Московський р-н

Допомога тим, хто найбільше потребує

Співпраця  із соціальними партнерами для надання допомоги найвразливішим категоріям населення

Центр соціальних служб Московського району м. Харкова продовжує активно співпарцювати з громадськими організаціями та благодійними фондами у напрямі допомоги найвразливішим категоріям населення.

В рамках співпраці, 22.02.2021 року фахівцями Центру разом із нашими соціальними партнерами було відвідано сім'ї, де є особи з інвалідністю та які дуже потребували гуманітарної допомоги у вигялді  лікувальних засобів, які покращують стан хворих.

Центром разом із партнерами було надано цю допомогу, а також узгоджено алгоритм взаємодії для подальшої сумісної роботи за цим напярмом. Дуже дякуємо добрим люядм за співпарцю і допомогу тим, хто цього найбільше потребує. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Онлайн майстер клас

В умовах карантину Центр соціальних служб Холодногірського району продовжує роботу із отримувачами соціальних послуг. Серед них є сім’ї з дітьми, які мають інвалідність. Продовження роботи щодо допомоги таким сім’ям - один із пріоритетних напрямків роботи Центру.

Ми спрямовуємо свою роботу на те, щоб  інвалідність дитини не викликала соціальної дезадаптації, обмеження спілкування внаслідок складнощів у фізичному та психічному розвитку, а також на формування толерантного ставлення членів суспільства до дітей та осіб з інвалідністю, сприяння отриманню рівних можливостей щодо їх навчальної та трудової діяльності.

Тому Центром соціальних служб Холодногірського району, за допомогою волонтерів, в онлайн форматі проведено навчальні заняття для батьків, з метою підвищення їх педагогічної та психологічної компетенції, також заняття спрямовані на покращення соціалізації родин та психологічне розвантаження батьків. Для дітей було підготовлено відеоролик із записом майстер класу із виготовлення зимового пейзажу, слідкуючи за яким, можливо, в ігровій формі, стимулювати дрібну моторику та діяльність нейронної системи. Такі заняття, окрім впливу на дитину, мають на меті поліпшити рівень педагогічної підготовки батьків, які зіткнулись із завданням виховання дитини з інвалідністю.

Якщо Ваша родина зіткнулась із задачею виховання дитини з інвалідністю, звертайтесь до центру соціальних служб по консультаційну та інформаційну допомогу. Телефон для зв’язку 725 34 48, 063 524 9145, email: cccdm@ukr.net

ХМЦСС «Довіра»

Навчання дітей з інвалідністю

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» надає  поради батькам щодо виховання дітей з інвалідністю.

Кожна дитина – особлива!  Незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, кожна дитина має право на освіту, гідне поважне та рівноправне ставлення до себе. Оскільки розвиток та виховання дитини з інвалідністю потребує спеціальних знань про захворювання, його наслідки, потенційні можливості дитини, важливим є співпраця у команді супроводу фахівців: лікарів, вчителів, психологів, логопедів та батьків!

Пам’ятайте, що дитина не винна у тому, що вона має інвалідність. Особливості такої поведінки в кожному конкретному випадку зумовлені певними причинами: проблемами під час вагітності матері, ускладненням під час пологів, психосоціальними причинами (стиль виховання в сім’ї).

Усвідомте, що виховання та навчання дитини з інвалідністю – це довготривалий, складний процес, що потребує Вашого уміння, терпіння, знань.

Навчіться давати чіткі інструкції: вони повинні бути короткими, не більше 3-4 слів, або дитина просто «виключиться» і не почує Вас.

У взаєминах з дитиною не допускайте «вседозволеності», інакше дитина буде маніпулювати Вами. Чітко визначить і обговоріть з дитиною, що можна, а що не можна робити вдома, у дошкільному закладі або у школі.

Хваліть дитину за її за успіхи і досягнення, щоб вона була більш впевненою у собі. У  спілкуванні з дитиною із особливими потребами уникайте різких заперечень, тому що такі діти є імпульсивними і дуже чутливими, вони  відреагують на заборону протестом або вербальною агресією. У цьому випадку треба говорити з дитиною спокійно і стримано, бажано дати можливість вибору.

