Київський р-н

Оголошення!

ШАНОВНІ ОТРИМУВАЧІ ПОСЛУГ!!!

З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та у зв’язку із введенням у місті Харкові режиму карантину

КОНСУЛЬТАЦІЇ ПРАЦІВНИКАМИ

Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова з 17.03 по 03.04.2020р. будуть надаватися ВИКЛЮЧНО ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕЛЕФОННОГО ЗВ'ЯЗКУ, ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСІВ ТА МОБІЛЬНИХ ДОДАТКІВ!!!

Звертаємося до Вас із проханням суворо дотримуватися правил особистої гігієни, без гострої потреби не залишати власну домівку та не відвідувати місця великого скупчення людей. З будь-яких питань, які стосуються надання соціальних послуг фахівцями Центру просимо Вас звертатися за номерами телефону:

(057) 725-19-39,

(057) 725-19-37,

(057) 725-19-38

E-mail: csssdm.kievrajon@gmail.com

Сайт: www.dovira.kh.ua

Київський р-н

Практика майбутніх соціальних працівників

Студенти четвертого курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди пройшли практику на базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова.

Майбутні соціальні працівники організували і провели декілька пізнавально-розважальних заходів, залучивши до них сім'ї, що опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району. Діти разом із батьками прийняли активну участь у виготовленні святкових творчих доробків, розгадуванні тематичних загадок та інтерактивних іграх, зробивши атмосферу у приміщенні актового залу Центру по-справжньому веселою та непередбачуваною.

Також студенти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди провели цикл виховних лекцій та бесід у декількох школах Київського району м. Харкова на актуальні теми сьогодення:

 • протидія ВІЛ/СНІДу;

 • стоп булінг;

 • Вирішувати і діяти;

 • протидія домашньому насиллю;

 • толерантне ставлення до внутрішньо переміщених осіб;

 • все починається з сім'ї;

 • запобігання вживанню психотропних речовин;

 • торгівля людьми;

 • портрет людини, яка може потрапити в торгівлю людьми;

 • безпечний Інтернет: соціальні мережі.

Студенти-практиканти впевнені, що розгляд суспільно важливих питань має надзвичайно велике значення у становленні, вихованні та подальшому розвитку підростаючого покоління, а також допомагає батькам краще зрозуміти своїх дітей. Саме із цією метою вони залучили до участі у своїх заходах сім'ї у повному складі, зробивши їх цікавими та корисними не тільки для малечі, а й для дорослих.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність всім студентам та працівникам кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за організацію і проведення насиченої культурно-освітньої програми для сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Правила поведінки у кіберпросторі

Безпека у сучасному Інтернет-просторі – одна із найактуальніших проблем сьогодення, особливо, коли це стосується неповнолітніх дітей.

Обговоренню саме цього питання був присвячений черговий захід, організований Всеукраїнською благодійною організацією «Деполь Україна» спільно із Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та мололоді Київського району м. Харкова, який відбувся на базі Дитячо-юнацької спортивної школи №4.

В даному заході брали участь діти віком від 6 до 13 років із сімей, які стоять на обліку в Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та мололоді Київського району м. Харкова, як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах та проживають на території Київського району. 

Головною метою його проведення, за словами організаторів, є підвищення рівня інформованості та розуміння необхідності захисту конфіденційності даних насамперед особистого характеру. Для цього ведучі заходу акцентували дитячу увагу на обачливій поведінці на просторах Інтернету. Малеча активно висловлювалась щодо методів попередження від невідомих кібер-друзів. Також діти не заперечували, що досить часто їхня поведінка в інтернет-просторі є наївною і необачливою, провокуючи небажані наслідки в тому числі і для власної безпеки. Під кінець пізнавального заняття дітвора намалювала малюнки, зобразивши на них свої емоції, почуття та мрії на даний момент.

Організатори заходу також зазначили, що проведення подібних заходів у майбутньому допоможе своєчасно повідомляти та надавати практичні рекомендації щодо безпечної поведінки в кіберпросторі та в реальному світі.

