"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Холодногірський (Ленінський) р-н

Дитяча вистава у Театрі юного глядача

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, діти із сімей, які перебувавють у складних життєвих обставинах, відвідали Харківський театр юного глядача.

Діти разом із батьками відвідали виставу, задоволення отримали і маленькі глядачі, так і дорослі. Ця ініціатива мала на меті зробити театральне мистецтво доступнішим для однієї з найбільш соціально незахищених категорій населення. Саме в дітях - продовження людського роду та здійснення мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти росли здоровими та радісними. Проте, не всі діти зростають у належних умовах. Більшість дітей із незахищених категорій населення позбавлені духу новорічного свята саме через брак батьківської опіки або скрутного матеріального становища. Вони не мають можливості відвідати новорічні театральні вистави, розважальні шоу. Тому нами був влаштований цей святковий захід. Діти раділи, сміялись, танцювали, грались – це означає, що нам вдалося подарувати дітям незабутні враження та занурити дітей в казкову атмосферу зимових святі.


 

ХМЦСССДМ «Довіра»

Методика роботи з дітьми, які постраждали від домашнього насильства

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 13 грудня 2018 року провів методичну нараду щодо особливостей апробації у м. Харкові пілотного проекту «Розробка та впровадження психологічного інструментарію для діагностики психологічної травматизації дітей в результаті домашнього насильства».

Захід розпочався з привітального виступу директора Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» - Щербак Алли Гаврилівни, яка підкресли розвиток боротьби та протидії домашньому насильству в м. Харкові та зазначила необхідність розвивати професійні знання та вміння кожного спеціаліста центрів соціальних служб нашого міста для покращення рівня надання соціальних послуг.

Запрошеним експертом на заході була Штриголь Діана Вячеславівна - доцент кафедри психіатрії, наркології и медичної психології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, яка є керівником дослідження, з яким були ознайомлені працівники Центрів соціальних служб.

На цьому заході спеціалістам були надані методичні рекомендації щодо використання в роботі з сім’ями комплексу методик для виявлення наслідків травми насильства у дитини. Комплекс методик включає в себе: інтерв’ю з дитиною, проведення психодіагностичного та двох проективних тестів для виявлення наслідків психологічної травматизації дитини, опитувальник для батьків.

Харківський міський центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді «Довіра» висловлює подяку за участь в заході всім присутнім та бажає наснаги та плідної діяльності.

 

Київський р-н

В очікуванні щастя: як правильно підготуватися до народження дитини

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова при підтримці Благодійної організації «Благодійний фонд «Заради життя» 21 грудня 2018 року відбудеться семінар для вагітних жінок по догляду за новонародженим.

В очікуванні дитини, особливо первістка, у майбутніх мам виникає велика кількість важливих питань:

- що необхідно взяти із собою в пологовий будинок?

- як правильно доглядати за малюком?

- що робити, якщо дитина захворіла?

Відповідь на ці та інші, не менш актуальні питання, жінки зможуть отримати на тематичному семінарі, який проведе системний сімейний психотерапевт, перинатальний психолог, доула Марія Герасимюк. Ведуча заходу має досвід роботи з вагітними та породіллями більше 12 років, а також є учасницею міжнародних конференцій та семінарів з перинатальної медицини та психології.

В ході проведення семінару будуть розглянуті наступні теми:

1. Гігієна у пологовому будинку (перелік необхідних гігієнічних засобів, які необхідно взяти із собою).

2. Догляд за малюком:

- ранкові процедури;

- огляд шкіряного покриву;

- обробка статевих органів;

- заміна підгузника;

- прогулянки;

- купання;

- догляд за слизовими оболонками роту і носу, ушної раковини.

3. Перша до медицинська допомога дитині:

- як виміряти температуру;

- як промити та прочистити носові проходи;

- як допомогти дитині при підвищеній температурі;

- допомога при травмах та опіках.

Семінар відбудеться 21 грудня з 14:00 до 16:00, на базі ЦСССДМ Київського району м. Харкова за адресою: вул. Алчевських, 5, приміщення актового залу. Запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь. Вхід вільний.

Київський р-н

Погляд з боку: Ты SVO ... чи ні?

Взаємовідносини між чоловіком та жінкою – одна із найбільш актуальних тем, яка турбує нас, звичайнісіньких людей, в будь-який час і в будь-якій країні. Подивитися на себе та свою другу половинку з боку – це не тільки корисно, а й досить весело – стверджують своєю грою актори театру «SaXaLin UA».

