Київський р-н

Як отримати дублікат виконавчого листа внутрішньо переміщеній особі

Провідний юрисконсульт Центру соціальних служб Київського району м. Харкова в постійній рубриці «Скринька юридичних консультацій» дає відповідь на актуальне питання, що стосується сплати аліментів згідно чинного законодавства України.

Отримання аліментів після зміни місця проживання

Якщо рішення суду про утримання аліментів на дитину та виконавчий лист було втрачено при переселенні із тимчасово окупованої території України, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) можна звернутися до суду за місцем фактичного проживання з позовною заявою про утримання аліментів на дитину, отримати рішення суду та виконавчий лист.

При цьому право на отримання аліментів наступає з моменту звернення із позовною заявою до суду. За попередній час заборгованість по аліментам можна оформити шляхом застосування механізму відновлення втраченого провадження в порядку розділу Х Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК України).

У відповідності до ст. 490 ЦПК України заява про відновлення судового провадження подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції. Зміст заяви та матеріали вказані у ст. 191, 193 ЦПК України. У справах про відновлення втраченого провадження заявник звільняється від судових витрат.

До якого суду треба звертатися

Розпорядженням голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 27/0/38/14 від 02.09.2014 року, відповідно до ст. 1 Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв’язку з проведенням антитерористичної операції», визначена тимчасова територіальна підсудність справ, що слухались судами на території проведення АТО.

Наприклад, ви проживали в м. Кіровськ Луганської області, згідно рішення Кіровського міського суду про утримання аліментів на дитину, був виданий виконавчий лист і ви отримували аліменти до переїзду із зони АТО. У розпорядженні з’ясовується, що за Кремінським районним судом Луганської області визначено підсудність справ Кіровського міського суду Луганської області. В такому випадку вам необхідно подати заяву про відновлення судового провадження та видачу дублікату виконавчого листа.

За видачу дубліката виконавчого документу справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня 2021 року – 68,10 грн.).

Безкоштовну юридичну консультацію та допомогу у складанні процесуальних документів провідного юрисконсульта Центру соціальних служб Київського району м. Харкова можна отримати особисто або за телефоном:

(057) 725-19-38.

Понеділок – четвер – з 9:00 до 18:00

П’ятниця – з 9:00 до 16:45

Перерва – з 13:00 до 14:00

Субота, неділя – вихідний.

Київський р-н

Алкоголь, наркотики та соціальні мережі

Підлітковий вік – це період стрімких і активних змін у дитячому організмі та поведінці. Саме в цей відрізок часу турботливі батьки повинні уважно ставитися до своєї дитини та скеровувати її у вірному життєвому напрямі.

 Підлітки – дуже вразлива категорія, яка легко потрапляє в полон різноманітних шкідливих звичок. Вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, ігроманія, комп’ютерна залежність – все це замальовує життя дитини темними барвами і чинить негативний вплив на її майбутнє.

Не секрет, що будь-яку згубну залежність, а отже і її наслідки, набагато легше попередити, аніж потім терміново шукати вихід із складної ситуації. Коли дитина потрапляє на гачок наркотиків, алкоголю чи залежності від сучасних гаджетів – комп’ютеру, мобільного телефону або планшету, вона перестає цікавитися реальним життям, замінюючи його віртуальним світом.

Саме з метою попередження виникнення таких шкідливих звичок у підлітків було організовано і проведено профілактичний захід для учнів восьмого та десятого класів Харківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №36, в якому взяли участь фахівці Центру соціальних служб Київського району м. Харкова, працівники Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та співробітники Київського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Харківській області.

Цього разу його учасники обговорили негативний вплив алкоголю, наркотиків та соціальних мереж на повноцінний фізичний і психічний розвиток підростаючого покоління. Школярі уважно слухали лекторів і охоче долучалися до бесіди, ставили запитання, були активними і зацікавленими у тому, що відбувалося у класі.

Пізнавальний захід для учнів Харківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №36 відбувся з дотриманням усіх вимог карантину, запровадженого у зв’язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19.

Центр соціальних служб Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Київському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та Київському відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Харківській області за високий рівень організації і проведення цікавого заходу для підростаючого покоління.

Важливо! Якщо ви помітили різкі зміни у поведінці своєї дитини, або ваші стосунки останнім часом носять конфліктний характер, не відкладайте цю проблему на потім і звертайтеся за допомогою прямо зараз!

