Корисні посилання

Архів

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Спільний профілактичний виїзд

З метою профілактики потрапляння сімей у складні життєві обставини (далі - СЖО)  та допомогти родинам, які перебувають у СЖО, зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах, мали все необхідне для навчання та повноцінного розвитку, відповідальний фахівець відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» разом з представником Служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради здійснили відвідування сімей отримувачів послуг Основ`янського району, які потребують соціальної підтрикмки.

В ході заходу фахівці комісійно відвідали родини, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою надання їм допомоги у вирішенні проблемних питань. За результатом заходу складено акти оцінки потреб сім`ї/особи сімей опікунів, піклувальників та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Фахівці провели профілактичні бесіди з питань необхідності створення підтримуючого середовища для дітей, підвищення виховного батьківського потенціалу та набуття батьками навичок підтримки позитивного мікроклімату в родині, формування уміння планувати власний бюджет, надано рекомендації щодо мобілізації власних ресурсів для вирішення особистих нагальних проблем та подолання складних життєвих обставин. З батьками проведені індивідуально-профілактичні бесіди щодо відповідальності за виконання неналежним чином батьківських обов’язків щодо виховання, утримання та розвитку дітей. Спільна робота триватиме й надалі.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Прийде весна!

Під час повномасштабного вторгнення рф, вкрай важливо відволікти жінок та дітей від оточуючих проблем, допомогти забути про страхи, подолати стрес, тому творчість в цьому дуже сприяє.

На поточному тижні у відділі соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проведено майстер-клас зі створення творчих поробок із отримувачами послуг Відділу «Прийде весна!», під час якого була можливість поспілкуватися між собою, проявити фантазію, сфотографуватися на пам`ять. Жінки, які взяли участь у заході стали справжніми майстринями, створивши чудові поробки. Спільними зусиллями ми створюємо атмосферу тепла, турботи та доброти.

Захід, спрямований на покращення психоемоційного стану, розвиток творчих здібностей, соціально-психологічну підтримку  та допомогти перемикнутися на якісь інші події від проблем сьогодення.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Поради, як дбати про дитяче ментальне здоров’я

Головні відчуття для дитини - це захищеність та безпека, навіть під час війни. Як створити такі умови, щоб дитина не втрачала відчуття безпеки?

1. Подбайте про себе та свій емоційний стан (спокійні батьки = спокійна дитина).

2. Озвучуйте плани дій для збереження життя та здоров‘я в умовах війни. Наприклад, коли тривога, то ми йдемо в укриття, бо там безпечно і так далі. При цьому використовуйте слова "безпека" та "безпечно", так у дитини в голові будуються нові асоціації з цими словами.

3. Говоріть з дитиною про її емоції та переживання. Дайте зрозуміти, що її емоції - це нормальна реакція на ці обставини. Наприклад, боятися - це нормально, страх - відповідає за наш інстинкт самозбереження і так далі.

4. Зробіть з дитиною вправу на візуалізацію "Безпечне місце", інструкцію можна знайти в інтернеті. Можна намалювати безпечне місце, а потім уявити себе там.

5. Спостерігайте за дитиною та змінами в її емоційному стані, або поведінці. Особливо, якщо дитина стала свідком вибуху, або іншої травмуючої події. Якщо дитина змінилась, стала більш активною та неслухняною, або навпаки - незвично тихою, стала хвилюватися за здоров‘я своє або батьків, погано спить, бачить часті кошмари, відмовляється від їжі, або навпаки - переїдає, то в такій ситуації краще звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога.

6. Пам‘ятайте, що у дитини повинно бути дитинство не зважаючи на війну, тож намагайтесь проводити час з позитивом. Ходіть у парки, гойдайтесь, шуткуйте та смійтеся разом, ходіть до кінотеатрів та долучайте дитину до веселих активностей.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Допомога потребуючим триває

Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності фахівців соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги. 

