"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

14 березня В Центрі соціальних служб для сім`ї дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова дітлахи відвідали заняття з арт – терапії «Деполька».

Сьгодні дітлахи слухали цікаві факти про Альберта Ейнштейна. Саме сьогодні,  14 березня, цей знаменитий вчений народився.

Ось декілька цікавих фактів для Вас:

Свого часу Ейнштейн був справжньою рок-зіркою в наукових колах. В п'ятдесятих він не поступався за популярністю навіть Мерилін Монро і якщо Монро була еталоном красоти то Ейнштейна вважали еталоном геніальності.

1.Як не дивно, але Альберт Ейнштейн не був геніальною дитиною, він досить повільно вчився і пізно почав говорити. Також при першій спробі вступу до університету він провалив екзамени та навіть у дорослому віці йому досить важко було згадати імена, дати та номери телефонів.
2. Ейнштейн основні відкриття зробив у своїй голові, а не в лабораторії. До арсеналу робочих інструментів вченого входили лише папір та ручка. Як він сам говорив це все, що йому потрібно для роботи, а решта, за словами Ейнштейна, йому тільки заважає думати.
3. Попри те, що Альберт багато років жив та працював в США, він стверджував, що так і не навчився писати англійською мовою.

4. Коли починають говорити про Альберта Ейнштейна у більшості людей спливає в голові образ з фотографії де вчений з висунутим язиком. Проте мало хто знає чому Ейнштейн показав язик. Фото відзняте на святкуванні 72 дня народження Альберта, фотограф попросив іменинника зробити задумане і серйозне обличчя, проте Ейнштейн висунув язик, чим показав, що геніальний вчений може також бути життєрадісною та веселою людиною.

5 . За теорію відносності Ейнштейну так ніколи і не вручили Нобелівську премію хоч його номінували близько 60 разів, а отримав він найвищу наукову відзнаку за поясненням фотоелектричного ефекту.

Наприкінці заняття діти прийняли участь у цікавій вікторині, пили чай з солодким та гарно проводили час.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

9 лютого відзначають Міжнародний день стоматолога.

В Центрі соціальних служб для сім`ї дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова діти 9 лютого згадували як важливо слідкувати за своїми зубами, щоб вони були здорові.

Професійне свято стоматологів та зубних лікарів відзначають у День святої Аполлонії.

Вона стала покровителькою як тих, хто мучаться зубним болем, так і лікарів, покликаних цей біль усувати.

Образ святої Аполлонії, що увірувала у Христа і прийняла мученицьку смерть за свою віру, став на початку 18 століття з подачі засновника наукової стоматології П’єра Фошара символом професії.

Саме на початку 18 століття відбуваються знакові зміни в цій області – перехід від консервативного видалення зубів до їх збереження та відновлення.

Дітлахи слухали багато цікавих фактів, малювали листівки та приймали участь у вікторині.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

День бабака!

У День бабака, який відзначають 2 лютого, харківський бабак Тимко III передбачив, що весна цього року буде ранньою і теплою.

Дітлахи які ходять на заняття «Деполька» з арт-терапії  до Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова сьогодні слухали про традиції цього дня! Доречі Бабак Тимко IIІ змінив на посту бабака-віщуна свого батька, Тимка II, який "вийшов на пенсію"

Суть традиції полягає у спостереженні за поведінкою бабака. Якщо він бачить свою тінь, то лізе спати назад до нори - отже, буде ще кілька морозних тижнів. Але якщо день похмурий, бабак не бачить тіні і не вертається до нори - отже, йде рання весна.

Тож хлопчики та дівчатка вже чекають теплої весни!

 

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Твори добро!

В центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова було проведено благодійну акцію «Твори добро»

Як і завжди на базі центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова проходять різні  акції за підтримки благодійників! Сьогодні дітлахів пригощали смачненькими приємними подарунками, також після цього було проведене цікаве заняття на тему « Дисципліна та її роль у житті людини». Тема є не просто актуальною, а майже необхідною у такому віці для дітей, які тільки формують погляди на своє життя. Було як завжди пізнавально та весело! А найцікавіше попереду!

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Одразу три свята!

За підтримки благодійників дітлахи  відсвяткували одразу три свята!

День соборності України, Всесвітній день ручного письма та Міжнародний день обііймів відзначили діти на одному занятті. Кожне свято має свою історію та несе велике значення.

Міжнародний день обіймів — щорічне свято, що відзначають 21 січня. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Свято виникло 21 січня 1986 року в Каро ( Мічиган), США.

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

А зростаюча з кожним роком популярність комп'ютерів, електронної пошти та електронних блокнотів, СМС, наборів стікерів з надрукованими фразами-підказками, а також інших засобів швидкого спілкування поступово відводить сучасну людину від можливості висловити свої думки, написавши їх власноруч. Можливо, в недалекому майбутньому лист або листівка, написані «від руки», стануть бажаним придбанням.

23 січня у світі відзначається День почерку або, кажучи більш елегантно, День ручного письма (National Handwriting Day), який заснований з метою нагадати всім нам про унікальність ручного письма, про необхідність практикуватися в ньому, про неповторність почерку кожної людини.

Цим святом вони хотіли нагадати всім нам, що ручний лист – це майстерність, це можливість для нас заявити світові про унікальність досвіду кожної людині, про те, що кожен з нас – особливий і неповторний.

Тож на честь одразу трьох свят діти на занятті з арт – терапії за підтримки  благодійної всеукраїнської організації  «ДеПоль Україна», слухали про виникнення письма, визначали характер за почерком  та на честь дня обіймів самостійно власноруч виготовили листівки, щоб подарувати своїй близькій людини і звісно ж подарувати обійми.

