Корисні посилання

Архів

Київський р-н

Корекція тривожності у дітей

Досить часто, а надто у воєнний час, діти будь-якого віку виявляють надмірну тривожність і це турбує багатьох батьків. Як зменшити градус напруги і допомогти дитині опанувати себе у складну хвилину? Відповідь на це питання ви знайдете у сьогоднішньому матеріалі.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» підготував для батьків корисні поради для корекції тривожності у дітей, які викладені у наступній добірці.

 1. Постійно підбадьорюйте, заохочуйте дитину демонструвати впевненість у своєму успіху, власних можливостях.
 2. Формуйте правильне ставлення до результатів діяльності інших дітей.
 3. Виховуйте правильне ставлення до результатів своєї діяльності, вміння правильно оцінювати їх. Допомагайте адекватно ставитися до власних успіхів та невдач, а також використовувати власні помилки для подальшого розвитку.
 4. Розвивайте орієнтацію на той чи інший спосіб діяльності.
 5. Допомагайте побороти скутість шляхом вміння розслаблятися та знімати напругу за допомогою рухливих ігор, прослуховування музики, занять спортом.
 6. Розширюйте і збагачуйте навички спілкування з дорослими та однолітками, сприяйте розвитку правильного ставлення до оцінок і думок інших людей.
 7. Сприяйте розвитку у дитини таких необхідних якостей, як сміливість, рішучість, цілеспрямованість. Допомагайте їй побороти страх і емоційну скутість на власному прикладі, а також проводячи паралелі з улюбленими героями дитини з фільмів чи мультиків.
 8. Розказуйте дитині про те, як ви переживали, коли вона виявляла свій гнів тільки тоді, коли емоції згаснуть. Разом із нею знайдіть оптимальну форму висловлювання претензій один до одного.
 9. Час від часу допомагайте своїй дитині усвідомлювати і формулювати власні претензії до вас. Ставтеся до її обурення з повагою та розумінням, не ігноруючи будь-які прохання на вашу адресу.
 10. Поспостерігайте за собою. Досить часто ми самі, батьки, виховуємо своє роздратування, терпимо його доти, доки воно не вибухне, як вулкан у найбільш невідповідний час. Набагато правильніше і ефективніше для якісної взаємодії зі своєю дитиною вчасно помітити власне незадоволення і проявити його так, щоб своїми емоціями не причинити їй шкоду.

Шановні батьки!

Будьте уважними, чуйними і дбайливими до своїх дітей, адже вони завжди потребують вашої допомоги і піклування. Не забувайте у круговерті щоденних проблем і негараздів приділяти достатню кількість уваги тим, хто її потребує. Пам’ятайте, що діти, їхня поведінка – це ваше власне відображення, тому не варто ігнорувати будь-які проблеми у їхньому житті, допомагаючи їм впевнено йти до поставленої мети.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Як сформувати правильну самооцінку у дитини

Правильна самооцінка – дуже важлива складова формування характеру і вірних життєвих орієнтирів для успішного майбутнього дитини.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова підготував декілька дієвих порад для батьків, які допоможуть сформувати правильну самооцінку у дитини та побудувати їй конструктивні відносини з оточуючими.

 1. Не оберігайте дитину від повсякденних справ, не прагніть вирішувати за неї всі проблеми, але і не перевантажуйте її тим, що їй непосильно. Нехай дитина виконує доступні їй завдання і одержує задоволення від зробленого.
 2. Не перехвалюйте дитину, але і не забувайте заохочувати її, коли вона цього заслуговує.
 3. Заохочуйте в дитині ініціативу. Нехай вона буде лідером усіх починань, але також покажіть, що інші можуть бути краще за неї.
 4. Не забувайте заохочувати інших у присутності дитини, підкресліть достоїнства іншого і покажіть, що ваша дитина також може досягти цього.
 5. Показуйте своїм прикладом адекватність ставлення до успіхів і невдач. Оцінюйте у голос свої можливості й результати справи.
 6. Не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми. Порівнюйте її із самою собою, але такою, якою вона була вчора чи, можливо, буде завтра.

Шановні батьки!

