Корисні посилання

Архів

Київський р-н

Продуктивна співпраця – гідний результат!

Масштабні воєнні дії назавжди змінили життя багатьох мешканців в різних селах і містах по всіх куточках нашої країни.

Вимушена зміна місця проживання – це надзвичайно складно і боляче, адже людина залишає нажите роками майно – будинок чи квартиру, огород, господарство, а з ними і частинку себе, свого серця і душі. Не завжди вдається повернутися назад, до свого дому, тому тимчасовий переїзд для багатьох українців стає відправною точку для налагодження нового життя – в іншому місті, області чи й взагалі країні.

Головне завдання суспільства і кожного із нас, полягає в тому, щоб не залишити вимушених переселенців сам на сам зі своєю бідою. Підтримати, допомогти, надати слушну пораду чи просто сказати добре слово. Досить часто люди переїжджають цілими сім’ями, тому влаштуватися на новому місці їм надзвичайно складно.

Саме така родина нещодавно звернулася за допомогою до Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». Багатодітна сім’я – мати і троє неповнолітніх дітей прибули до нашого міста із Миколаївської області. Певний час жінка з дітьми самостійно винаймала житло у Харкові, поки в неї вистачало коштів. Згодом перед вдовою та її трьома дітьми постала велика проблема – де жити, якщо немає чим платити за оренду. Саме із таким питанням вона і звернулася до Відділу.

Спочатку, за сприяння фахівців, родина була поселена до тимчасового хостелу, а також отримала продукти харчування та необхідний одяг. Разом з тим, питання щодо пошуку постійного придатного місця проживання для сім’ї залишалося відкритим. Завдяки тісній і продуктивній співпраці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та громадської організації «П’ятихатки-БАМ» цю проблему вдалося вирішити в найкоротший термін.

В результаті спільно проведеної злагодженої роботи, всі троє дітей отримали нові сучасні гаджети для навчання – ноутбуки, а мати – мобільний телефон. Також за сприяння Відділу та допомоги працівників ГО «П’ятихатки-БАМ» всім членам родини були придбані квитки на автобус до Чернівців, де сім’я планує залишитися на постійне місце проживання.

Ця історія має щасливий кінець, але, нажаль, так трапляється далеко не завжди. Багато людей не можуть знайти житло, працевлаштуватися на новому місці, не знають, куди звернутися за допомогою і як взагалі жити далі. Саме тому ми повинні бути більш уважними, чуйними і добрими до тих, хто опинився у біді. Варто пам’ятати, що кожен із нас може потрапити у складну життєву ситуацію і тоді негайної допомоги будемо потребувати вже ми самі.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність за проявлену увагу і надану допомогу громадській організації «П’ятихатки-БАМ». В цей складний для України час саме завдяки небайдужим людям можливо неможливе – допомагати тим, хто знаходиться в критичній ситуації і не має змоги знайти вихід із неї самостійно.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

До уваги ВПО з Харківської області!

Вразливі сім’ї з дітьми, які евакуюються із прифронтової території, мають змогу отримати одноразову екстрену грошову допомогу на кожного члена родини.

Виплати у розмірі 10 тис. 800 грн. на кожну особу передбачені від Уряду та UNICEF Ukraine. Це стосується сімей, які належать до наступних категорій:

 • у складі родини є особа чи дитина з інвалідністю до 18 років;
 • багатодітні сім’ї з дітьми до 18 років;
 • дітей виховує одинока мати чи одинокий батько;
 • малозабезпечені родини з дітьми віком до 18 років.

Якщо сім’я евакуювалась засобами, організованими обласною військовою адміністрацією (ОВА), додатково звертатися за оформленням даної допомоги не потрібно: виплату буде здійснено автоматично.

Якщо в рамках обов’язкової евакуації родина виїхала в безпечніше місце самостійно, після евакуації необхідно звернутися до найближчого управління соціального захисту населення в громаді, до якої вона переїхала на тимчасове проживання. Для отримання коштів необхідно буде написати відповідну заяву і подати її до державної установи.

Кошти одноразової грошової допомоги зараховуватимуться на банківський рахунок одного з членів сім’ї-отримувача допомоги. Також кошти можна буде отримати у відділеннях Укрпошти.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

ХМЦСС «Довіра»

Грошова допомога від міжнародних організацій

❗️За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Грошова допомога для внутрішніх переселенців та постраждалого від воєнних дій населення передбачається в межах проєкту Консорціуму Реагування. Про це йдеться на сайті Благодійного фонду «Право на захист».

