Київський р-н

Права, обов’язки та відповідальність батьків

Належне виховання дітей, досягнення порозуміння між батьками та дітьми завжди було важливим і актуальним питанням для суспільства. Згідно статей 51, 52 Конституції України батьки зобов’язані утримувати дітей до повноліття. Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом.

В черговому випуску рубрики «Скринька юридичних консультацій», яку веде провідний юрисконсульт Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра», ви отримаєте актуальну інформацію щодо обов’язків та прав батьків по відношенню до своїх дітей, а також відповідальність за їх невиконання і підстави для позбавлення батьківських прав.

Сім’я є середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини і її матеріального забезпечення, а також несе відповідальність за створення належних умов для цього.

Згідно ст. 150 Сімейного кодексу України батьки мають наступні обов’язки:

 1. виховувати дитину в атмосфері поваги до прав та свобод інших людей, любові до родини, свого народу, своєї Батьківщини;
 2. піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;
 3. забезпечувати здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
 4. не використовувати будь-які види експлуатації та фізичного покарання по відношенню до дитини, які принижують її людську гідність.

Дитина має право на захист від усіх форм насильства, зокрема домашнього насильства та інших проявів жорстокого поводження з дитиною, експлуатації, включаючи сексуальне насильство, у тому числі з боку батьків, втягнення в злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю, наркотичних засобів і психотропних речовин, залучення до екстремістських, релігійних, психокультових угрупувань та течій, використання її для створення та розповсюдження порнографічних матеріалів, примушування до проституції, жебрацтва, бродяжництва, втягнення до азартних ігор.

Здійснення батьками своїх прав та виконання ними обов’язків повинні ґрунтуватися на почутті поваги до прав дитини та її людської гідності. Батьки мають переважне право перед іншими особами на особисте виховання дитини, обрання форми та методів виховання, крім тих, які суперечать закону або моральним засадам суспільства. Батьківські права не можуть суперечити інтересам дитини.

«На кожного із батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватись про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати до самостійного життя та праці», – наголошує провідний юрисконсульт Відділу.

Батьки несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини за охорону здоров’я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від батьківських обов’язків відповідно до закону.

Підстави для позбавлення батьківських прав

Згідно ст. 164 Сімейного кодексу України батьки можуть бути позбавлені батьківських прав за наступних підстав:

 • залишення дитини в пологовому будинку або в іншому закладі охорони здоров’я без поважних причин, а також відсутність будь-яких проявів батьківського піклування протягом шести місяців;
 • ухиляння від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;
 • жорстоке поводження з дитиною;
 • хронічний алкоголізм і наркоманія у батьків;
 • експлуатація дитини, примушення її до жебракування та бродяжництва;
 • засудження за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Батько та/або мати можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них. Відповідно до п. 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 №3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», ухиляння батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема:

 • не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання;
 • не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення;
 • не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей;
 • не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі;
 • не виявляють інтересу до її внутрішнього світу;
 • не створюють умови для отримання нею освіти.

«Зазначені фактори як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати, як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування своїми обов’язками», – акцентує увагу провідний юрисконсульт Відділу. – «Позбавлення батьківських прав є, з одного боку, засобом захисту прав дитини, а з другого – заходом впливу на батьків, які неналежним чином виконують свої батьківські обов’язки стосовно дитини».

Європейський суд з прав людини констатує, що між інтересами дитини та інтересами батьків повинна існувати справедлива рівновага і, дотримуючись такого балансу, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків.

Правові наслідки позбавлення батьківських прав

Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцятирічного віку (ст. 165СКУ).

У відповідності до ст. 19 Сімейного кодексу України особа має право на попереднє звернення за захистом сімейних прав та інтересів до органу опіки та піклування (до Служби у справах дітей) або до суду. При розгляді судом спорів щодо участі батьків/одного із них у вихованні дитини, орган опіки і піклування подає до суду письмові висновки щодо розв’язання спору.

