Холодногірський (Ленінський) р-н

Групи взаємодопомоги в он-лайн форматі

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району в он-лайн форматі проведено групи для жінок, які постраждали від домашнього насильства.

Через поширення коронавірусу та запровадження в Україні режиму карантину, неможливим стало проведення зустрічей "рівний - рівному", участь у яких є запорукою виходу із співзалежних відносин, в яких знаходяться члени деструктивних родин. Але регулярність зустрічей - необхідна складова успіху програм. Тому було прийнято рішення про переведення груп взаємодопомоги  в он-лайн форматі. Таким чином, продовжують роботу групи підтримки для  жінок, які постраждали від насильства. Також допомогу в он-лайн групах одержують  залежні особи та члени їх родин.

До тем, які обговорювались раніше, наразі додались ще актуальні питання, пов'язані з режимом самоізоляяції. Особливо доречними виявилися консультування спеціалістів, в груповому та індивідуальному форматах, щодо засобів зниження напруги у родині, за умов неможливості уникати постійного контакту, навчання практичним методам ненасильницького спілкування та урегулювання конфлікту на етапі його виникнення.

Для участі в групі взаємодопомоги звертайтесь за телефоном: 063 524 9145. 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Як перебування з близькими 24/7 може вплинути на наші з ними стосунки?

Декілька корисних рекомендацій, які можуть змінити ваші погляди на стосунки з сім'єю, сусідами, співмешканцями або друзями.  Перебуваючи в замкнутому просторі, люди починають конфліктувати. Кількість викликів поліції в зв'язку з конфліктами всередині сім'ї лише зростає, люди більше скаржаться один на одного, починають вдаватися до погроз розлучення. Хтось намагається роз'їхатися, залишаючи близьких на самоті.

Кількість сімейних конфліктів в умовах карантину зростає.  Це пов'язано з тим, що знаходячись всередині одного приміщення, люди збільшують контакт зі своїми близькими. Це зовсім не погано, але особистий простір ніхто не скасовував. У результаті це призводить до того, що люди знаходять конфлікти всередині групи, з якою постійно взаємодіють. 

Найгірший варіант - шукати ворога серед членів родини. Зараз інститут сім'ї у порівнянні з попередніми століттями втрачає свою важливість, але ми не повинні ігнорувати той факт, що сім'я - це важлива соціальна група, завдяки якій будується суспільство в цілому.

Пам'ятайте, що відновити стосунки буде набагато складніше, ніж їх зруйнувати. Щоб оцінити наслідки можливого розриву можна вдатися до такої техніки як квадрат Декарта. Радимо використовувати її перед прийняттям будь-якого рішення у вашому житті. Ви можете ознайомитися з нею в інтернеті, адже це дуже поширена техніка.  Багато хто її ігнорує, називаючи банальним прийомом виписати «за» і «проти». Але насправді це одна з когнітивних технік, яка впливає на якість нашого вибору.

Також, для того, щоб не конфліктувати з близькими, перебуваючи з ними в одному приміщенні, рекомендуємо займатися не лише спільним дозвіллям, а й обрати для себе щось особливе (читання книг, фізичне навантаження, медитації).

Намагайтесь знайти можливість ізолюватися всередині сім'ї. Це означає, що вам необхідно визначити  свої особисті кордони ще до того, як почнуться конфлікти.

У житті кожної людини є свої труднощі, які можуть стати причиною сварок у сім’ї. Щоб їх не допустити, варто вдатися до певних превентивних заходів. Пам’ятайте: немає нічого кращого, ніж проявити свою самостійність, вміти сказати «ні» та окреслити особисті кордони, які не будуть порушуватися.

Спеціалісти Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова завжди готові надати кваліфіковану пораду та консультацію в умовах карантину дистанційно за телефоном (075)725-26-86, та на наш e-mail:csssdm-kr@ukr.net.

 

Записів з 1 по 2Всього: 2