Шевченківський (Дзержинський) р-н

Рейд

Спеціалісти Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" взяли участь у проведенні профілактичного рейду "Урок", який щорічно проходить у вересні-жовтні.

Спільна комісія у складі співробітників Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра», Служби у справах дітей по Шевченківському району, сектору ювенальної превенції Шевченківського районного відділу поліції, Шевченківського районного відділу освіти взяла участь у проведенні щорічного рейду “Урок” у загальноосвітніх навчальних закладах нашого району.

Були проведені групові профілактичні заходи із запобігання дитячому та підлітковому бродяжництву, вживання тютюнових та алкогольних виробів. Індивідуальні консультації з учнями, які без поважних причин пропускали навчальні заняття, передбачали проведення з ними бесід з метою недопущення в подальшому порушень навчальної дисципліни. Також були здійснені виходи в родини, у яких має місце пропуск занять учнями без поважних причин, для проведення профілактичної роботи з батьками щодо недопущення в подальшому подібних випадків.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

День усиновлення

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" вітає всіх з чудовим святом - Днем усиновлення та інформує щодо правил усиновлення, які діють в Україні.

День усиновлення – свято в Україні, яке щороку припадає на 30 вересня і співпадає з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії і, мабуть, це не випадково. Доброта і любов – головне, що дорослі повинні дарувати всім дітям, у тому числі дітям, які залишилися без батьківського піклування. 

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина.

Усиновленню підлягають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.

          Процедура усиновлення є достатньо простою

 • Подружжя (або особа, яка не перебуває у шлюбі), які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою і відповідними документами до служби у справах дітей за місцем проживання. Усиновювачами можуть бути повнолітні, дієздатні особи з 21 року.
 • Кандидати в усиновлювачі проходять навчання в Харківському обласному центрі соціальних служб.
 • Далі відбувається процедура постановки на облік кандидатів в усиновлювачі та підбір дитини.
 • Якщо кандидати підібрали дитину, служба у справах дітей за місцем її перебування протягом 10 робочих днів готує висновок про доцільність чи недоцільність усиновлення дитини.
 • Кандидати в усиновлювачі подають до суду за місцем перебування дитини заяву про її усиновлення.
 • У разі позитивного вирішення питання та отримання рішення суду усиновлювач зобов’язаний особисто забрати дитину з місця її перебування.

          Усновлювачі мають право:

 • змінити прізвище, ім’я та по-батькові дитини, місце та дату народження;
 • на одноразову оплачувану відпустку у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей); 
 • на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
 • на щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів;
 • на допомогу в розмірі як при народженні дитини.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Засідання Координаційної ради з питань соціального захисту дітей

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" взяв участь у черговому засіданні Координаційної ради з питань соціального захисту дітей, пропередження та протидії жорстокому поводженню з дітьми.

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» відповідно до рішень виконавчого комітету Харківської міської ради від 14.02.2018 № 58 та від 25.08.2021 № 661 є членом Координаційної ради з питань соціального захисту дітей, попередження та протидії жорстокому поводженню з дітьми у місті Харкові, створеної при Адміністрації Шевченківського району м. Харкова. Як правило, засідання відбуваються щоквартально. У них беруть участь заступник голови Адміністрації з соціальних питань, спеціалісти Відділу, районного управління освіти, служби у справах дітей, сектору ювенальної превенції Національної поліції, охорони здоров’я, комітету у справах сім’ї, молоді та спорту. Зокрема, під час роботи вересневого засідання Координаційної ради обговорювалися актуальні питання захисту прав дітей, вивчався стан профілактичної роботи з питань попередження злочинності, бродяжництва та негативних проявів у дитячому середовищі. Такі засідання дають можливість краще спланувати роботу соціальних партнерів, зробити її вчасною, значно дієвішою та ефективнішою.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Таємниці підземель Харкова

З нагоди Всесвітнього дня туризму отримувачі послуг Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова змогли відвідати пішохідну історію вулицями нашого міста "Таємниці підземель Харкова".

У кінці вересня щорічно відзначається Всесвітній день туризму. З нагоди такого дня Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» запросив отримувачів соціальних послуг з родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, на пізнавальну екскурсію «Таємниці підземель Харкова». Учасники змогли почути цікаві й захоплюючі історично підтверджені факти, а також легенди про підземелля, які протягом століть з’являлися на території сучасного Харкова. Екскурсовод, професійний історик-археолог, зацікавив неймовірними, але достовірними історіями, що в нашому місті досить багато місць, де досі є давні підземні споруди, які колись мали оборонне або господарське значення.

Приємно відзначити, що екскурсія, організована за сприяння Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради, стала надзвичайно приємним і корисним доповненням для проведення вихідного дня, сприяла розширенню світогляду й поповненню скарбниці знань про наше чудове місто!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Акція для родин у Саржиному яру

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" інформує про проведення у м. Харкові масштабної акції "Сімейні цінності".

