Слобідський (Комінтернівський) р-н

Як розлучення батьків впливає на дітей?

Сьогодні ми все частіше чуємо про пари, які знаходяться в стані розлучення або вже розлучилися. В чому причина? Можливо, люди беруть шлюб легковажно, не обдумавши достатньою мірою своїх рішень і не замислюючись про наслідки. А можливо, причина в згоді суспільства щодо розлучення, схвалення його, що має тенденцію до зростання? Або ж у тому, що розлучитися просто легше, ніж намагатися жити разом, долаючи труднощі й неприємні моменти? Ця стаття не розглядає причин розлучення, але покликана простежити його наслідки, які відбиваються на найбільш уразливих та чутливих членах сім'ї - дітях.

Найчастіше під час процесу розірвання шлюбу подружжя настільки зосереджені на собі, що не звертають уваги на почуття своїх дітей, а іноді, навіть, сприймають їх як «козир» у своїй тактичній грі. Багато психологів досліджували вплив розлучення батьків на психіку дітей і прийшли до висновку, що це один з чинників, який порушує нормальний розвиток дитини та формування особистості у подальшому житті.

Найбільш піддаються впливу процесу розлучення батьків діти шкільного віку.  Особливо складно в такий непростий період підліткам віком від 13 до 18 років. Період дорослішання сам по собі непростий, в цей час діти потребують особливої уваги та підтримки з боку обох батьків, але  натомість отримують  додатковий стрес, що може призвести до посилення втоми, проблем з концентрацією уваги, проблем з навчанням, а також до девіантної поведінки (крадіжки, бродяжництва, сумнівних компаній або вживання наркотиків, алкоголю, а іноді і суїцидальних помислів). Такі діти намагаються знайти підтримку поза межами сім’ї, вони себе вважають непотрібними батькам, а часто і звинувачують себе в негараздах своєї сім’ї.Такі діти – це діти в складних життєвих обставинах, і вони потребують особливої уваги та підтримки з боку суспільства.

Шановні батьки! Звертаємо Вашу увагу, що в моменти сумнівів про сенс і значення шлюбу необхідно на одну чашу терезів покласти власне благополуччя й задоволення, а на іншу - благополуччя дітей і усвідомлено прийняти правильне рішення! Бережіть своїх дітей! Любіть їх та цінуйте!

Якщо Ви відчуваєте, що потребуєте підтримки, - звертайтеся до Відділів соціальної роботи у Вашому районі, де Ви зможете отримати допомогу висококваліфікованих психологів, фахівців із соціальної роботи, юристів, які завжди готові надати Вам необхідну професійну допомогу.

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

Instagram: slobidsky_viddil

Авторка: Андрієвська Юлія Миколаївна, фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Слобідському р-ну м. Харкова ХМЦСС "Довіра"

Слобідський (Комінтернівський) р-н

День родини

8 липня свято в Україні – відзначають День сім’ї 2021. У цей важливий день варто привітати членів своєї сім’ї та згадати про роль родини у житті кожної людини.

День сім’ї – це не просто дата. Це усвідомлення того, наскільки важливими для суспільства, держави та кожної окремої людини є сімейні цінності. Саме в родині починається та розвивається людське життя. В сімейному оточенні формуються перші цінності, характер, світогляд.

Для людини родина – це головна опора та підтримка у житті. Люблю тебе, моя сім’я! – такий погляд робить усіх членів сім’ї рідними. Любов рідних людей безцінна, а сімейний затишок не можна порівняти ні з чим: він викликає радість у душі, приносить просте, спокійне, щире щастя. Вітаємо з Днем родини! Нехай буде злагода і благополуччя у всіх сім’ях!

У відділі соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»  відбувся захід до Дня сім’ї з привітанням молодих родин. Представникам родин було надано буклети про патронатне виховання та роль матері та батька в родині.

Сім’я! Саме з сім’ї починається життя. Саме тут діти пізнають всі цінності життя. Від того яким буде клімат у родині залежить, якими дорослими виростуть сьогоднішні діти, залежить майбутнє нашої країни - України. Саме в сім’ї передаються гарні традиції з покоління в покоління.

