Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом. Контактні дані:
✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району

м. Харкова - вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;
✔️Відділ соціальної роботи по Київському району

м. Харкова - вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;                   
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району

м. Харкова - вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;                 
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району

м. Харкова - вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;                 
✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району

м. Харкова - вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41; 
✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району

м. Харкова - вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;
✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району

м. Харкова - вул. Плеханівська,  42, 091 615 09 98;                                 
✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району

м. Харкова - вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;
✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району

м. Харкова - м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19

ХМЦСС «Довіра»

Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням

Харківський міський центр соціальних служб "Довіра" до Міжнародного дня боротьби з тютюнопалінням підготував інформацію щодо небезпеки від цієї шкідливої звички.

Про шкоду куріння знає кожен, але ця звичка все одно дуже розповсюджена. Чому люди продовжують курити, знаючи про небезпеку для здоров’я? Чи справді курцям подобається палити? Що буде, якщо кинути палити? І як це зробити? Відповіді на ці запитання знайдете в цьому дописі.

1. За статистикою, яку можна побачити на першому слайді, зрозуміло, що більшість курців прагнуть позбутися цієї звички. Якщо ж вони цього ХОЧУТЬ, то чому ж не МОЖУТЬ цього зробити

 2. Залежність від куріння включає в себе три складові: психологія, фізіологія та соціальність.

Психологічна залежність: Курити через стрес або через сильні емоції. Тут слід зазначити, що паління — це короткочасне "задоволення", воно не може розв’язати ментальні проблеми або боротися зі стресом. Детальний розбір питання «А що ж, власне, заважає мені відмовитися від нікотину?», часто допомагає кинути палити. Психологія проблеми є набагато сильнішою, ніж фізична залежність від хімічних речовин.

 Соціальна залежність: Курити "за компанію" або, щоб "справити враження", курити разом як привід для спілкування. Цей вид залежності найяскравіше проявляється у підлітків. Вони можуть почати курити, бо так роблять друзі, бо хочуть здаватися "крутими" або "влитися" в нову компанію.

️ Фізична залежність: Курити через "ломку". Нікотин – найшвидший наркотик, він миттєво всмоктується в кров і відразу ж дає відчутний поштовх в мозок. Після першої ж затяжки людина отримує дозу речовини та відчуває невелике затуманення в голові й почастішання пульсу. Процес виведення нікотину починається майже в той же момент, коли недопалок потрапляє в попільничку, і протікає досить стрімко: вже через годину вміст нікотину в крові стрімко падає і починається нікотинова ломка – непереборне бажання знову затягнутися тютюном.

3. Позитивні зміни в організмі колишнього курця

  • протягом 12 годин  знижується вміст чадного газу у крові до норми
  • протягом 2 — 12 тижнів поліпшується кровообіг; об’єм роботи легень збільшується на 30%
  • протягом 1 — 9 місяців зменшується кашель, втомлюваність та задишка; •зменшується схильність до респіраторних хвороб; починають відновлюватися тканини легень, видаляється слиз
  • протягом 1 року ризик розвитку ішемічної хвороби серця знижується вдвічі, порівняно з курцями
  • через 5 років ризик інсульту скорочується до рівня тих, хто ніколи не курив
  • через 10 років наполовину зменшується ризик розвитку раку легень, порівняно з курцями, а також ризик захворіти на рак ротової порожнини, горла, стравоходу, сечового міхура, підшлункової залози та шийки матки
  • через 15 років ризик ішемічної хвороби серця знижується до рівня тих, хто ніколи не курив.

 Висновки ви в праві робити самі, але ми закликаємо вас:

"Кидайте палити - збережіть життя і здоров'я!"

А поради про те, як це робити читайте на останньому слайді

ХМЦСС «Довіра»

У кожній родині – сила України!

Під патронатом Департаменту соціальної політики Харківської міської ради в травні Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» провів загальноміський захід «У кожній родині – сила України!» з нагоди Міжнародного дня сім’ї та Дня матері в тимчасових місцях компактного поселення для внутрішньо переміщених осіб.

