Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

 

Контактні дані:

✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова

вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;


✔️Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова

вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;  

                
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району
м. Харкова

вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;              

  
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району
м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;                 


✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова

вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41; 


✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова

вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;


✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова

вул. Плеханівська,  42, 091 615 09 98;                                 


✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;


✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району м. Харкова

м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19

ХМЦСС «Довіра»

Запущено електронне посвідчення ветерана

У застосунку Дія з’явився документ для захисників і захисниць – посвідчення ветерана. Про це повідомляє Урядовий портал.

Документ вже доступний для:

• ветеранів війни;

• учасників бойових дій;

• людей з інвалідністю внаслідок війни;

• постраждалих учасників Революції гідності;

• членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

• членів сім’ї загиблого (померлого) захисника і захисниці України.

Користуватися ним можна, щоб отримати пільги чи працевлаштуватися. Тепер не обов’язково носити з собою паперовий варіант посвідчення.

ХМЦСС «Довіра»

Допомога у протидії гендерно зумовленому насильству

Громадська організація "Десяте квітня" надає підтримку у протидії гендерно зумовленому насильству, а саме:

✅ юридична допомога;

✅ соціальний супровід;

✅ психологічна підтримка;

✅ тематичні інформаційні сесії;

✅ тренінги для працівників спеціалізованих служб.

Також ГО "Десяте квітня" надає комплексну допомогу ВПО та постраждалому населенню:

✅юридична допомога;

✅соціальний супровід;

✅психологічна підтримка;

✅допомога в евакуації.

????Телефонна гаряча лінія: 0800 33 28 58

????Гаряча лінія у Telegram: https://t.me/TTA_hotline_web

????Гаряча лінія у Vіber: https://invite.viber.com/...

Гаряча лінія працює з 9:00 до 19:00 без перерв, з понеділка до суботи.

Усі види допомоги надаються безоплатно!

ХМЦСС «Довіра»

Праця неповнолітніх

У нелегкі часи, які переживає зараз наша країна у зв’язку з російською військовою агресією, багато неповнолітніх українців, бажаючи допомогти своїм родинам і країні, намагаються працевлаштуватися, шукають роботу. Це цілком можливо, адже неповнолітні особи у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Дитяча праця - наймана праця осіб, які не досягай віку трудової дієздатності. У Законі України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 року № 2402-ИІ зазначено, що дитиною є особа віком до 18 років. Також статтею 187 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) визначено, що неповнолітніми є особи, що не досягли вісімнадцяти років.

Враховуючи вимоги статей 51 та 188 КЗпП праця осіб молодше 14 років взагалі не допускається ні за яких умов.

На законодавчому рівні Міжнародна організація праці ухвалила Конвенцію від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці» (далі - Конвенція № 182), яка була ратифікованою Законом України від 05.10.2000 N 2022-ІП і таким чином стала частиною національного законодавства України.

Відповідно до статті 3 Конвенції № 182, «найгірші форми дитячої праці» включають:

1) усі форми рабства або практику, подібну до рабства, як наприклад, продаж дітей та торгівля ними, боргова кабала та кріпосна залежність, а також примусова чи обов'язкова праця, включаючи примусове чи обов'язкове вербування дітей для використання їх у збройних конфліктах;

2) використання, вербування або пропонування дитини для заняття проституцією, виробництва порнографічної продукції чи для порнографічних вистав;

3)     використання, вербування або пропонування дитини для незаконної діяльності, зокрема, для виробництва та продажу наркотиків, як це визначено у відповідних міжнародних договорах;

4) роботу, яка за своїм характером чи умовами, в яких вона виконується, може завдати шкоди здоров'ю, безпеці чи моральності дітей.

Процедура прийняття на роботу неповнолітнього загалом не відрізняється від процедури прийняття на роботу інших категорій працівників, але має певні особливості, про які доцільно знати як підліткам, так і роботодавцям. Необхідно пам’ятати, що такій особі має виповнитись щонайменше 16 років, в іншому випадку вимагається обґрунтувати необхідність прийняття такої особи на роботу та до особової справи працівника долучити:

1)    копію свідоцтва про народження (замість паспорта),

2)    згоду одного з батьків або особи, що його замінює - якщо особі від 14 до 16 років;

3) документ, який підтверджує, що особа буде виконувати роботу у вільний від навчання час - якщо особі від 14 до 15 років.

