"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

ХМЦСССДМ «Довіра»

Рух – це стиль життя!

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради та організаційного сприяння Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 08 квітня 2019 року відбувся захід з нагоди Дня здоров’я на базі Розважального центу "Шато Ледо".

Всесвітній день здоров’я відзначають щорічно. Це свято увійшло в традицію з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена до дня створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, а точніше прийняття статуту цієї організації - 07 квітня 1948 року.

Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми інколи ігноруємо. Здорові люди здебільшого рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Адже здоров’я дуже легко втратити. Тому для того щоб здоров’я було міцним треба займатися активними видами спорту та вести здоровій спосіб життя.

Працівники Центру "Довіра" розповіли молоді про діяльність Центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м. Харкова, які послуги надаються в Центрах, яку допомогу можна отримати.

Підлітки із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, мали змогу покататися на ковзанці, провести гарно час, познайомитись і поспілкуватися оди з одним, а також із волонтерами Центру «Довіра». Волонтери охоче розповіли своїм одноліткам про волонтерство, свій власний досвід, про те, чому їм це цікаво і як це допомагає розвиватися.

Хлопцям та дівчатам дуже сподобалось вони з радість каталися на ковзанці  та отримали масу задоволення.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів, розважальному центру - Шато Ледо та волонтерам Центру «Довіра».

ХМЦСССДМ «Довіра»

Цикл виїзних методичних нарад

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» продовжує проведення виїзних методичних нарад протягом 2019 року на базі Центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді районів м. Харкова.

Методичні зустрічі відбуваються в рамках здійснення методичного забезпечення діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді районів м. Харкова з метою закріплення знань працівників у галузі соціальної роботи з особами та сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, та висвітлення позитивного досвіду їх роботи на місцях.

Друга виїзна методична нарада відбулася 4 квітня 2019 року і була присвячена специфіці роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова щодо запобігання та протидії домашньому насильству. Захід проводився на базі Денного центру соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло» та організований Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова.

Методична нарада розпочалася з привітального слова заступника директора Дапартаменту - начальника управління соціального моніторингу – Кобзарь Яни Олександрівни та адміністрації Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра».

В ході заходу були висвітлені питання щодо:

  • діяльності ЦСССДМ Немишлянського району м. Харкова по роботі з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, взаємодії з органами та установами, дотичними до роботи з даного питання;

  • нормативно-правових актів, які регламентують роботу в напрямі діяльності запобігання та протидії домашньому насильству;

  • психологічних аспектів роботи з сім’ями, які постраждали від домашнього насильства.

В заході взяли участь працівники Комунального закладу «Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї» та надали присутнім вичерпну інформацію щодо:

  • особливостей надання допомого в рамках діяльності КЗ «Центр надання допомогипостраждалим від насильства в сім’ї»;

  • моделі надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї на базі Денного центру соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло».

Спеціаліст Центру «Довіра» надав інформацію щодо моніторингу кількісних показників роботи ЦСССДМ м. Харкова з сім’ями, в яких мало місце вчинення насильства, за І квартал 2019 року.

При підведенні підсумків було визначено що:

  • робота з сім’ями, в яких існує проблема домашного насильства, або загроза його скоєння має багато особливостей, що в своє чергу наштовхує кожного працівника на постійний розвитк системи надання послуг постраждалим. 

  • необхідно приділяти особливу увагу роботі з дітьми із сімей, в яких є факти домашнього насильства, взаємодіяти з представниками освіти – психологами, соціальними педагогами та з іншими структурами організаціями (поліція, лікарні, громадські організації, благодійні фонди, тощо), які надають послуги членам сімей, постраждалих від насильства в сім’ї;

  • у м. Харкові з’явилась ще одна організація - Денний центр соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло», що також займається наданням послуг сім’ям та особам, які постраждали від домашнього насильства, та дозволить на її базі взаємодіяти як з державними установами, так і з громадськими організаціями, які працюють у цьому напрямі.

Харківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, Комунальному закладу «Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї» - за підтримку в організації, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова та всім учасникам.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Всесвітній день здоров’я

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, з 1 по 5 квітня 2019 року Харківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» провів заходи до Всесвітнього Дня здоров’я.

Компанія Всесвітнього дня здоров’я відбувається в першій декаді квітня. Подія присвячена прийняттю Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 7 квітня 1948 року. ВООЗ об'єднала у своїх рядах представників 191 держави світу. Заходи на Всесвітній день здоров’я спрямовані на натхнення, мотивацію і напрямок досягнення найвищого рівня здоров’я.

Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я. Наприклад, тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».

В рамках заходів до Всесвітнього дня здоров’я було організовано семінари та лекції для студентської молоді м. Харкова, волонтерів Центру «Довіра» та осіб з інвалідністю молодіжного віку. Під час заходів обговорювалися такі питання: що таке здоров’я, як зберегти та покращити його, як шкідливі звичку шкодять кожному, які допоможуть бути здоровим та що необхідно для цього робити.

Також працівниками та волонтерами Центру «Довіра» була оформлена фото виставка «Любиш життя? Цінуй своє здоров’я». Метою цієї фото виставки є популяризація здорового способу життя та розвитку волонтерського руху в м. Харкові.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів та волонтерам Центру «Довіра» за небайдужість та соціальну активність.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Будь успішним! Розвивайся!

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 29 березня 2019 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» разом з ініціативною групою волонтерів на чолі з Іриною Білоус організував захід для дітей-вихованців дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное».

Зустріч мала за мету провести для дітей фотозйомку, в процесі якої їм було зроблено професійний макіяж та фотографії. Діти з допомогою фотографів позували, фантазували та вигадували собі образи та емоції. Також вони мали можливість поспілкуватися с волонтерами, дізнатися більше про волонтерство, чому юнаки та дівчати займаються ним та як це допомагає розвиватися. Також волонтери грали з дітьми в ігри, малювали, що в свою чергу дало змогу краще познайомитися один з одним.

Після того, як фотографії будуть роздруковані, на наступній зустрічі будуть подаровані дітям-вихованцям дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное».

В плані наступних зустрічей волонтерів з цими дітьми є проведення занять для розкриття лідерських і комунікативних якостей, розширення знань та вмінь щодо медіа грамотності й волонтерства.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів, волонтерам Центру «Довіра», дітям-вихованцям дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное» та їх батькам за активну участь у заході та бажання розвиватися.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Пошук можливостей для волонтерства і розвитку

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 22 березня 2019 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» організував тренінг для волонтерів «Пошук можливостей для волонтерства і розвитку».

Метою заходу було проінформувати активну молодь про поняття волонтерство, його характеристики й принципи, стереотипи та міфи, форми волонтерської діяльності, тренди, а також про те, де шукати можливості для розвитку волонтества.

Захід проводила Ганна Назарук – засновник ініціативної волонтерської групи в м. Харкові, яка проходить навчання в проекті «Агенти волонтерства». В заході взяли участь волонтери Центру «Довіра».

В програмі тренінгу всі учасники визначали свої очікування, які в кінці заходу здійснилися, пропрацювали тему  в теоретичному форматі – розповідь тренера, а також найбільш яскраво характеристики, принципи, форми волонтерства показували практичні інтерактивні вправи. Саме інтерактивні завдання дали змогу всім присутнім стати учасником певних ситуації, що відносяться до волонтерської діяльності, проаналізувати їх та визначити наступні свої дії в схожих обставинах.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів, Ганні Назарук та волонтерам Центру «Довіра» за активну участь у заході та бажання розвиватися.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Міжнародний день боротьби проти туберкульозу

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, 21 лютого 2019 року волонтери Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» провели загальноміську соціальну акцію «Що треба знати про туберкульоз?» до Міжнародного дня боротьби проти туберкульозу.