Цікаво знати: Конвенція про захист осіб стосовно автоматизованої обробки даних особистого характеру була прийнята Радою Європи 28 січня 1981 року. Ця конвенція опікується про кіберзлочинність, захист цілісності даних і систем, підкреслюючи недоторканність приватного життя в кіберпросторі.

Центр соціальних служб Київського району м. Харкова щиро дякує Всеукраїнській благодійній організації «Деполь Україна» за організацію та проведення пізнавального заходу для дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Наступного разу розвиваючі заняття для дітей відбудуться у четвер, 27 лютого та п’ятницю, 28 лютого, з 15:00 до 17:00. Місце проведення – м. Харків, вул. Героїв Праці, 12-Г, Дитячо-юнацька спортивна школа № 4, другий поверх (бібліотека).

Вхід вільний.

Київський р-н

Практичний тренінг з пожежної безпеки

       В четвер, 20 лютого, в Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшов плановий практичний тренінг з пожежної безпеки.

      У навчальному заході взяли участь фахівці Центру, які продемонстрували чіткий алгоритм дій на випадок виникнення пожежі у приміщенні. Спочатку заступник директора-начальник відділу провела тематичну бесіду, а відповідальний за пожежну безпеку надала детальні інструкції стосовно поведінки під час виникнення раптової пожежі у приміщенні.

      Під час виконання практичної частини тренінгу фахівці центру зімітували свої дії згідно установлених вимог. Відповідальний за пожежну безпеку «зателефонував» за номером «101», повідомивши про виникнення пожежі у приміщенні. Інші працівники в цей час «гасили» осередки загоряння за допомогою вогнегасників. Боротьба із пожежею закінчилася успішно – із приміщення цілими та неушкодженими були «евакуйовані» всі працівники Центру.

Київський р-н

Торгівля людьми: міфи і факти

На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшов тренінг для майбутніх соціальних працівників на тему «Торгівля людьми».

Пізнавальний захід для студентів четвертого курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди організував і провів керівник громадської організації Олександр Полянський. На обговорення учасників тренінгу були винесені наступні питання:

 • торгівля людьми: міфи і факти;

 • сучасна статистика торгівлі людьми в Україні і світі;

 • група ризику: найбільш вразливі категорії населення;

 • профілактика і попередження випадків торгівлі людьми;

 • оформлення документів для виїзду за кордон;

 • хто допоможе: коли і до кого звертатися постраждалим від торгівлі людьми;

 • період реабілітації: як відновити соціальні зв’язки і реалізувати себе у суспільстві постраждалим від торгівлі людьми.

Учасники тренінгу також переглянули тематичний відеофільм під назвою «Життя на продаж» і обговорили його ключові моменти.

Дискусійне обговорення актуальних соціальних тем – це важливий крок в пізнанні їх специфіки, значення та впливу на подальший розвиток суспільства. Залучення молоді до участі в подібних заходах допомагає визначити більш чіткі орієнтири для підростаючого покоління, а надто, якщо вони вибрали головною справою свого життя соціальну сферу.

«Надання послуг сім’ям і особам, які опинилися в складних життєвих обставинах потребує не лише професіоналізму, а й володіння багатьма людськими якостями, – ділиться одна із студенток-практиканток, Анжеліка. – Чесність, порядність, людяність, вміння співчувати чужій біді і намагатися спільно знайти вихід із скрутної ситуації – всі ці якості є дуже важливими, і навіть більше – необхідними в реалізації себе як справжнього соціального фахівця».

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова щиро дякує керівнику громадської організації Олександру Полянському за професійне висвітлення актуальної теми сьогодення та особистий вклад у розвиток і розширення світогляду майбутніх соціальних фахівців.

Київський р-н

Діти – за любов у всьому світі

Діти із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району, долучилися до створення святкових листівок.

З нагоди Дня всіх закоханих студенти четвертого курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди провели в Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова творчий захід. В ньому прийняли участь батьки та діти віком від трьох до чотирнадцяти років.

Спочатку малеча разом зі своїми мамами виконала запальний танок із повітряними кульками і відгадувала  загадки. Діти склали із перших букв вгаданих слів ім’я священика, на честь якого за легендою і було названо свято всіх закоханих – Валентин. Після цього вони закружляли у веселому хороводі «Сороканіжка», продемонструвавши свої вміння вправно та швидко орієнтуватися у колективній грі.