В привітаннях було наголошено: цінуйте і поважайте один одного, любіть своїх дітей і допомагайте батькам. Щастя і добра вашим сім’ям!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

ЯК ПОДРУЖИТИСЯ ЗІ СВОЇМИ ЕМОЦІЯМИ!?

Відділом соціальної роботи по Слобідському району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» 14.07.2021 було проведено інтерактивне заняття для дітей на тему: «Як подружитися зі своїми емоціями?».

Для гармонійного розвитку дитини вкрай необхідно працювати не лише над її мисленням та логікою, а й над емоційним інтелектом. Психолог Відділу разом з дітлахами розібралися які взагалі існують емоції, як вони називаються та проявляються, за яких обставин люди частіше переживають ті чи інші емоції, як наш емоційний стан впливає на поведінку та як навчитися контролювати свої емоції.

Виявляється, що більшість дітей мають труднощі вже на етапі ідентифікації емоцій, тобто не можуть правильно визначити свій власний емоційний стан, а також почуття іншої людини. Як слідство і контролювати власні емоції та поведінку діти навчитися не можуть… На нашому занятті ми з дітками заклали фундамент формування емоційного інтелекту!

Саме тому ділимося з Вами порадами, як розвивати емоційний інтелект дитини:

 • почніть з себе! Відмічайте, які емоції Ви переживаєте у тій чи іншій ситуації. Не замовчуйте своїх почуттів поряд з дитиною, батьки також живі люди і вони можуть бути не лише веселі та радісні, а й злитися, сумувати, ображатися тощо;
 • привчайте дитину висловлювати свої почуття. Діти не народжуються зі знанням та розумінням що таке «радість», «сум», «гнів» тощо, вони навчаються цьому з Вашою допомогою. Запитуйте у дитини, що саме вона відчуває, якщо Ваша дитина має труднощі з визначенням свого емоційного стану, - ненав’язливо запропонуйте їй варіанти: «ти зараз злишся (ображаєшся тощо)?»;
 • не забороняйте емоції, приймайте їх. Викресліть з життя фрази типу: «Злитися не можна!», «Чого це ти образився!?», «Хлопчики не плачуть!», «Ти повинен буди сильним!» і та ін. Всі емоції є нормальними, не можна «заблокувати» небажані з них;
 • аналізуйте з дитиною причину емоції: «Чому тобі сумно?» або «Ти сумуєш тому що…?»;
 • навчайте дитину соціально прийнятним засобам вираження емоцій.

ЖИВІТЬ У ГАРМОНІЇ ЗІ СВОЇМИ ПОЧУТТЯМИ!

Якщо Ви відчуваєте, що потребуєте підтримки, - звертайтеся до Відділів соціальної роботи у Вашому районі, де Ви зможете отримати допомогу висококваліфікованих психологів, фахівців із соціальної роботи, юристів, які завжди готові надати Вам необхідну професійну допомогу.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

Instagram: slobidsky_viddil

Авторка: Коробова Анастісія Олегівна, психолог Відділу соціальної роботи по слобідському р-ну м. Харкова

Слобідський (Комінтернівський) р-н

# Рубрика: поради психолога СІМ’Я – НАЙВАЖЛИВІША ЦІННІСТЬ

Сім’я, - що означає це слово? Підручники з психології та соціології дають своє визначення цьому поняттю, законодавство, - своє.

Однак, чи замислювалися Ви, що саме для Вас позначає слово «сім’я»?

Якими словами Ви б охарактеризували це поняття? Хто входить до складу сім’ї? Що у сім’ї найголовніше, без чого сім’я не може нормально та гармонійно функціонувати? Як досягти сімейного щастя? Для чого створюються сім’ї? Яка роль сім’ї для кожної людини та для суспільства в цілому?

Дослідження у сфері сімейної психології показують, що більшість молодят не можуть дати відповіді на ці запитання. На запитання: «що таке сім’я?» починають перелічувати дружину, чоловіка, дитину, матір, батька, бабусю, дідуся тощо. Майже ніхто не говорить про любов, щастя, взаєморозуміння, турботу, радощі, печалі, традиції… Адже сім’я, - це не лише люди, а й стосунки між ними.