Консорціум Реагування (Ukraine Reaction Consortium) координує французька неурядова організація ACTED за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).

◾️Подати заявку можуть особи/родини, які ще не отримували таку допомогу від БФ «Право на захист», наразі не отримують її від міжнародних організацій та належать до однієї із перерахованих категорій населення:

1. ВПО (з 24.02.2022), які проживають у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях.

2. Постраждалі від воєнних дій (мають особисте житло, що пошкоджене/зруйноване із 24.02.2022 внаслідок воєнних дій, чи особа, яка з 24.02.2022 отримала поранення внаслідок обстрілу/воєнних дій і не є учасником бойових дій) у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях.

◾️Претенденти також мають відповідати одному або кільком критеріям вразливості:

• домогосподарство, яке складається виключно з особи або осіб літнього віку (60+);

• домогосподарство із трьома й більше дітьми;

• домогосподарство з дитиною віком до 2 років;

• домогосподарство з вагітною жінкою;

• домогосподарство з особою з інвалідністю І чи II групи.

❗️Щоб визначити, чи підпадаєте ви під умови програми, можна скористатися опитувальником для самоперевірки: https://r2p.org.ua/.../hroshova-dopomoha-u-mezhakh...

Сума допомоги становить 3600 гривень на особу на місяць та покриває тримісячний період. Тобто загальна сума допомоги на кожного члена родини становить 10 800 гривень.

Грошова допомога виплачуватиметься одноразово відразу за три місяці кожному члену домогосподарства окремо на його банківський рахунок, наданий під час реєстрації.

❗️Кошти для неповнолітніх та неповносправних/недієздатних осіб отримують їхні офіційні представники (батьки, опікуни, піклувальники тощо) за наявності відповідних документів.

◾️Реєстрація проводиться у спеціальних пунктах. Усі члени родини мають бути присутніми та мати із собою такі документи:

• паспорт громадянина України або закордонний паспорт;

• податковий номер кожного члена домогосподарства;

• свідоцтво про народження дітей (для дітей до 14 років);

• дійсний IBAN картки українського банку для отримання виплат (копія або фото довідки із реквізитами IBAN рахунку). Але не картки єПідтримка та єМалятко. Це має бути особистий гривневий рахунок (не ФОП), відкритий у будь-якому банку України. Він має бути дійсним ще щонайменше пів року з можливістю приймати перекази;

• будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).

❗️Дізнатися інформацію щодо роботи пунктів реєстрації можна в чат-боті за посиланням: https://t.me/response_consortium_r2p_bot

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Сприяння у отриманні благодійної допомоги

Відділом соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра " надано сприяння отримувачам послуг Відділу з числа вразливих категорій у отриманні благодійної допомоги.

Отримувачі послуг вразливих категорій отримали адресну допомогу від організації "Червоний хрест". Завдяки плідній співпраці із соціальними партнерами маємо можливість підтримувати  мешканців району, надати своєчасну допомогу та підтримку.

ХМЦСС «Довіра»

Алгоритм отримання компенсації при працевлаштуванні ВПО

Роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану на умовах трудового контракту, зокрема за сумісництвом.

Компенсація надається у розмірі мінімальної зарплати за кожного працевлаштованого ВПО. Наразі ця сума становить 7100 гривень на місяць (з 1 квітня передбачено підвищення до 8000 гривень).

Максимальна тривалість виплати компенсації – 3 місяці з дня працевлаштування ВПО, а у випадку працевлаштування внутрішньо переміщеної особи з інвалідністю – 6 місяців.

Щоб отримати таку компенсацію, необхідно зробити чотири кроки:

• працевлаштувати ВПО;

• подати заяву;

• дочекатися результатів розгляду заяви;

• отримати кошти.

Варто зазначити, що роботодавець може подати таку заяву не раніше ніж через 5 календарних днів, але не пізніше 6 місяців із дня працевлаштування особи. Це можна зробити, звернувшись до центру зайнятості або через портал Дія.

