Корисні посилання

Архів

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Робоча зустріч зі службою у справах дітей

Під час робочої зустрічі фахівців відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова та спеціалістів Служби у справах дітей по Шевченківському району обговорювалися актуальні питання стосовно отримувачів послуг.

Взаємодія  з соціальними партнерами відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є важливим фактором успішного та дієвого функціонування Відділу. Його фахівці зустрілися зі спеціалістами Служби у справах дітей по Шевченківському району Департаменту служб у справах дітей. Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання стосовншо отримувачів послуг, зокрема, щодо фактів неналежного виконання батьківських обов’язків мешканцями гуртожитків, де масово проживають родини з деокупованих територій Харківської області. Спільним рішенням було заплановано вихід до цих помешкань із залученням фахівців з відповідних структурних підрозділів Національної поліції, управління освіти, медичних закладів. Для мешканців гуртожитку буде важливим роз’яснення їх прав та можливостей отримання необхідних послуг відповідно до чинного законодавства.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Соціальна історія родини Юлії

Допомога фахівцями із соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" багатодітній родині, що проживає на теріторії району.

Родина Юлії (ім’я змінено) відноситься до категорії внутрішньо переміщених, що на даний час проживають на теріторії району. Складні життєві обставини також були посилені втратою документів всіх членів родини внаслідок неодноразової зміни місця проживання та малозабезпеченістю.

В ході роботи з сім’єю жінку було проконсультовано, щодо відновлення втрачених документів, надано продукти харчування за сприяння соціальних партнерів. Матір  було направлено до районного Управління соціального захисту населення та проконсультовано щодо запису в електронній черзі Державної міграційної служби.

За сприяння Комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Індустріальному району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту родина з настанням холодів отримала обігрівач.

На поточному тижні фахівці відвідали родину. З жінкою провели бесіду з навичок планування бюджету та відповідального батьківства.

На даний час робота з родиною триває.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Соціальна історія родини з деокупованої громади Харківщини

Соціальна історія допомоги родині К. фахівцями Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" .

До Відділу соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" звернулася родина з деокупованої громади Харківської області, що зараз проживає на теріторії району.
В ході розмови з батьком двох неповнолітніх дітей спеціалістами було з'ясовано, що під час виїзду на підконтрольну територію чоловік загубив паспорт громадянина України. Родина потребує оформлення статусу внутрішньо переміщених осіб, гуманітарної допомоги в тому числі теплими речами.
Спеціалістами будо надано консультації, щодо відновлення втрачених документів, надано теплі речі та продукти харчування за сприяння соціальних партнерів.
Родину було направлено до районного Управління соціального захисту населення та проконсультовано щодо запису в електронній черзі Державної міграційної служби.
На даний час робота з родиною триває.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Стрес у дітей

Коли діти переживають стрес, батьки можуть допомогти їм знайти спосіб подолати цей стан. Найперше, що ви можете зробити, нагадати, що треба бути добрими до себе.

???? Виявіть тригери. Допоможіть дитині розпізнати та почати відстежувати моменти, коли вона відчуває стрес, а також відшукати закономірності в її реакції. Що відбувалося в цей час? Що дитина думала, відчувала або робила перед тим, як відчула стрес? Після цього ви зможете разом дослідити, як запобігти таким ситуаціям або швидко розв’язати проблему.

???? Відповідайте любов’ю. Приділяйте дитині більше любові, часу та уваги. Слідкуйте за тим, чи впливає стрес на її здоров’я, поведінку, думки чи почуття. Не забувайте слухати її, говорити ласкаво та заспокоювати.

???? Будьте зразком для наслідування. Розкажіть дитині, як ви давали раду стресовим ситуаціям. Ваш досвід може надихнути дитину на пошук корисних звичок для подолання стресу.

???? Сприяйте позитивному мисленню. Дітям, особливо підліткам, легко почати думати про себе погано. Якщо ви чуєте від дитини фрази на кшталт «Я нічого не вмію», «Я не люблю себе» або «Я боюся виходити на вулицю», запитайте, що змушує її почуватися так, і нагадайте про те, чого вона досягла та як це зробила. Позитивне підкріплення від вас додасть дитині розуміння та впевненості в тому, що вона може впоратися зі стресовими ситуаціями.

