Московський р-н

Профілактика зловживання наркотиків серед дітей та підлітків

Сучасна молодь не розуміє сенс життя і його справжню цінність. Своїми проявами девіантної поведінки вони не лише руйнують своє здоров’я, а й здоров'я майбутнього покоління, своїх дітей та внуків – майбутнього нашої нації. (М. Горький) 

Ця тема є дуже актуальною, ажде в даний час число молодих людей, які вживають психоактивні речовини, продовжує невпинно  зростати. При цьому, сьогодні навряд чи можна знайти підлітка, який би не знав про смертельну небезпеку наркотиків. Очевидно, що це знання в більшості випадків нікого не зупиняє.

Ці принципи, про які буде йти мова далі, мають на меті допомогти батькам, вихователям та громаді об’єднати профілактичні програми у своїй країні. Важливо розуміти, що для цього потрібна комбінація зусиль батьків, шкіл та громади, щоб ефективно працювати з дітьми та підлітками без наркотиків. Доведено, що при дотриманні цих принципів, знижуються шанси на те, що діти та підлітки,  будуть зловживати психоактивні речовини.

Профілактичні програми повинні посилювати захисні фактори та усувати чи зменшувати фактори ризику.

На ризик стати наркоманом впливають фактори ризику (такі як девіантне ставлення та поведінка, вплив наркотиків, неблагополучні сім’ї) та захисні фактори (такі як батьківська підтримка, академічні успіх та антинаркотична освіта). Усунення факторів ризику (таких як агресивна поведінка та поганий самоконтроль) на ранніх стадіях є більш успішними, ніж тоді, коли дитина страждає від проблем пізніше в її житті.

Ви повинні говорити з дітьми про всі форми зловживання наркотиками, включаючи вживання неповнолітніми легальних наркотиків (наприклад,тютюн або алкоголь), вживання нелегальних наркотиків і неналежне використання легально отриманих речовини (наприклад, інгалянти), або ліків, що відпускаються за рецептом, безрецептурні ліки.

Ви повинні говорити з дітьми про типи проблем зловживання наркотиками в місцевій громаді, намагатися зменшити ризик факторів і спробувати посилити захисні фактори (наприклад, громадські програми).

Перевірте, чи дошкільний заклад вашої дитини усуває фактори ризику зловживання наркотиками, такі як агресивна поведінка, погані соціальні навички та академічні труднощі. Також діти дошкільного віку повинні почути початковий антинаркотичний сигнал. Ніколи не пізно почати розглядати обидві сторони цього питання.

Перевірте, чи початкова школа вашої дитини вживає заходів для покращення соціально-емоційних чинників навчання, усунення факторів ризику, таких як рання агресія, академічна неуспішність та відхід із школи. Школа має допомогти дітям розвивати самоконтроль, емоційну свідомість, комунікативні навички та навички вирішення соціальних проблем. Вони повинні також надавати психологічну підтримку.

Перевірте, чи допомагає середня та старша школа вашої дитини покращити соціальні знання.  Школа має допомагати дітям розвивати хороші звички до навчання, спілкування, стосунків з однолітками. Вони повинні проводити уроки щодо негативного впливу наркотичних речовин на стан людського організму, вчити дітей бути самодостатнім і наполегливо протистояти наркотикам, зміцнювати антинаркотичні настрої.

Навчіться і надавайте подібне повідомлення своїм дітям у перехідні періоди. Профілактика програм, що поєднують дві чи більше ефективних програм, наприклад, сімейні та шкільні програми, більш ефективні, ніж одна програма.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Руслана Плоходька, 3

тел.: 725-13-92, 725-13-93

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/vipmoscowcss

instagram: www.instagram.com/viddil_moscov

Слобідський (Комінтернівський) р-н

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Життя – це те, що людина більш за все намагається зберегти і менш за все береже. Життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. І хочеться, щоб воно було довгим та щасливим. А це можливо тільки за умови міцного здоров’я. І, щоб бути здоровим потрібно його берегти.

З того часу, як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і забрала понад 20 млн. життів. Більше половини нових випадків зараження ВІЛ реєструється серед людей віком від 15 до 24 років. Щодня у світі інфікується понад 6 тисяч юнаків та дівчат.

