Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

 

Контактні дані:

✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова

вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;


✔️Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова

вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;  

                
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району
м. Харкова

вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;              

  
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району
м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;                 


✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова

вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41; 


✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова

вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;


✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова

вул. Плеханівська,  42, 091 615 09 98;                                 


✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;


✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району м. Харкова

м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19

ХМЦСС «Довіра»

7 креативних вправ, які допоможуть дітям впоратися зі стресом

Ігри та творчість – це основні заняття дітей, у яких вони розкривають свої вміння і які заодно домагають їм виразити емоції чи переживання. Тому в МОЗ радять мамам, татам, дідусям, бабусям та іншим близьким дорослим знімати у дітей стрес та тривожність саме за допомогою творчих занять. Приклади таких арт-вправ підготували фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”.

Долоньки” Дитина кладе долоню на аркуш паперу та обводить її. Ця вправа добре підходить для дітей молодшого шкільного віку та дошкільнят. Коли дитина обмальовує силует долоні, то ніби визначає свої кордони. Під час війни наш простір та наші кордони порушуються, і діти відчувають це. Вправа допомагає дитині заявити про себе.

Банка тривог” Щоби позбутися своїх страхів, можна запропонувати дитині намалювати чи зліпити їх та викинути у коробку, на якій буде написано “Банка тривог”.

Простір безпеки” Простір безпеки – це не обов’язково щось реальне. Це може бути фентезійний світ, світ супергероїв, світ, де замість людей живуть фантастичні тваринки, котики, собачки, бойові кактуси.Запропонуйте дитині детально намалювати свій простір безпеки. Можна зробити колаж із наявних матеріалів: вирізати і наклеїти зображення того, що асоціюється в неї з безпекою. Нехай дитина уявить, що вона перебуває в цьому просторі, й опише його вам. Запитайте в неї, які запахи та звуки є у її безпечному просторі, як вона почувається, перебуваючи в ньому.

Мій герб” Герб дає відчуття впевненості та сили. Запропонуйте дитині вигадати і намалювати власний герб. У верхній частині має бути картинка, у нижній – слова, які можуть бути її девізом. Цей герб можна причепити десь на видному місці в кімнаті.

Коло життя” Нехай дитина намалює коло, а в ньому – те, що її завжди підтримує, навіть у найскладніший час. Те, що допомагає, додає сили, дарує радість. Це можуть бути люди, домашні тварини, ігри, книжки, пісні чи мультфільми.

Таємний лист” Запропонуйте дитині написати таємний лист. Наприклад, майбутньому собі або собі в минулому. Або комусь, за ким вона сумує. Не вимагайте, щоби дитина показувала цей лист вам, адресату чи взагалі будь-кому.

Казкотерапія” Запропонуйте дитині намалювати або розповісти казку, в якій неодмінно буде щаслива кінцівка. Допомагайте їй в цьому процесі. Основними елементами такої казки є: Головний герой. Запитайте дитину, хто зображений на її малюнку або хто головний герой її казки. Нехай розкаже, з ким дружить цей герой, яка в нього мета. Шлях героя. Це ті дії, які має виконати герой, щоб розвʼязати свою проблему та досягти мети.Перешкоди. Це можуть бути гори, ріки, злі чарівники, страшні звірі, або й реальні вороги, бомби, ракети, танки.Помічники – це персонажі, які допомагають герою досягти своєї мети: чарівні створіння, лицарі, супергерої. Позитивний фінал і висновки. Герой обов’язково має подолати всі перешкоди, перемогти всіх ворогів і досягти своєї мети.

ХМЦСС «Довіра»

Профілактика професійного вигорання

Профілактика професійного вигорання Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» за підтримки Громадської організації «Право на захист» було організовано та проведено тренінги на тему: «Профілактика професійного вигорання» для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова ХМЦСС «Довіра».

Синдром «професійного вигорання» - один із проявів стресу, з яким стикається людина у власній професійній діяльності. Термін «професійне вигорання» з’явився у психологічній літературі відносно недавно. Його ввів американський психіатр Дж. Фрейденбергер у 1974 році для характеристики психічного стану здорових людей, які інтенсивно спілкуються з клієнтами, пацієнтами, постійно перебувають в емоційно завантаженій атмосфері при наданні професійної допомоги. Це люди, які працюють у системі «людина-людина»: лікарі, юристи, соціальні працівники, психіатри, психологи, педагоги.

