Київський р-н

Святкові подарунки для сімей

До Дня Святого Миколая сім’ї, в яких виховуються діти з інвалідністю, що проживають на території Київського району міста Харкова, отримали продуктові набори та солодощі.

За сприяння і постійної підтримки Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» продукти першої необхідності були відвезені та вручені Святим Миколаєм восьми родинам, в яких виховуються діти з інвалідністю. До наборів увійшли крупи, цукор, соняшникова олія,  тушонка, печиво. Окремо дітям були подаровані святкові набори із солодощів.

Завдяки співпраці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» і Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, отримали не лише відчутну благодійну допомогу, а й приємні емоції від спілкування зі справжнім символом новорічних свят – Святим Миколаєм.

«Приїзд улюбленого казкового персонажа з подарунками справив на мою донечку надзвичайно приємне враження. Зайшовши до нашої квартири, Святий Миколай попросив її розповісти новорічний віршик і вона не розгубилася, а порадувала його чудовими рядками у теплій домашній атмосфері», – розповідає отримувачка послуг у Відділі соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра», Ольга Миколаївна. – «Я впевнена, що моя Дар’я буде ще довго згадувати цей святковий візит і смакуватиме цукерками, які вона, до речі, дуже полюбляє. Дякуємо благодійному фонду і Відділу соціальної роботи за надану допомогу, бажаємо всім щастя і здоров’я у Новому році».

Також за підтримки Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» щомісячні продуктові набори у грудні отримали ще вісімдесят дві родини, які проживають на території Київського району міста Харкова. Таким чином вдалося надати допомогу найбільш вразливим категоріям населення, а саме: багатодітним та малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, колишнім вихованцям інтернатних закладів, особам із числа дітей-сиріт, які вже мають свої родини, внутрішньо переміщеним особам з Донецької та Луганської областей.

Нагадуємо, що на базі Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» завжди можна отримати кваліфіковану психологічну допомогу, а також допомогу у вигляді одягу та взуття.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» за проявлену увагу, актуальну підтримку і благодійну допомогу сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

Холодногірський (Ленінський) р-н

Вітання для дітей з інвалідністю 

З нагоди Новорічних свят, в гості до отримувачів послуг Відділу соціальних служб по Холодногірському району м. Харкова харківського міського центру соціальних служб «Довіра», які мають дітей з інвалідністю, завітав Святий Миколай.

Завдяки увазі та активній життєвій позиції волонтерів ініціативної групи «Зіронька надії», родини, які мають дітей з інвалідністю, мали маленьке свято. До кожної родини завітали із поздоровленням Святий Миколай та Снігуронька. Діти були раді іграшкам та теплій зустрічі із приємними гостями, а батьки задоволені турботою та підтримкою у вигляді святкових наборів та дитячих подарунків.

Щиро дякуємо нашим соціальним партнерам за небайдужість! Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Святий Миколай в гостях у юних основ`янців

За багаторічною традицією, фахівці Відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», за підтримки Адміністрації Основ`янського району, разом зі Святим Миколаєм та Зимушкою-Зимою, напередодні улюбленого всенародного свята Дня Святого Миколая, завітали до 17 діточок, прикутих до ліжка. 

Метою цього заходу є надання благодійної допомоги дітям із інвалідністю, а також розвиток доброзичливості, щирості, небайдужості до проблем хворих дітей. Хлопчики та дівчата отримали солодкі подарунки та гарний настрій. А батьки від Миколая одержали побажання здоров`я, щастя, радості та благополуччя у наступному році. Разом дорослі створили у серцях діточок відчуття свята, казки, теплоти, значущості та підтримки.

Люблять діти Миколая,

Шану кожен віддає.

Хто в мольбах його благає

Всім він поміч подає.

Через нього Божа ласка з неба сходить до людей!

Київський р-н

«Птахи надії»

На базі Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» пройшов творчий захід до Міжнародного дня людей з інвалідністю.

У п’ятницю, 3 грудня, в актовому залі Відділу відбувся яскравий і насичений творчий вечір, до якого залучилися діти з інвалідністю та їхні батьки. Також у заході взяли участь вихованці Дитячої музичної школи №6 ім. М.В. Лисенка, які виконали для присутніх декілька пісень.

Спочатку дітки взяли участь у конкурсі, головною умовою якого було витягнути своє завдання на папері із яскравого глечика і потім виконати його. Після спільного танцю із батьками, діти долучилися до колективної роботи під назвою «Птахи надії». Кожен із них мав розфарбувати свою пташку і написати на ній побажання своїм рідним та близьким людям. Щастя, здоров’я, любові, успіхів – всі дітки досить швидко справились із поставленим завданням, висловивши найтепліші почуття на папері.

Після колективної творчої роботи малеча отримала заохочувальні подарунки – дитячі ігри та яскраві чашки. Спільне фото на згадку – це ще одна тепла мить заходу, яка назавжди залишиться не тільки на фотографії, а й в серцях всіх присутніх.

