Шевченківський (Дзержинський) р-н
Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" надає соціальні послуги внутрішньо переміщеним особам, які компактно проживають у гуртожитках на території нашого району.
Одним із напрямів роботи відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам з нещодавно деокупованих територій Харківської області, що компактно мешкають у нашому районі в студентських гуртожитках, які спорожніли після початку збройної агресії Російської Федерації.
Завітавши до одного з гуртожитків, спеціалісти Відділу під час спілкування з комендантом дізналися, що серед мешканців є чоловік, якого військові знайшли непритомним у Купянську і вивезли до Харкова, допомігши оселитися в гуртожитку. У нього не було жодних документів, Олексій (ім’я змінене) не пам’ятав, звідки він і як потрапив до Куп’янська. Обличчя чоловіка одній із фахівчинь із соціальної роботи видалося знайомим. Відомо, що спеціалісти із соціальної роботи – трохи детективи, адже дуже часто ті, хто отримують соціальні послуги, кажуть неправду, тому доводиться перевіряти всі відомості, отримані від людей, на істинність. Так і у випадку з Олексієм спеціаліст вирішила перевірити свою здогадку. Вона поїхала до тієї частини міста, де ймовірно могли знати цього чоловіка, і поспілкувалася з місцевими жителями та дільничним інспектором поліції. Дійсно, люди впізнали Олексія, розповіли, що він був прихильником «зеленого змія», до того ж у нього наявні ментальні порушення. Шахраї скористалися його згубною звичкою, напоїли, позбавили документів на житло, продали квартиру в Харкові, замість цього купили будиночок у сільській місцевості Харківської області, а чоловіка побили й вивезли до Куп’янська, де його і було знайдено. Олексій упізнав свій, уже колишній, будинок. Відділом були залучені волонтери, які займаються відновленням документів чоловіка. Також стало відомо, що у нього був біометричний паспорт, тому за відбитком пальця його нескладно буде відновити. Наявність документів дасть можливість чоловікові, по-перше, бути повноцінним членом держави, а, по-друге, стати власником житла, хоч і не у великому місті, але все ж таки там Олексій зможе владнати свій побут і нормалізувати життя.
Шевченківський (Дзержинський) р-н
Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" інформує щодо можливості направлення дітей дошкільного віку до груп реабілітації, які почали працювати з 1 лютого 2023 року.
У нелегкий час сьогодення так сталося, що дитячі садочки в нашому місті змушені були закрити свої гостинні двері для малечі. Але у нас є добра новина для батьків дошкільнят!
Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» інформує, що соціальний партнер Відділу – Комунальне некомерційне підприємство «Харківський обласний будинок дитини № 2» – з 1 лютого 2023 року відкрив групи реабілітації денного перебування, куди запрошуються дітки з 1 року до 7 років 11 місяців. Групи працюють з 9 до 13 години. Під час перебування дітлахів для них передбачені розвиваючі навчальні заняття, курси масажу, робота з психологом та логопедом у разі необхідності, лікувальна фізкультура (індивідуальні та групові заняття). Діти перебувають у групах з досвідченими спеціалістами-вихователями, які допоможуть кожній дитині розкрити свій творчий та інтелектуальний потенціал. Для малечі також працюють басейн, соляна кімната, можна пригоститися корисним кисневим коктейлем. У будинку дитини є укриття, де наявні опалення та необхідне обладнання для перебування дітей, тому в разі повітряної тривоги чи загрози обстрілів заняття будуть продовжуватися.
Усі послуги надаються безкоштовно.
Адреса закладу: м. Харків, вул. Кузнецька, 1 (розташований поблизу станції метро «23 Серпня»).
Телефон для довідок: 340 21 34, 340 04 21 (заступник директора Марина Володимирівна).
Для зарахування необхідно мати копії паспорту одного з батьків та свідоцтва про народження дитини, направлення спеціаліста медичного закладу, виписку з медичної карти дитини.
Багато дітей з родин отримувачів послуг Відділу відвідували такі групи, і батьки дякували за направлення, висловлювали вдячність спеціалістам будинку дитини за щиру турботу, високий професіоналізм і максимально доброзичливе ставлення до кожного маленького відвідувача!
Шевченківський (Дзержинський) р-н
Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" продовжує надавати соціальні послуги, незважаючи на складні умови сьогодення.
Робочі будні спеціалістів Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вимагають докладання максимальних зусиль для вирішення проблемних питань отримувачів послуг Відділу. Але так приємно бачити результат діяльності!
Родині вдівця – одинокого батька з двома донечками, у однієї з яких розлад аутистичного спектру, було надано гуманітарну допомогу, проконсультовано щодо прав чоловіка при набутті спадщини на нерухомість, направлено до соціальних партнерів для отримання дівчатками консультацій психолога. Батько та його доньки щиро дякували працівникам Відділу за активну діяльність, що допомагає людям вирішувати проблеми, отримувати підтримку і робити життя трішки легшим!
Шевченківський (Дзержинський) р-н
Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" надає соціальні послуги особам з деокупованих територій Харківської області, що нині мешкають у нашій громаді.
Життя дуже складне і може принести багато несподіванок, часто не дуже приємних, які, однак, потребують свого розв’язання для подальшого нормального існування та отримання радості від кожного прожитого дня. Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» хоче поділитися історією жінки, яка потрапила у досить скрутне становище.
Селище, де жила вагітна Христина (ім’я змінене), перебувало в окупації, будинок, у якому вона мешкала, став непридатним для життя. Обставини склалися так, що народжувати дитину їй довелося в одному з російських міст. Потім вона змушена була разом з новонародженою дитиною перетнути кордони багатьох європейських країн, щоб зустрітися зі своїми іншими дітьми, яких ще до початку війни влаштовано до патронатної родини, а з настанням воєнних дій евакуйовано до Нідерландів. Після нетривалого перебування там і спілкування з дітьми жінка повернулася до України. Сталося так, що в Росії маленькій новонародженій дівчинці було видано російське свідоцтво про народження. Після повернення на Батьківщину у Христини виникло питання щодо оформлення українського свідоцтва про народження.
За сприяння Відділу родині було виділено гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, одягу для маленької дівчинки, що було дуже необхідним для них, враховуючи обставини їхнього життя. Також жінку направлено до Благодійного фонду «Право на захист», специфікою роботи якого є допомога внутрішньо переміщеним особам. Сподіваємося на позитивне розв’язання проблем Христини, оформлення відповідних документів, виплат і пільг, передбачених чинним законодавством України.
Шевченківський (Дзержинський) р-н
Відділом соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" було ініційовано робочу зустріч з районним відділом пробації.
Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» провів робочу зустріч зі спеціалістами уповноваженого органу з питань пробації Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.
У ході наради була обговорена подальша взаємодія та визначенні пріоритетні напрями співпраці, узгоджений план дій на поточний рік для успішної ресоціалізації отримувачів послуг з числа засуджених осіб. На завершення зустрічі сторони відзначили, що об’єднані зусилля у процесі організації та надання соціальних послуг є невід’ємною складовою роботи з суб’єктами пробації.