Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Загальні правила дотримання здорового способу життя

У рамках інформаційно просвітницької кампанії "#ЛайфхакиЗдоровогоСпособуЖиття" волонтери Харківського міського центру соціальних служб "Довіра".  З корисною інформацією можете ознайомитися на сторінці У фейсбуці за посиланням: @KhCSSDovira, та на волонтерській сторінці в інстаграм - @volontiory_tsentra_doverie.

Стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя. Тому справедливі є слова: «Ваше здоров’я у ваших руках».

В основі здорового способу життя лежать такі принципи:

  • раціональне харчування;
  • оптимальний руховий режим;
  • загартування організму;
  • особиста гігієна;
  • відсутність шкідливих звичок;
  • позитивні емоції;
  • інтелектуальний розвиток;
  • моральний і духовний розвиток;
  • формування  розвиток вольових якостей.

Раціональне харчування має п’ять основних вимог:

  • Кількість їжі – це стільки, щоб вона забезпечила добові енерговитрати організму;
  • Якість їжі – правильне співвідношення жирів, білків, вуглеводів, вітамінів, мікроелементів, води відповідно до вікових періодів дитини;
  • Правильно організований режим прийому їжі;
  • Засвоєння їжі – створення приємної обстановки при прийомі їжі;
  • Щоб їжа не була шкідливою.

Дотримуючись цих принципів та вимог кожен може зміцнити власне здоров'я, мати позитивний настрій, сили та бажання впевнено рухатися по життю!

Обирайте здоровий спосіб життя!

ХМЦСС «Довіра»

Профілактика туберкульозу

Волонтери Харківського міського центру соціальних служб «Довіри» пропонують ознайомитися з інформацією щодо профілактики туберкульозу у рамках інформаційно-просвітницької роботи до Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу. Найчастіше цього збудника називають бацилою або паличкою Коха, на честь науковця, який відкрив її у 1882 р.

Туберкульоз передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз у більшості випадків вражає легені, але захворювання може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі, статевих органах тощо.

Туберкульозом заражаються при вдиханні повітря, в якому є збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу.

Цей мікроорганізм є стійким до навколишнього середовища. Мікобактерія туберкульозу не боїться холоду і нетривалого впливу високих температур. Вона довгий час зберігається у навколишньому середовищі: у пилу, ґрунті, снігу, льоді. Легко потрапляє в організм людини, проте, частіше не викликає захворювання, а вступає в «мирні» відносини з імунною системою організму, яка контролює її перебування в організмі. В «мирних» стосунках з людиною паличка Коха знаходиться у «сплячому» стані в організмах у більшості інфікованих осіб, проте, захворювання не розвивається протягом життя. Лише у 10 % осіб, які інфікувалися паличкою Коха, розвивається захворювання.

Це, насамперед, особи з ослабленою імунною системою внаслідок багатьох захворювань. В першу чергу, ВІЛ-інфекція, яка вражає імунну систему, а також інші хвороби, які значно її ослаблюють: цукровий діабет, захворювання, при яких людина повинна приймати препарати, які пригнічують імунну систему.

Крім зазначених категорій осіб, що мають підвищений ризик до цієї хвороби, на туберкульоз, можуть захворіти особи, в яких імунна система зазнала ослаблення через надмірне перевантаження і виснаження організму. Такі стани бувають при перевтомі, надмірній праці і постійних стресових ситуаціях, поганому харчуванні, зловживанні алкоголем, наркотиками, тютюном тощо.

На туберкульоз можуть захворіти навіть особи з міцним імунітетом при масивному попаданні збудника захворювання в організм. Такі ситуації зазвичай виникають при близькому контакті з хворою на активний туберкульоз людиною через кашель, чхання, при розмові або попаданні в організм великої кількості повітря, яке заражене мікобактерією туберкульозу. Зараження може відбутися в закритих приміщеннях, які погано провітрюються, де перебуває або перебувала хвора на туберкульоз людина, у громадському транспорті, у магазині, кінотеатрі та будь-яких громадських приміщеннях з великим скупченням людей.

Пам’ятайте, що на відкритому просторі ризик зараження туберкульозом менший, ніж у закритому приміщенні!