Теплий вихідний осінній день дає змогу відвідати захоплюючий і цікавий захід. І дорослі, і діти мають змогу не тільки відвідати яскраве місце відпочинку – Саржин яр, а і взяти участь у численних заходах, на які запрошуються всі бажаючі 18 вересня у рамках проведення масштабної акції «Сімейні цінності». За задумом організаторів, планується облаштувати декілька локацій. Зокрема, у зоні розваг гостей будуть зустрічати волонтери, які зроблять дітям аквагрим, ростові ляльки й аніматори наукового шоу. У відвідувачів буде можливість взяти участь у вікторинах і квестах. Крім того, працюватимуть надувні батути, тематичні фотозони, буде звучати жива музика. У навчальних зонах проведуть майстер-класи. Батьки й діти зможуть навчитися робити фігурки з кінетичного піску, створити гігантський слайм чи оригінальні речі з паперу, зіграти в «Дженгу». Також планується проведення психологічних практикумів, під час яких усі бажаючі зможуть створити «Герб своєї родини», попрацювати з метафоричними картами, познайомитися з цікавими техніками арт-терапії тощо. У рамках акції родинам будуть надаватися консультації з питань, які належать до компетенції органів місцевого самоврядування Харкова.

Час проведення акції – з 16.00 до 21.00.

 

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Кінотеатр під відкритим небом

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" запрошує членів родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, на безкоштовний перегляд фільмів у кінотеатрі під відкритим небом.

Рання осінь дає змогу насолодитися майже літньою спекою вдень і свіжою прохолодою ввечері. Саме у такий приємний час Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» пропонує членам родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також усім бажаючим відвідати вечірній кінотеатр під відкритим небом у парку імені Горького. 

У Ретропарку щодня включно до 18 вересня можна подивитися найкращі сучасні українські стрічки різних жанрів, які стали призерами міжнародних кінофестивалів і прийшлися до душі глядацькій спільноті. Початок демонстрації фільмів о 20.00. Також необхідно відзначити, що перегляд безкоштовний. Отже, це чудова нагода разом із компанією друзів зібратися та подивитися кіно в парку Горького, насолодившись позитивними емоціями від сюжетних переплетінь і спілкування з друзями!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Краса музичного мистецтва

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" у співпраці із соціальними партнерами надав можливість отримувачам послуг отримати концерт класичної музики.

Музика – прекрасний спосіб долучитися до мистецтва, відчути красу звуків людського голосу та музичних інструментів. Соціальні партнери відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» – громадська організація «Харківська обласна організація ветеранів України (об’єднана)» і Харківська міська спеціалізована музично-театральна бібліотека імені К. С. Станіславського – надали можливість отримувачам послуг Відділу з родин, члени яких мають інвалідність, відвідати музичний концерт, виконавцями якого стали солістки Харківської філармонії і лауреат міжнародних конкурсів Микола Мірошніченко. Слухачі змогли насолодитися найвідомішими шедеврами світового музичного мистецтва у затишному залі бібліотеки. Варто відзначити, що Микола – людина не тільки надзвичайно талановита, але і великої мужності. У ранньому дитинстві йому було поставлено безутішний медичний діагноз, відповідно до якого він мав провести все своє життя прикутим до інвалідного візка. Але завдяки зусиллям його батьків і власним силам Миколи, витривалості, потягу до музики хлопець зумів побороти хворобу і досягти значних успіхів у музичному мистецтві, віртуозно оволодівши грою на роялі і скрипці, ставши переможцем численних міжнародних музичних конкурсів. Приклад його життя доводить, що потяг до мети і докладені зусилля дають чудовий позитивний результат! Отримувачі послуг відділу були дуже вдячні виконавцям і організаторам за прекрасно проведений час, повний краси і насолоди! Такі концерти дають можливість членам родин об’єднатися, долучившись до мистецтва.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Оглядовий майданчик Держпрому

З нагоди відкриття оглядового майданчика у будівлі Держпрому отримувачі послуг Відділу соціальних служб по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" були запрошені ознайомитися з новим місцем для проведення дозвілля.

День міста Харкова, який щорічно святкується 23 серпня, цього року відзначився відкриттям декількох знакових місць для корисного проведення дозвілля, одне з яких – оглядовий майданчик на будівлі Держпрому. Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» надав сприяння у відвідуванні отримувачами послуг цієї нової та цікавої локації нашого міста. Присутні мали можливість ознайомитись із інформацією, що стосується історії Держпрому, етапів його побудови та функціонування протягом більше ніж свого 90-річного існування в історії та подіях Харкова. Цікава та змістовна розповідь у поєднанні з оглядом міста з висоти 12-го поверху Держпрому створили незабутні позитивні емоції та враження у присутніх, розширивши їхній світогляд, давши можливість отримати нову корисну інформацію, зробивши життя більш різноманітним і яскравим.  