Волонтери Центру «Довіра» - студенти Харківської гуманітарно-педагогічної академії підготували листівку та опитувальник з інформацією щодо туберкульозу. Акція була проведена в рамках заходів до Міжнародного дня боротьби проти туберкульозу, який відзначає весь світ 24 березня. Бо саме цього дня у 1882 році німецький лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозутуберкульозну бацилу. Це стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.

Метою Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу і зусилля по ліквідації цієї хвороби. В даний час одна третина світового населення інфікована туберкульозом. Організації і країни, що борються проти туберкульозу, проводить цей День з метою привернення уваги до масштабів цієї хвороби і способів її профілактики та лікування. Волонтери Центру «Довіра» приєдналися до цієї акції.

Акція відбувалася в центрі міста і була направлена на молодь м. Харкова.

Під час консультацій та соціального опитування жителям міста було надано інформацію з питань туберкульозу, а саме:

- що це за захворювання, шляхи передачі;

- статистика щодо цього захворювання;

- симптоми;

- профілактика туберкульозу;

В бесідах волонтери підкреслювали важливість ведення здорового способу життя в боротьбі не тільки з туберкульозом, а й з іншими соціально небезпечними захворюваннями (ВІЛ/СНІД, гепатит та ін.). Більшість учасників акції розуміють чому шкідливі звички – тютюнопаління, зловживання алкоголю та вживання наркотиків впливають на збільшення імовірності захворіти туберкульозом, оскільки призводять до зниження імунітету.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів та волонтерам Центру «Довіра» за небайдужість та соціальну активність.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Те, що треба знати про туберкульоз!

Наразі Україна - на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей). За кількістю хворих із такою формою туберкульозу ми є одним зі світових лідерів. Крім того, кожен п'ятий хворий на туберкульоз є носієм ВІЛ.

Що таке туберкульоз?

Туберкульоз - це інфекційне захворювання, викликане бактерією Mycobacterium tuberculosis. Мікобактерія також відома як паличка Коха, за ім'ям відкривача.

Шляхи передачі:

Вона передається повітряно-крапельним шляхом, коли уражена людина кашляє чи чхає.

Форми та види:

Зазвичай, туберкульоз вражає легені, рідше - нирки або спинний мозок. Заразною є лише легенева, відкрита форма туберкульозу.

Без належного лікування ця хвороба може бути смертельною. Наразі в Україні смертність від туберкульозу становить близько 10%.

Чому хтось хворіє, а хтось - ні?

Для зараження туберкульозом достатньо 10 бактерій. Але чи призведе зараження до хвороби, залежить від нашого імунітету. 90-95% людей не захворіють.

Якщо імунна система не спрацює як слід, то може розвинутись або прихована інфекція, або туберкульоз. Інколи від зараження до прояву хвороби минає рік.

Чому в 5-10% імунна система не спрацьовує?

Цьому є кілька причин: мікобактерії вміють уникати знищення і впливати на імунну відповідь, вакцина є недостатньо дієвою, а розвитку туберкульозу значно сприяють ВІЛ-інфекція та навіть брак вітамінів А і D.

Чи ефективна вакцина від туберкульозу?

Щеплення протитуберкульозною вакциною БЦЖ в Україні роблять немовлятам на третій день життя.

Ця вакцина ефективно захищає дітей від туберкульозного менінгіту і дисемінованого (розсіяного) туберкульозу. (У березні 2017 року в Україні трапився випадок,

коли від туберкульозного менінгіту померла невакцинована дитина)

Проте, захист дорослих від туберкульозу легень є ненадійним, і з віком він слабшає. Ефективність БЦЖ при захисті дорослих людей оцінюють як 60%.

Наразі доцільність підшкірного введення цієї вакцини піддається сумніву.

Слід пам'ятати, що БЦЖ може зумовлювати у вакцинованих людей хибно-позитивний туберкуліновий тест - збільшена реакція Манту за відсутності хвороби.

