Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом. Контактні дані:
✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району

м. Харкова - вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;
✔️Відділ соціальної роботи по Київському району

м. Харкова - вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;                   
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району

м. Харкова - вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;                 
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району

м. Харкова - вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;                 
✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району

м. Харкова - вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41; 
✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району

м. Харкова - вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;
✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району

м. Харкова - вул. Плеханівська,  42, 091 615 09 98;                                 
✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району

м. Харкова - вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;
✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району

м. Харкова - м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19

ХМЦСС «Довіра»

Допомога на поховання

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) допомогу на поховання в Україні надають у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні.

До членів сім’ї, які перебували на утриманні застрахованої особи, належать:

  • дружина (чоловік);
  • діти, брати, сестри та онуки, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони отримали інвалідність до 18 років (брати, сестри та онуки — за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студенти та учні середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання — до 23 років;
  • батько, матір;
  • дід та баба за прямою лінією спорідненості.

Кому виплачується допомога на поховання?

Допомога надається застрахованій особі, члену її сім’ї або іншим юридичним чи фізичним особам, які поховали померлого.

Документи, на підставі яких виплачується допомога на поховання:

  • свідоцтво про смерть, видане центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради, сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, призначається допомога на поховання застрахованої особи;
  • довідка з місця проживання про перебування померлого члена сім’ї на утриманні застрахованої особи.

Як оформити допомогу на поховання?

Допомогу на поховання виплачують за основним місцем роботи померлого працівника (ч. 1 ст. 30 Закону № 1105).

ХМЦСС «Довіра»

Техніки для зняття тривоги

Найперше, що реагує на страх — це наше тіло.
Ми можемо помітити, що під час повітряної тривоги чи іншої небезпеки тіло напружується. Це відбувається через вивільнення кортизолу, який ще називають гормоном стресу. Ми не можемо контролювати цей момент.

Кортизол впливає практично на всі фізіологічні процеси в організмі. При реакції на загрозу, вивільняється кортизол, пришвидшується серцебиття, кров прибуває до великих м'язів — щоб була змога або нападати або тікати. 
Одна з причин спазму в м'язах — велика кількість кортизолу. Ці тілесні відчуття сприймаються вегетативною нервовою системою як сигнал для мобілізації. Тому, коли навіть реальної загрози немає, а тіло напружене, ми продовжуємо відчувати неспокій. 

Щоб собі допомогти, радимо наступні вправи на тілесно-м'язову релаксацію:

enlightenedСісти, випрямити руки і стиснути кулаки так сильно, ніби ти вичавлюєш два лимона, а потім струснути руки від залишків соку.

enlightenedСидячи, випрямити ноги та руки, уявити, що їдеш на крутому мотоциклі, а в обличчя б'є потік вітру, тому обличчя ми також напружуємо. Стискаємо усі м'язи одночасно — обличчя, руки, ноги, спину, сідниці. Затримуємо на кілька секунд і відпускаємо.

enlightenedСтати на ноги, уявити, що ти пильний килим, який потрібно протрусити. І по черзі простукати кожну ділянку свого тіла, починаючи з голови, закінчуючи ступнями. Особливо великі м'язи — спину та ноги. 

enlightenedУявити, що ти велика волохата собака, яка щойно плавала в річці, вийшла на берег і витрушує залишки води з усього тіла. 

Повторювати можна не лише коли відчувається стрес, а щодня для профілактики м'язових спазмів. 


Прості вправи, але працюють, бо коли м'язи розслабляються — посилають мозку сигнали спокою

 

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання адміністративних послуг. Актуальний контакт

УВАГА!
Новий номер Call-центру Центру надання адміністративних послуг м. Харкова.

З 1 лютого зателефонувати оператору з питань отримання адміністративних послуг можна за номером 0 800 57 34 34.

