"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги

Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня.

Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.
Хоспіс є однією з форм паліативної допомоги - це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми в кінці життя. Філософія хоспісу стверджує, що хоспіс - це не «будинок смерті», а «будинок життя».
Цілі Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги полягають у підвищенні інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, сприяння у створенні умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему; підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; сприяння становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.
В 2018 році Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги припадає на 13 жовтня.
В цей день працівники ЦСССДМ Немишлянського району м. Харкова відвідали захід до цього дня в дитячому хоспісі для дітей-інвалідів з хронічними захворюваннями на базі Харківської міської дитячої лікарні №5. 
Для дітлахів був організований концерт та розважальна програма.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Покрова, День козацтва і захисника України

В ЦСССДМ Немишлянського району м. Харкова відсвяткували одразу декілька визначних днів. 14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Унікальність історії нашого народу полягає в тому, що в козаччині виявлявся потяг до волі наших предків. І сьогодні багато хто з нас має козацькі прізвища, що ніби доводить причетність кожного до нашої історії.

Регулярні напади на українські землі кримських татар й турків, примушували українців боронити території. Якби наші предки не вигадали якогось дієвого способу оборони, цілком ймовірно. що український народ стерли б з лиця землі. Тож такою силою й стали козаки, які захищали не лише Україну, а й Польщу, Молдову, Угорщину й Австрію від загарбників. Козацтво ширилося й розросталося, а постійна небезпека та ймовірність раптових військових дій дуже загартувала й без того міцних воїнів.

Отже, знаємо, що перший потужний спалах відродження власної державності припав на Козацьку добу.

Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.

Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті.

Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

 Дітлахи, як завжди самостійно виготовляли цікаві композиції для  привітання своїх татусів, як знак поваги та вдячності за любов, турботу та захист.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Благодійна допомога!

Благодійна допомога для сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

  В ЦСССДМ Немишлянського району м. Харкова була проведена благодійна акція за підтримки Канадських благодійників. Були залучені всі, хто потребує допомоги. Сім`ї отримали для себе гуманітарну допомогу у виді великих пакетів, в яких були всі продукти першої необхідності, такі як: соняшникова олія, чай, кава, згущене молоко, різні крупи, мед, цукор, тушонка, печиво та багато іншого.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

14 жовтня

День художника України відсвяткували в Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Немишлянського району м. Харкова.

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів.

Українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва.

Свято було засновано в 2007 році Міжнародною Асоціацією «Мистецтво народів світу». День художника — це свято не тільки професіоналів. Творчість дає людині можливість радіти світу та любити його. Сьогоднішнє свято — для всіх любителів прекрасного! Для тих, хто бачить всю красу світу в самих найдрібніших деталях і не перестає захоплюватися їй.

Ще прадавні люди створювали картини наскального живопису. Вважалося, що написані зображення володіють магічним ефектом. У Середньовіччя головними напрямками мистецтва були іконопис, фрески та мозаїка. Під час епохи Відродження розвинувся портретний жанр, який не втрачає актуальності і сьогодні.

Тож, на базі нашого центру на заняттях "Деполька" дітлахи малювали свої власні картини!

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

20 жовтня

Міжнародний день кухаря і кулінара

В ЦССДМ на занятті з арт-терапії "Деполька" дітлахи до Дня кухаря розмальовували антистрес-розмальовки, ділилися рецептами та знаннями про цю професію.
А після усі маленькі переможці всією компанією пили чай зі смачненьким.
Це не просто професія, багато хто і цілком справедливо називають це мистецтвом. Перші кухарі з’явилися на землі без сумнівів з появою самого людства, інакше як можна пояснити, що ми все ще не померли з голоду. Більш того - прийом їжі для багатьох з нас досить приємне заняття. З’їсти що-небудь смачненьке, це те саме маленьке свято, яке кожен з нас може влаштувати собі, і не останнє місце в цьому займає кухарське мистецтво.
Професійне свято кулінарів і кухарів порівняно молода подія. Міжнародний день кухарів був заснований лише в 2004-му році. Це відбулося з ініціативи та за активної участі Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств, в яку за даними проекту DilovaMova.com, тоді входило вже близько 8-ми мільйонів представників цієї прекрасної кухарський професії з безлічі країн світу.
Приготування їжі це унікальний процес - скаже будь який кухар. Рецепт є лише якоюсь загальною картою приготування страви. Смак, вірніше баланс смаків, тонкощі і момент, в який необхідно виробляти ті чи інші дії з продуктами і приправами - це ціла симфонія. Професійний кухар, як диригент, успіх якого залежить не тільки від його знань і досвіду, але і від особливого таланту і чуття. Не багато можуть похвалитися цими необхідними якостями, проте багатьом з нас доводилося готувати самостійно і бачити різницю між роботою фахівця.
Робота кухаря вимагає від людини не тільки гарного терпіння. Крім цього необхідно гарне здоров’я, гарна освіта і навички. Оволодіти цим мистецтвом самостійно практично не можливо - завжди потрібен приклад і рада людини, яка вміє готувати. Можна сказати, що це вміння передається з покоління в покоління. Багатовіковий, тисячолітній досвід і практика в приготуванні їжі зробили це мистецтво надзвичайно віртуозним.
Кропітка і душевна робота наших кухарів помітна і затребувана по всьому світу. У багатьох з нас ця професія найчастіше асоціюється з ресторанним бізнесом, адже саме там зосереджено висока майстерність і вміння найкращих представників цієї професії. Це звичайно спірне питання. І кожна точка громадського харчування в праві претендувати на те, що саме вона є володарем роботи самого вмілого і найталановитішого кухаря. У цьому легко переконатися, достатньо лише спробувати пропоновану їжу і все стає зрозуміло.
У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх кухарів і кулінарів! Бажаємо Вам успішних шедеврів і заслуженою подяки Ваших клієнтів! Здоров’я Вам і приємного апетиту всім Вашим шанувальникам! Зі святом кухаря Вас!

