"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

ХМЦСССДМ «Довіра»

Всесвітній день здоров’я

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, з 1 по 5 квітня 2019 року Харківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» провів заходи до Всесвітнього Дня здоров’я.

Компанія Всесвітнього дня здоров’я відбувається в першій декаді квітня. Подія присвячена прийняттю Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 7 квітня 1948 року. ВООЗ об'єднала у своїх рядах представників 191 держави світу. Заходи на Всесвітній день здоров’я спрямовані на натхнення, мотивацію і напрямок досягнення найвищого рівня здоров’я.

Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я. Наприклад, тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».

В рамках заходів до Всесвітнього дня здоров’я було організовано семінари та лекції для студентської молоді м. Харкова, волонтерів Центру «Довіра» та осіб з інвалідністю молодіжного віку. Під час заходів обговорювалися такі питання: що таке здоров’я, як зберегти та покращити його, як шкідливі звичку шкодять кожному, які допоможуть бути здоровим та що необхідно для цього робити.

Також працівниками та волонтерами Центру «Довіра» була оформлена фото виставка «Любиш життя? Цінуй своє здоров’я». Метою цієї фото виставки є популяризація здорового способу життя та розвитку волонтерського руху в м. Харкові.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів та волонтерам Центру «Довіра» за небайдужість та соціальну активність.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Пошук можливостей для волонтерства і розвитку

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 22 березня 2019 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» організував тренінг для волонтерів «Пошук можливостей для волонтерства і розвитку».

Метою заходу було проінформувати активну молодь про поняття волонтерство, його характеристики й принципи, стереотипи та міфи, форми волонтерської діяльності, тренди, а також про те, де шукати можливості для розвитку волонтества.

Захід проводила Ганна Назарук – засновник ініціативної волонтерської групи в м. Харкові, яка проходить навчання в проекті «Агенти волонтерства». В заході взяли участь волонтери Центру «Довіра».

В програмі тренінгу всі учасники визначали свої очікування, які в кінці заходу здійснилися, пропрацювали тему  в теоретичному форматі – розповідь тренера, а також найбільш яскраво характеристики, принципи, форми волонтерства показували практичні інтерактивні вправи. Саме інтерактивні завдання дали змогу всім присутнім стати учасником певних ситуації, що відносяться до волонтерської діяльності, проаналізувати їх та визначити наступні свої дії в схожих обставинах.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів, Ганні Назарук та волонтерам Центру «Довіра» за активну участь у заході та бажання розвиватися.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Міжнародний день боротьби проти туберкульозу

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, 21 лютого 2019 року волонтери Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» провели загальноміську соціальну акцію «Що треба знати про туберкульоз?» до Міжнародного дня боротьби проти туберкульозу.

Волонтери Центру «Довіра» - студенти Харківської гуманітарно-педагогічної академії підготували листівку та опитувальник з інформацією щодо туберкульозу. Акція була проведена в рамках заходів до Міжнародного дня боротьби проти туберкульозу, який відзначає весь світ 24 березня. Бо саме цього дня у 1882 році німецький лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозутуберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби. В даний час одна третина світового населення інфікована туберкульозом. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводить цей День з метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики та лікування. Волонтери Центру «Довіра» приєдналися до цієї акції.

Акція відбувалася в центрі міста і була направлена на молодь м. Харкова.

Під час консультацій та соціального опитування жителям міста було надано інформацію з питань туберкульозу, а саме:

- що це за захворювання, шляхи передачі;

- статистика щодо цього захворювання;

- симптоми;

- профілактика туберкульозу;

В бесідах волонтери підкреслювали важливість ведення здорового способу життя в боротьбі не тільки з туберкульозом, а й з іншими соціально небезпечними захворюваннями (ВІЛ/СНІД, гепатит та ін.). Більшість учасників акції розуміють чому шкідливі звички – тютюнопаління, зловживання алкоголю та вживання наркотиків впливають на збільшення імовірності захворіти туберкульозом, оскільки призводять до зниження імунітету.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів та волонтерам Центру «Довіра» за небайдужість та соціальну активність.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Те, що треба знати про туберкульоз!

