ХМЦСС «Довіра»

До уваги відвідувачів сайту!

Шановні харків‘яни! У зв‘язку із надзвичайною ситуацією, яка розгортається на території нашої держави, зокрема і на території міста Харкова Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» тимчасово змінює формат своєї роботи (включно із відділами соціальної роботи по районам м. Харкова). 

Якщо ви маєте питання або потребуєте інформації від нашої організації пишіть на офіційні сторінки у:

  •  особисті повідомлення "Фейсбук": KhCSSDovira;
  • дірект "Інстаграмм": hmcss_dovira.

Для зручності опрацювання ваших звернень, будь ласка пишіть їх за наступною формою:

✔️ повне ПІБ особи, яка звернулася;

✔️ сутність питання, з яким звертаєтесь;

✔️ район проживання у м. Харкові;

✔️ контактний мобільний телефон.

Всі питання, які входять до компетенції нашої організації будуть розглянуті.

Зберігайте спокій та стежте за офіційними джерелами інформації!

ХМЦСС «Довіра»

Соціальна активність «ХАРКІВ – ЦЕ УКРАЇНА! ВИШИВАНКА ЄДНАЄ!»

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» з нагоди Всесвітнього дня вишиванки пропонує харків’янам долучитися до соціальної активності «ХАРКІВ – ЦЕ УКРАЇНА! ВИШИВАНКА ЄДНАЄ!».

Вишиванка - це не лише вбрання, символ здоров’я та краси, це - ще й символ родової пам’яті, оберіг нашого народу, який надихає та додає нам сьогодні сили жити з вірою та надією на краще!

Українська вишиванка з давніх давен є важливою особливістю національного вбрання. Щорічно у третій четвер травня відзначають Всесвітній день вишиванки! У цьому році - це 19 травня! Виказуючи повагу до національного символу, мільйони українців у цей день вдягають  неймовірної краси вишиванки та беруть участь у ходах, флешмобах, забігах, родинних вечорах, ярмарках та інших святкових заходах! Усі міста України майоріють яскравими барвами вишиванок! Харків - був одним із них!

Сьогодні Харківщина потерпає від вторгнення московитськоі навали, у самому місті ще є небезпека обстрілів, але харків’яни, попри всі перешкоди, масово повертаються до своїх домівок для того, щоб разом відновлювати повноцінне життя рідного міста. Бо вони - мужні, вони - сильні, вони - безстрашні, вони - працьовиті, тому що вони - українці!

Наразі Всесвітній день вишиванки - це значущий момент дяки та єднання українців, які зараз через війну перебувають у різних областях нашої країні або за кордоном! Маємо надію, що тим, хто, на жаль, зараз не має при собі вишиванки, зокрема через втрату домівки, евакуацію, буде приємно хоча б побачити світлини з рідними або знайомими обличчями та символічними візерунками вишиванок! Тому Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» пропонує харків’янам не залишатися осторонь соціальної активності «Харків - це Україна! Вишиванка єднає!»!

Для цього необхідно:
✔️створити допис у своїх соціальних мережах зі світлиною, де Ви у вишиванці (це може бути світлина  сьогодення або з фотоархіву),додавши хештег:

#Харків_Україна_Вишиванка_Єднає
 #ХМЦСС_Довіра

✔️зробити сторіз Вашого допису та відмітити Ваших близьких, друзів, знайомих, передавши їм таким чином ініціативу долучитися до даної соціальної активності;
✔️скопіювати та надіслати тим, кому передали ініціативу, цю інструкцію!

«Україно, наразі ти у вишиванці, берцях та камуфляжі,

                    але у всіх віках, у всіх вбраннях  ти напрочуд чудова й прекрасна!»

Всесвітній день вишиванки важливий для кожного українця: і того, що в Україні, і того, що за кордоном! Тому цей день - ще одна нагода показати, що харків’яни - це невід’ємна частина єдиної великої нації, яка шанує, поважає та дотримується вікових традицій!

ХМЦСС «Довіра»

Психологічна самодопомога у кризовій ситуації

Харківський міський центр соціальних служб "Довіра" пропонує  ознайомитися з порадами щодо подолання кризової ситуації.

