Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

 

Контактні дані:

✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова

вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;


✔️Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова

вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;  

                
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району
м. Харкова

вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;              

  
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району
м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;                 


✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова

вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41; 


✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова

вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;


✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова

вул. Плеханівська,  42, 091 615 09 98;                                 


✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;


✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району м. Харкова

м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19

ХМЦСС «Довіра»

Підвищення якості надання соціальних послуг

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» відповідно до законодавства відноситься до загальних служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Цей напрям у роботі є одним з найактуальніших і найскладніших, тому, працівники постійно працюють над тим, щоб удосконалювати свої знання та навички. Задля підтримки у цій діяльності на поточному тижні для працівників відділів соціальної роботи Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» було організовано та проведено навчальний тренінг «Комплексне реагування на випадки гендерно зумовленого насильства. Запобігання сексуальній експлуатації та насильству в контексті гуманітарного виклику».

На тренінгу учасники вивчали:

- причини виникнення домашнього насильства, насильства за ознакою статі;

- вплив насильства на суспільство, від дитини до державного рівня;

- цикл насильства, його особливості та видозмінення з часом;

- методи ненасильницького спілкування як інструмент запобігання насильству тощо.

Учасники жваво брали участь у дискусії, ділилися професійним досвідом та на практиці відпрацьовували запропоновані методики.

Дякуємо за підтримку у проведенні заходу: Освітньо-культурному простору «Гончаренко центр», Громадській організації «Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» та всім дотичним до організації цього тренінгу.

 

ХМЦСС «Довіра»

Рятівний застосунок: захист жінок від домашнього насильства

За статистикою, щороку в Україні приблизно 1,1 мільйона людей зазнають насильства, 90% з
тих, хто звертається по допомогу, становлять жінки. Страх, стигма та відсутність інформації
часто стають перепонами на шляху до пошуку допомоги.

Для підтримки жінок, які зіткнулися з домашнім насильством, Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція України спільно з UNFPA в Україні розробили застосунок з прихованою кнопкою SOS. Цей застосунок, непримітний для кривдника, дозволяє швидко та непомітно звернутися за допомогою до поліції.
Перед використанням застосунку необхідно активувати доступ до геолокації та уникати його тестування без необхідності, аби уникнути штрафу за хибний виклик. Детальніше про застосунок та інструкції щодо його використання можна знайти за посиланням: https://t.me/female_app_bot або написати на сторінку @Розірви коло.
Згуртувавшись, ми можемо забезпечити кожній жінці відчуття безпеки, що є нашим спільним завданням і правом.
Застосунок створено UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, у співпраці з Міністерством внутрішніх справ України та Національною поліцією України за підтримки уряду Великої Британії.

ХМЦСС «Довіра»

Перша психологічна допомога

Ситуація сьогодення ставить перед працівниками Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» нові виклики у роботі із отримувачами послуг, а це значить, що ми маємо постійно навчатися новому та вдосконалювати свої навички.

Саме тому 13 лютого 2024 року було організовано та проведено тренінг «Особливості надання першої психологічної допомоги» для працівників ХМЦСС «Довіра».

На тренінгу розглядалися: психологічні стани, у яких може перебувати людина, їх особливості та характерні риси; поняття тривожності, ступору істерики тощо, та методи роботи із такими станами. Всі практичні методики працівники відпрацьовували на собі, ділилися враженнями та своїми думками з цього приводу.

Дякуємо за підтримку у проведенні заходу – Громадську організацію «Фонд Маша»!

ХМЦСС «Довіра»

Нова послуга в Дії — мапа укриттів

 

Клік-клік — і знайшли безпечне місце під час тривоги.

Знаходьте безпечне місце під час повітряних тривог швидко та зручно на новій інтерактивній мапі укриттів у Дії. А ще переглядайте адресу, вид укриття, його рейтинг та фото. Дізнавайтеся інформацію про доступ та скільки людей воно вміщує.

Найближче укриття зачинене? Про це також зможете повідомити в Мапі укриттів. Відгуки передадуть до органів місцевого самоврядування.

Щоб знайти найближче укриття в Дії:

відкрийте Дію  Незламність → Показати найближчі — та надайте доступ до своєї геолокації  Укриття виберіть потрібне укриття на мапі  прокладіть маршрут

А ще застосовуйте фільтри, якщо хочете вказати необхідні параметри. Наприклад, шукаєте укриття для людей з інвалідністю.

Обов’язково завантажте мапу вашої області, щоб у разі небезпеки вона була під рукою.

Так зможете шукати укриття навіть без доступу до зв’язку чи інтернету.

З міркувань безпеки укриття в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях у застосунку недоступні. Але ви можете дізнатися їх адреси в органів місцевого самоврядування

ХМЦСС «Довіра»

Підтримка працівників Харківського міського центру соціальних служб

Робота працівників Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» пов’язана із постійною взаємодією з людьми, заглибленням у різні важкі ситуації, постійним пошуком шляхів для покращення життєвих обставин отримувачів послуг.

Безумовно, у такій ситуації самі працівники потребують підтримки, фахової поради, а подекуди і просто спілкування із людьми, які також працюють у цих напрямках. Саме тому для фахівців проводяться супервізійні зустрічі.

Супервізія – ефективний метод підвищення якості надання соціальних послуг, за допомогою якого більш досвідчений фахівець- супервізор допомагає супервізанту або супервізійній групі виконувати свої функціональні обов'язки згідно з прийнятими стандартами. Всі зустрічі конференційні.