Разом з дитиною визначте систему заохочень і покарань за гарну і погану поведінку. Визначить систему правил поведінки дитини у групі дошкільного закладу, у школі та вдома. Просіть дитину вголос чітко промовляти ці правила.

Старанно, своєчасно виконуйте  завдання педагогів. Не нехтуйте порадами педагогів щодо необхідності консультування та лікування у лікарів, фахівців.

Намагайтеся щоденно закріплювати завдання в ігровій формі. Допомагайте дитині, але не виконуйте завдання за неї.

Якщо дитина втомилася – дайте їй відпочинок, або займіть її іншою діяльністю.

Не вимагайте від дитини більше, ніж вона може.

Готуйте свою дитину до самостійного життя, розмовляйте з нею про майбутнє!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Онлайн конкурс творчості

В умовах карантину Центр соціальних служб продовжує роботу із отримувачами соціальних послуг. Серед них є сім’ї з дітьми, які мають інвалідність. Продовження роботи щодо допомоги таким сім’ям - один із пріоритетних напрямків роботи Центру.  До Міжнародного дня осіб з інвалідністю був проведений захід, що відбувся в онлайн форматі.

Діти Холодногірського району м. Харкова приєднались до конкурсу «Можливості кожної особистості - безмежні», який було проведено Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» для дітей з інвалідністю.

Протягом проведення конкурсу, з хлопчики та дівчатка  створювались картини з використанням спеціально розробленої методики в форматі онлайн для дітей з інвалідністю. Виконуючи різні композиції, малюки використали різні техніки: квілінг, оригамі, малюнок, об’ємну аплікацію тощо. Дякуємо нашим партнерам #БФ_Лада та #Ініціативна_група_Зіронька_надії, завдяки яким участь у конкурсі мали змогу прийняти 25 діточок.

Участь у таких творчих заходах наповнює дітей не лише позитивними емоціями, а й допомагає їм пізнавати світ і контролювати себе, навчає позитивній взаємодії, створює ситуацію успіху та допомагає почуватись більш впевнено у складному соціальному середовищі.

Дякуємо Харківському міському центру соціальних служб за цікаву ініціативу і організацію  заходу, та надані подарунки!

ХМЦСС «Довіра»

Загальноміський он-лайн захід до Міжнародного дня людей з інвалідністю

За підтримки Департаменту соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» з 30.11.2020 по 03.12.2020 було проведено загальноміський он-лайн захід до міжнародного дня людей з інвалідністю «Можливості кожної особистості безмежні» для сімей та осіб, які потребують допомоги.

Маючи на меті підтримати людей з непростою долею і забезпечити для них рівні можливості по інтеграції в суспільство, Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй в 1992 році проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу - 3 грудня стало датою Міжнародного дня людей з інвалідністю. Закріплення на законодавчому рівні та відзначення Міжнародного дня інвалідів є показником справедливої шани суспільства та нагадування всім про обов’язок громадськості перед людьми з особливими потребами, надавати підтримку, відстоювати захист їх прав та гідності.

Особи, з обмеженими можливостями – це не просто категорія соціуму. Це окремі життя. Окремі людські надії на краще та більш легше своє існування. Адже кожен день у житті людей, які мають інвалідність, наповнений прагненням пристосовуватися до самостійного життя у суспільстві, самовдосконалюватися, приносити радість собі та оточуючим.

Традиційно, напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, Центр «Довіра» подарував сім’ям, які виховують дітей та молодь з обмеженими можливостями, частинку радості, любові і безтурботності шляхом проведення святкового он-лайн заходу «Можливості кожної особистості безмежні!»

Наразі ми живемо у непростий час. Карантин вчить нас всіх жити по новим правилам. Навіть у ситуації карантинних обмежень Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» за допомогою сучасних технологій Інтернет-ресурсів знайшов змогу привітати, подарувати гарний настрій та відсвяткувати свято, сприяти творчому зростанню осіб з інвалідністю, розкрити та висвітлити творчий потенціал учасників; сприяти процесам самореалізації, соціальної та психологічної адаптації людей з інвалідністю у подоланні напруженості в умовах карантину, привернути увагу громадськості до прояв творчих здібностей осіб з інвалідністю.

