Корисні посилання

Архів

Холодногірський (Ленінський) р-н

Робоча зустріч з соціальними партнерами

Цими днями фахівці відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова Харківського міського центру «Довіра» провели робочу зустріч з представниками Служби в справах дітей по Холодногірському району м. Харкова. Тема зустрічі - організація соціального захисту сімей з дітьми.

Під час зустрічі розглянуто такі питання, як: аналіз проведеної профілактичної роботи з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, з родинами в яких вчинялось насильство щодо дітей, а також розроблення плану здійснення спільних виходів в сім’ї даних категорій.

Організація превентивної діяльності Відділу соціальної роботи по Холодногірському району включає плідну співпрацю з іншими соціальними партнерами, а саме: Служба в справах дітей по Холодногірського району, Комітетом у справах сім’ї, молоді та спорту по Холодногірському району, Адміністрацією Холодногірському району м. Харкова, Сектором ювенальної превенції.

Головне завдання Відділу в цій цій міжсекторіальній співпраці – виявлення сімей, які мають ризик потрапляння у складні життєві обставини та надання їм своєчасної допомоги та підтримки.

Салтівський р-н

Насильство внаслідок війни

«Насильство не на часі, коли йде війна», — з такою думкою живуть деякі українки й українці. Та в умовах конфлікту рівень насильства завжди зростає: і з боку агресора, і на побутовому рівні, й від рідних чи близьких.

Постійне напруження, стрес та невизначеність спричиняють агресію та конфлікти там, де їх раніше не було. Однак через війну постраждалі не сприймають це як головну проблему, закриваючи базові потреби в безпеці, їжі, теплі та інші першочергові витрати.

Втім, ігнорувати будь-який прояв насильства не варто, адже з часом його наслідки тільки посилюватимуться. 

Тож де шукати підтримку, якщо ви зазнали насильства внаслідок війни?

Зверніться до найближчого з Центрів допомоги врятованим!

Такі осередки, де постраждалі внаслідок війни можуть розраховувати на підтримку, діють в 11 містах України. Там ви зможете закрити базові потреби, а також отримати соціально-психологічну, правову чи інформаційну консультацію від фахівців/-чинь.

Зверніться до сервісів допомоги у разі домашнього насильства. Спеціалізовані соціальні служби та організації допоможуть у такій ситуації. Якщо є потреба у безпечному місці, ви завжди можете попросити про переспрямування до притулку чи кризової кімнати. 

Поговоріть із людиною, якій ви довіряєте.

Розкажіть усе, як є. Навіть якщо кривдник/-ця, наприклад, маніпулює фінансово. Не соромтеся просити про допомогу.

Бережіть себе!

ХМЦСС «Довіра»

Що робити у випадках домашнього насильства?

Ви чуєте, що сусіди за стіною лаються, але ситуація виглядає чимось більшим, ніж сімейний конфлікт. Ви чуєте звуки ударів, крики про допомогу або просто бачите сусідку з синцями та слідами від побоїв. 

Що робити у таких випадках?

ВИКЛИЧТЕ ПОЛІЦІЮ. У подібних випадках експерти радять звертатись у поліцію та описати усю ситуацію (телефонувати 102 та за необхідності на гарячу лінію з протидії домашньому насильству 0 800 500 335 / 116 123).

Навіть, якщо патруль не приїде на виклик, все одно ваше звернення зафіксують – це може допомогти постраждалій особі, коли вона вирішить звернутися до правоохоронців.⠀

ЗДІЙСНІТЬ ВІЗИТ ДО СУСІДІВ. Якщо потрібно переконатися, що у ваших сусідів усе добре, радять зайти до них під будь-яким приводом (якщо це безпечно!).

Якщо розумієте, що потенційна постраждала особа може бути не одна, почніть розмову здалеку: спитайте, чи працює в них інтернет, чи не підтоплюють їх сусіди згори або ж попросіть про допомогу з чимось.⠀

ЗАПРОПОНУЙТЕ ДОПОМОГУ. Можете обережно запитати про стан людини та запропонувати свою допомогу, якщо відповідь викликає сумніви.

Пам’ятайте, що особи, які зазнали насильства, можуть довго відмовлятися від допомоги. Вважається, що потерпілий/-ла від домашнього насильства можуть намагатися вирватися із цих стосунків близько СЕМИ РАЗІВ, аж доки не наважиться остаточно.