Після довгих років досліджень, нарешті, з'явилася багатовимірна модель BASIC Ph. Згідно з М. Лаадом, у кожної людини існує 6 основних каналів, кожен з яких «допомагає» вийти з кризової ситуації. Ось ці канали:

I. Віра (Belief and values)

ІІ. Емоції (Affect and emotion)

ІІІ. Спілкування (Social)

IV. Уява (Imagination)

V. Розважливість (Cognition and thought)

VI. Фізична активність (Physiology and activities)

Зупинимося трохи докладніше на кожному з них. Щоб краще зрозуміти кожну позицію, я навела питання.

Belief (Віра)II.

Чи є у Вашому житті традиції, ритуали, яких Ви любите дотримуватись?

Вам подобається відчувати приналежність до якоїсь компанії, начебто це велика сім'я або клан?

Як часто ви відчуваєте спільність у тій організації, в якій знаходитесь?

Наскільки сильно Ви цінуєте партнерів, з якими маєте спільну справу?

Людина з домінуючим каналом В знайде опору у вірі та духовних цінностях, які допоможуть їй пережити важкі часи напруження та перелому. Тут може бути як релігійна віра, так і політичні переконання, почуття місії (призначення), прагнення самоздійснення і самовираження.

Affect (Емоції)

Для Вас важливо мати можливість ділитися думками та тривогами з тими, хто поруч?

Чи маєте Ви творчі захоплення, хобі?

Ви часто відчуваєте турботу близьких?

Це тип адаптації, з яким людина використовує афективні або емоційні методи: плач, сміх, усне викладення своїх переживань у розмові з кимось, а також можливе малювання, читання або лист.

Social соціальність (спілкування)

Що для Вас у житті означає взаємна допомога та підтримка?

Як ви вважаєте, наскільки важливо ділити обов'язки у сім'ї?

Вам подобається бути лідером, вести у себе інших?

Вам подобається допомагати тим, хто опинився у важчому становищі, ніж Ви самі?

Людина з таким типом адаптації знайде підтримку у приналежності до групи, у виконанні завдання, у тому, щоб грати якусь роль і бути частиною організації.

Imagination (уява)

Вам подобається створювати щось нове? Наскільки Ви є новатором?

Імпровізація – Ваша стихія?

Вам більше подобається займатися однією справою чи переключатися на різні види діяльності?

Тут людина скористається своєю уявою, щоб замаскувати грубі факти реальності, вона може марити наяву, вдаватися до солодких мрій. Він може уявити додаткові вирішення проблем — рішення, що виходять за межі реалістичних імпровізацій.

Cognition когніції (переконання, розсудливість)

Вам дуже важливо точно оцінити ситуацію, зібрати всю інформацію?

Для Вас зручніше імпровізувати чи мати при собі робочу стратегію?

Як часто Ви тренуєте себе, самодисциплінуєте?

Чи важливо вам мати реалістичний сценарій майбутнього?

Когнітивні стратегії включають збір інформації, вирішення проблем, самоорієнтацію, внутрішню розмову або складання списків дій та переваг.

Physical (фізична активність)

Як Ви чергуєте свою активність та періоди відпочинку?

Ви можете захопитись роботою, незважаючи на фізичний дискомфорт (голод, холод, вогкість)?

Які види відпочинку Вам більше подобаються?

Чи користуєтесь Ви техніками релаксації?

Такі люди використовують фізичні, тілесні методи боротьби зі стресом. Ці методи включають релаксацію, десенситизацію, фізичні вправи та фізичну діяльність взагалі.

Отже, в силу індивідуальних особливостей та умов середовища, людина в дорослому віці має певний набір стратегій подолання, кожна з яких звертається до одного з шести каналів. У той самий час ми можемо вдаватися до емоцій чи уяви набагато частіше, ніж фізичної активності, і навпаки. Інакше кажучи, одні канали можуть бути гіпервикористані, інші практично не задіяні – і це зручно до того часу, поки життєва ситуація стає тупиковой.

Часто ця ситуація стає кризовою тому, що людина повторює одні й ті самі стратегії з метою позбутися стресу. Іншими словами, людина «буксує» на одному місці, до нескінченності використовуючи один і той самий метод співвлади, не просуваючись ні на крок уперед і нічого не змінюючи в ситуації. У таких випадках стрес є наслідком безвиході або відсутності гнучкості.

На первинному рівні боротьби багатовимірний підхід у тому, щоб навчити людини безлічі різноманітних способів подолання кризи. Це допоможе йому придбати гнучкість, необхідну для того, щоб уникнути безвиході.

Умовно ми можемо розділити стратегії подолання перешкод на 2 групи:

існуючі елементи BASIC Ph,

ще відсутні елементи.

