"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

ХМЦСССДМ «Довіра»

Ми - переможці!

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» приймає участь у соціальному проекті дитячо-юнацькому турнірі з футболу «Мій старт», організатором якої є Громадська організація «Ротарі клуб «Харків Мрія».

В п’ятницю 09.08.2019 року відбулися фінальні ігри між дітьми молодшої та старшої груп проекту «Мій старт». Збірна команда ЦСССДМ Слобідського та ХМЦСССДМ «Довіра» зайняла перше місце серед молодшої групи та друге місце серед старшої групи. По закінченню гри всі учасники проекту нагороджувалися грамотами, медалями, самим найкращім гравцям організатори проекту дарували м’ячі, ще на всі команди чекав солодкий подарунок.

Дітям дуже сподобався проект «Мій старт», вони з задоволенням спілкувалися, знаходили нових друзів та грали між собою в улюблену гру.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів, громадській організації «Ротарі клуб «Харків Мрія», фахівцям Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Шляхи подолання гепатиту

Захворюваність на гострі вірусні гепатити А, В та С є однією з актуальних медичних і соціальних проблем в Україні. Широка розповсюдженість цих інфекційних захворювань визначають необхідність кожному з громадян осмислити свою поведінку для убезпечення від ризиків серйозних захворювань, використання можливостей профілактики методами імунізації, ведення здорового способу життя.

Покласти край епідеміям гепатиту, які є серйозною загрозою для здоров'я населення, можливо за допомогою тих засобів і методів, які є в даний час і знаходяться в стадії розробки та приділяючи увагу таким основним напрямкам:

 • Вакцини - Існують ефективні вакцини для профілактики вірусного гепатиту A, B і E, при цьому в ряді країн вже здійснюються широкомасштабні і доступні за вартістю програми вакцинації дітей від вірусу гепатиту В;
 • Попередження передачі вірусу гепатиту В від матері дитині - Найважливішм заходом попередження передачі вірусу гепатиту В від матері дитині є своєчасне введення дози вакцини від вірусу гепатиту В при народженні, причому ефективність цього заходу можна підсилити шляхом проведення допологового тестування і застосування антивірусних препаратів;
 • Забезпечення безпеки ін'єкцій, крові і хірургічних втручань - Передачу вірусного гепатиту B і C в установах охорони здоров'я можна виключити шляхом суворого дотримання універсальних заходів безпеки при проведенні всіх інвазивних медичних процедур, посилення заходів безпеки при проведенні ін'єкцій і забезпечення безпечного постачання продуктів крові;
 • Зниження шкоди для споживачів ін'єкційних наркотиків - Забезпечення доступу до стерильного ін'єкційного обладнання та ефективних методів лікування наркотичної залежності може сприяти попередженню епідемій вірусного гепатиту В і С серед споживачів ін'єкційних наркотиків і боротьби з ними в рамках комплексного пакету заходів втручання для профілактики, лікування і догляду в зв'язку з ВІЛ, вірусним гепатитом та іншими інфекціями, що передаються з кров'ю серед споживачів ін'єкційних наркотиків;
 • Лікування. Нові пероральні лікарські засоби і лікувальні схеми, які добре переносяться особами з хронічним гепатитом С, можуть забезпечувати повне вилікування більш ніж в 90% випадків. Є також можливості ефективного лікування осіб з хронічною інфекцією, викликаної вірусом гепатиту B, хоча для більшості хворих таке лікування необхідно проводити протягом усього життя.

Коли кожен буде знати шляхи передачі, симптоми, заходи профілактики та звертатиметься за необхідності до лікаря, то буде більша імовірність бути здоровим, оберігати здоров’я своїх рідних і в цілому боротися з соціально небезпечними захворюванням!

ПАМ’ЯТАЙ!

ТВОЄ ЗДОРОВ’Я ЗАЛЕЖИТЬ САМЕ ВІД ТВОЇХ ДІЙ!

ЗАДУМАЙСЯ!

