Московський р-н

Взаємодія із соціальними партнерами

До Міжнародного дня захисту дітей, Відділом соціальноі роботи по Московському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра", за участі представників Громадської спілки  "Милосердя" було проведено захід для дітей з інвалідністю, які знаходяться на обілку Відділу,  під назвою "Клуб Героїв"! 

Для працівників Відділу соціальної роботи по Московському району м.Харкова ХМЦСС "Довіра" велика відповідальність усвідомлювати те, що є сім'ї, у яких виховуються діти з інвалідністю,що вони потребують слів підтрики, інколи матеріальної допомоги, проте найбільш вони, всеж таки, потребують уваги.

Для нас це визначально, адже незалежно від своїх можливостей, ми повинні сприяти ім і допомагати. Тому, до Міжнародного дня захисту дітей, Відділом соціальної роботи по Мсоковському району м.Харкова ХМЦСС "Довіра" , за участі представників Громадської спілки "Милосердя" було проведено звхід для дітей з інвалідністю, які знаходяться на обліку ВІдділу, під назвою "Клуб Героїв". На заході діти отримали безліч нових вражень, які їм подарували досвідчені фахівці ГС "Милосердя" , адже для них організатори півдготували дивовижне шоу, конкурси та вікторини, а наприкінці свята всі отримали подарунки у виді солодощів. Ми розуміємо, що можливо, наша допомога не вирішить всіх нагальних проблем дітей з інвалідністю, але вложити частинку своєї душі, виявити увагу до пробелем цих дітей та сприяти покращенню іх психологічного стану - наше покликання! Наш Відділ висловлює щиру подяку ГС "Милосердя" за орнанізацію свята та співпрацю з нами в інтересах дітей. Також дякуємо начальникам відділів соціальної роботи по районам м.Харкова за те, що долучили своїх підопічних до відвідання заходу і діти не тільки Московського району, а і інших районів м. Харкова змогли отримати позитивні емоції та подарунки. 

 

 

   
 

 

 

 

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Захід «Клуб Героїв».

З нагоди Дня захисту дітей, громадською спілкою «Милосердя» за сприянням Відділу соціальної роботи по Московському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» відбувся захід під назвою «Клуб Героїв» для сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю.

До заходу також долучилися і діти з сімей Новобаварського району, які є отримувачами послуг Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». Організаторами було проведено шоу-програми з конкурсами та вікторинами, після чого всі присутні діти отримали солодкі призи та подарунки.

Відділ соціальної роботи  по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» щиро вдячний за можливість прийняти участь в даному заході.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

До Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова інформує, що 2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму.

Сьогодні – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму. Цей день встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 21 січня 2008 року і відзначається 2 квітня кожного року.

По всьому світу 2 квітня одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом розвитку нервової системи, що ускладнює комунікацію.

Згідно з даними ООН, більш ніж 60 мільйонів осіб у світі живуть з діагнозом «аутизм».

Розлади спектру аутизму діагностуються в ранньому дитячому віці і спостерігаються протягом усього життя людини, зумовлюючи обмеження її соціального функціонування.

У класифікаторі хвороб аутизм відноситься до загальних розладів розвитку та діагностується в дитячому віці. Але аутизм не обмежений лише періодом дитинства, він залишає свої ознаки на все життя, впливає на можливість отримання освіти, роботу людини, стосунки в громаді, сімейні відносини та ін.

В Україні впродовж останніх років збільшилася захворюваність дітей на розлади психіки і поведінки спектру аутизму, офіційно зареєстровано понад 4 тисячі людей із аутизмом, але представники громадських організацій, які опікуються цією проблемою, кажуть, що насправді таких людей набагато більше. Для налагодження роботи з особами, які мають аутизм в країні впроваджено відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я від 15.06.2015 № 341 другий варіант клінічного протоколу «Програмно-цільове обслуговування дітей з розладами зі спектру аутизму". Ним передбачено використання особливих діагностичних методик, які надають достовірні результати та допомагають суто клінічній діагностиці.

