ХМЦСССДМ «Довіра»

Надання соціальних послуг центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова у період послаблення режиму карантину

На сьогоднішній день карантин в Україні подовжено до 22 червня, але перестають діяти певні обмеження, далі про особливості роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова в нових умовах.

*ЦСССДМ - центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова

 

НАГАДУЄМО! Важливо у період карантину:

 • слідкувати за самочуттям та температурою тіла;
 • дотримуватися норм особистої гігієни та гігієни помешкання;
 • уникати скупчення людей;
 • дотримуватися соціальної дистанції (1.5 – 2 м);
 • мінімізувати пресування у громадському транспорті;
 • дотримуватися маскового режиму у громадських місцях

Слідкуйте за змінами у проведенні заходів та дотримання норм, рекомендованих Міністерством охорони здоров’я України під час пом’якшення карантину

 

У період послаблення режиму карантину центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова продовжують надавати послуги. Для отримання послуг необхідно:

 

Попередньо записатися на прийом

Для цього необхідно зв’язатися із працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді району за місцем вашого фактичного проживання. Контакти необхідного ЦСССДМ можете знайти за наступним посиланням: http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=1&id_kategorii=9

 

Дотримуватися заходів профілактики у ході отримання послуг

Важливо пам’ятати про особисту гігієну, дотримання маскового режиму, соціальну дистанцію. При ознаках гострих респіраторних захворювань (температура, нежить, кашель, слабкість, втрата нюху, смаку тощо) утриматися від візиту до ЦСССДМ, отримати послуги можна дистанційно.

 

Надавати перевагу дистанційному отриманню послуг

Ви маєте можливість отримати послуги он-лайн у телефонному режимі, за допомогою Інтернет-ресурсів, мобільних додатків.

Для отримання послуг дистанційно зв’яжіться з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді району за місцем вашого фактичного проживання (контакти за посиланням: http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=1&id_kategorii=9).

 

Якщо ваша ситуація потребує швидкого реагування з боку працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ви можете скористатися КНОПКОЮ «ЕКСТРЕНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА», яка заходиться на головній сторінці сайту ЦСССДМ: http://www.dovira.kh.ua/

 

Консультації, які ви можете отримати дистанційно у центрах соціальних служб для сім’ї дітей та молоді району м. Харкова за місцем вашого фактичного проживання:

 • інформаційні (наприклад щодо послуг, які надають центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, організацій, що надають гуманітарну допомогу та іншої інформації, яка належить до компетенції ЦСССДМ);
 • психологічні;
 • юридичні

 

Також центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова

проводяться он-лайн заходи, до яких запрошуємо долучитися!

ХМЦСССДМ «Довіра»

Тютюнопаління серед молоді та його наслідки для здоров’я

Волонтери Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  "Довіра" інформують про  наслідки для здоров’я від тютюнопаління

Куріння тютюну є одним з чинників ризику у виникненні ряду серйозних захворювань. Особливо страждають ОРГАНИ ДИХАННЯ. Тютюновий дим викликає подразнення слизових оболонок гортані, трахеї, бронхів. Тютюновий дьоготь, який є концентратом з рідких і твердих продуктів горіння і сухої перегонки тютюну, посідає на стінках дихальних шляхів, нагромаджується в слизових оболонках. Постійне куріння призводить до розвитку хронічного ларингіту і бронхітів. У курців знижується опірність легенів до різних інфекційних захворювань, зокрема до туберкульозу. Тютюновий дим, що містить канцерогенні вуглеводні, радіоактивний полоній, поза сумнівом, сприяє виникненню раку легенів. Рак легенів у 20 разів частіше виникає в тих, хто курить, ніж у некурців. Частота раку легень у будь-якій країні прямо пропорційна кількості споживаного тютюну і тривалості звички куріння.

