"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Від студента до професійного консультанта

На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відкрилася чергова група з підготовки консультантів Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны».

В актовому залі Центру зібралися студенти трьох місцевих вищих навчальних закладів – Харківської Державної Академії Культури, Української інженерно-педагогічної академії та Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Заняття групи проходило у формі тренінгу, що дало змогу всім присутнім отримати різносторонній практичний досвід. Студенти змогли побувати як в ролі консультанта, так і в ролі абонента – людини, котра звернулася за психологічною допомогою на Телефон Довіри.

Навчальний курс групи з підготовки консультантів Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны» складається з двадцяти занять. Під час його проведення студенти отримають необхідну теоретичну та практичну базу, а також продемонструють свої навички та уміння в реальних умовах життя, пройшовши стажування на базі Центру.

Заняття нової групи консультантів Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны» проходить кожного четверга, з 18:00 до 20:00. Навчання проводить практикуючий психолог, Голова Громадської організації «Центр Ресурс-Професіонал» Олена Нурєєва.

За словами Олени Нурєєвої, протягом останнього часу встановилася чітка тенденція збільшення кількості звернень на Телефон Довіри членів родин, де є ветерани Операції Об’єднаних Сил. Це, в свою чергу, потребує спеціального підходу консультантів до вирішення того чи іншого питання, а також врахування ряду особливостей, пов’язаних із цією категорією населення.

Нагадаємо, що Харківський Телефон Довіри «Нить Ариадны» був створений 1 червня 1993 року групою професійних психологів і на даний час є найбільш доступним видом психологічної допомоги населенню. На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова він працює щодня, з 18:00 до 21:00 години.

Контакти Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны»:

(057)-700-39-52;

(068)-542-44-46;

(099)-092-55-51;

(093)-140-80-90.

Київський р-н

В пошуках виходу із тупикової ситуації

На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшла група супервізії в секції системно-сімейної терапії.

Протягом двох днів, 22 та 23 жовтня, практикуючі психологи ділилися один з одним своїм досвідом, ідеями і креативним поглядом на різні життєві ситуації. Також вони відточували свою майстерність та допомагали колегам по-іншому подивитися на рішення одного й того ж питання, використовуючи багаторічний досвід роботи у профільній сфері.

За словами учасників заходу, такий формат спілкування досить часто допомагає знайти правильний вихід із тупикової ситуації, яка не могла позитивно вирішитися навіть значний відрізок часу. Подібні зустрічі допомагають практикуючим психологам освоїти нові навички у професійній діяльності, отримати відповідь на актуальні питання, а інколи і влучні інсайти на дуже заплутані та складні життєві ситуації.

Тепла та щира атмосфера у залі допомагала присутнім прожити цінний досвід колег у дружньому колективі і набратися сил для участі в групах особистого досвіду, які будуть проведені найближчим часом.

Київський р-н

Смерть дітей – це протиприродно

В Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова стартувала група психологічної підтримки батьків, діти яких загинули під час проведення Операції Об’єднаних Сил.

Організатором заходу виступила Громадська організація «Центр Ресурс-Професіонал» та волонтери-психологи, які працюють в рамках соціального проекту «Родинне Коло Харківщини».

Перша зустріч нової групи пройшла дуже насичено та продуктивно. Спочатку всі присутні створили правила роботи групи у форматі Будинку, в якому всі її учасники будуть жити наступні вісім зустрічей. Окрім правил, присутні також приділили увагу створенню необхідної атмосфери, де панує взаємоповага, щирість та підтримка.

В ході засідання групи була проведена психоедукація про човники дуального процесу горювання, визначено основні відмінності від колишніх зустрічей, головною із яких є абсолютно інший формат проживання горя, розглянуто почуття скорботи як процесу. Під час засідання групи також була використана методика Центру психологічної підтримки дорослих, які втратили близьких Університетської клініки округу Акерсгус, яка знаходиться у Норвегії.

Матері загиблих дітей ділилися своїми думками та почуттями, а також висловлювали бажання навчитися ними управляти. Багато із них не приховували тривогу, що після закінчення проекту вони залишаться сам на сам зі свої горем, без цілей та стимулу до повноцінного життя.