Симптоми туберкульозу

Туберкульоз тривалий час розвивається в організмі людини без будь-яких зовнішніх ознак. У цей період мікобактерія туберкульозу, яка потрапила у легені, починає розмножуватись у легенях або інших органах, а імунна система намагається зупинити або сповільнити цю агресію. Коли ступінь ураження органу набуває значних розмірів, людина починає відчувати нездужання і в неї спостерігається:

  • кашель, що триває понад 2-3 тижні;
  • рясне потовиділення вночі;
  • слабкість;
  • безпричинна втрата ваги;
  • підвищення температури тіла до 37 і більше градусів без видимої на те причини, що триває понад тиждень.

У деяких випадках може бути кровохаркання, біль у грудній клітці, задишка.

Туберкульоз – це не вирок! Туберкульоз виліковний! Тому, за наявності хоча б декількох із перерахованих симптомів, Ви маєте звернутися до сімейного  лікаря для обстеження на туберкульоз. Важливо своєчасно встановити діагноз та розпочати лікування. Це дає великі шанси на одужання.

Пам’ятайте!!! Щоб виявити туберкульоз на ранніх стадіях і успішно його вилікувати існують кілька методів діагностики: у дітей це реакція Манту, яка проводиться дітям до 14 років, флюорографічне обстеження, яке проводиться всьому населенню починаючи з підліткового віку, мікроскопія мокротиння і рентгенографія для уточнення діагнозу.Ці методи інформативні і безпечні для здоров’я.

Будьте на сторожі свого здоров’я та здоров’я своїх дітей та близьких!

ХМЦСС «Довіра»

Сімейне дозвілля

Карантин триває. І є потреба організувати дозвілля своєї родини, допомогти дітям обрати розвиваючі хобі у реальному житті, а не тільки в інтернеті.

Волонтери Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» пропонують вам ознайомитися з цікавими творчими техніками: 

1. Каліграфія - мистецтво красивого письма

Каліграфія – це не тільки ієрогліфи.Зводити літерні знаки в ранг мистецтва можна і кирилицею, і арабською в’яззю, і івритом. І це схоже на певний вид малювання!

 2. Дудлінг і зентангл - ірраціональний живопис

Не  знаєте що малювати? Малюйте каракулі. Дудлінг з англійської так і перекладається - "каракулі" (doodle). Це стиль малювання, який не тільки розвиває пам’ять і креативність, а також вже є самостійною формою сучасного мистецтва.

3. Марблінг - малювання на воді

Даний вид заняття підійде тим, хто завжди напружений та нервовий. Спробуй його та отримуй масу задоволення. Нерозчинними фарбами створюється візерунок на водній гладі, а потім переноситься на папір, тканину або будь-яку поверхню.

4. Фрізлайт - замерзле світло

Можливо, вам вже зустрічалися дивні молоді люди, які чаклують ліхтариками перед фотокамерами. Це фрізлайтери. Спробуй подивитися відеоролики про це і будете вражені.

 5. Канзаші - прикраси зі стрічок

Канзаші - це техніка рукоділля, за допомогою якої створюються красиві шпильки, брошки та інші прикраси. Щоб спробувати себе у цьому напрямку, вам буде потрібно кілька атласних стрічок, свічка або запальничка і голка з ниткою.

6. Фелтинг - валяння вовни

Фелтинг  - це техніка рукоділля, коли з вовни створюються об’ємні іграшки. Порадуєте не тільки себе, але і рідних.

7. Ізографіка - вишивка по картону

Все, що потрібно, щоб творити у цьому напрямку, - щільний папір і нитки. Дуже добре підходить для спільної сімейної творчості.

9. Печворк - клаптева шиття

Для чого викидати непотрібні речі? Зробити з них щось креативне може кожний.

10. Розпис пряників

Солодощі, пряники, булочки… Стало солодко? Тому гайда малювати на них гарні картинки.

Пам'ятайте, що час проведений у колі родини, допомагає всім членам сім’ї бути ближче один до одного, розуміти та відчувати один одного краще.