Важливим аспектом попередження професійного вигорання працівника є набуті знання в області психологічної науки та можливості практичного їх застосування. Постійне підвищення власної психологічної компетентності сприятиме розширенню меж особистісної усвідомленості, професійної рефлексії та психологічного благополуччя в цілому.

Під час тренінгів учасники оговорювали симптоми, профілактику та шляхи подолання професійного вигорання, познайомилися з різними техніками, які допоможуть нормалізувати свій стан.

ХМЦСС «Довіра»

Обережно: шахраї!

Останнім часом почастішали спроби шахрайських дій, замаскованих під надання грошової допомоги від міжнародних донорів. Зокрема, шахраї поширюють фейкові посилання на реєстрацію на грошову допомогу від Міжнародної організації з міграції ООН.

Не потрібно вводити дані платіжної картки на незнайомих і підозрілих вебсайтах та переходити за посиланнями з ненадійних джерел.

Зокрема, ніколи не надавайте таку інформацію:

• тризначний номер на звороті картки (CVV/CVC-код);

• пін-код картки;

• логін та пароль для інтернет-банкінгу;

• коди (одноразові паролі) банку та від мобільних операторів.

Якщо у вас є запитання чи пропозиції щодо роботи МОМ, можете зателефонувати на гарячу лінію (з понеділка до п’ятниці з 09:00 до 17:00) за номерами:

• 0 800 215 510 (безкоштовно для всіх операторів);

• (095) 106-55-55 (безкоштовно для Vodafone);

• (096) 106-55-55 (безкоштовно для Kyivstar).

Також можна написати на електронну пошту: smukrcfm@iom.int.

ХМЦСС «Довіра»

Контакти психологічної підтримки для ветеранів

Ветерани та їхні родини можуть отримати допомогу у питаннях ментального здоров’я. Контакти перевірених надавачів таких послуг опубліковано на сайті Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

• Урядова гаряча лінія 1545. З питань ветеранів війни та членів їхніх сімей – кнопка 9 на IVR (інтерактивна голосова відповідь).

• Гаряча лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду за номером: 0 800 332 029.

• ГО «Вільний вибір» – надає психологічну підтримку ветеранам, військовим та їхнім родинам у доказових методах психотерапії. Телефон гарячої лінії: (063) 646-49-91.

• «Лісова поляна» – Центр психічного здоров’я та реабілітації МОЗ України. Психологічна допомога ветеранам і людям, які пережили полон. Для запису телефонуйте за номером: (073) 450-60-00.

• Veteran Hub (https://veteranhub.com.ua/)– безоплатно надає психологічні та юридичні консультації. Також тут можна отримати пояснення юристів щодо статусів і виплат, проходження ВЛК і МСЕК.

• Онлайн-платформа Mental help (https://mentalhelp.com.ua/)– безоплатна професійна психологічна допомога та підтримка для українців.

• Ucare (https://ucare.me/) – допоможе знайти висококваліфікованого психолога.

• MARTA (https://marta.mva.gov.ua/) – це проєкт ментального здоров’я для ветеранів, їхніх рідних та близьких. Дає змогу анонімно пройти тестування, зрозуміти свій психологічний стан і за потреби знайти фахівця.

• Мобільний застосунок «База». Тут зібрані матеріали про ментальне здоровʼя і вправи для самодопомоги. Також є можливість написати фахівцеві й отримати відповідь. Доступний на App Store (https://apps.apple.com/.../%D0%B1%D0%B0.../id6449841911...) та Google Play (https://play.google.com/store/apps/details...).

Джерело: Мінреінтеграції

ХМЦСС «Довіра»

Ветерани можуть безкоштовно отримати деякі послуги із реабілітації

Низку безоплатних послуг із реабілітації ветерани можуть отримати у медзакладах, які мають договір із Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Про це йдеться на Урядовому порталі.

Для проходження необхідної реабілітації потрібне направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

Зокрема, вони можуть отримати безоплатно такі послуги:

• реабілітаційне обстеження;

• індивідуальний реабілітаційний план і програму терапії;

• нейрореабілітацію, ортопедичну, кардіо-респіраторну реабілітацію й інші;

• знеболення у стаціонарі;

• психологічну допомогу.