Основне завдання фахівців із соціальної роботи - бути помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. Насамперед для сімей, які ризикують потрапити у складні життєві обставини внаслідок втрати роботи членами сім’ї, інвалідності, тяжкого захворювання, насильства над дітьми, розлучення, повернення одного з батьків після відбування покарання в місцях позбавлення волі, неналежного виконання батьківських обов’язків тощо. У своїй роботі фахівці використовують такі важливі якості та навички, як:  емпатія - вміння бачити світ очима іншої людини; повага, реагування на проблему особи так, щоб вселити їй впевненість у здатності подолати її;  конкретність і чіткість; знання себе і вміння допомагати іншим у самопізнанні; щирість, вміння природно поводитися у стосунках з отримувачами послуг;  дотримання правила «тут і тепер», що зобов'язує до невідкладного розв'язання проблеми, задоволення потреб вразливих категорій населення. Особливістю професійної діяльності фахівців із соціальної роботи є те, що вона має на меті не лише підтримку людини, але й її повернення до повноцінного самостійного активного життя.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Робоча зустріч щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх

Правопорушення, здійснені неповнолітніми - це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повноцінного суспільного життя); по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).

Одним із напрямів у боротьбі зі злочинністю взагалі та злочинністю неповнолітніх, зокрема, є профілактична діяльність. Налагоджена співпраця між різними суб'єктами сприяє профілактиці правопорушень серед неповнолітніх, тому на поточному тижні відбулась робоча зустріч фахівців із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» (Відділ) та представниками державної установи «Центр пробації» філії установи «Центр пробації» Харківської області сектору ювенальної пробації м. Харкова. Метою зустрічі є налагодження ефективної взаємодії, забезпечення контролю за поведінкою неповнолітніх правопорушників, а також підписання плану спільних дій на поточний рік. Діяльність Відділу та Центру пробації спрямована на сприяння соціальної підтримки засуджених осіб та профілактиці злочинності серед неповнолітніх, що є головним кроком упередження можливості виникнення нових правопорушень.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Робоча зустріч з соціальними партнерами

З метою розширення взаємодії з суб'єктами соціальної роботи і збільшення кількості наданих послуг мешканцям Основ`янського району м. Харкова 30.01.2024 року відповідальний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (далі – Відділ) провів робочу зустріч з представниками Міжнародної гуманітарної організації "Handicap International-Humanity&Inclusion".

Дана організація здійснює допомогу незахищеним верствам населення, а також займається просвітницькою діяльністю серед працівників соціальної сфери. Також має партнерські зв'язки з іншими громадськими організаціями, завдяки чому є можливість перенаправлення  на юридичні, психологічні консультації отримувачів послуг відділу.

В ході зустрічі було узгоджено види співпраці: щодо сприяння проведенню освітніх заходів для населення району з питань протимінної безпеки та заходів для фахівців із соціальної роботи Основ'янського району, з питань інклюзивної допомоги; взаємодії у наданні послуг особам з інвалідністю; перенаправлення отримувачів послуг, в тому числі  внутрішньо переміщених осіб, до партнерів гуманітарної організації. Співпраця розпочалася з моменту узгодження напрямків взаємодії, що в подальшому дозволить вирішувати проблеми, які виникають під час роботи з особами, що потребують надання їм відповідних соціальних послуг.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Профілактичний захід щодо безпечного спілкування в Інтернеті

На поточному тижні фахівці відділу соціальної роботи м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» провели профілактичний захід «Безпечне спілкування у віртуальному просторі», метою якого є навчання дітей правильній поведінці та безпечному користуванню сучасними Інтернет технологіями.

До нього залучили дітей, які проживають у місці компактного поселення внутрішньо переміщених осіб.

Хлопцям і дівчатам розповіли про те, що треба пам`ятати для особистої безпеки під час спілкування у різноманітних чатах та сайтах, що поряд з користю може приховуватись і суттєва небезпека. Тому, щоб уберегти себе від неприємностей  треба дотримуватись нескладних правил безпечної поведінки під час бесіди з незнайомцями або новими друзями, з якими відбулось знайомство саме в Інтернеті, а не в реальному житті,  щоб запобігти всім тим негативним явищам та небезпекам, які очікують в Інтернеті.

Записів з 1 по 7Всього: 7