Корисні посилання

Архів

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Опіка та піклування над дітьми в Україні

Серед людських вчинків немає благороднішого, ніж захист і виховання дітей, які залишилися без сім’ї, батьківського тепла та опіки. Тому, найбільш вразливою категорією осіб, які потребують державної підтримки, були і є діти, що залишились без піклування батьків, діти-сироти.

Опіка та піклування над дітьми в Україні - влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім'ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів (глава 19 Сімейного кодексу України).

Опікуни, піклувальники є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень, несуть відповідальність за життя, здоров'я, фізичний і психічний розвиток дитини, яка знаходиться під їх опікою, піклуванням.

Опікуни, піклувальники зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти, двічі на рік здійснювати повне медичне обстеження підопічного.

Оформлення над дитиною опіки та піклування, права та обов'язки опікунів, піклувальників регулюються Сімейним і Цивільним кодексами України. Сімейний кодекс містить положення щодо оформлення опіки, піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, Цивільний кодекс визначає ці питання більш широко, враховуючи потребу захисту прав недієздатних та обмежено дієздатних громадян.

Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли чотирнадцяти років, а піклування - над дітьми віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, опіка, піклування встановлюється органами опіки та піклування або судом.

Опікуном, піклувальником може бути повнолітня дієздатна особа. При призначенні опікуна, піклувальника враховуються особисті якості особи, її ставлення до дитини (Сімейний кодекс, стаття 244). Однією з умов оформлення опіки є бажання самої дитини щодо призначення певної особи її опікуном, піклувальником.

Переважне право серед кількох осіб, які бажають стати опікунами чи піклувальниками щодо однієї й тієї самої дитини, надається: її родичам незалежно від місця їх проживання; особам, у сім'ї яких проживає дитина на момент, коли виникають підстави для встановлення над нею опіки або піклування. Не може бути опікуном, піклувальником особа, яка зловживає алкоголем, наркотичними засобами, позбавлена батьківських прав, а також інтереси якої суперечать інтересам дитини.

Якщо дитина постійно проживає в дитячому закладі або закладі охорони здоров'я, то відповідно до статті 245 Сімейного кодексу України функції опікуна та піклувальника щодо неї здійснюються адміністрацією закладу.

Дитина, над якою встановлено опіку, піклування, не втрачає статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає державні пільги, передбачені для такої категорії дітей. За такими дітьми зберігається право на аліменти, пенсії, інші соціальні виплати, на відшкодування у зв'язку з втратою годувальника. Дитина, яка виховується в сім'ї, має право на захист від зловживань з боку опікуна, піклувальника.

До прав опікунів, піклувальників віднесено самостійне визначення методів виховання дитини, причому це право обмежене - відповідно до статті 249 Сімейного кодексу України має також враховуватися думка дитини й рекомендації органу опіки та піклування.

Контроль за умовами утримання, виховання, навчання дитини, над якою оформлено опіку, піклування, покладається на органи опіки та піклування.

Звільнення опікуна або піклувальника здійснюється рішенням органу опіки та піклування за його бажанням або в разі невиконання ним своїх обов'язків, при влаштуванні вихованця до державного закладу або коли стосунки між вихователем та вихованцем не дозволяють здійснювати піклування.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Налагоджена співпраця між службами - запорука успіху в роботі

Фахівець відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» взяв участь у Дні відкритих дверей у Секторі ювенальної пробації м. Харкова філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. 

Виконуюча обов`язки начальника Сектору ювенальної пробації м. Харкова філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Коцан О.В. провела презентацію «8-ми річний досвід реалізації Закону України «Про пробацію» та досвіду взаємодії Сектору ювенальної пробації м. Харкова філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та партнерської мережі в напрямку профілактики скоєння повторних правопорушень серед неповнолітніх».

До заходу також долучились начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Харківській області підполковник поліції Коновалов А.В., інспектор сектору ювенальної превенції ВП ХРУП № 1 ст. лейтенант поліції Масленко М.М., начальник комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Основ’янському району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Самара І.В., юрисконсульт служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради Калінова А.М.

Метою заходу є посилення взаємодії та покращення доступу неповнолітніх до отримання послуг для забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом, та запобігання вчинення ними повторних правопорушень.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Будь модним - стань помітним у темряві

Через дію воєнного стану та масовані обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури в Україні вимикають вуличне освітлення. Особливо у осінньо-зимовий період темніти починає раніше, тому треба пам’ятати про це  та подбати про безпечне перебування на вулицях міста.