Зараз у Харківській області на диспансерному обліку перебуває 409 таких пацієнтів (2018 р.- 431, у 2017 р. - 383). Усі випадки захворювання на аутизм виявлені у дітей віком від 0 до 14 років.

У Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму закликаємо активізувати зусилля задля того, щоб діти та дорослі, які мають це захворювання,стали повноправними членами суспільства.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Поради батькам дітей з аутизмом

З нагоди відзначення 2 квітня Всесвітнього дня поширення інформації про проблему аутизму відділ соціальної роботи по Шевченківському району дає можливість скористатися порадами щодо спілкування та виховання таких діток.

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкоова вважає доцільним поділитися порадами щодо спілкування та виховання дітей, у яких установлено діагноз «аутизм».

Аутизм не є результатом поганого виховання. Аутизм – це розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку мозку і характеризується відхиленнями у соціальній взаємодії та спілкуванні, а також стереотипністю у поведінці та інтересах. Аутична дитина не йде назустріч іншій людині і не радіє, коли будь-хто, дитина чи дорослий, хоче, наприклад, гратися разом з нею.

При правильному, наполегливому підході до виконання лікувальної (реабілітаційної) програми діти, хворі на аутизм, показують відмінні результати і можуть значною мірою відновлюватися, адаптуватися до нормального життя.       

Поради батькам і близьким дітей, що страждають на аутизм:

 • постійно стимулюйте інтерес дитини до зовнішнього світу;
 • привертайте увагу дитини до своїх дій, розмовляйте з нею спокійним, навіть тихим голосом;
 • підбирайте безпечну дистанцію для спілкування з дитиною, ненав’язливо демонструйте власну готовність до контакту;
 • під час тактильного контакту з дитиною говоріть їй про свої почуття, включаючи навіть прояви гніву на її опір. Аутична дитина здатна розуміти ваші почуття і мовлення;
 • застосовуйте (як можливий) метод мобілізації дитини до гри без усіляких вимог і інструкцій лише з метою налагодження емоційно сприятливого, довірливого контакту, навіть не зважаючи на те, що дитина може не звертати на вас увагу;
 • постійно стимулюйте емоційні реакції дитини на тепло, прохолоду, вітер, барвисте листя на деревах, яскраве сонце, талий сніг, струмки води, спів пташок;
 • багаторазово навчайте і заохочуйте дитину використовувати відповідні жести і рухи тіла, вокалізації, недосконалі слова; схвалюйте таку її поведінку;
 • приєднуйтеся до дій дитини, а потім тактовно наполягайте на спільних діях, наприклад, з предметом, яким грається дитина, з книжкою, яку «разом» читають тощо;
 • навчайтеся зчитувати її елементарні спроби вступати з вами в контакт і посмішкою (лагідним голосом, ніжним поглядом, обіймами, багаторазовим повторенням її імені тощо) заохочуйте дитину до продовження цього контакту;
 • враховуйте важливість використання різноманітного і яскравого одягу і прикрас (окуляри, капелюхи, намисто тощо), що викликатиме на себе орієнтовні реакції дитини, стимулюючи її дослідницькі дії і привертаючи її увагу до вас;
 • формуйте уявлення про поняття «рідні, близькі, знайомі, чужі люди», правила поведінки з різними категоріями людей; за можливістю, вдома облаштуйте родинний куточок, у якому помістіть «дерево роду», фотографії та відео сімейних подій;
 • знайомте з різними джерелами інформації (книги, журнали, телебачення, радіо, комп’ютер), показуйте їхню роль у житті людей;
 • розвивайте в малюка вміння обстежувати навколишнє середовище і орієнтуватися в його предметному світі. Цю роботу здійснюйте за допомогою багаторазових повторень і спираючись на коментуюче та звернене мовлення дорослого;
 • діти, які страждають на аутизм, охоче грають у такі ігри, де не потрібно говорити. Потрібно вчити дитину грати в лото, складати головоломки, пазли, викладати мозаїку, аплікації;
 • формуйте в дитини вміння регулювати дії при виборі предмета для ігор, отримати його в руки, використати для досягнення простого результату;
 • закінчуйте формування в дитини вміння регулювати свої дії тоді, коли вона  зможе затримувати або хоча б відстрочувати виконання свого бажання заради іншої мети.

