"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

День памяті та примирення

В Київському районі вшанували пам'ять учасників  II Світової війни.

Щороку, 9 Травня, ми святкуємо День Перемоги у II Світовій  війн1 1939-1945 рр.

Традиційно у цей день лунають пісні воєнного часу, ветерани отримують квіти та привітання, а жителі міста вшановують пам'ять загиблих героїв покладанням квітів до Меморіалу Слави та солдатських кладовищ.

7 травня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшов захід, присвячений Дню Перемоги. До Центру завітали родини з дітьми та координатор Всеукраїнського молодіжного руху «Твоя країна», керівник програми обміну американських студентів в Україні Олена Халіна.

Діти підготували творчі номери – вірші, які вони продекламували присутнім, а Олена Халіна виконала декілька тематичних пісень. Під час заходу також пролунали пісні про війну – «Эх, дороги…», «Священная война», «Журавли», «В землянке» та вірші «Жди меня», «Помните!», «Почему все не так», «Я знаю».

Київський р-н

Що заважає нам слухати дитину?

25 квітня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова в рамках проекту «Соціальні послуги сім’ям з дітьми» відбулася зустріч учасників клубу для батьків.

У обговоренні теми «Що заважає нам слухати дитину?» прийняли участь батьки та практичний психолог Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» Тетяна Шарлай.

Дитина, котра отримує повноцінне харчування і хороший медичний догляд, але обмежена у спілкуванні з дорослими, має недостатній психічний і фізичний розвиток. Результатом неправильно сформованих відносин у сім’ї є проблемні, неслухняні, закомплексовані та нещасні діти, котрі під впливом негативної атмосфери втрачають інтерес до життя і цілеспрямованість до певної мети. Батьки повинні максимально гармонізувати відносини між собою, адже стиль їхнього спілкування накладає значний відбиток на подальше майбутнє дитини.

Під час заходу учасники обговорили найпоширеніші автоматичні відповіді батьків та їх типи, навчилися розпізнавати та долати бар’єри в спілкуванні між дорослими та дітьми. Присутні ділилися досвідом виховання та методами налагодження контактів з дітьми різного віку, приводили власні приклади зі свого життя.

Клуб для батьків в рамках проекту ХОБФ «Соціальна служба допомоги» на базі Центру Київського району м. Харкова проходить кожну третю середу місяця. Наступного разу учасники клубу приймуть участь у обговоренні техніки активного слухання.

Київський р-н

Чужої біди не буває

Саме під таким гаслом з 2014 року в нашому місті працює соціальний проект «Родинне коло Харківщини».

21 квітня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшла група в підтримку сімей, що постраждали від Антитерористичної операції на сході України. У заході прийняли участь психологи-волонтери соціального проекту та матері загиблих учасників АТО, що мешкають в м. Харкові та Харківській області.

Перша частина заходу проходила у форматі тренінгу, під час якого всі учасники отримали психологічну підтримку в проживанні біди, відновленні соціальних зв’язків із суспільством та душевної рівноваги після трагедії.

У другій частині групи присутні долучилися до роботи творчої майстерні та власноруч змайстрували «мішечки з ресурсами групи», поклавши до них елементи психологічної підтримки оточуючих.

Кожен учасник ділився з іншими тим, в чому він може надати допомогу, поміщаючи в свій мішечок відповідні речі: квіти, геометричні фігури, абстрактні вироби. Всі творчі доробки були змайстровані власноруч з допомогою тканини, яскравих стрічок та пластики.

Подібні групи підтримки соціальний проект «Родинне коло Харківщини» проводить кожного місяця, надаючи моральну та психологічну підтримку матерям загиблих у бойових діях на сході країни.

Київський р-н

Жителі Київського району отримали Великодні подарунки

10 – 13 квітня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова його жителям були вручені смачні Великодні подарунки.

Харчові набори отримали 230 дітей та 100 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. До наборів ввійшли продукти харчування першої необхідності, солодощі для дітей та пасочки.

Великодні подарунки вручали Отець Сергій Української Православної Церкви Усікновення глави Іонна Хрестителя та співробітники Центру. Під час заходу присутні також мали змогу вільно поспілкуватися з отцем Сергієм та матушкою Наталією, яка разом з служителями церкви виконала декілька святкових пісень.

Вручення святкових продуктових наборів завдяки підтримці Української Православної Церкви Усікновення глави Іонна Хрестителя вже давно стало доброю традицією Центру. Протягом декількох років вона радує мешканців Київського району смачними та корисними подарунками.

Київський р-н

Особливості правильного харчування: секрети і корисні поради для всіх

3 квітня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова пройшов тренінг на тему «Особливості харчування та корисні поради, щоб уникнути безліч хвороб».

