Слобідський (Комінтернівський) р-н

Світові хіти зимових свят

Отримувачі послуг Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова з числа сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, 14 січня 2020 року мали змогу відвідати Харківський національний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка. 

В програмі заходу прозвучали композиції, які асоціюються з новорічно-різдвяними святами. Всі присутні поринули у зимову казку, відчули  затишний і святковий настрій. Метою організації подібних зустрічей є залучення осіб до культурних заходів та отримання емоційного розвантаження від повсякденних труднощів.

Висловлюємо подяку адміністрації ХНАТОБу за безкоштовне відвідування театру особам пільгових категорій.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Святкова театральна вистава

Ортимувачі послуг Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова, що опинились в складних життєвих обставинах, 09.01.2020 року відвідали Харківський національний театр опери та балету ім.. М.В. Лисенка. 

У програмі перегляду була опера «Оле-Лукойе», постановка була у виконанні дитячих колективів. Діти та батьки мали змогу побачити яскраву виставу за мотивами дитячих казок Русалонька, Снігова королева та інших.

Всі присутні були у захваті від яскравих костюмів виконавців, добрих пісень з дитячих казок, мали змогу знизити напруження та отримати вітання з зимовими святами.

Виражаємо подяку адміністрації ХНАТОБу за можливість безкоштовного відвідування спектаклю сім’ям пільгового контингенту.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Новорічне конфетті

Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова за підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, на передодні Новорічних свят,  організував тематичний святковий захід для діточок із сімей, що опинились в складних життєвих обставинах, які знаходятся на обліку Центру.

Новий рік - найулюбленіше та маштабне свято в нашій країні!

Що може бути більш тривожним, загадковим для діточок ніж очікування зустрічі з Дідом Морозом і Снігуронькою та отримання новорічного подарунка?!

Традиційно, спеціалісти Центруорганізовували захід не самі, а з друзями та подарунками. Волонтери Центру, колектив компанії «Оракл» (офіс на проспекті Гагаріна, 43/2) підготували діточкам 50 солодких подарунків.

Адміністрація Слобідського району м. Харкова сприяла у проведенні Новорічного свята для дітей пільгових категорій.

Ну, і яке свято без конкурсів і розваг? Наші чудові друзі – команда аніматорів Муровайко Максим та Бекетова Світлана - і в цей раз прийшли на допомогу у ролі Діда Мороза та Снігуроньки, запаливши у серцях дітей вогники радості та веселощів. Малеча радісно виконувала завдання новорічних відвідувачів - спортивні естафети, активна гра у «сніжки» з м’яких кульок під святкову запальну музику сприяли отриманню діточками радісних вражень та позитивних емоцій. Кожна дитина наприкінці свята мала можливість персонально розповісти віршик Діду Морозу!

Колектив Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова щиро вітає харків’ян та гостей міста з Новорічними та Різдвяними святами та бажає кожній родині добробуту, доброго міцного здоров’я, неймовірної вдачі, радості, благополуччя та віри у власні сили, хороших друзів, днів веселих, взаємних, щирих почуттів, і успіхів на кожнім кроці — бажаємо Вам в Новому році!

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Відвідування опери «Паяци»

Отримувачі послуг Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова  14.12.2019 року  о 18.30 при підтримці адміністрації Харківського Національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка – представники малозабезпечених сімей та сімей в складних життєвих обставинах відвідали оперу «Паяци».

Метою  заходу було розвинення художнього світогляду, зняття стресової напруги.

Історія любові, вірності та помсти склалася в напруженому сюжеті, яскраво виконаному новими та постійними акторами.Всі відвідувачі залишились задоволеними та змогли зробити фото в фойє театру з новорічними цікавинками.

Висловлюємо подяку адміністрації ХНАТОБу за чудове розміщення гостей заходу та безкоштовне відвідування театру.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Справжне кохання чекає!

«Справжне кохання чекає!» - саме під таким гаслом пройшов цикл тренінгів для старшокласників Харківської загальноосвітньої школи № 44 Слобідського району м. Харкова протягом листопада 2019 року.

Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова на протязі багатьох років плідно співпрацює з благодійним фондом «Центр допомоги вагітним», та кожного навчального року організовує відповідні тренінги для старшокласників з 9 по 11 класи у загальноосвітніх школах та професійно технічних навчальних закладах Слобідського району. Досвідчені фахівці – лектори знаходять потрібний контакт з підлітками, зацікавлюють їх цінною інформацією, надають відповіді на складні питання. Діти не завжди можуть отримати інформацію стосовно тих чи інших питань від своїх батьків. Деякі батьки  в силу свого виховання чи необізнаності не мають можливості розповісти своїм дітям  інформацію, яка б давала відповіді на гострі та хвилюючі питання.

З цим завданням вправно справилась лектор БФ «Центр допомоги вагітним» Осипенко Альона, вона впродовж тренінгу надала відповіді на різноманітні питання підлітків:

 • Як зрозуміти що кохання справжнє?

 Під час заняття зверталася увага на складові здорових відносин та принципи, які роблять кохання справжнім; про мотиви підлітків на ранні статеві відносини, позначення негативного впливу та наслідків ранніх статевих стосунків.  

 • Етапи розвитку особистості та формування характеру.

Лектор пояснює що моральні принципи та духовні цінності, які знаходяться в основі формування характеру людини,є направляючими в його поведінці.

 • Як досягти життєво важливих цілей, розставити пріоритети?  

На занятті розглядається складові успіху, робляться висновки, що успіх людини залежить від навичок, звичок, цінностей та принципів. Пропонується визначення своїх сильних сторін, цінностей та професійних переваг, зрозуміти, як планувати майбутню професійну діяльність.

 • Захворювання, що передаються статевим шляхом.

Ознайомлення з характеристиками та шляхами передачі захворювань/інфекцій, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІД. Звернути увагу підлітків на ступінь відповідальності за свою сексуальну поведінку.

 • Диво життя.

Ознайомлення з етапами внутрішньоутробного розвитку плода. Допомогти усвідомити шкідливий вплив ризикованої поведінки на репродуктивне здоров’я жінки, чоловіка та майбутньої дитини.   

 • Штучне переривання вагітності та його можливі наслідки.

Підлітки ознайомлюються з поняттям штучного переривання вагітності, про фізичні та емоційні наслідки аборту.

 • Емоційні наслідки ранніх статевих стосунків.
 • Побачення та межі.

Слухачі мали змогу розглянути побачення, його цілі та принципи їх планування. Було розглянуто поняття меж, розглянуто фізичні, емоційні та сексуальні межі, пояснено про відмінність між симпатією та збудженням.

 • Як розпізнати нездорові стосунки.

Пояснено поняття нездорових (созалежних) та здорових (взаємозалежних) стосунків. Види та признаки фізичного, психологічного (емоційного) та сексуального насилля.

 • На якій мові розмовляє кохання.

Лектор допомагає зрозуміти різницю між закоханістю та коханням.

Пояснює принцип феномену «кохання» та формування здатності людини  у коханні.

 • Здоровий шлюб та сімейне щастя.

Розглядаються причини розлучень та чинники, що руйнують шлюб. Визначення якостей, якими повинні володіти чоловік та дружина.  

Сподіваємось, що наші зусилля не будуть марними, впевнені, що інформація, яку отримали підлітки, стане в нагоді в майбутньому житті.

Адміністрація Харківської загальноосвітньої школи № 44  висловила щиру подяку керівництву Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова за організацію такого цінного та необхідного тренінгу «Справжнє кохання чекає» для  старшокласників школи.

 

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Профілактика насилля в дитячому та підлітковому середовищі. Що таке булінг?

З метою правової освіти школярів та студентів професійно-технічної освіти за ініціативою Служби служби у справах дітей по Слобідському  району ХМР  Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського района м. Харкова разом з представниками Слобідського районного управління освіти, національної поліції 12 грудня 2019 року взяв участь у рейді виступів перед численною навчальною аудиторією у Харківських загальноосвітніх школах №173, №44 та у Державному навчальному закладі «Регіональний механіко-технологічний центр професійної освіти Харківської області». 

