Київський р-н

Профілактика хуліганства серед молоді

Чергова бесіда з підобліковими особами відбулася на базі Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області із залученням фахівців Центру соціальних служб Київського району м. Харкова.

Цього разу присутні обговорили тему «Профілактика хуліганства серед молоді», яка сьогодні є дуже актуальною і тому потребує уваги широкого кола суспільства. Саме хуліганство є одним із лідерів правопорушень серед молоді, йдучи поряд із такими негативними явищами, як крадіжки, шахрайство та розповсюдження наркотичних речовин.

Досить часто причинами, які штовхають підростаюче покоління на хибний шлях, є пошук нових емоцій, прагнення бути крутим серед однолітків, відсутність належного матеріального забезпечення сім'ї, бажання придбати якусь дорогу річ (мобільний телефон останньої моделі, фірмовий одяг та ін.). Разом з тим, корінь цієї проблеми лежить у відсутності належного сімейного виховання, недостатній увазі з боку дорослих і обмеженому спілкуванні в родині.

В обговоренні взяли участь працівники Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області, фахівці Центру соціальних служб Київського району м. Харкова і підоблікові особи, які мають умовне засудження або нещодавно звільнилися з місць позбавлення волі.

В ході профілактичної бесіди підоблікові особи також ознайомилися з переліком послуг, які вони можуть отримати на базі центру соціальних служб, серед яких безкоштовна консультація юриста, психологічна підтримка, сприяння в отриманні натуральної допомоги від благодійних організацій (одяг, взуття, засоби гігієни, продукти харчування) та ін.

Центр соціальних служб Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Київському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області за продуктивну співпрацю, високий рівень професійності та щире прагнення донести корисну і актуальну інформацію до підростаючого покоління.  

Київський р-н

Мандрівка від відпочинку до навчання

Напередодні початку нового навчального року малеча Київського району міста Харкова взяла участь у творчому он-лайн конкурсі з нагоди Дня знань.

Загальноміський захід «Мандрівка від відпочинку до навчання» був організований і проведений Харківським міським центром соціальних служб «Довіра», за підтримки Департаменту соціальної політики Харківської міської ради. У ньому взяли участь діти віком від семи до сімнадцяти років із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, які проживають на території міста Харкова. Для участі у заході, який проходив з 25 до 31 серпня, всі бажаючі спочатку заповнили електронну заявку, а потім пройшли три етапи творчого конкурсу на платформі соціальної мережі «Фейсбук».

Під час проходження першого етапу кожен учасник надіслав до Центру соціальних служб декілька яскравих фотографій та коротку історію про літні пригоди, активний відпочинок чи цікавий випадок із власного життя або всієї родини. Не жаліючи емоцій та яскравих барв, діти із щирим захопленням розповідали про те, як провели літо, що нового дізналися і де вдалося побувати на канікулах. Дитяча відвертість та безтурботність з легкістю передавалися через монітор комп’ютеру, даруючи свою ніжність і тепло навіть на великій відстані.

Другим етапом творчого конкурсу була пізнавальна вікторина. В період з 26 по 28 серпня активна дітвора відповідала на різні питання, які публікувались на офіційній сторінці Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» в мережі «Фейсбук». Для участі в третьому етапі конкурсу необхідно було надіслати фото дитини-учасника з творчим доробком на спеціальну тематику майстер-класу. З цим завданням дітвора також справилася на «відмінно», порадувавши організаторів своєю креативністю і неабияким почуттям гумору.

Варто зазначити, що подібні заходи допомагають дітям проявити творчі здібності, знання, кмітливість, а для дорослих вони є ще одним приводом відчути справжню гордість за свого сина чи доньку. Загальноміський захід «Мандрівка від відпочинку до навчання» зібрав в єдину команду талановитих і активних дітей, які прагнуть постійного розвитку і самовдосконалення, незважаючи на будь-які життєві обставини.

Творчий конкурс, присвячений початку нового навчального року, був проведений у форматі он-лайн із дотриманням усіх вимого карантину, запровадженого у зв’язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19. Всі етапи заходу проходили дистанційно, на платформі соціальної мережі «Фейсбук», повністю виключивши можливість контакту між його учасниками і організаторами.

