"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Головні потреби та безпека дітей у побуті

15 липня на базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшов тренінг для батьків із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Учасники заходу обговорили дві важливі теми – основні потреби та безпека дітей у побутових умовах вдома. Ведуча тренінгу, провідний психолог Центру Олена Нурєєва, зазначила, що для повноцінного та різнобічного розвитку дитини необхідно приділяти достатньо уваги задоволенню основних потреб дітей. Так, для підростаючого покоління дуже важливо забезпечувати належний рівень наступних складових повноцінного життя:

- здоровий сон та відпочинок

- збалансоване харчування

- сезонний одяг і взуття у необхідній кількості

- іграшки, розвиваючі матеріали (дитячі книги, замальовки, цікаве хобі)

- живе спілкування

- турбота про здоров’я (своєчасна вакцинація від небезпечних хвороб, проходження регулярного медичного огляду у районній поліклініці, щорічне оздоровлення та ін.)

Кожна без винятку дитина потребує батьківської любові, турботи та душевного тепла, щоб у майбутньому стати дійсно щасливою та успішною людиною. Саме на цьому акцентувала увагу Олена Нурєєва, проводячи роз’яснювальну роботу з батьками неповнолітніх дітей.

Друга частина тренінгу була присвячена питанню безпеки дитини у побуті під час перебування вдома. Правильне користування електричними приладами та газовою плитою, правила поводження біля відкритих вікон, дверей і балконів, особливості користування побутовою хімією – учасники заходу розглянули найбільш розповсюджені причини нещасних випадків у побуті та способи їх попередження.

Наступний тренінг для батьків із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, пройде у понеділок, 29 липня, о 17:00 у приміщенні актового залу Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова.

Київський р-н

Запобігання та протидія домашньому насильству

На базі Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області відбулася чергова бесіда з підобліковими особами.

Цього разу присутні обговорили важливу та дуже актуальну тему – «Запобігання та протидія домашньому насильству». У заході взяли участь підоблікові особи молодіжного віку, а також фахівці Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова і волонтери.

Проблема домашнього насильства, нажаль, існує в усіх без винятку країнах світу. По своїй суті, домашнє насильство – це повторюваний цикл фізичних, сексуальних, словесних, емоційних та економічних образ по відношенню до своїх близьких з метою залякування, контролю, почуття страху. Однією із головних особливостей цього негативного явища є повторюваність інцидентів різних видів насильства. Саме цей факт є важливим показником того, що такі дії є дійсно домашнім насильством, а не звичайним конфліктом.

Всі учасники заходу активно долучилися до дискусії, висловлюючи свої думки щодо обговорюваної теми та пошуку ефективних шляхів її вирішення. Присутні визначили способи протидії домашньому насильству та розглянули профілактичні міри, які необхідно застосувати з метою попередження цього негативного явища у суспільстві.

Також в ході бесіди підоблікові особи дізналися про перелік послуг, які надає ЦСССДМ та висловили бажання співпрацювати із фахівцями у майбутньому. Так, молоді люди, котрі отримали умовне засудження чи звільнилися з місць позбавлення волі, можуть отримати в Центрі безкоштовну консультацію юриста чи психолога, натуральну допомогу одягом, взуттям або продуктами харчування, сприяння в організації культурного дозвілля.

Нагадуємо! У випадку, якщо ви самі або ваші близькі чи знайомі потерпають від домашнього насильства – не потрібно замовчувати цей факт і робити вигляд, що нічого страшного не відбувається. Домашнє насильство, у будь-якому прояві – це пошушення ваших прав і свобод, з яким важливо і необхідно боротися.

Корисні телефони:

Харківський Телефон Довіри «Нить Ариадны»: (057)-700-39-52; (068)-542-44-46; (099)-092-55-51; (093)-140-80-90.

Безкоштовна національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства: 0-800-500-355 (зі стаціонарного телефону) або 386 (з мобільного телефону).

Київський р-н

Спільний внесок у добру справу

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова взяв участь у проведенні місячника «Антинаркотик».

Всі заходи пройшли в рамках Всесвітнього дня боротьби з наркоманією, який щороку у багатьох країнах відзначається 26 червня. Історія становлення цієї дати досить прозаїчна. 26 червня 1839 року біля стін китайського міста Гуанчжоу можновладці та солдати імперії Цин за наказом свого керівництва спалили конфіскований у англійських наркоторговців опіум – більше одного мільйона кілограмів.

