Новобаварський (Жовтневий) р-н

Новорічне свято «Зимове диво»

Тривають новорічні дива та сюрпризи для дорослих та дітей. В цей святковий час особливо хочеться підтримати родни, які потребують підвищеної уваги та допомоги.

З нагоди Новорічного свята громадською спілкою «Милосердя» за сприянням Відділу соціальної роботи по Московському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» проведено захід «Зимове диво» для сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. До проведення свята було залучено дітей з сімей, які є отримувачами послуг Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра». Для дітей було проведено шоу-програму з конкурсами та вікторинами, після чого діти отримали подарунки за індивідуальним замовленням. Маємо надію, що змогли порадувати дітлахів та їх батьків, надати родинам допомогу у вигляді новорічних подарунків, підвищити настрій малечі, надати можливість батькам та дітям провести разом святкове дозвілля.

Дуже вдячні колегам з Відділу соціальної роботи по Московському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» та соціальним партнерам за організований захід та надану допомогу родинам, а також передаємо слова вдячності та щирі святкові побажання від батьків та дітей, які були присутні на заході!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Святковий захід для дітей

Відділом соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» на базі Центральної дитячої бібліотеки ім. О. Матросова спільно з працівниками бібліотеки проведено святкову виставу, присвячену Дню Святого Миколая для дітей із сімей, що перебувають  у складних життєвих обставинах.

Під час вистави для дітлахів проведено цікаві конкурси, вікторіни, діти розгадували цікаві загадки та ребуси, також діти дивилися тематичний мультфільм. Наприкінці заходу малечі було вручено цікаві подарунки. Після закінчення свята діти поверталися додому дуже задоволеними проведеним часом з очікуванням нових новорічних несподіванок. Сподіваємося, що змогли підняти настрій дітлахам та батькам,  підтримати традицію сімейного дозвілля та надати можливість сім'ям провести час разом.

Матеріал підготувала: Мірошниченко О.С., провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра".

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Захід у центрі дитячої та юнацької творчості

В Новобаварському районі розпочалися новорічні заходи для малечі.  

Відділом соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» залучено дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, до відвідування святкової вистави в Центрі дитячої та юнацької творчості № 2.

До уваги дітей та їх батьків було представлено пісні, танці та інші цікаві творчі номери, які підготували діти-вихованці гуртків Центру дитячої та юнацької творчості №2. Наприкінці заходу дітлахи отримали солодкі подарунки.

Бажаємо дітям міцного здоров’я, усмішок, здійснення усіх мрій! Адже в Новорічні свята дорослі та малюки особливо вірять в казку, чекають здійснення бажань. Щасливі, що маємо можливість подарувати дітям казку, підняти загальний настрій родини, надати можливість провести час разом та підтримати традицію сімейного відпочинку.

Матеріал підготувала: Мірошниченко О.С, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Донори життя

Щодня комусь життєво потрібна допомога донора. Багато людей хоча б раз у житті потребують переливання крові. При цьому існують окремі категорії людей, які не можуть обійтися без донорської крові. У особливих випадках людині потрібні препарати крові довічно. Донорської крові потребують пацієнти з онкологічними захворюваннями, хірургічною та травматологічною патологією, опіками.

Активну життєву позицію з допомоги ближнім та рятування життя вже не один рік підтримує юрисконсульт відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" -  Коренева Влада Владиславівна. Сьогодні вона вкотре стала донором крові та допомогла врятувати життя молодої мами, яка терміново потребувала донорської крові. Також Влада Владиславівна  отримала посвідчення донора крові та (або) її компонентів. Пишаємося нашими спеціалістами!

Долучайтеся до доброї справи та допомагайте рятувати життя!

З питань донорства можна звернутися за адресою:

м. Харків, вул. Клочківська, буд. 366

Харківський обласний центр служби крові.

 

Матеріал підготувала: Мірошниченко О.С., провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра".

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Уряд вніс зміни до карантинної постанови: головне

Кабінет Міністрів України 24 листопада вніс зміни до Постанови №1236, посиливши карантинні правила, зокрема для невакцинованих громадян. Про відповідне рішення повідомив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

“У першу чергу нові правила торкнуться регіонів, які перебувають на жовтому рівні епіднебезпеки. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні можна буде лише тим людям, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19 або мають негативний тест чи сертифікат про одужання. Ця ж норма поширюється і на співробітників. Посилення правил для невакцинованих потрібне, щоб зменшити навантаження на лікарів та медичну систему, адже до стаціонарів у більшості потрапляють саме ті пацієнти, які не отримали повного курсу щеплення” – заявив Віктор Ляшко.

Міністр наголосив, що локдаун для невакцинованих вже діє в Чехії, Словаччині та Австрії.

Віктор Ляшко додав, що нові правила наберуть чинності 6 грудня. 

