Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Втілення мрії

Здійснення спільного заходу напередодні новорічних свят разом з представниками патрульної поліції - шкільними офіцери поліції - вручення новорічного подарунку хлопцеві Івану, який мріяв про іграшковий пістолет.

Одного осіннього ранку до Відділу завітала тендітна жінка Олена з сином Іваном (імена змінені).

Повідомила, що чоловік їх вигнав з дому, живуть з сином у подруги. У жінки відсутня реєстрація, немає постійного житла та роботи. Близьких родичів немає, сама у минулому особа з числа дітей-сиріт.

Спеціалісти звернулись до благодійних організацій, зібрали для родини продукти харчування, дитячі речі, іграшки. Також було направлено клопотання до Харківського міського центру реінтеграції бездомних осіб для постановки на облік. Після цього жінка звернулася до Харківського міського центру зайнятості, де їй запропонували роботу.

Життя потроху почало налагоджуватися. Зараз Олена працює поваром-кондитером, винаймає кімнату в будинку, недалеко від школи, в якій навчається син Іван.

Іван дуже позитивний хлопець, який приймає активну участь в усіх заходах Відділу. Він написав листа Діду Морозу, в якому описав подарунок своєї мрії. Цю мрію напередодні новорічних свят втілили представники Відділу зв’язків з громадськістю - шкільні офіцери поліції.

Неймовірною радістю сяяли очі Івана, коли він отримав бажаний подарунок. Мрії здійснюються!

Приємно разом здійснювати дитячі бажання бо для цього ми живемо та працюємо.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Твори добро і воно до тебе повернеться!

Проведення сумісного святкового заходу до Дня Святого Миколая разом з представниками Харківської загальноосвітньої школи № 26 для дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Вже не перший рік до Дня Святого Миколая Відділом соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проводиться сумісний святковий захід разом з представниками Харківської загальноосвітньої школи №26 для дітей з сімей, які перебувають на обліку отримувачів соціальних послуг.

Серед отримувачів таких послуг є різні категорії сімей, а саме: багатодітні сім’ї, родини одиноких матерів, діти з сімей опікунів, піклувальників тощо.

Цього року для цих дітей учні школи також зібрали благодійну допомогу у вигляді великої кількості солодких подарунків, іграшок і канцелярських товарів.

Дітки з великим задоволенням прийшли до Відділі щоб отримати ці подарунки, поспілкуватися один з одним, поділитися своїми новорічними пригодами, а також знайти нових друзів.

Дуже приємно було бачити радісні обличчя малечі та задоволення в їх очах. Добре, що є небайдужі люди, які створюють радісну і святкову атмосферу для відвідувачів нашого Відділу!

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Я проти насильства у родині

Проведення Відділом соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» конкурсу малюнків у рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

Вже не вперше Відділом соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (далі - Відділ) у рамках Міжнародної акції "16 днів проти насильства" було проведено дистанційний конкурс малюнків за темою «Я проти насильства у родині» серед дітей, сім’ї яких перебувають у складних життєвих обставинах, та є отримувачами соціальних послуг Відділу. Захід тривав з 25 листопада по 10 грудня включно.

Метою конкурсу стала популяризація ненасильницької поведінки, позитивних цінностей та розвиток творчого потенціалу дітей.

Діти із задоволенням малювали, а також висловлювали свої думки та роздуми стосовно такої важливої та повсякденної теми, як вони її розуміють. Виявилося що діти, знають більше ніж дорослі – для фахівців Відділу вони кожного року стають осередком толерантності і небайдужості.

Переможці конкурсу отримали подарунки у вигляді шкільного приладдя та солодощів, які зібрали учні 6-А класу Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 26.

Відділ соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" щиро вдячний адміністрації закладу освіти, колективу учнів та класному керівнику за небайдужість, людяність та підтримку дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Профілактичні заходи з попередження насильства

Проведення фахівцями Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" тематичного заходу "Попередження насильства" для учнів старших класів.