При курінні значно страждає ШЛУНКОВО-КИШКОВИЙ ТРАКТ. Шкідлива дія тютюнового диму починає виявлятися вже в порожнині рота. Зуби курця набувають жовтуватого кольору, вони швидше руйнуються і мають специфічний тютюновий запах. Тютюновий дим подразнює слинні залози, внаслідок чого наступає посилене виділення слини, яку курці частково спльовують, а частково проковтують. Насичена шкідливими речовинами слина, проходячи через стравохід, потрапляє в шлунок і кишечник. Порушується рухова активність шлунково-кишкового тракту, погіршується травлення. Тому в тих, хто курить, частіше розви­ваються хронічний гастрит, виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, холецистит. І навіть невеликі дози нікотину знижують знешкоджуючу функцію печінки. Медична наука переконливо довела взаємозв’язки між курінням і раком порожнини рота, стравоходу, шлунку.

Під впливом нікотину відбувається ЗВУЖЕННЯ КРОВОНОСНИХ СУДИН, які забезпечують кровопостачання життєво-важливих органів: серця, мозку, нирок. У курців частіше спостерігається ішемічна хвороба серця; напади стенокардії, що призводять до раптової смерті, в тих, хто курить бувають у 4 – 5 разів частіше, ніж у некурців. У тих, хто курить більш високий артеріальний тиск, ніж у некурців. У результаті порушення нікотином засвоєння вітамінів, а саме вітаміну С, відбувається прогресивне відкладення ліпідів у стінках судин, що сприяє розвитку атеросклерозу. Одна викурена цигарка позбавляє організм 25 мг вітаміну С. Зниження вітаміну С в організмі сприяє тромбоутворенню в крові і підвищує ризик судинних уражень мозку. Таке захворювання судин, як облітеруючий ендартеріїт, що супроводжується кульгавістю і омертвінням нижніх кінцівок, зустрічається в 90% випадків у курців.

Під впливом куріння ЗМІНЮЄТЬСЯ СКЛАД КРОВІ, зменшується кількість еритроцитів. Чадний газ, що міститься в тютюновому димі, утворює з гемоглобіном крові стійке з’єднання – карбоксигемоглобін, який не здатний переносити кисень до тканин організму.

Куріння несприятливо відображається на функції органів чуття. У людей, які курять, знижується гострота зору, погіршується відчуття кольору, порушується відчуття смаку і сприйняття запахів, знижується слух. Нікотин впливає на залози внутрішньої секреції, а саме на щито­подібну залозу. На гіпертрофію щитоподібної залози страждають бли­зько 30% жінок, що курять, тоді як серед некурців вона зустрічається в 5%.

Особливо небезпечно нікотин діє на ОРГАНІЗМ ВАГІТНИХ ЖІНОК, на плід і новонароджених. Встановлено, що найбільш частими ускладненнями вагітності в жінок, що курять, є передчасні пологи, народження дитини з малою вагою, мертво-народження. У жінок, що курять помірно (від 1 до 9 сигарет у день); смертність новонароджених на 20% вища, ніж у жінок, які не курять. Нікотин передається дитині також з молоком матері. Тому куріння вагітних жінок негативно позначається на подальшому розвитку дітей. Дитина ростиме повільно, буде більш схильною до різних захворювань.

Куріння негативно впливає не тільки на організм людей, що курять, але також і на ЗДОРОВ’Я ТИХ, ХТО ОТОЧУЄ ЇХ. Встановлено, що близько 25% шкідливих речовин, що утворюються при курінні, поглинається самим курцем, 20% згоряє, 5% залишається в недопалку, а половина шкідливих речовин, що залишилася, потрапляє в оточуюче середовище і поглинається особами, що знаходяться в даному приміщенні. Це так зване «пасивне куріння».

БЕРЕЖІТЬ ЗДОРОВ’Я СВОЄ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!

ОБИРАЙТЕ ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ!