 

ХМЦСССДМ «Довіра»

Змагання серед юних футболістів

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» та центри соціальних служб м. Харкова беруть участь у соціальному проекті дитячо-юнацькому турнірі з футболу «Мій старт», організатором якої є Громадська організація «Ротарі клуб «Харків Мрія».

Ось і закінчився перший етап проекту «Мій старт» в якому з задоволенням приймали участь хлопчики і дівчата. Протягом липня 2019 року вони навчилися багатьом вправам оволодіння м’ячом, тепер всі учасники  готові до другого завершального етапу, який відбудеться 07.08 та 09.08.2019 року, на дітей чекають змагання за перемогу у футболі. Після закінчення турніру на всіх дітей чекають приємні сюрпризи від організаторів проекту.

Хлопчики і дівчата з задоволенням та зацікавленістю готувалися до змагань між собою, і вже готові проявити активність, спритність, уважність та швидкість підчас ігри у футбол.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів та Громадській організації «Ротарі клуб «Харків Мрія».

ХМЦСССДМ «Довіра»

Всесвітній день боротьби з гепатитом

Щорічно 28 липня у багатьох країнах світу проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day). Датою для його заснування став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B.

Зазначаємо, що Центри соціальних служб м. Харкова щорічно долучаються та  проводять заходи  до Всесвітнього Дня боротьби з вірусним гепатитом. Спеціалісти проводять індивідуальні консультації, групові заходи та соціальні акції щодо профілактики соціально небезпечних захворювань, до яких входить і вірусний гепатит

Перший подібний День був проведений в 2008 році за ініціативою Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом. У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла цю дату в свій календар, таким чином Всесвітній день боротьби з гепатитом отримав офіційний статус.

Акції та заходи ВООЗ спрямовані на досягнення наступних цілей глобального, регіонального і державного рівня:

 • сприяння більш масштабному наданню послуг з профілактики, діагностики та лікування гепатиту, а також догляду за хворими, приділяючи особливу увагу широкому розповсюдженню діагностичних і лікувальних рекомендацій ВООЗ;
 • демонстрація передових методів роботи і сприяння досягненню загального охоплення послугами охорони здоров'я по боротьбі з гепатитом;
 • зміцнення партнерств і збільшення фінансування боротьби проти вірусного гепатиту.

Вірусні гепатити B і C є серйозною проблемою для охорони здоров'я, що стосується  більше 320 мільйонів чоловік у всьому світі. Вони є базовою причиною раку печінки, від якого щорічно вмирає 1,34 мільйона чоловік.

Гепатити B і C - хронічні інфекції, які можуть протікати безсимптомно протягом довгого часу, іноді декількох років або навіть десятиліть. Як мінімум 60% випадків раку печінки пов'язані з пізнім діагностуванням та лікуванням вірусів гепатиту В і С.

Недостатнє охоплення тестуванням і лікуванням - найсерйозніша прогалина, яку необхідно ліквідувати для досягнення до 2030 р. глобальних цілей по елімінації гепатиту.

Вірусний гепатит не локалізований в одному місці, і не виявляється тільки у певної категорії людей. Це справді глобальна епідемія, що торкається мільйонів людей, навіть без їх відома. Необізнаність та обмежений доступ до служб по лікуванню гепатиту в глобальних масштабах означає, що більшість людей, які потребують лікування, не отримують його. В даний час 90% людей, що мають гепатит В, і 80% людей, що мають гепатит С, не знають про своє захворювання. Існує реальна можливість розвитку в якийсь час їх життя смертельного захворювання печінки, а в деяких випадках - неусвідомленого інфікування інших осіб.

Більше 90% людей з гепатитом С можуть бути повністю вилікувані від вірусу протягом 3-6 місяців.

За допомогою належного лікування гепатиту В і С можна запобігти розвитку основних ускладнень хронічної хвороби печінки, що становлять загрозу життю, таких як цироз і рак печінки. При наявності ефективних вакцин і методів лікування гепатиту В і гепатиту С можливо елімінувати вірусний гепатит, однак необхідні значна обізнаність і більш широке розуміння цього захворювання та пов'язаних з ним ризиків, а також доступ до менш дорогих методів діагностики і лікування.