Вакцинація є недосконалою, проте захищає дітей і допомагає дорослим протистояти інфекції.

Як можна запобігти туберкульозу?

Єдиного способу захисту нема.

Офіційні поради стосуються заходів гігієни в приміщеннях, де збирається багато людей. Там має проводитись вологе прибирання та якісна вентиляція.

Людям радять бути уважними до симптомів туберкульозу - тривалої трохи підвищеної температури (37◦ С), кашлю і нічної пітливості.

Також варто здати аналіз в разі тісного контакту із хворими.

Якість харчування також може впливати на здатність організму протистояти туберкульозу. Брак вітамінів А і D суттєво підвищує розвиток хвороби.

Туберкульоз є виліковним в разі вчасної діагностики та дотримання процедури лікування.

Вакцинація є недосконалою, проте захищає дітей і допомагає дорослим протистояти інфекції.

Як туберкульоз пов'язаний із ВІЛ?

Серед причин високої захворюваності на туберкульоз в Україні називають такі:

-     поширеність ВІЛ-інфекції, передача збудників в пенітенціарних закладах і туберкульозних диспансерах, невчасна діагностику, уникнення лікування, поширеність штамів із множинною стійкістю до антибіотиків.

-     ВІЛ-інфекція відкриває перед туберкульозом двері. ВІЛ вражає саме ті клітини, що мали би зробити правильні налаштування імунної системи і запустити знищення бактерій.

Туберкульоз став причиною половини смертей людей із діагнозом СНІД у 2016 році в Україні.

Кількість випадків одночасного зараження ВІЛ і туберкульозом в Україні сьогодні зростає.

Люди можуть бути носіями ВІЛ і туберкульозу, і, не здогадуючись про свій стан, поширювати інфекцію.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Можливості, які відкрило мені волонтерство

 «Ставши волонтером, Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра», я чітко усвідомила, що для мене важливо самовдосконалюватися та допомагати тим, хто цього потребує!» - зазначає Сіденко Марія – студентка Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Історія кожного складається з спроб і помилок, але неминуче призводить до того, що кожна людина залишає свій слід - це ті справи, які ми встигли зробити в житті.

Волонтерство та проходження переддипломної практики в Харківському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» надало особисто мені велику кількість можливостей, на щастя використаних мною.

Можливостей особистого спілкування з різними категоріями людей, різного віку і різними світоглядами, розвивати інтелектуальні ресурси, фантазію, креативний та творчий підхід до виконання завдань, щоб створити щось нове, індивідуальне, інформаційне, яке буде с першого погляду цікавим для молоді. Новим та найцікавішим для мене було виготовлення соціальної реклами - буклети, листівки, відео щодо профілактики негативних явищ, популяризації здорового способу життя та розвитку волонтерського руху в м. Харкові.

Ми вносили частинку себе у діяльність Центру «Довіра» та активно брали участь в організації заходів для отримувачів послуг. Це дало нам змогу не тільки познайомитися з діяльністю Центру «Довіра», обов’язками спеціалістів, та законодавчою базою, яка регулює діяльність центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, але, мабуть, найголовніше зрозуміти важливість та відповідальність перед людьми за діяльність соціального працівника та волонтера.

Кожен крок, який ми робили, кожен буклет, листівка, групові заходи та організація соціальної акції - в усьому нам допомагали, супроводжували та наставляли, і головне – нас мотивували! Ми знали, що коли ми прийдемо на практику нас зустрінуть з посмішкою усі – керівники центру, наші майбутні колеги, клієнти та їх батьки, кожен, кого ми зустрічали – був нам радий.

Прокидаючись зранку, першою моєю думкою було: «О! Цікаво, що ми будемо робити сьогодні, кожного дня щось різне!» - і це була думка не с сарказмом, а з щирою та сильною цікавістю! Наші керівники практики кожного дня давали нам завдання, які змушували працювати наш мозок навіть більше ніж на 100%. Ми з радістю виконували усі завдання, розуміючи, що ми частина команди, нам довіряють і на нас надіються.