ХМЦСССДМ «Довіра»

5 причин кинути курити

Одними із напрямів діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова є робота з формування навичок здорового способу життя, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Зазначаємо, що кожного року протягом травня працівники центрів проводяться заходив в рамках місячника «Життя без тютюну».

Заходи мають за мету інформувати про можливий ризик, пов'язаний з палінням, особисто для того хто палить і його оточуючих, та надати більше фактів для роздумів і правильного рішення щодо збереження власного здоров’я.

Інформація для роздумів!

Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися. Ми зібрали 5 причин, чому варто кинути курити.

1. ЖИТИ ДОВШЕ?!

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тютюн вбиває майже половину тих, хто курить. Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей у всьому світі. Понад 6 мільйонів із них – це курці або колишні курці, а 890 тисяч – люди, які є пасивними курцями.  

2. УНИКНУТИ НЕБЕЗПЕЧНИХ ХВОРОБ?!

Куріння може спровокувати астму та хвороби дихальних шляхів, коронарну хворобу серця, інфаркт, інсульт, захворювання судин, аневризму аорти.

Куріння також може стати причиною онкологічних захворювань. Пухлини, що з’являються внаслідок куріння, найчастіше уражають ротову порожнину, гортань, стравохід, трахею, бронхи, легені, шлунок, підшлункову залозу, нирки, товсту кишку, сечовий міхур, шийку матки та спинний мозок.

Внаслідок куріння також може розвинутися остеопороз, катаракта та сліпота, парадонтози.

Куріння також може стати причиною безпліддя та імпотенції.

Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися. Протягом 2-х років у вас значно зменшиться ризик ішемічної хвороби серця. А через 15 років ризик серцево-судинних захворювань знизиться до рівня некурця. Тому що раніше ви відмовитесь від куріння, то краще.

3. ЗБЕРЕГТИ КОШТИ?!

Людина, яка викурює пачку сигарет щодня, щороку витрачає понад 8 тис грн. Тож відмова від куріння – це можливість витрачати кошти на більш потрібні і корисні речі.

4. ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я РІДНИХ?!

Пасивне куріння є також небезпечним. У дорослих, які не курять самі, але вдихають тютюновий дим, він викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, зокрема, ішемічну хворобу серця та рак легенів. У немовлят він може викликати раптову смерть.

5. ПОКРАЩИТИ ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД ТА ПОКРАЩИТИ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ?!

Куріння негативно впливає на зовнішній вигляд: шкіра стає сухою і з’являються зморшки, набуває сіруватого кольору, кінчики пальців та зуби стають жовтуватими. Крім того, коли ви кинете курити, ваше дихання стане чистішим, відчуття смаку та запаху покращаться,  а займатись фізичними вправами стане легше.

Якщо ці причини покинити паління для тебе вагомі!!!

Відмовся від цигарки зараз!

Обирай здоровий спосіб життя!

ХМЦСССДМ «Довіра»

Стоп, паніка!

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» інформує про можливість отримання психологічної допомоги  завдяки фахівцям гарячої лінії «Стоп, паніка» спецісти нададуть кваліфіковану підтримку щодо психологічних проблем, які могли виникнути підчас пандемії COVID-19.

– Фахівці з багаторічним досвідом роботи в сфері психічного здоров’я готові підтримати вас у складних життєвих ситуаціях, що виникли внаслідок пандемії коронавіруса, будь то підтверджений COVID-19, проблемні питання з родичами, втрата роботи або бізнесу, – зазначила директор Інституту психіатрії КНУ ім. Тараса Шевченка Ірина Пінчук.

Спеціалісти з психічного здоров’я гарячої лінії «Стоп, паніка» щодня безкоштовно, анонімно, кваліфіковано нададуть консультації людям, які переживають психологічну нестабільність, панічні настрої, невпевненість у завтрашньому дні та інші.

