Слобідський (Комінтернівський) р-н

Вітеємо дітлахів з Днем захисту дітей

Міжнародний день захисту дітей відзначають щороку 1 червня у всьому світі. Діти - найбільш вразливі члени товариства і, на жаль, у сучасному світі їх інтереси і права часто порушуються. Тому в листопаді 1949 року в Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок було засновано день, присвячений дітям. Перше святкування дитячого дня було призначено на 1 червня 1950 року, в той раз його відзначили в 51 країні світу.

У Міжнародного дня захисту дітей є свій прапор. На зеленому тлі навколо знаку Землі розміщені стилізовані фігурки - червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. В Україні, як і в усьому світі.

         Традиції свята - заходи, присвячені дітям, проходять в цей день у всіх куточках світу. У школах і дитячих садках проводяться відкриті уроки, присвячені цьому дню, а на вулицях соціальні служби, благодійні фонди проводять тисячі акцій та флешмобів, влаштовують дітям з малозабезпечених сімей та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, культурно-масові розваги, надають благодійні подарунки у вигляді іграшок, книг, солодощів. Нажаль, цього року в Україні, як і в усьому світі, запроваджено карантин, і ми не можемо порадувати дітлахів звичними веселощами. Однак за сприянням Благодійної організації «Благодійний фонд «Майбутність і надія» дітям з сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, будуть роздані подарунки до свята з дотриманням заходів карантину!

         Вітаємо усіх з Днем захисту дітей! Бажаємо, щоб кожна дитина нашої держави була зігріта увагою, любов'ю і турботою. Щоб часто лунав дзвінкий і щирий дитячий сміх. Бережіть малюків, захищайте, бережіть і любіть!
 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

31 травня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З КУРІННЯМ

«Куріння або здоров'я - Вам обирати!» - гасло Всесвітньої організації охорони здоров'я

Всесвітній день боротьби з курінням був встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 1988 році.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, паління призводить не тільки до проблем з Вашим власним здоров’ям, а й негативно впливає на такі сфери життя:

Навколишнє середовище:

 • майже 10 млрд сигарет кожного дня опиняються у навколишньому середовищі;
 • на сигаретні недопалки припадає 30-40% сміття, зібраного при чищенні прибережної полоси і прибирання сміття на вулицях міст.

Здоров’я та економіка:

 • у родинах з низьким рівнем доходу витрачають на тютюнові вироби більше 10% свого доходу, а це означає, що у них залишається менше коштів на покупку продуктів харчування, освіту дітей і оплату медичних послуг;
 • від наслідків вживання тютюну щороку помирає понад 8 млн. людей. Понад 7 млн. випадків смерті - споживачі і колишні споживачі тютюну, і більше 1,2 млн. - серед некурців, що піддаються впливу вторинного тютюнового диму.

Діти:

 • близько 50% дітей потрапляють під дію вторинного тютюнового диму;
 • майже всі діти, батьки яких курять, теж в майбутньому стають жертвою тютюнової залежності;
 • вторинний дим збільшує ризик виникнення синдрому раптової смерті немовляти. У вагітних жінок він призводить до ускладнень вагітності та не виношування плода;
 • щорічно 65 000 дітей гине від хвороб, асоційованих з впливом вторинного тютюнового диму.

Що заважає кинути палити?

5 хибних думок, які заважають кинути палити

і служать відмовкою у курців

№ 1 «При чому тут куріння, при такому рівні забруднення повітря дихати все одно шкідливо»

Одночасний вплив тютюнового диму і токсичних речовин з навколишнього середовища багаторазово збільшує тяжкість негативних наслідків куріння або шкідливих факторів навколишнього середовища окремо. Причому куріння в цьому тандемі відіграє головну роль.

№ 2 «Куріння допомагає мені зняти стрес та нервове напруження»

Паління не знімає стрес, а курці, за статистикою більш схильні до тривожно-депресивних розладів.

№ 3 «Мені говорили, що кидати палити під час вагітності не можна, це може викликати стрес і нашкодити майбутній дитині»

Страшна і небезпечна позиція! Куріння під час вагітності впливає безпосередньо на ріст і розвиток плода. Куріння вагітної жінки, а так само куріння при маленькій дитині може викликати затримку росту і розвитку дитини і завдати шкоди здоров'ю малюка на все життя.

Якщо дбаєте про здоров'я своєї дитини, кидайте курити якомога швидше, а краще - негайно!

