Корисні посилання

Архів

Київський р-н

Виплати ВПО: отримають не всі

Низка змін у здійсненні виплат державної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання буде реалізована вже у березні цього року.

Виплати внутрішньо переміщеним особам (ВПО) автоматично будуть продовжені на 6 місяців для найбільш вразливих верств населення. Так, державна допомога буде виплачуватися особам, які не можуть працювати:

 • пенсіонерам, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 тис. 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
 • особам з інвалідністю І чи ІІ групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей;
 • дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Також до цього списку потрапили малозабезпечені сім’ї, в яких діти не можуть відвідувати навчальні заклади. Середньомісячний сукупний дохід на одного члена в таких родинах протягом трьох місяців перед продовженням допомоги повинен не перевищувати 9 тис. 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність).

За новою заявою державна допомога ВПО на проживання продовжується на 6 місяців для малозабезпечених сімей:

 • де діти до 14 років не мають змоги відвідувати навчальні заклади;
 • у складі сім’ї є непрацюючі особи, які доглядають дитину до 14 років та проживають в зоні бойових або можливих бойових дій;
 • членам сімей з числа ВПО, які проживають на умовно безпечних територіях, проте у школах і садочках відсутні вільні місця для навчання оффлайн та можливість влаштувати дітей у навчально-виховні заклади приймаючої громади.

Якщо в малозабезпеченій сім’ї є кілька непрацюючих працездатних осіб, то всі непрацюючі (крім особи, яка здійснює догляд) мають працевлаштуватися або стати на облік в центрі зайнятості протягом місяця з дня перепризначення допомоги.

За новою заявою виплати для ВПО з березня 2024 року продовжуються на 6 місяців для малозабезпечених сімей, в яких один з членів доглядає:

 • за особою з інвалідністю І групи;
 • дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
 • особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;
 • особою, яка досягла 80-річного віку;
 • за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеню, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально.

Виплати для ВПО з березня поточного року на 6 місяців будуть продовжені для сімей, де є непрацевлаштовані особи. Так, до цього переліку ввійшли родини, в яких непрацююча працездатна особа на дату звернення  зареєструвалась в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалась. Також це стосується сімей, де є діти, які навчаються в школах/вишах. Державна допомога призначатиметься на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій родині.

Продовжуються виплати наступним категоріям осіб:

 • малолітнім дітям, які прибули без супроводу законного представника;
 • вагітним жінкам після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності – для жінок, яких віднесено до I – IV категорій осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС);
 • особам, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату.

Державна допомога ВПО на проживання буде продовжена для сімей, у яких є працездатні особи, які працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа підприємець (ФОП), розпочали відповідну діяльність/отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/грант/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу або ваучер на навчання та у складі сім’ї є діти до 14 років, які навчаються в школах/вишах. Допомога призначатиметься на всіх осіб з числа ВПО у такій сім’ї протягом попередніх 6 місяців отримання допомоги.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

ХМЦСС «Довіра»

Переселенці можуть отримати фінансову допомогу у розмірі 10 800 гривень від УВКБ ООН. Про це повідомляє Благодійний фонд «Право на захист»

Отримати допомогу можуть люди, які не отримували її раніше від міжнародних організацій, мають дохід, менший за 5400 гривень на члена родини. Зокрема, ті, хто належить до вразливих категорій населення.

Подати заявку на грошову допомогу можуть родини, які:

• мають лише одного з батьків з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);

• очолюють одна самотня чи кілька самотніх людей похилого віку (від 55 років) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;

• мають членів сім’ї з інвалідністю чи хронічними захворюваннями;

• опікуються дітьми без супроводу або дітьми, розлученими з батьками.

Потрібно надати такі документи:

1. Документ, що посвідчує особу.

2. Податковий номер (необхідний для виплати допомоги).

3. Будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).

4. Свідоцтво про народження дітей (за наявності).

5. Номер банківської картки для виплати допомоги.

6. Особистий номер телефону.

Подати заявку на таку допомогу можна у пунктах збору даних БФ «Право на захист». Знайти їхні адреси можна на інтерактивній мапі за посиланням: https://r2p.org.ua/.../rozshyreno-kryteriyi-lyudej-shho...