До речі, у Всесвітнього дня боротьби з гепатитом є і свій символ - «Три мудрі мавпи» - і відповідний девіз - «Нічого не бачу, нічого не чую, нічого не скажу», як показник ставлення сучасного суспільства до проблеми гепатиту - тобто її ігнорування. Тому проведення цього Дня має на меті, перш за все, привернення уваги широкої громадськості і фахівців до зазначеної проблеми, підвищення зацікавленості громадян кожної країни в проведенні профілактичних заходів. Застосування гігієнічних знань на практиці кожною людиною, визнання важливості імунопрофілактики гепатитів А і В, а також участь в проведенні щеплювальних кампаній дозволить зберегти здоров'я населення не тільки кожної окремої країни, а й населення планети в цілому.

ХМЦСССДМ «Довіра»

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ. Що треба знати щоб уберегтися!

Торгівля людьми — протизаконна торгівля в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі.

Українці сьогодні шукають роботу за кордоном — самостійно або через агенції. Інколи вони мають успішні історії пошуку роботи та працевлаштування, однак часто потрапляють в дуже неприємні життєві ситуації, ризикують власним здоров'ям та життям.

В Україні, за оцінками, починаючи з 1991 року, до 0,5 млн. українських жінок були продані за кордон, (80 % всіх безробітних в Україні є жінки.  

Державний департамент США 27 липня 2015 року оприлюднив традиційний щорічний звіт про торгівлю людьми у світі. Як і кожного року, Україна потрапила до країн другої категорії, за діяльністю яких потрібен нагляд. Українці стають жертвами торгівлі людьми не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу. Через російську агресію понад 1,3 мільйона осіб зі східної України стали вимушеними переселенцями. Ці люди є особливо вразливими до експлуатації. Жінок та дівчат у зоні конфлікту викрадають, щоб згодом змусити їх до праці або надання сексуальних послуг.

Міфи про торгівлю людьми

 • Торгівля людьми — це проституція. 

Це лише один з видів та способів експлуатації людей. Сучасне рабство може використовувати людину для роботи на будівництві, на шкідливому виробництві, навіть як донорів органів.

 • Торгують лише молодими жінками.

Проблема торгівлі людьми стосується не лише молодих жінок. Дорослих чоловіків і хлопчиків-підлітків використовують на примусових роботах, а літніх та молодих жінок примушують виконувати господарську роботу. Є випадки, коли жебрацтвом змушували займатися навіть трьохлітніх дітей.

 • Жертвами торгівлі людьми стають лише неосвічені люди.

Багато жертв торгівлі людьми мають неповну або повну вищу освіту, більшість з яких — городяни. Ними можуть стати бухгалтери, медсестри, вчителі, льотчики, інженери — кожен із вас. 

 • Мої друзі не можуть мене продати.

Вербувальники найчастіше знайомі вам люди. Ті, яким ви довіряєте. 

 • Людьми торгують лише за кордоном, але не в моїй країні.

Випадки торгівлі людьми трапляються не лише за кордоном, а й в Україні. Людей обманом намовляють погодитися піти на нову роботу, а все закінчується рабством. 

 • Поїздка за кордон цілком безпечна.

Виїжджаючи за кордон для роботи, навчання або як турист, ви наражаєте себе на небезпеку, якщо не володієте повною і точною інформацією. Перед від’їздом дізнайтеся більше про правила та закони країни призначення, де можна отримати інформацію і допомогу, з ким у місці вашого перебування можна зв’язатися в разі необхідності. Зробіть копії документів.

 • Зі мною такого ніколи не трапиться.

Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто. Торгівці винаходять все хитріші й хитріші способи обману, на які піддаються навіть розумні й освічені люди. Ніхто не застрахований від цієї загрози. ЇЇ можна уникнути тільки знаючи про цей ризик і знаючи, як себе захистити.

