Новобаварський (Жовтневий) р-н

СКАЖЕМО «НІ» ДИТЯЧІЙ САМОТНОСТІ

Питання соціального сирітства є одним з найболючіших у сучасній Україні. Існуюча мережа інтернатних закладів не в змозі нині забезпечити ефективну соціалізацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, їхню підготовку до самостійного та сімейного життя.

Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування для влаштування таких дітей на виховання до дитячих будинків сімейного типу, опікунських та прийомних сімей, а також запроваджено інститут патронату та наставництва. Держава надає постійну соціальну підтримку прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу.

Якщо Ви виявили бажання взяти на виховання в свою сім’ю дитину, яка з тих чи інших причин залишилася без батьків, Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», може запропонувати вам оформити одну з форм сімейного виховання: усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронатна сім’я.

З питаннями ви можете звернутися до Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» за адресою:

м. Харків, вул. Полтавський Шлях, б. 11, т. 057 734 90 60.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Співбесіда та тренінг з підготовки міждисциплінарної команди з кандидатом у патронатні вихователі

В Адміністрації Новобаварського району під головуванням заступника голови відбулася співбесіда та тренінг з підготовки міждисциплінарної команди з кандидатом у патронатні вихователі та його помічником. У заході приймали участь представники соціальних служб району, закладів освіти та охорони здоров’я, соціального захисту населення, ювенальної превенції.

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 16.03.2017 №148 «Про деякі питання про здійснення патронату над дитиною» у районі буде надаватися патронатна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя. Ця послуга надається на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин.

Серед переваг функціонування таких сімей є створення максимально сприятливих умов для дітей, яких з тих чи інших причин тимчасово вилучили із родин. Робота таких сімей дозволить забезпечити малечу належним доглядом, створити належні умови для освіти, медичного обслуговування та психологічної реабілітації.

Московський р-н

Забезпечення надійного базису: основа успішного піклування

У ці вихідні, 11-12 червня, працівники Відділу соціальної роботи по Московському району м.Харкова ХМЦСС «Довіра» прийняли участь  у тренінгу: «Забезпечення надійного базису: основа успішного піклування», якій проводили Сімейний центр «You Too» та Громадська організація "Турбота в Дії".

Тренінг був спрямований на прийомних батьків, вихователів дитячого будинку сімейного типу, батьків опікунів, патронатних вихователів, наставників, та працівників, які працюють з даною категорією.

Метою тренінгу було розкрити сутність моделі «Надійного базису», в основі якої є теорія прив’язаності та принципи терапевтичного піклування про дітей, які постраждали від жорстокого поводження, сепарації або втрати батьків і таким чином опинились в інституційному закладі, або в чужий родині. Модель поєднує методи піклування, які збільшують у дітей відчуття безпеки та формують життєву стійкість. Такий підхід до виховання допомагає дітям краще ставитися до самих себе, інших людей, долати можливі життєві труднощі, та приймати себе у опікунській родині.

Присутні отримали ефективні методи опіки, які допоможуть їм дати дитині відчути свою приналежність до сім'ї і встановити порушену у процесі життя прив’язаність. Отримали кейси, які допоможуть керувати емоціями дитини та сформувати довіру до прийомної сім’ї та тих працівників, які опікуються нею.

По закінченню тренінгу працівники  Відділу соціальної роботи по Московському району  м. Харкова отримали сертифікат про успішне проходження тренінгу і опанування нової корисної інформації. Саме тому наші працівникит є професіоналами у своїй роботі,  тому що ніколи не припиняють вчитися і стають успішними, бо горять тим, що роблять!

Захід пройшов із дотриманням карантинних обмежень з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Майбутність і надія

До свята Великодня завдяки співробітництву з соціальним партнером Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова мав змогу надати сприяння отримувачам послуг в отримання гігієнічні наборів.

Завдяки співробітництву із соціальним партнером Відділу соціальної роботи по Шевченківському району - благодійним фондом «Майбутність і надія» – стало можливим до свята Великодня надати допомогу отримувачам послуг із числа родин, де під опікою виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, гігієнічні набори, що дадуть змогу зробити їхнє життя більш комфортним і приємним. Діти надзвичайно зраділи корисним подарункам, які потрібні щодня. Наш Відділ дуже вдячній нашому партнеру – Благодійному фонду «Майбутність і надія» - за надану прекрасну можливість зробити кращим щодення наших отримувачів послуг.  