???? Підтримуйте здорові звички. Сон і правильне харчування є вирішальними для зменшення стресу. Фахівці рекомендують дітям від 6 до 12 років спати від 9 до 12 годин на добу. Підліткам потрібно від 8 до 10 годин сну за ніч. Щоб захистити сон, обмежте використання гаджетів у темну пору доби та не тримайте їх у спальні. Що краще ваша дитина харчується та відпочиває, то легше вона зможе впоратися зі стресом.

???? Заохочуйте дитину проводити час на свіжому повітрі, грати та зустрічатися з друзями. Фізичні вправи, медитація та вправи на дихання корисні та допомагають зменшити рівень стресу

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Грошова допомога

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" інформує, що певні категорії сімей, постраждалих від воєнних дій, можуть отримати ще один вид грошової допомоги.

Переселенці та постраждалі від воєнних дій у Харкові можуть подати заявку на грошову допомогу.

З 14 жовтня в центрах надання адміністративних послуг м. Харкова (ЦНАП) розпочинають роботу спеціалісти Благодійного фонду «Право на захист» - офіційного партнера Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, які прийматимуть заявки від мешканців міста та області, що постраждали від воєнних дій, перемістилися або вже повернулися до своїх домівок.

ПУНКТ РЕЄСТРАЦІЇ знаходиться у ЦНАПі за адресою: вул. Гімназійна набережна, 26. Прийом здійснюється за попередньою реєстрацією в електронній черзі https://dozvil.kh.ua/queue.

Подати заявку можуть вразливі ВПО, постраждалі від воєнних дій, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону) та має певні категорії вразливостей: 

-  родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);

-  родина, яку очолює одна/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією чи кількома дітьми віком до 18 років;

-  родина з однією або кількома особами з інвалідністю (хронічними захворюваннями тощо);

-  прийомні сім'ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Не зможуть зареєструватися тільки ті родини, що вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій або якщо місячний дохід на кожного члена родини більший ніж 5400 гривень.

Яку необхідно буде надати інформацію:

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини та мати із собою такі документи: податковий номер (ІПН); паспорт або інші документи, що посвідчують особу; довідка ВПО (за наявності); номер банківської картки головного заявника та інші документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості (свідоцтво про народження дитини, про опіку, довідки про інвалідність тощо).

Детальна інформація про грошову допомогу є на сайті БФ “Право на захист”: https://bit.ly/3Tgnpx5.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Спрощення отримання соціальних послуг

Внутрішньо переміщені родини та особи з 1 жовтня 2022 року можуть отримати соціальні послуги за спрощеною системою.

Наша держава здійснює заходи, які спрощують систему отримання соціальних послуг. Зокрема, з 1 жовтня цього року Міністерство соціальної політики України впровадило в усіх регіонах України єдину інформаційну систему соціальної сфери, через яку внутрішньо переміщені особи (ВПО) зможуть отримувати соціальні послуги за місцем перебування. Це дозволить централізувати призначення, нарахування та виплати для ВПО, що значно прискорить отримання допомоги та розв’язання проблемних питань переселенців. Органи соціального захисту надаватимуть послуги незалежно від того, яку адресу вказано у людини в документах. Внутрішні переселенці в будь-якому регіональному управлінні соціального захисту зможуть швидко змінити в довідці ВПО неактуальне місце проживання, виправити помилкові або некоректні дані в заяві на отримання довідки ВПО, а також з’ясувати та усунути причину затримки допомоги на проживання.

ХМЦСС «Довіра»

Як відправити адресну посилку рідним на щойно звільнені території

Місто чи село, де живуть ваші рідні, звільнили від загарбників. Як допомогти близьким людям, котрі в таких умовах часто потребують найнеобхіднішого: продуктів харчування, ліків, предметів гігієни? Адже через тимчасову відсутність стабільної логістики люди не завжди можуть дістатися до міста, щоб придбати необхідні речі.

Один з дієвих варіантів - звернутися до волонтерської організації, яка сформує гуманітарну допомогу для ваших рідних, або передасть зібрану вами посилку безпосередньо із рук у руки.

Детальніше про те, як передати адресну гуманітарну допомогу рідним на звільнені території, у зображенні до цієї публікації.      
                             