Дотримуючись цих досить простих, але дієвих порад, ви зможете своєчасно і ефективно допомогти своїй дитині сформувати правильну самооцінку. Безпосередня участь батьків у житті своїх дітей – це запорука не лише щасливого дитинства, а й успішного майбутнього підростаючого покоління.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Як вгамувати гіперактивну дитину?

Дитяча гіперактивність – це порушення розвитку, яке, в першу чергу, виражено гострим дефіцитом уваги. Що робити батькам, якщо їхня дитина вкрай непосидюча і її майже неможливо вгамувати?

Відповідь на це питання ви знайдете у сьогоднішньому матеріалі, який для вас підготував Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Гіперактивність у дитини проявляється у вигляді різноманітних порушень дрібної моторики, неспокійної поведінки, емоційного розладу. Це порушення розвитку може спостерігатися у різних вікових категорій дітей та дорослих, починаючи від грудних немовлят.

Для зменшення проявів гіперактивності у дитини батькам слід дотримуватися певних правил поведінки, які допоможуть підвищити рівень якості життя як дітям, так і дорослим.

 1. У побудові відносин із гіперактивною дитиною намагайтеся дотримуватися «позитивної моделі». Хваліть її в кожному випадку, коли вона цього заслуговує, підкреслюйте успіхи – це допоможе зміцнити у дитини впевненість у власних силах.
 2. Уникайте повторів слів «ні» і «не можна».
 3. Говоріть стримано, спокійно і м’яко.
 4. Давайте дитині тільки одне завдання на певний відрізок часу, щоб вона могла його завершити.
 5. Заохочуйте дитину до всіх видів діяльності, що вимагають концентрації уваги.
 6. Для підкріплення усних інструкцій використовуйте зорову стимуляцію.
 7. Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня: час прийому їжі, виконання домашніх завдань і нічного відпочинку повинний відповідати цьому розпорядкові.
 8. По можливості, уникайте надмірних скупчень людей. Перебування у великих магазинах, на ринках, у ресторанах тощо чинить на гіперактивну дитину надмірно стимулюючий вплив.
 9. Під час ігор обмежуйте дитину тільки одним партнером, уникаючи неспокійних і гучних друзів.

Дотримуючись цих правил поведінки, ви зможете дещо скоригувати емоційний стан своєї дитини, зробити ваше спільне життя більш спокійним, змістовним та конструктивним. Головне, не опускати руки на середині шляху, пам’ятаючи, що навіть тимчасова невдача є нічим іншим, як необхідною сходинкою на шляху до головної мети.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

 

Київський р-н

Як підвищити успішність дитини в школі?

На початку нового навчального року батьки вкотре задумуються над тим, як вплинути на якість навчання своєї дитини та значно підвищити її. Допоможуть у цій справі десять дієвих порад, які безвідмовно працюють у будь-якому віці.

Новий начальний рік 2022 – 2023 ось-ось розпочнеться, хоча цього разу його початок не буде таким, як завжди. Війна внесла корективи у життя кожного українця, не обійшовши стороною і найменших здобувачів знань – школярів. Як би не був організований навчальний процес – офлайн чи онлайн, успішність дитини у навчанні має велике значення не тільки для неї, а й для її батьків.

Підвищити рівень успішності у школі допоможуть десять простих, але дуже ефективних порад, які Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» підготував для дітей та батьків.

1. Зберігайте з дитиною відкриті і позитивні стосунки.

Залишаючись поряд із дитиною у будь-якій, навіть дуже складній і неоднозначній ситуації, ви зможете зберегти свій авторитет і вплив на неї, а це є найважливішими інструментами виховання. Натомість покарання, різноманітні маніпулювання, погрози чи шантаж зруйнують ваші стосунки і заведуть у глухий кут. Головне завдання батьків – допомогти своїй дитині, навчити її бути відповідальною за допомогою побудови довірливих і щирих взаємовідносин.

2. Введіть правило «коли».

Як свідчить один із уроків життя – ми отримуємо задоволення тоді, коли робота повністю завершена. Поступово введіть практику правила «коли», наприклад: «Коли зробиш домашнє завдання, можеш пограти з друзями на стадіоні». Введіть це правило і дотримуйтесь його в однаковій мірі. Таким чином, ви власним приміром навчите дитину не лише дотримуватись даного слова, а й правильно структурувати власний час.