ХМЦСС «Довіра»

Поради для підтримання гармонійних відносин у родині

Для того, щоб підтримувати гармонію в сім’ї необхідно постійно докладати зусиль. Щоб рутина і побут не знищили почуття, а сімейне життя не переросло в звичку, волонтери Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» пропонують до вашої уваги поради, які допоможуть зберегти гармонію у сімейних відносинах:

1. Дотримуйтеся балансу між роботою та сімєю. Не так легко дотримуватися рівноваги між роботою та сімейним життям. Але ваша сім’я потребує не менше, а може й більше уваги, ніж ваша робота.

2. Доглядайте за собою. Часто батьки проводять увесь свій час, піклуючись про когось та забувають про себе та свої власні бажання.

3. Дотримуйтеся дисципліни. Дисципліна не означає покарання. Власним прикладом покажіть дітям як конструктивно використовувати свій час.

4. Встановіть межі. Ми часто встановлюємо межі, щоб вберегти дітей від небезпек та пошкоджень. Важливо пояснювати дітям з якою метою встановлюються обмеження.

5. Спілкуйтеся. Спілкування надзвичайно важливе. Слухайте один одного та підтримуйте.

6. Спільний час. Придумайте активності, які б вимогли робити разом всі члени родини.

7. Спільні рішення. У сучасному світі є настільки багато прихованих небезпек, що без батьківської підтримки та пояснень, дітям часом дуже складно розібратися.

8. Вселяйте спокій. У складні періоди, коли у когось з членів родини проблеми або в родині відбулася втрата, вмійте вислухати та підтримати.

9. Важливо знаходити час один для одного. Діти вчаться спілкуванню з іншими людьми на моделі власних батьків – пам’ятайте це!

Цінуйте  та піклуйтеся про членів своєї родини!

ХМЦСС «Довіра»

Поради щодо відновлення потенціалу після тривалих вихідних, відпустки чи лікарняного

Волонтери Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" пропонують вам ознайомитися з порадами щодо відновлення потенціалу після тривалих вихідних, відпустки чи лікарняного, які допоможуть вам швидше війти у професійну діяльність чи навчання.

Пройдіть короткий тест на визначення готовності до робочого процесу чи навчання.

Чи готові Ви до робочих буднів?

  1. Ви налагодили режим сну?
  2. Ви відновили свій режим дня?
  3. Ви увійшли у режим правильного харчування?
  4. Ви відчуваєте потребу зайнятися чимось суттєвим?
  5. Ви окреслили собі плани?
  6. Ви відчуваєте у собі впевненість щодо вирішення робочих задач? 

Якщо Ви позитивно відповіли на всі запитання, то ви готові до продуктивної професійної діяльності чи навчання. Якщо є потреба приділити увагу певному запитанню, то знайдіть можливість спланувати рішення даного питання та дійте!

Звертаємо Вашу увагу на дії, які стануть у пригоді для швидшої адаптації організму до робочого процесу.

Як діяти аби швидше повернутися до робочого режиму та ефективності у роботі чи навчанні?

1. Відновлюємо режим та раціональність харчування!

Раціональне харчування (гасіо – розумний) – це доцільно організоване та своєчасне постачання до організму людини поживної та смачної їжі, яка містить оптимальну кількість харчових речовин, необхідних для підтримування життя, росту, розвитку та підвищення працездатності. Повернення до звичного режиму харчування та раціону допоможе Вашому організму швидше та легше повернутися у робочий стан.

2. Приділяємо необхідний час відпочинку та повноцінному сну!

Пам’ятайте, варто щодня:

  • лягати спати і прокидатися в один і той самий час (навіть у вихідні!);
  • уникати вживання кофеїну за шість годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв, а також шоколад);
  • не вживати важку, гостру, солодку їжу за чотири години до сну. Легкий перекус цілком припустимий;
  • більше рухатися вдень, а ввечері вирушайте на легку прогулянку. Фізична активність корисна кожному, але не перед сном;
  • робити комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрювати;
  • забезпечувати тишу і зменшувати освітленість спальні під час сну.
  • прибрати електронні пристрої, зокрема, телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні, або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.

3. Більше рухаємося!