Під час лекцій були порушені питання профілактики правопорушень і злочинності, запобігання насильства в родинах, домашнього насильства, насильства серед школярів (булінг), профілактиці щодо попередження тютюнопаління та вживання наркотиків. У виступах усіх установ було роз’яснено про роботу з сім’ями та особами, які опинилися в складних життєвих обставинах, чинне законодавство щодо правової відповідальності неповнолітніх та пролунав заклик до пропаганди здорового способу життя.

         Присутні наголосили, що життя людей – найвища цінність, тому потрібно його берегти…

 

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Надія є завжди!»

Ця невигадана історія жінки, яка опинилася за «межею», але не впала у відчай та завдяки вчасній фаховій підтримці  подолала труднощі.  Всі імена в історії змінені. 

Марта, 32 роки

Сім’я  Марти є  внутрішньо переміщеними особами, що переїхали з Донецької області.

Марта має чотирьох дітей:

донька – Оленька, 13 років, школярка; донька - Оксанка, 7 років;
син – Рома, 4 роки; донька – Лада, 2 роки;

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова наприкінці лютого 2019 року отримав від іншого ЦСССДМ повідомлення про випадок насильства в сім’ї Марти з боку батька відносно матері. Як постраждалих від насильства та внутрішньо переміщених осіб, матір та дітей було влаштовано до транзитного містечка «Надія» для ВПО, що знаходиться у Слобідському районі м. Харкова.

Батько дітей, за скоєні вчинки, перебуває у розшуку, з сім’єю не спілкувався та про місце проживання родини не знав.

Сім’ю  Марти було взято під соціальний супровід Центру, як таку сім’ю, що опинилася в складних життєвих обставинах. За сприянням Центру родині Марти надавалася всебічна допомога від МБФ «Карітас» у вигляді ваучерів на можливість придбання продуктів харчування та постільної білизни, підгузків для новонародженої дитини, сумішей для вигодовування дитини. Спеціалісти Центру звернулися до районного відділу освіти з метою сприяння у влаштуванні двох молодших дітей до дошкільного навчального закладу. У зв’язку зі зміною місця проживання сім’ї Марти, довелося переводити всі державні виплати та грошові допомоги на Управлыння працы та соцыального захисту населення району за фактичним місце проживання, у зв’язку з чим вона мала велику заборгованість за житлово-комунальні послуги за проживання у містечку для внутрішньо переміщених осіб. На цьому підґрунті у Марти не склалися відносини з адміністрацією містечка та сусідами по кімнаті. Постійно виникали конфлікти, сусіди погрожували звернутися до Служби у справах дітей, бо мати не мала змоги повноцінно годувати діток та погрожували виселити родину з містечка. За сприянням Центру було вирішено питання відстрочки погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги до моменту надходження державних соціальних виплат.

У зв’язку з конфліктною  ситуацією, яка склалася між сусідами по гуртожитку, адміністрацією містечка та Мартою, спеціалістами Центру неодноразово проводилися бесіди психологічного та педагогічного характеру, з метою покращення психоемоційного стану матері, підвищення її виховного потенціалу, тощо.

Напередодні Великодня минулого року у містечку між Мартою та іншими мешканцями виник конфлікт. В результаті якого, дітей у Марти було вилучено. За інформацією сусідів, жінка того дня була в стані алкогольного сп’яніння, агресивно поводилася з дітьми. Наступного дня мати звернулася до Центру з проханням допомогти їй повернути дітей. Так як діти перебували Реабілітаційному центрі на повному державному забезпеченні, Марті були призупиненні всі державні соціальні виплати та втрачено всі засоби для існування.  Спеціалісти Центру, того ж дня, звернулися до керівництва комунального підприємства «Тролейбусне депо № 3» з проханням працевлаштування Марти кондуктором тролейбусу. Жінці відразу призначили співбесіду, яку вона успішно пройшла та була офіційно працевлаштована з можливістю постійного проживання у гуртожитку для працівників депо.