В Центрі соціальних служб Київського району м. Харкова працює психолог, безкоштовну консультацію якого можна отримати під час особистого візиту або за телефоном:

(057) 725-19-37 (за попереднім записом).

Понеділок – четвер – з 9:00 до 18:00

П’ятниця – з 9:00 до 16:45

Перерва – з 13:00 до 14:00

Субота, неділя – вихідний.

Також на базі Центру соціальних служб Київського району м. Харкова працює Телефон довіри «Нить Ариадны», куди ви можете звернутися зі своєю проблемою та отримати консультацію кваліфікованого спеціаліста. Телефон довіри працює щодня, з 18:00 до 21:00:

(057)-725-19-37;

(068)-542-44-46;

(099)-092-55-51;

(093)-140-80-90. 

Київський р-н

Своєчасна допомога – запорука врятованого життя

Кожен із нас може опинитися у складній життєвій ситуації. Раптова втрата роботи, вимушений переїзд, тяжка хвороба, проблеми із вихованням дитини, розлучення – все це може стати пусковим чинником до тяжкого стресу або навіть затяжної депресії.

Потрапивши у складну життєву ситуацію, ніяким чином не варто опускати руки і залишати всі справи на самохід. «Досить часто вирішити ту чи іншу проблему можна за підтримки кваліфікованого спеціаліста, який допоможе знайти правильний вихід і спрямує у вірному напрямі, адже своєчасна допомога – це запорука врятованого життя», – наголошує психолог Центру соціальних служб Київського району м. Харкова.

 

Більшість проблем родом із дитинства

Уважно подивіться на своїх батьків: яка у них модель поведінки, які мотиви? Існує колосальна кількість теорій, які дають відповідь на питання, чому ваші проблеми родом із дитинства. Пояснивши для себе, чому мама або тато так поводились, ви зможете краще зрозуміти їх, а це, в свою чергу, стане величезним кроком до прийняття себе такими, якими ви є.

Досить часто невирішені конфлікти та важкі ситуації виникають через постійні обмірковування тих подій, що вже трапилися і їх неможливо змінити. Внутрішні діалоги на тему «треба було йому так відповісти» або «він так вчинив, бо…» не мають абсолютно ніякої користі. Ми не можемо пояснити вчинки інших людей, адже всі вони зростали і виховувалися в інших умовах, у них зовсім інший, відмінний від нашого життєвий досвід. Постійне обмірковування і аналіз мотивів вчинків других людей – це не що інше, як створення додаткових проблем для самого себе.

 

Говоріть про власні почуття і не порівнюйте себе з іншими

Говорячи людині в чому вона не права, ви її звинувачуєте і вона змушена оборонятися, а розповідаючи про свої почуття, даєте шанс виправити ситуацію, або хоча б можливість пояснити власну позицію. Візьміть на замітку цю пораду і ви зможете уникнути багатьох конфліктів у побуті.

Порівнювати себе з іншими – непродуктивна справа. У кожного із нас свій багаж знань і матеріальних благ, свій тип фігури і психотип, свої бажання і досягнення. Підглянути у інших корисну ідею і використати її у своєму житті – це конструктивно, адже такий підхід допомагає більш точно сформувати і зрозуміти власні бажання. Разом з тим, копіювання чужого життя здійснює деструктивний вплив на ваше теперішнє і майбутнє, позбавляючи можливості жити повноцінним власним життям – наповненим і яскравим.

 

Не бійтеся вийти із зони комфорту

Залишити зону власного комфорту – це не просто дієва порада психолога, це один із найважливіших кроків на шляху успішного саморозвитку і самопізнання. Ця порада однаково ефективна для всіх сфер життя людини. Хочете знайти чоловіка – йдіть на побачення, мрієте влаштуватися на кращу роботу – запишіться на співбесіду, прагнете знайти своє призначення у житті – пробуйте все, що цікаво. Для кардинальних і дієвих змін вам обов’язково прийдеться залишити зону власного комфорту.

 

Чітко зазначте межі власних кордонів

Найчастіше клієнти психологів шукають вирішення проблем взаємовідносин з іншими людьми: свекрухою, начальником на роботі, дітьми-підлітками та ін. В цій ситуації завжди безпрограшно допомагає порада із встановлення і збереження власних кордонів.

Якщо ви терпите негативне ставлення до себе близьких людей або колег по роботі – не чекайте, що ситуація зміниться сама по собі. Необхідно дати гідну відсіч хоча б раз і це допоможе стати на шлях внутрішнього зцілення та викличе до вас повагу з боку найближчого оточення.