Наразі Україна - на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей). За кількістю хворих із такою формою туберкульозу ми є одним зі світових лідерів. Крім того, кожен п'ятий хворий на туберкульоз є носієм ВІЛ.

Що таке туберкульоз?

Туберкульоз - це інфекційне захворювання, викликане бактерією Mycobacterium tuberculosis. Мікобактерія також відома як паличка Коха, за ім'ям відкривача.

Шляхи передачі:

Вона передається повітряно-крапельним шляхом, коли уражена людина кашляє чи чхає.

Форми та види:

Зазвичай, туберкульоз вражає легені, рідше - нирки або спинний мозок. Заразною є лише легенева, відкрита форма туберкульозу.

Без належного лікування ця хвороба може бути смертельною. Наразі в Україні смертність від туберкульозу становить близько 10%.

Чому хтось хворіє, а хтось - ні?

Для зараження туберкульозом достатньо 10 бактерій. Але чи призведе зараження до хвороби, залежить від нашого імунітету. 90-95% людей не захворіють.

Якщо імунна система не спрацює як слід, то може розвинутись або прихована інфекція, або туберкульоз. Інколи від зараження до прояву хвороби минає рік.

Чому в 5-10% імунна система не спрацьовує?

Цьому є кілька причин: мікобактерії вміють уникати знищення і впливати на імунну відповідь, вакцина є недостатньо дієвою, а розвитку туберкульозу значно сприяють ВІЛ-інфекція та навіть брак вітамінів А і D.

Чи ефективна вакцина від туберкульозу?

Щеплення протитуберкульозною вакциною БЦЖ в Україні роблять немовлятам на третій день життя.

Ця вакцина ефективно захищає дітей від туберкульозного менінгіту і дисемінованого (розсіяного) туберкульозу. (У березні 2017 року в Україні трапився випадок,

коли від туберкульозного менінгіту померла невакцинована дитина)

Проте, захист дорослих від туберкульозу легень є ненадійним, і з віком він слабшає. Ефективність БЦЖ при захисті дорослих людей оцінюють як 60%.

Наразі доцільність підшкірного введення цієї вакцини піддається сумніву.

Слід пам'ятати, що БЦЖ може зумовлювати у вакцинованих людей хибно-позитивний туберкуліновий тест - збільшена реакція Манту за відсутності хвороби.

Вакцинація є недосконалою, проте захищає дітей і допомагає дорослим протистояти інфекції.

Як можна запобігти туберкульозу?

Єдиного способу захисту нема.

Офіційні поради стосуються заходів гігієни в приміщеннях, де збирається багато людей. Там має проводитись вологе прибирання та якісна вентиляція.

Людям радять бути уважними до симптомів туберкульозу - тривалої трохи підвищеної температури (37◦ С), кашлю і нічної пітливості.

Також варто здати аналіз в разі тісного контакту із хворими.

Якість харчування також може впливати на здатність організму протистояти туберкульозу. Брак вітамінів А і D суттєво підвищує розвиток хвороби.

Туберкульоз є виліковним в разі вчасної діагностики та дотримання процедури лікування.

Вакцинація є недосконалою, проте захищає дітей і допомагає дорослим протистояти інфекції.

Як туберкульоз пов'язаний із ВІЛ?

Серед причин високої захворюваності на туберкульоз в Україні називають такі:

-     поширеність ВІЛ-інфекції, передача збудників в пенітенціарних закладах і туберкульозних диспансерах, невчасна діагностику, уникнення лікування, поширеність штамів із множинною стійкістю до антибіотиків.

-     ВІЛ-інфекція відкриває перед туберкульозом двері. ВІЛ вражає саме ті клітини, що мали би зробити правильні налаштування імунної системи і запустити знищення бактерій.

