Корисні посилання

Архів

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Профілактика негативних явищ

У Конституції України прописаний обов’язок батьків піклуватися про своїх неповнолітніх дітей та обов’язок дітей піклуватись про своїх непрацездатних батьків. Усі ми маємо прикладати максимум зусиль, щоб кожна дитина почувала себе у безпеці, дотримувались її права.

Діти – одна з найбільш чисельних і вразливих верств суспільства, котра потребує особливої уваги з боку держави, зокрема щодо захисту їх прав і свобод, створення для них безпечного середовища.

Конформістська поведінка, основним принципом якої є «роби так, як роблять інші», найбільше властива саме підліткам, адже вони піддаються різного роду згубним впливам: тютюнопалінню, вживанню алкогольних напоїв і наркотиків, хуліганським проявам тощо. На причини девіантної поведінки сучасної молоді впливає багато чинників: агресивне соціальне оточення, значна кількість відеоматеріалів зі сценами насилля, жорстокості, суїцидальні настрої, дитячий алкоголізм та ще велика кількість проблем, з якими стикаються неповнолітні. Важливо на ранньому етапі виявляти схильності дитини до шкідливих звичок і девіантної поведінки та вчасно повідомляти батьків чи державні інституції для того, щоб попередити подальші негативні прояви.

Досвідчені фахівці із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" добре знають, що вирішити проблему дитини надзвичайно важко без розуміння та підтримки її рідних. Тому перш ніж виховувати дітей і сподіватися на зміни у їх поведінці, варто внести корективи у поведінку дорослих, які оточують неповнолітніх. Зі свого боку фахівці Відділу роблять усе можливе для того, щоб вплинути на батьків у разі неналежного виховання дитини.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Актуальність соціальної роботи

Соціальна робота - діяльність, спрямована на допомогу людям, які опинились у складних життєвих обставинах, на забезпечення соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення. Особливістю сучасної професії соціальної роботи є те, що вона має на меті не лише підтримку людини, але й її повернення до повноцінного самостійного активного життя.

Соціальна незахищеність є однією із головних проблем сучасного соціуму. Людина не може бути впевнена у завтрашньому дні, як в фінансовому, так і в особистісному плані. Зазвичай люди захищаються від відчуття невизначеності, складаючи плани та сподіваючись на їх їх здійснення. Однак у нашому суспільстві ситуація може багато разів змінитися лише протягом одного дня, і навіть, маючи роботу, звичайна людина боїться на щось сподіватися та чогось чекати.

В умовах війського часу та фінансової нестабільності можна в момент потрапити в складні життєві обставини та опинитися за межами соціуму. Що в такій ситуації може зробити фахівець із соціальної роботи? Як правило посадові обов'язки співробітника соціальної служби визначаються стандартами, правилами та інструкціями. Однак зараз ми маємо не лише загострення "традиційних" соціальних проблем, до яких відноситься пенсійний вік, дитяча безпритульність, малозабезпеченість, безробіття, інвалідність, асоціальна поведінка і т.д. За останні роки можна спостерігати появу нових "злободенних" проблемних ситуацій: війна, повоєнна реабілітація, інформаційний вплив, ескалація конфліктів, переселення біженців. Яким же чином можливо знизити рівень соціальної напруги? Соціальна робота як професія повинна не лише бути пов'язаною з вирішенням актуальних соціальних проблем, але й працювати над їх попередженням.

Величезну кількість соціально-побутових конфліктів можна уникнути, якщо проводити регулярну профілактичну роботу в сім'ях, з особами та молоддю. Фахівці Відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова ХМЦССС "Довіра" щоденно докладають максимум зусиль для стабілізації соціальної напруги в сім'ях, які мешкають в районі використовуючи різні методи соціальної роботи. В межах роботи з сім'єю викорстовують, як групові так і інідивідуалні заходи. Що надає можливість подолати або попередити складні життєві обставини.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

День знань

Це свято не тільки для дітей, а і для дорослих. Усім завжди хотілося якомога краще підготуватися до 1 вересня, щоб з новими силами, новими відчуттями і враженнями йти до школи.

