Новобаварський (Жовтневий) р-н

Що таке домашнє насильство?

Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" пропонує розібрати питання, що таке домашнє насильство з метою підвищення обізнаності мешканців територіальної громади м. Харкова з цього питання та для уникнення загрози стати жерствою домашнього насильства.
 

Домашнє насильство – це дії або бездіяльність фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Потрібно знати ключові прояви насильства, щоб захистити себе та своїх рідних. Давайте докладніше розберемо види домашнього насильства:

1. Економічне насильство – це умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборона працювати або надмірне примушування до праці, заборона навчатися;
2. Психологічне насильство – включає словесні образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, контроль у репродуктивній сфері, що спричиняє емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю;
3. Сексуальне насильство – будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;
4. Фізичне насильство – ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості. Залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.
Дитина свідок (або очевидець) насильства – теж жертва насильства!

Бережіть себе та своїх близьких, не будьте байдужими до проявів насильства щодо себе та близьких. 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Як діяти, якщо ви стали свідком насильства?

Може статися так, що Ви стали свідком будь-якого виду насильства. В таких випадках потрібно обов’язково відреагувати і не залишатися осторонь! Від цього може залежить життя потерпілої особи. Алгоритм дій далі.

Як діяти, якщо ви стали свідком насильства?

1. Підійти до потерпілої особи і вдати, що ви знаєте її. Це допоможе переключити увагу кривдника. Якщо кривдник пішов, запропонуйте допомогу особі, яка зазнала насильства (запропонуйте воду, викликати лікаря, зателефонувати рідним або у відповідні служби тощо).

2. Зробити кривднику зауваження. Якщо кривдник не відреагує на зауваження, за можливості, зняти все на камеру.

3. Викликати поліцію та стисло описати ситуацію.

4. Якщо життю чи здоров’ю постраждалої особи загрожує небезпека, викликати швидку допомогу.

Що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства?

Обов’язково відреагуйте, не залишайтесь осторонь! Від цього може залежить життя потерпілої особи.

1. Не розпитуйте деталей, не намагайтеся з'ясувати “причини” насильницької поведінки з боку кривдника. Це може викликати до Вас недовіру зі сторони потерпілої особи. Вислухайте потерпілу особу та підтримайте.

2. Поговоріть особисто з потерпілою особою. Спокійно запитайте, чи потрібна їй будь-яка допомога і дайте їй зрозуміти, що вона може вам довіряти і будь-коли звернутися до Вас за допомогою.

3. За необхідності, разом зателефонуйте до відповідних служб або “гарячу лінію” 15-47 / 0 800 500 335;

4. Придумайте “кодове” слово або сигнал на випадок розпалу домашнього насильства.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Монетизація субсидій.

Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» інформує отриувачів послуг щодо змін у законодавстві щодо монетизації субсидій та роз'яснень Міністерсатва соціальної політики з цього питання.

До травня цього року українці мали можливість отримувати субсидію як у грошовій готівковій формі (“живими грошима” на банківську картку або через пошту), так і в грошовій безготівковій формі (коли Ощадбанк перераховував суми надавачам житлово-комунальних послуг). 92% тих, кому були призначені субсидії, отримували їх у грошовій готівковій формі.

З травня, згідно з Постановою уряду “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” від 14 квітня 2021 року, субсидію “живими грошима” отримуватимуть уже всі. І якраз ця зміна викликає у громадян чимало запитань. Міністерство соціальної політики відібрало найтиповіші з них і дає роз’яснення.

 

Якщо документи на субсидію подавалися на початку минулого опалювального сезону, а кошти перераховувалися в Ощадбанк, який оплачував комунальні платежі, то чи треба заново все оформлювати?

- Так, потрібно. Тому що громадянин має вказати, куди саме потрібно перераховувати кошти: на банківський рахунок чи на відділення пошти. У таких випадках не передбачено автоматичного призначення житлової субсидії на наступний період. Нагадаємо, 19 травня 2021 року Уряд прийняв рішення, згідно з яким розгляд питань щодо призначень житлових субсидій на наступний рік домогосподарствам, що отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, окрім домогосподарств, яким грошова субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі;

- була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи);

- була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

До квітня отримувала безготівкову субсидію. У червні подала заяву в Ощадбанк для переведення залишку субсидії за квітень на картковий рахунок. Коли можна буде отримати ці кошти?

- Для одержувачів безготівкової субсидії передбачено, що Ощадбанк перераховує суми субсидії за минулий опалювальний період, які зекономлені станом на 1 червня поточного року. Наразі таке перерахування здійснюється для одержувачів, які мають відкриті рахунки у Ощадбанку, тому відповідні кошти найближчим часом мають бути відображені на банківському рахунку. Якщо ж одержувач не має відкритого рахунку Ощадбанку, то у такому випадку для отримання зекономлених сум субсидії рахунок слід відкрити до грудня поточного року.

