"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Новорічне чудо

Здійснилася мрія дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, що знаходяться на обліку в Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова, - до них прийшов справжній Дід Мороз і приніс новорічні подарунки, про які вони мріяли!

Ось і закінчилися чарівні новорічні свята! І дітлахам, і дорослим залишається чекати приходу наступного року, який принесе чудо, і коли, можливо, здійсняться чиїсь мрії! З радістю говоримо, що цього року соціальний партнер Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району    м. Харкова – громадське об’єднання «Авто Євро Сила» - допоміг здійснити мрії дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.  Члени об’єднання зібрали матеріальні кошти, зимовий одяг, продукти харчування, канцелярські товари, засоби гігієни, іграшки. А для однієї нужденної родини, у якій виховується п’ять хлопчиків, навіть придбали парту. Напередодні Снігуронька запитувала у дітлахів, що вони хочуть, щоб їм подарував на Новий Рік Дід Мороз, і кожна дитина замовляла те, що було її заповітною мрією. І так сталося, що добрий новорічний чарівник здійснив те, про що думали діти. І не зникне у знедолених дівчаток і хлопчиків віра в добро і чудо. Хочеться подякувати чудовим небайдужим людям із об’єднання «Авто Євро Сила», які не залишилися осторонь потреб дітей із родин у складних життєвих обставинах і зробили їхнє життя трохи кращим і радіснішим!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Романсу сріблясті струни

Члени родин учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції, які є клієнтами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова, мали змогу безкоштовно відвідати програму Харківської філармонії "Романсу сріблясті струни".

Харківська філармонія - соціальний партнер Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова – запросив наших клієнтів - членів родин учасників антитерористичної операції, на безкоштовний перегляд своєї програми «Романсу сріблясті струни». Слухачі із задоволенням насолоджувалися аріями із мюзиклів, які увійшли до золотого фонду світової музики, а також відомими шлягерами з репертуару Клавдії Шульженко, творчість якої безпосередньо пов’язана з нашим улюбленим Харковом. Висловлюємо величезну подяку нашому соціальному партнеру за можливість долучитися до чаруючого світу музики!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Театральний рік

Протягом 2018 року клієнти Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова мали можливість безкоштовно відвідувати спектаклі у Харківському будинку актора і Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М.В. Лисенка.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова щиро дякує нашим соціальним партнерам  - харківським театральним групам, які дають вистави у Харківському будинку актора та Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М.В. Лисенка.  Хочеться перелічити їх усі: театр «SaXaLin UA», «Время Ч», «Может быть», «Годо»,  Харьківський театр 19, " «Театр у театрі», Харківський театр для дорослих, Центр сучасного мистецтва «Нова сцена» . Вони дають можливість членам сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, безкоштовно відвідувати свої спектаклі. Наша вдячність безмежна, ми щасливі, що завдяки цим творчим людям та їхньому мистецтву можемо зробити чиєсь життя більш яскравим, насиченим і цікавим, соціалізувати людей, які не мають фінансової можливості самостійно придбати квитки! Бажаємо членам театральних груп міцного здоров'я, творчої наснаги і нових мистецьких звершень!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Сеанс каністерапії

Фахівець із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова провела сеанс каністерапії у рамках участі у проекті з підготовки психологів, які використовують такі методи при роботі з клієнтами.

У рамках участі у проекті з підготовки психологів, які надаватимуть послуги з використанням  спеціально   підготовлених собак, провідний фахівець із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова Бичкова Наталія Сергіївна провела з дівчинкою з родини, яка перебуває у складних життєвих обставинах, сеанс каністерапії на базі Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра». Під час заходу фахівець використовувала набуті навички для подолання у дівчинки наслідків психологічної травми, отриманої раніше. Приємні тактильні враження, спілкування з твариною під наглядом фахівця Центру, а також кінолога – хазяїна і тренера собаки, допомогли дитині почати долати негативні враження минулого. Варто зазначити, що каністерапія – перспективний вид допомоги людям, і зокрема дітям, з порушенням психологічного стану, і допомога братів наших менших допоможе подолати негатив, отриманий у минулому.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Участь у міській конференції щодо роботи проекту

20 грудня відбулася міська конференція про діяльність єдиної соціальної мережі, у якій взяла участь директор Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова.

Директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова Новак Валентина Іванівна взяла участь у конференції «Про досягнення, результати і напрямки роботи міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа»», яка відбулася 20 грудня у Харківській міській раді. Під час заходу обговорювалися питання  надання соціальних послуг різним групам харків’ян. Як було зазначено, найчастіше надаються послуги з психологічної допомоги та підтримки соціально вразливих груп населення, тому що це стало потребою часу – процес психологічного вигоряння нині проявляється частіше, ніж будь-коли. Додамо, що соціальний проект «Єдина соціальна мережа» функціонує в Харкові вже 19 років і щороку відбуваються конференції, де обговорюються нагальні питання надання соціальних послуг і перспективи розвитку соціальної сфери.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Життя - це мить, зумій його прожити!

У Державному навчальному закладі "Слобожанський регіональний центр професійної освіти" з нагоди Всеукраїнської акції проведено груповий захід "Життя - це мить, зумій його прожити!"

