"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Всесвітній день пам’яті

Щороку, в третю неділю травня, у всьому світі вшановується пам'ять про людей, які померли від СНІДу.

Нажаль, навіть зараз, у час новітніх технологій та розвиненої медицини, ця жахлива хвороба продовжує забирати життя багатьох людей у різних країнах світу. Вперше Всесвітній день пам’яті жертв СНІДу було вшановано у американському місті Сан-Франциско у 1983 році. Через декілька років з’явився і символ руху проти цього захворювання – червона стрічка, прикріплена до одягу.

Виділення офіційної дати вшанування має на меті привернути увагу світової спільноти до проблем людей, хворих на СНІД та носіїв ВІЛ-інфекції, а також розповсюдженню цієї страшної хвороби у світі. Цього року дата вшанування людей, які померли від СНІДу, припала на 19 травня.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова в період з 10 до 21 травня провів шість тематичних заходів – чотири тренінги та дві лекції. Всі вони були присвячені темам здорового способу життя і своєчасної профілактики соціально небезпечних явищ та хвороб.

Заходи пройшли у приміщенні Центральної бібліотеки ім. В.В. Маяковського №43 для дітей та на базі Центру. В них взяли участь представники Всеукраїнської благодійної організації «Деполь Україна», волонтери, фахівці ЦСССДМ, діти та підлітки. Всього до участі у заходах було залучено близько дев’яносто чоловік.

Серед найбільш актуальних обговорюваних тем варто зазначити такі, як «Формування навичок здорового способу життя», «Попередження ранніх статевих відносин», «Небезпека і профілактика СНІДу».

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова щиро дякує всім, хто долучився до проведення тематичних заходів і допоміг привернути увагу суспільства до цієї болісної та дуже гострої проблеми.

Київський р-н

Святкування у дружньому дитячому колі

За підтримки Всеукраїнської благодійної організації «Деполь Україна» діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, взяли участь відразу у двох святкових заходах.

Попередній тиждень для малечі Київського району міста Харкова виявився досить насиченим на цікаві події та яскраві емоції. Спочатку на базі Дитячо-юнацької спортивної школи №4 пройшов захід, присвячений Міжнародному дню сім'ї, в якому взяли участь представники благодійної організації та діти віком від шести до тринадцяти років. Організатори зустрічі познайомили присутніх з історією виникнення та головними традиціями святкування Дня сім'ї, а малеча поділилася невеличкими розповідями як це свято відзначається у їхніх родинах.

Святкування Міжнародного дня сім'ї було запроваджене за ініціативи Асамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН) 20 вересня 1993 року. Щороку воно відзначається у багатьох країнах світу в чітко визначену дату – 15 травня і завжди має певну тематику. Так, в 2019 році головною темою свята стала «Роль сім'ї у боротьбі із глобальними змінами клімату».

Всесвітній день вишиванки, який традиційно відзначається в третій четвер травня, подарував активній малечі Київського району море позитиву та приємних вражень. Діти із захопленням ділилися своїми враженнями від різноманіття традиційного українського одягу, адже сучасні моделі вишиванок дійсно вражають своїм дизайном та різнобарв’ям.

Також під час зустрічі вони дізналися декілька цікавих фактів, зокрема те, що історія української вишиванки нараховує вже близько тисячі років і є не просто яскравим одягом, а символом міцного здоров’я та квітучої краси. Після активного обговорення у приміщенні бібліотеки, весела дітвора висипала на вулицю, де за допомогою різнокольорової крейди намалювала просто неба, на асфальті свої варіанти українських вишиванок та прикрасила тротуар різнокольоровими квітами.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Всеукраїнській благодійній організації «Деполь Україна» за активну співпрацю та допомогу у всебічному розвитку підростаючого покоління.

Нагадуємо, що заходи для дітей на базі Дитячо-юнацької спортивної школи №4 проходять щонеділі, у вівторок та п’ятницю, з 15:00 до 17:00, за адресою: м. Харків, вул. Героїв Праці, буд. 12Г (бібліотека на другому поверсі).

Київський р-н

Від корисної теорії до цікавої практики

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова відбулася чергова зустріч фахівців з майбутніми психологами та соціальними працівниками.

Під час спілкування студенти четвертого курсу Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» дізналися багато цікавих фактів та особливостей зі світу професії, яку вони обрали, а також здобули цінні навички у оформленні документів на практиці.

Директор Центру познайомила присутніх з головними направленнями роботи державної установи, а також розповіла про специфіку співробітництва з іншими організаціями: Управлінням праці та соціального захисту населення, Службою у справах дітей, благодійними фондами, громадськими організаціями.