У своїй роботі психолог може зосереджуватися або тих, або інших (можна обох по черзі).

Акцент на існуючих стратегіях потрібен у гостріших кризових ситуаціях, коли людина в принципі втратила всі свої стратегії, заплуталася і втратила ґрунт під ногами.

Акцент на відсутніх елементах важливий тоді, коли криза відчувається як глухий кут, набридла платівка, застій (у той час як зовнішні події не виходять за рамки нормального).

ХМЦСС «Довіра»

Міжнародний день сім’ї

Сьогодні, 15 травня, в Україні і світі відзначають Міжнародний день сім’ї – свято, яке є символом любові, взаєморозуміння, гармонії та вірності. У цей день прийнято вітати всіх членів своєї маленької або великої родини, а також родичів, друзів та знайомих, які вже встигли звити затишне сімейне гніздечко.

Міцна та щаслива родина – це основа успішного і прогресивного суспільства, до якого належить і кожен із нас. Сімейні традиції згуртовують і зміцнюють людей, створюючи особливе відчуття внутрішнього спокою та рівноваги. Саме тому підвищена увага до інституту сім’ї та обговорення його нагальних проблем дозволяє зробити певні висновки та рухатися у правильному напрямку в майбутньому.

Міжнародний день сім’ї був створений Організацією Об’єднаних Націй (ООН) і затверджений 15 травня 1994 року. Поштовхом до його створення стала загальна занепокоєність світової спільноти сучасним відношенням до сімейних традицій та інституту сім’ї у цілому.

Головна мета започаткування цього свята полягає у тому, щоб привернути увагу широких кіл суспільства до розгляду проблем сучасної родини, ефективного пошуку шляхів їх розв’язання, а також висвітленні головних переваг сімейного життя для підростаючого покоління.

Нажаль, цієї весни зазвичай радісне і позитивне свято в Україні має гіркий воєнний присмак, але навіть жорстока реальність сьогодення не може змінити справжні цінності, що були нажиті роками і десятиліттями. Український народ – це дружня і велика родина, у якій кожен із нас відіграє свою важливу і незамінну роль!

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» щиро вітає всіх з теплим весняним святом – Міжнародним днем сім’ї. Бажаємо міцного здоров’я, життєвої наснаги, високих досягнень і мирного неба над головою!

Наші контакти:

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskij

Instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

ХМЦСС «Довіра»

Карта сімейного життя

Щороку 15 травня до Міжнародного дня сім’ї Харківський міський центр соціальних служб "Довіра" традиційно проводив загальноміський захід для харківських сімей, які потребують допомоги. Він завжди був покликаний сприяти гармонізації внутрішньо сімейних відносин, підвищенню статусу інституту української сім’ї, укріпленню сталих родинних традицій. 

Розпочата ворогом війна змінила уклад та пріоритети життя багатьох українців. Виявилося, що для щастя потрібно небагато: щоб була цілісною держава, щоб було мирним небо, щоб найрідніші були поруч, живі та здорові.

Сьогодні Міжнародний день сім’ї – це нагода морально підтримати один одного у ці важкі часи! Тому Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» пропонує харківським родинам долучитися до соціальної активності «У кожній родині - сила України!», створивши сім'єю поробку «Карта сімейного життя»! 

Бажаючі зможуть:
✔️приємно та з користю провести час з найближчими, найріднішими людьми;
✔️розкрити свій особистий творчий потенціал та креативне мислення;
✔️дізнатися ще більше про те, якою кожен член родини уявляє її;
✔️пригадати цікаві сімейні події, традиції, що об’єднують;
✔️помріяти разом про те, яким буде майбутнє сім’ї у мирний час;
✔️подарувати згодом готову поробку татові, який наразі захищає Україну або допомагає українцям!

Детальніше про виготовлення поробки "Карта сімейного життя" можна ознайомитися на старінках Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" у соціальних мережах: 

- у фейсбуці @KhCSSDovira

- в інстаграмі @hmcss_Dovira

Матеріали підготовлені за участі волонтерки ХМЦСС "Довіра" - Єлизавети Мальчевої @lis_nikolaevna.

#У_кожнійРодині_силаУкраїни

#ХМЦСС_Довіра

ХМЦСС «Довіра»

Грошова допомога від ЮНІСЕФ «Спільно»

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» надає інформацію щодо можливостей отримання додаткової допомоги українцям, постраждалих через війну.

