Корисні посилання

Архів

Пільги для учасників АТО/ООС та членів їх родин, передбачені чинним законодавством України, порядок їх отримання

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» підготував для вас корисну інформацію щодо пільг для учасників АТО/ООС та членів їх родин, передбачені чинним законодавством України, порядок їх отримання.

Відповідно до Закону України 22 жовтня 1993 № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (зі змінами) та постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням» (зі змінами).

 

Які пільги передбачені учасникам АТО/ООС та їх родинам:

 

1. Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Санаторно-курортне оздоровлення здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті (актуальну інформацію що видільних коштів ви зможете дізнатися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1082-20#Text).

Забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів здійснюється згідно з медичними рекомендаціями у порядку черговості:

1) учасників бойових дій - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

2) осіб з інвалідністю внаслідок війни - позачергово щороку строком на 18-21 день;

3) осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:

- I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

- III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;

4) постраждалих учасників Революції Гідності - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;

5) учасників війни - не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.

Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.

Перелік базових послуг, що надаються особам відповідно до медичних рекомендацій і входять до вартості путівки, затверджується Мінветеранів.

Які документи треба подати до управління соціального захисту населення адміністрації Харківської міської ради для отримання санаторно-курортної путівки

- заяву;

- медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

- копію посвідчення УБД;

- копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в АТО/ООС.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку у Управлінні соціального захисту населення адміністрації Харківської міської ради за зареєстрованим місцем проживання.

 

2. 75знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на родину); 75% знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на родину.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75% знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на родину); 75% знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

Хто з членів родини пільговика має право отримувати пільги:

- дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);

- неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;

- особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі;

- непрацездатні батьки;

- особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Знижка плати за користування житлом та комунальними послугами надаються учасникам АТО/ООС та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього, без урахування середньомісячного сукупного доходу родини.

 

3. Медичне обслуговування.

Яку безоплатну медичну допомогу Ви зможете отримати?

- безоплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

- першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);

- щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;

- першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.

Щоб отримати медичну допомогу необхідно звернутися до закладів охорони здоров’я Харківської міської ради та пред’явити посвідчення «Учасник бойових дій».

 

4. Безкоштовний проїзд один раз на два роки (туди і назад) міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50% знижкою.

Для реалізації цієї пільги вам треба звернутися до Військового комісаріату за місцем фактичного проживання та отримати відповідні талони на проїзд. Підставою для видачі талонів є посвідчення «Учасник бойових дій».

Окрім того, учасники бойових дій мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі на території одного району, однієї області та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.

 

5. Першочергове забезпечення житловою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Для зарахування на пільгову чергу щодо отримання земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва необхідно звернутися до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області за адресою: м. Харків, вул. Космічна, буд. 21.

 

6. Безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників бойових дій (протезно-ортопедичними виробами, кріслами колісними, засобами для самообслуговування та пересування).

До технічних та інших засобів реабілітації, якими забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю та інші окремі категорії населення здійснюється через управління соціального захисту населення адміністрації Харківської міської ради, Харківської міської ради, належать:

- протезно-ортопедичні вироби, у тому числі ортопедичне взуття;

- спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;

- засоби для пересування;

- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

- меблі та оснащення;

- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Щоб отримати технічне забезпечення вам потрібно стати на облік до управління соціального захисту населення адміністрації Харківської міської ради за фактичним місцем проживання та подати такі документи:

- заяву про взяття на облік;

- паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або свідоцтво про народження (для дітей віком до14 років);

- висновок МСЕК про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю (для дітей з інвалідністю - висновок ЛКК) - у разі коли особа вперше звертається до органів соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;

- індивідуальна програма, що містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

- рішення ВЛК чи висновок ЛКК (для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність);

- довідка органу внутрішніх справ про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством (для постраждалих внаслідок антитерористичної операції з числа мирних громадян України, які проживали в районі проведення антитерористичної операції, районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення ООС та яким не встановлено інвалідність);

- документ, що містить інформацію про місце проживання/перебування особи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції, районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення ООС, виданий уповноваженим органом за місцем проживання такої особи;

- витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення ООС.

- копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

- посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги.

Законний представник особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи подає документи, що посвідчують його особу та підтверджують її спеціальний статус та повноваження.

 

7. Одноразова грошова компенсація за належні для отримання житлового приміщення.

Особи, які мають право на одержання грошової компенсації:

Члени сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції ООС забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, статус яким надано відповідно до абзаців 5 - 8 пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і які перебувають на квартирному обліку, за категоріями у такій черговості.