Що таке СНІД?

СНІД- це хвороба, яка ослаблює організм людини настільки, що він більше не може чинити опір хворобам.

С - СИНДРОМ - означає сукупність різних симптомів і хвороб.

Н - НАБУТОГО - це означає, що він отриманий від когось ще, хто вже має вірус, що заподіює хворобу.

І - ІМУННОГО- це захисна система нашого організму, яка захищає нас від хвороби.

Д - ДЕФІЦИТУ - імунна система слабшає, звідси і "дефіцит". Вона не може більше «захищати тіло від хвороби.»

Що таке ВІЛ?

В - ВІРУС – це мікроорганізм, якого не можна побачити очима, або під мікроскопом. Він часто ховається в людському тілі багато років, перш ніж заподіє хворобу. Навіть коли людина здорова, він (вона) може передавати вірус іншим.

І - ІМУННОГО ДЕФІЦИТУ - вірус руйнує імунну систему організму. Через деякий час, організм не може захистити себе від хвороби.

Л - ЛЮДИНИ - вірус живе лише в людині, а не в тваринах або комарах.

Шляхи інфікування

ВІЛ-інфікована людина – це носій вірусу, здатний заражати здорову особу.

Вірус передається:

• при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою;

• через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднений кров'ю, нестерильний медичний інструмент;

• дитині від ВІЛ-інфікованої матері – інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годуванні грудним молоком.

Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших. Період безсимптомного носійства може тривати 8 – 10 і більше років, після чого розвивається СНІД.

Як вірус НЕ поширюється:

– через контакт з іншими рідинами тіла (сльози, піт, слина);

– через кашель, чхання, торкання, обійми, загальні тарілки або чашки, сидіння поряд з інфікованим, загальний душ або купання з ними;

– через поцілунки. Через комарів, клопів або твари;

– через дотик до тіла померлого від СНІДУ.

Визначити інфекцію можна:

– у відповідь на проникнення вірусу, в організмі людини через 1-3 місяці утворюються антитіла. Їх поява є свідченням ВІЛ-інфекції, а виявляються антитіла за допомогою дослідження крові. Обстеження на СНІД проводяться в кабінетах довіри, де за бажанням це можна зробити анонімно.

– зразки донорської крові досліджуються комплексно на ВІЛ, віруси гепатитів В і С, сифіліс в діагностичних лабораторіях станцій переливання крові.
– вагітні жінки дворазово обстежуються на ВІЛ за добровільною згодою в жіночих консультаціях при взятті на облік та оформленні на пологи.
– в лабораторіях діагностики СНІДу обласних (міських) центрів профілактики СНІДу обстежують контингенти людей, що відносяться до груп ризику: це особи, що вживають наркотики ін'єкційним шляхом, ведуть безладні статеві стосунки або мають статеві контакти з ВІЛ-інфікованими чи хворими на СНІД.

Всі відомості стосовно ВІЛ-інфікованої особи є конфіденційними. Невідкладна медична допомога ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД надається в усіх лікувально-профілактичних закладах України.

Перебіг хвороби.

Перші симптоми хвороби спостерігаються в середньому через 1,5-3 місяці після інфікування. Це так звана гостра стадія ВІЛ-інфекції, і вона спостерігається не у всіх інфікованих. Для гострої стадії характерна тривала лихоманка, схуднення, нічне пітніння, збільшення лімфатичних вузлів. Продовжується недуга 2-3 тижні, і людина нібито одужує, проте вірус залишається в організмі і може інфікувати інших.
Період безсимптомного вірусоносійства триває від кількох місяців до багатьох років (8 і більше). Протягом всього цього часу ВІЛ-інфікована особа почувається здоровою. Проте врешті вірус долає імунний захист і знижує опірність організму. Як наслідок, розвивається СНІД, який проявляється інфекційними хворобами, найчастіше це тривалі запалення легень (пневмонії), туберкульоз, вірусні хвороби (оперізуючий лишай, герпес, цитомегаловірусна інфекція), у деяких хворих розвиваються пухлини чи ураження нервової системи. Хвороба тягнеться кілька років, людина виснажується і гине.