Пунктом 5 частини 1 статті 24 КЗпП встановлено, що з неповнолітніми працівниками трудові договори обов’язково укладаються в письмовій формі.

За загальним правилом, випробування під час прийняття на роботу осіб, які не досягли вісімнадцяти років, не встановлюється. Проте в період дії воєнного стану умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників. Встановлення випробувального строку не є обов’язком роботодавця, це його право.

Потрібно не забувати, що обов’язковою умовою прийняття на роботу неповнолітніх є проходження попереднього медичного огляду (стаття 191 КЗпП та стаття 11 Закону України «Про охорону праці»).

Також для неповнолітніх працівників враховуючи вимоги 51 КЗпП встановлено скорочену тривалість робочого часу, а саме:

•  16-18 років - до 36 годин на тиждень

•  15-16 років — до 24 годин на тиждень

•  учні 14-15 років (під час канікул) - до 24 годин на тиждень

Якщо у вас працюють учні протягом навчального року, максимальна тривалість їхнього робочого часу удвічі менша:

•  16-18 років - до 18 годин на тиждень

•  15-16 років - до 12 годин на тиждень

•  14-15 років - до 12 годин на тиждень.

При цьому, заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Підлітки не можуть працювати у небезпечних і шкідливих умовах, під землею, на теплових і атомних електростанціях, на нафто- і газовидобувних підприємствах та інших роботах із Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, їх не можна залучати до нічних (з 22:00 до 6:00), понаднормових робіт і робіт у вихідні дні.

Працівники до 18 років також не можуть переміщувати та підіймати речі вагою більше граничних норм (стаття 11 Закону України «Про охорону праці»). Крім того, вантажна робота обмежується за часом - не більше однієї третини робочого часу. Іншими словами, якщо працівник працює 7 годин на день, то вантажна робота не повинна тривати більше 2,3 години.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про відпустки» особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день.

При цьому, щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років надаються у зручний для них час. У перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного строку безперервної роботи на підприємстві (стаття 195 КЗпП).

Звільнення неповнолітніх осіб відбувається за загальними правилами трудового законодавства, але звільнення з ініціативи роботодавця допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей (стаття 198 КЗпП).

 

ХМЦСС «Довіра»

Як уникнути електричного перевантаження у квартирі?

Через ворожі обстріли енергетична інфраструктура України, а особливо Харкова зазнала значних пошкоджень. Кожен українець має допомогти енергосистемі впоратись із кризою.

Збільшення споживання електроенергії у вашій оселі може призвести до відключень світла. Щоб уникнути цього, слід економити електрику, особливо вранці та ввечері з 7:00 до 11:00 і з 18:00 до 23:00.

Також для цього важливо не вмикати електроприлади одночасно. Наприклад, спочатку розігрійте їжу в мікрохвильовці, а потім увімкніть праску.

Також, за можливості, перенесіть прання на денні або нічні години. Уникайте використання кондиціонерів та бойлерів для нагріву в пікові години вранці та ввечері.

ХМЦСС «Довіра»

Грошова допомога від міжнародних організацій

❗️За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Грошова допомога для внутрішніх переселенців та постраждалого від воєнних дій населення передбачається в межах проєкту Консорціуму Реагування. Про це йдеться на сайті Благодійного фонду «Право на захист».

Консорціум Реагування (Ukraine Reaction Consortium) координує французька неурядова організація ACTED за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).

◾️Подати заявку можуть особи/родини, які ще не отримували таку допомогу від БФ «Право на захист», наразі не отримують її від міжнародних організацій та належать до однієї із перерахованих категорій населення:

1. ВПО (з 24.02.2022), які проживають у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях.

2. Постраждалі від воєнних дій (мають особисте житло, що пошкоджене/зруйноване із 24.02.2022 внаслідок воєнних дій, чи особа, яка з 24.02.2022 отримала поранення внаслідок обстрілу/воєнних дій і не є учасником бойових дій) у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях.

