Корисні посилання

Архів

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Домагання та сексуальне насильство: що можна зробити в небезпечній ситуації?

У контексті повномасштабної війни з рф сексуальне насильство стало повноцінною зброєю проти цивільного населення України на окупованих територіях для деморалізації та залякування. Фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» підготували корисні матеріали на цю тему.

Скільки історій про групові зґвалтування неповнолітніх Україна почула після звільнення Бучі, Ірпеня, Макарова, Чернігівщини, Харківщини? Ще більше таких історій поглинуло мовчання жінок, які стали жертвами наруги. 

Попри це, в Україні залишається частина суспільства, що готова толерувати насильство. Нещодавній випадок у Києві, який зараз активно обговорюють в соцмережах, тому доказ.

Слід запам‘ятати просту аксіому: чуже тіло – унікальне та недоторкане. Фізичні кордони – непорушні. Те, що лежить поза цією аксіомою, не є нормою, і про це потрібно говорити.

На жаль, це розуміють не всі, і тому ми знову змушені порушувати тему, якій не місце у сучасному суспільстві. А саме, які прийоми можуть допомогти уникнути спроби сексуального насильства.

Психологи радять:

 • При очевидній спробі зґвалтування дійте нестандартно і несподівано для ґвалтівника. Головне – перебороти шок та не завмерти перед небезпекою. Кричіть не своїм голосом, вдайте, що несповна розуму, скажіть щось максимально несподіване для нападника. Його збентеженість може дати вам час для втечі.
 • Подивіться прямо в очі. Зоровий контакт може збентежити нападника й дати зрозуміти, що ви запам'ятали, як він виглядає. Це може відлякати ґвалтівника.
 • Скажіть, що маєте захворювання, яке передається статевим шляхом. Як мінімум, це може дати кілька секунд, щоб вирватися і втекти.
 • Застосовуйте будь-які доступні методи, аби фізично унеможливити зґвалтування (тобто, аби в нападника зникла ерекція). Нудота, інші фізіологічні потреби, нав’язливий та хворобливий кашель – усе це може відвернути нападника.
 • Перебуваючи в закладі або в когось вдома, контролюйте, що ви п'єте та їсте. Однак, якщо після випитого ви різко відчули запаморочення або погіршення стану, – негайно візьміть телефон і викликайте швидку. Після цього повідомте іншим присутнім, що зараз за цією адресою приїде карета швидкої допомоги. Це значно ускладнить потенційним нападникам подальші дії. Важливо: ви маєте знати точну адресу людей, до яких збираєтеся в гості.
 • На жаль, і це потрібно усвідомлювати, на окупованих територіях запобігти зґвалтуванню значно складніше. Адже там не діють жодні українські правоохоронні органи. Тому:
 •  Намагайтеся не потрапляти на очі окупантам.
 •  Забудьте про косметику, дезодорант, часте миття голови, нормальний одяг. І хоча це аж ніяк не гарантія, бо не в одязі проблема, – такі заходи дозволять принаймні зменшити ймовірність насильства. 

Якщо зґвалтування вже відбувається, головне ваше завдання в цій ситуації – вижити. Тверезо оцінюйте свої зусилля: якщо ви не можете уникнути зґвалтування та не впевнені у своїх фізичних силах щодо активного спротиву, то найкраще не пручатися та відокремити себе подумки від ситуації.

Матеріал підготувала начальник відділу соціальної роботи, психолог, консультант Позитивної психотерапії Коваль Олена.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Допомога сім`ям з дітьми

Наразі, завдяки зусиллям фахівця із соціальної роботи відділу соціальної поботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" та тісній, плідній співпраці з соціальними партнерами комітетом у справах сім'ї, молоді та спорту по Слобідському району Департаменту сім'ї молоді та спорту Харківської міської ради, ще одна багатодітна родина отримала набори теплих речей для діточок.

Сподіваємось, що наша підтримка багатодітній матері, яка виховує дітей самотужки у цей надскладний для усіх час, надасть їй натхнення та упевненість у завтрашньому дні.

Віримо в перемогу! ???????? 

Звертаємо вашу увагу, що соціальні послуги ви можете отримати не тільки дистанційно, але й безпосередньо у Відділі за адресою: м. Харків, вул. Плеханівська, 42, 4 поверх, к. 45-47, попередньо записавшись на прийом за телефоном 0916150998, 0577252686.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Ризики вживання алкоголю

Алкоголь згубно впливає на організм навіть при разовому вживанні. Фактично немає жодного органу, який не страждав би від впливу спиртних напоїв.

