Корисні посилання

Архів

Київський р-н

Загальноміська акція проти насильства

У вівторок, 28 листопада, фахівці відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» взяли участь у заході з нагоди Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства».

Головна мета проведення загальноміської акції полягає у тому, щоб привернути увагу суспільства до проблеми насильства, а також спонукати кожного представника громади до профілактики та боротьби з цим негативним явищем.

Близько дванадцятої години дня учасники заходу взяли участь у тематичній ході від приміщення Центру допомоги врятованим, який знаходиться неподалік станції метрополітену «Університет», до будівлі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка. Після цього вони почали роздавати перехожим роздатковий матеріал, присвячений профілактиці та боротьбі з домашнім та гендерно зумовленим насильством.

У загальноміському заході з нагоди Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» також взяли участь представники районних Відділів соціальної роботи м. Харкова, Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», Центру допомоги врятованим, дружнього до жінок та дівчат простору «Вільна», Харківського районного управління поліції №1 Головного управління національної поліції в Харківській області та ін.

Останнім часом проблема насильства набула величезних масштабів, тому робота у цьому напрямку повинна проводитися регулярно і з залученням всіх необхідних інструментів. Саме на цьому акцентують увагу організатори та учасники загальноміської акції. Фахівці Відділу майже щодня стикаються з проблемою насильства у роботі з сім’ями та особами, надаючи необхідні соціальні послуги тим, хто цього потребує. На їхню думку, проведення подібних заходів на рівні місцевої громади допоможе залучити якомога більше її представників до підняття та вирішення питання, що пов’язане з боротьбою будь-яких проявів насильства у сучасному суспільстві.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Дитячі малюнки для захисників України

Під час чергового творчого заняття активна малеча Київського району міста Харкова намалювала малюнки для військовослужбовців Збройних Сил України.

Творчі заняття для дітей віком від п’яти до дванадцяти років із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, проходять кожну п’ятницю, у приміщенні відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Минулої п’ятниці, а саме 17 листопада, діти вирішили підтримати Збройні Сили України яскравими тематичними малюнками з патріотичними гаслами. В своїх творчих доробках діти зобразили мужніх котиків, сміливих драконів, синьо-жовті серця, голубів-миротворців, прапор України та ін. Таким чином діти висловили свою любов і підтримку до тих, хто захищає нашу країну від ворога, вклавши в свої роботи не лише власну майстерність, а й щирі почуття.

На таких заходах малеча має змогу продемонструвати свої творчі здібності та набути нових навичок у колі друзів. Спільні заняття сприяють набуттю у дітей командного духу, а також допомагають їм розвивати комунікативні здібності і заводити нові знайомства.

Творчі заходи на базі Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» проходять на постійній основі, залучаючи до роботи у команді активну і творчу дітвору. Тепла і дружня атмосфера, яка панує кожного разу у залі, служить підтримкою і натхненням не лише для дітей, а й для їхніх батьків у такий нелегкий час.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Отримати статус УБД стало простіше: що змінилося?

Повномасштабна війна в Україні призвела до значного збільшення кількості учасників бойових дій, які мають право на отримання офіційного, визнаного на державному рівні статусу.

8 листопада 2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо спрощення процедури надання особам статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України».

Новий Закон забезпечує:

  • оперативне подання документів на розгляд комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій (УБД);
  • оперативне прийняття рішення щодо надання статусу учасника бойових дій.

Згідно з цим Законом громадяни, які мають право на статус учасника бойових дій, зокрема військовослужбовці Збройних Сил України (ЗСУ) або їх представники, мають право подати заяву в паперовій або електронній формі до комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій про бажання отримати відповідний статус.

До цієї заяви можна додати відомості, необхідні для надання статусу учасника бойових дій, а також, за наявності, копії відповідних документів, засвідчивши їх своїм підписом. У разі відсутності таких документів, вони, за заявою військовослужбовця, будуть витребовуватися в уповноваженого органу, особи у рамках міжвідомчої взаємодії суб’єктів владних повноважень протягом 5 календарних днів з дати надходження заяви.

Запитувані документи мають бути надані не пізніше ніж через 15 календарних днів з дати надходження запиту, або має бути повідомлена обґрунтована причина їх відсутності. Не пізніше ніж через 10 календарних днів після отримання відповідей на запити комісія з питань розгляду матеріалів про надання статусу учасника бойових дій приймає рішення про надання Захиснику чи Захисниці статусу учасника бойових дій. Аналогічну процедуру Закон передбачає і при отриманні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни або статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Прийнятий Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Мінна безпека дітей та дорослих

Активні бойові дії на території України і Харківського регіону зокрема спричинили появу великої кількості вибухонебезпечних предметів у самих різних місцях.

