"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Стоп незнайомець!

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 16.09.2019 у Харківській спеціалізованій школі № 114 було проведено тренінг для 5 – 6 класів «Стоп незнайомець».

Мета тренінгу – формування поняття «незнайомець», поняття «знайомий незнайомець», формування навичок власної безпеки, навчання навичкам розрізняти безпечних та небезпечних незнайомців, формування вміння казати «Ні» незнайомцям.

Згідно статистики, в Україні щодня викрадають близько 15 дітей. Ми не замислюємось про це, чомусь твердо переконані, що наших дітей це ніколи не торкнеться. «Моя дитина ніколи не піде з незнайомцем» - переконані батьки. Різні психологи неодноразово проводили експеримент – заздалегідь домовившись з батьками намагалися забрати дитини з ігрового майданчика. Результати приголомшують – 90% дітей йшли з незнайомцем. Коли батьки питали у дитини, чому він пішов, діти відповідали – «В нього був гарний песик/ котик, я хотів погратися», «Дядько сказав, що ти мене чекаєш на сусідній вулиці», «Тітонька запропонувала купити будь-яку ляльку в магазині», «Дядько попросив допомогти вибрати подарунок для його сина, мені було незручно відмовити». Це ще раз підтверджує, що діти легко довіряють незнайомцям, бо переконані, що дорослі не брешуть дітям.

Під час тренінгу було розглянуто в ігровій формі різні можливі ситуації з незнайомцями, роз’яснено основні міри безпеки, дії при контакті з незнайомцем. Для дітей тема була дуже цікава, вони з захопленням приймали участь у тренінгу та дізналися багато нового.

Пам’ятайте, що безпека дитини у руках дорослих!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Прівітання для першокласників

Напередодні початку нового навчального року та на честь святкування Дня знань - 30 серпня 2019 року, Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району міста Харкова разом зі соціальним партнером Української християнської церкви «Нове покоління» привітали школярів та їх батьків зі святом.

Початок нового навчального року – це відповідальний етап для кожної сім’ї, яка виховує школяра. У цей день все навколо стає урочистим, сяючим, святковим, незвичайним. Та за завісою цієї святковості криється неабияка підготовка батьків, вчителів та й самих школярів. Необхідно й гарний одяг підібрати, й квіти для улюбленого вчителя підготувати, і звісно ж, скласти шкільний портфель!

На честь вересневого свята, діти з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах,  завітали на захід до Центру, отримали шкільні портфелі, в яких вже було зібрано все необхідне для успішного початку навчального року. Окрім подарунків, діти переглянули святковий концерт, прийняли учать у конкурсах та естафетах, таким чином мали можливість і попрощатися з літніми канікулами і налаштуватися на навчання та нові досягнення! Бажаємо успіхів учням та їх батькам!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

З Днем знань!

З нагоди початку нового навчального року 2 вересня 2019 року Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району міста Харкова було організовано та проведено зустріч з учнями Харківської спеціалізованої школи № 114, на якій виступили керівник Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Хароква, представник Державної установи «Центр пробації» та співробітник патрульної поліції.

 

Ось і розпочався новий шкільний рік! Звісно ж День знань – це свято, сповнене усмішок, привітань, довгоочікувані зустрічі з однокласниками, красиві вбрання, квіти для вчителів! Але не слід забувати, що діти стають ще більш дорослими, самостійними, а отже дуже важливо саме зараз провести профілактичну роботу та розповісти дітям про їх права та основи безпечної та законної поведінки. Підлітки дізналися також про те, що робити у небезпечних ситуаціях і як не потрапляти у них, в якіорганізації звернутися за допомогою. Представники різних організацій презентували свою роботу, познайомили дітей з її особливостями. Учні подякували за отриману інформацію. У цей відповідальний день, ми хотіли привітати школярів з початком нового навчального року, побажати їм успіхів та високих досягнень.

Центр соціальних служб бажає школярам успішного навчального року, відмінних оцінок та гарного настрою на весь рік!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Формування толерантного відношення»

В Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району міста Харкова 23.08.2019 року для співробітників був проведений тренінг на тему «Формування толерантного відношення». Мета заходу: розширення знань понять «толерантність», «межі толерантності», «інклюзивне суспільство», «політкоректність», «безоціночне судження»; проаналізувати деякі життєві ситуації; закріпити навички толерантного відношення.

