Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Корисна інформація щодо статусу внутрішньо переміщеної особи в Україні

Корисна інформація для громадян щодо статусу внутрішньо переміщеної особи в Україні, підтримки і компенсацій, затверджених державою для цієї категорії населення.

У 2014 році Україна вперше стикнулася з питанням захисту громадян, які постраждали внаслідок подій в Криму, Севастополі, та окремих районах Донецької та Луганської областей. 20 жовтня 2014 року було прийнято Закон №1706 "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", згідно якого ВПО вважається громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. У зв'язку з військовим вторгненням на Україну з 24 лютого 2022 року понад 11 мільйонів українців були змушені переселитися у безпечніші області країни чи виїхати за кордон. Тому на даний час питання інтеграції для внутрішньо переміщених осіб є найбільш актуальним.

Отримання статусу ВПО

Наразі отримати статус ВПО можуть особи, які перемістилися з Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Києва в інші області України. Статус ВПО особа може отримати також, якщо переміщується в межах однієї області в іншу територіальну громаду, якщо в місці проживання такої особи йдуть активні бойові дії.

Для того, щоб отримати статус ВПО та довідку ВПО наразі існує декілька варіантів:

- звернутися особисто до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП);

- звернутися до виконавчого органу місцевої ради;

- звернутися до департаменту соціального захисту населення місцевої державної адміністрації;

- скористуватися порталом та мобільним застосунком Дія.

Для реєстрації особи в якості ВПО необхідно надати документ, що посвідчує особу та довідку про отримання індивідуального податкового номеру. У разі, якщо статус ВПО отримує дитина також необхідно надати свідоцтво про народження.

Також необхідно заповнити відповідну заяву де вказати персональні дані, останнє місце проживання/реєстрації та фактичне місце проживання на час подання заяви, а також номер банківського рахунку (єПідтримка, або для соціальних виплат) за стандартами IBAN.

Функція отримання статусу ВПО через додаток Дія доступна лише для громадян, які звертаються для отримання статусу внутрішньо переміщеної особи вперше та мають відомості про картку платника податків та ID-картку чи біометричний закордонний паспорт у «Дії».

Громадяни які станом на 24.02.2022 року вже мали статус ВПО повинні особисто звертатися до уповноважених органів.

Основні програми щодо підтримки ВПО

1. Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам

Надається щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Починаючи з травня 2022 року така допомога надається тільки тим ВПО, які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні; а також ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат. Розмір допомоги складає: для осіб з інвалідністю та дітей - 3 000 грн; для інших осіб - 2 000 грн.

Виплати скасовуються у разі повернення ВПО до зареєстрованого до 24.02.2022 року місця проживання.

2. Допомога від Агентства ООН у справах біженців

Надається протягом трьох місяців. додатково без подання окремого звернення переміщеною особою на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Наразі таку допомогу можна отримати у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій областях. Розмір 2220 грн щомісяця.

3. Допомога для ВПО від Світової продовольчої програми ООН

Надається ВПО незалежно від отримання такою особою інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Виплата здійснюється щомісяця протягом трьох місяців додатково без подання окремого звернення переміщеною особою на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. Розмір дорівнює 2200 грн на місяць.

4. Компенсація за тимчасове розміщення ВПО

Також урядом запроваджено державну підтримку особам, які безкоштовно прихистили в себе ВПО. Розмір компенсації складає 14,77 грн на день за кожну особу та надається для компенсації витрат на комунальні послуги. Отримати компенсацію можуть громадяни України віком від 18 років, які є власниками житла та безоплатно прихистили у себе ВПО.

Це дозволяє ВПО отримати прихисток безкоштовно та при цьому не відчувати провини за те, що вони доставляють зайвий клопіт власникам, не маючи можливості сплачувати за оренду житла та іноді навіть за їжу.

5. Компенсація роботодавцям витрат на зарплату ВПО

З метою забезпечення працевлаштування ВПО запроваджено програму компенсації роботодавцям витрат на зарплату працевлаштованих ВПО, зокрема тих працівників, які отримали статус внутрішньо переміщеної особи після працевлаштування. Компенсація надається роботодавцю у розмірі 6500 грн за кожного такого працівника протягом двох місяців з дня працевлаштування. Для участі в програмі підприємству потрібно укласти трудовий контракт з громадянином, який є ВПО і зареєструвати дані про працевлаштовану особу через портал Дія.

