Холодногірський (Ленінський) р-н

Інтегровані соціальні послуги

Завдяки участі соціальних партнерів стало можливим впровадження Відділом соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" іноваційних практик надання соціальних послуг.

Завдяки нашим соціальним партнерам - регіональному благодійному фонду "Лайф інтернешнл" маємо можливість надавати різноманітну допомогу сім'ям, які опинились у складних життєвих обставинах. В ці святкові дні сім'ї отримали гуманітарні набори із продуктов та товарів для дитячої творчості. Також діти були запрошені на безоплатне відвідування груп із настільного тенісу, англійської мови та художнього мистецтва. Щиро дякуємо представникам Благодыного Фонду "Лайф інтернешнл" за небайдужість та активну життєву позицію! Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Групи підтримки для залежних осіб

На баці Відділу по соціальній роботі по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра"  діють постійні групи підтримки для нарко- залежних осіб та членів їх сімей.

Нині проблема алкогольної та наркотичної залежності в суспільстві стоїть особливо гостро. Формування залежності відбувається поступово. Спочатку -  можливість зняти стрес, заспокоїти нерви, відійти від реальності, забути проблеми. Втім, неконтрольоване і регулярне вживання грає злий жарт. Адже «речовина» знищує нервові клітини, розбалансує систему роботи організму і призводить до безсоння, роздратованості, депресії, пригнічення сили волі. На більш серйозних стадіях залежності у залежних можуть спостерігатися різноманітні види психозів. Людина стає залежною і байдужою до всього, окрім речовини. Таке собі замкнене коло, вийти з якого допомогти можуть спеціалісти, а ще, як це часто буває, – родина, яка бачить проблему збоку і готова стати частиною шляху одужання.

Усвідомлення своєї залежності – найперший крок до видужання. Часто такий найперший крок буває найтяжчим.  Нерідко на той момент, коли пацієнт чесно зізнається собі у тому, що не може контролювати свою звичку, хвороба вже міцно осідає в організмі, руйнує характер та внутрішні органи. Одним із симптомів захворювання є втрата ситуативного конт­ролю. Тобто коли людина п’є навіть у тих ситуаціях, в яких це зовсім недоцільно. Наприклад, на роботі або перед нею. Стовідсотковою ознакою залежності є наявність абстинентного синдрому - якщо після кількох днів після вживання речовини у людини є прискорене серцебиття, тремор рук, пітливість, безсоння, тривога, страх, епілептичні напади.

Самостійно призупинити потяг до спиртного практично нереально, кажуть лікарі. Тому на базі Відділу соціальної роботи відбуваються зустрічі людей, які відмовились від залежності та потребують підтримки «рівний - рівному», також проводяться зустрічі для родин залежних людей.

Наші зустрічі проходять у формі вільних бесід-розповідей членів співдружності про свій власний досвід подолання тяги до алкоголю — розповідей про те, як вдається вирішувати труднощі, що виникають з оточуючими, долати прикрощі на роботі і вдома. Чоловіки та жінки навчаються тверезому життю. Знаходять в собі сили змінити своє ставлення до алкоголю. І це працює! На групу може прийти будь-хто, лікар, поліцейський, депутат, водій таксі, двірник, вчитель, - перед хворобою усі рівні.

Зустрічі відбуваються кожного тижня, за адресою: Полтавський шлях, 46, 4 поверх, щопонеділка, о 19.00 - група для жінок, щосереди о 18.30 - група для співзалежних членів родин, щовівторка, щочетверга та щоп’ятниці, змішана група – о 19 годині, та щосуботи об 11 годині. Телефон для довідок 066 035 1796

Якщо Вас не обійшла стороною проблема залежності – приєднуйтесь!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Якщо ви любите дітей і Вам потрібна робота – Вам у патронатні вихователі

Відділом соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра"  було проведено зустріч із фахівцями Міського Центру зайнятості, на тему: «Популяризація сімейних форм виховання: створити патронатну родину». В ході зустрічі  було розроблено план спільних дій щодо інформування населення та впровадження послуги патронату.

Розвиток та удосконалення системи сімейного влаштування дітей‑сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України. В Україні запроваджується нова альтергнативна форма сімейного влаштування -  патронатна родина. Це соціальна послуга, що дасть змогу якнайкраще врахувати інтереси дітей, які залишилися без батьківського піклування. Влаштованим під патронат дітям забезпечується індивідуальний підхід та цілодобова увага патронатного вихователя.  Надання послуги сплачується державою у розмірі п’яти мінімальних прожиткових мінімумів.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. 

Патронатний вихователь –  людина, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду та виховання дитини, чиї батьки опинилися у скрутних життєвих обставинах.

Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, у якій за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальне навчання, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Дитина у такій сім’ї не повинна перебувати більше трьох місяців. Тобто, це може бути два місяці або три тижні, але не більше трьох місяців. Якщо за ці три місяці дитина не повертається у свою сім’ю, до біологічних батьків, за рішенням комісії із захисту прав дитини, цей термін може бути продовжений ще на три місяці. Тобто, крайній термін перебування дитини – шість місяців. І протягом цих півроку ведеться пошук або прийомної сім’ї, або усиновлювачів чи опікунів. Різниця між створенням прийомної сім’ї та патронатної -  в тому, що, наприклад, прийомну сім’ю може створити одна особа, а от вимоги саме до патронату – має бути обов’язково 2 спільно проживаючих члена родини.

