Корисні посилання

Архів

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Співпраця з уповноваженим органом з питань пробації

Відповідальний фахівець відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (Відділ) 30.11.2023 року провів робочу зустріч з представником Основ`янського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. Метою заходу було підведення підсумків взаємодії за 2023 рік щодо роботи із суб’єктами, що перебувають на обліку та обговорення спільної співпраці у подальшому.

У ході робочої зустрічі  переглянули проблеми, які виникають під час роботи з особами, що потребують надання їм відповідних соціальних послуг.

Налагодження ефективної взаємодії із організаціями-партнерами у роботі із отримувачами послуг даної категорії є запорукою їх успішної ресоціалізації.

Діяльність Відділу та Центру пробації спрямована на сприяння соціальної підтримки засуджених осіб, що є головним кроком упередження можливості виникнення нових правопорушень.

 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Соціальна робота з вирішення проблем сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах

Основними завданнями фахівців із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (далі – Відділ) є:

-  профілактика соціального сирітства: забезпечення раннього виявлення сімей, які знаходяться у кризовій ситуації, підтримка таких сімей, попередження сімейного неблагополуччя; 

 - організація своєчасної допомоги і підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, забезпечення соціального супроводу сімей у складних життєвих обставинах.

Фахівці Відділу здійснюють таку практичну соціальну роботу:

– своєчасне виявлення можливих проблем у сім'ях, особливо у сім'ях з дітьми, особами з інвалідністю;

– соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

– надання допомоги в усуненні можливих проблем шляхом сприяння у працевлаштуванні, здобутті освіти, професії, лікуванні, соціальній реабілітації;

– сприяння у своєчасному одержанні державних соціальних допомог та послуг, залучення до надання допомоги сім'ям благодійних фондів, громадських організацій, державних органів.

Враховуючи, що проблеми сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують комплексного вирішення, фахівці із соціальної роботи Відділу залучають до співпраці установи та організації різного підпорядкування - суб'єктів соціальної роботи.

Частіше за все спеціалісти у роботі з сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, співпрацюють з такими установами і організаціями:

-  управління соціального захисту населення;

-  служба у справах дітей;

-  медичні установи (лікарні, поліклініки, пологові будинки) тощо;

- сектори ювенальної превенції :

- сектори ювенальної пробації

- комітети у справах сім’ї, молоді та спорту;

- міські/районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування;

- управління освіти, навчальні заклади (школи, дитячі садочки);

-  центри зайнятості.

Перелік закладів та установ, які залучаються до співпраці у процесі надання соціальних послуг сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, демонструє необхідність налагодження ефективної співпраці і формування міжсекторальної взаємодії спеціалістів різних галузей.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Консультаційний пункт при пологовому будинку

З метою формування відповідального та усвідомленого батьківства, попередження раннього соціального сирітства  фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (далі – Відділ) надають соціальні послуги в консультаційному пункті при комунальному некомерційному підприємстві "Міський клінічний пологовий будинок № 7" Харківської міської  ради. 

Спеціалісти Відділу здійснюють соціальну роботу:

  • з вагітними жінками та жінками, які народили дитину;
  • з неповнолітніми матерями;
  • з молодими подружжями;
  • з породіллями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини;
  • з батьками (або особами, які їх замінюють), які тимчасово влаштували дитину в будинок дитини;
  • з батьками, у яких народилися діти з вадами розвитку або померли новонароджені діти.

Метою консультаційного пункту є сприяння зміцненню інституту сім'ї шляхом формування засад відповідального усвідомленого батьківства.

Основні завдання консультаційного пункту:

  • запобігання відмовам матерів від новонароджених дітей;
  • забезпечення психологічної та соціальної підтримки вагітних жінок та жінок, які народили дитину, зокрема неповнолітніх породіль;
  • забезпечення соціально-психологічної підтримки батьків, в яких народилися діти з вадами розвитку або померли новонароджені діти;
  • реінтеграція новонароджених дітей, від яких відмовились батьки, та дітей віком до 3-х років з будинків дитини у сімейне оточення (у прийомні сім'ї, ДБСТ, встановлення опіки, всиновлення);
  • поширення засад відповідального, усвідомленого батьківства.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Чому в сім’ях існує явище домашнього насильства

Проблема домашнього насильства не перестає бути такою ж гострою та складною, домашнє насильство одна з ключових соціальних проблем, яка існує в Україні. Більш за все від домашнього насильства потерпають: жінки, діти, люди похилого віку і особи з інвалідністю.

Постраждалі та кривдники найчастіше серед причин зазначають стрес, образи, пияцтво чи вживання наркотиків, запальний характер тощо. Але це поверхневі причини таких дій. Справжні причини зазвичай приховані. Це:

- занижена або завищена самооцінка;

- патологічні ревнощі;

- модель поведінки, засвоєна у батьківській сім’ї;

- нереалізовані мрії та бажання з дитинства;

- бажання самоствердження через інших;

- потреба у визнанні;

- психічні відхилення та захворювання;

- різні релігійні та політичні погляди;

- хронічний алкоголізм, наркоманія.

Наразі домашнє насильство у нашому суспільстві, на превеликий жаль, продовжує своє існування. Це проблема, яку не можна ігнорувати, якій необхідно протидіяти. Знати, як розрізнити його, як вести себе та як допомогти близьким, потрібно кожному. Тому фахівці Відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» приділяють увагу інформаційно-просвітницькій, профілактичній роботіа щодо формування ненасильницьких моделей поведінки. Одним із важливих заходів профілактики насильства серед наших отримувачів послуг є формування у них умінь і навичок розвитку і підтримки здорових міжособистісних відносин, навичок керування своєю поведінкою, вміння  конструктивного вирішення конфліктів, самостійного прийняття рішень

Важливо те, що чим більше та ширше ми будемо надавати інформацію нашим громадянам, тим менше страх та замовчування про таку проблему будуть впливати на те, що вона залишатиметься в тіні.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Вчасне отримання соціальних послуг сприяє подоланню складних життєвих обставин у сім`ях

Будні фахівців відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» насичені, хоча не помітні на перший погляд. За плечима спеціалістів із соціальної роботи багаторічний досвід праці із родинами, які перебувають у складних життєвих обставинах та  потребують підтримки й допомоги. Розуміючи важливість своєї роботи кожен працівник Відділу невтомно працює щодня.

На поточному тижні відповідальний фахівець Відділу разом із головним спеціалістом Служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, та інспектором сектору ювенальної превенції відділу поліції Харківського регіонального управління поліції № 1 в Харківській області здійснили спільний рейд у родини району, які перебувають у складних життєвих обставинах. В ході заходу проведено профілактичні бесіди щодо необхідності створення підтримуючого середовища для дітей, підвищення виховного батьківського потенціалу батьків, надано рекомендації щодо мобілізації власних ресурсів для вирішення особистих нагальних проблем та подолання складних життєвих обставин.у родинах.

Записів з 1 по 5Всього: 5