Корисні посилання

Архів

Московський р-н

Техніка 6 секунд

Приблизно 6 секунд необхідно для того, щоб минула перша, найсильніша хвиля емоцій і включилась кора мозку, яка відповідає за усвідомленість і гальмування некорисних імпульсів.

Отже візьміть собі за правило – щойно ви помітите, що переживаєте бурю емоцій, відрахуйте 6 секунд перед тим, як відповідати співрозмовнику чи починати діяти.

Не повірите, але ця надзвичайно проста техніка дозволяє не тільки запобігти великій кількості конфліктів, але й здатна допомогти вам приймати більш виважені рішення та впроваджувати гарні зміни у ваше життя за принципом: «інші думки-інший вибір-інша поведінка-інше життя» (адже якщо ви робитимете техніку, то помітите, що через 6 секунд, у вас з‘являються інші думки та ідеї щодо виходу з конфліктної ситуації).

Користуйтесь на здоров‘я і пам‘ятайте, що усі ці техніки не працюють тоді, коли ви про них просто знаєте, а працюють лише тоді, коли ви їх застосовуєте.

Московський р-н

Що робити, якщо ви зазнали сексуального насильства

На жаль, сексуальне насильство – надзвичайно поширене явище під час війни. Це спосіб залякати та деморалізувати мирне населення, яке страждає від наслідків таких дій: як фізичних, так і моральних.

Сексуальне насильство – це кричуще порушення не лише прав, але й міжнародного гуманітарного права. Це злочин підпадає під юрисдикцію міжнародного кримінального суду та не та не має терміну давності.

Якщо ви або ваші близькі постраждали від сексуального насильства, знайте: ви маєте право на відшкодування та допомогу. Не мовчіть – повідомте про злочин у правоохоронні організації. Якщо ви перебуваєте на тимчасово окупованій території, повідомте про злочин онлайн на сайті warcrіmes.gov.ua. А також обов’язково зверніться до медичного закладу, щойно матимете можливість – бажано протягом 72 годин після злочину.

Також не зайвим буде звернутися за психотерапевтичною допомогою та пропрацювати травму якомога швидше – наприклад, до безкоштовної онлайн-платформи «Аврора», фахівці якої спеціалізуються саме на роботі з постраждалими від сексуального насильства, пов’язаного з війною.

Декілька корисних контактів на випадок,0 якщо ви потребуваьтмете допомоги або консультації:

Урядова гаряча лінія – 1547;

Національна лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116 123, 0 800 500 335.

Московський р-н

Чому ненормально виправдовувати насильство?

У нашому суспільстві новини та розмови про насильство, а особливо домашнє або сексуальне, часто зводяться до віктимблеймінгу - що означає «звинувачення жертви». Фрази на кшталт «А у що ти була вдягнена?», «Напевне, довела його» і «А коли зустрічалися, не бачила який він?» - чи не у кожному коментарі.

Незважаючи на ці міфи, насильство неможливо спровокувати та викликати. Рішення вчинити школу – приймає винятково кривдник, тож і відповідає за нього лише він.

Виправдання насильства – надзвичайно шкідлива установка. Вона значно погіршує становище постраждалих, заважає їм звернутися по допомогу та отримати її. Віктимблеймінг насаджує постраждалим страх та сприяє розвитку психічних порушень.

Насильство однієї людини щодо іншої – це протиправні дії, які неможливо виправдати. Якщо ви страждаєте від насильства або підозрюєте, що у подібній ситуації опинилися ваші близькі, зверніться по допомогу до національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства: 116 123 або 0 800 500 335 чи до Урядового контактного центру: 1547.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Профілактика домашнього насильства

У відділі соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра " проводиться прийом громадян з різних проблемних питань, з якими населенню доводиться стикатися щоденно, особливо під час війни.

Наші фахівці продовжують здійснювати профілактичні бесіди та консультації спрямовані на запобігання та протидію домашньому насильству, або насильству за ознакою статі, надавати адресну гуманитарну допомогу сім’ям з дітьми, консультувати з питань можливості оформлення державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, оформлення та відновлення документів, покращення психоемоційного стану, тощо.

Звернутися на консультацію до фахівців із соціальної роботи Ви можете попередньо записавшись на прийом за телефоном 0916150998.

Бережіть себе!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Домагання та сексуальне насильство: що можна зробити в небезпечній ситуації?

У контексті повномасштабної війни з рф сексуальне насильство стало повноцінною зброєю проти цивільного населення України на окупованих територіях для деморалізації та залякування. Фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» підготували корисні матеріали на цю тему.

Скільки історій про групові зґвалтування неповнолітніх Україна почула після звільнення Бучі, Ірпеня, Макарова, Чернігівщини, Харківщини? Ще більше таких історій поглинуло мовчання жінок, які стали жертвами наруги. 

Попри це, в Україні залишається частина суспільства, що готова толерувати насильство. Нещодавній випадок у Києві, який зараз активно обговорюють в соцмережах, тому доказ.

Слід запам‘ятати просту аксіому: чуже тіло – унікальне та недоторкане. Фізичні кордони – непорушні. Те, що лежить поза цією аксіомою, не є нормою, і про це потрібно говорити.

