ХМЦСС «Довіра»

Надання соціальних послуг Харківським міським центром соціальних служб

На сьогоднішній день карантин в Україні триває, далі про особливості роботи Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" в нових умовах.

*Відділи - відділи соріальної роботи по районам м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра"

 

НАГАДУЄМО! Важливо у період карантину:

  • слідкувати за самочуттям та температурою тіла;
  • дотримуватися норм особистої гігієни та гігієни помешкання;
  • уникати скупчення людей;
  • дотримуватися соціальної дистанції (1.5 – 2 м);
  • мінімізувати пресування у громадському транспорті;
  • дотримуватися маскового режиму у громадських місцях

Слідкуйте за змінами у проведенні заходів та дотримання норм, рекомендованих Міністерством охорони здоров’я України під час пом’якшення карантину

 

У період режиму карантину Відділи по районам м. Харкова продовжують надавати послуги дистанційно.

Для отримання послуг необхідно: зв’язатися з Відділом по району м. Харкова за місцем вашого фактичного проживання (контакти за посиланням: http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=1&id_kategorii=9) за телефоном або написавти на електронну пошту - залишивши запит на отримання необхідної послуги.

 

Якщо ваша ситуація потребує швидкого реагування з боку працівників Відділу по району м. Харкова, ви можете скористатися КНОПКОЮ «ЕКСТРЕНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА», яка заходиться на головній сторінці сайту: http://www.dovira.kh.ua/

 

Консультації, які ви можете отримати дистанційно у Відділах по районам м. Харкова за місцем вашого фактичного проживання:

  • інформаційні (наприклад щодо послуг, які надають Відділи по районам м. Харкова, організацій, що надають гуманітарну допомогу та іншої інформації, яка належить до компетенції Відділів по районам м. Харкова);
  • психологічні;
  • юридичні

 

Також Харківським міським центром соціальних служб "Довіра" проводяться онлайн заходи, до яких запрошуємо долучитися!

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання допомоги постраждалим від насильства інформує про взаємодію

Центр надання допомоги постраждалим від насильства тісно співпрацює з суб’єктами, які реагують на випадки домашнього насильства. Однією з таких організацій є Харківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

*ЦНДПН - Центр надання допомоги постраждалим від насильства

У рамках Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» на базі онлайн платформи «ZOOM» відбулася зустріч з отримувачами послуг ЦНДПН на тему: «Законодавчий захист для осіб, які постраждали від домашнього насильства».

Метою заходу було підвищення обізнаності постраждалих осіб щодо своїх прав та особистого захисту.

В ході зустрічі юристами було роз’яснено як саме працює Закон України «Про запобігання та протидію домашнього насильства, та  обговорено: основні нюанси оформлення позовної заяви до суду, притягнення кривдника до відповідальності, звернення до правоохоронних органів, видачі обмежувального припису, винесення термінового  заборонного припису інші питання, які цікавлять осіб, які постраждали від домашнього  насильства.

ХМЦСС «Довіра»

Життя без обмежень!

За підтримки Департаменту соціальної політики Харківської міської ради, 2 грудня 2021 року Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» провів загальноміський онлайн захід «Життя без обмежень» для сімей, які потребують допомоги, зокрема батьків, що виховують дітей та молодь з інвалідністю, з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

У Харкові особам з інвалідністю надається кваліфікована спеціалізована допомога, у тому числі проводяться заходи, які мають за мету: сприяння у творчому зростанні осіб з інвалідністю; організацію їх дозвілля та культурного відпочинку; сприяння процесам самореалізації, соціальної та психологічної адаптації осіб з інвалідністю.

Онлайн захід «Життя без обмежень» має інформаційно-просвітницький та освітньо-виховний напрями, тому в якості спікерів було запрошено:

Близнюк Олену Олексіївну -  представника Благодійного фонду «Інститут раннього втручання»;

Мартинюк Володимира Юрійовича – директора Державного закладу «Український медичний центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи» Міністерства охорони здоров’я України;

Бутенко Валентину Антонівну - директора Громадської організації «Харківський центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору».

