Холодногірський (Ленінський) р-н

До Всесвітнього дня боротьби із тютюнопалінням

До Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району в он-лайн форматі проведено групи для жінок на тему «Здорове життя – мій вибір».

На групі за допомогою психолога були обговорені засоби, за допомогою яких можна зберегти здоров’я, кинути палити.

Всесві́тній день боротьби́ з тютюнопалі́нням – встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції. Мета Міжнародного дня відмови від паління – зниження тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. Причиною появи боротьби з тютюнопалінням постала передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти.  На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), від вживання тютюну планета втрачає понад 5 мільйонів людей. Очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.

Чим приваблює паління? Паління асоціюється з дорослістю, компанією друзів, цікавою бесідою, приємною обстановкою, відчуттям комфорту. Але вчені з’ясували, що курці проводять дозвілля нудніше і отримують від нього менше задоволення, ніж некурці. Одна з головних причин паління у юнаків – прагнення до самовираження, утвердження власної самостійності, «дорослості».

Тютюн викликає таку саму залежність, як і «важкі» наркотики – героїн та кокаїн. 85% курців хочуть кинути палити, але вдається зробити це лише 10–15 % з них. Великої шкоди курці завдають не тільки собі, а й усім тим, хто їх оточує (пасивні курці). Вдихаючи тютюновий дим у прокуреному приміщенні, пасивний курець зазнає такого ж впливу компонентів тютюну, що й сусід, який палить, часто з тими ж руйнівними наслідками для здоров’я.

 «Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я – ніщо». Цей афоризм дійшов до нас ще з давніх часів, і він не потребує коментарів. Здорова людина – це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов’язки, покладені на неї життям, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності.

Від чого ж конкретно залежить наше здоров’я? – Це декілька основних чинників:

• Спадковість – на 20 %, • Рівень медицини – на 10 %, • Екологія – на 20 %, • Спосіб життя – на 50 %.

Спосіб життя – це той чинник здоров’я, який майже цілком залежить від нашої поведінки. Так що половина здоров’я залежить від тебе, тому своє здоров’я можна поліпшувати або псувати.

Основними складовими здорового способу життя є:

 • Фізкультура.
 • Здорове харчування.
 • Правильний режим навчання та відпочинку.
 • Загартовування.
 • Позитивне світосприйняття.

Тож пам’ятайте: зруйнувати значно легше, ніж створити. Дуже важливо зберегти те, що маємо. Від нас самих залежить, що ми оберемо – шлях до здоров’я чи навпаки – шлях від здоров’я. Якщо ви маєте твердий намір кинути палити, радимо уникати людей та ситуацій, які зможуть спровокувати бажання схопитися за чергову цигарку. Не забувайте про обережність, наполегливість та силу волі. Пам'ятайте, що куріння - це всього лише шкідлива звичка, покинувши яку ви зробите неабияке досягнення.

Кинути курити ніколи не піздно!

Оскільки регулярне куріння завдає великої шкоди здоров’ю, позбутися цієї шкідливої звички необхідно якомога швидше. Відмовитися від цигарок назавжди краще ще до того, як організм почне посилати вам тривожні сигнали. Якщо ви вже безуспішно намагалися кинути палити за допомогою різноманітних методів, то скоріш за все більше не вірите в існування магічного способу позбутися цієї шкідливої звички. Попри те, що нині у продажу можна знайти чимало книг з гучними заголовками на приклад «Легкий спосіб кинути курити», навіть вони не гарантують позитивного результату. Саме тому ми усвідомлюємо, що ніякі поради не мають магічної сили. Не існує єдиного універсального способу кинути палити, який підходив би усім затятим курцям.

Маємо надію, що кожна із учасниць візьме собі до  усідомлення поради, які стануть у нагоді у формуванні особистого засобу створення здорового, щасливого життя.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

31 травня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З КУРІННЯМ

«Куріння або здоров'я - Вам обирати!» - гасло Всесвітньої організації охорони здоров'я

Всесвітній день боротьби з курінням був встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 1988 році.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, паління призводить не тільки до проблем з Вашим власним здоров’ям, а й негативно впливає на такі сфери життя:

Навколишнє середовище:

 • майже 10 млрд сигарет кожного дня опиняються у навколишньому середовищі;
 • на сигаретні недопалки припадає 30-40% сміття, зібраного при чищенні прибережної полоси і прибирання сміття на вулицях міст.

