"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

19 січня - Водохреща або Йордан

В Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова діти відсвяткували свято Водохреща.

Ще не встигли прийти свята як скоро вони відійдуть. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення.

19 січня Благодійна всеукраїнська організація  «ДеПоль Україна» відсвяткувала в ЦСССДМ Немишлянського району свято Водохреща. Діти слухали цікаву історію цього свята, грали в ігри, брали участь в цікавих конкурсах та вікторинах.

Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Коли вийшов на берег - з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба. Ось така історія у цього свята.

Кожне заняття для дітей має актуальну тематику. Новорічні свята  закінчилися, але дітей очкує ще багато цікавого.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

В Центрі соціальних служб для сім`ї дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова відсвяткували різдвяні свята

Завдяки благодійникам в центрі соціальних служб для сім`ї дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова свята й досі не закінчуються: Святкування розпочалось ще до дня Святого Миколая на базі Харківського професійного ліцею будівельних технологій.

Потім в Німецькій лютеранській общині до свята Католицького Різдва  відбувся спектакль та ігротека для сімей СЖО.

 Незабаром після цього в Центрі відбулося святкування Нового року та вручення подарунків з Польші.

Також 50 дітей для пільгових категорій відвідали спектакль театру Алі-Баба в будинку культури ХПІ, побували на святі  в БК Міліції на святковому концерті

В недільній школі при Храмі дитячого будинку №1 відбувся захід за участю митрополита Харківського і Богодухівського Онухрія, який благословив дітей СЖО та вручив подарунки.

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

17 січня - День дитячих винаходів

Винахідливість — природний стан дітей.

Спочатку питання: чи Знаєте ви, що поєднує водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці і шрифт Брайля? Так, всі ці очевидні сьогодні предмети були винайдені дітьми.

Щорічно понад 500 тисяч дітей і підлітків винаходять різні гаджети і ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. Всі дитячі винаходи, безсумнівно, роблять наше життя зручніше і цікавіше. І сьогодні саме той день, в який потрібно порадіти винахідливості юних геніїв, оцінити значимість їх численних винаходів і заохотити різнобічні дитячі таланти.

За підтримки благодійників в центрі було проведено заняття на якому дітлахам розповіли про цікаву історію пов’язану з цим днем.

Щорічно 17 січня у всьому світі відзначається День дитячих винаходів або, в іншому перекладі, День дітей-винахідників (Kid Inventors' Day). Символічно, що датою Дня обраний день народження одного з видатних американців — державного діяча, дипломата, вченого, винахідника, журналіста Бенджаміна Франкліна (Benjamin Franklin, 1706-1790). Чудово, що свій перший винахід — пару ластів для плавання, які надягали на руки, — Бен Франклін винайшов у віці 12 років.

Надалі він продовжив наукові дослідження і, провівши безліч експериментів, вніс неоціненний внесок у світову науку. Деякі міркування вченого на багато десятків років випередили епоху. Франклін ввів позначення електрично заряджених станів «+» і «?», привів доказ електричної природи блискавки, в 1752 році запропонував проект блискавковідводу, вперше застосував електричну іскру для вибуху пороху, отримав патент на конструкцію крісла-гойдалки, в 1784 році винайшов біфокальні окуляри. І це тільки невелика частина винахідницького спадщини вченого.

Але повернемося до винаходів дітей. Юний співвітчизник Франкліна, 13-річний Бенні Бенсон в 1926 році відправив свій ескіз на конкурс Державного прапора Аляски. Синій колір символізує небо і офіційний квітка штату - незабудку, зображення сузір'я Великої Ведмедиці і Полярної зірки привели хлопчика до перемоги. Безсумнівно, прапор Аляски і сьогодні виглядає дуже стильно.

А батут? Ідея його створення, здавалося б, лежала на поверхні. І ось в 1930 році, спостерігаючи за змаганнями повітряних гімнастів, якийсь Джордж Ніссен звернув увагу на те, як гімнасти в кінці свого виступу стрибають на страхувальну сітку. На цьому виступ акробатів зазвичай закінчувалося, але 16-річний підліток задумався і вирішив змайструвати «подпригивающую установку», на якій можна було б підстрибувати і виконувати різні трюки в повітрі.

Можна перераховувати дитячі винаходи нескінченно, згадуючи і рукавички без пальців, і паперовий пакет з квадратним дном і калькулятор — все це принесли в наше життя геніальні уми юних винахідників.

У День дитячих винаходів проходять численні демонстрації нових винаходів, конкурси, нагородження. Завжди лунає веселий сміх, жарти, музика, тому що винаходити — це природний стан усіх дітей

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Подарунки своїми руками

На заняттях з арт – терапії у центрі соціальних служб для сім`ї дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова дітлахи власноруч робили квіточки та приємні подарунки для близьких.

 Що ж роблять умільці своїми руками для будинку?

