Корисні посилання

Архів

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Розмова із самим собою: у чому суть психологічної грудки у горлі?

Психологічна грудка в горлі – це фізичне відчуття тиску або застрягання в горлі, яке не має органічних причин. Цей феномен часто пов’язують із емоційною напругою та стресом. Незважаючи на відсутність фізичних проблем у горлі, пацієнти описують його як справжнє обмеження та дискомфорт.

Симптоми психологічної грудки включають відчуття здавлення, затиснення або тиску в області горла. Люди можуть відчувати, що в них щось застрягло, заважаючи їм нормально ковтати чи навіть дихати. Цей симптом часто супроводжується занепокоєнням, тривожністю та неможливістю зосереджуватися на чомусь іншому.

Психологічна грудка в горлі може виникнути з різних причин, і кожна людина може переживати її по-своєму. Ось кілька загальних факторів, що сприяють його появі:

  1. Стрес і тривожність: однією з основних причин появи психологічної грудки у горлі є стрес. Коли ми перебуваємо в стані тривожності або переживаємо сильний стрес, ми часто мимоволі напружуємо м’язи горла, що може викликати відчуття грудки.
  2. Пригнічені емоції: іноді люди пригнічують свої емоції, особливо негативні, і це може виявитися у формі психологічної грудки у горлі. Нерозв’язані почуття можуть буквально застрягти в горлі.
  3. Соціальний тиск: ситуації, пов’язані з громадським тиском або страхом перед виступами (наприклад, публічні виступи чи співбесіди), можуть викликати відчуття грудки у горлі.
  4. Фізична напруга: тривала напруга м’язів горла, що виникає, наприклад, при тривалій розмові або крику, також може призвести до відчуття грудки.

Звільнення від психологічної грудки в горлі вимагає розуміння його коріння та застосування відповідних методів. Ось деякі способи, які можуть допомогти:

1. Розслаблення та медитація

2. Вираз емоцій

3. Пошук професійної допомоги

4. Управління стресом та тривожністю

5. Фізична активність та здоровий спосіб життя.

Регулярна фізична активність та здорове харчування можуть допомогти знизити рівень стресу та покращити загальне самопочуття.

Психологічна грудка у горлі може бути тимчасовим явищем, яке проходить саме по собі після усунення стресу чи емоційного тиску. Однак, якщо це відчуття триває довгий час і заважає вашому життю, не варто соромитися звернутися за допомогою.

Психологічна грудка у горлі може бути неприємним симптомом, пов’язаним із емоційними проблемами. Розуміння її природи та застосування відповідних методів релаксації, вираження емоцій та професійної допомоги можуть допомогти позбутися цього відчуття та відновити психологічну рівновагу. Не соромтеся звертатися за допомогою, якщо психологічна грудка у горлі заважає вашому життю.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Насильству «НІ!»

Проблема домашнього насильства та насильства за ознакою статі на жаль не втрачає своєї актуальності.

Цього тижня фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" провели чергову вуличну соціальну акцію "Насильству "НІ!". З мешканцями району проведено інформаційні бесіди і наголошено кожному, що "насильство" не можна замовчувати!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

День соціальних послуг у Відділі Пробації

Фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» 27.02.2024 року продовжили практику надання соціальних послуг в ДУ «Центр Пробації», проведено консультування під облікових осіб мешканців Слобідського району з питань попередження повторного скоєння правопорушень, домашнього насильства, безпечного поводження у побуті, профілактику зловживання алкоголем, можливості отримання психологічної та соціальної підтримки.

Звертаємо вашу увагу, що соціальні послуги Ви можете отримати не тільки дистанційно, але й безпосередньо у Відділі соціальної роботи по Слобідському району м.Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», попередньо зателефонувавши за номером телефону 0916150998.

Бережіть себе та не нехтуйте сигналами повітряної тривоги, спускайтесь в укриття.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом

Наближається свято всіх закоханих, День святого Валентина!

Це свято популярне у всьому світі. Спочатку його відзначали лише у католицьких країнах. В Україні це свято почало набирати популярності на початку 90-х років.

З нагоди свята любові та з метою профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» за підтримки Благодійного фонду «Благо» провели вуличну акцію для мешканців району з метою привітання з прийдешнім святом та з метою профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом! Мешканці району отримали маленькі вітальні листівочки, інформаційні буклети та в подарунок – бар’єрні засоби контрацепції! Загалом в вуличній акції взяли участь приблизно сто молодих осіб!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

СІМЕЙНІ ФОРМИ ВИХОВАННЯ

Через війну в Україні тисячі дітей залишаються сиротами, втрачають зв’язок з рідними та потрапляють у складні життєві обставини. Як же допомогти таким діткам?