Контакти:

 •  Світлана – 068 471 21 22;
 •  Людмила – 067 151 83 63:
 •  Людмила – 067 437 21 21;
 •  Інна – 098 693 06 21;
 •  Любов – 099 165 03 38;
 •  Оксана – 066 416 44 09;
 •  Аліна – 097 391 41 39;
 •  Олексій – 099 423 90 08;
 •  Олена – 098 693 05 81;
 •  Наталія – ​​098 835 51 14;
 • Софія – 068 318 79 91.

Суми – 050 914 40 24; 0542 78 00 00 – працює в цілодобовому режимі.

Безкоштовний багатоканальний номер: 0 800 50 18 92.

Створення гарячої лінії «Стоп, паніка» з надання професійної підтримки тим, хто змушений перебувати в карантині через загрозу поширення коронавіруса, ініціювали Інститут розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр (за підтримки КБ «Альянс») та Інститут психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за підтримки Асоціації психіатрів України, Української психологічної асоціації та Фонду соціального страхування України.

ХМЦСССДМ «Довіра»

СНІД: ціна безтурботності - життя!

Вперше про СНІД заговорили у 1981 р. і ось уже впродовж цих дисятиліть ця абревіатура не сходить зі сторінок газет і журналів всього світу. СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – одна з важливих і трагічних проблем, яка постала перед людством у кінці ХХ століття.

Набутий - тому що це стан, який виникає внаслідок зараження, а не передається у спадок генетичним шляхом.

Імунний - тому що вражає імунну (захисну) систему організму, яка бореться з хворобами.

Дефіцит - тому що імунна система перестає працювати належним чином, наступає її «недостатність».

Синдром - тому що у хворих виникає багато різних симптомів і опортуністичних захворювань.

 

ВІЛ-інфекція – це захворювання, викликане ВІЛ (вірус імунодефіциту людини). Експерти вважають, що вірус поширився по всьому світу з африканського континенту. Поступово ВІЛ набув нових якостей, які зробили його небезпечним для людини. За даними О’бєднаної програми ООН «СНІД», у світі проживає 2 мільйони ВІЛ-інфікованих. Понад 20 мільйонів уже померли від СНІД. У списку країн, які лідирують за ростом епідемії, Україна займає одне з перших місць.

Десять років тому поширення інфекції в Україні пов’язували з поширенням ін’єкційної наркоманії. У загальній масі інфікованих частка споживачів ін’єкційних наркотиків становила понад 80 %, сьогодні вже – 62 %, а серед уперше зареєстрованих їх питома вага зменшилась до 42 %. Аналіз ситуації протягом останніх років свідчить про стійку тенденцію росту показників передання інфекції статевим шляхом.

У яких випадках ВІЛ не передається?

ВІЛ передається тільки від людини до людини. Шляхи передачі обмежені: не можна заразитись через повітря, їжу, воду, вжиткові предмети, рукопотискання та й комарі не “переносять” вірус.

Зараження можливе:

• Статевим шляхом, тобто при проникаючому статевому акті, коли презерватив не використовується або рветься.

• Через кров, тобто при різних маніпуляціях, пов’язаних з ушкодженням шкіри або слизової оболонки людини нестерильним інструментом, особливо при введенні наркотичних речовин; при переливанні крові або її продуктів, пересадці органів і тканин, інфікованих ВІЛ.

• В організм дитини ВІЛ може потрапити (у 25-30% випадках) від інфікованої матері під час вагітності, пологів або при вигодовуванні грудним молоком.

Інші шляхи передачі ВІЛ – відсутні.

Що робити, щоб не заразитись?

Використовувати презервативи. Ніхто не захистить вас краще, ніж ви самі, а це означає необхідний вибір вірного партнера або правильне використання якісних презервативів. Ризик зараження СНІДом різко зростає при частій зміні сексуальних партнерів, при сексуальних стосунках з повіями, геями, наркоманами та особами, які зловживають вживанням алкоголю.

