"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Повернення на Батьківщину

 Взимку 2018 року до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова звернулася жінка на ім’я Ганна (ім’я змінено), яка постраждала від насильства в сім’ї.

Співмешканець Ганни зловживав алкоголем та наркотичними засобами, в родині постійно виникали сварки з викликами поліції. Ганну били і принижували, виганяли з дому, не давали грошей, внаслідок чого Ганна з маленькою донькою екстрено покинули місце проживання. Зрозуміло, що повертатися додому — ризиковано та безглуздо, бо дитина не має жити в такому оточенні.

Ситуація в родині жінки значно ускладнювалася тим, що вона — громадянка Казахстану та має прострочені документи. І, як наслідок, ані перспектив в Україні, ані власного житла, лише страх та невизначеність.  Навіть рідних людей в нашій державі Ганна не має, оскільки вона — сирота.

Після того, як  матір з донькою пішли від батька, вони не мали зовсім нічого, ні необхідного одягу, ні копійки грошей, навіть  документи залишилися у батька. Державну допомогу при народженні дитини отримував батько, платіжну картку він також тримав у себе. Ситуація тупікова.

Заходами Центру  Ганну було поселено до безпечного місця проживання. Протягом  усього періоду роботи з сім’єю залучалося багато благодійних, громадських організацій, соціальних партнерів. Дівчат забезпечували одягом, харчуванням, засобами особистої гігієни.

Ганна, розуміючи своє складне становище та стан безхатченка, відповідальність за маленьку дитину, за її життя та майбутнє, виявила наполегливе бажання повернутися на Батьківщину. Тому спеціалістами Центру було розпочато роботу, направлену на повернення родини до Казахстану. По допомогу спеціалісти звернулися до посольства Республіки Казахстан у Києві з проханням посприяти у оформленні необхідних документів для виїзду Ганни та її доньки. Співробітники посольства були не байдужими до долі своєї громадянки і намагалися всіляко допомогти.

Майже півроку напруженої роботи з батьком дитини, аби той дав дозвіл на виїзд доньки до Казахстану з матір’ю.

Дійсно, очікування та проведена робота завершилися успіхом. Всі необхідні документи підготовлено, квитки придбано, родину підготовлено до виїзду із України. В Казахстані сім’ю чекають друзі та соціальні служби, які прихистять та допоможуть. Серед складнощів була і радісна новина. Найближчим часом Ганна, як особа з числа дітей-сиріт, отримує від держави довгоочікуване житло.

Нещодавно жінка з дочкою вирушила на Батьківщину.

Сподіваємося, що дівчат чекає успішне майбутнє!

Записів з 1 по 1Всього: 1