Активний спосіб життя допомагаєзберегти здоров’я, легше повернутися після свят до роботи чи навчання та покращити функціювання всього організму та мозку у тому числі. Після налагодження режиму дня, розпочніть фізичні навантаження з прогулянок на свіжому повітрі. Ваш організм буде вдячний!

4. Пропрацьовуємо свій внутрішній стан та відчуття незавершеності!

У процесі повернення до роботи після свят важливо приділяти увагу не тільки фізичному, але й психологічному здоров’ю. Якщо ви маєте відчуття незавершеності, подумайте, що вас стримує та не дає рухатися вперед. Якщо ви розумієте, що вам необхідна допомога фахівця, зверніться за нею.

5. Визначаємо не завершені справи та доводимо їх до кінця!

Це важливо для того щоб зайвий раз не хвилюватися та краще спланувати справи та задачі на майбутнє. На цьому етапі є можливість подумати над цілями та ідеями нових проєктів, які б були цікаві саме вам!

6. Поступово підвищуємо навантаження і ставимо перед собою досяжні цілі!

Розпочніть з простих завдань, якщо це можливо! Дозвольте своєму організмупоступово повернутися до активної професійної діяльності! Наведіть порядок на робочому місці і у робочому комп’ютері.

Відновлюйте режим дня та звички, які прискорять адаптацію до професійної діяльності чи навчання!

ХМЦСС «Довіра»

Походження ВІЛ/СНІДу

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» інформує про  походження ВІЛ/СНІДУ у рамках проведення місячника (декадника) з нагоди Всесвітнього дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми.

Поріг XXI століття людство переступило з рядом жахливих хвороб. ВІЛ і його кінцева стадія СНІД – одні з них. Зусилля вчених спрямовані на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що передчасно говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ.

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Потрапляючи в організм людини, він викликає смертельне інфекційне захворювання, назване прийнятим у міжнародній практиці терміном “ВІЛ-інфекція”. Хвороба протікає довго, має кілька стадій, останню з яких з різноманітними клінічними проявами позначають терміном “синдром набутого імунодефіциту” (СНІД). Термін “синдром” позначає сукупність симптомів хвороби. Тому в кожнім випадку ВІЛ/СНІДа відзначалася глибока поразка імунної системи, а саме її недостатність. У цьому випадку говорять про “імунний дефіцит”.

За даними епідеміологів переважна більшість випадків захворювання на ВІЛ відбувається від безладних статевих зв’язків. Також небезпечними групами ризику щодо ВІЛ-інфікування є ін’єкційні наркомани, проститутки. Передача ВІЛ від матері до дитини за останні кілька років також зросла зі швидкістю, що лякає.

Українська молодь є достатньо обізнаною щодо існування такої хвороби як СНІД. Простежується залежність поінформованості від типу навчального закладу, де навчається молодь. Рівень зростає із підвищенням статусу навчального закладу.

Найперша версія походження ВІЛ пов’язана з мавпами. Її висловив більше 20-ти років тому американський дослідник Б. Корбетт. На думку цього науковця, ВІЛ вперше потрапив у кров людини в 30-х роках минулого сторіччя від шимпанзе – можливо, через укус тварини або в процесі розділення людиною туші. У цієї версії є серйозні аргументи. Один з них – в крові шимпанзе знайдено вірус, який, потрапивши в людський організм, може спричинити виникнення захворювання, що схоже на СНІД.

На думку іншого дослідника, професора Р. Гері, СНІД є набагато старшим: його історія налічує від 100 до 1000 років. Один з найсерйозніших аргументів на користь цієї гіпотези – саркома Капоши, описана на початку XX сторіччя угорським лікарем Капоши як «рідкісна форма злоякісного новоутворення», свідчила про наявність у хворого вірусу імунодефіциту.

Багато науковців вважають батьківщиною СНІДу Центральну Африку. Ця гіпотеза, в свою чергу, поділяється на дві версії. Згідно першої, ВІЛ давно існував в ізольованих від зовнішнього світу районах, наприклад в племінних поселеннях, у джунглях. З часом, коли міграція населення зросла, вірус вирвався «назовні» і почав швидко поширюватися. Друга версія полягає в тому, що вірус є наслідком впливу на організм людини підвищеного радіоактивного фону, який зареєстрований у деяких районах Африки, які багаті на поклади урану.

