Корисні посилання

Архів

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Консультування щодо алгоритму створення прийомної родини

Фахівець Відділу соціальної роботи по Індустріальному району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» надала консультацію кандидату у прийомні батьки.

Проблема влаштування дітей – сиріт у сімейні форми виховання під час військового стану є особливо нагальною.

Влітку цього року до Відділу соціальної роботи по Індустріальному району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (Відділ) вже зверталась жінка що виявила бажання взяти на виховання дітей.

На поточному тижні до Відділу звернулась ще одна жінка, яка налаштувалась взяти дитину на виховання.

Фахівець надала консультації щодо алгоритму створення такої сім’ї.

Жінка повинна пройти навчання для кандидатів у прийомні батьки та надати повний пакет документів. Після цього Службою у справах дітей її буде внесено до електронного банку даних сімей потенційних прийомних батьків.

Очікуємо найближчим часом створення нової прийомної родини!

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Консультування кандидата у прийомні батьки

Жінці, яка звернулась влітку цього року до Відділу соціальної роботи по Індустріальному району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (Відділ) та виявила бажання створити прийомну сім’ю - взяти на виховання двох дітей - сиріт фахівцем вже неодноразово надавались консультації щодо алгоритму створення такої сім’ї.

Наразі жінка вже пройшла навчання для кандидатів у прийомні батьки та надала повний пакет документів до Відділу. Всі документи наразі будуть передані до Служби у справах дітей для включення кандидата до Єдиного електронного банку даних сімей потенційних прийомних батьків.
Сподіваємось, що незабаром знайдуться діти, які потребують родини, та будуть влаштовані у новостворену прийомну сім’ю, а спеціалісти Відділу в подальшому будуть їм надавати соціальні послуги.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Герої серед нас

Час рікою пливе. Пройшло 16 років, як у Відділі соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" з'явилася під соціальним супроводженням прийомна родина Чупініної Марії.

З родиною проводилася постійна кропітка робота щодо налагодження стосунків у сім'ї, створення сприятливого психологічного клімату для всих членів родини. Фахівці Відділу відзначали, що батьківський потенціал прийомної матері зростав з кожним роком, що дало змогу прийняти виважене рішення, мати у сім'ї ще дитину і мрія здійснилася.

В родині з'явилась дівчинка Марія. Життя попрямувало в іншому руслі. Але материнська любов безмежна і через декілька років в сім'ї з'явився Денис. І у Маші і у Дениса були проблеми зі здоров'ям. Але мати не здалася, не опустила руки. І діти ніби віддячили матері за тепло, за любов, за метеринську ласку, зростали їй на радість. Але її невичерпна енергія на цьому не завершилася. І в їх родині з'вились Мія, Мрія і Аліса яким 3, 6, 9 місяців. Всі ці діти також мають проблеми зі здоров'ям, але не дивлячись на те, мати дбає про дітей так, що мабуть не всі матері мають таку енергію і таке велике серце для любові всіх цих маленьких крихіток. Любові вистачає на всіх, і на власних дітей, і на тих, які залишились без батьків. Але все це не лякає матір, бо вона мріє взяти на виховання ще діточок і створити дитячий будинок сімейного типу.

Разом з тим Марія є волонтером. Волонтером з великої літери. Але це вже інша історія. А наразі ми зичимо їй душевного спокою і терпіння. Хай материнські почуття і вогонь любові не згасають, а ми завжди поруч.

 

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Допомога у створенні прийомної родини

Консультування кандидата у прийомні батьки фахівцем із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

У зв’язку з останніми подіями у нашій державі проблема дитячого сирітства стає актуальною і болючою темою для сучасного українського суспільства. Перевага звичайно ж надається вихованню дітей-сиріт у родині, в тому числі у прийомних сім’ях.

Працівник Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» провів консультацію з кандидатом у прийомні батьки, яка виявила бажання створити прийомну сім’ю та взяти на виховання двох дітей-сиріт, які втратили батьків під час військових дій.

Жінці було надано інформацію щодо алгоритму створення прийомної сім’ї, про підготовку необхідного пакету документів для проходження навчання кандидата у прийомні батьки.

Працівники Відділу у подальшому будуть надавати жінці соціальні послуги та допомагатимуть у створенні прийомної сім’ї.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

СІМЕЙНІ ФОРМИ ВИХОВАННЯ

Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» пропонує ознайомитися з інформацією про сімейні форми виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування. До таких форм виховання належать: усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатні сім’ї.

Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної.

Опіка, піклування встановлюються для забезпечення виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років,  а піклування – над дитиною у віці від 14 до 18 років.

