Корисні посилання

Архів

Слобідський (Комінтернівський) р-н

СІМЕЙНІ ФОРМИ ВИХОВАННЯ

Через війну в Україні тисячі дітей залишаються сиротами, втрачають зв’язок з рідними та потрапляють у складні життєві обставини. Як же допомогти таким діткам?

З метою реалізації права дітей-вихованців дитячих закладів, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»  31.01.2024 провели вуличну акцію «Сімейні форми виховання та форми виховання, наближені до сімейних»

До таких форм виховання належать: усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатні сім’ї.

Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної.

Опіка, піклування встановлюються для забезпечення виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років,  а піклування – над дитиною у віці від 14 до 18 років.

Опікуном (піклувальником) призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічною дитиною, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. У разі призначення опікуна (піклувальника) враховується бажання дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у  шлюбі,  що  добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання   від   одного   до   чотирьох  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Патронатна сім’я – це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Шановні мешканці Слобідського району!

Більш детальну інформацію про сімейні форми виховання,  вимоги та особливості оформлення під час воєнного стану в Україні Ви можете отримати особисто у відділі соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Якщо Ви бажаєте прийняти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, підтримати її, надати сімейне тепло, любов, затишок, підготувати до самостійного життя чекаємо на Вас у Відділі!

Прийом громадян здійснюється  за попереднім записом за телефоном 725 26 86, 725 26 87, 091 615 09 98.

Салтівський р-н

Мамо, тато, я – разом ми сім’я

Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важко переживати за дітей, чиє життя понівечено та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колиски на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних - все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Ці діти живуть в інтернатних закладах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забитий синець чи успіх у спортивних змаганнях.

Саме тому наша держава підтримує сімейні форми виховання дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування шляхом створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, метою функціонування яких  є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей, які залишились без піклування батьків.

Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за  бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей,  позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування проживають і виховуються у прийомній сім'ї/дитячому будинку сімейного типу  до досягнення 18-річного віку. Після досягнення 18-річного віку такі особи у разі продовження навчання в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти можуть за їх вибором продовжити проживати і виховуватися у цій прийомній сім'ї/дитячому будинку сімейного типу до закінчення відповідних закладів освіти.

За дітьми, які влаштовані до прийомної сім’ї/дитячого будинку сімейного типу, зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Якщо ви не байдужі до долі дітей, які залишились без батьківського піклування, та виявили намір взяти на виховання таку дитину, звертайтеся до Відділу соціальної роботи м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» за фактичним місцем проживання, де ви отримуєте консультацію та більш детальну інформацію з питань, пов’язаних зі створенням та функціонуванням прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

СІМЕЙНІ ФОРМИ ВИХОВАННЯ

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є: усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронатна сім’я.

З метою реалізації права дітей-вихованців дитячих закладів, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» 13.12.2023 провели вуличну акцію «Сімейні форми виховання». У заході взяли участь перехожі мешканці Слобідського району міста Харкова. Фахівцями Відділу було роздано інформаційні буклети про сімейні форми виховання. Загалом акцією охоплено близько 115 осіб з числа молодих осіб району.

Робота триває!

Всіх бажаючих взяти на виховання дитину запрошуємо до Відділу для отримання детальної інформації за попереднім записом за тел.: 0916150998.

ХМЦСС «Довіра»

Як отримати допомогу при усиновленні дитини?

Право на таку допомогу мають громадяни України, які постійно проживають у країні й усиновили дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Для її оформлення онлайн необхідно:

• зареєструватися або авторизуватися на порталі Дія;

• вибрати у меню послуг «Допомога при усиновленні дитини»;

• заповнити необхідні відомості;

• перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом чи Дія.Підпис.

Результат розгляду заяви надійде в електронний кабінет користувача на порталі Дія або на вказану при реєстрації електронну пошту.

Подати заяву можна й особисто. Для цього необхідно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення або інших уповноважених осіб. При собі потрібно мати такі документи:

• заяву усиновлювача;

• копію свідоцтва про народження дитини, виданого органом РАЦС після внесення відповідних змін до актового запису на підставі рішення суду про усиновлення;

• копію рішення суду про усиновлення.

Рішення щодо призначення допомоги надійде на вашу електронну пошту.