Друга частина заходу була присвячена створенню вітальних листівок. Малеча вирізала із яскравого паперу серця, прикрасивши їх великою квіткою в середині. Після цього всі дітки написали на маленьких сердечках свої побажання один одному і наклеїли їх на спільному стенді.

Весь цей час студенти приймали активну участь у творчій роботі – керували процесом створення сердечок, заохочували дітвору до спілкування у колективі, допомагали наклеїти побажання малюків. Зроблені власноруч серця малеча подарувала своїм мамам, які також долучилися до створення творчих доробків.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює вдячність студентам четвертого курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за проявлену увагу та організацію цікавого дозвілля для сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Сімейне дозвілля

Малеча Київського району із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, разом зі своїми батьками відвідала творчий захід – дитячому захопленню не було меж.

Студенти четвертого курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди організували і провели цікавий та пізнавальний вечір для дітей віком від трьох до дванадцяти років. Черговий захід відбувся у рамках проходження практики майбутніх соціальних фахівців.

В актовому залі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова гамірно – сюди завітали маленькі розбишаки, які не бажають спокійно сидіти вдома. Разом зі своїми мамами вони відразу підхопили творчу хвилю, долучившись до пісенного конкурсу, який і відкрив цей насичений вечір. Рухливі танці та пісні на сімейну тематику допомогли всім присутнім залишити щоденні турботи за дверима і відчути себе однією дружньою командою.

Після цього діти із зав’язаними очима по черзі намагалися вгадати свою маму, братика чи сестричку лише за дотиком руки. Це завдання виявилося не таким вже й простим, як здається на перший погляд – лише декільком діткам вдалося швидко і безпомилково знайти руки найближчої людини.

Зарядившись позитивною енергетикою веселої гри, малеча присіла «відпочити», взявши в руки різнокольорові фломастери, олівці та папір. Під керівництвом студентів, діти спочатку намалювали, а потім вирізали яскраві будиночки, зобразивши в них себе та членів своєї родини. Декілька дітей подарували свої творчі доробки студентам та фахівцям на згадку, які вони розмістили на спеціальному стенді у приміщенні Центру. Фінальним акордом заходу стало вручення подарунків малечі – діти по черзі отримували пакети і з цікавістю заглядали в них – а що там всередині? Канцелярське приладдя та солодощі – корисний і смачний набір отримали всі, хто приймав участь у творчому вечері.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова щиро дякує студентам четвертого курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за організацію та проведення цікавого заходу для дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Роль консультування у соціальній сфері

На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшло чергове заняття групи з підготовки консультантів Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны».

У навчальному тренінгу взяли участь студенти Харківської Державної Академії Культури, а його організатором виступила практикуючий психолог, голова громадської організації «Центр Ресурс-Професіонал» Олена Нурєєва. Відпрацювання навичок консультування не бачачи абонента і отримання досвіду проживання своїх емоційно навантажених життєвих ситуацій – саме ці напрямки стали головною темою обговорення майбутніх фахівців.

«Консультування у соціальній сфері – це важлива допомога в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення, складання плану виходу зі складної життєвої ситуації. Це процес, який базується на індивідуальних потребах клієнта та його активній участі, – ділиться Олена Нурєєва.

– Кращим знавцем своїх власних проблем є клієнт, тому в консультуванні потрібно наголошувати на тому, що консультант створює можливості для подолання проблем клієнта, однак остаточне рішення щодо змін приймає сам клієнт».

Також під час проведення тренінгу присутні з’ясували головну мету консультування в соціальній сфері, яка полягає в наданні допомоги щодо аналізу проблеми, прояснення конфліктних зон, знаходження альтернативних шляхів виходу і прийняття рішення. Іншими словами – підтримка людей в плані допомоги самим собі.

Навчальний курс групи з підготовки консультантів Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны» складається з двадцяти занять. За цей час студенти встигають отримати необхідну теоретичну та практичну базу, а також продемонструвати свої навички та уміння в реальних умовах життя, пройшовши стажування на базі Центру.