По даній програмі допомогу можуть отримати родини які:

- мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймі одна дитина не досягла двох років;

- мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймі одна дитина з інвалідністю;

- прийомні батьки/батьки вихователі також можуть подати заявку на отримання допомоги, якщо відповідають даним критеріям.

Щоб отримати допомогу необхідно заповнити анкету на сайті https://register.unicef.org та надіслати її, дотримуючись інструкцій.

Вашу заявку буде розглянуто фахівцями ЮНІСЕФ та його партнерами щодо її відповідності критеріям Програми. На основі цих даних буде ухвалене рішення щодо надання допомоги. Вам повідомлять рішення, надіславши СМС на вказаний номер. 

Сума грошової допомоги на місяць складає 2200 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на п’ять осіб. 

Родина отримає одноразову виплату за три місяці на вказаний банківський рахунок чи дебетову картку протягом 4 тижнів з моменту подання заявки. Переконайтеся, що у вас є доступ до рахунка перед поданням заявки. 

Детальніше на : https://www.unicef.org/ukraine/spilno-cash-transfers

Гаряча лінія «Спільно» 0 800 600 017 (безоплатно, працює щодня з 8:00 до 22:00).

 

ХМЦСС «Довіра»

Тілесна практика, яка допоможе подолати різні стани під час стресу

Харківський міський центр соціальних служб "Довіра" рекомендує ознайомитися з тілесною практикою, яка допоможа відновитися після пережитих подій.

Ми по-різному реагуємо на страх. Зазвичай люди відчувають: сонливість; підвищену тривожність, коли ви хаотично робите різні рухи; замирання, коли ви не розумієте, що ви відчуваєте.  

Важливо не піддаватись страхові та тривозі. Не думайте про те, скільки вам довелося втратити і що доведеться будувати далі. 

Опирайтеся на себе зараз і плануйте маленьку перспективу на майбутнє.

Коли ваше тіло переживає тотальне заціпеніння — ваш мозок не може працювати в нормальному режимі. Кисню стає недостатньо для мисленєвого процесу. Тому важливо підтримувати життя в своєму тілі.

Практика

1. Вам необхідно встати, впертися в ваші ступні. 
Ваші очі протягом практики будуть закриті. Старайтесь їх не напружувати. 
Похитайте ваше тіло вперед-назад та вправо-вліво. 
Руки розслаблені.
Дихання спокійне та глибоке. 

2. Тепер зробіть ступнями кругові рухи. Похитайтесь на ступнях зміщуючи центр ваги. 
Повторіть 3-5 разів. Якщо вам подобається вправа, можете затриматись в ній довше. 

3. Міняємо кругові рухи в іншу сторону. Створюємо ефект маятника. 
Відчувайте свої ступні. Відчуйте, як за допомогою кругових обертів вони активно втискуються в підлогу. Тримайте опору в своїх ногах. 

4. Ваші коліна м’які, як пружинка. Похитайтеся на них вправо-вліво. Відчуйте, які ноги сильні. 
Очі залишаються закритими. 

5. Тепер згадайте, як виглядає місце, в якому ви знаходитесь. 
Скільки там вікон? І чи є вони?
Є там двері? Якого кольору стіни?
Яка поверхня підлоги?
Яка висота стелі?

6. Промалюйте подумки свій простір. Декілька разів проговоріть собі фразу:
«Я в повній безпеці. Мені нічого не загрожує. Я проживаю відчуття захищенності і вдячності за життя в моєму тілі. 

7. Тепер переведіть долоні на голову. 
Розведіть пальці в сторони. Подушечками пальців простукайте поверхню голови, лоба. Відчуйте вібрації. Не старайтесь аналізувати все, що зараз відбувається
Будьте в моменті. Оживляйте голову. 

8. Спускайтесь до шиї.
Нахиліть голову вправо. Пройдіться такими ж ударами по лівій частині шиї до останнього шийного позвонка. 

9. Нахиліть голову вперед, зробіть такі ж простукування. А потім вліво, продовжуючи простукування по лівій частині.

Ви робите неконтрольоване зіштовхування руками. Таким чином наш розум буде посилати життя в ту частину тіла, з якою ми працюємо. 

Там ми звільнимося від завмирання, порушення кровотоку. 

9. М‘яко переходимо до наших плечей. 
Тут ви можете простукувати долонею. Від шиї, по плечах. Робіть перехресні рухи руками. Прохлопайте ваші руки. Грудну клітину. Там де відчуваєте больову точку, приділіть більше уваги. 