 • Жертвам торгівлі людьми ніхто не допомагає.

Жертви торгівлі людьми можуть розраховувати на допомогу в психологічній реабілітації та початку нового життя вдома. МОМ, державні органи та партнерські громадські організації надають безкоштовну та анонімну медичну, психологічну та юридичну допомогу, проводять професійне навчання, допомагають сім’ям постраждалих тощо.

 • Той, кого продали в рабство, завжди може повернутися.

Жертви торгівлі людьми позбавлені фізичної свободи, в них віднімають особисті документи, їхнім сім’ям погрожують. Жінок і дівчат, яких змушують займатися проституцією, шантажують погрозами розповісти про це близьким або друзям. Діти, продані в рабство, знаходяться в повній залежності від тих, хто їх експлуатує. Торгівці також користуються тим, що їхні жертви бояться кримінального переслідування і депортації в разі спроби звернутися по допомогу. Вирватися з цих тенет та повернутися додому вдається не кожному.

Як захиститися

Знайте, що для працевлаштування за кордоном на законній основі ви повинні мати:

 • Дійсний закордонний паспорт
 • Відповідну робочу візу
 • Трудову угоду із закордонним роботодавцем
 • Дозвіл на роботу в країні призначення

Запам’ятайте, що:

Трудова діяльність за туристичною, діловою (бізнес) або гостьовою візою є порушенням закону. Зазвичай неможливо оформити робочу візу через посередників. Перш ніж погоджуватися на посередництво при оформленні візи, уточніть у відповідному консульстві, чи справді це можливо та яка вартість цієї послуги. Як правило, виїхати за кордон за туристичною чи гостьовою візою і вже за кордоном переоформити її на робочу неможливо. Не вірте тим, хто вам таке обіцяє. У жодному разі не погоджуйтеся надавати фальшиві документи або неправдиву інформацію під час інтерв’ю зі співробітниками консульства.

Потурбуйтеся про власну безпеку перед виїздом за кордон:

1. Дізнайтеся про візу, яка вам потрібна, зателефонувавши до консульского відділу при посольстві країни, до якої збираєтесь їхати або перевіривши інформацію на їхній веб-сторінці;

2. Переконайтеся, що працевлаштування на запропоновану вам посаду буде законним. Працюючи нелегально, ви порушуєте закон. Для законного працевлаштування за кордоном необхідно мати дозвіл на роботу, відповідну візу, трудовий контракт;

3. З’ясуйте, чи має фірма, що займається вашим працевлаштуванням, відповідну ліцензію, зателефонувавши до Державної служби зайнятості України за телефоном 044 287 25 95 (пн-чт, з 17:00 до 18:00) або перевіривши «Перелiк фiрм, якi отримали лiцензiю на працевлаштування за кордоном» на веб-сторінці Державної служби зайнятості. 

4. Плануючи участь у молодіжних програмах Au-Pair або Work and Travel, перевірте легітимність діяльності агенції-посередника.

5. Уважно читайте трудовий договір (контракт). Підписуйте лише документи, складені зрозумілою для вас мовою.

6. Повідомте своїх родичів  або близьких про деталі поїздки, залишіть їм детальну інформацію про закордонного роботодавця, а також копію свого паспорту та інших документів, пов’язаних із вашою поїздкою;

7. Заздалегідь знайдіть та візьміть із собою контактну інформацію посольства або консульства України та інших організацій, що надають допомогу мігрантам у країні, до якої збираєтесь.

Куди звернутися за допомогою

За кордоном

Якщо ви потрапили у скрутну ситуацію за кордоном, можете звернутися до:

 • Посольств/консульських установ України за кордоном
 • Державних, міжнародних та громадських організацій, що надають допомогу мігрантам, які опинилися у скрутному становищі, і зокрема постраждалим від торгівлі людьми
 • Місцевих правоохоронних органів
 • Організацій української діаспори
 • Інших організації та установ (наприклад, релігійних)

Якщо вас позбавили документів, консульська установа має докласти зусиль для встановлення Вашої особи та якнайшвидшого повернення до України. Наявність у вас копії закордонного паспорта значно пришвидшить цей процес.
 