«Смерть дітей – це протиприродно, але усім батькам, які зазнали таке горе, важливо навчитися жити далі. З болем втрати у серці, з гіркотою на душі, але жити, працювати, піклуватися про інших членів родини. Ми працюємо для того, щоб кожна така зустріч з батьками закінчувалася на піднесеній та теплій ноті, зігріваючи кожного, хто прийшов хоча б до наступного зібрання групи», – зазначила член Координаційної ради проекту «Родинне Коло Харківщини», Олена Нурєєва,

В групі психологічної підтримки батьків можна бути абсолютно щирим, справжнім та повністю довіряти присутнім. Цей фактор дуже зближує людей і допомагає відчути себе частинкою колективу – маленького, але дружнього і уважного до почуттів інших людей.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Громадській організації «Центр Ресурс-Професіонал» та всім учасникам соціального проекту «Родинне Коло Харківщини» за постійну співпрацю та вміння знайти потрібні слова підтримки сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Нові відкриття зі світу комп’ютерного програмування

В Київському районі міста Харкова пройшов навчальний тренінг для підлітків на тему комп’ютерного програмування та актуальності молодіжних професій.

В актовому залі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова зібралися активні хлопці та дівчата віком від дванадцяти до двадцяти років. Активні, допитливі та небайдужі до пізнання всього нового – підлітки із задоволенням не лише слухали, а й занотовували найбільш цікаві моменти заняття.

Огляд найбільш популярних комп’ютерних професій на даний час і прогнози на майбутнє, на що потрібно звернути увагу в першу чергу, якщо ви вирішили стати програмістом, основні тенденції мов програмування до 2019 року – які із них поступово втрачають свою актуальність, а які навпаки, набирають обороти. На ці та інші питання відповіли організатори і ведучі тренінгу, представники Благодійного фонду «Схід», які підготували насичений відеопоказ тематичного матеріалу.

Окрім того, діти отримали перелік корисних посилань для більш досконалого вивчення особливостей комп’ютерного програмування та виконали вправу на розвиток логічного мислення. Цікава зустріч завершилася приємним чаюванням із солодощами у теплій та дружній атмосфері. Присутні поділилися своїми враженнями про почуте та побачене у залі, а також висловили побажання щодо продовження циклу заходів у подібному форматі.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова щиро дякує Благодійному фонду «Схід» за організацію і проведення цікавого та корисного заняття для підлітків.

Київський р-н

Цікава візуалізація, осінні букети та скринька для подарунків

Перша половина жовтня для дітвори Київського району міста Харкова виявилася надзвичайно цікавою та насиченою на різноманітні заходи.

Всеукраїнська благодійна організація «Деполь Україна» провела декілька пізнавальних занять, згуртувавши між собою допитливу та активну малечу. В них прийняли участь дівчата та хлопці віком від шести до тринадцяти років із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах.

Перший захід був приурочений Міжнародному дню людей похилого віку, під час якого присутні взяли участь у тематичній бесіді про вікові здобутки людини протягом життя. Зокрема, діти спробували візуалізувати себе в поважному віці та пофантазувати у відповідь на такі питання – що зміниться у їхньому житті, якими будуть досягнення, чим можна буде пишатися та ін.

Творча частина заняття була проведена за принципом арт-терапевтичної методики – діти власноруч змайстрували декілька святкових листівок. В хід пішли різнокольорові олівці, фломастери, клей, яскравий папір для аплікацій – за допомогою них малеча за короткий проміжок часу встигла реалізувати свої творчі задумки в реальному житті.

Темою другого заняття стало святкування Дня вчителя. Вчителі – це не тільки ті люди, що навчають нас у школі. Ми вчимося життєвим урокам завдяки нашим рідним, близьким людям. І навіть вороги вчать нас долати складні життєві ситуації. Саме на цьому акцентували увагу підростаючого покоління організатори заходу, провівши його у форматі цікавої та пізнавальної бесіди.

Святковий день діти продовжили на свіжому повітрі. Після невеличкої прогулянки, під час якої вони зібрали багато різнокольорового листя, малеча взялася складати з нього яскраві букети. Поєднання жовтих, зелених, червоних та оранжевих листочків творило справжні дива, перетворюючи їх з осінньої ковдри на землі в справжнісінький витвір мистецтва.

Всесвітній день пошти на базі Всеукраїнської благодійної організації «Деполь Україна» пройшов з використанням розвиваючої психотерапевтичної методики. Активна малеча не лише намалювала в уяві зміни у власному житті, а й занотувала їх на папері. Кожна дитина написала собі листа у майбутнє з побажаннями, настановами та фантазіями, розмірковуючи над своїми теперішніми здобутками та будуючи сміливі плани на перспективу.

Четверте заняття в жовтневому циклі благодійної організації було присвячене Дню Захисника України та Дню Козацтва. Діти дізналися про історію виникнення цих свят, поспілкувалися в приємній атмосфері, а під кінець заходу виконали спільну роботу – змайстрували із паперу різнокольорову скриньку для подарунків.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Всеукраїнському благодійному фонду «Деполь Україна» за активну багаторічну співпрацю, яка робить неоціненний внесок у виховання і всебічний розвиток підростаючого покоління.