Це вазочки і скриньки - з черепашок і плетені, з дерева і трави. Не відстають від них штучні квіти і цілі дерева з бісеру і дроту або вироби з пластикових пляшок. Слідом ідуть люстри і світильники, також зроблені своїми руками. З паперу і з гілок, з ниток і дроту. А сьогодні дітлахів навчали робити квіточки своїми руками. Як і завжди заняття з арт-терапії в центрі додали приємних емоцій та навичок для його постійних відвідувачів. Такі ось квіточки кожен вирішив подарувати своїй мамі.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

«Безпечна міграція»

В центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова було проведено тренінг на тему «Безпечна міграція»

Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Програма протидії торгівлі людьми МОМ в Україні розпочала свою роботу в 1998 році з метою допомогти Уряду України та громадськості у зусиллях із протидії торгівлі людьми та забезпечення доступу постраждалих до допомоги та правосуддя.

Саме цій темі був присвячений тренінг на базі ЦСССДМ. Тренінг мав назву «Безпечна міграція», до якого були залучені клієнти центру з  категорії КВІ. Були охоплені гострі теми, які пов’язані з актуальними проблемами сьогодення, такі як : « Що таке безпечна міграція», « Торгівля людьми», « Як не опинитися в групі ризику», « Міфи та факти торгівлі людьми», « Які наслідки цієї проблеми».  На останнє клієнти подивилися інформаційний фільм на актуальну тему, кожен знайшов для себе корисні нові знайомства та поділився один з одним своїми враженнями та знаннями, які закріпили на даному заході.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Адвентівські календарі власноруч

За сприянням та  підтримки громади Святого Вознесіння м.Харківа, НЄЛЦУ діти від центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова виготовили адвентівські календарі з розрахунку на чотири тижні до 25 грудня.

З Новим роком! Дивно чути таке привітання на початку грудня, але саме в цей час, між 27 листопада і 3 грудня, розпочинається новий рік у християн західної традиції (католики і частина протестантів).

Початок церковного року називається Адвентом, він починається за чотири неділі перед Різдвом і закінчується 24 грудня Вігілією (Свят Вечір).

 «Різдвяна майстерня»

         Під таким гаслом пройшов захід, який був присвячений одному з двох найбільших християнських свят, а саме Різдву. Дітям  розповіли про основні символи свята західної традиції - адвентівський вінок, свічки, адвентівський календар, різдвяні пряники.

За сприянням та  підтримки громади Святого Вознесіння м.Харківа, НЄЛЦУ діти від центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова виготовили адвентівські календарі з розрахунку на чотири тижні до 25 грудня. Кожного дня діти будуть відкривати нові коробочки, які відповідають числу місяця і отримуватимуть сюрприз.

Діти дізналися багато нового та цікавого. Отримали задоволення від спілкування з організаторами.  


Бажаємо всім приємних святкових днів.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Всесвітній День гудзиків

16 листопада за підтримки благодійників було проведене заняття з арт-терапії, для дітлахів, що опинилися у складних життєвих обставинах – вони вишивали ґудзиками та дізнавалися про цікаві історичні факти цього дня та його значення.

Цікаве свято, про яке неодмінно здогадуються, а може навіть знають професійні кравці і їх уважні клієнти - «Всесвітній День гудзиків», відзначається щорічно 16-го листопада. Він був заснований американською організацією National Button Society, заснованої в 1938-му році, ще в XX столітті.
Деякі з нас іноді навіть не помічають який важливий для нас цей елемент одягу, але ж без нього було б все набагато складніше. Найдавніші гудзики або предмети, схожі на сучасні гудзики, використовувалися далеко не для того, для чого ми використовуємо їх зараз - виключно для прикраси, а не для застібання. Для застібання використовувалися зав'язки, шнурування, вироби з рослин і кісток тварин, як шпильок. Гудзик була своєрідним предметом розкоші, що виконувала не тільки декоративні функції, але і несе цілком певну інформаційне значення.
Завдяки старанню майстерних умільців, в світовій практиці такий виріб, як гудзики давно стало предметом колекціонування, а деякі унікальні екземпляри, навіть музейними експонатами. Досить великі зібрання гудзиків найрізноманітніших зразків є в музеях Швеції, США, Польщі та Чехії. Одна з найбільших приватних колекцій, вважають, належить американцеві Стивенсу, проживає в містечку Бішопвіль (штат Південна Кароліна). Свою колекцію він почав збирати ще в 1983-му році. За іншими даними, найзначнішу колекцію ґудзиків в світі (близько 100.000 примірників) зібрали в іншому американському місті - Нью-Джерсі. У Швеції, наприклад, основу колекції застібок в Стокгольмському музеї склав переданий одним з місцевих церковних пасторів в дар набор з понад 40 тисяч одиниць гудзиків. 16 листопад за підтримки благодійників після чаювання було проведене заняття з арт-терапії, для дітлахів, що опинилися у складних життєвих обставинах – вони вишивали ґудзиками та дізнавалися про цікаві історичні факти цього дня та його значення.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

День української писемності та мови

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

Панас Мирний

День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава. 9 лситопада хлопці та дівчата відзначали цей день на занятті з арт-терапії за підтримки благодійної всеукраїнської організації  «ДеПоль Україна», слухали українську поезію та читали вірші.

Записів з 1 по 8Всього: 8