Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Українці, які залишилися без роботи через вимушену зміну місця проживання, можуть отримати комплексну підтримку

Відповідний проєкт «Професійна орієнтація. Кар’єра. Підприємництво» реалізує компанія Booster Development за сприяння Програми USAID «Економічна підтримка України». Він покликаний підтримувати тих громадян України, які через вимушену зміну місця проживання опинилися без роботи, потребують супроводу у працевлаштуванні й адаптації до умов регіону перебування.

Проєкт складається з таких етапів:

1. Індивідуальне консультування щодо професійного визначення.

2. Тренінги та менторська підтримка.

3. Для всіх учасників:

– можливість скористатися послугами фахівців – щоденно працюватиме лінія психологічної підтримки;

– можливість брати участь у відкритих заходах з ознайомлення із новими професіями.

Участь у проєкті безкоштовна. Стати його учасниками можуть:

– повнолітні внутрішньо переміщені особи;

– ветерани та члени їхніх родин;

– люди з інвалідністю;

– особи, які через війну були вимушені покинути рідний регіон, але наразі повернулися (не є ВПО);

– мешканці деокупованих територій;

– інші категорії населення, які постійно проживають на територіях, підконтрольних Уряду України, але внаслідок війни втратили роботу та/або джерела доходу і шукають нові можливості для працевлаштування, започаткування або відновлення власної справи.

Команда фахівців допоможе вам:

– із пошуком роботи,

– з перепрофілюванням,

– із працевлаштуванням,

– з відновленням підприємницької діяльності.

З розкладом занять та докладною інформацією щодо проєкту можна ознайомитись на сайті організаторів.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Приємні моменти життя

За сприяння Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" отримувачам послуг була надана гуманітарна допомога.

Останні літні дні принесли чудову новину: родини, члени яких мають статус внутрішньо переміщених осіб, за сприяння Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова змогли отримати від соціальних партнерів гуманітарну допомогу у вигляді продуктових, гігієнічних наборів та медичних аптечок. Все це стане в нагоді сім’ям у їхньому побуті. Допитливі дітки відразу почали досліджувати вміст пакунків і з радістю знайшли там серед інших корисних речей яскраві іграшки, що викликало у них щире захоплення. Дорослі члени родин змогли оцінити користь гуманітарної допомоги та її доцільність саме в час підготовки до початку нового навчального року. Дорослі та діти були вдячні спеціалістам Відділу і соціальним партнерам за отримані набори. Приємно дарувати людям радість, надаючи допомогу, що стане в нагоді у щоденному житті родин.   

Київський р-н

Зняття з обліку ВПО при поверненні додому

Чи потрібно змінювати місце перебування в Дії при поверненні додому? Саме із цим питанням досить часто стикаються ті, хто прийняв рішення повернутися до раніше покинутого постійного місця проживання.

Якщо ви повернулися додому – до раніше покинутого постійного місця проживання, необхідно подати заяву про скасування довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) через застосунок Дія або звернувшись до місцевого органу соціального захисту населення.

У даному випадку не потрібно змінювати адресу фактичного місця проживання в Дії – достатньо лише знятися із обліку внутрішньо переміщених осіб. При виникненні додаткових питань варто звернутися за консультацією до відділу Управління соціального захисту населення (УСЗН) за місцем теперішнього проживання.

Дізнатися точні контактні дані УСЗН можна на сайтах Обласних державних адміністрацій/Обласних військових адміністрацій через Департаменти соціального захисту населення – https://cutt.ly/e8hA54w.

Важливо! Якщо ви скасуєте довідку, то разом з цим припиняються виплати та пільги, які з цим пов’язані. Також, поновити довідку ВПО можливо у тому випадку, якщо ви знову будете змушені переїхати в іншу область з території, де ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованої території.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Турбота про поважний вік

Внутрішньо переміщені особи, які масово мешкають у гуртожитках Шевченківського району м. Харкова, отримують соціальні послуги, які надають спеціалісти відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра".

Чинне законодавство визначає, що до осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, належать особи, які не можуть самостійно подолати негативний вплив обставин, зумовлених цілим рядом чинників, до яких належать похилий вік, а також шкода, заподіяна бойовими діями, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.

