ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує! Робота з особами, похилого віку

Центр надання допомоги постраждалим від насильства працює з тими, хто потрапив в складні життєві обставини з приводу вчинення насильства стосовно них. Серед таких, нажаль є і особи похилого віку.

* ЦНДПН – Центр надання допомоги постраждалим від насильства.

Так, до ЦНДПН потрапляють жінки похилого віку, які страждають від вчинення психологічного та фізичного насилля з боку своїх дітей. З ними працюють працівники ЦНДПН вирішуючи соціальні питання за потребою та надають психологічну підтримку. Також для роботи з такими жінками залучаються  і спеціалісти інших закладів.

Алгоритмом дій з такими особами є по-перше екстрене психологічне консультування та розроблення плану безпеки. Також, спеціалісти ЦНДПН сприяють у написанні заяви до органів Національної поліції з метою взяття кривдника на профілактичний облік, винесення термінового заборонного припису, складання матеріалів для притягнення кривдника до відповідальності. Також, для таких жінок на базі Відділення соціально-психологічної допомоги та методичного забезпечення залучаються юристи Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для можливості: представництва інтересів  постраждалої особи в суді, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами. Також залучені юристи сприяють у складанні документів процесуального характеру.

В рамках взаємодії для роботи з жінками похилого віку, які постраждали від домашнього насильства та потрапили до ЦНДПН залучаються і інші благодійні, громадські організації та суб’єкти до повноважень яких належить організація заходів у сфері запобігання та протидії насильству, також вони інформуються щодо повернення постраждалої особи до місця перебування (проживання) з метою подальшої роботи з особою або сім’єю (у разі потреби). Також постраждалим жінкам надається гуманітарна допомога в разі наявних ресурсів.

Узгодити наявність вільних місць та записатися на прийом до фахівців ЦНДПН (юриста, психолога) можливо за телефоном: +38 (093) 303 03 53.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Що таке Булінг?

Цькування, приниження особи, образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці. Це і є булінг!

 

 

Чому в наш час це актуальна тема?

Все частіше доводиться чути про булінг в українських, школах жорстокість дітей часто переходить усі межі. Бійки між школярами і психологічне насилля можуть нанести непоправної шкоди дитині.

Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг, який можна вважати першим кроком до справжнього насильства та злочинної поведінки. Діти ж є найбільш вразливою категорією, вони соціалізуються, навчаються різним моделям поведінки, і, на жаль, булінг стає однією з таких моделей. Хулігани надзвичайно винахідливі. Новітній їхній «винахід» — кібер-булінг, тобто знущання з використанням електронних засобів комунікації. В наш час він особливо популярний серед старших підлітків.

Що робити батькам, якщо їх дитину цькують у школі?

Зберігайте спокій, будьте терплячими, не потрібно тиснути на дитину. Поясніть дитині, до кого вона може звернутися за допомогою у разі цькування (психолог, вчителі, керівництво школи, старші учні, батьки інших дітей, охорона, поліція). Ви ж можете звернутися до директора, який, в свою чергу, скличе комісію. І ці люди визначатимуть, вчинялося над дитиною насильство чи ні.

Дитина повинна розповісти, що до неї систематично вчиняли психологічне, фізичне, економічне або сексуальне насильство, а також розповісти, що саме вона відчуває (страх, приниження, тривогу, соціальну ізольованість).

Якщо ситуація не вирішиться, то батьки мають право звернутись до правоохоронців, які складуть протокол про адміністративне порушення. Остаточне рішення ухвалюватиме суд.

І тут постає питання…

              Як вплине поліція на ситуацію?

    Існує закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». До прийняття змін до законів щодо протидії булінгу відповідальності за його вчинення в Україні не існувало. З прийняттям нового закону було запроваджено адміністративну відповідальність. Відтепер вчинення булінгу стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу карається штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

    У разі вчинення булінгу неповнолітніми до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.  Це є один із шляхів протидії булінгу

                                         Як реагувати на цькування

Молодші школярі мають неодмінно звертатися по допомогу до дорослих — учителів і батьків. Допомога дорослих дуже потрібна і в будь-якому іншому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю.
Старші діти, підлітки можуть спробувати самостійно впоратись із деякими ситуаціями. Психологами було розроблено кілька порад для них.

  • Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.
  • Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.
  • Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.
  • Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.
  • Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.

У Відділі соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова  ХМЦСС "Довіра" працюють психологи, фахівці із соціальної роботи, юристи, які завжди готові надати Вам необхідну допомогу у рамках компетенції центру соціальних служб.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, б.42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebookhttps://www.facebook.com/Csssdm.slobidskiy

Instagram: slobidsky_css

Новобаварський (Жовтневий) р-н

2 жовтня відзначається «Міжнародний день ненасильства»

Міжнародний день боротьби проти насилля (ненасильства) відзначається щорічно 2 жовтня в багатьох країнах світу. Дату обрали не випадково: 2 жовтня 1869 року народився Махатма Ганді, лідер руху за незалежність Індії та основоположник філософії ненасильства.

Міжнародний день ненасильства започаткований за ініціативою ООН. Метою заходу є закликання людей відмовитися від насильства у всьому світі. У резолюції ООН сказано, що Міжнародний день ненасильства служить додатковим приводом для того, щоб «пропагувати ненасильство, в тому числі шляхом освітньої і суспільно-роз’яснювальної роботи». Тому не дивно, що  2 жовтня, коли відзначається це свято, проходить величезна кількість інформативних заходів.

Проблема насильства залишається досить гострою як для України, так і для багатьох інших країн світу. З метою підвищення рівня обізнаності населення щодо проявів насильства, працівники Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців Новобаварського району щодо профілактики насильства та жорстокого поводження, особливо в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах. Під час візитів в сім’ї фахівці Відділу надають індивідуальні послуги з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми та відповідальності за вчинення такого роду діянь, надають інформацію, як можна  захистити себе і куди, в разі домашнього насильства, їм можна звернутися за допомогою.

 

 

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує! Знайомство з муніципальною системою надання послуг особам, які постраждали від насильства

На базі Відділення соціально-психологічної допомоги та методичного забезпечення Центру надання допомоги постраждалим від насильства в рамках програми навчально-ознайомчого візиту до міст з ефективними практиками розбудови місцевої системи запобігання та протидії домашньому насильству 29 вересня 2021 року відбувся захід  за  участю заступників керівників десяти міст та громад України і представників Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні.

На заході були присутні представники Харківської міської ради: заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення – Горбунова-Рубан Світлана Олександрівна, директор Департаменту соціальної політики Харківської міської ради – Болгова Лариса Віталіївна, а також були присутні  представники суб’єктів  що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

На зустрічі обговорювалися питання  організації роботи спеціалізованих служб, алгоритм перенаправлення осіб, які постраждали від насильства, організація взаємодії з іншими надавачами послуг та інше.

Гостям було презентовано модель роботи Центру надання допомоги постраждалим від насильства, механізми реагування на випадки насильства, взаємодія керівництва та громадських організацій, взаємозв’язок програм і заходів спрямованих на захист інтересів осіб, які постраждали від домашнього насильства  в місті Харкові.

 

Захід відбувався за дотримання всіх епідеміологічних норм та обмежень

пов’язаних із дією режиму карантину.

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує! Візит з обміну досвідом між Луганськом та Харковом

До Центру надання допомоги постраждалим від насильства 09 вересня 2021 року з робочим візитом в рамках проєкту «Просування прав людини та гендерної рівності через мобілізацію громади задля  розширення можливостей», який реалізується в Луганській області, завітали активісти громадських організацій та представники органів місцевого самоврядування Луганщини з метою обміну досвідом із містом Харків.

На заході були присутні - заступник директора Департаменту соціальної політики, Кобзарь Яна Олександрівна, представники Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Учасники заходу обмінялися  досвідом та прикладами успішного партнерства активних членів громади з місцевою владою, презентували платформи, в рамках яких існує партнерство, розглядали приклади успішної взаємодії громади, бізнесу та влади. Також обмінялися досвідом кращих практичних випадків участі жінок та чоловіків, особливо з вразливих груп населення  в процесах планування розвитку та забезпечення безпеки громад.