УВАГА! Ця послуга абсолютно безкоштовна. Якщо з вас хтось вимагає гроші, зателефонуйте за вказаними у зобркженні до публікації номерами телефонів.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Допомога переселенцям що мешкають в Індустріальному районі

Фахівці Відділу соціальної роботи по індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» надали консультації та гуманітарну допомогу за сприяння соціальних партнерів внутрішньо переміщеним особам з деокупованих теріторій Харківської області, які нині мешкають на теріторії нашого району.

Наприкінці вересня поточного року до Відділу соціальної роботи по Індустріальному району міста Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (Відділ) через соціальні мережі - в месенжері, звернулася сім'я переселенців з деокупованої території Харківської області (Ізюмська Громада), яка на даний час проживає в Індустріальному районі. Родина потребувала  надання  гуманітарної допомоги у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни а також допомоги  в  оформленні документів, статусів та виплат, у тому числі: довідки внутрішньо переміщених осіб та відповідної виплати, інших допомог для внутрішньо переміщених осіб тощо.

Фахівцями Відділу одразу було прийнято рішення звернутися до соціальних партнерів щодо допомоги цій родині. Після того, як родина отримала необхідну гуманітарної допомогу від волонтерів, іх було запрошено на прийом громадян  до приміщення Відділу.

Під час прийому членам родини надано консультації стосовно оформлення необхідних документів, отримання статусу та належних виплат. Також проінформовано щодо можливості отримання допомог через мобільні додатки та чат-боти, в тому числі портал Е-допомога, проконсультовано щодо компенсації за пошкоджене та знищене нерухоме майно.

Найближчим часом спеціалістами буде повторно запрошено родину для надання соціальної підтримки, а також сприяння в поліпшенні соціальних та побутових проблем.

Працюємо разом, наближаемо перемогу!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Компенсація витрат на проживання

Постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333 передбачає компенсацію витрат на тимчасове проживання внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» надає інформацію щодо Постанови Кабінету Міністрів України № 333 від 19 березня 2022 року «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану».

Відповідно до Постанови, власники житла, які безкоштовно приймають у себе переселенців з територій, на яких ведуться активні бойові дії, можуть отримати від держави компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг. Сума компенсації – 14,77 грн в день на людину.

Обов’язкові умови для отримання:

  • відсутність заборгованості за житлово-комунальні послуги у власника житла;
  • безкоштовне проживання для ВПО;
  • переселенець або переселенка не отримують щомісячну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі для оплати житлово-комунальних послуг.

Власник житла має подати заяву в довільній формі напряму або через Центр надання адміністративних послуг до виконавчого комітету місцевої ради про переселенців, які в нього проживають, що містить прізвище, ім’я та по батькові переселенця та документи, що посвідчують їхню особу. Потім він має зареєструватися на сайті «Прихисток» (prykhystok.in.ua).

Наприкінці кожного місяця та не пізніше 5 днів до закінчення місяця власник житла подає нову заяву (відповідно до форми № 1 Постанови), де зазначає інформацію про кількість переселенців та сукупну кількість днів їхнього проживання в помешканні протягом місяця, а також надає банківські реквізити для перерахування компенсації від держави. Зазначимо, що протягом 5 днів органи місцевої влади можуть проводити перевірку кількості переселенців та їхні дані, умови проживання, а також інформацію, чи надано житло безкоштовно. Сподіваємося, надана інформація буде корисна громадянам України, які цього потребують.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Інформаційна акція

Працівники Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб провели інформаційну акцію щодо необхідності дотримання правил безпечної поведінки.

 

Відділом соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» було проведено інформаційну вуличну акцію, під час якої працівники роз’яснювали мешканцям громади щодо необхідності дотримання певних правил поведінки під час воєнних дій. Зокрема наголошувалося, що безпека людини значною мірою залежить від неї самої. Також слухачів було поінформовано щодо особливостей поводження під час зустрічі з озброєними людьми: що варто зробити, щоб зменшити ризик стати жертвою насильства. Люди отримували пам’ятки, куди можна звернутися для отримання консультацій і допомоги у разі необхідності, якщо стали жертвами насильства.

Записів з 1 по 10Всього: 63