"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

ХМЦСССДМ «Довіра»

Волонтерство для самих маленьких

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 18 червня 2019 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» разом з ініціативною групою волонтерів організував захід для дітей-вихованців дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное».

Метою заходу було розповісти дітям про волонтерство (що таке волонтерство, його основні характеристики, які бувають форми та види волонтерської діяльності). Захід проходив в ігровій формі.

Дівчатам та хлопчикам дуже сподобався тренінг, вони з зацікавленістю слухали тренера та задоволеністю приймали участь в обговоренні всих питань.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів, дітям-вихованцям дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное» та їх батькам за активну участь у заході та бажання розвиватися, а також активним волонтерам за бажання ділитися власними знаннями та досвідом.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Ознаки і симптоми наркотичної залежності

Протягом червня Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова проводять заходи в рамках місячника «Антинаркотик» до Всесвітнього Дня боротьби з наркоманією (26 червня).

В Україні, за оцінками фахівців, нараховується більше мільйона осіб, що вживають наркотичні речовини. При цьому 80% споживачів ін'єкційних наркотиків - носії ВІЛ/СНІД, близько 2000 щорічно помирають від передозування. Подібну статистику можна розглядати як загрозу національній безпеці.

Ознаки і симптоми, що можуть свідчити

про вживання наркотичних речовин:

  • Фізичні ознаки: уповільнена мова чи підвищена балакучість, неадекватні реакції; утрата моторних навичок; раптове зменшення чи збільшення ваги тіла; зміна зовнішнього вигляду чи втрата інтересу до особистої гігієни; підвищене потовиділення, неприємний запах від тіла та з рота; істотні зміни годин активності і сну; розлади функцій шлунково-кишкового тракту, блювота.
  • Зміни в поведінці: раптові і регулярні зміни настрою; з радості і жвавості до замкнутості і похмурості; підвищена облудність та інші ознаки потаємної поведінки; незвичайна дратівливість і агресивність; чи депресія ворожість до усього, розмови про самогубство; пропажа з будинку цінностей, одягу і книг; незвичайні прохання дати грошей; втрата інтересу до колишніх своїх захоплень, спорту, навчання; часті пропуски занять у школі, інституті.
  • Зовнішні ознаки: розширені чи звужені зіниці; почервонілі чи мутні очі; сліди від уколів на рукавах чи в інших місцях; сліди крові на одязі.

Наркоманія - це злочинність. Постійна "боротьба за наркотики", за засоби до їхнього придбання штовхає хворих на шлях злочинів, аж до найважчих - замахів на життя інших людей. Злочинцем нерідко стає і людина, що знаходиться в стані одурманення, що живе у світі бачень.

Як протистояти бажанню спробувати наркотик чи пропозиції з боку "друзів"?

Треба, насамперед, завжди пам'ятати, що людина повинна бути самостійною, незалежною, що уміє вибирати і відмовляти. Цікавість не вада, це гарна якість, але її треба вміти направляти й обмежувати. Ризик повинний бути виправданий. Не можна ж з цікавості стрибати з 10-го поверху чи лягати під потяг. Дружбу не завойовують сліпим наслідуванням чи зміною своєї думки. Якщо лідер, "кумир" приймає наркотики – виходить, він тільки носить маску "сильного", а сам – раб шкідливої звички, раб своєї страшної хвороби. Якщо хтось із близьких приймає наркотики, потрібно зупинити його, а не стрибати разом з ним у безодню!

Тому, хто хоче домогтися успіху в житті!

Відбутися як людина розумна, вільна у виборі професії, життєвих цінностей, зробити кар’єру, придбати певний соціальний статус

– З НАРКОТИКАМИ НЕ ПО ДОРОЗІ!

ХМЦСССДМ «Довіра»

Подорож у казковий світ балету

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 13 червня 2019 року організував безкоштовне відвідування вистави «Кай і Герда» для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, яка відбулася у Харківському національному театрі опери та балету ім. М.В. Лисенка.