Порівняно нещодавно виникла ще одна гіпотеза, автором якої є Е. Хупеору: вірус з‘явився на початку 50-х років минулого сторіччя, як наслідок помилки науковців, які працювали над створенням вакцини від поліомієліту. Помилка була в тому, що для виробництва вакцини використовувалися клітини печінки шимпанзе, які, ймовірно, містили вірус, аналогічний ВІЛ. Одним з найвагоміших аргументів на користь гіпотези є той факт, що вакцину тестували саме в тих районах Африки, де на сьогодні найвищий рівень інфікування вірусом імунодефіциту.

І, нарешті, остання з відомих версій, не доведених, але й не спростованих, – ВІЛ був створений в результаті генно-інженерних маніпуляцій, в процесі розробки чергового типу зброї.

Будь обізнаним! Бережи своє здоров'я!

 

ХМЦСС «Довіра»

Поради батькам щодо збереження внутрішноьго спокою всіх членів родини

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» в рамках соціальної акції «#ЗнайВсеПроCOVID19» для того, щоб зменшити батьківський стрес, депресію, вирішити проблеми поведінки у дітей розміщує поради  для  батьків, які допоможуть дорослим зберегти свою відносини з дітьми та здоров’я всіх членів родини!  

1.     ВИХОВАННЯ ПІД ЧАС COVID-19.

ЧАС ОДИН НА ОДИН З ДИТИНОЮ!

Спробуйте 20 хвилин в день виділяти спілкуванню з дитиною. Дайте можливість їй обрати, чим ви будете разом займатися. Можете підказувати. Телефон та ТВ заборонені, оскільки ви намагаєтесь зосередитись на дитині. Час один на один допоможе їй відчувати спокій та любов. 

2. ТРИМАЙТЕСЬ ПОЗИТИВУ!

Чіткі позитивні вказівки допомагають отримати бажану добру поведінку. Замініть «Знов в тебе безлад» на «Прибери, будь ласка, олівці на місце!». І похваліть дитину, коли вона виконає прохання. Можливо, спрацює не з першого разу, але з чогось треба починати! 

Фізичні вправи допомагають дітям (і дорослим) позбутися стресу, коли ми вимушені залишатися вдома. Нехай дитина вибере улюблену музику, і влаштуйте п’ятихвилинну танцювальну вечірку! Можливо, ви навіть покажете декілька вражаючих рухів!

2.     СКЛАДІТЬ РОЗКЛАД!

Заплануйте регулярні дії! День з чіткою структурою допомагає дітям відчувати спокій та полегшує питання дисципліни. Спробуйте побудувати розклад з виконанням шкільних домашніх завдань, іграми, вільним часом, фізичними вправами та миттям рук. Станьте володарями днів попереду. 

4. ПОГАНА ПОВЕДІНКА!

Діти вдома «зривають дах»? Відчуваєте, що зараз будете кричати? Дайте собі паузу на одну хвилину. Повільно вдихніть та видихніть п’ять раз. Потім спробуйте відповісти спокійніше. Мільйони батьків кажуть, що це ДУЖЕ допомагає.

5. ЗБЕРІГАЙТЕ СПОКІЙ ТА КЕРУЙТЕ СТРЕСОМ!

Піклуватись про дітей цілодобово під час  COVID-19 не легко. Нагадуйте собі, що ви сьогодні зробили добре. Думайте про позитивні моменти. Ви – зірка! Переповнений будинок? Всі у стресі? Соціальні мережі та алкоголь не допоможуть. Розкажіть іншим про свої почуття. Зробіть перерву. Зробіть щось для себе. Потурбуйтесь про себе, щоб мати сили потурбуватися про дітей. 

6. ЯК ГОВОРИТИ ПРО COVID-19?

Будьте відкриті до розмов про ситуацію. Діти вже щось чули. Мовчання та секрети їх не захищають. Щирість та відвертість – ось що справді захищає. Ви самі знаєте, скільки ваші діти зможуть зрозуміти, адже саме ви знаєте їх найкраще!