Особа, позбавлена батьківських прав втрачає особисті немайнові права щодо дитини та звільняється від обов’язків щодо її виховання, перестає бути законним представником дитини, втрачає права на пільги та державну допомогу, що надаються сім’ям з дітьми, втрачає інші права, засновані на спорідненості з дитиною. Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини, стягнення з неї аліментів (ст.166 СКУ).

Якщо дитина проживала з тим із батьків, хто позбавлений батьківських прав, питання про можливість їхнього подальшого проживання в одному житловому приміщенні вирішує суд (ст. 167 СКУ).

Важлива інформація! Безкоштовну юридичну консультацію провідного юрисконсульта Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» можна отримати за телефоном:

050-922-21-08;

098-711-55-08;

(057) 725-19-37.

Графік роботи/прийому громадян:

Понеділок – четвер – з 9:00 до 18:00

П’ятниця – з 9:00 до 16:45

Перерва – з 13:00 до 14:00

Субота, неділя – вихідний.

Київський р-н

Відпочинок у літньому таборі

Діти із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова, відпочили у літньому таборі для підлітків.

Літо – це чудова пора, яку неможливо уявити без відпочинку. Купання на річці, заняття спортом, улюблені хобі, прогулянки з друзями, розвиваючі ігри, нові знайомства – все це дає наснагу для нових звершень і мотивує до розвитку. Особливо активний і насичений відпочинок важливий для дітей, які весь час ростуть не лише фізично, а й духовно, пізнають світ навколо і намагаються знайти своє місце у ньому.

Відпочинок у дитячому літньому таборі – це не тільки весело, а й дуже корисно, адже саме у цьому невимушеному середовищі кожна дитина отримує шанс проявити себе і свої здібності, познайомитися с однолітками і зарядитися позитивними емоціями на весь навчальний рік. В цьому впевнені і організатори відпочинку – Благодійний фонд «Возлюби» і Молодіжний територіальний клуб «Соколи», з якими вже третій рік поспіль тісно співпрацює Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра». Завдяки продуктивній співпраці можливість безкоштовно відпочити у літньому підлітковому таборі JUMPcamp отримали близько п’ятдесяти дітей віком від 12 до 16 років.

Протягом 4 днів, з 23 по 26 червня, активна дітвора відпочивала, здобувала нові знання і навички, демонструвала свої творчі та спортивні здібності. Цікаві конкурси, інтерактивні ігри для розвитку дрібної моторики рук, прогулянки парковою зоною, запальні танці, різноманітні конкурси та змагання – яскравий світ розваг захопив малечу з головою.

Щодня, з десятої і до шістнадцятої години всі відвідувачі літнього табору забували про нудьгу і лінощі, стаючи однією міцною і дружньою командою. Приємним бонусом для відпочиваючих стало і безкоштовне дворазове харчування на базі табору. Після активного дозвілля всі діти згуртовано відправлялися поповнити розтрачені сили і енергію, щоб знову завойовувати нові вершини у житті.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» висловлює щиру вдячність Благодійному фонду «Возлюби» та Молодіжному територіальному клубу «Соколи» за організацію насиченого відпочинку і проявлену увагу до дітей із сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Цивільна відповідальність неповнолітніх осіб

Постійна рубрика «Скринька юридичних консультацій» продовжує свою роботу. Цього разу провідний юрисконсульт Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» дає відповідь на питання щодо цивільної відповідальності неповнолітніх осіб за скоєні правопорушення.

Цивільним кодексом України встановлено, що особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня), має часткову цивільну дієздатність, а також має право вчиняти дрібні побутові правочини. Згідно ст. 31 ЦК України, малолітня особа не несе відповідальності за завдану нею шкоду. Шкода у повній мірі підлягає відшкодуванню батьками/опікунами.