Зверніть увагу! Подати заяву можна не пізніше ніж через 12 місяців після законного ухвалення рішення про усиновлення дитини.

Сума допомоги становить 41 280 гривень. З них одноразова виплата – 10 320 гривень, щомісячна виплата протягом 36 місяців – 860 гривень.

Київський р-н

Пільги для сімей з прийомними дітьми

Родини, в якій виховується одна або декілька прийомних дітей, мають право на пільгу при сплаті за комунально-житлових послуги.

Дія державної пільгової програми стосується сімей, в яких мешкають прийомні діти, якщо їх середньомісячний дохід в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу – 3760 грн.

Пільга у розмірі 50% знижки надається:

  • на оплату житла в межах норм, передбачених законодавством (21 квадратний метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (в т. ч. прийомну дитину), та додатково 10,5 квадратних метра на сім’ю);
  • на користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та на вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб (в межах норм та соціальних нормативів, визначених Кабінетом Міністрів України);
  • на вартість палива (у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення).

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива надаються прийомним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Щоденне піклування

Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, є одним із напрямів діяльності відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра".

Чинне законодавство передбачає надання різноманітних соціальних послуг громадянам нашої держави. Складне сьогодення та оточуючі обставини інколи спонукають людей виступати в соціальних ролях, у яких за інших життєвих обставин вони себе не уявляли.

Одним із напрямів роботи відділу соціальних служб по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування. Під час війни іноді складалося так, що батьки і діти опинялися по різні боки бойових дій, і маленькі громадяни України виявлялися позбавленими батьківського піклування. Чудово, коли поруч є небайдужі люди з великим серцем, які мають можливість стати опікунами або піклувальниками.

Відділ під час соціального супроводу таких родин надає консультації дорослим членам сімей щодо їх ролі у подоланні дитиною відчуття втрати, організовує та проводить роботу з членами сімей з метою адаптації дитини до умов проживання в сім’ї, надає допомогу в оформленні документів, консультує отримувачів соціальної послуги з питань допомоги дитині в підтриманні неперервності родинних стосунків та суспільно корисних зв’язків. Проведення такої роботи направлене на допомогу в налагодженні стосунків між членами родини, соціалізації дітей та адаптації їх до реалій життя з метою виховання соціально активних громадян України.

ХМЦСС «Довіра»

Ключ до створення довірливих стосунків у родині

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальну підтримку родинам. Для сімей опікунів/піклувальників було проведено захід на тему «Ключ до створення довірливих стосунків у родині». На початку заходу опікуни/піклувальники згадали, чим займається Харківський міський центр соціальних служб «Довіра».

У ході заходу від психолога батьки отримали поради, які допоможуть налагоджувати взаємовідносини між дорослими та дітьми, та відпрацювали певні навички на практиці. 

Діти у цей час брали участь у майстер-класі. Це був час без гаджетів, у дружній компанії та творчому процесі. Дозвілля у компанії однолітків допомагає дітям учитися поважного ставлення до інших людей і розвиває комунікабельність, а творчість розвиває уяву і креативні навички.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Проблеми про які не говорять: з чим стикаються сім’ї, які взяли на виховання дітей?

Повномасштабна війна позбавила батьківського піклування сотні дітей в Україні. Тільки за перші пів року сиротами стали 3182 дітей. Цих дітей надалі можуть влаштувати у прийомній сімї, або дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ) для постійного проживання. Тимчасовий прихисток дітям можуть надати патронатні вихователі. У мирний час протягом 3-6 місяців вони опікувалися дітьми, які не могли перебувати у власних сім’ях.

Під час війни в патронатній родині дитина може перебувати до закінчення воєнного стану або раніше, якщо зможе повернутися у власну родину.

В родинах, які тимчасово приймають у себе "чужих" дітей, можуть виникати труднощі та конфлікти, про які не завжди просто розповісти іншим. Поради про те, як вирішити негаразди, підготували фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

"Дитина досі боїться, що її залишать"

-  Перед тим, як віддати дитину патронатним вихователям, потрібно познайомити її з майбутньою родиною. Для цього підійдуть родинні фотографії чи відео, де видно діяльність родини, а також дитячу кімнату, де житиме малеча.

- Дитина, яка живе в патронатній родині й має відчуття безпеки та стабільності, повинна розуміти, що в неї є рідні мама і тато, до яких вона повернеться. У цей період важливо, що дитині говорять біологічні батьки під час зустрічей, а також – що про них розповідають патронатні вихователі.

