"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Наслідки шкільного насилля

Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова, 12.12.2018 року в бібліотеці-філії №49 ЦБС Слобідського району м. Харкова організував та провів тренінг для учнів сьомого класу Харківської загальноосвітньої школи №91.

Що стоїть за насильством у школах і що можна зробити, аби зупинити його, діти дізнавалися на зустрічі зі спеціалістом Центру.

Насильство у школі – буденна реальність для багатьох людей в усьому світі. Переслідування, знущання, погрози онлайн, образи – все це негативно впливає на школяра та його успіхи в навчанні.

Один із найпоширеніших видів насильства у школі – булінг. Жертви булінґу переживають важкі емоції – почуття приниження і сором, страх, розпач і злість. Булінґ вкрай негативно впливає на соціалізацію жертви, спричиняючи: неадекватне сприймання себе – занижену самооцінку, комплекс неповноцінності, беззахисність; негативне сприймання однолітків – відсторонення від спілкування, самотність, часті прогули у школі.

Як впоратися з ситуацією самостійно?

Ігноруйте кривдника. Якщо є можливість, намагайтесь уникнути сварки, зробіть вигляд, що вам байдуже і йдіть геть. Така поведінка не свідчить про боягузтво, адже, навпаки, іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям.

Якщо ситуація не дозволяє вам піти, зберігаючи самовладання, використайте гумор. Цим ви можете спантеличити кривдника/кривдників, відволікти його/їх від наміру дошкулити вам.

Стримуйте гнів і злість. Адже це саме те, чого домагається кривдник. Говоріть спокійно і впевнено, покажіть силу духу.

Не вступайте в бійку. Кривдник тільки й чекає приводу, щоб застосувати силу. Що агресивніше ви реагуєте, то більше шансів опинитися в загрозливій для вашої безпеки і здоров'я ситуації.

Не соромтеся обговорювати такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте. Це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки і припинити насилля.

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Навчання навичок протидії булінґу в школі

В рамках проведення "Єдиного правового дня",  який щомісячно проходить в  Слобідському районі м. Харкова, 13.12.2018 року відбулась зустріч фахівців соціальних партнерів Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді району з учнями Харківського технічного ліцею №173, ХЗОШ №44 та  ДНЗ «Регіональний механіко-технологічний центр професійної освіти Харківської області».

Прикметною ознакою зустрічі стало обговорення теми найпоширенішого виду шкільного насилля – булінґу, який  є довготривалим «відторгненням» дитини її соціальним оточенням.

Найчастіше булінґ відбувається в таких місцях, де контроль з боку дорослих менший або взагалі його нема. Це може бути шкільний двір, сходи, коридори, вбиральні, роздягальні, спортивні майданчики. У деяких випадках дитина може піддаватися знущанням і поза територією школи, кривдники можуть перестріти її на шляху до дому. Навіть удома жертву булінґу можуть продовжувати цькувати, надсилаючи образливі повідомлення на телефон або через соціальні мережі.

За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнавав булінґу в школі, потерпав від принижень і глузувань: 10 % – регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % – частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % – батьків вважають своїх дітей жертвами булінґу.  В кожному класі є учні, які стають об’єктами глузувань та знущань, а також агресори, які є ініціаторами булінґу.

У школі вирішальна роль у боротьбі з булінґом належить учителям. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва школи, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Справжнє кохання чекає, або як розпізнати справжнє кохання»

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Слобідського району разом із соціальним партнером Харківський БФ "Фонд допомоги вагітним" організовані та проводяться тренінги для дівчат-студенток перших курсів ДНЗ «Регіональний механіко-технологічний центр професійної освіти Харківської області».

Наразі, питання статевого виховання є дуже актуальним. Тому Центром соціальних служб спільно з представниками  БФ "Фонд допомоги вагітним" були створені програми навчання та організовані тренінгові заняття для студентів навчального закладу. Актуальність даних занять полягає у профілактиці негативних явищ і пропаганді здорового способу життя в учнівському середовищі. Три дні поспіль тривають тренінгові заняття з учнівською молоддю. Заняття проходять в інтерактивній формі. За допомогою відеороликів, практичних занять учні зможуть дізнатися про справжню реальність раннього сексуального життя, негативний вплив ранніх стосунків на репродуктивне та психічне здоров’я, що має серйозні наслідки у формуванні особистості. Основною метою занять є бажання сформувати у дівчат відповідальне відношення до свого здоров’я, підготувати їх до серйозних відносин, попередити ризик захворювань, що передаються статевим шляхом та сформувати бажання створити в майбутньому міцну родину. До тренінгу залучено 30 підлітків віком від 14-17 років.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Молоді про насильство

В рамках акції «16 днів проти насильства» Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського района м. Харкова було проведено анкетування в Харківському вищому механіко- технологічному училищі за адресою: вул. Морозова 20А.