Сім’я – це фундамент, на якому базується усе життя. Сім’я – це те, де народжується дитина і здобуває свої життєві цінності, установки, навички, які нестиме із собою через усе життя, які в майбутньому перенесе на свої відносини. Саме сім’я вносить найважливіший внесок у розвиток суспільства, культури, майбутніх поколінь. Сімейні цінності формують особистість кожного з нас, а отже важливо, щоб сімейні стосунки були здорові, гармонійні, наповнені любов’ю. І, якщо Ви дійсно хочете жити в кращому світі, дочитавши ці слова, обійміть свою дитинку, поцілуйте свою другу половинку та скажіть, як сильно Ви їх любите!

БАЖАЄМО МИРУ ТА ЗЛАГОДИ ВАШІЙ РОДИНІ!

У Віллі соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" працюють висококваліфіковані психологи, фахівці із соціальної роботи, юристконсульти, які завжди готові надати Вам необхідну професійну допомогу.

 

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

Сайти: http://dovira.kh.ua/  https://slobidsky-csssdm.business.site

 

 

Авторка: Коробова Анастісія Олегівна, психолог Відділу соціальної роботи по слобідському р-ну м. Харкова ХМЦСС "Довіра"

Слобідський (Комінтернівський) р-н

# Рубрика: поради психолога: ЯК ПРОВЕСТИ ВІДПУСТКУ З КОРИСТЮ

Шановні отримувачі послуг Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра", нарешті літо…! Нарешті настала пора довгоочікуваних відпусток…

Здається, що відпочинок – це просто, і навчатися цьому не потрібно. Однак статистика говорить про те, що близько 78% людей відчувають сум перед виходом на роботу після вихідних або відпустки.

Чому так відбувається?

Ми очікуємо відпустку для того, щоб нарешті «пожити по-справжньому». Проте, рідко можемо дати собі чітку відповідь: «по-справжньому – це як?»

Більшість з нас живе у щільному трудовому графіку, багато працює. Тому ми починаємо мріяти, як саме хотілося б провести відпустку або вихідний. Це призводить до того, що ми будуємо забагато очікувань, а у разі, коли вони не виправдовуються, - відчуваємо розчарування та тривогу.

Справа у тому, що за час вихідних або відпустки неможливо задовільнити всі потреби, якими ми нехтували під час робочих буднів. Коли ви намагаєтеся це зробити – ви самі на себе здійснюєте величезний тиск. Краще за все намагатися не відмовляти собі у задоволеннях протягом робочого тижня. Так, піти у нічний клуб у понеділок – не найкраща ідея, однак випити з друзями кофе, сходити на прогулянку у парк, відвідати спортивний зал або театр можна у будь-який день.

Однак найбільшою причиною незадоволеності відпусткою або вихідними – є відсутність чітких планів та розпорядку. Саме тому рекомендуємо вам ретельно спланувати свій відпочинок. Навіть якщо у вихідний ви хочете «просто відпочити» - обдумайте як саме ви хочете це зробити: повалятися на дивані та подивитись улюблений серіал, прийняти ванну, відвідати салон краси? Хочете активно провести час? Заплануйте, як саме: поїхати на природу, відвідати парк атракціонів та покататися на американських гірках, відвідати квест-кімнату тощо. Так само, якщо хочете провести час з користю: зробити прибирання вдома, приготувати щось смачненьке, відремонтувати щось або додати комфорту та затишку до оселі.

Таким чином, наприкінці відпустки (вихідних) ви не будете відчувати нібито «час пройшов повз вас», оскільки встигнете досягти реальних цілей, та задовольнити свої реальні бажання!

Обов’язково похваліть себе, коли зробите те, що запланували!                                                                                    

 

БАЖАЄМО ВАМ СТАВИТИ ЦІЛІ ТА ДОСЯГАТИ ЇХ!

 

У Харківському міському центрі соціальних служб "Довіра" працюють психологи, фахівці із соціальної роботи, юрисконсульти, які завжди готові надати Вам необхідну професійну допомогу у рамках своєї компетенції.

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

наші сайти: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/Css.slobidskiy

Instagram: slobidsky_css

Авторка: Коробова Анастісія Олегівна,

психолог Відділу соціальної роботи по слобідському р-ну м. Харкова ХМЦСС "Довіра"

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Безпека на воді

Почалися літні канікули. На вулиці жарко, діти та дорослі стрімко мчать до водойм.

