"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Весняний настрій та щирі подарунки для мам

Малеча Київського району міста Харкова отримала чергову порцію життєвої енергії та яскравого позитиву, відвідавши цікаві заходи, які організувала і провела Благодійна організація «Деполь Україна».

Весна – одна із найулюбленіших і найбажаніших пір року, адже саме весною кожному із нас хочеться кардинальних змін та нових відкриттів. Для когось весна – це натхнення та стимул до рішучих дій, для декого – час закоханості та романтики, а інші мріють про смачний і незабутній відпочинок на природі. Але в будь-якому разі весняна пора пробуджує в нас щирі почуття та емоції, які наповнюють наше життя яскравими і насиченими барвами після зимового відпочинку.

Саме прихід весни став приводом для зустрічі дітвори в бібліотеці Дитячо-юнацької спортивної школи №4, яку провела Благодійна організація «Деполь Україна»Вже вкотре в її стінах лунає веселий сміх та цікаві історії, якими малеча із задоволенням ділиться один з одним. Темою першого весняного заняття став Міжнародний день котів, який у всьому світі відзначається 1 березня. Цього дня власники пухнастих створінь традиційно пригощають своїх улюбленців різноманітними ласощами та величезною порцією уваги.

А яка весна без святкування Міжнародного жіночого дня? З цим погодилися і маленькі жителі Київського району, які власноруч змайстрували вітальні листівки для своїх мам. Яскравий папір, ножиці, клей, щире бажання та зовсім небагато часу – і подарунки готові. Хлопчики та дівчатка із натхненням вирізали, клеїли та прикрашали творчі доробки, вкладаючи в них не лише свою майстерність, а й душевне тепло.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Благодійній організації «Деполь Україна» за проявлену увагу та небайдужість до дітей, сім’ї яких оперебувають в складних життєвих обставинах.

Нагадуємо, що заходи для дітей на базі Благодійної організації «Деполь Україна» проходять щотижня, у вівторок та п’ятницю, з 15:00 до 17:00 у приміщенні Дитячо-юнацької спортивної школи №4 (бібліотека на другому поверсі), яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Героїв Праці, буд. 12Г.

Київський р-н

«Успішний я – успішна моя дитина»

Актуальні питання, корисні поради та цікаві книги – в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулася чергова зустріч групи самопомочі «Успішний я – успішна моя дитина».

В заході прийняли участь батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, а також потенційні батьки-вихователі, які хочуть створити Дитячий будинок сімейного типу. Цього разу присутні обговорили декілька актуальних тем, а саме:

  • Нова українська школа (з чого вона складається, які існують вимоги, нові форми та методи роботи з першокласниками). Як пристосувати режим дня дитини, щоб вона почувала себе комфортно у школі, чому навчати та на що звернути увагу в першу чергу;
  • Оформлення для 14-річних вихованців ID-карток, постановка на квартирний облік тих, кому виповнилося 16 років;
  • Де закінчується «державна дитина» і починається «своя»;
  • Що таке ресурсність, як її виміряти? Колесо балансу і його застосування у повсякденному житті, щоб не вигорати.

В ході спілкування присутні також обговорили питання ефективності соціального супроводу сімей, які взяли на виховання дітей. З метою закріплення отриманих теоретичних знань на практиці до роботи групи були залучені і студенти першого курсу факультету соціальної роботи Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, які проходять практику на базі Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги».

Традиційно учасники групи самопомочі ознайомилися з черговою дитячою книгою-новинкою. Цього разу нею стала історія Джеймса Боуена «Вуличний кіт на ім’я Боб», в якій розповідається про рудого кота, який не лише врятував, а й кардинально змінив життя безпритульного музиканта.

Нагадуємо, що зустрічі групи самопомочі в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова проходять щомісяця за участі представників з усіх районів Харківської області.

Київський р-н

Клуб для активних підлітків

Мріяти – це не тільки романтично, а й дуже корисно. Цей факт вкотре підтвердила активна молодь міста Харкова, яка зібралася в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району на перше засідання тематичного клубу, присвячене підлітковим мріям.