Хоча ефективних ліків від СНІДу ще немає, проте розроблено так звані антиретровірусні препарати, які впливають на рівень вірусу в крові, знижують його і цим значно подовжують життя ВІЛ-інфікованих, зменшують число смертей від цієї хвороби. Найкращим засобом запобігання зараження ВІЛ залишаються профілактичні засоби, дотримання та застосування яких дозволить виключити зі свого життя ризиковані миттєвості.

Чи можна вберегти себе від СНІДу?

На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження інфікування. У зв'язку з цим, необхідно:

• приймати правильні щодо свого здоров'я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експериментувати, самоутверджуватись під тиском з боку однолітків та наркодільців;

• уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів;

• сексуальні стосунки з особами, що вживають наркотики, здебільшого неконтрольовані і вже тому небезпечні;

• важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію, для проведення профілактичного лікування.
 
ВІЛ може торкнутися кожного, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку. ВІЛ – позитивна людина має право вести особисте життя, мати друзів, одержувати інформацію і освіту.

Людина має право жити!

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)наш сайт: http://dovira.kh.ua/

 

facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

 

nstagram: slobidsky_csssdm

Холодногірський (Ленінський) р-н

Групи підтримки для залежних осіб

На баці Відділу по соціальній роботі по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра"  діють постійні групи підтримки для нарко- залежних осіб та членів їх сімей.

Нині проблема алкогольної та наркотичної залежності в суспільстві стоїть особливо гостро. Формування залежності відбувається поступово. Спочатку -  можливість зняти стрес, заспокоїти нерви, відійти від реальності, забути проблеми. Втім, неконтрольоване і регулярне вживання грає злий жарт. Адже «речовина» знищує нервові клітини, розбалансує систему роботи організму і призводить до безсоння, роздратованості, депресії, пригнічення сили волі. На більш серйозних стадіях залежності у залежних можуть спостерігатися різноманітні види психозів. Людина стає залежною і байдужою до всього, окрім речовини. Таке собі замкнене коло, вийти з якого допомогти можуть спеціалісти, а ще, як це часто буває, – родина, яка бачить проблему збоку і готова стати частиною шляху одужання.

Усвідомлення своєї залежності – найперший крок до видужання. Часто такий найперший крок буває найтяжчим.  Нерідко на той момент, коли пацієнт чесно зізнається собі у тому, що не може контролювати свою звичку, хвороба вже міцно осідає в організмі, руйнує характер та внутрішні органи. Одним із симптомів захворювання є втрата ситуативного конт­ролю. Тобто коли людина п’є навіть у тих ситуаціях, в яких це зовсім недоцільно. Наприклад, на роботі або перед нею. Стовідсотковою ознакою залежності є наявність абстинентного синдрому - якщо після кількох днів після вживання речовини у людини є прискорене серцебиття, тремор рук, пітливість, безсоння, тривога, страх, епілептичні напади.

Самостійно призупинити потяг до спиртного практично нереально, кажуть лікарі. Тому на базі Відділу соціальної роботи відбуваються зустрічі людей, які відмовились від залежності та потребують підтримки «рівний - рівному», також проводяться зустрічі для родин залежних людей.

Наші зустрічі проходять у формі вільних бесід-розповідей членів співдружності про свій власний досвід подолання тяги до алкоголю — розповідей про те, як вдається вирішувати труднощі, що виникають з оточуючими, долати прикрощі на роботі і вдома. Чоловіки та жінки навчаються тверезому життю. Знаходять в собі сили змінити своє ставлення до алкоголю. І це працює! На групу може прийти будь-хто, лікар, поліцейський, депутат, водій таксі, двірник, вчитель, - перед хворобою усі рівні.

