі Харківської філії Державної установи «Центр пробації» працівниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району міста Харкова була проведена профілактична лекція на тему: «Профілактика агресивної поведінки».

Метою заходу було проведення превенційної роботи з умовно засудженими особами та особами, що достроково звільнилися з місць позбавлення волі, направленої на мінімізацію ризику скоєння рецидивів, попередження проявів агресії, що порушують права інших людей.

Була надана інформація щодо напрямів діяльності ЦСССДМ Холодногірського району міста Харкова, а також проведене тестування на приховану агресію. За допомогою психолога з’ясували, які ситуації викликають обурення, через які особистісні чинники це відбувається та якими засобами можливо здійснювати самостійний вплив на власний психологічний стан.

Під час обговорення ситуацій, учасники активно ділилися історіями з власного життя і допомагали один одному формувати шляхи альтернативної поведінки. В результаті відбулось поліпшення комунікаційних навичок та самооцінки, учасники дізнались про можливості саморегуляції, ознайомились із безпечними формами поведінки та позитивними моделями взаємодії в соціумі.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекції для старшокласників “Справжнє кохання чекає»

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району разом із соціальним партнером БФ "Фонд допомоги вагітним" організовані та проводяться заняття зі статевого виховання для старшокласників.

Серед проблем сучасного суспільства однією з соціально важливих є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, - що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед школярок матерів-одиначок. У зв’язку з цим актуальним  є сексуальне просвітництво і статеве виховання учнів. Тому Центром соціальних служб, за допомогою "Фонду допомоги вагітним" були створені програми навчання та організовані тренінгові заняття для старшокласників. Актуальність даних занять полягає у профілактиці негативних явищ і пропаганді здорового способу життя в учнівському середовищі.

Метою визначені: привернення уваги учнівської молоді до власного здоров'я та розвиток умінь і навичок його збереження; пропаганда здорового способу життя; усвідомлення учнями важливої ролі особистої відповідальності при прийнятті рішень; профілактика ранніх статевих стосунків, ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань в учнівському середовищі.

Протягом 2 місяців, два рази на тиждень, старшокласники 12 шкіл Холодногірського району зустрічаються з психологами-тренерами та в ігровому режимі дізнаються від дорослих ту інформацію, яка необхідна для здорового, соціально успішного життя дитині.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Вистава у театрі Музичної комедії

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, батьки із прийомних сімей та батьки із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, відвідали Театр музичної комедії.

 

Ця ініціатива мала на меті зробити театральне мистецтво доступнішим для однієї з найбільш соціально незахищених категорій населення.

Музична комедія створена за мотивами «Донських оповідань» лауреата Нобелівської премії з літератури Михайла Шолохова. Одного разу в хуторі, на березі Дону, баби збунтувалися і вимагають рівноправ'я! 

Сприйняття жінки, як "рівної" у партнерстві, маючої право на свої бажання та пріоритети досить актуальна у сучасному суспільстві. Тому дорослі глядачі отримали поряд с задоволенням ще й теми для обговорення та роздумів.

Дякуємо щиро співробітникам Харківського Театру музичної комедії та сподіваємось на подальшу співпрацю.

Записів з 1 по 10Всього: 10