"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Твоє здоров’я - у твоїх руках

Із молоддю, засудженою до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, проведено лекцію щодо здоров’я і здорового способу життя.

У рамках спільної роботи, що здійснюють Центр і Шевченківський районний сектор Харківського міського відділу з питань пробації, була проведена групова лекція профілактичного характеру з молодими особами, засудженими до покарання без позбавлення волі. Тема лекції — “Моє здоров’я — у моїх руках”. Під час заходу було наголошено, що людське здоров’я складається з багатьох чинників — спадковості, способу життя, захоплення спортом чи шкідливими звичками. Те, який шлях стане визначальним для людини, є її власним вибором. Потрібно, щоб кожен усвідомлював: життя не повторюється, і здоров’я варто зберігати або навіть примножувати в молодості, щоб у похилому віці не стати заручником того способу життя, який вів декількома десятиліттями раніше.

Було проведено також індивідуальні бесіди з молоддю з метою визначення основних проблем та надання інформаційно-правової допомоги для їх вирішення.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Досудова доповідь

З особами, які засуджені без позбавлення або обмеження волі, з метою профілактики злочинності проведено семінар "Досудова доповідь".

9 жовтня 2017 року проведено спільний семінар Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова і Шевченківським районним сектором Харківського міського відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції на тему: «Досудова доповідь – справедливе рішення суду».

Під час семінару було розглянуто законодавчі умови для реалізації досудової пробації, повноваження персоналу органів пробації, визначені Законом “Про пробацію" та Кримінальним процесуальним кодексом України. Законодавцем визначено, що досудова доповідь – це формалізована інформація, що характеризує обвинуваченого, з метою прийняття судом рішення про міру його відповідальності.

Досудова доповідь потрібна суду для того, щоб суддя мав можливість винести справедливий вирок, отримавши інформацію не лише про неправомірний вчинок, але й додаткову інформацію про особу, яка підозрюється у його вчиненні, дізнатися про обставини її життя, які могли стати причиною злочину, а також про заходи, які пропонує орган пробації для усунення таких обставин.

Досудова доповідь приймається судом до уваги. Було звернено особливу увагу, що досудова доповідь не може використовуватися у кримінальному провадженні як доказ винуватості (або невинуватості) обвинуваченого у вчиненні злочину.

Для підготовки досудової доповіді працівник пробації має право спілкуватися з найближчим оточенням обвинуваченого (рідні, друзі, колеги, інші особи, які знайомі з ним), а також отримувати інформацію з інших джерел — матеріалів кримінального провадження, місця роботи або навчання, проживання тощо.

Інформація, надана для підготовки досудової доповіді, захищається законом. З нею може ознайомитися лише обмежене коло осіб: працівник пробації, суддя, прокурор, захисник та потерпілий.

Статистика за 8 місяців 2017 року органами пробації на виконання відповідних ухвал суду підготовлено 10,7 тис. доповідей. На підставі проведеної оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, яка проводиться за новим інструментом оцінки, щодо 7846 обвинувачених (73 % підготовлених досудових доповідей) уповноваженими органами з питань пробації зроблено висновок про можливість виправлення правопорушника без позбавлення або обмеження волі.

Записів з 1 по 2Всього: 2