Якщо ви думаєте, що це як в школі – «Не зробив, сідай, «2!»  - то ви дуже сильно помиляєтесь. Керівники практики ніколи нас нічого не змушувала робити і не вимагала від нас кожного дня 3000 завдань, вони давали лише декілька чітких завдань, але які хотілося робити і відношення до нас при цьому було як до дорослої, відповідальної людини.

Волонтерство  та практика у Харківському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» я запам’ятаю до кінця життя, бо найбільше яскравих емоцій, захвату від проходження практики, більшої свободи дій з відповідальністю перед собою керівництвом та задоволення від процесу мені давно не вдавалося відчути. Це саме те місце, в яке хочеться повернутися і дарувати своє тепло тим, кому так його не вистачає!

 

Сіденко Марія

волонтер Центру «Довіра» та  студентка Комунального закладу

«Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

ХМЦСССДМ «Довіра»

Розвиток системи надання допомоги постраждалим від насильства

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 1 березня 2019 року було проведено спільний захід Харківського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» та Благодійної організації «Молодіжний благодійний фонд «Ініціатива».

Захід відбувся у вигляді круглого столу на тему «Розвиток системи надання допомоги постраждалим від насильства у місті Харкові» на базі «Денного центру соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло». Головуючою на заході була заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення – Світлана Горбунова-Рубан.

Метою круглого столу було поінформувати суб’єкти, діяльність яких пов’язана з запобіганням та протидією домашньому насильству у м. Харкові про особливості роботи нового компоненту системи надання комплексних послуг постраждалим від насильства у місті Харкові - «Денного центру соціально-психологічної реабілітації «Розірви коло».

В заході брали участь керівники та представники департаментів Харківської міської ради, депутати Харківської міської ради, представники адміністрації Немишлянського району, центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, правоохоронних органів, начальниця Управління праці та соціального захисту населення Немишлянського району, представники міжнародних благодійних організацій, громадських організацій м. Харкова, також на заході була присутня преса та телебачення.   

Першим доповідачем, після привітання всіх присутніх головуючою, був заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні – Павло Замостян, який підкреслив важливість та ефективність комплексного підходу до вирішення проблем насильства щодо жінок та дівчат в Україні. Також він озвучив результати та наступні кроки у реалізації проекту Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

 Директор Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради – Лариса Болгова зазначила, що система надання послуг із запобігання та надання допомоги постраждалим від насильства протягом останніх 3 років активно розширюється і розвивається у м. Харкові, що на даний момент дає можливість надавати послуги на більш високому рівні.

Ірина Краснолобова – президент Благодійної організації «Молодіжний благодійний фонд «Ініціатива», розповіла всім присутнім про організацію діяльності Денного центру, вона особливо акцентувала на важливості соціальної адаптації постраждалих жінок, що в свою чергу допомагає здобути впевненість в собі, в своєму виборі, власних силах та самостійності. Саме допомога у соціальній адаптації є одним з напрямів послуг, які надають спеціалісти Денного центру.

Представники правоохоронних органів повідомили про роль поліції у процесі перенаправлення постраждалих від насильства до Денного центру.

Присутні представники недержавного сектору зазначили, що необхідно продовжувати тісно співпрацювати в процесі запобігання та протидії домашньому насильстві у місті Харкові, інформувати населення щодо поняття домашнього насильства, його видів та діяльності організацій, які надають послуги постраждалим.

Організатори заходу висловлюють подяку заступнику міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення – Світлані Олександрівні Горбуновій-Рубан, Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів та всім учасникам круглого столу за активну участь.

ХМЦСССДМ «Довіра»

 «Жінка - ти пісня! Ти - весна!»

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 01 березня 2019 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» провів загальноміський захід «Жінка - ти пісня! Ти - весна!» до Міжнародного жіночого дня для осіб та сімей, які потребують допомоги, мешканців м. Харкова.