 Кожен із нас, незалежно від віку, професії та життєвих уподобань, час від часу полюбляє поринути у царство солодких мрій та бажань. І не важливо скільки нам зараз років – десять, тридцять чи п’ятдесят – мріяти не можна заборонити ніколи і нікому. Мрії несуть в собі особливу енергію, і те, як ми будемо використовувати її в значній мірі впливає на наше майбутнє. Якщо правильно підійти до цієї справи, мрії обов’язково принесуть користь мрійнику і змінять його життя в кращий бік. А ще для цього необхідно не лише позитивно мислити, а й реалізовувати задумане на практиці.

Благодійний фонд «Возлюби» та молодіжний територіальний клуб «Соколи» підготували та провели цікавий захід для підлітків, під час якого всі присутні отримали чудову нагоду проявити себе, поділитися власними думками, мріями та планами на майбутнє. Ведучі засідання клубу запалили публіку своїм азартом і харизмою, зробивши атмосферу в залі простою та комфортною для спілкування.

Учасники клубу, серед яких були як дівчата, так і хлопці віком від 12 до 15 років, отримали змогу не лише дізнатися відповідь на актуальні питання, а й відволіктися від звичайних буднів. Цікаві ігри та різноманітні  перевтілення допомогли підліткам висловити власний погляд на ту чи іншу ситуацію, а також підняли настрій усім присутнім.

Молодіжний територіальний клуб «Соколи» був заснований у Харкові в 2015 році для підлітків 12 – 16 років завдяки співпраці з Благодійним фондом «Возлюби». Спочатку всі учасники клубу були переселенцями із зони проведення антитерористичної операції – Донецької та Луганської областей, але з часом до нього влилися і місцеві підлітки.

Як стверджує одна із організаторів клубу, Анастасія Мосіна, серед головних цілей його діяльності є створення для підлітків атмосфери взаєморозуміння та поваги, залучення їх до участі у різних соціальних проектах, розвиток духовних і моральних цінностей, а також сприяння створенню дружніх відносин серед молоді на спільних інтересах і підтримці.

Наступне засідання клубу для підлітків на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбудеться в четвер, 14 березня, о 16:00. Вхід вільний. 

Київський р-н

Зручний формат спілкування для молоді та дорослих

На базі районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області відбулася чергова профілактична бесіда з підобліковими особами молодіжного віку, до якої залучилися і фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова.

Причиною правопорушень серед підлітків найчастіше є те, що вони не усвідомлюють всю серйозність незаконних дій і вважають їх небезпечною і захоплюючою грою. Підліткові правопорушення можуть бути різними, починаючи від незначної крадіжки чи хуліганства і закінчуючи більш тяжкими злочинами, а отже і покарання за них варіюються від умовного засудження до серйозного терміну з відбуванням у колонії.

Профілактичні бесіди з підлітками, які отримали умовний термін за ті чи інші правопорушення, мають на меті запобігти повторенню подібної ситуації у майбутньому. Також вони допомагають зорієнтувати сучасну молодь на правильний життєвий шлях, знайти себе у роботі, улюбленому хобі, різноманітних інтересах.

Формат проведення бесіди «питання-відповідь» залишився незмінним, що дало змогу всім бажаючим прийняти участь у обговоренні таких актуальних проблем, як працевлаштування молоді, налагодження соціальних зв’язків із суспільством, реалізація себе та своїх здібностей у сучасному світі, взаємовідносини з близькими людьми та у робочому колективі. Під час групової бесіди особам, що перебувають на обліку Київського районного сектору, також було роз’яснено щодо послуг, які надає Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

На заході особи молодіжного віку мають змогу отримати безкоштовну юридичну чи психологічну консультацію. Якщо у них є діти чи їхні сім'ї перебувають у складних життєвих обставинах, працівники Центру можуть взяти родину під соціальний супровід, сприяти отриманню посильної гуманітарної допомоги одягом, взуттям, продуктами харчування, а також допомогти в організації культурно-освітнього дозвілля сім’ї.

