Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Святий Миколай

На базі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Немишлянського району, пройшло виховне заняття: «Йде Святий Миколай»

В ході заняття діти дізнались кто такий Святий Миколай.

Святий Миколай народився в містечку Патарі 280 р. в родині багатих, благочестивих та благородних батьків Феофана і Нонни.

У дитинстві хлопчик зустрічався з нужденними, голодними. Він тяжко сприймав бідність. Миколай змалку щиросердно молився Богові, просив добра і справедливості. А сам таємно вночі носив до дверей осель бідняків дарунки, а особливо до тих, в кого були маленькі діточки. У місті Міри був висвячений на єпископа. Будучи молодим священиком вирушив до Єрусалиму.

В Україні з давніх-давен відзначали свято Миколая з особливим шануванням. Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. Виростають діти –  і добра казка зникає, а Миколай залишається.

Для дітей був проведений майстер клас по виготовленню прикрас до свята.

Наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Подарунки для дітей

 За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району,  представники Громадська організація «Шлях Подолання»  завітали до Харківської міської багатопрофільної лікарні №18  з подарунками для дітей,

Сьогодні, у переддень Дня Святого Миколая, громадська організація «Шлях Подолання» завітала до Харківської міської багатопрофільної лікарні №18  з подарунками для дітей, які залишились без батьківського піклування. Директор організації Руслан Носов прівітав всіх зі святами, та передав солодкі подарунки, фрукти, набори для творчості, книги і ще багато всього іншого. Дякуємо за постійну співпрацю.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Благодійна акція

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова відбулася акція «Безкоштовний одяг та взуття» для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, або ж долають життєві труднощі.

Ми не вперше проводимо таку акцію у  Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району. Це можливість для наших клієнтів, які опинилися у складних життєвих обставинах, також для вимушено переміщених осіб, для багатодітних мам, які мають потребу в одязі, знайти ту річ, яка їм потрібна.  Сьогодні до нас завітало багато людей. Весь цей одяг принесли небайдужі люди, та наші постійні партнери з Благодійних фондів та організацій. Дякуємо за підтримку, та сподіваємося на подальшу співпрацю.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

День вшанування участників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

На базі Центру соцільних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова 13 грудня 2019 року відбулися заняття щодо Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 Проведенні наступні заходи:

 1. Бесіда « Чорнобильська катастрофа»
 2. Інтегроване заняття « Як ліс став рудим, та ліс майбутнього очима дітей»
 3. Багатоплановий захід «Дякуємо за життя».

 Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять загиблих під час ліквідації однієї з найстрашніших аварії людства.

Завдяки таким заходам у дітей формується вміння самостійно вирізняти небезпечні чинники довкілля. Діти прослухали інформацію про Чорнобильську катастрофу: причини і наслідки цієї катастрофи, про тих, хто робив усе можливе і неможливе, щоб не сталося більшої біди. Радіація – це лихо, хвороба і смерть.

    Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.

    Щиро бажаємо всім міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Творча майстерня посмішок

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова  влаштував невелике свято «Творча майстерня посмішок »  для дітей сім’ї яких, перебувають у складних життєвих обставинах. 

  У житті цих маленьких громадян  дуже мало позитивних моментів  та приводу посміхнутися. «Майстерня» подарувала дітям море посмішок та гарний настрій . Вони  приймали участь у конкурсах  та іграх. Організатори  розуміють, що у житті цих  дітей дуже мало позитиву, тому намагалися зробити  все можливе, щоб це свято запам’яталось  назавжди та зарядило усіх гарним  настроєм. Малюки охоче приймали участь у конкурсах, гуртувалися у команди, весило та дружньо провели час.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Права дитини

Усе в житті людини починається зі сприйняття світу очима дитини. Саме тому важливо, коли вона знає свої права з дитинства. Усі ми різні, але рівні у своїх правах. Кожна дитина становить надзвичайну цінність не лише для своїх батьків, а й для всього світу, саме тому, що вона унікальна й другої такої немає і не буде.

Свої права ти можеш знайти у спеціальному документі, який називається Конвенція ООН про права дитини. У цьому документі записані твої права, якими ти можеш користуватися до 18-ти років, тому що після цього ти стаєш дорослим.

