Корисні посилання

Архів

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Моменти життя

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" продовжує надавати соціальні послуги, незважаючи на складні умови сьогодення.

Робочі будні спеціалістів Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вимагають докладання максимальних зусиль для вирішення проблемних питань отримувачів послуг Відділу. Але так приємно бачити  результат діяльності!

Родині вдівця – одинокого батька з двома донечками, у однієї з яких розлад аутистичного спектру, було надано гуманітарну допомогу, проконсультовано щодо прав чоловіка при набутті спадщини на нерухомість, направлено до соціальних партнерів для отримання дівчатками консультацій психолога. Батько та його доньки щиро дякували працівникам Відділу за активну діяльність, що допомагає людям вирішувати проблеми, отримувати підтримку і робити життя трішки легшим!

Київський р-н

Електронний кабінет особи з інвалідністю: як працює?

Електронний кабінет особи з інвалідністю – це зручний сервіс, який допоможе швидко отримати допоміжні засоби реабілітації.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» підготував для відвідувачів сайту перелік переваг нового сервісу.

Даний сервіс вже доступний на Порталі Централізованого банку даних осіб з інвалідністю. Завдяки його появі значно спрощується процедура подачі деяких заяв та отримання електронних повідомлень для осіб з інвалідністю з метою отримання допоміжних засобів реабілітації (ДЗР).

Серед найбільш важливих переваг нового сервісу варто відмітити наступні:

 • подача заяв про потребу в забезпеченні допоміжними засобами реабілітації та пакету документів шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
 • подача заяв про вибір підприємства шляхом заповнення стандартизованих форм, прикріплення сканованих копій документів та підписання КЕП;
 • надсилання людям з інвалідністю в Електронний кабінет повідомлень про результат розгляду заяви про забезпечення ДЗР та пакету документів, інших інформаційних повідомлень (зворотній зв’язок).

Якщо людина з інвалідністю не зареєстрована на Порталі Централізованого банку (ЦБІ) необхідно подати заяву про первинну реєстрацію. Для цього в головному меню Електронного кабінету особи з інвалідністю потрібно вибрати пункт «Заява про первинну реєстрацію в ЦБІ».

Для реєстрації у якості користувача Електронного кабінету необхідно пройти наступний алгоритм:

 1. Якщо є кваліфікований електронно-цифровий підпис, можна виконати первинну реєстрацію в Електронному кабінеті самостійно без необхідності особисто звертатися до органів соціального захисту населення. Посилання «Реєстрація» знаходиться на головній сторінці Електронного кабінету.
 2. Якщо КЕП відсутній, потрібно особисто звернутися до відділення соціального захисту населення та подати заяву про реєстрацію в Електронному кабінеті особи з інвалідністю ЦБІ. Після цього буде надано секретний код авторизації, який потрібно зберігати в таємниці до закінчення первинної реєстрації.

Для завершення первинної реєстрації необхідно виконати наступні дії:

 • зайти на головну сторінку Електронного кабінету та обрати пункт меню «Реєстрація на Порталі ЦБІ»;
 • заповнити реєстраційну форму – ввести логін, пароль, підтвердження паролю, електронну адресу, обрати вид реєстрації – без КЕП або з КЕП.

Більш детально ознайомитися з інструкцією (відеоінструкцією) користувача Електронного кабінету особи з інвалідністю та навчальним відео можна за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/20999.html.

Отримати доступ до Електронного кабінету особи з інвалідністю та зареєструватися в ньому можна за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua/ або на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України в розділі «Особам з інвалідністю».

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Щедрі подарунки до свят

До Дня Святого Миколая сім’ї, в яких виховуються діти з інвалідністю, що проживають на території Київського району міста Харкова, отримали продуктові набори, солодощі та канцелярські товари.

За сприяння і постійної підтримки Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» подарунки були відвезені та вручені Святим Миколаєм восьми родинам, в яких виховуються діти з інвалідністю. До продуктових наборів ввійшли наступні товари – цукор, соняшникова олія, борошно, тушонка, консервована кукурудза та горошок, декілька видів круп, рибні консерви, макарони і смаколики для дітей.

Також кожна дитина отримала святкові набори корисних фруктів та канцелярського приладдя. Фарба гуаш, кольорові олівці, зошити, акварельні фарби та пензлики – дітвора із захопленням розглядала яскраві пакунки і дякувала Святому Миколаєві.

Завдяки співпраці відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» і Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, отримали не лише відчутну благодійну допомогу, а й приємні емоції від спілкування зі справжнім символом новорічних свят – Святим Миколаєм.