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Юні спортсмени Новобаварського району

У місті Київі 27-28 березня 2021 року відбувся ХІ Чемпіонат України з Комбат Дзю-Дзюцу серед чоловіків, юніорів та юнаків 12-15 років. У змагання взяли участь спортсмени з 18 областей України.

Серед юних спортсменів є і мешканець Новобаварського району, вихованець прийомної сім'ї, Михайло Шатний, який зайняв 2 місце у розділі клоз-контакт, вікова категорія: 16-17 років, вагова категорія: до 65 кілограмів.

Бажаємо наснаги та нових спортивних звершень!

Пишаємося нашим переможцем!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Альтернативні сімейна форма виховання- патронатна родина

В рамках інформаційної кампанії щодо популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування фахівцями із соціальної роботи Центру соціальних служб Холодногірського району проводяться інформаційні заходи на тему «Альтернативні сімейні форми виховання. Патронатна родина». Семінари проведені спільно з Харківським міським центром зайнятості - для безробітної молоді.

Присутні учасники заходу отримують інформацію про існуючі  форми сімейного виховання для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також про нововведення –професійний патронат, комплексну послугу, що передбачає тимчасовий догляд та виховання дитини в іншій сім’ї до моменту доки батьки не подолають складні життєві обставини. Слухачі отримують інформацію про те, хто може бути патронатним вихователем, що потрібно для створення такої сім’ї, яке грошове забезпечення такої послуги, та до яких державних установ необхідно звертатись для створення альтернативних сімейних форм виховання.

В Україні вцілому, і в Харківській області зокрема, реалізується системна політика щодо профілактики соціального сирітства, запобігання виходу дитини з рідної сім’ї. Центри соціальних служб здійснюють роботу з виявлення родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, не виконують якісно батьківські функції. Таким сім’ям забезпечується допомога у вигляді соціальної адаптації, соціального супроводу,  профілактики.

Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання. Реформа деінституціалізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалася у благополучній родині.

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і соціально-відповідальних людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатна сім’я.

ПАТРОНАТНА СІМ’Я

Патронатна сімя – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатні вихователі отримують від держави кошти на утримання дитини (соціальну допомогу) та відповідну заробітну плату (грошове забезпечення).

26 січня 2016 року був прийнятий Закон Укпвїни «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який уперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім’ї надає послуги з догляду, виховання й реабілітації дитини у своїй родині. Патронатним вихователем може бути повнолітній, працездатний громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своїй домівці.

 

Патронатним вихователем не можуть бути особи:

 •  визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;
 •  позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
 • колишні усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним, опіка, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу було припинено з їх вини;
 • які перебувають на обліку або на лікуванні в психоневрологічному чи наркологічному диспансерах;
 • які зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
 • які не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);
 • яких затверджений Міністерством охорони здоров’я;перелік– які страждають від хвороб, 
 • засуджені за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324 і 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;
 • іноземці, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;
 • особи без громадянства;
 • особи, які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду;
 • інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

Рішення про проходження первинного відбору приймається на підставі аналізу документів, поданих кандидатами в патронатні вихователі, і проведеного соціальною установою разом зі службою у справах дітей обстеження умов їх проживання.

Необхідні документи:

– заява;
– копія паспорта громадянина України;
– копія трудової книжки (за наявності);
– довідка про стан здоров’я кандидата в патронатні вихователі та осіб, які проживають разом із ним, складені за затвердженою формою;
– довідка про відсутність судимості, у тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку й проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі;
– копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
– письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата в патронатні вихователі всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, у тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною

Сім'ям з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:

Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з січня 2020 року це 2027 грн, тобто розмір грошового забезпечення послуг патронатного вихователя – 10135 грн . У разі якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина й одночасно двоє й більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.

Призначення й виплата соціальної допомоги, грошового забезпечення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя здійснюються управлінням соціального захисту населення за місцем проживання патронатного вихователя відповідно до «Порядку оплати послуг патронатного вихователя і виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017. Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються й виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня вибуття з такої родини.

Усе, що ми робимо, робимо для того, аби кожна дитина отримала шанс на щасливе майбутнє в родині.  Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей.  