Спілкування між спеціалістами та студентами проходило у дружній атмосфері, тому всі присутні отримали неабияке задоволення від конструктивного обговорення багатьох питань. Що включає в себе професія соціального працівника, які якості повинна мати людина, що хоче обрати допомогу іншим - справою свого життя, основні функції та обов’язки фахівця із соціальної роботи, перелік надаваних соціальних послуг, прав отримувачів послуг та ін.

Провідний психолог Центру познайомила студентів зі специфікою роботи Телефону Довіри «Нить Ариадны» та функціональними обов’язками його консультантів. Зокрема, вона зазначила, що такі працівники повинні вміти не лише дати влучну пораду, а й уважно вислухати клієнта, навіть якщо це займе досить багато часу.

Практична частина заходу була побудована на ознайомленні студентів із веденням деяких профільних документів організації, зокрема, заповненням соціальних карток отримувачів послуг. Таким чином, під час зустрічі молоді хлопці та дівчата не лише отримали багато цікавої та корисної інформації, а й відразу закріпили її на практиці.

Київський р-н

А які улюблені звички є у вас?

Над таким питанням розмірковували активні підлітки міста Харкова, які вкотре зібралися на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району на цікаву бесіду.

Не секрет, що у кожного із нас є певні життєві звички: пити гарячу та міцну каву щоранку, смакувати бутерброд чи корисну вівсяну кашу на сніданок, зібрати всю родину за сімейним столом на вихідних або на свято. Людські звички бувають зовсім різними, але дуже важливо, щоб вони були дійсно корисними і позитивними, такими, що приносять задоволення не лише нам особисто, а й оточуючим. Досить часто наші звички формуються ще в підлітковому віці, а з плином часу залишаються незмінними або навпаки, повністю зникають із життя.

Під час продуктивної бесіди учасники клубу дійшли висновку, що корисні звички необхідно культивувати, а з шкідливими обов’язково боротися. Так, до списку шкідливих звичок потрапили такі негативні явища, як куріння, вживання нецензурних слів під час спілкування, «заїдання» стресу, агресивна реакція на критику з боку оточуючих, вживання алкоголю та ін.

Нажаль, цей список можна продовжувати і надалі, але краще зосередити свої зусилля на боротьбі з ними. Саме так вважають активні підлітки Київського району міста Харкова, які під час спілкування у дружній атмосфері змогли повністю розкритися та висловити власну думку з приводу обговорюваної теми. По завершенню зустрічі все сказане вони «закріпили» теплим чаюванням з печивом та цукерками, розповідаючи цікаві історії із власного життя.

Зібрання підліткового клубу за ініціативи Благодійного фонду «Возлюби» та молодіжного територіального клубу «Соколи» вже стало доброю традицією для Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району. Активне обговорення важливих та актуальних питань для підростаючого покоління у такому форматі – це не лише чудова можливість згуртувати підлітків між собою, а й дієвий метод розширення світогляду та захоплень сучасної молоді – впевнені організатори заходу та працівники Центру.

Київський р-н

Смачні подарунки до Великодня

Продуктові набори до свята від Української Православної Церкви отримали сім'ї, які перебувають  в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова.

Великдень – найдавніше християнське свято і головне свято богослужебного року, встановлене на честь Воскресіння Ісуса Христа. З давніх-давен воно символізує ідею духовного і фізичного відродження, адже «цього дня все веселиться на небі й на землі». За традицією у ніч Воскресіння Христа проводиться святкове богослужіння, святяться пасочки, яйця та інші страви. Рано вранці люди також ідуть до церкви з великодніми кошиками освячувати продукти, а потім поспішають до своїх домівок розговлятися. Багатий великодній стіл – це символ небесної радості і символ вечері Господньої.

Вручення продуктових наборів відбулося на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова. У актовому залі зібралися не лише дорослі – тата, мами та бабусі, а й допитлива малеча, яка охоче спілкувалася між собою та ділилася щирими емоціями. Присутні спочатку послухали промову отця Сергія, який розповів історію святкування Великодня і познайомив з головними його традиціями, а потім благословив усіх, хто долучився до заходу. Загалом смачні подарунки отримали близько ста сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Українській Православній церкві за надану допомогу та позитивні емоції, які отримали всі присутні напередодні святкування Великодня.

Київський р-н

В пошуках відповіді на актуальні питання

Чергова профілактична групова бесіда з підобліковими особами молодіжного віку відбулася в середу, 24 квітня, на базі районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

До обговорення актуальних проблем з молоддю долучилися і фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова. Цього разу присутні обговорили ряд важливих тем, а саме:

  • формування навичок здорового способу життя;
  • профілактика наркоманії та алкоголізму серед молоді;
  • соціально небезпечні хвороби (ВІЛ/СНІД, гепатит та ін.).