Такий порядок діятиме під час воєнного стану та ще 30 календарних днів після його завершення.

Всі перелічені заходи підтримки дозволять ВПО забезпечити себе житлом та роботою та допоможуть почувати себе більш впевнено в новому місці проживання.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Як шукати зниклу людину під час військових дій

Нажаль, у зв'язку з тим, що в Україні тривають військові дії, багато людей втратило зв'язок з близькими. Нижче наводимо деякі поради, які можуть допомогти із пошуком людини, яка загубилась або не виходить на зв'язок.

З початком бойових дій у напрямках Харкова, Маріуполя, Сум, Херсона, Чернігова та інших міст, зв’язок з місцевими жителями був частково або повністю втрачений. Подекуди загарбники навмисне відрізають населення від будь-яких засобів комунікації, щоб поширювати дезінформацію та сіяти паніку. Через високий рівень небезпеки відновити зв’язок складно, тому близькі та рідні можуть мовчати кілька днів або й тижнів. Завдяки широкій мережі волонтерів, та пошукових служб зниклих безвісти можна знайти кількома шляхами.

- Найближче коло

Проводячи пошук треба зберігайти спокій та діяти послідовно. Якщо зі зниклою людиною не вдається зв’язатися напряму, спочатку треба звернутися до її родичів та друзів.

- Волонтери

Треба сконтактуватися з волонтерами міста чи селища, де перебувала зникла людина, або куди вона планувала переміститися. Залежно від мети пошуку, попросіть відвідати її за точною адресою, доставити ліки чи продукти харчування або евакуювати.

Місцеві волонтерські групи можна шукати за назвами населеного пункту у соціальних мережах. Є служби пошуку, що мають мережу локальних чатів по всій Україні.

- Вебсторінки та канали пошуку в соцмережах

«Пошук зниклих» - телеграм-канал, який став однією з центральних баз із оголошеннями про зниклих людей. Тут можна перевірити чи публікували вже оголошення про того, кого ви шукаєте.

Якщо оголошення про людину, яку ви шукаєте, вже було опубліковане на каналі треба зв’язатися з тими, хто подав цей запит на пошук (в оголошенні зазвичай присутній номер та контактні дані).

Якщо ж оголошення немає - подайте запит на пошук через спеціальну гугл форму. Вказуйте якомога більше деталей про особу та ваш останній контакт із нею.

Також є створений за ініціативи громадських організацій бот «Знайди рідних», який допоможе відшукати зниклого в межах України та за кордоном.

Заявку на пошук зниклого можна залишити і на сайті львівської пошуково-рятувальної волонтерської організації «SARVA».

Для деяких регіонів діють місцеві телеграм-канали або чати для пошуку.

Велике значення має також небайдужість до долі зниклої людини громадян нашої держави. Кожен з нас - крапля в океані, але разом ми перетворюємося на надпотужну хвилю, здатну вирішити будь-яке завдання. Будь хто може долучитися до пошуку зниклої людини, і розмістити пост про неї на сторінці в соцмережах, або відреагувати якщо побачив знайоме фото на сторінці пошуку. Є історії, які в умовах військового часу нажаль, закінчуються трагічно, але не всі і потрібно розуміти, що долучившись декому ми дамо надію на зустріч з рідними, а можливо й рятуємо життя.

 

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Надання допомоги фахівцями через соціальні мережі

Надання допомоги фахівцями Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» через соціальні мережі.

Незважаючи на постійні обстріли нашого міста, фахівці Відділу соціальної роботи по Індустріальному району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (далі – Відділ) продовжують проводити роботу з допомоги сім'ям, які перебуваюьбь у складних життєвих обставинах. Зараз такими сім’ями є не лише ті родини, що отримували послуги у Відділі. Багато людей під час військових дій, нажаль, втратили можливість самостійно долати складні життєві обставини та знаходяться в пригніченому моральному стані.