Раніше субсидія надходила на карту ПриватБанку, з якої ми самі оплачувати комунальні послуги. Чи треба зараз поновлювати документи?

- Питання про перепризначення субсидії на наступний період буде розглядатися автоматично без вашого звернення, оскільки ви отримували її до цього “живими грошима”. У таких випадках, як зазначається у рішенні Уряду від 19 травня ц.р., питання розглядається без звернення громадян, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років.

 

- Чи буде нарахована пеня за травень через невчасну сплату комунальних послуг, якщо виною тому затримка є субсидії?

- Як зазначено у статті 26 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії.

 

Чи може онук на свій банківський рахунок отримувати субсидію, оформлену на бабусю?

- Ні, виплати йдуть тільки на рахунок заявника.

 

Коли запрацює сайт отримувачів субсидій?

- Реєстр отримувачів субсидії, до якого є доступ за посиланням https://subsidii.ioc.gov.ua, працює у штатному режимі. Інформація у ньому оновлюється щомісяця. Найближчим часом до нього будуть завантажені дані про призначені органами соціального захисту населення у червні поточного року житлові субсидії (на неопалювальний сезон з травня по вересень включно).

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Профілактика нещасних випадків під час купального сезону.

З початком літа розпочався і купальний сезон, і з початком купального сезону існує ризик нещасних випадків на воді. Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» надає поради як правильно себе вести на водоймах, щоб відпочинок не перетворився на трагедію.

Відпочиваючи на воді, завжди треба пам'ятати про безпеку. Першою умовою безпечного відпочинку є вміння плавати, тому перед відвідуванням пляжу бажано навчитися плавати.

Правила безпечного купання:

• Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

• У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.

• Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочивати в тіні.

• Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

• Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.

• Не можна плавати на надувних матрацах або камерах - навіть слабкий вітер може забрати їх далеко від берега. Матраци призначені для того, щоб зіграти на них на березі.

Забороняється:

• купатися в місцях, які не обладнані для купання людей;

• залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

• стрибати у воду з човнів, катерів, споруд, не призначених для цього;

• пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

• використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання;

• вживати спиртні напої під час купання.

Також рятувальники радять купатися після 1,5 - 2 години після їжі, проте медики з цим не погоджуються. Купатися з повним животом некомфортно, але це не небезпечно. Крім того, якщо подивитися на статистику, їжа не буває супутньою причиною утоплення. Основні ризики - невміння плавати, алкогольне сп'яніння, недотримання правил безпеки.

Бережіть своє життя, будьте обачними та дотримуйтесь техніки безпеки під час плавання!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

СКАЖЕМО «НІ» ДИТЯЧІЙ САМОТНОСТІ

Питання соціального сирітства є одним з найболючіших у сучасній Україні. Існуюча мережа інтернатних закладів не в змозі нині забезпечити ефективну соціалізацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, їхню підготовку до самостійного та сімейного життя.

Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування для влаштування таких дітей на виховання до дитячих будинків сімейного типу, опікунських та прийомних сімей, а також запроваджено інститут патронату та наставництва. Держава надає постійну соціальну підтримку прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу.

Якщо Ви виявили бажання взяти на виховання в свою сім’ю дитину, яка з тих чи інших причин залишилася без батьків, Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», може запропонувати вам оформити одну з форм сімейного виховання: усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, патронатна сім’я.

З питаннями ви можете звернутися до Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» за адресою:

м. Харків, вул. Полтавський Шлях, б. 11, т. 057 734 90 60.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Запрошуємо відвідати виставку

Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" запрошує отримувачів послуг відвідати безкоштовну виставку.

На роль мистетцва у вихованні людини звертали увагу ще давньогрецькі мислителі, розуміючи виховання, як вдосколення душі людини. Саме мистецтво створює міцну завісу від бездуховності, байдужості, аморальності в суспільстві. 

Як мистецтво впливає на розвиток дитини? Саме у дитинстві закладаються основи інтелекту людини, формуються різнобічні потреби, погляди, ідеали. Тому цей період є найсприятливішим і найвідповідальнішим. Чим раніше й активніше здійснюється процес долучення до прекрасного, тим він ефективніший, міцніший, тим глибше формуються інтереси до мистецтва, ефективніше йде процес духовного розвитку людини. З дитинства виховуються здібності сприймати, відчувати, розуміти прекрасне, отримувати задоволення від власноруч створеного. Долучаючись до художньої діяльності, виробляється певне відношення до природи, праці, суспільного життя, побуту. Таким чином мистецтво з однієї сторони служить засобом пізнання світу, а з другої - засобом виховання. Підвищення культурного рівня людей шляхом відвідування вистав, музеїв, картинних галерей сприятиме підвищенню освітнього рівня, оскільки саме експонати надають інформацію у вигляді образів, а розповідь фахівця-екскурсовода допомагає їх відтворенню і формуванню.