Під час бесіди підоблікові особи отримали нагоду поставити власні питання, що турбують їх на даний момент, більш детально дізнатися про перелік послуг, які надає Центр, а також поспілкуватися між собою у комфортній атмосфері.

Так, особи, що отримали умовне засудження або нещодавно звільнилися з місць позбавлення волі, мають змогу отримати в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова досить значний перелік послуг, серед яких:

  • визначення потреб особи/сім’ї
  • натуральна допомога (одяг, взуття, продукти харчування)
  • сприяння в організації культурно-освітнього відпочинку (безкоштовні або пільгові білети до театру, дельфінарію та ін.)
  • безкоштовна консультація/допомога психолога та юриста
  • соціальний супровід особи/сім’ї та ін.

Також фахівці Центру проводять регулярну роз’яснювальну роботу з підобліковими особами з метою забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання ними повторних кримінальних  правопорушень та швидкої соціальної адаптації у суспільстві.

Вже вкотре спеціалісти переконалися, що подібні заходи допомагають не лише згуртувати між собою молодь, а й правильно зорієнтувати її на життєвому шляху. Під час такої бесіди молоді хлопці та дівчата не соромляться ставити різні питання і завжди готові до конструктивного обговорення навіть не дуже зручних та простих тем.

Варто також відзначити, що групові бесіди з підобліковими особами сприяють налагодженню тісного зв'язку між державними організаціями та молоддю, а також акцентують увагу на тому, що дійсно турбує підростаюче покоління. Подібні заходи із залученням спеціалістів різних рівнів допомагають вибрати правильні орієнтири у житті, зробити необхідні висновки зі свого минулого і не повторювати таких помилок надалі.

Київський р-н

Цікавий і небезпечний одночасно

Світ сучасних комп’ютерних технологій – неймовірно цікавий, насичений та постійно прогресуючий. Але разом з тим він несе в собі і певну небезпеку, яку не варто ігнорувати ні дорослим, ні тим паче дітям.

Черговою темою для обговорення учасників підліткового клубу, зустріч якого відбулася на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова, стало спілкування молоді в соціальних мережах.

За офіційним визначенням, соціальна мережа – це платформа, онлайн-сервіс чи веб-сайт, створені для будування, відображення та організації соціальних взаємовідносин у Всесвітній мережі Інтернет. Свою популярність соціальні мережі почали завоювати ще з 1995 року, з появою американського порталу Classmates.com. На сьогоднішній день найбільш відомими із них є LinkedIn, MySpase, Facebook, а серед російськомовного населення – Вконтакті та Однокласники.

Благодійний фонд «Возлюби» та молодіжний територіальний клуб «Соколи», які є організаторами даного заходу, вибрали тему соціальних мереж для обговорення не випадково. Останнім часом саме вони все більше і більше захоплюють увагу підростаючого покоління. При цьому діти та молодь не лише витрачають багато вільного часу на віртуальне спілкування, а й завдають невиправної шкоди своєму здоров’ю. Всім відомо, що перебування протягом декількох годин підряд за смартфоном, ноутбуком, комп’ютером чи електронною книгою негативно впливає в першу чергу на зір, а також викликає цілий букет захворювань, пов’язаних із сидячим способом життя.

Учасники клубу обговорили переваги та недоліки віртуального спілкування, а також акцентували увагу присутніх на такій важливій проблемі сьогодення, як залежність молоді від соціальних мереж. Присутні поспілкувалися між собою у комфортній атмосфері, ще раз підтвердивши, що немає нічого кращого, ніж живий контакт між людьми, а потім завершили зустріч смачним чаюванням.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Благодійному фонду «Возлюби» та молодіжному територіальному клубу «Соколи» за організацію та проведення цікавих заходів для підлітків, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Міні-тренінг з профілактики булінгу

Черговий захід з профілактики та попередження випадків булінгу пройшов у Харківському педагогічному ліцеї №4, який знаходиться на території Київського району міста.

Сьогодні булінг є досить актуальним поняттям, але далеко не всі розуміють його аспекти відповідальності та ознаки для виявлення. Останнім часом це негативне явище стало дедалі частіше траплятися серед школярів, що на думку спеціалістів, пов’язано із набуттям популярності насильницької моделі поведінки. Так, згідно оприлюдненим даним Українського інституту дослідження екстремізму із проявами булінгу в нашій країні стикаються вісім із десяти дітей.

Тематичний захід проходив у форматі міні-тренінгу, який провели головний спеціаліст Комітету у справах сім’ї, молоді та спорту по Київському району і провідний психолог Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова. Головною його метою став розгляд питання соціального захисту дітей, попередження та протидії жорстокого поводження з ними.

