Холодногірський (Ленінський) р-н

Допомога жінкам у складних життєвих обставинах

Робота Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова неможлива без наших соціальних партнерів. Саме про одного з них - "Центр Матері та Дитини" -  варто розповісти більш докладніше.  

Центр соціальних служб Холодногірського району м. Харкова надає послуги сім’ям та особам, що перебувають у складних життєвих обставинах. Серед них, зокрема, трапляються жінки з дітьми, обставини життя яких склалися так, що тимчасово немає безпечного місця для родини. Саме в таких випадках сприяння у вирішенні проблем може надати наш соціальний партнер "Центр Матері та Дитини" Благодійного фонду "Карітас Зарків". Це можливість для  жінок з дітьми отримати допомогу та підтримку.

Якщо у Вас є можливість долучитися до благодійної діяльності, Ви можете зробити це у вигляді продуктів харчування, засобів особистої гігієни, побутової хімії та дитячого харчування.

До Центру можуть звертатись:

• одинокі матері з новонародженими або неповнолітніми дітьми, що знаходяться в складних життєвих обставинах, в тому числі ВПО;

• вагітні жінки в складних життєвих обставинах, що схиляються до аборту;

• жінки, що постраждали від домашнього насильства;

• жінки, що постраждали від торгівлі людьми.

Метою проекту є створення належних умов для активної інтеграції бенефіціарів проекту в соціальний та трудовий простір.

Центр має 6 кімнат, а також:

• санвузли з подачею гарячої води;

• пральню;

• кухню та їдальню;

• ігрову кімнату;

• дитячий майданчик.

В разі виникнення питань звертайтесь за номерами телефонів:

057 735 4165, 050-30-00-449, 067-56-77-367.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Поради психолога. Що потрібно сказати дитині про насильство

Отримувачі послуг Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова запитують: «Що зробити, щоб моя дитина не потрапила у ситуацію насильства?  Дізнайтесь декілька порад, які допоможуть запобігти потраплянню у складну ситуацію у майбутньому.

Ми живемо в країні, де все ускладнюється тим, що всі ми, всі без винятку, до певної міри толерантні до насильства. Інакше ми б тут просто не вижили. Ми фільтруємо і не помічаємо деяку кількість агресії і хамства на свою адресу. Це нормальна адаптивна реакція - інакше ми б щодня відчували приниження, біль і гнів. 

Створити сім'ю, у якій будуть діяти зовсім інші правила, важко. І як би нам не хотілося мати чарівну вакцину, яка захистить саме нашу дитину, її немає. Про це страшно думати. Коли-небудь всі діти роблять крок з відносин з батьками, у стосунки з кимось іншим. І там, у цих відносинах, їх безпека вже не буде залежати від батьків. Нічого. І поки вони ще поруч з батьками, можна подумки скласти для них поради, які допоможуть уникати випадків насильства та правильно реагувати у певних ситуацій. Коли діти ще трохи підростають, говоріть їм:

1. Якщо тебе вдарили - негайно збирай речі. Поводься, як ніби стався землетрус - хапай документи, дітей, з рештою розберешся пізніше. Не приймай вибачень і покаянь, не вступай у переговори. Будь-яке «пробач мене» завтра обов'язково перетвориться у «ти мене довела». У це болото дуже легко впасти, і дуже важко вилізти. Не сумнівайся, біжи.

2. Запам'ятай, що будь-яке «ти сама винна» і «ти мене доводиш» - брехня. Насправді це означає: «Я знаю, що можу вдарити тебе, образити, принизити, і мені за це нічого не буде, тому не бачу сенсу себе контролювати».

3. Ти завжди можеш прийти до мене. Завжди. У будь-якому стані і положенні. У сльозах і босоніж. З відчуттям самого моторошного провалу у життя. І я не буду звинувачувати тебе. Навіть якщо мені захочеться сказати: «Я ж попереджала» - я замкнуся в туалеті і скажу ці слова перед дзеркалом, сама собі, пошепки. Тому що вони не втішають, а тільки встромляють голки в відкриту рану.

4. Якщо мене не буде - хіба мало, батьки смертні - нехай у тебе будуть друзі настільки близькі, щоб у них можна було попросити допомоги. Якщо таких не завелася - шукай допомогу, будь-яку, і не соромся її приймати. Скаржся, кричи, розповідай всім, хто готовий слухати. Нехай у тебе будуть свідки, тому що зло діється в мовчанні.

5. Відносини ніколи не починаються з побоїв. Перші ластівки виглядають як «ну ти і дура», «чого ти втручаєшся», «та що ти розумієш», «я сказав, значить, ти йдеш». Спочатку прохання перетворюється в наказ. Потім дрібні приниження стають нормою. Хамство видається за близькість. Нікому не дозволяй принижувати тебе і спеціально завдавати болю. Ніколи не думай «я розумна, зі мною такого точно не відбудеться». В цю пастку провалювалися жінки і розумніше нас з тобою.