Конвенція є доволі складним документом, тому ми коротко розповімо тобі про твої права:

 • ти маєш право на життя. Ніхто не може позбавити тебе цього найціннішого дару;
 • ти маєш право на піклування і турботу. Це означає, що твої інтереси повинні забезпечуватися першочергово як з боку держави, так і з боку батьків;
 • ти маєш право на достатнє харчування та дах над головою. Про це також піклуються твої батьки, а якщо їх у тебе немає, то держава;
 • ти маєш право на розваги, відпочинок і дозвілля. Дорослі повинні будувати для тебе дитячі майданчики та місця проведення дозвілля. Це стосується і театру, в якому повинні також ставитись вистави для дітей;
 • ти маєш право на освіту. Якщо ти хочеш стати відомою людиною, то ти обов’язково повинен навчатися;
 • ти маєш право на медичну допомогу. Якщо ти захворів, то ти можеш звернутися до лікаря, який тобі обов’язково допоможе;
 • ти маєш право на приватне життя. Ніхто не може перевіряти твої речі, читати твої листи;
 • ти маєш право висловлювати свою точку зору, але вона не повинна ображати інших людей;
 • усі діти рівні у своїх правах незалежно від походження, кольору шкіри, національності та статків батьків.

Пам’ятай, що ти людина, ніхто не може тебе ображати, бити, брутально і несправедливо поводитись з тобою, примушувати працювати на дорослих.

Якщо твої права порушуються, ти можеш звернутися за допомогою та захистом до служби у справах дітей, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, міліції за місцем свого проживання, а також до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя є важливим фактором, що сприяє підтримці фізичного і психічного добробуту, збільшенню тривалості активного життя людини. 

Здоров’я людини – питання  досить актуальне для всіх часів і народів. Здоровий спосіб життя є важливим фактором, що сприяє підтримці фізичного і психічного добробуту, збільшенню тривалості активного життя людини. Головне, щоб сама людина захотіла залишатися здоровою, активною і незалежною. Здоров’я можна поліпшити шляхом зміни способу повсякденного життя, і зробити це, як говорить прислів’я, «ніколи не пізно».

В даний час актуальність здорового способу життя зростає. Причин кілька, але найсуттєвіша з них - це погіршення здоров’я населення країни.       

Кожна людина прагне прожити своє життя довго і щасливо. Але чи все ми робимо для цього? Давайте проаналізуємо наш звичайний день: вранці мало хто робить зарядку, не по режиму харчуємося; сваримося з друзями та близькими, нервуємо, вечорами відпочиваємо біля комп’ютера або телевізора. Не всі, але багато хто проводить свій день подібним чином. Природно, що у нас з’являються хвороби, нервові розлади, проблеми в школі, на роботі і в сім’ї.

Таким чином, сучасний рівень цивілізації та культури висуває в число найважливіших для людини завдань – самому навчитися не хворіти, бути здоровим.

Фахівцями Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району 05.12.2019 було проведено захід для дітей на тему: «Ми за здоровий спосіб життя!». Під час заходу діти приймали участь у групових іграх, конкурсах, кожен учасник висловлював свою точку зору щодо здорового способу життя.

Під час конкурсу діти відображали шкідливі звички та здоровий спосіб життя за допомогою малюнків, читання віршів, виконання фізичних вправ.

В конкурсі «Назви 5 основних складових твого здорового способу життя» діти показали себе активними прихильниками здорового способу життя», не соромилися називати і погані свої звички.

На завершення заходу фахівець Центру побажала всім присутнім  здоров’я, здійснення мрій, успіхів у навчанні, діти отримали буклети про здоровий спосіб життя. 

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Новий рікнаступає

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова 4 грудня пройшло дуже цікаве і особливе заняття, присвячене Новому року, який наступає - День замовлень подарунків та написання листів Діду Морозу. Він присвячений усім, хто вірить у цього зимового чарівника і з нетерпінням чекає чудове свято - Новий рік.

Дата свята вибрана невипадково. Скоро Новий рік, всі в передчутті чудес і урочистостей, подарунків і сюрпризів, скрізь йде підготовка до свята, прикрашають ялинки, загоряються святкові вогні... І якраз час загадувати заповітні бажання і писати лист головному чарівникові - Діду Морозу. До того ж, цього проміжку часу вистачить, щоб листи дійшли до свого адресата.