Вже вкотре представники Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова впевнилися, що зустрічі у такому форматі мають максимальну користь для обох сторін. Дорослим вони допомагають краще зрозуміти прагнення і бажання молодого покоління, а молоді – знайти відповіді на важливі питання і впевнитися, що їм завжди є куди звернутися за допомогою.

Київський р-н

Логічно мислити, вільно спілкуватися та творити від щирого серця

Маленькі мешканці Київського району міста Харкова прийняли участь у заходах, які організувала і провела Благодійна організація «Деполь Україна».

Кожного дня ми стикаємося з великою кількістю різноманітних життєвих питань, вирішення яких потребує від нас здібностей до логічного мислення. Логіка як уміння думати і розмірковувати послідовно і без протиріч, необхідна нам в багатьох ситуаціях, починаючи від звичайних покупок у магазині і закінчуючи прийняттям важливих рішень на роботі чи в особистому житті.

Саме цій темі – розвитку логічного мислення у дітей, було присвячене чергове заняття, яке організувала Благодійна організація «Деполь Україна». Як і раніше, у приміщенні бібліотеки Дитячо-юнацької спортивної школи №4 зібралися дітлахи у віці від восьми до тринадцяти років, які проживають на території Київського району м. Харкова. Під час заходу, який провела керівник напрямку роботи з дітьми із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, Благодійної організації Олена Тремба, присутні не лише отримали необхідні теоретичні знання, а й закріпили їх на практиці, поспілкувавшись з однолітками у неформальній обстановці.

День рідної мови, а саме під такою назвою пройшло друге заняття на базі благодійної організації, було присвячене вивченню української мови та її незмінних традицій. Після того, як діти отримали необхідні теоретичні знання, організатори заходу запропонували їм освоїти досить популярну техніку рукоділля – квілінг.

Назва цього виду творчості походить з англійської мови і дослівно перекладається як «пташине перо». Техніка квілінгу включає в себе мистецтво створення пласких чи об’ємних композицій із скручених у спіральки довгих та вузьких смужок паперу. Завдяки допомозі та слушним порадам Олени Тремби, діти змайстрували яскравого метелика. Для цього їм знадобилося зовсім небагато часу, адже у колективній роботі головним є творче натхнення та бажання всіх його учасників досягти спільної мети.

Поєднання корисної теорії та цікавих практичних занять творчого характеру стало доброю традицією Благодійної організації «Деполь Україна», яка не один рік піклується про розвиток та організацію культурно-освітнього дозвілля маленьких мешканців нашого міста. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова вкотре висловлює глибоку вдячність Благодійної організації «Деполь Україна» за плідну співпрацю і нагадує:

Заняття для дітей віком від восьми до тринадцяти років проходять щотижня, у вівторок та п’ятницю, з 15:00 до 17:00 у приміщенні Дитячо-юнацької спортивної школи №4 (бібліотека на другому поверсі), яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Героїв Праці, буд. 12В.

Київський р-н

В очікуванні дитини: майбутні мами отримали необхідні знання

В Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова при підтримці Благодійної організації «Благодійний фонд «Заради життя» пройшов черговий семінар для вагітних жінок на тему «Перейми».

Кожна майбутня мама перед пологами із замиранням серця і тривогою чекає початку переймів, а особливо, якщо це перша вагітність. В такому випадку дуже корисно дізнатися якомога більше необхідної інформації, старанно підготуватися та спокійно чекати настання важливого моменту – народження довгожданої дитини.

Цей захід став третім у циклі навчального курсу «Підготовка до пологів», який проводить системний сімейний психотерапевт, перинатальний психолог, доула Марія Герасимюк. Семінар пройшов у дружній та теплій атмосфері, що дозволило всім присутнім швидко налаштуватися на вільний та цікавий діалог.