З метою реалізації права дітей-вихованців дитячих закладів, які мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»  31.01.2024 провели вуличну акцію «Сімейні форми виховання та форми виховання, наближені до сімейних»

До таких форм виховання належать: усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатні сім’ї.

Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної.

Опіка, піклування встановлюються для забезпечення виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років,  а піклування – над дитиною у віці від 14 до 18 років.

Опікуном (піклувальником) призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічною дитиною, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. У разі призначення опікуна (піклувальника) враховується бажання дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у  шлюбі,  що  добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання   від   одного   до   чотирьох  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Патронатна сім’я – це тимчасова форма влаштування дитини у сім’ю, де термін перебування дитини не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Шановні мешканці Слобідського району!

Більш детальну інформацію про сімейні форми виховання,  вимоги та особливості оформлення під час воєнного стану в Україні Ви можете отримати особисто у відділі соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Якщо Ви бажаєте прийняти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, підтримати її, надати сімейне тепло, любов, затишок, підготувати до самостійного життя чекаємо на Вас у Відділі!

Прийом громадян здійснюється  за попереднім записом за телефоном 725 26 86, 725 26 87, 091 615 09 98.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Що робити, якщо опинилися під завалами будинку: ці правила врятують вам життя

Під час війни кожен українець може опинитися під завалами, адже армія окупантів не шкодує житлові будинки. Особливо висока така ймовірність у місті Харкові та і в інших прифронтових містах. Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» рекомендує дотримуватися правил поведінка при завалі, які можуть врятувати ваше життя.

Що робити, якщо завалило будинок: порядок дій

Опинившись під завалами в людному місці, спробуйте докричатися до інших людей. 

  1. Не панікуйте. Постарайтеся зберігати спокій. Якщо станеться завал будинку, то рятувальники будуть на місці вже через кілька хвилин. 
  2. Кличте на допомогу. Якщо хтось із людей почув вас - прокричіть, що ви опинилися під завалами і вам потрібна допомога.
  3. Чекаючи порятунку, постарайтеся не ворушитися, щоб не погіршити завал.

Якщо вас ніхто не чує і ви довго не чуєте рятувальників, доведеться спробувати звільнитися самостійно.

  1. Постарайтеся звільнити руки і ноги.
  2. Якщо вас завалило невеликими предметами - обережно відсуньте їх і звільніть простір біля себе. Але не чіпайте предмети, на яких тримається завал.
  3. Під час роботи продовжуйте кликати на допомогу. Не мовчіть.
  4. Якщо це можливо - підіпріть стелю над вами великими предметами і меблями.
  5. Після звільнення простору біля себе огляньте тіло. Якщо ви поранені - накладіть пов'язки на рани зі шматків одягу і зафіксуйте зламані кінцівки.

Якщо ви нікого не чуєте і не можете звільнитися - постарайтеся прийняти найбільш безпечну позу і чекати порятунку. Рано чи пізно рятувальники обов'язково до вас доберуться.

  1. Якщо ваш крик ніхто не чує, постарайтеся додзвонитися до рятувальників по телефону, стукайте по батареях, кричіть в витяжку або у вікно.
  2. В очікуванні порятунку постеліть щось на підлогу, якщо це можливо. Лягайте на бік і підкладіть під себе руку. Якщо не можете лягти - сядьте на підлогу і обхопіть коліна руками.

Важливо: якщо ви самі почули людину, яка опинилася під завалами - ні в якому разі не лізьте до неї на допомогу і не намагайтеся розібрати завал. Такий "героїзм" може коштувати життя вам і постраждалій людині. Замість цього зателефонуйте на номер 112 і повідомте, де стався завал і скільки людей ви чуєте.

У разі виникнення питань працівники Відділу готові Вас підтримати у цей не легкий час у межах компетенції.

 Прийом жителів відбувається за попереднім записом за телефоном +380916150998.

Сайт Харківського міського центру соціальних служб "Довіра": dovira.kh.ua

Facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

Іnstagram: slobidsky_csssdm

Звертаємо Вашу увагу, що у зв'язку з активними військовими діями та загрозою артилерійських обстрілів м. Харкова орієнтовний графік роботи може мінятися.

Дотримуйтеся правил під час сигналу тривоги та спускайтесь в укриття!

Бережіть себе!

Записів з 1 по 6Всього: 6