Наступного разу заходи для дітей відбудуться у вівторок, 22 жовтня та у п’ятницю, 25 жовтня, з 15:00 до 17:00. Місце проведення – м. Харків, вул. Героїв Праці, 12Г, Дитячо-юнацька спортивна школа №4, другий поверх (бібліотека). Вхід вільний.

Київський р-н

Новий формат святкування Дня вчителя

Колектив Харківського приватного ліцею «МИР» подарував дітям та підліткам із сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах яскраві та корисні подарунки.

Традиційне осіннє свято Дня вчителя в ліцеї «МИР» вирішили відзначити у зовсім новому, незвичному форматі для всіх його учасників. За ініціативи вчителів та за підтримки членів Ротарі Клубу «Харків Надія», Бізнес Клубу «Альянс» і небайдужих батьків дітей, що навчаються у цьому закладі, у Харкові пройшла благодійна акція під назвою «Замість квітів – добре дітям».

Головна ідея заходу полягала в тому, що всі вчителі закладу відмовилися від квітів у своє професійне свято, а натомість подарували добро дітям та їхнім родинам. Гуманітарну допомогу у вигляді одягу, канцелярського приладдя та м’яких іграшок отримали сім'ї, що перебувають в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова.

Багатодітні та малозабезпечені родини отримали суттєву матеріальну підтримку, про що свідчила щира вдячність батьків та теплі посмішки на обличчях дітвори. Вручення подарунків за участі представників ліцею «МИР» та фахівців із соціальної роботи відбулося на базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова. За словами організаторів благодійного заходу, таку акцію вони планують зробити регулярною.

Теплі пуховики та пальто, практичні комбінезони та яскраві плаття, стильні футболки та сучасні світшоти – батьки з дітьми охоче підбирали для себе і членів своєї сім'ї корисні та якісні речі. Окрім одягу, вони також отримали необхідні письмові приладдя для навчання: набори різнокольорових олівців та фломастерів, кулькові ручки, пластилін, альбоми для малювання, лінійки, кольоровий папір, зошити для замальовок та ін.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність колективам ліцею «МИР», Ротарі Клубу «Харків Надія», Бізнес Клубу «Альянс» і всім небайдужим людям за проявлену увагу та надану допомогу сім’ям, що перебувають в складних життєвих обставинах. Бажаємо Вам міцного здоров’я, успіхів та процвітання в усіх сферах життя!

Київський р-н

Соціальна реабілітація сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулася чергова зустріч фахівців з майбутніми соціальними працівниками.

Ведучою заходу стала Голова громадської організації «Центр «Ресурс – Професіонал», психолог Олена Нурєєва. Під час спілкування студенти четвертого курсу Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди дізналися багато цікавих фактів та особливостей зі світу професії, яку вони обрали, а також відповідь на актуальні питання.

Головною темою зустрічі став розгляд процесу соціальної реабілітації осіб та сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Під час обговорення присутні торкнулися всіх категорій населення, з якими співпрацює Центр, зробивши детальний аналіз найбільш ефективних способів соціальної адаптації та реабілітації осіб, що перебувають в складних життєвих обставинах.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова проводить роботу із різними категоріями мало захищених верств населення: учасники бойових дій, тимчасово переміщені особи, багатодітні та малозабезпечені сім'ї, одинокі матері, діти та особи з інвалідністю. У сучасному суспільстві перед фахівцями із соціальної роботи стоїть головне і дуже важливе завдання – не обійти увагою кожного, хто потребує нагальної підтримки та допомоги, надати влучну пораду чи консультацію.

Теоретична частина заходу була гармонійно поєднана із практикою, що дало змогу майбутнім соціальним працівникам висловити власні думки та погляди, запропонувати альтернативні шляхи вирішення нагальних проблем, щоб уникнути виникнення складних життєвих обставин.

Київський р-н

Без обмежень!

В середу, 9 жовтня, в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшов захід для дітей з обмеженими можливостями.

Його організаторами стали фахівці Центру та майбутні соціальні працівники, що зараз навчаються на четвертому курсі Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди. До проведення дитячого заходу також долучилися представники Благодійної організації «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» і Харківського ліцею «МИР», забезпечивши малечу всім необхідним для творчості та корисними подарунками на згадку.

Активні студенти провели цікаве арт-заняття для дітей віком від шести до п’ятнадцяти років, під час якого малеча отримала змогу продемонструвати неабиякі творчі здібності. Дитячий церебральний параліч, аутизм, хвороба Дауна, цукровий діабет – ці недуги не стали на заваді для дітвори, яка прагне і вміє розвиватися незалежно від складних життєвих обставин.