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова з нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться в Україні з 25 листопада по 10 грудня, провів у Державному навчальному закладі «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» захід «Життя – це мить, зумій його прожити!», який включав конкурс плакатів «Людське життя – найвища цінність!» і проведення групових бесід. Зокрема, було поінформовано, що дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.  Учні дізналися, що відзначаються такі дати: Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, Всесвітній  день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день боротьби з корупцією, Міжнародний день прав людини. Проведений захід сприяв підвищенню обізнаності молоді щодо прав людини незалежно від її статі, соціального статусу і стану здоров’я. Хочеться вірити, що така акція на рівні всієї України дасть можливість знизити злочинність і попередить домашнє насильство.

 

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Пожалів дурень дурочку

Члени сімей внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова, відвідали прем'єрну виставу "Театру 19".

Театральна група «Театр 19» – давній соціальний партнер Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова – запросив наших клієнтів з сімей внутрішньо переміщених осіб на прем’єру своєї вистави «Пожалів дурень дурочку». За такою трохи незвичною для сприйняття назвою криється пронизлива історія про доброту і милосердя, вірність і зраду, кохання і сенс життя. Сюжет вистави поєднує трагічне і комічне, іронію і сарказм, оповідаючи історію людей, які зустрілися зовсім випадково, але потім так сталося, що вони втратили сенс життя один без іншого. Постановка показує все багатоманіття людських стосунків, дозволяє зануритися у чудовий світ театрального мистецтва і хоч ненадовго забути клопоти буденності! Глядачі були дуже вдячні акторам, які дозволили доторкнутися до чарівного царства Мельпомени і Талії!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Льодове королівство

Програму "Льодове королівство", представлену у Харківському державному цирку, відвідали члени родин учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку в Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова.

З нагоди чудового свята – Дня Святого Миколая – Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова запросив маленьких членів родин учасників антитерористичної операції на безкоштовний перегляд вистави «Льодове королівство», представлене у Харківському державному цирку. Глядачі із задоволенням побачили чарівне феєричне шоу талановитих артистів, які показали різні номери циркового мистецтва. Найбільше захоплення, особливо у маленьких відвідувачів, звичайно, викликали виступи дресованих тварин – ведмедів, мавпочок, собачок, кішечок. Вони доводили, що кожен з них є зіркою, вартою дружніх щирих оплесків! Так приємно, коли є можливість подивитись і здивуватись безмежності людського таланту та фантазії, що переносить хоча б на деякий час до чарівного льодового королівства!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Засідання Координаційної ради

При Адміністрації Шевченківського району міста Харкова відбулося засідання Координаційної ради з питань соціального захисту дітей, попередження та протидії жорстокому поводженню з дітьми, у якій взяли участь співробітники Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова.

Колектив Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова взяв участь у засіданні Координаційної ради з питань соціального захисту дітей, попередження та протидії жорстокому поводженню з дітьми, яка відбулася при Адміністрації Шевченківського району м. Харкова 20 грудня 2018 року. Під час заходу розглядалися питання про результат спільної роботи соціальних партнерів, зокрема, стосовно таких питань: щодо стану профілактичної роботи з питань попередження злочинності, бродяжництва та негативних проявів у дитячому середовищу, про стан роботи уповноважених підрозділів Національної поліції щодо проведеної роботи з кривдниками, які вчинили насилля щодо дітей, про розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення, функціонування та якість супроводу прийомних сімей, створення патронатних сімей, про результати Всеукраїнського рейду «Урок», про стан виховної та профілактичної роботи у навчальних закладах району, роботу з дітьми, які перебувають на обліку як такі, що потребують посиленої педагогічної уваги, про роботу з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Також були розглянуті перспективи спільної роботи на 2019 рік.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Консультативний пункт при перинатальному центрі

У рамках функціонування спеціалізованого формування "Соціальна служба підтримки сім'ї" Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова працює консультативний пункт при Регіональному перинатальному центрі.

 Провідний фахівець із соціальної роботи Бичкова Наталія Сергіївна, яка за фахом є психологом, консультує породіль, які мають намір відмовитися від своїх новонароджених дітей. Як правило, жінки, у яких виникла така думка, перебувають у складних життєвих обставинах. Причиною цього є незадовільний матеріальний стан, відсутність підтримки з боку родичів, небажання біологічного батька брати на себе відповідальність щодо виховання дитини, відсутність житла, придатного для проживання з новонародженою дитиною. Проводиться робота з матір’ю з метою нормалізації її психологічного стану, набуття навичок догляду за дитиною, з родичами – для прийняття факту наявності новонародженої дитини, залучення соціальних партнерів для отримання матір’ю засобів гігієни, дитячого харчування, можливості отримати тимчасове житло з новонародженою дитиною. Враховуючи, що перинатальний центр має статус регіонального, у ньому перебувають породіллі не тільки з Харківської області, а і з інших областей. Це вимагає налагоджувати зв’язки з відповідними організаціями регіонів України. Результатом роботи за 2018 рік стало те, що з 15 жінок та їхніх родин, з якими проводилася робота, тільки 1 жінка підтвердила намір відмовитися від дитини, причому головною причиною такого рішення стали значні порушення здоров’я новонародженої, що вимагатиме в подальшому великих матеріальних витрат, на які, за словами батьків, вони не готові. Вважаємо, що наша робота сприяє збереженню родин і вихованню дітей рідними батьками.

Записів з 1 по 10Всього: 12