На жаль, це розуміють не всі, і тому ми знову змушені порушувати тему, якій не місце у сучасному суспільстві. А саме, які прийоми можуть допомогти уникнути спроби сексуального насильства.

Психологи радять:

  • При очевидній спробі зґвалтування дійте нестандартно і несподівано для ґвалтівника. Головне – перебороти шок та не завмерти перед небезпекою. Кричіть не своїм голосом, вдайте, що несповна розуму, скажіть щось максимально несподіване для нападника. Його збентеженість може дати вам час для втечі.
  • Подивіться прямо в очі. Зоровий контакт може збентежити нападника й дати зрозуміти, що ви запам'ятали, як він виглядає. Це може відлякати ґвалтівника.
  • Скажіть, що маєте захворювання, яке передається статевим шляхом. Як мінімум, це може дати кілька секунд, щоб вирватися і втекти.
  • Застосовуйте будь-які доступні методи, аби фізично унеможливити зґвалтування (тобто, аби в нападника зникла ерекція). Нудота, інші фізіологічні потреби, нав’язливий та хворобливий кашель – усе це може відвернути нападника.
  • Перебуваючи в закладі або в когось вдома, контролюйте, що ви п'єте та їсте. Однак, якщо після випитого ви різко відчули запаморочення або погіршення стану, – негайно візьміть телефон і викликайте швидку. Після цього повідомте іншим присутнім, що зараз за цією адресою приїде карета швидкої допомоги. Це значно ускладнить потенційним нападникам подальші дії. Важливо: ви маєте знати точну адресу людей, до яких збираєтеся в гості.
  • На жаль, і це потрібно усвідомлювати, на окупованих територіях запобігти зґвалтуванню значно складніше. Адже там не діють жодні українські правоохоронні органи. Тому:
  •  Намагайтеся не потрапляти на очі окупантам.
  •  Забудьте про косметику, дезодорант, часте миття голови, нормальний одяг. І хоча це аж ніяк не гарантія, бо не в одязі проблема, – такі заходи дозволять принаймні зменшити ймовірність насильства. 

Якщо зґвалтування вже відбувається, головне ваше завдання в цій ситуації – вижити. Тверезо оцінюйте свої зусилля: якщо ви не можете уникнути зґвалтування та не впевнені у своїх фізичних силах щодо активного спротиву, то найкраще не пручатися та відокремити себе подумки від ситуації.

Матеріал підготувала начальник відділу соціальної роботи, психолог, консультант Позитивної психотерапії Коваль Олена.

Московський р-н

Домагання ≠флірт. Як захиститися від харасменту?

З дитинства жінок вчать сумнівним – та що там, шкідливим – твердженням щодо вияву чоловічої симпатії. Смикає за коси – значить, подобаєшся, злиться та кепкує – просто не вміє висловлювати емоції. Ну, а що, це ж хлопці, що з них взяти?

Домагання, насильство, свідоме ігнорування особистих кордонів – це не вияв симпатії, флірт чи невинний жарт Любов не може існувати, якщо її не бажають приймати, адже її основа полягає у взаємності та згоді.

Де межа між домаганням та фліртом?

Все просто: флірт завжди нешкідливий, ні до чого не зобов’язує та триває, лише якщо ви цього хочете. Усе, що виходить за ці рамки – домагання, яке є абсолютно односторонньою та неприємною для постраждалого/-ї ініціативою.

Домагання – це не лише фізичне насильство, небажані дотики та схиляння до сексу. Це й психологічний тиск, нав’язливі загравання, коли людина не розуміє, що взаємності немає, або вважає відмову своєрідною грою. Але харасмент – це зовсім не гра, а форма насильства, ігнорувати яку не варто.

Якщо ви переживаєте домагання на роботі, у компанії друзів або навіть онлайн, пам’ятайте: це не ваша провина. Ви маєте повне право викрити кривдника, наприклад, перед керівництвом або HR-відділом вашої компанії, а також розповісти про ситуацію спільним знайомим, аби почуватися у безпеці серед людей, які розуміють, що відбувається, та готові стати на ваш бік. Якщо ж це не спрацювало й домагання не припинилися, перш за все потурбуйтеся про власну безпеку: дистанціюйтеся від кривдника та максимально обмежте спілкування з ним.

Не бійтеся звернутися по допомогу, якщо відчуваєте, що вас кривдять.

Московський р-н

Газлайтинг

«Та не було такого», «ти все не так зрозумів/-ла», «я нічого такого тобі не обіцяв/-ла» - знайомі фрази? Зазвичай вони супроводжують такий вид маніпуляцій, як газлайтинг. Що це таке та як з ним боротися?

Газлайтинг – це форма психологічного насильства, задачею якого є змушення постраждалого/-ї сумніватися в адекватності власного сприйняття, пам’яті, а зрештою, і психічному здоров’ї через заперечення фактів та подій.  

Навіщо кривдникам/-цям таке?

Людина, яка впевнена у власній адекватності, не може відстоювати свої кордони та ухвалювати рішення на власну користь: вона розгублена, налякана, готова повірити будь-чому. Таких людей легше переконати у чомусь, прив’язати до себе, зробити залежними від власного авторитету.