У рамках Міжнародної акції "16 днів проти насильства", яка щороку триває з 25 листопада по 10 грудня, фахівцями із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" були проведені тематичні заходи у школах Індустріального району на тему "Попередження насильства" для учнів старших класів.

Фахівці Відділу під час проведення бесід розповіли дітям про визначення поняття «насильство», його види. У форматі діалогу з дітьми було виявлено чинники, які можуть впливати на зростання у сучасному світі випадків насильства, у тому числі і в родинному оточенні, надані контакти, куди звертатись у таких випадках, особливо, якщо насильство відбувається відносно дитини. Також було закликано ніколи не залишатись байдужим, та не замовчувати, якщо насильство відбувається на ваших очах.

Окремою темою  стало відзначення Міжнародного дня прав людини, який щороку відзначається 10 грудня, у контексті протидії насильству та жорстокому поводженню.

Всі люди є рівними у своїх правах. Незалежно від раси, статі, мови усі мають право на свободу і недоторканість. Насильство є неприпустимим у стосунках людей, люди повинні ставитись один до одного з повагою!

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Майбутнє є у кожного

Необхідність прояву в погресивному суспільстві турботи і толерантності до людей з інвалідністю.

Щороку в грудні в Україні та світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Ця дата була проголошена Генеральною асамблеєю ООН і вже 29 років вона привертає увагу до проблем окремої категорії населення, які з певних причин не можуть повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою, захисту їхніх прав, гідності та благополуччя.

Людям з інвалідністю потрібна освіта, потрібен і колектив, певні знання, адже отримавши багаж знань, людина може активно брати участь у соціальному житті, бути корисною суспільству і відчувати себе потрібною!

Але не треба забувати про власні можливості! Кожен з нас в змозі допомагати цим людям. Можна влаштовувати спеціальні заходи, хоча б для того, щоб ці люди просто знали, що про них піклуються, їх не забувають. Просто щоб людина відчувала себе щасливою. Не варто сторонитися таких людей, адже вони такі ж як і ми. Треба лише змінити сприйняття інвалідності на глибинному рівні. Ми повинні боротися зі стереотипами.

Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з інвалідністю, створити майбутнє, де б люди не були виключені з соціуму через проблеми зі здоров’ям!

Відділ соціальної роботи по Індустріальному району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» завжди готовий прийти на допомогу людям, а особливо дітям з інвалідністю, які потребують особливої уваги.

Наші контакти: м. Харків, вул. Біблика 20/8 тел.725-33-20

Втілимо разом в реальність всі Ваші плани та задуми!

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Попередження домашнього насильства

Проведення фахівцем Відділу соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» індивідуальних профілактичних бесід із засудженими на тему: «Попередження домашнього насильства».

В рамках співпраці та взаємодії з органом пробації провідним фахівцем із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» 2 грудня з підобліковими Індустріального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області проведені індивідуальні профілактичні бесіди на тему: «Попередження домашнього насильства».

Захід був приурочений щорічній акції «16 днів проти насильства», яка триває з 25 листопада по 10 грудня та має соціально – правовий напрямок.

В ході бесіди з засудженими, які перебувають на обліку, було висвітлено основні норми Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Засуджені отримали інформацію про види домашнього насильства, права постраждалої особи, відповідальність за скоєння домашнього насильства. Поінформовано про організації, які надають соціальну, психологічну та правову допомогу постраждалим особам.

Як виявилось, ця тема дуже актуальна і визвала зацікавленість у молодих осіб. Засуджені розповіли про свій досвід, з яким стикались у житті. Фахівець Відділу соціальної роботи надала засудженим інформацію про соціальні послуги, які вони можуть отримати у Відділі, привела приклади з практики роботи з сім’ями, в яких існує насильство.

В ході бесіди кожен учасник отримав інформаційні буклети за даною тематикою.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Визначення домашнього насильства та вплив цього явища на дітей

Найчастіше тільки фізичне насильство вважається насильством. Нам складно припустити, як часто ми самі демонструємо насильство або стаємо постраждалими.