Більш детальну інформацію можна отримати у районних (м. Харкова) та Харківському обласному центрах соціальних служб​.

Ми активно шукаємо кандидатів для створення патронатних родин та альтернативних форм сімейного виховання.

Якщо Ви хочете усиновити чи взяти дитину під опіку, створити прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, або стати професійним патронатним виховаделем -  звертайтеся до Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова, за адресою: Полтавський шлях, 46, 5 поверх. Тел. 057 725 34 48, 063 524 91 45.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Шукаємо кандидатів у прийомні батьки!

Центр соціальних служб Слобідського району м. Харкова проводить організаційну роботу щодо створення у місті Харкові нових прийомних сімей.

 

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та для спільного проживання від 1 до 4-х дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування. В разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов. Прийомні діти виховуються в сім’ях до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-IV рівня акредитації – до його закінчення.

Держава бере на себе підтримку прийомної сім'ї:

- зберігає за прийомними дітьми статус дитини-сироти та всі відповідні пільги передбачені законодавством;

- надає кошти на утримання дитини та виплачує грошове забезпечення одному із прийомних батьків;

- зберігає раніше призначені аліменти, пенсії, інші виплати, які перераховуються на особистий рахунок дітей, відкритий в установах банку.

Органи опіки та піклування забезпечують збереження житла та майна вихованців та прийомних дітей за місцем його знаходження і здійснюють контроль за його використанням.

Прийомними батьками можуть бути особи, які:

- визнані в установленому порядку дієздатними;

- не були позбавлені батьківських прав;

- мають достатнє матеріальне забезпечення;

- за станом здоров’я можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей;

- пройшли курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки.

Центр соціальних служб направляє кандидатів на навчання до обласного центру соціальних служб для підвищення виховного потенціалу прийомних батьків.

Соціальне супроводження передбачає надання комплексу правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім’ї. Соціальне супроводження прийомних сімей здійснюється постійно.

Документи, які необхідні для створення прийомної сім’ї:

- копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;

- довідка про склад сім'ї;

- копія свідоцтва про шлюб;

- довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з ними;

- довідка про доходи;

- довідка про відсутність судимості;

- письмова згода на утворення прийомної сім'ї всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, засвідчена нотаріально;

- довідка про проходження навчання у прийомні батьки.

За детальною інформацію звертайтеся до

Центру соціальних служб Слобідського району м. Харкова за адресою:

 м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел. (057)7252686, (057)7252687

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Що ми знаємо про сімейні форми виховання? Підтримка дітей, які потребують допомоги

Найбільшою цінністю кожної країни, кожної нації є діти – їх майбутнє. Одним із найблагородніших вчинків людей є захист і виховання дітей, які з будь-яких причин залишилися без батьківського піклування.

Утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування покладається на державу. Тому діяльність держави повинна бути спрямована на створення таких правових форм утримання та виховання дітей, які потребують батьківського піклування, що здатні були б до певної міри замінити сім’ю.

Існує декілька форм прийняття дитини на виховання у сім’ю, серед яких – усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу чи виховання у патронатній сім’ї.

Усиновлення– прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини  на правах  дочки  чи  сина,  що  здійснене  на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться в  її  інтересах  для  забезпечення стабільних і гармонійних умов її життя.

Встановлення опіки та піклування– це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опікуни (піклувальники) є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень. До їх обов’язків належить виховання дитини, піклування про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечення одержання дитиною повної загальної середньої освіти, здійснення повного медичного обстеження підопічного двічі на рік.

Прийомна сім’я- це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу– окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, в яку влаштовуються на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей.

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Якщо Ви маєте бажання усиновити дитину, взяти під опіку, піклування, стати прийомною сім’єю, створити дитячий будинок сімейного типу чи патронатну сім’ю звертайтеся до Центру соціальних служб Слобідського району м. Харкова. Наші спеціалісти нададуть Вам детальну інформацію про кожну форму сімейного виховання.

Чекаємо Вас за адресою: місто Харків, вул. Плеханівська, 42, 4 поверх, каб. 45, 46, 47.

