"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Профілактична робота

Застосування європейського досвіду серед школярів Індустріального району м. Харкова з профілактики правопорушень.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова (далі Центр) тісно співпрацює з Індустріальним районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Одним з видів співпраці є проведення спільних профілактичних заходів з профілактики правопорушень в учбових закладах району.

Після участі спеціаліста Центру в семінарі з кращих практик запобігання злочинам, що здійснюються неповнолітніми особами, якій проводився Харківським Регіональним представництвом Консультативної місії Європейського союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні, було вирішено застосувати отриманні знання на практиці.

Так, в ході обміну досвідом представниками поліції европейських країн було наголошено про позитивний результат профілактики правопорушень серед учнів молодшого шкільного віку.

Керуючись рекомендаціями представників європейських країн спеціалісти Центру разом з представниками Індустріального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» вирішили провести провілактичний захід серед учнів 5-х класів.

В ході бесіди діти дізнались про те, що таке пробація, наслідки, які настають після скоєння проавопорушення, та які вчинки вважаються правопорушеннями. Діти дуже уважно слухали спеціалістів.

Особистість дитини формується в ранньому віці, чим раніше діти зрозуміють наслідки своїх вчинків та що за порушення законів обов’язково настає покарання, тим більш свідомими та законослухняними громадянами нашої країни вони виростуть.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

«Хто стукає, тому відчиняють!»

Соціальна історія про сім'ю, яка перебувала в складних життєвих обставинах, та самостійно звернулася про допомогу до Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Індустріального району м Харкова.

    Повільно, непевно, але люди поступово починають визнавати потребу у сторонній допомозі. Так трапилось і з Лерою (ім’я змінено), яка сам на сам опинилася з купою проблем та подолати самотужки їх вона була вже не в змозі.

В один з днів до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова прийшла рудоволоса молода жінка з новонародженою дитиною, яка ледь стримувала сльози.

Сама дівчина виросла в багатодітній сім’ї, де батьки пиячили та не доглядали за дітьми. Лера фактично сама виховувала своїх молодших братів та сестер. Вона розповіла, що сама залишилася з трьома малолітніми дітьми без засобів для існування. Жінка до народження дітей непогано заробляла, мала власний невеликий бізнес, але після реконструкції ринку біля метро «Індустріальна» її магазин підпав під знесення. До того ж в будинку, в якому мешкала жінка рік тому сталася пожежа та згоріли всі речі.

Лера є одинокою матір’ю, родичів, які б могли надати допомогу або підтримку, у жінки не має.

Спеціалісти центру вийшли на адресу, де мешкає сім’я та побачили жахливу картину: у будинку безлад, немає водопостачання, світло відрізано за борги, діти брудні та голодні. У дітей немає окремих місць для сну та відпочинку. Постільна білизна відсутня. Одягу, взуття немає. Ніякі соціальні виплати від держави мати не отримує. Був ризик вилучення дітей у зв’язку з неналежними умовами проживання. Лера була у відчаї, в неї опустилися руки, бо ніякого виходу подолати усі проблеми вона не бачила. Отже, склавши акт оцінки потреб сім’ї та вислухавши «крик душі жінки» сім’ю було взято під соціальний супровід.

Спеціалісти Центру з допомогою небайдужих людей почали збирати необхідні речі для Лери та її дітей, допомогли в отриманні посвідчення багатодітної матері, сприяли в отриманні соціальних виплат. Завдяки клопотанню центру, надісланому до АК «Харківобленерго», в будинку було відновлено електропостачання. За клопотанням до комітету у справах сім’ї, молоді та спорту старшу дівчинку було влаштовано до літнього табору.

Хоча жінка і була у відчаї, але вона повірила в свої сили та довела собі та оточуючим, що в житті немає нічого неможливого і все залежить  від власного бажання змінити ситуацію.

Валерія отримала державну соціальну допомогу, посвідчення багатодітної матері, оформила реструктуризацію боргів за комунальні послуги, зробила косметичний ремонт у будинку, придбала двоярусне ліжко, бойлер, сантехнічні прилади, холодильник.

Лера дуже працелюбна жінка. Не дивлячись на те, що вона отримує соціальну допомогу від держави, вона намагається збільшити дохід сім’ї: шиє одяг, виготовляє прикраси зі скла та навіть ремонтує взуття.

Недарма кажуть : «Під лежачий камінь вода не біжить».

Співчуття, щирість, небайдужість до чужої долі, турбота та увага фахівців спонукали Леру допомагати іншим людям. Лера стала волонтером центру. Вона планує проводити заняття з дітьми із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Зі слів жінки, допомога спеціалістів Центру стала для неї «рятувальним кругом», який врятував її в тяжкий період життя.

Пам’ятайте! Ваше життя – це не тільки ваш ВИБІР, але й Ваші ДІЇ!

Тому дійте, шукайте ВИХІД!

 

Записів з 1 по 2Всього: 2