Учням було запропоновано заповнити анкети  щодо обізнаності з приводу домашнього насильства. У анкеті були висвітлені такі питання як: насильство у сім’ї, насильство в школі, насильство між однолітками та однокласниками, тема булінгу та інші питання.

Метою даного опитування є виявлення рівня усвідомленості у дітей та підлітків щодо питань насильства.

Загалом в опитуванні прийняли участь близько 150 учнів, з них  68,5% опитуваних обізнані з приводу домашнього насилля,булінгу як одного з видів насильства та володіють інформацією щодо телефонів "Гарячої лінії" та "телефонів Довіри", які надають послуги з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації.

15,5% підлітків знають, що кожна людина в Україні має право на захист від домашнього насильства та отримання необхідної допомоги.

Близько 11% респондентів володіють інформацією щодо надання адміністративних послуг та правової допомоги.

5% опитуваних підлітків взагалі не володіли інформацією щодо існування служб підтримки особам, постраждалим від домашнього насилля.

  

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Необмежене дитинство

За сприянням Центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського района м. Харкова 3 грудня 2018 року діти з інвалідністю та їх батьки мали змогу відвідати Дитячу школу мистецтв ім. І.О. Дунаєвського та переглянути театралізований концерт «Радость жизни», присвячений Міжнародному Дню інваліда. У заході прийняли участь 35 дітей та члени їх сімей.

Дітки з інвалідністю - це маленькі сонячні промінчики, які, незважаючи на проблеми зі здоров'ям, так само граються, спілкуються з друзями, пізнають світ. Дивлячись на них, забуваєш, що в цих дівчат і хлопчиків – особливі потреби. Вони прагнуть повноцінно жити і радіти життю, а навколишній світ розфарбовувати тільки світлими кольорами. Вражають їхні простота, дитяча щирість та бажання спілкуватися. 

На жаль, не всі сім’ї з такими дітьми мають змогу відвідувати заклади культури та мистецтва. Значна частина доходів сім’ї витрачається на лікування дітей та підтримки їх стану. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського района м. Харкова завжди сприяє таким сім’ям в організації культурного дозвілля родини, адресній допомозі тощо.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського района м. Харкова виносить подяку Дитячій школі мистецтв ім. І.О. Дунаєвського за чудовий концерт та небайдуже ставлення до дітей з обмеженими можливостями.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Зупинемо ВІЛ/СНІД разом

В рамках проведення декадника з нагоди Всесвітнього Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми (1 грудня) 30.11.2018 Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова спільно з благодійним фондом «Благо»  біля станції метро «Спортивна» ОСК «Металіст» була проведена вулична соціальна акція «Зупинимо СНІД разом».

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною і в Україні, й у світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За неофіційними даними, сьогодні в Україні ВІЛ-інфікованими є понад 1 % населення країни.

Мета соціальної акції – профілактика захворювання на ВІЛ/СНІД; просвітницька робота серед населення; інформування населення про адреси закладів, де є можливість безкоштовно перевірити своє здоров’я на наявність цих захворювань.

В рамках соціальної акції перехожим був запропонований роздатковий матеріал та засоби захисту. Особливо небайдужим громадянам була надана більш детальна консультація щодо можливості перевірити стан свого здоров’я. Загалом в акції було охоплено 475 осіб.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Набукко

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м.Харкова, члени сімей, які перебувавють у складних життєвих обставинах, 25.11.2018 року відвідали Харківський національний академічний театр опери та балету (ХНАТОБ) ім. Миколи Лисенка.   

Глядачі  мали змогу переглянути  4 частини опери Джузепе Верді «Набукко». Події відбуваються в часи правління вавилонського царя Навуходоносора - це сплетіння біблійної історії про полон євреїв єгиптянами вVI столітті до н.е. з коханням та боротьбою за владу. В часи  Джузепе Верді опера сприймалась в контексті італійського руху за незалежність. А знаменитий хор полонених іудеїв «Va, pensiero…» став другим національним гімном Італії.

