"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

ХМЦСССДМ «Довіра»

«Назар Стодоля»

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» 9 листопада 2017 року клієнти Центру відвідали витсаву Театру юного глядача «Назар Стодоля». Доречі, це єдиний театр у Харкові, який робив постановку даного драматичного твору.

«Назар Стодоля» - видатний драматичний твір Кобзаря, у якому постає романтична драма української молоді. У п’єсі висвітлиний любовний трикутник між красунеє Галею, старим багатим полковником Молочаєм, та коханим Галі – Назаром Стодолею.

Трагічні події не дають коханим бути разом – батько Галі хоче видати її за багача.

Клієнти Центру з завмиранням серця переживали за долю коханих.Та фінал п’єси був щасливим.Глядачам дуже сподобалась вистава, яка повернула їх до історичного минулого нашого народу, показала традиції та дух української молоді тих часів.

Важливо пам’ятати наше минуле, яке дуже добре відображається в творах Тараса Шевченка у наші часи.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Театру юного глядача за підтримку соціально вразливих верств населення.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Візит волонтерів до Центру ресоціалізації «Твоя Перемога»

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» 8 листопада 2017 року волонтери Центру «Довіра» відвідали Центр ресоціалізації наркозалежної молоді «Твоя Перемога».

М‎етою візиту волонтерів було інформування клієнтів Центру «Твоя Перемога» про волонтерську діяльність та залучення до неї безпосередньо клієнтів Центру ресоціалізації.   

Гостей зустріли працівники Центру, дівчата ознайомились з програмами реабілітації, принципами та правилами Центру ресоціалізації.

Під час спілкування з підопічними Центру, добровольці розповіли про досвід волонтерської діяльності у різних закладах.  В свою чергу реабілітанти також поділилися з дівчатами своїми нелегкими історіями життя та подальшими планами.Волонтерів вразило те, що у закладі працюють люди, які раніше мали залежність, а тепер на власному прикладі показують реабілітантам, що можна позбавитися від своєї залежності та вести успішне й повноцінне життя.Також волонтерам дуже сподобався один із способів зняття психологічної напруги у Центрі. Реабілітантам допомагає «чотирилапий психолог» – кіт на ім’я Анатолій.

Дівчата отримали багато позитивних емоцій та приємних вражень від Центру «Твоя Перемога». Волонтери з радістю відвідають Центр ресоціалізації ще не один раз. Сподіваємось, що всі клієнти Центру «Твоя Перемога» зможуть перемогти свою залежність, натхнені прикладом співробітників.  

ХМЦСССДМ «Довіра»

Підбиття підсумки благодійної акції «Початок життя», вручення подарунків учасникам загальноміського заходу «Міцна родина»

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» 7 листопада 2017 року було проведено захід, підбиття підсумки благодійної акції «Початок життя», яку підтримали  партнери Центру - благодійна організація «Заради життя» і мережа супермаркетів «Сільпо», та вручення подарунків сім’ям, що брали участь у спортивному змаганні «Міцна родина» яку підтримали  партнери Центру -  Національний корпус.

Публіку привітала адміністрація Харківського міського центру соціальних служб «Довіра, а також керівник благодійного фонду «Заради життя» - Товченко Ольга Петрівна. В ході заходу, підтримуючи гарний настрій аудиторії, виступали талановиті вихованці дитячого будинку сімейного типу «Отрадное» і волонтери Центру «Довіра».

Підсумком зустрічі було отримання допомоги, що включає продуктові набори, засоби особистої гігієни та предмети одягу, від чуйних людей малозабезпеченим сім’ям та вручення подарунків активним учасникам загальноміського заходу «Міцна родина».

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту  праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів; БФ «Заради життя», мережа супермаркетів «Сільпо», Національний корпус.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Що треба знати, щоб не потрапити у ситуацію торгівлі людьми

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» 7 листопада 2017 року було проведено навчальний семінар «Підвищення рівня обізнаності сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах щодо небезпеки потрапляння у ситуацію торгівлі людьми».

Спеціалістом Центру «Довіра» була порушена тема торгівлі людьми з метою поінформування людей про наявність і актуальність такої проблеми для України, розширення знань про види торгівлі людьми, як частіше за все люди потрапляють у таки ситуації і куди можна звернутися якщо потрібна консультація або допомога. Також, наведені статистичні данні по Україні показали, що саме через незнання багато з постраждалих потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Всеукраїнський тиждень права

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» буде проведено цикл заходів присвячених «Всеукраїнському тижню права».

