"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Наркоманія - стрибок у прірву

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 12.04.2019 була проведена лекція в Харківській окремій авіаційній ескадрильї на тему: «Наркоманія – стрибок у прірву».

Наркоманія - це загальна назва хвороби, яка проявляється у тяжінні до постійного прийому у зростаючий кількості наркотичних засобів внаслідок стійкої психічної і фізичної залежності від них і розвитку “ломки” при припиненні їх прийому

При наявності у військовослужбовця явищ наркоманії він включається до “групи ризику” і за ним встановлюється диспансерне динамічне спостереження на протязі року. Не рідше одного разу на місяць його повинен оглядати лікар частини і один раз на півроку – психіатр.

Необхідно довести до відому особового складу, що за незаконне виготовлення, придбання, зберігання, перевіз, пересилання наркотичних засобів, за вживання їх у немедичних цілях діючим законодавством передбачається кримінальна відповідальність.

Профілактика наркоманії забезпечується системою організаційних заходів, спрямованих на:

  • попередження їх розповсюдження серед особового складу;
  • активне виявлення осіб, які вживають наркотичні засоби;
  • застосування до них заходів виховного, правового, дисциплінарного і медичного характеру;
  • проведення санітарно-просвітницької роботи щодо соціальних і медичних наслідків наркоманії.

Ці завдання можуть бути вирішенні тільки при повсякденній узгодженості командирів, офіцерів вихователів, юристів, медичних працівників. Профілактичні заходи повинні проводитися у тісному і нерозривному зв’язку з виховною роботою щодо ствердження здорового способу життя, боротьбою за статутний порядок, проти пияцтва і алкоголізму.

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Профілактика туберкульозу

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 26.03.2019 року був проведений профілактичний захід до Всесвітнього дню боротьби з туберкульозом у Регіональному центрі професійної освіти ресторанного, будівельного та автотранспортного сервісу Харківської області.

Наразі Україна - на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей). Своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для ефективного лікування та попередження поширення його серед людей. Рання діагностика виявляє початкові форми туберкульозу (без розпаду легеневої тканини та виділення паличок Коха).
Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання при умові ефективного лікування. В Харкові використовуються загальноприйняті методи виявлення туберкульозу: туберкулінодіагностика (реакція Манту), флюорографічне обстеження та лабораторні методи.
З метою своєчасного і раннього виявлення захворювання в м. Харкові встановлено періодичне (1 раз на 1-2 роки) флюорографічне обстеження дорослого населення та щорічне проведення туберкулінових проб у дітей. Щорічним флюорообстеженням підлягає населення, яке має підвищений ризик захворіти на туберкульоз.

Метою заходу є профілактика захворювання на туберкульоз. У рамках лекції було обговорено такі питання, як: шляхи передачі захворювання, основні симптоми, заходи профілактики, заходи індивідуального захисту.

Студентам було запропоновано інформаційну літературу щодо профілактики туберкульозу в Україні. Кожен бажаючий мав змогу проконсультуватися з лікарем – терапевтом та задати питання. Студенти подякували за корисну лекцію та отриманий матеріал.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Вмій захистити свої права!

В рамках проведення "Єдиного правового дня",  який щомісячно проходить в  Слобідському районі м. Харкова, 21.03.2019 року відбулась зустріч фахівців соціальних партнерів Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді району з учнями Харківської гімназії № 77 та Харківських загальноосвітніх шкіл  № 95 та 60.

Представник Центру – юрисконсульт провела відеолекторій на теми: «Відповідальність за булінг» та «Як протидіяти домашньому насильству».

З моменту набуття чинності закону щодо протидії булінгу вже зафіксовані випадки притягнення до відповідальності батьків кривдника. Таким чином, це дає смогу підліткам замислитися над своєю поведінкою, та у випадку, коли дитина є кривдником або неодноразово була свідком булінгу.

Неповнолітні також мають права і не повинні соромитися їх захищати. У випадку, коли є загроза фізичному або психологічному здоров’ю – у випадку булінгу або у разі домашнього насильства – треба обов’язково звертатися за допомогою. Це можуть бути правоохоронні органи, дитяча гаряча лінія – 0800500225, класний керівник, батьки, інші члени сім’ї.