Центр соціальних служб Київського району м. Харкова щиро дякує організаторам і всім учасникам творчого заходу, яким спільними зусиллями вдалося навіть у форматі он-лайн створити невимушену атмосферу справжнього дитячого свята. Всім школярам у новому навчальному році бажаємо бути сміливими, активними, допитливими і наполегливими у досягненні поставленої мети. Нехай попри всі негаразди і труднощі, ваша жага до нових знань ніколи не згасає, а очікуваний результат завжди радує вас і ваших рідних.

Київський р-н

Цікавий світ спорту для активних підлітків

     Спортивний захід для дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, пройшов на території парку ім. Горького.

    Протягом трьох днів підлітки віком від десяти до шістнадцяти років змагалися у різних видах спортивних занять, насолоджуючись відпочинком на свіжому повітрі. Кожного дня організатори заходу – громадська організація «Возлюби» та молодіжний територіальний клуб «Соколи» ділили всіх учасників на окремі команди і роздавали нові завдання.

     В перший день спортивного фестивалю діти прийняли участь в декількох естафетах, продемонструвавши свої вміння зі швидкого бігу, уваги і кмітливості. На другий день активна дітвора спочатку зіграла у футбол, а потім поринула у цікавий світ квесту, продемонструвавши неабияку сміливість і вміння поводити себе у командній грі.

      Третього дня всі учасники заходу долучилися до рухливої гри зі стрічками, головне правило якої – забрати дві стрічки у гравця із команди суперника і при цьому не дозволити йому забрати власні. Після цього всі присутні зіграли ще один товариський матч у футбол, подарувавши один одному море позитивних емоцій і справжнього драйву.

     «В цьому році, нажаль, нам не вдалося організувати дитячий табір денного перебування, але ми раді і такій можливості послугувати дітям. Наше головне завдання – показати молоді, що життя цікаве і захоплююче без алкоголю, наркотиків, соціальних мереж та інших шкідливих звичок, якими сьогодні вражена більша частина підлітків і дітей», – ділиться волонтер громадської організації «Возлюби», Олександр Ніколаєнко. –  «Багато підлітків які були у нас на заході живуть у складних умовах і ми хочемо дати альтернативу таким дітям. Альтернативу спілкування і проводження вільного часу. Ми завжди готові бути їхніми друзями і намагаємося створити для них атмосферу любові і взаємоповаги, стараючись мотивувати їх розвиватися, навчатися, поважати батьків, поважати інших дітей».

      Участь у дитячому спортивному заході була безкоштовною. Кожного дня дітвора отримувала в подарунок солодощі і напої від організаторів, а для підйому бойового духу і спортивного азарту – заохочувальні призи. По закінченню фестивалю його організатори роздали всім присутнім флаєри з інформацією про себе і запросили на відкриття нового сезону клубу «Соколи».

   Дитячий спортивний захід було проведено з дотриманням усіх вимог карантину, запровадженого у зв'язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19. Всі учасники  та організатори фестивалю дотримувались необхідної дистанції і викристовували спеціальні дезинфікуючі засоби – захисні маски і дезінфектори для рук.

     Центр соціальних служб Київського району м. Харкова щиро дякує організаторам спортивного фестивалю – громадській організації «Возлюби» та молодіжному територіальному клубу «Соколи» за цікавий захід, який допоміг дітям продемонструвати свої спортивні навики, укріпити здоров’я і зарядитися позитивною енергією для подальших досягнень у житті.

Київський р-н

Благодійна допомога

Сім'ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району м. Харкова, отримали чергову гуманітарну допомогу.

     Цього разу продуктові набори від Благодійного фонду «Карітас-Спес Харків» були надані сім'ям, де є діти або батьки з інвалідністю, переселенці з Луганської та Донецької областей, одинокі матері, а також багатодітні родини. Загалом вдалося охопити десять сімей, в яких виховується двадцять неповнолітніх дітей.

     Надання гуманітарної допомоги сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах, здійснено за сприяння Центр соціальних служб Київського району м. Харкова і активної участі Благодійної організації «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна», з яким тісно співпрацює  Центр уже другий рік поспіль.

     До гуманітарних наборів ввійшли такі необхідні продукти, як макарони, декілька видів круп, соняшникова олія, борошно, солодощі, чай. Також всі сім'ї отримали захисні маски та антисептики для рук на всіх членів родин.

     «Надання гуманітарної допомоги сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах – це один із пріоритетних напрямків діяльності нашого фонду, але основним є допомога дітям, які опинились в кризовій ситуації», – зазначив керівник благодійної організації «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» - Руслан Лавлінський.

