Корисні посилання

Архів

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Як говорити про війну?

Де б ми зараз не були: в Україні, чи закордоном - бувають ситуації, коли на вулиці чи в магазині зав’язується розмова про війну з незнайомцями. Часто ці незнайомці - люди, які нещодавно переїхали в ваше місто, тікаючи від війни.

Як бути в такій ситуації?

Яких правил комунікації дотримуватися при спілкуванні з незнайомими людьми?

По-перше, варто відразу розуміти, що в ситуації, коли ми на вулиці заговорили з незнайомою людиною, то ми не знаємо, на якому етапі проживання травматичної події людина перед нами: в гострому стресі, втраті, травмі тощо.

Тому в будь-якому разі, будьте щирими (це одразу відчувається) та чіткими в своїх словах. Спробуйте уникати двозначних фраз. Якщо бачите, що людина в ступорі чи вас не зрозуміла — перепитайте, чи все гаразд і чи не потрібно пояснити щось ще раз. Конкретика та реалістичність — наші найкращі друзі.

Якщо людина почала розповідати про свій досвід, послухайте стільки, скільки можете. Імовірно, вона хоче виговоритися і бути поміченою — це теж одна зі спроб адаптації до нового середовища, спосіб знайти собі місце. 

Однак, пам’ятайте, що така розмова може забрати багато сил, прислухайтеся до себе, чи готові продовжувати і маєте ресурси на неї.

Як себе поводити?

Будьте такими, як ви є. Якщо вам незручно, ви губитесь, відчуваєте страх — так і скажіть.

Уникайте категоричних суджень та висновків, які можуть додати людині сорому, страху чи вини: «А чого ж ви раніше не виїхали?», «А як же ж ви там батьків лишили?», «І ви не боїтеся за свій дім?» тощо.

Краще не говорити фрази, які можуть сприйматися як знецінення чи неправда: «Не жалійтеся», «Не перебільшуйте», «Ну он там людям ще гірше було», «Ви маєте бути сильним/ою заради дітей, чоловіка, батьків», «Я вас розумію», «Було б чого так реагувати», «Все буде добре» тощо. 

Про що краще не питати?

Не питайте про емоції: «А вам було страшно?», «А ви думали, що помрете?», «А вам було шкода лишати дім?» тощо. Таким чином ви створюєте ситуацію, в якій легко «провалитися»  в травмуючі переживання.

Не розпитуйте про деталі минулих подій, виїзду, не зупиняйтеся на чутливих моментах. Це можуть бути тригери минулих переживань, з якими ви можете не впоратися. Це робота психолога та психотерапевта за запитом клієнта.

Не питайте про плани на майбутнє. Людина перед вами у складній ситуації невизначеності, це недоречно.

Як висловити свою підтримку? 

Підтримати можна словами: «Я з вами тут, я поруч», «Ви робите достатньо», «Мені прикро, що вам зараз боляче», «Я вам співчуваю», «Ви робите найкраще з можливого», «Я вас підтримую».

Якщо раптом захочете обняти людину, обов’язково спитайте дозволу. 

Також можете поцікавитися, чи можете допомогти людині.

Авторка, психолгіня, сертифікований консультант з Позитивної психотерапії Коваль Олена

Слобідський (Комінтернівський) р-н

ЯК КЕРУВАТИ ГНІВОМ, ЩОБ НЕ ПСУВАТИ СТОСУНКИ З ОТОЧЕННЯМ

1. Коли відчуєте імпульс до зриву — спробуйте  не реагувати на нього. Намагайтеся відтягти час. Якщо є можливість усунутися фізично від об'єкта подразнення — зробіть це. Приблизно через 15 хвилин ви заспокоїтеся. 

Відмовляючись реагувати на подразник звичним неекологічним способом, ви даєте собі внутрішню свободу. 

Ваша початкова реакція — це лише звичка, рефлекс, що формувався із самого дитинства. За бажання ви можете це змінити, поступово відпрацьовуючи нові стратегії поведінки. Для цього вам знадобиться час, терпіння та увага.

2. Якомога точніше визначайте, що ви можете змінити, а що — ні. 

Вчіться відпускати ситуації, на які ви не можете вплинути. Відмовтеся від нав'язування іншим свого бачення світу. Ваш світ від цього не постраждає.

3. Не наживайте собі ворогів, ображаючи та принижуючи у розмові співрозмовника. 

Навіть якщо людина не має рації, намагайтеся засуджувати вчинок, а не особистість.

4. Якщо у вас є почуття гумору і ситуація дозволяє — жартуйте. Гумор розчиняє гнів.

