Корисні посилання

Архів

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Домашнє насильство – одна з ключових соціальних проблем

Домашнє насильство - протиправні дії або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

Проблема домашнього насильства не перестає бути такою ж гострою та складною, попри війну не стає менш важливою. Більш за все від домашнього насильства потерпають: жінки, діти, люди похилого віку і особи з інвалідністю.

Наразі домашнє насильство у нашому суспільстві, на превеликий жаль, продовжує своє існування. Це проблема, яку не можна ігнорувати, якій необхідно протидіяти. Знати, як розрізнити його, як вести себе та як допомогти близьким, потрібно кожному. Тому фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» приділяють увагу інформаційно-просвітницькій, профілактичній роботі щодо формування ненасильницьких моделей поведінки. Одним із важливих заходів профілактики насильства серед наших отримувачів послуг є формування у них умінь і навичок розвитку і підтримки здорових міжособистісних відносин, навичок керування своєю поведінкою, вміння  конструктивного вирішення конфліктів, самостійного прийняття рішень

Важливо те, що чим більше та ширше ми будемо надавати інформацію нашим громадянам, тим менше страх та замовчування про таку проблему будуть впливати на те, що вона залишатиметься в тіні.

 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Вишиваємо перемогу!!!

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки. Цьогоріч свято пройде під символічним гаслом «Вишиваємо перемогу». 

День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам`ять.

Незважаючи на свою багатовікову історію, вишиванка залищається дуже модною. Жоден інший національний костюм не є таким актуальним для сучасності як українська вишиванка.

День вишиванки – урочиста подія для кожного українця. Взяти участь у святкуванні Дня вишиванки просто – одягніть вишиванку!!!

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Контроль за цільовим використанням коштів при народженні дитини

Фахівці відділу соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (ВСР по Основ`янському району) здійснюють контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. 

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, фахівцями складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Під час відвідування сімей проведено бесіди щодо ведення здорового способу життя; недопущення бездоглядності дітей та вчинення насильства над ними; профілактики травматизму у побуті; сумлінного виконання батьківських обов’язків по догляду та вихованню дітей, а також відповідальності за їх життя та здоров’я. Надано соціальні послуги консультування та соціальної профілактики. У разі коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини) сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями ВСР по Основ`янському району.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Консультаційний пункт – підтримка материнства та укріплення сім`ї

Фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (далі – Відділ), з метою формування відповідального та усвідомленого батьківства, попередження раннього соціального сирітства, надають соціальні послуги в консультаційному пункті при комунальному некомерційному підприємстві "Міський клінічний пологовий будинок № 7" Харківської міської ради.

Метою консультаційного пункту є сприяння зміцненню інституту сім'ї шляхом формування засад відповідального усвідомленого батьківства.

Пункт створено для здійснення соціальної роботи з вагітними жінками та жінками, які народили дитину, неповнолітніми матерями, молодими подружжями, породіллями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини, батьками (або особами, які їх замінюють), які тимчасово влаштували дитину в будинок дитини, батьками, у яких народилися діти з вадами розвитку або померли новонароджені діти. Основні завдання консультаційного пункту – запобігти відмовам матерів від новонароджених дітей, забезпечити психологічну та соціальну підтримку вагітних жінок та жінок, які народили дитину, зокрема неповнолітніх породіль, забезпечити соціально-психологічну підтримку батьків, в яких народилися діти з вадами розвитку або померли новонароджені діти та реінтеграція новонароджених дітей, від яких відмовились батьки, та дітей віком до 3-х років з будинків дитини у сімейне оточення (у прийомні сім'ї, ДБСТ, встановлення опіки, всиновлення).

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Торгівля людьми – це не міф, це реальність!

За даними міжнародних організацій, після початку конфлікту на Сході України та повномасштабного військового вторгнення на територію нашої держави збройних сил рф, показники тих, хто потерпає від торгівлі людьми з України змінилися. Постраждалими більше стають мешканці міст, молодь та чоловіки. 