№ 4 «Куріння – це звичка, я можу позбутися її коли захочу»

Дуже швидко куріння зі звички перетворюється на хворобу, виникає справжня залежність – психологічна і фізіологічна.

№ 5 «Я курю тільки легкі сигарети. вони не такі шкідливі»

Нешкідливих сигарет не існує! При палінні «легких» сигарет ризик захворіти не зменшується, а курець викурює набагато більшу кількість, що б вгамувати нікотинове голодування.

Усвідомте проблему. Насправді куріння це не звичка, а хвороба, назва якої – нікотинова залежність Кинути палити ніколи не пізно!

Повірте в себе і чітко уявіть собі як ви перестали бути курцем.

Поради для тих, хто вирішив кинути курити

Якщо ви вирішили кинути курити відразу:

 • визначте точний день і годину, коли ви кинете курити; приберіть з очей сигарети, сірники, запальничку, попільничку;
 • намагайтеся уникати ситуацій, в яких ви звикли палити; займіть справами проміжки вільного часу, в які ви зазвичай курили;
 • при гострому бажанні закурити – намагайтеся відволіктися, зробіть три спокійних вдихи і видихи, прогуляйтеся;
 • частіше гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся спортом, пийте більше води;
 • заведіть собі скарбничку і відкладайте гроші, які ви не витратили на покупку сигарет, а в кінці місяця, який ви протрималися без єдиної цигарки, підіть в магазин і купіть собі що-небудь приємне!

Якщо ви вирішили поступово відмовлятися від сигарет:

 • відмовтеся від «зайвих» сигарет, що викурюються чисто машинально;
 • першу сигарету викурюйте не раніше, ніж після сніданку;
 • докурюйте сигарету тільки до середини;
 • намагайтеся курити не затягуючись;
 • закуривши, після першої затяжки намагайтеся погасити сигарету;
 • покуривши ретельно очищайте попільничку і прибирайте її подалі;
 • привчіть себе закурювати через 2 хв. після того як захотіли покурити, потім через 5 хв., потім через 10 хв. і т.д.;
 • якщо у вас скінчилися сигарети, ні у кого не просіть, а якщо пропонують закурити – відмовляйтеся.

Ваш вибір - назавжди відмовитися від куріння!

Ваш виграш - роки здорового життя!

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Безпечні канікули!

Добігає кінця навчальний рік, закінчується карантин. Батьки виходять на роботу, а діти залишаються вдома самі до початку наступного навчального року. Дитина одна вдома – це завжди ризик.

Ось список питань, які батьки повинні обговорити зі своїм дітьми та які можуть врятувати життя дітям.

Що робити, якщо батьків немає вдома, а двері намагається хтось відкрити?

Дитина залишилася одна вдома, а в квартиру намагається проникнути зловмисник! Необхідно зателефонувати батькам, а тільки після цього  набрати службу порятунку. Розмова з фахівцем може затягнутися, а в цей час батьки зможуть зателефонувати знайомим сусідам і попередити їх.

Візьмеш цукерку у незнайомої тітки?

Не можна брати у незнайомих людей їжу, іграшки та інші речі! Навчіть дитину, що він зрідка може скористатися щедрістю сусідської бабусі, яка пригощає дітей солодощами, але не більше.

Що робити, якщо з розетки пішов дим, а вдома нікого немає з дорослих?

 Якщо виникла пожежонебезпечна ситуація в будинку або квартирі під час відсутності батьків, необхідно швидко залишити приміщення і викликати пожежну службу. Поки пожежна служба буде їхати до місця загоряння, дитина повинна звернутися до сусідів. Самостійно гасити пожежу категорично заборонено!

Незнайомий дорослий просить про допомогу. Допоможеш?

Якщо дитину на вулиці хтось чужий просить про допомогу, то необхідно відповісти відмовою. Відповідати потрібно чітко і швидко, а після йти. Якщо людині дійсно потрібна допомога, в першу чергу, вона звернеться за допомогою до дорослих.

Що потрібно робити, якщо нападає зграя собак?

Головне в цій ситуації - зберігати спокій, не провокуючи тварин на атаку. Не можна дивитися собакам в очі, але можна відвернути їх увагу будь-якою річчю: це може бути капелюх, парасолька або зошит. Потрібно акуратно відкинути предмет в сторону, а після поступово віддалятися від зграї, але не повертатися до неї спиною.

Чи підеш в гості до однолітка, з яким щойно познайомився?