Є сім'ї, з якими фахівці з соціальної роботи вперше знайомляться через звернення родин на сторінках Відділу у  соціальних мережах. Залежно від потреб їм надають психологічну підтримку, залучення волонтерів для вирішення гуманітарних та евакуаційних питань, надання контактів необхідних установ тощо.

На прийдешньому тижні на сторінку Відділу жінки Тетяни. Вона зверталася за допомогою для себе та дітей, бо отримала поранення, та, після перебування у медичному закладі, потребувала ліків для реабілітації та продуктів харчування, адже сама не могла фізично придбати необхідне.

Тетяні дистанційно було надано психологічну підтримку та надано сприяння в отриманні необхідних ліків та продуктів харчування за посередництва волонтерів.

Зараз тримаємо зв’язок з сім’єю, сподіваємося, що в них все буде добре!

 

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Адресна гуманітарна допомога

Надання гуманітарної допомоги Відділом соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" за адресою проживання сімей, що звернулись за допомогою.

У важкий для нашої країни час фахівці Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" долучаються до допомоги найвразливішим верствам населення, підтримують мешканців району.

На жаль, у зв’язку з повторним пошкодженням будинку в приміщенні якого розташовано Відділ, тимчасово було припинено видачу гуманітарної допомоги від соціальних партнерів.

Але спеціалісти не склали рук, адже допомога це головне в нашій справі.

За ініціативи співробітниці Відділу та її чоловіка, починаючи з поточного тижня Відділ надає адресну гуманітарну допомогу в районі. Всі хто звертаються за харчовими наборами, мають залишити свою адресу та контактні дані для зв’язку. Звичайно також було повідомлено сім’ї, які є отримувачами соціальних послуг.

Тепер за можливості в умовах воєнного стану, планується доставка харчових наборів за місцем проживання родин. Перші десять наборів було передано сім'ям вже цього тижня.

Дякуємо за ініціативність нашим співробітникам!

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Сприяння в евакуації родини Наталії

Допомога в організації переміщення родини до більш безпечного місця перебування фахівцями Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" за сприяння волонтерів.

Від початку обстрілу міста фахівцями Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру "Довіра"(далі – Відділ) проводиться робота з допомоги сім'ям, які опинились у скрутному становищі та потребують переміщення у більш беспечне місце перебування.

Одного вечора фахівцю Відділу зателефонувала жінка, яка є отримувачем послуг та повідомила, що вона з дітьми на протязі декількох днів знаходиться у підвалі будинку і потребує допомоги в евакуації.

Спеціаліст негайно здійснила зв'язок з волонтером через телеграм канал та на ранок цю та ще декілька сімей з дітьми було вивезено у безпечне місце. Було наданно контакти волонтерів, що забезпечують гуманітарною допомогою та одягом у цьому регіоні, розклад евакуаційних потягів до кордону, якшо родина наважиться залишити країну. 

Наразі Наталя (ім'я змінено) разом з сім'єю вже перебуває на території Чехії та отримує необхідну допомогу.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Організація видачі гуманітарної допомоги

Організація видачі гуманітарної допомоги Відділом соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" від початку бойових дій на території нашої держави.

Від початку бойових дій на території нашої держави, у тому числі і у місті Харків, фахівцями Відділу соціальної роботи по Індустральному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" ведеться консультативна робота по наданню послуг сім’ям с дітьми та громадянам, які потребують допомоги у такий нелегкий.

Завдяки нашим соціальним партнерам, було організовано видачу гуманітарної допомоги у приміщенні Відділу. Це харчові набори, які складаються з борошна, круп, цукру, макаронів, солодких смаколиків для дітей та ін.

Звернутися можуть всі, хто потребує допомоги та має можливість дістатися за адресою знаходження Відділу. У першу чергу, звичайно, було запрошено сім’ї, які є отримувачами послуг, та перебували на соціальному супроводі. Всіх охочих у будні дні чекає фахівец.

Відділ соціальної роботи по Індустріальному району підтримує мешканців району, долучається до допомоги найвразливішим верствам населення.

Тримаймося, ідемо до перемоги разом!!!!

Записів з 1 по 6Всього: 6