Цього разу, пропонуємо отримувачам послуг Відділу безкоштовно відвідати Міжнародну художню виставку «Мистецтво Чжень Шань Жень» (Істина Доброта Терпіння), яка проходитиме з 21 червня по 4 липня 2021року в Харківському Домі Архитектора з 11-00 до 19-00 за адресою:  м. Харків, вул. Дарвіна, 9. Урочисте відкриття відбудеться 23 червня в 12-00. 

Приємного Вам перегляду! Сподіваємося, що допоможемо Вам підняти загальний настрій родини, отримати нову цікаву інформацію, започаткувати або відновити родинну традицію — сімейне відвідування галерей та музеїв!

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Захід до Дня батька

Наші батьки - найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які у більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти. Ми дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли батьки залишають нас. Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах.

В Україні офіційне вшанування батька відбувається саме в перший місяць літа. Відзначати його почали зовсім недавно - з 2019 року.

Три роки тому у травні Кабінет Міністрів України схвалив указ президента "Про День батька". Днем свята було визначено третю неділю червня. Він був введений з метою "забезпечення сприятливих умов для всебічного розвитку сім'ї як основи суспільства", а також "підвищення статусу чоловіка як батька у процесі виховання дітей". Таким чином, у 2021 році День батька припадає на 20 червня. У цей же день, як відомо, буде відзначатися важливий релігійне свято - Трійця. У народі також цей день відомий як Зелене свято.

В Україні День батька - молоде свято і його популярність тільки набирає обертів. Тому кожна дитина у цей день може по-своєму віддати данину поваги своєму батькові.

З  метою популяризації інституту сім’ї, привернення уваги до важливості участі батька у вихованні дитини Відділом соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» до Дня батька проведено он-лайн захід «Мій батько — мій герой». Учасниками заходу було надіслано архівні сімейні фото з батьками та розповіді про таку ніжну та стриману батьківську любов, яка не знає кордонів. У заході прийняли участь родини, які є отримувачами послуг Відділу.

Дякуємо учасникам заходу та бажаємо міцного здоров’я та всіляких гараздів!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Проведення заходу у ДУ

Провідним фахівцем із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»  17.06.2021 Артемом Лук’янчуком серед суб’єктів пробації Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області було проведено інформаційний захід на тему: «Шляхи вирішення життєвих труднощів».

Метою заходу було ознайомлення учасників з організаційними та правовими засадами надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику негативних явищ, подолання або мінімізацію складних життєвих обставин. Також учасників було націлено на те, що у житті не буває безвихідних ситуацій, життєві труднощі необхідно долати, а працівники Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»  надають професійну допомогу та підтримку. Наприкінці заходу працівником Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» учасникам вручено інформаційні буклети про організації, які надають допомогу у вирішенні соціальних питань.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Співбесіда та тренінг з підготовки міждисциплінарної команди з кандидатом у патронатні вихователі

В Адміністрації Новобаварського району під головуванням заступника голови відбулася співбесіда та тренінг з підготовки міждисциплінарної команди з кандидатом у патронатні вихователі та його помічником. У заході приймали участь представники соціальних служб району, закладів освіти та охорони здоров’я, соціального захисту населення, ювенальної превенції.

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 16.03.2017 №148 «Про деякі питання про здійснення патронату над дитиною» у районі буде надаватися патронатна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя. Ця послуга надається на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин.

Серед переваг функціонування таких сімей є створення максимально сприятливих умов для дітей, яких з тих чи інших причин тимчасово вилучили із родин. Робота таких сімей дозволить забезпечити малечу належним доглядом, створити належні умови для освіти, медичного обслуговування та психологічної реабілітації.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Вулична акція

Аби привернути уваги містян до розповсюдження різноманітних небезпечних хвороб та негативних явищ волонтери Відділу соціальної роботи по Новобаварському району Харківського міського центру  соціальних служб «Довіра» провели вуличну акцію з профілактичних питань. 

Вони роздавали перехожим буклети, розповідали про шляхи передачі небезпечних хвороб, зокрема ВІЛ, акцентували їхню увагу на необхідність  ведення здорового способу життя, наголошували на необхідність профілактики суспільно небезпечних захворювань, тютюнопаління, алкогольної та наркотичної залежностей. Волонтери інформували містян, де можна перевірити свій ВІЛ-статус, пояснюючи, що не варто ризикувати своїм життям та життям близьких людей.

Також, під час проведення вуличної акції були розповсюджені буклети, які інформують мешканців району про особливості форми виховання наближені до сімейних — патронат над дитиною.

Захід проводився з урахуванням карантинних обмежень.

Дякуємо нашим волонтерам — студентам Харківської гуманітарно-педагогічної академії та сподіваємося на подальшу співпрацю!

Записів з 1 по 10Всього: 19