Корисні посилання

Архів

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Психологічна підтримка під час війни в Україні вкрай важлива

Життя українців зараз, на жаль, пов’язане з війною та  з воєнним станом, введеним в Україні з початком повномасштабного військового вторгнення на територію нашої держави збройних сил РФ. Війна виснажує нас фізично та психологічно, позначилася на різних рівнях функціонування людини: фізичному, соціальному та психологічному.Тому, психологічний стан та психічне здоров'я у ці нелегкі часи є вкрай важливим.

В умовах військових дій наше тіло працює на максимальній потужності. Гормони стресу, задача яких мобілізувати тіло в критичній ситуації, також мають свій «термін придатності». Тому ми можемо спостерігати сильні коливання настрою від тривоги, злості, приливу оптимізму до повного спустошення і виснаження. Важливо усвідомити, що це абсолютно закономірні стани, які з часом змінюють один одного. З кожним із них можна і треба працювати. 

У цей час важливо формувати залученість у своє життя. Якщо особистість втрачає інтерес до життя – це ознака того, що вона втратила інтерес до самого себе. Це знижує рівень життєвої енергії та здатність справлятися зі стресом і життєвими викликами. При відчутті що життєва енергія знижена, необхідно зробити просту вправу – написати в формі спонтанного листа п'ять причин, заради яких ви хотіли б прокинутися завтра вранці. Це має бути те, що дійсно цікаво і цінно для людини. І, прокинувшись, потрібно виконати не менше трьох пунктів, з описаних п'яти.

Бережіть себе і своїх близьких!

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Місто-герой України - Харків

Дні народження є і у міст, тим більше у таких великих мегаполісів, як Харків. День рідного міста харків`яни  відзначають в канун Дня незалежності України,  23 серпня. Харків - великий науковий, індустріальний, транспортний і студентський центр України. Другий, після Києва, культурний центр України.

Але, на жаль, вже півроку  в Україні триває повномасштабна війна з Росією. З 24 лютого Харків, що в сорока кілометрах від кордону з РФ, зазнає регулярних обстрілів зі сторони російських військ. Але незважаючи на загрозу - життя  триває!

З метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті міста під час відсічі збройної агресії Російської Федерації  проти України  президент України Володимир Зеленський  підписав 6 березня 2022 року указ про встановлення почесної відзнаки «Місто-герой України» - Харкову! І це дійсно так. З перших днів війни харків’яни гідно боронять своє місто, дають відсіч російській навалі та допомагають один одному.  Разом ми сильні!

 

 

 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

День незалежності України - надзвичайно значуще для українців державне свято

31-шу річницю незалежності Україна відзначатиме у війні, коли на сході та півдні точаться запеклі бої, а вся країна знаходиться під загрозою ракетних обстрілів.

У вівторок, 23 серпня, в Києві та інших населених пунктах, закордонних дипломатичних установах, військових частинах проведуть офіційні урочисті церемонії підняття Державного прапора України.  24 серпня монумент "Батьківщина-мати" у Києві та інші знакові місця підсвітять кольорами Державного прапора України, а в Національному заповіднику Софія Київська священники всіх церков молитимуться за Україну. Окрім того, на столичному Хрещатику відбудеться виставка знищеної російської військової техніки. Також пройде низка інших акцій та флешмобів, спрямованих на єднання та підтримку українців. Під час офіційних заходів хвилиною мовчання вшановуватимуть усіх загиблих у війні проти російських окупантів.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Надання соціальних послуг жителям Основ`янського району м. Харкова

Відділ соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" інформує, що під час дії в Україні воєнного стану та в зв`язку з небезпекою через можливі обстріли  м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом за телефоном: 732-44-80

Шановні отримувачі послуг та партнери, працівники Відділу, з метою уникнення потрапляння родин в складні життєві обставини, продовжують надавати соціальні послуги: здійснюючи прийом громадян у приміщенні Відділу (м. Харків, вул. Б. Хмельницького, б. 8, ка. 9) та відвідують отримувачів послуг за адресами їх фактичного проживання.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Соціальні послуги для вразливих верств населення в умовах воєнного стану

В умовах воєнного стану, запровадження необхідних обмежень та у важкі для всієї країни часи не стоять осторонь працівники Відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра», які не залишають поза увагою тих, хто найбільше потребує уваги: осіб похилого віку, одиноких матерів, малозабезпечених, багатодітних, осіб з інвалідністю.

З метою надання допомоги вказаним категоріям громадян ми намагаємось надати корисні поради та відповіді на болючі питання найуразливіших верств населення відповідно до воєнних викликів в Україні.

Сім`ї з дітьми, люди старшого віку та їх близькі, особи з інвалідністю отримують психологічну підтримку, вирішуються їх соціальні питання та надається сприяння в отриманні  гуманітарної допомоги у вигляді продуктів харчування тривалого зберігання, консервів тощо.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

В Україні діє воєнний стан та тривають бойові дії, тож кожен повинен знати основні правила поведінки та дій під час повітряної тривоги та обстрілів.