Марта  старанно працювала, заощаджувала зароблені гроші, регулярно відвідувала своїх дітей у Центрі соціально-психологічно реабілітації, почала винаймати двокімнатну ізольовану квартиру  та у серпні 2019 року на Комісії з захисту прав дітей було прийняте рішення про повернення трьох старших дітей на виховання матері. Молодша донька, Лада, по заяві матері на шість місяців була влаштована до Харківського обласного дитячого будинку № 2, через те, що мати продовжувала працювати.

За сприянням Центру двоє старших доньок були влаштовані до загальноосвітньої школи, сина Романа влаштовано до дитячого садочка. У листопаді 2019 року на Комісії з захисту прав дітей було прийнято рішення про повернення найменшої доньки Лади на виховання матері. Марта поновила всі державні соціальні виплати.

Таким чином, сім`я Марти, як внутрішньо переміщена родина в результаті збройного конфлікту на Сході України, потрапила в складну життєву ситуацію. Жінка була дезадаптована, постраждала від насильства з боку чоловіка через його агресію, не змогла протистояти труднощам, почала вживати алкоголь та вчинила насилля до своєї старшої дитини у решті втратила сім`ю.  Але завдяки вчасній та кваліфікованій допомозі спеціалістів Центру, змогла подолати труднощі та зберегти родину. 

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Неймовірні вихідні

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Слобідського району міста Харкова  та за підтримки Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка 8 грудня 2019 року  сім’ї з дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах відвідали дитячу музичну виставу «Бременські музики».

Переглядаючи виставу, дорослі глядачі немов повернулися у своє дитинство, а діти побачили, що таке дружба. Колектив бродячих артистів – це приклад справжньої дружби, який надихає бути впевненими у своїх силах, не боятися життєвих труднощів, бо всі перепони можна подолати тільки разом.

Всі глядачі залишилися задоволені переглядом вистави, отримали  заряд бадьорості, море позитивних емоцій та гарний настрій.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Акція «16 днів протидії насильства» триває!

Центр соціальних служб Слобідського району веде плідну співпрацю з навчальними закладами. Фахівці Центру регулярно відвідують школи району для того щоб поспілкуватися з педагогічним колективом, батьками дітей, та самими дітьми. 

Так, 5 грудня 2019 року психолог Центру взяла участь у шкільних батьківських зборах у Харківській загальноосвітній школі № 91. На зустрічі підіймалися дуже важливі теми сьогодення: говорили про взаємовідносини батьків та дітей, дітей та вчителів, про булінг, про можливі форми домашнього насилля, а найголовніше, обговорили, як це попередити або ж подолати наслідки.

Майже щодня нам доводиться чути, про шкільний булінг, це слово вже стало чи не найпопулярнішим у сучасному словнику. Та головне знати і пам’ятати, що кожен з нас родом з дитинства, і наш характер, спрямованість, світосприйняття, життєва позиція формуються вдома, зі взаємовідносин у родині. Існує такий психологічний феномен, як імпринтинг, коли навіть маленька дитина, яка ще не вміє розмовляти, всмоктує в себе побачену і почуту інформацію, і ця інформація залишається у її пам’яті назавжди. Саме тому вкрай необхідно починати як раніше створювати сприятливу атмосферу у сім’ї, підготовлювати ґрунт для довірливих стосунків між батьками та дітьми.

Хочемо сказати, що батьки дітей, які навчаються у 91 школі, проявляють активний інтерес до своїх дітей, налаштованы на співпрацю. Дякуємо та бажаємо їм гармонії і миру у родинах!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Дотик до мистецтва

Клієнти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 4 грудня 2019 відвідали Харківський національний театр опери та балету ім. Лисенка де відбувся виступ колективу Схіd Opera, який представив оперу "Турандот" .

Хто вирішить ризикнути життям з надією на любов прекрасної принцеси Турандот? Безроссудливих знайшлося багато.

Цікавий сюжет та неоднозначні персоналії, чудова музика та яскраве оформлення спектакля роблять Турандот справжньою перлиною театрального репертуару.

Батьки з числа сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах та з числа малозабезпечених родин змогли розширити свій кругозір та насолодитися чудовою виставою.

Висловлюємо подяку адміністрації ХНАТОБу за надану можливість безкоштовного відвідування спектаклю 10-ти осіб зазначеної категорії.

Записів з 1 по 10Всього: 15