Новобаварський (Жовтневий) р-н

ПРОФІЛАКТИКА КОРОНОВІРУСУ

З метою профілактики короновірусу (COVID19) та у зв’язку із введенням в Україні режиму карантину Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району ділиться з Вами заходами профілактики захворювання:

  • вживайте лише належним чином термічно оброблені продукти тваринного походження та рибу;

  • уникайте контактів з людьми з ознаками респіраторних захворювань;

  • ретельно мийте руки із застосуванням засобів гігієни, особливо після відвідання місць масового скупчення людей та перед їжею;

  • користуйтеся  антисептичними засобами на спиртовій основі;

  • при чханні або кашлі прикривайте рот та ніс згубо ліктя або серветкою, яку потім необхідно викинути;

  • уникайте великого скупчення людей;

  • при відвідуванні аптек або інших місць, де може збиратися група людей, дотримуйтесь дистанції між собою;

  • мийте руки з милом або антисептичним розчином мінімум 20 секунд;

  • при симптомах, схожих на грип чи ГРВІ (несподіване погіршення стану, підвищення температури тіла, нежить, кашель тощо) мінімізуйте контакти з іншими людьми й невідкладно зверніться до лікаря.

Дуже просимо дотримуватися профілактичних заходів безпеки для уникнення зараження. Бережіть себе та близьких! Не варто ризикувати здоров'ям!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Взаємодія з навчальними закладами

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова плідно співпрацює з навчальними закладами району з метою проведення в цих закладах профілактичної та просвітницької роботи учнями та їх батьками.

Профілактична робота проводиться протягом навчального року за різними тематиками: профілактика різних видів залежностей, насильства, булінгу, популяризація сімейних форм виховання, щодо взаємодії батьків та дітей, іміджева реклама Центру та інше. До профілактичної роботи залучаються соціальні партнери.

До Центру звернулася психолог Харківської загальноосвітній школі № 127 з метою обміну досвідом роботи  з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Фахівці Центру передали до школи для оновлення  та використання в роботі поліграфічну продукцію за різними тематиками, яка буде розміщена на стендах школи, а також використана на батьківських зборах.

Спеціалістами Центру заплановано взяти участь у найближчих батьківських зборах вказаної школи для проведення роботи з батьками учнів, обміну досвідом з вчителями, можливим виявленням сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах та надання їм можливої допомоги.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Святковий концерт

Жінки є найпрекраснішою частиною нашого населення. Жінки народжують дітей, займаються їх вихованням, створюють в сім'ях затишок, є підтримкою і опорою для чоловіків. Праця жінок неоціненна і хочеться, щоб вони завжди були кохані і визнані.

Чудове весняне свято — Міжнародний жіночий день — коли всі чоловіки поспішають з привітаннями до своїх милих дам. В цей день  всі хочуть висловити свою любов, здивувати жінок і подякувати їм за турботу.

Приємно дивитися на чоловіків з квітами і подарунками в руках. Приємно бачити позитивні емоції жінок, які отримують ці подарунки.  Отримувати увагу в цей день повинні абсолютно всі жінки незалежно від статусу, віку та зовнішніх якостей. Кожна жінка і дівчина по - своєму гарна, кожна хоче визнання, любові і поваги.

У наш час на плечах жінки більше турбот, ніж було раніше. Зараз не просто потрібно створити і підтримувати затишок в домі, годувати і виховувати дітей. Зараз необхідно працювати, отримувати знання та робити внесок до бюджету сім'ї. Ці всі заняття вимотують жінку, часто у неї не залишається часу на себе. Тому вкрай важливо приділити їй час в цей святковий день, дозволити відпочити і відчути себе королевою життя.

За організації та сприянням Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» жінки-отримувачки послуг Центру соціальних для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району взяли участь у загальноміському заході «Жінка — берегиня цінності поколінь» до Міжнародного жіночого дня. Дуже приємно бачити усміхнені обличчя жінок, які не дивлячись на складні життеві обставини, повсякденну заклопотаність та втому від буденних справ, змогли приділити час на відпочинок та дозвілля.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Масляний тиждень

З 24 лютого українці почали святкувати масляний тиждень

З 24 лютого українці почали святкувати масляний тиждень. Це один з найдавніших і шанованих слов'янських свят, який присвячений проводам зими і зустрічі весни. Головною традицією цього періоду, безумовно, є випікання і поїдання млинців. Цього року Масляна триватиме до 1 березня.

Масляна має язичницьке коріння. У ті часи вона була присвячена сонцестоянню і означала початок нового року. У цьому святі переплетені елементи язичницької міфології і народного християнства. Головним символом свята є Сонце, тому наші предки готували обрядовий хліб, схожий на небесне світило - млинець. Масляна стала одним з церковних свят і називається ще Сирним тижнем перед Великим постом. Однією з головних язичницьких традицій на Масляну є спалення опудала.

