"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Щирі посмішки на обличчі та солодкі подарунки в руках

4 грудня 2018 року на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшов фестиваль «Повір у себе», присвячений Міжнародному дню людей з інвалідністю. 

До Центру завітали діти з обмеженими можливостями та їхні батьки. Дітвора по черзі представила себе, розповіла про власні захоплення, а потім разом з дорослими заспівала улюблені дитячі пісні: "Чунга-Чанга", "Облака", "Буратино", "Улыбка", "Песенка мамонтенка" та інші. У залі відразу запанувала особлива атмосфера, яка полонила серця всіх присутніх своєю щирістю та теплом.

Святкову програму продовжила сценка «Зимова казка», під час якої діти ніби за велінням чарівної палички перевтілилися в казкових героїв – пухнастих сніжинок та яскравих зірочок. Після цього юні таланти представили всім присутнім свої творчі доробки: яскраві малюнки, іграшки, зроблені власними руками, продекламували вірші.

В цей чудовий вечір кожна дитина відчула себе важливою: малеча активно спілкувалася між собою, розповідала цікаві історії із життя, фотографувалася. Під кінець заходу дітвора отримала солодкі подарунки –набори цукерок.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Харківській обласній організації Товариства Червоного Хреста України в Київському районі та депутату Харківської обласної ради Володимиру Скоробагачу за небайдужість та участь у великій справі – допомозі дітям з обмеженими можливостями.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Розважальний захід для дітей з особливостями розвитку

До міжнародного дня інвалідів був присвячений розважальний захід, що відбувся у приміщенні Харківського театру юного глядача. Спеціалісти та волонтери Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді взяли участь у підготовці та проведенні мастер класів та розважальної програми для дітей з особливостями  розвитку.

Дехто з нас відчуває певний дискомфорт під час контактів з людьми із особливими потребами. Ми ніяковіємо і навіть уникаємо спілкування з ними, боїмося чимось образити, сказати «не те», наразитися на роздратування чи навіть агресивність. Тому, задля створення досвіду спілкування, як волонтери, були запрошені учні, що навчаються в професійних педагогічних закладах освіти, заздалегідь їм були надані поради щодо спілкування з особливими дітьми. Виконуючи різні композиції разом, волонтери та діти використали різні техніки: квілінг, оригамі, об’ємну аплікацію тощо. Протягом майстер-класів діти створювали картини з використанням спеціально розробленої методики для дітей з особливими потребами.

Такі майстер-класи наповнюють діетй не лише позитивними емоціями, а й допомагають їм пізнавати світ і контролювати себе, навчають позитивній взаємодії, створюють ситуацію успіху та допомагають почуватись більш впевнено у складному соціальному середовищі. Також були створені умови, у яких діти з особливими потребами могли вільно спілкуватись з незнайомими раніше підлітками, а молоді люди мали можливість зрозуміти, що особливі діти також можуть бути цікавими у спілкуванні. Така взаємодія надзвичайно важлива, адже це єдина можливість соціалізації діток з недоліками здоров’я.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Необмежене дитинство

За сприянням Центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського района м. Харкова 3 грудня 2018 року діти з інвалідністю та їх батьки мали змогу відвідати Дитячу школу мистецтв ім. І.О. Дунаєвського та переглянути театралізований концерт «Радость жизни», присвячений Міжнародному Дню інваліда. У заході прийняли участь 35 дітей та члени їх сімей.

Дітки з інвалідністю - це маленькі сонячні промінчики, які, незважаючи на проблеми зі здоров'ям, так само граються, спілкуються з друзями, пізнають світ. Дивлячись на них, забуваєш, що в цих дівчат і хлопчиків – особливі потреби. Вони прагнуть повноцінно жити і радіти життю, а навколишній світ розфарбовувати тільки світлими кольорами. Вражають їхні простота, дитяча щирість та бажання спілкуватися. 

На жаль, не всі сім’ї з такими дітьми мають змогу відвідувати заклади культури та мистецтва. Значна частина доходів сім’ї витрачається на лікування дітей та підтримки їх стану. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського района м. Харкова завжди сприяє таким сім’ям в організації культурного дозвілля родини, адресній допомозі тощо.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського района м. Харкова виносить подяку Дитячій школі мистецтв ім. І.О. Дунаєвського за чудовий концерт та небайдуже ставлення до дітей з обмеженими можливостями.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги

Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня.

Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.
Хоспіс є однією з форм паліативної допомоги - це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми в кінці життя. Філософія хоспісу стверджує, що хоспіс - це не «будинок смерті», а «будинок життя».
Цілі Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги полягають у підвищенні інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, сприяння у створенні умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему; підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; сприяння становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.
В 2018 році Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги припадає на 13 жовтня.
В цей день працівники ЦСССДМ Немишлянського району м. Харкова відвідали захід до цього дня в дитячому хоспісі для дітей-інвалідів з хронічними захворюваннями на базі Харківської міської дитячої лікарні №5. 
Для дітлахів був організований концерт та розважальна програма.
Записів з 1 по 4Всього: 4