Під час семінару майбутні мами обговорили та отримали відповідь на ряд актуальних питань. Так, присутні дізналися, що таке перейми та як зрозуміти, що пологи вже почалися, як правильно та своєчасно підготуватися до пологів і коли необхідно їхати до пологового будинку. Також майбутні мами поспілкувалися між собою, поділилися власними думками та емоціями з іншими.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Благодійній організації «Благодійний фонд «Заради життя» за співпрацю та допомогу родинам, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Арт-терапія: від цікавої теорії до корисної практики

Сучасна арт-терапія включає в себе різні сфери діяльності людини і містить у своєму арсеналі багато технік та методів, завдяки яким спеціалісти мають змогу отримати максимальні результати у вирішенні психологічних питань.

15 – 17 лютого на базі Української інженерно-педагогічної академії пройшла XVI Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Простір арт-терапії: мінливість і стабільність – пошуки балансу», на яку були запрошені практичні психологи з різних областей України. У заході також брала участь провідний психолог Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова, голова секції системної сімейної психотерапії Української спілки психологів Олена Нурєєва.

Міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція проходить щороку у різних містах України. Цього разу вона зібрала під одним дахом близько трьохсот учасників, які охоче спілкувалися між собою, обмінювалися контактами, ліпили, танцювали, вели дискусію та прийняли участь у театральному дійстві. Протягом трьох днів її учасники обговорили ряд важливих питань, провели тематичні майстер-класи, а також переглянули виступ плейбек-театру «Живе дзеркало».

В перший день заходу були розглянуті наступні теми:

  • Психоосвіта в системі сучасної психотерапії;
  • Арт-терапевтична асоціація: музикотерапія – психологія, терапія, наука, творчість;
  • Застосування елементів арт-терапії для адаптації дітей до умов закладу освіти;
  • Арт-терапія в системі комплексного лікування та реабілітації психогенних наслідків бойового стресу;
  • Метод парсипативного відео в контексті арт-терапії;
  • Арт-терапевтичні методи роботи з особами, що опинилися в складних соціальних ситуаціях.

Другий день конференції був присвячений проведенню майстер-класів. Трансформаційна кінотерапія, гармонізуюче коло арт-простору, маскотерапія у роботі з архетипом Персони, метафоричні картки в системі сімейної психотерапії – це лише частина тих цікавих та пізнавальних практичних занять, в яких мали змогу прийняти участь всі бажаючі. Третій, заключний день заходу, пройшов у форматі лабораторії, що дало можливість активним учасникам конференції продемонструвати свої навички на практиці.

На думку Олени Нурєєвої, подібні заходи допомагають не тільки краще зрозуміти сучасний стан теорії, а й дізнатися про особливості та новинки практики арт-терапевтичної допомоги особистості у вирішенні життєвих проблем та пошуку внутрішніх ресурсів особистісного зростання.

Київський р-н

Перейми: все, що необхідно знати майбутній мамі

22 лютого на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова при підтримці Благодійної організації «Благодійний фонд «Заради життя» відбудеться черговий семінар для вагітних жінок на тему «Перейми».

Народження дитини – це завжди цікавий, інтригуючий та дуже важливий момент у житті кожної жінки, але до пологів необхідно правильно та своєчасно підготуватися: регулярно проходити медичне обстеження, відвідувати жіночу консультацію, запастися всім необхідним для мами та малюка в перші дні життя.

Допомогти у підготовці до майбутніх пологів, надати важливі поради та відповісти на всі питання, які пов’язані з народженням та доглядом за малюком із задоволенням погодилася системний сімейний психотерапевт, перинатальний психолог, доула Марія Герасимюк, яка має багаторічний досвід у цій справі і охоче ділиться ним з іншими жінками.

Цей захід стане третім у циклі навчального курсу «Підготовка до пологів», під час якого присутні матимуть змогу обговорити наступні питання:

1. Перейми – що це таке?

2. Як зрозуміти, що пологи розпочалися?

3. Коли необхідно їхати до пологового будинку?

4. Три фази переймів і поведінка в них.

5. Методи обезболювання при пологах: дихання, масаж, тепла вода. 

Семінар відбудеться 22 лютого з 14:00 до 16:00, на базі ЦСССДМ Київського району м. Харкова, за адресою: вул. Алчевських, 5, приміщення актового залу.

Запрошуємо всіх бажаючих прийняти участь.

Попередній запис за телефоном: +38 (066)-936-95-31 – Марія.

