"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Шевченківський (Дзержинський) р-н

"Круглий стіл" щодо профілактики туберкульозу

Проблема виявлення та лікування туберкульозу в Україні є предметом міжнародних зобов’язань України в частині виконання положень Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, з іншого.

Представник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова взяла участь у роботі “круглий столу” на тему: “Сучасна епідеміологічна ситуація щодо туберкульозу в Харківській області”. Ціллю заходу стало обговорення поточної епідеміологічної ситуації по туберкульозу в Харківській області та визначення можливих шляхів її покращення, завданням — представлення досвіду співпраці медичної та соціальних служб, залучення громадського сектору до протидії туберкульозу, обговорення можливостей поширення даного досвіду; інформування про сучасний стан організації лабораторної діагностики туберкульозу в Харківській області; розгляд перспективи подальшого розвитку лабораторної протитуберкульозної служби; визначення причини недостатньої ефективності лікування, обговорення можливого вирішення даної проблеми. Учасниками “круглого столу” стали представники навчальних закладів, державних організацій, що працюють у цій сфері, соціальних служб та всі зацікавлені особи.

За результатами розгляду і обговорення питань “круглого столу” було прийнято резолюцію, яка передбачає, зокрема, за сприянням центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді посилення активного виявлення туберкульозу серед груп високого ризику щодо туберкульозу, в тому числі покращення доступу внутрішньо переміщених осіб до послуг з діагностики та лікування туберкульозу шляхом посилення взаємодії між закладами медико-соціальної допомоги населенню та комунальними і приватними закладами, які надають соціальні послуги цій категорії громадян; реалізації прав пацієнтів, хворих на туберкульоз, на доступ до якісного лікування в Харківській області.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Допомога ромській національній меншині

Допомога сім’ям, які належать до ромської національної меншини, є одним із напрямів роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова.

Допомога людям, що її потребують, — головне у роботі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Причому Центр може допомогти різними шляхами: надати інформацію, як отримати послуги в інших закладах та організаціях, направити до соціальних партнерів, що в змозі сприяти подоланню складних життєвих обставин у житті родини, запросити на заходи, які сприятимуть нормалізації психічного стану, об’єднають членів сім’ї або просто нададуть можливість урізноманітнити життя і яскравіше провести дозвілля. Серед інших категорій громадян Шевченківського району нашими клієнтами є представники ромської національної меншини.

Відповідно до Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, роми в Україні мають ті ж проблеми, що і представники цієї національної меншини в інших державах Європи, зокрема: низький освітній рівень, високий рівень безробіття, незадовільний стан здоров'я, відсутність у більшості ромів документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, низький рівень житлово-побутових умов, наявність фактів упередженого ставлення до ромів. Враховуючи те, що Харківська область серед областей України належить до тих, на території якої проживає одна з найбільших кількостей представників цієї меншини, робота з ними належить до важливих складових діяльності центру. Дуже приємно, що допомога ромам має позитивний результат. Зокрема, родинам одинокої матері та матері, яка не досягла повноліття, були надані послуги консультування для оформлення документів для реєстрації новонародженої дитини, оформлення паспорту молоденькій матусі, вклеювання фото в паспорт при досягненні 25-річного віку, проконсультовано щодо необхідності навчання в школі дитини, яка досягла 6-річного віку, направлено до соціального партнера для отримання гуманітарної допомоги, а також усім членам родин наданоГуманітарну допомогу речами, які були люб’язно передані до Центру нашими соціальними партнерами. Дуже приємно, коли дієва допомога людям дає можливість відчути себе потрібним, а щаслива посмішка дитини робить світ кращим.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Центр

2 вересня 2018 року Культурний центр "Бейт Дан" запрошує на День відкритих дверей бажаючих незалежно від віку.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова радий запросити 2 вересня дітей, підлітків та дорослих до найбільшого культурного центру Харкова “Бейт Дан” на День відкритих дверей. Абсолютно безкоштовно у дружній атмосфері всі зможуть взяти участь у творчих, спортивних і танцювальних майстер-класах, показових виступах, отримати консультації спеціалістів різних галузей. Також чекатимуть веселе шоу, дитяча анімація “Герої у масках” і “Angry birds”, музичний виступ у стилі джаз, сюрпризи і чудові подарунки для всіх присутніх.

Свято відбудеться 2 вересня 2018 року з 10.30 до 16.00 за адресою: м. Харків, вул. Тобольська, буд. 46 (ст. м. “Ботанічний сад”).
 

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Профілактика правопорушень

У рамках співробітництва між Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова та державною установою "Центр пробації" здійснюються групові консультації з молоддю, засудженою до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Одним із напрямів роботи Центру є діяльність щодо профілактики злочинності із засудженими особами, які перебувають на обліку в Центрі пробації. Під час групових консультацій здійснюється робота з метою недопущення повторних випадків вчинення злочинів. Зокрема, з’ясовується, як засуджені мають намір відбувати покарання, збирається він працювати чи вчитися, роз’яснюються права та обов’язки. Такі заходи служать меті надати допомогу засудженим в усвідомленні їхніх ускладнень, їх подоланні, вирішенні життєво важливих для них проблем.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Співробітництво з благодійною організацією

У рамках співробітництва Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова та благодійної організації "Деполь Україна" жінки з маленькими дітьми, залишившись без даху над головою, мають змогу проживати в містечку, облаштованому зусиллями членів організації.