6. Твій ворог - відчуття «ну начебто здалося». Сьогодні людина поводиться абсолютно адекватно, а завтра на неї щось находить, і вона перетворюється в роздратованого садиста. А післязавтра визирає сонечко, і все настільки в порядку, що ти полегшено видихаєте: «Здалося». Якщо таке відбувається часто - насторожися. Це відчуття - головний симптом, на який можна спиратися. У відносинах з такою людиною не заходь занадто далеко, не май з ним спільних дітей і загального бізнесу.

7. Нехай у тебе завжди будуть власні гроші. Свої джерела заробітку. Якщо ти сидиш з дітьми, нехай у тебе буде свій рахунок, фінансова подушка про всяк випадок. Обговори це з партнером до того, як опинишся у декреті. Це дуже важливо. Коли діти маленькі, ми максимально залежимо від партнера і уразливі, як ніколи.

8. Не дозволяй, щоб відносини стали єдиним, що є важливого в твоєму житті. Це небезпечна конструкція. Друзі, робота, спорт, захоплення - нехай все це обов'язково буде. Заробляй. Вчися. Якщо відносини коли-небудь впадуть - а це трапляється частіше, ніж хотілося б - буде боляче. Але краще, коли руйнується одна вежа, ніж весь замок.

9. Стеж за своїм здоров'ям, дбай про себе, щоб вистачало сил жити.

10. Уникай пастку «всі так живуть». Це не правда. І я зроблю все, щоб ти бачила сім'ї, у яких немає насильства і хамства, у яких люди розмовляють один з одним шанобливо, навіть коли дуже зляться. І сама постараюся бути для тебе не гіршим прикладом.

11. Уникай пастку «таке тільки у мене, яка ж я дурна, як соромно». Це теж неправда. Невелика біда - опинитися у ситуації насильства. Біда - застрягти у ній надовго, на роки. Тобі не потрібна сім'я за всяку ціну. Чи не потрібна ідеальна сім'я для суперобкладинки. Тобі потрібно місце, де буде добре, де тебе зможуть підтримати і подбати. Воно може виглядати дуже по-різному (це взагалі необов'язково сім'я).

12. Люди можуть змінюватися. Більш того, вони постійно це роблять. Нас змінюють вік і досвід. Те, що в юності здається безневинним дивацтвом, з роками може виявитися психічною хворобою або просто свинство. Іноді люди поводяться дуже негарно, якщо розуміють, що інша людина від них залежить. Якщо з тобою таке сталося, не лай себе, що «не розгледіла негідника раніше». Є багато речей, які ми не можемо розглядати, поки вони заховані глибоко під землею. Дій, дивись пункт 1.

13. Експериментуй, пробуй нове. Нові роботи, нові стрижки, нові види спорту. Нові страви, нові правила в сім'ї. Нові способи займатися сексом. Чим більше нового ти можеш впустити в своє життя, тим впевненіше відчуватимеш себе у стосунках.

14. Поділися цими правилами. Перекажи їх друз'ям та подругам. Не залишайся байдужим, якщо когось кривдять і над ким-то знущаються на твоїх очах. Пам'ятай, іноді людям немислимо боляче і соромно просити допомоги. Але вона їм потрібна. Може бути, що ти опинишся єдиною, хто помітить чужий біль, і тоді - Ти не пройдеш повз.

Якщо у Вас з'явились питання щодо виховання підлітків, або питання - як уникнути в родині домашнього насильства, звертайтесь по допомогу до Центру соціальних служб Холодногірського району м.Харкова. Наш телефон 057 725 34 48. Ми Вам допоможемо!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Онлайн майстер клас

В умовах карантину Центр соціальних служб Холодногірського району продовжує роботу із отримувачами соціальних послуг. Серед них є сім’ї з дітьми, які мають інвалідність. Продовження роботи щодо допомоги таким сім’ям - один із пріоритетних напрямків роботи Центру.

Ми спрямовуємо свою роботу на те, щоб  інвалідність дитини не викликала соціальної дезадаптації, обмеження спілкування внаслідок складнощів у фізичному та психічному розвитку, а також на формування толерантного ставлення членів суспільства до дітей та осіб з інвалідністю, сприяння отриманню рівних можливостей щодо їх навчальної та трудової діяльності.

Тому Центром соціальних служб Холодногірського району, за допомогою волонтерів, в онлайн форматі проведено навчальні заняття для батьків, з метою підвищення їх педагогічної та психологічної компетенції, також заняття спрямовані на покращення соціалізації родин та психологічне розвантаження батьків. Для дітей було підготовлено відеоролик із записом майстер класу із виготовлення зимового пейзажу, слідкуючи за яким, можливо, в ігровій формі, стимулювати дрібну моторику та діяльність нейронної системи. Такі заняття, окрім впливу на дитину, мають на меті поліпшити рівень педагогічної підготовки батьків, які зіткнулись із завданням виховання дитини з інвалідністю.

Якщо Ваша родина зіткнулась із задачею виховання дитини з інвалідністю, звертайтесь до центру соціальних служб по консультаційну та інформаційну допомогу. Телефон для зв’язку 725 34 48, 063 524 9145, email: cccdm@ukr.net

Записів з 1 по 3Всього: 3