"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Проект для психологів

Спеціаліст Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова взяла участь у проекті з підготовки фахівців для роботи з застосуванням собак (каністерапії).

Бичкова Наталія Сергіївна, психолог за фахом, яка є провідним фахівцем  із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова, взяла участь у проекті за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ» з підготовки фахівців для надання психологічної підтримки та реабілітації з використанням тренованих терапевтичних собак. Учасників заходу спочатку ознайомили з загальними принципами каністерапії, зокрема щодо психології та дресури тварин, особливостей знаходження гармонії між тренером і собакою, між клієнтом і собакою. Після теоретичної частини почалося практичне опанування навичками спільної роботи з підопічними-тваринами. Приємно, що співробітники нашого Центру не зупиняються у своєму професійному розвитку, постійно вдосконалюють свої навички, підвищують рівень знань для надання більш дієвих, ефективних і потрібних соціальних послуг клієнтам.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Соціальна історія багатодітної родини

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова сприяв в отриманні різних видів допомоги багатодітній родині учасника бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.

Яке цікаве життя! Буває так, що спочатку співробітники Центрів допомагають тим, хто цього потребує, а потім може статися так, що і самим може бути така ж допомога  необхідна. В одному з районних центів нашого міста працювала чудова співробітниця, яка з радістю співробітничала з соціальними партнерами, щоб допомогти вирішити проблеми клієнтів. Але життя триває, змінюється. Минули роки, її чоловік брав участь у бойових діях у зоні проведення антитерористичної операції, вона стала багатодітною матір’ю. І сама стала нашою клієнткою, і тепер уже наш Центр сприяє у вирішенні проблем багатодітної сім’ї, де тато є учасником бойових дій. Окремо хочемо висловити щиру подяку голові Благодійної організації «Благодійний фонд «Заради життя»» Товченко Ользі Петрівні. Завдяки її великому серцю і добрій душі для двох молодших дітей було виділено матеріальні кошти у розмірі 2000 грн для купівлі дитячого харчування, регулярно надається допомога засобами гігієни для дітей, дитячим харчуванням. Завдяки Центру жінка та її старша донька отримали гуманітарну допомогу одягом. Татові була надана допомога у пошуку роботи та працевлаштуванні. Результат такої роботи наповнює серце радістю і надає відчуття щастя і користі від зробленого! А на фото – чарівні маленькі янголятка – молодші дітки!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Театральний фестиваль

Будинок актора гостинно запросив наших клієнтів на театральний фестиваль "Курбалесія"

У рамках співробітництва з нашим давнім соціальним партнером – Харківським Будинком актора – клієнти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова з числа членів родин учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції були запрошені на щорічний театральний фестиваль «Курбалесія», який уже став традиційним і проводиться в тринадцятий раз. Цього року клієнти були запрошені на спектакль «Тіні забутих предків» за повістю Михайла Коцюбинського. Цей твір уже став хрестоматійним і увійшов до «золотого фонду» класичної української літератури. Трагічна історія кохання головних героїв на фоні мальовничої карпатської природи примушує задуматися над вічними питаннями людського існування. Відвідування спектаклю родинами стало нагодою для них провести час разом, відчуваючи єднання і маючи можливість для спільного дозвілля. Шанувальники театрального мистецтва були у захваті від постановки твору і вдячні організаторам фестивалю і Центру за можливість долучитися до чудового світу театру!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Міжнародний день відмови від паління

З нагоди відзначення Міжнародного дня відмови від паління Центр соцальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова спільно з Шевченківським районним відділом державної установи “Центр пробації” в Харківській області провів груповий захід.

У третій четвер листопада щорічно відзначається Міжнародний день відмови від паління. Він установлений Американським онкологічним товариством у 1977 році. Саме з нагоди цієї дати Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова разом з Шевченківським районним відділом державної установи “Центр пробації” в Харківській області було проведено спільний груповий захід з особами, засудженими до покарань без позбавлення волі, на тему «Попередження і профілактика тютюнопаління». З присутніми обговорювались питання виникнення цієї звички, її шкідливий вплив на людський організм, розгляд дієвих способів припинення тютюнопаління. Зокрема, жвавий інтерес викликав фінансовий бік придбання і вживання тютюнових виробів, адже їхня вартість є доволі високою, особливо в порівнянні з прожитковим мінімумом або мінімальною заробітною платою. Переважна більшість чоловіків на питання, чи давно вони були у кінотеатрі, на льодовому катку або у боулінг-клубі відповіли, що вже кілька років минуло (чи взагалі ніколи не були). Але при цьому з’ясувалося, що всі вони є курцями.  І, відповідно, скільки здорових радощів, задоволень і видів відпочинку можна дозволити собі, відмовившись навіть не від щоденної пачки, а лише від кількох цигарок: катання на ковзанах чи лижах, гра у більярд чи боулінг, відвідання тренувального залу чи фітнес-клубу, вечеря в ресторані хоча б раз на місяць. А якщо запастись терпінням, то за кілька місяців можна назбирати грошей на подорож або купівлю нової техніки, про що мріялось, але завжди думалось, що це не по кишені.

