"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Корисні поради та взаємодопомога

31 травня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулося засідання групи самопомочі батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу і прийомних батьків прийомних сімей, опікунів.

Учасники заходу – жителі декількох селищ Зміївського району Харківської області, поділилися з присутніми своїм досвідом виховання, а також обговорили декілька важливих питань: забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на державному рівні, усиновлення та оформлення опіки, оформлення паспортів при досягненні дитиною 14-річного віку, вихід дитини із прийомної сім’ї та ін.

Згідно чинного законодавства України, всиновленню підлягають всі без виключення діти-сироти, а діти, позбавлені батьківського піклування – лише за відповідним рішенням суду. Не можуть бути всиновленими ті діти, батьки яких перебувають у в’язниці, розшуку або є безвісті відсутніми.

Засідання групи провела керівник проекту Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» Печерських Тетяна Петрівна. Під час засідання вона відзначила, що обговорення таких тем є актуальним на даний час, адже на території міста Харкова та області є декілька дитячих будинків сімейного типу, які потребують постійної підтримки та допомоги.

Засідання групи самопомочі батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу і прийомних батьків прийомних сімей, опікунів на базі Центру Київського району м. Харкова проходить кожного місяця за попередньою домовленістю її учасників.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Циркова сміхотерапія

Фахівці Центру організували безкоштовне відвідування програми, представленої на арені Харківського державного цирку.

Цирк люблять усі — і дорослі, і діти! Тут відчувається краса і міць людського духу, що може подолати будь-які перепони, силу земного тяжіння, має змогу зробити слухняними і величезного слона, і хижого лева, і підступну змію, і навіть невеличкого пацюка. Відвідання цирку є такою подією в житті, що водночас зможе і розважити, і навчити чомусь доброму, і стати прикладом для наслідування, адже щоб стати успішним і популярним артистом цирку, необхідно докласти значні зусилля і тренуватися багато років.

До того ж цирк — це не комп’ютерні ефекти і уявне життя, а живі люди і тварини, які показують глядачам свій талант і красу! На це варто також зважати у наш час суцільного захоплення молоді інтернетом, комп’ютерними іграми і соціальними мережами, коли реальне життя і його радісні моменти інколи стають чимось другорядним.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова організував для дітей-сиріт — вихованців дитячого будинку сімейного типу “Отрадное”, а також для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, безкоштовний перегляд циркової програми “Циркова сміхотерапія”. Глядачі були у захваті від побаченого! Дресировані коні показували трюки, від яких захоплювало дух! Жарти клоунів були смішними і зрозумілими і трирічним дітям, і дорослим. До того ж артисти змогли організувати щось на зразок інтерактивної гри з глядачами, причому бажаючі з залу обиралися чомусь саме такі, які могли підіграти клоунам, виконуючи їхні завдання, часом смішні і несподівані. Що це саме глядачі, а не “підсадні качки”, ми мали змогу переконатися на власному досвіді, бо один із добровольців був обраний із нашої групи. Приємно, що побачена програма була організована харківськими артистами, а цей факт має стати ще однією причиною пишатися нашим улюбленим містом!

Записів з 1 по 2Всього: 2