- Різка зміна оточення для дитини може розцінюватися нею як зрада від людей, до яких вона встигла звикнути. Ймовірно, саме це сталося з дитиною, коли її забрали від рідних батьків. У цьому випадку дитину варто показати спеціалістам, які визначать проблему й пропрацюють її за допомогою пісочної або арттерапії.

- Новини про те, що когось забирають з родини, дітям не мають казати батьки. Адже у такому випадку може виникнути образа й відчуття зради. Один з варіантів, дітям про це може розповісти психолог і навіть якщо виникне образа, на чужу людину буде простіше злитися.

- Родина, ймовірно, не зможе переконати чи змінити погляди підлітка, зокрема і тому, що патронатні вихователі не мають на це повноважень. Втім, якщо виникають подібні ситуації, можна знизити градус напруги через заохочення.

- Ще один варіант розв'язання проблеми – знайти для дитини своєрідну "компанію за інтересами", де вона зможе самореалізуватися. У підлітковому віці діти починають шукати собі авторитетів, часто знецінюючи роль батьків.

"Зараз я вже потребую допомоги"

- Мама справді не в змозі замінити батька для дітей, втім, якщо синам не вистачає чоловічої уваги, можна підібрати спортивні секції, де підлітки зможуть виоркемити собі авторитет.

Київський р-н

Поки в мене буде сила і здоров’я – я буду виховувати дітей

День матері – тепле і душевне сімейне свято, яке щороку у багатьох країнах світу відзначається у другу неділю останнього місяця весни. Цього року в Україні День матері припадає на 14 травня.

Мама – перше слово і найдорожча людина у житті кожного із нас. Тільки мама може щиро порадіти за наші успіхи і допомогти у скрутну хвилину, вчасно дати слушну пораду і застерегти від небезпеки. Зовсім не важливо, скільки дітей у родині – одна, дві, три чи навіть більше – мама завжди намагається розділити свою любов, увагу і турботу між усіма дітьми порівну, ні в якому разі не обділивши жодну із них.

Мама із великої літери

Саме про таку Маму – із великої літери і з почуттям безмежної вдячності за її особистий внесок у щасливе і безтурботне дитинство малечі, ми хочемо розповісти напередодні святкування Дня матері.

Наталія Василівна – багатодітна мама, засновниця і справжня берегиня прийомної родини та дитячого будинку сімейного типу. Сьогодні її велика і дружня сім’я проживає на території Київського району міста Харкова, а ще зовсім недавно вона мешкала у невеличкому селі Богуславка, яке розташоване в Ізюмському (раніше – Борівському) районі Харківської області. Близько року родина проживала в окупації, а згодом, після звільнення цієї частини області від російських військ, за допомогою волонтерів вона перебралася до міста Харкова.

«Зараз ми вже адаптувалися до міського життя, але все одно душа рветься до рідного краю – до рідної домівки, господарства, всього того, що нас оточувало все життя і є близьким серцю, – із сумом в очах ділиться Наталія Василівна. – До Харкова волонтери перевезли нас на початку лютого цього року. На новому місці ми відразу почали налагоджувати комфортний побут всі разом, адже моя родина – міцна і працьовита. Наразі всі ми є внутрішньо переміщеними особами, але я сподіваюся, що це не на довго і зовсім скоро ми повернемося до нашого рідного села».

Захоплююча сімейна історія

Свою першу дитину – донечку Альону Наталія Василівна народила коли їй виповнилося лише п’ятнадцять років. З того дня минуло багато часу, але щира любов до дітей зародилася в її серці відразу і назавжди. – «Коли у 2006 році я перебувала у пологовому будинку за своїм сином, одна із дівчат народила дитину і лишила її. Саме тоді мені вперше прийшла на думку ідея виховати не лише власну, а й чужу дитину. Подарувати їй те тепло і ласку, яких вона, нажаль, була позбавлена рідною матір’ю», – розповідає жінка.

