Корисні посилання

Архів

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Cоціальна історія

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" надає соціальні послуги внутрішньо переміщеним особам, які компактно проживають у гуртожитках на території нашого району.

Одним із напрямів роботи відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам з нещодавно деокупованих територій Харківської області, що компактно мешкають у нашому районі в студентських гуртожитках, які спорожніли після початку збройної агресії Російської Федерації.

Завітавши до одного з гуртожитків, спеціалісти Відділу під час спілкування з комендантом дізналися, що серед мешканців є чоловік, якого військові знайшли непритомним у Купянську і вивезли до Харкова, допомігши оселитися в гуртожитку. У нього не було жодних документів, Олексій (ім’я змінене) не пам’ятав, звідки він і як потрапив до Куп’янська. Обличчя чоловіка одній із фахівчинь із соціальної роботи видалося знайомим. Відомо, що спеціалісти із соціальної роботи – трохи детективи, адже дуже часто ті, хто отримують соціальні послуги, кажуть неправду, тому доводиться перевіряти всі відомості, отримані від людей, на істинність. Так і у випадку з Олексієм спеціаліст вирішила перевірити свою здогадку. Вона поїхала до тієї частини міста, де ймовірно могли знати цього чоловіка, і поспілкувалася з місцевими жителями та дільничним інспектором поліції.  Дійсно, люди впізнали Олексія, розповіли, що він був прихильником «зеленого змія», до того ж у нього наявні ментальні порушення. Шахраї скористалися його згубною звичкою, напоїли, позбавили  документів на житло, продали квартиру в Харкові, замість цього купили будиночок у сільській місцевості Харківської області, а чоловіка побили й вивезли до Куп’янська, де його і було знайдено. Олексій упізнав свій, уже колишній, будинок. Відділом були залучені волонтери, які займаються відновленням документів чоловіка. Також стало відомо, що у нього був біометричний паспорт, тому за відбитком пальця його нескладно буде відновити. Наявність документів дасть можливість чоловікові, по-перше, бути повноцінним членом держави, а, по-друге, стати власником житла, хоч і не у великому місті, але все ж таки там Олексій зможе владнати свій побут і нормалізувати життя.

Київський р-н

Державні виплати ВПО: що нового?

Досить часто внутрішньо переміщені особи стикаються з різними ситуаціями, які так чи інакше пов’язані із отриманням державних виплат.

Так, у разі внесення змін щодо місця проживання внутрішньо переміщеної особи (ВПО) через застосунок Дія державні виплати виплачуються у звичайному порядку. Додатково звертатися до органів соціального захисту населення у такому разі не потрібно. Разом з тим, якщо виникають додаткові питання щодо нарахування виплат ВПО, необхідно звернутися до Управління соціального захисту населення (УПСЗН) вже за новим місцем фактичного проживання.

У випадку, якщо грошові виплати призупинено після зміни місця проживання, вирішити питання можливо лише через звернення до УПСЗН за новим місцем реєстрації. Зробити це можна особисто або через Укрпошту. Для з’ясування точної адреси найближчого поштового відділення варто відвідати сайт Обласної державної адміністрації/Обласної військової адміністрації або Департаменту соціального захисту населення.

Якщо після подачі заяви на отримання державної допомоги ВПО у застосунку Дія ви отримали відмову не варто відразу опускати руки. Після подачі вона направляється на опрацювання і лише через певний час по ній приймається відповідне рішення. Після цього у електронному застосунку статус поданої заяви змінюється на відповідний результат – схвалення або відмову.

Варто зазначити, що застосунок Дія є технічним адміністратором послуги щодо подачі заяв онлайн, але він не опрацьовує заяви і не призначає виплати.

У разі отримання відмови через застосунок необхідно відразу звернутися до найближчого УПСЗН і з’ясувати її причину. Для отримання більш детальної інформації з приводу державних виплат ВПО необхідно звернутися до Національної сервісної служби України за телефоном: 044-289-87-89 або подати електронне звернення на порталі Урядового контакт центру https://ukc.gov.ua.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Янголяткам також потрібна допомога

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" надає соціальні послуги особам з деокупованих територій Харківської області, що нині мешкають у нашій громаді.