БУДЬТЕ ОПОРОЮ ДЛЯ СВОЇХ ДІТЕЙ!

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я ТА ЗДОРОВ’Я СВОЇХ РІДНИХ!

ХМЦСС «Довіра»

Адаптивний карантин

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» у рамках загальноміської акції «#ЗнайВсеПроCOVID19» нагадує, що в  Україні продовжили адаптивний карантин до 31 жовтня. Глава МОЗ України Максим Степанов уточнив, що обмежувальні заходи також посилять у регіонах із "зеленим" рівнем епідемічної небезпеки.

Кабінет Міністрів України на засіданні 26 серпня продовжив у країні адаптивний карантин до 31 жовтня.

"Продовжити на території України карантин до 31 жовтня 2020 року. Також пропонується посилити обмежувальні заходи на території регіонів із "зеленим" рівнем епіднебезпеки, що пов'язано з різким зростанням захворюваності", - заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на засіданні уряду.

Він пояснив, що під обмежувальними заходами маються на увазі запровадження заборони на проведення дискотек, роботу розважальних закладів, нічних клубів, діяльність закладів харчування з організацією дозвілля.

«Крім того, ми відпрацювали з Міністерством культури також заборону на проведення концертів, крім тих, які проводяться культурними установами, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності", - зазначив Максим Степанов.

«Також надається право органам місцевого самоврядування на доступ до застосунку «Дій вдома» з метою контролю за особами, які підлягають самоізоляції або обсервації та які порушили правила карантину, - це питання виявлення контактних хворих. Також пропонується продовжити для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режим надзвичайної ситуації до 31 жовтня 2020 року», - повідомив Степанов.

ХМЦСС «Довіра»

ГЕПАТИТ: МІФИ, У ЯКІ НЕБЕЗПЕЧНО ВІРИТИ

Харківський міський центр соціальних служб протягом року проводить профілактичну роботу щодо профілактики соціально небезпечних захворювань та популяризації здорового способу життя. До соціально небезпечних захворювань відносяться і вірусні гепатити.  В період карантину та процесу дистанційної профілактичної роботи волонтери ХМЦСС «Довіра» звертають Вашу увагу на корисну інформацію щодо гепатиту та міфів щодо цієї хвороби.

Гепатит – це запалення печінки, викликане, в основному, вірусною інфекцією. Існує п’ять основних вірусів гепатиту, званих типами A, B, C, D і E. Всі вони надзвичайно небезпечні через тяжкий перебіг та ризик смерті для інфікованої людини. Зокрема, типи В та С призводять до розвитку хронічної хвороби у сотень мільйонів людей по всьому світу. Також вони є найпоширенішою причиною цирозу і раку печінки.

МІФ 1. ГЕПАТИТ ЗАВЖДИ НЕВИЛІКОВНИЙ

 Хронічне запалення печінки можна вилікувати. Але не завжди можна ліквідувати причину запалення. Сучасні препарати можуть повністю видалити вірус гепатиту C з організму незалежно від тривалості й стадії захворювання. Окрім випадків, коли вже розвинулася важка форма цирозу.

На жаль, вірус гепатиту B не можна повністю видалити з організму. Але у випадку правильного та своєчасного лікування його активність істотно знижується, захворювання переходить у стадію ремісії.

МІФ 2. ОРГАНІЗМ МОЖЕ САМОСТІЙНО ВПОРАТИСЯ З ГЕПАТИТОМ

Коли гепатит перейшов у хронічну форму, самостійно (без спеціального лікування) організм впоратися із захворюванням вже не зможе.

МІФ 3. ЛІКУВАННЯ ГЕПАТИТУ ДУЖЕ БОЛЮЧЕ ТА ТРИВАЛЕ,

А ЙОГО ПОБІЧНІ ДІЇ ДУЖЕ ТЯЖКІ

 Так казали про лікування, яке застосовували років десять тому. Сучасні варіанти терапії гепатитів B та С взагалі не передбачають ін’єкцій — лише таблетки.