5. Намагайтеся подивитися на ситуацію очима співрозмовника і зрозуміти його логіку. 

Байдужість до думки опонента говорить про те, що ви не зацікавлені у вирішенні конфлікту, оскільки хочете домінувати над ним.

6. Якщо все ж таки гнів захлеснув вас, то пустіть його енергію у продуктивну діяльність. Наприклад, займіться спортом чи фізичною роботою.

7. Під час появи гніву спитайте себе: «Чим насправді я незадоволений? Яка з моїх потреб не задоволена? Що я можу зробити для того, щоб задовольнити цю потребу та покращити своє становище?» Якщо буде можливість, запишіть свої відповіді. Це допоможе вам контролювати свій гнів.

 

Матеріал підготувала психолог, сертифікований консультант Позитивної психотерапії Коваль Олена

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Що необхідно мати у разі надзвичайної ситуації

Під час перебування в умовах воєнного стану фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» рекомендують прості поради, що облегшать життя під час виникнення нестандартної ситуації.

У разі перебоїв з подачею світла слід заздалегідь забезпечити себе предметами першої необхідності: свічками, запальничками, ліхтариками та павербанками. Ці засоби можна розмістити в першій доступності в квартирі, щоб під час наступу темряви зразу запалити свічку чи ввімкнути ліхтарик.

Під час перебоїв з подачею води необхідно мати невеличкий запас чистої питної води у пляшках чи на розлив.

 В денний період  доби можна зібрати "Екстрену валізу".

«Екстрена валіза» – це узагальнене визначення базового набору речей, необхідного кожній цивільній людині, щоб вижити в будь-якій екстремальній ситуації.

Сьогодні «Екстрена валіза» (тривожний чемодан) повинна бути в кожній родині. Цивільний тривожний чемоданчик, як правило, являє собою укомплектований рюкзак об'ємом від 30 і більше літрів, що містить необхідний індивідуальний мінімум одягу, предметів гігієни, медикаментів, інструментів, засобів індивідуального захисту та продуктів харчування.

Цивільний тривожний чемоданчик призначений для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події, будь то землетрус, повінь, пожежа, загострена криміногенна обстановка, епіцентр військових дій і т.д.

Укладайте рюкзак так, щоб можна було швидко і без ускладнень знайти потрібну річ. Добре, якщо рюкзак укомплектований спеціальною накидкою від дощу. Перевагу треба віддавати рюкзаку, який зручно розташовується на спині, не сковує рухів і не розійдеться по швах в перші 30 хвилин.

У нього рекомендується покласти наступне:

1. Копії важливих документів в водонепроникній упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів – паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати. Серед документів варто тримати кілька фотографій рідних і близьких, з написаними на звороті адресами та номерами телефонів .

2. Кредитні картки та готівку. Необхідно мати при собі  невеликий запас грошей.

3. Дублікати ключів від будинку і машини.

4. Карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв'язку і обумовлене місце зустрічі вашої родини.

5. Засоби зв'язку та інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і FM діапазоні дозволить бути в курсі ситуації. Запасні батарейки до радіоприймача та мобільний телефон з зарядним пристроєм.

6. Ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього.

7. Компас, годинник (перевагу віддавайте водонепроникним).

8. Мультитул – багатофункціональний інструмент, зазвичай у вигляді складних пасатижів з порожнистими ручками, в яких заховані додаткові інструменти (лезо ножа, шило, пилка, викрутка, ножиці і т.п.)

9. Ніж, сокирка.

10. Сигнальні засоби (свисток  і т.д.)

11. Штук п'ять пакетів для сміття, об'ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати.

12. Рулон широкого скотча.

13. Шнур синтетичний 4-5мм, близько 20 м.

14. Блокнот і олівець.

15. Нитки та голки.

16. Аптечка першої допомоги. Аптечка повинна включати в себе: бинти, лейкопластир, вата, йод, активоване вугілля (інтоксикація), парацетамол (жарознижувальний), пенталгін (знеболююче), супрастин (алергія), іммодиум (діарея), фталазол (шлункова інфекція), альбуцид (очні краплі).

17. Ліки, які ви приймаєте (мінімум на тиждень) з описом способу застосування та дози; рецепти; прізвища та мобільні телефони ваших лікарів (слідкуйте за терміном придатності ліків).

18. Одяг: комплект нижньої білизни (2 пари) , шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в'язана шапочка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях). Зручне, надійне взуття.

19. Засоби гігієни: зубна щітка та паста, шматок мила, рушник , туалетний папір, кілька упаковок одноразових сухих хусток або серветок, кілька носових хусток, вологі серветки. Жінкам – засоби інтимної гігієни.