 

Захід відбувався за дотримання всіх епідеміологічних норм та обмежень пов’язаних із дією режиму карантину.

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує! Взаємодія з партнерськими організаціями

Центр надання допомоги постраждалим від насильства взаємодіє з багатьма державними та громадськими організаціями, перелік яких постійно розширюється.

* ЦНДПН – Центр надання допомоги постраждалим від насильства.

Так 7 вересня 2021 року до ЦНДПН з робочим візитом завітали представники Немишлянського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» в Харківській області, роботу якого спрямовано на забезпечення безпеки громади, шляхом запобігання вчиненню правопорушень,  надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, участь у виховних заходах, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно осіб, до яких застосовується пробація. Більшість осіб, які перебувають на обліку в Центрі пробації, належать до уразливих груп населення таких, як особи з числа дітей сиріт, особи з числа дітей, які були позбавлені батьківського піклування, також ті,  що опинилися у складних життєвих обставинах.

 Насилля в родині руйнує фундамент безпеки самої сім’ї, а також і суспільства. Водночас, саме проблема насильства тісно пов’язана із такими явищами, як бездоглядність та безпритульність дітей,  зростання кількості розлучень, формування насильницького менталітету нації,  жебракування,  втрати загальнолюдських цінностей любові та взаєморозуміння,  а також виступає однією з передумов скоєння злочинів у суспільстві.

Під час робочої зустрічі були обговорені можливі варіанти співпраці організацій, а саме: проведення інформаційно-просвітницької роботи з питань запобігання насильству, алгоритм інформування ЦНДПН про випадки скоєння насильства  щодо осіб, які перебувають на обліку в Центрі пробації, розповсюдження інформаційних буклетів щодо діяльності ЦНДПН, з метою інформування останніх про можливість отримання комплексної безкоштовної допомоги у разі домашнього насильства або жорсткого поводження.  

Важливим аспектом спільної роботи є забезпечення повного циклу послуг для осіб, які постраждала від насильства усіма суб’єктами, які спрямовані на захист прав та інтересів постраждалих. 

Захід відбувався за дотримання всіх епідеміологічних норм та обмежень пов’язаних із дією режиму карантину.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Не будь байдужим до проявів насильства

Домашнє насильство має різні форми та прояви. Незалежно від того, наскільки вони видимі, вони однаково шкодять людини, порушуючи їх права.

Постраждалі чи кривдники називають різні причини насильства: стресс на роботі, вживання алкогольних або наркотичних речовин, запальний характер або навіть виховна мета. Алкоголь, стрес, дратівливість до близької людини — зазвичай лише поверхові, а не справжні причини жорстокості. Проте саме вони можуть стати індикаторами, які сигналізують про небезпеку.

Реальні причини насильства зазвичай приховані. Ними можуть бути: патологічні ревнощі; модель поведінки, засвоєна у батьківській сім'ї; занижена або завищена самооцінка; нереалізовані мрії та бажання з дитинства; власне самоствердження через інших людей; потреба у визнанні; психічні відхилення та захворювання; різні релігійні та політичні погляди; хронічний алкоголізм, наркоманія. Постраждалі від насильства здебільшого замовчують його вчинення. Тому важливо бути уважним до своїх близьких. У випадку вчинення насильства щодо них знати, як діяти правильно.

 

Якщо ви стали безпосереднім свідком насильства,

негайно телефонуйте у поліцію за номером 102.

Від цього залежить життя та здоров'я постраждалої особи.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших
кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна
за телефоном Національної «гарячої лінії» з попередження
домашнього насильства — 
116 123 (з мобільного);
0 800 500 335 (зі стаціонарного).

 

Не будь байдужим!

 Стань одним із тих, хто заявляє про свою позицію суспільству та допомагає у боротьбі з домашнім насильством!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Що таке домашнє насильство?

Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" пропонує розібрати питання, що таке домашнє насильство з метою підвищення обізнаності мешканців територіальної громади м. Харкова з цього питання та для уникнення загрози стати жерствою домашнього насильства.
 

Домашнє насильство – це дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Потрібно знати ключові прояви насильства, щоб захистити себе та своїх рідних. Давайте докладніше розберемо види домашнього насильства:

1. Економічне насильство – це умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборона працювати або надмірне примушування до праці, заборона навчатися;
2. Психологічне насильство – включає словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняє емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю;
3. Сексуальне насильство – будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;
4. Фізичне насильство – ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості. Залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.
Дитина свідок (або очевидець) насильства – теж жертва насильства!

Бережіть себе та своїх близьких, не будьте байдужими до проявів насильства щодо себе та близьких. 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Як діяти, якщо ви стали свідком насильства?

Може статися так, що Ви стали свідком будь-якого виду насильства. В таких випадках потрібно обов’язково відреагувати і не залишатися осторонь! Від цього може залежить життя потерпілої особи. Алгоритм дій далі.

Як діяти, якщо ви стали свідком насильства?

1. Підійти до потерпілої особи і вдати, що ви знаєте її. Це допоможе переключити увагу кривдника. Якщо кривдник пішов, запропонуйте допомогу особі, яка зазнала насильства (запропонуйте воду, викликати лікаря, зателефонувати рідним або у відповідні служби тощо).

2. Зробити кривднику зауваження. Якщо кривдник не відреагує на зауваження, за можливості, зняти все на камеру.

3. Викликати поліцію та стисло описати ситуацію.

4. Якщо життю чи здоров’ю постраждалої особи загрожує небезпека, викликати швидку допомогу.

Що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства?

Обов’язково відреагуйте, не залишайтесь осторонь! Від цього може залежить життя потерпілої особи.

1. Не розпитуйте деталей, не намагайтеся з'ясувати “причини” насильницької поведінки з боку кривдника. Це може викликати до Вас недовіру зі сторони потерпілої особи. Вислухайте потерпілу особу та підтримайте.

2. Поговоріть особисто з потерпілою особою. Спокійно запитайте, чи потрібна їй будь-яка допомога і дайте їй зрозуміти, що вона може вам довіряти і будь-коли звернутися до Вас за допомогою.

3. За необхідності, разом зателефонуйте до відповідних служб або “гарячу лінію” 15-47 / 0 800 500 335;

4. Придумайте “кодове” слово або сигнал на випадок розпалу домашнього насильства.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Успішний кейс роботи завдяки взаємодії із соціальними партнерами

Спеціалістами Відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра"  проведено успішну роботу по допомозі родини, яка опинилась у складних життєвих обставинах через сімейне насильство.

Соціально-психологічна робота с жінкою, яка звернулась до Відділу соціальної роботи  по Холодногірському району м. Харкова після одноразового випадку фізичного насильства і постійних проявів психологічного та економічного насильства, призвела до кардинальної зміни ситуації. Спеціалістами Відділу соціальної роботи було надано послугу консультування: юридичного та психологічного - консультації психолога та відвідування жіночих груп взаємодопомоги. В результаті жінка самостійно знайшла окреме житло та, незважаючи на наявність новонародженої дитини, знайшла можливість працювати (віддалено). Розлучившись із чоловіком-кривдником та звернувшись до суду, отримала аліменти; старший син також отримав допомогу дитячого психолога (перенаправлення до соціальних партнерів), а також був залучений до спортивних занять та підліткової групи. Проблему насильства було вирішено, наслідки насильства мінімізовано. Рівень соціалізації родини поліпшився.

Дякуємо нашим соціальним партнерам: Харківському Фонду психологічних досліджень і арт-центру "Фрагменти". Сподіваємось на подальше плідне співробітництво!

Якщо ви стикнулись із проблемою насильства, звертайтесь до Відділу соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». Ми вам допоможемо!

Наша адреса: Полтавський шлях, 46, 5 поверх. 

Телефон 057 725 34 48

Записів з 1 по 10Всього: 97