Використовувати одноразові шприци і стерильні інструменти в перукарнях та косметичних кабінетах. Важливо пам’ятати, що всі колючі чи ріжучі інструменти, які використовуються під час медичних процедур, татуажу, пірсингу, проколювання вух, манікюру, педикюру, гоління, повинні бути стерильними, тобто обеззараженими.

При переливанні крові або пересадці органів і тканин дотримуватись тестового контролю на антитіла до ВІЛ.

Як проявляється захворювання?

ВІЛ-інфекція – це хронічне захворювання, повільна інфекція. Тому ознаки нездоров’я з’являються не відразу, а через 5-7 років. Але і до цього, в період «носійства» вірусу слід обов’язково консультуватися з лікарем. Перші ознаки розвитку хвороби – втомлюваність, слабкість і збільшення декількох груп лімфатичних вузлів. Це не означає, що почався СНІД, однак при відсутності спеціального лікування інфекція продовжує розвиватися. Внаслідок цього приєднуються інші захворювання –«супутники»: поступово розвивається СНІД.

Які види лікування ВІЛ-інфекції існують?

• Спеціальні ліки, які діють безпосередньо на ВІЛ - це противірусні медикаменти, які застосовуються з 1996 року. Ефективність лікування антиретровірусними препаратами є високою. Вони діють на ВІЛ, «послаблюючи» вірус і його можливість розмножуватися. Але тим не менше, повністю знищити вірус імунодефіциту людини не можуть. Ці препарати не дозволяють ВІЛ-інфекції перейти у стадію СНІД.

• Ліки, які діють на збудників так званих захворювань-«супутників».

• Вітамінні препарати, правильне харчування, здоровий спосіб життя.

Бережіть своє здоров’я та своїх- близьких!

ХМЦСССДМ «Довіра»

Безкоштовна психологічна допомога

Харківський міський центр інформує, що для українців створили платформу безкоштовної психологічної підтримки «Розкажи мені». Безкоштовні консультації українцям надаватимуть лише кваліфіковані спеціалісти.

«Розкажи мені» – це великий мультиканальний проект психологічної допомоги українцям під час пандемії, карантину та економічної кризи. Мета проекту: допомагати всім, хто потребує емоційної підтримки, консультації, допомоги у зв’язку з поширенням COVID-19.

Проект об’єднує ресурси Міністерства охорони здоров’я та Інституту когнітивного моделювання, а також широкий пул волонтерів, лікарів та психологів. Команда платформи працює за методом когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям з різними психологічними проблемами.

В команді працюють лише фахівці, які пройшли відбір провідними спеціалістами Інституту когнітивного моделювання з відповідною сертифікацією та необхідним досвідом роботи.

????ЯК ОТРИМАТИ ПСИХОЛОГІЧНУ ПІДТРИМКУ?

 • Перейти на сайт https://tellme.com.ua/ та натиснути на кнопку “Звернутися за підтримкою”
 • Заповнити анкету з контактними даними
 • Коротко описати свій запит та обрати комфортну дату для сеансу

Крім цього, на сайті є зворотній зв’язок для тих, хто хоче долучитися до команди експертів.

Турбуйтеся про свій психологічний стан!

ХМЦСССДМ «Довіра»

Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу

Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу відзначасють у 3-тю суботу травня. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско (США). На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася трагедія втрати рідних і друзів.

Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні

Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оцінними даними, на початок 2018 р. в країні проживало 244 000 ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону.

За даними Європейського центру з контролю та профілактики захворюваності та Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, регіон Східної Європи та Центральної Азії, до якого територіально належить Україна, єдиний у світі, де продовжує зростати кількість нових випадків ВІЛ-інфекції та смертей від СНІДу.

Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні на сучасному етапі характеризується переважним ураженням осіб працездатного віку зі зростанням частки вікової групи старше 50 років серед нових випадків захворювання. ВІЛ-інфекція поширюється переважно статевим шляхом, але все ще залишається сконцентрованою в ключових щодо інфікування ВІЛ групах населення.