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Блакитний екран - помічник у родині

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" пропонує декілька порад, які допоможуть краще порозумітися батькам і дітям при перегляді мультиплікаційних творів, плануючи свій час і створюючи гармонію у сім'ї.

Мультиплікація стала невід’ємною частиною сучасної масової культури. Мабуть, у нашій країні мало знайдеться людей, які не люблять мультфільми, враховуючи, що вони створюються для різних категорій глядачів: бувають стрічки з розгорнутим сюжетом, своєрідні повнометражні фільми, лише зроблені за допомогою анімації, є мультфільми розважальні, навчальні, бувають короткометражні, які, незважаючи на кількахвилинну тривалість, можуть нести величезний повчальний підтекст. У будь-якому випадку варто не забувати про норми і межі при перегляді мультфільмів дітьми.

Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» пропонує ознайомитися з порадами, на які доречно звернути увагу батькам.

Вам варто задати собі питання, для чого ви вмикаєть дитині мультфільм: Щоб відпочити чи налагодити стосунки? Може, для розвитку дитини? Або як один із видів розваг?

Зрозумівши мету, необхідно підбирати мультфільм, враховуючи розвиток відповідно до віку, переконавшись, що мультиплікаційний твір підходить для поставленої мети. Зауважимо, що підлітки вже обирають самі. Але навіть у такому випадку фільм для сімейного чи спільного перегляду дорослі можуть порекомендувати дітям або разом вибрати.

Доречним буде не забувати про обмеження за часом, а також про пошуки інших можливостей зайняти дитину чимось іншим, крім мультфільмів: іграми, розвиваючими завданнями, аудіоказками.

Міністерство охорони здоров’я України не рекомендує показувати мультиплікаційні фільми дітям до 3 років. Можна слухати пісеньки з мультфільмів, наприклад. Якщо все ж таки є нагальна потреба подивитись якийсь мультфільм, можна дозволити не більше 10 хвилин на день. Для дошкільнят (3–7 років) – до 30 хвилин на день. Якщо 40 хвилин, то з перервами. Школярам – трохи більше, але не набагато. Необхідні великий екран і дистанція не менше 3-х метрів від нього. Не можна вмикати мультфільми перед сном, щоб не тривожити нестійку дитячу психіку. І варто завжди дивитися на реакцію дитини. Якщо вона перезбуджується, можливо, це не її мультфільм.

Якщо дитина років з 5 щось починає дивитися нишком, треба звернути увагу на те, що вона дивиться. Не можна відразу ж лаяти. Що дитина там шукає? Можливо, шанс бути неправильним. Або відповіді на питання, які боїться поставити. Важливо вийти на діалог і розібратися з причиною, пошукавши прийнятне вираження.

Мультфільми ні в якому разі не повинні заміняти спілкування з дитиною, прогулянку і гру з нею. Це стосується і підлітків.

Якщо дитина глибоко занурюється у мультики, крім них не має інших інтересів, стала емоційно нестабільною, доречно звернути на це увагу. Якщо не має можливості розібратися в причинах, варто звернутися до фахівця.

Не можна годувати дитину одночасно з переглядом мультфільмів. Це формує нездорову харчову звичку. Важливо їсти і відчувати насичення.

Вкрай важливо пам’ятати, що батьківський приклад – зразок для наслідування дітьми. Якщо батьки самі годинами сидять біля блакитного екрана замість прогулянки і їдять перед екраном телефону, то, що б вони не робили, дитина буде повторювати або ставити закономірне питання «А чому мені не можна?»

А ще мати й батько повинні бути впевнені у тому, що у родині саме такі правила. Інакше будь-яка дитяча забаганка може збити батьків з пантелику.

Важливо подавати своїм дітям особистий позитивний приклад, що стане зразком конструктивного стилю поведінки.

Сподіваємось, поради допоможуть батькам створити затишну атмосферу в родині і гармонійні стосунки між дорослими й дітьми.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Концерт до Дня Незалежності

До Дня Незалежності отримувачі послуг Відділу соціальної роботи по Шевченківському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" отримали можливість відвідати концерт класичної музики.

З нагоди 30-річного ювілею Незалежності України завдяки співпраці Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб з соціальним партнером – Харківською державною науковою бібліотекою імені В.Г. Короленка – стало можливим запросити отримувачів послуг на концерт класичної музики. Виконавці дали змогу присутнім насолодитися шедеврами світового мистецтва, що майстерно виконувалися співаками – переможцями різних музичних конкурсів – у супроводі скрипки та фортепіано. У затишному залі бібліотеки звучала музика славетних європейських композиторів 18-20 століть. Виконавці дали змогу глядачам відчути гармонію музичних творів, їхню красу і немеркнучу привабливість для багатьох поколінь поціновувачів музики. Зазначимо, що участь родин, що перебувають у складних життєвих обставинах, у таких заходах сприяє їхньому духовному розвитку, збагачуючи інтелект і об’єднуючи членів родин.

Записів з 1 по 10Всього: 11