«Моя донечка дуже любить зимові свята і завжди з нетерпінням чекає Нового року. Нажаль, в цьому році новорічні свята затьмарені війною і ми не знаємо, що буде у нашому житті завтра. Попри всі складнощі сьогодення я сподіваюся на краще і вірю, що наступний рік обов’язково принесе нам мир і спокій» – розповідає отримувачка послуг у Відділі, Ірина Олександрівна. – «Дуже дякуємо за подарунки і надану допомогу. Бажаємо всім міцного здоров’я і мирного неба».

Також за підтримки Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» щомісячні продуктові набори у грудні отримали ще вісімдесят шість родин, які проживають на території Київського району міста Харкова. Серед них багатодітні та малозабезпечені сім’ї, одинокі матері, внутрішньо переміщені особи, а також колишні вихованці інтернатних закладів, які вже мають свої родини.

Нагадуємо, що на базі Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» завжди можна отримати кваліфіковану психологічну допомогу, а також допомогу у вигляді безкоштовного одягу та взуття.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» за проявлену увагу, відчутну підтримку і благодійну допомогу сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

ХМЦСС «Довіра»

До уваги батьків, які виховують дитину з інвалідністю! 

Харківський міський центр соціальниих служб "Довіра" пропонує батькам, які виховують дитину з інвалідністю, ознайомитичя з інформацією щодо набутої інвалідності дитини.

Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготовлено брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям». 

Брошура містить інформацію про порядок дій для оформлення групи інвалідності дитині, види допомог та підтримки, на які має право дитина з інвалідністю, порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього та освітнього простору тощо!

Завантажити брошуру можна за посиланням: https://www.unicef.org/ukraine/documents/acquired-disability
 

Київський р-н

Міжнародний день людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Це не святковий день, а можливість привернути увагу суспільства до важливих проблем цих людей.

Поряд з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо. Постійна турбота і допомога людям з інвалідністю на рівні держави і кожного із нас – це те, що робить їхнє життя більш продуктивним і наповненим.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» надає низку соціальних послуг особам з інвалідністю і родинам, в яких виховуються діти з інвалідністю, спрямовуючи всі зусилля на підвищення якості їх життя.

Згідно Державних стандартів, у Відділі можна отримати наступний перелік послуг:

 • консультування;
 • представництва інтересів;
 • соціального супроводу (сімей/осіб), які перебувають в складних життєвих обставинах (СЖО);
 • екстреного та кризового втручання;
 • соціальної профілактики;
 • соціальної адаптації;
 • соціальної інтеграції та реінтеграції бездомних осіб.

Також у відділі соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» можна отримати консультацію психолога, що дуже актуально в умовах дії воєнного стану в країні.

Міжнародний день людей з інвалідністю покликаний привернути увагу широких кіл суспільства до нагальних проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя. Він є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з інвалідністю.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії відділу соціальної роботи І категорії по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Всесвітній день домашніх тварин

30 листопада відзначається Всесвітній день домашніх тварин, який було започатковано на Міжнародному Конгресі в Італії в 1931 році. У ньому брали участь представники організацій, що займалися питаннями охорони природи і екології.

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» із задоволенням нагадує, що 30 листопада світове співтовариство відзначає Всесвітній день домашніх тварин. Започатковано його було досить давно – ще у 30-ті роки минулого століття. Метою впровадження свята, присвяченого беззахисним вихованцям людини, було викликати в серці кожного мешканця планети почуття турботи, доброти та співчуття у відношенні до тварини. Люди мають пам’ятати, що вони несуть відповідальність за кожну приручену ними тваринку. Вони роблять наше життя приємнішим, прикрашаючи буденність своїм існуванням і безумовною любов’ю до нас. Доторкнутися до приємного хутра чи пір’ячка улюбленця – це чудові емоції, а для когось споглядання за рибками в акваріумі чи дресирування собаки роблять життя більш насиченим і корисним. Недарма анімалотерапія вважається дієвим способом лікування від багатьох хвороб, одним із способів соціалізації при деяких порушеннях людської поведінки. Домашні тварини – це захоплення кожного дня, що наповнює людське життя позитивом і радістю!  

 

ХМЦСС «Довіра»

Які пільги має працівник з інвалідністю

На прохання особи з інвалідністю їй установлюють неповний робочий день (тиждень) і створюють пільгові умови праці. Залучення осіб з інвалідністю до надурочних і нічних робіт допускається тільки за їхньою згодою (ст. 172 КЗпП).
 