Протягом 2018 р. в Україні щодня реєстрували 50 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 — захворювання на СНІД і дев’ять випадків смерті від хвороб, зумовлених СНІДом.

Згідно з офіційними статистичними даними за період 1987 — травень 2019 р., у країні офіційно зареєстровано 341 084 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема 114 487 випадків захворювання на СНІД і 49 751 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Станом на 01.04.2019 у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебувало 142 076 ВІЛ-інфікованих громадян України (показник 336,5 на 100 000 населення), зокрема 46 987 хворих із діагнозом «СНІД» (111,3).

Пріоритетні кроки у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції в країні:

-      забезпечення рівного доступу до консультування і тестування;

-      вчасне охоплення ВІЛ-інфікованих осіб послугами догляду та підтримки;

-      антиретровірусним лікуванням;

-      попередження нових випадків інфікування ВІЛ. Зокрема, розширення обсягів антиретровірусної терапії дозволяє отримати шанс на якісне та продуктивне життя та розширює можливості попередження подальшої передачі ВІЛ.

Саме спільні дії служать справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом. Протягом останніх 4-х років смертність від ВІЛ знизилась на 11%. За цими цифрами – збережені людські життя, чиїсь рідні і близькі, які не померли завдяки лікуванню.

Сьогодення вимагає особливої уваги до проблем ВІЛ/СНІДу не лише медичних працівників, а й усього суспільства.

Відповідальність за попередження ВІЛ-інфікування покладається на кожного громадянина, в першу чергу, його відповідальною безпечною поведінкою, якої слід дотримуватися в особистому житті, професійній діяльності і навчати навичкам безпеки інших.

Адже, лише разом, спільними зусиллями

ми здатні вплинути на загрозу та подолати

епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні!

ХМЦСССДМ «Довіра»

Безкоштовний курс навчання!

Шановні відвідувачі сайту! До вашої уваги цікава, корисна інформація для розвитку, навчання, як дорослих так і дітей, як для професіоналів так і просто для тих, хто хоче знати більше!

Міжнародний освітній центр Safety Park відкрив набір на комплексний безкоштовний курс безпеки «Курс-100».

Організатори проєкту – громадська організація «Traffic Challenge» та Благодійної організації «Благодійний фонд «ДЕМОКРАТИЧНИЙ РОЗВИТОК». З 2015 року вони реалізують в Україні Національну програму з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді за підтримки Офісу Президента України, Національної поліції України та чисельних міжнародних і українських організацій та бізнесу.

Сутність курсу – розроблено програму з 15 модулів, кожен з яких присвячений окремому напряму безпеки. В рамках Safety Park кожен учасник пройде загалом 100 тем та зможе отримати сертифікати, що визнаються в Україні та за її межами.

Цей курс, в першу чергу, може бути корисним для: студентів вищих навчальних закладів, школярів від 12-ти років, педагогів усіх форм навчальних закладів, соціальних працівників, керівників громадських організацій і батьків в цілому..

Більше інформації про даний проєкт та реєстрація за посиланням:  http://safetypark.com.ua/.

Зареєструватися на участь у курсі потрібно до 15 травня 2020 року.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Робота з особами груп підвищеного ризику із захворювання на туберкульоз в умовах карантину

Починаючи з 2018 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» залучений до реалізації проєкту «Тобі слід знати про туберкульоз!» міжнародної громадської організації «Соціальні ініціативи з охорони праці і здоров’я» за підтримки благодійного фонду «Альянс громадського здоров’я» в рамках гранту Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

Оскільки саме працівники центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м. Харкова активно працюють з уразливими категоріями населення, тому перед ними стоїть завдання скринінг-опитування отримувачів послуг на симптоми туберкульозу. У 2018 та 2019 роках клієнтами проекту в Харкові були внутрішньо переміщені особи, а у 2020-му році додались особи у складних життєвих обставинах (СЖО) з ознаками малозабезпеченості та шкідливих практик вживання алкоголю.