Аплікації із різнокольорового паперу, рухливі ігри, захоплюючі розповіді, відгадування загадок про улюблених казкових персонажів – творчий політ фантазій цього вечора не мав ніяких обмежень. Діти повністю розчинилися в теплій атмосфері добра, дружби та взаємопідтримки, створюючи яскраві композиції та розповідаючи цікаві історії зі свого життя.

Найбільшим спільним витвором малечі стала аплікація «Рукавичка», до якої вони поселили цілу купу казкових звірят. Зайчик-побігайчик та руда лисичка-сестричка, вайлуватий ведмедик та маленька сіра мишка, лагідний котик-муркотик та вовчик-панібратик – всі вони стали постійними жителями казкової рукавички. Рукавичку, яку діти зробили за допомогою паперу та фарб, а потім подарували її на згадку працівникам Центру.

Наприкінці заходу всі присутні, а це студенти, діти та їхні батьки стали у спільне коло та висловили один одному щирі побажання. Здоров’я, щастя, успіхів, творчого натхнення, радості, любові – теплі слова переповнювали серця кожного, хто в цей час знаходився в актовому залі Центру.

На думку організаторів, такі заходи дозволяють дітям з обмеженими можливостями відчути себе частиною дружнього колективу та проявити творчі здібності. Спільна робота пробуджує в них інтерес та наснагу до життя і розвитку, стимулює бажання бути ще кращими та розвиватися на рівні з однолітками.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність студентам Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди, Благодійній організації «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» та ліцею «МИР» за організацію і проведення цікавого заходу для дітей.

Київський р-н

Гуманітарна підтримка для сімей з дітьми

В четвер, 3 жовтня, благодійна організація «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» провела цікавий та пізнавальний захід для дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова.

Спочатку малеча разом зі своїми батьками взяла участь у творчому занятті по ліпленню із пластиліну та малюванні фарбами, яке пройшло в арт-терапевтичній студії для дітей та підлітків у приміщенні благодійної організації. За декілька хвилин присутні змогли побачити яскраві та різноманітні композиції, які діти охоче демонстрували оточуючим і фотографували на згадку.

Після цього представники благодійного фонду вручили дітям та батькам смачні і корисні подарунки. Малеча отримала яскраві шкільні рюкзаки з усім необхідним для навчання: зошити, фарби для малювання, різнокольорові олівці, пенали, ручки – все це організатори заходу дбайливо поклали до кожного з них. Батьків організатори заходу порадували безкоштовними продуктовими наборами.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Благодійній організації «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» за цікавий захід та проявлену увагу до сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Щедрі дари осені

Всеукраїнська благодійна організація «Деполь Україна» розпочала новий курс соціально-психологічних занять для дітей на період 2019-2020 навчального року.

Перший захід пізнавального курсу був присвячений щедрим дарам осені, під час проведення якого, малеча дізналася про особливості змін пори року та пов’язані з цим переміни у погоді, а також відзначила початок нового навчального року.

Що приносить нам осінь? На це питання діти відповіли не лише словами, а й власними творчими доробками. Вони змайстрували чудові аплікації та намалювали декілька малюнків на тему «Консервація дарів осені». Червонобокі яблука та стиглі груші, солодкі сливи та смачний кавун, гіркий перчик та апетитні грибочки. Вже за декілька хвилин осінні фрукти та овочі вигравали на білосніжному папері різнокольоровими та яскравими фарбами.

Головною темою другого заняття, яке також пройшло на базі Дитячо-юнацької спортивної школи №4, став Міжнародний день раціоналізатора та винахідника. Діти прийняли участь в інтерактивній грі «Я – раціоналізатор», під час якої вільно висловлювали свої фантазії, поєднуючи неймовірні речі із повсякденного оточення у цікаві комбінації. За словами організаторів заходу, малеча впевнено висловлювала власні думки та не боялася сміливих експериментів, ще раз підтвердивши високий рівень свого творчого потенціалу.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Всеукраїнському благодійному фонду «Деполь Україна» за цікаву та корисну співпрацю, яка робить значний внесок у виховання і всебічний розвиток підростаючого покоління.

Наступного разу заходи для дітей віком від 6 до 13 років відбудуться у вівторок, 1 жовтня та у п’ятницю, 4 жовтня, з 15:00 до 17:00. Місце проведення – м. Харків, вул. Героїв Праці, 12Г, Дитячо-юнацька спортивна школа №4, другий поверх (бібліотека). Вхід вільний.

Записів з 1 по 10Всього: 11