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 в Україні проводиться «Всеукраїнський тижнь права», який відбуваэться з 5-го по 9-те грудня, впроваджено такий тиждень з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.

 Центр «Довіра» так само долучається до заходів, заплановано проведення семінарів, лекцій, консультацій, круглих столів та інших корисних та цікавих заходів.

З нагоди відзначення Всеукраїнського тижня права до уваги громадян представляємо Загальну декларацію прав людини, прийняту Генеральною Асамблеєю ООН  10 грудня 1948 року. Її перекладено  375 мовами й діалектами мов. Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина. Вона мала рекомендаційний характер, містила 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів.

Загальна декларація прав людини:

1. Всi люди народжуються вiльними i рiвними у своїй гiдностi та правах. Вони надiленi розумом i совiстю i повиннi дiяти у вiдношеннi один до одного в дусi братерства.

2. Кожна людина   повинна   мати   всі   права  і  всі  свободи, проголошені цією Декларацією,  незалежно від раси,  кольору шкіри, статі,   мови,   релігії,   політичних   або   інших   переконань, національного чи соціального походження,  майнового, станового або іншого  становища.  Крім  того,  не  повинно  проводитися  ніякого розрізнення  на  основі  політичного,  правового  або міжнародного статусу  країни  або території, до якої людина належить, незалежно від    того,   чи   є   ця   територія   незалежною,   підопічною, несамоврядованою   або   як-небудь   інакше   обмеженою  у  своєму  суверенітеті.

3. Кожна людина має право на життя, на свободу i на особисту недоторканнiсть.

4. Нiхто не повинен бути в рабствi або у пiдневiльному станi; рабство i работоргiвля забороняються в усiх їх видах.

5. Нiхто не повинен зазнавати тортур, або жорстокого, нелюдського, або такого, що принижує його гiднiсть, поводження i покарання.

6. Кожна людина, де б вона не перебувала, має право на визнання її правосуб'єктностi.

7. Всi люди рiвнi перед законом i мають право, без будь-якої рiзницi, на рiвний їх захист законом. Усi люди мають право на рiвний захист вiд якої б то не було дискримiнацiї, що порушує цю Декларацiю, i вiд якого б то не було пiдбурювання до такої дискримiнацiї.

8. Кожна людина має право на ефективне поновлення у правах компетентними нацiональними судами в разi порушення її основних прав, наданих їй конституцiєю або законом.

9. Нiхто не може зазнавати безпiдставного арешту, затримання або вигнання.

10. Кожна людина, для визначення її прав i обов'язкiв i для встановлення обгрунтованостi пред'явленого їй кримiнального обвинувачення, має право, на основi повної рiвностi, на те, щоб її справа була розглянута прилюдно i з додержанням усiх вимог справедливостi незалежним i безстороннiм судом.

11. Кожна людина, обвинувачена у вчиненнi злочину, має право вважатися невинною доти, поки її виннiсть не буде встановлена в законному порядку шляхом прилюдного судового розгляду, при якому їй забезпечують усi можливостi для захисту. Нiхто не може бути засуджений за злочин на пiдставi вчинення будь-якого дiяння або за бездiяльнiсть, якi пiд час їх вчинення не становили злочину за національними законами або за мiжнародним правом. Не може також накладатись покарання тяжче вiд того, яке могло бути застосоване на час вчинення злочину.

12. Нiхто не може зазнавати безпiдставного втручання у його особисте i сiмейне життя, безпiдставного посягання на недоторканнiсть його житла, тайну його кореспонденцiї або на його честь i репутацiю. Кожна людина має право на захист закону вiд такого втручання або таких посягань.

13. Кожна людина має право вiльно пересуватися i обирати собi мiсце проживання у межах кожної держави. Кожна людина має право покинути будь-яку країну, включаючи й свою власну, i повертатися у свою країну.

14. Кожна людина має право шукати притулку від переслiдувань в iнших країнах i користуватися цим притулком.

Це право не може бути використане в разi переслiдування, яке в дійсності грунтується на вчиненнi неполiтичного злочину, або дiяння, що суперечить цiлям i принципам Органiзацiї Об'єднаних Нацiй.

15. Кожна людина має право на громадянство. Нiхто не може бути безпiдставно позбавлений громадянства або права змiнити своє громадянство.

16 Чоловiки i жiнки, якi досягли повнолiття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, нацiональностi або релiгiї одружуватися i засновувати сiм'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження пiд час шлюбу та пiд час його розiрвання. Шлюб може укладатися тiльки при вiльнiй i повнiй згодi сторiн, що одружуються. Сiм'я є природним i основним осередком суспiльства i має право на захист з боку суспiльства та держави.