Метою заходу було розширення культурологічної обізнаності та налагодження позитивних взаємовідносин серед представників сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах. В перегляді взяли участь 10 осіб.

Виражаємо вдячність адміністрації ХНАТОБу за можливість безкоштовного перегляду опери для сімей пільгового контингенту.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Відвідування опери Травіата

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 20.11.2018 сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, що знаходяться на обліку Центра,  відвідали ХНАТОБ імені М.В. Лисенко та подивитися оперу "Травіата".

"Травіата" – відома опера Джузепе Верді – входить до скарбниці всесвітнього культурного здобутку. Це класика, яку необхідно прослухати хоча б раз у житті, аби пережити всі ті емоції, які роками знаходилися в віддалених куточках душі. Це історія про справжнє кохання, зраду і переживання. Кожен із нас може впізнати себе у головних героях опери.

Сім’ї, що знаходяться у складних життєвих обставинах, не завжди можуть дозволити собі сходити в театр або інші заклади. Центр соціальних служб для сім’ї  дітей та молоді Слобідського  району м. Харкова  сприяє підвищенню культурно–просвітницького рівня у членів сімей СЖО, що, в свою чергу, позитивно впливає на покращення батьківського потенціалу.

Центр соціальних служб для сім’ї  дітей та молоді Слобідського  району м. Харкова  висловлює подяку адміністрації Харківського Національного театру опери та балету за багаторічну співпрацю та небайдуже ставлення до громадян, які знаходяться у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої уваги та допомоги.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Твоє право. Відповідальність за булінг

Традиційно, щомісячно, у  Слобідському районі м. Харкова в рамках проведення "Єдиного правового дня" 15.11.2018 року в ХВПУ № 6, ХНВК № 112 та ХЗОШ № 151 взяли участь фахівці соціальних пратнерів: Харківського міського ценрту зайнятості, лікар-нарколог, інспектор ювинальної привенції районного відділу поліції, районного відділу освіти.

В заході взяла участь провідний юрисконсульт Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова, яка провела відеолекторій на теми: «Твоє право. Відповідальність за булінг» та «Профілактика зловживання дітьми в кіберпросторі». Насильство в школі, нажаль, є досить розповсюдженим в наш час. Дуже важливо щоб учні, їх батьки та вчителі були проінформовані про це негативне явище, як його виявити, як з ним боротися та, головне, як його уникнути.

Підлітків було проінформовано, що Верховна Рада України ухвалила в першому читанні 2 жовтня 2018 року законопроект №8584 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу".

Законопроектом пропонується на законодавчому рівні визначити поняття булінг, шляхи протидії цьому явищу, захист прав дітей, а також інших осіб, що працюють у навчальному закладі, а також встановити адміністративну відповідальність за булінг, приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим співробітником, керівником або засновником навчального закладу.

Юрист розповіла про відповідальність щодо тих, хто вчиняє булінг. Нести відповідальність будуть батьки кривдника. Також пролунала інформація про права жертви булінгу, та до кого можна звернутися за допомогою.

Учні зазначили, що це дуже актуальна інформація, і подякували за лекцію.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Симфонічний концерт

Сім`ї, що опинились у складних життевих обставинах, мешканці Слобідського району м. Харкова,  мали можливість відвідати Харківський національний академічний театр опери та балету(ХНАТОБ) ім. Миколи Лисенка. 

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 17.11.2018 р.  сім'ї відвідали концертну програму  симфонічного оркестру - Схід Opera,  головний диригент оркестру - Дмитро Морозов. Оркестр виконав симфонію № 1 австрійського композитора XIX століття Антона Брукнера. Глядачі з числа сімей в складних життєвих обставинах, багатодітні сім’ї мали змогу слухати  4 частини симфонії  про створення Всесвіту, як створення внутрішнього світу людини.

Симфонія № 1 являє собою чотирьох частинний цикл, в якому є всі риси, властиві для пізнього австро-німецького романтизму – гострі драматичні кульмінації змінюються чудовими співзвучними розділами, а стрімкі фрагменти, написані в народному дусі – яскравими поліфонічними епізодами.

В цьому заході батьки та діти мали змогу покращити власний  кругозір, культурний розвиток та налагодити позитивні відносини у родинах в рамках Всеукраїнської програми «16 днів проти насильства». В заході взяли участь 10 осіб.

Записів з 1 по 10Всього: 16