Новобаварський (Жовтневий) р-н

Участь у арт-марафоні

Отримувачі послуг Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Новобаварського району міста Харкова долучилися до арт-марафону "Ми діти України".

Арт-марафон присвячений дню захисту дітей. У зв'яку із каратином захід проводиться в он-лайн режимі. Учасникам було запропоновано виконати на вибір наступні творчі роботи: малюнки із застосуванням різної техніки малювання, творчі поробки з кольорового картону або паперу, пластиліну, тканини або іншого матеріалу. Десятирічний Костянтин  найперший відгукнувся на пропозицію та виконав творчу роботу "Маки" з використанням кольорової бумаги, тканини та тонких дротів. 

Підготування творчих поробок — це чудова нагода проявити фантазію та креативність. А якщо до творчого процесу долучаються батьки — це можливість провести час разом, поспілкуватися, почути наших діточок та самим бути почутими.

Адже саме при спільній роботі батьків та дітей можна покращити та зміцнити родинні зв'язки, навчитися шукати альтернативні рішення родинних питань, що накопичувалися тривалий час,  йти на компроміс та покращити родинну атмосферу!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

ЗНАТИ, ДІЯТИ, ЖИТИ! Профілактика ВІЧ/СНІД

Наш світ населений безліччю різних мікроорганізмів. Велику частку в цьому мікросвіті складають хвороботворні для людини бактерії, віруси та ін.

Скільки живе на землі людина, стільки вона бореться з хвороботворними агентами і, на жаль, далеко не завжди виходить переможцем у цій сутичці.

 Одним з таких захворювань є ВІЛ-інфекція, кінцевою стадією якої є СНІД (синдром набутого імунодефіциту). Відомо, що в організмі людини існує унікальна система захисту - імунна система. Вона покликана боротися з проникаючими в організм людини хвороботворними мікроорганізмами, і робить це в переважній кількості випадків досить успішно, рятуючи людство від вимирання. Але з'явився вірус імунодефіциту людини - ВІЛ, який здатний пригнічувати і руйнувати дощенту людський імунітет. Таким чином, людина заразилася ВІЛ, незабаром залишається беззахисним перед масою хвороботворних мікроорганізмів, здатних привести людину до загибелі. Це глобальна загроза населенню планети, що вимагає глобальних дій усього світового співтовариства.

Основою профілактики ВІЛ-інфекції є здоровий спосіб життя, висока моральна культура, відмова від шкідливих звичок і випадкових статевих зв'язків, прихильність до захищеного сексу, освоєння і застосування в житті санітарних знань з проблем ВІЛ-СНІД. Безпечне і відповідальна поведінка кожної людини допоможе йому зберегти життя.

Давайте коротко поговоримо про те, що ж таке ВІЛ/СНІД?

ВІЛ (Вірус імунодефіциту людини) - один з найнебезпечніших для людини вірусів. Він вражає імунну систему, основне завдання якої - захищати наш організм від інфекцій.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) - це кінцева і найважча стадія розвитку ВІЛ-інфекції.

Інфікування ВІЛ може відбутися:

Через кров:

 • користуючись чужим шприцом, голками;
 • при використанні нестерильних медичних інструментів, інструментів для пірсингу, татуажу та манікюру.
 • при спільному з ВІЛ-інфікованим використанні бритв, лез для гоління і зубної щітки.
 • при переливанні крові, її компонентів або пересадці органів.

Статевим шляхом (при сексуальних контактах без презерватива):

 • через сперму;
 • вагінальні виділення.

Від матері до дитини:

 • під час вагітності;
 • при проходженні через родові шляхи;
 • при годуванні груддю.

ВІЛ не передається через повітря, рукостискання, поцілунок. Для передачі ВІЛ необхідно, щоб біологічна рідина, що містить ВІЛ, потрапила на ушкоджену шкіру або слизову ротової порожнини, очей, піхви, прямої кишки або в кров неінфікованої людини.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО ЗНАТИ СВІЙ ВІЛ СТАТУС?

 • Щоб не заразити своїх близьких людей і майбутніх дітей.
 • Щоб бути ще більш уважним до свого здоров'я, так як будь-яке захворювання на тлі ВІЛ-інфекції протікає важче і вимагає спеціального лікування.
 • Щоб Вчасно почати приймати СПЕЦІАЛЬНІ препарати, які зупиняють розвиток хвороби, та не допустиіти розвиток СНІДу.

У більшості випадків правильна профілактика і лікування симптомів СНІДу дозволяють справлятися з ними. Своєчасно розпочата високоактивна антиретровірусна терапія кардинально збільшує тривалість життя людей, які живуть з ВІЛ, та тривалий час запобігає розвитку СНІДу.

ЯК ВИЯВИТИ ВІЛ?

ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу. Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

ЩО ТАКЕ ТЕСТ НА АНТИТІЛА ДО ВІЛ? Тест визначає наявність специфічних антитіл до ВІЛ у крові людини. Можливі три результату тесту на ВІЛ: негативний, невизначений і позитивний.

ТЕСТУВАННЯ НА ВІЛ, відповідно до законодавства України, є добровільним і безкоштовним. Інформація про результат обстеження є конфіденційною. При бажанні пацієнта, тестування проводиться анонімно.

