ХМЦСС «Довіра»

Надання соціальних послуг Харківським міським центром соціальних служб

На сьогоднішній день карантин в Україні триває, далі про особливості роботи Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" в нових умовах.

*Відділи - відділи соріальної роботи по районам м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра"

 

НАГАДУЄМО! Важливо у період карантину:

  • слідкувати за самочуттям та температурою тіла;
  • дотримуватися норм особистої гігієни та гігієни помешкання;
  • уникати скупчення людей;
  • дотримуватися соціальної дистанції (1.5 – 2 м);
  • мінімізувати пресування у громадському транспорті;
  • дотримуватися маскового режиму у громадських місцях

Слідкуйте за змінами у проведенні заходів та дотримання норм, рекомендованих Міністерством охорони здоров’я України під час пом’якшення карантину

 

У період режиму карантину Відділи по районам м. Харкова продовжують надавати послуги дистанційно.

Для отримання послуг необхідно: зв’язатися з Відділом по району м. Харкова за місцем вашого фактичного проживання (контакти за посиланням: http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=1&id_kategorii=9) за телефоном або написавти на електронну пошту - залишивши запит на отримання необхідної послуги.

 

Якщо ваша ситуація потребує швидкого реагування з боку працівників Відділу по району м. Харкова, ви можете скористатися КНОПКОЮ «ЕКСТРЕНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА», яка заходиться на головній сторінці сайту: http://www.dovira.kh.ua/

 

Консультації, які ви можете отримати дистанційно у Відділах по районам м. Харкова за місцем вашого фактичного проживання:

  • інформаційні (наприклад щодо послуг, які надають Відділи по районам м. Харкова, організацій, що надають гуманітарну допомогу та іншої інформації, яка належить до компетенції Відділів по районам м. Харкова);
  • психологічні;
  • юридичні

 

Також Харківським міським центром соціальних служб "Довіра" проводяться онлайн заходи, до яких запрошуємо долучитися!

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує! Робота з особами, похилого віку

Центр надання допомоги постраждалим від насильства працює з тими, хто потрапив в складні життєві обставини з приводу вчинення насильства стосовно них. Серед таких, нажаль є і особи похилого віку.

* ЦНДПН – Центр надання допомоги постраждалим від насильства.

Так, до ЦНДПН потрапляють жінки похилого віку, які страждають від вчинення психологічного та фізичного насилля з боку своїх дітей. З ними працюють працівники ЦНДПН вирішуючи соціальні питання за потребою та надають психологічну підтримку. Також для роботи з такими жінками залучаються  і спеціалісти інших закладів.

Алгоритмом дій з такими особами є по-перше екстрене психологічне консультування та розроблення плану безпеки. Також, спеціалісти ЦНДПН сприяють у написанні заяви до органів Національної поліції з метою взяття кривдника на профілактичний облік, винесення термінового заборонного припису, складання матеріалів для притягнення кривдника до відповідальності. Також, для таких жінок на базі Відділення соціально-психологічної допомоги та методичного забезпечення залучаються юристи Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для можливості: представництва інтересів  постраждалої особи в суді, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами. Також залучені юристи сприяють у складанні документів процесуального характеру.

В рамках взаємодії для роботи з жінками похилого віку, які постраждали від домашнього насильства та потрапили до ЦНДПН залучаються і інші благодійні, громадські організації та суб’єкти до повноважень яких належить організація заходів у сфері запобігання та протидії насильству, також вони інформуються щодо повернення постраждалої особи до місця перебування (проживання) з метою подальшої роботи з особою або сім’єю (у разі потреби). Також постраждалим жінкам надається гуманітарна допомога в разі наявних ресурсів.

Узгодити наявність вільних місць та записатися на прийом до фахівців ЦНДПН (юриста, психолога) можливо за телефоном: +38 (093) 303 03 53.

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує! Знайомство з муніципальною системою надання послуг особам, які постраждали від насильства

На базі Відділення соціально-психологічної допомоги та методичного забезпечення Центру надання допомоги постраждалим від насильства в рамках програми навчально-ознайомчого візиту до міст з ефективними практиками розбудови місцевої системи запобігання та протидії домашньому насильству 29 вересня 2021 року відбувся захід  за  участю заступників керівників десяти міст та громад України і представників Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні.

На заході були присутні представники Харківської міської ради: заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення – Горбунова-Рубан Світлана Олександрівна, директор Департаменту соціальної політики Харківської міської ради – Болгова Лариса Віталіївна, а також були присутні  представники суб’єктів  що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

На зустрічі обговорювалися питання  організації роботи спеціалізованих служб, алгоритм перенаправлення осіб, які постраждали від насильства, організація взаємодії з іншими надавачами послуг та інше.