20. Приналежності для дітей (якщо необхідні).

21. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (краще металеву 0,5л), розкладний стаканчик.

22. Сірники (бажано, туристичні), запальничка.

23. Запас їжі на кілька днів – все, що можна їсти без попередньої обробки і не займає багато місця та довго зберігається. Запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати (вода не повинна бути застояною). Висококалорійні солодощі: кілька батончиків «Snickers» або «Шок» (до цих пір використовуються тактичними групами, як джерело живлення і енергії, що володіє малою вагою), жменю льодяників. Набір продуктів: пару банок тушонки, галети, суп-пакети, м'ясні та рибні консерви. Якщо  дозволяє місце: крупа перлова, гречана, рис, пшоно, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати і т.п.

Цей список доповнюється і коригується за вашими потребами. Приблизний обсяг рюкзака становить близько 30 літрів. Вага рюкзака не повинна перевищувати 50 кг.

За консультацією наших фахівців дзвоніть за телефоном 0916150998, Ви отримаєте доцільну пораду чи психологічну підтримку. Бережіть себе!

Наші контакти:

Сайт: dovira.kh.ua;

Facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy;

Іnstagram: slobidsky_csssdm;

Телефон: +380916150998.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

COVID-19 в умовах війни

Фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» занепокоєні ситуацією з корона вірусом  COVID-19 в умовах війни тому розгляд цього питання може бути доречним.

Європейський Союз оголосив про припинення надзвичайної ситуації з коронавірусом, оскільки тиск на лікарні зменшується, а країни блоку знімають обмеження. На даний час точно не відомо про кількість хворих на COVID-19, тому що в Україні в умовах війни практично відсутнє системне тестування людей на корона вірус. Загалом, за даними Центру громадського здоров'я, це в середньому десь півтори тисячі тестів на добу. Точна кількість хворих не вказується, але напрям спаду показників хвороби  на захворюваність знижений.

Для людей, що проживають в умовах війни масковий режим не виконується. Та людей в цьому засуджувати не можна, це можна вважати як додаткове хвилювання, але інколи в супермаркетах та на вулиці можна зустріти поодиноких осіб , що носять маску. Зараз у корона вірусі домінує штам  Омікрон, він не такий смертельний як Дельта, але звичайно берегти себе потрібно, хоча носити маску людям психологічно не комфортно.

Наразі вакцинуватись можна, але це не є обов’язковим. Вакцини в лікарнях та поліклініках є в наявності,знову відкрились центри вакцінування. Якщо мати зайву хвилину, можна зробити вакцину але головне мати  бажання вакцинуватись.

Світовій спільноті подолати корона вірус не вдалося, і в якийсь момент стало зрозуміло, що не вдасться, корона вірус буде нашим супутником на довгі роки, та шкода від нього буде така, що можна безпечно з ним співіснувати як з такими хворобами як грип та ОРВ. Можна вважати, що це буде ще одне інфекційне захворювання, яке буде циркулювати та періодично з’являтись та потім йти. І так щороку. Коронавірус вдалося взяти під контроль, звикнути до нього та жити нормальним життям разом з ним. Потрібно себе берегти.

Наші контакти:

Сайт: dovira.kh.ua;

Facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy;

Іnstagram: slobidsky_csssdm;

Телефон: +380916150998.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Соціальна робота

На початку осені, в перший вівторок вересня 06.09.2022 року, провідний фахівець із соціальної роботи провела зустріч з підобліковими особами Філії Державної установи "Центр пробації" по Слобідському району м. Харкова.

Метою зустрічі було з'ясування та вирішення різних соціальних питань. Осіб хвилювала робота міського центру зайнятості, постановка на облік, пошук роботи, тощо. Також, зверталися з питанням психологічної підтримки у разі виникнення особистісних труднощів чи зниження мотивації. В усіх, хто спілкувався з фахівцем із соціальної роботи, був позитивний настрій. Лише одна особа відмовилась від підтримки. На загал, зустріч в стінах Держпрому пройшла цікаво та змістовно.

Більш детальну інформацію Ви можете отримати у Відділі соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Чекаємо на Вас за попереднім записом за тел. 0916150998.

Дотримуйтеся правил під час сигналу тривоги

та спускайтесь в укриття!

Бережіть себе!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Соціальна робота з сім`ями

Фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" проводять консультації мешканцям Слободского району з різних питань, сприяють в отриманні гуманітарної допомоги сім'ям з дітьми та наданні психологічної підтримки родинам, що потерпають внаслідок воєнного стану та активних бойових дій в м. Харкові.