Зустрічі відбуваються кожного тижня, за адресою: Полтавський шлях, 46, 4 поверх, щопонеділка, о 19.00 - група для жінок, щосереди о 18.30 - група для співзалежних членів родин, щовівторка, щочетверга та щоп’ятниці, змішана група – о 19 годині, та щосуботи об 11 годині. Телефон для довідок 066 035 1796

Якщо Вас не обійшла стороною проблема залежності – приєднуйтесь!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Групи підтримки для залежних осіб

На базі Відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського  центру соціальних служб "Довіра" постійно діють групи підтримки для алко- та нарко- залежних людей та  членів їх родин

Нині проблема алкогольної та наркотичної залежності в суспільстві стоїть особливо гостро. Формування залежності відбувається поступово. Спочатку -  можливість зняти стрес, заспокоїти нерви, відійти від реальності, забути проблеми. Втім, неконтрольоване і регулярне вживання грає злий жарт. Адже «речовина» знищує нервові клітини, розбалансує систему роботи організму і призводить до безсоння, роздратованості, депресії, пригнічення сили волі. На більш серйозних стадіях залежності у залежних можуть спостерігатися різноманітні види психозів. Людина стає залежною і байдужою до всього, окрім речовини. Таке собі замкнене коло, вийти з якого допомогти можуть спеціалісти, а ще, як це часто буває, – родина, яка бачить проблему збоку і готова стати частиною шляху одужання.

Усвідомлення своєї залежності – найперший крок до видужання. Часто такий найперший крок буває найтяжчим.  Нерідко на той момент, коли залежний чесно зізнається собі у тому, що не може контролювати свою звичку, хвороба вже міцно осідає в організмі, руйнує характер та внутрішні органи. Одним із симптомів захворювання є втрата ситуативного конт­ролю. Тобто коли людина п’є навіть у тих ситуаціях, в яких це зовсім недоцільно. Наприклад, на роботі або перед нею. Стовідсотковою ознакою залежності є наявність абстинентного синдрому - якщо після кількох днів після вживання речовини у людини є прискорене серцебиття, тремор рук, пітливість, безсоння, тривога, страх, епілептичні напади.

Самостійно призупинити потяг до спиртного практично нереально, кажуть лікарі. Тому на базі Відділу соціальної роботи по Холодногірському району відбуваються зустрічі людей, які відмовились від залежності та потребують підтримки «рівний - рівному», також проводяться зустрічі для родин залежних людей.

Наші зустрічі проходять у формі вільних бесід-розповідей членів співдружності про свій власний досвід подолання тяги до алкоголю — розповідей про те, як вдається вирішувати труднощі, що виникають з оточуючими, долати прикрощі на роботі і вдома. Чоловіки та жінки навчаються тверезому життю. Знаходять в собі сили змінити своє ставлення до алкоголю. І це працює! На групу може прийти будь-хто, лікар, поліцейський, депутат, водій таксі, двірник, вчитель, - перед хворобою усі рівні.

Зустрічі відбуваються кожного тижня, за адресою: Полтавський шлях, 46, 4 поверх, щопонеділка, о 19.00 - група для жінок, 

кожного вівторка - о 18.00 - група для співзалежних членів родини,

щосереди та щоп’ятниці, змішана група – о 19 годині, та щосуботи об 11 годині. Телефон для довідок 066 035 1796

Якщо Вас не обійшла стороною проблема залежності – приєднуйтесь!

Київський р-н

Профілактика наркоманії

Міжнародний день боротьби з наркоманією та незаконним розповсюдженням наркотиків відзначається щороку 26 червня. Цю дату було встановлено у 1987 році Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй в рамках Десятиріччя боротьби з наркоманією.

Наркоманія – це стан, який характеризується патологічним потягом до різних психоактивних речовин, постійним збільшенням дози споживання, розвитком психічної та фізичної залежності, а також вираженими медико-соціальними наслідками.

На даний час найбільш поширеними у світі є так звані синтетичні наркотичні речовини, які виробляються і потрапляють в тіньовий обіг в обхід чинного законодавства. Висока популярність цих речовин обумовлена доступністю придбання через мережу Інтернет та низькою вартістю в порівнянні з «класичними» наркотиками. Серед синтетичних наркотичних речовин найбільш популярними є так звані суміші для паління – «спайси» та «солі».

Нажаль, наркоманія як соціальне явище зустрічається по всій земній кулі, забираючи щороку найцінніше, що є у кожної людини – життя. Значну роль у ефективній боротьбі з наркоманією відіграє профілактика зловживання психоактивними речовинами, яка включає у себе роботу із населенням для попередження виникнення цієї пагубної залежності.

