Новобаварський (Жовтневий) р-н
Підліток - це звучить круто. Попереду життя, сповнене планів, підлітковий максималізм, думки про сепарацію від батьків, бажання бути самостійними в усьому.
Так трапляється, що дитина не бачить свого майбутнього, цілі та плани на майбутнє чітко не виражені, бажання навчатися та розвиватися взагалі відсутні. Причини цього можуть бути дуже різними. Стрес, психологічна травма, відсутність контакту з батьками, вчителями, друзями, знецінення себе як особистості та багато інших. Що ж робити близьким, аби відновити у дитини жагу до життя, передивитися своє ставлення до себе? Звісно, донести до дитини, що ви, як дорослий та рідна людина, поруч, і ви тут, щоб допомогти. Якщо ви розумієте, що вам потрібна допомога, звертайтесь до Відділу соціальної роботи по Новобаварському район м. Харкова ЗМЦСС "Довіра" за телефоном 0680662188 або завітавши за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, 11, коричневі металеві двері, орієнтир - магазин "Тюбік", 1 поверх.
Чекаємо на вас!
Новобаварський (Жовтневий) р-н
На поточному тижні працівниками відділу соціальної роботи по Новобаварському району проведені профілактичні бесіди з підобліковими Новобаварського районного відділу філії держаної установи «Центр пробації» в Харківській області.
Під час спілкування було приділено увагу таким темам, як: шляхи уникнення конфліктних ситуації в домашньому середовищі, алгоритм дій під час проявів домашнього насильства, налагодження стосунків у суспільстві, формування дружніх стосунків з оточенням. Також з кожним співрозмовником було проаналізовано життєву ситуацію, запропоновано сприяння у вирішенні соціальних питань, надано контакти Відділу. Також під час розмови з одним з підоблікових виявилося, що чоловік втратив документи, що посвідчують особу, тому чоловікові запропоновано сприяння у відновленні необхідних документів. Попереду кропітка робота із налагодження взаємодії з людиною та надання всебічної підтримки та допомоги. Сподіваємося на подальшу спільну працю із нашим соціальним партнером в рамках соціальної адаптації та соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та осіб, які звільняються з місць позбавлення волі.
Новобаварський (Жовтневий) р-н
Працівники відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» продовжують працювати у штатному режимі та надавати необхідні соціальні послуги містянам.
До Відділу звертаються не тільки постійні мешканці району, а ще й тимчасово переміщені громадяни України, мешканцям інших районів у разі звернення надаються контакти Відділів за місцем проживання. Під час роботи з родинами фахівці звертають увага на пріоритетні питання родини, проводять роботу, направлену на попередження потрапляння родин у складні життєві обставини.
Попереду ще багато роботи та нових викликів. У разі наявності соціальних питань звертайтеся за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, буд. 11, тел. 068 066 22 88
Новобаварський (Жовтневий) р-н
Однією з найважливіших задач батьків є підготовка дітей до самостійного життя. Цей період в їхньому житті та розвитку вимагає особливої уваги, оскільки саме зараз формуються навички та вміння, які стануть фундаментом для дітей в майбутньому.
Цей процес може супроводжуватися складнощами та проблемами, але наша мета — навчити малюків необхідним навичкам та розподілити їх час відповідно до їх потреб.
А головне, під час підготовки дітей до самостійного життя не забувайте хвалити та заохочувати дітей, роз’яснювати необхідність дотримання регламентів та правил, щоб діти розуміли значущість своїх дітей.
У разі виникнення соціальних питань - ви маєте змогу звернутися у Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" за телефоном: 0680662188.
Новобаварський (Жовтневий) р-н
Сім’я завжди була і буде визначальним інститутом у вихованні і розвитку дітей. Сім’я як цілісна, нерозривна система забезпечує потребу дитини у безпеці та приналежності.
Сім’я задовольняє окремі найважливіші природні потреби людини, дає змогу досягнути цілей у спілкуванні, особистому та духовному зростанні.
На сьогоднішній день інститут сім’ї переживає чи не найбільших потрясінь, що проявляються в необхідності швидкого реагування на зміни, які відбуваються, пристосування до нових обставин життя, формування і перегляду цінностей та ідеалів тощо. Це призводить до того, що багато сімей, які мають слабкі адаптивні можливості, втрачають ціннісні орієнтири, не виконують свої функції по відношенню до дітей і як наслідок — збільшення кількості дітей, позбавлених батьківського піклування, вилучення і влаштування дітей в інтернатні заклади. Як правило, каталізатором кризової ситуації можуть бути різні чинники: втрата роботи, розлучення, негативний вплив оточення, відсутність сталих доходів, зловживання алкогольними або наркотичними речовинами, конфлікти у стосунках між членами родини та багато інших. Нерідко сім’я не може самостійно справитись із ситуацією та потребує сторонньої допомоги.