Основні зміни до Постанови №1236

 • Правила адаптивного карантину

У межах жовтого рівня буде заборонено:

 • робота закладів освіти, в яких вакциновано принаймні однією дозою менш як 100% співробітників; 
 • проведення масових заходів, за виключенням атестації здобувачів освіти;
 • робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури;
 • робота закладів громадського харчування, окрім замовлень на виніс та доставки;
 • робота спортзалів, басейнів;
 • діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторних і соціальних закладів;
 • міжобласні та міжнародні перевезення. 

Додані нові норми й для зеленого рівня. Зокрема, додалась заборона регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів у міському та внутрішньообласному громадському транспорті у кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50% місць для стояння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу. 

Ця норма також буде чинна і на жовтому рівні. Тобто, якщо регіон перебуває на жовтому рівні, то громадський транспорт у конкретному населеному пункті має дотримуватись саме таких правил перевезень.  

Окрім того, чинними для будь-яких рівнів епіднебезпеки залишаються чинними такі норми: 

 • робота закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% здобувачів освіти та співробітників;
 • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу
 • самовільно залишати місце самоізоляції чи обсервації. 

Ці правила не скасовуються навіть за наявності COVID-документів. 

Всі інші обмеження, передбачені жовтим рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів: 

 • «жовтий» COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинні 30 днів);
 • «зелений» COVID-сертифікат (чинний 365 днів);
 • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів);
 • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів);
 • негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години);
 • сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б «жовтий» внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану сімейним лікарем або лікарем, який проводив щеплення.

Термін дії “жовтого” сертифіката зменшили до 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів. Нагадаємо, що мінімально можливі інтервали між дозами вакцин: Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac/Sinovac Biotech – 14 днів, Oxford/AstraZeneca – 28 днів.

На червоному рівні, зокрема, забороняється: 

 • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос; 
 • робота закладів освіти, в яких повністю вакциновано менше 100% співробітників; 
 • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
 • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
 • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
 • проведення масових заходів;
 • робота закладів культури. 

Важливо, що ці обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат, негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген (дійсний 72 години) або сертифікат про одужання. 

“Жовтий” COVID-сертифікат не буде чинним для роботи та відвідування громадських закладів на червоному рівні епіднебезпеки. 

 • Самоізоляція

Особи, які прибули із Російської Федерації та перебували на її території більше семи днів протягом останніх двох тижнів, підлягають самоізоляції. Самоізоляція має тривати 14 діб. Строк самоізоляції розпочинається з моменту перетину державного кордону та не може бути припинений навіть за наявності негативного результату тестування на COVID-19. Раніше вказана норма стосувалась і тих громадян, які прибувають із Республіки Індія. 

Додатково розробляються зміни до Постанови, які зобов’яжуть мандрівників, що повернулись із країн, де виявили штам “Омікрон” відбувати самоізоляцію. 

 • Робота закладів освіти

Для роботи закладів освіти в умовах карантину співробітники мають бути вакциновані принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19 для жовтого рівня епіднебезпеки та двома дозами – для червоного рівня. 

У випадку, якщо співробітник має протипокази до проведення щеплення або нещодавно перехворів на COVID-19, то повинен надати відповідний медичний висновок або сертифікат про одужання. 

Нагадаємо, що для дотримання карантинних вимог, співробітники громадських закладів мають перевіряти у відвідувачів усі COVID-сертифікати в спосіб зчитування QR-коду мобільним додатком “Дія”. 

Після зчитування на смартфоні перевіряючого відображається статус COVID-сертифікату: чинний/нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним. 

Важливо, що для зчитування не потрібно додаткових додатків чи засобів – достатню своєю “Дією” зчитати QR-код. Тобто представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифікатів чи перевіряти їх візуальну наявність – уповноважений працівник закладу має на вході до приміщення виміряти термометром температуру відвідувача та зчитати смартфоном QR-код його COVID-сертифікату.

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 до 170 тисяч гривень. 

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил. 

Водночас починаючи з помаранчевого (сигнального) рівня, місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у регіоні. 

Матеріал підготувала: Мірошниченко О.С., провідний фахівець із соціальної роботи  по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра"

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Вулична акція «Харків проти насильства»

У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться з 25 листопада по 10 грудня, фахівцями Відділу проведено вуличну акцію «Харків проти насильства».

Метою акції є привернення уваги мешканців району до проблеми подолання домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми. У ході заходу були надані консультації та роз’яснення з питань прав постраждалих, про надання соціальних послуг постраждалим, як звернутися до суду за захистом своїх порушених прав, надавалися контакти найближчих організацій та установ, Національної  «Гарячої лінії» з протидії домашньому насильству.

Матеріал підготувала: Мірошниченко О.С., провідний фахівець із соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра"

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Профілактична робота з родинами

У рамках щорічної акції «16 днів проти насильства», фахівці Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» спільно зі спеціалістами служби у справах дітей по Новобаварському району та інспекторами відділу ювенальної превенції Харківського районного управління поліції №3 відвідали родини, які опинились у складних життєвих обставинах.