У заході взяли участь 68 учасників різних вікових категорій, які опинились в складних життєвих обставинах, з числа отримувачів послуг центрів соціальних служб м. Харкова.

Захід проводився на платформі соціальної мережі «Facebook» на офіційній сторінці Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». «Можливості кожної особистості безмежні»  і складалася з декількох етапів.

 Всі бажаючі з числа сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах мали пройти реєстрацію, заповнити електрону анкету на участь у заході, взяти участь у фотоконкурсі надіславши фотографії творчих робіт. Учасники мали змогу продивитись відеоролик з майстер-класом з виготовлення захисної маски та зробити свою захисну маску, відповідно до інструкції з відеоролику. Всі фотороботи публікувалися на офіційній сторінці Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» на фейсбуці.

Також була висвітлена робота клубу спілкування для осіб з обмеженими можливостями «Клуб зустрічі друзів», який вже багато років поспіль активно діє базі Центру «Довіра», кількість учасників якого щорічно збільшується. Відвідуючи цей клуб, особи з інвалідністю мають можливість урізноманітнити своє дозвілля, поділитися своїми творчими здібностями, прийняти участь у тренінгових  он-лайн заняттях і тим самим зняти емоційне напруження.

Учасники, чиї роботи партнери Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вважають найпрофесійнішими отримали заохочувальні подарунки  від них.

Цей он-лайн захід ще раз підкреслив необхідність підтримувати один одного, дозволив ще більше згуртуватися та урізноманітнити дозвілля під час режиму дії карантину.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку: Департаменту соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні заходів соціальної спрямованості; товариству з обмеженою відповідальністю «Абрис-АРТ» Арт–клубу «7 чудес», волонтерам Центру «Довіра» за допомогу в організації та проведенні заходу.  

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Корисна інформація для осіб з інвалідністю

Соціальна робота з сім'ями , у яких виховуються діти та молодь з інвалідністю.

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем осіб з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

З метою соціального захисту громадян з інвалідністю в Центрі соціальних служб Індустріального району впровадив інноваційну методику соціальної роботи он-лайн з особами з інвалідністю в період дії режиму карантину. Дана методика являє собою створення у Вайбері групи «Коло друзів» для спілкування осіб з інвалідністю, запрошення до групи також членів їх сімей, які отримують соціальні послуги в Центрі.

В цій групі розміщуються короткотривалі мотиваційні ролики осіб з інвалідністю, які ведуть активний образ життя та можуть своїм прикладом мотивувати інших. Крім того, можливо розміщення інформації про зміни у законодавстві, пільги, можливість отримання гуманітарної допомоги тощо. Обговорення сюжету в режимі он-лайн (зворотній зв’язок).

Також у рамках он-лайн заходу «Можливості кожної особистості – безмежні», який проводиться за підтримки Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», фахівці сприяли розкриттю та висвітленню творчого потенціалу осіб з інвалідністю молодіжного віку.

Ми повинні пам’ятати, що підтримка й допомога – це справжній вияв людяності та милосердя!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Кожна людина важлива!

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю. Суспільству треба з розумінням ставитися до людей з інвалідністю, їм необхідно лише дати можливість працювати і бути корисними.

Мета, заради якої цей день був проголошений - це дотримання прав людини і участь осіб з інвалідністю у житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно осіб з інвалідністю, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН.

Практика показує, що особи з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними членами суспільства: відмінними фахівцями, політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, у тому числі й абсолютно здорових членів нашого суспільства. Втрата такого вагомого потенціалу суттєво збіднює людство.

Міжнародний день людей з інвалідністю є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до осіб з інвалідністю.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 , 725-26-87

наші сайти: http://dovira.kh.ua/

Instagram: slobidsky_css

https://www.facebook.com/Csssdm.slobidskiy/

Авторка: Аргунова Ірина Валеріївна, фахівець із соціальної роботи без категорії Центру соціальних служб Слобідського району м. Харкова

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Корисна інформація для осіб з інвалідністю!!!!

Державна політика соціального захисту осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до Закону України „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, норми якого визначають перелік пільг, на які має право зазначена категорія осіб.