Учні подякували за змістовну інформацію і запевнили, що будуть попереджувати виникнення булінгу.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Права - для всіх!

Фахівець із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 22.03.2019 р. взяла участь в інформаційній сесії «Права гомосексуальних людей в Україні».

Під час сесії обговорювалися найбільш актуальні питання з цієї теми, а саме: основні міфи про одностатеві пари, правові засади, відношення до таких пар в українському суспільстві в цілому.

Толерантність у відношенні до одностатевих пар – це необхідна норма суспільства. Такі люди мають право на гідне ставлення. Вони мають право на отримання необхідних послуг та обслуговування нарівні з усіма членами суспільства.

Усі присутні приймали активну участь в дискусії, висловлювали свою думку щодо обговорюваних питань, розглядали теоретичні ситуації і варіанти їх вирішення. В кінці інформаційної сесії усі присутні отримали сертифікат від Громадської організації «Харківське жіноче об’єднання «Сфера»» та приємні подарунки від тренерів.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Участь у семінарі

Директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 18.03.2019 прийняла активну участь у семінарі «Освітлення кращих практик запобігання злочинам, що здійснюються неповнолітніми особами, з метою реалізації заходів Стратегічних напрямів забезпечення публічної безпеки і порядку на території Харківської області на 2018-2019 роки».

Даний захід був організований Харківським Регіональним представництвом Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки в Україні.

 Заняття проводили радник -тренер з питань незалежного врядування, кадрової політики Консультативної місії Європейського Союзу Алета Вебер - представник Німеччини, Томаш Завада – офіцер поліції Польщі, Вішніца Трайчевські – офіцер поліції Хорватії, Вернер Педерсен - координатор регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу – офіцер поліції Данії.

У заході прийняли участь представники ювенальної превенції, прокуратури, пробації, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, працівники Управління патрульної поліції, Харківського національного університету внутрішніх справ та виправних установ. 

Під час роботи семінару було проаналізовано головні обставини, які впливають на основні групи та типи неповнолітніх правопорушників, їх соціальне та економічне середовище,  основні правопорушення  та інциденти за їх участю. Учасники  поділилися досвідом роботи з превентивної діяльності, розглянули ситуаційні заходи,  зміни в українському законодавстві у сфері ювенальної  юстиції, заслухали  найкращі практики превентивних заходів та роботи з неповнолітніми правопорушниками у різних країнах Європейського Союзу.
Підводивши підсумки заходу, всі учасники  погодилися, що лише шляхом об'єднання зусиль та абсолютного порозуміння можливо досягти позитивних результатів у подоланні негативних явищ у дитячому середовищі, забезпеченні безпеки дітей та зниження рівня дитячої злочинності.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Проведення тренінгу в Центрі пробації

В Центрі Пробації –Держпром, 4 під’їзд, 2 поверх 12.03.2019 р. відбувся тренінг «Позитивні стосунки» в якому брали участь представник Пробації по Слобідському району, фахівець Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова.

В Центрі Пробації для осіб, засуджених до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі - мешканців Слобідського району, молодих осіб до 35 років, було проведено груповий захід щодо подалання складних життєвих обставин.

Метою заходу було запобігання скоєнню повторних злочинів крізь підвищення здатності суб’єктів пробації змінювати прокримінальне мислення.

З підобліковими було проведено 2 інтерактивні гри на зміну прокримінальної поведінки на позитивну в сучасних умовах життя. Учасники мали змогу обирати в грі, в реальних ситуаціях шляхи вирішення поставлених завдань з позитивними змінами без обрання кримінальних проявів. Охоплено 5 осіб.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Слобідські млинці

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова був проведений конкурс млинців, в якому мали змогу прийняти участь клієнти, що знаходяться на обліку Центру та фахівці Центру.

Який же масляний тиждень без млинців? Млинці с різними начинками, солодкі та солоні або просто без начинки с медом, варенням згущеним молоком тощо люблять усі дорослі та діти.

