Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Надія є завжди!»

Ця невигадана історія жінки, яка опинилася за «межею», але не впала у відчай та завдяки вчасній фаховій підтримці  подолала труднощі.  Всі імена в історії змінені. 

Марта, 32 роки

Сім’я  Марти є  внутрішньо переміщеними особами, що переїхали з Донецької області.

Марта має чотирьох дітей:

донька – Оленька, 13 років, школярка; донька - Оксанка, 7 років;
син – Рома, 4 роки; донька – Лада, 2 роки;

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова наприкінці лютого 2019 року отримав від іншого ЦСССДМ повідомлення про випадок насильства в сім’ї Марти з боку батька відносно матері. Як постраждалих від насильства та внутрішньо переміщених осіб, матір та дітей було влаштовано до транзитного містечка «Надія» для ВПО, що знаходиться у Слобідському районі м. Харкова.

Батько дітей, за скоєні вчинки, перебуває у розшуку, з сім’єю не спілкувався та про місце проживання родини не знав.

Сім’ю  Марти було взято під соціальний супровід Центру, як таку сім’ю, що опинилася в складних життєвих обставинах. За сприянням Центру родині Марти надавалася всебічна допомога від МБФ «Карітас» у вигляді ваучерів на можливість придбання продуктів харчування та постільної білизни, підгузків для новонародженої дитини, сумішей для вигодовування дитини. Спеціалісти Центру звернулися до районного відділу освіти з метою сприяння у влаштуванні двох молодших дітей до дошкільного навчального закладу. У зв’язку зі зміною місця проживання сім’ї Марти, довелося переводити всі державні виплати та грошові допомоги на Управлыння працы та соцыального захисту населення району за фактичним місце проживання, у зв’язку з чим вона мала велику заборгованість за житлово-комунальні послуги за проживання у містечку для внутрішньо переміщених осіб. На цьому підґрунті у Марти не склалися відносини з адміністрацією містечка та сусідами по кімнаті. Постійно виникали конфлікти, сусіди погрожували звернутися до Служби у справах дітей, бо мати не мала змоги повноцінно годувати діток та погрожували виселити родину з містечка. За сприянням Центру було вирішено питання відстрочки погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги до моменту надходження державних соціальних виплат.

У зв’язку з конфліктною  ситуацією, яка склалася між сусідами по гуртожитку, адміністрацією містечка та Мартою, спеціалістами Центру неодноразово проводилися бесіди психологічного та педагогічного характеру, з метою покращення психоемоційного стану матері, підвищення її виховного потенціалу, тощо.

Напередодні Великодня минулого року у містечку між Мартою та іншими мешканцями виник конфлікт. В результаті якого, дітей у Марти було вилучено. За інформацією сусідів, жінка того дня була в стані алкогольного сп’яніння, агресивно поводилася з дітьми. Наступного дня мати звернулася до Центру з проханням допомогти їй повернути дітей. Так як діти перебували Реабілітаційному центрі на повному державному забезпеченні, Марті були призупиненні всі державні соціальні виплати та втрачено всі засоби для існування.  Спеціалісти Центру, того ж дня, звернулися до керівництва комунального підприємства «Тролейбусне депо № 3» з проханням працевлаштування Марти кондуктором тролейбусу. Жінці відразу призначили співбесіду, яку вона успішно пройшла та була офіційно працевлаштована з можливістю постійного проживання у гуртожитку для працівників депо.

Марта  старанно працювала, заощаджувала зароблені гроші, регулярно відвідувала своїх дітей у Центрі соціально-психологічно реабілітації, почала винаймати двокімнатну ізольовану квартиру  та у серпні 2019 року на Комісії з захисту прав дітей було прийняте рішення про повернення трьох старших дітей на виховання матері. Молодша донька, Лада, по заяві матері на шість місяців була влаштована до Харківського обласного дитячого будинку № 2, через те, що мати продовжувала працювати.

За сприянням Центру двоє старших доньок були влаштовані до загальноосвітньої школи, сина Романа влаштовано до дитячого садочка. У листопаді 2019 року на Комісії з захисту прав дітей було прийнято рішення про повернення найменшої доньки Лади на виховання матері. Марта поновила всі державні соціальні виплати.

Таким чином, сім`я Марти, як внутрішньо переміщена родина в результаті збройного конфлікту на Сході України, потрапила в складну життєву ситуацію. Жінка була дезадаптована, постраждала від насильства з боку чоловіка через його агресію, не змогла протистояти труднощам, почала вживати алкоголь та вчинила насилля до своєї старшої дитини у решті втратила сім`ю.  Але завдяки вчасній та кваліфікованій допомозі спеціалістів Центру, змогла подолати труднощі та зберегти родину. 

 

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

“16 днів проти насильства”

Проведення заходів в рамках Всеукраїнськоїої акції “16 днів проти насильства”.

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня у регіонах України в рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, захисту прав дітей, жінок, тощо.

ЦСССДМ Індустріального району розробив план заходів, які проводилися за участю суб’єктів соціальної роботи в Індустріальному районі.

В перший тиждень грудня, за підтримки Адміністрації Індустріального району на території Культурно-освітнього центру «ДК ХТЗ» було проведено круглий стіл в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». На заході були присутні психологи та соціальні педагоги закладів освіти Індустріального району, шкільні офіцери поліції, молодіжний працівник, юрист й також науковці Харківської Державної Академії Фізичної Культури.

Метою круглого столу було обговорення  актуальних питань щодо змін в законодавстві стосовно попередження домашнього насильства, з’ясування та обговорення проблем, з якими постійно стикаються фахівці у роботі з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах з приводу домашнього насильства, та обмін інформацією щодо покращення роботи з даною категорією населення.