В психологічній літературі існує дуже багато визначень поняття «толерантність», видів толерантності та різні підходи до її формування, однак кожна людина розуміє ці поняття та переживає їх по-різному. З фахівцями Центру було проведено обговорення їх власного сприйняття вищезазначених понять, закріплення навичок толерантного ставлення до різних категорій населення.

Толерантність для працівника в соціальній сфері має важливе значення, так як Центри працюють з сім’ями чи особами незалежно від їх статі, національності, релігії тощо. Навіть якщо погляди чи переконання отримувача послуг не співпадають з нашими власними, то толерантне ставлення – це показник професіоналізму фахівця.

Під час тренінгу використовувались вправи, що дозволяли показати свої власні сприйняття та почуття толерантності, фахівці мали змогу відволіктися від щоденної роботи та переключитися на іншу, не менш важливу тему. 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Веселі пригоди в Екопарку

Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова спільно з Центром психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк і Благодійною організацією "Благодійний фонд «Майбутність і надія» в середині літа провели зустріч з сім`ями, які перебувають в  складних життєвих обставинах. Діти та їх батьки відвідали екскурсію по Соціально-гуманітарному мультикомплексу, познайомилися з його зооколлекцією і Конфіденційним комплексом, з роботою Центра реабілітації рукокрилих, усім було цікаво походити босоногою тропою. 

Головна ідея цього заходу – укріплення сімейних цінностей шляхом організації спільного дозвілля всіх членів сім'ї в процесі пізнання оточуючого світу. При знайомстві дітей з різними тваринами, їх особливостями – це є розвитком толерантного ставлення до тварин. Діти познайомилися з різними видами терапії за допомогою взаємодії та спілкування з тваринами:

- анімалотерапія - терапія за допомогою домашніх тварин;

- іппотерапія - терапія, яка проходить під час спілкування з кіньми;

-  каністерапія відбувається за участі собак.

Цікавою особливістю зустрічі стало знайомство з роботою по рятуванню та реабілітації рукокрилих. Давно відомо, що спілкування з живою природою заспокоює людину, лікує душу й тіло. В форматі такого "незвичайного" спілкування діти і дорослі мали можливість зняти стрес, попрацювати зі своїми страхами, хвилюваннями, перевести негативні почуття та емоції у позитивне русло. Зовсім маленькі учасники заходу навчились, як дбайливо та акуратно ставитись до живої природи, та мали можливість вдосталь награтися з ними.

Також для батьків пройшли заняття за участі психотерапевта, на якій всі учасники зстрічі мали змогу отримати психологічну підтримку та консультацію з питань взаємодії з дітьми, подолання життєвих труднощів та іншим питанням, які їх турбували. Загалом заходом охоплено близько 35 осіб (18 дітей та 12 дорослих)

Слобідський (Комінтернівський) р-н

«Дитині – любляча родина!»

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 20.08.2019 провів соціальну акцію, присвячену «Сімейному патронату».

Сім’я є фундаментальною основою у розвитку особистості дитини. Люди в нашій країні небагато знають про долю дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей-сиріт.

Тільки тоді, коли у дитини формується емоційний зв'язок з батьками, значущими дорослими, у дитини з’являються особистісні цінності, світогляд, духовно-моральний компонент, нормативність поведінки, особистісні якості тощо.

Нажаль, у нашій країні живе дуже багато дітей, які не отримують достатньо любові та піклування, не мають можливості бачити приклад правильної поведінки дорослих, приклад формування здорових та гармонійних відносин з оточуючим світом. У такої дитини формується деформований світогляд. Дитина ще не може виправити життєву ситуацію самостійно. Але ми, дорослі, якім небайдужа доля цих дітей, можемо допомогти!

Для цього потрібно зовсім небагато – показати дитині, що вона комусь потрібна, її приймають, про неї піклуються. Показати, що таке нормальні взаємовідносини, любов, турбота у сім’ї. Для кожного з нас це лише крихта, а для дитини – зміна всього життя.

Мета соціальної акції – показати, що небайдужість до чужої дитини – турбота не тільки про цю дитину, а й про наше сумісне майбутнє, дати інформацію з цього питання. Багато людей були дуже зацікавлені такою новою формою піклування як сімейний патронат і, завдяки проведеній акції, отримали відповіді на питання, консультації спеціалістів. В заході охоплено 357 осіб середнього віку. Сподіваємося, що хтось із зацікавлених і сам не залишиться осторонь та прийме під своє піклування дитину, і таким чином змінить життя цієї дитини!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Історія однієї родини

Одна дівчина виросла в пристойній сім’ї. Була дуже розумна, талановита дитина. І нібито все могло скластися добре, але Оксана ( ім’я змінене ) потрапила до поганої компанії. Почала вживати наркотики. Щоб отримати дороговартісні речовини, дівчина почала красти, за що потрапила до в’язниці. 

