"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Радість життя

Функціонування при Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова консультаційного пункту на базі Харківського регіонального перинатального центру дозволяє проводити роботу з жінками-порододіллями, у яких з’явилися дітки раніше запланованого строку.

У житті іноді трапляється, що на світ з’являються немовлята раніше запланованого строку. Вага їхня набагато менша, ніж у дітей, народжених вчасно. Також вони, як правило, мають проблеми із здоров’ям і потребують оперативного втручання для відновлення нормального функціонування організму. Співробітниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова в рамках функціонування консультативного пункту при Харківському регіональному перинатальному центрі проводиться робота з жінками — молодими мамами таких передчасно народжених немовлят у той час, поки малюки знаходяться на лікуванні і набирають вагу, коли стан здоров’я дозволить виписати їх додому. Зокрема, дуже важливо донести до матусь думку, що їхні дітки — звичайні, і пройде зовсім мало часу, коли вони нічим не будуть відрізнятися від однолітків. Дуже приємно, коли через рік-два приходять батьки з дівчатками та хлопчикам, і щастя наповнює душу: наша робота потрібна іншим, ми допомагаємо людям відчувати радість життя!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Театральний сезон

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова активно співпрацює з нашим соціальним партнером - Харківським будинком актора.

Закінчився черговий театральний сезон! Наш Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова завдяки соціальному партнерству з Будинком актора протягом театрального сезону 2017—2018 років надав можливість нашим клієнтам відвідати на благодійній безкоштовній основі понад 200 спектаклів. Це були члени сімей учасників антитерористичної операції, тимчасово переміщених осіб, тих, які перебувають у складних життєвих обставинах. Варто згадати, що Будинок актора — театральний майданчик, на якому свою творчість показують численні творчі колективи. Особливу подяку хочеться висловити театрам, які давали можливість нашим клієнтам дивитись свої спектаклі: Центр сучасного мистецтва “Нова сцена”, Театр “SaXaLin UA”, Театр 19, Театр “Может быть”, Театр “Время Ч”, Харківський театр для дорослих, Театр у театрі. Глядачам були представлені постановки різних жанрів — вистави за творами класиків світової літератури, комедії, драми, дитячі спектаклі. Вони стали для наших клієнтів своєрідними сеансами арт-терапії, дозволяючи виплеснути негативні емоції і покращити свій психологічний стан.

Сподіваємося, що наше співробітництво триватиме і в майбутньому театральному сезоні, дозволяючи приєднатися до прекрасного Світу театру!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Змагання зі спортивного орієнтування

Для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району разом із соціальними партнерами - спортивним клубом "Динамо" та ювенальною превенцією було організовано змагання зі спортивного орієнтування.

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району разом зі співробітниками ювенальної превенції та спортивного клубу “Динамо” 27 липня 2018 року було проведено змагання зі спортивного орієнтування серед дітей віком 12—18 років.

Метою заходу стала пропаганда та формування навичок здорового способу життя серед підростаючого покоління, профілактика ризикованої поведінки серед неповнолітніх, які перебувають на обліках підрозділах поліції, виховуються в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, переміщених з тимчасово окупованої території України. Для підлітків були підготовлені різні види завдань на знання топографії, основ користування географічними приладами, швидкість реакції. Діти із задоволенням долали випробування. Захід дозволив їм цікаво, весело та змістовно провести дозвілля, познайомитися з однолітками, розширити свій кругозір.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Безпека життєдіяльності

Співробітниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова проводяться профілактичні бесіди щодо правил безпечної поведінки з дітьми із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Літо — чудова пора для дітей - відпочити, поплавати у водоймі, набратися сил на весь наступний навчальний рік. Водночас це небезпечний період: коли у дітей канікули, вони можуть залишатися без нагляду дорослих, коли ті перебувають на робочих місцях. Щодня у мас-медіа з’являється інформація щодо травмування неповнолітніх, інколи навіть зі смертельним наслідком. Саме зараз особливо актуальною стає профілактична робота з дітьми та підлітками з метою уникнення травмування. У зв’язку з цим співробітниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова проводяться бесіди з дітьми та підлітками із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, щодо безпеки життєдіяльності, правил користування вогненебезпечними предметами, поведінки на воді, у лісі, під час спілкування з незнайомими людьми. Такі бесіди мають на меті підвищити обізнаність наших підопічних щодо правил безпечної поведінки.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Індивідуальні консультації

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова проводяться консультації для членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах

У Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова проводяться індивідуальні консультації клієнтів з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Тематика консультацій є досить різноманітною — конфлікти та гармонізація подружніх стосунків, грошові відносини, спільне життя різних поколінь на одній обмеженій території, виховання дітей, безробіття та пошук роботи. В залежності від питання, що виникає у клієнта, встановлюється психологічний контакт з ним, викликається інтерес до бесіди та зацікавленість у вирішенні питання, вивчається пошук шляхів подолання проблеми. Бесіда проходить кілька стадій розвитку: орієнтування в оточуючих умовах, усвідомлення можливих ускладнень, вироблення шляхів вирішення проблем, мотивація до дієвого рішення. Така робота допоможе в подальшому нашим клієнтам навчитися самостійно вивчати проблеми, що виникають, та знаходити конструктивні рішення.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Взаємодія зі службою пробації

05 липня 2018 року директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова Новак Валентина Іванівна взяла участь у робочій зустрічі з представниками Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

 Директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова Новак Валентина Іванівна 5 липня 2018 року взяла участь у робочій зустрічі з представниками Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. Під час зустрічі були обговорені проблемні питання впровадження та реалізації пенітенціарної пробації, перелік соціальних послуг, які мають можливість отримати засуджені до обмеження або позбавлення волі на певний строк після звільнення з місць позбавлення волі, порядок звернення до Центру соціальних служб.

Наразі між Шевченківським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова налагоджена тісна співпраця. Щомісячно проводяться Дні соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, під час яких обговорюються актуальні теми попередження насильства у сім’ях, виховання дітей тощо. Клієнтам пробації, які перебувають на обліку, співробітниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надаються юридичні консультації, психологічна допомога.

«Першочерговим завданням Центру є допомога особам, які потрапили у скрутні життєві обставини, насамперед це стосується засуджених осіб, які потребують тривалої корекції поведінки. Спеціалістами Центру проводиться така робота не тільки із засудженими, а і з їх сім’ями задля найшвидшої ресоціалізації засуджених у суспільстві та попередження вчинення ними правопорушень в подальшому», — зазначила Валентина Іванівна.

Між Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділом пробації був підписаний план спільної роботи на наступне півріччя.

Записів з 1 по 6Всього: 6