Права неповнолітньої особи

Особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років має неповну цивільну дієздатність (неповнолітня особа). Згідно ст. 32 ЦК України, неповнолітня особа має право:

 • самостійно розпоряджатися своїм заробітком;
 • самостійно здійснювати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності;
 • бути учасником (засновником) юридичних осіб;
 • самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом.

Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків і органу опіки та піклування відповідно до чинного законодавства.

Цивільна та кримінальна відповідальність неповнолітніх осіб

Неповнолітня особа несе цивільну відповідальність у наступних випадках:

 • за порушення договору, укладеного нею самостійно відповідно до закону, якщо у неї недостатньо майна для відшкодування збитків, додаткову відповідальність несуть її батьки/піклувальники;
 • за шкоду, завдану нею іншій особі, згідно ст. 1179 ЦК України.

«Підлітки, які досягли чотирнадцятирічного віку, самостійно відповідають за завдану ними шкоду, що тягне за собою можливість застосування загальних положень Цивільного кодексу щодо її відшкодування», – розповідає провідний юрисконсульт Відділу. – «Правила про можливість притягнення неповнолітнього до цивільної відповідальності також закріплені у чинному кримінальному законодавстві».

Так, згідно ч. 2 п. 4 ст. 105 Кримінального кодексу України до неповнолітньої особи, яка досягла п’ятнадцятирічного віку, має майно, кошти або заробіток, і скоїла злочин, можуть бути застосовані примусові заходи виховного характеру, зокрема, покладення на нього обов’язку відшкодування завданих майнових збитків.

Відшкодування завданої шкоди батьками/піклувальниками

Загальне правило про самостійну відповідальність неповнолітнього віком від 14 до 18 років за вчинену ним шкоду має виняток – обов’язок батьків/піклувальників відшкодувати завдану шкоду у разі відсутності у підлітка майна, достатнього для відшкодування. Відповідальність покладається на обох батьків за принципом рівної дольової відповідальності незалежно від того, проживають вони разом чи окремо.

Частина 2 ст. 1179 ЦК України передбачає обов’язок батьків/ піклувальників відшкодувати завдану шкоду (майну, здоров’ю, моральну шкоду) або повністю, або у частці, якої не вистачає. Вибір одного з двох варіантів погашення боргу залежить від ступеня матеріального забезпечення неповнолітнього, а також від розміру завданої шкоди, мотиву поведінки, що спричинила завдання шкоди, ступеня вини як батьків/піклувальників, так і самої особи, яка нанесла шкоду та потерпілого. У разі відшкодування шкоди, завданої неповнолітнім, віком від 14 до 18 років, батькам/піклувальникам надається право довести, що шкоди було завдано не з їхньої вини.

«У разі завдання шкоди малолітнім про його вину мови взагалі немає. Обов’язок відшкодувати шкоду, завдану малолітнім, не припиняється ні з досягненням ним повноліття, ні після того, як він став власником майна, достатнього для погашення боргу», – наголошує провідний юрисконсульт Відділу.

У разі завдання шкоди неповнолітнім віком від 14 до 18 років обов’язок батьків/піклувальників відшкодувати шкоду припиняється у двох випадках: після досягнення особою, яка завдала шкоду, повноліття та коли особа до досягнення повноліття стане власником майна, достатнього для відшкодування шкоди.

Нагадуємо, що безкоштовну юридичну консультацію провідного юрисконсульта Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» можна отримати за телефоном:

050-922-21-08;

098-711-55-08;

(057) 725-19-37.

Графік роботи/прийому громадян:

Понеділок – четвер – з 9:00 до 18:00

П’ятниця – з 9:00 до 16:45

Перерва – з 13:00 до 13:45

Субота, неділя – вихідний.

Київський р-н

Корисні поради на літні канікули

Літо необхідно провести так, щоб у достатній кількості набратися сил та енергії для досягнень у новому навчальному році. Як продуктивно навчатися і весело відпочивати одночасно? Відповідь на це питання ви знайдете у порадах психолога Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра».