 

Новий день – маленький крок

Будь-яка звичка формується за двадцять один день і стільки ж часу потрібно для її закріплення. Психологи добре знають про такі особливості людського мозку і тому рекомендують робити кожного дня бодай маленький, але крок у правильному життєвому напрямку. Якщо не можете набратися сміливості і подякувати за щось власному чоловікові, випишіть його хороші вчинки за день на аркуш паперу. Якщо ви все-таки не наважитесь поговорити із ним, у такий спосіб ви все одно упевнитесь, що він має і позитивні якості.

 

Чого вас навчила ситуація?

Будь-яка стресова ситуація – це завжди вихід із зони комфорту. Іншими словами, ви отримали новий досвід, але його необхідно переосмислити, щоб більше не потрапляти у подібну халепу або навчитися брати ситуацію під власний контроль. Якщо ви запізнилися на роботу і через це не отримали щомісячну грошову премію, зв’язок піж подією та її наслідком є очевидним. Якщо ви поставили собі за мету розібратися у стосунках з іншими людьми, то тут необхідно все обдумати більш досконально, щоб вирішити питання з максимальною ефективністю.

Варто пам’ятати, що у своєму прагненні щось змінити дуже важливо не перестаратися. Якщо у вашій родині є якісь проблеми і ви знаєте, що конкретно потрібно змінити – робіть це, але не вимагайте таких самих дій від інших членів сім’ї. Ви можете змінитися самі і відпустити ситуацію, а можете насильно вчити своїх рідних і увігнати всю родину у стрес. Вибір за вами.

 

Будьте собі другом

Навчіться з гідністю приймати життєві поразки і неможливість вплинути на щось важливе для вас. Ні в якому разі не засмучуйтесь із цього приводу і не впадайте у депресію. Зупинитися на життєвому шляху або роздоріжжі – це означає усвідомити отриманий досвід і вибрати правильну дорогу на майбутнє.

 

Не відкладайте похід до психолога у довгий ящик, адже затягування чи ігнорування ситуації, що склалася – це не вихід із неї і точно не вирішення актуальної проблеми.

 

Безкоштовну консультацію психолога в Центрі соціальних служб Київського району м. Харкова можна отримати за телефоном:

(057) 725-19-37 (за попереднім записом).

Понеділок – четвер – з 9:00 до 18:00

П’ятниця – з 9:00 до 16:45

Перерва – з 13:00 до 14:00

Субота, неділя – вихідний.

Київський р-н

Продуктові набори для сімей

Сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова, отримали щомісячні продуктові набори.

За сприяння і постійної підтримки Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги», продукти першої необхідності були вручені дев’яносто родинам. До наборів ввійшли крупи – рис, гречка, цукор, макарони, соняшникова олія, масло вершкове, тушонка, консервована квасоля, горох та солодощі.

Завдяки багаторічній співпраці Центру соціальних служб Київського району м. Харкова і Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги», щомісячну благодійну допомогу продуктами харчування регулярно отримують дев’яносто родин, які перебувають у складних життєвих обставинах. Найчастіше це багатодітні та малозабезпечені сім’ї, одинокі матері, колишні вихованці інтернатних закладів, особи із числа дітей-сиріт, які вже мають свої родини, внутрішньо переміщені особи та сім’ї, де виховуються діти з інвалідністю.

«Моїй родині зараз дуже потрібна така допомога, адже ми переїхали із Луганської області до Харкова і не маємо тут ніякої підтримки», – розповідає отримувачка послуг Центру із числа внутрішньо переміщених осіб, Ольга Петрівна. – «Я живу зі своїми дітьми і онукою в орендованій квартирі, тому більша частина щомісячного заробітку у нас йде на сплату оренди та продукти харчування, які зараз коштують не мало».

Також, на базі Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» можна отримати кваліфіковану психологічну допомогу,  допомогу у вигляді одягу або взуття.

Центр соціальних служб Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» за надану благодійну допомогу і підтримку сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Продуктивна співпраця принесла бажаний результат

Допомога кваліфікованого психолога у вирішенні різних сімейних конфліктів – корисна і важлива справа, особливо, якщо мова йде про сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Саме за такою допомогою до Центру соціальних служб Київського району м. Харкова звернулася місцева жителька зі своєю неповнолітньою донькою. Мати скаржилася на те, що дівчина регулярно залишає домівку без попередження і вона не знає, де і з ким вона проводить свій час, чим займається зі своїми друзями і взагалі, не йде на контакт як раніше.

