"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Дитині – любляча родина!»

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 20.08.2019 провів соціальну акцію, присвячену «Сімейному патронату».

Сім’я є фундаментальною основою у розвитку особистості дитини. Люди в нашій країні небагато знають про долю дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей-сиріт.

Тільки тоді, коли у дитини формується емоційний зв'язок з батьками, значущими дорослими, у дитини з’являються особистісні цінності, світогляд, духовно-моральний компонент, нормативність поведінки, особистісні якості тощо.

Нажаль, у нашій країні живе дуже багато дітей, які не отримують достатньо любові та піклування, не мають можливості бачити приклад правильної поведінки дорослих, приклад формування здорових та гармонійних відносин з оточуючим світом. У такої дитини формується деформований світогляд. Дитина ще не може виправити життєву ситуацію самостійно. Але ми, дорослі, якім небайдужа доля цих дітей, можемо допомогти!

Для цього потрібно зовсім небагато – показати дитині, що вона комусь потрібна, її приймають, про неї піклуються. Показати, що таке нормальні взаємовідносини, любов, турбота у сім’ї. Для кожного з нас це лише крихта, а для дитини – зміна всього життя.

Мета соціальної акції – показати, що небайдужість до чужої дитини – турбота не тільки про цю дитину, а й про наше сумісне майбутнє, дати інформацію з цього питання. Багато людей були дуже зацікавлені такою новою формою піклування як сімейний патронат і, завдяки проведеній акції, отримали відповіді на питання, консультації спеціалістів. В заході охоплено 357 осіб середнього віку. Сподіваємося, що хтось із зацікавлених і сам не залишиться осторонь та прийме під своє піклування дитину, і таким чином змінить життя цієї дитини!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Історія однієї родини

Одна дівчина виросла в пристойній сім’ї. Була дуже розумна, талановита дитина. І нібито все могло скластися добре, але Оксана ( ім’я змінене ) потрапила до поганої компанії. Почала вживати наркотики. Щоб отримати дороговартісні речовини, дівчина почала красти, за що потрапила до в’язниці. 

Але цей епізод життя нічому не навчив дівчину, і невдовзі після виходу Оксана почала старе життя, за що незабаром знову потрапила за грати. Ось так і спливало життя, поки Оксана не зустріла хлопця і народила чудову донечку. Здавалося, ось він шанс на виправлення, але жінка поклала усі клопоти по вихованню на свою матір і повернулася до звичного образу життя. Бабуся доглядала онуку, а мати жила в своє задоволення. Аж поки родину не приголомшила звістка – Оксана померла. Батько Марійки (ім’я змінене) помер ще раніше. Маленьке невинне дитя залишилося сиротою, і окрім бабусі не має жодної рідної душі. Але доля подарувала бабусі ще один шанс виховати достойну людину. І бабуся Надія (ім`я змінене) докладає для цього усіх зусиль.

З 2017 року родина перебуває на обліку Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова як опікунська сім`я. Родина постійно приймає участь у заходах Центра, і фахівці мали змогу спостерігати як росте маленька Марійка. Аж ось вона вже збирається до школи. Звісно, бабусі важко на невеликі державні виплати придбати усе необхідне для першокласниці. Тому за сприянням Центру було надано адресну допомогу у вигляді шкільного приладдя та канцтоварів для навчання. Бачити радість в очах дитини та вдячність у бабусі – це безцінні моменти, заради яких варто працювати та творити добро. Центр і надалі буде надавати допомогу та підтримку родині, щоб допомогти бабусі виховати гідну людину.

Записів з 1 по 2Всього: 2