Туберкульоз став причиною половини смертей людей із діагнозом СНІД у 2016 році в Україні.

Кількість випадків одночасного зараження ВІЛ і туберкульозом в Україні сьогодні зростає.

Люди можуть бути носіями ВІЛ і туберкульозу, і, не здогадуючись про свій стан, поширювати інфекцію.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Можливості, які відкрило мені волонтерство

 «Ставши волонтером, Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра», я чітко усвідомила, що для мене важливо самовдосконалюватися та допомагати тим, хто цього потребує!» - зазначає Сіденко Марія – студентка Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Історія кожного складається з спроб і помилок, але неминуче призводить до того, що кожна людина залишає свій слід - це ті справи, які ми встигли зробити в житті.

Волонтерство та проходження переддипломної практики в Харківському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» надало особисто мені велику кількість можливостей, на щастя використаних мною.

Можливостей особистого спілкування з різними категоріями людей, різного віку і різними світоглядами, розвивати інтелектуальні ресурси, фантазію, креативний та творчий підхід до виконання завдань, щоб створити щось нове, індивідуальне, інформаційне, яке буде с першого погляду цікавим для молоді. Новим та найцікавішим для мене було виготовлення соціальної реклами - буклети, листівки, відео щодо профілактики негативних явищ, популяризації здорового способу життя та розвитку волонтерського руху в м. Харкові.

Ми вносили частинку себе у діяльність Центру «Довіра» та активно брали участь в організації заходів для отримувачів послуг. Це дало нам змогу не тільки познайомитися з діяльністю Центру «Довіра», обов’язками спеціалістів, та законодавчою базою, яка регулює діяльність центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, але, мабуть, найголовніше зрозуміти важливість та відповідальність перед людьми за діяльність соціального працівника та волонтера.

Кожен крок, який ми робили, кожен буклет, листівка, групові заходи та організація соціальної акції - в усьому нам допомагали, супроводжували та наставляли, і головне – нас мотивували! Ми знали, що коли ми прийдемо на практику нас зустрінуть з посмішкою усі – керівники центру, наші майбутні колеги, клієнти та їх батьки, кожен, кого ми зустрічали – був нам радий.

Прокидаючись зранку, першою моєю думкою було: «О! Цікаво, що ми будемо робити сьогодні, кожного дня щось різне!» - і це була думка не с сарказмом, а з щирою та сильною цікавістю! Наші керівники практики кожного дня давали нам завдання, які змушували працювати наш мозок навіть більше ніж на 100%. Ми з радістю виконували усі завдання, розуміючи, що ми частина команди, нам довіряють і на нас надіються.

Якщо ви думаєте, що це як в школі – «Не зробив, сідай, «2!»  - то ви дуже сильно помиляєтесь. Керівники практики ніколи нас нічого не змушувала робити і не вимагала від нас кожного дня 3000 завдань, вони давали лише декілька чітких завдань, але які хотілося робити і відношення до нас при цьому було як до дорослої, відповідальної людини.

Волонтерство  та практика у Харківському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» я запам’ятаю до кінця життя, бо найбільше яскравих емоцій, захвату від проходження практики, більшої свободи дій з відповідальністю перед собою керівництвом та задоволення від процесу мені давно не вдавалося відчути. Це саме те місце, в яке хочеться повернутися і дарувати своє тепло тим, кому так його не вистачає!

 

Сіденко Марія

волонтер Центру «Довіра» та  студентка Комунального закладу

«Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

ХМЦСССДМ «Довіра»

Мій шлях волонтера

У кожного з нас є своя історія. Своєю історією та враженнями ділиться волонтер Центру «Довіра», студентка Харківської гуманітарно-педагогічна академії Тетяна Драгунова.

Волонтерство - один з найпростіших способів розвіяти нудьгу, так думала я на початку.

