Холодногірський (Ленінський) р-н

Вітаємо випускницю-золоту медалістку та її родину!

В Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради відбулася урочиста церемонія нагородження випускників медалістів. Отримувачка послуг Центру, Оксана Петренко, своєю наполегливістю, працею, цілеспрямованістю та жагою до знань здобула заповітну золоту медаль «За високі досягнення у навчанні».

Голова адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради Віталій Кошеленко привітав випускників із успішним закінченням школи і передав вітання від Харківського міського голови Геннадія Кернеса, побажав так само впевнено крокувати по життю, досягати найвищих цілей, поважати батьків та бути просто щасливими. Заступник голови адміністрації району із соціальних та гуманітарних питань Інна Уварова привітала випускників із таким зворушливим святом та наголосила, що саме їм належить будувати майбутнє країни, тому що вони випускники шкіл найпрогресивнішого та найуспішнішого міста України, а тому приречені на успіх. Окрім очікуваної медалі, кожен випускник отримав цінний подарунок від Харківського міського голови.

Пишаємось і щиро вітаємо нашу медалістку та всіх випускників із таким відповідальним та хвилюючим етапом! Бажаємо скористатись численними можливостями до кожноденної побудови свого щасливого життя, адже всі його варті!

Також вітаємо та висловлюємо велику подяку матері Оксани, Самариній Марії Андріївні, за невтомну працю заради успіху та щастя своєї дочки!

Захід відбувався за дотримання всіх епідеміологічних норм та обмежень пов’язаних із дією режиму карантину.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Подаруй дитині радість виховання у сім’ї

Кожній дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та на жаль, таке явище існує. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю.

Тим, хто не байдужий до долі дітей - сиріт і має бажання взяти на виховання дитину, повідомляємо, що наша держава всебічно підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Це прийомні сім'ї  та дитячі будинки сімейного типу, метою створення  яких є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання.

Якщо Ви відчуваєте, що Ваша сім’я може прихистити дитину, яка залишилась без батьків, просимо звертатися до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова за адресою:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45

або телефонувати за номерами: (057) 725-26-86 (87)

ХМЦСС «Довіра»

Стань наставником - зміни життя дитини!

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» пропонує до уваги інформацію про те, як стати наставником. Для дітей, які виховуються в інтернатах дуже важливими є наставники. Завдяки наставнику дитина отримує шанс на нову, щасливу долю.

 

*ЦСССДМ - центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

курс підготовки - курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя

Більшість дітей в інтернатах не мають в кого запитати поради, не мають поруч дорослого, якому вони довіряють, не відчувають такої необхідної підтримки. Тому їм дуже складно адаптуватися до реальності, яка чекає їх після інтернату. Дуже важливою для дітей саме наставники, які допомагають відчути себе особистістю, визначити інтереси та здібності, визначитися з професією, вибудовують моральні цінності, вчать робити вибір, вирішувати повсякденні проблеми та спілкуватися з людьми. 

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 2005 року № 6 організація наставництва здійснюється ЦСССДМ за місцем проживання дитини.

ЦСССДМ здійснюють заходи щодо поширення інформації про наставництво та надають консультації з питань наставництва в усній або письмовій формі, проводять добір кандидатів у наставники, співпрацюють із закладами з метою поширення інформації про наставництво серед працівників закладів, дітей та їх батьків, сприяють в установленні (формуванні) наставницьких стосунків, супроводжують наставників і дітей, які потребують соціально-психологічної підтримки.

Що таке наставництво? 

Наставництво - добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя

Яка мета наставництва?

Метою наставництва є підготовка дитини, яка проживає у закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей.

Які завдання наставництва?

Основними завданнями наставництва є:

- визначення та розвитку здібностей дитини, реалізації її інтересів у професійному самовизначенні;

- надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки;

- формування у дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном та коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг;

- ознайомлення дитини з практиками суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій

- сприяння становленню дитини як відповідальної, успішної особистості;

- формування у дитини навичок здорового способу життя.

Хто такий наставник?

Наставник це - повнолітня дієздатна особа, яка здійснює діяльність з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла  курс підготовки, отримала висновок про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва, та уклала договір про наставництво.

Наставник відповідно до законодавства є відповідальним за порушення ним прав і законних інтересів дитини, заподіяння шкоди її життю та здоров’ю.

Під час перебування дитини в сім’ї наставника строком не більш як три календарних дні у святкові та неробочі дні, під час канікул наставник відповідає за життя, здоров’я та своєчасне повернення дитини до місця її проживання (перебування).

Які потрібно документи щоб стати наставником?

До центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді районів м. Харкова потрібно надати такі документи:

- заяву;

- копію паспорта громадянина України;

- висновок про стан здоров’я за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини»;

- довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС.

За більш детальною інформацією Ви зможете звернутися до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова та служби у справах дітей за місцем фактичного проживання.

Якщо ви хочете допомогти дитині з інтернату –

станьте для неї наставником!

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Як зрозуміти, що ти готовий усиновити дитину?