В Україні

В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги слід звертатись до найближчої місцевої державної адміністрації за місцем проживання. Контакти в регіонах України можна знайти на веб-сторінці Міністерства соціальної політики України.

Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні. Зателефонувавши на Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, можна отримати контактну інформацію обласних громадських організацій.

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0-800-505-501

(безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні)

527 

(безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Vodafone та lifecell)

пн-пт з 10:00 до 21:00, суб з 10:00 до 18:00
www.527.org.ua   

У кожному регіоні  України працюють підрозділи боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми ГУМВС, УМВС України. Це спеціалізовані структури, завданням яких є виявлення та припинення дій злочинців у кримінальній сфері торгівлі людьми. Підрозділи сприяють поверненню до України осіб, які постраждали від торгівлі людьми за кордоном.


Корисні телефони:

Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном (044) 238 16 57

Якщо ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми  Національної поліції України:  (044) 374 37 85 (пн-сб. з 09:00 до 18:00)

В екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінію Укрбюро Інтерполу:  (044) 256 12 53 (цілодобово). 

Бережіть себе! 

ХМЦСССДМ «Довіра»

Організація роботи з особами, які мають залежність та їх близьким оточенням

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» разом з партнерською громадською організацією «Комплексна психологічна допомога»  25.07.2019 провів методичний семінар «Залежність і сім’я. Як правильно спілкуватися і уникнути співзалежності»

На захід були запрошені психологи та спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова, адже робота із вищезазначеною категорією входить до компетенції ЦСССДМ.

Тема надзвичайно актуальна на сьогодні. З кожним днем здобути наркотичний засіб стає все простіше і доступніше тому, ця проблема може торкнутися всіх без винятку незалежно від статусу та віку.

Представники громадської організації «Комплексна психологічна допомога» поділилися основами роботи з такими особами та сім’ями з точки зору практичної психології. Також вході практичної роботи були розглянуті складні випадки із якими затикаються соціальні працівники у своїй повсякденный діяльності.

Харківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, ГО «Комплексна психологічна допомога» за підтримку в організації, проведенні методичних заходів та всім учасникам.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Робоча група при Координаційній раді з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї, гендерному насильству, протидії торгівлі людьми

Рішенням Харківського міського голови від 22 квітня 2016 року № 66 було створено Координаційну раду з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї, гендерного насильства, протидії торгівлі людьми.

Координаційна рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, який створюється з метою сприяння проведенню ефективної державної політики з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання ґендерного та домашнього насильства, протидії торгівлі людьми в місті Харкові.

Рішенням Координаційної ради від 30 травня 2016 року було створено Робочу групу при Координаційній раді.

Секретарем Робочої групи виступає Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра».

За цей період відбулося понад 70 зустрічей Робочої групи. В результаті, засідання вилилися в розроблені методичні рекомендації «Про взаємодію суб'єктів при здійсненні заходів щодо запобігання насильства за ознакою статі, надання допомоги постраждалим від різних видів насильства», які були випущені за рік до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи в сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильства за ознакою статі »від 22.08.2018 № 658.

Також за період роботи робочої групи до Міністерства соціальної політики були надані рекомендації щодо розробки постанов про затвердження положень про:

• притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;

• мобільний бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;

• Денний центр соціально-психологічної реабілітації постраждалих від насильства.

На засіданнях Робочої групи, в тому числі відпрацьовуються алгоритми роботи нових установ в місті Харкові, зокрема, Кімнат екстреного розміщення постраждалих від насильства, оскільки на законодавчому рівні їх діяльність ще не регламентована.

Найближче засідання відбудиться 18 липня 2019 року на базі Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра», що знаходиться за адресою: м-н. Свободи, 5, Держпром, 6 під’їзд, 6 поверх, зала для проведення тренінгів.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Мій старт до футбольної кар’єри

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» приймає участь у соціальному проекті дитячо-юнацькому турнірі з футболу «Мій старт», організатором якого є громадська організація «Ротарі клуб «Харків Мрія».