Основна мета заходуформування сімейних цінностей, долучення до традицій, організація сімейного дозвілля, формування здорового способу життя.

Центр соціальних служб традиційно відсвяткував свято Масляної та свято 8 березня. Усіх запрошених гостей щиро привітали та пригощали. 

Це невеличке свято відвідали сім'ї, які перебувають в складних життєвих обставинах. Яке ж різнобарв'я млинців було представлено! Дівчата та хлопці показали, що вміють готувати найсмачніші млинці на районі. 

Усі учасники мали змогу продемонструвати свої кулінарні таланти, а потім було організоване смачне частування. Також всі  були запрошені до участі в святкуванні Масляної на головній площі міста.

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Гуляння на головній площі міста

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 10.03.2019 р. брав активну участь в проведенні свята масляної на головній площі міста.

Центром до святкування було запрошено сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах. Для дітей та дорослих були проведені веселі конкурси з подарунками. Для дітей був проведений конкурс талантів, де малеча мала змогу продемонструвати свої таланти та отримати маленькі подарунки.

Метою заходу було організація дозвілля сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, укріплення моральних якостей, попередження негативних явищ, підвищення батьківського потенціалу шляхом спільного проведення дозвілля.

Цього року свято Масляної співпало зі святкуванням 8 березня. Тому організатори приурочили до зустрічі весни. Кожен район представив свою дівчину - весну. Також райони відрізнялися оригінальними декораціями, конкурсами та іграми. Мешканці міста мали змогу сфотографуватися в тематичних фотозонах, прийняти участь в народних гуляннях, іграх та конкурсах. Наприкінці свята всі відмітили закінчення зими традиційним спалюванням опудала Масляної.

Усі запрошені частувалися смачними млинцями та гарячим чаєм. Діти та дорослі гарно відпочили, розважилися та зарядилися гарним настроєм!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Прийомна сім’я - шанс на нове життя»

Цікаве життя людини. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться переборювати складні обставини життя. Але є і такі долі, коли не має змоги щось змінити самому.

Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важливо підтримати дітей, чиє життя понівечено та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колискової на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине, що для них так важливо і чого не вистачає –затишного житла і сім’ї, де їх завжди чекають, де є ті, з ким можна поділитися своїми справами, пожалітись про забитий синець чи успіх у спортивних змаганнях.

Так, нещодавно виконавчим комітетом Харківської міської ради прийнято рішення «Про утворення прийомної сім’ї та влаштування на виховання, спільне проживання дитини-сироти» та розпочато діяльність прийомної сім’ї у Слобідському районі міста Харкова.

Прийомну сім’ю створено подружжям, які мають двох біологічних дітей - хлопчиків, та взято на виховання дитину-сироту - чотирирічну дівчинку.

Ми віримо, що прийомні батьки забезпечують належне виховання дівчинки, передають їй свій досвід, навчать моральним нормам, сімейним традиціям та виховають справжню особистість.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Відповідальність за булінг

В рамках проведення "Єдиного правового дня",  який щомісячно проходить в  Слобідському районі м. Харкова, 21.02.2019 року відбулась зустріч фахівців соціальних партнерів Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді району з учнями ХНВК № 114 та  ХЗОШ №68.

Темою зустрічі було «Відповідальність за булінг». 18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)". За цей період вже зафіксовані випадки притягнень до відповідальності батьків кривдника.

Відтепер вчинення булінгу неповнолітньої чи малолітньої особи буде каратися штрафом від 850 до 1700 грн або громадськими роботами від 20 до 40 годин. Знущання, вчинені повторно упродовж року групою осіб каратимуться штрафом у розмірі від 1700 до 3400 грн або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин.

У разі цькування неповнолітніми від 14 до 16 років, відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них застосовуватимуть покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Окремо передбачена відповідальність за приховування фактів булінгу. Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів, його оштрафують на суму від 850 до 1700 грн або призначать виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Учні зауважили, що дана інформація дуже корисна і подякували за проведений з користю час.

Записів з 1 по 10Всього: 10