Тому, з метою попередження потрапляння сім’ї у складні життєві обставини, коли сім’я стикається з перешкодами на своєму шляху, є потреба у допомозі соціальних працівників, які допоможуть проаналізувати шляхи виходу з життєвої ситуації, досягти покращення ситуації. Запорукою позитивного результату є співпраця членів сім’ї та соціального працівника, їх розуміння ситуації, що склалася, усвідомлення можливих ризиків та бажання змінити ситуацію на краще, можливість сім’ї довіритися, а не сприймати з острахом візит соціальних працівників. За таких умов можна гарантувати успішний результат роботи.
Новобаварський (Жовтневий) р-н
Щороку вода забирає сотні життів. Тому працівники Відділу соіальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" під час проведення профілактичних бесід з родинами звертають увагу членів сімей на необхідність дотримання правил поведінки на воді в період активного літнього відпочинку. Фахівці наголошують на необхідність обачного відпочинку, аби зберегти власне життя та здоров'я та убезпечити життя та здоров'я своїх дітей.
У всьому світі утоплення є третьою провідною причиною смерті від ненавмисних травм, – кажуть у ВООЗ. Найчастіше люди гинуть внаслідок порушення правил поводження у воді. Про що потрібно пам’ятати, якщо ви вирішили “освіжитися” в літню спеку у місцевій водоймі.
Правила поведінки на воді
Новобаварський (Жовтневий) р-н
Працівники Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" продовжують надавати соціальні послуги мешканцям Новобаварського району.
Послуги надаються за місцем проживання родин, а також у приміщенні Відділу. Під час спілкування увага родин звертається на належне виконання батьківських обов'язків, підтримання санітарно-гігієнічного стану житла, відповідальність за життя, здоров'я та розвиток дітей. Особлива увага наразі приділяється дотриманню правил обачного відпочинку під час спеки, на водоймах, під час бесід з батьками розглядаються правила поводження на водоймах, шляхи уникнення перегрівання та теплового удару.
Бережіть себе та близьких!
Новобаварський (Жовтневий) р-н
Працівники Відділу соціальної роботи по Новобаварському району проводять бесіди щодо репродуктивного здоров’я з отримувачами послуг, в сім’ях яких виховуються діти-підлітки.
Репродуктивне здоровя — поняття, яке характеризує здатність до відтворення роду. Найчастіше підлітки-дівчата страждають від різного роду порушень менструального циклу і гормонального дисбалансу. Та головну небезпеку становлять інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом, і рання вагітність. Сучасні підлітки сексуально активні, а їх світоглядна модель поведінки відрізняється від моделі попередніх поколінь. А ось чи мають тінейджери достатніми знаннями про медичні аспекти становлення свого організму, — велике питання. Вагітність для підлітка, як правило, є неприємним сюрпризом і може обернутися трагедією. Адже дівчинка не в змозі самостійно вчасно її запідозрити. Підлітки часто вдаються до незаконних і безграмотних варіантів переривання вагітності, що становить пряму загрозу для життя та репродуктивного здоров'я.
РАННІЙ ПОЧАТОК СТАТЕВОГО ЖИТТЯ: ЩО ЗА ЦИМ СТОЇТЬ?
Ранній початок статевого життя для підлітків — прагнення бути потрібними, реалізованими, значущими. Друга особливість цього контингенту — відсутність будь-яких позашкільних занять. Як наслідок — надлишок вільного часу, що вимагає заповнення.
Всі вони дуже рано почали статеве життя. Однак, більшість з цих дівчат відзначали, що ніякого задоволення від процесу вони не отримували. Резонне питання — в чому ж мотивація підлітків? Найчастішою відповіддю було "не знаю", "цікаво спробувати" і "хлопець наполіг". Таким чином, ранній початок статевого життя для дівчаток-підлітків — прагнення бути потрібними, реалізованими, значущими.
ЗОНА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ БАТЬКІВ
Більшість популярних молодіжних серіалів пропагують безладні статеві стосунки. І більшість батьків ніяк на це не реагує. Так, забороняти — не вихід. Але можна спробувати заміщати: акуратно підсовувати потрібні книги в слушний момент, пропонувати подивитися всією сім'єю фільм з потрібним моральним наповненням і, звичайно, подавати власний приклад.
Демонструєте ви любов і повагу в родині один до одного? Чи бачить в вас - батьків, - ваша дитина модель хай не ідеальних, але гідних стосунків чоловіка і жінки, до яких варто прагнути, про які варто мріяти? Ви знаєте взагалі, про що мріє ваша дитина? Чи зможе дитина звернутися до вас за питанням про контрацепцію, секс, народження дітей? І найголовніше, чи зможете ви йому відповісти впевнено і без збентеження? Якщо на всі питання відповідь - впевнене "так", вашій дитині, швидше за все, нічого не загрожує. Стежити за здоров'ям дівчинки потрібно з народження. Для статевого дозрівання потрібна лише гігієна. До моменту статевого дозрівання потрібно дозовано і вчасно забезпечувати дитину інформацією про власне тіло. А також забезпечити профілактичний огляд дитячого гінеколога, який включається в комплекс щорічних обстежень.