У Харківському Будинку Актора 14 грудня 2018 року пройшов черговий показ одного із найбільш популярних спектаклів міста під назвою «Ты SVO» театру «SaXaLin UA», відвідати який отримали змогу і сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району м. Харкова.

Час іде, а нам як і завжди, так непросто зрозуміти один одного. Чоловіки і жінки – ми говоримо на різних мовах, живемо за різними законами, але можливо, саме це і притягує нас одне до одного. Талановита гра акторів, цікавий сюжет, дотепні жарти – все це захоплює присутніх у залі з перших хвилин і вже не полишає до самого кінця магічного дійства.

Під час перегляду спектаклю «Ты SVO» глядачі отримали змогу не лише посміятися від душі, а й проаналізувати власну поведінку, ще глибше зануритися у вир таких непередбачуваних, а від того ще більш емоційних відносин між чоловіком та жінкою. Акторам вдалося охопити велику кількість звичайних життєвих ситуацій, які так чи інакше виникають у спільному житті, та майстерно зіграти їх в яскравих та максимально реалістичних фарбах.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність театру «SaXaLin UA» за надану можливість безкоштовно відвідати спектакль сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Від конструктивного обговорення до правильних дій

12 грудня на базі районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області відбулася профілактична групова бесіда з підобліковими особами молодіжного віку із залученням фахівців Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова.

Вже вкотре присутні отримали змогу поспілкуватися у зручному форматі «питання-відповідь» та розглянути найбільш актуальні проблеми сучасної молоді. Працевлаштування, визначення життєвих пріоритетів, налагодження позитивних стосунків із суспільством, оформлення різних документів та пошук себе як особистості – саме ці питання стали головними на обговоренні і викликали живий інтерес в усіх присутніх.

Під час групової бесіди особам, які перебувають на обліку Київського районного сектору, також було роз’яснено щодо послуг, які надає Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Як свідчить практика, сучасна молодь завжди відкрита до конструктивного діалогу, а тому подібні заходи виконують відразу декілька функцій. По-перше, вони налагоджують необхідний для неї зв'язок із державними організаціями, по-друге, дають змогу звернути увагу на те, що на даний час дійсно турбує молоде покоління, а по-третє, допомагають знайти правильну відповідь на гостре питання шляхом його висвітлення під різними кутами зору.

Групові бесіди із залученням спеціалістів різних рівнів допомагають підобліковим особам правильно зорієнтуватися у дорослому житті, обдумати свою поведінку та зробити вірний крок у гідне та щасливе майбутнє.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Наслідки шкільного насилля

Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова, 12.12.2018 року в бібліотеці-філії №49 ЦБС Слобідського району м. Харкова організував та провів тренінг для учнів сьомого класу Харківської загальноосвітньої школи №91.

Що стоїть за насильством у школах і що можна зробити, аби зупинити його, діти дізнавалися на зустрічі зі спеціалістом Центру.

Насильство у школі – буденна реальність для багатьох людей в усьому світі. Переслідування, знущання, погрози онлайн, образи – все це негативно впливає на школяра та його успіхи в навчанні.

Один із найпоширеніших видів насильства у школі – булінг. Жертви булінґу переживають важкі емоції – почуття приниження і сором, страх, розпач і злість. Булінґ вкрай негативно впливає на соціалізацію жертви, спричиняючи: неадекватне сприймання себе – занижену самооцінку, комплекс неповноцінності, беззахисність; негативне сприймання однолітків – відсторонення від спілкування, самотність, часті прогули у школі.

Як впоратися з ситуацією самостійно?

Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.

Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.

Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Навчання навичок протидії булінґу в школі

В рамках проведення "Єдиного правового дня",  який щомісячно проходить в  Слобідському районі м. Харкова, 13.12.2018 року відбулась зустріч фахівців соціальних партнерів Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді району з учнями Харківського технічного ліцею №173, ХЗОШ №44 та  ДНЗ «Регіональний механіко-технологічний центр професійної освіти Харківської області».

Прикметною ознакою зустрічі стало обговорення теми найпоширенішого виду шкільного насилля – булінґу, який  є довготривалим «відторгненням» дитини її соціальним оточенням.

Найчастіше булінґ відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінґу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.

За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінґу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінґу.  В кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань, а також агресори, які є ініціаторами булінґу.

У школі вирішальна роль у боротьбі з булінґом належить учителям. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Справжнє кохання чекає, або як розпізнати справжнє кохання»

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Слобідського району разом із соціальним партнером Харківський БФ "Фонд допомоги вагітним" організовані та проводяться тренінги для дівчат-студенток перших курсів ДНЗ «Регіональний механіко-технологічний центр професійної освіти Харківської області».