Навчіть дитину, що ходити в гості з малознайомими людьми заборонено. Навіть якщо чужа людина назве себе другом сім'ї. Не можна ходити в гості не тільки з малознайомими дорослими, але і дітьми-однолітками. Дитина завжди може відмовитися, спираючись на те, що за ним стежить один з батьків.

Що робити, якщо відчув у будинку запах газу?

Дитині необхідно негайно вийти з квартири, звернутися до сусідів і викликати пожежних.

Якщо чекаєш ліфт і до тебе підійшли незнайомці - поїдеш з ними?

Входити в ліфт з незнайомцями не можна. Навчіть ваше чадо відповідати відмовою на пропозицію зайти в ліфт. Замість цього дитина може сказати, що почекає батьків, які ось-ось повинні підійти. І нагадайте йому, що найбільш безпечне пересування можливе лише з добре знайомими дорослими.

Що слід зробити, якщо помітив, що за тобою стежать?

Вірне рішення в цій ситуації - зайти в супермаркет, перукарню чи інше людне місце, а вже звідти зателефонувати батькам.

Кому можна відкривати двері, якщо ти сам вдома?

Не можна відкривати двері чужим людям. Здається, про це знають всі. Переконайтеся, що ваша дитина правильно розуміє це правило. Деякі твердо впевнені, що головна небезпека за дверима - це незнайомі чоловіки. Однак слід знати, що небезпеку можуть представляти і милі бабусі, і добрі тьоті, і навіть діти.

Що робитимеш, якщо незнайомець схопив тебе і не відпускає?

Найвірніша дія - привернути увагу людей. Можна кричати і битися, а при необхідності потрібно взяти камінь і кинути його в найближче вікно або машину. Відшкодування шкоди не так небезпечно, як наслідки зустрічі зі зловмисниками.

Як вчиниш, якщо опинишся серед великого натовпу людей сам?

Якщо дитина опинилася в натовпі, навчіть її зберігати спокій. Необхідно поступово зміщуватися на край натовпу, але не йти проти нього. Не можна наближатися до виступаючих предметів, наприклад стовпів і грат. Якщо дитина потрапила в натовп зі знайомим дорослим, тоді слід попросити дорослого взяти дитину на плечі.

Що робитимеш, якщо опинишся на вулиці під час грози?

Якщо дитина опинилася на вулиці під час грози, по-перше, що потрібно зробити - знайти безпечне укриття. Можна зайти в найближчий магазин або під'їзд. Якщо поруч немає укриття, можна сховатися в низькорослій ділянці лісу чи парку. Не можна перебувати біля металоконструкцій, водойм, високих дерев і автомобілів. Пам'ятайте, що найнебезпечніша та блискавка, за якою миттєво слідує гуркіт грому.

Якщо хтось в Інтернеті загрожує тобі або твоїй родині, що будеш робити?

Не можна піддаватися на провокації і погрози зловмисників. Якщо дитина отримує погрози, вона повинна негайно звернутися до батьків чи сусідів. Завдання кожного з батьків - встановити з дитиною довірливі відносини без втручання в особистий простір.

Чи можна брати аптечку з ліками тоді, коли батьків немає вдома?

Розкажіть дитині про небезпеку лікарських препаратів. Навіть якщо дитина впевнена, що якийсь вже знайомий препарат позбавляє від головного болю, брати домашню аптечку без батьків не можна. У разі нездужання потрібно негайно зателефонувати мамі, татові або найближчим родичам.

Шановні батьки, навчайте своїх дітей правилам безпечної поведінки поступово і розмірено. У дитини не повинно виникнути відчуття, що зовнішній світ - це зло. Нехай ваш син чи донька будуть уважними і обережними в певних ситуаціях, а в решту часу насолоджується найпрекраснішою періодом свого життя – дитинством!

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

День пам`яті померлих від ВІЛ/СНІДу

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я День пам’яті померлих від СНІДу проводиться кожну третю неділю травня. Цьогоріч він припав на 17 травня. Вперше цей день відзначили у 1983 році в Сан-Франциско (США). На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну недугу.

День пам’яті померлих від СНІДу має на меті привернути увагу населення до цієї проблеми, а також увагу влади до соціального захисту ВІЛ-позитивних людей.

Від початку епідемії вже померло людей більше, ніж загинуло за час Другої світовій війни. Причому серед шляхів передачі ВІЛ продовжує домінувати – статевий.