Але цей епізод життя нічому не навчив дівчину, і невдовзі після виходу Оксана почала старе життя, за що незабаром знову потрапила за грати. Ось так і спливало життя, поки Оксана не зустріла хлопця і народила чудову донечку. Здавалося, ось він шанс на виправлення, але жінка поклала усі клопоти по вихованню на свою матір і повернулася до звичного образу життя. Бабуся доглядала онуку, а мати жила в своє задоволення. Аж поки родину не приголомшила звістка – Оксана померла. Батько Марійки (ім’я змінене) помер ще раніше. Маленьке невинне дитя залишилося сиротою, і окрім бабусі не має жодної рідної душі. Але доля подарувала бабусі ще один шанс виховати достойну людину. І бабуся Надія (ім`я змінене) докладає для цього усіх зусиль.

З 2017 року родина перебуває на обліку Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова як опікунська сім`я. Родина постійно приймає участь у заходах Центра, і фахівці мали змогу спостерігати як росте маленька Марійка. Аж ось вона вже збирається до школи. Звісно, бабусі важко на невеликі державні виплати придбати усе необхідне для першокласниці. Тому за сприянням Центру було надано адресну допомогу у вигляді шкільного приладдя та канцтоварів для навчання. Бачити радість в очах дитини та вдячність у бабусі – це безцінні моменти, заради яких варто працювати та творити добро. Центр і надалі буде надавати допомогу та підтримку родині, щоб допомогти бабусі виховати гідну людину.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Разом - до перемоги!

Нарешті відбулися довгоочікувані фінальні ігри з футболу «Мій старт», що організовано за сприянням організації «Ротарі клуб «Харків мрія». Хлопці ретельно тренувалися, хвилювалися, і не даремно – збірна команда Слобідського ЦСССДМ та ХМЦСССДМ «Довіра» виборола перше місце серед молодшої категорії і друге місце серед старшої категорії.

Усі учасники отримали медалі та почесні грамоти, та разом відсвяткували перемогу солодким тортом.

Участь у даному проекті навчила хлопців витривалості, навичкам гри в команді, завзятості, мати жагу до перемоги та не втрачати надію у разі поразки.

Центр соціальних служб Слобідського району м. Харкова виносить подяку організації «Ротарі клуб «Харків мрія» за співпрацю та надану можливість для дітей, що потребують на особливу увагу та підтримку з боку суспільства і держави.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Будинок дитячої мрії

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова спільно з ГО «Благовіст 2013» 19.07.2019 на базі модульного містечка для внутрішньо переміщених осіб «Надія» провели творчу акцію: «Будинок дитячої мрії».

Багато дітей з числа внутрішньо переміщених осіб покинули рідні міста та села ще зовсім маленькими, і не пам’ятають, як це – мати власний будинок, зі своєю кімнатою та затишним подвір’ям. Більшість цих дітей на даний момент можуть лише про це мріяти. Будинки своєї мрії вони втілили у малюнку на асфальті. Їхні малюнки в  в черговий раз підтвердили бажання дітей жити в країні без війни та в будинку мрії.
Усі діти отримали подарунки та солодощі, а дорослі навзаєм отримали щирі дитячі посмішки.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова приділяє особливу увагу дітям з числа внутрішньо переміщених сімей та бажає, щоб їхні мрії про мир та власне житло якомога скоріше здійснилися.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Добро заради майбутнього!

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова спільно з ГО «Благовіст 2013» відвідали родини, що виховують маленьких діточок та перебувають під соціальним супроводом з метою надання консультацій та допомоги.

До Центру часто звертаються молоді матусі, що опинилися в складних життєвих обставинах з тих чи інших причин. На жаль, не усі сім’ї мають змогу забезпечити дітей якісним одягом, підгузками. Діти, що знаходяться на штучному вигодовуванні, потребують якісного дитячого харчування, яке коштує дорого та займає значну частину і без того невеликого сімейного бюджету.

Центр за підтримки соціальних партнерів відвідує такі родини та надає їм необхідну соціальну підтримку та натуральну допомогу.

Сім’ям було надано дитячі речі, підгузки, інші необхідні для немовлят речі.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова висловлює подяку ГО «Благовіст 2013» за багаторічну співпрацю та підтримку сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Записів з 1 по 10Всього: 10