"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

ХМЦСССДМ «Довіра»

Світ творчості та натхнення

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради  Харківським міським центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» потягом 2018 року проводить групові заходи з арт-занять, комп’ютерної грамотності та малювання в рамках зустрічей членів клубу спілкування «Клуб зустрічі друзів».

Це не перше заняття з циклу «Основи комп’ютерної грамотності» волонтери, що є студентами Харківського державного університету телекомунікацій проводять навчання зі знань комп’ютерної грамотності членам клубу «Зустрічі друзів», за допомогою цих курсів молодь на кожному занятті виконує різні практичні завдання та вивчає такі програми, як: Microsoft Word, Интернет, E-mail – електронна пошта. Також хлопцям та дівчатам розповідають, як правильно користуватися інтернетом та про його можливості, як працювати та створювати папки і файли, працювати з «флешкою», спілкуватися в популярних соціальних мережах та спілкуватися  по Skype. За допомогою цих курсів можна багато чому навчитися так як комп’ютер є невід'ємною частиною нашого життя.

Також на базі нашого центру проводиться ще один цікавий груповий захід малювання під керівництвом Світлани Олексіївни для членів клубу на цих заняттях дівчата та хлопці мають змогу навчитися формуванню художньої культури, творчого потенціалу, спеціальних здібностей, що дозволяють самореалізуватися в різних видах і формах художньо-творчої діяльності. Ще одна з цілей цього заняття - це розвиток уяви і пам’яті. Малювання відмінно розвиває пам'ять це заняття на запам'ятовування  зовнішнього вигляду предмета і малювання його по пам’яті. Також гурток виконує виховні завдання. Молодь знайомляться з відомими творами декоративно-прикладного мистецтва, вивчають предмети різних народів. Завдяки цьому у них формується естетичний смак.

Ще в нашому центрі проходять пізнавальні, цікаві та веселі арт-заняття, які проводять волонтери із Харківської гуманітарно-педагогічної академії та Харківського національного університету ім.В.Н. Каразіна, завдяки цим заняттям наша молодь може розвинути свої творчі здібності та навчитися новому.

Хлопцям та дівчатам дуже подобається заняття. Вони з великою цікавістю навчаються малюванню, ліпленню, аплікації, пісочній анімації, комп’ютерній грамотності та з задоволення спілкуються між собою та діляться своїми успіхами. 

Харківський міський центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді «Довіра» вдячний всім волонтерам за небайдуже ставлення та проведення заходів для молоді з інвалідністю.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Методика роботи з дітьми, які постраждали від домашнього насильства

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 13 грудня 2018 року провів методичну нараду щодо особливостей апробації у м. Харкові пілотного проекту «Розробка та впровадження психологічного інструментарію для діагностики психологічної травматизації дітей в результаті домашнього насильства».

Захід розпочався з привітального виступу директора Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» - Щербак Алли Гаврилівни, яка підкресли розвиток боротьби та протидії домашньому насильству в м. Харкові та зазначила необхідність розвивати професійні знання та вміння кожного спеціаліста центрів соціальних служб нашого міста для покращення рівня надання соціальних послуг.

Запрошеним експертом на заході була Штриголь Діана Вячеславівна - доцент кафедри психіатрії, наркології и медичної психології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, яка є керівником дослідження, з яким були ознайомлені працівники Центрів соціальних служб.

На цьому заході спеціалістам були надані методичні рекомендації щодо використання в роботі з сім’ями комплексу методик для виявлення наслідків травми насильства у дитини. Комплекс методик включає в себе: інтерв’ю з дитиною, проведення психодіагностичного та двох проективних тестів для виявлення наслідків психологічної травматизації дитини, опитувальник для батьків.

Харківський міський центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді «Довіра» висловлює подяку за участь в заході всім присутнім та бажає наснаги та плідної діяльності.

 

ХМЦСССДМ «Довіра»

Флешмоб проти насильства

Спеціалісти та волонтери Харківського міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді «Довіра» стали учасниками «Флешмобу проти насильства», який відбувся 23 листопада 2018 року. 

Саме в цей день на Харківщині стартували "16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства в Україні".
Міжнародна кампанія Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з насильством щодо жінок (UNiTE) проводиться цикл заходів щорічно - з 25 листопада (Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок) до 10 грудня (Дня прав людини). Кампанія закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності та створення можливостей для обговорення проблеми в усьому світі. Протягом 16 днів у всьому світі люди піднімають питання насильства в сім'ях, насильства під час збройних конфліктів, насильства над дітьми та ін.
Цього року флешмоб, що передує старту "16 днів активізму", одночасно проходить в більшості великих міст України. У Харкові учасники акції зібралися біля будівлі Держпрому, яке було підсвічено традиційним кольором акцій UNiTE – помаранчевим.
На заході був присутній заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк, який нагадав, що саме Харківщина стала першим регіоном України, в якому був створений притулок, де жертви домашнього насильства можуть знайти прихисток від своїх кривдників.