Екскурс в історію

Міжнародний день людей з інвалідністю, встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 14 жовтня 1992 року, щороку відзначається 3 грудня. Головна мета цього рішення полягала у подальшій інтеграції осіб з інвалідністю у повноцінне життя суспільства. Цей день не є масштабним святом, а лише додатковим приводом для привернення уваги оточуючих до проблем цієї категорії населення, захисту її прав, гідності і благополуччя. На сьогоднішній день кількість людей з інвалідністю у всьому світі становить більше одного мільярда осіб, або близько 15% населення Землі.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» висловлює щиру вдячність педагогічному колективу і талановитим вихованцям Дитячої музикальної школи №6 ім. М.В. Лисенка за проявлену увагу, чуйність, турботу і прекрасні миті спільного дозвілля, які були подаровані дітям з інвалідністю та їхнім батькам, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Будьте терплячими, допомагайте і не ігноруйте. Як спілкуватися з людиною з інвалідністю?

Щороку 3 грудня разом зі світовою спільнотою українці відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, щоб привернути увагу до потреб громадян з фізичними та психологічними особливостями. 

Ставлення до усіх, з ким ми спілкуємось, повинно бути однаковим. Перш за все, треба бачити людину, а не її діагноз. Однак, через стереотипні уявлення про людей з інвалідністю, вони часто стикаються з недоречною жалістю або навіть дискримінацією

Як  бути толерантними під час спілкування з людьми з інвалідністю.

  • Коректно звертайтесь до співрозмовника. У жодному разі не можна називати людину «інвалідом», «калікою» чи «недієздатним». Єдина правильна характеристика — «людина з інвалідністю». Також не можна використовувати такі фрази, як «хворіє на…» або «жертва (чогось)». Коли спілкуєшся з кимось, хто має психологічні особливості, варто уникати слів «розумово відсталий» чи «ненормальний», а використовувати словосполучення «людина з психічними, розумовими порушеннями».
  • Будьте терплячими. Найважливіша порада — не ігноруйте людей, яким важко говорити. Поводьтесь під час спілкування звичним способом: підтримуйте зоровий контакт, звертайтесь до людини напряму. Але не забувайте, що потрібно бути терплячими: не перебивати та не виправляти неточності в мові. Не забувайте дивитись прямо у вічі та говорити чітко з тими, у кого є проблеми зі слухом. Деякі люди, які не чують, читають по губах. Тому, коли розмовляєте з ними, треба стояти так, щоб губи було добре видно.
  • Допомагайте, але тільки якщо людина цього потребує. Людей з інвалідністю не треба жаліти. Вони пристосовані до життя і можуть власноруч впоратись з труднощами. Якщо ви все ж запропонували допомогу людині з інвалідністю, а вона погодилась, запитайте у який спосіб це зробити, щоб не створити ще більше проблем. Якщо вам відмовили, то не нав’язуйте свою допомогу й не ображайтесь.
  • Не робіть передчасних висновків. Будь-хто може мати проблеми, які, на перший погляд, здаються непомітними. Наприклад, епілепсію чи аутичні розлади. Якщо на вулиці ви зустріли людину з «дивною» поведінкою, не намагайтесь її присоромити та не робіть передчасних висновків.
  • Припиніть стереотипно мислити. Люди з інвалідністю — повноправні громадяни, які мають змогу навчатись, працювати, вести активний спосіб життя. Інвалідність не створює обмеження, не виокремлює з соціуму. До усіх людей треба ставитись так само ввічливо та толерантно, як і до будь-кого іншого.                                                                                                                        
    У Відділу соціальної роботи про Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра"  ви зможете отримати консультацію наших фахівців із соціальної роботи, психолога, юрисконсульта в межах наших повноважень. Наші  контакти:

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

instagram: slobidsky_csssdm

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Майбутнє є у кожного

Необхідність прояву в погресивному суспільстві турботи і толерантності до людей з інвалідністю.

Щороку в грудні в Україні та світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Ця дата була проголошена Генеральною асамблеєю ООН і вже 29 років вона привертає увагу до проблем окремої категорії населення, які з певних причин не можуть повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою, захисту їхніх прав, гідності та благополуччя.

Людям з інвалідністю потрібна освіта, потрібен і колектив, певні знання, адже отримавши багаж знань, людина може активно брати участь у соціальному житті, бути корисною суспільству і відчувати себе потрібною!

Але не треба забувати про власні можливості! Кожен з нас в змозі допомагати цим людям. Можна влаштовувати спеціальні заходи, хоча б для того, щоб ці люди просто знали, що про них піклуються, їх не забувають. Просто щоб людина відчувала себе щасливою. Не варто сторонитися таких людей, адже вони такі ж як і ми. Треба лише змінити сприйняття інвалідності на глибинному рівні. Ми повинні боротися зі стереотипами.

Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з інвалідністю, створити майбутнє, де б люди не були виключені з соціуму через проблеми зі здоров’ям!

Відділ соціальної роботи по Індустріальному району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» завжди готовий прийти на допомогу людям, а особливо дітям з інвалідністю, які потребують особливої уваги.

Наші контакти: м. Харків, вул. Біблика 20/8 тел.725-33-20

Втілимо разом в реальність всі Ваші плани та задуми!

