"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

ХМЦСССДМ «Довіра»

«Я маю право»

Під патронатом Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 11 жовтня 2018 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» за підтримки Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів зустрічі з учасниками антитерористичної операції в зоні бойових дій на тему: «Я маю право».

Метою цієї зустрічі було надати правові консультації, виявити, проаналізувати та визначити шляхи подолання тих проблеми, з якими стикаються учасникам АТО після повернення до цивільного життя.

Захід розпочався з привітального слова заступника директора – начальника відділу організаційно-правової роботи Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» Демянник Олени Вікторівни. Олена Вікторівна привітала присутніх з наступаючим Днем захисника України, подякувала за героїзм та побажала всіх людських благ. Також надала слово представнику Головного територіального управління юстиції у Харківській області – Хуторянській Міланії Сергіївні.

У своєму виступі Міланія Сергіївна роз’яснила:

  • процедуру отримання безоплатної правової допомоги;
  •  порядок безоплатного отримання земельної ділянки;
  • які є існуючі пільги на оплату житлово-комунальних послуг та проїзд;
  •  порядок реалізації права на отримання знижки на оплату послуг ЖКГ.

Під час правоосвітнього заходу координатор Центру допомоги учасникам АТО при Харківській обласній державній адміністрації Олександр Попов розпочав жваву дискусію, розповів про проблеми, які, на превеликий жаль, виникають у ветеранів АТО.

Ветерани АТО зазначили, що необхідно посилити відповідальність працівників військових частин за ненадання, несвоєчасне надання довідки про військову службу. Також, учасники бойових дій розповіли, що вони стикаються з тяганиною, перепонами та негідною поведінкою з боку представників державних органів при отриманні земельних ділянок, встановленні групи інвалідності (процедура займає дуже тривалий час) тощо. Таким чином, у ветеранів АТО зростає обурення та зневіра у тому, що можна захистити свої законні права.

 Учасникам бойових дій було роз’яснено, що у разі виникнення зазначених проблем необхідно невідкладно звертатися за професійною правовою допомогою до центрів з надання вторинної правової допомоги. Кожен учасник отримав роздатковий матеріал, де були вказані контактні дані, адреси та інша важлива інформація. Також було рекомендовано при реалізації своїх законних прав використовувати не тільки Закон України «Про звернення громадян», але й Закони України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації».

Захисники мають право на:

  • отримання первинної та вторинної правової допомоги;
  • першочергове відведення земельних ділянок для особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селах, індивідуального дачного будівництва, будівництва гаражів;
  • знижки на оплату користування житлом, комунальних послуг, вартості палива;
  •  безкоштовний проїзд міським, приміським і міжміським автотранспортом та додатково міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним в обидва напрямки.

Учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих внаслідок війни передбачена щорічна разова грошова допомога, безоплатне медичне забезпечення.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» дякує всім учасникам за розуміння й важливість зустрічей для учасників антитерористичної операції в зоні бойових дій.

 

Центр соціальних служб для сім’ї,

дітей та молоді «Довіра» щиро вдячний

всім Героям України, які захищають нашу Батьківщину,

Українську націю, мир та спокій у наших родинах!

Низький уклін та безмежна вдячність!

За святом ЗАХИСНИКИ!

 

ХМЦСССДМ «Довіра»

Надання соціальних послуг в умовах децентралізації та між секторальної взаємодії в місті Харкові

При підтримці Департаменту праці та соціальної політики 12 вересня 2018 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» провів круглий стіл на тему: «Надання соціальних послуг в умовах децентралізації та між секторальної взаємодії в місті Харкові»

Метою круглого столу було поділитися досвідом соціальної роботи Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», Харківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та між секторальної взаємодії в соціальній сфері міста Харкова.

На цьому заході виступили Хватинець Олена Олексіївна - директор Харківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом з Щербашевою Ольгою Леонідівною – керівником громадської організації «Лінія згоди», які презентували методологію між секторального партнерства на прикладі Харківського обласного центру соціальних служб з громадською організацією «Лінія згоди» (позитивна психологія).

Також досвідом співпраці з громадськими організаціями та здобутками на сьогодні поділилася Щербак Алла Гаврилівна- директор Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра». В рамках проекту у взаємодії з Харківським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» діють дві мобільні бригади екстреної допомоги з надання соціально-психологічних послуг особам, які зазнали насильства. За період роботи майже 6000 осіб скористалися їхніми послугами. Відповідно до рішення 16 сесії 7 скликання від 08.11.2017 року № 822/17 у м. Харкові створено Комунальний заклад «Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї» (далі – Центр або Притулок), як заклад для тимчасового цілодобового перебування, розрахований на 10 ліжко-місць, який розпочав свою діяльність у підпорядкуванні Департаменту з січня 2018 року. З грудня 2016 року він функціонував в рамках реалізації соціального проекту Благодійної організації «Молодіжний благодійний фонд «Ініціатива». В рамках роботи щодо втілення на теренах міста Харкова кращих європейських практик із забезпечення комплексної допомоги постраждалим від насильства за ознакою статі у 2018 році розширюється спектр надання та підвищення якості послуг Притулку шляхом створення у м. Харкові Центру денного перебування та кімнат екстреного поселення для постраждалих від насильства. Харківська міська рада виділила приміщення і при залученні міжнародних донорів на сьогодні  ремонтні роботи в стінах вищезазначеного закладу знаходяться на завершальному етапі. Незабаром і Центр денного перебування та кімнати екстреного поселення для постраждалих від насильства розпочнуть свою роботу та стануть ще однією частиною  м. Харкова для підтримки сім’ї.

Накопиченим досвідом роботи в соціальній сфері поділилася Краснолобова Ірина Миколаївна – директор Молодіжного Благодійного фонду «Ініціатива». Вона презентувала методології роботи Молодіжного Благодійного фонду «Ініціатива» в напрямі надання послуг дітям-сиротам,  підліткам з багатодітних родин.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку всім учасникам круглого столу за активну позицію і бажання покращувати соціальний рівень населення.

 

Записів з 1 по 2Всього: 2