Слобідський (Комінтернівський) р-н

Як зрозуміти, що ти готовий усиновити дитину?

Таке питання ставлять люди, які хочуть усиновити дитину. Щоб допомогти визначитися щодо такого відповідального вчинка, фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова можуть запитати подружжя: - «Хочете допомогти дитині, яка потрапила в біду?»  Якщо так, то значить, ви готові. Усиновлення має вирішувати проблему, яка виникла у дитини, а не у дорослих. 

Люди часто діють інакше: розуміють, що їм чогось не вистачає в житті, і намагаються вирішити своє питання усиновленням. Намагаються підібрати дитину під себе - «потрібного» віку, статі, з певним кольором очей. З таким підходом батьки рідко отримують те, чого хотіли. Практично кожна дитина з дитячого будинку пройшла через травмуючі обставини в житті, і в новій сім'ї вона рідко буває спокійною і слухняною. Батьки повинні бути готові допомогти йому пережити травми. В іншому випадку вони швидко розчаруються: «Ми для нього все, а він веде себе погано». Іноді через таке розчарування усиновителі повертають дітей в інтернат.

Все ж таки коли був зроблений вибір – подружжя зважилися усиновити дитину. Запитують, як зробити перші кроки? Спеціалісти Центру пропонують перевірити на сайті Служби у справах дітей та сім'ї, чи мають право подружжя бути усиновлювачами, а потім встати в чергу на усиновлення. Якщо усиновити швидко не вдається, то не впадайте у відчай! Можна  створити прийомну сім'ю, дитину в таку сім'ю віддають до її повноліття. Якщо це не підходить, прийомна сім’я - спеціалісти Центру пропонують створити патронатну сім'ю. Дитина в такій сім’ї тимчасово живе в родині, зберігаючи свої пільги і соціальні виплати. Патронатним батькам держава в цей час платить заробітну плату.

Остаточну форму опіки можна вибрати пізніше. Поки майбутні батьки збирають повний пакет документів, дитина може перебувати, наприклад, в патронатній або прийомній сім'ї, і потім у них буде пріоритет для усиновлення дитини.

Усвідомлене бажання допомогти дитині, стати його батьками – це добро, яке повернеться  сторицею.

Що потрібно знати батькам про усиновлення дитини, та про інші сімейні форми влаштування дітей – сиріт, або дітей позбавлених батьківського піклування – ви зможете дізнатися звернувшись до кваліфікованих фахівців Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова за адресою: вул. Плеханівська, буд. 42, к. 45-47, або за телефоном: 725-26-87, та звернувшись на e-mail:csssdm-kr@ukr.net

 

 

 

Заступник директора-начальник відділу соціальної роботи Журавльова Л.І.

Записів з 1 по 1Всього: 1