 

У разі виникнення питань працівники Відділу готові Вас підтримати у цей не легкий час у межах компетенції.                

Прийом громадян відбувається за попереднім записом за телефоном: +380916150998.

Сайт: dovira.kh.ua

Facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

Іnstagram: slobidsky_csssdm

Звертаємо Вашу увагу, що у зв'язку з активними військовими діями та загрозою артилерійських обстрілів м. Харкова орієнтовний графік роботи може мінятися.

Дотримуйтеся правил під час сигналу тривоги та спускайтесь в укриття!

Бережіть себе!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Соціальна робота з мешканцями Слобідського району м. Харкова

Працівники Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" відвідують сім'ї з дітьми, проводять інформаційну кампанію серед мешканців Слободского району з різних питань, підтримують психологічно та покращують емоційний стан.

 

У разі виникнення питань працівники Відділу готові Вас підтримати у цей не легкий час у межах компетенції.                

Прийом жителів відбувається за попереднім записом за телефоном: +380916150998.

Сайт: dovira.kh.ua

Facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

Іnstagram: slobidsky_csssdm

Звертаємо Вашу увагу, що у зв'язку з активними військовими діями та загрозою артилерійських обстрілів м. Харкова орієнтовний графік роботи може мінятися.

Дотримуйтеся правил під час сигналу тривоги та спускайтесь в укриття!

Бережіть себе!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

# Рубрика: поради психолога

Після довгих років самотнього життя, як і після розриву тривалих відносин, досить  важко зважитися на створення чогось нового. Наступні рекомендації допоможуть вам подолати сумніви та тривожність, які виникають перед вступом у нові стосунки. 

Практикуйте щирість.

Тривожність та закритість заважає ділитися переживаннями. 

Існує безліч книг про те, як зав'язати розмову, зачарувати співрозмовника та викликати в нього інтерес. Проте справжні стосунки завжди ґрунтуються на відкритості. 

Однак послаблення захисту — останнє, на що зважиться тривожна людина. Бути щирим означає подолати страх перед незнайомою людиною й дозволити їй дізнатися про ваші думки та переживання. 

На ділі досить просто говорити людям про те, що ви насправді думаєте та відчуваєте. Це допомагає іншим побачити, що для вас є цінним і важливим.

Боріться зі страхом осуду.

Підвищена тривожність змушує  переоцінювати рискіпливість  партнера. Якщо щось йде не так, ми машинально звинувачуємо себе. 

Може виникнути  припущення, що партнер помічає лише наші помилки та недоліки. Насправді це не так. Більше того, ваш партнер, скоріш за все, хвилюється не менше, ніж ви. 

Знайдіть внутрішню цінність.

Здається, коли ми насторожені, то правильно реагуємо на поведінку інших людей. Однак це не завжди так. 

Саме тривога змушує звертати увагу переважно на негативні сторони спілкування або взагалі надумувати їх на порожньому місті. А отже, існує ризик потрапити в полон своїх страхів та забобонів.

Для того, щоб вийти з цього хибного кола, потрібно зміцнювати почуття власної гідності.

Якщо ви задоволені собою, знаєте собі ціну і приймаєте свій життєвий досвід як належне, то ймовірність того, що ви займатиметеся самоїдством, буде занадто мала. Саме приборкання внутрішнього критика допоможе вам діяти більш розкуто.

Уникайте катастрофічного мислення.

Особливістю даного стилю мислення є схильність зводити будь-яку негативну ситуацію в розряд стихійного лиха. 

         Нижче  корисна практика:

▪Спробуйте абстрагуватися від того, що відбувається в голові, та того, що говорить внутрішній голос. 

▪Згадайте, що страх, як кажуть, має великі очі. Він спотворює загрози та відтворює в уяві лише негативні варіанти розвитку подій. 

▪Запишіть думки, які викликає перспектива нового побачення, та проаналізуйте те, наскільки вони реалістичні.

Розвивайте емоційну свідомість.

Тривожність підживлюється думками про минуле та майбутнє. 

 Ми або думаємо, що може статися, або знову і знову переживаємо ситуації з минулого. Все це забирає сили та заважає діяти. Альтернатива такому блуканню розуму — усвідомлення. 

 Зосередьтеся на тому, що відбувається тут і зараз.

 

Авторка, психологіня, консультант з Позитивної психотерапії Коваль Олена

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Що робити з війною «всередині нас»

«Війна вже всередині кожного українця»: на лінії фронту вона фізична, поза ним - вона психологічна.