Восьмого березня в Україні відзначають Міжнародний жіночий день. Ми звикли, що це миле, тепле свято. Воно завжди асоціюється з весною, ніжністю, але найбільше - з жіночою красою та витонченістю. Недарма, жіночий день відзначають весною, коли природа починає прокидатися, коли все розквітає. Як починається буяння природи, перші квіти соромливо тягнуться до перших сонячних променів, розпускаються бруньки на деревах, так само буяє весною і жіноча краса. Це свято подобається жінкам через приємні клопоти, сімейні сніданки й обіди, посмішки мам і бабусь, доньок. У цей день в домівках більшості родин панують аромати запашних квітів та гарний настрій жінок.

Але історія започаткування Міжнародного жіночого дня не була такою безхмарною і легкою. Своїм корінням це свято поглинає у багатовікову боротьбу жінок за право на участь у суспільному житті нарівні з чоловіками. Вперше, жіночий день відзначили в 1911 році. Після 90-х років революційний контекст, пов’язаний з датою 8 березня, почав зникати, і наразі 8 березня - це свято весни і світла, яке сповнене сонячним теплом і ніжними барвами квітів, день, що зберіг в собі традиції поваги до ролі жінки як дружини та матері.

Центр «Довіра» напередодні Міжнародного жіночого дня завжди дарує можливість жінкам, що потребують допомоги, зануритися в атмосферу цього чудового свята і тим самим допомогти їм забути на деякий час про негаразди, проблеми і турботи, які, на жаль, є суровими реаліями сьогодення.

Як завжди, організатори здивували дітлахів приємним сюрпризом ще до початку проведення заходу. Доки батьки реєструвалися, малеча була задіяна у святковій ігротеці з веселими клоунами, найактивніші діти отримали подарунки. Не менш здивовані були й дорослі, адже на них вже чекали приємні подарунки від партнерів. А коли їх запросили до зали, де відбувався захід, обличчя жінок сповнилися посмішками й блиском в очах, бо у повітрі лунала справжня атмосфера свята від прикрас у залі.

Теплими словами привітань учасників зустріли ведучий та керівництво Центру «Довіра». Далі з вуст талановитого артиста-вокаліста лунали чарівні, бадьорі, ніжні й зворушливі до сліз пісні про різні грані жіночності. Зачитуванням привітальних віршів для жінок додавав відчуття свята, що наближається, майстер художнього слова. Про що мріють жінки, і що приносить їм найбільше задоволення – саме цими питаннями переймаються чоловіки напередодні Міжнародного жіночого дня. Свої припущення з цього приводу висловив через розповідь гуморесок артист розмовного жанру. Далі учасниць було охоплено атмосферою азарту  шляхом проведення традиційної щорічної лотереї. Після, вгамувати емоції жінкам допоміг перегляд відеопривітання. А цікавою несподіванкою для всіх присутніх було дарування їм квітів у знак підкреслення індивідуальності, жіночності та краси кожної з учасниць.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні заходів соціальної спрямованості; комунальному виробничо-експлуатаційному підприємству «Держпром», громадській організації «Харківський фонд психологічних досліджень», комунальному підприємству «Харківська гуманітарно-педагогічна академія», волонтерам Центру «Довіра» – за допомогу в організації та проведенні заходу; парфумерно-косметичній фабриці «Аромат», благодійній організації «Молодіжний благодійний фонд «Ініціатива», приватному акціонерному товариству «Харківська бісквітна фабрика», торгівельному центру «Квітковий Дім» - за надані учасникам подарунки.

 

Зі святом весни вітаємо,

Щастя й успіхів бажаємо,

Вдачі, здоров’я, тепла,

  Нехай всі незгоди згорають до тла,

Щоб тільки добро у житті велося,

Хай збудиться все,

Що ще не збулося!

Записів з 1 по 10Всього: 16