Документи які треба подати до управляння соціального захисту населення Харківської міської ради або до центрів надання соціальних послуг «Прозорий офіс»:

- заява;

- документ, що посвідчує особу заявника, а у разі подання документів законним представником чи уповноваженою особою – документи, що посвідчують особу тих осіб, від імені яких подається заява, а також документ, який надає повноваження законному представникові чи уповноваженій особі представляти таких осіб, оформлений відповідно до законодавства;

- документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті);

- посвідчення учасника АТО/ООС;

- довідка Харківської міської ради про взяття заявника та членів його родини (для малолітніх за наявності) на квартирний облік;

- акт обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири) (в разі потреби)

Додатково! Для осіб з інвалідністю в наслідок війни подаються та документи:

 - довідка керівника Антитерористичного центру при СБУ, Генерального штабу Збройних Сил, або рішення суду про встановлення факту добровільного забезпечення або добровільного залучення особи до забезпечення проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції ООС;

- довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності;

- згода (викладена письмово у довільній формі) членів родини особи з інвалідністю (крім малолітніх (до 14 років) та неповнолітніх (до 18 років) дітей), на яких нараховується грошова компенсація, щодо включення їх у розрахунок грошової компенсації;    

- документа військово-лікарської комісії, в якому визначено причинний зв’язок отриманих захворювань, поранень, контузій і каліцтв (свідоцтва про хворобу, довідки, витягу з протоколу, акта медичного огляду, постанови тощо), – у разі неможливості підтвердження причинного зв’язку поранення, контузії, каліцтва або захворювання з безпосередньою участю в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції ООС, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

 

8. Дітям військовослужбовців, які мають статус учасника бойових дій, за місцем проживання їх сімей у першочерговому порядку надаються місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах.

 

9. Державна цільова підтримка для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.

Дітям осіб, визнаних учасниками бойових дій, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних навчальних закладах, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Документи, які підтверджують право на одержання державної цільової підтримки, є:

- для осіб, визнаних учасниками бойових дій - посвідчення учасника бойових дій, перевірка якого проводиться шляхом надіслання навчальним закладом запиту до Єдиного державного реєстру учасників бойових дій, ведення якого здійснює Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції;

- для дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій - свідоцтво про народження дитини та посвідчення учасника бойових дій (батька або матері);

- для осіб, які загинули (померли) або пропали безвісти під час участі антитерористичної операції, - посвідчення члена родини загиблого (дітям загиблих осіб до досягнення ними 16-річного віку - довідка, що видається матері або іншому повнолітньому члену родини загиблої особи, або опікуну).

«Посвідчення члена родини загиблого» видається управлінням соціального захисту населення адміністрацій Харківської міської ради за місцем реєстрації громадянина.

У разі коли особа, яка претендує на отримання державної цільової підтримки є неповнолітньою, заява подається особою, яка в установленому законом порядку представляє її інтереси.

 

10. Переведення дітей учасників АТО/ООС на вакантні місця державного або регіонального замовлення.

Які діти підлягають переведенню на вакантні місця державного або регіонального замовлення: якщо вони зараховані на навчання за іншими джерелами фінансування на відкриту або фіксовану (закриту) конкурсну пропозицію, зокрема, діти, один з батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення ООС бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення ООС бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

*Вказані особи підлягають першочерговому переведенню незалежно від конкурсного балу.

Вказані особи підлягають переведенню, якщо отриманий ними конкурсний бал менший від прохідного бала (мінімальний бал, який дав можливість отримати рекомендацію до зарахування на місця державного замовлення за цією конкурсною пропозицією за загальним конкурсом) не більше ніж на 15 балів (на 25 балів для спеціальностей, яким надається особлива підтримка, зокрема для військових, педагогічних, аграрних, природничих та інженерних спеціальностей);

Діти осіб, визнаних учасниками бойових дій, підлягають переведенню в порядку черговості після дітей, один з батьків яких загинув у районі проведення антитерористичної операції, під час участі у Революції Гідності, бойових дій на території інших держав або під час виконання ним обов’язків військової служби.

 

11. Оздоровлення та відпочинок дітей учасників АТО/ООС

Діти віком від 7 до 18 років направляються до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Державні органи забезпечують дітей пільгової категорії путівками до санаторно-курортних, дитячих закладів – оздоровлення не більше одного разу на рік за рахунок коштів державного бюджету. Путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку можуть надаватися безоплатно або з частковою оплатою у розмірі 20%, 30% чи 50% вартості путівки, яка сплачується за рахунок батьків (осіб, які їх замінюють) або інших джерел, не заборонених законодавством.

Документи, які потрібно подати до комітетів сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради

- заява про оформлення пільг;

- оригінал та копія посвідчення про право на пільгу;

- оригінал та копія паспорту пільговика (стор. 1, 2 та сторінка, де зазначена остання реєстрація або зняття з реєстрації);

- оригінал та копія довідки пільговика про присвоєння ідентифікаційного номера;

- довідка про склад родини;

- оригінал та копії свідоцтва про народження неповнолітніх дітей пільговика;

Користування пільгами можливе тільки при наявності посвідчення учасника бойових дій.