Заняття нової групи консультантів Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны» проходить кожного четверга, з 18:00 до 20 00 години. Навчання проводить практикуючий психолог, голова громадської організації «Центр Ресурс-Професіонал» Олена Нурєєва.

Контакти Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны»:

(057)-700-39-52;

(068)-542-44-46;

(099)-092-55-51;

(093)-140-80-90.

Київський р-н

Соціальна робота із сімейними конфліктами

У вівторок, 4 лютого, на базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшов тренінг на тему «Соціальна робота із родинами, в яких виникають конфлікти».

У заході взяли участь студенти четвертого курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, які здобувають професію соціального працівника. Організувала та провела тренінг голова Громадської організації «Центр «Ресурс-Професіонал» Олена Нурєєва, залучивши присутніх до активного обговорення важливих питань сьогодення.

Під час заходу було розглянуто декілька актуальних тем, серед яких «Насильство в родині: причини виникнення та шляхи подолання негативного явища у суспільстві», «Роль соціального працівника у наданні допомоги постраждалим від насильства», «Сімейні конфлікти: витоки, механізми та способи вирішення». Цікава та оригінальна подача теоретичних знань, насичене спілкування, можливість вільно поставити питання і відразу отримати на неї відповідь із наглядним прикладом – задоволення від участі у тренінгу отримали абсолютно всі його учасники.

Окрім обговорення, майбутні соціальні працівники разом із ведучою заходу долучилися до спільної практичної роботи – структурування інформації у вигляді тематичних зображень. Цей метод дозволяє зробити візуалізацію почутого та більш чітко засвоїти отримані теоретичні знання. Під кінець тренінгу майбутні соціальні працівники виконали декілька практичних завдань – заповнили соціальні картки сім'ї/особи, ознайомилися з переліком необхідних документів для ведення соціального супроводу та вимогами до нього.

Київський р-н

Співпраця заради майбутнього

В Київському районі міста Харкова обговорили основні напрямки роботи з підобліковими особами, які отримали умовне засудження або нещодавно звільнилися з місць позбавлення волі.

Під час проведення групового заходу співробітників районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та фахівців Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова були розглянуті шляхи налагодження тісної співпраці та взаємодії двох організацій.

Фахівці Центру проінформували присутніх стосовно надаваних соціальних послуг, а також акцентували увагу на ключових направленнях своєї діяльності. Так, основний перелік послуг, які надає Центр, в тому числі і підобліковим особам, включає в себе:

 • визначення потреб сім’ї/особи;

 • сприяння в отриманні натуральної допомоги (одягу, взуття, засобів гігієни, продуктів харчування);

 • ведення соціального супроводу сім’ї/особи;

 • сприяння в організації культурно-освітнього відпочинку (надання безкоштовних або пільгових білетів до театрів, дельфінарію та ін.);

 • надання безкоштовних консультацій психолога та юриста;

 • проведення тематичних бесід стосовно актуальних сфер життя (працевлаштування, навчання, виховання дітей та ін.);

 • сприяння в проходженні соціально-психологічної реабілітації;

 • представництво інтересів та ін.

Особи, які отримали умовне засудження або нещодавно звільнилися з місць позбавлення волі, можуть звернутися до Центру за професійною консультацією та необхідною допомогою. Кваліфіковані спеціалісти завжди готові вислухати, зрозуміти та посприяти у вирішенні багатьох життєвих питань. Це в свою чергу дає підобліковим особам відчутну підтримку і впевненість у тому, що вони не залишені сам на сам зі своєю проблемою і навіть із тупикової ситуації завжди є вихід.

Варто також зазначити, що фахівці Центру спільно із працівниками Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області проводять регулярну роз’яснювальну роботу з підобліковими особами з метою забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання повторних кримінальних правопорушень та швидкої соціальної адаптації у суспільстві.

Під час таких зустрічей підоблікові особи отримують важливу та актуальну інформацію стосовно навчання, працевлаштування або налагодження співпраці з іншими організаціями чи установами. Також вони мають змогу поставити власні питання, поспілкуватися зі спеціалістами різних рівнів, ознайомитися із переліком послуг тих чи інших профільних установ.

Записів з 1 по 10Всього: 11