17. Кожна людина має право володiти майном як одноособово, так i разом з iншими. Нiхто не може бути безпiдставно позбавлений свого майна.

18. Кожна людина має право на свободу думки, совiстi i релiгiї; це право включає свободу змiнювати свою релiгiю або переконання i свободу сповiдувати свою релiгiю або переконання як одноособово, так i разом з iншими, прилюдним або приватним порядком в ученнi, богослужiннi i виконаннi релiгiйних та ритуальних обрядiв.

19. Кожна людина має право на свободу переконань i на вiльне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати i поширювати iнформацiю та iдеї будь-якими засобами i незалежно вiд державних кордонiв.

20. Кожна людина має право на свободу мирних зборiв i асоцiацiй. Нiхто не може бути примушений вступати до будь-якої асоцiацiї.

21. Кожна людина має право брати участь в управлiннi своєю країною безпосередньо або через вiльно обраних представникiв. Кожна людина має право рiвного доступу до державної служби в своїй країнi. Воля народу повинна бути основою влади уряду; ця воля повинна виявлятися у перiодичних i нефальсифiкованих виборах, якi повиннi провадитись при загальному i рiвному виборчому правi шляхом таємного голосування або ж через інші рiвнозначнi форми, що забезпечують свободу голосування.

22. Кожна людина, як член суспiльства, має право на соцiальне забезпечення i на здійснення необхiдних для пiдтримання її гiдностi i для вiльного розвитку її особи прав у економiчнiй, соцiальнiй i культурнiй галузях за допомогою нацiональних зусиль i мiжнародного спiвробiтництва та вiдповiдно до структури i ресурсiв кожної держави.

23. Кожна людина має право на працю, на вільний вибiр роботи, на справедливi i сприятливi умови працi та на захист від безробiття. Кожна людина, без будь-якої дискримiнацiї, має право на рiвну оплату за рiвну працю. Кожний працюючий має право на справедливу i задовiльну винагороду, яка забезпечує гiдне людини iснування, її самої та її сiм'ї, i яка в разi необхiдностi доповнюється iншими засобами соцiального забезпечення. Кожна людина має право створювати професiйнi спiлки i входити до професiйних спiлок для захисту своїх iнтересiв.

24. Кожна людина має право на вiдпочинок i дозвiлля, включаючи право на розумне обмеження робочого дня та на оплачувану перiодичну вiдпустку.

25. Кожна людина має право на такий життєвий рiвень, включаючи їжу, одяг, житло, медичний догляд та необхiдне соцiальне обслуговування, який є необхiдним для пiдтримання здоров'я i добробуту її самої та її сiм'ї, i право на забезпечення в разi безробiття, хвороби, iнвалiдностi, вдiвства, старостi чи iншого випадку втрати засобiв до iснування через незалежнi вiд неї обставини.

 Материнство i дитинство дають право на особливе пiклування i допомогу. Всi дiти, народженi у шлюбi або поза шлюбом, повиннi користуватися однаковим соцiальним захистом.

26. Кожна людина має право на освiту. Освiта повинна бути безплатною, хоча б початкова i загальна. Початкова освiта повинна бути обов'язковою. Технiчна i професiйна освiта повинна бути загальнодоступною, а вища освiта повинна бути однаково доступною для всiх на основi здiбностей кожного. Освiта повинна бути спрямована на повний розвиток людської особи i збiльшення поваги до прав людини i основних свобод. Освiта повинна сприяти взаєморозумiнню, терпимостi i дружбi мiж усiма народами, расовими або релiгiйними групами i повинна сприяти діяльності Органiзацiї Об'єднаних Нацiй по пiдтриманню миру. Батьки мають право прiоритету у виборi виду освiти для своїх малолiтнiх дiтей.

27. Кожна людина має право вiльно брати участь у культурному житті суспiльства, втiшатися мистецтвом, брати участь у науковому прогресi i користуватися його благами. Кожна людина має право на захист її моральних i матеріальних iнтересiв, що є результатом наукових, лiтературних або художнiх праць, автором яких вона є.

28. Кожна людина має право на соцiальний i мiжнародний порядок, при якому права i свободи, викладенi в цiй Декларацiї, можуть бути повністю здiйсненi.