Вхід вільний.

Київський р-н

День спонтанного проявлення доброти

Добро – це одне із найважливіших якостей людського характеру, яке приносить користь тим, хто його дарує і тим, хто отримує. Даруючи добро іншим, кожен із нас відчуває неймовірне задоволення, яким хочеться поділитися зі всім світом.

Саме такі відчуття наповнили атмосферу у приміщенні бібліотеки Дитячо-юнацької спортивної школи №4, в якій зібралася весела та безтурботна дітвора. Черговий захід від Благодійної організації «Деполь Україна», який пройшов 15 лютого, був присвячений відразу двом темам: одному із найбільших християнських свят – Стрітенню та Дню спонтанного проявлення доброти. У ньому прийняли участь керівник напрямку роботи з дітьми із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, БО «Деполь Україна» Олена Тремба та діти від восьми до тринадцяти років, які проживають на території Київського району м. Харкова.

Присутні обговорили історію зародження великого церковного свята та його незмінні традиції, що збереглися до наших часів. Також діти дізналися про головні принципи проявлення доброти та безкорисливості, чому необхідно бути чуйними людьми та уважно ставитися до оточуючих. Вони приводили наглядні приклади проявлення доброти із власного життя, ставили цікаві питання, а потім власними руками змайстрували творчі вироби і прикрасили ними приміщення бібліотеки. Тоненькі гілочки з дерева діти обплели різнокольоровими нитками: синіми, червоними, зеленими, білими, жовтими, блакитними. Завдяки цьому, звичайне сіре дерево водночас стало різнобарвним та яскравим, ще більше піднявше настрій усім присутнім.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює глибоку вдячність Благодійній організації «Деполь Україна» за співпрацю та цікаві заходи, які дають змогу наповнити життя дітей, родини яких, перебувають у складних життєвих обставинах, яскравими фарбами та позитивними емоціями.

 Заходи для дітей на базі Благодійної організації «Деполь Україна» проходять щотижня, у вівторок та п’ятницю, з 15:00 до 17:00  у приміщенні Дитячо-юнацької спортивної школи №4 (бібліотека на другому поверсі), яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Героїв Праці, буд. 12Г.

Київський р-н

Творити добро – це не тільки просто, а й приємно!

15 лютого Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова прийняв участь у наданні благодійної допомоги підопічній родині, в якій виховується хлопчик з тяжкою формою дитячого церебрального паралічу.

Крісло колісне (коляска) КДР було придбане завдяки допомозі Харківського офісу SoftServe та Благодійної організації «Благодійного фонду «Карітас Харків», яким вдалося зібрати необхідні кошти та придбати дитячу коляску за індивідуальним замовленням.

За словами представників Благодійної організації «Благодійний фонд «Карітас Харків», такого крісла дитині з особливими потребами вистачить приблизно на п’ять років. Воно включає в себе всі необхідні зручності: багажний відділ-сумку, зручне регулювання висоти підніжки і всіх поручнів, комфортний підголівник, надійні ремні фіксації, високі міцні колеса та навіть дощовик.

Тринадцятирічний хлопчик, не зважаючи на свій тяжкий фізичний стан, був дуже радий гостям і довгоочікуваному подарунку. Мама підлітка радо зустріла гостей, не приховуючи щирих емоцій на обличчі, адже її старший син вже виріс із старої коляски і останнім часом йому було не дуже зручно в ній знаходитися.

А ще цього дня мама хлопчика відзначає свій ювілей – їй сьогодні виповнилося тридцять п’ять років. Під час розмови з гостями вона зазначила, що найдорожчим подарунком для неї стало дитяче крісло, на придбання якого у родині не має достатніх коштів. Також вона зазначила, що її старший син дуже любить гуляти на свіжому повітрі, а тепер він це зможе робити набагато частіше – в новому кріслі він почуває себе комфортно та впевнено.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює глибоку вдячність Харківському офісу SoftServe та Благодійній організації «Благодійний фонд «Карітас Харків» за надану допомогу та проявлену доброту.

Записів з 1 по 10Всього: 15