Саме з того часу, за рекомендацією «Міжнародної конференції із боротьби зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом», цей день було офіційно вибрано для міжнародної співпраці, направленої на створення вільного від наркоманії суспільства і заборону наркоторгівлі. Щороку у всьому світі до цього дня проходять тематичні акції та флешмоби, які популяризують здоровий спосіб життя та свободу від шкідливих звичок.

На жаль, найчастіше у згубну залежність від наркотичних речовин потрапляє активна та працездатна молодь, безповоротно втрачаючи не лише свій дорогоцінний час, а й здоров’я. Останнім часом проблема наркоманії значно «помолодшала», а це тривожний дзвіночок для кожного із нас. Лекції, бесіди, відеоматеріали, спілкування із профільними фахівцями – для боротьби з наркоманією можна використовувати будь-які доступні, зручні та законні методи.

Це вкотре підтвердили і працівники Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова, які активно долучилися до організації та проведення низки тематичних заходів. Серед них варто відзначити групи взаємодопомоги для батьків, діти яких вживають наркотики, акцію-квест із ліквідації наркоадрес «Намалюй життя дітям» та лекцію на тему «Руйнівний вплив наркотиків на людський організм». Всього у заходах прийняло участь більше ста п’ятдесяти осыб, серед яких були діти, студенти, члени громадських організацій, волонтери та просто активні люди, яким небайдуже майбутнє сучасної молоді.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Харківській обласній громадській організації «Майбутнє без наркотиків», Лізі освіченої молоді «ЛОМ», Центру Георгія Побідоносця Міжнародної Антинаркотичної Асоціації в місті Харкові, Всеукраїнській благодійній організації «Деполь Україна» і всім, хто долучився до проведення заходів, адже це наш спільний внесок у добру справу та гідне майбутнє підростаючого покоління.

Київський р-н

В Київському районі деактивовано більше двохсот наркоадрес

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова долучився до чергової акції-квесту проекту «Намалюй життя дітям» з ліквідації наркоадрес на міських вулицях.

Проблема вживання наркотичних засобів, а особливо серед молоді, останнім часом набула величезних масштабів, тому вона не може залишатися поза увагою суспільства. Одним із ефективних методів боротьби з поширенням наркоманії є зафарбовування вуличних наркоадрес, які розповсюджувачі наркотиків залишають на стінах різних будівель.

Центр Георгія Побідоносця Міжнародної Антинаркотичної Асоціації в місті Харкові взяв ініціативу в свої руки і протягом останнього року спільно з іншими організаціями міста та просто небайдужими людьми проводить тематичні акції в рамках проекту «Намалюй життя дітям». Головна мета таких заходів – зафарбувати щонайбільше електронних адрес, поступово ліквідуючи вуличну рекламу вільного продажу наркотичних засобів.

Цього разу небайдужа молодь вирішила знищити небезпечні надписи на будівлях, що розташовані на Північній Салтівці. В акції, яка пройшла у суботу, 22 червня, прийняли участь близько сімдесяти чоловік. Серед її учасників були представники Центру, Ліги освіченої молоді «ЛОМ», Центру Георгія Побідоносця Міжнародної Антинаркотичної Асоціації в місті Харкові, Центру Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Спочатку всі учасники розділилися на шість команд, в яких вибрали свого капітана, завідуючого господарством і фотографа, а також отримали все необхідне для роботи: господарчі рукавички, захисні фартухи, спеціальну фарбу та валики для її нанесення. Акція-квест проходила приблизно дві години. За цей час вдалося зафарбувати двісті сорок одну наркоадресу, які знаходилися на стінах житлових будинків та автомобільних гаражів.

Учасники акції знищили небезпечні надписи на вулиці Гвардійців Широнінців, Наталії Ужвій і Метробудівників. Мешканці району, які траплялися на шляху активістів, відкрито висловлювали свою вдячність за таку ініціативу, не шкодуючи щирих слів подяки та підтримки.

По закінченню акції було вибрано переможця – команду, якій вдалося зафарбувати найбільшу кількість адрес – аж шістдесят шість надписів. Переможці отримали кубок, а потім всі учасники заходу посмакували морозиво, яке в таку спеку було дійсно необхідним презентом за добросовісно виконану роботу.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність організаторові заходу – Центру Георгія Побідоносця Міжнародної Антинаркотичної Асоціації в місті Харкові та всім учасникам акції за активну життєву позицію та небайдужість до здоров’я і розвитку підростаючого покоління.

Київський р-н

Смачні десерти

Сім'ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова, отримали смачні та корисні десерти.

Благодійну допомогу – триста півлітрових пакетів йогурту надав відділ по взаємодії із волонтерськими організаціями Харківської єпархії. За підтримки Благодійної організації «Благодійний фонд «Заради життя», на базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова, відбулося вручення смачних десертів. Йогурти отримали більше сорока родин з дітьми, що належать до категорій малозабезпечених та багатодітних сімей.