Літні канікули у самому розпалі і це – справжня радість не тільки для дітей, а й для дорослих. Хтось із дітлахів чекає на щоденні веселощі і розваги, а комусь більше до вподоби продовжувати навчання. З широкого спектру можливостей слід вибрати ті види літнього відпочинку, які влаштують вас і вашу дитину. При цьому варто враховувати її схильність до активних видів відпочинку або навпаки, бажання проводити вільний час у спокійній і звичній атмосфері.

Дуже важливо, щоб під час літніх канікул дитина постійно перебувала під пильним батьківським наглядом, здобуваючи якомога більше корисних життєвих навичок. Спільна діяльність батьків і дітей під час літнього відпочинку може і повинна стати прекрасною можливістю для налагодження продуктивного спілкування і взаєморозуміння.

Літо дозволяє батькам оцінити рівень можливостей дитини, а також подолати старі стереотипи дитячо-батьківських відносин. Заохочуйте дитину до постійного внутрішнього розвитку і самодисципліни, дозволяйте їй проявляти свою самостійність і наполегливість у досягненні поставленої мети. Така поведінка з боку дорослих гарантує дитині безпеку і незалежність, допомагає розкрити внутрішній потенціал і проявити свої здібності. Самостійне прийняття рішень і відповідальність за нього – невід’ємна частина дорослості. Дозволяйте робити дитині помилки, адже всім відомо, що жодна людина не стала дорослою, не помиляючись.

Для ефективної організації літнього відпочинку дитини батькам необхідно врахувати наступні моменти:

 • при виборі виду і місця відпочинку слід обов’язкового взяти до уваги бажання дитини, її інтереси та індивідуальні особливості (характер, темперамент, здібності);
 • необхідно залучати до обговорення літніх планів і дитину (незалежно від її віку). Якщо вона відчує свою пряму участь у процесі прийняття рішень, шанси на отримання нею позитивного досвіду від літнього відпочинку збільшаться у декілька разів;
 • варто заздалегідь чітко визначити, чого чекаєте від відпочинку ви і ваша дитина: розваг, отримання нових знань, освоєння кардинально іншого виду діяльності, корисних знайомств, нових друзів тощо;
 • слід прагнути до ідеального варіанту організації літнього відпочинку, поєднуючи самостійний відпочинок дитини і спільно проведений час. Наприклад, можна поєднати літній оздоровчий табір і відпочинок на морі або дачі. Таким чином, дитина отримає змогу відпочити серед однолітків і провести час у сімейному колі;
 • намагайтеся зробити відпочинок дитини різноманітним і активним, адже дітей дуже засмучують нудьга і одноманітна діяльність.

Літні канікули слід спланувати так, щоб під час відпочинку було місце для веселих розваг, фізичної домашньої праці, поїздок, пізнавальних екскурсій, інтелектуальних занять, читання і спілкування з друзями. Досить часто діти проводять багато часу за комп’ютером і переглядом телевізору тільки тому, що їм не пропонують іншої, більш цікавої та пізнавальної альтернативи.

Шановні батьки, пам’ятайте!

Для повноцінного і різнобічного розвитку вашої дитини необхідно правильно і зважено підходити не лише до організації навчального процесу, а й до відпочинку.

Будьте уважними і турботливими батьками, допомагайте своїй дитині пізнавати життя в усіх його проявах і з максимальною користю для власного майбутнього.

Київський р-н

Профілактика наркоманії

Міжнародний день боротьби з наркоманією та незаконним розповсюдженням наркотиків відзначається щороку 26 червня. Цю дату було встановлено у 1987 році Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй в рамках Десятиріччя боротьби з наркоманією.

Наркоманія – це стан, який характеризується патологічним потягом до різних психоактивних речовин, постійним збільшенням дози споживання, розвитком психічної та фізичної залежності, а також вираженими медико-соціальними наслідками.