Алкоголь згубно впливає на організм навіть при разовому вживанні. Фактично немає жодного органу, який не страждав би від впливу спиртних напоїв.

Вживання алкоголю підвищує кров'яний тиск  і може спричинити нечутливість ваших клітин до інсуліну – гормону, який допомагає використовувати цукор у крові. Це може призвести до цукрового діабету 2 типу, а він збільшує ризик інсульту у 2 рази.

 Алкоголь — «наркотична отрута», що діє насамперед на нервові клітини кори головного мозку. Згідно досліджень австралійських вчених, склянка спиртного вбиває у мозку близько двох тисяч клітин!

Регулярне споживання великої кількості алкоголю протягом довгого періоду часу призводить до алкоголізму – найбільш серйозної форми наркоманії.

Алкоголізм викликає глибокі розлади діяльності шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, органів дихання, нирок, статевих залоз, збільшує ризик деменції, раку прямої кишки та молочної залози. Люди, які надмірно споживають алкоголь, мають вищі ризики серцево-судинних хвороб, гіпертензії та абдомінального ожиріння. Організм алкоголіка втрачає опірність до захворювань.

Алкоголізм зумовлює стійкі порушення психіки, викликає зниження працездатності, швидку стомлюваність, ослаблення пам’яті, деяку безтурботність, брехливість, несталість настрою, дратівливість і схильність до конфліктів. На ґрунті алкоголізму бувають запої, розвиваються різні психози — біла гарячка, психози та інше.

Алкоголізм призводить до побутових і виробничих травм, аварій на транспорті, злочинів, порушень правил громадської поведінки, руйнування сімей.

Алкоголь дуже шкідливий для жінок і впливає на організм ще агресивніше, ніж на чоловіків. До того ж, через надмірну «любов» до спиртних напоїв розвивається безплідність. Медики стверджують, що ймовірність народити здорову дитину у тих, хто п’є у 15 разів менше, ніж у тих, хто не вживає алкоголь. Дослідження говорять, що через негативний вплив алкоголю підвищується ризик розвитку раку молочних залоз та інших органів.

Утримуйтесь від вживання алкоголю!

Пам’ятайте! Ваше здоров’я - у Ваших руках.

Якщо Вас щось тривожить і Ви самостійно не можете заспокоїтись, звертайтесь за допомогою до Відділів соціальної роботи у Вашому районі, де фахівці із соціальної роботи, психологи, юристи нададуть Вам необхідну допомогу та підтримку.

Наші контакти: м. Харків, вул. Плеханівська, б.42, ком. 45,46,47

тел. тел.: 725-26-86 (87), 0916179245

https://slobidsky -viddil.business.site/ facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiyInstagram: slobidsky_viddil

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Що треба робити при повітряній тривозі!

Через повномасштабне військове вторгнення РФ в Україні тривають бойові дії, обстріли та лунають сирени повітряної тривоги. Є чіткі правила та алгоритми поводження при повітряній тривозі. У Національній поліції пояснили, що треба робити українцям, якщо лунає сирена повітряної тривоги.

Як пояснити дитині правила поведінки при повітряній тривозі.

У Нацполіції зазначили, що дорослі мають роз'яснити дітям порядок дій, коли лунають сирени. За певних обставин алгоритм може бути дещо різним, але найголовніше правило звучить так: почув сирену — одразу прямуй до укриття. Наразі кожна дитина має знати, як діяти швидко та без паніки.

Якщо сирена повітряної тривоги застала на вулиці, необхідно:

 • Одразу прямувати до найближчого укриття (підземні переходи, метро тощо).

 • Якщо дитина не знає, куди йти – нехай спитає у дорослих.

 • Якщо поряд немає укриття, але видно лісосмугу, варто прямувати туди і сховатися (дерева забирають на себе розліт осколків).

Вдома при повітряній тривозі потрібно:                             

 • Закрити вікна, вимкнути всі прилади та світло.

 • Швидко одягнутися, взяти з собою тривожну валізу з необхідними речами.

 • Разом з дорослими прямувати до укриття та уважно стежити за повідомленням місцевої влади, правоохоронців.

 • Якщо поруч немає укриття, дотримуватися правила "двох стін".

Що треба робити під час повітряної тривоги у громадському місці:

 • Уважно слухати повідомлення адміністрації закладу, де перебуваєте дитина (або ви), і дотримуватись озвученої інструкції.

 • Під час евакуації не користуватися ліфтом, а спускатись тільки сходами.

 • Прямувати до укриття чітко визначеним маршрутом.

 

Бережіть себе та своїх дітей! Життя найцінніше, що у нас є!

Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

Тел.: 725 26 86

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Якщо є прояви панічної атаки, як діяти?