Контактний телефони: (057)725 26 86, 725 26 87

 

Авторка: Андрієвська Юлія Миколаївна, фахівець із соціальної роботи І категорії

ЦСС Слобідського р-ну м. Харкова

Холодногірський (Ленінський) р-н

Любиш дітей і не маєш роботи - спробуй створити патронатну родину

У рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії щодо популяризації сімейних форм виховання Центр соціальних служб Холодногірського району м. Харкова проводить консультування та відбір кандидатів у патронатні вихователі.

Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати у сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання. Реформа деінституціалізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалася у благополучній родині.

В Україні в цілому, і в Харківській області зокрема, реалізується системна політика щодо профілактики соціального сирітства. Центр соціальних служб  здійснює роботу з виявлення родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, не виконують якісно батьківські функції. Таким сім’ям забезпечується допомога у вигляді соціальної адаптації, соціального супроводу,  профілактики.

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і соціально-відповідальних людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Тому в Україні впроваджується нова альтернативна форма сімейного влаштування- ПАТРОНАТНА СІМ’Я.

Патронатна сімя – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини у сімї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатні вихователі отримують від держави кошти на утримання дитини (соціальну допомогу) та відповідну заробітну плату (грошове забезпечення).

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім’ї надає послуги з догляду, виховання й реабілітації дитини у своїй родині. Патронатним вихователем може бути повнолітній, працездатний громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини у своїй домівці. 

Рішення про проходження первинного відбору приймається на підставі аналізу документів, які засвідчують стан здоров'я, житла та мойновий стан кандидатів, і проведеного соціальною установою разом зі службою у справах дітей обстеження умов їх проживання.

Необхідні документи:

– заява;
– копія паспорта громадянина України;
– копія трудової книжки (за наявності);
– довідка про стан здоров’я кандидата в патронатні вихователі та осіб, які проживають разом із ним, складені за затвердженою формою;
– довідка про відсутність судимості, у тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку й проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі;
– копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
– письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата в патронатні вихователі всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, у тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною

Сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:

– Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

– Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з липня 2020 року це 2118 грн, тобто на даний час розмір грошового забезпечення послуг патронатного вихователя – 10590 грн) . У разі якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина й одночасно двоє й більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.

Призначення й виплата соціальної допомоги, грошового забезпечення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя здійснюються управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання патронатного вихователя відповідно до «Порядку оплати послуг патронатного вихователя і виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017. Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються й виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня вибуття з такої родини.

Усе, що ми робимо, робимо для того, аби кожна дитина отримала шанс на щасливе майбутнє в родині.  Сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереження і передання культурних цінностей.  

Більш детальну інформацію можна отримати у районних центрах соціальних служб та Харківському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді​.

Якщо Ви хочете стати професійним патронатним вихователем -  звертайтеся

до Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова.

Тел. 725 34 48, 063 524 91 45

Холодногірський (Ленінський) р-н

Вітаємо випускницю-золоту медалістку та її родину!

В Адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради відбулася урочиста церемонія нагородження випускників медалістів. Отримувачка послуг Центру, Оксана Петренко, своєю наполегливістю, працею, цілеспрямованістю та жагою до знань здобула заповітну золоту медаль «За високі досягнення у навчанні».

Голова адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради Віталій Кошеленко привітав випускників із успішним закінченням школи і передав вітання від Харківського міського голови Геннадія Кернеса, побажав так само впевнено крокувати по життю, досягати найвищих цілей, поважати батьків та бути просто щасливими. Заступник голови адміністрації району із соціальних та гуманітарних питань Інна Уварова привітала випускників із таким зворушливим святом та наголосила, що саме їм належить будувати майбутнє країни, тому що вони випускники шкіл найпрогресивнішого та найуспішнішого міста України, а тому приречені на успіх. Окрім очікуваної медалі, кожен випускник отримав цінний подарунок від Харківського міського голови.

Пишаємось і щиро вітаємо нашу медалістку та всіх випускників із таким відповідальним та хвилюючим етапом! Бажаємо скористатись численними можливостями до кожноденної побудови свого щасливого життя, адже всі його варті!

Також вітаємо та висловлюємо велику подяку матері Оксани, Самариній Марії Андріївні, за невтомну працю заради успіху та щастя своєї дочки!

Захід відбувався за дотримання всіх епідеміологічних норм та обмежень пов’язаних із дією режиму карантину.

Записів з 1 по 10Всього: 30