В рамках онлайн заходу було висвітлено важливі питання щодо соціально-психологічних факторів, що впливають на процес виховання батьками дитини з інвалідністю, мультидисціплінарні підходи в реабілітації дітей з церебральним паралічем та іншими органічними ураженнями нервової системи, запропоновано сприяння у навчанні онлайн школі кар’єрного зростання молоді з інвалідністю.

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів, а також спікерів за участь у заході і обговоренні важливих тем щодо особливостей та можливостей виховання та реабілітації дітей з інвалідністю, працевлаштування осіб з інвалідністю та інших нагальних питань.

ХМЦСС «Довіра»

Взаємодія з правоохоронними органами міста Харкова

Для забезпечення  комплексного підходу до допомоги постраждалим особам Центр надання допомоги постраждалим від насильства співпрацює з усіма суб’єктами, які реалізують заходи із запобігання та протидії домашньому насильству.

* ЦНДПН - Центр надання допомоги постраждалим від насильства

Так, в рамках Всеукраїнської акції  «16 днів проти насильства» 1 грудня 2021 року  на базі відділення соціально-психологічної допомоги та методичного забезпечення ЦНДПН при підтримці представництва Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні відбувся семінар-тренінг «Роль і завдання підрозділів поліції у забезпеченні захисту і підтримки постраждалих осіб, взаємодія з іншими суб’єктами у цьому напрямку  діяльності».

Представником ЦНДПН, було презентовано модель роботи, функції  та повноваження відділень ЦНДПН: відділення соціально-психологічної допомоги та методичного забезпечення, відділення кризового реагування, відділення притулку для жінок, які постраждали від насильства. 

У тренінгу-семінарі взяли участь представники: патрульної поліції, мобільних груп швидкого реагування на факти домашнього насильства, дільничні офіцери поліції/поліцейські офіцери громади, ювенальної превенції, слідства/дізнання.

Процес залучення усіх причетних суб’єктів для роботи з постраждалими особами  є дуже дієвим інструментом при виявленні та надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. Тому вкрай важливо постійно проводити такі зустрічі з партнерами на яких покладено функції здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Вдячні партнерам за підтримку в організації таких соціально значущих заходів!

ХМЦСС «Довіра»

Місяць цифрової грамотності

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» повідомляє, що з 1 листопада 2021 року в Україні Міністерством цифрової трансформації України проводиться інформаційна кампанія «Місяць цифрової грамотності».

Інформаційна кампанія здійснюється на пратформі «Дія. Цифрова освіта». Мета діяльності платформи - підвищення рівня цифрової грамотності громадян України. Онлайн-платформа з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.gov.ua.

На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом – освітні серіали. Слухачі отримають покрокові інструкції та рекомендації. Один курс складається з декількох відео з вичерпною інформацією про аспекти теми навчання. Це допоможе систематизувати знання з цифрової трансформації та сформувати фундамент для подальших дій. У результаті проходження навчання учасники отримають сертифікат.

А також повідомляємо, що Міністерство цифрової трансформації України запустило на порталі Дія.Цифрова освіта оновлений національний тест на цифрову грамотність — Цифрограм 2.0. та 3 спеціалізовані тести: Цифрограм для вчителів, Цифрограм для держслужбовців та Цифрограм для медиків.

ХМЦСС «Довіра»

Міжнародної компанії «16 днів проти насильства»

Сьогодні  25  листопада  2021  року,  в рамках  Міжнародної компанії «16 днів проти насильства», фахівцями Центру надання допомоги постраждалим від насильства, було проведено Акцію «Харків проти насильства!».

Мета акції полягала у тому, щоб підвищити обізнаність мешканців міста стосовно такої проблеми, як домашнє та гендерно-зумовлене насильство.

Під час заходу розповсюджувалися  листівки, буклети, плакати та інше. з тематики різних видів насильства. В ході  заходу було проведено опитування стосовно того, як територіальна громада нашого міста відноситься до проблеми насильства і  виявилося, що майже 80% опитаних мешканців міста підтримують актуальність цього питання.

Приєднуйтеся та підтримайте разом з нами осіб, які страждають від насильства!!!

Записів з 1 по 6Всього: 6