Дзвінки безкоштовні по всій території України

ХМЦСС «Довіра»

Координація роботи

Співпраця із надійними партнерами має надзвичайне значення у будь-якій сфері. А особливо у сфері надання допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Сьогодні відбулася чергова зустріч присвячена цьому питанню, на якій були присутні представники су‘бєктив, що реагують на випадки домашнього насильства та служб, які надають послуги, а саме: Патрульна поліція Харківської області, Центр надання допомоги постраждалим від насильства, Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» та громадський сектор.

Мета зустрічі полягала у вдосконаленні координації реагування на випадки домашнього насильства та стратегії запобігання цього явища у суспільстві.

Висловлюємо щіру вдячність надійним партнерам і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

ХМЦСС «Довіра»

Як і де знайти роботу під час війни?

Розповідаємо про телеграм-канали й сайти з вакансіями у різних сферах діяльності. Ця добірка допоможе знайти роботу як в Україні, так і за її межами – для тих, хто був змушений тимчасово покинути країну.

«Крезюме Вакансії»

Це телеграм-канал (https://t.me/cresume) з вакансіями у креативних індустріях. Ідеально підійде для журналістів, комунікаційників, дизайнерів, SMM-ників, ілюстраторів та представників інших творчих професій.


Workado

Канал (https://t.me/workadojobs) для тих, хто перебуває в пошуках дистанційної роботи. Здебільшого тут зібрано вакансії у сферах IT та digital. 

 

JOB for Ukrainians

Ресурс (https://t.me/jobforukrainians) для пошуку вакансій в Україні та за кордоном. Кожна вакансія супроводжується набором хештегів: локація, сфера діяльності та допомога, яку готовий надати потенційний працедавець.

 

«Робота для переселенців з України»

Проєкт, який допомагає переселенцям знайти підробіток чи працевлаштуватися на тривалий час. Вакансії дуже різні й не завжди потребують досвіду роботи чи спеціальної освіти (https://t.me/helpukrainiansjooble).

 

Lobby X

Онлайн-сервіс (https://thelobbyx.com/) з пошуку роботи, де зібрані найрізноманітніші вакансії: від фахівців із кібербезпеки та бухгалтерів до SMM-менеджерів Збройних Сил України

ХМЦСС «Довіра»

️Інформаційна безпека для родин військовополонених: що потрібно пам’ятати

Національне інформаційне бюро при Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України нагадує, що дані військових, які ймовірно перебувають у полоні, слід повідомляти виключно українським профільним інституціям.

▪️Заповнення анкет, отриманих зі смс-повідомлень чи інших неофіційних розсилок, навпаки може завадити звільненню оборонців з полону. 

▪️Таким чином ворог може збирати персональні дані полонених і їхніх рідних.

Тож заради безпеки наших захисників рекомендуємо їхнім близьким:

- ігнорувати будь-які неофіційні повідомлення;
- не надавати жодної особистої інформації про своїх родичів неперевіреним особам/сайтам/телеграм-каналам;
- повідомляти про випадки незаконного збору персональних даних до правоохоронних органів України.

!Нагадуємо, що повідомити НІБ про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на цілодобову гарячу лінію за номером: 16 48 чи скориставшись чат-ботами у Telegram або Viber. Також можна заповнити онлайн-форму на сайті НІБ. Для дзвінків з-за кордону діє номер: +38 (044) 287 81 65

ХМЦСС «Довіра»

Оформлення декретних під час воєнного стану

З 1 січня 2023 Фонду соціального страхування припиняє свою діяльність, і відтепер розглядом заявок щодо лікарняних і декретних займається Пенсійний фонд України. Дані Фонду соціального страхування автоматично передані у Пенсійний фонд України.

З впровадженням воєнного стану багато працівників втратили зв’язок зі своїми роботодавцями. В такому випадку, якщо роботодавець не зміг опрацювати лікарняний листок та подати за ним заяву-розрахунок до Фонду соціального страхування у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, працівниця може самостійно звернутись до Пенсійного фонду України для отримання лікарняних і декретних допомог.