Життя дуже складне і може принести багато несподіванок, часто не дуже приємних, які, однак, потребують свого розв’язання для подальшого нормального існування та отримання радості від кожного прожитого дня. Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» хоче поділитися історією жінки, яка потрапила у досить скрутне становище.

Селище, де жила вагітна Христина (ім’я змінене), перебувало в окупації, будинок, у якому вона мешкала, став непридатним для життя. Обставини склалися так, що народжувати дитину їй довелося в одному з російських міст. Потім вона змушена була разом з новонародженою дитиною перетнути кордони багатьох європейських країн, щоб зустрітися зі своїми іншими дітьми, яких ще до початку війни влаштовано до патронатної родини, а з настанням воєнних дій евакуйовано до Нідерландів. Після нетривалого перебування там і спілкування з дітьми жінка повернулася до України. Сталося так, що в Росії маленькій новонародженій дівчинці було видано російське свідоцтво про народження. Після повернення на Батьківщину у Христини виникло питання щодо оформлення українського свідоцтва про народження.

За сприяння Відділу родині було виділено гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, одягу для маленької дівчинки, що було дуже необхідним для них, враховуючи обставини їхнього життя. Також жінку направлено до Благодійного фонду «Право на захист», специфікою роботи якого є допомога внутрішньо переміщеним особам. Сподіваємося на позитивне розв’язання проблем Христини, оформлення відповідних документів, виплат і пільг, передбачених чинним законодавством України.  

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Різдвяна радість

Співпраця відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" та соціальних партнерів зробила можливим надання гуманітарних наборів особам з інвалідністю, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Новорічні та Різдвяні свята – час, якого чекають не тільки діти, а й дорослі. Незважаючи на дуже складне сьогодення і трагічні події останнього року, людям хочеться приємних вражень та емоцій, є бажання отримати частинку позитиву, який, наче промінчик лагідного весняного сонечка, зігріє душу і дасть наснагу жити далі. Щоб зробити більш яскравим життя мешканців гуртожитку, де живуть особи з інвалідністю, які перемістилися нещодавно з деокупованих територій Харківщини, відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» за сприяння соціальних партнерів – соціологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, громадської організації «Необмежені можливості» та особисто Марини Литовченко – чемпіонки світу з настільного тенісу, чемпіонки Паралімпійських ігор 2020 року, – зробив можливим до Різдва подарувати радість людям, передавши їм святкові гуманітарні набори. Приємно було дивитися на радісні обличчя і відчувати причетність до маленького чуда, що стало результатом плідної співпраці Відділу та соціальних партнерів!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Скасувати статус ВПО автоматично можна буде і на порталі Дія. Бета-тест

Для українців створено зручний державний сервіс.

Якщо ви були вимушеним переселенцем і повернулися додому, записуйтеся на бета-тест скасування статуса ВПО на порталі Дія. Для цього треба:

✅ мати довідку ВПО в Дії,
✅ зареєструватися за посиланням: @diia_beta_bot

Це все! Зручно. Непомітно. Людяно.

Послуга реалізується Мінцифрою спільно з Міністерством соціальної політики України за підтримки «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Робоча зустріч з представником Червоного Хреста

Проведення робочої зустрічі фахівцями відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" з представником районного управління Червоного Хреста України, метою якої стало сприяння в отриманні допомоги сімьям з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб мешканців району.

З метою налагодження співпраці фахівці Відділу соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" відвідали районний відділ Товариства Червоного Хреста в міста Харкова.

В ході зустрічі спеціалістами були обговорені питання допомоги сімьям з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб,що є отримувачами послуг Відділу.

Представники Червоного Хреста надали інформацію про наявну допомогу таким сімьям. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Працюємо задля перемоги! Допомаємо одне одному!

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Збільшено державні компенсації для надавачів житла вимушеним переселенцям

Фахівці відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» надають соціальну послугу консультування родинам та роз`яснюють нові умови отримання державної компенсації за житло – комунальні послуги з 1 жовтня 2022 р. тим, хто безкоштовно надає прихисток внутрішньо переміщеним особам із тимчасово окупованих територій або зон бойових дій.

Постановою Кабінету Міністрів України №1094 від 30.09.2022 р. «Про внесення змін до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб», розширено можливості розселення даної категорії громадян. Зокрема, удвічі збільшується розмір компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям у межах соціальної програми «Прихисток». Власники житла, що розмістили чи розмістять переселенців зі статусом внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з 01.01.2022 р. по 31.03.2023 р. отримуватимуть 900 грн замість 450 грн за кожну таку особу на місяць. Це стало можливим завдяки оновленому Меморандуму про співпрацю Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Товариства Червоного хреста України.

