Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Життя сьогодні – дуже непередбачуване. Про це свідчать події, які розгортаються зараз в Україні. Іде повномасштабна війна з росією. Тому, у житті кожної людини зустрічаються різні непередбачувані випадки, часом загрозливі для особистої безпеки. Фахівці Відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб провели захід з цієї дуже важливої теми сьогодення «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати», на який були запрошені діти району.
Під час спілкування хлопці та дівчата дізнались, що місця, які раніше були нам знайомі та безпечні, зараз можуть приховувати небезпеки – міни, боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети. Тому для того, щоб убезпечити себе та своїх рідних, потрібно дотримуватися чотирьох основних правил:
Правило № 1 Будь уважний!
Правило № 2 Не підходь!
Правило № 3 Не чіпай!
Правило № 4 Телефонуй 101
Також діти дізнались про вибухонебезпечні предмети, про спеціальні знаки, якими позначають території, де розташовані міни чи вибухонебезпечні предмети, переглянули відео з даної тематики, намалювали дитячого улюбленця пса Патрона.
Цей захід спрямовано на виховання почуття відповідальності за своє життя та життя інших людей, формування у дітей пильності та спостережливості до предметів та речовин, що їх оточують: на вулиці, у транспорті, у приміщеннях, й про їхню загрозу життю та здоров'ю.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Ненормований робочий день, занадто важке навантаження, відсутність планування в процесі роботи сприяють втомі, яка може накопичуватися. Якщо людина почувається виснаженою, ефективність праці падає, то згодом виникає явище, яке називають «вигоранням» Вигорання – це синдром, який сигналізує про значну втому організму.
Вигорання не з’являється раптово – воно розвивається поступово. Цей стан не є хворобою, втім він може прискорювати розвиток, наприклад, депресії. Вигорання – не те саме, що й стрес на роботі. Стрес виникає тоді, коли людина намагається пристосуватися до навантаження, і він не є абсолютно негативним. Вигорання розвивається, коли людині не вдається адаптуватися, а стан стресу продовжується.
Основними ознаками вигорання є:
Як запобігти вигоранню на роботі?
Розділяйте роботу і дозвілля. Не беріть робочі завдання додому і не розв’язуйте особисті проблеми на роботі.
Плануйте роботу заздалегідь, навчіться казати «ні» і чітко визначайте пріоритетність виконання завдань.
Чітко дотримуйтеся визначених пріоритетів.
Піклуйтеся про фізичний стан. Намагайтеся достатньо спати, повноцінно харчуватися і зберігати здоровий рівень фізичної активності.
Працюйте над добрими стосунками вдома і будуйте екологічні відносини на роботі, підтримуйте відкриту робочу атмосферу.
Визначте власні можливості та план кар’єрного зростання, намагайтеся постійно підтримувати та підвищувати кваліфікацію.
Сприймайте свою роботу як вагому. Адже кожна професія є важливою і кожен внесок має значення.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Українці схильні до відзначань дат, присвячених тій чи іншій події. Зокрема велику увагу ми надаємо своєму народному однострою - вишиванкам. День вишиванки є неофіційним народним святом, яке започаткували у 2006 році. Зазвичай День вишиванки припадає на третій тиждень травня, у четвер. Цього року День вишиванки відзначають 18 травня.
Свій початок свято бере з ідеї студентки факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесі Воронюк. . Акція мала назву Всесвітній день вишиванки, тоді її підтримали студенти та викладачі вишу.
Зараз в День вишиванки школярі, студенти та дорослі одягають вишиванку та йдуть в ній у звичних справах. Разом із тим, це свято має глибокий зміст. По всьому світу об’єднуються українці в одній ідеї та показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код.
У цей день варто пам`ятати свою національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (Відділ) продовжують надавати соціальні послуги та здійснювати прийом громадян задля допомоги в комплексному вирішенні проблем сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах чи мають ризик потрапляння в такі обставини.