Як вберегти своє життя і життя близьких людей від потенційної небезпеки – вибуху мін, гранат та інших предметів, які можуть стати причиною травм чи навіть смерті? Відповідь на це питання для відвідувачів сайту підготував Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Шкода, якої можуть завдати вибухонебезпечні предмети, що з’явилися на території нашої країни внаслідок війни, досить часто є непоправною, тому варто взяти на замітку інформацію щодо поводження з ними.

Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу, але вони готові вибухнути будь-якої миті. Ні в якому разі не можна підбирати такі «трофеї». Знайдені предмети, навіть цілком безпечні на перший погляд – дитячі іграшки, гаджети, що лежать на землі, можуть бути замаскованими вибуховими пристроями.

Категорично заборонено:

  • наближатися до вибухонебезпечного предмета;
  • пересувати його або брати до рук;
  • розбирати, кидати, бити по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього будь-які предмети;
  • приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Маркування місця знаходження мін мають офіційні і неофіційні знаки. До офіційних знаків відносять зображення людського черепа з двома кістками та надписом «Обережно міни!» на українській та англійській мовах. Неофіційне маркування може бути у вигляді пов’язаної ганчірки на гілці дерева, акуратно складеної купи каміння, навмисно схрещених гілок, одягнутої банки на палиці та ін.

Потенційно небезпечними місцями, де значно підвищений ризик знаходження вибухонебезпечних предметів, є:

  • колишні місця розташування військових;
  • зайняті або покинуті військові об’єкти;
  • покинуті та зруйновані будівлі;
  • склади боєприпасів і бункери;
  • ліси та поля, що не використовуються;
  • вирви;
  • території навколо мостів;
  • водойми.

У разі мінного вибухового інциденту потрібно не рухатися і не падати на землю. Натомість слід сповістити про подію всіх навкруги, за можливості, ініціювати процедуру медичної евакуації та зателефонувати до Служби порятунку Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та швидкої медичної допомоги.

Для збереження власного здоров’я і життя слід остерігатися таких ознак:

  • видимі або частково видимі міни та вибухонебезпечні предмети;
  • вирви від вибухів;
  • залишені пакувальні матеріали від зброї;
  • переплетіння дроту або колючий дріт;
  • маркувальні знаки, стрічка, палиці;
  • останки людей або тварин;
  • будь-який тип попередження про мінну загрозу, як офіційний, так і не офіційний.

Якщо вам потрібно поїхати до незнайомої місцевості, перед виїздом слід детально спланувати поїздку, перевірити рівень заряду телефону, а також зібрати всю доступну інформацію про загрозу мін та інших боєприпасів на даній території.

Опинившись на мінному полі, необхідно дотримуватися наступних кроків:

  • зупинитися, озирнутися;
  • повідомити людям навкруги : «Міни!»;
  • залишатися на одному місці;
  • зателефонувати до ДСНС;
  • чекати на допомогу.

У випадку, якщо доступної допомоги немає, потрібно продумати маршрут до безпечного місця та повернутися назад по власним слідам. При досягненні безпечного місця, необхідно позначити ділянку, щоб попередити про небезпеку, а також зателефонувати до ДСНС.

Про будь які потенційно небезпечні знахідки обов’язково слід повідомляти рятувальників за телефоном:

«101» – Служба порятунку Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

«102» – Національна поліція України.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Осінній депресії – категоричне «ні»!

Осінь – прекрасна пора року, адже саме восени можна посмакувати багатьма улюбленими фруктами і овочами, прогулятися по золотавому листю, виїхати до лісу за грибами чи на прогулянку за місто.

Досить часто через щоденні турботи та проблеми ми не вміємо цінувати прекрасні миттєвості сьогодення. Навчитися отримувати задоволення від простих речей тут і зараз – це не просто навик, це справжня робота над собою, яка завжди приносить гарний результат.

Саме задоволення життям у повсякденності не лише піднімає настрій, а й допомагає позбутися такого неприємного явища, як депресія. Впоратися із сезонною хандрою і сказати осінній депресії категоричне «ні» допоможуть декілька дієвих порад психолога, які Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» зібрав для відвідувачів сайту.