А варто лише відмовитися від шкідливої звички,

і раніше недоступна мрія стає близькою і досяжною!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Турнір з міні-футболу

Учасники бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції - клієнти Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова - взяли участь у турнірі з міні-футболу.

Клієнти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району, які є учасниками бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції, взяли участь в аматорському турнірі з міні-футболу, які проводився спільно з Шевченківською районною організацією ветеранів АТО. Наполегливість і азарт допомагали побратимам боротися за перемогу.  Гарний настрій  і задоволення від гри були бажаними гостями на заході. Чудовим додатком виявилася прекрасна сонячна осіння погода. Чоловіки змагалися, об’єднавшись у команди, а переможці були нагороджені медалями та пам’ятними призами. Приємно, що таке свято спорту допомагає об’єднати бойових побратимів і дозволяє їм весело і корисно провести дозвілля!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Каністерапія

Для проведення заняття з каністерапії з сім'ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова запросив тренера Світлану та її підопічну Жужу, яка має сертифікат про проходження навчання, організованого німецькою міжнародною організацією "GIZ".

Лікування недуг за допомогою доброти і сили братів наших менших – ця традиція налічує не одну сотню років. Здавна люди тримали поруч із собою різних тварин не тільки для того, щоб задовольняти базові потреби у видобуванні їжі та одягу, а і для естетичної насолоди, а також для підтримки здоров’я. Холодними зимовими ночами пухнасті сусіди своїм теплим хутром і подихом зігрівали людей, зберігаючи водночас їхнє здоров’я. Ґрунтовна наукова база сьогодення підтвердила чарівні лікувальні властивості тварин , і нині одним із напрямів анімалотерапії є каністерапія – лікування за допомогою собак. Усі вони, як вважають дослідники, мають цілющі властивості, але деякі породи ніби створені саме для відновлення сили тих, хто цього потребує, у першу чергу дітей.  Саме тому Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова вирішив запросити для спілкування з родинами, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі з їхніми дітьми,  спеціально навченого, такого, що має відповідний сертифікат німецької міжнародної організації «GIZ», лікаря-собаку породи бордер-тер’єр на ім’я Жужа та її тренера Світлану. Під час спілкування собака принесла чимало радісних хвилин усім, хто мав можливість спілкувався з нею. Розумна, красива, весела, допитлива – Жужа підкорила присутніх, ніхто не залишився байдужим від цієї чарівної собаки-лікарки. З радістю хочеться зазначити, що найближчим часом співробітниця нашого колективу – психолог за фахом –  пройде відповідний курс навчання і в нашому Центрі можна буде проводити сеанси каністерапії, маючи власні кваліфіковані кадри!  

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Екскурсія на фабрику чаю

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова організував для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, екскурсію на фабрику чаю "Ahmad".

Традиція чаювання прийшла до нас з Великої Британії, і дізнатися більше про  такий поширений напій дуже цікаво і дорослим, і дітям. Саме тому Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова організував для родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, екскурсію на фабрику чаю всесвітньо відомої торговельної марки «Ahmad».  Відвідування почалося з огляду невеличкого музею, де представлені, зокрема, види чаю, що випускається на харківській фабриці, устаткування, яке використовується. Є яскраві стенди, де наглядно розповідається про історію споживання чаю у світі. Потім усім екскурсантам  було запропоновано спеціальний одяг для входу на виробничу територію. Таке вбрання зробило всіх схожими на інопланетян, розвеселило їх і додало наснаги продовжувати огляд. Наступним етапом стала церемонія чаювання зі смаколиками і цікава розповідь ерудованої  та вродливої дівчини-екскурсовода про країни, де вирощується чай,  про найбільші у світі фабрики з переробки чайного листя, правдиві та міфічні повір’я, пов’язані з вирощуванням та виробництвом цього напою.  Продовжилась екскурсія оглядом виробничих та складських приміщень, спостереження за процесом переробки та фасування різних видів чаю. Наостанок усі присутні отримали невеличкі смачні сувеніри на спогад про цю дуже цікаву і пізнавальну екскурсію, яка розширює кругозір і робить життя більш яскравим і насиченим!

Записів з 1 по 7Всього: 7