Через деякий час, а саме у 2012 році, ця ідея переросла у сміливу і благородну ціль, яка була повністю досягнена у 2013 році. Наталія Василівна разом зі своїм чоловіком взяли на виховання першу дитину – десятирічного хлопчика. Міцний фундамент прийомної родини був закладений – дитина потрапила у надійні і турботливі руки, які неустанно піклувалися про неї і вдень, і вночі. Згодом в їхній родині  виховувалося вже четверо дітей – двоє власних, одна прийомна і одна дитина була під опікою.

Через деякий час жінка вирішила подарувати сімейне тепло ще більшій кількості дітей, створивши на базі своєї прийомної родини дитячий будинок сімейного типу. В жовтні 2021 року її сміливий задум здійснився – Наталія Василівна взяла на виховання ще шістьох прийомних дітей. Зараз в її родині виховується десять дітей. Всього за своє життя жінка виховала дванадцятьох дітей, із яких восьмеро діток – прийомні.

«Майже з усіма прийомними дітками на перших порах були труднощі з вихованням, рівнем освіти, а також дотриманням особистої гігієни. Діти елементарно не вміли користуватися зубними щітками, не були привчені до щоденного миття та стеження за собою, погано вчилися, – ділиться Наталія Василівна. – Поступово ми з чоловіком привчили їх до щоденної гігієни, правильної поведінки за столом і в гостях, підтягнули успішність у школі. Ми працювали і працюємо над тим, щоб наші діти росли старанними, вихованими і добрими людьми».

Велика родина

Дівчатка, а їх в родині четверо, із задоволенням куховарять і накривають на стіл, допомагають мамі по господарству і з хатніми справами. – «Неабияку поміч, а особливо чоловікові, надають і хлопці. У нас в родині їх шестеро. Наш старший рідний син вже дорослий і давно живе окремо зі своєю родиною, – розповідає Наталія Василівна, – Хлопці разом із чоловіком люблять майструвати щось по господарству, а ще у них добре виходить всім разом працювати на огороді – так швидше і краще спориться будь-яка робота».

До війни родина мала досить великий огород і господарство: корів, телят, курей, качок. Коли потрібно працювати, всі члени сім’ї дружно і згуртовано беруться до роботи, адже так їх виховала турботлива і любляча матуся. Дозвілля велика родина полюбляє проводити у дружньому сімейному колі. Смажіння шашликів, варіння польової каші, прогулянки парком, відвідування зоопарку – і це далеко не повний перелік вподобань, які до душі всім членам сім’ї. На свята вся родина збирається за одним столом – діти і онуки із задоволенням співають пісні і танцюють запальні танці із дорослими.

«Вся наша дітвора – старанна і талановита. Наші донечки красиво малюють, смачно готують і навіть грають у футбол – до війни вони приймали участь у різних змаганнях. Хлопці полюбляють у вільний час грати у волейбол, баскетбол, футбол. Вони мають безліч грамот і нагород за перемоги у різних спортивних поєдинках не лише місцевого, а й обласного рівня», – говорить із захопленням багатодітна мама.

Майже під кінець розмови Наталія Василівна поділилася невеличким особистим секретом. Найближчим часом вони з чоловіком планують взяти у свою родину ще одну дитину, а можливо, навіть, і двох діточок. – «Поки в мене буде сила і здоров’я – я буду виховувати дітей, – із гордістю промовляє багатодітна мама. – Діти не винуваті, що залишилися без батьків. Вони, як ніхто потребують уваги, турботи і любові дорослих. Саме щира мамина любов здатна зігріти дитяче серце своїм теплом і ласкою, підтримати у тяжку хвилину і дати крила для успішного життєвого польоту».

Від щирого серця вітаємо усіх матусь з чудовим весняним святом – Днем матері!

Бажаємо вам міцного здоров’я, життєвої наснаги, взаємного кохання, поваги оточуючих і яскравих моментів життя!

Бажаємо, щоб ваші зморшки на обличчі були лише від сміху, серце завмирало тільки в очікуванні добрих звісток, а сльози на очах блищали від радості за своїх дітей і їхні успіхи у житті!

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Усиновити дитину тепер можна через Дію

На електронному порталі з’явилися п’ять нових послуг, які значно спрощують і пришвидшують процес усиновлення дитини.

Дещо раніше українці вже отримали змогу подати заяву на отримання консультації з усиновлення дитини та зареєструватися усиновлювачем в онлайн-режимі.

