"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Групова бесіда з молоддю

У рамках спільної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова та відділу пробації були проведені групові бесіди з молоддю, засудженою до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

В рамках спільної роботи, що здійснює Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова і управління пробації Шевченківського району, була проведена групова бесіда профілактичного характеру з неповнолітніми та молоддю, засудженими до покарання без позбавлення волі. Тема бесіди - “Конституція України — гарантія прав і свобод громадян. Порядок та умови відбування покарання із випробуванням з випробувальний строком. Правові наслідки ухилення від призначеного покарання”.

Було проведено також індивідуальні бесіди з молоддю з метою визначення основних проблем та надання інформаційно-правової допомоги для їх вирішення.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Екскурсія до Feldman парку

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району організував екскурсію до Feldman екопарку.

13 червня для дітей з сімей внутрішньо переміщених осіб було влаштовано безкоштовну екскурсію до екопарку Фельдмана. Батьки і їхні діти із задоволенням поспілкувалися з мешканцями екопарку, які залишають у душах і серцях відвідувачів незабутні позитивні враження. Для більшості відвідувачів екопарку це була перша екскурсія, люди дякували за надану можливість приєднатися до шанувальників такого чудового місця на Харківщині, де можна зустрітися з братами нашими меншими.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Актуальні проблеми ортопедагогіки та ортопсихології

Провідний фахівець із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова О. В. Синицина взяла участь у конференції "Актуальні питання ортопедагогіки та ортопсихології".

7-8 червня 2018 р. відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Актуальні проблеми ортопедагогіки та ортопсихології”, у якій взяла участь провідний фахівець із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова О. В. Синицина. Під час роботи конференції обговорювалися питання за такими напрямами:

- новітні технології корекційної навчально-виховної та реабілітаційної роботи з дітьми з порушеннями функцій опорно-рухового апарату;

- актуальні проблеми інтегрованого (інклюзивного) навчання дітей та дорослих з порушеннями моторної сфери;

- зміст підготовки та перепідготовки фахівців у галузі корекційно-реабілітаційної роботи з особами з порушеннями функцій опорно-рухового апарату;

- проблеми професійної реабілітації, створення адаптивних робочих місць та працевлаштування дорослих з порушеннями функцій опорно-рухового апарату;

- фізична реабілітація та відновне лікування дітей і дорослих з порушеннями функцій опорно-рухового апарату як складові їх комплексної реабілітації;

- розробка та впровадження нових технічних засобів реабілітації та адаптивних технологій для осіб з порушеннями функцій опорно-рухового апарату.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Знайомство з китайською культурою

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова запросив своїх клієнтів із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, доторкнутися до самобутного китайського культурного надбання.

    Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова запросив клієнтів із родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, на святкування 10-річчя нашого соціального партнера — Інституту Конфуція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

    Під час урочистого заходу талановита молодь із Китаю представила глядачам цікаві самобутні вокальні номери, народні танці, музичні композиції, виконані на невиданих досі нашими клієнтами інструментах. 2 години концерту пролетіли наче мить. Варто підкреслити, що заглиблення в будь-яку культуру, особливо китайську, удосконалює людину. Знайомство з іншими традиціями дозволяє розширити перспективи розвитку, мати нову мету в житті, знайти друзів. Участь у таких заходах є дуже важливою для наших клієнтів, адже у них часто відсутня мотивація для розвитку та зміни оточуючого середовища. Їм варто показати, що існує багато явищ і подій, які можуть зробити життя кращим і більш насиченим.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Імперія янголів

До Міжнародного дня друзів Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова за сприяння нашого соціального партнера - Харківського театру "Может быть" - запросив членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, на перегляд вистави "Імперія янголів".