Депресивний стан у багатьох із нас в осінню пору року у значній мірі обумовлений об’єктивними причинами, а саме:

  • нестачею вітаміну Д;
  • фізіологічними змінами в організмі;
  • підготовкою природи до зимового сну;
  • переважанням менш яскравих фарб у навколишньому середовищі.

Для того, щоб зменшити негативний вплив осінньої депресії на організм, достатньо робити зовсім прості речі.

1. Підтримуйте власну нервову систему різними, хай навіть зовсім маленькими задоволеннями. Побалуйте себе улюбленими смаколиками, прогуляйтеся на свіжому повітрі замість сидіння у квартирі, почитайте цікаву книгу у парку – подібні заняття відволікають від сумних думок і забезпечують додатковим зарядом позитиву.

2. Насичуйте навколишній простір яскравими фарбами. Додайте у свій повсякденний гардероб різнокольоровий одяг. Нехай в ньому переважають, червоні, жовті, зелені, фіолетові кольори замість традиційних сірих, чорних чи коричневих відтінків. Для цінителів екстравагантного стилю можна також прикрасити свій образ яскравою парасолькою, креативним головним убором чи взуттям.

3. Без нагальної потреби не вносьте кардинальні зміни у своє життя. Зміна роботи, місця проживання, розлучення з партнером – все це може спровокувати виникнення стресу і додати порцію негативу у повсякденність.

4. Харчуйтеся збалансовано, віддаючи перевагу натуральній і різноманітній їжі. Для досягнення бажаного результату необхідно зменшити кількість вживання вуглеводів і збільшити кількість білків та вітамінів. Обмежте свій щоденний раціон солодощами, кондитерськими виробами, продуктами з консервантами.

5. Збільшіть кількість природного світла. При нагоді гуляйте на вулиці у світлу частину доби, за можливості, працюйте на свіжому повітрі чи просто сидіть біля відкритого вікна.

6. Підтримуйте достатню кількість фізичного навантаження. Помірна фізична активність допомагає підвищити рівень життєвої енергії, поліпшує настрій та стан здоров’я в цілому. Не лінуйтеся робити щоденну зарядку, відвідувати спортзал чи басейн, або просто робити ранкову пробіжку. Подібні заходи допоможуть вам не тільки підтримувати тіло у належному стані, а й забезпечать гарний настрій і заряд позитиву на цілий день.

7. Дотримуйтеся режиму сну. Для гарного самопочуття намагайтеся якомога менше спати у світлу частину дня, обмежте себе у щоденному вживанні кави, лягайте спати в один і той же час. Бажано, щоб нічний сон займав у вас проміжок з 23:00 до 07:00 години – цього часу цілком достатньо для повноцінного відновлення організму після активного дня.

І наостанок хочеться наголосити: будь-яка пора року, в тому числі і осінь – це частинка нашого з вами життя, тож намагайтеся прожити її максимально яскраво, насичено і з користю для себе та оточуючих.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Як захистити дитину від кібербулінгу

Кібербулінг, або булінг у мережі Інтернет – це умисне цькування людиною або групою людей певної особи в Інтернет-просторі, як правило, протягом тривалого часу.

Мета кібербулінгу може відрізнятися в залежності від його форми, однак в будь-якому випадку вона пов’язана із завданням шкоди іншій людині – у першу чергу, психологічної. Разом з тим, завдана шкода може бути і матеріальною або фізичною, якщо насильство з онлайн-середовища перейде у реальну площину. Кібербулінг може проявлятися у декількох формах, а саме:

  • нападки, постійні виснажливі атаки – велика кількість повідомлень, образливих коментарів на сторінці;
  • самозванство – ситуація, коли одна людина видає себе за іншу, використовуючи пароль доступу до її акаунту в соціальних мережах, блозі, пошті тощо, а потім здійснює комунікацію з явним негативним відтінком;
  • насильство заради розваги або хепі-слепінг – ситуація, коли, наприклад, хтось знімає на камеру насильство, яке відбувається в реальності, з метою подальшого розповсюдження в Інтернеті;
  • публічне розголошення особистої інформації – поширення особистої інформації: інтимних фотографій, фінансового стану, паспортних даних тощо з метою нанесення образи або шантажу;
  • наклеп – розповсюдження принизливої/образливої інформації про людину: текстові повідомлення, фотографії, меми та ін.