Панічна атака – це сильний напад страху та тривоги без видимої причини, що супроводжується тілесними реакціями: прискорене серцебиття та пульс, підвищення тиску, озноб чи жар, нестача повітря, запаморочення.

Панічна атака – це сильний напад страху та тривоги без видимої причини, що супроводжується тілесними реакціями: прискорене серцебиття та пульс, підвищення тиску, озноб чи жар, нестача повітря, запаморочення.

Напади можуть тривати від кількох хвилин до півгодини, трапляються раптово і начебто без жодних причин. Від панічної атаки не можна померти, але ці напади погіршують життя людини та її психологічний стан.

Чому виникають панічні атаки?

Причин панічних атак безліч. Приступ може початися через стрес, сильну втому або надмірне фізичне навантаження. Причинами можуть бути гормональні збої, соматичні (тобто тілесні, а не психічні) хвороби або патології центральної нервової системи. Спровокувати напад може конфліктна ситуація, зловживання алкоголем, кава. Якщо людина схильна до уникнення негативних емоцій і схильна до депресивного стану - вона теж знаходиться в зоні ризику.

У підлітків панічні атаки можуть бути так само, як і у дорослого. Причини нападів теж збігаються – стрес та сильні емоційні переживання.

У перехідному віці у підлітків змінюється гормональне тло, що робить їх менш психічно стабільними. Нервова система зазнає великого навантаження та реагує на неї панічними атаками.

 «Перша допомога» при панічній атаці це прості дії, які можна робити, де б не застав вас напад:

1.  Дихайте. Повільні та глибокі вдихи та видихи розслаблюють тіло та допомагають прийти до тями.

2. "Заземліться". Зніміть взуття та відчуйте підлогу стопами. Поторкайте руками предмети. Погладьте кішку або собаку, якщо вони поряд.

3. Попийте води.

4. Топайте ногами чи маршируйте дома – це допомагає випустити гормони стресу.

5. Перейдіть увагу - подивіться навколо і назвіть 5 предметів поряд з вами. Це вас буде відволікати  і допоможе думати спокійніше.

Купірувати напад можна самостійно. Але щоб розібратися в проблемі та причинах панічних атак, ми рекомендуємо звернутися до лікаря.

Якщо Вам потрібна консультація психолога – можете звернутися до нас.  

Наші контакти:

Відділ соціальної роботи по Слобідському району

Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»,

Адреса: м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47;

тел.: 091 617 92 45, 725 26 86, 725 26 87.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Перша допомога при обмороженні та переохолодженні

Фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району м.иХаркова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» попереджають про наслідки переохолодження та обмороження при значно низьких температурах  зовнішнього повітря взимку.

Вплив на організм низьких температур, особливо якщо погода вітряна і волога, обумовлює ризик переохолодження й обмороження. При цьому наступає розлад кровообігу, спочатку шкіри, а потім і глибше-розташованих тканин, після чого настає їх омертвіння.

Спочатку потерпілого морозить, потім з`являються в`ялість, втома, сонливість, дрімота, яка переходить у глибокий сон, під час якого слабнуть дихання та серцева діяльність, що може призвести до смерті. Температура тіла падає нижче 36°С. Після відчуття холоду з`являються поколювання, оніміння на місці пошкодження. Відморожена частина тіла стає блідою, холодною та нечутливою. Більше 90% всіх відморожень припадає на пальці ніг і рук, ніс, вуха та щоки.

За глибиною ураження розрізняють обмороження 4-х ступенів:

І ступінь – шкіра стає блідою.

ІІ ступінь – з`являються пухирі, шкіра навкруги них має синювато-червоний колір.

ІІІ ступінь – часткове змертвіння м`яких тканин.

IV ступінь – поряд із змертвінням м`яких тканин настає змертвіння кістки.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВІДМОРОЖЕНЬ

1. Одягатися та взуватися необхідно відповідно до температури повітря та погоди, одяг та взуття повинні бути теплими та сухими, бажано з натуральних матеріалів. Взуття (в т. ч. чобітки, лижні черевики, черевики з ковзанами) повинно бути вільним, щоб не здавлювати тканини і не порушувати кровопостачання нижніх кінцівок. Для взуття треба використовувати повстяні устілки, одягати шерстяні шкарпетки.

2. Відкриті частини обличчя та голови (вуха, підборіддя, щоки, ніс) необхідно періодично перевіряти для попередження відмороження.

3. Необхідно відмовитись від перебування на холоді у нетверезому стані.

4. Необхідно уникати тривалого перебування у холодних сирих приміщеннях та роботи на відкритому повітрі у холодну погоду з підвищеною вологістю повітря.

