Корисні посилання

Архів

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Як отримати «пакунок малюка» у 2023 році?

При народженні дитини кожна сімʼя має право не тільки на отримання допомоги, а й одноразової допомоги «пакунку малюка» в натуральній або грошовій формі.

Отримання «пакунку малюка» в натуральній формі

Одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» видається закладом охорони здоров’я при народженні дитини. У разі відсутності «пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я або народження дитини за межами України чи на тимчасово окупованій території України, або народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я видається відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування отримувача.

У разі НЕотримання «пакунку малюка» у закладі охорони здоров’я заява на його отримання подається отримувачем не пізніше ніж через 30 календарних днів із дня народження дитини, а в разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я – протягом року з дня народження дитини.

☝???? До заяви додаються копії (фотокопії) таких документів:

▪️ свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України – копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;

▪️ документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, виданого закладом охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини відповідно до законодавства.

???????? Як «прописати» новонароджену дитину, якщо її батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території?

Отримання грошової компенсації вартості «пакунку малюка»

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців із дня народження дитини.

☝???? Отримувач може звернутися за грошовою компенсацією:

▪️ шляхом надсилання заяви та документів поштою до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення;

▪️ під час надання йому комплексної послуги «єМалятко».

До заяви, зокрема, додається копія свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, – копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, разом з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.

Для призначення грошової компенсації під час надання послуги «єМалятко» отримувач надає необхідні для отримання такої компенсації відомості із зазначенням бажання отримати грошову компенсацію, повідомляє про відмову матері/батька, інших родичів, усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів дитини від отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та зазначає спеціальний рахунок.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Важливий ресурс

В Україні працює гаряча лінія з питань протезування кінцівок. Зателефонувати їм можна за телефоном: 050 177 68 39

Фахівці "гарячої лінії" зможуть відповісти на широке коло питань, зокрема:

☑️ як отримати протез кінцівки в Україні?

☑️ які протези можливо отримати в Україні?

☑️ де в Україні виготовляють якісні протези?

☑️ як підготуватися до протезування?

☑️ як навчитися користуватися протезом?

Ініціатива спрямована на покращення та розвиток вітчизняної галузі протезування кінцівок, впровадження якісних технологій протезування та на підтримку осіб, які втратили кінцівки.

Вони працюють в Україні з 2015 року, залучаючи фахівців з США, Великобританії, Канади, Австралії та країн Європи, у партнерстві з міжнародними та українськими фондами, компаніями, підприємствами.

Окрім цього Protez Hub співпрацює з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю, щоб більше людей, якими потрібне протезування, дізналися про державну програму забезпечення протезами.

Крім допомоги людям, яким потрібно протезування кінцівок, Protez Hub проводить вебінари для фахівців, де вони мають змогу обговорити обговорити складні випадки протезування та стратегію реабілітації.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Увага! Шахрайство

Міністерство соціальної політики України застерігає як не потрапити на гочок шахраїв, що пропонують отримати неіснуючі види допомоги.

Шахраї під виглядом іноземних партнерів пропонують отримати неіснуючі види допомоги!

⚠️ Для отримання допомоги шахраї пропонують перейти за посиланням та ввести дані для входу в онлайн-банкінг, які зрештою потраплять до злодіїв.

При цьому зловмисники використовують фішингові сайти, які імітують популярні українські банки.

☝️Щоб не потрапити на гачок шахраїв, фахівці рекомендують:

????довіряти тільки офіційним ресурсам (наприклад, офіційному сайту Мінсоцполітики https://msp.gov.ua та платформи єДопомога – https://aid.edopomoga.gov.ua/),

????не вводити реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах,

???? у разі помилкового введення даних на шахрайському вебсайті – негайно заблокувати платіжну картку,

????дотримуватися правил фінансової та кібергігієни.

Будьте пильними!

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Профілактика- найкраще попередження захворювань.

Рекомендації для профілактики грипу та ГРВІ.

1. Зміцнюйте імунітет за рахунок помірних фізичних навантажень, прогулянок на свіжому повітрі, правильного харчування та здорового сну.

2. Із початком опалювального сезону повітря вдома та в офісі стає сухим. Від цього пересихає слизова носа, що знижує її захисні властивості. Щоб повернути її стан в норму, зволожуйте порожнину носа, пийте більше води, проводьте частіше вологе прибирання, користуйтеся зволожувачем повітря, щогодини провітрюйте приміщення.