Мета заходу: виховання у дітей почуття любові й поваги до родини та матері, як берегині роду; сприяння гармонізації внутрішньо сімейних відносин; зміцнення родинних зв’язків; підвищення статусу інституту української сім’ї, престижу сімейного способу життя; сприяння процесам соціальної та психологічної адаптації учасників у подоланні напруженості в умовах воєнного стану. Під час заходу з сім’ями проводилися бесіди щодо сімейних цінностей, культурної спадщини українського народу та його звичаїв, обрядів, традицій, а також майстер-клас з плетіння браслетів «Синьо-жовта стрічка – оберіг української сім’ї», розповсюджувалися корисні інформаційні матеріали з порадами для батьків та переліком можливостей отримання соціальної допомоги і підтримки в м. Харкові. Учасникам був представлений відеоролик, що був покликаний формуванню нових та укріпленню сталих сімейних традицій, які передаватимуться по родоводу. Споконвіку традицією нашого народу є пісня. У супроводі пісень люди працювали, відзначали свята, проводжали у далеку путь, а козаки воювали. Дотримуючись традиції, для учасників під час заходу лунали українські пісні у виконанні вокаліста.

Висловлюємо подяку всім учасникам заходу, партнерам, керівництву закладів освіти, а в особливості дітям підліткового віку за ініціативу щодо передачі сплетених браслетів, як оберегу, Захисникам, які боронять наразі нашу Батьківщину!

ХМЦСС «Довіра»

Упередження, які можуть заважати

Упередження, які можуть заважати вам будувати екологічну взаємодію з собою та світом.

Еверетт Шостром у якості еталону позитивного самоставлення запропонував 10 прав людини, що відповідають асертивній (самостійній, незалежній) поведінці.

Така поведінка, на відміну від маніпулятивних упереджень, сприяє екологічній партнерській взаємодії. Ось ці права:

1. Право оцінювати власну поведінку, думки й емоції і відповідати за їх наслідки.

???? Упередження: «Я не повинен незалежно від інших оцінювати себе й свою поведінку. Насправді оцінювати й обговорювати мою особистість у всіх випадках повинен не я, а хтось більш розумний й авторитетний»

2. Право не просити вибачення і не пояснювати свою поведінку.

???? Упередження: «Я відповідаю за свою поведінку перед іншими людьми, бажано, щоб я звітував перед ними й пояснював все, що я роблю, перепрошував за свої вчинки».

3. Право самостійно обміркувати, чи відповідаю я повністю або певною мірою за вирішення проблем інших людей.

???? Упередження: «У мене більше зобов'язань щодо деяких установ і людей, ніж до себе. Бажано пожертвувати власною гідністю й пристосуватися».

4. Право змінити свою думку.

???? Упередження: «У разі, якщо я вже висловив якусь думку, не треба її ніколи змінювати. Я б мав просити вибачення або визнати, що помилявся, а це б означало, що я не компетентний і не здатний вирішувати».

5. Право помилятися і відповідати за свої помилки.

???? Упередження: «Мені не личить помилятися, а якщо я зроблю якусь помилку, я повинен відчувати себе винуватим. Бажано, щоб мене і мої рішення контролювали».

6. Право сказати: «я не знаю».

???? Упередження: «Бажано, щоб я зміг відповісти на будь-яке питання».

7. Право бути незалежним від доброзичливості інших і від їхнього гарного ставлення.

???? Упередження: «Бажано, щоб люди до мене добре ставилися, щоб мене любили, я потребую інших людей».

8. Право приймати нелогічне рішення.

???? Упередження: «Бажано, щоб я дотримувався логіки, розуму, раціональності й обґрунтованості в усьому, що я роблю. Розумно тільки те, що логічно».

9. Право сказати: «я тебе не розумію».

???? Упередження: «Я повинен бути уважний і чутливий до потреб оточення я повинен "читати їх думки". У разі, якщо я це робити не буду, я безжальний невіглас і ніхто мене не буде любити».

10. Право сказати: «мене це не цікавить».

???? Упередження: «Я повинен намагатися уважно й емоційно ставитися до всього, що трапляється у світі. Напевно, мені це не вдасться, але я повинен намагатися щосили цього досягти. В іншому випадку, я черствий, байдужий»

ХМЦСС «Довіра»

Співпрацюємо і навчаємося разом із партнерами

Відбулася спільна навчальна робоча зустріч Харківького центру соціальних служб «Довіра» та представників Патрульної поліції Харківської області.

Захід був присвячений удосконаленню алгоритмів реагування на випадки домашнього насильства, виявлення ознак домашнього насильства та тлумачення факторів конфлікту.

Дякуємо партнерам за продуктивну роботу та плідеру співпрацю на теренах запобігання та протидії домашньому насильству у місті Харкові!