3. Долучайтесь до навчального процесу.

Якщо ваша дитина погано навчається в школі, вам доведеться негайно долучитися до навчального процесу. Допоможіть їй створити оптимальну структуру занять, яка передбачає продуманий розклад із зазначенням часу, відведеного для занять, і часу на відпочинок. Уважно стежте за його дотриманням, а також контролюйте якість виконаної роботи. Ці правила не повинні бути схожими на покарання, але вони мають діяти і приносити користь на практиці.

4. Запитуйте вчителя.

Якщо успішність вашої дитини залишає бажати кращого, ви можете разом із вчителем розробити план порятунку ситуації. Наприклад, учитель може перевіряти, чи забрала дитина все необхідне зі школи, а ви – чи добре вона зібрала портфель до школи.

5. Визначте місце для занять.

Разом із дитиною визначте оптимальне місце для виконання шкільних завдань. Для цього побудьте якийсь час із нею поряд, поспостерігайте за нею. Не треба виконувати домашню роботу замість дитини, адже ваша головна допомога полягає в тому, щоб перевірити виконане завдання й розпитати її, як вона засвоїла той чи інший матеріал.

6. Розділяйте великі завдання на дрібні частини.

Разом зі своєю дитиною подумайте і вирішіть: можливо, буде краще розділити завдання на невеликі частини і виконувати їх певними «порціями» щодня. Для впорядковування такої роботи можна завести великий настінний календар або білу дошку, а за можливості – долучити до навчального процесу вчителя або репетитора.

7. Будьте добрими, але непохитними.

Робіть усе, щоб бути добрими, корисними і послідовними батьками, паралельно чинячи опір спокусі покарань, надмірного контролю та постійного втручання у життя дитини. Після кожної негативної взаємодії з дитиною спробуйте створити десять позитивних. Намагайтеся робити акцент на підтримці й заохоченні дитини замість виказування претензій у її бік.

8. Відсутність мотивації чи тривожність?

Інколи причиною відсутності мотивації до навчання у дитини можуть бути її тривога або сором за неуспішність у деяких предметах. В таких ситуаціях намагайтеся тримати свої емоції під контролем (гнів, бажання накричати). Ваша головна мета полягає в тому, щоб стримувати прояв власної негативної реакції і правильно реагувати на поведінку дитини.

9. Навчіть дитину знаходити баланс інтересів.

Не забувайте тримати в голові загальну картину того, що відбувається на даний момент. Замість того, щоб гніватися на дитину з приводу оцінок у школі, допоможіть їй знайти життєвий баланс між стосунками із друзями, навчанням та сімейними заходами. Візьміть ініціативу на себе, проявивши щирий інтерес до шкільних справ дитини та проектів, якими вона зайнята зараз.

10. Не проектуйте майбутнє.

Якщо у вашої дитини не має ніяких інтересів чи улюблених хобі на даний час, це ще не означає, що вони не з’являться у найближчому майбутньому. Концентруючи увагу на негативі, ви лише будете посилювати напругу у стосунках з дитиною. Зосередьтесь на її позитивних рисах, допоможіть у розвитку здібностей, скоригуйте енергію у правильному напрямку – це допоможе у соціальному, творчому та емоційному розвитку дитини.

Шановні батьки, пам’ятайте!

Головна ваша мета полягає в тому, щоб зупинити розвиток негативної реакції й вирішити проблему, а не постійно гримати на дитину і ставити їй надто жорсткі умови для покращення успішності. Будьте терплячими, зібраними і спокійними, не залежно від ситуації, і тоді ваша дитина буде брати правильний життєвий приклад саме із вас.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Бажаний відпочинок для дітей

Найменші мешканці Київського району міста Харкова долучилися до справжнього літнього відпочинку у мальовничому куточку Харківщини.

Літній відпочинок дітей став можливим завдяки тісній багаторічній співпраці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги».

Під час відпочинку в одному із мальовничих сіл Харківщини малеча отримала чудову нагоду взяти участь у цікавих конкурсах, пограти з однолітками у рухливі ігри, зайнятися спортом, помалювати фарбами і різнокольоровими олівцями. Окрім того всі бажаючі змогли поплавати та попірнати у місцевій річці, освіжившись у прохолодній воді від літньої спеки.