29. Кожна людина має обов'язки перед суспiльством, у якому тiльки й можливий вiльний i повний розвиток її особи. При здiйсненнi своїх прав i свобод кожна людина повинна зазнавати тiльки таких обмежень, якi встановленi законом виключно з метою забезпечення належного визнання i поваги прав i свобод iнших та забезпечення справедливих вимог моралi, громадського порядку i загального добробуту в демократичному суспiльствi. Здiйснення цих прав i свобод нi в якому разi не повинно суперечити цiлям i принципам Органiзацiї Об'єднаних Нацiй.

30. Нiщо у цiй Декларацiї не може бути витлумачено як надання будь-якiйдержавi, групi осiб або окремим особам права займатися будь-якою дiяльнiстю або вчиняти дiї, спрямованi на знищення прав i свобод, викладених у цiй Декларацiї.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Безкоштовне відвідання спектаклю у палаці студентів імені Ярослава Мудрого

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» 5 листопада 2017 року волонтери та клієнти Центру відвідали виставу у палаці студентів імені Ярослава Мудрого, під назвою «Ужин с дураком».

Це комедія відомого французьского драматурга Ф. Вебера. Вистава вражає своїм прекрасним гумором, цікавою сюжетною лінією, та висвітлює життеві проблеми сучасності.

Сюжет цієї вистави в одночас простий та незвичайний: має відбутися вечеря посеред кола друзів, але кожен із них має привести з собою «дурня», який навіть не здогадується, що йому відведена ця роль, а виграє той, хто приведе «найліпшого» дурня.

Волонтерам та клієнтам неймовірно сподобалась акторська гра. Олексій Райт, Богдан Адаменко, Тимур Громико та інші добре передали образи своїх героїв.

Клієнти і волонтери дуже вдоволені виставою, вони від душі посміялись та з зацікавленністью спостерігали за розвитком подій, що відбувались перед ними, вистава залишила по собі океан позитивних емоцій у всіх присутних там.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Міцна родина

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» спільно із ОСК «Металіст»    28 жовтня 2017 року було проведено загальноміський спортивний захід «Міцна родина».

У заході брали участь сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах і стоять на обліку у Центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова. Саме ці сім’ї потребують особливої уваги, залучення до такого роду спортивно-культурних заходів. Метою заходу було об’єднання родин у здобутті спільної мети, покращення внутрішньо сімейного психологічного клімату та пропаганда здорового способу життя.

Сім’ї  активно, завзято із великим задоволенням брали участь у спортивних змаганнях, перешкодою для них не стали навить несприятливі погоді умови. Всі отримали заряд бадьорості та позитиву від такого активного сімейного відпочинку! Переможці отримали пам’ятні подарунки від організаторів. 

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту  праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів; ОСК «Металіст», Національний корпус. 

ХМЦСССДМ «Довіра»

Проведення скринінгової кампанії «Онко-Дозор» з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози.

До Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози (РМЗ) 23 жовтня 2017 року, Харківський обласний центр онкології, ГО «Центр «Рівне право на життя», Українська федерація боротьби проти раку, за підтримки Харківської обласної ради та компанії Санофі в Україні розпочинають вже традиційну акцію з безкоштовного обстеження молочних залоз «Онко-Дозор».

Мета акції – покращення обізнаності про РГЗ та його діагностику серед жителів регіону шляхом своєчасного профілактичного обстеження.

Скринінгова кампанія буде проводитися у м. Харків з 23 жовтня по 3 листопада на базі Харківського обласного центру онкології, де всі бажаючі зможуть отримати кваліфіковану консультацію лікарів-онкологів та за необхідністю пройти УЗД обстеження.

«Онко-Дозор» – це можливість своєчасно виявити патологію і не допустити ускладнень для здоров’я.

Дата проведення: з 23 жовтня по 3 листопада 2017 року.

Місце проведення: Харківський обласний центр онкології, вул. Лісопаркова, 4 (http://www.kharkov.info/place/924).

ОБСТЕЖЕННЯ БЕЗКОШТОВНЕ!

ХМЦСССДМ «Довіра»

Україна і родина – понад усе!

Сьогодні за підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради на базі Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» було відкрито фотовиставку «Україна і родина – понад усе!».

Напередодні Дня захисника України, який відзначають 14 жовтня стартував такий чудовий ART-проект, на виставці представлені прекрасні, теплі світлини бійців з зони проведення АТО разом із своїми близькими, дітьми та дружинами. Всі бажаючі можуть подивитися дану інсталяцію у будні дні (П.н. – Ч.т. з 10.00 до 17.00, П.т. з 10.00 – 16.00) вхід вільний.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру вдячність Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради – за підтримку соціальних ініціатив, районні Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова, та всіх хто прийняв активну участь у створенні фотовиставки.

Записів з 1 по 9Всього: 9