Здоров’я та економіка:

 • у родинах з низьким рівнем доходу витрачають на тютюнові вироби більше 10% свого доходу, а це означає, що у них залишається менше коштів на покупку продуктів харчування, освіту дітей і оплату медичних послуг;
 • від наслідків вживання тютюну щороку помирає понад 8 млн. людей. Понад 7 млн. випадків смерті - споживачі і колишні споживачі тютюну, і більше 1,2 млн. - серед некурців, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму.

Діти:

 • близько 50% дітей потрапляють під дію вторинного тютюнового диму;
 • майже всі діти, батьки яких курять, теж в майбутньому стають жертвою тютюнової залежності;
 • вторинний дим збільшує ризик виникнення синдрому раптової смерті немовляти. У вагітних жінок він призводить до ускладнень вагітності та не виношування плода;
 • щорічно 65 000 дітей гине від хвороб, асоційованих з впливом вторинного тютюнового диму.

Що заважає кинути палити?

5 хибних думок, які заважають кинути палити

і служать відмовкою у курців

№ 1 «При чому тут куріння, при такому рівні забруднення повітря дихати все одно шкідливо»

Одночасний вплив тютюнового диму і токсичних речовин з навколишнього середовища багаторазово збільшує тяжкість негативних наслідків куріння або шкідливих факторів навколишнього середовища окремо. Причому куріння в цьому тандемі відіграє головну роль.

№ 2 «Куріння допомагає мені зняти стрес та нервове напруження»

Паління не знімає стрес, а курці, за статистикою більш схильні до тривожно-депресивних розладів.

№ 3 «Мені говорили, що кидати палити під час вагітності не можна, це може викликати стрес і нашкодити майбутній дитині»

Страшна і небезпечна позиція! Куріння під час вагітності впливає безпосередньо на ріст і розвиток плода. Куріння вагітної жінки, а так само куріння при маленькій дитині може викликати затримку росту і розвитку дитини і завдати шкоди здоров'ю малюка на все життя.

Якщо дбаєте про здоров'я своєї дитини, кидайте курити якомога швидше, а краще - негайно!

№ 4 «Куріння – це звичка, я можу позбутися її коли захочу»

Дуже швидко куріння зі звички перетворюється на хворобу, виникає справжня залежність – психологічна і фізіологічна.

№ 5 «Я курю тільки легкі сигарети. вони не такі шкідливі»

Нешкідливих сигарет не існує! При палінні «легких» сигарет ризик захворіти не зменшується, а курець викурює набагато більшу кількість, що б вгамувати нікотинове голодування.

Усвідомте проблему. Насправді куріння це не звичка, а хвороба, назва якої – нікотинова залежність Кинути палити ніколи не пізно!

Повірте в себе і чітко уявіть собі як ви перестали бути курцем.

Поради для тих, хто вирішив кинути курити

Якщо ви вирішили кинути курити відразу:

 • визначте точний день і годину, коли ви кинете курити; приберіть з очей сигарети, сірники, запальничку, попільничку;
 • намагайтеся уникати ситуацій, в яких ви звикли палити; займіть справами проміжки вільного часу, в які ви зазвичай курили;
 • при гострому бажанні закурити – намагайтеся відволіктися, зробіть три спокійних вдихи і видихи, прогуляйтеся;
 • частіше гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся спортом, пийте більше води;
 • заведіть собі скарбничку і відкладайте гроші, які ви не витратили на покупку сигарет, а в кінці місяця, який ви протрималися без єдиної цигарки, підіть в магазин і купіть собі що-небудь приємне!

Якщо ви вирішили поступово відмовлятися від сигарет:

 • відмовтеся від «зайвих» сигарет, що викурюються чисто машинально;
 • першу сигарету викурюйте не раніше, ніж після сніданку;
 • докурюйте сигарету тільки до середини;
 • намагайтеся курити не затягуючись;
 • закуривши, після першої затяжки намагайтеся погасити сигарету;
 • покуривши ретельно очищайте попільничку і прибирайте її подалі;
 • привчіть себе закурювати через 2 хв. після того як захотіли покурити, потім через 5 хв., потім через 10 хв. і т.д.;
 • якщо у вас скінчилися сигарети, ні у кого не просіть, а якщо пропонують закурити – відмовляйтеся.

Ваш вибір - назавжди відмовитися від куріння!

Ваш виграш - роки здорового життя!

 

Записів з 1 по 2Всього: 2