Розпочався перший етап соціального проекту «Мій старт» для дітей віком від 8-14 років із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Тренування будуть проходити 1 раз на тиждень протягом липня 2019 року, а на початку серпні відбудуться ігрові турніри серед команд із дітей районів м. Харкова.  

Перше тренування відбулося 4 липня 2019 року на ОСК «Металіст». Дітей навчали професійні тренери, які розповідали та показували вправи для володіння м’ячом під час ігри у футбол.

Під час тренування хлопчики з задоволенням спілкувалися між собою  та слухали тренерів, які розповідали правила безпеки під час гри у футбол та захопленістю опановували нові навички гри.

Футбол – це вид спорту, який прищеплює хлопчикові сильні якості справжнього чоловіка, виховує вольовий характер і, звичайно ж, лідерські навички! Саме з такого віку хлопчики вибирають собі кумирів. Займаючись футболом, кумиром №1 для маленького футболіста буде його тренер. Саме він стане для дітей втіленням мужності, адже хлопці будуть на нього рівнятися.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів та громадській організації «Ротарі клуб «Харків Мрія».

ХМЦСССДМ «Довіра»

ТВОЄ ЗДОРОВ’Я ЗАЛЕЖИТЬ САМЕ ВІД ТВОЇХ ДІЙ!

Центри соціальних служб для ,сім’ї, дітей та молоді м. Харкова проводять роботу у напрямі щодо профілактики негативних явищ і соціально небезпечних захворювань та популяризації здорового способу життя.

Здоровий спосіб життя (ЗСЖ) об'єднує, все, що сприяє виконанню людиною професійних, суспільних і (побутових) життєвих функцій в оптимальних для здоров'я умовах і виражає орієнтацію діяльності особистості в напрямку формування, збереження і зміцнення свого здоров'я.

Здоровий спосіб життя – це такий стиль існування, при якому, крізь застосування певних засобів впливу на організм та його оточення, рівень життєдіяльності організму стає оптимальним, поступово удосконалюється, використання потенціалу організму відбувається без ушкоджень, причому активність організму і його можливості зберігаються до глибокої старості.

Таким чином, в основі ЗСЖ лежать соціальні та біологічні принципи.

До біологічних принципів належать такі:

 • – спосіб життя повинен створюватися у відповідності до віку;
 • – спосіб життя повинен забезпечуватися енергетично;
 • – спосіб життя повинен бути підсилюючим;
 • – спосіб життя повинен бути ритмічним;
 • – спосіб життя повинен бути ненапруженим.

До соціальних принципів належать такі:

 • – спосіб життя повинен бути естетичним;
 • – спосіб життя повинен бути моральним;
 • – спосіб життя повинен бути вольовим.

Здоровий спосіб життя – це режим, ритм, темп життя, особливості роботи, відпочинку, спілкування.

Оздоровлення організму включає:

 • – усвідомлення соціальної та біологічної значущості здоров'я для людини;
 • – раціональне харчування;
 • – оптимальний руховий режим;
 • – оптимальний психологічний настрій, вміння керувати своїм емоційним станом;
 • відмові від шкідливих звичок;
 • – систематичне загартовування;
 • – дотримання правил особистої гігієни.

Плануючи свій спосіб життя, людина повинна погоджувати його зі своєю натурою, з природними ритмами, усвідомленим відношенням до всього, що відбувається в ній самій і навколо неї.

Одним із найбільш важливих чинників формування здоров'я є мотивація. Позитивна мотивація для збереження і підсилення здоров'я, формування основ ЗСЖ сьогодні в індивідуальному, і в суспільному житті – недостатня.

 

ПАМ’ЯТАЙ!

ТВОЄ ЗДОРОВ’Я ЗАЛЕЖИТЬ САМЕ ВІД ТВОЇХ ДІЙ!

ЗАДУМАЙСЯ!

Записів з 1 по 9Всього: 9