 

Московський р-н

Допомога тим, хто найбільше потребує

Співпраця  із соціальними партнерами для надання допомоги найвразливішим категоріям населення

Центр соціальних служб Московського району м. Харкова продовжує активно співпарцювати з громадськими організаціями та благодійними фондами у напрямі допомоги найвразливішим категоріям населення.

В рамках співпраці, 22.02.2021 року фахівцями Центру разом із нашими соціальними партнерами було відвідано сім'ї, де є особи з інвалідністю та які дуже потребували гуманітарної допомоги у вигялді  лікувальних засобів, які покращують стан хворих.

Центром разом із партнерами було надано цю допомогу, а також узгоджено алгоритм взаємодії для подальшої сумісної роботи за цим напярмом. Дуже дякуємо добрим люядм за співпарцю і допомогу тим, хто цього найбільше потребує. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Онлайн майстер клас

В умовах карантину Центр соціальних служб Холодногірського району продовжує роботу із отримувачами соціальних послуг. Серед них є сім’ї з дітьми, які мають інвалідність. Продовження роботи щодо допомоги таким сім’ям - один із пріоритетних напрямків роботи Центру.

Ми спрямовуємо свою роботу на те, щоб  інвалідність дитини не викликала соціальної дезадаптації, обмеження спілкування внаслідок складнощів у фізичному та психічному розвитку, а також на формування толерантного ставлення членів суспільства до дітей та осіб з інвалідністю, сприяння отриманню рівних можливостей щодо їх навчальної та трудової діяльності.

Тому Центром соціальних служб Холодногірського району, за допомогою волонтерів, в онлайн форматі проведено навчальні заняття для батьків, з метою підвищення їх педагогічної та психологічної компетенції, також заняття спрямовані на покращення соціалізації родин та психологічне розвантаження батьків. Для дітей було підготовлено відеоролик із записом майстер класу із виготовлення зимового пейзажу, слідкуючи за яким, можливо, в ігровій формі, стимулювати дрібну моторику та діяльність нейронної системи. Такі заняття, окрім впливу на дитину, мають на меті поліпшити рівень педагогічної підготовки батьків, які зіткнулись із завданням виховання дитини з інвалідністю.

Якщо Ваша родина зіткнулась із задачею виховання дитини з інвалідністю, звертайтесь до центру соціальних служб по консультаційну та інформаційну допомогу. Телефон для зв’язку 725 34 48, 063 524 9145, email: cccdm@ukr.net

ХМЦСС «Довіра»

Навчання дітей з інвалідністю

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» надає  поради батькам щодо виховання дітей з інвалідністю.

Кожна дитина – особлива!  Незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, кожна дитина має право на освіту, гідне поважне та рівноправне ставлення до себе. Оскільки розвиток та виховання дитини з інвалідністю потребує спеціальних знань про захворювання, його наслідки, потенційні можливості дитини, важливим є співпраця у команді супроводу фахівців: лікарів, вчителів, психологів, логопедів та батьків!

Пам’ятайте, що дитина не винна у тому, що вона має інвалідність. Особливості такої поведінки в кожному конкретному випадку зумовлені певними причинами: проблемами під час вагітності матері, ускладненням під час пологів, психосоціальними причинами (стиль виховання в сім’ї).

Усвідомте, що виховання та навчання дитини з інвалідністю – це довготривалий, складний процес, що потребує Вашого уміння, терпіння, знань.

Навчіться давати чіткі інструкції: вони повинні бути короткими, не більше 3-4 слів, або дитина просто «виключиться» і не почує Вас.