Опікуном (піклувальником) призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічною дитиною, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. У разі призначення опікуна (піклувальника) враховується бажання дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у  шлюбі,  що  добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання   від   одного   до   чотирьох  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

 Патронатна сім’я – це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

 Шановні мешканці Слобідського району!

Якщо Ви бажаєте прийняти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, підтримати її, надати сімейне тепло, любов, затишок, підготувати до самостійного життя чекаємо на Вас у Відділі соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», де Ви отримаєте більш детальну інформацію про сімейні форми виховання,  вимоги та особливості оформлення під час воєнного стану в Україні!

Прийом громадян здійснюється  за попереднім записом за телефоном 725 26 86, 725 26 87, 0916150998.

Авторка: Фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» - Андрієвська Ю.М.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Робочі будні

До Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" звертаються мешканці нашого району для отримання консультацій з різних питань, які входять до компетенції Відділу відповідно до чинного законодавства.

До Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» звернувся чоловік за консультацією щодо встановлення опіки над своєю малолітньою донькою, указавши на значні причини такого свого рішення. Йому було надано консультації стосовно зазначеного питання, роз’яснено порядок та послідовність встановлення опіки над малолітньою дитиною. Також  чоловік отримав координати служби у справах дітей, яка безпосередньо займається цим питанням, попередньо узгодивши з останньою можливий час візиту до цієї організації для підготовки відповідного пакету потрібних документів.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Більше дітей залишаться у сімейному колі

У рамках інформаційної кампанії щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Відділом соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" проводяться інформаційні заходи на тему: «Альтернативні сімейні форми виховання. Патронатна родина».

Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати у сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання. Реформа деінституціалізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалася у благополучній родині.

В Україні у цілому і в Харківській області зокрема, реалізується системна політика щодо профілактики соціального сирітства, запобігання виходу дитини з рідної сім’ї. Ми спільно із службою у справах дітей здійснюємо роботу з виявлення родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, не виконують якісно батьківські функції. Таким сім’ям забезпечується допомога у вигляді соціальної адаптації, соціального супроводу,  профілактики і соціальної реабілітації.

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і соціально - відповідальних людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатна сім’я.

Присутніх учасників інформовано  про існуючі  форми сімейного виховання для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також про нововведення – професійний патронат, комплексну послугу, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в іншій сім’ї до моменту доки батьки не подолають складні життєві обставини.

Слухачі отримали інформацію про те, хто може бути патронатним вихователем, що потрібно для створення такої сім’ї, яке грошове забезпечення такої послуги, та до яких державних установ необхідно звертатись для створення альтернативних сімейних форм виховання.

Семінари проведені спільно з Харківським міським центром зайнятості - для безробітної молоді.

Якщо ви бажаєте дізнатись про форми сімейного влаштування та необхідні дії задля допомоги дітям, зввертайтесь за  телефоном 057 725 34 48 до Відділу соціальної роботи по Холодногірському району Харківськго міського центру соціальніх служб "Довіра". 

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Якщо ви любите дітей і Вам потрібна робота – Вам у патронатні вихователі

Відділом соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра"  було проведено зустріч із фахівцями Міського Центру зайнятості, на тему: «Популяризація сімейних форм виховання: створити патронатну родину». В ході зустрічі  було розроблено план спільних дій щодо інформування населення та впровадження послуги патронату.

Розвиток та удосконалення системи сімейного влаштування дітей‑сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України. В Україні запроваджується нова альтергнативна форма сімейного влаштування -  патронатна родина. Це соціальна послуга, що дасть змогу якнайкраще врахувати інтереси дітей, які залишилися без батьківського піклування. Влаштованим під патронат дітям забезпечується індивідуальний підхід та цілодобова увага патронатного вихователя.  Надання послуги сплачується державою у розмірі п’яти мінімальних прожиткових мінімумів.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. 

Патронатний вихователь –  людина, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду та виховання дитини, чиї батьки опинилися у скрутних життєвих обставинах.

Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, у якій за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальне навчання, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Дитина у такій сім’ї не повинна перебувати більше трьох місяців. Тобто, це може бути два місяці або три тижні, але не більше трьох місяців. Якщо за ці три місяці дитина не повертається у свою сім’ю, до біологічних батьків, за рішенням комісії із захисту прав дитини, цей термін може бути продовжений ще на три місяці. Тобто, крайній термін перебування дитини – шість місяців. І протягом цих півроку ведеться пошук або прийомної сім’ї, або усиновлювачів чи опікунів. Різниця між створенням прийомної сім’ї та патронатної -  в тому, що, наприклад, прийомну сім’ю може створити одна особа, а от вимоги саме до патронату – має бути обов’язково 2 спільно проживаючих члена родини.