«Відсутність взаєморозуміння між батьками і дітьми у підлітковому віці – дуже актуальна і поширена проблема у сучасному світі. Часто до мене за допомогою звертаються сім’ї, в яких батьки не знаходять спільної мови зі своїми дітьми і не можуть самостійно вийти із цієї ситуації, – розповідає психолог Центру соціальних служб Київського району м. Харкова, Наталія Лісна. – «На мою думку, консультація профільного спеціаліста у вирішенні даного питання грає важливу роль, але найголовнішим все таки є щире бажання конфліктуючих сторін знайти порозуміння шляхом тісної співпраці між собою».

Підходити до вирішення проблеми взаєморозуміння батьків і дітей необхідно комплексно, із залученням відразу декількох методик психологічної роботи. Так, у вище зазначеному випадку, спеціаліст після першої консультації запропонувала матері і доньці взяти участь у виконанні декількох технік. Протягом трьох місяців робота із сім’єю проходила у наступному форматі:

 • бесіди;
 • консультації;
 • виконання техніки малювання, направленої на вирішення конфлікту між двома людьми;
 • виконання техніки «Почуй мене»;
 • домашні завдання;
 • обговорення досягнутих результатів (в кінці кожного місяця);
 • підсумки проведеної роботи.

«Позитивні зміни почали відбуватися вже наприкінці другої неділі роботи, – говорить Наталія Лісна, – «Мені було дуже приємно бачити результати роботи, які не пройшли марно і допомогли досягти взаєморозуміння між матір’ю і донькою».

Серед головних чинників позитивного результату роботи спеціаліст зазначила наступні:

 • щире бажання обох учасників конфлікту досягти компромісу;
 • здатність матері і доньки до відкритого обговорення проблеми;
 • бажання співпрацювати зі спеціалістом необхідний проміжок часу;
 • націленість на результат;
 • своєчасне та старанне виконання домашніх завдань.

Таким чином, завдяки залученню профільного спеціаліста, сімейний конфлікт було повністю вирішено і донька більше не залишала дім без попередження матері. Навіть якщо жінка була на роботі, дівчина телефонувала їй на мобільний телефон і питала дозволу зустрітися зі своїми друзями, повідомляючи про час і місце запланованої зустрічі. Сварки у родині траплялися все рідше, адже і мати, і донька зрозуміли головне – необхідно більше розмовляти одна з одною, висловлювати свою думку і бажання, не підвищуючи голосу, просити пробачення, якщо хтось виявився неправим і між двома рідними людьми виникло тимчасове непорозуміння.

Нагадуємо, що безкоштовну консультацію психолога в Центрі соціальних служб Київського району м. Харкова можна отримати за телефоном: (057) 725-19-37 (за попереднім записом).

Понеділок – четвер – з 9:00 до 18:00

П’ятниця – з 9:00 до 16:45

Перерва – з 13:00 до 13:45

Субота, неділя – вихідний.

Київський р-н

Домашнє насильство: запобігти та допомогти

Насильство в родині – дуже болісна, неприємна, але, нажаль, і надто актуальна тема сьогодення. Саме її обговоренню і був присвячений черговий захід фахівців Центру соціальних служб Київського району м. Харкова та працівників Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

 В профілактичній бесіді взяли участь представники двох державних установ та підоблікові особи, які мають умовне засудження. В ході розгляду даної теми, особливу увагу було приділено наступним питанням:

 • що таке домашнє насильство;
 • профілактика випадків домашнього насильства;
 • економічне та психологічне насильство;
 • в які організації можна звертатися за допомогою;
 • види покарання для кривдника.

Домашнє насильство – це дії або бездіяльність психологічного, економічного або сексуального насильства, що вчиняються в сім’ї, між родичами, між колишнім або теперішнім подружжям, які проживають однією сім’єю, а також погрози вчинення таких діянь. Раніше домашнім насильством були лише інциденти у подружжі, але зараз до числа осіб, які вважаються постраждалими від домашнього насильства, включають наступні категорії:

 • колишній чоловік/дружина;
 • громадянський шлюб (спільне проживання без реєстрації);
 • прийомні батьки;
 • рідні брати/сестри;
 • опікуни;
 • інші родичі (дядько, тітка, племінник/племінниця, двоюрідний брат/сестра, дідусь/бабуся та ін.).