3. В період епідемії ГРВІ відмовтеся від рукостискань і вітальних поцілунків. І хворим, і здоровим варто носити захисну маску, яка закриває ніс і рот.

4. Не зловживайте вітаміном С, оскільки це може нашкодити здоров’ю. Його добову дозу (80 мг) містять такі звичні для нас продукти: 200 грамів білокачанної капусти, 40 грамів чорної смородини, 80 грамів кропу або петрушки, 120 грамів шпинату, 300 грамів малини, 25 грамів болгарського перцю. У більшості випадків нам не потрібен додатковий вітамін С.

5. Робіть щеплення від грипу мінімум за два тижні до початку епідемії або можливого зараження. Вакцинація під час хвороби підвищує ризик виникнення серйозних ускладнень.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Що таке житлова субсидія та які витрати вона відшкодовує?

✅ Житлова субсидія – це адресна допомога, що надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

❗️Зверніть увагу, житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива надаються один раз на рік і призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення;

❓Як розраховується розмір житлової субсидії?

✅ Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов’язкового платежу.
Субсидія = плата за житлово-комунальні послуги в межах норм і нормативів - обов’язковий платіж.

ℹ️ Більш детально з інформацією щодо програми житлових субсидій ви можете ознайомитися на сайті Мінсоцполітики і відповідному розділі за посиланням ???? https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Профілактична робота серед молоді Немишлянського району

Фахівці із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова ХМЦСС  "Довіра" провели бесіду з елементами тренінгу "Методи ефективного спілкування" в молодіжному середовищі.

На тренінговому занятті підоблікові особи мали змогу пройти експрес-тестування для визначення домінуючого стилю спілкування. Кожен учасник отримав пам'ятку з порадами для ефективного спілкування. Адже спілкування — це сукупність зв’язків і взаємодій людей, суспільств, суб’єктів (класів, груп, особистостей), у яких відбувається обмін інформацією, досвідом, уміннями, навичками та результатами діяльності. Через процес спілкування відбувається навчання та виховання людини, засвоєння різних видів соціального досвіду, норм і правил поведінки, традицій і звичаїв.І варто тільки подумати скільки всього залежить від правильності цього спілкування. Прийом на работу, укладення договорів також вимагають спілкування, як і звичайне знайомство з людьми. Кожен з нас хоче знати секрет, своєрідну формулу успішного спілкування: що потрібно робити, щоб легко налаштувати контакт з малознайомими людьми; як підвищити ефективність спілкування з колегами, друзями та близькими людьми. Ефективність спілкування — це той «кінцевий продукт», який ми хочемо отримати в результаті нашої взаємодії. А будь-які справи будуть вирішуваться набагато успішніше і результативніше, знаючи кілька простих порад.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

День Святого Миколая!

Колектив відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" щиро вітає усіх із Днем Святого Миколая Чудотворця – одним із найсвітліших і найрадісніших християнських свят.

За сприянням соціальних партнерів фахівці привітали діток із родин, які опинились в скадних життєвих обставинах та перебувають на обліку Відділу солодкими подарунками. Нехай цей прекрасний день принесе до їх осель радість, світло і приємні несподіванки.

З приходом цього дня кожен з цих дітей очікує на маленьке диво, яке сталося, звершити яке під силу лише Святому. Хай у зимові морози зігріває вас тепле свято і Святий Миколай здійснить усі їх бажання!

А нашим Захисникам, які роблять неймовірне, аби захистити нас від російського терору, додасть міцних сил і незламної віри, сміливих ідей і добрих надій, впевнених планів та обов’язкової удачі, незгасимого оптимізму і можливостей для відмінного виконання всіх поставлених завдань!

Миру нам і добра, достатку, щастя, злагоди, благополуччя й душевного родинного затишку, світлої радості та веселого свята! Нехай Святий Миколай освятить нас і благословить на добрі справи!

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Діє безоплатна гаряча лінія психологічної допомоги українцям

Перша психологічна допомога – це загальновизнана, проста й дієва методика забезпечення первинної підтримки людей у кризових ситуаціях.