Діяльність організації “Деполь Україна” спрямована на підтримку бездомних та знедолених людей, які залишилися без даху над головою. Мета організації — дати можливість людям, що зіткнулися з проблемою безпритульності, покращити якість життя і допомогти їм ніколи більше не повертатися на вулицю. Наш Центр сприяє наданню житла дівчатам з маленькими дітками, яким нема де жити. Але цим діяльність організації не обмежується. Після закінчення перебування жінок у їхньому центрі їм надається сприяння в оренді житла, а також безкоштовно даються візочки для дітей, засоби гігієни, продукти харчування. Працівники організації, керуючись загальноприйнятими людськими цінностями, однаково добре ставляться до кожної людини, яку зустрічають. Така допомога є вкрай необхідною жінкам, що залишилися без даху над головою і їм нема від кого чекати допомоги.

Практика роботи Центру показує, що серед інших категорій населення нашими клієнтками стають жінки, які мають намір відмовитися від своїх новонароджених дітей. Причиною відмови найчастіше стає відсутність житла, придатного для проживання, або нестерпні умови, які створюють інші мешканці через зловживання спиртним або асоціальний спосіб життя. У таких випадках ми допомагаємо жінкам, сприяючи їхньому поселенню у містечко, засноване цією організацією. У 2018 році наш Центр влаштував уже 5 жінок, хоча варто зазначити, що деякі наші клієнтки мешкають з дітками там уже не один рік.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Протидія торгівлі людьми

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми волонтери та колектив Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківсього району м. Харкова взяли участь у загальноміському заході, присвяченому цій проблемі, що існує у сучасному суспільстві.

Протидія торгівлі людьми — один із напрямів роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова. Колектив та волонтери Центру взяли участь у загальноміському заході з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. Він передбачав поширення інформаційних буклетів, квест на знання законодавчої бази з прав людини, виступи юристів для ознайомлення з алгоритмом дій у разі потрапляння людини в ситуацію, яка містить елементи торгівлі людьми. Незважаючи на серйозність піднятої теми, закінчився захід позитивними емоціями від участі у ньому, чому дуже сприяв запуск у небо різнокольорових кульок, що завжди викликає у всіх — і в немовлят, і в серйозних дорослих людей — веселі посмішкі і віру в прекрасне чудо життя, яке, однак, потрібно захищати у суворих реаліях сьогодення. Такий захід ще раз довів, що кожна людина — унікальна і кожен має право на безпечне життя і на його захист та підтримку.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Рука допомоги

Члени сімей внутрішньо переміщених осіб та малозабезпечені родини, які є клієнтами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова, беруть участь у проекті з надання коштів для організації власного бізнесу.

Клієнти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова із малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб беруть участь у проекті «Рука допомоги», заснованого Міністерством соціальної політики України за підтримки Всесвітнього банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Коли людина вимушена змінити місце проживання або тривалий час є безробітною, втрачається мотивація до пошуку роботи. Аби цього уникнути, передбачається фінансування для закупки витратних матеріалів або устаткування. Наприклад, родина вирішила зайнятися сільськогосподарським бізнесом і завдяки участі у проекті змогла отримати грошову суму, щоб придбати обладнання. Співробітники Центру здійснюють оцінку потреб членів сім’ї, яка враховується при вирішенні питання щодо надання коштів для організації власної справи. Хочеться сподіватися, що цей проект допоможе родинам залучитися до економічної активності з урахуванням їхніх особливостей і прагнень кожної з них.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Шкільний офіцер поліції

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова здійснює спільну роботу з соціальним партнером - офіцерами Національної поліції України - у рамках проекту "Шкільний офіцер поліції", що з квітня 2018 року започатковано в місті Харкові.

Квітень 2018 року став початком впровадження в нашому місті проекту “Шкільний офіцер поліції”, і з того часу у Центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова з’явився ще один соціальний партнер. Нами спільно відбувається співробітництво з навчальними закладами району, проводиться профілактична робота під час уроків та у позаурочний час. Партнерство відбувається з учнями, вчителями, батьками, адміністрацією школи, соціальною громадою для створення та підтримки здорового і безпечного шкільного товариства. Робота здійснюється як колективна, так і індивідуальна. Зокрема, під час батьківських зборів, педагогічних нарад, шкільних виховних заходів проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота щодо попередження негативних явищ в учнівському середовищі, забезпечення ефективного і вчасного реагування на виклики керівників навчальних закладів. Нами також спыльно з дітьми та підлітками з родин, які перебувають на обліку в Центрі як такі, що знаходяться у складних життєвих обставинах.

На жаль, на сьогодні більш ніж 30 шкіл нашого району обслуговують тільки два співробітники Національної поліції України, причому на законодавчому рівні передбачено, що за одним офіцером повинно бути закріплено від 2 до 5 шкіл. Але хочеться вірити, що позитивний імідж поліції та ефективна профілактична робота дозволять у подальшому збільшити штат працюючих для побудови цивілізованого громадянського суспільства і підтримки в ньому сталого порядку.

Записів з 1 по 8Всього: 8