Також наприкінці минуло тижня сім'ї, які перебувають в складних життєвих обставинах, отримали допомогу і від Української Православної Церкви. Серед продуктів харчування були білий хліб, батони та лаваші – загалом близько ста одиниць.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність відділу по взаємодії із волонтерськими організаціями Харківської єпархії, Благодійній організації «Благодійний фонд «Заради життя» та Українській Православній Церкві за проявлену увагу та надану допомогу сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Добро від щирого серця

Цього року в Україні з’явилося ще одне сімейне свято – День тата, яке віднині має статус офіційного і відзначається у третю неділю червня.

Напередодні святкування Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова запросив до себе родину загиблого учасника бойових дій Костянтина Владиславовича Левіна, якій дійсно є чим пишатися, і що згадати після багатьох років спільного життя.

«Батько завжди був добрий, він навіть не міг підвищити голос на мене, якщо я навіть щось зробила не так. У нього добро завжди йшло від щирого серця – ось, що я найбільше запам’ятала про нього і вже ніколи не забуду», – згадує донька загиблого учасника бойових дій Костянтина Левіна, Євгенія.

Зараз родина Левіних мешкає в Київському районі міста Харкові. Вдова, Олена Миколаївна Левіна, працює менеджером у приватній фірмі, а донька навчається на третьому курсі Коледжу Національного фармацевтичного університету.

«Одружилися ми з Костянтином в 2000 році, а вже через рік у нас з’явилася донечка, яку він все своє життя любив просто до нестями», – говорить Олена Левіна. «Навіть я інколи дозволяла собі підвищити голос чи накричати за щось, а він – ні, ні в якому разі. У нього була дійсно неймовірна любов до своєї дитини, яку дуже рідко зустрінеш у світі».

Відразу після весілля молодий чоловік постійно радував свою дружину смачними стравами, приготованими власноруч. Вмів готувати майже все, але найкраще у нього виходила фарширована щука та курка, запечена у духовці – коронні страви, якими Костянтин полюбляв частувати гостей родини.

Сімейні мандри на море влітку, святкові вечері у теплій домашній атмосфері, рибалка за містом на вихідних, гра у футбол, збір та консервація грибів, туристичні походи з наметом і смачною кашею – спільних розваг у родини просто не перерахувати. Батько був не просто головним у сім'ї, а справжнім організатором і ідейним натхненником, який не міг довго залишатися на одному місці і весь час прагнув нових емоцій та відкриттів.

Окрім цього Костянтин Левін був надзвичайно обдарованою людиною. Спочатку він закінчив музичну школу, а в роки юності грав на гітарі та був учасником місцевої рок-групи. До призову на військову службу у 2014 році, працював у ремонтній бригаді – займався ремонтами у будинках. Майстер на всі руки – саме так в декількох словах можна охарактеризувати цю чудову та дійсно неординарну особистість.

«Костянтин був надзвичайно веселою, компанійською та активною людиною», – розповідає з теплою посмішкою на обличчі вдова загиблого, Олена. «Про таких ще говорять, що він спішив жити. Жити і любити, дарувати добро людям і не залишати поза увагою тих, хто потребує підтримки. І не важливо, близька це людина чи ні – його серце завжди було відкрите для добра і допомоги іншим».

А ще Костянтин Левін дуже любив і поважав своїх батьків, які в цьому році відзначили золоте весілля – п’ятдесят років спільного життя. Свого часу він також хотів прожити зі своєю родиною стільки ж років, але нажаль, цій мрії не судилося збутися. 13 квітня 2016 року, приблизно за тиждень до свого звільнення за наказом, він загинув від снайперської кулі біля селища Зайцеве, Бахмутського району, Донецької області. Костянтину Владиславовичу Левіну було всього сорок шість років.

Страшна звістка завдала непоправного удару всім членам родини, близьким та знайомим людям, які знали чоловіка особисто і ще довго не могли повірити у жахливу реальність. Відтоді минуло вже п’ять років, але невгамовний біль утрати не покидає серця тих, кому Костянтин Левін був турботливим сином, люблячим чоловіком, дбайливим батьком, надійним другом чи просто хорошим знайомим.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність родині Левіних за цікаву розмову, а також від усього серця вітає всіх татусів з їхнім офіційним святом.

Київський р-н

Скринька секретів для друга

Всеукраїнська благодійна організація «Деполь Україна» запросила дітей Київського району міста Харкова відсвяткувати Міжнародний день друзів у теплій та запальній атмосфері.