Будьте помітними у темряві – одягайте світловідбивні елементи, для своєчасного виявлення іншими учасниками дорожнього руху. Для вашої зручності обирайте флікери у будь-якому вигляді: браслети, наклейки, стрічки, жилети, елементи або навіть рефлективний одяг.  Батьки повинні пам’ятати про безпеку дітей: прикріпіть флікер на рюкзак, шапку, взуття тощо. Також формувати у дітей навички безпечної поведінки на дорозі, уміння правильно ходити по тротуарах у різних умовах, розширити поняття дітей про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Допомога завжди поруч

Фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» зосереджують основну увагу на підтримці родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, основними проблемами ціх сімей та осіб є родинні конфлікти та насильство, бездоглядність дітей, порушення батьками прав дітей, втрата членами сімей життєвих орієнтирів, пов’язаних із відсутністю житла, безробіттям тощо.

Головне завдання, яке стоїть перед працівниками відділу - професійна допомога отримувачам послуг у визначенні причин власних проблем і подальший спільний пошук можливостей для їхнього вирішення шляхом надання комплексу соціальних послуг (психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, інформаційних, соціально-медичних, соціально-економічних).

На обліку у відділі знаходяться родини, які перебувають у складних життєвих обставинах, інформація про них надходить як з державних установ (служб у справах дітей, комітету у справах сім'ї, молоді та спорту, медичних та навчальних закладів, управління соціального захисту населення тощо), недержавних організацій, а також особисто від мешканців району, які вкрай потребують не просто епізодичної соціальної допомоги, а довготривалої допомоги.

Соціальна підтримка сімей, які перебувають  у складних життєвих обставинах, є пріоритетним напрямом діяльності відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова. Система комплексних заходів тривалої допомоги сім’ям з метою їх збереження, відновлення родинних стосунків, захисту і реалізації прав членів у родині та її прав у суспільстві – мета соціальної роботи з родинами.

 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Діяльність відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» спрямована на надання соціальних послуг відповідно до державних стандартів різним категоріям сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, а також організацію соціальної роботи з учасниками антитерористичної операції та їх сім’ями, внутрішньо переміщеними особами.

Фахівці Відділу здійснюють заходи щодо:

- виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

- контролю у межах повноважень за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини;

- соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя;

- соціального супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, а також соціального супроводу дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, за поданням служби у справах дітей та органів опіки; 

- проводять оцінку потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначають соціальні послуги та методи соціальної роботи, забезпечують психологічну підтримку.

У Відділі надаються соціальні послуги з:

- соціального супроводу;

- консультування;

-  соціальної профілактики.

За результатами оцінки потреб також надаються послуги з:

- соціальної інтеграції та реінтеграції - поступове повернення особи до самостійного повноцінного життя шляхом надання соціальних послуг;

- соціальної адаптації; -соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

- кризового та екстреного втручання - термінове втручання в кризову ситуацію з метою негайного усунення або мінімізації наслідків такої ситуації, надання допомоги та підтримки, спрямованої на її подолання;

- представництва інтересів - допомога в оформленні або відновленні документів;

- сприяння в реєстрації місця проживання або перебування;

- допомога у відновленні родинних та соціальних зв’язків;

- сприяння у забезпеченні доступу до ресурсів і послуг за місцем проживання/перебування, встановленні зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо;

- посередництва (медіації) - допомога у врегулюванні конфліктів; ведення переговорів, опрацювання шляхів та умов розв’язання конфлікту.

Фахівці Відділу впроваджують новітні соціальні технології, спрямовані на недопущення, мінімізацію чи подолання складних життєвих обставин.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Новорічні свята для маленьких мешканців Основ`янського району

В нашому рідному місті, незважаючи на важкі часи, панує святкова атмосфера. В новорічні свята збуваються мрії та трапляються справжні дива! Діти чекають з нетерпінням на чудові сюрпризи. Відбулись святкові заходи і в Основ`янському районі м. Харкова. Новорічне вбрання ялинок, казкові інсталяції зустріли хлопчиків, дівчат та батьків. Нагода для зустрічі дуже приємна: діти отримали традиційні новорічні солодкі подарунки від Харківського міського голови Терехова І.О, адже саме зараз вкрай важливо створити для дітей атмосферу дива,  робити настрій святковим!

Піклування влади міста про маленьких харків'ян виявляється й у турботі про їх безпеку. Учням нашого району були подаровані світловідбиваючі смужки, які допоможуть стати помітними на дорозі в темну пору доби. Новорічні свята тривають! На дітей ще чекає багато сюрпризів, подарунків, несподіванок! За будь-яких умов, дітлахи мають право на дитинство! Попри всі тяжкі обставини, залишаючись у Харкові, ми віримо у нашу перемогу! 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

10 порад, які під час воєнного стану допоможуть впоратися зі стресом

Для кожного українця, більшою чи меншою мірою, життя змінилося в один день - 24 лютого 2022 року. Тривожність, невизначеність у завтрашньому дні, переживання за себе, своїх рідних і близьких, друзів тримають нас у стані постійного стресу протягом усього періоду ведення повномасштабних воєнних дій на території нашої країни. І справитися із цим стресовим станом під силу далеко не кожному.

