Київський р-н
Пізнавальний захід пройшов на базі Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».
Активні бойові дії на території України, в тому числі міста Харкова і Харківської області, призвели до того, що велика частина країни таїть у собі небезпеку від вибухонебезпечних предметів для людського життя. Шкода, яку вони можуть завдати, непоправна, а інколи й смертельна, тому ігнорувати їх не варто ні дорослим, ні тим паче дітям.
Небезпечні предмети, зокрема міни, можуть трапитися на будь-якому кроці – у полі, на дорозі, у водоймі, на узбіччі, у лісі або навіть біля житлового будинку. Міни – це боєприпаси, що встановлюються під землею, на землі чи поблизу землі або іншої поверхні і призначені для вибухів, спричинених присутністю, близькістю чи контактом людини або транспортним засобом. Від шкоди, яку вони завдають, можна втратити здоров’я чи навіть життя.
Для того, щоб запобігти виникненню таких наслідків, необхідно бути дуже уважними і відповідальними у повсякденному житті, звертати увагу на підозрілі і незнайомі предмети. Правильне і своєчасне реагування на знайдену міну – це запорука збереженого здоров’я і життя, як власного, так і оточуючих.
Головні правила поводження при виявленні міни:
Цю та іншу корисну інформацію отримали всі учасники заходу, які завітали до Відділу із щирим бажанням стати більш обізнаними у даному питанні. У пізнавальному тренінгу взяли участь батьки та діти віком від шести до п’ятнадцяти років із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова. Під час заходу вони дізналися правила мінної безпеки, а також отримали корисні подарунки – тематичну літературу, зошити, яскраві самоклейки та заготівки для самостійних розмальовок.
Пізнавальний захід для дітей відбувся за підтримки Благодійної організації «Українська освітня платформа» у співпраці з Дитячим Фондом ООН (UNICEF) в рамках реалізації проєкту «Освітня програма з протидії мінній небезпеці».
Тренінг для дітей пройшов із дотриманням усіх вимог безпеки проведення заходів в умовах дії воєнного стану.
Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність БО «Українська освітня платформа» та Дитячому Фонду ООН (UNICEF) за надану допомогу у проведенні заходу та проявлену увагу до сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
На даний час в Україні діє низка телефонів та електронних посилань, завдяки яким потрібну інформацію та відповіді на актуальні питання сьогодення можна дізнатися з будь-якого місця перебування.
Досить часто ми стикаємося із проблемою тривалого пошуку потрібного телефону, адреси або електронного посилання для отримання необхідної інформації. Де знаходиться і коли працює те чи інше відділення Управління соціального захисту населення, як оформити державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, який графік роботи Пенсійного фонду, що входить до переліку повноважень Національної соціальної сервісної служби України – відповідь на ці та багато інших питань можна отримати дистанційно, не витрачаючи особистий час на поїздки та стояння у черзі.
Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» підготував для відвідувачів сайту добірку корисних телефонів та електронних посилань для комфортного і швидкого пошуку актуальної інформації.