У міні-тренінгу взяли участь соціальні педагоги та психологи навчальних закладів Київського району, які позмагалися між собою у тематичній вікторині з метою актуалізації знань про булінг. Вся аудиторія розділилася на дві команди – психологів та педагогів-організаторів. Тренери кріпили на розділений навпіл ватман стікери з питаннями та відповідями, а також указували бали за правильні відповіді. Учасники заходу відповідали на питання щодо юридичного аспекту поняття булінгу та алгоритму дій у разі його виявлення. Всього вони відповіли на тринадцять питань, де за кожну максимально правильну відповідь одна із команд отримувала два бали, а за частково правильну – один бал.

В практичній частині міні-тренінгу було розібрано уявний приклад випадку булінгу, завдяки чому учасники вікторини програли в ролях відповідну ситуацію та склали алгоритм дій. Закінчився міні-тренінг зворотнім зв’язком від його учасників.

Київський р-н

Для чого нам потрібні емоції?

Що таке емоції та яка їхня роль у нашому житті? Які почуття можна висловити за допомогою емоцій і що запускає їх в дію? Відповідь на ці та інші цікаві питання підлітки Київського району шукали під час чергового засідання тематичного клубу.

Емоції, зі слів вчених, – це дуже важливий механізм, який тісно пов'язаний із психічним та фізичним здоров’ям людини. Через емоційний фільтр ми пропускаємо все, що відбувається навколо, в тому числі й реакції оточуючих.

«Вона така плаксива!... Він дуже образливий!... Її цілеспрямованість допомагає досягати поставлених цілей! Він занадто насторожений. Ентузіазм – його друга натура. Підвищена чуттєвість допомагає їй краще розуміти інших.» У спілкуванні з людьми ми звертаємо увагу на те, як вони проявляють свої емоції, наскільки стримані чи навпаки, запальні, мають оптимістичний чи песимістичний погляд на життя. Для кожного із нас важливо, наскільки оточуючі відчувають і розуміють наш власний настрій. Як правило, нас приваблюють люди, які вміють керувати своїми емоціями і будують свою поведінку, враховуючи настрій інших.

Під час обговорення присутні визначили головні види людських емоцій та почуттів, склали їхню характеристику та з’ясували функції, які вони виконують. Спілкування між підлітками проходило у веселій та невимушеній атмосфері, а по закінченню заходу молодь послухала сучасну музику та посмакувала печиво з чаєм і кавою.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Благодійному фонду «Возлюби» та молодіжному територіальному клубу «Соколи» за організацію та проведення цікавих заходів, які допомагають підліткам краще зрозуміти самих себе, знайти нових друзів та сформувати правильні життєві орієнтири.

Київський р-н

Яскраві листівки для родини

Активна малеча Київського району прийняла участь у цікавих заходах, присвячених Дню космонавтики та підготовці до Великодня.

У всьому світі 12 квітня відзначається Міжнародний день польоту людини в космос. Саме цього дня у 1961 році радянський космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі «Восток» з космодрому «Байконур» вперше у світі зробив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин.

Черговий захід від Всеукраїнської благодійної організації «Деполь Україна», як і раніше, пройшов на базі Дитячо-юнацької спортивної школи №4. Під час його проведення діти дізналися багато цікавих фактів зі світу сучасної авіації та космонавтики, взяли участь в інтерактивній бесіді, змайстрували власними руками вітальні листівки. Вони з радістю і щирим інтересом на обличчі слухали розповіді про нові досягнення галузі, задавали питання та ділилися своїми знаннями та думками з іншими.

Після обговорення діти, сім’ї яких опинилися в складних життєвих обставинах, долучилися до творчої частини заходу і почали власноруч майструвати листівки до Великодня. Різнокольоровий папір, ножиці, клей, олівці та фломастери – за допомогою такого нехитрого набору маленькі творці зробили яскраві та оригінальні подарунки для своїх сімей. На листівках вони зобразили пасхальні кулички зі свічками, крашанки, фігурки улюблених звіряток.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Всеукраїнському благодійному фонду «Деполь Україна» за багаторічну співпрацю та значний внесок у виховання підростаючого покоління.

Наступного разу заходи для дітей віком від 6 до 13 років відбудуться у вівторок, 16 квітня та у п’ятницю, 19 квітня, з 15:00 до 17:00. Місце проведення – м. Харків, вул. Героїв Праці, 12-Г, Дитячо-юнацька спортивна школа №4, другий поверх (бібліотека). Вхід вільний.

Записів з 1 по 10Всього: 22