Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Тиждень права

Організація та проведення заходів для підвищення рівня правової освіти населення до "Всеукраїнського тижня права".
 

В

В Україні, починаючи з 2008 року, проводиться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

Головні завдання Тижня – показати важливість правової освіти українців, виховувати в них повагу до закону та прав людини, залучити до участі в цікавих правових заходах.

Так фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова (далі Центр) з 9 по 13 грудня підготували та провели низку заходів із залученням партнерів.

Разом з представником «Фонду рятування дітей та підлітків України від наркотиків»  фахівцем Центру було  проведено профілактичний захід  для молоді, яка засуджена до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі в «Центрі пробації» Індустріального РВДУ.

Метою заходу було сформувати правову культуру громадян та насадження ідеї необхідності поважати закон та права, підвищити рівень знань щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя, а також попередити вчинення повторних злочинів та провести профілактичну бесіду щодо вживання молоддю алкогольних та наркотичних речовин.

В ході заходу були  розповсюджені буклети та методичні довідники стосовно правових питань.

Також, на базі Центру спеціалістами разом з волонтерами було проведено яскравий флешмоб для дітей «Знай свої права». Метою заходу було в формі тренінгової гри обговорити права дитини: право на ім’я,  життя, свободу совісті,  освіту,  житло,  відпочинок та інше.

Було сконцентровано увагу на тому, що дитина має бути забезпечена особливими правами, захистом, які мають часовий вимір та спеціальне призначення. Дитина, як і кожна людина, від народження має права.

В ході заходу діти активно ділилися між собою почутою інформацією про свої права та з задоволенням склали яскравий колаж на цю тему.

На завершення зустрічі кожен з учасників отримав символічний подаруночок.

Для того, щоб ми вміли збудувати щасливе майбутнє, ми повинні знати змалечку, що всі народи і всі люди рівні між собою й мають однакові права на нашій Землі.

 

 

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Право на дитинство без насильства

Проведення профілактичних заходів в рамках "Всеукраїнського тижня права" та Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства".

В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та «Всеукраїнського тижня права» фахівцями Центру разом з інспекторами ВСГ Управління патрульної поліції у м. Харкові ДПП лейтенантами поліції та спеціалістами Служби у справах дітей по Індустріальному району для учнів навчальних закладів Індустріального району провели тематичні лекції – бесіди.

Метою заходів було надати та закріпити знання дітей про права людини, про насильство та його види; формувати навички правомірної поведінки, вміння самостійно приймати рішення, відстоювати власну думку; виховувати толерантність у ставленні до людей. Була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля, розповсюджено буклети «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!» та розміщена інформація «Батькам про права дитини».

В ході бесіди діти приймали активну участь, відповідали та ставили запитання, які їх цікавлять.

Проведені заходи змусили підлітків замислитися над власними вчинками, діями, сприяли вихованню в учнів відповідальності, толерантності, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

День волонтера

Подяка активній та небайдужій людині до Міжнародного Дня волонтерів. 

У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засновано в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН.

Бути волонтером – це важлива і відповідальна місія. Хоч раз побувавши в ролі волонтера, дуже важко відмовитися в подальшому від цього заняття. Це стає для людей способом життя. Активна громадська позиція цих людей, небайдужість та невтомна праця додає віри у те, що у нашого народу є майбутнє. Адже єднання - це запорука успіху.

Дуже приємно, що значний вклад в роботу Центру вносить сім’я активного волонтера, якій є чемпіоном Миру з бодібілдингу та фітнесу та срібний призер чемпіонату Миру з армреслінгу серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.

Олег надає допомогу найвразливішим клієнтам Центру – дітям, які потрапили в складні життєві обставини. Він організовує пізнавальне дозвілля та розвиток дітей шляхом проведення цікавих лекцій, ігрових розвивальних заходів, які завжди завершуються подаруночками та чаюванням з солодощами. Також, завдяки цієї волонтерської діяльності діти з сімей, які опинились в складних життєвих обставинах відвідували різноманітні куточки нашої країни.

Висловлюємо щиру подяку небайдужим людям, які звуться таким почесним словом, як «волонтер» за невичерпну жагу приносити користь суспільству!

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

“16 днів проти насильства”

Проведення заходів в рамках Всеукраїнськоїої акції “16 днів проти насильства”.

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня у регіонах України в рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, захисту прав дітей, жінок, тощо.

ЦСССДМ Індустріального району розробив план заходів, які проводилися за участю суб’єктів соціальної роботи в Індустріальному районі.

В перший тиждень грудня, за підтримки Адміністрації Індустріального району на території Культурно-освітнього центру «ДК ХТЗ» було проведено круглий стіл в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». На заході були присутні психологи та соціальні педагоги закладів освіти Індустріального району, шкільні офіцери поліції, молодіжний працівник, юрист й також науковці Харківської Державної Академії Фізичної Культури.

Метою круглого столу було обговорення  актуальних питань щодо змін в законодавстві стосовно попередження домашнього насильства, з’ясування та обговорення проблем, з якими постійно стикаються фахівці у роботі з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах з приводу домашнього насильства, та обмін інформацією щодо покращення роботи з даною категорією населення.

Також фахівцями Центру було проведено вуличну акцію біля супермаркетів Індустріального району.

Під час проведення акції фахівці надавали контактні номери установ, які надають всебічну допомогу та інформували про те, як діяти в ситуації, домашнього насильства або його загрози.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Співпраця та взаємодія

У листопаді 2019 року в Харківському обласному соціальному гуртожитку для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, який знаходиться в м. Чугуєві Харківської області було проведено круглий стіл за участю представників Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова.

Метою зустрічі було з’ясування актуальних питань змін в законодавстві, обговорення проблем, з якими постійно стикаються фахівці в роботі з особами з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та обмін інформацією щодо поліпшення роботи з даною категорією. 

Також до обговорення актуальних проблем було запрошено особу з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, термін перебування якої в соціальному гуртожитку закінчується. У дівчини відсутнє житло, немає родичів, крім того існують проблеми зі здоров’ям. Отже, ще одним питанням зустрічі було вирішення місця подальшого проживання дівчини.

Таким чином, тільки завдяки плідній співпраці та взаємодії всіх соціальних закладів та медичних установ, які також залучаються до роботи з даною категорією осіб, спільними зусиллями працівників даних структур вирішуються складні питання, що виникають в ході соціальної роботи з особами з числа дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Записів з 1 по 5Всього: 5