Постарайтесь максимально розслабитись. 

10. Масуйте живіт, погладьте нирки. 
Прохлопайте ваші сідниці, внутрішню і зовнішню поверхню бедер. 

Від всієї душі приділіть собі увагу. Уявіть, що ви вибиваєте з себе пилюку.

11. Переміщайтесь до ваших колін. Простукуйте або масуйте їх. Потім простукуйте литковий м’яз.

Дайте увагу кожній частині вашого тіла. 

12. Переходимо до ступнів. 
Простукуйте п’ятою об підлогу. Пальці дивляться вгору. Якщо є больові точки, простукуйте їх більш інтенсивно. Проходимо п’яти з усіх сторін. Потім подушечкою стопи так само простукужмо об підлогу. Повторюємо з іншою ступнею всі дії.

Постарайтесь виконувати цю вправу протягом 15 хвилин. 

Цю практику ви можете виконувати кожен день, повертаючи права на своє тіло.

Моє тіло — мої правила!

13. Вихід з практики

Очі закриті. Тіло виконує рухи маятника, кругові рухи. 
Руки охоплюють нижні ребра з правої та лівої сторони.
Присядьте, трохи зігнувши коліна. 
Підкрутіть куприк під себе.
Ребрами розштовхуйте свої долоні. 

Робіть 10-15 циклів. 

Відкрийте очі. Відчуйте своє тіло. Порівняйте свої відчуття до практики та після. В чому ви бачите різницю?

Приділіть собі увагу і похваліть себе за це. Де б ви не були. 

Ярослава Федорчук, психологиня та тілесно-орієнтовний терапевт

ХМЦСС «Довіра»

Поради щодо подолання тривожності

Харківський міський центр соціальних служб "Довіра" пропонує ознайомитися порадами для подолання тривожності через контроль поведінки та зміну звичок.

Під час воєнного стану у державі багать людей перебувають у тривозі. І тому ми пропонуємо розібратися, що може посилити тривогу, і як покращити свій стан.

Звичайно, змінити власні звички - нелегке завдання, але це варте зусиль, якщо ви хочете зменшити свою тривожність.

12 звичок, які посилюють тривожність

Наступні 12 звичок поширені серед тих, хто страждає тривожністю. Це  нелегке завдання змінити звички, які протягом життя з вами, але це варте зусиль, якщо ви хочете зменшити свою тривожність.

1. Пропуск прийому їжі

Пропуск прийому їжі викликає гіпоглікемію (коли рівень цукру в крові падає нижче нормального рівня), що може призвести до поширених симптомів тривоги, таких як дратівливість, нервозність, запаморочення та слабкість.

2. Тяга до солодкого

 Цукор має здатність тимчасово пригнічувати область мозку, яка зазвичай активна під час тривоги, призупиняючи викид гормону стресу (кортизолу). Ось чому ми можемо відчути полегшення занепокоєння, коли з’їдаємо щось солодке. Але наукові дослідження  говорять, що споживання цукру підвищує тривожність і реактивність на стрес, що призводить до більшої тривожності.

3. Погані харчові звички

Нездорові харчові звички можуть сильно вплинути на споживання необхідних поживних речовин - вуглеводів, білків, незамінних жирних кислот, вітамінів і мінералів - які необхідні для психічного здоров'я та функціонування нервової системи. Дефіцит певних поживних речовин (вітаміни групи В, вітамін С і Е, магній, селен і омега-3 жирні кислоти) може вплинути на настрій і рівень тривоги.

 4. Не займатися спортом

Ваше тіло створене для руху, а певні функції тіла залежать від фізіологічного руху. Якщо ви сидите цілий день і ніколи не займаєтеся спортом, ваше фізичне та психічне здоров’я, постраждає в результаті. 

 5. Постійний перегляд новин

Тривожність характеризується надмірним занепокоєнням і страхом, і перегляд новин може посилити цю проблему, залишаючи пригнічений настрій і тривогу. Хоча зараз особливо важливо бути в курсі того, що відбувається у країні, перегляд або читання новин вранці може задати тривожний тон на день, тоді як негативні образи та слова перед сном, можуть плинути на якість сну. Старайтесь уникати читання новин першім ділом зранку та в останню чергу перед сном.