Окрім стандартного розуміння, насильство – це ще й:

- погроза нанесення собі або іншому тілесних ушкоджень;

- невиразні погрози, наприклад: «ти в мене дограєшся!»;

- погрози піти, забрати дітей, не давати грошей подати на розлучення, розповісти про щось;

- заподіяння шкоди домашнім тваринам щоб помститися партнеру;

- ламання та знищення особистих речей;

- використання грубих слів, лайка;

- приниження, образи, постійне підкреслювання недоліків;

- контролювання, обмеження в спілкуванні, стеження;

- заборона лягати спати або насильне позбавлення сну;

- звинувачення;

- критика думок, почуттів, дій;

- поводження з людиною як з прислугою;

- ігнорування.

 

Насильством щодо дітей слід вважати:

- нехтування дитиною;

- нехтування вихованням дитини;

- недостатнє забезпечення дитини наглядом та опікою;

- втягування дитини в конфлікт між батьками та використання її з метою шантажу;

- недостатнє задоволення дитини в їжі, одязі, освіті, медичній допомозі, за умови, що батьки матеріально спроможні зробити це;

- вживання алкоголю до втрати самоконтролю над дітьми;

- нездатність забезпечити дитині необхідну підтримку, увагу, прихильність.

 

Діти бачать та чують більше ніж гадають дорослі. Нам здається, що дитина в цю хвилину не бере участі в конфлікті (захоплено грає, дивиться телевізор, перебуває в іншій кімнаті). Але насправді діти завжди знають, коли батьки сваряться.

Діти різного віку по-різному реагують, але на всіх дітей, навіть на немовлят, впливає домашнє насильство. Будь-яке домашнє насильство, не залежно від того спрямоване воно безпосередньо на дитину чи іншого члена родини, травмує дитину!

 

Як діти реагують на насильство в родині:

- діти зазнають почуття провини, сорому і страху, так, ніби вони відповідальні в насильстві, яке їм доводиться спостерігати;

- діти відчувають сум;

- діти відчувають гнів, тому що вони не спроможні змінити те, що відбувається в родині.

 

Як ці переживання відбиваються на поведінці дітей?

Вони можуть:

- реагувати надто агресивно;

- не визнавати авторитетів;

- бути пасивними і пригніченими;

- мати вигляд заляканих;

- скаржитися на головний біль, постійне відчуття втоми, сонливість тощо.

 

У родинах, де в стосунках з дітьми переважають контроль, нехтування дитячими проблемами, тиск, приниження одне одного, дитина може вирости агресивною або такою, яка не вміє постояти за себе. Тому ми повинні частіше думати про те, кого ми хочемо виховати. Ми маємо розуміти, що дитина – це наше дзеркало.

 

Зверніть увагу!

Запобігти домашньому насильству можна, навчившись поважати іншу думку, інші індивідуальні особливості, інший стиль поведінки!

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

16 днів проти насильства

Робоча зустріч суб'єктів соціальної роботи в рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

На базі Служби у справах дітей по Індустріальному району м. Харкова Харківської міської ради 25 листопада 2021 року було проведено круглий стіл у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

На заході були присутні спеціалісти Служби у справах дітей по Індустріальному району, інспектор відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції, представник Комітету у справах сім’ї молоді та спорту, начальник Відділу соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Метою круглого столу було обговорення актуальних питань щодо змін в законодавстві стосовно попередження та відповідальності за вчинення домашнього насильства, обговорення проблем, з якими постійно стикаються фахівці у роботі з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах з приводу домашнього насильства та обмін інформацією щодо покращення якості надання послуг для даної категорії населення.

Було розглянуто питання щодо посилення інформування населення стосовно цієї проблеми і запропоновано сумісно у рамках акції «16 днів проти насильства» в доступній формі надати громадянам роз`яснення про види домашнього насильства та про допомогу сім`ям, та сім’ям з дітьми, які знаходяться у складних життєвих обставинах.

Записів з 1 по 8Всього: 8