Незабутнім відпочинком на базі одного з проектів Фонду «Центру творчості для дітей та родин «Отрадне» діти із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, насолоджувалися протягом декількох років поспіль. Нажаль, цього року війна зруйнувала звичний графік заїздів, тому найменші мешканці Київського району вирушили на зустріч пригодам дещо пізніше – у другій половині серпня. Перша зміна працювала з 15 по 19 серпня. Нещодавно до своїх домівок повернулися оздоровлені і щасливі діти, які відпочивали на другій зміні, з 22 по 26 серпня.

«Моїй донечці дуже сподобалося, вона просто у захваті від такого відпочинку. Зараз дуже складно організувати більш-менш нормальне дозвілля для дітей, адже у місті постійні обстріли і малечу страшно кудись надовго відпускати», – розповідає Карина, одна із отримувачок соціальних послуг у Відділі, багатодітна сім’я якої перебуває на обліку як така, що знаходиться у складних життєвих обставинах. – «Коли мені повідомили про те, що можна відправити дитину на літній відпочинок і там буде дійсно безпечно, я дуже зраділа. Безпека і здоров’я моїх дітей для мене – найголовніше у житті, а якщо відпочинок ще й цікавий, то це дійсно подарунок долі. Особливо гостро це відчуваєш у такий непростий час, як зараз».

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» та всім причетним за проявлену увагу і щире бажання допомогти дітям із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах у здійсненні мрії – організації справжнього літнього відпочинку.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Адміністративна та кримінальна відповідальність батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків

Питання належного виховання дітей, досягнення порозуміння між батьками і дітьми, відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків завжди є важливими й актуальними.

Сьогодні у нашій постійній рубриці «Скринька юридичних консультацій» ви знайдете відповіді на ці та інші питання, пов’язані з даною темою, які надає провідний юрисконсульт Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Законом України «Про охорону дитинства» визначено, що батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Закон передбачає, що виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини.

Відповідальність щодо виховання дітей покладена на обох батьків, незалежно від того, проживають вони разом чи окремо, оскільки обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за малолітнім є рівним для обох з них. Тому неналежне виховання малолітнього – це правопорушення батьків і, як наслідок, настання відповідальності.

Обов’язки батьків висвітлені в ст. 150 Сімейного кодексу України (СКУ), згідно якої батьки зобов’язані: виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини; піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток; забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя та поважати дитину.

За невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності.

Адміністративна відповідальність

Ухиляння батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність – тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини – тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Доведення неповнолітнього до стану сп’яніння його батьками, особами, які їх замінюють, або іншими особами – тягне за собою накладення штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 180 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Кримінальна відповідальність

Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки – карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк (ст. 166 Кримінального кодексу України).

Використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб) – карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк (ч.1. ст. 150-1 Кримінального кодексу України).

Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні – карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років (ч.1. ст. 164 Кримінального кодексу України).

Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми – карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років (ч.1. ст. 304 Кримінального кодексу України).

Сімейно-правова відповідальність

Батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання батьківських обов’язків по вихованню дітей, не забрали дитину з пологового будинку, жорстоко поводяться з дітьми, є хронічними алкоголіками чи наркоманами, вдаються до експлуатації дитини, примушують до жебракування та бродяжництва (ст. 164 Сімейного кодексу України).

Статтею 12 Закону України «Про охорону дитинства» визначена відповідальність батьків за розвиток дитини, а саме:

 1. Виховання в сім’ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
 2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
 3. Батьки та особи, які їх замінюють, зобов’язані:
  • постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;
  • поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім’ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв;
  • виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни;
  • сприяти здобуттю дітьми освіти у навчальних закладах або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу;
  • виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини;

Держава надає батькам і особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов’язків, захищає права сім’ї.

Частиною другою статті 25 Закону України «Про повну загальну середню освіту» визначено, що на батьків учнів, а також керівників закладів освіти, які виконують обов’язки опікунів дитини у випадках, визначених законом, покладається відповідальність за здобуття ними повної загальної середньої освіти.

Шановні батьки!