Спектакль «Кай і Герда» - це казка про хлопчика Кая і дівчинку Герду зовсім не та, яку ви чули в дитинстві від батьків. Вона про шляхи, по якому кожен з нас йде до свого особистого щастя, про помічників і перешкодах, про радощі і переживання. Дивлячись казку можливо  поринути  в Країну Сновидінь, в Країну Розваг, в Країну Гірського Короля, в крижаному Палаці і в фіналі разом станцюємо на загальному святі!

Дівчаткам та хлопчикам дуже сподобалась казка-балет «Кай і Герда» вони з задоволенням дивились спектакль. Також цікавою несподіванкою для всі присутніх у залі, був урок з балету. Діти та дорослі були у захваті і з радістю приймали участь та вивчали балетні «па».

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні заходів соціальної спрямованості та Харківській художній школі.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Картинг для дітей

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 06 червня 2019 року запросив дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах до Картинг-клубу «Rider Kart», який заходиться на території АРТ-заводу Механіка.

«Rider Kart» - це шанс відчути себе в ролі зірки гоночного спорту міжнародного рівня! На якому п'ятнадцять хвилин заїзду дадуть потужну дозу адреналіну, радості та безліч яскравих емоцій. У той же час Картинг-клубі серйозні вимоги до безпеки, тому він буде цікавим та безпечним, навіть для дитини. 

З нагоди Дня захисту дітей, діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, мали можливість покататися на гоночних машинках, відчути себе в ролі автогонщика, провести гарно час, познайомитись і поспілкуватися оди з одним.

Хлопцям та дівчатам дуже сподобалось, вони з радість каталися на машинках та отримали масу задоволення від процесу.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів та Картинг-клубу «Rider Kart».

ХМЦСССДМ «Довіра»

Забіг

Цього року, 22 червня у м. Харкові планується проведення забігу на 5 та 10 кілометрів з нагоди Міжнародного дня біженця.

Щорічно 20 червня відзначається Всесвітній день біженця – день проявлення розуміння, підтримки та небайдужості до людей, що були вимушені покинути своє житло через конфлікти та небезпеку для свого життя або життя своєї сім’ї.

Цього року за ініціативи Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Представництва в Україні 22 червня буде проведений спортивний захід, головною подією якого буде забіг на 5 та 10 кілометрів.

Метою проведення спортивного заходу є проявлення солідарності з біженцями.

Місце проведення: м. Харків, Меморіал Слави, Лісопарк.

Час проведення: початок реєстрації – 8.20, початок забігу – 9.30.

Попередня он-лайн реєстрація: www.StepWithRefugees.org

ХМЦСССДМ «Довіра»

Світ починається з дитинства

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 4 червня 2019 року на території парку Машинобудівників Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» провів загальноміський захід «Світ починається з дитинства» до Міжнародного дня захисту дітей для дітей із сімей, які потребують допомоги, мешканців м. Харкова.

Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припала на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

«День дітей», «Дитячий день» - святкують в різних країнах світу. В Україні Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно 1 червня з 1998 року.

Дитинство - найніжніший та найщасливіший час у житті кожної людини. Кожен день наповнений новими відкриттями та пригодами. А у пам`яті залишаються тільки найяскравіші спогади. 

Тому для наших маленьких діточок Центр «Довіра» підготував цікаву святкову програму.

Свято проходило на території Парку Машинобудівників.

Захід розпочався з офіційної частини. Ведуча зі сцени привітала всіх присутніх з Днем захисту дітей також учасників заходу привітали представник адміністрації Центру «Довіра». Далі на всіх дітей чекала дуже цікава, весела естафета. Змагання розпочалися з об’єднання команд. Після того, як всі команди представили себе, був оголошений початок естафет. 

Наші змагання складалися із 5 єстафет, а саме:

- Солимо кавуни;

- Схід і захід;

- Курочка ряба;

- Сороконіжка;

- Кольорова квітка.

Виконуючи завдання естафети всі діти показали які вони спритні, активні, уважні, старанні, проявили своє прагнення до перемоги.

По закінченню змагання всі учасники отримали подарунки: сертифікати з 50% знижкою на ролики у Шато Ледо, а шестеро переможців заходу отримали: безкоштовні білети від мотузкового S-parkу на метро «Московський проспект», розважального центру Шато Ледо, безкоштовні білети на картінг від клубу «Rider Kart», який заходиться на території АРТ-завода Механіка, та на машинки у Парку Машинобудівників. Також всі учасники естафет отримали солодкі подарунки від торгівельної марки «Полюс», Харківської бісквітної фабрики та морозиво від Торгівельної марки «Хладік». 