         Влітку більшість мешканців намагається провести свій відпочинок поблизу води.  Купання та плавання – це добрий, корисний і активний відпочинок. Вода приносить багато задоволення людям дисциплінованим, обачним, але вона може завдати багато неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання громадянами правил безпечної поведінки. Зокрема це купання в необладнаних для цього місцях та купання молоді в нетверезому стані. Тому варто пам’ятати, що умовами безпеки є правильний вибір та обладнання місць купання, навчання дорослих і дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

В Слобідському районі м. Харкова в районі розташувань вул. Ньютона та мотелю «Дружба» знаходиться кар’єр.

Співробітники Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» разом з інспектором Державної служби з надзвичайних ситуацій,  оперуповноваженого відділу Ювенальної поліції, відділу шкільних інспекторів патрульної поліції 18.06.2021 року здійснили профілактичний захід на кар’єр, де малечі та їх батькам було роз’яснено заходи безпечної поведінки на воді.

         Діти та їх батьки почули розлогу розповідь про гру та купання, безпечне знаходження у водному просторі, дотримання безпечного спілкування з незнайомими дорослими.

         Захід був націлений на збереження здоров’я дітей та молодих осіб під час перебування у водойми.

         По переду ціле літо і маємо сподівання що тепла пора року зміцнить здоров’я дітей і вони будуть пам’ятати про безпечне дозвілля та недопущення нещасних випадків.

Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей і не нехтуйте застереженнями. Від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо.

Бажаємо щоб ваш відпочинок був здоровим, радісним та безпечним.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Акція «Попередити та зупинити наркотик»

Всесвітній день боротьби з наркоманією відзначається щороку 26 червня. Наркоманія – це величезна проблема всього світу і статистичні дані приголомшливі – кількість наркозалежних людей зростає. Найбільш вразливий прошарок населення – це підлітки від 15 років і молодь. 

Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» 16 червня 2021 року організував та провів профілактичну акцію для молоді щодо протидії наркоманії, яка відбулася біля станції метро «Спортивна». Для проведення заходу було запрошено представника Комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Слобідському району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

У рамках акції «Попередити та зупинити наркотик» представникам молоді було роз’яснено про  явища, породжувані вживанням наркотиків, які несуть у собі велику небезпеку. Вживання наркотиків, перш за все, негативно впливає на здоров'я людей, сприяє розвитку соматичних і психічних захворювань, і це одна з причин збільшення смертності населення.

Тому, хто хоче домогтися успіху у житті, відбутися як розумна людина, яка є вільною у виборі професії, життєвих цінностей, зробити кар’єру, придбати певний соціальний статус – з наркотиками не по дорозі.

Краща профілактика наркозалежності – ведення здорового способу життя! Саме це є однією з основних умов збереження здоров’я. Здоров’я – це основа реалізації фізичних та психічних можливостей і здібностей кожної особистості.

Вживання наркотиків - це трагедія з першого разу, це уявне задоволення, що приводить до руйнування здоров'я і особистості. Правильний вибір - це життя без наркотиків!

Саме тому дуже важливо попередити, не допустити цього явища.

Під час акції охоплено 106 осіб з числа підлітків та молоді, якім було розповсюджено профілактичні листівки.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

наші сайти: http://dovira.kh.ua/

https://slobidsky-csssdm.business.site

facebook: https://www.facebook.com/Css.slobidskiy

Instagram: slobidsky_css

Слобідський (Комінтернівський) р-н

# Рубрика поради юриста Тема: Права дитини у сфері дошкільної освіти

Права дитини закріплені Конвенцією про права дитини, проголошеною Генеральною Асамблеєю ООН в 1948 році. Права дитини у сфері дошкільної освіти визначені Конституцією України, Законом України "Про освіту", Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про дошкільну освіту» дитина має гарантоване державою право на:

-безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних закладах дошкільної освіти;

-безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

-захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров'ю, моральному та духовному розвитку;

-безоплатне медичне обслуговування у закладах дошкільної освіти;

-захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;

-здоровий спосіб життя;

-діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями, мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про освіту» держава забезпечує:

-безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти відповідно до стандартів освіти;

-розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої і післядипломної освіти відповідно до законодавства.

