"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Лялька - мотанка

На базі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова пройшли заняття на тему: «Лялька - мотанка».

Мета заняття: познайомити дітей з народними традиціями, історією виникнення ляльки-мотанки, видами ляльок, символікою ляльки-мотанки, навчити дітей робити таку ляльку – оберіг; розвивати фантазію, мислення та дрібну моторику рук; виховувати любов до свого рідного краю, до українських народних традицій. 

«Лялька-мотанка з давних давен  була оберегом в українській родині. Кожна матір робила для своєї дитини ляльку, щоб та гралася. Лялька буває різної форми – великою і маленькою. Вважають, що лялька є посередником між живими і тими, кого на цьому світі вже чи ще немає. Обличчя як такого у ляльки нема, воно досить символічне.»

- «Мотанка – зроблена з тканини вузликова лялька. Назва походить від української – мотати. Використовується, як оберіг.»

- «Мотанки або «кукли» - вузлові ляльки. Процес виготовлення називався «крутити куклу». Ляльки майстрували з домотканого полотна, пофарбованого соком буряка, бузини, пасльону тощо. Хустку, яку наповнювали ганчір'ям, мотком ниток, крупою, травою, завязували так, щоб виходила кругла або циліндрична голова. У вигляді мотанки робилась також кукла, загорнутий у тонке полотно розжований хліб, яку давали замість соски немовлятам.»

 Історія виникнення ляльки на території України тягнеться з найдавніших часів.

Лялька повинна бути одягнена у світлу вишиту сорочечку, спідничку, фартух та хустку. Всі елементи одягу є оберегами: спідниця символізує землю, сорочка – позначає три часи – минулий, теперішній і майбутній; обов’язковими є вишиванка та намисто, які уособлюють достаток. Хустка символізує зв'язок з небом. Мотанка не шиється, а робиться лише за допомогою ниток, шляхом намотування.

Насправді ляльку – мотанку може зробити кожен. Для цього потрібно лише трішки часу та фантазії. Лялька зроблена власними руками значно тепліша та добріша. У кожній ляльці живе часточка душі майстрині/майстра і тих думок, з якими взялись до справи. Виготовляти ляльки мають добрі люди.

Які кольори використовуються і що вони означають?

Червоний колір – життя і плодючість, білий – чистоту, праведність і порядок. Якщо не було цих кольорів, то брали будь-який колір з рослинним орнаментом.

Які є види ляльок мотанок ?

Берегиня – береже сім’ю від зла, має бути з грудьми. Зерновушка – наповнена зерном, символізує добробут та багатство. Лялька десятиручка – заговорюють кожну ручку на допомогу господині по господарству. Ляльки на здоровя на долю, ляльки-няньки. Нерозлучники – робляться для вічного кохання, це хлопчик та дівчинка із шитими ручками.

Діти власноруч виготовили «ляльки-мотанки», підібрали їм одяг за кольором та фактурою, весело та грайливо провели час.

 

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Міжнародний день анімаціїї

На базі центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді Немишлянського району пройшли заняття присвячені Міжнародному дню анімації.

У цей знаменний день - 28 жовтня 1892 року в Парижі художник і винахідник Еміль Рейно скликав глядачів на нове, досі ніким не видане видовище - "оптичний театр". Талановитий винахідник вперше публічно продемонстрував свій апарат праксиноскоп, який показував рухомі картинки, і саме ця дата тепер і вважається початком епохи анімаційного кіно. У багатьох країнах святкові події починаются за кілька днів до вказаної дати. Напередодні Міжнародного дня анімації професіонали і любителі анімаційного кіно з усьго світу обмінюються програмами своїх фільмів і влаштовують прем'єрні перегляди для вдячної публіки, яка цілий рік чекає цієї події. Зараз подібні сеанси мультфільмів одночасно проходять вже в 104 країнах світу!