Невгамовні дітлахи, учасники гуртку «Деполька», також не пройшли повз цього чудового свята. Фахівці Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молод Новобаварського району підготували різноманітні завдання та конкурси, які висвітлюють історію свята, традиції та особливості святкування Масляної. З батьками дітей, які теж прийняли участь у заході, фахівці Центру обговорювали Масляничні традиції кожної сім’ї, обмінялися рецептами смачних млинців.

Дітлахами були зроблені тематичні творчі поробки з кольорового паперу.

Масляну святкували,

Люту зиму проводжали.

Були танці, були співи

Та й млинці усім на диво.

Ой, яке ж то гарне свято

Вас дозвольте привітати!​​​​​​​


 

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Вистава «Назар Стодоля»

За сприянням Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» отримувачі  послуг Центру взяли участь у перегляді вистави «Назар Стодоля» за п'єсою Т. Шевченка. Вистава відбулася у Театрі для дітей та юнацтва.

З широкого спектра питань, піднятих у творі, постановча група театру особливу увагу загострює на конфлікті батьків і дітей, а також проблеми пошуку духовного шляху в житті.

Сценографія, костюми, декорації, живий спів, відмінно зіграні центральні жіночі ролі, - все це заслуговує уваги навіть досвідчених глядачів. Змістове наповнення вистави можна навіть не коментувати, адже це класика, актуальна у всі часи.

Після вистави глядачі розходилися дуже задоволені, було чути жваві обговорення людей різних поколінь, слова вдячності творчому колективу, про необхідність наново перечитати цей прекрасний твір Кобзаря.

Приємно відчути, що Харківський театр для дітей та юнацтва, наш давній соціальний партнер, дає змогу сім’ям,  які опинилися в складних життєвих обставинах, відійти від повсякденного життя, хоча б ненадовго відійти від своїх життєвих негараздів, доторкнутися до прекрасного та відчути себе частиною культурного життя міста.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Театру для дітей та юнацтва за надану родинам можливість відвідати таку чудову виставу!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Робота гуртку

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова працює творчий гурток «Деполька».

Під час занять до уваги дітей пропонується наступне: арт-терапія, розвиваючі ігри,  в ході яких діти мають можливість підвищити свої комунікативні навички, самооцінку, загальний настрій, навчитися допомагати одне одному та покращити дисципліну. За сприятливих погодних умов проводяться заняття і на свіжому повітрі з природним матеріалом. Заняття проводять спеціалісти благодійної організації «Деполь Україна». До роботи гуртку залучаються діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Діти, які відвідують гурток «Деполька», дуже активні та люблять пофантазувати. Під час останнього заняття вони вирішили пограти у архітекторів. Тому, разом з вихователями було прийнято рішення провести тематичне заняття з розбудови власного міста. В ходу заняття дітлахи змоделювали невелике містечко з кольорового паперу та картону.

Дітлахи активно обговорювали, що саме буде знаходитися в конкретній будівлі, кожен уявляв себе мешканцем кольорового міста, кожна дитина вирішила по різному свою зайнятість та яку користь буде приносити мешканцям: хтось був пожежним, хтось лікарем або вчителем. На цьому, звісно, фантазія не вичерпувалася.

Сподіваємося, що такі заняття і надалі будуть плідними та приноситимуть гарні, позитивні емоції, які так необхідні у наші часи кожному з нас!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Зустріч із засудженими Державної установи «Холодногірська виправна колонія (№18)»

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова спільно із Новобаварським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та представником Харківського міського центру зайнятості зустрілися із засудженими Державної установи «Холодногірська виправна колонія (№18)», які готуються до звільнення.

Учасників заходу поінформували про напрямки діяльності Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова, щодо можливості звернення за допомогою після звільнення, наголошено, що лише за умови плідної співпраці можливе надання ефективної соціальної підтримки особам, які звільняються з місць позбавлення волі, що дозволить їм повернутися до самостійного загальноприйнятого життя у суспільстві, про заходи соціального адаптації, щодо  сприяння засудженим, які готуються до звільнення, у отриманні соціальних послуг, визначенні з місцем проживання після звільнення, у працевлаштуванні, влаштуванні до спеціальних установ для звільнених осіб, інших установ соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, отримати заходи соціального обслуговування.

Також, під час заходу, приділено значну увагу такому важливому питанню, як працевлаштування.  Присутнім надано інформацію про наявність вакансій на ринку праці та можливість проходження професійного навчання на базі Харківського міського центру зайнятості.

 

Записів з 1 по 7Всього: 7