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює вдячність за підтримку у проведення заходів для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах Департаменту праці та соціальної політики, працівникам центрів соціальних служб районів м. Харкова, нашим соціальним партнерам: Комунальному підприємству «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Харкова», мотузковому містечку «S-park» біля метро Московський проспект, Розважальному центру «Шато Ледо», Організації з обмеженою відповідальністю «Полюс», приватному акціонерному товариству «Харківська бісквітна фабрика», Картінг клубу «Rider Kart», Організації з обмеженою відповідальністю «Хладік», доставці води «Рощинська» і волонтерам Центру «Довіра».

Бажаємо колективам наших партнерів міцного здоров’я, благополуччя, подальших успіхів у роботі! Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

ХМЦСССДМ «Довіра»

Життя без тютюну

Одними із напрямків діяльності Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є робота з формування навичок здорового способу життя, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі. Зазначаємо, що кожного року протягом травня працівники Центрів проводять заходив в рамках місячника «Життя без тютюну».

Заходи мають за мету інформувати молодь про можливий ризик, пов'язаний з палінням, особисто для того хто палить та його близьких, та надати більше фактів, для роздумів і правильного рішення щодо збереження власного здоров’я.

Інформація для роздумів!

Виділяють:

· найближчі наслідки: задишка, загострення бронхіальної астми, шкода під час вагітності, безплідність, тахікардія, підвищення артеріального тиску;

· віддалені наслідки: інфаркт міокарда, мозковий інсульт, рак легенів та інших органів, хронічні обструктивні захворювання легень (хронічний бронхіт та емфізема), стійка втрата працездатності і необхідність сторонньої допомоги;

· ризик для присутніх: підвищення ризику розвитку раку легень і серцевосудинних захворювань у дружини/чоловіка; підвищення ризику у дітей недостатньої ваги; синдром раптової дитячої смерті, респіраторні інфекції, хвороби середнього вуха в сім'ях, де палить один із батьків.

Необхідно підкреслити, що вживання сигарет з низьким вмістом нікотину або використання інших форм тютюну (сигари, трубки) не усуває ці ризики. Тютюнозалежність - хронічне захворювання, що потребує лікування.

Припинення паління - тривалий і складний процес. Підхід до кожної людини повинен бути індивідуальним і залежати від того, на якій стадії відмови перебуває курець. При формуванні мотивації відмови від паління необхідно враховувати вік і причини паління пацієнта (табл. 1).

Основні причини паління і мотивація відмови в залежності від віку курця

Вік, роки

Причини паління

Мотивація відмови

13-19

· виглядати дорослим;

· вплив однолітків, що палять;

· оточення, реклама;

· паління членів сім’ї.

· звернути увагу на безпосередні негативні ефекти: дорого, знижує показники в спорті і фізичній культурі, неприємний запах із рота;

· показати зв’язок між палінням і гострими захворюваннями (алергія, синусит, бронхіт)

20-39

· поліпшення ситуації спілкування;

· стереотип поведінки;

· антистресовий ефект паління;

· незалежність, мода, привабливість;

· фізична залежність;

· оточення, реклама.

. · звернути увагу на психологічні аспекти, допомогти вибрати здорову альтернативу;

· пояснити зв’язок між палінням і гострими захворюваннями;

· вказати на імовірність розвитку хронічних хвороб;

· інформувати про нікотинової залежності.

Отруйність нікотину відчув кожний, хто взяв у рот першу в житті сигарету. Ніхто не може докурити першої сигарети до кінця. Цьому заважають запаморочення й нудота, а часом і ще неприємніші відчуття, такі як інтенсивне слиновиділення, шум у голові, головний біль, серцебиття, загальна слабкість, тремтіння рук, блювання, пронос. У тяжких випадках людина непритомніє. Поступово організм пристосовується до нікотину і куріння не викликає таких неприємних відчуттів. Хоча отруєння організму триває, але довго воно ніяк не виявляється.