Отже, пропонуємо декілька корисних порад, які допоможуть упорядкувати психологічний стан і навчитися боротися зі стресом під час війни, яким би непростим завданням це не здавалось.

1. Переключіть увагу, змістіть акценти на зовнішній світ

Поспостерігайте за тим, що вас здатне порадувати: як розквітає природа, звуки вітру, шелест листя та спів птахів у тихому сквері. Сконцентруйтеся на тому, що бачите та чуєте в цей момент. Частіше бувайте на свіжому повітрі. Візьміть за звичку щодня, протягом години здійснювати прогулянки в лісі чи парку.

2. Займіться спортом

При цьому не обов'язково ходити в спортзал, достатньо буде ранкової зарядки та легкої пробіжки. Позитивний заряд на день забезпечений.

3. Змініть картинку, вирушайте в подорож

Вулицями рідного міста, країнами Європи або рідних Карпат. Нові враження та позитивні емоції допоможуть, хоч на якийсь час, відволіктися.

4. Знайдіть улюблене хобі

Це чудова профілактика стресу. Запитайте себе: Що мені подобається робити? Можливо, писати вірші, шити, в'язати, готувати кулінарні шедеври чи вивчати психологію. Дізналися відповідь. Добре. А тепер, не відкладаючи, розпочинайте. Це зробить вас спокійнішим і щасливішим.

5. Спілкуйтесь з рідними та близькими вам людьми

Підтримуйте їх у цей непростий час, це дуже важливо і для них, і для вас. Це дасть вам можливість вилити душу і виговоритися. Піклуйтеся про інших. Нині будь-яка допомога є доречною та потрібною.

6. Приймайте ванни

Тепла вечірня ванна з морською сіллю та заспокійливими ефірними оліями забезпечить вам 100% умиротворення, а найголовніше тихий та здоровий сон. 

7. Частіше посміхайтеся

Людина посміхається, реагуючи на події, причому не завжди позитивні. Незважаючи на те, що посмішку прийнято вважати ознакою дружелюбності, співчуття чи радості, у небезпечній ситуації вона допомагає заспокоїтися. Сміх - це найкраща профілактика стресу. 

8. Припиніть жаліти себе

Слід розуміти, що в житті є як погані, так і хороші моменти. Будьте вдячні за те, що маєте. Подяка - це хороший спосіб профілактики стресу. Замість постійного невдоволення, ви почнете отримувати радість від того, що маєте.

9. Мрійте та фантазуйте

У позитивній психології є така техніка, називається «Візуалізація». Її суть у тому, що ви мрієте про те, чого хочете, робіть це із задоволенням і в теперішньому часі. Це дасть вам змогу отримати те, що ви малювали у своїй уяві, складіть список того, що вас радує. Якщо ви прагнете змінити ситуацію, потрібно дивитися тільки вперед і вміти малювати для себе нове життя з новими можливостями. Ці заняття - ваш порятунок від стресу.

10. Живіть красиво

Одягайтесь максимально вишукано або незвичайно, використовуйте гарний посуд і все, що може зараз зробити ваше життя кращим. Відволікайтесь на щось приємне і займіться тим, що приносить вам максимальне задоволення.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Кожній дитині потрібна родина

З метою популяризації сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також виховання дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, відділ соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (Відділ) проводить інформаційно-просвітницькі заходи серед мешканців району, розміщуючи соціально-рекламну продукцію, інформацію на сайті Адміністрації Основ`янського району Харківської міської адміністрації та на сторінках соціальних мереж.

Також серед заходів, які систематично проводились в рамках інформаційної компанії щодо різноманітних форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: «круглі столи», наради, тематичні зустрічі, інтерактивні бесіди.

Спільно з працівниками ювенальної превенції та співробітниками Служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, постійно проводяться профілактичні рейди з метою встановлення стану утримання та виховання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Фахівці Відділу здійснюють заходи щодо поліпшення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою попередження соціального сирітства дітей, проводять роз'яснювальну роботу серед населення щодо сімейних форм виховання для влаштування категорійних дітей, що виховуються в державних закладах. Також ведеться робота з біологічними сім'ями дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою повернення дітей з державних закладів до біологічних родин.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Вітаємо зі святом наші славні Збройні Сили України

В Україні сьогодні відзначають День Збройних Сил. Святковий день на честь Збройних Сил України був створений 1993 року постановою Верховної Ради України. Щорічно його святкують 6 грудня. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1991 року ухвалили Закон України "Про Збройні сили України".

Цьогоріч свято актуальне як ніколи, адже українські воїни щодня, щогодини, щохвилини боронять нашу землю від ворожого війська РФ, відбиваючи атаки й проводячи наступальні операції для звільнення територій.

Тому сьогодні дуже важливо подякувати тим, хто захищає та визволяє нашу рідну землю від ворогів.

 

 

Записів з 1 по 9Всього: 9