Право на безоплатну освіту забезпечується:

для здобувачів дошкільної та повної загальної середньої освіти - за рахунок розвитку мережі закладів освіти всіх форм власності та їх фінансового забезпечення у порядку, встановленому законодавством, і в обсязі, достатньому для забезпечення права на освіту всіх громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України;

для здобувачів позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та післядипломної освіти - у закладах освіти чи інших суб’єктів освітньої діяльності за рахунок фінансування з державного та/або місцевого бюджетів у порядку, встановленому законодавством;

для здобувачів вищої освіти - у закладах освіти за рахунок фінансування з державного та/або місцевого бюджетів у порядку, встановленому законодавством.

Крім того, держава гарантує:

-особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою;

-особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної і загальної середньої освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідного корінного народу. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідного корінного народу України поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

У Відділі соціальної роботи по Слобідському району працюють психологи, соціальні працівники, юристи, які завжди готові надати Вам необхідну допомогу у рамках своїх повноважень.

 

У Відділі соціальної роботи по Слобідському району працюють психологи, соціальні працівники, юристи, які завжди готові надати Вам необхідну допомогу у рамках своїх повноважень.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

сайт: http://dovira.kh.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/Csssdm.slobidskiy/?ref=bookmarks

Instagram: slobidsky_csssdm

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Міжнародний день захисту дітей!

«Кожній дитині - промінчик радості та надії!»

Коли у небі сонечко сміється,
А в полі, лузі квіти розцвітають,
Тоді всіх із цим прекрасним святом -
 
З Днем захисту дітей завжди вітають!
 

Працівники Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра», що підпорядковується Департаменту соціальної політики Харківської міської ради,  31 травня 2021 року у парку ім. Машинобудівників організував  та провів свято для сімей із дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Немає більшого щастя у світі, аніж посмішка дитини. Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов`язок батьків, суспільства та держави. Врешті-решт, саме для цього всі ми живемо та працюємо.

Зігріваючи теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об`єднуючі зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави.

Діти - наше майбутнє, а значить – майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля.   

Саме тому постійні соціальні партнери та спонсори нашого традиційного свята як були поряд і надали чудові подарунки маленьким учасникам урочистого заходу.

Від щирого серця дякуємо: директору парку ім. Машинобудівників - Томіній Валентині Олександрівні за гостинність та небайдуже ставлення до дітей пільгових категорій; директорам поліграфічного видавництва ТОВ «Два І» Федорченко Віталію Івановичу та Ларисі Іванівні; ТОВ «Фабрика морозива Хладопром» в особі директора Баришевського Олексія Володимировича за багаторічну співпрацю та надання морозива;  волонтерам за допомогу у проведенні свята та організацію розважальної програми.

Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій!

 Бажаємо дітям та їх батькам зростати у мирі та злагоді!

 Зі святом!

 

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Всесвітній день відмови від тютюнопаління

«Куріння або здоров'я - Вам обирати!» - гасло Всесвітньої організації охорони здоров'я. Працівники відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" спільно з волонтерами організували та провели вуличну акцію з нагоди відзначення 31 травня – ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТЮТЮНОПАЛІННЯМ, яка проходила біля станції метро "Спортивана", поруч зі стадіоном "Металіст".

Мета профілактичної акції - популяризація здорового способу життя, актуалізація особистих приоритетів, пошук альтернативних способів зняття напруги загалом та під час карантинних обмежень. В заході були охоплені молодь та свідомі дорослі, які відгукнулися на пропозицію замислитись над темою, власного здоров`я, його збереження та відновлення, впливу тютюнопаління на різі сфери життя.   

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням був встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 1988 році. За даними ВООЗ, паління призводить не тільки до проблем з вашим власним здоров’ям, а й негативно впливає на такі сфери життя:

 

Навколишнє середовище

 • майже 10 млрд сигарет кожного дня опиняються у навколишньому середовищі;
 • на сигаретні недопалки припадає 30-40% сміття, зібраного при чищенні прибережної полоси і прибирання сміття на вулицях міст.