Оплату послуг із реабілітації покриває НСЗУ за двома пакетами:

1. «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах».

2. «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям в амбулаторних умовах».

Перевірити, чи має лікарня договір із НСЗУ за необхідним пакетом, можна за допомогою інформаційного дашборду або за номером контакт-центру НСЗУ 16-77.

ХМЦСС «Довіра»

Алгоритм отримання компенсації при працевлаштуванні ВПО

Роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану на умовах трудового контракту, зокрема за сумісництвом.

Компенсація надається у розмірі мінімальної зарплати за кожного працевлаштованого ВПО. Наразі ця сума становить 7100 гривень на місяць (з 1 квітня передбачено підвищення до 8000 гривень).

Максимальна тривалість виплати компенсації – 3 місяці з дня працевлаштування ВПО, а у випадку працевлаштування внутрішньо переміщеної особи з інвалідністю – 6 місяців.

Щоб отримати таку компенсацію, необхідно зробити чотири кроки:

• працевлаштувати ВПО;

• подати заяву;

• дочекатися результатів розгляду заяви;

• отримати кошти.

Варто зазначити, що роботодавець може подати таку заяву не раніше ніж через 5 календарних днів, але не пізніше 6 місяців із дня працевлаштування особи. Це можна зробити, звернувшись до центру зайнятості або через портал Дія.

ХМЦСС «Довіра»

Навчання за програмою «Допомога у проживанні та подоланні наслідків психотравмувальних подій»

Ми постійно працює над тим, щоб поглиблювати професійні знання та навички працівник для покращення якості надання соціальних послуг.

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» організовано серію тренінгів з навчання для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова за програмою «Допомога у проживанні та подоланні наслідків психотравмувальних подій».

Навчальні матеріали розробили фахові українські та міжнародні експерти для фахівців соціальної роботи, соціальних працівників та інших спеціалістів, залучених до роботи з дітьми і сім’ями. Дана програма була випробувана протягом 2022-2023 років і показала гарні результати. Наразі ці матеріали адаптовані з урахуванням актуального контексту, містять якісний зміст та дієві інструменти, які підвищать професійні компетенції та допомагатимуть у здійсненні щоденної роботи фахівців. Навчання відбулося у межах реалізації проекту «Комплексний захист, освіта та підтримка психічного здоров'я дітей та сімей, що повернулися та з числа ВПО у Харківській області».

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» висловлює подяку за участь у проведенні тренінгів Харківському обласному центру соціальних служб та Міжнародній громадській організації «Міжнародний центр розвитку і лідерства».

ХМЦСС «Довіра»

Перша домедична допомога

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» за підтримки Центру тактичної медицини «Схід» було організовано та проведено тренінг на тему: «Перша домедична допомога» для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова ХМЦСС «Довіра» (далі - Відділи).

Цей тренінг є важливим  для кожного з нас, особливо під час воєнного стану. Наше місто потерпає від постійних вибухів, тому кожен з нас може опинитися у ситуації, коли комусь з рідних чи просто людині на вулиці стане у нагоді допомога. Саме від правильного алгоритму дій буде залежати стан потерпілого і чи буде він жити, адже саме перша домедична допомога дозволяє зберегти життя, поки не приїде швидка допомога. Під час тренінгу працівники Відділів дізналися, які є види кровотечі, як розпізнати критичну кровотечу, як правильно накладати турнікет, зупиняти кровотечу, що робити, коли людину поранено. Такі навички є дуже важливими, вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом який щорічно відбувається 24 березня, надавачі соціальних послуг в рамках проєкту: «Тобі слід знати про туберкульоз», провели інформаційно-просвітницьку акцію серед мешканців міста Харкова. Учасники акції отримали інформацію про туберкульоз і його симптоми, практичні кроки для вчасного виявлення та лікування, адреси лікарень, а також отримали відповідні тематичні буклети та літературу.

Всього в акції взяли участь майже 200 осіб, розповсюджено 480 одиниць інформаційного наочного матеріалу відповідної тематики.

Також на базі Центру надання допомоги постраждалим від насильства в місті Харкові, в рамках групи взаємодії, працівники проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз» провели бесіду щодо профілактики туберкульозу та інших соціально небезпечних хворіб.

 

Записів з 1 по 10Всього: 24