ХМЦСС «Довіра»

єВідновлення - грошова допомога від держави на ремонт житла, пошкодженого через бойові дії

Кошти надаються, якщо житло:

  • пошкоджене через бойові дії після 24 лютого 2022;

  • підлягає відновленню;

  • розміщене на неокупованій території;

  • не було відремонтоване самостійно (допомога доступна, якщо власник ще не зробив ремонт за власний кошт).

Типи житла:

  • приватні будинки;

  • квартири;

  • житлові приміщення.

Кошти можна витратити:

  • на придбання будівельних матеріалів;

  • замовлення ремонтних послуг.

Щоб отримати допомогу, потрібно:

  1. Подати повідомлення про пошкоджене майно в застосунку чи через портал Дія, якщо не подавали раніше.

  2. Відкрити рахунок єВідновлення в банку (до або під час подання заяви).

  3. Подати заяву про отримання допомоги через Дію.

  4. Очікуйте дзвінка комісії місцевої влади для огляду майна і встановлення суми допомоги.

  5. Дочекатися в Дії сповіщення про винесення рішення комісією.

  6. Отримати гроші на картку єВідновлення.

Максимальна сума допомоги, на яку зможуть претендувати громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф, становить 200 тисяч гривень.

ХМЦСС «Довіра»

Безоплатна правова допомога для постраждалих від сексуального насильства під час війни

Система безоплатної правової допомоги (БПД) запускає кампанію про допомогу постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного зі збройною агресією росії проти України, та домашнього насильства.

Постраждати від насильства може кожен і кожна. Варто подбати про себе та звернутися по допомогу.

Юристи БПД проконсультують з усіх правових питань. Підкажуть, як зібрати докази, та допоможуть звернутися до правоохоронних органів. А за потреби, представлятимуть інтереси постраждалих у суді.

Звернутися до системи БПД можна:

▪за телефоном 0 800 213 103

▪у телеграм https://t.me/LegalAidUkraineBot (кнопка «Отримати консультацію»)

▪до найближчого бюро правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Ми поруч, щоб допомогти!

????Детальніше на сайті: https://bit.ly/3M4BmeK

ХМЦСС «Довіра»

Методична підтримка

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати методичну підтримку працівникам відділів соціальної роботи по районам м. Харкова.

У травні 2023 року була проведена робоча зустріч щодо особливостей надання соціальних послуг у груповій формі. Методичні заходи надають можливість працівникам поглиблювати знання щодо надання соціальних послуг, розвивати професійні навички, узагальнювати кращий досвід у соціальній роботі.

ХМЦСС «Довіра»

Як підтримати близьких, які повернулися з полону: поради психолога.

Через перебування у полоні емоційний стан і поведінка людини можуть змінитися. Тож звільнені з полону потребують особливої підтримки рідних, близьких і друзів, щоб повернутися до звичного життя.

Зокрема, у них може з’явитися відчуженість, тривожність, безсоння, спостерігатися погіршення стану здоров’я тощо.

У таких випадках психологічний хаб Національного інформаційного бюро (НІБ) рекомендує:

• За можливості рідним необхідно дозувати інформацію (особливо негативного характеру).

• Приділяти звільненому з полону увагу, але не розпитувати про те, чого він не хоче розповідати.

• Переконати того, хто був у полоні, пройти лікування, реабілітацію, а також відвідувати психолога.

• Після цього підтримувати звільненого з полону під час працевлаштування чи громадської діяльності тощо.

Нагадаємо, щоб звернутися за психологічною підтримкою до хабу, достатньо зателефонувати на гарячу лінію НІБ за коротким номером: 16-48 і залишити заявку

ХМЦСС «Довіра»

ЮНІСЕФ продовжує надавати психологічну підтримку українцям

Для психосоціальної допомоги дітям, ВПО та сім’ям, які постраждали внаслідок війни, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) запустив проєкт «Поруч».

Під час зустрічей із професійними психологами можна буде поділитися переживаннями, відчути підтримку інших учасників груп і фахівців. А також побути у спільноті людей, які розуміють і підтримують одне одного, й знайти способи підтримки себе і своїх близьких у складні часи.

Крім того, є можливість відвідати безкоштовні онлайн-групи.

????Долучитися до проєкту можна за цим посиланням: https://poruch.me/

Записів з 1 по 10Всього: 25