Московський р-н

Взаємодія із соціальними партнерами

Міжнародний день людей з інвалідністю, встановлений резолюцією  Генеральної Асамблеї ООН 14 жовтня 1992 року, який відзначається щорічно 3 грудня. Генеральна Асамблея закликала держави проводити подальшу інтеграцію осіб із інвалідністю у життя суспільства. 

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Так, 02.12.2021 року працівники  Відділу соціальної роботи по Московському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» разом із нашими соціальними партнерами Громадською спілкою «Рухомі любов’ю» відвідали сім’ї, в який виховуються діти з інвалідністю , що перебувають у складних життєвих обставинах і стоять на обліку у нашому Відділі, та надали їм гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування і смаколиків!  Щиро дякуємо нашим соціальним партнерам за небайдужість до вразливих категорій населення та довготривалу співпрацю!

ХМЦСС «Довіра»

Життя без обмежень!

За підтримки Департаменту соціальної політики Харківської міської ради, 2 грудня 2021 року Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» провів загальноміський онлайн захід «Життя без обмежень» для сімей, які потребують допомоги, зокрема батьків, що виховують дітей та молодь з інвалідністю, з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

У Харкові особам з інвалідністю надається кваліфікована спеціалізована допомога, у тому числі проводяться заходи, які мають за мету: сприяння у творчому зростанні осіб з інвалідністю; організацію їх дозвілля та культурного відпочинку; сприяння процесам самореалізації, соціальної та психологічної адаптації осіб з інвалідністю.

Онлайн захід «Життя без обмежень» має інформаційно-просвітницький та освітньо-виховний напрями, тому в якості спікерів було запрошено:

Близнюк Олену Олексіївну -  представника Благодійного фонду «Інститут раннього втручання»;

Мартинюк Володимира Юрійовича – директора Державного закладу «Український медичний центр реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи» Міністерства охорони здоров’я України;

Бутенко Валентину Антонівну - директора Громадської організації «Харківський центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору».

В рамках онлайн заходу було висвітлено важливі питання щодо соціально-психологічних факторів, що впливають на процес виховання батьками дитини з інвалідністю, мультидисціплінарні підходи в реабілітації дітей з церебральним паралічем та іншими органічними ураженнями нервової системи, запропоновано сприяння у навчанні онлайн школі кар’єрного зростання молоді з інвалідністю.

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів, а також спікерів за участь у заході і обговоренні важливих тем щодо особливостей та можливостей виховання та реабілітації дітей з інвалідністю, працевлаштування осіб з інвалідністю та інших нагальних питань.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Обмін досвідом із соціальними партнерами

З метою покращення роботи проведено робочу зустріч з представниками Комунального закладу «Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Шанс» міста Чугуїва.

Фахівці Відділу соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» відвідали Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Шанс».

Метою зустрічі було налагодження взаємодії та обмін досвідом в напрямі роботи: «реабілітація та ресоціалізація дітей з інвалідністю». Сім’ї з особливими дітьми не повинні залишатися наодинці зі своїми проблемами, не повинні жити в замкнутому середовищі. Дуже важливо, що професійну допомогу фахівців діти з інвалідністю та їх батьки можуть отримувати поруч з домом, їм не потрібно долати великі відстані, щоб допомогти своїм дітям отримати шанс на повноцінне життя.

Застосування кращих інноваційних практик приносить користь дітям та їхнім сім’ям.

У «Шансі» були створені сучасні та комфортні умови для ефективної фізичної реабілітації та інтелектуального розвитку дітей з порушеннями розвитку. Матеріально-технічне забезпечення відповідає світовим стандартам, що дозволяє надавати послуги високої якості. Сьогодні про цей соціальний заклад вже знають за межами Чугуєва, досвід його роботи вивчається як передовий в сфері дитячої реабілітації та успішної інтеграції дітей з інвалідністю в суспільство.

Фахівці Відділу соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вдячні за отримані знання, які будуть застосовані у роботі з отримувачами послуг Холодногірського району.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Холодногірський (Ленінський) р-н

До Міжнародного дня людей з інвалідністю

До Міжнародного дня людей з інвалідністю отримувачі послуг Відділу соціальних служб по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» - сім'ї, у яких є діти з інвалідністю, отримали гуманітарну допомогу.

Завдяки увазі та активній життєвій позиції волонтерів Регіонального благодійного фонду «Лайф інтернешнл» багатодітні родини Холодногірського раойну м. Харкова, які мають дитину з інвалідністю, отримали підтримку у вигляді гуманітарної допомоги - товарів першої необхідності. Діти були раді солодощам, іграшкам, канцтоварам та наборам для творчості, а батьки задоволені турботою та підтримкою.

У напряммі роботи Відділу соціальної роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»: «адаптація та ресоціалізація осіб та дітей з інвалідністю» заплановані подальші спільні заходи із соціальними партнерами.

Можливо, життя склалося так, що у Вашій родині є особа, або дитина з інвалідністю, звертайтесь до Відділу соціальноиї роботи по Холодногірському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра", ми станемо вашою підтримкою!

Адреса: вул. Полтавський шлях, 46, 4 поверх. Телефон: 725 34 48.

 

Записів з 1 по 10Всього: 88