На жаль, цього року воно затьмарине дуже важкими подіями у країні та нашому місті. А особливо потерпають родини, які мусили покинути своє постійне місце проживання. Саме одній з таких сімей фахіві Відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" надавали комплекс соціальних послуг, щоб зменьшити тривогу, втамувати біль та тугу по рідній домівці. Психологічна підтримка надавалась постійно усим членам родини. Також до роботи з сім'єю були залучені волонтери, які проводили арт-терапію. І звичайно,  внутрішнє бажання самих членів сім'ї, впоратися зі своїми проблемами мало позитивний результат. Психологічний клімат поліпшився батьки почали планувати майбутнє, діти стали посміхатися.

За сприяння Відділу благодійники надали сім'ям канцелярське приладдя, гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування. Всі ці заходи вселили віру, що майбутнє за цими дітьми. І ми впевнені, що вони зможуть повернутися до повноцінного життя в умовах миру і злагоди.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Гуманітарна допомога

Відділ соціальної роботи по Немишлянському району м.Харкова Харківського міського центру "Довіра " висловлює щиру вдячність Благодійний фонд "ДЖЕРЕЛО ЄДНОСТІ " в особі Alex Book за підтримку та допомогу сім’ям, які опинились в складних життєвих обставинах.

Останнім часом багато сімей до Відділу звертаються з проханням посприяти в отриманні допомоги. Фахівці Відділу постійно намагаються знайти новіих соціальних партнерів, адже коло потребуючих постійно розширюється і можливості у всих різні. 

Добрі справи, які здійснює цей благодійний фонд - це результат небайдужості, доброти сердець, готовності протянути руку тим, хто в умовах воєнного часу втратив роботу, житло, близьких та рідних, не має змоги дати все необхідне власним дітям, які не завжди розуміють, що відбувається.

Ці Люди-волонтери з великої букви, які прийшли на допомогу, заслуговують на повагу та шану. Від колективу Відділу хочется побажати всім вам: "Хай ваші добрі справи відгукнуться сторицею". А ми сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Герої серед нас

Час рікою пливе. Пройшло 16 років, як у Відділі соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" з'явилася під соціальним супроводженням прийомна родина Чупініної Марії.

З родиною проводилася постійна кропітка робота щодо налагодження стосунків у сім'ї, створення сприятливого психологічного клімату для всих членів родини. Фахівці Відділу відзначали, що батьківський потенціал прийомної матері зростав з кожним роком, що дало змогу прийняти виважене рішення, мати у сім'ї ще дитину і мрія здійснилася.

В родині з'явилась дівчинка Марія. Життя попрямувало в іншому руслі. Але материнська любов безмежна і через декілька років в сім'ї з'явився Денис. І у Маші і у Дениса були проблеми зі здоров'ям. Але мати не здалася, не опустила руки. І діти ніби віддячили матері за тепло, за любов, за метеринську ласку, зростали їй на радість. Але її невичерпна енергія на цьому не завершилася. І в їх родині з'вились Мія, Мрія і Аліса яким 3, 6, 9 місяців. Всі ці діти також мають проблеми зі здоров'ям, але не дивлячись на те, мати дбає про дітей так, що мабуть не всі матері мають таку енергію і таке велике серце для любові всіх цих маленьких крихіток. Любові вистачає на всіх, і на власних дітей, і на тих, які залишились без батьків. Але все це не лякає матір, бо вона мріє взяти на виховання ще діточок і створити дитячий будинок сімейного типу.

Разом з тим Марія є волонтером. Волонтером з великої літери. Але це вже інша історія. А наразі ми зичимо їй душевного спокою і терпіння. Хай материнські почуття і вогонь любові не згасають, а ми завжди поруч.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Соціальні партнери

Запорукою надання якісних соціальних послуг є спільна взаємодія партнерів з якими співпрацює Відділ.

Так на базі Відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" відбулася робоча зустріч працівників Відділу, Cлужби у справах дітей по Немишлянському району м. Харкова та Комітету у справаї сім'ї, молоді і спорту по Немишлянському району м. Харкова. Основними питаннями зустрічі були спільні дії партнерів у роботі з сім'ями, які опинились в скадних життєвих обставинах з метою мінімізації або подолання складних життєвих обставин в умовах воєнного стану. Також актуальними були питання попередження насильства в сім'ях, подальшої долі вихованців інтернатних закладів. В ході конструктивного діалогу окреслили подальші спільні дії для задоволення потреб у соціальних послугах мешканців територіальної громади Немишлянського району.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Не бути байдужим

Відлік часу для багатьох людей похилого віку плине досить швидко, особливо зараз коли тревоги та переживання прискорюють цей відлік.