Що відбувається з нами, як змінюються наш настрій під час війни? Як це може вплинути на кожного з нас? Як зменшити негативні наслідки?

Коли в країні триває війна, будь-яка людина починає відчувати тривогу і страх. Тривога та переживання у відповідь на загрозу життю та здоров’ю — це нормальна фізіологічна реакція. Якщо людина абсолютно нічого не боїться, то це, скоріше, психічне порушення, наприклад депресія або апатія. Тобто надмірна тривожність може призвести до психічних розладів, тому необхідно уберегти себе від такого стану.

Як впоратися з негативною інформацією? Інформаційна атака — є найбільш травматична в ситуації воєнної загрози. Оскільки масова паніка негативно впливає на адекватність реакцій людини, то психологи просто радять:

Перша порада — необхідно припинити постійно шукати інформацію щодо дій агресора. Пам’ятайте, що від новин, від інформації можна постраждати більше, ніж від перебування безпосередньо в зоні терористичної атаки, війни тощо.

Друга порада — плануйте майбутнє! Не «заморожуйте», принаймні у своїй голові, ніяких планів. Всі зараз зосереджені на новинах, де які ракети, танки, бази розміщення військ ... Не варто акцентувати на цьому свою увагу.

Третя порада — турбуйтеся про когось. Це насправді працює, тому знайдіть об’єкт/суб’єкт, про який ви будете турбуватися, і рівень вашої тривожності значно знизиться.

Четверта порада — займіться активною роботою. Не сидіть на місці, не чекайте чогось, обов’язково продовжуйте жити, виконуючи прості побутові справи — це допоможе вашому тілу позбутися фізичної напруги, викликаної тривожністю.

П’ята порада — відмовтесь від вживання алкоголю. Під час сп’яніння людина досить емоційно вразлива, і рівень тривоги лише посилюється. Якщо ви вже відчуваєте тривогу, з якою не можете самостійно впоратися, краще зверніться до спеціаліста психолога, а не до психотропних речовин.

Шоста порада — антистресова поведінка. Це насамперед сон 7-8 годин, здорове харчування та фізична активність. Такі базові речі допоможуть бути в гармонії зі своїм тілом та повернуть почуття захищеності.

Сьома порада — переживайте неприємності лише по мірі їх надходження. Не потрібно додумувати, фантазувати, перебирати в голові різні варіанти розвитку події. Такі думки точно не слугуватимуть емоційній стабільності.

Пам’ятайте - на одну негативну емоцію у вас повинно бути сім позитивних, щоб жити далі і робити крок в майбутнє..

Якщо Ви маєте потребу отримати психологічну допомогу та підтримку щодо попередження негативних наслідків впливу війни на Вас  – можете звернутися до нас.

Наші контакти:

Відділ соціальної роботи по Слобідському району

Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»,

Адреса: м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45,46,47;

тел. 0916150998, 725-26-86, 725-26-87.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Відтепер внутрішньо переміщені особи можуть отримувати виплати навіть у разі втрати паспорта

Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» інформує всіх мешканців району, що з 7 серпня 2022 року внутрішньо переміщені особи, які втратили паспорт, мають можливість ставати на облік та оформлювати виплати на проживання.

Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» інформує всіх мешканців району, що з 7 серпня 2022 року внутрішньо переміщені особи, які втратили паспорт, мають можливість ставати на облік та оформлювати виплати на проживання.

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України від 1 липня 2022 р. № 755, ініційованій Мінреінтеграції спільно з Мінсоцполітики та Державною міграційною службою України. 

"Зміни суттєво спрощують отримання послуг людям, які перемістилися із районів бойових дій та втратили документи. Відтепер вони можуть ставати на облік, реєструватися та отримувати допомогу від держави як внутрішньо переміщені особи навіть без наявності паспорта. Натомість внутрішньо переміщеній особі достатньо надати довідку від Державної міграційної служби України або тимчасовий документ, який посвідчує особу під час воєнного стану – Є-Документ, доступний у застосунку «Дія».

Довідку про те, що особа звернулась за оформленням паспорта (ID-картки або паспорта-книжечки), можна отримати у підрозділах Державної міграційної служби України, у центрах надання адміністративних послуг або в центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс», якщо особу ідентифіковано за відомостями Єдиного державного демографічного реєстру або відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби. 

Більш детальну інформацію Ви можете отримати у Відділі соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Чекаємо на Вас за попереднім записом за тел. 0916150998.

Дотримуйтеся правил під час сигналу тривоги

та спускайтесь в укриття!

Бережіть себе!

Записів з 1 по 10Всього: 17