Виховання дітей – це дуже важлива і відповідальна справа. Порозуміння в родині, взаємоповага, підтримка, самореалізація, баланс сімейного та особистого життя, змістовне дозвілля, спільна участь у вихованні дітей, рівний розподіл домашньої роботи, як компоненти гендерної рівності, створюють сімейне середовище, сприятливе для розвитку дитини, дотримання її прав, формування гармонійної особистості.

Щаслива сім’я – найкращий життєвий приклад для наслідування!

Звертаємо вашу увагу, що консультації з цих та інших юридичних питань можна отримати у провідного юрисконсульта Відділу, Печій Валентини Борисівни, за телефоном: 050-922-21-08.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Печій Валентина Борисівна, провідний юрисконсульт Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Родини з дітьми отримали необхідні ліки

Сім’ї, що перебувають в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова, отримали благодійну допомогу у вигляді медичних препаратів.

Завдяки тісній співпраці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Благодійного фонду «Європейське серце України», необхідні ліки отримали незахищені верстви населення. Так, медичні препарати були надані багатодітним родинам, одиноким матерям, сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю, а також колишнім вихованцям інтернатних закладів, які вже мають власні родини.

Серед найбільш поширених фармакотерапевтичних груп медпрепаратів, які були надані сім’ям з дітьми, варто відмітити жарознижувальні, противірусні та знеболюючі. Також, за бажанням, родини отримали заспокійливі, антитромботичні та протиалергічні (антигістамінні) препарати.

«Ми з донькою досить часто хворіємо, особливо взимку, тому жарознижувальні та противірусні препарати нам потрібні постійно. Купити все необхідне за власні кошти для мене дуже дорого, хоч я і працюю», – жаліється Ольга, одна із отримувачок соціальних послуг у Відділі, сім’я якої перебуває на обліку як така, що знаходиться у складних життєвих обставинах. – «Я дуже вдячна за надану допомогу і проявлену увагу у такий важкий час, адже зараз усім без винятку складно. Творити добро і допомагати іншим людям, коли навколо точиться війна – це, я вважаю, дійсно героїчний вчинок».

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» планує і надалі продовжувати співпрацю з Благодійним фондом «Європейське серце України» у рамках надання посильної благодійної допомоги родинам з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» висловлює щиру вдячність БФ «Європейське серце України» за проявлену увагу, надану допомогу і підтримку сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Вісім звичок, які кардинально змінять ваше життя за рік

Життя – дуже цікава і непередбачувана річ, але інколи в ньому трапляються і досить неприємні речі. Як не брати до уваги дрібні негаразди і змінити своє життя на краще прямо зараз? Відповідь на це питання ви знайдете у сьогоднішньому матеріалі.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» підготував добірку ефективних порад психолога, які допоможуть вам покращити не лише власний настрій, а й якість життя у цілому.

До вашої уваги вісім дієвих порад від досвідченого спеціаліста, яких зовсім не важко дотримуватися кожного дня:

 1. Перестаньте жалітися і усвідомте наскільки ви щасливі.
 2. Знаходьте час, щоб побути наодинці із собою.
 3. Розпрощайтеся з людьми, які не приносять позитивну енергію у ваше життя.
 4. Оберіть один навик, який би ви хотіли розвинути, і спрямуйте свої зусилля на оволодіння ним.
 5. Відключіть телевізор і контролюйте час користування Інтернетом.
 6. Зафіксуйте поставлені цілі і не оглядайтеся у минуле.
 7. Намагайтеся кожного дня підіймати собі настрій.
 8. Учіться на кожній помилці, яку ви робите.

Звичайно, виконати все і одразу вам не вдасться, але спробувати хоча б щось із даного переліку варто. До високого результату потрібно йти цілеспрямовано і наполегливо, навіть якщо на цьому шляху будуть якісь перепони.

Підтримати себе у важку хвилину і налаштуватися на позитив завжди допоможе так званий чек-лист любові до себе, який містить в собі наступний алгоритм дій:

1. Пийте достатню кількість води.

2. Вживайте здорову їжу.

3. Не бійтеся прохати про допомогу.

4. Навчіться відмовляти оточуючим.

5. Приділяйте час собі і своїм хобі.

6. Знаходьте достатню кількість вільного часу для прогулянки.

7. Дякуйте за успіх.

8. Прощайте себе за помилки.