До осіб, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вплив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх чинників, серед інших належать внутрішньо переміщені особи. В умовах складного сьогодення інколи трапляється так, що у соціальній історії однієї особи ці фактори можуть поєднуватися. Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» надає соціальні послуги таким людям. У поле зору спеціалістів Відділу потрапила жінка поважного віку з тимчасово окупованої території Харківщини. У неї було знищено житло, навіть за умови масового повернення мешканців до своїх домівок їй повертатися буде нікуди. Жінці запропонували стати мешканкою Харківського геріатричного пансіонату, їй навіть влаштували своєрідну невеличку екскурсію до закладу. Після відвідування вона з радістю погодилася оселитися там. За сприяння Відділу та завдяки злагодженій взаємодії з соціальними партнерами жінка стала мешканкою пансіонату, де досвідчений персонал забезпечить їй належний догляд, турботу і створення затишної атмосфери життя.    

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Cоціальна історія

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" надає соціальні послуги внутрішньо переміщеним особам, які компактно проживають у гуртожитках на території нашого району.

Одним із напрямів роботи відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам з нещодавно деокупованих територій Харківської області, що компактно мешкають у нашому районі в студентських гуртожитках, які спорожніли після початку збройної агресії Російської Федерації.

Завітавши до одного з гуртожитків, спеціалісти Відділу під час спілкування з комендантом дізналися, що серед мешканців є чоловік, якого військові знайшли непритомним у Купянську і вивезли до Харкова, допомігши оселитися в гуртожитку. У нього не було жодних документів, Олексій (ім’я змінене) не пам’ятав, звідки він і як потрапив до Куп’янська. Обличчя чоловіка одній із фахівчинь із соціальної роботи видалося знайомим. Відомо, що спеціалісти із соціальної роботи – трохи детективи, адже дуже часто ті, хто отримують соціальні послуги, кажуть неправду, тому доводиться перевіряти всі відомості, отримані від людей, на істинність. Так і у випадку з Олексієм спеціаліст вирішила перевірити свою здогадку. Вона поїхала до тієї частини міста, де ймовірно могли знати цього чоловіка, і поспілкувалася з місцевими жителями та дільничним інспектором поліції.  Дійсно, люди впізнали Олексія, розповіли, що він був прихильником «зеленого змія», до того ж у нього наявні ментальні порушення. Шахраї скористалися його згубною звичкою, напоїли, позбавили  документів на житло, продали квартиру в Харкові, замість цього купили будиночок у сільській місцевості Харківської області, а чоловіка побили й вивезли до Куп’янська, де його і було знайдено. Олексій упізнав свій, уже колишній, будинок. Відділом були залучені волонтери, які займаються відновленням документів чоловіка. Також стало відомо, що у нього був біометричний паспорт, тому за відбитком пальця його нескладно буде відновити. Наявність документів дасть можливість чоловікові, по-перше, бути повноцінним членом держави, а, по-друге, стати власником житла, хоч і не у великому місті, але все ж таки там Олексій зможе владнати свій побут і нормалізувати життя.

Київський р-н

Державні виплати ВПО: що нового?

Досить часто внутрішньо переміщені особи стикаються з різними ситуаціями, які так чи інакше пов’язані із отриманням державних виплат.

Так, у разі внесення змін щодо місця проживання внутрішньо переміщеної особи (ВПО) через застосунок Дія державні виплати виплачуються у звичайному порядку. Додатково звертатися до органів соціального захисту населення у такому разі не потрібно. Разом з тим, якщо виникають додаткові питання щодо нарахування виплат ВПО, необхідно звернутися до Управління соціального захисту населення (УПСЗН) вже за новим місцем фактичного проживання.

У випадку, якщо грошові виплати призупинено після зміни місця проживання, вирішити питання можливо лише через звернення до УПСЗН за новим місцем реєстрації. Зробити це можна особисто або через Укрпошту. Для з’ясування точної адреси найближчого поштового відділення варто відвідати сайт Обласної державної адміністрації/Обласної військової адміністрації або Департаменту соціального захисту населення.

Якщо після подачі заяви на отримання державної допомоги ВПО у застосунку Дія ви отримали відмову не варто відразу опускати руки. Після подачі вона направляється на опрацювання і лише через певний час по ній приймається відповідне рішення. Після цього у електронному застосунку статус поданої заяви змінюється на відповідний результат – схвалення або відмову.

Варто зазначити, що застосунок Дія є технічним адміністратором послуги щодо подачі заяв онлайн, але він не опрацьовує заяви і не призначає виплати.