◾️Претенденти також мають відповідати одному або кільком критеріям вразливості:

• домогосподарство, яке складається виключно з особи або осіб літнього віку (60+);

• домогосподарство із трьома й більше дітьми;

• домогосподарство з дитиною віком до 2 років;

• домогосподарство з вагітною жінкою;

• домогосподарство з особою з інвалідністю І чи II групи.

❗️Щоб визначити, чи підпадаєте ви під умови програми, можна скористатися опитувальником для самоперевірки: https://r2p.org.ua/.../hroshova-dopomoha-u-mezhakh...

Сума допомоги становить 3600 гривень на особу на місяць та покриває тримісячний період. Тобто загальна сума допомоги на кожного члена родини становить 10 800 гривень.

Грошова допомога виплачуватиметься одноразово відразу за три місяці кожному члену домогосподарства окремо на його банківський рахунок, наданий під час реєстрації.

❗️Кошти для неповнолітніх та неповносправних/недієздатних осіб отримують їхні офіційні представники (батьки, опікуни, піклувальники тощо) за наявності відповідних документів.

◾️Реєстрація проводиться у спеціальних пунктах. Усі члени родини мають бути присутніми та мати із собою такі документи:

• паспорт громадянина України або закордонний паспорт;

• податковий номер кожного члена домогосподарства;

• свідоцтво про народження дітей (для дітей до 14 років);

• дійсний IBAN картки українського банку для отримання виплат (копія або фото довідки із реквізитами IBAN рахунку). Але не картки єПідтримка та єМалятко. Це має бути особистий гривневий рахунок (не ФОП), відкритий у будь-якому банку України. Він має бути дійсним ще щонайменше пів року з можливістю приймати перекази;

• будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).

❗️Дізнатися інформацію щодо роботи пунктів реєстрації можна в чат-боті за посиланням: https://t.me/response_consortium_r2p_bot

ХМЦСС «Довіра»

Система надання безоплатної правничої допомоги

Безоплатна правнича допомога – правнича допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за бюджетний рахунок.

Відповідно до законодавства, існує первинна правнича допомога та вторинна правнича допомога.

Безоплатна первинна правнича допомога (БППД) включає в себе такі види правничих послуг:

- надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;

- складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних);

- надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правничої допомоги та медіації.

Право на БППД мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Безоплатна вторинна правнича допомога (БВПД) включає такі види правничих послуг:

- захист;

- здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Право на БВПД мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правничу допомогу» та іншими законами України.

Східний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги

Діяльність міжрегіонального центру поширюється на територію Полтавської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Адреса: 61022, м. Харків, м-н Свободи (Держпром), 5, 6 під'їзд, 3 поверх (праве крило).

Телефон: (057) 705-03-52

Email: office.kharkiv@legalaid.kh.ua

ХМЦСС «Довіра»

Трекер настрою: психологічна допомога для ветеранів

Для підтримання ментального здоров’я ветерани можуть відстежувати свій настрій у трекері настрою в безоплатному застосунку «База».

Трекер настрою – це інструмент, завдяки якому можна аналізувати, що впливає на настрій, і надалі коригувати діяльність так, щоб покращувати свій стан.

Він може стати у пригоді під час проходження психотерапії, адже дає змогу відстежувати стан між сеансами. А також нотувати важливі моменти, які варто обговорити на консультації зі спеціалістом.

Крім того, у застосунку є різні вправи для самодопомоги та можливість поставити запитання фахівцеві із ментального здоров’я.

Застосунок «База» можна завантажити у Google Play або App Store.

ХМЦСС «Довіра»

6 порад, як дбати про дитяче ментальне здоров’я

Головні відчуття для дитини — це захищеність та безпека, навіть під час війни.

1. Подбайте про себе та свій емоційний стан (спокійні батьки = спокійна дитина)

2. Озвучуйте плани дій для збереження життя та здоров‘я в умовах війни. Наприклад, коли тривога, то ми йдемо у підвал, бо там безпечно і так далі. При цьому використовуйте слова "безпека" та "безпечно", так у дитини в голові будуються нові асоціації з цими словами.

3. Говоріть з дитиною про її емоції та переживання. Дайте зрозуміти, що її емоції — це нормальна реакція на ці обставини. Наприклад, боятися — це нормально, страх — відповідає за наш інстинкт самозбереження і так далі

4. Зробіть з дитиною вправу на візуалізацію "Безпечне місце", інструкцію можна знайти в інтернеті. Можна намалювати безпечне місце, а потім уявити себе там.