На базі центру діти обговорювали улюблені фільми і мультфільми, ділились враженнями від гри улюблених акторів, також обговорювали улюблених персонажів та героїв, весело провели час.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Продовження благодійна акція

На базі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова  продовжилась благодійна акція «Допоможи ближньому». 

За підтримки партнерів благодійного фонду «Незалежна Україна» сім’ям які опинились у складних життєвих обставинах була надана гуманітарна допомога у вигляді: канстоварів, продуктових наборів, іграшок та засобів особистої гігієни. Висловлюємо подяку нашим постійним партнерам Благодійному фонду «Незалежна Україна» за постійну підтримку.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Всесвыітній день людей з вадами мовлення

На базі центру соціальних служб для сім'ї , дітей та молоді Немишлянського району м.Харкова на постійній основі пройшли заняття приурочені Всесвітньому дню людей з вадами мовлення

Король Веоликобританії, Канади, Австралії та Південної Африки Георг 4, який страждав на заїкання, визнав важливість мовної терапіїї для лікування заїкання ще на початку 20-го століття. Всесвітній день людей з вадами мовлення почав проводится щорічно 22 жовтня за ініціативою фахівців з дослідження паталогій мови Канади.

Заїкання - є значним порушенням мови і характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів, слів, частими зупинками або нерішучістю в промові, що розриває її ритмічне протягом. За статистикою близько 3 млн. людей по всьму світу мають подібні проблеми. Причини виникнення заїкання досі точно не вствановлені. На заняттях діти ознайомилисьз техникою мовлення, читкою вимовою слів і фраз, за допомогою української скоромовки. Навчися промовляти скоромовки, спочатку безвучно, потім переходячи на шепіт, і лише потім - вголос, спочатку в повільному темпі, а далі в швидкому.

Скоромовки:

Кричав Архип, Архип охрип, не треба Архипу кричати до хрипу.

Пиляв Пилип поліна з лип, притупив пилку Пилип.

Поля поле поливає, поле й переполює.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Хеловін

На базі Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Немишлянськог району 23.10.2019 пройшли заняття приуроченні до Свята Хеловін.

В Україні Хеловін став популярним лише кілька років тому, проте багато Українців готуются до всіляких конкурсів і костюмованних шоу на честь містичної ночі. Щодо Європи, то тут Хеловін, як правило, минає у сімейному форматі. Будинки прикрашають традиційними омелою, вересом і, звичайно ж, гарбузами. діти вбираются в костюми, ходять по сусідських будинках, вигукуючи: "Treat or trick!"- "Пригощай аба пошкодуєш!"- І отримують у подарунок солодощі.

Люди вірили, що в ніч на Хеловін межа, яка відокремлює світ живих від світу мертвих, стає настільки тонкою, що душі померлих безперешкодно проходять у наш світ.

 На базі Центру діти ознайомились з традиціями свята, власноруч виготовили та прикрасили зал для занятть, цікаво та весело провели час дізнаючись все більше про свята і традиції різноманітних країн світу.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Підведено підсумки благодійної акції

На базі Центру соціаиних служб сім'ї дітей та молоді Немишлянського району м.Харків підведенно підсумки провелення благодійної акції "Готуємо дітей до школи" 

Данна акція проводилась з серпня по жовтень місяц. Завдяки не байдужим людям та благодійникам, дітям та їх сім'ям, які опинилися в складних життєвих обставинах, було наданно допомогу у вигляді шкільних ранців та концелярих товарів. Батьки дітей висловили подяку за допомогу та виявили надію на подальшу співпрацю.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Міжнародний день кухаря

На базі Центру соціальних служб сім'ї дітей та молоді Немишлянського району були проведенні заняття до міжнародног дня кухаря!

Міжнародний день кухаря святкуєтся 20 жовтня. Це свято святкують більше ніж у 70 країнах світу.

В деяких країнах кухарі відвідують дитячі заклади, проводячи майстер-класи, де вчать дітей готувати та пояснюють важливість здорового харчування.