На даний час найбільш поширеними у світі є так звані синтетичні наркотичні речовини, які виробляються і потрапляють в тіньовий обіг в обхід чинного законодавства. Висока популярність цих речовин обумовлена доступністю придбання через мережу Інтернет та низькою вартістю в порівнянні з «класичними» наркотиками. Серед синтетичних наркотичних речовин найбільш популярними є так звані суміші для паління – «спайси» та «солі».

Нажаль, наркоманія як соціальне явище зустрічається по всій земній кулі, забираючи щороку найцінніше, що є у кожної людини – життя. Значну роль у ефективній боротьбі з наркоманією відіграє профілактика зловживання психоактивними речовинами, яка включає у себе роботу із населенням для попередження виникнення цієї пагубної залежності.

Основною метою профілактики наркоманії є формування у населення, і особливо у молоді активної життєвої позиції неприйняття вживання наркотиків. Батьки повинні здійснювати постійний контроль за своїми дітьми, проводити профілактичні бесіди та роз’яснювати їм про наслідки вживання наркотиків.

Для того, щоб підростаюче покоління росло здоровим, активним, цікавим до життя і постійного самовдосконалення, батьки повинні приймати постійну участь у житті своїх дітей, акцентуючи головну увагу на наступних аспектах:

 • правильній організації дозвілля дитини;
 • формуванні навичок здорового способу життя;
 • надбанні морально-етичних цінностей у молодого покоління;
 • всебічному розвитку дитини у будь-якому віці;
 • залученні до тематичних заходів профілактичного характеру.

Спеціально до Міжнародного дня боротьби з наркоманією студенти другого курсу Харківської гуманітарно-педагогічної академії під час проходження практики на базі Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» розробили тематичний буклет. Головною метою створення і розповсюдження таких матеріалів є профілактика, направлена на мінімізацію випадків наркоманії, а отже, і її небезпечних наслідків у подальшому.

Київський р-н

Підсумки навчальної практики

На базі Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» студенти другого курсу Харківської гуманітарно-педагогічної академії пройшли психологічну практику.

 Майбутні практичні психологи познайомилися зі специфікою діяльності державної установи, а також взяли участь в організації та проведенні культурно-освітніх заходів для сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах. Під час проходження практики студенти встигли охопити ключові напрямки діяльності Відділу, а саме:

 • оформлення необхідної документації;
 • конструктивне спілкування з отримувачами послуг Відділу;
 • особливості ведення соціального супроводу сімей/осіб, що перебувають у складних життєвих обставинах;
 • налагодження співпраці з благодійними організаціями та фондами;
 • надання допомоги в екстрених та кризових ситуаціях;
 • відвідування сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах за місцем проживання;
 • надання психологічної допомоги по телефону;
 • проведення культурно-освітніх заходів для дітей та дорослих.

До Міжнародного дня захисту дітей студенти-практиканти спільно з працівниками Відділу провели творчий захід «Маленькі діти на великій планеті», створивши тематичну поробку із різнокольорового паперу.

У ході практики студенти другого курсу Харківської гуманітарно-педагогічної академії взяли участь у тематичному опитуванні, яке провели представники відділів методичного забезпечення соціальної роботи, моніторингу соціальної роботи та оцінки якості надання соціальних послуг Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

Майбутні практичні психологи також дізналися про особливості роботи телефонного консультанта спеціалізованого формування «Телефон довіри» та проєкту «Нитка Аріадни» Громадської організації «Психокультура».

Під час проходження практики студенти самостійно розробили декілька інформаційних буклетів на соціальну тематику, а саме: сімейні форми виховання, попередження домашнього насильства, профілактика наркотичної і тютюнової залежностей.

Всі заходи у рамках проходження практики здобувачів освіти другого курсу Харківської гуманітарно-педагогічної академії пройшли з дотриманням усіх вимог карантину, запровадженого у зв’язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19.