Харківський театр “Может быть” з нагоди відзначення Міжнародного дня друзів (9 червня), дав можливість клієнтам Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова безкоштовно відвідати спектакль “Імперія янголів”, поставлений за мотивами знаменитого роману французького письменника Бернарда Вербера. За сюжетом головний герой потрапляє на небеса, де змушений працювати янголом-охоронцем. У його веденні — дві різнопланові людські душі: одна з них — французький письменник, з непередбачуваним характером і ранимою психікою, інша — російська перекладачка, яку головний герой знав ще на землі. Крок за кроком персонажі долають складні ситуації і досягають поставленої мети. Але при цьому кожного з них попереду чекають головні випробування, подолати які є надскладною задачею навіть для ангелів. Тонкий гумор, яскраві діалоги, філософські роздуми захоплюють під час перегляду спектаклю і примушують задуматися над питаннями нашого сьогодення, а також згадати про те, що треба радіти кожному прожитому дню, адже він— неповторний. Глядачі були вдячні за надану можливість відвідати виставу, яку кожного разу зустрічає аншлаг!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Заради життя

Співпраця з соціальними партнерами для надання допомоги нашим клієнтам є частиною нашої роботи.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району активно співпрацює з нашим соціальним партнером — благодійним фондом “Заради життя”. Зокрема, хочемо висловити особливу подяку голові правління цієї організації — Товченко Ользі Петрівні, яка має велике добре серце і чуйну душу. Вона завжди відгукується на наші прохання допомогти клієнтам, потребуючим допомоги. Варто сказати, що іноді нашими клієнтами стають колеги, які свого часу самі надавали соціальну допомогу іншим. До нашого Центру звернулася спеціаліст одного з центрів нашого міста, яка перебуває у декретній відпустці. Нині вона багатодітна мати, дружина учасника бойових дій у зоні проведення АТО. Завдяки благодійному фонду жінка отримала засоби гігієни для молодшої дитини, дитяче харчування, їй було оплачені продукти, що видає дитяча молочна кухня. Чоловікові було надано сприяння у працевлаштуванні, і зараз він працює за кваліфікацією, отримуючи гідну заробітну плату. Наш Центр дуже вдячний таким людям, як Ольга Товченко, що мають у собі сили і бажання створювати і підтримувати організації, які допомагають людям, роблячи світ добрішим!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Весняне дозвілля

У перші травневі дні наші клієнти мали можливість урізноманітнити своє дозвілля переглядом ще не бачених ними вистав.

У Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району міста Харкова існує добра традиція організації безкоштовного дозвілля для сімей учасників бойових дій в зоні проведення АТО, ВПО та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Кожного місяця фахівці Центру дарують можливість таким родинам відвідати театр.

У будинку актора протягом першого тижня травня цього року відбулись покази вистав Театру для дорослих “Отель “Каліфорнія”” та Театру 19 “Щасливо”.

Перегляд подарував незабутні емоції та естетичну насолоду глядачам, які були в захваті від продемонстрованої артистами першокласної акторської гри. Серце наповнюється радістю від почуття необхідності іншим людям та потрібності соціальної роботи, особливо для тих, хто опиняється у складних життєвих обставинах.

 

Шевченківський (Дзержинський) р-н

День Перемоги

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення у кінотеатрі ім. Довженка відбувся урочистий захід.

У травні відзначається знаменна дата — День перемоги, коли закінчилася Друга світова війна. Уже минуло понад сім десятиліть з того часу, коли над Рейхстагом замайорів прапор, ознаменувавши прихід миру на європейську землю. На жаль, час триває, і все менше залишається тих людей, які брали участь у тій війні, долучаючись до справи звільнення рідної землі від фашистських загарбників. Для нинішньої молоді вкрай необхідно знати про ті події, щоб не зникала історична пам’ять, не переривався зв’язок поколінь. Саме для нагадування підліткам про це, а також для честування ветеранів війни був організований урочистий святковий захід у приміщенні кінотеатру ім. Довженка. На нього були запрошені члени сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Голова адміністрації Шевченківського району м. Харкова Володимир Котковський привітав ветеранів зі святом, вручив їм грамоти і пам’ятні подарунки, дитячі творчі колективи виступили зі святковими номерами. Потім усі присутні мали змогу переглянути художній фільм “В бой идут одни старики”, який дав можливість присутнім, серед яких було багато учнів загальноосвітніх навчальних закладів, відчути себе причетними до героїчних подій минулого.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Музей цифрових технологій

Діти та підлітки, які перебувають у складних життєвих обставинах, відвідали музей цифрових технологій, який демонструє еволюцію електронних пристроїв.