Гостям було презентовано модель роботи Центру надання допомоги постраждалим від насильства, механізми реагування на випадки насильства, взаємодія керівництва та громадських організацій, взаємозв’язок програм і заходів спрямованих на захист інтересів осіб, які постраждали від домашнього насильства  в місті Харкові.

 

Захід відбувався за дотримання всіх епідеміологічних норм та обмежень

пов’язаних із дією режиму карантину.

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує! Візит з обміну досвідом між Луганськом та Харковом

До Центру надання допомоги постраждалим від насильства 09 вересня 2021 року з робочим візитом в рамках проєкту «Просування прав людини та гендерної рівності через мобілізацію громади задля  розширення можливостей», який реалізується в Луганській області, завітали активісти громадських організацій та представники органів місцевого самоврядування Луганщини з метою обміну досвідом із містом Харків.

На заході були присутні - заступник директора Департаменту соціальної політики, Кобзарь Яна Олександрівна, представники Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Учасники заходу обмінялися  досвідом та прикладами успішного партнерства активних членів громади з місцевою владою, презентували платформи, в рамках яких існує партнерство, розглядали приклади успішної взаємодії громади, бізнесу та влади. Також обмінялися досвідом кращих практичних випадків участі жінок та чоловіків, особливо з вразливих груп населення  в процесах планування розвитку та забезпечення безпеки громад.

 

Захід відбувався за дотримання всіх епідеміологічних норм та обмежень пов’язаних із дією режиму карантину.

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує! Взаємодія з партнерськими організаціями

Центр надання допомоги постраждалим від насильства взаємодіє з багатьма державними та громадськими організаціями, перелік яких постійно розширюється.

* ЦНДПН – Центр надання допомоги постраждалим від насильства.

Так 7 вересня 2021 року до ЦНДПН з робочим візитом завітали представники Немишлянського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» в Харківській області, роботу якого спрямовано на забезпечення безпеки громади, шляхом запобігання вчиненню правопорушень,  надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, участь у виховних заходах, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно осіб, до яких застосовується пробація. Більшість осіб, які перебувають на обліку в Центрі пробації, належать до уразливих груп населення таких, як особи з числа дітей сиріт, особи з числа дітей, які були позбавлені батьківського піклування, також ті,  що опинилися у складних життєвих обставинах.

 Насилля в родині руйнує фундамент безпеки самої сім’ї, а також і суспільства. Водночас, саме проблема насильства тісно пов’язана із такими явищами, як бездоглядність та безпритульність дітей,  зростання кількості розлучень, формування насильницького менталітету нації,  жебракування,  втрати загальнолюдських цінностей любові та взаєморозуміння,  а також виступає однією з передумов скоєння злочинів у суспільстві.

Під час робочої зустрічі були обговорені можливі варіанти співпраці організацій, а саме: проведення інформаційно-просвітницької роботи з питань запобігання насильству, алгоритм інформування ЦНДПН про випадки скоєння насильства  щодо осіб, які перебувають на обліку в Центрі пробації, розповсюдження інформаційних буклетів щодо діяльності ЦНДПН, з метою інформування останніх про можливість отримання комплексної безкоштовної допомоги у разі домашнього насильства або жорсткого поводження.  

Важливим аспектом спільної роботи є забезпечення повного циклу послуг для осіб, які постраждала від насильства усіма суб’єктами, які спрямовані на захист прав та інтересів постраждалих. 

Захід відбувався за дотримання всіх епідеміологічних норм та обмежень пов’язаних із дією режиму карантину.

ХМЦСС «Довіра»

Про Конституцію (продовження)

Закінчилися літні свята, пов’язані із 30 річницею прийняття Акту проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) та 25 річницею прийняття Конституції (28 червня 1996 року).

Тема Конституції дуже багатогранна, в неї є ї історія, ї політика, ї право.

Що ж таке Конституція? Ось її науково-юридичне поняття (від лат. Constitutio - установлення, устрій, порядок) — основний державний документ (закон), який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, виборчу систему, права й обов'язки держави, суспільства та громадян. 

До української мови термін «Конституція» прийшов через англійську та французьку мови.

Конституція є базою, фундаментом усього законодавства. Це означає, що усі нормативні акти повинні розроблятися на основі конституції. Якщо
 який-небудь документ суперечить конституції, то він, безумовно, підлягає скасуванню. Конституція закріплює основи суспільного і державного устрою країни, визначає напрями розвитку суспільства і держави, основи організації та діяльності державних органів, а також органів місцевого самоврядування, встановлює конституційні гарантії здійснення прав та свобод людини і громадянина, спрямовує розвиток державної та самоврядної форм народовладдя. Саме цим закріплюється її центральне місце в системі.