9. Займайтеся спортом.

10. Відмежуйтеся від токсичних людей.

11. Постійно шукайте в собі те, що подобається.

12. Висипайтеся.

Дотримуючись цих простих порад у своєму житті, ви зможете змінити його на краще не наступного понеділка, а вже сьогодні. Пам’ятайте! Власне здоров’я, самопочуття і настрій – це те, на що ви маєте прямий вплив, тож використовуйте його лише в правильному напрямку.

Нагадуємо, що у Відділі соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» ви маєте змогу отримати кваліфіковану консультацію психолога. Для попереднього запису необхідно зателефонувати за будь-яким із номерів телефону, вказаних нижче.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Порядок вирішення спорів щодо визначення місця проживання дитини

Після розлучення, у більшості випадків, батьки самостійно визначають місце проживання своїх дітей, але як діяти, якщо згода між ними так і не була досягнута? Відповідь на це питання надає провідний юрисконсульт Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою. У випадку недосягнення згоди щодо того, з ким із батьків буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Ст.160 Сімейного кодексу України (СКУ) встановлює, що місце проживання дитини, яка не досягла десятирічного віку, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини.

«Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення», – акцентує увагу провідний юрисконсульт Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». – «Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, а також своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвитку дитини».

Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання і розвитку, на вимогу баби, діда або інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них. Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання її для опікування органу опіки та піклування.

Якщо один із батьків або інша особа самочинно, без згоди другого з батьків чи інших осіб, з якими на підставі закону або рішення суду проживала малолітня дитина, або дитячого закладу (установи), в якому за рішенням органу опіки та піклування або суду проживала дитина, змінить її місце проживання, у тому числі способом її викрадення, суд за позовом заінтересованої особи має право негайно постановити рішення про відібрання дитини і повернення її за попереднім місцем проживання.

Дитина не може бути повернута лише тоді, коли залишення її за попереднім місцем проживання створюватиме реальну небезпеку для її життя та здоров’я або обставини змінилися так, що повернення суперечить її інтересам. Особа, яка самочинно змінила місце проживання малолітньої дитини, зобов’язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому, з ким вона проживала.

Звертаємо вашу увагу, що консультації з цих та інших юридичних питань можна отримати у провідного юрисконсульта Відділу, Печій Валентини Борисівни, за телефоном: 050-922-21-08.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Печій Валентина Борисівна, провідний юрисконсульт Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Вирішення батьками питань щодо виховання дитини

Досить часто після розлучення батьків постає ряд важливих питань, що так чи інакше пов’язані із вихованням дитини. Як врегулювати суперечки у даному випадку? Відповідь на це питання ви знайдете у нашій постійній рубриці «Скринька юридичних консультацій».

Кожна дитина має право на проживання у сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків. Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.

«Питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Повноцінна участь батьків у її вихованні забезпечується на максимальному рівні при умові спільного проживання дитини з батьками», – зазначає провідний юрисконсульт Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». – «В тих випадках, коли батьки, внаслідок розірвання шлюбу або з інших причин, не проживають спільно, можуть виникати спори щодо участі у вихованні дитини, визначення місця проживання дитини та порядку зустрічей з дитиною того з батьків, хто проживає окремо».

Так, ч.3 ст.157 Сімейного кодексу України (СКУ) установлено, що той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

Батьки мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню, в якому батьки можуть визначити не тільки участь у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо (тобто встановити графік зустрічей з дитиною), але і встановити місце проживання дитини та порядок її утримання.

Законодавством України встановлено, що проживання дитини окремо від батьків або одного з батьків, не позбавляє їх права спілкування та підтримання стосунків.

Так, у випадку коли батьки не дійшли згоди щодо порядку участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї, за заявою матері або батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї (ст.158 СКУ). Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.

Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов’язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

У випадку якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи. Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров’я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

За заявою заінтересованої сторони суд може зупинити виконання рішення органу опіки та піклування до вирішення спору. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов’язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

Нагадуємо, що консультації з цих та інших юридичних питань можна отримати у провідного юрисконсульта Відділу, Печій Валентини Борисівни, за телефоном: 050-922-21-08.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Печій Валентина Борисівна, провідний юрисконсульт Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 10Всього: 17