"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Кіно, що змінює життя

Війна – це завжди горе, розруха та понівечені людські долі, кількість яких не обмежується лише тими людьми, які приймають в ній безпосередню участь. Рідні та близькі, котрі чекають на своїх синів, батьків чи братів вдома також перебувають у стані постійного страху за їхнє життя.

Дуже часто після повернення додому учасники бойових дій не знають, як жити далі, чим зайнятися, куди звернутися за допомогою чи порадою. На цьому етапі є дуже важливою своєчасна та правильна підтримка найближчого оточення – родини: дружини, чоловіка, дітей, інших родичів.

Саме цій важливій темі – адаптації після повернення з війни присвячений фільм українського режисера Аліни Горлової «Наявних ознак немає», закритий показ якого відбувся 23 червня та 3 липня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова.

Його сюжет розповідає історію жінки, котра повернулась із війни і за допомогою психологів з усіх сил намагається подолати посттравматичний синдром. Фільм показує її шлях від самого початку реабілітації і до повернення на роботу.

«Головною метою такого заходу є обговорення теми посттравматичного стресового розладу на конкретному прикладі із фільму. Нажаль, зараз дуже багато сімей розпадаються саме тому, що жінки часто не розуміють чоловіків, які повертаються з війни. Вони не знають, чим їм допомогти, як правильно себе поводити з людиною, котра на власні очі бачила, що таке війна», – розповідає провідний психолог Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова Олена Нурєєва.

У заході прийняли участь психологи, котрі працюють з людьми, що пережили психологічні травми, внутрішньо переміщеними особами, учасниками АТО та членами їх сімей. Закритий перегляд фільму з обговоренням – новий формат заходу для Центру, але як показала практика, він привернув до себе увагу багатьох кваліфікованих спеціалістів та небайдужих до чужого горя людей.

Київський р-н

Дитячі емоції: зрозуміти, роз’яснити, допомогти

20 червня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулося чергове засідання батьківського клубу.

Цього разу в рамках проекту «Соціальні послуги сім’ям з дітьми» його учасники обговорили тему руйнівних та страждальних емоцій дитини.

Кожній людині властиво висловлювати свої почуття: радості, захвату, збудження, смутку чи здивування і, як правило, цей процес завжди відбувається з допомогою тих чи інших емоцій. Але інколи так трапляється, що їх прояв носить негативний характер і завдає шкоди не тільки оточуючим, а й самій людині, яка їх виражає. До них відносяться руйнівні – гнів, злість, агресія і страждальні емоції – біль, образа, страх.

«Стандартний ланцюг людської поведінки в будь-якій життєвій ситуації і віці має наступний вигляд: емоція-думка-реакція», – зазначила під час обговорення практичний психолог Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» Тетяна Шарлай. – Головною причиною виникнення негативних емоцій є невдоволення власних потреб і ця тенденція просліджується з глибокого дитинства. Техніка самопомочі ґрунтується на проведенні бесіди з самим собою, зі своїм «я». Діалог з собою – дуже ефективний метод, який дозволяє розкласти більшість конфліктів «на полички», подивитися на них з боку і знайти гідний вихід з будь-якої ситуації».

Під час заходу батьки ділилися власним досвідом виходу з кризових ситуації, давали корисні поради та ставили актуальні питання психологу. Спілкування в такому форматі є досить ефективним, адже кожен учасник клубу має можливість висловити власну думку і вислухати інших, не заважаючи один одному.

Нагадуємо, що Клуб для батьків в рамках проекту ХОБФ «Соціальна служба допомоги» на базі Центру Київського району м. Харкова проходить кожну третю середу місяця, з 11:00 до 13:00.

Київський р-н

«Апельсинне кохання»

20 червня Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова за сприяння Будинку Актора запросив сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах, на перегляд спектаклю для дорослих «Апельсинне кохання».

Харківський театр «Время Ч» надав можливість клієнтам Центру безкоштовно відвідати спектакль та насолодитися чудовою грою талановитих акторів. Спокусливо-кримінальна комедія проводить героя Бруно по італійським колам справжнісінького пекла – пляж, лікарня, в’язниця, будинок для божевільних і, нарешті, обійми фатальної жінки Єви, яка, власне, і влаштувала це пекло. І влаштувала не просто так, а тому що в неї виник підступний план. Вона вирішила руками свого коханця Бруно вбити власного чоловіка, пропонуючи оригінальні варіанти вбивства. І начебто все йде за планом, як раптом…

Тонкий гумор, сучасна музика, непередбачуваний сюжет – все це інтригує і тримає в приємному напруженні весь час перегляду. Спектакль висвітлює особливості сучасних відносин між чоловіком та жінкою, змальовуючи їх в самих різних відтінках – романтичному, іронічному, саркастичному, а також спонукає задуматись над власним ставленням до рідних і близьких людей.

Молодіжна комедія «Апельсинне кохання» викликала хвилю бурхливих оплесків та щирі емоції, адже багато присутніх у залі впізнали деякі ситуаціїї із власного життя. Правдивий сюжет спектаклю надав змогу зробити правильні висновки кожному глядачеві, щоб у майбутньому не повторювати помилки героїв спектаклю. Всі присутні отримали справжній позитив від перегляду і висловили вдячність за можливість відвідати спектакль. 

Київський р-н

У пошуках гідного вирішення проблем

20 червня в Харківському міському відділі з питань пробації відбулася групова бесіда профілактичного характеру з особами молодіжного віку, які перебувають на обліку Київського районного сектору.

У заході прийняли участь спеціалісти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова та співробітники Київського районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

Під час бесіди присутні обговорили найбільш актуальні питання, які виникають у підоблікових, що перебувають у складних життєвих обставинах, та спільні шляхи їх вирішення. Як підтверджує практика, найчастіше особи молодіжного віку стикаються з такими важливими питаннями:

- правильне визначення життєвих пріоритетів;

- працевлаштування;

- вирішення конфліктів в родині та з оточуючими.

Такі заходи допомагають краще зрозуміти прагнення та світогляд молодих людей, які з тих чи інших причин оступилися на своєму життєвому шляху. Головною метою групових бесід з підобліковими особами є надання своєчасних та корисних порад щодо планування власного життя.

Київський р-н

Корисні поради та взаємодопомога

31 травня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулося засідання групи самопомочі батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу і прийомних батьків прийомних сімей, опікунів.

Учасники заходу – жителі декількох селищ Зміївського району Харківської області, поділилися з присутніми своїм досвідом виховання, а також обговорили декілька важливих питань: забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на державному рівні, усиновлення та оформлення опіки, оформлення паспортів при досягненні дитиною 14-річного віку, вихід дитини із прийомної сім’ї та ін.

Згідно чинного законодавства України, всиновленню підлягають всі без виключення діти-сироти, а діти, позбавлені батьківського піклування – лише за відповідним рішенням суду. Не можуть бути всиновленими ті діти, батьки яких перебувають у в’язниці, розшуку або є безвісті відсутніми.

Засідання групи провела керівник проекту Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» Печерських Тетяна Петрівна. Під час засідання вона відзначила, що обговорення таких тем є актуальним на даний час, адже на території міста Харкова та області є декілька дитячих будинків сімейного типу, які потребують постійної підтримки та допомоги.

Засідання групи самопомочі батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу і прийомних батьків прийомних сімей, опікунів на базі Центру Київського району м. Харкова проходить кожного місяця за попередньою домовленістю її учасників.

Записів з 1 по 5Всього: 5