Дізнатися подробиці та поставити запитання ви можете на гарячій лінії УВКБ ООН за номером: 0 800 307 711 (з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 18:00). Або звернутися з листом на електронну пошту: unhcrukraine@donbassos.org.

Джерело: Мінреінтеграції

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Важливість роботи

Сім’ї та особи, переміщені з деокупованих територій Харківської області, отримують соціальні послуги у відділі соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра".

Спеціалісти відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» надають соціальні послуги сім’ям та особам, переміщеним з тимчасово окупованих територій Харківської області. У таких випадках необхідно вміти слухати, присвячуючи цьому достатньо часу.  Допомога людям, які переживають горе, основана на розумінні серйозності втрати для них. Не завжди вдається чітко окреслити проблему людини, яка переконана, що все погано і нічого змінити не можна. Члени родин за потребою перенаправляються до соціальних партнерів для отримання різних видів консультацій і послуг, передбачених діяльністю певної організації.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Приємна турбота

Спеціалісти відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" надають соціальні послуги сім'ям та особам, які перемістилися з деокупованих територій.

Одним із напрямів роботи відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є надання соціальних послуг родинам з тимчасово окупованих територій Харківщини, які проживають у місцях компактного поселення. Такими місцями на території Шевченківського району м. Харкова є гуртожитки вищих навчальних закладів. Варто зазначити, що третина всіх дітей з деокупованих територій, які мешкають у місцях компактного поселення на Харківщині разом з батьками, проживають саме в Шевченківському районі Харкова. Таким родинам надаються консультації з різних питань, гуманітарна допомога у вигляді сезонного одягу, продуктів харчування, засобів гігієни. Соціальна підтримка цієї категорії отримувачів послуг є вкрай необхідною, адже люди були змушені через воєнні дії залишити свої домівки, різко змінити звичний побут, коло спілкування і адаптуватися в нових умовах життя: навчитися орієнтуватися у великому місті з півторамільйонним населенням, жити в невеличких кімнатах, готувати страви на спільній кухні. Спеціалісти Відділу надають соціальні послуги, допомагаючи внутрішньо переміщеним родинам призвичаїтися до нових умов життя, сприяючи мінімізації стресу та покращенню їхнього емоційного стану.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Продовжуємо співпрацю з соціальними партнерами

Завдяки плідній співпраці з ГО "Центр допомоги врятованим» фахівці відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра"  мали змогу надати допомогу жінкам, які є отримувачами послуг Відділу та перебувають на обліку як внутрішньо переміщені особи,  у отриманні засобів особистої  гігієни.

Дякуємо нашим соціальним партнерам за надану допомогу. Впевнені, що завдяки плідній співпраці, ми має можливість допомогти нашим отримувачам послуг вирішити соціальні питання та подолати життєві труднощі.

 

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Соціальна робота в Слобідському районі

Фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра " спільно із працівниками Сектору ювенальної превенції Харківського районного управління поліції продовжують відвідувати сім’ї з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб.

 

Було проведено інформаційно-профілактичну бесіду, щодо послуг які надаються у Відділі, щодо можливості отримання соціальних допомог сім’ям з дітьми та інших соціальних послуг. 

Нагадуємо мешканцями Слобідського району м. Харкова, щоб отримати соціальні послуги Ви можете попередньо записавшись на прийом за телефоном:

 ☎️+38 0916150998

Бережіть себе та своїх близьких!

ХМЦСС «Довіра»

Як внутрішньо переміщеним особам підготуватися до пошуку роботи на новому місці

Як  підготуватися до пошуку роботи на новому місці, розповіли на платформі «Дія. Безбар’єрність».

Підготуйтеся морально. Щоб зберегти сили у такий непростий період, важливо турбуватися про своє психічне здоров’я. 

Виділіть час. Під час будь-яких кризових ситуацій фахівці радять сприймати пошук роботи як додаткову повноцінну роботу. Щодня варто приділяти певну кількість часу на моніторинг вакансій, розсилання резюме і підготовку до співбесід.

Визначте критерії пошуку. Обов’язково оцініть свої професійні та персональні навички, складіть список вакансій, на які ви можете претендувати, подумайте про бажане місце і формат роботи та скільки часу готові приділяти зайнятості.

