До уваги відвідувачів сайту!

Військовий конфлікт в Україні набув затяжного характеру, що істотно змінило становище внутрішньо переміщених сімей та осіб (далі – ВПО). Переселенці вимушені були адаптуватися до нового життя, налагоджувати міжособистісні взаємовідносини, тобто облаштовувати своє життя на новому місці невизначено тривалий час. Такий формат життя завжди передбачає пошук нових шляхів власного розвитку та необхідність в отриманні допомоги.

З 2016 року в Харківській області та м. Харкові реалізуються проекти, що мають за мету додатково сприяти вирішенню нагальних проблем даної категорії сімей та осіб. Пропонуємо вам звернути увагу на наступні проекти:

 1. Пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року № 1154 (із змінами).
 2. Проект «Центр розвитку підприємницьких ініціатив у м. Харкові» (реалізується ХОГО «Асоціація приватних роботодавців» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»).
 3. Проекти Благодійного Фонду «Карітас-Харків».

1. Пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року № 1154 (із змінами)

Термін реалізації проекту:

01.07.2016 – 31.12.2017 р.

Пілотний проект реалізується в усіх районах, містах обласного значення та в м. Харкові

Основні завдання:

- проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб щодо можливості їх участі у пілотному проекті;

- надання допомоги та сприяння у залученні членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб до роботи за пріоритетними видами економічної діяльності в Харківській області;

-  надання безпроцентної фінансової допомоги на умовах повернення для організації підприємницької діяльності;

- залучення членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб до громадських оплачуваних робіт;

- надання, за необхідності, соціальної послуги супроводу при працевлаштуванні та на робочому місці.

Учасниками пілотного проекту можуть бути непрацюючі працездатні особи з числа:

 • членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям;
 • внутрішньо переміщених осіб.

З метою участі в пілотному проекті зазначені особи звертаються до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування з відповідною заявою та документами, що підтверджують статус таких осіб (довідка про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).

 

2. Проект «Центр розвитку підприємницьких ініціатив у м. Харкові»

Реалізується ХОГО «Асоціація приватних роботодавців» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Основні завдання:

 • бізнес-навчання ВПО;
 • підтримка малого та середнього бізнесу ВПО.

Контакти:

м. Харків,  вул. Плеханівська, 16

к.т. (057) 781 06 46

 

3. Проекти Благодійного Фонду «Карітас-Харків»

Контактна інформація
м. Харків, вул. Ярослава Мудрого, 15
офіс «Карітас Харків», 2 поверх

Контактні телефони:

050 30 57 004
067 65 07 088

050 35 17 0 10

Проект «Соціально-правовий захист, життєзабезпечення та екстренна підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України»

Види  діяльності:
- поширення інформації;

 • юридичні консультації;
 • адміністративна допомога;
 • допомога в оформленні документів;
 • юридична допомога, виключаючи судовий супровід;
 • перенаправлення з надання захисту, інше.

Хто може брати участь у проекті:
Вимушено переміщені особи; особи, які постраждали від конфлікту на південному сході України; місцеві жителі – мешканці    м. Харкова та Харківської області.

Проект з працевлаштування

Опис проекту:

Проект “Livelihoods” стартував як проект з працевлаштування внутрішньо переміщених осіб «Кар’єра для нового життя» з вересня 2015 року. Старт проекту відбувся у Харкові. На сьогодні географія та перелік послуг проекту суттєво розширились.
Мета проекту: всебічна допомога внутрішньо переміщеним особам у вирішенні питань працевлаштування та інтеграції у громаду на новому місті проживання.
Проект реалізовується в областях з найбільшою кількістю зареєстрованих вимушених переселенців: Донецькій, Харківській та Запорізькій. Наші співробітники приймають бенефіціарів у містах Краматорськ, Слов’янськ, Харків,Запоріжжя , надають телефонні консультації мешканцям цих областей. За допомогою сайту з працевлаштування «CAREERFORNEWLIFE.COM» надаються онлайн консультації ВПО з різних куточків України.

Види діяльності:

Проект “Livelihoods” складається з декількох напрямів допомоги:

• Надання первинних консультацій з метою виявлення актуального запросу клієнтів

на допомогу в працевлаштуванні.

• Формування бази бенефіціарів.

• Складання та редагування резюме.

• Підбір вакансій, згідно досвіду та побажань клієнтів та актуального ринку праці.
• Розроблено та проводиться тренінг з елементами коучінгових технологій з метою зняття психологічних блоків у внутрішньо переміщених осіб стосовно питань самореалізації та працевлаштування на новому місті. Під час тренінгу виявляються проблеми, які заважають ефективному працевлаштуванню, надаються практичні інструменти та техніки для вирішення цих питань. Особам, які пройшли тренінг, надається подальша коуч – підтримка на всіх етапах працевлаштування.
• Запроваджено надання послуги профорієнтаційне тестування за ліцензійною програмою «Профкар’єра» спрямоване на виявлення схильностей та особистісних професійно важливих якостей клієнта з подальшою поглибленою консультацією за результатами профдіагностики.
• Надання індивідуальних грантів на профнавчання задля розширення можливостей подальшого працевлаштування за більш затребуваними вакансіями на ринку праці.
• Взаємодія з роботодавцями: організація та проведення презентацій роботодавців, підбір працівників із існуючої бази бенефіціарів, надання грантів на створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб, ведення бази вакансій.
• Організація та проведення бізнес-шкіл для різних категорій громадян (жінки з дітьми, потенційні підприємці).

• Співпраця з соціальним та бізнес- партнерами, громадою міст.

• Ведеться сторінка у Facebook «Працевлаштування переселенців Карітас» на якій анонсуються та висвітлюються всі заходи та події проекту та розміщуються історії успіху працевлаштованих переселенців.
• Розроблено та запущено сайт «CAREERFORNEWLIFE.COM». Це новий соціальний портал з працевлаштування, розроблений МБФ «Карітас України» . На сайті створено платформу для надання ефективної допомоги внутрішньо переміщеним особам в різних куточках країни. За допомогою унікального конструктора пошукачі роботи мають можливість скласти та розмістити резюме трьома мовами (українською, англійською та російською) та мотиваційне письмо до нього. Роботодавці розміщують інформацію про актуальні вакансії, з якими можуть ознайомитись відвідувачі сайту. Соціально активні громадяни мають змогу зареєструватись для надання волонтерської допомоги. На сайті також є можливість ознайомитись з навчальними курсами від наших партнерів та багато інших корисних опцій. За допомогою цього ресурсу розширено географію надання допомоги вимушено переміщеним особам в працевлаштуванні.

 

Хто може брати участь у проекті: Отримати допомогу з працевлаштування можуть як вимушено переміщені особи, так і місцеве населення.
Гранти на перепідготовку надаються тільки внутрішньо переміщеним особам