 

Здоров’я та економіка

 • у родинах з низьким рівнем доходу витрачають на тютюнові вироби більше 10% свого доходу, а це означає, що у них залишається менше коштів на покупку продуктів харчування, освіту дітей і оплату медичних послуг;
 • від наслідків вживання тютюну щороку помирає понад 8 млн. людей. Понад 7 млн. випадків смерті - споживачі і колишні споживачі тютюну, і більше 1,2 млн. - серед некурців, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму.

 

Діти

 • близько 50% дітей потрапляють під дію вторинного тютюнового диму;
 • майже всі діти, батьки яких курять, теж в майбутньому стають жертвою тютюнової залежності;
 • вторинний дим збільшує ризик виникнення синдрому раптової смерті немовляти. У вагітних жінок він призводить до ускладнень вагітності та не виношування плода;
 • щорічно 65 000 дітей гине від хвороб, асоційованих з впливом вторинного тютюнового диму.

 

Що заважає кинути палити?

5 хибних думок, які заважають кинути палити і служать відмовкою у курців

 

№ 1 «При чому тут куріння, при такому рівні забруднення повітря дихати все одно шкідливо»

Одночасний вплив тютюнового диму і токсичних речовин з навколишнього середовища багаторазово збільшує тяжкість негативних наслідків куріння або шкідливих факторів навколишнього середовища окремо. Причому куріння в цьому тандемі відіграє головну роль.

 

№ 2 «Куріння допомагає мені зняти стрес та нервове напруження»

Паління не знімає стрес, а курці, за статистикою більш схильні до тривожно-депресивних розладів.

 

№ 3 «Мені говорили, що кидати палити під час вагітності не можна, це може викликати стрес і нашкодити майбутній дитині»

Страшна і небезпечна позиція! Куріння під час вагітності впливає безпосередньо на ріст і розвиток плода. Куріння вагітної жінки, а так само куріння при маленькій дитині може викликати затримку росту і розвитку дитини і завдати шкоди здоров'ю малюка на все життя.

Якщо дбаєте про здоров'я своєї дитини, кидайте курити якомога швидше, а краще - негайно!

 

№ 4 «Куріння – це звичка, я можу позбутися її коли захочу»

Дуже швидко куріння зі звички перетворюється на хворобу, виникає справжня залежність – психологічна і фізіологічна.

 

№ 5 «Я курю тільки легкі сигарети. Вони не такі шкідливі»

Нешкідливих сигарет не існує! При палінні «легких» сигарет ризик захворіти не зменшується, а курець викурює набагато більшу кількість, що б вгамувати нікотинове голодування.

 

Усвідомте проблему. Насправді куріння це не звичка, а хвороба, назва якої – нікотинова залежність. Кинути палити ніколи не пізно!

Повірте в себе і чітко уявіть собі як ви перестали бути курцем.

 

Якщо ви вирішили кинути курити відразу:

 • визначте точний день і годину, коли ви кинете курити; приберіть з очей сигарети, сірники, запальничку, попільничку;
 • намагайтеся уникати ситуацій, в яких ви звикли палити;
 • займіть справами проміжки вільного часу, в які ви зазвичай курили;
 • при гострому бажанні закурити – намагайтеся відволіктися, зробіть три спокійних вдихи і видихи, прогуляйтеся;
 • частіше гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся спортом, пийте більше води;
 • заведіть собі скарбничку і відкладайте гроші, які ви не витратили на покупку сигарет, а в кінці місяця, який ви протрималися без єдиної цигарки, підіть в магазин і купіть собі що-небудь приємне!

 

Якщо ви вирішили поступово відмовлятися від сигарет:

 • відмовтеся від «зайвих» сигарет, що викурюються чисто машинально;
 • першу сигарету викурюйте не раніше, ніж після сніданку;
 • докурюйте сигарету тільки до середини;
 • намагайтеся курити не затягуючись;
 • закуривши, після першої затяжки намагайтеся погасити сигарету;
 • покуривши ретельно очищайте попільничку і прибирайте її подалі;
 • привчіть себе закурювати через 2 хв. після того як захотіли покурити, потім через 5 хв., потім через 10 хв. і т.д.;
 • якщо у вас скінчилися сигарети, ні у кого не просіть, а якщо пропонують закурити – відмовляйтеся.

Ваш вибір - назавжди відмовитися від куріння!

Ваш виграш - роки здорового життя!

Записів з 1 по 10Всього: 11