Ймовірність виникнення й тяжкість побічних дій залежать не тільки від препаратів, але й від фізичного стану хворого: його віку, стану печінки, наявності інших інфекцій та хронічних захворювань тощо. Як правило, пацієнти переносять терапію інтерфероном й рибавірином тривалістю 48 тижнів взагалі без суттєвих побічних дій.

МІФ 4. АНТИРЕТРОВІРУСНА ТЕРАПІЯ ЛІКУЄ Й ВІД ГЕПАТИТУ

 Попри те, що в одній зі схем АРВ-терапії використовується тенофовір, який також може застосовуватися для лікування гепатиту B, АРВ-терапія не взаємодіє з вірусами гепатитів B і С. Тому для лікування хронічних вірусних гепатитів призначають спеціальні препарати.

МІФ 5. У ХВОРОЇ ГЕПАТИТОМ ЛЮДИНИ ОБОВ’ЯЗКОВО

ЖОВТІЄ ШКІРА, ЗНЕБАРВЛЮЄТЬСЯ КАЛ Й БОЛИТЬ У ПРАВОМУ БОЦІ

Ні. Навіть у гострій формі гепатит немає яскраво виражених симптомів. Найчастіше, гепатит супроводжується неспецифічними проявами, характерними для будь-якого інфекційного захворювання такими, як головний біль, втома, незначне підвищення температури тіла.

МІФ 6. ЯКЩО У ЛЮДИНИ ВИЯВЛЕНО ГЕПАТИТ,

ТО Й АНАЛІЗ НА ВІЛ ТЕЖ БУДЕ ПОЗИТИВНИМ

 Ні. ВІЛ та гепатит — це різні захворювання. Якщо виявлено один, то абсолютно не факт, що буде виявлено інший. Проте,  ВІЛ та гепатити B та С мають однакові способи передачі, тому ці захворювання часто виявляють разом. У таких випадках захворювання набуває більш агресивної форми, підвищується ймовірність смерті.

НЕМАЄ НАДІЙНИХ СПОСОБІВ ПРОФІЛАКТИКИ ГЕПАТИТІВ

ОСЬ ТОП-5 ПОРАД,

ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ТОБІ ЗНИЗИТИ ЙМОВІРНІСТЬ ІНФІКУВАННЯ:

  1. Ніколи не роби ін’єкції будь-яких препаратів використаними іншими шприцами чи голками.
  2. Не роби татуювання і пірсинг багаторазовими інструментами й у сумнівних місцях.
  3. Лікуй зуби тільки в стоматологічних лікарнях, де використовують одноразові інструменти, а багаторазові гарантовано знезаражують в спеціальних приладах.
  4. Використовуй презерватив завжди, коли займаєшся сексом з незнайомцем та партнером для періодичних зустрічей.
  5. Не користуйся чужими бритвами й манікюрним приладдям.

Повністю виключити ймовірність зараження

вірусом гепатиту B можна, зробивши щеплення.

На жаль, від гепатиту C щеплення поки не існує.

ХМЦСС «Довіра»

#ЗнайВсеПроCOVID19

Волонтери Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» продовжують інформувати про зміни заходів у період карантину, пов’язаного з захворюванням на COVID19.

Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. Обмеження почали діяти на місцях з 1 серпня. Вони будуть переглядатися щотижня залежно від епідемічної ситуації.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов дав детальні пояснення щодо правил дії адаптивного карантину в країні. Він зазначив, що Центральна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій поділила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий,

у якому наявна хоча б одна з таких ознак:

- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%;

- середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%;

- показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.

У залежності від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи.

При цьому очільник МОЗ наголосив, що навіть для «зеленої зони» продовжують діяти певні карантинні обмеження.

«Усі критерії розроблені на основі нашого досвіду та досвіду західних партнерів... «ЗЕЛЕНА ЗОНА» НЕ ОЗНАЧАЄ ПОВНЕ ЗНЯТТЯ КАРАНТИНУ», — підкреслив Максим Степанов.

КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ ДЛЯ «ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ»:

- у громадських будівлях обов'язковим є носіння маски або респіратора;

- проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів;

- кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%;

- пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях.

ДОТРИМУЙТЕСЯ ОБМЕЖЕНЬ КАРАНТИНУ!

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

 

Записів з 1 по 10Всього: 46