Як боротися з газлайтингом?

Є два вектори боротьби. Один спрямований на те, щоб відновити впевненість у собі, а інший – на взаємодію з кривдником/-цею.

Щоб упевнитися, що з вами все гаразд, спробуйте записувати ключові події та слова у щоденник або навіть на диктофон. Це допоможе швидко відновити в пам’яті той чи інший епізод та довести щось за потреби.

Незле також розповісти про ситуацію близьким. Якщо ви почнете сумніватися у власних судженнях, інша людина стане об’єктивним спостерігачем.

З кривдником/-цею тактика доведення власної правоти не завжди працює. Краще просто якомога менше спілкуватися з такою людиною (або частіше робити це при свідках), а якщо аб’юзер/-ка спробує застосувати газлайтинг, то сказати про це прямо: «Зараз ти хочеш мною зманіполювати, і я це бачу. Не роби так, інакше я просто не продовжуватиму діалог».

 

 

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Робоча зустріч із соціальними партнерами

Спеціалісти відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" взяли участь у робочій нараді з соціальними партнерами.

З нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» відбулася спільна робоча зустріч спеціалістів відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», Служби у справах дітей по Шевченківському району і Комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Шевченківському району. Під час заходу обговорювалися актуальні питання, пов’язані з протидією насильства в родинах, зокрема щодо дітей, надання послуг особам, які постраждали від насильства, можливості направлення до соціальних партнерів, що здійснюють кваліфіковану допомогу таким особам. Акцент робився на питанні розширення кола соціальних партнерів, що займаються діяльністю, направленою на протидію насильства в сім’ях.

ХМЦСС «Довіра»

Відкриття осередку «Вільна. Безпечний простір для жінок та дівчат»

У Харківському міському центрі соціальних служб «Довіра» відбулося офіційне відкриття осередку «Вільна. Безпечний простір для жінок та дівчат», як компоненту системи надання комплексних послуг жінкам та дівчатам у Харківській міській територіальній громаді.

На відкриття завітали почесні гості: Болгова Лариса – директор Департаменту соціальної політики Харківської міської ради, Олена Кочемировська – радниця з питань ГЗН, UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, Маргарита Трипольська – регіональна спеціалістка з питань ГЗН в Полтавській та Харківській областях, а також відвідали захід представники органів місцевого самоврядування, комунальних закладів соціальної сфери, поліції та бюро правової допомоги.

«Вільна. Безпечний простір для жінок та дівчат» (далі – осередок) – це активний майданчик для надання комплексу послуг жінкам та дівчатам, які мають намір поліпшити якість свого життя.

В рамках діяльності осередку жінки та дівчата зможуть почувати себе в безпеці, ділитися своїми емоціями, враженнями, налагоджувати соціальні зв’язки, отримувати підтримку, при цьому ставати сильнішими та самореалізовуватися.

В осередку жінки та дівчата зможуть отримати психологічну підтримку, систему інтегрованих соціальних послуг, спрямованих на розвиток навичок безконфліктних сімейних комунікацій, розкриття внутрішнього потенціалу особистості. Окрім цього, для жінок та дівчат проводитимуться групи взаємопідтримки, тренінги.

Послуги осередку безкоштовні та включають у себе: групові та індивідуальні сесії з психологом, тематичні  релакс-зустрічі за чаєм або кавою, консультації щодо спеціалізованих сервісів та служб психосоціальної підтримки жінок та дівчат, майстер-класи з рукоділля, малювання, театрального та  вокального мистецтва, нетворкінг-зустрічі (швидке  та ефективне вирішення складних життєвих ситуацій). Відвідувати їх зможуть як жінки з числа внутрішньо переміщених осіб, так і харків’янки.

Відкриття Благодійною організацією «Молодіжний благодійний фонд «Ініціатива» осередку стало можливим за сприяння Харківської міської ради при фінансовій підтримці UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення за участі Департаменту соціальної політики Харківської міської ради.

Ініціатива реалізується в межах гуманітарного реагування UNFPA за підтримки Урядів Великої Британії, Канади, Данії, підтримки американського народу (USAID), а також CERF та Ukraine Humanitarian Fund.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Участь у круглому столі з питання домашнього насильства у період воєнного стану

Працівники відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" взяли участь у круглому столі з питань запобігання та протидії домашньому насильству, який організовано та проведено  Комітетом у справах сім'ї, молоді та спорту по Новобаварському району Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

В заході також взяли участь представники Сектору ювенальної превенції Відділу поліції № 1 Харківського районного управління поліції  № 3 ГУНП, інспектори Відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Харківській області (шкільні офіцери поліції), Служби у справах дітей по Новобаварському  району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради, Управління освіти адміністрації Новобаварського  району Харківської міської ради.

На заході розглядалися питання домашнього насильства та аналіз ситуації з домашнього насильства у період дії воєнного стану, особливості взаємодії суб’єктів соціальної роботи з даного питання, ситуації в підоблікових родинах та інші нагальні питання.

Записів з 1 по 10Всього: 138