ВІЛ знижує імунітет, тому зростають ризики супутніх патологій, зокрема туберкульозу. Поєднана інфекція дуже небезпечна. 68% ВІЛ-інфікованих – це особи репродуктивного та працездатного віку: від 20 до 49 років.

Щоб зберегти своє здоров’я і здоров’я своїх рідних, важливо періодично проходити тест на ВІЛ. Симптоми ВІЛ-інфекції притаманні багатьом іншим хворобам, тому встановити діагноз остаточно можна лише шляхом тестування.

Фахівці Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова попереджують отримувачів соціальних послуг та пересічних громадян, які цікавляться власним здоров’ям про важливі факти щодо запобіганню інфікуванню достатньо небезпечною хворобою ВІЛ/СНІД та пропонують ознайомитись з корисною інформацією.

Чи можна заразитись ВІЛ/СНІДом через сидіння на унітазі, оральний секс, салат, який приготувала ВІЛ-інфікована подруга? Відповіді – ниже. А ще – інформація про те, як захистити себе.

Найпопулярніші міфи про ВІЛ/СНІД

 • ВІЛ передається при поцілунку, кашлі і чханні – МІФ!

Слина, мокротиння, сльози, піт, сеча, блювотні маси не можуть стати причиною зараження ВІЛ. Так само абсолютно безпечними є обійми і рукостискання.

 • Можна заразитись вірусом через побутові предмети - посуд, одяг, телефон, унітаз і т.д. – МІФ!

Це неможливо так само, як і зараження через їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина.

 • ВІЛ можна підхопити через укуси комах. – МІФ!

Комарі, мухи, клопи, воші не можуть переносити вірус імунодефіциту.

 • ВІЛом можна заразитись через шерсть кішки, укус собаки чи контакті з дикою твариною. – МІФ!

Тварини не можуть переносити вірус імунодефіциту.

 • Анальний секс не може бути причиною зараження. – МІФ!

Будь-який сексуальний контакт без презервативу (анальний, вагінальний, оральний) може стати причиною зараження.

 • ВІЛом не можна заразитись в салонах краси. – МІФ!

Будь-які інструменти, які багаторазово використовують для ін’єкцій, пірсингу, татуювання, можуть стати причиною інфікування. Переконайтеся, що майстер простерилізував інструменти.

 • ВІЛ не передається від матері до дитини. – МІФ!

ВІЛ передається під час вагітності та пологів, під час грудного вигодовування від ВІЛ-інфікованої жінки до дитини, якщо не вживати профілактичні засоби.

Як виявити ВІЛ

ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу. Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Результати аналізу можуть бути позитивними (ВІЛ-позитивний статус, що означає наявність вірусу імунодефіциту в організмі) або негативними (ВІЛ-негативний статус, антитіл до ВІЛ не виявлено). Однак навіть при негативному статусі слід пам’ятати про «період вікна» - час з моменту інфікування до можливості виявити вірус становить 3-6 місяців. Тому лікарі рекомендують зробити повторний аналіз через 3 і 6 місяців після можливого зараження.

Як захистити себе від ВІЛ/СНІДу

Найчастіше – у понад 70% випадків - ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Тому фахівці рекомендують використовувати презервативи, утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами, а маючи постійного партнера, зберігати вірність.

Вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.

ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, призначають кесарів розтин та рекомендують штучне вигодовування.

ВІЛ і СНІД – в чому різниця

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. ВІЛ призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років. При належному лікуванні цей процес може бути значно довшим.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту. Комплекс захворювань, які розвиваються внаслідок руйнування вірусом (ВІЛ) імунної системи.

 

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

День Матері в Україні

День Матері в Україні відзначається у другу неділю травня, у 2020 році - це10 травня. Одне з найсвітліших і найрадісніших днів у році - це День Матері.

В цей день дякують матерям за виховання, любов, турботу і ласку. Діти радують своїх мам увагою та подарунками.

В Україні на День матері прийнято дарувати мамам квіти, солодощі та бажати здоров’я та довголіття. В цей день чоловік вітає не тільки свою матір, але й дружину, яка народила і виховала його дітей.

День матері – одне з найбільш зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства через усе життя несе в своїй душі єдиний і неповторний образ своєї мами, яка все розуміє, пробачить, пожаліє і буде сильно любити, незважаючи ні на що. Найважливішим в цей день є увага і  щира подяка мамі за життя. Матуся дає своїй дитині життя, продовжує наш рід.
Звісно, матерів треба шанувати і любити, а також дякувати їм за турботу, недоспані ночі, які вони витрачають на своїх дітей. Доки наші батьки живі,  ми – діти!