Під час відвідування було перевірено умови проживання родин, проведено профілактичну роботу щодо виконання батьками своїх обов'язків по відношенню до дітей. Особливу увагу звернули на умови проживання родини, на зовнішній вигляд дітей та наявність елементарних продуктів харчування.

Спеціалісти також поспілкувалися з батьками щодо недопущення прояву насильства в сім'ї, особливо, по відношенню до дітей, відповідального ставлення до батьківства та наголосили на питаннях контролю дозвілля дітей як на вулиці, так і під час проводження часу за гаджетами, комп'ютерами тощо. Правоохоронці та соціальні працівники постійно спостерігають за станом таких сімей, відслідковують всі можливі негативні фактори, які існують в тій чи іншій родині, і в разі потреби надають своєчасну допомогу.

 

Матеріал підготувала: Мірошниченко О.С.,  провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра».

Новобаварський (Жовтневий) р-н

У Харкові презентували документальний фільм “РОЗІРВИ КОЛО”: шлях від насильства до свободи

У Харкові  29.11.2021 презентували стрічку «Розірви коло» – фільм про жінок, які не злякалися розповісти на всю країну про свою проблему.

Це історія Олександри Лебединської та Іви Стішун. Обидві жінки є постраждалими від домашнього насильства. Іва Стішун сьогодні займається темою домашнього насильства та створює власні проекти для підтримки постраждалих. Олександра Лебединська роками терпіла аб’юз і втекла від чоловіка з маленькою донькою на руках. Це історії жінок, кожна з яких змінює своє життя, розриваючи коло насильства. Але ці зміни виявляються довгим та складним процесом роботи над собою та своїми відносинами з оточенням. Від дзвінка у поліцію, життя в притулку, до повернення до самої себе. Жінки наважуються пройти цей шлях заради себе та своїх дітей.

Ідею фільму запропонувала телеведуча, акторка, почесна амбасадорка UNFPA Україна Марія Єфросиніна. Команда стрічки провела вісім місяців разом із героїнями, які поступово розповідали свої історії.

 Фільм «Розірви коло» не планують демонструватися за гроші. Головна ідея в тому, щоб його міг побачити кожен, хто цього потребує. Декілька тижнів його презентуватимуть в різних містах України. Переглянути стрічку можна, скориставшись посиланням: https://megogo.net/ua/view/16975795-rozirvi-kolo .

Долучайтеся до перегляду непростого та проникливого фільму. Ця стрічка наповнена складних відчуттів, яка змушує замислитися про своє життя, навіть якщо в ньому ніколи не було побоїв.

 

Матеріал підготувала: Дерев'янко М.О., фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Новобаварському району ХМЦСС «Довіра»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Щодо проведення інформаційної кампанії «Місяць цифрової грамотності».

Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» інформує, що з метою реалізації на території Харківської області державної політики у сфері розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян Міністерством цифрової трансформації України в межах проєкту "Дія.Цифрова освіта" реалізується масштабна інформаційна кампанія «Місяць цифрової грамотності».

На даній платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом — освітні серіали. З метою підвищення  обізнаності з питань кібербезпеки пропонуємо Вам доєднатися до проведення  заходу, здійснивши наступні дії: онайомитися з платформою Дія.Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua/, зареєструватися на платформі та переглянути  освітні серіали за наступними посиланнями:

- Основи кібергігієни https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene

- Кіберняні https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny

- Обережно! Кібершахраї https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters

- Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» https://osvita.diia.gov.ua/courses/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezpeka-ditey

- Як громаді стати цифровою https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities

- Електронний підпис https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Запуск проекту «Річ у тім» у межах Всесвітньої акції «16 днів проти насильства»

Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" інформує про проведення інтерактивного проекту "Річ у тім"

Другий рік поспіль в Україні з ініціативи МВС під патронатом Офісу віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за участі першої леді Олени Зеленської й Міністерства соціальної політики та за підтримки міжнародних партнерів проводиться інтерактивний проект «Річ у тім».

Захід  спрямований на підвищення обізнаності українців в питаннях протидії домашньому насильству та прищеплення нетерпимого ставлення громадян до будь-яких проявів насильства.    

 «Річ у тім 2.0» — соціальна ініціатива, в межах якої проходить виставка та онлайн-кампанія, де представлені 16 предметів, пов'язаних з реальними випадками домашнього насильства. Цьогоріч створено 16 відеороликів за участю відомих особистостей: акторів/-ок, ведучих, музикантів, вчених та спортсменів, які озвучили реальні історії постраждалих від домашнього насильства. 

Переглянути всі ролики можна за посиланням: https://richutim2021.rozirvykolo.org/.

Віримо, що цей проект допоможе тим людям, які страждають від насильства, отримати допомогу. 

Річ у тім, що домашнє насильство часто замовчують і воно може відбуватися зовсім поруч, саме тому потрібно знати свої права.

Річ у тім, що кожен з нас може врятувати чиєсь життя, якщо не залишиться осторонь, тому так важливо не бути байдужим.

Не змовчуйте про насильство – звертайтеся по допомогу.

 

 

Записів з 1 по 10Всього: 15