Основною метою профілактики наркоманії є формування у населення, і особливо у молоді активної життєвої позиції неприйняття вживання наркотиків. Батьки повинні здійснювати постійний контроль за своїми дітьми, проводити профілактичні бесіди та роз’яснювати їм про наслідки вживання наркотиків.

Для того, щоб підростаюче покоління росло здоровим, активним, цікавим до життя і постійного самовдосконалення, батьки повинні приймати постійну участь у житті своїх дітей, акцентуючи головну увагу на наступних аспектах:

 • правильній організації дозвілля дитини;
 • формуванні навичок здорового способу життя;
 • надбанні морально-етичних цінностей у молодого покоління;
 • всебічному розвитку дитини у будь-якому віці;
 • залученні до тематичних заходів профілактичного характеру.

Спеціально до Міжнародного дня боротьби з наркоманією студенти другого курсу Харківської гуманітарно-педагогічної академії під час проходження практики на базі Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» розробили тематичний буклет. Головною метою створення і розповсюдження таких матеріалів є профілактика, направлена на мінімізацію випадків наркоманії, а отже, і її небезпечних наслідків у подальшому.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Профілактична робота спрямована на подолання алкогольної залежності сімей

На базі Відділу соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова Харківького міського центру соціальних служб «Довіра» було проведено зустріч з представниками організації анонімних алкоголіків м. Харкова.

Скрізь говорять про шкоду алкоголю, але багато хто все одно продовжує пити. Дуже часто це призводить не тільки до розпаду особистості людини, але і до розпаду іі родини.

Анонімні алкоголіки – це спільнота чоловіків і жінок, які діляться один з одним своїм досвідом, силою і надією, для того щоб подолати власну залежність та допомогти іншим вилікуватись від алкоголізму.

Працівники Відділу соціальної роботи навели приклади з власного досвіду, де проблема залежності призвела не тільки до розпаду сім’ї, а й до насильства і соціального сирітства.

Наприкінці зустрічі представники організації надали візитівки та буклети, з метою розповсюдження серед сімей, у яких існує така проблема для здійснення спільних заходів, спрямованих на запобігання сімейному неблагополуччю.

Сподіваємося, що наша співпраця буде продуктивною і, навіть, якщо одна людина подолає залежність – це стане для нас великою перемогою!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Акція «Попередити та зупинити наркотик»

Всесвітній день боротьби з наркоманією відзначається щороку 26 червня. Наркоманія – це величезна проблема всього світу і статистичні дані приголомшливі – кількість наркозалежних людей зростає. Найбільш вразливий прошарок населення – це підлітки від 15 років і молодь. 

Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» 16 червня 2021 року організував та провів профілактичну акцію для молоді щодо протидії наркоманії, яка відбулася біля станції метро «Спортивна». Для проведення заходу було запрошено представника Комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Слобідському району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

У рамках акції «Попередити та зупинити наркотик» представникам молоді було роз’яснено про  явища, породжувані вживанням наркотиків, які несуть у собі велику небезпеку. Вживання наркотиків, перш за все, негативно впливає на здоров'я людей, сприяє розвитку соматичних і психічних захворювань, і це одна з причин збільшення смертності населення.

Тому, хто хоче домогтися успіху у житті, відбутися як розумна людина, яка є вільною у виборі професії, життєвих цінностей, зробити кар’єру, придбати певний соціальний статус – з наркотиками не по дорозі.

Краща профілактика наркозалежності – ведення здорового способу життя! Саме це є однією з основних умов збереження здоров’я. Здоров’я – це основа реалізації фізичних та психічних можливостей і здібностей кожної особистості.

Вживання наркотиків - це трагедія з першого разу, це уявне задоволення, що приводить до руйнування здоров'я і особистості. Правильний вибір - це життя без наркотиків!

Саме тому дуже важливо попередити, не допустити цього явища.

Під час акції охоплено 106 осіб з числа підлітків та молоді, якім було розповсюджено профілактичні листівки.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

наші сайти: http://dovira.kh.ua/

https://slobidsky-csssdm.business.site

facebook: https://www.facebook.com/Css.slobidskiy

Instagram: slobidsky_css

Холодногірський (Ленінський) р-н

Профілактичний захід для підлітків «Профілактика залежної поведінки»

Напередодні літніх канікул завдання профілактики є мінімізація втягування молоді до залежностей постає вкрай важливо. У трамках проведення місячника «Антинаркотик» на базі Харківського професійного ліцею залізничного транспорту працівниками Відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" спільно із волонтерами Відділу було проведено профілактичний тренінг на тему «Профілактика залежної поведінки».