На обліку центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова знаходиться значна кількість сімей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Саме вони потребують особливої уваги, професійної поради фахівців із соціальної роботи, лікарської підтримки та додаткового діагностування, оскільки, зазвичай, ці люди нехтують і своїм здоров’ям, і здоров’ям своїх дітей, рідних та оточуючих. Особливо їх потреба у підтримці загострилася з введенням в Україні режиму карантину у зв’язку із пандемією COVID-19.

Тому фахівці центрів соціальних служб по всій Україні разом з медичним персоналом опинились на передовій боротьби з вірусом, зокрема, з його соціальними наслідками. Найуразливішим сім’ям та особам фахівці із соціальної роботи в умовах карантину видають продуктові набори, засоби індивідуального захисту, розповсюджують серед них роздатковий матеріал з порадами Всесвітньої організації охорони здоров'я про правила поведінки, дотримання особистої гігієни, профілактику захворювань на коронавірусну інфекцію. Працюючи в цьому напрямі, у період карантину фахівцями із соціальної роботи ЦСССДМ м. Харківа продовжується активна робота щодо виявлення та діагностики туберкульозу серед вразливих верств населення з метою їх всебічної підтримки. Для отримувачів послуг також проводяться дистанційно консультації щодо необхідності збереження здоров’я в умовах пандемії коронавірусної інфекції, скринінгові анкетування на туберкульоз, супровід у випадку наявності симптомів туберкульозу здійснюється за допомогою телефонного зв’язку. Ті, хто має ознаки захворювання, направляються до закладів охорони здоров’я з метою обстеження. Співпраця з медичними закладами, задіяними до проєкту раніше, продовжується, не зважаючи на нові виклики, зокрема, відновлений доступ клієнтів проєкту до молекулярно-генетичної діагностики.

 

PS. З початку 2020-го року серед осіб, які перебувають у складних життевих обставинах  з ознаками малозабезпеченості та шкідливих практик вживання алкоголю в рамках всього проєкту в Донецькій, Луганській областях та місті Харків було виявлено 42 випадки туберкульозу серед зазначених категорій (з них 9 випадків за час карантину).

ХМЦСССДМ «Довіра»

Головні правила карантину

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» в рамках інформаційної компанії #ЗнайВсеПроCOVID19 мета якої сповільнення поширення пандемії COVID19 нагадує головні правила карантину:

1. Залишайтеся дома! Так, є велика спокуса завітати до друзів, яких раніше через щільний робочий графік рідко бачив/ла. Сидіти вдома буває справжнім катуванням, особливо якщо живеш один/одна.

Від поодиноких прогулянок все ж не відмовляйтеся – у хорошу погоду корисно пройтися. Свіже повітря та фізична активність добре впливають на психологічний комфорт. Та є умова – дотримуватися всіх правил безпеки і не контактувати з людьми. Вірогідність заразитися на вулиці значно нижча, ніж у тому ж магазині, аптеці чи навіть удома. Та і психологічно вам стане куди легше, якщо буде можливість хоча б трохи прогулятися.

З приводу перебування у громадських місцях – все ж закликаємо максимально цей час скоротити і якомога рідше відвідувати аптеки та магазини. Так само як їздити в гості – у приміщеннях вірус передається значно легше, ніж на вулиці.

 

Чому важливо залишатися вдома?

Пояснимо на прикладах.

В Італії через пізнє впровадження карантину та несерйозне ставлення до нього хвороба катастрофічно поширилася: більше 70 тисяч інфікованих та 7 тисяч смертей від ускладнень, до яких призвів коронавірус. Зараз в Італії прогнозують спад епідемії. Це стало можливим саме завдяки жорстким карантинним заходам у країні і тому, що населення почало їх дотримуватися.