 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Розвиток логічних здібностей

24 вересня для дітлахів було проведене заняття в ЦСССДМ Немишлянського району м. Харкова.

На базі центру постійно проводяться різноманітні заняття для дітлахів. Ці занятя направлені на розвиток уваги, пам`яті,  логіки, бесіди та заняття з арт-терапії. Тож, 24 вересня діти тренували свої логічні здібності. Ним були запропоновані цікаві ігри, вікторини, задачі та інші цікавості, які були направлені саме на розвиток логіки.

Такі заняття групами завжди позитивно впливають на дітлахів, тому що в компанії цікавіше та веселіше, особливо з смачним печивом та чаєм.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Лист самому собі у майбутнє.

В центрі соціальних служб Немишлянського району м. Харкова 25 вересня відбулося заняття "Деполька" з арт-терапії для дітлахів, які знаходяться в складних життєвих обставинах. В цей день дітлахи ознайомилися з життєвою біографією Вінцента Де Поля, а потім усі писали собі лист у майбутнє.

Багато людей не можуть виконати свої мрії лише тому, що впевнені – це не для них, так можуть жити інші, але не вони. Щоб досягти мети, потрібна тверда переконаність: ти цього вартий, це може і повинно статися саме з тобою. Для цього існує безліч технік – візуалізації, афірмації, колажі… В один ряд з ними можна поставити і ще один метод залучення бажаного в своє життя — лист самому собі в майбутнє. Ті, хто скористався цією технікою, кажуть, що до загаданого дня виповнилося практично все, про що було написано в листі, решта виповнилося трохи пізніше.

Як написати лист в майбутнє самому собі, щоб воно спрацювало? Найкращий спосіб – створити її в електронному варіанті та відіслати на власну пошту за допомогою сервісу або просто на чистому аркуші.

Звертайтесь до себе з майбутнього так, ніби ви дійсно отримали можливість відправити собі лист з …дцатого року і хочете поділитися з минулим собою новинами. Уявіть, ніби пишіть дорогому другові, якого дуже давно не бачили.

Напишіть докладно все, чого ви досягли за рік чи п’ять років. Описуйте детально свої бажання – який ви хочете будинок, скільки кімнат, в якому районі, якого кольору стіни, що всередині, яка обстановка. Але не пишіть «я хочу» — пишіть «у мене є».

Описуйте кожну деталь свого життя – ось ви читаєте книги, а от купили собаку, про яку давно мріяли. Лист вийде великим, але воно того варто.

Обов’язково потрібно писати свої почуття, які ви будете відчувати з приводу кожної позитивної зміни. 

Спірне питання, чи варто перечитувати лист до дня «ікс». Одні радять перечитувати, інші – ні. Перші стверджують, що при регулярному перегляді листа ми будемо пам’ятати про свої цілі та намагатися реалізувати їх до наміченої дати. Прихильники другого варіанту кажуть: суть листа в тому, щоб закласти мету в підсвідомість і відправити посилання в космос – вони звідти вже нікуди не подінуться. І навіть краще, якщо ви зовсім забудете про лист – так буде набагато цікавіше дізнатися, наскільки точно воно збулося. Як вчинити – вирішувати вам.

Яку вибрати дату? Цікавіше всього буде відправити собі листа до дня народження, і заодно привітати себе. Уявіть собі, прокидаєтеся святковим ранком, а в поштовій скриньці лист від себе дворічної давності. Приємно!

Працюючи над листом, ви можете відчути, що деякі мрії прописувати дуже важко, заважає якесь відторгнення і внутрішній опір. Може бути і смішно – та ну, це ж не я, це герой якогось гламурного американського серіалу!.. Але не відволікайтеся – пишіть, так знімаються певні психологічні блоки, встановлені нами на досягнення цілей.

Дивлячись на успішних людей, ми часто думаємо: так що в них такого, чого нема у нас? Чому вони змогли зробити те, чого не можуть мільйони інших людей? Одна з відмінностей – вони точно знають, чого хочуть. І лист самому собі в майбутнє допоможе нам розібратися в цьому питанні.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

19.09.2018

 36-й день народження смайлика

В центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова почалися заняття для дітлахів "Деполька". Темою одного з таких занятть був День смайлика.

 36-й день народження смайлика 19 вересня відзначається незвичне свято – день народження електронного «смайлика». У далекому 1982 році професор Скотт Фалман запропонував висловлювати настрій трьома символами. Символ «усміхненого обличчя» став незамінним атрибутом електронного листування, пише УНІАН. Пізніше «смайлик» з'явився на листівках, футболках, рюкзаках, чашках та інших предметах. За 36 років з'явилося безліч «смайликів», які несуть різне смислове і емоційне забарвлення. Однак перший «усміхнений колобок» досі не втрачає своєї популярності у всьому світі.

Дітлахи малювали кожен той смайлик, який подобається йому найбільше і потім обмінялися малюнками на згадку.
 

Записів з 1 по 8Всього: 8