Немишлянський (Фрунзенський) р-н
Патронат над дитиною – професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах.
Метою патронату є: забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) опікуватися дитиною та виховувати її, а в разі неможливості – вчинення заходів щодо захисту дитини та прийняття рішень щодо її влаштування до постійної форми сімейного виховання, яка найбільше відповідає потребам дитини.
Враховуючи нинішню ситуацію в Україні, послуга патронату над дитиною набуває ще більшої актуальності.
Хто може бути патронатним вихователем?
Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.
Патронатним вихователем можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки), та від 35 до 65 років (для чоловіка) які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником.
Які основні завдання патронатних вихователів?
• забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
• соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
• створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;
• підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.
Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат?
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:
• новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
• підкинуті, знайдені діти;
• безпритульні діти;
• діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;
• діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
• діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
• діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій ;
• інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них;
• неповнолітні вагітні дівчата.
Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?
Патронатні вихователі отримують заробітню плату 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць за надання послуг та 2 прожиткових мінімумів на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості. Розмір оплати збільшується на 10% за кожну дитину віком до 1 року, дитину з інвалідністю.
Немишлянський (Фрунзенський) р-н
Витяг про несудимість потрібен у багатьох життєвих ситуаціях: щоб влаштуватися на роботу, усиновити дитину, взяти участь у тендері чи стати на облік у військкоматі.
Щороку документа потребує близько 1 млн українців. Тепер його можна отримати в застосунку. Усе максимально просто, зручно та швидко. Інформація підтягнеться автоматично, якщо дані про вас є в реєстрах.
Як отримати документ у Дії
Перейдіть у розділ Послуги → виберіть Довідки та витяги — Витяг про відсутність судимості → виберіть тип та мету запиту → заповніть дані про себе → надішліть запит.
І все! Якщо інформація є в центральній базі даних і не потребує додаткової перевірки, то витяг формується автоматично. І ви одразу отримаєте його на телефон .
Користуйтеся зручною онлайн-послугою та економте свій час
Немишлянський (Фрунзенський) р-н
Для допомоги молодим батькам у догляді за малечею у 2019 році в Україні було запроваджено новий вид соціальної допомоги – «муніципальна няня», грошова допомога молодим сім’ям від Уряду країни.
Муніципальна няня - це фізична, юридична або особа-підприємець, яка надає послуги няні і з якою батьки укладають договір про догляд за дитиною до трьох років.
З 1 січня 2023р. сума відшкодування вартості послуг складає 6 700 гривень (розмір однієї мінімальної заробітної плати).
Отримати право на компенсацію послуги “муніципальна няня” мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини, або дитини до трьох років і є особами з інвалідністю I чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею.
Заяву на отримання компенсації можна подати як в паперовій так і в електронній формі.
Більше про перелік документів, виплати та звітування читайте на нашому сайті за посиланням:
https://nssu.gov.ua/socialni-poslugi/munitsypalna-niania