У взаєминах з дитиною не допускайте «вседозволеності», інакше дитина буде маніпулювати Вами. Чітко визначить і обговоріть з дитиною, що можна, а що не можна робити вдома, у дошкільному закладі або у школі.

Хваліть дитину за її за успіхи і досягнення, щоб вона була більш впевненою у собі. У  спілкуванні з дитиною із особливими потребами уникайте різких заперечень, тому що такі діти є імпульсивними і дуже чутливими, вони  відреагують на заборону протестом або вербальною агресією. У цьому випадку треба говорити з дитиною спокійно і стримано, бажано дати можливість вибору.

Разом з дитиною визначте систему заохочень і покарань за гарну і погану поведінку. Визначить систему правил поведінки дитини у групі дошкільного закладу, у школі та вдома. Просіть дитину вголос чітко промовляти ці правила.

Старанно, своєчасно виконуйте  завдання педагогів. Не нехтуйте порадами педагогів щодо необхідності консультування та лікування у лікарів, фахівців.

Намагайтеся щоденно закріплювати завдання в ігровій формі. Допомагайте дитині, але не виконуйте завдання за неї.

Якщо дитина втомилася – дайте їй відпочинок, або займіть її іншою діяльністю.

Не вимагайте від дитини більше, ніж вона може.

Готуйте свою дитину до самостійного життя, розмовляйте з нею про майбутнє!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Онлайн конкурс творчості

В умовах карантину Центр соціальних служб продовжує роботу із отримувачами соціальних послуг. Серед них є сім’ї з дітьми, які мають інвалідність. Продовження роботи щодо допомоги таким сім’ям - один із пріоритетних напрямків роботи Центру.  До Міжнародного дня осіб з інвалідністю був проведений захід, що відбувся в онлайн форматі.

Діти Холодногірського району м. Харкова приєднались до конкурсу «Можливості кожної особистості - безмежні», який було проведено Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» для дітей з інвалідністю.

Протягом проведення конкурсу, з хлопчики та дівчатка  створювались картини з використанням спеціально розробленої методики в форматі онлайн для дітей з інвалідністю. Виконуючи різні композиції, малюки використали різні техніки: квілінг, оригамі, малюнок, об’ємну аплікацію тощо. Дякуємо нашим партнерам #БФ_Лада та #Ініціативна_група_Зіронька_надії, завдяки яким участь у конкурсі мали змогу прийняти 25 діточок.

Участь у таких творчих заходах наповнює дітей не лише позитивними емоціями, а й допомагає їм пізнавати світ і контролювати себе, навчає позитивній взаємодії, створює ситуацію успіху та допомагає почуватись більш впевнено у складному соціальному середовищі.

Дякуємо Харківському міському центру соціальних служб за цікаву ініціативу і організацію  заходу, та надані подарунки!

ХМЦСС «Довіра»

Загальноміський он-лайн захід до Міжнародного дня людей з інвалідністю

За підтримки Департаменту соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» з 30.11.2020 по 03.12.2020 було проведено загальноміський он-лайн захід до міжнародного дня людей з інвалідністю «Можливості кожної особистості безмежні» для сімей та осіб, які потребують допомоги.

Маючи на меті підтримати людей з непростою долею і забезпечити для них рівні можливості по інтеграції в суспільство, Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй в 1992 році проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу - 3 грудня стало датою Міжнародного дня людей з інвалідністю. Закріплення на законодавчому рівні та відзначення Міжнародного дня інвалідів є показником справедливої шани суспільства та нагадування всім про обов’язок громадськості перед людьми з особливими потребами, надавати підтримку, відстоювати захист їх прав та гідності.

Особи, з обмеженими можливостями – це не просто категорія соціуму. Це окремі життя. Окремі людські надії на краще та більш легше своє існування. Адже кожен день у житті людей, які мають інвалідність, наповнений прагненням пристосовуватися до самостійного життя у суспільстві, самовдосконалюватися, приносити радість собі та оточуючим.