 

Поки я проходила практику у Центрі «Довіра» встигла зрозуміти, що допомагаючи іншим людям я стаю кращою, відчуваю себе корисною, навчилася ставити цілі і досягати їх. Працюючи для людей, я так вважаю, кожен формує свої моральні орієнтири та цінності. Соціальні центри дають нам мотивацію і натхнення, а ще базу знань та вмінь, які ми зможемо використати в майбутньому. Це величезний поштовх, крок уперед на шляху саморозвитку і життєвого досвіду.

Волонтерська діяльність та проходження практики дало мені можливість стати учасником соціальних акцій, групових заходів, проявити творчий креативний підхід, познайомитися людьми, які надихають та мотивують.

Шлях волонтера починається з відчуття змін у собі. У добровольця проявляються нові риси характеру, він стає впевненішим в собі та уважнішим до людей. Нічим не можна замінити щастя, яке світиться в очах дитини, яка підійшла до тебе сказати «спасибі».

 

Бути для когось доброю феєю або супер героєм

- вчинок справжньої людини - волонтера.

 

Я працювала з молоддю з інвалідністю, дітьми із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, батьками цих категорій населення. Кожний спільний захід, наповнений зізнаннями в дружбі й щирою подякою, робив мене трішки щасливішою і надихав на продовження волонтерської діяльності. Адже це неймовірно приємно - чути компліменти своїй доброті і таланту, освоювати нові вершини, вчитися новому - ліплення, спів, малювання, основи проведення тренінгу та арт-терапії, створення фільмів і відео-презентацій, соціальної реклами і т.і.

За ці місяці моє життя круто змінилося, стало яскравішим і набагато позитивнішим. Навіть якщо доводилося залишати зону комфорту - мене чекали підтримка і розуміння однодумців та спеціалістів Центру «Довіра», які надихали вірити в себе і продовжувати робити добрі справи.

Кожен день, проведений в Центрі «Довіра», робив мене трішки краще. Не тільки щодо нових знань та навичок, але й в моральному плані. Я переконалася, що тільки власним прикладом і діями можна допомогти тим, кому необхідна допомога, показати новий шлях, наповнений світлом і підтримкою оточуючих.

Кожний новий захід - новий крок на шляху до ідеалу. Нехай поки мені ще треба багато працювати над собою, однак я бачу позитивні зміни і це мотивує мене, так само як і радісні обличчя тих людей, життя яких мені хоч на певний час вдалося зробити кращим.

 

Я бажаю кожному пережити ту бурю емоцій, з якою зіткнулися я,

працюючи над собою, заради себе і заради інших!

 

Підводячи підсумки переддипломної практики, можу назвати два особливих моменту, які змусили мене вірити, що людська доброта здатна змінити світ:коли мені вдалося вмовити дітей з сімей СЖО брати участь в конкурсах і, в кінці, вони підійшли до мене сказати, що я найдобріший волонтер, радісно посміхаючись, а ще, коли одна з постійних клієнтів Ірина, зазвичай боялася пройти в зал без моєї підтримки і ніколи не знімала свій «обладунок комфорту» (зимову куртку), спокійно сіла за загальний стіл без верхнього одягу і намалювала яскраву картинку з сонечком і квітами. Це дійсно змінює погляд на життя і наповнює його змістом.

 

Волонтерство - спосіб дарувати людям добро,

самому стаючи при цьому у сто разів щасливішим.

 

Драгунова Тетяна

волонтер Центру «Довіра» та  студентка Комунального закладу

«Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

 

ХМЦСССДМ «Довіра»

Будь волонтером! Самовдосконалюйся!

Протягом 2018-2019 навчального року волонтерська команда Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» поповнилася активними, творчими та креативними добровольцями – студентами 41 сп групи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

Добровольці – студенти 41 сп групи, познайомилися з діяльністю Центру «Довіра» на початку 2018-2019 навчального року, проходивши практику в стінах нашої організації. На початку практики студенти з обережністю відносилися до творчих завдань, недооцінюючи власні сили та можливості. Але зустріч за зустріччю впевненість в собі зміцнювалась, теплі слова вдячності отримувачів послуг підтримували та мотивували студентів-волонтерів до активної, небайдужої, творчої діяльності.