Справжні друзі – це надійна та міцна опора у житті, якої кожен із нас потребує незалежно від віку, статі та соціального положення у суспільстві. Саме тому, 9 червня, у всьому світі відзначається Міжнародний день друзів. Історія створення цього свята невідома, але його популярність росте з кожним роком.

Традиція вітати найкращих друзів, запрошувати їх у гості чи збиратися веселою компанією на відпочинок за короткий проміжок часу завоювала не тільки дитячі, а й дорослі серця. З друзями можна провести вільний час і поділитися особистими секретами, обговорити різні теми і долучитися до цікавого спільного заняття.

Все це змогли зробити діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та проживають на території Київського району міста Харкова. Всеукраїнська благодійна організація «Деполь Україна» вкотре зібрала жваву та безтурботну дітвору у приміщенні Дитячо-юнацької спортивної школи №4, подарувавши їй незабутні хвилини насиченого дозвілля.

Весела малеча поділилася своїми першими враженнями про літній відпочинок , а також взяла участь у цікавому інтерактивному занятті з елементами тренінгу. Пізнавальна частина зустрічі згодом змінилася творчою – діти змайстрували своїми руками паперові скриньки секретів для друзів. Захоплююча і креативна арт-робота принесла усім присутнім емоційне задоволення і допомогла розкрити творчий потенціал кожної дитини.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова щиро дякує представникам Всеукраїнської благодійної організації «Деполь Україна» за бажання та вміння зробити цікавим та різноманітним дозвілля дітей, сім'ї яких, перебувають у складних життєвих обставинах.

Наступне заняття відбудеться у п’ятницю, 14 червня, о 15:00. Цього разу організатори вирішили провести його у незвичному форматі – форматі ярмарку, а також подарувати приємні сувеніри своїм постійним відвідувачам.

Місце проведення занять: м. Харків, вул. Героїв Праці, 12Г, Дитячо-юнацька спортивна школа №4, другий поверх (бібліотека). Вхід вільний.

Київський р-н

Профілактика сімейного насильства

Сімейне насильство – одна із найбільш гострих, болючих та обговорюваних тем у сучасному суспільстві, яка потребує постійної уваги профільних спеціалістів.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова вже вкотре долучився до профілактичних заходів, направлених на попередження та пошук найбільш ефективних варіантів виходу із кризової ситуації у родині.

У актовому залі Центру пройшов тренінг на тему «Профілактика сімейного насильства», в якому взяли участь провідний психолог державної установи та студенти третього курсу Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», які в майбутньому стануть професійними психологами.

Під час проведення заходу студенти-третьокурсники отримали змогу не лише почути корисну та необхідну теорію, а й проявити свої знання та навички на практиці. Спочатку присутні обговорили декілька важливих питань, що стосуються зазначеної теми, а потім взяли участь у практичній частині заняття.

Зокрема, студенти дізналися про види та форми сімейного насильства, передвісники його виникнення, що включає в себе поняття «колесо насильства» та ін. Також провідний психолог Центру разом зі студентами з’ясували різновиди діагностичних методів роботи із жертвами сімейного насильства, а особливо з дітьми та визначили способи емоційної стабілізації людей, які в різний період свого життя потрапляли у таку ситуацію.

Студенти-практиканти також з’ясували специфіку роботи Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны», який вже багато років працює на базі ЦСССДМ. Потім вони познайомилися із метафоричними картами, як одним із ефективних методів роботи з усіма учасниками конфлікту. Після короткого екскурсу в історію їх виникнення та особливості використання для вирішення різних психологічних питань, вони спробували їхню дію на практиці.

Кожен студент взяв із загальної колоди по шість карт на свій смак, три із яких найбільшим чином виражали травмуючу ситуацію із їхнього власного минулого, а інша половина – ресурсний потенціал, який вони використали для виходу із кризи. Майбутні психологи із задоволенням долучилися до практичної частини тренінгу та взяли активну участь у обговоренні. Вони вільно висловлювали свої думки і асоціації, пропонували максимально комфортні та суспільно прийнятні варіанти виходу із ситуації домашнього насильства.

На думку провідного психолога Центру Олени Нурєєвої, використання метафоричних карт допомагає на першому етапі налагодити хоча б якийсь контакт з постраждалим від сімейного насильства для подальшої роботи з вирішення болючого питання.

Київський р-н

В перший день літа – вся увага дітям!

В офіційному календарі України «День захисту дітей» з’явився в 1998 році, і відтоді став одним із найулюбленіших свят малечі.