Кухар - одна із старовинних професій і одна із самих затребуванних у всьому світі. Рецепти знаходять у письмових документах древнього Вавілона, Египту, Китаю. А найдовнішою книгою рецептів вважаєтся колекція рецептів Апація, оформленна між 4 та 5 віками, вважаєтся що в неї вийшли давньоримські рецепти з початку нашої ери.

За даними опитування серед кухарів більше щастливих людей!

У цей День ми приєднуємося до привітаннь на адресу всі кухарів і кулінарів! Бажаємо Вам успішних шедеврів і заслуженної подяки ваших клієнтів! Здоров'я Вам і приємного апетиту Вашим шанувальникам! Зі святом Вас Кухарі!

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Гра " Життєвий капітал"

На базі Центру соціальних служб для сім'ї дітей та молоді Немишлянського району м. Харків відбулося заняття "Фінансово економічна гра "Життєвий капітал", приуроченний до Міжнародного дня "Боротьби з бідністю".

Боротьба за ліквідацію бідності - один із головних моральних викликів нашого часу - не може залишатися метою одиниць; вона повинна стати покликанням для багатьох.

Історія проведення Міжнародного дня боротьби з бідністю нерозривна пов'язанна з датою 17 жовтня 1987. В той день більше ста тисяч чоловік зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році  була подписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам'яті жертв убогості, насильству і голоду. Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини, і пітвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав .Відповідно заяви накреслені на пам'ятному камені, який був відкритий в той день.

З того часу люди самих різних країн, переконань і соціального походження щорічно збираються 17 жовтня для того, щоб пітвердити незмінність своєї позиції і продемонструвати солідарність з незаможними. Такі ж пам'ятні камені були встановленні у багатьох державах світу, і вони є місцем зібрання для проведення цього заходу.

Про це говорили участники занять. Після обговорення відбулася дуже цікава гра " Життєвий капітал", від якої діти були у захваті та виявили бажання провести такуж гру у майбутньому.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Всесвітній день тварин

На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова було проведено інформаційне заняття для дітей з нагоди Всесвітнього дня тварин.   

Ще в 1931-му році прихильники руху захисту природи, на Міжнародному конгресі, що проходив в італійській Флоренції, враховуючи сумну динаміку розвитку відносин людини і природи, ініціювали установити щорічний Всесвітній день захисту тварин, який було прийнято відзначати 4-го жовтня. Дата проведення Дня тварин була вибрана на честь Дня пам’яті відомого католицького священика - Франциска Ассизького, померлого 4-го жовтня 1226-го року, котрий вважається в католицькій культурі покровителем тварин. У дні нашої сучасності, з боку численних товариств захисту тварин з різних країн світу, вже стало доброю традицією влаштовувати в цей день різноманітні масові заходи на тему захисту природи і тварин нашої планети.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Всесвітній день серця

На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова було проведено інформаційне заняття для дітей з нагоди Дня серця.  

Всесвітній день серця проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року. Ця подія щорічного характеру, яка відзначалася в останню неділю вересня. З 2011-го року - фіксована дата - 29-те вересня. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця. 

Протягом життя (70-80 років) людське серце здатне заповнити близько 3500 стандартних залізничних цистерн. За 70 років життя серце людини скорочується більше 2 500 000 000 разів. З кожним скороченням серце виштовхує в артерії 70-80 мл крові. Приблизно 12 ударів досить, щоб заповнити, наприклад, стандартний літровий пакет. Ці цифри вірні в стані спокою. При фізичному навантаженні обсяг крові, що перекачується, зростає в кілька разів. При максимальних фізичних навантаженнях - в 4-5 разів, з кожним ударом виштовхується в артерії більше 200 мл крові, а стандартна нафтова цистерна - 60 тонн. Порахуйте і перевірте. Наше серце дуже працьовите, а дублерів у серця немає. В організмі досить парних органів і лише серце на самоті. Бережіть серце!

Записів з 1 по 10Всього: 11