Таке питання ставлять люди, які хочуть усиновити дитину. Щоб допомогти визначитися щодо такого відповідального вчинка, фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова можуть запитати подружжя: - «Хочете допомогти дитині, яка потрапила в біду?»  Якщо так, то значить, ви готові. Усиновлення має вирішувати проблему, яка виникла у дитини, а не у дорослих. 

Люди часто діють інакше: розуміють, що їм чогось не вистачає в житті, і намагаються вирішити своє питання усиновленням. Намагаються підібрати дитину під себе - «потрібного» віку, статі, з певним кольором очей. З таким підходом батьки рідко отримують те, чого хотіли. Практично кожна дитина з дитячого будинку пройшла через травмуючі обставини в житті, і в новій сім'ї вона рідко буває спокійною і слухняною. Батьки повинні бути готові допомогти йому пережити травми. В іншому випадку вони швидко розчаруються: «Ми для нього все, а він веде себе погано». Іноді через таке розчарування усиновителі повертають дітей в інтернат.

Все ж таки коли був зроблений вибір – подружжя зважилися усиновити дитину. Запитують, як зробити перші кроки? Спеціалісти Центру пропонують перевірити на сайті Служби у справах дітей та сім'ї, чи мають право подружжя бути усиновлювачами, а потім встати в чергу на усиновлення. Якщо усиновити швидко не вдається, то не впадайте у відчай! Можна  створити прийомну сім'ю, дитину в таку сім'ю віддають до її повноліття. Якщо це не підходить, прийомна сім’я - спеціалісти Центру пропонують створити патронатну сім'ю. Дитина в такій сім’ї тимчасово живе в родині, зберігаючи свої пільги і соціальні виплати. Патронатним батькам держава в цей час платить заробітну плату.

Остаточну форму опіки можна вибрати пізніше. Поки майбутні батьки збирають повний пакет документів, дитина може перебувати, наприклад, в патронатній або прийомній сім'ї, і потім у них буде пріоритет для усиновлення дитини.

Усвідомлене бажання допомогти дитині, стати його батьками – це добро, яке повернеться  сторицею.

Що потрібно знати батькам про усиновлення дитини, та про інші сімейні форми влаштування дітей – сиріт, або дітей позбавлених батьківського піклування – ви зможете дізнатися звернувшись до кваліфікованих фахівців Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова за адресою: вул. Плеханівська, буд. 42, к. 45-47, або за телефоном: 725-26-87, та звернувшись на e-mail:csssdm-kr@ukr.net

 

 

 

Заступник директора-начальник відділу соціальної роботи Журавльова Л.І.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Вистава у театрі Музичної комедії

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, батьки із прийомних сімей та батьки із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, відвідали Театр музичної комедії.

 

Ця ініціатива мала на меті зробити театральне мистецтво доступнішим для однієї з найбільш соціально незахищених категорій населення.

Музична комедія створена за мотивами «Донських оповідань» лауреата Нобелівської премії з літератури Михайла Шолохова. Одного разу в хуторі, на березі Дону, баби збунтувалися і вимагають рівноправ'я! 

Сприйняття жінки, як "рівної" у партнерстві, маючої право на свої бажання та пріоритети досить актуальна у сучасному суспільстві. Тому дорослі глядачі отримали поряд с задоволенням ще й теми для обговорення та роздумів.

Дякуємо щиро співробітникам Харківського Театру музичної комедії та сподіваємось на подальшу співпрацю.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

День усиновлення

На базі Центра соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова було проведено круглий стіл до Дня усиновлення із залученням суб'єктів соціальної роботи. 

Щорічно восени, 30 вересня в Україні відзначається День усиновлення – національне свято усиновителів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, які прийняли в свої сім’ї дітей, які втратили з різних обставин рідні сім’ї.

Дата завжди припадає у день великого православного свята — Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Віра, Надія і Любов, які уособлюють головні християнські чесноти, втілюють ідеали мудрості й відкритого серця, безсумнівно, стали добрими покровителями цього свята.

В Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова з нагоди цього свята спеціалістами був проведений круглий стіл за участі спеціалістів служби у справах дітей, комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Індустріальному району Харківської міської ради.

В ході роботи були розглянуті питання щодо популяризації сімейних форм влаштування та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Обговорювались шляхи створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей.

Сподіваємось на те, що все більше дітей в Україні знайдуть своїх батьків.

Хочеться побажати батькам і діткам, перш за все, міцного здоров’я, віри в добро, натхнення, терпіння і обов’язково любові!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Дитині – любляча родина!»

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 20.08.2019 провів соціальну акцію, присвячену «Сімейному патронату».

Сім’я є фундаментальною основою у розвитку особистості дитини. Люди в нашій країні небагато знають про долю дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей-сиріт.

Тільки тоді, коли у дитини формується емоційний зв'язок з батьками, значущими дорослими, у дитини з’являються особистісні цінності, світогляд, духовно-моральний компонент, нормативність поведінки, особистісні якості тощо.