Оригінальні флешмоби і пізнавальні вікторини, цікаві творчі конкурси і захоплюючі спартакіади – різноманіття заходів, які традиційно проходять 1 червня в багатьох країнах світу здатні задовольнити навіть найвибагливіші смаки. Головною їх метою є привернення уваги суспільства до проблем дітей, ознайомлення з їхніми правами на освіту, користування досягненнями культури, відпочинок і оздоровлення.

З нагоди святкування Міжнародного дня захисту дітей, Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова прийняв активну участь у декількох заходах, поєднавши при цьому корисне, цікаве та непередбачуване.

Так, за підтримки Всеукраїнської благодійної організації «Деполь Україна» на базі Дитячо-юнацької спортивної школи №4 пройшло заняття з елементами тренінгу «Щасливе дитинство – яке воно?» та ігрова вікторина «Довгоочікувані канікули: що я робитиму влітку». Діти сім'ї, яких опинилися в складних життєвих обставинах, отримали чудову нагоду розповісти цікаві історії зі свого життя, дати відповідь на креативні питання ведучої заходу, поділитися власними планами на літні канікули. Також активна малеча устигла проявити і творчі здібності, зробивши своїми руками один одному подарунки на згадку – паперові букетики із різнокольорових квітів.

У суботу, 1 червня, за сприяння Української Православної церкви, діти та батьки відвідали спектакль «Чудо», Харківського театру дітей «Тимур». Присутні у залі із захопленням поринули в історію про сучасних дітей і їх непрості взаємини один з одним, про те, що найбільше чудо таїться в душі кожної дитини. Краса сценічної дії, можливість провести реальні паралелі між собою та персонажами на сцені – все це дало можливість глядачам не тільки захопитися побаченим, але і винести для себе важливий урок любові до ближнього.

Загалом, до участі у святкуванні Міжнародного дня захисту дітей в Київському районі міста Харкова, долучилося більше ста п’ятдесяти осіб, серед яких були як діти, так і дорослі.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру подяку Всеукраїнській благодійній організації «Деполь Україна» та Українській Православній церкві за організацію та проведення цікавих заходів, які зробили дитяче свято яскравим, насиченим та різноманітним.

Київський р-н

Життя без тютюну – це приємна реальність

Кожного року, 31 травня, у багатьох країнах відзначається Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням.

Для Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова вже стало доброю традицією проведення місячника «Життя без тютюну». Цього разу до участі у заході були залучені працівники Центру, волонтери, благодійні організації та просто небайдужі жителі нашого міста. Таким чином, вдалося об’єднати досить велику кількість людей заради спільної мети – ефективної та своєчасної профілактики тютюнопаління серед молоді.

Саме підростаюче покоління, а найчастіше підлітки, виявляє необдумане бажання спробувати запалити одну – дві сигарети, не розуміючи до кінця, які наслідки може спричините їхнє спонтанне рішення. Нажаль, випадки раннього куріння з кожним роком все більше і більше «молодшають», затягуючи до лав курців дітей навіть 7 – 8 річного віку.

Досить часто діти копіюють цю пагубну звичку у свого найближчого оточення: батьків, старших братів чи сестер, ровесників або старшокласників. Намагаючись не відставати від моди та бути своїм» у компанії друзів, ще зовсім юні хлопці та дівчата потрапляють у тютюнову пастку, звідки з часом стає все важче і важче вибратися. При цьому вони зовсім не розуміють, що життя без тютюну – це не лише приємна, а й корисна реальність.

В рамках місячника «Життя без тютюну» Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова провів чотири заходи – два тренінги, одну лекцію та один відеолекторій. Профілактичні заходи пройшли в актовому залі Центру та на базі Центральної бібліотеки ім. В.В. Маяковського № 43 для дітей. До їх організації, окрім працівників ЦСССДМ, також долучилися Всеукраїнська благодійна організація «Деполь Україна», представники Благодійного фонду «Возлюби» та молодіжного територіального клубу «Соколи».

Діти та підлітки взяли участь у тренінгах «Формування навичок здорового способу життя», прослухали лекцію «Життя без тютюну – це завжди правильний вибір», переглянули цікавий та пізнавальний відео лекторій «Шокуюча правда про алкоголь і сигарети». Всього із молоді до профілактичних заходів було залучено п’ятдесят п’ять осіб.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Всеукраїнській благодійній організації «Деполь Україна», Благодійному фонду «Возлюби», молодіжному територіальному клубу «Соколи» і волонтерам за активну участь у профілактиці суспільної проблеми та бажання привернути увагу оточуючих до здоров’я підростаючого покоління.

Записів з 1 по 10Всього: 15