Незалежно від того, хто і коли написав листа, Дід Мороз до всіх послань ставиться дуже уважно. Казкова Пошта (це помічники зимового чарівника) відповідає на всі листи, головне, щоб була вказана точна зворотня адреса. І за їх спостереженнями щороку бажання і прохання дітей про подарунки стають все більш нездійсненними. Порівняно з минулим століттям, коли діти просили ляльку, велосипед, джинси або звірятко, сьогодні їх запити помітно зросли. Багато хто мріє отримати комп'ютер, айфон, мопед, роликові ковзани, літак... Деякі в листі навіть вказують адресу магазину. Бувають і незвичайні прохання - так, просять високооплачувану роботу для батьків, гарного нареченого для сестри, знайти тата чи маму...

Новий рік - чудове свято, що робить нас дорослих і серйозних знову дітьми. Ми чекаємо і готуємося до цього помахом чарівної палички, а ще, загадуємо найпотаємніші бажання. Як в дитинстві. Від усього серця. З вірою в диво. Приєднуйтесь і ви до цієї дійсно чудової новорічної традиції - напишіть лист Діду Морозу.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Культ-похід до цирку

7 грудня 2019 року з метою сприяння у культурно-розвивальному проведенні вільного часу дітьми пільгових категорій Немишлянським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано похід до Цирку-«Африка»

Цирк - "Африка" давав виставу цими вихідними в м. Харкові. За сприяння Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Немишлянського району та адміністрації цирку більше 30 дітей разом із батьками мали змогу безкоштовно переглянути циркову програму, стати учасниками гумористичних конкурсів, атракціонів, зарядитись позитивним настроєм від побаченого. Цирк потішив новизною, хорошим озвученням, світлом з лазерною установкою та дим-машиною, що дало змогу дітям відчути святковий настрій.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Сирота при живих батьках

Народження Софійки було баженним та очікуванним. Всі раділи її появі в родині, та з кожним місяцем ця радість затьмарювалась.

Дівчинка росла кволою, відставала в своєму розвитку від своїх ровесників, пізно почала ходити, мова була не виразною (богато звуків не вимовляла). Хвороба дитини не об'єднала сім'ю у спільному піклуванні про неї, кожень день давав все більшу тріщину в подружньому житті батьків.

Батько першим залишив сім'ю, поїхав за межи країни, щукати свою долю і таки знайшов її, завів нову сім'ю, знайшов работу. Мати теж не намагалася належним чином виконувати свої батьківські обов'язки, переклала весь тягар піклування за хворю донькою на плечі своєї матері – бабусі Софійки. Мовляв, кому ж вона буде потрібна з «причіпом», і подалася за своїм щастям.

І мамою, і нянею, і другом, і порадником стала для дівчинки бабуся - присвятила себе дитині, за яку так боліло серце, якій хотіла замінити рідних людей, які зрадили її. Разом з дідусем старалися дати дитині якомога більше любові, ласки та тепла. Протягом усіх років навчання в інтернатній установі бабуся забирала на вихідні додому зі школи та відвозила назад на навчання. А на канікулах – в лікувальні санаторії та оздоровчі табори – теж з бабусею, все хвилювалася, щоб ніхто її дитини не образив, не скривдив, завжди старалася допомогти, підтримати. Дідусь по господарству, а вона – разом із Софійкою, щоб підлікувати, оздоровити. Її знали учителі, які навчали дівчинку, усі медичні працівники, де б не лікувалась чи оздоровлювалась Софійка.

Пройшли роки, Софійка стала дорослою. Навчилася по господарству поратися, прибирати. Не дивлячись на обмежені можливості дівчинки, бабуся попіклувалася, щоб Софійка і спеціальність отримала – сьогодні вміє куховарити, проте на роботу влаштуватись здоров’я не дозволяє.

Вже кілька років не має дідуся, тож залишилися вдвох з бабусею, яка часто хворіє, і тепер вже бабуся потребує догляду та піклування. Через свою хворобу бабуся не змогла оформити соціальну допомогу по інвалідності внучки, коли після досягнення нею 18-річного віку перестала отримувати соціальну допомогу як піклувальник і кілька років дівчина не отримувала жодної із допомог.

І тепер, як і багато років назад, всі мрії та хвилювання бабусі – за онучку. Переживаючи, що Софія може залишитися без засобів на існування, адже старенькій вже далеко за вісімдесят, на прохання бабусі далека родичка допомогла із вирішення питання про надання соціальної допомоги по інвалідності. А де весь цей час були батьки?… Де вони сьогодні?...

Наразі і бабуся і Софійка знають, що в районі є Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівці якого завжди прийдуть на допомогу, підтримають, нададуть послуги у вирішенні всіх їхніх проблем.

Записів з 1 по 10Всього: 13