5. Не варто виходити на вулицю спітнілими та слід уникати надмірних фізичних навантажень.

6. Рекомендується вживати гарячі їжу та напої.

ПЕРША ДОПОМОГА

Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеню обмороження, стану загального охолодження організму людини, її віку та наявних хвороб.

Перш за все необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах із метою попередження розвитку інфекційних ускладнень. Максимально швидко слід доправити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого.

При обмороженні І ступеню, ділянки тіла, що охолоджені, необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов`язку.

При обмороженні II-IV ступеню швидке зігрівання, масаж або розтирання не робіть. Слід накласти на уражену поверхню теплоізолюючу пов`язку (шар марлі, товстий шар вати, знов шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину). Уражені кінцівки зафіксуйте за допомогою підручних засобів (шматок дошки або фанери, щільний картон), які накладаються та фіксуються зверху пов`язки. Для теплоізоляції можна використовувати ватники, куфайки, вовняну тканину тощо. Ураженим дають пити теплу рідину, гарячу їжу. Не потрібно розтирати уражених снігом, тому що кровоносні судини верхніх та нижніх кінцівок можуть постраждати. Не можна застосовувати швидке зігрівання обморожених кінцівок біля багаття, безконтрольно застосовувати грілки та інші джерела тепла, тому що це погіршує перебіг обмороження.

Не рекомендується, як неефективний, варіант першої допомоги – застосування олій та жирів, розтирання кінцівок спиртом при глибокому обмороженні.

Зігрівання можна проводити за допомогою теплих ванн. Температуру води слід поступово підвищувати з 20°С до 40°С протягом 20-30 хвилин. При цьому кінцівку необхідно ретельно відмити милом від бруду. Після ванн та розтирання пошкоджену частину тіла необхідно висушити (протерти), закрити стерильною пов`язкою та тепло укутати. Відморожені ділянки тіла не можна змазувати жиром і мазями. При будь-якому ступені відмороження необхідно звернутися до лікаря.

При загальному охолодженні організму людини легкого ступеню достатньо ефективним методом лікування є зігрівання постраждалого в теплій ванній при початкової температурі води 24°С, поступово температуру води збільшують до нормальної температури тіла людини.

В разі наявності у постраждалого середнього або важкого ступеню охолодження, з порушенням дихання та кровообігу, людину необхідно швидко відвезти до лікувального закладу.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Правила безпечної поведінки під час святкування новорічних свят

Фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» попереджають мешканців м. Харкова щодо безпеки під час новорічних свят.

Виправили те, з чим проблем не було, не зрозуміли у чому була проблема

Зважаючи на те, що зазвичай під час Новорічних святкувань стрімко зростає кількість пожеж, які виникають внаслідок порушення правил пожежної безпеки при користуванні гірляндами, встановленні ялинок та при користуванні піротехнічними виробами, дослухайтесь корисних порад і це допоможе Вам безпечно зустріти та провести новорічні та різдвяні свята.

ЩОБ НЕ ТРАПИЛОСЬ БІДИ:

· Не встановлюйте ялинку на шляхах евакуації;

· Не встановлюйте ялинку поблизу опалювальних приладів, телевізорів, приймачів, магнітофонів;

Встановлюйте ялинку на стійкій основі: на надійній підставці, в посудині з піском, подалі від штор, гардин та інших предметів, які легко піддаються вогню;

· Не прикрашайте ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею, ватою, папером не просоченими вогнезахисною сумішшю;

· Прикрашайте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виготовлення купленими у спеціалізованих крамницях, а не на ринках, де часто-густо зустрічається неякісний товар;

· Обов'язково перевірте справність електричного проводу, його ізоляцію;

· Напруга лампочок не повинна перевищувати 12В, а потужність 25Вт;

· Гірлянди потрібно закріплювати надійно, бо при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі;

· Не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;

· Ні в якому разі не застосовуйте в приміщенні свічки, бенгальські, вогні, відкритий вогонь, феєрверки, вибухонебезпечні хлопавки, петарди та ін;

· Не одягайте дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів, не залишайте малюків одних, без нагляду дорослих;

· Хвою яка ообсипалася з ялинки треба відразу прибирати - вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри;

· Ніколи не прикрашайте свічками новорічну ялинку! Це неминуче призводить до пожежі;

· Не залишайте запалені свічки без нагляду, будьте особливо уважні, якщо в будинку є діти і домашні тварини;

· Не ставте свічки поблизу легкозаймистих предметів. Використовуйте стійкі підсвічники, зроблені з негорючих матеріалів;

· Не залишайте без нагляду ввімкнені в електричну мережу електроприлади.