Метою заходу було підвищення рівня інформованості учнів щодо проблем, які пов'язані із вживанням наркотиків. Відпрацювання навичок, які попереджають вживання психоактивних речовин, розвиток негативного ставлення до цих шкідливих звичок, формування стійкого негативного ставлення до наркотиків.

На прикладі наркозалежності було пояснено загальний механізм формування будь-якого виду залежної поведінки. Окремо було акцентовано увагу на ігровій та інтернет залежностях, які широко розповсюджені сьогодні серед молоді. Вони поширюються з небувалою швидкістю, тож впевнено можуть вважатися новітніми соціальними хворобами. Особливість їх полягає у тому, що етапи їх розвитку складно помітити, а коли наслідки стають очевидними, то вже важко щось змінити на краще, тому цю проблему краще попередити.

Протягом занять підлітки мали можливість сформувати уявлення про те, що таке адиктивна = залежна поведінка, яка природа цього явища, які бувають види та чинники формування залежностей серед підлітків. Також була надана інформація про те, як через ці згубні звички відбувається порушення психічної та фізіологічної рівноваги, до яких психофізіологічних та соціальних наслідків це призводить. Наприкінці заняття учні мали змогу отримати відповіді на власні питання з цієї проблеми.

Щиро дякуємо волонтерам - студентам Харківського національного університету ім. Г.С. Сковороди та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція для батьків

Саме від батьківської компетенції залежить благополуччя дітей. Тому до Всесвітьного дня захисту дітей було приурочено лекцію для батьків, з інформацією про емоційний інтелект, засоби успішної комунікації та ненасильницького спілкування.

Не секрет, що виховання - складна справа, що відбувається кожен день, результат якої буде тільки через деякий час. Тому для інформування про важливе, на що варто звернути увагу батькам для отримання кращого результату виховання було проведено лекцію за допомогою волонтерів - практикуючого психолога та педагога, членів Благодійної організації "Благодійний фонд "Лада".

Батьки отримали інформацію щодо провідної вікової діяльності у кожній віковій категорії дітей, а також продуктивних засобів спілкування з дитиною задля попередження зануреності у гаджети. Протягом місяця планується проведення ще декількох просвітницьких заходів для батьків.

Долучайтеся, батьки, та повідомляйте зацікавленим про можливість участі!

Бажаючі  дізнатись більше інформації про заходи можуть телефонувати: 

063 524 91 45

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Всесвітній день відмови від тютюнопаління

«Куріння або здоров'я - Вам обирати!» - гасло Всесвітньої організації охорони здоров'я. Працівники відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" спільно з волонтерами організували та провели вуличну акцію з нагоди відзначення 31 травня – ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТЮТЮНОПАЛІННЯМ, яка проходила біля станції метро "Спортивана", поруч зі стадіоном "Металіст".

Мета профілактичної акції - популяризація здорового способу життя, актуалізація особистих приоритетів, пошук альтернативних способів зняття напруги загалом та під час карантинних обмежень. В заході були охоплені молодь та свідомі дорослі, які відгукнулися на пропозицію замислитись над темою, власного здоров`я, його збереження та відновлення, впливу тютюнопаління на різі сфери життя.   

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням був встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 1988 році. За даними ВООЗ, паління призводить не тільки до проблем з вашим власним здоров’ям, а й негативно впливає на такі сфери життя:

 

Навколишнє середовище

 • майже 10 млрд сигарет кожного дня опиняються у навколишньому середовищі;
 • на сигаретні недопалки припадає 30-40% сміття, зібраного при чищенні прибережної полоси і прибирання сміття на вулицях міст.

 

Здоров’я та економіка

 • у родинах з низьким рівнем доходу витрачають на тютюнові вироби більше 10% свого доходу, а це означає, що у них залишається менше коштів на покупку продуктів харчування, освіту дітей і оплату медичних послуг;
 • від наслідків вживання тютюну щороку помирає понад 8 млн. людей. Понад 7 млн. випадків смерті - споживачі і колишні споживачі тютюну, і більше 1,2 млн. - серед некурців, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму.