Наразі, питання статевого виховання є дуже актуальним. Тому Центром соціальних служб спільно з представниками  БФ "Фонд допомоги вагітним" були створені програми навчання та організовані тренінгові заняття для студентів навчального закладу. Актуальність даних занять полягає у профілактиці негативних явищ і пропаганді здорового способу життя в учнівському середовищі. Три дні поспіль тривають тренінгові заняття з учнівською молоддю. Заняття проходять в інтерактивній формі. За допомогою відеороликів, практичних занять учні зможуть дізнатися про справжню реальність раннього сексуального життя, негативний вплив ранніх стосунків на репродуктивне та психічне здоров’я, що має серйозні наслідки у формуванні особистості. Основною метою занять є бажання сформувати у дівчат відповідальне відношення до свого здоров’я, підготувати їх до серйозних відносин, попередити ризик захворювань, що передаються статевим шляхом та сформувати бажання створити в майбутньому міцну родину. До тренінгу залучено 30 підлітків віком від 14-17 років.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Молоді про насильство

В рамках акції «16 днів проти насильства» Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського района м. Харкова було проведено анкетування в Харківському вищому механіко- технологічному училищі за адресою: вул. Морозова 20А.

Учням було запропоновано заповнити анкети  щодо обізнаності з приводу домашнього насильства. У анкеті були висвітлені такі питання як: насильство у сім’ї, насильство в школі, насильство між однолітками та однокласниками, тема булінгу та інші питання.

Метою даного опитування є виявлення рівня усвідомленості у дітей та підлітків щодо питань насильства.

Загалом в опитуванні прийняли участь близько 150 учнів, з них  68,5% опитуваних обізнані з приводу домашнього насилля,булінгу як одного з видів насильства та володіють інформацією щодо телефонів "Гарячої лінії" та "телефонів Довіри", які надають послуги з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації.

15,5% підлітків знають, що кожна людина в Україні має право на захист від домашнього насильства та отримання необхідної допомоги.

Близько 11% респондентів володіють інформацією щодо надання адміністративних послуг та правової допомоги.

5% опитуваних підлітків взагалі не володіли інформацією щодо існування служб підтримки особам, постраждалим від домашнього насилля.

  

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінг з лікувальної кінології

Спеціаліст Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району проходить навчання у проекті "Каністерапія Харьків", за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ», з підготовки фахівців для надання психологічної допомоги та реабілітації з використанням тренованих терапевтичних собак.

Каністерапія (лат. "сanis" – собака) — один з видів лікування та реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців (також – відома, як лікувальна кінологія).
Каністерапія в цілому, як метод корекційного та розвиваючого впливу має дуже глибоке історичне коріння. У первісному суспільстві, віра у могутність тварини була одним з джерел благополуччя і спокою.
Подібне ставлення людей до тварин сприяє розширенню можливостей емоційного відреагування страхів, агресивності, почуття безпорадності і самотності, знімало психічне напруження, дозволяє переживати зміни і шукати ресурси в самих собі, давало заспокоєння і впевненість. Каністерапія як науковий метод почала набувати популярності з другої половини ХХ століття. 
Особливу значимість має каністерапія для категорії дітей з обмеженнями у розвитку, собака дає їм можливість справлятися зі своєю недостатністю. Собаки допомагають подолати самотність, знімають психо-емоційне напруження, дають позитивні емоції, і багато, багато іншого. Спілкування з собакою відіграє особливу роль в соціально-психологічному благополуччі дітей, воно дає необхідне емоційне «підживлення» і саме по собі є гарною психотерапією. Особливо воно необхідне дітям, які нерідко страждають від самотності у власних сім'ях, а також дітям з неблагополучних сімей.
Каністерапія використовується в роботі з різними категоріями людей. Собака дозволить надовго стримати страх, депресію, напругу, знизити неуважність і мобілізувати рухові функції. Люди з емоційною некомпетентністю (набутою або вродженою) починають виявляти здатність реагувати на тварин із несподіваним почуттям і розумінням. Собаки незамінні при роботі з дітьми, які страждають на аутизм. Вони надзвичайно впливають на поведінку таких дітей. Присутність або пасивна участь у терапії дружелюбно налаштованої собаки збігається з помітним поліпшенням у поведінці дітей та зниженням таких проявів аутизму. Собаки дуже дієві для лікування нервового напруження, при розсіяності уваги. Особливо ефективними вони є при почутті самотності, покинутості, в стані депресії. Та одним з найбільш поширених напрямів використання каністерапії є допомога хворим, що страждають на ДЦП і аутизм.

Записів з 1 по 10Всього: 65