Повітряна тривога

Якщо ви почули гудки сирен або звуки гучномовця, що тривають протягом декількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «Увага всім»: увімкніть телебачення або радіо. Інформація звучатиме через офіційні канали протягом 5 хвилин після звучання сирен; зосередьтесь, прослухайте повідомлення та виконуйте почуті інструкції. Залишайте теле- радіоканали увімкненими. З них може надходити подальша інформація; зазвичай під час тривоги на офіційних каналах звучить інформація від місцевої влади про повітряну тривогу, під час якої треба взяти запас харчів, води та прямувати до найближчого укриття; повідомте про почуте сусідам чи знайомим, за необхідності надайте їм допомогу; у разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйте 101; в Україні працює мобільний застосунок «повітряна тривога», який сповіщає про небезпеку у конкретному регіоні. Його можна завантажити у Gogle Play Market та AppStore.

Обстріл

Якщо ваше житло розташоване в зоні регулярних збройних дій, перш за все потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою). Так ви уникнете розльоту уламків скла. Проте краще закрити вікна мішками з піском або масивними меблями.

Обстріл стрілецькою зброєю

Якщо ж ви потрапили під обстріл стрілецькою зброєю, тобто з пістолетів, автоматів, гвинтівок, кулеметів, Службв безпеки України радить діяти так: якщо ви вдома, то сховайтеся в безпечному місці: ванній кімнаті або ж самій ванні. Якщо це неможливо, ляжте на підлогу, вкрившись предметами, що можуть захистити вас від куль та уламків; на відкритому місці впадіть на землю та закрийте голову руками. Перебувайте біля будь-якого виступу чи заглиблення в землі. Укриттям може стати навіть сміттєва урна; ваше тіло має бути у безпечному положенні: згрупуйтесь, ляжте в позу ембріона, розверніться ногами у сторону пострілів та прикрийте голову руками. Коли почнуться постріли, розтуліть рот, щоб вберегти барабанні перетинки; чекайте щонайменше 5 хвилин в укритті, допоки стрілянина не вщухне.

Артобстріл, мінометний обстріл чи авіаналіт

Якщо ви почули гучний свист, залп запуску та вибух снаряда може означати, що ви потрапили в зону артобстрілу, мінометного обстрілу або авіанальоту. Міноборони пояснює, сам снаряд, як і залп установки, можна помітити та зреагувати. Тому краще постійно стежити за небом. Удень – це димний слід від ракети, вночі – яскравий спалах; якщо поруч є бомбосховище і ви почули сирену – знак «Увага всім», терміново йдіть до укриття; в укритті увімкніть телебачення або радіо на будь-якому носії або відкривайте сторінки офіційних державних каналів. Там протягом  5 хвилин буде інформація про те, що трапилось. Виконуйте інструкції; залишайтеся в укритті щонайменше 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза його відновлення.

Якщо ви вдома

– обирайте місце у кутку та недалеко від виходу, щоб миттєво залишити будинок у разі влучення снаряду. Ховайтесь у підвалі або іншому заглибленому укритті, між несучими стінами.

Якщо ви в транспорті

падайте на землю, закрийте голову руками або предметами, закрийте долонями вуха та відкрийте рот (це врятує від контузії). Перечекайте перший обстріл лежачи, а далі ховайтеся в безпечному заглибленому приміщенні; не залишайтеся у під'їздах під арками та у підвалах панельних будинків або під стінами будинків із легких конструкцій. У жодному разі не ховайтесь біля всього, що може вибухнути чи впасти на вас; для укриття підійдуть підземні переходи, метро, укриття, канава, траншея, яма, широка труба водостоку під дорогою, високий бордюр, каналізаційний люк, траншея чи канава (подібна до окопу) завглибшки 1-2 м, на відкритому місці;. Якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі, трамваї, авто – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель та споруд і залягти на землю. Після закінчення обстрілу (бомбардування): Не поспішайте покидати укриття. Можливі поодинокі постріли. Залишаючи місце укриття, не поспішайте розслаблятися.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Допомога потребуючим триває

Працівники Відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" щоденно працюють за для підтримки людей, які потребують допомоги у цей скрутний час та намагаються бути корисними, та діяти в умовах воєнного стану, коли не знаєш, що очікувати через декілька годин.

Фахівці Відділу передають свої знання, надають консультації та рекомендації  з приводу оформлення соціальних виплат, працевлаштування чи постановки на облік у Центрі зайнятості,  допомагають зосередити увагу на окремих викликах сьогодення, беруть участь у наданні гуманітарних пакунків з необхідними речами для жителів району.

 

Записів з 1 по 7Всього: 7