Відпустки особам з інвалідністю надають в особливому порядку:

 • за їхнім бажанням щорічну відпустку повної тривалості надають до закінчення шестимісячного строку безперервної роботи на цьому підприємстві в перший рік роботи. Крім того, щорічну відпустку надають особам з інвалідністю у зручний для них час (ст. 10 ЗУ «Про відпустки»);
 • тривалість щорічної відпустки для осіб з інвалідністю I і II груп становить 30 календарних днів, III групи – 26 календарних днів (ст. 6 ЗУ «Про відпустки»);
 • тривалість щорічної відпустки без збереження заробітної плати для осіб з інвалідністю I і II груп становить до 60 календарних днів, для III групи – 30 календарних днів (ст. 25 ЗУ «Про відпустки»).

У разі відмови в працевлаштуванні, ненадання роботи за спеціальністю особи з інвалідністю, направлені за розподілом після закінчення закладу освіти, мають право на відшкодування за рахунок роботодавця витрат на проїзд до місця роботи та назад до місця постійного проживання, а також витрат на проїзд супровідника (ст. 24 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»).
Особи з інвалідністю внаслідок війни мають переважне право на залишення на роботі в разі скорочення чисельності чи штату працівників (ст. 42 КЗпП).
Особа з інвалідністю має право розірвати строковий трудовий договір достроково в разі, якщо стан її здоров’я перешкоджає виконанню трудових обов’язків (ст. 39 КЗпП).
Трудовий договір не може бути розірвано з ініціативи роботодавця через інвалідність. Винятком є лише випадки, коли за висновком МСЕК ця робота протипоказана за станом здоров’я або інвалідність перешкоджає виконанню професійних обов’язків (ст. 17 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»).
У всьому іншому розірвання трудового договору з особою з інвалідністю відбувається в загальновстановленому порядку.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Робоча зустріч

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" провів робочу зустріч із соціальним партнером.

Воєнні дії у нашій країні змусили тимчасово призупинити тривале плідне співробітництво Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Харківської обласної Асоціації громадських організацій осіб з інвалідністю та ветеранів війни. Але тепер із задоволенням констатуємо, що ми змогли 06 липня 2022 року все ж провести спільну робочу зустріч і обговорити актуальні питання співробітництва, а також деталі подальшої співпраці, що стане запорукою нашої ефективної допомоги мешканцям прекрасного міста, у якому ми живемо!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Допомога нужденним під час війни

Працівники Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" постійно працюють з населенням у районі, надаючі необхідну допомогу, консультації з різних питань, психологічну підтримку.  

Чекаємо Вас у Відділі за адресою: місто Харків, вул. Плеханівська, б. 42, к. 46-47, у понеділок, середу та п`ятницю з 9.00 до 13.00  попередньно записавшись на прийом за телефоном 0916150998.
 

Сайт: dovira.kh.ua

Facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

Іnstagram: slobidsky_csssdm

ХМЦСС «Довіра»

До уваги осіб з інвалідністю з порушеннями слуху

В усіх регіонах України працівниками структурних підрозділів УТОГ надається допомога особам з інвалідністю з порушеннями слуху, зокрема щодо організації евакуації у населених пунктах, що зазнали військових атак та ударів.

Допомога у забезпеченні продуктами харчування, ліками та речами першої необхідності глухих людей, які залишилися у постраждалих містах та людей, які вимушені виїхати з місць свого постійного проживання в іншу місцевість через загрозу своєму життю і здоров’ю, надання допомоги з прийому та розміщення вимушених переселенців з числа глухих, надання допомоги вимушеним переселенцям, які прийняли рішення виїхати за кордон, забезпечення цілодобової роботи системи відеозв’язку з перекладачами жестової мови «Сервіс УТОГ» і надання послуг перекладу жестовою мовою всім, хто звертається, надання роз’яснень та консультацій жестовою мовою з усіх питань, які хвилюють глухих людей.

Про це повідомляє голова громадського об’єднання «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху «Українське товариство глухих» Ірина Чепчина.

Перелік ресурсів УТОГ, які здійснюють роботу з інформування у воєнний час осіб з інвалідністю з порушеннями слуху,  що також включає в себе переклад жестовою мовою всіх важливих повідомлень Президента України та державних органів:

Офіційний сайт УТОГ: https://utog.org/ 
Сторінка УТОГ в Facebook: https://www.facebook.com/utog.org 
Група УТОГ в Facebook: https://www.facebook.com/groups/usddeaf 
Форум УТОГ: https://t.me/forum_utog 
ВЗГ_ЖМ: https://t.me/vzg_zhm 
SOS-УТОГ_Київ: https://t.me/SOS_UTOG_Kyiv 
Діяльність ЦП УТОГ: https://t.me/+UogBOZPQKaJPmtLq 
DeafUA УТОГ: https://t.me/deafuautog 
Чат для вимушених переселенців: https://t.me/Deafuabejensi».

Записів з 1 по 10Всього: 100