Традиційно, напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, Центр «Довіра» подарував сім’ям, які виховують дітей та молодь з обмеженими можливостями, частинку радості, любові і безтурботності шляхом проведення святкового он-лайн заходу «Можливості кожної особистості безмежні!»

Наразі ми живемо у непростий час. Карантин вчить нас всіх жити по новим правилам. Навіть у ситуації карантинних обмежень Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» за допомогою сучасних технологій Інтернет-ресурсів знайшов змогу привітати, подарувати гарний настрій та відсвяткувати свято, сприяти творчому зростанню осіб з інвалідністю, розкрити та висвітлити творчий потенціал учасників; сприяти процесам самореалізації, соціальної та психологічної адаптації людей з інвалідністю у подоланні напруженості в умовах карантину, привернути увагу громадськості до прояв творчих здібностей осіб з інвалідністю.

У заході взяли участь 68 учасників різних вікових категорій, які опинились в складних життєвих обставинах, з числа отримувачів послуг центрів соціальних служб м. Харкова.

Захід проводився на платформі соціальної мережі «Facebook» на офіційній сторінці Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». «Можливості кожної особистості безмежні»  і складалася з декількох етапів.

 Всі бажаючі з числа сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах мали пройти реєстрацію, заповнити електрону анкету на участь у заході, взяти участь у фотоконкурсі надіславши фотографії творчих робіт. Учасники мали змогу продивитись відеоролик з майстер-класом з виготовлення захисної маски та зробити свою захисну маску, відповідно до інструкції з відеоролику. Всі фотороботи публікувалися на офіційній сторінці Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» на фейсбуці.

Також була висвітлена робота клубу спілкування для осіб з обмеженими можливостями «Клуб зустрічі друзів», який вже багато років поспіль активно діє базі Центру «Довіра», кількість учасників якого щорічно збільшується. Відвідуючи цей клуб, особи з інвалідністю мають можливість урізноманітнити своє дозвілля, поділитися своїми творчими здібностями, прийняти участь у тренінгових  он-лайн заняттях і тим самим зняти емоційне напруження.

Учасники, чиї роботи партнери Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вважають найпрофесійнішими отримали заохочувальні подарунки  від них.

Цей он-лайн захід ще раз підкреслив необхідність підтримувати один одного, дозволив ще більше згуртуватися та урізноманітнити дозвілля під час режиму дії карантину.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку: Департаменту соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні заходів соціальної спрямованості; товариству з обмеженою відповідальністю «Абрис-АРТ» Арт–клубу «7 чудес», волонтерам Центру «Довіра» за допомогу в організації та проведенні заходу.  

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Корисна інформація для осіб з інвалідністю

Соціальна робота з сім'ями , у яких виховуються діти та молодь з інвалідністю.

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем осіб з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

З метою соціального захисту громадян з інвалідністю в Центрі соціальних служб Індустріального району впровадив інноваційну методику соціальної роботи он-лайн з особами з інвалідністю в період дії режиму карантину. Дана методика являє собою створення у Вайбері групи «Коло друзів» для спілкування осіб з інвалідністю, запрошення до групи також членів їх сімей, які отримують соціальні послуги в Центрі.

В цій групі розміщуються короткотривалі мотиваційні ролики осіб з інвалідністю, які ведуть активний образ життя та можуть своїм прикладом мотивувати інших. Крім того, можливо розміщення інформації про зміни у законодавстві, пільги, можливість отримання гуманітарної допомоги тощо. Обговорення сюжету в режимі он-лайн (зворотній зв’язок).

Також у рамках он-лайн заходу «Можливості кожної особистості – безмежні», який проводиться за підтримки Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», фахівці сприяли розкриттю та висвітленню творчого потенціалу осіб з інвалідністю молодіжного віку.

Ми повинні пам’ятати, що підтримка й допомога – це справжній вияв людяності та милосердя!

Записів з 1 по 10Всього: 70