Також фахівцями Центру було проведено вуличну акцію біля супермаркетів Індустріального району.

Під час проведення акції фахівці надавали контактні номери установ, які надають всебічну допомогу та інформували про те, як діяти в ситуації, домашнього насильства або його загрози.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Акція «16 днів протидії насильства» триває!

Центр соціальних служб Слобідського району веде плідну співпрацю з навчальними закладами. Фахівці Центру регулярно відвідують школи району для того щоб поспілкуватися з педагогічним колективом, батьками дітей, та самими дітьми. 

Так, 5 грудня 2019 року психолог Центру взяла участь у шкільних батьківських зборах у Харківській загальноосвітній школі № 91. На зустрічі підіймалися дуже важливі теми сьогодення: говорили про взаємовідносини батьків та дітей, дітей та вчителів, про булінг, про можливі форми домашнього насилля, а найголовніше, обговорили, як це попередити або ж подолати наслідки.

Майже щодня нам доводиться чути, про шкільний булінг, це слово вже стало чи не найпопулярнішим у сучасному словнику. Та головне знати і пам’ятати, що кожен з нас родом з дитинства, і наш характер, спрямованість, світосприйняття, життєва позиція формуються вдома, зі взаємовідносин у родині. Існує такий психологічний феномен, як імпринтинг, коли навіть маленька дитина, яка ще не вміє розмовляти, всмоктує в себе побачену і почуту інформацію, і ця інформація залишається у її пам’яті назавжди. Саме тому вкрай необхідно починати як раніше створювати сприятливу атмосферу у сім’ї, підготовлювати ґрунт для довірливих стосунків між батьками та дітьми.

Хочемо сказати, що батьки дітей, які навчаються у 91 школі, проявляють активний інтерес до своїх дітей, налаштованы на співпрацю. Дякуємо та бажаємо їм гармонії і миру у родинах!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Розірви коло

Фахівці Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Новобаварського району взяли участь у Всеукраїнському флеш-мобі «РОЗІРВИ КОЛО НАСИЛЬСТВА».

Загалом понад 200 осіб створили коло в знак протесту проти насильницьких дій. Учасники заходу прикріплювали на одяг символічну долоньку, закликаючи перехожих долучитися до кола, пояснюючи зміст фрази «Розірви коло насильства».

Протягом акції коло оновлювалося, залучаючи все нових та нових учасників. Помаранчевими долоньками учасники мали змогу взяти участь у голосуванні за світ без насильства!

Міфи та стереотипи на кшталт «Б’є – значить любить», «Моя мати терпіла – і я буду терпіти», «Мені соромно про це розказати» та інші залишають проблему насильства в тіні. Якщо насильство з’явилося один раз, воно обов’язково повториться. Не мовчіть – звертайтеся по допомогу, і вам допоможуть!

За світ без насильства!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Круглий стіл

Фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району взяли участі у роботі круглого столу при адміністрації Новобаварського району

В рамках всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» фахівці Центру взяли участі у роботі круглого столу при адміністрації Новобаварського району, на якому обговорювали взаємодію представників соціальних служб району при виявленні фактів насилля в сім’ях.

Зокрема було обговорено варіанти виходу із кризових ситуацій при виявленні булінгу серед школярів.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Профілактика гендерного насильства. Профілактика булінгу в шкільному середовищі

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району на базі середньої загальноосвітньої школи № 153 проведено профілактичну лекцію в рамках  всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

До проведення лекції залучено представницю благодійної організації Благодійний фонд «Добробут України» Оксану Луковенко. У  проведенні лекції також брали участь: заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради Сичов Валерій Анатолійович, інспектори праці відділу праці та зайнятості населення адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради.

З учнями були обговорені питання: «Профілактика гендерного насильства. Профілактика булінгу в шкільному середовищі», «Праця молоді, захист прав неповнолітніх у сфері трудових відносин».

Спілкуючись з учнями було наголошено про привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї; жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства; формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства; щодо трудових правах та соціальних гарантій, щодо віку, з якого допускається прийняття на роботу неповнолітніх, обмеження роботодавців, щодо залучення неповнолітніх до виконання важких робіт з шкідливими та небезпечними умовами праці, в нічний час, в вихідні дні, залучення до підземних робіт, надурочних робіт та інше.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Розірви коло насильства

З ініціативи ООН, 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Дата 25 листопада було обрано в пам'ять про сестер Мірабаль - політичних активісток, забитих до смерті палицями таємною поліцією за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо в 1960 році.

ООН відзначає, що жінки і дівчатка піддаються насильству, як в мирний час, так і під час збройних конфліктів, - з боку держави, суспільства, родичів. Насильство щодо жінок не обмежена рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи. Воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів, матеріального добробуту, раси і культури. Структури домінування, на яких ґрунтується насильство, глибоко вкоренилися в суспільстві. Досвід або загроза насильства повсюдно перешкоджають жінкам в повній мірі здійснювати свої права людини і користуватися ними.

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня (День прав людини) проходить акція «16 днів дій проти гендерного насильства». Спеціалісти Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова і цього року не були осторонь цієї най болючої теми. Так, 25 листопада 2019 року біля станції метро «Спортивна»  о 14.00 стартувала акція - «Розірви коло насильства». Мета цієї акції - активізація зусиль громадянського суспільства в боротьбі з проявами домашнього насильства по відношенню до жінок та дітей.

Під час акції було розповсюджено інформаційні буклети, листівки, брошури, відбувалось інформування пересічних громадян з приводу цієї теми.

 

Записів з 1 по 7Всього: 7