Захід розпочався в ігровій формі – спочатку його учасники поділилися на пари та про асоціювали один одного з якимись продуктами харчування: овочами, фруктами, солодощами, піцою тощо. Черешня, банан, кавун, зефір і навіть борщ – всі асоціації були занесені на окремі листи і презентовані в усній формі.

Далі тренінг проходив у форматі лекції з використанням відеоматеріалу. Присутні відповіли на питання, що для них означає здорове харчування та мали змогу вільно поспілкуватися з лектором – координатором проекту Благодійного Фонду «Карітас Харків» Марією Сех.

«Організм людини повинен отримувати з їжею стільки ж енергії, скільки витрачає. У добовому раціоні повинні бути різноманітні продукти, а їсти потрібно щонайменше тричі на день, – відзначила Марія Сех. – Разом з тим, існують продукти харчування, які можна вживати лише періодично. В першу чергу це стосується промислової випічки, майонезу, чіпсів, м’ясних та рибних консервів і їжі, яку необхідно розігрівати у мікрохвильовій печі».

Така заборона пов’язана з тим, що всі ці продукти містять шкідливі транс-жири та канцерогенні консерванти, які підвищують ризик серцево-судинних та ендокринних захворювань, розвиток злоякісних пухлин.

Під кінець тренінгу всі присутні подивилися відеоролик, в якому було презентовано шкідливі і корисні сніданки. Для того, щоб зарядитися позитивною енергією, в ранкове меню необхідно включити мед, цільнозерновий хліб без дріжджів, яйця, кавун, кукурудзяну та вівсяну кашу, пророщену пшеницю, горіхи, чорницю.

Натомість із сніданку бажано виключити будь-які солодощі, вироби з пісочного та листового тіста, йогурти і всі кисломолочні продукти, груші, помідори, зелені овочі, банани, гостру їжу, холодні газовані напої, цитрусові та фреші з них.

В ході тренінгу присутні дізналися які саме продукти і в якій кількості необхідно вживати щодня, особливості харчування чоловіків і жінок, що таке ідеальний сніданок та які корисні речовини входять до складу тих чи інших продуктів.

Київський р-н

Яскраві малюнки та щирі емоції: дітвора Київського району продемонструвала свої творчі здібності

29 березня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбувся захід для дітлахів, сім'ї яких опинилися у складних життєвих обставинах. Малеча отримала змогу поспілкуватися на різні теми, знайти нових друзів, пограти у цікаві ігри та намалювати малюнки.

У розважальному заході прийняли участь діти віком від 8 до 12 років та майбутні соціальні педагоги – студенти III курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Спочатку всі учасники познайомилися один з одним у ігровій формі, а потім долучилися до пізнавально-розважальної програми, яку для дітей приготували студенти. Варто відмітити, що майбутні соціальні педагоги приймали участь у заході нарівні з дітворою – малювали, майстрували творчі доробки власними руками, розповідали цікаві історії зі свого життя та давали корисні поради на майбутнє.

В ході однієї з розвиваючих ігор діти по черзі висловлювали свою думку щодо того, якою повинна бути поведінка у колективі, які якості необхідно виховувати у собі для досягнення порозуміння з ровесниками. Дружелюбність, активність, уміння слухати один одного, говорити по черзі – саме такі моменти вони відмітили в першу чергу і майбутні педагоги з ними повністю погодилися.

Друга частина занять проходила у форматі вільного малюнка – діти разом зі студентами розмістилися за зручними столами і почали малювати на довільну тему. Букети квітів, предмети посуду, мальовничі пейзажі – політ фантазії і тематика робіт були необмеженими. Потім всі учасники презентували свої малюнки присутнім, а деякі із них навіть подарували їх Центру.

Практичні заняття закінчилися рухливими іграми під веселий музикальній супровід.

Київський р-н

Малеча Київського району отримала весняні обновки

23 –27 березня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова було надано гуманітарну допомогу сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Дитячий одяг, взяття та продукти харчування отримали малозабезпечені та багатодітні родини, сім’ї умовно засуджених, переселенці з зони проведення АТО та сім’ї, що мають дітей-інвалідів.

Діти, які прийшли до Центру разом з батьками, мали змогу вибрати різний одяг: джинси, спідниці, брюки та приміряти їх у комфортних умовах. Малеча отримала багато позитивних емоцій та залишилася задоволеною подарунками. Загалом допомогу отримали близько тридцяти сімей. Гуманітарну допомогу сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах, надала приватна особа.

Варто відмітити, що надання гуманітарної допомоги на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова вже давно стало доброю традицією. Час від часу таку підтримку надають представники Православної церкви, котрі на протязі декількох років тісно співпрацюють з Центром та приватні особи.

Записів з 1 по 7Всього: 7