 

Діти

 • близько 50% дітей потрапляють під дію вторинного тютюнового диму;
 • майже всі діти, батьки яких курять, теж в майбутньому стають жертвою тютюнової залежності;
 • вторинний дим збільшує ризик виникнення синдрому раптової смерті немовляти. У вагітних жінок він призводить до ускладнень вагітності та не виношування плода;
 • щорічно 65 000 дітей гине від хвороб, асоційованих з впливом вторинного тютюнового диму.

 

Що заважає кинути палити?

5 хибних думок, які заважають кинути палити і служать відмовкою у курців

 

№ 1 «При чому тут куріння, при такому рівні забруднення повітря дихати все одно шкідливо»

Одночасний вплив тютюнового диму і токсичних речовин з навколишнього середовища багаторазово збільшує тяжкість негативних наслідків куріння або шкідливих факторів навколишнього середовища окремо. Причому куріння в цьому тандемі відіграє головну роль.

 

№ 2 «Куріння допомагає мені зняти стрес та нервове напруження»

Паління не знімає стрес, а курці, за статистикою більш схильні до тривожно-депресивних розладів.

 

№ 3 «Мені говорили, що кидати палити під час вагітності не можна, це може викликати стрес і нашкодити майбутній дитині»

Страшна і небезпечна позиція! Куріння під час вагітності впливає безпосередньо на ріст і розвиток плода. Куріння вагітної жінки, а так само куріння при маленькій дитині може викликати затримку росту і розвитку дитини і завдати шкоди здоров'ю малюка на все життя.

Якщо дбаєте про здоров'я своєї дитини, кидайте курити якомога швидше, а краще - негайно!

 

№ 4 «Куріння – це звичка, я можу позбутися її коли захочу»

Дуже швидко куріння зі звички перетворюється на хворобу, виникає справжня залежність – психологічна і фізіологічна.

 

№ 5 «Я курю тільки легкі сигарети. Вони не такі шкідливі»

Нешкідливих сигарет не існує! При палінні «легких» сигарет ризик захворіти не зменшується, а курець викурює набагато більшу кількість, що б вгамувати нікотинове голодування.

 

Усвідомте проблему. Насправді куріння це не звичка, а хвороба, назва якої – нікотинова залежність. Кинути палити ніколи не пізно!

Повірте в себе і чітко уявіть собі як ви перестали бути курцем.

 

Якщо ви вирішили кинути курити відразу:

 • визначте точний день і годину, коли ви кинете курити; приберіть з очей сигарети, сірники, запальничку, попільничку;
 • намагайтеся уникати ситуацій, в яких ви звикли палити;
 • займіть справами проміжки вільного часу, в які ви зазвичай курили;
 • при гострому бажанні закурити – намагайтеся відволіктися, зробіть три спокійних вдихи і видихи, прогуляйтеся;
 • частіше гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся спортом, пийте більше води;
 • заведіть собі скарбничку і відкладайте гроші, які ви не витратили на покупку сигарет, а в кінці місяця, який ви протрималися без єдиної цигарки, підіть в магазин і купіть собі що-небудь приємне!

 

Якщо ви вирішили поступово відмовлятися від сигарет:

 • відмовтеся від «зайвих» сигарет, що викурюються чисто машинально;
 • першу сигарету викурюйте не раніше, ніж після сніданку;
 • докурюйте сигарету тільки до середини;
 • намагайтеся курити не затягуючись;
 • закуривши, після першої затяжки намагайтеся погасити сигарету;
 • покуривши ретельно очищайте попільничку і прибирайте її подалі;
 • привчіть себе закурювати через 2 хв. після того як захотіли покурити, потім через 5 хв., потім через 10 хв. і т.д.;
 • якщо у вас скінчилися сигарети, ні у кого не просіть, а якщо пропонують закурити – відмовляйтеся.

Ваш вибір - назавжди відмовитися від куріння!

Ваш виграш - роки здорового життя!

Записів з 1 по 10Всього: 47