Пільга

Категорія людей з інвалідністю

Додаткова інформація

1. Позачергове і пільгове встановлення квартирного телефону

особам з інвалідністю І, ІІ груп 

 

2. Безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів

особам з інвалідністю І, ІІ груп 

У разі амбулаторного лікування, якщо розмір отримуваної пенсії не перевищує мінімального розміру пенсії

3. Безоплатне забезпечення санаторно - курортними путівками

особам з інвалідністю І, ІІ груп 

За наявності медичних показань

4. Безоплатне або на пільгових умовах соціально - побутове і медичне обслуговування

особам з інвалідністю І, ІІ груп 

→ технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо),
→ вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо - та калоприймачі тощо)
→ на підставі індивідуальної програми реабілітації, автомобілі - за наявності відповідного медичного висновку

5. Оплата послуг за телефонні розмови з квартирних телефонів за почасовим (похвилинним, посекундним) обліком їх тривалості

-особам з інвалідністю І, ІІ груп,
-сім'ям, у складі яких є
дві або більше особи з інвалідністю

Встановлюється лише за згодою особи з інвалідністю

6. Безоплатне користування радіотрансляційною точкою

особам з інвалідністю І, ІІ груп по зору

 

7. Безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті

- особам з інвалідністю І, ІІ груп,
-дітям з інвалідністю
-особам, що супроводжують осіб з інвалідністю

Крім таксі

8. 50% знижку вартості проїзду в період з 1 жовтня по 15 травня на внутрішніх лініях (маршрутах):

→ повітряного,
→ залізничного,
→ річкового
→ та автомобільного транспорту

- особам з інвалідністю І, ІІ груп,
- дітям з інвалідністю
- особам, що супроводжують осіб з інвалідністю

Пільгове перевезення особам з інвалідністю здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування.

9. Позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту

особам з інвалідністю І, ІІ груп

Також на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню

10. 50% а оплата вартості придбання лікарських засобів за рецептами

особам з інвалідністю І, ІІ груп

При амбулаторному лікуванні

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 , 725-26-87

наші сайти: http://dovira.kh.ua/

Instagram: slobidsky_css

https://www.facebook.com/Csssdm.slobidskiy/

Авторка: Аргунова Ірина Валеріївна, фахівець із соціальної роботи без категорії відділу соціальної роботи ЦСС Слобідського району м. Харкова

Холодногірський (Ленінський) р-н

Робота із соціальними партнерами

В умовах карантину Центр соціальних служб продовжує роботу із отримувачами соціальних послуг. Серед них є сім’ї з дітьми, які мають інвалідність. Продовження роботи щодо допомоги таким сім’ям - один із пріоритетних напрямків роботи Центру.  

Інвалідність - соціальна недостатність внаслідок обмеження життєдіяльності людини, яка викликана порушенням здоров'я зі стійким розладом функцій організму, що призводить до необхідності соціального захисту і допомоги. Дитина з інвалідністю опиняється наодинці з батьками та лікарями, у яких одна домінанта – її хвороба, поступово дитина може ізолюватися від суспільства. Тому сім’ї, які мають дітей з інвалідністю, потребують конкретної допомоги соціальних служб.

Робота Центру соціальних служб Холодногірського району спрямована на те, щоб  інвалідність дитини не викликала соціальної дезадаптації, обмеження спілкування внаслідок складнощів у фізичному та психічному розвитку, а також на формування толерантного ставлення членів суспільства до дітей та осіб з інвалідністю, сприяння отриманню рівних можливостей щодо їх навчальної та трудової діяльності. Основні задачі з вирі­шення соціальних проблем, пов'язаних з інвалідністю дитини, все ж лежать на плечах батьків. Батьки несуть всю відпо­відальність за їх виховання, повноцінний розвиток, гідну само­оцінку, соціальну адаптованість. На наш погляд, вирішення проблеми соціальної адаптації сімей даної категорії, знаходження ними своєї "соціальної ніші" слід шукати в сфері реалізації корекційного впливу не тільки на незвичайну дитину, а й на її батьків.