Головними ознаками того, що ваша дитина потрапила у неприємну ситуацію, пов’язану з кібербулінгом є:

  • зниження комунікативної активності у соціумі – дитина помітно менше спілкується з друзями та членами родини;
  • зменшення кількості проведеного часу в Інтернеті – дитина швидко перемикає екран або зовсім його вимикає, майже не користується мережею;
  • зниження дитячої самооцінки та впевненості;
  • погіршення рівня успішності у навчанні і розвитку в цілому – дитина досить часто уникає відвідування школи, відмовляється від улюбленої справи/хобі;
  • поява стійкого і безпідставного відчуття тривоги, збентеження, гніву, смутку – дитина перебуває у постійному напруженні, виявляє надмірну збудженість або навпаки, апатію;
  • раптова і непередбачувана зміна настрою – дитина може то плакати, то сміятися, проявляти надмірний інтерес або байдужість до однієї і тієї ж події/ситуації.

Нажаль, повністю запобігти такому явищу, як кібербулінг, практично неможливо. Разом з тим, саме дорослим під силу зменшити ймовірність того, що це трапиться саме з вашою дитиною. Для цього батькам необхідно вжити певних заходів, які допоможуть дитині почувати себе більш захищено і в безпеці. Знизити рівень негативного впливу кібербулінгу на дитину можна декількома дієвими способами.

Поговорити з дитиною та сказати, що це не її вина. Явище кібербулінгу говорить більше про кривдників, ніж про постраждалих. Похваліть дитину за те, що вона вчинила правильно, сказавши вам про цю ситуацію, та запевніть, що разом ви зможете з цим впоратися.

Не ускладнюйте. Не обмежуйте доступ до Інтернету та не забирайте гаджети у дитини – це може погіршити ситуацію та викликати ще більше занепокоєння.

Заохочуйте свою дитину не реагувати на залякування. Іноді реакція у відповідь – це саме те, чого чекає кривдник, тому що це дає йому владу та перевагу над постраждалим. Ігнорування в цій ситуації також може бути рішенням. Розкажіть, що дитина може припинити спілкування, якщо почувається некомфортно.

Розкажіть про важливість захисту особистої інформації. Перевірте налаштування приватності у соціальних мережах. Сторінка дитини у соціальних мережах має бути закритою, містити мінімум особистої інформації та бути відкритою лише для тих, кого дитина знає у реальному житті. Поговоріть про це з дитиною та заохочуйте її зберігати інформацію про себе та не ділитися нею в мережі.

Збережіть докази. Знімки екрана з загрозливими повідомленнями, зображеннями та текстами можуть бути використані як доказ, особливо коли ситуація не припиняється.

Заблокуйте кібербулера. Більшість програм та соціальних мереж дозволяють заблокувати повідомлення, коментарі, фотографії з відміткою чи тексти від конкретних людей. Скористайтеся цим та повідомте службу підтримки мережі про це. Вживайте рішучих дій.

Важливо! Якщо ви скористалися всіма перерахованими порадами, але атаки не припиняються – варто звернутися з цим питанням до поліції – ювенальної превенції або кібер-поліції. Номер гарячої лінії – 0800 505 170.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Субсидія на комунальні послуги: що змінилося?

Наближається новий опалювальний сезон, тому досить велику кількість громадян хвилює питання оформлення субсидії на сплату комунальних послуг. Найбільш актуальним воно є для соціально незахищених категорій населення, а саме малозабезпечених сімей.

За офіційною інформацією Міністерства соціальної політики України тим громадянам, які отримували житлову субсидію протягом неопалювального сезону, у жовтні автоматично буде проведено розрахунок субсидії на опалювальний сезон.

Громадянам, які вже є отримувачами житлової субсидії або яким у літній період було призначено нульову субсидію, додатково звертатися по виплату не потрібно.

У випадку якщо у вас сталися суттєві зміни в майновому стані або у складі родини, відбулося переміщення в межах України і ви отримали статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), – необхідно подати до Пенсійного фонду (ПФ) новий пакет документів, до якого входять:

  • заява про призначення та надання житлової субсидії;
  • декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням допомоги.

В деяких випадках можуть знадобитись копії документів, що засвідчують особливі обставини. Наприклад, довідка ВПО, договір оренди житлового приміщення, акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та ін.

Громадянам, які ніколи не отримували субсидію на сплату комунальних послуг і звертаються за її призначенням вперше, – відповідно також необхідно буде звернутись до Пенсійного фонду.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 7Всього: 7