Бережіть себе та своїх близьких!

За професійною підтримкою звертайтесь за фаховою консультацію до фахівців відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра", за адресою: м. Харків, вул. Плеханівська, б. 42, 4 поверх, каб. 45-47, попередньо записавшись на прийом за телефоном 0916150998

 

 

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Новорічне свято в Слобідському районі м.Харкова!

Завдяки підтримки Харківського міського голови І.О.Терехова, голови Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради В.М. Ільєнка та за підтримки Департаменту соціальної політики Харківської міської ради, Відділу соціальної роботи по Слобідському району м.Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" цього тижня відбулося новорічне свято для дітей із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, та позбавлених батьківського піклування, які виховуються під опікою/піклуванням , дітей з інвалідністю, дітей із неповних сімей, тощо.

Заступник голови Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради із соціальних та гуманітарних питань Якіменко Яна Сергіївна привітала з Новорічними та Різдвяними святами присутніх дітей та їх батьків.

Родзинкою свята, звісно, став Дідусь Мороз із новорічними подаруночками!

Діточки були у захваті, вони бешкетували, раділи, гралися у різноманітні ігри та щиро посміхалися. Такого свята чекали довго, хвилювалися усі і дорослі і діти.

Дякуючи спільним зусиллям та щирого бажання створити справжнє Новорічне диво для наших дітей, не зважаючи на воєнний стан та звук сирен - ми це зробили!

Дякуємо усім, хто приймав участь в організації та проведенні цієї грандіозної події!

Окрема подяка нашому старому другу, волонтеру, аніматору - Максиму Володимировичу Муровайко!

Шановні друзі! Вітаємо усіх з наступаючим Новим роком, сподіваємось, що він принесе нам щастя спокій і мир!

Зустріньте його у колі своїх рідних та близьких людей, обійміть один одного і вірте в краще.

З повагою до всіх і кожного, Коваль Олена.

Бережіть себе!????????

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Що треба знати про розмір мінімального прижиткового рівня з 1 грудня 2022 року?

Закон України про держбюджет на 2022 рік передбачає, що з 01.12.2022 року прожитковий мінімум (ПМ) повинен бути збільшений до суми у 2589 грн на особу. Але, відповідно до цього законодавчого акту, вилучають особні демографічні групи населення, для яких розміри ПМ відрізняються. Закон України про держбюджет на 2022 рік, а саме його стаття за номером 7 передбачає, що з 01.12.2022 року ПМ повинен бути збільшений до суми у 2589 грн на особу (це загальний показник на місяць).

Але, відповідно до цього законодавчого акту, вилучають особні демографічні групи населення, для яких розміри ПМ відрізняються.

Вони будуть наступними:

Для дітей до 6 років — 2272 грн.

Для категорії дітей від 6 до 18 років розраховано значення у 2833 грн.

Працездатні особи — 2684 гривні.

Особи, що втратили свою працездатність — 2093 грн.

Разом з ПМ з липня зростають: 

Індексовані суми оплати праці (така операція проводиться в межах розмірів ПМ, що був встановлений для працездатних фізичних осіб — 2684 грн).

Розміри пенсійного забезпечення за віком для осіб, що отримують мінімальну пенсію, складе 2093 грн.

Розмір допомоги з безробіття (максимальний) не може перевищити розмір 4 ПМ для працездатних осіб (10736 грн). Однак п. 3-3 Прикінцевих положень Закону за номером 1533-III, який стосується питань ЗДСС на випадок безробіття передбачає, що максимальний розмір таких виплат під час дії воєнного стану не може бути вище, ніж мінімальна зарплата на 01 січня поточного календарного року. Зараз вона складає 6500 грн.

Мінімальна гарантія аліментів для дітей відповідних груп складе: до 6 років — 1136 грн, від 6 до 18 років — не менше ніж 1416,5 грн, що відповідає половині прожиткового мінімуму для дітей відповідної категорії (2272 грн та 2833 грн відповідно).

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами теж зросте. Це — повний розмір середнього доходу на місяць (стипендії, допомоги з безробіття та інш.) жінки. Є обмеження — вона повинна бути не менше ніж 25% від законодавчо врегульованого ПМ для працездатних осіб на місяць (671 гривні).

За видачу ліцензії стягують разовий збір, розмір якого — 1 ПМ для працездатних (з 01 грудня 2022 року — 2684 гривні).

Мінімальна зарплата не зазнає змін. На 01.10.2022 року цей показник був на рівні 6700 гривень.

Записів з 1 по 9Всього: 9