Не варто додатково тиснути на постраждалу чи звинувачувати її: краще продемонструвати свою підтримку, дати зрозуміти, що насилля не є нормою та запропонувати план дій. І бути готовим/-ою до того, що допомогу не приймуть одразу ж, та все ж ваша турбота стане важливим етапом на цьому шляху звільнення від аб’юзу.

У випадках, коли особою, яка зазнає насильства може бути ДИТИНА, необхідно негайно телефонувати в поліцію та за необхідності на дитячу гарячу лінію - 0 800 500 225 / 116 111. За останніми номерами вас зможуть вичерпно проконсультувати, що саме варто зробити в конкретній ситуації

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Акція має на меті привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, а також бути небайдужими до тих, хто постраждав від насильства.
Фахівці відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», а також фахівці інших районних відділів Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», представники Департаменту у справах сім`ї, молоді та спорту Харківської міської ради, Управління патрульної поліції Департаменту патрульної поліції в Харківській області та соціальними партнерами з Центру допомоги врятованим взяли участь у загальноміській акції «16 днів проти насильства». Під час заходу працівниками було проведено профілактичну роботу із мешканцями міста з метою підвищення рівня обізнаності щодо проявів насильстава, засобів реагування, також розповсюджувалися відповідні просвітницькі матерали.

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

16 днів проти насильства

Щорічно у світі з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, але відзначатися він почав ще з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році.

Спеціалісти відділу соціальної  роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" взяли участь у міському заході з нагоди Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". З мешканцями міста було проведено інформаційні бесіди і наголошено кожному, що "Насильство- це сміття, яке треба виносити з дому!"

Акція "16 днів проти насильства" – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування проблеми насильства у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Законодавством України передбачені заходи з протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства.

В Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», і з початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні вважається кримінальним злочином.

Відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я, насильство є медичною проблемою. Саме тому в Україні ввели системний підхід до виявлення домашнього насильства та надання медичної допомоги.

МОЗ України затвердило наказ, що регламентує надання медичної допомоги дітям і дорослим, які постраждали від домашнього насильства. Затверджений порядок - принципово новий підхід, що включає алгоритми дій медиків і пацієнтів у разі сексуального, фізичного чи психологічного насильства.

Центри соціальних служб територіальних громад району запланували проведення ряду інформаційно-просвітницьких заходів, лекцій, квест-акцій з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми та відповідальності за вчинення такого роду діянь. Під час проведення заходів, мешканці громад отримають інформацію, як можна  захистити себе і куди, у разі потреби звернутися за допомогою.

Упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначається 8 важливих дат. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини. Це означає: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Не ігноруйте прояви насильства

«Насильство не на часі, коли йде війна», — з такою думкою живуть деякі українки й українці. Та в умовах конфлікту рівень насильства завжди зростає: і з боку агресора, і на побутовому рівні, й від рідних чи близьких.

Постійне напруження, стрес та невизначеність спричиняють агресію та конфлікти там, де їх раніше не було. Однак через війну постраждалі не сприймають це як головну проблему, закриваючи базові потреби в безпеці, їжі, теплі та інші першочергові витрати. Втім, ігнорувати будь-який прояв насильства не варто, адже з часом його наслідки тільки посилюватимуться. Тож де шукати підтримку, якщо ви зазнали насильства внаслідок війни?

Зверніться до найближчого з Центрів допомоги врятованим.
Такі осередки, де постраждалі внаслідок війни можуть розраховувати на підтримку, діють в 11 містах України. Там ви зможете закрити базові потреби, а також отримати соціально-психологічну, правову чи інформаційну консультацію від фахівців/-чинь.

Зайдіть на онлайн-платформу «Аврора».
Якщо ви постраждали від насильства, зокрема сексуального, внаслідок з війни, є можливість безкоштовно й анонімно отримати підтримку психотерапевта/-ки.

Зверніться до сервісів допомоги у разі домашнього насильства. Спеціалізовані соціальні служби та організації допоможуть у такій ситуації. Якщо є потреба у безпечному місці, ви завжди можете попросити про переспрямування до притулку чи кризової кімнати.

Поговоріть із людиною, якій ви довіряєте.
Розкажіть усе, як є. Навіть якщо кривдник/-ця, наприклад, маніпулює фінансово. Не соромтеся просити про допомогу.

Бережіть себе!

ХМЦСС «Довіра»

«16 днів проти насильства»

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, насильства за ознакою статі та захисту прав жінок. Під патронатом Департаменту соціальної політики Харківської міської ради Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» організовує  та бере активну участь у заходах, присвячених активізму у рамках кампанії.