Нажаль, у нашій країні живе дуже багато дітей, які не отримують достатньо любові та піклування, не мають можливості бачити приклад правильної поведінки дорослих, приклад формування здорових та гармонійних відносин з оточуючим світом. У такої дитини формується деформований світогляд. Дитина ще не може виправити життєву ситуацію самостійно. Але ми, дорослі, якім небайдужа доля цих дітей, можемо допомогти!

Для цього потрібно зовсім небагато – показати дитині, що вона комусь потрібна, її приймають, про неї піклуються. Показати, що таке нормальні взаємовідносини, любов, турбота у сім’ї. Для кожного з нас це лише крихта, а для дитини – зміна всього життя.

Мета соціальної акції – показати, що небайдужість до чужої дитини – турбота не тільки про цю дитину, а й про наше сумісне майбутнє, дати інформацію з цього питання. Багато людей були дуже зацікавлені такою новою формою піклування як сімейний патронат і, завдяки проведеній акції, отримали відповіді на питання, консультації спеціалістів. В заході охоплено 357 осіб середнього віку. Сподіваємося, що хтось із зацікавлених і сам не залишиться осторонь та прийме під своє піклування дитину, і таким чином змінить життя цієї дитини!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Історія однієї родини

Одна дівчина виросла в пристойній сім’ї. Була дуже розумна, талановита дитина. І нібито все могло скластися добре, але Оксана ( ім’я змінене ) потрапила до поганої компанії. Почала вживати наркотики. Щоб отримати дороговартісні речовини, дівчина почала красти, за що потрапила до в’язниці. 

Але цей епізод життя нічому не навчив дівчину, і невдовзі після виходу Оксана почала старе життя, за що незабаром знову потрапила за грати. Ось так і спливало життя, поки Оксана не зустріла хлопця і народила чудову донечку. Здавалося, ось він шанс на виправлення, але жінка поклала усі клопоти по вихованню на свою матір і повернулася до звичного образу життя. Бабуся доглядала онуку, а мати жила в своє задоволення. Аж поки родину не приголомшила звістка – Оксана померла. Батько Марійки (ім’я змінене) помер ще раніше. Маленьке невинне дитя залишилося сиротою, і окрім бабусі не має жодної рідної душі. Але доля подарувала бабусі ще один шанс виховати достойну людину. І бабуся Надія (ім`я змінене) докладає для цього усіх зусиль.

З 2017 року родина перебуває на обліку Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова як опікунська сім`я. Родина постійно приймає участь у заходах Центра, і фахівці мали змогу спостерігати як росте маленька Марійка. Аж ось вона вже збирається до школи. Звісно, бабусі важко на невеликі державні виплати придбати усе необхідне для першокласниці. Тому за сприянням Центру було надано адресну допомогу у вигляді шкільного приладдя та канцтоварів для навчання. Бачити радість в очах дитини та вдячність у бабусі – це безцінні моменти, заради яких варто працювати та творити добро. Центр і надалі буде надавати допомогу та підтримку родині, щоб допомогти бабусі виховати гідну людину.

ХМЦСС «Довіра»

Будь успішним! Розвивайся!

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 29 березня 2019 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» разом з ініціативною групою волонтерів на чолі з Іриною Білоус організував захід для дітей-вихованців дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное».

Зустріч мала за мету провести для дітей фотозйомку, в процесі якої їм було зроблено професійний макіяж та фотографії. Діти з допомогою фотографів позували, фантазували та вигадували собі образи та емоції. Також вони мали можливість поспілкуватися с волонтерами, дізнатися більше про волонтерство, чому юнаки та дівчати займаються ним та як це допомагає розвиватися. Також волонтери грали з дітьми в ігри, малювали, що в свою чергу дало змогу краще познайомитися один з одним.

Після того, як фотографії будуть роздруковані, на наступній зустрічі будуть подаровані дітям-вихованцям дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное».

В плані наступних зустрічей волонтерів з цими дітьми є проведення занять для розкриття лідерських і комунікативних якостей, розширення знань та вмінь щодо медіа грамотності й волонтерства.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів, волонтерам Центру «Довіра», дітям-вихованцям дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное» та їх батькам за активну участь у заході та бажання розвиватися.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Прийомна сім’я - шанс на нове життя»

Цікаве життя людини. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться переборювати складні обставини життя. Але є і такі долі, коли не має змоги щось змінити самому.

Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важливо підтримати дітей, чиє життя понівечено та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине, що для них так важливо і чого не вистачає –затишного житла і сім’ї, де їх завжди чекають, де є ті, з ким можна поділитися своїми справами, пожалітись про забитий синець чи успіх у спортивних змаганнях.

Так, нещодавно виконавчим комітетом Харківської міської ради прийнято рішення «Про утворення прийомної сім’ї та влаштування на виховання, спільне проживання дитини-сироти» та розпочато діяльність прийомної сім’ї у Слобідському районі міста Харкова.

Прийомну сім’ю створено подружжям, які мають двох біологічних дітей - хлопчиків, та взято на виховання дитину-сироту - чотирирічну дівчинку.

Ми віримо, що прийомні батьки забезпечують належне виховання дівчинки, передають їй свій досвід, навчать моральним нормам, сімейним традиціям та виховають справжню особистість.

Записів з 1 по 10Всього: 21