Сьогодення дивує величезною кількістю різних електронних пристроїв, без яких ми вже не уявляємо нашого життя. Нинішня людина має один смартфон, що поєднує в собі безліч функцій. Кожна з них колись була представлена окремим предметом: мапою, книгою, годинником, компасом, дзеркалом, фотоапаратом, відеокамерою, музикальним програвачем, телевізором, радіо — можна ще додавати слова, які називають функції нинішнього апарату розміром з людську долоню. Але варто зазначити, що так було не завжди. Цифрові технології мають, як і що нас оточує, свою історію.

Саме висвітленню виникнення та еволюції електронних пристроїв присвячена експозиція музею цифрових технологій, екскурсію до якого для дітей і підлітків з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, організували фахівці нашого Центру. Він створений аматорами, які цікаво і доступно ознайомили з експонатами. Там були представлені електронно-обчислювальні машини, широко використовувані в науково-дослідницьких закладах країни ще у 70-80-ті роки минулого тисячоліття, мобільні телефони — від перших початку 90-х років ХХ століття до найсучасніших смартфонів, електронна техніка для друку документів, монітори, комп’ютери і багато інших предметів. Вони показують еволюцію у світі електронних пристроїв, які роблять наше життя більш зручним і комфортним.

Діти після відвідання музею сказали, що він зацікавив їх більше дізнатися про ті пристрої, які сьогодні здаються звичними, але насправді є результатом роботи великої кількості людей — дослідників-учених, інженерів і спеціалістів інших професій.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Циркова сміхотерапія

Фахівці Центру організували безкоштовне відвідування програми, представленої на арені Харківського державного цирку.

Цирк люблять усі — і дорослі, і діти! Тут відчувається краса і міць людського духу, що може подолати будь-які перепони, силу земного тяжіння, має змогу зробити слухняними і величезного слона, і хижого лева, і підступну змію, і навіть невеличкого пацюка. Відвідання цирку є такою подією в житті, що водночас зможе і розважити, і навчити чомусь доброму, і стати прикладом для наслідування, адже щоб стати успішним і популярним артистом цирку, необхідно докласти значні зусилля і тренуватися багато років.

До того ж цирк — це не комп’ютерні ефекти і уявне життя, а живі люди і тварини, які показують глядачам свій талант і красу! На це варто також зважати у наш час суцільного захоплення молоді інтернетом, комп’ютерними іграми і соціальними мережами, коли реальне життя і його радісні моменти інколи стають чимось другорядним.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова організував для дітей-сиріт — вихованців дитячого будинку сімейного типу “Отрадное”, а також для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, безкоштовний перегляд циркової програми “Циркова сміхотерапія”. Глядачі були у захваті від побаченого! Дресировані коні показували трюки, від яких захоплювало дух! Жарти клоунів були смішними і зрозумілими і трирічним дітям, і дорослим. До того ж артисти змогли організувати щось на зразок інтерактивної гри з глядачами, причому бажаючі з залу обиралися чомусь саме такі, які могли підіграти клоунам, виконуючи їхні завдання, часом смішні і несподівані. Що це саме глядачі, а не “підсадні качки”, ми мали змогу переконатися на власному досвіді, бо один із добровольців був обраний із нашої групи. Приємно, що побачена програма була організована харківськими артистами, а цей факт має стати ще однією причиною пишатися нашим улюбленим містом!

Записів з 1 по 10Всього: 14