Київський р-н

Сімейне дозвілля у театрі

У понеділок, 14 червня, сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, відвідали спектакль «Еверест», який відбувся у театрі «Тимур» на базі Палацу культури Основ’янського району міста Харкова.

За сприяння Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» та Української Православної Церкви, діти і батьки отримали змогу безкоштовно переглянути цікаву та пізнавальну виставу.

Місцеві жителі називають її «Матір’ю Всесвіту» і щиро вірять у те, що вона сама вирішує, кому можна піднятися, а хто ніколи не побуває на її вершині. Підняття на найвищу гору нашої планети Еверест – це бажаний трофей, про який мріє кожен альпініст. Головний герой спектаклю – чотирнадцятирічний юнак, також робить спробу покорити вершину Евересту, щоб стати самим молодим альпіністом у світі, який зміг піднятися на висоту вісім тисяч вісімсот сорок вісім метрів.

Головна мета спектаклю полягає у тому, щоб донести до глядачів одну дуже просту, але неймовірно важливу річ – кожна людина завжди має право вибору між добром і злом, егоїзмом і альтруїзмом, турботою про інших та лобіюванням власних інтересів.

Спектакль для сімейного перегляду «Еверест» зібрав у залі декілька сотень глядачів, які протягом майже півтори години із захопленням слідкували за всім, що відбувалося на сцені. Декорації, які виходять за рамки сценічного простору, справжнє альпіністське спорядження та прониклива гра акторів театру залишили у кожного присутнього яскраві та незгладимі враження.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» висловлює щиру вдячність театрові «Тимур»​ та Українській Православній Церкві за надану можливість безкоштовно відвідати виставу сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах!

Київський р-н

Слушні поради майбутнім психологам

У рамках проходження психологічної практики здобувачі освіти Харківської гуманітарно-педагогічної академії ознайомилися з роботою спеціалізованого формування "Телефон довіри" (далі - телефон довіри) та проєкту «Нитка Аріадни» Громадської організації «Психокультура».

В актовому залі Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» пройшло чергове практичне заняття для студентів другого курсу Харківської гуманітарно-педагогічної академії. Студенти-практиканти ознайомилися з особливостями роботи телефону довіри та проєкту «Нитка Аріадни», у рамках діяльності яких можна отримати у телефонному режимі консультацію психолога.

Участь у практичному занятті зі студентами взяли представники відділів методичного забезпечення соціальної роботи, моніторингу соціальної роботи та оцінки якості надання соціальних послуг Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», які провели тематичне опитування практикантів та надали слушні поради для їхньої професійної реалізації у майбутньому.

Під час свого виступу керівник Громадської організації «Психокультура», Андрій Халін зазначив ключові моменти, які вкрай необхідні для ведення продуктивної роботи телефонного консультанта, а саме:

 • вміння вислухати проблему, не перебиваючи;
 • навички побудови конструктивного діалогу;
 • повага консультанта до співбесідника;
 • щире прагнення допомогти людині, яка цього потребує;
 • вміння повністю розкрити проблему і знайти гідний вихід.

Практичне заняття для студентів другого курсу Харківської гуманітарно-педагогічної академії пройшло з дотриманням усіх вимог карантину, запровадженого у зв’язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» щиро дякує всім, хто долучився до організації та участі у практичному занятті, надавши корисну інформацію та слушні поради майбутнім практичним психологам.

Київський р-н

Футбольна ейфорія і захоплюючі пригоди Вігго

За сприяння Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» сім’ї, що перебувають в складних життєвих обставинах, отримали нагоду безкоштовно відвідати два загальноміські заходи.

В суботу, 29 травня, футбольні вболівальники побували на домашньому матчі 24-го туру Другої ліги, під час якого відбувся напружений поєдинок між двома командами – харківським «Металом» та «Кривбасом» із міста Кривий Ріг. Дорослі та діти вболівали разом за своїх кумирів, не жаліючи власних емоцій та сил, за що отримали гідну винагороду – футбольна команда «Метал» перемогла суперників із рахунком 3:0.

