Корисні посилання

Архів

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Всесвітній день домашніх тварин

30 листопада відзначається Всесвітній день домашніх тварин, який було започатковано на Міжнародному Конгресі в Італії в 1931 році. У ньому брали участь представники організацій, що займалися питаннями охорони природи і екології.

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» із задоволенням нагадує, що 30 листопада світове співтовариство відзначає Всесвітній день домашніх тварин. Започатковано його було досить давно – ще у 30-ті роки минулого століття. Метою впровадження свята, присвяченого беззахисним вихованцям людини, було викликати в серці кожного мешканця планети почуття турботи, доброти та співчуття у відношенні до тварини. Люди мають пам’ятати, що вони несуть відповідальність за кожну приручену ними тваринку. Вони роблять наше життя приємнішим, прикрашаючи буденність своїм існуванням і безумовною любов’ю до нас. Доторкнутися до приємного хутра чи пір’ячка улюбленця – це чудові емоції, а для когось споглядання за рибками в акваріумі чи дресирування собаки роблять життя більш насиченим і корисним. Недарма анімалотерапія вважається дієвим способом лікування від багатьох хвороб, одним із способів соціалізації при деяких порушеннях людської поведінки. Домашні тварини – це захоплення кожного дня, що наповнює людське життя позитивом і радістю!  

 

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Cпівпраця із соціальним партнером

Одним із напрямів діяльності відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" є проведення профілактичної роботи із засудженими неповнолітніми особами.

У рамках спільної діяльності відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Сектору ювенальної пробації м. Харкова філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області проводиться профілактична робота з неповнолітніми засудженими особами, які знаходяться на обліку. Зокрема, надаються соціальні послуги з метою недопущення повторних випадків протиправних вчинків, формування позитивного способу життя через відновлення особистісного статусу, позитивних звичок, навичок, набутих до вироку суду, наголошується на необхідності отримання освіти для подальшої інтеграції в суспільне життя. Коли засуджені є внутрішньо переміщеними особами, вони отримують консультації щодо виплат і пільг, передбачених чинним законодавством для такої категорії громадян України.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Робоча зустріч зі службою у справах дітей

Під час робочої зустрічі фахівців відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова та спеціалістів Служби у справах дітей по Шевченківському району обговорювалися актуальні питання стосовно отримувачів послуг.

Взаємодія  з соціальними партнерами відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є важливим фактором успішного та дієвого функціонування Відділу. Його фахівці зустрілися зі спеціалістами Служби у справах дітей по Шевченківському району Департаменту служб у справах дітей. Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання стосовншо отримувачів послуг, зокрема, щодо фактів неналежного виконання батьківських обов’язків мешканцями гуртожитків, де масово проживають родини з деокупованих територій Харківської області. Спільним рішенням було заплановано вихід до цих помешкань із залученням фахівців з відповідних структурних підрозділів Національної поліції, управління освіти, медичних закладів. Для мешканців гуртожитку буде важливим роз’яснення їх прав та можливостей отримання необхідних послуг відповідно до чинного законодавства.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

День української писемності та мови

Щорічно 9 листопада відзначається День української писемності та мови, установлений відповідно до Указу Президента України у 1997 році.

День вибрано невипадково. За православним церковним календарем у цей день  вшановується пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, який першим в українській історії залишив письмові свідчення про перебіг подій у нашій державі. Загальновідомо, що наша мова вважається однією з найбільш милозвучних мов світу. Нею можна виразити найрізноманітніші почуття, описати красу людських взаємин, природи, шедеврів мистецтва, створити наукову працю – багатство української мови безмежне. Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вітає всіх з цією датою! Бажаємо, щоб наша красива мова стала одним з факторів процвітання української нації, об’єднання і сталого розвитку!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Грошова допомога

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" інформує, що певні категорії сімей, постраждалих від воєнних дій, можуть отримати ще один вид грошової допомоги.

Переселенці та постраждалі від воєнних дій у Харкові можуть подати заявку на грошову допомогу.

З 14 жовтня в центрах надання адміністративних послуг м. Харкова (ЦНАП) розпочинають роботу спеціалісти Благодійного фонду «Право на захист» - офіційного партнера Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, які прийматимуть заявки від мешканців міста та області, що постраждали від воєнних дій, перемістилися або вже повернулися до своїх домівок.

ПУНКТ РЕЄСТРАЦІЇ знаходиться у ЦНАПі за адресою: вул. Гімназійна набережна, 26. Прийом здійснюється за попередньою реєстрацією в електронній черзі https://dozvil.kh.ua/queue.

Подати заявку можуть вразливі ВПО, постраждалі від воєнних дій, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону) та має певні категорії вразливостей: 

-  родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);

-  родина, яку очолює одна/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією чи кількома дітьми віком до 18 років;

-  родина з однією або кількома особами з інвалідністю (хронічними захворюваннями тощо);

-  прийомні сім'ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Не зможуть зареєструватися тільки ті родини, що вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій або якщо місячний дохід на кожного члена родини більший ніж 5400 гривень.

Яку необхідно буде надати інформацію:

Для збору даних мають бути присутні всі члени родини та мати із собою такі документи: податковий номер (ІПН); паспорт або інші документи, що посвідчують особу; довідка ВПО (за наявності); номер банківської картки головного заявника та інші документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості (свідоцтво про народження дитини, про опіку, довідки про інвалідність тощо).

Детальна інформація про грошову допомогу є на сайті БФ “Право на захист”: https://bit.ly/3Tgnpx5.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Спрощення отримання соціальних послуг

Внутрішньо переміщені родини та особи з 1 жовтня 2022 року можуть отримати соціальні послуги за спрощеною системою.

Наша держава здійснює заходи, які спрощують систему отримання соціальних послуг. Зокрема, з 1 жовтня цього року Міністерство соціальної політики України впровадило в усіх регіонах України єдину інформаційну систему соціальної сфери, через яку внутрішньо переміщені особи (ВПО) зможуть отримувати соціальні послуги за місцем перебування. Це дозволить централізувати призначення, нарахування та виплати для ВПО, що значно прискорить отримання допомоги та розв’язання проблемних питань переселенців. Органи соціального захисту надаватимуть послуги незалежно від того, яку адресу вказано у людини в документах. Внутрішні переселенці в будь-якому регіональному управлінні соціального захисту зможуть швидко змінити в довідці ВПО неактуальне місце проживання, виправити помилкові або некоректні дані в заяві на отримання довідки ВПО, а також з’ясувати та усунути причину затримки допомоги на проживання.

Записів з 1 по 6Всього: 6