Стресові умови життя під час повномасштабного вторгнення: внаслідок психологічної напруги, невизначеності та травм, можуть провокувати насильство, навіть у тих родинах, де його не було раніше. Тому слід приділити особливу увагу питанням інформування населення щодо домашнього насильства, насильства за ознакою статі та формуванню нульової толерантності цих явищ!

Тому, 28 листопада працівники ХМЦСС «Довіра» взяли участь у акції «Крок до допомоги», «Acting for survivors» присвяченої шістнадцятиденний компанії. В рамках заходу працівники розповсюджували корисні роздаткові матеріали та інформували мешканців міста щодо теми акції.

Також працівники відвідують місця компактного поселення внутрішньо переміщених осіб у місті Харкові, для розповсюдження важливої інформації за темою.

Вже більш ніж 20 років поспіль завдяки цій кампанії люди та організації по всьому світу консолідуються, аби сказати своє тверде «НІ» насильству в будь-яких обставинах, висловити солідарність та підтримку постраждалим.

Заплановано ще багато активностей, тому долучайтеся!

#Харків_без_насильства

Київський р-н

Загальноміська акція проти насильства

У вівторок, 28 листопада, фахівці відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» взяли участь у заході з нагоди Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства».

Головна мета проведення загальноміської акції полягає у тому, щоб привернути увагу суспільства до проблеми насильства, а також спонукати кожного представника громади до профілактики та боротьби з цим негативним явищем.

Близько дванадцятої години дня учасники заходу взяли участь у тематичній ході від приміщення Центру допомоги врятованим, який знаходиться неподалік станції метрополітену «Університет», до будівлі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка. Після цього вони почали роздавати перехожим роздатковий матеріал, присвячений профілактиці та боротьбі з домашнім та гендерно зумовленим насильством.

У загальноміському заході з нагоди Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» також взяли участь представники районних Відділів соціальної роботи м. Харкова, Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», Центру допомоги врятованим, дружнього до жінок та дівчат простору «Вільна», Харківського районного управління поліції №1 Головного управління національної поліції в Харківській області та ін.

Останнім часом проблема насильства набула величезних масштабів, тому робота у цьому напрямку повинна проводитися регулярно і з залученням всіх необхідних інструментів. Саме на цьому акцентують увагу організатори та учасники загальноміської акції. Фахівці Відділу майже щодня стикаються з проблемою насильства у роботі з сім’ями та особами, надаючи необхідні соціальні послуги тим, хто цього потребує. На їхню думку, проведення подібних заходів на рівні місцевої громади допоможе залучити якомога більше її представників до підняття та вирішення питання, що пов’язане з боротьбою будь-яких проявів насильства у сучасному суспільстві.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Шевченківський (Дзержинський) р-н

16 днів проти насильства

Спеціалісти відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" спільно з соціальними партнерами обговорили актуальні питання, пов'язані з проведенням щорічної акції "16 днів проти насильства".

Міжнародна спільнота, починаючи з 1991 року, підтримує акцію «16 днів проти насильства». В Адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради 13 листопада 2023 року відбувся круглий стіл з питань попередження домашнього насильства. У роботі круглого столу взяли участь фахівці відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», Комітету у справах сім'ї, молоді та спорту по Шевченківському району, сектору протидії домашньому насильству Харківського районного управління поліції № 3, Служби у справах дітей по Шевченківському району, управління освіти по Шевченківському району м. Харкова.

В рамках Круглого столу обговорювались заходи до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», планувались спільні профілактичні рейди. Також учасники розглянули випадки домашнього насильства, що були скоєні впродовж жовтня–листопада в Шевченківському районі м. Харкова.

ХМЦСС «Довіра»

Постраждалі від насильства під час війни можуть отримати безоплатну правову допомогу

Постраждалі від сексуального насильства можуть звернутися за консультацією до фахівців системи безоплатної правової допомоги (БПД). Це стосується людей, які постраждали від такого насильства у зв’язку зі збройною агресією проти України, і тих, хто зазнав домашнього насильства.

Мета програми – мотивувати постраждалих не мовчати та діяти, аби захистити себе і своїх рідних.

Звернувшись до системи безоплатної правової допомоги, можна отримати консультацію юриста, допомогу в оформленні звернення до поліції та щодо представництва інтересів у суді.

Важливо пам’ятати, що воєнні злочини не мають строку давності. Людина може звернутися тоді, коли буде готова.

Зробити це можна за телефоном гарячої лінії: 0 800 213 103

Записів з 1 по 10Всього: 151