В січні-лютому 2019 року частина студентів цієї ж групи, які вже стали  волонтерами Центру «Довіра» обрали місцем проходження переддипломної практики Центр «Довіра». Під час проходження практики вони ознайомилися з законодавчою базою, яка регулює діяльність центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з обов’язками та діяльністю спеціалістів Центру «Довіра», зразками документів щодо надання соціальних послуг.

Студенти-практиканти брали активну участь в проведенні арт-занять для осіб з інвалідністю молодіжного віку, розробляли соціальну рекламу щодо профілактики негативних явищ, популяризації здорового способу життя та розвитку волонтерського руху в м. Харкові. Також вони були організаторами заходу до Дня закоханих «Любов приходить так раптово» для осіб із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та загальноміської соціальної акції «Харків за здорові відносини!»

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку Комунальному закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» за багаторічну плідну співпрацю щодо навчання майбутніх соціальних працівників та вже активних волонтерів.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Метафоричний портрет

На базі Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» волонтери – студенти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» 19 лютого 2019 року провели арт-заняття для осіб з інвалідністю молодіжного віку на тему «Метафоричний портрет».

Метою цього групового заходу було допомога в усвідомлені внутрішнього «я», розумінні свого внутрішнього світу, допомога у тому, щоб оцінити себе зі сторони, порівняти і виразити себе в цьому.

Протягом заняття молоді важко було усвідомити сутність завдання, але волонтери все ж таки змогли пояснити їм, що треба робити і який в цьому зміст. Сьогодні всі учасники групи були в гарному настрої. Кожен був задоволений результатом, адже все ж таки зміг розкрити та показати свій внутрішній світ у простих речах, більшості з них хочеться веселощів та спілкування. Заняття пройшло в теплій сімейній атмосфері!

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру вдячність волонтерам Центру за небайдуже ставлення до осіб з інвалідністю та використання творчого підходу до волонтерської діяльності.

 

ХМЦСССДМ «Довіра»

Харків за здорові відносини!

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, 14-15 лютого 2019 року волонтери Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» взяли участь у заходах до Дня закоханих.

Волонтери Центру «Довіра» взяли участь  в організації  та проведенні інтерактивного заходу в формі гри «ЩО? ДЕ? КОЛИ?», який відбувся 14 лютого 2019 року під назвою «Любов приходить так раптово» для осіб з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Волонтери зустрічали гостей, допомагали в реєстрації, розподіляли молодь по командам, мали можливість також стати учасником гри.  Найбільш очікуваним і хвилюючим моментом для кожного з них, став виступ, який волонтери підготували всі разом. Під час цього художнього номеру вони подарували гостями теплі, щирі та мотивуючі побажання у вигляді листівок-валентинок.

Волонтери Центру «Довіра» 15 лютого 2019 року провели акцію «Харків за здорові відносини». Акція відбувалася на майданчиках біля Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна для студентської молоді м. Харкова.

Головною метою акції є підвищення рівня поінформованості студентської молоді м. Харкова щодо збереження здоров’я обох партнерів, профілактики соціально небезпечних хвороб (ВІЛ/СНІДу) популяризація здорового способу життя та волонтерського руху. Волонтери роздавали буклети «Харків за здорові відносини», в розробці якого вони брали активну участь, а також проводили бесіди щодо питань збереження здоров’я, налагодження відносин в парі, надавали інформацію щодо організацій, які надають соціально-психологічну допомогу щодо профілактики ВІЛ/СНІДу, домашнього насильства, щодо безкоштовної правової підтримки, залежностей та щодо підтримки вагітних.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів та волонтерам Центру «Довіра» за небайдужість, соціальну активність та креативний підхід.

Записів з 1 по 9Всього: 9