Нині ми не можемо говорити про куріння підлітків як про невинні пустощі. Куріння — соціальне лихо. Через нерозуміння, сліпе наслідування моди, дорослих, ровесників молодь починає, але не враховує, що покинути палити це важкий та довгий процес.

ЗАДУМАЙСЯ ТА ВІДМОВСЯ ВІД ТЮТЮНОПАЛІННЯ СЬОГОДНІ!

 

ХМЦСССДМ «Довіра»

Натхненні соціальною роботою!

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 30 травня 2019 року в Парку «Зелений гай», який знаходиться в Індустріальному районі, Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» організував методичний захід «Натхненні соціальною роботою!»

Мета заходу - актуалізація знань, розвиток вмінь швидко здійснювати аналіз, творчо підходити до вирішення поставлених завдань, злагоджено діяти, обмін знаннями та досвідом між спеціалістами.

На заході були присутні директори та молоді спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова, представники партнерських організацій - Молодіжного благодійного фонду «Ініціатива», Мобільних бригад екстреної соціально-психологічної допомоги у випадках насильства, Комунального закладу «Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї».

Захід розпочався з привітального слова всіх присутніх від адміністрації Центру «Довіра» та знайомства учасників з правилами. Після ознайомлення з маршрутним листом та правилами для команд розпочався етап змагання.

В ході заходу кожна команда мала виконувати завдання, показувати свої професійні знання та вміння, застосовувати свої творчі та креативні підходи до робочих завдань і напрямів діяльності, на 6 станціях, а саме:

  • Гендерна вікторина – передбачала перевірку знань спеціалістів щодо Державної політики у напрямі рівності прав між чоловіками і жінками;
  • Напиши мені листа – на даній станції перевірявся рівень знань спеціалістів про професійне ділове листування;
  • Фототочка – передбачала оцінювання вміння злагоджено діяти у запропонованій ситуації. Завданням станції було зобразити ситуацію з практичної діяльності працівника соціальної сфери;
  • Соціальна реклама HAND MADE – на якій необхідно було розробити ескіз соціальної реклами для отримувачів послуг зі всіма необхідними атрибутами;
  • Цінуй своє здоров’я – станція на якій йшлося про можливі професійні захворювання та шляхи їх профілактики, які висувалися і демонструвалися учасниками;
  • А ти знаєш закон? – передбачала перевірку знань щодо нормативної бази соціальної сфери.

Учасників заходу та присутніх на фініші очікував важливий урочистий момент – нагородження. Подяками центру «Довіра» та символічними подарунками були відзначені спеціалісти центрів соціальних служб районів м. Харкова, які протягом 2019 року проявили свій професіоналізм, бажання розвиватися та удосконалювати свої знання та вміння, а саме:

Юр’єва Ірина Сергіївна - фахівець із соціальної роботи ІІ категорії Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова

Комарова Олена Валентинівна - фахівець із соціальної роботи ІІ категорії Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова.

Озеров Віктор Данилович - фахівець із соціальної роботи І категорії Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова.

Войналович Альона Петрівна - фахівець із соціальної роботи І категорії Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Московського району м. Харкова.

Синицина Ольга Вікторівна - провідний фахівець із соціальної роботи

Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова.

Гладких Олена Володимирівна - черговий адміністратор Комунального закладу «Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї».

 

І звичайно ж, нагородження учасників команди переможців заходу «Натхненні соціальною роботою» які отримали корисні у професійній діяльності подарунки від Центру «Довіра» та складалася з:

Мірошниченко Оксани Станіславівни –

провідного фахівця із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова.

Бугай Лесі Василівни –

фахівця із соціальної роботи ІІ категорії Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Московського району м. Харкова.

Молдован Наталії Миколаївни –

фахівця із соціальної роботи ІІ категорії Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова.

Котенко Світлани Андріївни –

психолога без категорії Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова.

В кінці заходу «Натхненні соціальною роботою!» всі присутні мали можливість поспілкуватися у неформальній дружній атмосфері за польовою кашею.

Харківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради за підтримку, директорам та спеціалістам центрів соціальних служб районів м. Харкова, представникам Молодіжного благодійного фонду «Ініціатива», Мобільним бригадам екстреної соціально-психологічної допомоги у випадках насильства, Комунальному закладу «Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї» за активну участь в організації та проведенні заходу.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Мистецтво діалогу

Працівники Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді районів м. Харкова та Центру «Довіра» брали участь у воркшопі (workshop – освітній захід) Інженерів порозуміння «Мистецтво діалогу через ненасильницьке спілкування», який відбувся на базі інформаційно-тренінгового центру Харківського обласного центру соціальних служб.

Захід проводив Олександр Чернуха - представник Українського центру ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності» в рамках проекту «Педагогіка Миру».

В ході зустрічі ведучий познайомив всіх присутніх з поняттям, основними принципами та ефективністю ненасильницького спілкування, а також з 4 можливими реакціями на неприємне повідомлення іншого.

Учасники заходу мали нагоду через практичні вправи розглянути питання щодо процесу ненасильницького спілкування, розібрати власні приклади із життя та професійної діяльності. Представлені методи роботи стануть у нагоді кожному спеціалісту в професійній діяльності при наданні соціальних послуг сім’ям та особам, які потребують допомоги.

 Наприкінці заходу всі присутні отримали сертифікати щодо проходження воркшопу.

Учасники висловлюють подяку організаторам заходу та надіються на майбутні зустрічі для більшого поглиблення в актуальну тему щодо роботи з людьми.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Маєш знати!

Щороку, 31 травня, весь світ, і в тому числі Україна, відзначає День боротьби з тютюнопалінням. Вперше він був проголошений всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1987 році. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові заходи.

Понад 90% смертей в Україні спричинені серцево-судинними, онкологічними і респіраторними захворюваннями, а також діабетом. І в більшості випадків головною причиною ускладнень цих захворювань стає споживання тютюну. Внаслідок паління щороку вмирають понад 85 тисяч українців. Крім того, що споживання тютюну на 90% підвищує ризик захворюваності на рак легень та на 30% – на рак грудей, курці ще й живуть на 10-12 років менше, ніж ті люди, що не споживають тютюну.

Все це послаблює здоров'я нації та робить її неконкурентоспроможною у світі, а також наносить державі величезних збитків через людські втрати та видатки на лікування хвороб, спричинених палінням. Тому боротьба з тютюнопалінням – це справа державного значення. Для цього потрібно на рівні законів встановлювати обмеження щодо діяльності тютюнової індустрії, зменшувати привабливість і доступність цигарок, покращувати захист людей від сигаретного диму, навчати дітей ризикам тютюнопаління з шкільного віку та фахово допомагати курцям позбутися залежності.

Антитютюнові інструменти є одними з основних стратегій Всесвітньої організації охорони здоров'я, які закріплені у Рамковій конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Україна ратифікувала цей документ ще у 2006 році, взявши на себе зобов'язання впроваджувати ефективні законодавчі заходи з контролю над тютюном.

Відтоді Україна зробила прогрес у подоланні тютюнової епідемії, заборонивши рекламу тютюну, підвищивши ціни на сигарети, звільнивши більшість громадських місць від сигаретного диму, запровадивши попередження про шкоду куріння на пачках.

Це дало свої плоди: за останні 12 років кількість курців зменшилася з 41% у 2005 році до 22,8% у 2017 році. А очікувана тривалість життя в Україні за цей період поступово зросла з 68 років до 71 року.

ЗАДУМАЙСЯ!

«Здоров’я – це нічого, але все без здоров’я – ніщо» - цей афоризм дійшов до нас ще з давніх часів, і він не потребує коментарів. Здорова людина – це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов’язки, покладені на неї життям, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності.

Від чого ж залежить наше здоров’я? Наше здоров’я залежить від таких основних чинників:

• Спадковості – на 20 %,

• Рівня медицини – на 10 %,

• Екології – на 20 %,

• Способу життя – на 50 %.

Спосіб життя – це той чинник здоров’я, який майже цілком залежить від нашої поведінки. Так що половина здоров’я залежить від тебе, тому своє здоров’я можна поліпшувати або псувати.

ВИБІР ЗА ТОБОЮ!

Записів з 1 по 10Всього: 18