Як бачимо, вже декілька разів в тексті мав місце термін «держава». Конституція і держава є поняттями пов’язаними. Тому про державу. Ось поняття держави: це політична форма організації правління, що характеризується суверенною владою, політичним та публічним характером, реалізацією своїх повноважень на певній території через систему спеціально створених органів та організацій, за допомогою яких здійснюється політичне, економічне та ідеологічне управління суспільством та керівництво загальносуспільними правами.

Держава - формальний інститут, який є формою організації політичної спільноти під управлінням уряду; суб'єкт політики, ядро політичної системи.

Однак, не усі держави мають конституцію. Так, конституції нема у Великобританії, Канаді, Нової Зеландії, Швеції, Сан-Маріно, Ізраілі, Лівії, Ватикані, Саудівській Аравії. При цьому звертаємо увагу, що Великобританія, Швеція, Саудівська Аравія та Канада є монархіями, Ватикан – теократичною державою,  Сан-Маріно – республікою, Ізраїль – парламентською республікою. Але відсутність у цих державах конституції не позбавляють їх статусу держави. Крім того, зазначені приклади свідчать, що  наявність або відсутність конституції не є обов’язковим атрибутом як держави так ї її успішності.

Але ж повернемося до Конституції України та її змісту.

Так, згідно її статті 1  Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. 

Стаття 5 зазначає, що Україна є республікою. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Стаття 3 вказує, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави

Стаття 8 встановлює, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Ці норми додатково закріплені у ст. 19 Конституції - правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як видно, перераховані статті та норми, зазначені у статтях, є цілісними, які взаємопов’язані між собою, знаходяться у розділі 1 Конституції – «Загальні засади».

У цих статтях багато термінів, які потребують роз’яснення.

Серед них терміни «республіка», «державна влада», «закони», «нормативно-правові акти», «законодавство» та інші.

Про ці терміни та норми Конституції – у наступній публікації.

 

Провідний юрисконсульт

відділу організаційно-правового забезпечення ХМЦСС «Довіра» - А.В. Устименко 

ХМЦСС «Довіра»

Канцелярія для навчання

Шановні підписники (відвідувачі сайту)! Пропонуємо вам долучитися до Всеукраїнської благодійної акції «Канцелярія для навчання», яку проводить Поліція превентивної діяльності в Харківській області.

Мета цієї акції  - збір канцелярії для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном (057) 730 83 28.

ХМЦСС «Довіра»

Сім’єю на шляху до знань

За підтримки Департаменту соціальної політики Харківської міської ради  27 серпня 2021 року Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» провів загальноміський захід «Сім’єю на шляху до знань» до Дня знань для сімей, які потребують допомоги.

У перший осінній день по всій країні лунають перші дзвінки, сповіщаючи про початок нового навчального року. У цьому році свято проходило із дотриманням карантинних обмежень, які діють на території України, однак від того воно не стало менш очікуваним для дітей, батьків та вчителів.

День знань - одне із головних свят навчального року - урочисте, хвилююче і відповідальне, яке об’єднує всю громаду від найменших, тих хто вперше піде до школи і стане першокласником, до серйозних старшокурсників тих, хто стоїть на порозі дорослого життя. Крім того, це свято всіх учителів, викладачів, батьків, бабусь та дідусів, хто з хвилюванням та гордістю збиратиме та проводжатиме рідних дітей до школи.

Свято проходило на території Парку «Машинобудівників». Захід розпочався з офіційної частини зі сцени ведучий привітав усіх присутніх з прийдешнім Днем знань. Також дітей та дорослих привітав клуб акробатичного рок-н-ролу «САММІТ». Далі на всіх учасників заходу чекали різноманітні рухливі ігри та майстер-клас з пішого туризму. А для дітей підліткового віку та їх батьків організатори приготували квест за мотивами відомих комп’ютерних ігор. Всім учасникам потрібно було пройти 5 станцій а саме: Майнкрафт, Амонг Ас, Бравл Старс, Аватр, Гонки та виконати усі завдання. Протягом квесту всі члени команд були активні, кмітливі, креативні та показали високий рівень жаги до перемоги. По закінченню квесту на всіх учасників чекав запальний флешмоб та відзначення від партнерів заходу для переможців квесту.


 
Записів з 1 по 8Всього: 8