Не забудьте привітати своїх мам цього року!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Як зрозуміти, що ти готовий усиновити дитину?

Таке питання ставлять люди, які хочуть усиновити дитину. Щоб допомогти визначитися щодо такого відповідального вчинка, фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова можуть запитати подружжя: - «Хочете допомогти дитині, яка потрапила в біду?»  Якщо так, то значить, ви готові. Усиновлення має вирішувати проблему, яка виникла у дитини, а не у дорослих. 

Люди часто діють інакше: розуміють, що їм чогось не вистачає в житті, і намагаються вирішити своє питання усиновленням. Намагаються підібрати дитину під себе - «потрібного» віку, статі, з певним кольором очей. З таким підходом батьки рідко отримують те, чого хотіли. Практично кожна дитина з дитячого будинку пройшла через травмуючі обставини в житті, і в новій сім'ї вона рідко буває спокійною і слухняною. Батьки повинні бути готові допомогти йому пережити травми. В іншому випадку вони швидко розчаруються: «Ми для нього все, а він веде себе погано». Іноді через таке розчарування усиновителі повертають дітей в інтернат.

Все ж таки коли був зроблений вибір – подружжя зважилися усиновити дитину. Запитують, як зробити перші кроки? Спеціалісти Центру пропонують перевірити на сайті Служби у справах дітей та сім'ї, чи мають право подружжя бути усиновлювачами, а потім встати в чергу на усиновлення. Якщо усиновити швидко не вдається, то не впадайте у відчай! Можна  створити прийомну сім'ю, дитину в таку сім'ю віддають до її повноліття. Якщо це не підходить, прийомна сім’я - спеціалісти Центру пропонують створити патронатну сім'ю. Дитина в такій сім’ї тимчасово живе в родині, зберігаючи свої пільги і соціальні виплати. Патронатним батькам держава в цей час платить заробітну плату.

Остаточну форму опіки можна вибрати пізніше. Поки майбутні батьки збирають повний пакет документів, дитина може перебувати, наприклад, в патронатній або прийомній сім'ї, і потім у них буде пріоритет для усиновлення дитини.

Усвідомлене бажання допомогти дитині, стати його батьками – це добро, яке повернеться  сторицею.

Що потрібно знати батькам про усиновлення дитини, та про інші сімейні форми влаштування дітей – сиріт, або дітей позбавлених батьківського піклування – ви зможете дізнатися звернувшись до кваліфікованих фахівців Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова за адресою: вул. Плеханівська, буд. 42, к. 45-47, або за телефоном: 725-26-87, та звернувшись на e-mail:csssdm-kr@ukr.net

 

 

 

Заступник директора-начальник відділу соціальної роботи Журавльова Л.І.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

30 квітня – День дружини

День жінок, які реалізовують або планують реалізувати себе у чудовій ролі ДРУЖИНИ!

Що робить жінку щасливою, успішною, жіночною? Звісно ж те, як вона почувається у ролях, які сама обрала!
І якщо Ви обрали для себе роль дружини, то ці думки для Вас.

Ніколи не намагайтеся стати чоловіком, це не Ваше. Краще займіться своєю, жіночою роллю. Відкривайте себе на максимум! Реалізовуйтесь, розвивайтесь, зростайте як ЖІНКА. Чим краще Ви справлятиметесь у ролі жінки, тим меншою буде потреба стати чоловіком.

Дозвольте своєму чоловікові вирішувати самому, як йому реалізовувати його чоловічу роль, як бути чоловіком. Він же Вам подобався таким, яким Ви його зустріли, без Вашої участі у формуванні його особистості? Тож дозвольте йому бути собою!

Ваші конфлікти – ваш потенціал. Не намагайтеся перевиховувати чоловіка на “безконфліктне, неагресивне створіння”. Його енергія потрібна, щоб захистити Вас, а у конфлікті намагайтеся зрозуміти причини незадоволення. Так Ви маєте змогу стати кращими.

Не змагайтеся з чоловіком за першість у одній сфері. Перемагаючи свого чоловіка, Вам доведеться жити з переможеним. Чи щасливий той хто програв, вирішувати Вам. Краще станьте переможцями обоє, тільки у різних сферах. Спортсмени з одного виду спорту завжди конкуренти, але якщо вони у різних видах, то обоє можуть бути першими, кожен у своєму. І звісно ж, переможець переможцю завжди потисне руку.