У разі отримання відмови через застосунок необхідно відразу звернутися до найближчого УПСЗН і з’ясувати її причину. Для отримання більш детальної інформації з приводу державних виплат ВПО необхідно звернутися до Національної сервісної служби України за телефоном: 044-289-87-89 або подати електронне звернення на порталі Урядового контакт центру https://ukc.gov.ua.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Янголяткам також потрібна допомога

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" надає соціальні послуги особам з деокупованих територій Харківської області, що нині мешкають у нашій громаді.

Життя дуже складне і може принести багато несподіванок, часто не дуже приємних, які, однак, потребують свого розв’язання для подальшого нормального існування та отримання радості від кожного прожитого дня. Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» хоче поділитися історією жінки, яка потрапила у досить скрутне становище.

Селище, де жила вагітна Христина (ім’я змінене), перебувало в окупації, будинок, у якому вона мешкала, став непридатним для життя. Обставини склалися так, що народжувати дитину їй довелося в одному з російських міст. Потім вона змушена була разом з новонародженою дитиною перетнути кордони багатьох європейських країн, щоб зустрітися зі своїми іншими дітьми, яких ще до початку війни влаштовано до патронатної родини, а з настанням воєнних дій евакуйовано до Нідерландів. Після нетривалого перебування там і спілкування з дітьми жінка повернулася до України. Сталося так, що в Росії маленькій новонародженій дівчинці було видано російське свідоцтво про народження. Після повернення на Батьківщину у Христини виникло питання щодо оформлення українського свідоцтва про народження.

За сприяння Відділу родині було виділено гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, одягу для маленької дівчинки, що було дуже необхідним для них, враховуючи обставини їхнього життя. Також жінку направлено до Благодійного фонду «Право на захист», специфікою роботи якого є допомога внутрішньо переміщеним особам. Сподіваємося на позитивне розв’язання проблем Христини, оформлення відповідних документів, виплат і пільг, передбачених чинним законодавством України.  

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Різдвяна радість

Співпраця відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" та соціальних партнерів зробила можливим надання гуманітарних наборів особам з інвалідністю, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Новорічні та Різдвяні свята – час, якого чекають не тільки діти, а й дорослі. Незважаючи на дуже складне сьогодення і трагічні події останнього року, людям хочеться приємних вражень та емоцій, є бажання отримати частинку позитиву, який, наче промінчик лагідного весняного сонечка, зігріє душу і дасть наснагу жити далі. Щоб зробити більш яскравим життя мешканців гуртожитку, де живуть особи з інвалідністю, які перемістилися нещодавно з деокупованих територій Харківщини, відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» за сприяння соціальних партнерів – соціологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, громадської організації «Необмежені можливості» та особисто Марини Литовченко – чемпіонки світу з настільного тенісу, чемпіонки Паралімпійських ігор 2020 року, – зробив можливим до Різдва подарувати радість людям, передавши їм святкові гуманітарні набори. Приємно було дивитися на радісні обличчя і відчувати причетність до маленького чуда, що стало результатом плідної співпраці Відділу та соціальних партнерів!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Скасувати статус ВПО автоматично можна буде і на порталі Дія. Бета-тест

Для українців створено зручний державний сервіс.

Якщо ви були вимушеним переселенцем і повернулися додому, записуйтеся на бета-тест скасування статуса ВПО на порталі Дія. Для цього треба:

✅ мати довідку ВПО в Дії,
✅ зареєструватися за посиланням: @diia_beta_bot

Це все! Зручно. Непомітно. Людяно.

Послуга реалізується Мінцифрою спільно з Міністерством соціальної політики України за підтримки «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Робоча зустріч з представником Червоного Хреста

Проведення робочої зустрічі фахівцями відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" з представником районного управління Червоного Хреста України, метою якої стало сприяння в отриманні допомоги сімьям з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб мешканців району.

З метою налагодження співпраці фахівці Відділу соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" відвідали районний відділ Товариства Червоного Хреста в міста Харкова.

В ході зустрічі спеціалістами були обговорені питання допомоги сімьям з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб,що є отримувачами послуг Відділу.

Представники Червоного Хреста надали інформацію про наявну допомогу таким сімьям. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Працюємо задля перемоги! Допомаємо одне одному!

Записів з 1 по 10Всього: 74