"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

ХМЦСССДМ «Довіра»

Будь успішним! Розвивайся!

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 29 березня 2019 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» разом з ініціативною групою волонтерів на чолі з Іриною Білоус організував захід для дітей-вихованців дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное».

Зустріч мала за мету провести для дітей фотозйомку, в процесі якої їм було зроблено професійний макіяж та фотографії. Діти з допомогою фотографів позували, фантазували та вигадували собі образи та емоції. Також вони мали можливість поспілкуватися с волонтерами, дізнатися більше про волонтерство, чому юнаки та дівчати займаються ним та як це допомагає розвиватися. Також волонтери грали з дітьми в ігри, малювали, що в свою чергу дало змогу краще познайомитися один з одним.

Після того, як фотографії будуть роздруковані, на наступній зустрічі будуть подаровані дітям-вихованцям дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное».

В плані наступних зустрічей волонтерів з цими дітьми є проведення занять для розкриття лідерських і комунікативних якостей, розширення знань та вмінь щодо медіа грамотності й волонтерства.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів, волонтерам Центру «Довіра», дітям-вихованцям дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное» та їх батькам за активну участь у заході та бажання розвиватися.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Прийомна сім’я - шанс на нове життя»

Цікаве життя людини. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться переборювати складні обставини життя. Але є і такі долі, коли не має змоги щось змінити самому.

Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важливо підтримати дітей, чиє життя понівечено та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине, що для них так важливо і чого не вистачає –затишного житла і сім’ї, де їх завжди чекають, де є ті, з ким можна поділитися своїми справами, пожалітись про забитий синець чи успіх у спортивних змаганнях.

Так, нещодавно виконавчим комітетом Харківської міської ради прийнято рішення «Про утворення прийомної сім’ї та влаштування на виховання, спільне проживання дитини-сироти» та розпочато діяльність прийомної сім’ї у Слобідському районі міста Харкова.

Прийомну сім’ю створено подружжям, які мають двох біологічних дітей - хлопчиків, та взято на виховання дитину-сироту - чотирирічну дівчинку.

Ми віримо, що прийомні батьки забезпечують належне виховання дівчинки, передають їй свій досвід, навчать моральним нормам, сімейним традиціям та виховають справжню особистість.

Київський р-н

«Успішний я – успішна моя дитина»

Актуальні питання, корисні поради та цікаві книги – в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулася чергова зустріч групи самопомочі «Успішний я – успішна моя дитина».

В заході прийняли участь батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, а також потенційні батьки-вихователі, які хочуть створити Дитячий будинок сімейного типу. Цього разу присутні обговорили декілька актуальних тем, а саме:

  • Нова українська школа (з чого вона складається, які існують вимоги, нові форми та методи роботи з першокласниками). Як пристосувати режим дня дитини, щоб вона почувала себе комфортно у школі, чому навчати та на що звернути увагу в першу чергу;
  • Оформлення для 14-річних вихованців ID-карток, постановка на квартирний облік тих, кому виповнилося 16 років;
  • Де закінчується «державна дитина» і починається «своя»;
  • Що таке ресурсність, як її виміряти? Колесо балансу і його застосування у повсякденному житті, щоб не вигорати.

В ході спілкування присутні також обговорили питання ефективності соціального супроводу сімей, які взяли на виховання дітей. З метою закріплення отриманих теоретичних знань на практиці до роботи групи були залучені і студенти першого курсу факультету соціальної роботи Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, які проходять практику на базі Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги».

Традиційно учасники групи самопомочі ознайомилися з черговою дитячою книгою-новинкою. Цього разу нею стала історія Джеймса Боуена «Вуличний кіт на ім’я Боб», в якій розповідається про рудого кота, який не лише врятував, а й кардинально змінив життя безпритульного музиканта.

Нагадуємо, що зустрічі групи самопомочі в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова проходять щомісяця за участі представників з усіх районів Харківської області.

Записів з 1 по 3Всього: 3