На поточному тижні було організовано два супервізійні групові заходи для працівників, які відповідають за напрям у роботі – запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі. На зустрічах фахівці обговорювали труднощі, із якими вони зтикаються у ході роботи з випадками, ділилися досвідом та спільно шукали варіанти вирішення таких ситуацій, що у подальшому дасть змогу всім учасникам вдосконалити якість надання соціальних послуг.

Дякуємо за підтримку у проведенні заходів наших партнерів - Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні

ХМЦСС «Довіра»

Мінна НЕбезпека

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» 23 січня року був організований та проведений захід, для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Центру надання допомоги постраждалим від насильства, щодо дотримання правил мінної безпеки.

В умовах сьогодення дуже важливо знати та дотримуватися мінної безпеки. Шкода якої можуть завдати вибухонебезпечні предмети, непоправна та навіть смертельна. На жаль Україна, вважається однією з найбільш замінованих країн світу. За майже два роки від початку повномасштабної війни ситуація погіршилася.

Спікерами заходу були представники Міжнародної незалежної та неупередженої організації «Handicap International (Humanity & Inclusion)» які розказали про міни, наслідки до яких призводить їх вибух, та чому дуже важливо дотримуватися правил.

Також надали базову інформацію про те, як підготуватися до конфлікту (що покласти у тривожну валізку та екстрений рюкзак, як вибрати безпечне укриття), що робити під час атаки (безпечна поза) та основні поради щодо психологічної підтримки.      

Мінна безпека правила, які має знати кожен!

ХМЦСС «Довіра»

Корисне для здобувачів освіти

Працівники Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» 24.01.2024 року взяли участь у заході "Проінклюзія" для студентів Харківського національного університету імені  В.Н. Каразіна.

Працівники Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" взяли участь у заході у якості експертів-спікерів на тему "Вразливі групи населення та соціальна робота".

В ході заходу під час дискусійного обговорення теми відповіли на питання: "Хто такі вразливі групи населення?", "Що таке складні життєві обставини?", "Що є чинниками складних життєвих обставин?", "Що таке соціальна робота та соціальні послуги?", "Що таке інклюзія та толерантність?". Також у ході бесіди із здобувачами освіти піднімалась тема активізму і волонтерської діяльності та яку роль це відіграє у суспільстві та впровадженні інклюзії.

Такі заходи є надзвичайно важливими для формування у молоді реальної картинки життя суспільства та саме їх ролі у формуванні суспільної думки, толерантності і включеності всіх членів суспільства до активного повноцінного життя.

ХМЦСС «Довіра»

Удосконалюємо знання працівників

Діяльність Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" покликана надавати допомогу тим, хто цього потребує. Для здійснення цієї діяльності якнайкраще наші працівники проходять постійне навчання із підвищення рівня компетентності, вдосконалення знань та навичок. Так, 02 лютого було проведено методичний захід «Особливості представлення діяльності на міському сайті «Довіра» та на сторінках у соціальних мережах».

Інформування містян про діяльності Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», проведення профілактичного інформування, а також підвищення обізнаності щодо важливих питань отримувачів послуг є одними із пріоритетних завдань, у тому числі для доступності соціальних послуг для потребуючих. Саме тому на сьогоднішній день одним з найефективніших методів розповсюдження інформації є використання мережі Інтернет, зокрема власний сайт та сторінки у популярних соціальних мережах.

Саме цій темі було присвячено методичний захід для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова. Розглядались методики вдосконалення діяльності в мережі Інтернет, кращі практики, відпрацьовувалися навички самопрезентації і презентації діяльності закладу.

Для знайомства з діяльністю відділів соціальної роботи, соціальними послугами, які вони надають та іншою корисною інформацією, завітайте до наших сторінок у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм а також на міський сайт «Довіра»

ХМЦСС «Довіра»

Переселенці можуть отримати фінансову допомогу у розмірі 10 800 гривень від УВКБ ООН. Про це повідомляє Благодійний фонд «Право на захист»

Отримати допомогу можуть люди, які не отримували її раніше від міжнародних організацій, мають дохід, менший за 5400 гривень на члена родини. Зокрема, ті, хто належить до вразливих категорій населення.

Подати заявку на грошову допомогу можуть родини, які:

• мають лише одного з батьків з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);

• очолюють одна самотня чи кілька самотніх людей похилого віку (від 55 років) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;

• мають членів сім’ї з інвалідністю чи хронічними захворюваннями;

• опікуються дітьми без супроводу або дітьми, розлученими з батьками.

Потрібно надати такі документи:

1. Документ, що посвідчує особу.

2. Податковий номер (необхідний для виплати допомоги).

3. Будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).

4. Свідоцтво про народження дітей (за наявності).

5. Номер банківської картки для виплати допомоги.

6. Особистий номер телефону.

Подати заявку на таку допомогу можна у пунктах збору даних БФ «Право на захист». Знайти їхні адреси можна на інтерактивній мапі за посиланням: https://r2p.org.ua/.../rozshyreno-kryteriyi-lyudej-shho...

Дізнатися подробиці та поставити запитання ви можете на гарячій лінії УВКБ ООН за номером: 0 800 307 711 (з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 18:00). Або звернутися з листом на електронну пошту: unhcrukraine@donbassos.org.

Джерело: Мінреінтеграції

Записів з 1 по 10Всього: 17