Ще декілька років тому потенційні батьки повинні були місяцями збирати необхідні документи та довідки по різних інстанціях, стояти в чергах, звертатися до служби у справах дітей та заповнювати заяви вручну. При цьому сам процес усиновлення чи встановлення опіки міг тривати роками.

Відтепер на порталі Дія доступні п’ять нових послуг щодо усиновлення, які значно спростять і прискорять цей процес:

1. Усиновлення: продовження кандидатства. Послугою можуть скористатися українці, які вже мають статус кандидата в усиновлювачі. Оскільки заява на усиновлення дитини дійсна лише один рік, багато хто не встигає стати батьками за цей час. Нова послуга дозволяє продовжити статус кандидата в усиновлювачі.

2. Прийомні батьки, батьки-вихователі: реєстрація кандидатом. Послуга актуальна для українців, які хочуть взяти дитину в сім’ю та стати прийомними батьками. А також для людей, які мають намір створити дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). У такому разі дитина зберігає статус сироти, а названі батьки отримують підтримку від держави для догляду за неповнолітнім.

3. Стати другим з батьків-вихователів чи прийомних батьків. Послугою може скористатися людина, яка укладає шлюб з партнером, котрий вже має статус усиновлювача. У такому випадку прийомні батьки або батьки-вихователі стають на облік як подружжя.

4. Опіка, піклування над дитиною: реєстрація кандидатом. Послуга особливо актуальна для родичів осиротілих дітей, які хочуть стати їхніми законними опікунами чи піклувальниками. У такому випадку за дитиною зберігається статус сироти, а опікун або піклувальник стає офіційним представником дитини до здобуття нею повноліття. Водночас за його згоди дитину можуть усиновити інші люди.

5. Усиновлення: зняття з обліку. Послугою можуть скористатися українці, які мають статус кандидата в усиновлювачі, але не стали батьками і вирішили не брати на виховання осиротілу дитину.

Для того щоб скористатися однією з цих послуг через портал Дія, необхідно:

  • зареєструватися або авторизуватися на порталі за допомогою електронного підпису;
  • обрати необхідну послугу;
  • заповнити дані (адресу проживання, сімейний стан, чоловіка або дружину та дітей, яких хочете всиновити);
  • дочекатися отримання даних з реєстрів (близько 15 хв.);
  • продовжити заповнювати заяву – підвантажити потрібні документи;
  • підписати заяву е-підписом та надіслати її на опрацювання.

Віднині більше не потрібно стояти в чергах та витрачати тижні на збір довідок – усі необхідні документи підтягнуться з реєстрів автоматично. Заповнення даних заяви займе близько 30 хвилин. При оформленні зазначених вище послуг на порталі Дія також можна отримати витяг про відсутність судимості. Після цього відповідна служба у справах дітей перевірить усі дані та повідомить потенційних батьків або опікунів про своє рішення.

Зверніть увагу! Подружжя, яке бажає взяти дитину на виховання, подає спільну заяву, підписану чоловіком і дружиною. Члени сім’ї, які проживають разом із заявником, повинні надати свою згоду на створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу. Для цього необхідно здійснити реєстрацію всіх вищевказаних осіб у Дії. Заявник вказує дані в заяві, накладає свій цифровий підпис, далі члени його сім’ї отримують сповіщення про це, авторизуються у своєму кабінеті, заповнюють заяву і також підписують її своїм електронним підписом.

Варто зазначити, що перші цифрові послуги для усиновлювачів з’явилися на порталі Дія у 2022 році. Зокрема, це заява на первинну онлайн-консультацію з усиновлення та заява про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі. В період з червня 2022 року по теперішній час на первинну консультацію з усиновлення через портал Дія надійшло 852 онлайн-заяви, з яких отримали консультацію 848 сімей. На реєстрацію кандидатом з вересня 2022 року надійшло 526 відповідних онлайн-заяв.

Нагадуємо, що для оформлення цієї послуги потрібно завантажити певний перелік документів. Наприклад, витяг про відсутність судимості, довідку про стан здоров’я та ін. На даний час повністю заповнено та передано до розгляду службою у справах дітей 60 таких заяв. При цьому вже декілька сімей стали кандидатами в усиновлювачі.

Довідкова інформація: Даний проєкт реалізовано Міністерством соціальної політики України та Міністерством цифрової трансформації України завдяки ініціативі Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації та підтримці Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та програми розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 10Всього: 53