Новобаварський (Жовтневий) р-н

Профілактика наркоманії

Завжди будьте уважні, якщо вам пропонують спробувати щось «для заспокоєння», «покращення настрою», «щоб бути веселішим». Таке «щось» можуть пояснювати так: «це не заборонено», «це безпечно», «це просто», «це легально».

Наркотики — це не тільки те, за що саджають до в’язниці, але і та в’язниця, яку людина будує навколо себе.

Наркоманія — загальносоціальна проблема, до якої долучається, на жаль, все більше і більше людей, і підлітків, і дорослих. Наркоманія розвивається досить стрімко. Важко заздалегідь передбачити, коли забавка переростає в рабську залежність людини від наркотику. Часто досить 1-3 вживань препарату, щоб з’явилася потреба повторити, щоб зродився нездоланний до нього потяг.

Серед молоді нерідко побутує думка: якщо лише раз спробувати наркотик задля цікавості, то в цьому немає нічого «жахливого». Це дуже небезпечна помилка. Самотужки припинити навіть епізодичне вживання наркотиків надзвичайно важко, практично неможливо. Та якщо вже «знайомство» з наркотиками відбулося, то чим раніше така людина звернеться за допомогою, тим легше буде позбутися потягу, звички до смертельної отрути.

У зоні ризику найчастіше, на нашу думку, потрапляють діти та молодь, тому необхідно якнайактивніше проводити профілактику, присвячену проблемі наркоманії.

За сприянням центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Новобаварського району в Харківському державному соціально-економічному коледжі для студентів проведенобесіду на тему «Профілактика негативних явищ»

Під  час бесіди зі студентами обговорено: загальні, очевидні та фізіологічні ознаки наркоманії, загальну інформацію про наркотики та опис найбільш поширених видів наркотиків, їх вплив на організм, міфи про наркотики та їх витоки, наркотики і культура, поради (що робити, якщо в родині наркоман), невідкладна допомога і багато іншого.

Ми Вам бажаємо повного, енергійного, повноцінного життя без наркотиків!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Обережно - ВІЛ/СНІД!!!

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 2 грудня провів вуличну акцію, яка присвячена Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ та СНІДом.

Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

Головна мета заходу − звернути увагу суспільства на цю проблему і, зокрема, як попередити інфікування через обрання альтернативних шляхів поведінки (культура сексуальних відносин, дотримання здорового способу життя тощо) та виховати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей у суспільстві.

В Україні, за даними Центру громадського здоров'я МОЗ, з 1987 року офіційно зареєстровано 341 084 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян, зокрема 114 487 випадків захворювання на СНІД і 49 751 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як спільне використання голок та шприців або практикування небезпечних статевих відносин.

Саме профілактика – головний інструмент у боротьбі з проблемою СНІДу, оскільки обізнаність у цьому питанні дозволяє попередити розповсюдження хвороби, а також продемонструвати людям, як безпечно взаємодіяти з зараженими людьми.

Сьогодні, молодь, яка прийняла участь у акції, отримала корисні консультації щодо ведення здорового способу життя, усвідомленості у поведінці та взаємовідносинах, а також місць, до яких можна звернутися за допомогою.

Завдяки проведеній акції було охоплено 538 осіб.

Записів з 1 по 2Всього: 2