Згідно чинного законодавства України за домашнє насильство передбачена не лише адміністративна, але й кримінальна відповідальність. Найчастіше це громадські роботи (150 – 240 годин), арешт на строк до шести місяців, обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

Також в ході бесіди підоблікові особи отримали актуальну інформацію щодо послуг, які надає Центр соціальних служб Київського району м. Харкова та дізналися про роботу Телефону довіри «Нить Ариадны», який працює на базі державної установи щодня, з 18:00 до 21:00 і надає безкоштовну психологічну допомогу постраждалим від насильства.

Профілактичний захід для під облікових осіб відбувся з дотриманням усіх вимог карантину, запровадженого у зв’язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19.

Центр соціальних служб Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Київському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області за проведення профілактичного заходу і надання корисної та важливої інформації для молоді.

Телефон довіри «Нить Ариадны»:

(057)-725-19-37;

(068)-542-44-46;

(099)-092-55-51;

(093)-140-80-90. 

Київський р-н

Додаткова інформація про стягнення аліментів

На прохання наших читачів ми вирішили поповнити «Скриньку юридичних консультацій» ще кількома важливими аспектами стосовно виплати аліментів.

Боржник – особа з інвалідністю: як врегулювати питання сплати аліментів

Розмір відрахувань на сплату аліментів із заробітної плати, пенсії, стипендії, та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Із загальної суми пенсії сума аліментів становить не більше 50% її розміру на утримання членів сім’ї. З 1 січня 2021 року мінімально рекомендований розмір аліментів становить: для дітей до шести років – 960,50 грн., від шести до вісімнадцяти років – 1197,50 грн.         

Таким чином, не маючи змоги працювати пенсіонер з інвалідністю фізично не може сплачувати необхідні аліменти на дитину, а недоплата до мінімального розміру аліментів рахується як борг. Як же правильно діяти людині з інвалідністю для реалізації своїх батьківських прав та дотримання всіх вимог законодавства?

Найкращим способом виходу із такої ситуації є врегулювання питання мирним шляхом. Для цього необхідно укласти нотаріально посвідчений договір, в якому будуть прописані розмір, порядок та час виплати аліментів. Якщо батькам важко дійти згоди навіть у питанні дотримання інтересів дитини, то платник аліментів може просити суд зменшити їх розмір за наступних обставин:

 • при наявності І чи ІІ групи інвалідності;

 • при потребі у постійному догляді та лікуванні;

 • якщо платник аліментів має неповнолітніх дітей від іншого шлюбу;

 • у платника різко знизився рівень доходів.

Разом з тим, батькам з інвалідністю при визначенні розміру аліментів не слід нехтувати інтересами дитини, які ставляться понад усе.

Коли призначається державна допомога?

Тимчасова допомога призначається у разі, якщо:

 • рішення суду про стягнення аліментів не виконується у зв’язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутністю у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернене стягнення;

 • стосовно боржника здійснюється кримінальне провадження або він перебуває у місцях позбавлення волі, якого визнано недієздатним, або він перебуває на строковій військовій службі;

 • місце проживання (перебування) його не встановлено.

Для призначення тимчасової допомоги одержувач аліментів подає органу соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) наступні документи:

 • заяву;

 • копію свідоцтва про народження дитини;

 • копію рішення суду про призначення аліментів;

 • копію виконавчого листа та ін. (за потреби).

Розмір тимчасової допомоги розраховується як різниця між половиною прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Як отримати повторно рішення суду або виконавчого листа

Для повторного отримання рішення суду або виконавчого листа необхідно звернутися із відповідною заявою до суду, який постановив рішення про утримання аліментів. Якщо ви отримали виконавчий лист і віднесли його до виконавчої служби, то копію виконавчого листа, оформленого належним чином, ви зможете отримати у виконавчій службі. Замість виконавчого листа можна отримати довідку у виконавчій службі про те, що ви не отримуєте аліменти. Якщо є заборгованість, то виконавець повинен зробити відповідний розрахунок та повідомити його стягувачу і боржнику. У разі, якщо розмір заборгованості зі сплати аліментів перевищує три місяці, відомості про боржника вносяться до Єдиного реєстру боржників.

Нагадуємо, що отримати безкоштовну юридичну консультацію провідного юрисконсульта Центру соціальних служб Київського району м. Харкова можна за телефоном: (057) 725-19-37.

Понеділок – четвер – з 9:00 до 18:00

П’ятниця – з 9:00 до 16:45

Перерва – з 13:00 до 13:45

Субота, неділя – вихідний.

Записів з 1 по 7Всього: 7