Маленькою розрадою у цьому є поділитись з кимось тим, що наболіло, а потім отримати такі вкрай необхідні пакунки харчування та засобами особистої гігієни. Адже це неаби яка допомога для пенсійного бютжету. Тому Відділ соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" розуміючи потреби в соціальних послугах цієї категорії населення району намагається не залишити їх поза увагою, адже вони є членами родин, які є отримувачами послуг у Відділі, де у сім'ях не завжди є взаєморозуміння і повага. Це ж наші дідусі та бабусі, які також опинилися в складних життєвих обставинах, а більшість за станом здоров'я.

Фахівці Відділу надають психологічну пітримку цим людям, створюючи умови для поліпшення стосунків у родині. Саме добрі слова, слушні поради та психологічна підтримка робить їхнє життя більш насиченим та різноманітним. І дуже приємно розуміти, що вони почувають себе не покинутими і сподіваються, що мирні дні повернуться, а ми будемо, за можливості, допомагати, надаючи їм соціальні послуги.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Не залишатися байдужими

За час, який минув з лютого життя кожного з нас змінилося та і змінилися ми самі. Хтось втратив близьких, рідних, знайомих, хтось залишився без роботи і засобів для існування, дехто опинився в досить складних життєвих обставинах, тому ці сім'ї дали згоду на соціальний супровід, в рамках якого фахівцями Відділу надавалися соціальні послуги задля подолання родинами складних життєвих обставин або їх мінімізації.

Це цілий комплекс різноманітних заходів із залученням дотичних служб, партнерів Відділу, що допомагає зрозуміти сім'ям в якому напрямі їм рухатися, що потрібно робити щоб проблеми вирішивалися.

Саме таким сім’ям Відділ соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" допомагає в такий час. Так за сприяння Благодійного фонду "ДЖЕРЕЛО ЄДНОСТІ" вкотре вдалося надати гуманітарну допомогу сім’ям, яким це було вкрай необхідно.

Фахівці Відділу бачили очі вдячних батьків, дітей. Це лише маленька частка соціальної послуги, які надає Відділ у рамках соціального супроводу. Продовжуємо працювати. Адже соціальні послуги за Державними соціальними стандартами завжди є і будуть пріоритетними в роботі Відділу.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Кожен може обрати правильний шлях

Війна. Це страшне слово загострює проблеми не тільки у суспільстві, а й особистості. Особливо ці проблеми стосуються сімей та осіб, у яких були проблеми із законом. Який вибрати шлях, щоб знову не спіткнутися у житті?Як повести себе  в тій чи іншій життєвій ситуації?

Саме з такими проблемами і звернувся до Відділу Олексій, який був засуджений до покарання без позбавлення волі. Трапилось таке, що не зовсім хороші друзі залучили його до скоєння крадіжки.  Ось і зламалось життя в одну мить після оголошення вироку. Але він знайшов у собі сили звернутися до нас за порадами, за налагодженням стосунків у соціумі з тими, хто міг би вести його правильним шляхом. Саме такими стали фахівці із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова. Наполеглива кропітка робота дала свої результати. Олексій влаштувався на роботу, налагодив стосунки з сім'єю, має хороших друзів. Життя триває.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Конфлікт поколінь

Це досить часто зустрічається у роботі Відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра". Час рухається вперед і нинішнє покоління підлітків має зовсім інший світогляд, ніж їхні батьки, дідусі та бабусі. Не зважаючи на ті обставини, у яких опинилося наше місто,  устій родин не змінився кардинально.

Проблеми залишилися. Саме з такою проблемою звернулася до Відділу родина Іванових (прізвище змінено), які мають три покоління. Працівники Відділу надали соціальні послуги представникам всіх поколінь, надали поради як уникнути конфліктних ситуацій, а якщо вже таке трапилось як знайти правильний вихід та налагодити стосунки у родині шляхом конструктивного діалогу. Завдяки систематичній роботі з усіма членами родини, наразі у сім'ї панує позитивна атмосфера і стабільні взаємовідносини. Це ще одна маленька перемога на теренах соціальної роботи.

Записів з 1 по 10Всього: 12