5. Спостерігайте за дитиною та змінами в її емоційному стані, або поведінці. Особливо, якщо дитина стала свідком вибуху, або іншої травмуючої події. Якщо дитина змінилась, стала більш активною та неслухняною, або навпаки — незвично тихою, стала хвилюватися за здоров‘я своє або батьків, погано спить, бачить часті кошмари, відмовляється від їжі, або навпаки — переїдає, то в такій ситуації краще звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога.

6. Пам‘ятайте, що у дитини повинно бути дитинство не зважаючи на війну, тож намагайтесь проводити час з позитивом. Ходіть у парки, гойдайтесь, шуткуйте та смійтеся разом, ходіть до кінотеатрів та долучайте дитину до веселих активностей.

ХМЦСС «Довіра»

7 креативних вправ, які допоможуть дітям впоратися зі стресом

Ігри та творчість – це основні заняття дітей, у яких вони розкривають свої вміння і які заодно домагають їм виразити емоції чи переживання. Тому в МОЗ радять мамам, татам, дідусям, бабусям та іншим близьким дорослим знімати у дітей стрес та тривожність саме за допомогою творчих занять. Приклади таких арт-вправ підготували фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”.

Долоньки” Дитина кладе долоню на аркуш паперу та обводить її. Ця вправа добре підходить для дітей молодшого шкільного віку та дошкільнят. Коли дитина обмальовує силует долоні, то ніби визначає свої кордони. Під час війни наш простір та наші кордони порушуються, і діти відчувають це. Вправа допомагає дитині заявити про себе.

Банка тривог” Щоби позбутися своїх страхів, можна запропонувати дитині намалювати чи зліпити їх та викинути у коробку, на якій буде написано “Банка тривог”.

Простір безпеки” Простір безпеки – це не обов’язково щось реальне. Це може бути фентезійний світ, світ супергероїв, світ, де замість людей живуть фантастичні тваринки, котики, собачки, бойові кактуси.Запропонуйте дитині детально намалювати свій простір безпеки. Можна зробити колаж із наявних матеріалів: вирізати і наклеїти зображення того, що асоціюється в неї з безпекою. Нехай дитина уявить, що вона перебуває в цьому просторі, й опише його вам. Запитайте в неї, які запахи та звуки є у її безпечному просторі, як вона почувається, перебуваючи в ньому.

Мій герб” Герб дає відчуття впевненості та сили. Запропонуйте дитині вигадати і намалювати власний герб. У верхній частині має бути картинка, у нижній – слова, які можуть бути її девізом. Цей герб можна причепити десь на видному місці в кімнаті.

Коло життя” Нехай дитина намалює коло, а в ньому – те, що її завжди підтримує, навіть у найскладніший час. Те, що допомагає, додає сили, дарує радість. Це можуть бути люди, домашні тварини, ігри, книжки, пісні чи мультфільми.

Таємний лист” Запропонуйте дитині написати таємний лист. Наприклад, майбутньому собі або собі в минулому. Або комусь, за ким вона сумує. Не вимагайте, щоби дитина показувала цей лист вам, адресату чи взагалі будь-кому.

Казкотерапія” Запропонуйте дитині намалювати або розповісти казку, в якій неодмінно буде щаслива кінцівка. Допомагайте їй в цьому процесі. Основними елементами такої казки є: Головний герой. Запитайте дитину, хто зображений на її малюнку або хто головний герой її казки. Нехай розкаже, з ким дружить цей герой, яка в нього мета. Шлях героя. Це ті дії, які має виконати герой, щоб розвʼязати свою проблему та досягти мети.Перешкоди. Це можуть бути гори, ріки, злі чарівники, страшні звірі, або й реальні вороги, бомби, ракети, танки.Помічники – це персонажі, які допомагають герою досягти своєї мети: чарівні створіння, лицарі, супергерої. Позитивний фінал і висновки. Герой обов’язково має подолати всі перешкоди, перемогти всіх ворогів і досягти своєї мети.

Записів з 1 по 10Всього: 10