Забільш детальною інформацією звертайтеся до комітетів сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради за фактичним місцем проживання.

Адреси та телефони управлінь соціального захисту населення Харківської міської ради, комітетів сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради ви зможете знайти за посиланням: http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=2&id_kategorii=9

Призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» підготував для вас корисну інформацію щодо призначення і виплати соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Відповідно до Закону України від 01.06.2000 № 1768-III «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (зі змінами) та постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» (зі змінами) державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Малозабезпечена сім’я - це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї (актуальну інформацію щодо прожиткового мінімуму ви зможете дізнатися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1082-20#Text).  

 

Які документи необхідні для отримання допомоги:

- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;

- заява, яка складена за формою, встановленою Мінсоцполітики;

- декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

- довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у Головному управлінні Державної податкової служби у Харківській області, Головному управлінні Пенсійного фонду України у Харківський області, Управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Харківській області тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом управляння соціального захисту населення адміністрації району Харківської міської ради. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру.

Для призначення допомоги на наступний строк уповноважений представник сім’ї подає заяву і декларацію про доходи та майно.

- довідку встановленої форми про безпосередню участь особи в антитерористичній операції або здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, що здійснюються шляхом проведення операції Об’єднаних сил (ООС) (за наявності).

Додатково:

-  для внутрішньо перемішених осіб подається довідка внутрiшньо перемiщеної особи та її копія;

‑  для усиновлюючих осіб подається копія рішення про усиновлення (за наявості оригіналу).

 

Хто включається до складу сім’ї при визначені права на допомогу:

- чоловік, дружина;

- рідні, усиновлені та підопічні діти цих осіб віком до 18 років, а також діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (в тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів освіти і вступом до іншого закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців) до досягнення 23 років і не мають власних сімей;

- неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи, які проживають разом з батьками;

- непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів;

- особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею;

- жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю і мають спільних дітей.

При цьому діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти до досягнення 23 років і не мають власних сімей, включаються до складу сім’ї незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування.

Водночас до складу сім’ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Інформація про склад малозабезпеченої сім’ї заявника зазначається в декларації. Якщо заявник вже отримує будь-який із видів державної допомоги, які призначаються органами соціального захисту населення, відомості про розмір допомоги враховуються цим органом без необхідності її декларування.

 

Строк протягом якого виплачується допомога

Державна соціальна допомога призначається на 6 місяців з місяця звернення за її призначенням.

Для призначення соціальної допомоги на наступний строк уповноважений представник сім’ї подає заяву і декларацію про доходи та майно.

 

Розмір допомоги малозабезпеченим сім’ям

Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім’ї.

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму встановлюється виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України і затверджується одночасно з прийнятим Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Державна соціальна допомога виплачується один раз на місяць за зареєстрованим місцем проживання або за місцем проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї та перераховується через виплатні об’єкти Укрпоштою або на рахунок, відкритий в установі уповноваженого банку, за вибором отримувача.

Не отримана своєчасно з вини малозабезпеченої сім’ї державна соціальна допомога може бути отримана в наступному місяці, але не пізніше ніж через один місяць після закінчення строку, на який таку допомогу призначено.

Якщо уповноважений представник малозабезпеченої сім’ї з незалежних від нього причин (відрядження, хвороба, смерть близької людини тощо), які підтверджено відповідними документами, не отримав у визначений строк державну соціальну допомогу, її може бути виплачено у разі, коли звернення надійшло не пізніше ніж через три місяці після закінчення строку, на який таку допомогу призначено.

Звертаємо увагу, як що у родині є дитина яка перебуває на повному державному утриманні, перебуває вдома під час канікул або карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, малозабезпечена сім’я має право звернутися за призначенням державної соціальної допомоги за повні місяці перебування дитини вдома на підставі довідки закладу освіти про те, що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні. При цьому дитина включається до складу малозабезпеченої сім’ї і державна соціальна допомога призначається (перераховується) на період перебування дитини вдома і виплачується за повний місяць.

Витрати на виплату державної соціальної допомоги покриваються за рахунок коштів державного бюджету.

 

Куди звертатися за допомогою

За допомогою звертайтеся в управління соціального захисту населення адміністрації Харківської міської ради за фактичним місцем проживання або у центри надання соціальних послуг «Прозорий офіс». Контакти та адреси ви зможете дізнатися у зображенні, яке додається до статті або за посиланням http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=2&id_kategorii=9.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами приймаються від громадян Управліннями соціального захисту населення адміністрацій районів м. Харкова лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи Кабінету Міністрів України та Харківської міської ради або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

Записів з 1 по 2Всього: 2