ХМЦСССДМ «Довіра»

З нагоди ювілею

Колектив Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра»

П О Д Я К А

з нагоди ювілею

заступнику директора – начальнику відділу організаційно-правової роботи

Демянник Олені Вікторівні

за високий професіоналізм, наполегливість в роботі, відданість справі та особистий внесок в розвиток соціальної сфери міста Харкова.

Щиро вітаємо, та бажаємо

нових професійних здобутків, кар’єрного зросту, реалізації планів, поставлених цілей,

натхнення, миру та злагоди.

 

 

З повагою,

Директор ХМЦСССДМ «Довіра»                                                                             А.Г. Щербак

ХМЦСССДМ «Довіра»

День працівника соціальної сфери України

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, участі директора Харківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 7 листопада 2018 року провів методичний захід, присвячений Дню працівника соціальної сфери.

Захід пройшов під гаслом «Перспективи розвитку соціальної сфери в руках центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м. Харкова».

На заході були присутні директори та працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова.

Мета заходу - сформувати вміння швидко здійснювати аналіз, логічно мислити, працювати в команді; розвивати творчі здібності і обдарування; спонукати до самовдосконалення, саморозвитку, поглиблення знань шляхом самоосвіти; виховувати почуття колективізму і толерантності; вміння злагоджено діяти в команді та бажання творчо самореалізовуватися.

Захід складався з двох частин. Перша частина мала офіційний характер, всіх присутніх вітав колектив Харківського міського центру «Довіра» та  Хватинець Олена Олексіївна – директор Харківського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Також відбулося урочисте відкриття Дошки пошани «Ми пишаємося спеціалістами», на дошку потрапили світлини працівників, які за час своєї трудової діяльності у системі центрів соціальних служб внесли вагомий вклад в розвиток соціальної сфери                 м. Харкова.

На адресу учасників заходу лунали теплі слова, побажання та привітання. А саме були особливо відзначені спеціалісти:

  • які нагороджені подякою Харківського міського голови, грамотами Харківського виконавчого комітету, Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради;
  • що працюють в системі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова більше 10 років;
  • які приєдналися до професійних колективів Центрів у 2018 році;
  • що святкують в 2018 році особисті ювілеї;
  • які в 2018 році вийшли із декретної відпустки та приєдналися до колективу центрів соціальних служб м. Харкова.

Також грамотою Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» була нагороджена Синицина Ольга Вікторівна – провідний спеціаліст Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова за професійність та відповідальність.

Після урочистої частини заходу розпочалась концертно-привітальна. На імпровізовану сцену з презентаціями, відеороликами, театральними сценками виходили спеціалісти центрів соціальних служб. Працівники кожного Центру в своїх виступах представляли діяльність свого колективу, та творчу позаробочу діяльність. Спеціалісти розказували про методи та форми боротьби з складними життєвими обставинами за допомогою акторської майстерності та гумору.

Найбільш підготовленим та креативним був номер Центру соціальних служб Слобідського району м. Харкова. Всі працівники проявили себе надзвичайно яскраво. Власенко Ірина - спеціаліст Центру переробила слова популярної пісні «Цвет настроения синий», та змогла представити діяльність кожного працівника: директора, психолога, юрисконсульта, фахівця з соціальної роботи. Пісня супроводжувалася відео презентацією з фотографіями кожного працівника.

Найприємнішим був той факт, що майже всі центри соціальних служб виявили бажання, продемонстрували творчий погляд на свою діяльність, знайшли час та можливість для підготовки виступів, показавши себе з творчої сторони.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні заходів соціальної спрямованості та всім активним учасникам заходу.

ХМЦСССДМ «Довіра»

«Хода за свободу»

Спеціалісти Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 18 жовтня 2018 року прийняли участь  у вуличній акції «Хода за свободу», що була присвячена Європейському дню боротьби з торгівлею людьми, яка проходила під патронатом Харківської обласної державної адміністрації.

У 2007 році Європейський парламент проголосив 18 жовтня Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, зазначивши, що в цей день необхідно консолідувати діяльність з підвищення рівня обізнаності громадян щодо феномену торгівлі людьми та небайдужість до цього явища.

Акція пройшла за ініціативи Міністерства соціальної політики спільно з Представництвом громадської організації «Кампанія А21» в Україні, Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Координатором проектів ОБСЄ.

Захід мав на меті роз’яснити громадянам існування проблеми торгівлі людьми, її основні форми та способи втягнення в експлуатацію, з особливим акцентом на трудову експлуатацію.

В «Ході за свободу» прийняли участь суб’єкти національного механізму взаємодії, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, громадські організації та студентська молодь.

Учасники ходи йшли навколо майдану Свободи з відкритими парасольками чорного кольору, що символізували боротьбу з торгівлею людьми. Також учасники несли в руках таблиці з лозунгами протидії та роздавали інформаційні листівки перехожим, на яких були указані статистичні дані  постраждалих, форми торгівлі людьми та номер гарячої лінії, на яку можна звернутися щодо питань в цьому напрямі. Жителі міста були зацікавлені тим, що відбувається, запитували чому присвячено, як можна протидіяти, до кого звертатися.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» дякує організаторам за проведений захід, присвячений актуальному напряму роботи з соціально вразливими категоріями населення.

Записів з 1 по 6Всього: 6