Чекаємо Вас за адресою: м. Харків, вул. Б. Хмельницького, б. 8, к. 7, 9, за попереднім записом: 067-195-31-41, також ми відвідуємо отримувачів послуг за адресами їх фактичного проживання
Співробітники Відділу завжди готові прийти на допомогу всім, хто її потребує, та співпрацювати з різними установами та організаціями всіх форм власності, заради благополуччя та добробуту сімей Основ`янського району м. Харкова.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
В Основ`янському районі м. Харкова у Міській дитячій клінічній лікарні №24 відкрили кімнату сенсорної релаксації для дітей, які потребують психологічної реабілітації через війну. Приміщення оснащене засобами для світлотерапії, звукотерапії, казкотерапії, пісочної (Sand-play) та арттерапії. Корекція страхів і тривоги у дітлахів здійснюватиметься за допомогою релаксаційних вправ та ігор.
Кімнату можуть відвідувати діти з психологічним навантаженням, у тому числі пов'язаним з війною (групові заняття), діти з неврологічними ураженнями та порушенням опорно-рухового апарату (індивідуальні або заняття у мінігрупах).
Також у кімнаті психологічної реабілітації, фахівці працюватимуть із дітьми, які перебували в зоні бойових дій, на окупованих, а згодом звільнених територіях чи стали вимушеними переселенцями, а також з дітками, які й до війни мали психічні чи неврологічні розлади. Загалом тут допомагатимуть дітям долати стресові стани, боротися зі страхами і тривожністю.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Торгівля людьми є третім за прибутковістю видом злочинної діяльності після продажу зброї та наркотиків. За даними міжнародних організацій, після початку конфлікту на Сході України та повномасштабного військового вторгнення на територію нашої держави збройних сил РФ, показники жертв торгівлі людьми з України змінились. Жертвами більше стають мешканці міст, молодь та чоловіки.
Термін «торгівля людьми» передбачає різні види та форми експлуатації людини, які наводяться як міжнародними нормативно-правовими документами, так і законодавством України.
Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Існує багато причин торгівлі людьми, які є комплексними та взаємопов’язаними.
До внутрішніх чинників належать:
До зовнішніх чинників торгівлі людьми належать наступні:
Слід зазначити, що жертвою торгівлі людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі.
Основними уразливими категоріями осіб, які відносяться до групи ризику потрапити до торгівців людьми є:
Найбільш вразливими до торгівлі людьми категоріями населення є:
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - особи віком від 18 до 23 років, у яких у віці до 18 років померли або загинули батьки, та особи, які були віднесені до дітей, позбавлених батьківського піклування.
Діти, які залишаються без батьківської опіки, внаслідок чого змушені проживати в дитячих будинках та інтернатних закладах, відрізняються від дітей, які виховуються в сім’ї. У переважній більшості їм бракує навичок спілкування, вони стикаються із проблемами працевлаштування й отримання житла, вони не підготовлені до шлюбу та створення сім’ї тощо.
Соціальна допомога та підтримка особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування спрямована на подолання або мінімізацію труднощів, з якими стикається дана категорія осіб у житті. Фахівці Відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» працюють з особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за наступними напрямками:
- соціально-психологічна підтримка: розвиток комунікативних навичок, формування впевненості у собі та позитивної самооцінки, набуття навичок уникнення та розв`язання конфліктів, вирішення особистісних проблем планування сім`ї, психологічні аспекти подружнього життя;
- налагодження (відновлення) соціальних зв`язків;
- допомога у працевлаштуванні або перекваліфікації, підвищенні кваліфікації, продовженні навчання;
- формування соціально-побутових умінь та навичок в плануванні витрат сімейного бюджету, веденні домашнього господарства, придбанні продуктів харчування, догляді за тілом, планування дозвілля тощо.