     Центр соціальних служб Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Благодійному фонду «Карітас-Спес Харків» і Благодійній організації «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» за проявлену увагу, чуйність, теплі побажання і надану допомогу сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

На кону стоїть найголовніше – нове життя

Ця дещо сумна, непередбачувана і водночас щаслива історія почалася з телефонного дзвінка лікаря Харківського міського пологового будинку №3.

До Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова зателефонував завідуючий пологовим відділенням, який повідомив, що у них знаходиться жінка, яка вже другий день має чіткий намір відмовитися від новонародженої дитини. Породілля – двадцятичотирирічна Олена (ім’я змінено з етичних міркувань), проживає в Київському районі міста Харкова, але родом вона із сусідньої області.

Отримавши таку «новину» працівники Центру зрозуміли, що потрібно екстрене втручання у ситуацію і розпочали масштабну роботу з метою кардинально змінити рішення молодої мами і залишити дитину на виховання у повноцінній сім'ї. Під час відвідування жінки фахівцями Центру стало зрозуміло – вона не хоче залишати маля напризволяще. Про це свідчили її позитивні емоції від спілкування з новонародженою донечкою, а також щире бажання кормити її грудним молоком з першого дня життя.

В ході розмови молода мама висловила побоювання, що не зможе сама виростити і виховати дитину, а її найближчі родичі навіть не знають, що вона стала матір’ю. Також жінка не захотіла дати номер телефону своїх батьків, тому що боїться їхньої реакції на дану ситуацію. З її слів було зрозуміло, що особисто вона не має наміру відмовлятися від дитини, але таке рішення прийняв біологічний батько новонародженої і вона не має іншого виходу, як погодитися із ним.

Почувши таку звістку, директор Центру відразу склала план із пошуку рідних молодої мами, адже тепер все залежало від них – чи підтримають вони свою доньку у такій ситуації, чи навпаки, дозволять зробити чи не найбільшу помилку у житті. Через своїх колег з іншої області України фахівцям ЦСССДМ Київського району м. Харкова вдалося вийти на контакт з батьками Олени. В ході телефонної розмови вони повідомили, що надзвичайно раді такій новині, хоча і дуже приголомшені, адже до цієї хвилини навіть не знали про вагітність своєї доньки.

За сприяння фахівців Центру між молодою мамою і її рідними відбулася телефонна розмова, під час якої мати і батько дівчини запевнили, що вона у цьому світі не одна і вони з радістю допоможуть їй і своїй онуці. Тим паче, що вона у них перша і поки що єдина. Біологічний батько новонародженої дівчинки, який спочатку мав намір відмовитися від неї, змінив своє рішення. Після проведеної роботи фахівцями Центру він офіційно встановив батьківство і активно допомагав у оформленні всіх необхідних документів при народженні дитини.

Варто зазначити, що всі ці події розвивалися досить стрімко – від першого дзвінка лікаря і до виписки з пологового будинку пройшла лише одна доба. За цей час фахівці Центру встигли не тільки надати необхідні консультації і організувати отримання гуманітарної допомоги від благодійних організацій, а й зробити неможливе – повністю змінити долю двох людей – молодої матері і новонародженої дівчинки.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова підключив до співпраці Благодійний фонд «Центр допомоги вагітним» і Благодійну організацію «Благодійний фонд «Заради життя», які надали необхідну гуманітарну допомогу молодій родині. Дитяча коляска, іграшки, засоби гігієни, дитяче харчування і одяг – все це вона отримала безкоштовно і від щирого серця тих, хто вже не один рік допомагає сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Після виписки із пологового будинку молода матуся зі своєю донечкою повернулися у рідні краї, де мешкають батьки жінки. Забирати їх з Харкова приїхала рідна сестра Олени зі своїм чоловіком, які поки що не мають власних дітей, тому народженню племінниці були раді від усього серця.

     Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність медичному персоналу Харківського міського пологового будинку №3, Благодійному фонду «Центр допомоги вагітним» і Благодійній організації «Благодійний фонд «Заради життя» за оперативність, проявлену увагу і надану допомогу. Це саме той випадок, коли ціль дійсно виправдовує затрачені сили: моральні, фізичні і матеріальні, адже на кону стоїть найголовніше – нове життя.

 

Записів з 1 по 5Всього: 5