Холодногірський (Ленінський) р-н

Солодкі подарунки  дітям

З нагоди Новорічних та Різдвяних свят сім’ї, що знаходяться у складних життєвих обставинах, отримали солодкі подарункові набори від Харківської бісквітної фабрики.

Напередодні свят отримувачі послуг Відділу соціальної роботи по Холодногірському району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»  - багатодітні та прийомні сім’ї, сім’ї учасників бойових дій, завдяки участі постійного партнера, Харківської бісквітної фабрики - отримали гуманітарну допомогу. Діти були задоволені святковими солодкими подарунками, а батьки вдячні за увагу та підтримку.
Також новорічні подарунки отримали отримувачі послуг Відділу соціальної роботи по Холодногірському району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" - особи з числа дітей-сиріт, які тимчасово проживають у Харківському обласному соціальному гуртожитку у місті Чугуїв.
Щиро дякуємо   керівництву Харківської бісквітної фабрики за  небайдужість та плідну співпрацю щодо пітримки сімей з дітьми. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Вітання для дітей з інвалідністю 

З нагоди Новорічних свят, в гості до отримувачів послуг Відділу соціальних служб по Холодногірському району м. Харкова харківського міського центру соціальних служб «Довіра», які мають дітей з інвалідністю, завітав Святий Миколай.

Завдяки увазі та активній життєвій позиції волонтерів ініціативної групи «Зіронька надії», родини, які мають дітей з інвалідністю, мали маленьке свято. До кожної родини завітали із поздоровленням Святий Миколай та Снігуронька. Діти були раді іграшкам та теплій зустрічі із приємними гостями, а батьки задоволені турботою та підтримкою у вигляді святкових наборів та дитячих подарунків.

Щиро дякуємо нашим соціальним партнерам за небайдужість! Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Захід спільної активності для сімей

В рамках роботи по профілактиці цифрової залежності дітей, фахівцями Відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проведено захід сімейної активності для багатодітних, прийомних сімей, та родин у яких виховуються діти з інвалідністю.

Метою заходу було проведення спільної діяльності батьків та дітей, з урахуванням правил взаємодії на основі ненасильницького спілкування, які є основою формування в дитини самооцінки та впевненості,  поваги, турботи, відповідальності, розуміння, уваги, прийняття. Саме так ми можемо допомогти родинам, що прагнуть навчитися справжній близкості та любові – до себе і до іншого.

Захід проведено за допомогою фахівців благодійного фонду «Лада» - нашого постійного соціального партнера. Дякуємо за спільну роботу щодо підтримки сімей з дітьми, та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Холодногірський (Ленінський) р-н

СІМ’Я – ОСЕРЕДОК ВИХОВАННЯ. ПОРАДИ БАТЬКАМ

З нагоди Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» публікуємо матеріал, який висловлює думку юрисконсульта Відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова щодо засобів впливу на рівень сімейного насильства у громаді.

Зазвичай, кажуть, що немає нічого легшого, ніж давати поради людям, як жити в тих чи інших умовах, як виховати фізично, духовно і морально повноцінну дитину. В цьому є своя життєва мудрість... Не є таємницею, що першочерговим питанням для більшості громадян стала матеріальна забезпеченість, спрямованість на виживання в умовах економічної та соціальної кризи. При цьому питання моральності, духовності та етичності, на превеликий жаль, відійшли на другий план і не знаходять належної оцінки.

Устої і принципи вихованості та правосвідомості  закладаються в мозок і душу людини з моменту її народження і формуються, в основному, протягом дитячих та юнацьких років. Цей процес значною мірою регульований, насамперед, батьками та соціально-педагогічними умовами, в яких духовно, морально й фізично зростає дитина, стає особистістю з усіма її соціальними, світоглядними, психологічними та поведінковими ознаками.

Отже, з чого слід починати? З сім’ї. Сім’я – один з найбільших соціальних винаходів людства, цінність якого з давніх часів і до наших днів лишається незмінною. Вона концентрує в собі й відображає важливі досягнення тисячолітньої цивілізації людських об’єднань, оберігає пам’ять народу від небуття, є творцем і захисником розумного, доброго, вічного. Саме у сім’ї дитина робить перші кроки пізнання, навчається орієнтуватись у світі речей,  розрізняти добро і зло, прекрасне і потворне, тут у неї формуються і виховуються громадянські почуття, світогляд, естетичні смаки.