Отримати компенсацію за розміщення переселенців власники житла можуть одним з трьох доступних шляхів:

- звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та подати необхідну інформацію;

- самостійно подати інформацію через сайт «Прихисток» (www.prykhystok.gov.ua);

- подати інформацію через програму «Дія».

Серед мешканців материкової України на безкоштовне проживання мають право особи, які проживали на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення військових (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні; особи, житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження через агресію РФ в Україні. При цьому, відповідна інформація має бути внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ. Як альтернатива, має бути подане документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування самого факту пошкодження/знищення нерухомого майна.

Фахівці відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" при проведенні роз`яснювальної роботи звертають увагу на те, що при нарахуванні субсидій компенсації на комунальні послуги не будуть обчислюватися як отриманий дохід, що є гарним стимулом для тих, хто приймає або буде приймати у себе вимушених переселенців. Крім того, постановою КМУ №1094 від 30.09.2022 р. розширено перелік закладів, які отримають компенсацію за комунальні послуги, якщо прихистять внутрішньо переміщених осіб. Таке право тепер мають не лише державні та комунальні підприємства, а і фізичні особи – підприємці, юридичні особи, релігійні організації й інші,- всі, які готові прихистити внутрішньо переміщених осіб. Робота триває.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Робоча зустріч зі службою у справах дітей

Під час робочої зустрічі фахівців відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова та спеціалістів Служби у справах дітей по Шевченківському району обговорювалися актуальні питання стосовно отримувачів послуг.

Взаємодія  з соціальними партнерами відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є важливим фактором успішного та дієвого функціонування Відділу. Його фахівці зустрілися зі спеціалістами Служби у справах дітей по Шевченківському району Департаменту служб у справах дітей. Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання стосовншо отримувачів послуг, зокрема, щодо фактів неналежного виконання батьківських обов’язків мешканцями гуртожитків, де масово проживають родини з деокупованих територій Харківської області. Спільним рішенням було заплановано вихід до цих помешкань із залученням фахівців з відповідних структурних підрозділів Національної поліції, управління освіти, медичних закладів. Для мешканців гуртожитку буде важливим роз’яснення їх прав та можливостей отримання необхідних послуг відповідно до чинного законодавства.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Соціальна історія родини Юлії

Допомога фахівцями із соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" багатодітній родині, що проживає на теріторії району.

Родина Юлії (ім’я змінено) відноситься до категорії внутрішньо переміщених, що на даний час проживають на теріторії району. Складні життєві обставини також були посилені втратою документів всіх членів родини внаслідок неодноразової зміни місця проживання та малозабезпеченістю.

В ході роботи з сім’єю жінку було проконсультовано, щодо відновлення втрачених документів, надано продукти харчування за сприяння соціальних партнерів. Матір  було направлено до районного Управління соціального захисту населення та проконсультовано щодо запису в електронній черзі Державної міграційної служби.

За сприяння Комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Індустріальному району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту родина з настанням холодів отримала обігрівач.

На поточному тижні фахівці відвідали родину. З жінкою провели бесіду з навичок планування бюджету та відповідального батьківства.

На даний час робота з родиною триває.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Соціальна історія родини з деокупованої громади Харківщини

Соціальна історія допомоги родині К. фахівцями Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" .

До Відділу соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" звернулася родина з деокупованої громади Харківської області, що зараз проживає на теріторії району.
В ході розмови з батьком двох неповнолітніх дітей спеціалістами було з'ясовано, що під час виїзду на підконтрольну територію чоловік загубив паспорт громадянина України. Родина потребує оформлення статусу внутрішньо переміщених осіб, гуманітарної допомоги в тому числі теплими речами.
Спеціалістами будо надано консультації, щодо відновлення втрачених документів, надано теплі речі та продукти харчування за сприяння соціальних партнерів.
Родину було направлено до районного Управління соціального захисту населення та проконсультовано щодо запису в електронній черзі Державної міграційної служби.
На даний час робота з родиною триває.

Записів з 1 по 10Всього: 70