Новобаварський (Жовтневий) р-н

2 жовтня відзначається «Міжнародний день ненасильства»

Міжнародний день боротьби проти насилля (ненасильства) відзначається щорічно 2 жовтня в багатьох країнах світу. Дату обрали не випадково: 2 жовтня 1869 року народився Махатма Ганді, лідер руху за незалежність Індії та основоположник філософії ненасильства.

Міжнародний день ненасильства започаткований за ініціативою ООН. Метою заходу є закликання людей відмовитися від насильства у всьому світі. У резолюції ООН сказано, що Міжнародний день ненасильства служить додатковим приводом для того, щоб «пропагувати ненасильство, в тому числі шляхом освітньої і суспільно-роз’яснювальної роботи». Тому не дивно, що  2 жовтня, коли відзначається це свято, проходить величезна кількість інформативних заходів.

Проблема насильства залишається досить гострою як для України, так і для багатьох інших країн світу. З метою підвищення рівня обізнаності населення щодо проявів насильства, працівники Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців Новобаварського району щодо профілактики насильства та жорстокого поводження, особливо в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах. Під час візитів в сім’ї фахівці Відділу надають індивідуальні послуги з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми та відповідальності за вчинення такого роду діянь, надають інформацію, як можна  захистити себе і куди, в разі домашнього насильства, їм можна звернутися за допомогою.

 

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

МИ ПОВИННІ ЗНАТИ!

Скільки з вас знають, що означає носити на шиї стрічку з соняшниками? Гадаємо, що дуже невелика кількість.

 

Стрічка соняшнику — це не нова тенденція. Соняшник — це символ, який зазвичай використовується в таких місцях (залізничний вокзал, аеропорт тощо) для того, щоб працівників та інших людей непомітно попередити, що людина має особливі потреби.

Якщо ви помітили когось, хто носить стрічку з соняшниками, це означає, що особа, про яку йде мова, або хто з ним, має приховані перешкоди, психічні чи фізичні. Можливо, коли ви читаєте цей допис, ви бачите таку людину перед собою поруч. Можливо, ви залишите їй більше місця. Можливо, у вас буде більше розуміння для такої людини, будете більш терпимими та толерантними.

Толерантність до людей з інвалідністю, в першу чергу, проявляється у визнанні їх як особистості, що володіє всіма правами людини, а також в наданні їм необхідної допомоги. Головна проблема полягає в обмеженному зв'язку зі світом цих людей, бідності контактів з дітьми і дорослими, в обмеженості спілкування з природою, доступу до культурних цінностей, а іноді - і до елементарної освіті, також є проблема негативного ставлення з боку оточуючих, наявності фізичних і психічних бар'єрів, що заважають підвищенню якості життя.

 

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Вітання з Днем вчителя

Відділами соціальної роботи по районах м. Харкова ХМЦСС "Довіра проводиться соціальна робота з сім'ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. 

З метою ефективного та оперативного виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, Відділами соціальної роботи по районах м. Харкова ХМЦСС "Довіра" проводиться плідна співпраця з районними суб'єктами соціальної роботи, одним з яких є Управління освіти. Саме завдяки такій співпраці є можливість виявити нужденну сім'ю, своєчасно та оперативно надати їй допомогу у скрутний час, підтримати батьків та дітей, провести роботу, направлену на подолання та мінімізацію складних життєвих обставин. Вчителі, саме як і працівники Відділів соціальної роботи, перебувають "на передовій", як на долоньці бачать дитину, яка є дзеркальним відображенням життя родини та способу життя батьків.

Тому напередодні осіннього свята - Дня вчителя, хочемо згадати роботу вчителів, таку цікаву і, водночас, нелегку. Адже саме вчителям батьки довіряють найдорожче, що мають в житті — своїх дітей, саме вчителі допомагають батькам виховувати в дітях особистості, закладають ті знання, які будуть необхідними протягом усього життя, допомагають дітям навчитися поводити себе в колективі, адаптуватися в ньому, несуть таку нелегку просвітницьку місію.

ВІдділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" вітає вчителів з Днем вчителя. Бажаємо впевненості та бадьорості, здоров'я та натхнення, поваги та любові, вдачі та успіху. Нехай кожен день буде добрим та веселим, цікавим та яскравим, нехай кожен учень радує Вас своїми досягененнями та кожна близька людина дарує гармонію та щастя!

 

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Щодо "Пакунку малюка"

​​З 27 вересня в пологових будинках знову видаватимуть «Пакунок малюка». «Пакунок малюка» запровадили у 2018 році. Бебі-боксів не було майже рік через затримку з тендером. 

«Пакунок малюка» — це допомога батькам, набір речей для догляду за новонародженим, який вони отримують у пологовому будинку. У такому пакунку є одяг, підгузки, доглядова косметика, постіль та інформаційні матеріали для батьків.

Отримати таку допомогу можуть усі батьки новонароджених. А в разі їх відсутності - усиновителі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі або опікуни немовляти.

Бебі-бокс можна отримати прямо у пологовому будинку вже за кілька годин після пологів. При цьому не має значення, у якому саме медичному закладі відбувалися пологи — державному чи приватному (чи навіть вдома). Якщо ж у лікарні закінчилися пакунки, то заклад має надати довідку про те, що бебі-бокс не було видано. Після цього батькам потрібно звернутися із письмовою заявою до органу соціального захисту населення за місцем свого проживання або перебування.

Наповнення пакунку малюка оцінюють у 3 прожиткові мінімуми для дитини до 6 років.  Із 1 липня 2021 року – це 6 039 гривень на місяць, а з 1 грудня 2021 року – 6 300 гривень.

 

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Успішна співпраця із соціальними партнерами

Відділом соціальної роботи по Новобаварському  району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проводиться робота з підтримки нужденних сімей, які у скрутні часи особливо потребують сторонньої допомоги і підвищеної уваги.

У співпраці із соціальними партнерами, Благодійним фондом «Лайф інтернешнл»,  було проведено роботу по наданню сім'ям благодійної допомоги у вигляді канцелярського приладдя та смаколиків для дітей.

Ми сподіваємося, що спільними зусиллями зможемо покращити настрій дітлахам та батькам, адже в такі непрості часи нашим підопічним так потрібна увага та допомога.

Дякуємо нашим соціальним партнерам – Благодійному фонду «Лайф інтернешнл», бажаємо наснаги та успіхів на шляху допомоги ближнім. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Проведення  інформаційного заходу: «Вплив оточення на спосіб життя»

У вересні 2021 року провідним фахівцем із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» Артемом Лук’янчуком для підоблікових Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області було проведено інформаційний захід на тему: «Вплив оточення на спосіб життя».

Мета заходу спрямована на інформування підоблікових про вплив соціального середовища на поведінку, який виникає задовго до моменту вчинення злочину та триває певний часовий проміжок, впливаючи на особистість психологічно, часто пригнічує і гнітюче. Можна сказати, що вони як би «готують» людини до скоєння злочину.

З особами які перебувають на обліку обговорювались приклади ситуацій, які зустрічаються досить часто: тривалі сімейні конфлікти, перебування в несприятливому соціальному середовищі та стають прикладами до потрапляння у ситуації криміногенного характеру.

Під час заходу була надана інформація про можливості отримання соціальних послуг, які соціальні послуги надають відділами соціальної роботи, а також діяльність організацій партнерів. Після заходу, під облікові задавали питання які їх цікавлять та шляхи їх вирішення.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Участь у заході до «Дня знань»

За сприянням Відділу соціальної роботи по Московському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та громадської спілки «Милосердя» було проведено захід під назвою «День знань» для сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

 

До заходу було залучено дітей з сімей, які є отримувачами послуг Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та потребують сторонньої допомоги. У заході взяли участь діти з сімей опікунів, одиноких матерів, діти з малозабезпечених та інших сімей. Для учасників заходу було проведено шоу-програму з конкурсами та вікторинами, після чого присутні діти отримали подарунки у вигляді рюкзаків зі шкільним приладдям.