Термін «торгівля людьми» передбачає різні види та форми експлуатації людини, які наводяться як міжнародними нормативно-правовими документами, так і законодавством України. Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, вразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. Існує багато причин торгівлі людьми, які є комплексними та взаємопов’язаними. До внутрішніх чинників належать: спрощення можливостей для подорожування; лояльність законодавства до заняття проституцією у багатьох країнах світу; попит на низькооплачувану працю та комерційну сексуальну експлуатацію, особливо дітей; попит на працю в галузях, де основна частина населення не бажає працювати через низку причин, зокрема, небезпечні умови праці тощо; Слід зазначити, що постраждалою від торгівлі людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі. Основними вразливими категоріями осіб, які відносяться до групи ризику потрапити до торгівців людьми є: незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи; молодь, діти вулиці, діти-сироти, вихідці з неблагополучних сімей; сільське населення; внутрішньо переміщені особи; іноземні громадяни – трудові мігранти; особи, які зазнали насильства, у тому числі сексуального; бідні, малозабезпечені особи; а також особи з проблемами психічного здоров’я. Найбільш вразливими до торгівлі людьми категоріями населення є: жінки у віці 18-26 років, у першу чергу незаміжні (вразливі до сексуальної експлуатації); чоловіки у віці 25-60 років, у першу чергу одружені (вразливі до трудової експлуатації); діти у віці 13-18 років, у першу чергу дівчатка з неповних та реструктурованих сімей (коли один із батьків нерідний).

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Соціальні послуги, які можуть надаватися екстрено під час воєнного стану

Повномасштабне вторгнення стало викликом для системи соціального захисту країни, яка має допомагати людям та сім’ям у важких ситуаціях. В українському законодавстві такі ситуації називаються складними життєвими обставинами. 

Щоб допомогти тим, хто не може впоратися із проблемами – існують соціальні послуги. Це професійна підтримка, яка надається безкоштовно. Соціальні послуги – допомога особам/сім`ям, які перебувають у складних життєвих обставинах та не можуть подолати труднощі самостійно. Існує міф, що соціальні послуги створені лише для бідних чи неблагополучних. Насправді, кожна сім’я може стати вразливою і потребувати підтримки, особливо в умовах війни. Щоб людина якомога швидше отримала необхідну допомогу (а деякі послуги передбачають низку етапів і по часу займають до 10 днів) – уряд ухвалив перелік таких послуг, які можуть надаватися екстрено (кризово). Тобто рішення уповноважені органи повинні ухвалити впродовж доби. Ось деякі з послуг, які діти і родини з дітьми, можуть отримувати кризово. Представництво інтересів – допомога посередника особам та сім`ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Наприклад, допомога у оформленні документів, розшуку близьких, встановлення зв`язків з іншими службами. Хто може скористатися цією послугою? Особа чи сім’я, зокрема прийомна, сім’я опікунів/піклувальників; дитячий будинок сімейного типу; окремі соціальні групи у складних життєвих обставинах (спричинених інвалідністю, віком, станом здоров’я, соціальним становищем та способом життя).

Соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах: фахівці оцінюють потреби родини, визначають шляхи вирішення проблем, допомагають в отриманні інших послуг та розвивають навички для подолання складних життєвих обставин. Послуга надається на термін від 6 до 12 місяців. Отримувачами можуть бути: сім’ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах і не в змозі подолати їх самотужки; сім’ї, в яких існує ризик передачі дитини до закладів дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування; сім’ї, члени яких є випускниками інтернатних закладів; одинокі матері чи батьки (у тому числі неповнолітні), яким потрібна підтримка.

Саме тому основними завданнями фахівців із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є: профілактика соціального сирітства: забезпечення раннього виявлення сімей, які знаходяться у кризовій ситуації, підтримка таких сімей, попередження сімейного неблагополуччя; організація своєчасної допомоги і підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини, забезпечення соціального супроводу сімей у складних життєвих обставинах.

 

Записів з 1 по 6Всього: 6