ХМЦСС «Довіра»

Щодо виплат ВПО

Термін подачі заяв на отримання державної допомоги продовжили до 30 квітня. Тобто ВПО, які отримували таку допомогу та подали заяву на її продовження у квітні, зможуть отримувати виплати, починаючи з березня. Кабмін ухвалив зміни до постанови «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

За особисто поданою заявою отримати допомогу ще на 6 місяців можуть:

• люди з інвалідністю III групи, середньомісячний сукупний дохід яких на одного отримувача в такій сім’ї становить не більше 9444 гривень;

• особи віком від 55 років, які зареєструвалися в Центрі зайнятості;

• особи до 23 років, які навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

• особи, у яких житлове приміщення знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання);

• сім’я, яка складається тільки з непрацездатних осіб;

• діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;

• тяжкохворі особи.

Відбулося уточнення щодо зміни віку дітей із 14 до 18 років у раніше визначених категоріях. А також уточнено, що особи, які доглядають за дитиною до 3 років, також мають право на подання заяви на наступний період.

Крім того, цією постановою запровадили виплату тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування і які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, «Дитина не одна» у розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину, а для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину.

 

Київський р-н

Кому надійшли виплати ВПО у березні?

Починаючи з 15 березня частина внутрішньо переміщених осіб – ВПО, які мають право на продовження державної виплати на проживання, почали отримувати кошти за поточний місяць.

Автоматично виплати внутрішньо переміщеним особам продовжено наступним категоріям:

 • пенсіонерам;
 • людям, які втратили працездатність;
 • людям з інвалідністю І та ІІ груп;
 • тяжкохворим дітям;
 • дітям-сиротам;
 • дітям, позбавленим батьківського піклування;
 • батькам-вихователям;
 • прийомним батькам.

В цілому, загальна кількість ВПО, які мають право на автоматичне продовження державної виплати, становить близько 671 тисячі людей. На виплату даних коштів спрямовано 1,4 млрд. грн.

Всі, хто належить до вище перерахованих категорій, але поки що не отримали державної допомоги на проживання, мають звернутися до найближчого Центру надання адміністративних послуг – ЦНАПу або органу соціального захисту населення із відповідною заявою на призначення виплати.

Ще одна частина внутрішньо переміщених осіб отримає кошти після подання нових заяв на виплату. Допомога на проживання ще на шість місяців для них буде здійснюватися, якщо середній дохід на особу в такій родині менший за 9 тис. 444 грн.

На даний час органи соціального захисту населення отримали 91,4 тис. заяв. Близько 66% заяв вже опрацьовані, ще 34% заяв – знаходяться в роботі. У зв’язку з цим, нарахування коштів для тих ВПО, які мають право на продовження виплат після подання заяви, відбудеться 21 і 28 березня.

Отже, якщо ви подали заяву на продовження виплати, кошти будуть зараховані вам до кінця місяця. Хто ще не встиг подати заяву на перепризначення виплати, мають змогу зробити це найближчим часом.

Міністерство соціальної політики України ініціювало продовження терміну подачі заяв до 30 квітня. Це означає, що подавши заяву навіть у квітні, людина отримає гроші за березень і квітень включно. Якщо заява буде надана з 1 травня, то допомога буде призначатися з місяця звернення.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

ХМЦСС «Довіра»

Зміни виплат для ВПО

З 1 березня 2024 року виплати буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій. Щоб підтримати їх, ще на 6 місяців, автоматично, продовжуються виплати для ВПО, які не мають можливості  працювати, а саме:

 • для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року  розмір пенсії  не перевищує 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
 • осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей (детальний перелік – у постанові);
 • дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з  їх числа віком до 23 років, а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Також ВПО зможуть отримати виплати ще на 6 місяців, після подання нової заяви

Право на продовження виплати ще на 6 місяців за заявою мають:

 • малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
 • вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності — для жінок, яких віднесено до I—IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
 • людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу (за умови, що середньомісячний сукупний дохід на одну особу в такій сім’ї не перевищує 9 444 грн.
 • для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років (за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує 9444 грн);
 • або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах). 

Такі сім’ї отримають допомогу, якщо проживають на території, де ведуться чи можливі бойові дії!

Родини, які проживають в умовно безпечних регіонах України, але в цих населених пунктах немає можливості віддати дитину до дитячого садочка, а навчання у школі відбувається онлайн або в змішаному форматі (офлайн та онлайн) – також можуть подати заяву і отримувати виплати протягом наступних пів року. 

 • якщо людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім’ї є діти, які відвідують садочки, школи, навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
 • які доглядають за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною.