6. Ігнорування стану тривожності

Ваша тривога є сигналом, який намагається вказати на те, що вам потрібно щось пропрацювати або змінити. Якщо ви проігноруєте цей сигнал, стан лише погіршиться. 

7. Вживання кофеїну

Кофеїн є основним тригером тривоги. Цей зв’язок між кофеїном і тривогою неочевидний, тому що ми тимчасово почуваємося добре після споживання, і ми відчуваємо тривожні наслідки лише через кілька годин. 

8. Зловживання фастфудом

Джанкфуд переважно містить хімічні інгредієнти та добавки. Ці інгредієнти, додані до їжі, можуть сприяти занепокоєнню, одночасно знижуючи настрій і соціальну поведінку. Найгірші винуватці це: штучні підсолоджувачі, барвники та підсилювачі смаку.

9. Недостатнє споживання води

Зневоднення викликає стрес для вашого тіла, і коли ваше тіло знаходиться в стресі, ви можете відчувати загальні симптоми тривоги. 

10. Споживання алкоголю

Хоча алкоголь тимчасово стимулює "хімічні речовини для щастя" в мозку (такі як серотонін і дофамін), завдяки чому ви відчуваєте себе щасливішими та менш тривожними, він також підвищує рівень тривоги протягом кількох годин після вживання. Коли алкоголь починає зникати, ви, ймовірно, будете відчувати себе більш тривожними, втомленими та пригніченими, ніж до того, як випили.

11. Нестача сну

Депривація сну посилює повторювані негативні думки й ускладнює відпущення негативних речей - симптоми, які характерні для тривоги.

12. Порівняння себе з іншими

У сучасному світі з соціальними медіа ми маємо миттєвий доступ до зображень із життя людей, і можемо навіть не помітити, цю звичку - порівнювати себе з іншими; Але коли ви робите це щодня, у вас з'являється поганий настрій і негативні думки, які призводять до тривоги. Крім того, ми мажмо тенденцію зосереджуєтеся на чиїхось найкращих сторонах у порівнянні зі своїми найслабшими.

ХМЦСС «Довіра»

Послуги для внутрішньо переміщених осіб

Харківський міський центр соціальних служб "Довіра" розміщує відповіді на найпопулярніші питання щодо послуги для внутрішньо переміщених осіб у додатку «Дія» за інформацією Центру надання адміністративних послуг міста Харкова.

Перше – для українців за кордоном діє допомога від тих країн, до яких вони переїхали. Внутрішньо переміщена особа – людина, яка змінила тимчасове місце проживання у країні.

Друге – заява в «Дії» обробляється кілька днів, після цього довідка з'явиться у додатку поруч із іншими цифровими документами, а виплати нарахуються, як тільки «Ощадбанк» за поданням Мінсоцполітики перерахує кошти до банку заявника.

Третє – щоб отримати статус ВПО, у додатку «Дія» має відображатися картка платника податків та один із паспортів (ID-картка або закордонний біометричний паспорт).

Четверте – у додатку можна отримати комплексну послугу – набуття статусу ВПО та виплати. Якщо людина вже має довідку ВПО, тоді для оформлення допомоги необхідно звернутися до Центру надання адмінпослуг в інших районах/регіонах, відмінних від міста Харкова.

П'яте – якщо громадянину не вдалося з першого разу подати заяву до «Дії», це пов'язано з великим навантаженням на державні реєстри, і послугою слід скористатися пізніше.

ХМЦСС «Довіра»

Гаряча лінія щодо виплат для ВПО та допомоги безробітним

Міністрерство цифрової трансформації України запустило гарячу лінію для консультацій щодо виплат для ВПО та допомоги безробітним.

Відтепер дізнатися потрібну інформацію про виплати для внутрішньо переміщених осіб, допомогу по безробіттю та іншу соціальну підтримку українці можуть зателефонувавши нам на гарячу лінію

0 800 33 18 34.

Графік роботи гарячої лінії: щодня з 8:00 до 22:00.

Дзвінки з номерів українських мобільних операторів безоплатні.

Нагадаємо, що минулого тижня в Дії зʼявилася комплексна послуга для ВПО, якою скористалися вже понад 100 тисяч українців.

Діліться телефоном із тими, кому необхідна допомога з послугами для ВПО. Продовжуємо підтримувати українців і цифровізувати країну разом.

Вдячні партнерам А-Банк та Binotel, які допомогли запустити гарячу лінію в стислі терміни.

 

 

Записів з 1 по 10Всього: 28