«Я з дитинства люблю футбол і коли випадає така нагода із задоволенням граю зі своїми друзями та однолітками. Декілька разів я відвідував тренування на стадіоні «Металіст» і вже маю нагороди за свої футбольні успіхи», – ділиться один з активних вболівальників, одинадцятирічний Вадим, родина якого знаходиться на обліку Відділу як така, що перебуває в складних життєвих обставинах. – «Мені подобається не тільки грати самому, а й вболівати за улюблену команду. Ця жива і емоційна атмосфера на стадіоні підхоплює, ніби справжня лавина і тримає у приємній напрузі навіть після закінчення матчу».

Другий день довгоочікуваних вихідних приніс не менш приємний подарунок – діти із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, відвідали кінотеатр «Планета кіно» у ТРЦ «Французький бульвар». У рамках щорічного Міжнародного кінофестивалю для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» у неділю, 30 травня, малеча переглянула цікавий та повчальний фільм «Хлопчик-гусак».

За сюжетом, головний герой фільму – хлопчик на ім’я Вігго, постійно грає у відеоігри і зовсім не цікавиться тим, що відбувається довкола. Ситуація кардинально міняється у той момент, коли в його домі випадкового опиняється не звичайний птах – гусак, який вміє розмовляти. З цієї хвилини у Вігго змінюється не тільки поведінка, а й взагалі все життя.

Гусак дуже хоче повернутися до своєї зграї, але зламане крило не дає йому здійснити це бажання. Без допомоги хлопця він не може нормально літати, тому назустріч пригодам вони вирушають разом. Вігго навіть не уявляє, що чекає його попереду, але рішення вже прийнято і два вірних друга залишають усі сумніви позаду...

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» висловлює щиру вдячність всім, хто надав можливість сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, безкоштовно відвідати цікаві заходи та отримати справжній заряд позитиву і яскравих емоцій.

Київський р-н

Маленькі діти на великій планеті

На базі Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» пройшов тематичний захід до Міжнародного дня захисту дітей.

В п’ятницю, 28 травня, діти із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, взяли участь у творчому заході «Маленькі діти на великій планеті». Тематичні вірші та пісні, інтерактивні ігри та естафети, творча поробка своїми руками та приємні подарунки на згадку – святкова програма врахувала всі побажання найменших отримувачів соціальних послуг Відділу.

В ході творчого заходу активна малеча долучилася до інтерактивних ігор «Щастя летить!» та «Суша – море», а також взяла участь у веселих естафетах, які для неї підготували студенти-практиканти Харківської гуманітарно-педагогічної академії.

Після цього діти продекламували декілька тематичних віршів, а потім долучилися до спільної творчої поробки. Вони вирізали із кольорового паперу зображення власних долонь і приклеїли їх на спільний ватман із намальованою на ньому планетою. Ця поробка символізує мир і добробут, любов і турботу, за які виступають всі діти – жителі нашої великої і красивої планети.

У святковому заході також взяли участь вихованці Харківської дитячої музичної школи №6 ім. М.В. Лисенка, які виконали декілька пісень та зіграли на музичних інструментах.

Наприкінці заходу всі учасники отримали пам’ятні подарунки: хлопчикам були вручені складальні роботи, а дівчаткам прикраси для волосся. Окрім цього малеча отримала на згадку корисні іграшки – кубики рубика, які розвивають дрібну моторику рук, а також смачні солодощі для швидкого відновлення затраченої енергії та сил.

Творчий захід до Міжнародного дня захисту дітей «Маленькі діти на великій планеті» пройшов з дотриманням усіх вимог карантину, запровадженого у зв’язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» щиро дякує всім, хто долучився до організації та участі у творчому заході і вніс частинку власної душі у спільний результат – цікаве та пізнавальне свято для найменших отримувачів соціальних послуг Відділу.

Записів з 1 по 10Всього: 10