Вимоги для створення патронатної родини детально прописані у відповідному Законі України.  Таких вимог до потенційних патронатних родин є чимало. Претенденти повинні мати позитивний досвід виховання дітей, мова йде не тільки про виховання власних дітей, а й про інших. Наприклад, робота в садочку чи у школі, громадська робота, тощо. Патронатний вихователь  повинен мати вищу освіту. Крім того, беручи на себе обов’язки патронату, вихователь повинен мати відповідні житлові умови для соціально-психологічної реабілітації дитини, яку бере під свій патронат. Важливою умовою є те, що один із подружжя, саме той, хто буде виконувати обов’язки патронатного вихователя, має бути безробітним. Тобто, людина не має ніде працювати, щоб цілком і повністю надавати послуги патронату. Щодо вікових обмежень, то патронатним вихователем не може стати особа пенсійного віку. Ну і, звичайно, все це має бути підтверджено відповідними документами. 

Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя становить на місяць п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, на теперішній час складає 11 895 грн. Також на кожну дитину, влаштовану у патронатну родину, буде надаватися соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів. Розмір допомоги залежить від віку дітей.

Все, що ми робимо, ми робимо для того, аби кожна дитина отримала шанс на щасливе майбутнє в родині.  Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей.  

Ми активно шукаємо кандидатів для створення патронатних родин. Претендентам потрібно звертатись у Відділи по соціальній роботі Харківського міського Центру соціальних служб "Довіра"

Бажаєте допомогти дітям? Проявіть рішучість – зробіть спробу. Дізнайтесь, що може патронатна сім’я. Звертайтесь за телефонами 063 524 91 45, 725 34 48.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Успішна співпраця із соціальними партнерами

Відділом соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проводиться робота по соціалізації дітей сиріт.

На обліку Відділу соціальної роботи по Холодногірському району перебуває 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які знаходяться в прийомних сім’ях.

Фахівцями безперервно проводиться за наступними напрямками:

- соціально-психологічна підтримка: розвиток комунікативних навичок, формування впевненості у собі та позитивної самооцінки, набуття навичок уникнення та розв’язання конфліктів, вирішення особистісних проблем планування сім’ї, психологічні аспекти подружнього життя;

- налагодження (відновлення) соціальних зв’язків;

- допомога у працевлаштуванні або перекваліфікації, підвищенні кваліфікації, продовженні навчання;

- формування соціально-побутових умінь та навичок в плануванні витрат сімейного бюджету, веденні домашнього господарства, придбанні продуктів харчування, здоровому способу життя, планування дозвілля тощо.

У співпраці із соціальними партнерами було проведено роботу по створенню змістовного дозвілля дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Дітям прийлись до вподоби заняття в тенісній секції та заняття іпотерапієй.

Також для підлітків, які в цьому році закінчили школу, були проведені тестування професійної спрямованості, за їх результатами дітей було влаштовано у відповідні професійно-технічні навчальні заклади.

Робота з даною категорією клієнтів є одним із пріоритетних напрямків роботи Відділу. Дякуємо нашим соціальним партнерам – Благодійному фонду «Лайф інтернешнл» та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Акція

Діти Холодногірського району отримали у подарунок сучасні яскраві рюкзаки, повні корисних та якісних канцелярських речей та із задоволенням прийняли участь у розважальному заході, присвяченому початку шкільного навчального року!  Захід було організовано за допомогою соціальних партнерів.

Висловлюємо щиру подяку Відділу соціальної роботи по Московському району м. Харкова Харківського міського центру соцальних служб "Довіра"  за ініціативу та залучення до цьогорічної акції "Подарунки до школи" для дітей із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах.

Діти із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах та діти із багатодітних сімей оримали у подарунок сучасні шкільні рюкзаки із зошитами, альбомами, кольоровими карандашами, пластиліном, пеналами! Такі подарунки неабияк полегшують батьківські витрати на покупки до школи, що у випадку наших отримувачів послуг є дуже важливою та своєчасною допомогою! А участь дітей у танцювальному флеш-мобі розважила та додатково підвищила настрій, також діти отримали гарний досвід участі у спільній активності! Школярів вітали та розважали аніматори.

Захід проведено із дотриманням норм каратнину.

Ще раз дякуємо організатору акції! Сподіваємось на подальшу корисну співпрацю!

Записів з 1 по 10Всього: 41