Вимоги для створення патронатної родини детально прописані у відповідному Законі України.  Таких вимог до потенційних патронатних родин є чимало. Претенденти повинні мати позитивний досвід виховання дітей, мова йде не тільки про виховання власних дітей, а й про інших. Наприклад, робота в садочку чи у школі, громадська робота, тощо. Патронатний вихователь  повинен мати вищу освіту. Крім того, беручи на себе обов’язки патронату, вихователь повинен мати відповідні житлові умови для соціально-психологічної реабілітації дитини, яку бере під свій патронат. Важливою умовою є те, що один із подружжя, саме той, хто буде виконувати обов’язки патронатного вихователя, має бути безробітним. Тобто, людина не має ніде працювати, щоб цілком і повністю надавати послуги патронату. Щодо вікових обмежень, то патронатним вихователем не може стати особа пенсійного віку. Ну і, звичайно, все це має бути підтверджено відповідними документами. 

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя становить на місяць п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, на теперішній час складає 11 895 грн. Також на кожну дитину, влаштовану у патронатну родину, буде надаватися соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів. Розмір допомоги залежить від віку дітей.

Все, що ми робимо, ми робимо для того, аби кожна дитина отримала шанс на щасливе майбутнє в родині.  Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей.  

Ми активно шукаємо кандидатів для створення патронатних родин. Претендентам потрібно звертатись у Відділи по соціальній роботі Харківського міського Центру соціальних служб "Довіра"

Бажаєте допомогти дітям? Проявіть рішучість – зробіть спробу. Дізнайтесь, що може патронатна сім’я. Звертайтесь за телефонами 063 524 91 45, 725 34 48.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Успішна співпраця із соціальними партнерами

Відділом соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проводиться робота по соціалізації дітей сиріт.

На обліку Відділу соціальної роботи по Холодногірському району перебуває 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться в прийомних сім’ях.

Фахівцями безперервно проводиться за наступними напрямками:

- соціально-психологічна підтримка: розвиток комунікативних навичок, формування впевненості у собі та позитивної самооцінки, набуття навичок уникнення та розв’язання конфліктів, вирішення особистісних проблем планування сім’ї, психологічні аспекти подружнього життя;

- налагодження (відновлення) соціальних зв’язків;

- допомога у працевлаштуванні або перекваліфікації, підвищенні кваліфікації, продовженні навчання;

- формування соціально-побутових умінь та навичок в плануванні витрат сімейного бюджету, веденні домашнього господарства, придбанні продуктів харчування, здоровому способу життя, планування дозвілля тощо.

У співпраці із соціальними партнерами було проведено роботу по створенню змістовного дозвілля дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дітям прийлись до вподоби заняття в тенісній секції та заняття іпотерапієй.

Також для підлітків, які в цьому році закінчили школу, були проведені тестування професійної спрямованості, за їх результатами дітей було влаштовано у відповідні професійно-технічні навчальні заклади.

Робота з даною категорією клієнтів є одним із пріоритетних напрямків роботи Відділу. Дякуємо нашим соціальним партнерам – Благодійному фонду «Лайф інтернешнл» та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Акція

Діти Холодногірського району отримали у подарунок сучасні яскраві рюкзаки, повні корисних та якісних канцелярських речей та із задоволенням прийняли участь у розважальному заході, присвяченому початку шкільного навчального року!  Захід було організовано за допомогою соціальних партнерів.

Висловлюємо щиру подяку Відділу соціальної роботи по Московському району м. Харкова Харківського міського центру соцальних служб "Довіра"  за ініціативу та залучення до цьогорічної акції "Подарунки до школи" для дітей із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах.

Діти із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах та діти із багатодітних сімей оримали у подарунок сучасні шкільні рюкзаки із зошитами, альбомами, кольоровими карандашами, пластиліном, пеналами! Такі подарунки неабияк полегшують батьківські витрати на покупки до школи, що у випадку наших отримувачів послуг є дуже важливою та своєчасною допомогою! А участь дітей у танцювальному флеш-мобі розважила та додатково підвищила настрій, також діти отримали гарний досвід участі у спільній активності! Школярів вітали та розважали аніматори.

Захід проведено із дотриманням норм каратнину.

Ще раз дякуємо організатору акції! Сподіваємось на подальшу корисну співпрацю!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Гуманітарна допомога для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах

До початку нового навчального року було присвячено активність, яку започаткував Відділ соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра", за допомогою Благодійного фонду «Лайф Інтернешнл».

За допомогою соціальних партнерів Відділом соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського Центру соціальних служб "Довіра" було надано сприяння в отриманні допомоги родинам, які поребувають у складних життєвих обставинах. Багатодітні сім'ї, у яких є негайна потреба у матеріальній допомозі, отримиали підтримку у вигляді наборів засобів гігієни, продуктів та портфелів, повних канцтоварів - для школярів.

У наш час, коли багато сімей потребують турботи та матеріальної допомоги, стає важливим знайти людей, які здатні сприймати чужі проблеми. І як чудово, що знаходяться спонсори, які спроможні допомагати тим, кому зараз важко. Благодійний фонд «Лайф інтернешенл» та Благодійний фонд "Лада"  та їх волонтери підключились до проєкту допомоги родинам у складних життєвих обставинах. Товари першої необхідності та набори канцтоварів для учнів шкіл були доставлені 17 сім’ям з дітьми.

Щиро дякуємо нашим соціальним партнерам і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Записів з 1 по 6Всього: 6