ЛІКУВАННЯ ВІЛ

СНІД було відкрито в 1981 році, а причину його виникнення, ретровірус ВІЛ, - в 1983 році. З того часу було розроблено десятки антиретровірусних препаратів для лікування ВІЛ. Різні класи антиретровірусних препаратів по-різному діють на вірус ВІЛ, а при комбінації різних препаратів значно зростає ефективність контролю вірусу і знижується ймовірність розвитку стійкості до препаратів. Сучасним стандартним підходом для всіх пацієнтів, у яких діагностується ВІЛ, є лікування як мінімум трьома різними антиретровірусними препаратами. Антиретровірусна комбінована терапія не дає вірусу розмножуватися і може повністю вивести його з крові. Це дозволяє імунній системі відновитися, побороти інфекції і запобігти розвитку СНІДу та інших довгострокових наслідків ВІЛ.

Лікування ВІЛ показує високу ефективність, якщо пацієнт суворо дотримується всіх розпоряджень і графіку прийому препаратів. Пропуск доз і припинення лікування з подальшим відновленням можуть привести до розвитку стійкості до препаратів, внаслідок чого вірус може почати розмножуватися і перейти в хворобу. Людям, які отримують лікування від ВІЛ, необхідна підтримка, щоб впоратися з проблемою регулярного прийому препаратів. Крім того, необхідні дієві системи моніторингу стійкості до препаратів.

Якщо Ви бажаєте пройти тест на ВІЛ, Ви можете звернутися до Харківського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом за адресою:

м. Харків, вул. Боротьби, буд. 6

Тел. - (057) 392 29 83

Новобаварський (Жовтневий) р-н

ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

З початком введення в Україні та світі карантину через епідемію COVID-19 багато людей почали втрачати роботу, а разом із тим кошти для існування, опинилися у скрутному матеріальному становищі, тому вкрай потребують допомоги небайдужих громадян та організацій.

Також, разом із введенням карантину, в державі введено ряд обмежень, серед яких призупинення роботи навчальних закладів та переведення дітей в режим дистанційного навчання.

В Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району на обліку перебувають сім’ї, в яких з тих чи інших причин  діти навчаються у закладах освіти з цілодобовим проживанням. Наразі такі сім'ї потребують підвищеної уваги. Нагальною потребою є отримання такими родинами гуманітарної допомоги, здебільшого продуктовими наборами, консультування з різноманітних питань, здійснення профілактичних заходів, проведення роботи з метою протидії випадкам домашнього насильства,.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району не залишається осторонь людських проблем та залучає наших соціальних партнерів для отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів (зокрема, молочної продукції) для сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Сподіваємося, що наша допомога покращить загальний настрій родини, допоможе поліпшити якість життя людей, зменшити ризики уникнення кризових та конфліктних ситуацій.

Якщо Вам потрібна соціальна допомога, Ви можете звернутися

до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району 

за телефонами: (057)734-90-58, (057)734-90-60,

або написати на нашу електронну скриньку: okt-cssm-kharkov@ukr.net 

Завжди раді прийти на допомогу!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

День матері

Щороку, у другу неділю травня, вся Україна святкує чудове свято — День матері!

Це свято важливе для кожного з нас. Ми багато чим завдячуємо найдорожчим нашому серцю людям - мамам. Щасливий той, кого добрі материнські руки і слова підтримують не тільки в дитинстві. Адже підтримка матерів потрібна в будь-якому віці, якими б дорослими і самостійними ми себе не вважали. Святкування Дня матері - це чудова можливість висловити свою подяку і безмежну вдячність за все, що роблять для нас наші мами, за їх любов і розуміння.

У цей святковий день, любі наші матусі, прийміть слова вдячності, любові і поваги! Нехай у Ваших очах не гаснуть посмішки!

Коллектив центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Новобаварського району від щирого серця бажає всім жінкам-матерям здоров'я, щастя, сімейного благополуччя, взаєморозуміння!

З днем матері прийми вітання
У цей прекрасний, світлий день,
З дитям твоїм тобі бажаю
Побільше щирих одкровень.
Хай буде дружба лиш між вам,
Хай материнство світ несе,
Хай кожен день дарує радість.
Любов хай від біди спасе.
Бажаю щастя в материнстві,
Натхнення – в усмішках дітей,
Приємних, радісних моментів
І більше райдужних вістей.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Послаблення карантинних заходів

В Україні з понеділка, 11 травня, за рішенням уряду послаблюються карантинні заходи - буде поновлена робота частини закладів та певних видів діяльності за умови дотримання ними протиепідемічних заходів.

 

Зокрема, буде дозволена робота перукарень і салонів краси, стоматологій, відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, дитячих та спортивних майданчиків. Закритими залишатимуться наразі спортзали, фітнес-центри, заклади дошкільної, шкільної і вищої освіти. Не дозволятиметься проведення масових заходів, переміщення групами більш ніж 2 особи (окрім супроводження дітей), перебування у громадських місцях дітей віком до 14 років без супроводу дорослих.

Записів з 1 по 5Всього: 5