ХМЦСС «Довіра»

Як допомогти дитині пережити вимушений переїзд під час війни

Порадами, як підтримати дитину в такій ситуації, поділилися фахівці платформи «Дія.Безбар’єрність». Матеріали підготовлено у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

1. Поясніть дитині, чому саме ви вирішили поїхати та чому це важливо для вашої спільної безпеки.

2. Будьте уважними до почуттів дитини. Вона може відчувати смуток через втрату зв’язку з домом і радість від нових відкриттів. Усе це – природні почуття. Розділяйте їх із дитиною і робіть усе можливе, щоб створити для неї відчуття безпеки.

3. Не забувайте про базові речі й режим дня – як дитини, так і свій. За можливості організовуйте день так, щоб у ньому було місце для сну, прогулянок, часу з іншими дітьми й навчання.

4. Не варто ставитися до переїзду як до паузи в житті. Робіть усе можливе для того, щоб швидше адаптуватися до нових умов. Шукайте разом із дитиною нове коло спілкування, можливості займатися улюбленим видом спорту тощо.

5. Ви можете черпати силу у спогадах про минуле. Але також обов’язково говоріть із дитиною про майбутнє, уявляйте його і діліться мрія.

Київський р-н

Виплати ВПО: отримають не всі

Низка змін у здійсненні виплат державної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання буде реалізована вже у березні цього року.

Виплати внутрішньо переміщеним особам (ВПО) автоматично будуть продовжені на 6 місяців для найбільш вразливих верств населення. Так, державна допомога буде виплачуватися особам, які не можуть працювати:

 • пенсіонерам, у яких станом на 1 січня 2024 року розмір пенсії не перевищує 9 тис. 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність);
 • особам з інвалідністю І чи ІІ групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей;
 • дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

Також до цього списку потрапили малозабезпечені сім’ї, в яких діти не можуть відвідувати навчальні заклади. Середньомісячний сукупний дохід на одного члена в таких родинах протягом трьох місяців перед продовженням допомоги повинен не перевищувати 9 тис. 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність).

За новою заявою державна допомога ВПО на проживання продовжується на 6 місяців для малозабезпечених сімей:

 • де діти до 14 років не мають змоги відвідувати навчальні заклади;
 • у складі сім’ї є непрацюючі особи, які доглядають дитину до 14 років та проживають в зоні бойових або можливих бойових дій;
 • членам сімей з числа ВПО, які проживають на умовно безпечних територіях, проте у школах і садочках відсутні вільні місця для навчання оффлайн та можливість влаштувати дітей у навчально-виховні заклади приймаючої громади.

Якщо в малозабезпеченій сім’ї є кілька непрацюючих працездатних осіб, то всі непрацюючі (крім особи, яка здійснює догляд) мають працевлаштуватися або стати на облік в центрі зайнятості протягом місяця з дня перепризначення допомоги.

За новою заявою виплати для ВПО з березня 2024 року продовжуються на 6 місяців для малозабезпечених сімей, в яких один з членів доглядає:

 • за особою з інвалідністю І групи;
 • дитиною з інвалідністю віком до 18 років;
 • особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;
 • особою, яка досягла 80-річного віку;
 • за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеню, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально.

Виплати для ВПО з березня поточного року на 6 місяців будуть продовжені для сімей, де є непрацевлаштовані особи. Так, до цього переліку ввійшли родини, в яких непрацююча працездатна особа на дату звернення  зареєструвалась в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, але ще не працевлаштувалась. Також це стосується сімей, де є діти, які навчаються в школах/вишах. Державна допомога призначатиметься на всіх осіб з числа внутрішньо переміщених осіб у такій родині.

Продовжуються виплати наступним категоріям осіб:

 • малолітнім дітям, які прибули без супроводу законного представника;
 • вагітним жінкам після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності – для жінок, яких віднесено до I – IV категорій осіб, постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС);
 • особам, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату.

Державна допомога ВПО на проживання буде продовжена для сімей, у яких є працездатні особи, які працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа підприємець (ФОП), розпочали відповідну діяльність/отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/грант/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу або ваучер на навчання та у складі сім’ї є діти до 14 років, які навчаються в школах/вишах. Допомога призначатиметься на всіх осіб з числа ВПО у такій сім’ї протягом попередніх 6 місяців отримання допомоги.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 10Всього: 90