Реалізуйте себе, не за рахунок чоловіка. Обмежуючи чи принижуючи іншого, самореалізуються тільки слабкі. Чи варті вони найкращого? Думайте самі. Подарувати любов і радість може лише той, хто її має в надлишку. Якщо у самого в дефіциті, то він пропонуватиме лише взаємозалежні стосунки. Задоволення від цього мало, якщо воно взагалі є.

Разом вам буде добре тільки, якщо добре поодинці. Люди, які вміють зацікавити себе самі, зуміють множити свій ресурс, коли разом. Така собі формула: кожен з нас може багато, але разом ми можемо більше і краще.

Пам’ятайте, що жінка і чоловік – різні, але дуже взаємодоповнювані. Не намагайтеся мінятися ролями, доки не реалізувалися на повну у своїй.

Від дружини дуже залежить благополуччя чоловіка, в свою чергу чим щасливіший він, то більше щастя подарує Вам. Адже дати можна те, що маєш сам. Чим більше віддаєте Ви, то більш багатим стає він, в свою чергу – має що віддавати Вам. Таке коло зростання.

Щастя Вам, дорогі дружини! Нехай Ваші чоловіки будуть найщасливішими у світі від того, що у них є Ви.

І нехай раптові суперечки ніколи не зможуть зруйнувати вашого стійкого союзу. Адже всі шлюби укладаються на небесах. Навіть Джером Девід Селінджер сказав, що: “Руки доброї жінки, які обвивають шию чоловіка, – це рятівний круг, кинутий йому долею з неба”.

Фахівці Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова вітає всіх жінок з Днем Дружини! Цінуйте, цілуйте та любіть своїх дружин, вони на це заслуговують. І пам’ятайте, що за кожним успішним чоловіком стоїть, передусім, його дружина.

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Як перебування з близькими 24/7 може вплинути на наші з ними стосунки?

Декілька корисних рекомендацій, які можуть змінити ваші погляди на стосунки з сім'єю, сусідами, співмешканцями або друзями.  Перебуваючи в замкнутому просторі, люди починають конфліктувати. Кількість викликів поліції в зв'язку з конфліктами всередині сім'ї лише зростає, люди більше скаржаться один на одного, починають вдаватися до погроз розлучення. Хтось намагається роз'їхатися, залишаючи близьких на самоті.

Кількість сімейних конфліктів в умовах карантину зростає.  Це пов'язано з тим, що знаходячись всередині одного приміщення, люди збільшують контакт зі своїми близькими. Це зовсім не погано, але особистий простір ніхто не скасовував. У результаті це призводить до того, що люди знаходять конфлікти всередині групи, з якою постійно взаємодіють. 

Найгірший варіант - шукати ворога серед членів родини. Зараз інститут сім'ї у порівнянні з попередніми століттями втрачає свою важливість, але ми не повинні ігнорувати той факт, що сім'я - це важлива соціальна група, завдяки якій будується суспільство в цілому.

Пам'ятайте, що відновити стосунки буде набагато складніше, ніж їх зруйнувати. Щоб оцінити наслідки можливого розриву можна вдатися до такої техніки як квадрат Декарта. Радимо використовувати її перед прийняттям будь-якого рішення у вашому житті. Ви можете ознайомитися з нею в інтернеті, адже це дуже поширена техніка.  Багато хто її ігнорує, називаючи банальним прийомом виписати «за» і «проти». Але насправді це одна з когнітивних технік, яка впливає на якість нашого вибору.

Також, для того, щоб не конфліктувати з близькими, перебуваючи з ними в одному приміщенні, рекомендуємо займатися не лише спільним дозвіллям, а й обрати для себе щось особливе (читання книг, фізичне навантаження, медитації).

Намагайтесь знайти можливість ізолюватися всередині сім'ї. Це означає, що вам необхідно визначити  свої особисті кордони ще до того, як почнуться конфлікти.

У житті кожної людини є свої труднощі, які можуть стати причиною сварок у сім’ї. Щоб їх не допустити, варто вдатися до певних превентивних заходів. Пам’ятайте: немає нічого кращого, ніж проявити свою самостійність, вміти сказати «ні» та окреслити особисті кордони, які не будуть порушуватися.

Спеціалісти Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова завжди готові надати кваліфіковану пораду та консультацію в умовах карантину дистанційно за телефоном (075)725-26-86, та на наш e-mail:csssdm-kr@ukr.net.

 

Записів з 1 по 8Всього: 8