- допомога в оформленні документів;
- вирішення таких складних соціальних проблем, як реєстрація, поставлення на квартирний облік, поновлення права на житло, погашення заборгованості за комунальні послуги;
- соціально-правова допомога та консультування з питань трудового, житлового, цивільного, сімейного законодавства України, прав та пільг., передбачених законодавством.
У соціальній роботі з особами з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, фахівці із соціальної роботи дотримуються таких цінностей: визначають цінність кожної особистості, дотримуються конфіденційності, не дають обіцянок, які неможливо виконати, демонструють позитивні моделі поведінки, не підтримують виявів небажаних якостей (ревнощів, споживацького ставлення, агресії), демонструють позитивне ставлення до всіх людей, поважають думку, почуття та добровільний вибір особи, акцентують увагу особи на власних позитивних характеристиках і здобутках.
Але в даний час варто рухатися не лише в напрямку допомоги особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а й потрібно працювати над тим, аби запобігати проблемі сирітства.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» взяли участь у 2-денному тренінгу «Підвищення потенціалу надавачів соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства», який проводили Ганна Карпачевська, старша координаторка проєкту міста громади вільні від домашнього насильства», експертка ФН ООН в Україні та Наталія Зимовець, кандидат педагогічних наук, залучена експертка з гендерних питань. У заході взяли участь представники більшості громад Харківської області.
Тренери пояснили присутнім значення гендерної термінології, а саме що таке «гендер», «гендерна рівність», «гендерні стереотипи», «гендерно зумовлене насильство» тощо. Разом із учасниками тренінгу вони з’ясовували причини виникнення гендерної нерівності у суспільстві, говорили про основні види гендерного насильства і шляхи їх подолання. Присутні поділилися досвідом роботи з даного питання, поспілкувалися про проблеми насильства в Україні під час воєнного стану, виконували практичні завдання і ознайомилися з корисною інформацією про гендерне насильство, щоб застосувати отримані знання у подальшій роботі.
На завершення тренінгу учасники заповнили анкети оцінки отриманих знань, а ведучі тренінгу надали методичні матеріали з даного проблемного питання.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Насильство за ознакою статі - це результат гендерної нерівності та укорінених соціальних упереджень. Стереотипи, страх осуду, відчуття незахищеності, слабкості та безвиході змушує постраждалих замовчувати випадки насильства.
Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, та інші міжнародні правові документи виділяють різні види насильства. Серед них фізичне, психологічне, сексуальне, економічне, домашнє насильство. А також примусову стерилізацію, аборт, шлюб, каліцтво жіночих статевих органів, переслідування (сталкінг), насильство під час військових конфліктів, торгівлю людьми і, звісно, гендерну дискримінацію.
Згідно зі світовими дослідженнями:
близько 90 % постраждалих від гендерно зумовленого насильства - це жінки та дівчата;
дівчата-підлітки 10-19 років є найбільшою групою ризику у вчинені сексуального насильства;
1 із 3 жінок у світі зазнає фізичного та/або сексуального насилля з боку свого партнера або невідомої особи;
1 із 5 жінок у світі, які є біженками або переміщеними особами, зазнають сексуального насильства.
Зазвичай гендерно зумовлене насильство приховується у суспільстві через традицію звинувачувати жертву і лишати безкарними злочинців. Тоді насильство стає системним.
В умовах військових конфліктів, гуманітарних криз та надзвичайних ситуацій з’являються і нові форми гендерно зумовленого насильства, наприклад, сексуальна експлуатація та наруга.
Українське законодавство за останні роки зробило кілька великих кроків вперед у питанні реагування на гендерно зумовлене насильство. Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію. Це рамковий міжнародний документ про попередження домашнього і гендерно зумовленого насильства та реагування на нього. На сьогодні в Україні діє спеціальний Закон про запобігання та протидію домашньому насильству, спеціальні норми у Кримінальному кодексі, які передбачають переслідування за види гендерно зумовленого насильства.