Що ж ми, як батьки, наставники, старші товариші - зобов’язані зробити для виховання у наших дітей дійсно людських якостей, характерних для багатовікової спадщини українського народу? Насамперед, з пелюшок прививати дітям повагу до батьків, до вчителів, до сусідів, до однолітків, до Батьківщини.  По досягненні дітьми середнього та старшого шкільного віку разом з педагогами зорієнтувати дитину у правовому полі, формуючи при цьому самостійність та відповідальність за свої вчинки. Не обов’язково це робити у нав’язливій та повчальній формі. Розмови у побуті, обговорення з дітьми тих чи інших подій, перегляд разом з ними культурних та пізнавальних телепередач, залучення дітей до занять у гуртках та спортивних секціях дозволяють батькам впливати на формування особистості дитини, її світогляду та суб’єктивного сприйняття дійсності.  Бажано, щоб позиція батьків співпадала з позицією педагогів, які теж є складовою частиною у процесі виховання майбутніх громадян нашої держави. А для цього батькам необхідно підтримувати постійний зв’язок з класними керівниками шкіл, професійних училищ та коледжів, де навчаються їх діти, цікавитись ставленням до навчання, поведінкою та інтересами дітей, колом їх спілкування. Це значною мірою полегшить профілактику негативних явищ серед учнівської молоді, убезпечить їх від непродуманих вчинків, дозволить отримати якісну освіту, стати свідомими творцями свого життя.

Шановні батьки, звертаючись до вас, ми прагнемо досягти розуміння у питаннях виховання підростаючого покоління, формування у дітей поваги до загальнолюдських цінностей, при цьому захищаючи їх законні права і інтереси, тим самим створюючи умови для становлення фізично, інтелектуально і духовно здорової нації.

Звертаємо увагу, що для отримання консультативної та правової допомоги з питань соціального захисту,  виховання дітей, подолання складних життєвих обставин, ви маєте змогу звернутися до Відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» особисто, або по телефону в будні дні з 9-00 до 18-00 години.

Наша адреса: м. Харків, вул. Полтавський шлях, буд. 46, 5-й поверх, к.к.1-3. Телефон: 725-34-48.

В рамках всесвітньої акції «16 днів проти насильства» нагадуємо, що ми будемо вдячні також за будь-яку інформацію, що стосується  сімей, де батьки мають схильність до зловживання спиртними напоями, застосовують насильство щодо членів сім’ї, не виконують обов’язки по утриманню і вихованню своїх дітей. Небайдужість до цих негативних проявів дозволить в рамках соціального та адміністративного впливу своєчасно відреагувати на кожен такий випадок, залучити до вирішення проблем фахівців у галузі психології, педагогіки та права. Лише спільними зусиллями державних та місцевих органів, громадських організацій та небайдужих громадян сформуємо позитивну свідомість та покращимо соціальні стосунки в суспільстві.

Озеров В. Д. - юрисконсульт

Відділу соціальної роботи

по Холодногірському району

Харківського міського центру

соціальних служб «Довіра».

Холодногірський (Ленінський) р-н

Цифрова освіта для всіх

Фахівці Відділу соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" приєднались до проєкту "Дія. Цифрова освіта". Мета проєкту  — навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки. Володіти цифровими навичками — це вимога сьогодення. Особливо - в умовах карантину! Долучайтесь і ви! 

Сучасним людям необхідні компетенції для належного втілення цифрових змін, адже технології розвиваються надшвидкими темпами. Портал "Дія.Цифрова освіта" допоможе опанувати цифрові навички у захопливому форматі, коли поєднуються навчання та розваги.

Посилання на сайт: https://osvita.diia.gov.ua/

Багато корисної інформації на сторінці в fb: https://www.facebook.com/diia.education/

У чому особливість навчання на порталі https://osvita.diia.gov.ua/

Інноваційний формат навчання — освітні серіали за участі експертів і селебріті (Марія Єфросініна, Євген Клопотенко, Jerry Heil і багато інших зірок).

Освітні серіали відзначаються міжнародними нагородами за свою якість. 70-80% користувачів дивляться всі серії освітніх серіалів і отримують сертифікати. Широкий вибір освітніх серіалів — близько 70 курсів для людей елегантного віку, вчителів, медиків, юристів, журналістів, держслужбовців, школярів тощо.