Батьки та діти дуже вдячні організаторам заходу за надану допомогу з підготовки до навчального року!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Захід «Сім’єю на шляху до знань»

За сприянням Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» сім'ї-мешканці Новобаварського району, які є отримувачами соціальних послуг Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» взяли участь у загальноміському заході до Дня знань «Сім’єю на шляху до знань».

Дітлахи та батьки із задоволенням приймали участь у сімейному квесті, флешмобі, майстер-класі з пішохідного туризму та різноманітних ігротеках для малечі. Наприкінці заходу діти отримали подарунки. Захід завершився позитивними емоціями, піднятим настроєм та словами вдячності за гарно проведений час. Адже саме такі сімейні квести направлені на зміцнення родинних відносин, покращення загального настрою родини, допомагають членам сім'ї провести більше часу разом, створити сильну сімейну команду, знаходити спільні рішення, навчають йти на компроміс.

Дуже раді, що маємо можливість організувати сімейне дозвілля та допомогти родинам!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Участь у благодійній акції

Фахівці Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» спільно зі службою у справах дітей по Новобаварському району та інспектором відділу ювенальної превенції Харківського районного управління поліції № 3 долучилися до всеукраїнської благодійної акції «Канцелярія для навчання».

Купити канцелярське приладдя та залишити у спеціальній скрині змогли усі охочі. Фломастери, зошити, ручки та пенали, а також розмальовки та інше шкільне приладдя принесли небайдужі мешканці району. Таке необхідне канцелярське приладдя передали нужденним сім'ям Новобаварського району, яким в скрутні часи особливо потрібна допомога суб'єктів соціальної роботи.

Дякуємо за участь  небайдужим мешканцям району та соціальним партнерам, які також долучилися до проведення акції, за допомогу родинам, які особливо потребують допомоги у такі скрутніі часи! Адже будь яке добро, зроблене від щирого серця, зажди повертається!

 

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Участь у районній педагогічній раді

Фахівці Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» за запрошенням Управління освіти Адміністрації Новобаварського району взяли участь у районній  педагогічній раді «Про підсумки розвитку освіти Новобаварського району м. Харкова у 2020/2021 навчального року та приорітетні завдання на шляху реалізації Концепції Нової української школи на 2021/2022 навчальний рік».

У заході прийняли участь виконуючий обов'язки харківського міського голови Терехов І.О., председатель Новобаварського району Цибульник Т.А., директор департаменту освіти Деменко О.І., начальник управління освіти Новобаварського району Світлична С.Ф., депутатський корпус, педагогічні колективи навчальних закладів району.

Під час заходу було зазначено про важливість роботи вчителів, про складнощі минулого навчального року, особливо при переході на змішану форму навчання, прозвучали побажання наснаги у новому навчальному році. Під час заходу були розглянуті успіхі учнів району на олімпіадах з різних навчальних дисциплін, щодо роботи гуртків у школах, про забезпечення навчальних закладів засобами протипожежної безпеки, про фундаментальні ремонтні роботи в навчальних закладах, нагороджені педагогічні колективи навчальних закладів району, а також найкращі  учні Новобаварського району.

Під час заходу відбулося нагородження подяками, грамотами, а також сертифікатами на отримання грошової винагороди педагогів та їх учнів, що здобули високі досягнення у навчанні, творчій діяльності та спорті. Найталановитіших учнів району також було нагороджено сертифікатами на відвідування Харківського зоопарку. Під час церемонії нагородження було нагороджено и Лал Богдана, родина якого є отримувачами послуг Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського міського центру соціальних служб "Довіра". Талановитий хлопчик за сприянням Відділу приймав участь у конкурсі "Ми талановиті" та посів перше місце!

Наприкінці заходу працівники Відділу поспілкувалися із соціальними партнерами, було обговорено актуальні питання, подальша спільна робота з родинами учнів навчальних закладів району, які  є отримучами послуг Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського міського центру соціальних служб "Довіра".

Бажаємо учням та вчителям плідного навчального року!

 

 

Записів з 1 по 10Всього: 10