Складіть резюме (портфоліо – для творчих спеціальностей). Саме воно формує перше враження про людину і впливає на шанси потрапити на співбесіду. 

Будьте активні. Використовуйте якнайбільше ресурсів для пошуку роботи. Це можуть бути онлайн-платформи, соціальні мережі. Також запитуйте про вакансії знайомих, просіть рекомендацій і не соромтеся писати у компанії, які вас цікавлять.

ХМЦСС «Довіра»

Українці, які залишилися без роботи через вимушену зміну місця проживання, можуть отримати комплексну підтримку

Відповідний проєкт «Професійна орієнтація. Кар’єра. Підприємництво» реалізує компанія Booster Development за сприяння Програми USAID «Економічна підтримка України». Він покликаний підтримувати тих громадян України, які через вимушену зміну місця проживання опинилися без роботи, потребують супроводу у працевлаштуванні й адаптації до умов регіону перебування.

Проєкт складається з таких етапів:

1. Індивідуальне консультування щодо професійного визначення.

2. Тренінги та менторська підтримка.

3. Для всіх учасників:

– можливість скористатися послугами фахівців – щоденно працюватиме лінія психологічної підтримки;

– можливість брати участь у відкритих заходах з ознайомлення із новими професіями.

Участь у проєкті безкоштовна. Стати його учасниками можуть:

– повнолітні внутрішньо переміщені особи;

– ветерани та члени їхніх родин;

– люди з інвалідністю;

– особи, які через війну були вимушені покинути рідний регіон, але наразі повернулися (не є ВПО);

– мешканці деокупованих територій;

– інші категорії населення, які постійно проживають на територіях, підконтрольних Уряду України, але внаслідок війни втратили роботу та/або джерела доходу і шукають нові можливості для працевлаштування, започаткування або відновлення власної справи.

Команда фахівців допоможе вам:

– із пошуком роботи,

– з перепрофілюванням,

– із працевлаштуванням,

– з відновленням підприємницької діяльності.

З розкладом занять та докладною інформацією щодо проєкту можна ознайомитись на сайті організаторів.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Приємні моменти життя

За сприяння Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" отримувачам послуг була надана гуманітарна допомога.

Останні літні дні принесли чудову новину: родини, члени яких мають статус внутрішньо переміщених осіб, за сприяння Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова змогли отримати від соціальних партнерів гуманітарну допомогу у вигляді продуктових, гігієнічних наборів та медичних аптечок. Все це стане в нагоді сім’ям у їхньому побуті. Допитливі дітки відразу почали досліджувати вміст пакунків і з радістю знайшли там серед інших корисних речей яскраві іграшки, що викликало у них щире захоплення. Дорослі члени родин змогли оцінити користь гуманітарної допомоги та її доцільність саме в час підготовки до початку нового навчального року. Дорослі та діти були вдячні спеціалістам Відділу і соціальним партнерам за отримані набори. Приємно дарувати людям радість, надаючи допомогу, що стане в нагоді у щоденному житті родин.   

Київський р-н

Зняття з обліку ВПО при поверненні додому

Чи потрібно змінювати місце перебування в Дії при поверненні додому? Саме із цим питанням досить часто стикаються ті, хто прийняв рішення повернутися до раніше покинутого постійного місця проживання.

Якщо ви повернулися додому – до раніше покинутого постійного місця проживання, необхідно подати заяву про скасування довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) через застосунок Дія або звернувшись до місцевого органу соціального захисту населення.

У даному випадку не потрібно змінювати адресу фактичного місця проживання в Дії – достатньо лише знятися із обліку внутрішньо переміщених осіб. При виникненні додаткових питань варто звернутися за консультацією до відділу Управління соціального захисту населення (УСЗН) за місцем теперішнього проживання.

Дізнатися точні контактні дані УСЗН можна на сайтах Обласних державних адміністрацій/Обласних військових адміністрацій через Департаменти соціального захисту населення – https://cutt.ly/e8hA54w.

Важливо! Якщо ви скасуєте довідку, то разом з цим припиняються виплати та пільги, які з цим пов’язані. Також, поновити довідку ВПО можливо у тому випадку, якщо ви знову будете змушені переїхати в іншу область з території, де ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованої території.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 10Всього: 81