Мінсоцполітики нагадує, що за ініціативи першої леді України Олена Зеленська впроваджено Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки ???? https://moz.gov.ua/.../ofis-pershoi-ledi-moz-ta-partneri..., яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Водночас, Національною психологічною асоціацією, залучившись підтримкою партнерів, створено безоплатну гарячу лінію, яка працює у форматі аудіо та відео дзвінків.

❗️Кожен охочий з України може подзвонити за номером 0-800-100-102 (дзвінки безкоштовні), щодня з 10:00-20:00, адміністратор лінії прийме дзвінок, визначить зручний для вас формат роботи (аудіо чи відео) і скерує до вільного психолога на лінії.

Психологічна допомога для українців закордоном доступна за телефонами:
????Чехія +420 800 012 058
????Польща +48 800 088 141
????Франція +33 805 080 466
????Португалія +351 800 780 756
????Швеція +46 20 160 46 46
????Ірландія +353 1800 817 519
????Італія +39 800 939 092
????Австрія +43 800 017 967
????Великобританія +44 808 164 2432

Дзвінки з усіх мобільних операторів відповідних країн – безкоштовні.

На лінії працюють фахові психологи, які мають відповідний досвід та пройшли підготовку надання допомоги у ситуаціях кризи. Спеціалісти дотримуються основних етичних стандартів професії, а всі звернення за допомогою є конфіденційними.

Спеціалісти лінії надають кризові та інші типи консультацій, займаються психологічною просвітою, а у разі необхідності скерування до інших спеціалістів - передадуть дієві, робочі, безкоштовні контакти.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Збільшено державні компенсації для надавачів житла вимушеним переселенцям

Фахівці відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» надають соціальну послугу консультування родинам та роз`яснюють нові умови отримання державної компенсації за житло – комунальні послуги з 1 жовтня 2022 р. тим, хто безкоштовно надає прихисток внутрішньо переміщеним особам із тимчасово окупованих територій або зон бойових дій.

Постановою Кабінету Міністрів України №1094 від 30.09.2022 р. «Про внесення змін до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб», розширено можливості розселення даної категорії громадян. Зокрема, удвічі збільшується розмір компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям у межах соціальної програми «Прихисток». Власники житла, що розмістили чи розмістять переселенців зі статусом внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з 01.01.2022 р. по 31.03.2023 р. отримуватимуть 900 грн замість 450 грн за кожну таку особу на місяць. Це стало можливим завдяки оновленому Меморандуму про співпрацю Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Товариства Червоного хреста України.

Отримати компенсацію за розміщення переселенців власники житла можуть одним з трьох доступних шляхів:

- звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та подати необхідну інформацію;

- самостійно подати інформацію через сайт «Прихисток» (www.prykhystok.gov.ua);

- подати інформацію через програму «Дія».

Серед мешканців материкової України на безкоштовне проживання мають право особи, які проживали на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення військових (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні; особи, житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження через агресію РФ в Україні. При цьому, відповідна інформація має бути внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ. Як альтернатива, має бути подане документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування самого факту пошкодження/знищення нерухомого майна.

Фахівці відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" при проведенні роз`яснювальної роботи звертають увагу на те, що при нарахуванні субсидій компенсації на комунальні послуги не будуть обчислюватися як отриманий дохід, що є гарним стимулом для тих, хто приймає або буде приймати у себе вимушених переселенців. Крім того, постановою КМУ №1094 від 30.09.2022 р. розширено перелік закладів, які отримають компенсацію за комунальні послуги, якщо прихистять внутрішньо переміщених осіб. Таке право тепер мають не лише державні та комунальні підприємства, а і фізичні особи – підприємці, юридичні особи, релігійні організації й інші,- всі, які готові прихистити внутрішньо переміщених осіб. Робота триває.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Державний Портал розшуку дітей «Діти війни»

Від початку повномасштабної війни в Україні запрацював державний портал розшуку дітей «Діти війни».

Заходи інформаційної кампанії проводяться з метою сприяння розшуку дітей, які зникли безвісти, були незаконно переміщені або депортовані до російської федерації чи інших країн.

На порталі можна повідомити про дитину, яка загубилась, про злочин, скоєний проти неї. А також про факт депортації дитини, примусову зміну громадянства та документів дитини.

https://childrenofwar.gov.ua/

Записів з 1 по 10Всього: 10