 

 

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Снігурочко, прощавай!

30 січня головні новорічні герої покидають наш край та вирушають в далеку дорогу додому, а ми святкуємо в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молодні Немишлянського району м. Харкова  День Дідуся Мороза та Снігуроньки і прощаємося з ними до наступної зими.

А як 30 січня відзначали наші предки слов’яни? Дуже просто, вони вшановували головного противника Перуна — Мороза.

Дітлахи на занятті з арт – терапії теж вшанували Діда Мороза та усі разом намалювали його разом зі снігуркою. Всі учасники брали участь в конкурсі малюнків та отримали в подарунок смачні солодощі за старання та винахідливість!

День Діда Мороза та Снігурочки — символічне закінчення зими. Незабаром ми святкуватимемо щедру Масляну, а там і весна не за горами.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

19 січня - Водохреща або Йордан

В Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова діти відсвяткували свято Водохреща.

Ще не встигли прийти свята як скоро вони відійдуть. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення.

19 січня Благодійна всеукраїнська організація  «ДеПоль Україна» відсвяткувала в ЦСССДМ Немишлянського району свято Водохреща. Діти слухали цікаву історію цього свята, грали в ігри, брали участь в цікавих конкурсах та вікторинах.

Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Коли вийшов на берег - з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба. Ось така історія у цього свята.

Кожне заняття для дітей має актуальну тематику. Новорічні свята  закінчилися, але дітей очкує ще багато цікавого.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

В Центрі соціальних служб для сім`ї дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова відсвяткували різдвяні свята

Завдяки благодійникам в центрі соціальних служб для сім`ї дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова свята й досі не закінчуються: Святкування розпочалось ще до дня Святого Миколая на базі Харківського професійного ліцею будівельних технологій.

Потім в Німецькій лютеранській общині до свята Католицького Різдва  відбувся спектакль та ігротека для сімей СЖО.

 Незабаром після цього в Центрі відбулося святкування Нового року та вручення подарунків з Польші.

Також 50 дітей для пільгових категорій відвідали спектакль театру Алі-Баба в будинку культури ХПІ, побували на святі  в БК Міліції на святковому концерті

В недільній школі при Храмі дитячого будинку №1 відбувся захід за участю митрополита Харківського і Богодухівського Онухрія, який благословив дітей СЖО та вручив подарунки.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

17 січня - День дитячих винаходів

Винахідливість — природний стан дітей.

Спочатку питання: чи Знаєте ви, що поєднує водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці і шрифт Брайля? Так, всі ці очевидні сьогодні предмети були винайдені дітьми.

Щорічно понад 500 тисяч дітей і підлітків винаходять різні гаджети і ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. Всі дитячі винаходи, безсумнівно, роблять наше життя зручніше і цікавіше. І сьогодні саме той день, в який потрібно порадіти винахідливості юних геніїв, оцінити значимість їх численних винаходів і заохотити різнобічні дитячі таланти.

За підтримки благодійників в центрі було проведено заняття на якому дітлахам розповіли про цікаву історію пов’язану з цим днем.

Щорічно 17 січня у всьому світі відзначається День дитячих винаходів або, в іншому перекладі, День дітей-винахідників (Kid Inventors' Day). Символічно, що датою Дня обраний день народження одного з видатних американців — державного діяча, дипломата, вченого, винахідника, журналіста Бенджаміна Франкліна (Benjamin Franklin, 1706-1790). Чудово, що свій перший винахід — пару ластів для плавання, які надягали на руки, — Бен Франклін винайшов у віці 12 років.

Надалі він продовжив наукові дослідження і, провівши безліч експериментів, вніс неоціненний внесок у світову науку. Деякі міркування вченого на багато десятків років випередили епоху. Франклін ввів позначення електрично заряджених станів «+» і «?», привів доказ електричної природи блискавки, в 1752 році запропонував проект блискавковідводу, вперше застосував електричну іскру для вибуху пороху, отримав патент на конструкцію крісла-гойдалки, в 1784 році винайшов біфокальні окуляри. І це тільки невелика частина винахідницького спадщини вченого.

Але повернемося до винаходів дітей. Юний співвітчизник Франкліна, 13-річний Бенні Бенсон в 1926 році відправив свій ескіз на конкурс Державного прапора Аляски. Синій колір символізує небо і офіційний квітка штату - незабудку, зображення сузір'я Великої Ведмедиці і Полярної зірки привели хлопчика до перемоги. Безсумнівно, прапор Аляски і сьогодні виглядає дуже стильно.

А батут? Ідея його створення, здавалося б, лежала на поверхні. І ось в 1930 році, спостерігаючи за змаганнями повітряних гімнастів, якийсь Джордж Ніссен звернув увагу на те, як гімнасти в кінці свого виступу стрибають на страхувальну сітку. На цьому виступ акробатів зазвичай закінчувалося, але 16-річний підліток задумався і вирішив змайструвати «подпригивающую установку», на якій можна було б підстрибувати і виконувати різні трюки в повітрі.

Можна перераховувати дитячі винаходи нескінченно, згадуючи і рукавички без пальців, і паперовий пакет з квадратним дном і калькулятор — все це принесли в наше життя геніальні уми юних винахідників.

У День дитячих винаходів проходять численні демонстрації нових винаходів, конкурси, нагородження. Завжди лунає веселий сміх, жарти, музика, тому що винаходити — це природний стан усіх дітей

 

Записів з 1 по 9Всього: 9