Навчання повністю безоплатно!

Всі освітні серіали створені без державного фінансування, за підтримки партнерів — донорів, бізнесу чи NGO. Також на порталі є національний тест на цифрову грамотність Цифрограм для громадян, держслужбовців, медиків і вчителів.

Мінцифра закликає всіх громадян спочатку скласти тест на цифрову грамотність Цифрограм і після цього безоплатно навчатися за допомогою освітніх серіалів. Найпопулярніші освітні серіали на порталі Дія.Цифрова освіта:

- для людей елегантного віку: Базові цифрові навички. Сезон 1, Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома, Цифрові гроші;

- для вчителів: Оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів», Цифрові навички для вчителів;

- для молодих професіоналів: Нові цифрові професії, Як стати YouTube-блогером, Стартуй стартап;

- для медиків: Цифрові навички для медиків;

- для юристів: Цифрові юристи, Цифрові юристи 2.0;

- для журналістів: Цифрова журналістика;

- для військовослужбовців: Стоп корупція для військовослужбовців;

- для держслужбовців: Цифрова грамотність державних службовців 1.0. на базі інструментів Google, Доступ до публічної інформації, Кіберняні, Відкриті дані для державних службовців;

- для школярів і підлітків: Про кібербулінг для підлітків, Вступ: діджитал-маркетинг для школярів та студентів, Штучний інтелект для школярів, Підприємництво для школярів, Діджитал-фізкультура для школярів за участі зірок спорту.

Поцікавтесь захоплюючою інформацією на порталі "Дія.Цифрова освіта." І ви наблизитесь до майбутьного скоріше, ніж бажаєте.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Обмін досвідом із соціальними партнерами

З метою покращення роботи проведено робочу зустріч з представниками Комунального закладу «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Шанс» міста Чугуїва.

Фахівці Відділу соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» відвідали Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Шанс».

Метою зустрічі було налагодження взаємодії та обмін досвідом в напрямі роботи: «реабілітація та ресоціалізація дітей з інвалідністю». Сім’ї з особливими дітьми не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами, не повинні жити в замкнутому середовищі. Дуже важливо, що професійну допомогу фахівців діти з інвалідністю та їх батьки можуть отримувати поруч з домом, їм не потрібно долати великі відстані, щоб допомогти своїм дітям отримати шанс на повноцінне життя.

Застосування кращих інноваційних практик приносить користь дітям та їхнім сім’ям.

У «Шансі» були створені сучасні та комфортні умови для ефективної фізичної реабілітації та інтелектуального розвитку дітей з порушеннями розвитку. Матеріально-технічне забезпечення відповідає світовим стандартам, що дозволяє надавати послуги високої якості. Сьогодні про цей соціальний заклад вже знають за межами Чугуєва, досвід його роботи вивчається як передовий в сфері дитячої реабілітації та успішної інтеграції дітей з інвалідністю в суспільство.

Фахівці Відділу соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вдячні за отримані знання, які будуть застосовані у роботі з отримувачами послуг Холодногірського району.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Холодногірський (Ленінський) р-н

До Міжнародного дня людей з інвалідністю

До Міжнародного дня людей з інвалідністю отримувачі послуг Відділу соціальних служб по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» - сім'ї, у яких є діти з інвалідністю, отримали гуманітарну допомогу.

Завдяки увазі та активній життєвій позиції волонтерів Регіонального благодійного фонду «Лайф інтернешнл» багатодітні родини Холодногірського раойну м. Харкова, які мають дитину з інвалідністю, отримали підтримку у вигляді гуманітарної допомоги - товарів першої необхідності. Діти були раді солодощам, іграшкам, канцтоварам та наборам для творчості, а батьки задоволені турботою та підтримкою.

У напряммі роботи Відділу соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»: «адаптація та ресоціалізація осіб та дітей з інвалідністю» заплановані подальші спільні заходи із соціальними партнерами.

Можливо, життя склалося так, що у Вашій родині є особа, або дитина з інвалідністю, звертайтесь до Відділу соціальноиї роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра", ми станемо вашою підтримкою!

Адреса: вул. Полтавський шлях, 46, 4 поверх. Телефон: 725 34 48.

 

Записів з 1 по 7Всього: 7