Справжня психолого-педагогічна робота з родиною розпочинається там, де батьки зацікавлені у вихованні своєї дитини, але через брак знань не розуміння проблем батьки часто займають пасивну позицію або вживають хибних заходів, тим самим поглиблюючи наявні проблеми. Ситуація сімей, що мають дітей з інвалідністю ускладнюється тим, що багато кому з батьків бракує відпов­ідних психологічних, педагогічних, юридичних знань. Часто для самих батьків дітей з інвалідністю необхідно створюва­ти атмосферу, щоб час від часу вони мали можливість знімати пси­хологічне напруження.

Центром соціальних служб Холодногірського району проводяться навчальні заняття для батьків з метою підвищення їх педагогічної та психологічної компетенції, також заняття спрямовані на покращення соціалізації родин та психологічне розвантаження батьків.

Одним із соціальних партнерів, що надає допомогу цієї категорії сімей, є комунальний заклад Харківський міський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Промінь». Для вирішення вищезазначених проблем та задля можливості поліпшення або відтворення життєдіяльності, соціальної абілітації, адаптації та повернення до повноцінного життя, родини дітей з інвалідністю, що проживають у Холодногірському районі, відвідують заняття, які проводяться Центром реабілітації "Промінь".

Гра – це робота дитини. Навички, що формуються за допомогою гри, легше систематизуються, ніж навички, сформовані шляхом виконання інструкцій. Також однією із засад, що поліпшують результати роботи є залучення всіх членів родини, що проживають разом із дитиною з інвалідністю. Тому на базі Ценру реабілітації "Промінь" спеціалістами, в ігровій формі, проводяться заняття для сімей з дітьми, які мають інвалідність. Ці заняття, окрім впливу на дитину, мають на меті поліпшити рівень педегогічної підготовки батьків, які зіткнулись із завданням виховання дитини з інвалідністю. 

Всі заходи відбуваються з дотриманням карантинних обмежень.

Якщо Ваша родина зіткнулась із задачею виховання дитини з інвалідністю, звертайтесь до Центру соціальних служб по консультаційну та інформаційну допомогу. Телефон для зв’язку 725 34 48

Дякуємо нашому соціальному партнерові – Харківському міському Центру комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Промінь", та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Київський р-н

Діти у пошуку динозаврів та діамантів

На базі Центру соціальних служб Київського району м. Харкова 13 жовтня пройшов розважально-пізнавальний захід для дітей з інвалідністю.

Організаторами заходу «Ми до тебе, казка, в гості завітали» стали фахівці Центру і студенти Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди. У казковій естафеті взяли участь діти віком від 6 до 12 років, які виховуються у сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах. Спочатку малеча виконала вправу «Угадайка», під час якої їм було продемонстровано картинки з персонажами із різних мультфільмів. Діти разом з батьками вгадували назви мультфільмів, а потім співали пісні із них: «Антошка», «А хто такі фіксики», «Пісня Червоної Шапочки» тощо.

Після цього малеча разом із соціальними фахівцями та студентами виконала танець з Бабою-Ягою, розподілила з Феєю різнокольорових метеликів по квіточкам, а потім зібрала із окремих деталей улюблених героїв мультфільмів. Всі діти поводили себе активно і демонстрували оточуючим щирий азарт і зацікавленість у всьому, що відбувалося цього вечора у залі.

Як відзначають організатори заходу, головною його метою було налагодити ефективний процес взаємодії здобувачів освіти та дітей з особливими освітніми потребами, залучивши їх до процесу творчості та створивши реабілітаційно-розвивальну ситуацію. Під кінець заходу всі діти отримали заохочувальні подарунки – набір для проведення розкопок, хлопчикам – у пошуку двох скелетів динозаврів, а дівчаткам – у пошуку діамантів.

Захід для дітей на базі Центру відбувся з дотриманням усіх вимог карантину, запровадженого у зв’язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19. Всі учасники та організатори використовували спеціальні засоби індивідуального захисту.

Центр соціальних служб Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Харківському національному педагогічному університету ім. Г.С. Сковороди за багаторічну та плідну співпрацю з метою надання посильної допомоги та проявлену увагу до сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Записів з 1 по 10Всього: 66