 

Пам’ятайте: не варто думати, що розповсюдження вірусу нас не стосується. Так, від нього частіше потерпають літні люди або ті, хто має хронічні захворювання. При цьому ризики є завжди. І, навіть якщо ви легко перенесете хворобу, то люди, яких ви випадково заразили, можуть потерпати від ускладнень.

Вірогідність заразитися і стати носієм значно нижча, якщо ви уникаєте громадських місць та дотримуєтеся правил безпеки. І, звісно, при перших ознаках хвороби самоізолюєтеся та негайно телефонуєте сімейному лікарю або на гарячу лінію. Залишитися вдома зараз означає врятувати комусь життя завтра.

 

2. Регулярно мийте руки! Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезінфікуючі гігієнічні серветки. Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.

 

3. Уникайте контактів! Джерело вірусу – людина і лише людина. Чим менше контактів з людьми, тим менше шансів захворіти. Уникайте місць масового скупчення людей. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.

 

4. Навчайтеся та працюйте, за можливості, дистанційно. Працювати та навчатися дистанційно можна через Інтернет-ресурси. В інтернеті є як електрона пошта так і гуглдиск, де вчителі і викладачі скидають завдання, а діти і студенти мають їх виконувати та надсилати домашні завдання для перевірки. Також проводяться заняття через скайп та інші програми. Якщо обов’язки на роботі дозволяють вам працювати дистанційно – користуйтеся цією можливістю для збереження власного здоров’я!

 

5. Дотримуйтеся маскового режиму! Маски, рукавички та окуляри мають носити всі, а не лише хворі.

Ідеальний варіант, аби на час карантину всі магазини та аптеки торгували із віконечок. Якщо такої змоги немає, заходьте в магазин у масці, в одноразових рукавичках та окулярах, можна сонцезахисних. Звісно, це не дає 100% захищеності, бо вірус може проникнути і через керамічний фільтр. Однак це суттєво зменшує концентрацію вірусу. Тож якщо він і потрапить в організм, то у значно меншій кількості. А отже, і шкоди від нього буде менше.

Ще одна причина, чому маску мають носити не лише хворі, а й здорові: вона захищає обличчя від додаткового дотику руками. У наш час треба просто викорінити звичку торкатися обличчя. Тому маски треба носити всім. Якщо немає аптечної – шийте самі. Можна із марлі, бинтів, будь-якої тканини, що дихає. Головне, аби було чотири шари тканини, можна між ними вставити вату. Кожного дня прати та прасувати під високою температурою. Краще, аби були одноразові.

Коли прийшли додому з вулиці – повністю переодягайтеся. На тканинній поверхні вірус може жити до тижня, а то й більше. Якщо в квартирі хтось захворів, протирайте поверхні антисептиками. Якщо їх немає, тоді 70% спиртом чи горілкою. У всі часи це були найефективніші антисептики.

 

6. Тримайте дистанцію! Прогулянки на свіжому повітрі – життєво потрібні в оздоровленні кожного організму, особливо дитячого. У період карантину гуляти також можна. Однак не в людних місцях та дотримуючись відстані між людьми до 3 метрів. Якщо на вулиці велике скупчення людей, уникайте його або одягайте маску. Не користуйтеся громадським транспортом. Регулярно провітрюйте квартиру. У провітрюваних приміщеннях вірус довго не затримується.

 

7. Допомагайте тим, хто цього потребує! Чим кожен може допомогти у період пандемії COVID19:

- дотримуватися правил карантину;

- надати корисні порадити: чому треба сидіти дома, як правильно мити руки і скільки разів на день, чому треба носити маску та ін;

- надати допомогу людям похилого віку: сходити за продуктами, ліками, оплатити комунальні послуги та ін.

 

Дотримуйтеся заходів карантину!

Бережіть себе та своїх близьких!

Будьте здорові!

Записів з 1 по 10Всього: 10