Для цього застрахованій особі необхідно звернутись до будь-якого зручного відділення Пенсійного фонду України – за місцем тимчасового перебування внаслідок переміщення через бойові дії, за місцем реєстрації або в іншому зручному місці.

Для призначення матеріального забезпечення застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний. Також варто підготувати копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків.

ХМЦСС «Довіра»

Корисні ресурси для дітей та батьків

П’ять онлайн-застосунків, які допоможуть батькам та їхнім дітям якісно навчатися, розважатися й дізнаватися нове в умовах війни. 
 

Всеукраїнська школа онлайн
На платформі (https://lms.e-school.net.ua/?fbclid=IwAR1kuTtziYajclUgqEThK8uXaGN6YUEWrpuqmmnQBpsEuC-cjw1cXY4DXCM) зібрані відеоуроки для 5-11 класів згідно з чинними освітніми програмами.

 

Ігровий чат-бот для підлітків «#ПраваРулять»
Чат-бот (@rightsrule_bot) створений, щоб навчити підлітків обстоювати свої права та як діяти у тій чи іншій життєвій ситуації.

 

ЮНІСЕФ: спільнота для батьк.

На каналі (http://surl.li/cpsdv?fbclid=IwAR2HbkscOISzggTebUfVPcxcX4PJ41dhItf34n9VSuuhJ514CanYEz4Mz8g) зібрана інформація для батьків дітей віком до 10 років. Зокрема, там можна дізнатися про мінну безпеку, збалансований раціон і в які ігри можна грати у темряві.

 

Дитяча онлайн-бібліотека «Читанка»

Безоплатний ресурс(http://surl.li/eikkc?fbclid=IwAR3mgPTHs740bMGK4povDWeTr5SFdfv-ok1VYW9oPhFcrCJn4x5raF9nyOw), на якому можна знайти безліч дитячих книжок та обрати улюблену.

 

«Підтримай дитину»

Телеграм-канал (https://t.me/pidtrumaidutuny?fbclid=IwAR2y00Kx-HvmIWN-zQ3UXjDldi_kKl1tVYZljsbCiw-ErftlR-CacHbvMVU) для батьків, у якому зібрано різні активності для дітей: руханки, онлайн-казки, ідеї для дозвілля

ХМЦСС «Довіра»

Стягнення аліментів під час війни

Стягнення аліментів під час війни не зазнало кардинальних змін. Платник аліментів за своєю ініціативою може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві або батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати.

У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування (сплату) одним з них аліментів, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

Суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у      ст. 182 Сімейного Кодексу  України.

Чи стягуються аліменти із військовослужбовців?

З   військовослужбовців   Збройних  Сил   України,   інших утворених  відповідно  до  законів  України  військових формувань, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького  складу  органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби,  співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться  з  усіх  видів грошового забезпечення, крім грошового забезпечення,  що  не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

Чи стягуються аліменти з особи, яка втратила роботу під час війни?

Окремою стороною військової агресії стала втрата для багатьох робочих місць та усіх видів доходів.

Частиною 2 ст. 195 Сімейного кодексу України закріплено, що заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

Незалежно від того, чи втратила особа працевлаштування до введення воєнного стану, чи після, обов’язок сплати аліментів за нею залишається.

Чи застосовуються санкції до боржників зі сплати аліментів під час війни?

Статтею 196 Сімейного кодексу України передбачено відповідальність за прострочення сплати аліментів, зокрема, у вигляді стягнення за рішенням суду неустойки (пені) у розмірі 1 % суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Розрахунок здійснюється від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

За несплату аліментів передбачено також адміністративну (ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та кримінальну (ст. 164 Кримінального кодексу України) відповідальність.

Несплата аліментів під час воєнного стану не звільняє платника аліментів від відповідальності.

Записів з 1 по 10Всього: 45