Центр надання адміністративних послуг Київського району м. Харкова (ЦНАП):
Адреса: м. Харків, вул. Чернишевська, 55
Контакт-центр (адміністративні послуги): 0-800-57-34-34
Скайп: cnap-kiev
Управління соціального захисту населення адміністрації Київського району Харківської міської ради
Адреса: м. Харків, вул. Сумська, 78
Контактний телефон: +38 (057) 725-03-33
Електронна пошта: 03196601@mail.gov.ua
Служба у справах дітей по Київському району м. Харкова Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради
Адреса: м. Харків, вул. Чернишевська, 55
Контактний телефон: +38 (057) 700-03-85; +38 (057) 700-04-21
Електронна пошта: 35857909@mail.gov.ua
«Прозорий офіс» Київського району м. Харкова
Адреса: м. Харків, вул. Чернишевська, 55
Багатоканальний телефон для консультації та попереднього запису: 0-800-304-304
Контакт-центр: +38 (057) 725-03-33
Сервісний центр Пенсійного фонду у Київському районі м. Харкова
Адреса: м. Харків, вул. Чернишевська, 55
Гаряча лінія: +38 (057) 725-35-00
Центр обслуговування платників Київської державної податкової інспекції
Адреса: м. Харків, просп. Науки, 9
Модератор (щодо надання послуг): +380 (57) 700-57-70
Електронна пошта для подання письмових звернень в електронному вигляді: kh.zvernennya@tax.gov.ua
Електронна пошта для подання запитів на отримання публічної інформації: kh.publicinfo@tax.gov.ua
Електронна пошта: kh.official@tax.gov.ua
Національна соціальна сервісна служба України (Нацсоцслужба)
Контакт-центр: (044) 289-87-89
Електронна пошта: info@nssu.gov.ua
Сайт: https://nssu.gov.ua/
Сторінка у мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/nssu.national.social.service.ukraine
Пенсійний фонд України (ПФУ)
Контакт-центр: 0-800-503-753, +38 (044) 281-08-70, +38 (044) 281-08-71
Електронна пошта: info@pfu.gov.ua
Сайт: www.pfu.gov.ua
Сторінка у мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/pfu.gov.ua
Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики)
Канал у мережі Телеграм: https://t.me/MinSocUA
Сторінка у мережі Фейсбук: https://facebook.com/MLSP.GOV.UA
єДопомога
Сайт: https://edopomoga.gov.ua/
Сторінка у мережі Інстаграм: Instagram.com/edopomoga.gov.ua
Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю
Сайт: https://www.ispf.gov.ua/
Сторінка у мережі Фейсбук: https://www.facebook.com/fszoiukraine
Урядова «Гаряча лінія»: 15-45.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
На початку травня цього року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно якої «гроші ходять за дитиною». Новий механізм діє при оплаті послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.
Механізм «гроші ходять за дитиною» буде реалізовуватися у рамках експериментального проєкту. Таким чином планується протестувати дієвість алгоритму монетизації даних виплат.
Хто має право на безкоштовне оздоровлення?
Отримати бюджетні кошти на оздоровлення та відпочинок дітей мають змогу сім’ї з дітьми, які перебувають в найбільш складних життєвих обставинах. Серед категорій населення, які були включені до переліку таких родин, відносяться багатодітні та малозабезпечені сім'ї, які проживають:
Також в цей перелік були включені родини, в яких виховується дитина/діти з інвалідністю (здатна/здатні до самообслуговування), які також проживають на вищезазначених територіях. Новий механізм «гроші ходять за дитиною» буде реалізовано в десяти областях України, а саме: Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Київській.
Пріоритет в оздоровленні дітей за цим проєктом з визначених областей надано з огляду на те, що ці регіони знаходяться в зоні активних бойових дій, перебували в тимчасовій окупації або розташовані на кордоні з російською федерацією та зазнають активних артилерійських обстрілів.
Як отримати кошти на оздоровлення?
Сповіщення про право на отримання коштів для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку батьки (особи, що їх замінюють) будуть отримувати у вигляді електронного повідомлення. За наявності у отримувача бюджетної допомоги встановленого мобільного застосунку Дія на електронному носії, йому автоматично надійде повідомлення про можливість отримання бюджетної допомоги.
Для того, щоб скористатися даною послугою, батьки (особи, що їх замінюють), в яких проживають такі діти, зможуть отримати картку із спеціальним режимом використання. На неї будуть зараховані кошти у розмірі п’яти прожиткових мінімумів – 14,165 тис. грн для дітей віком від 7 до 18 років.
Бюджетні кошти можна буде використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії, які розташовані в карпатському регіоні. Сюди входять п’ять областей України – Закарпатська, Чернівецька, Івано-Франківська, Львівська та Тернопільська.
Кошти можна буде використати в одному із закладів, що містяться у Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. На даний час у цьому реєстрі значаться шістнадцять оздоровчих закладів для дітей, які повністю відповідають вищезазначеним критеріям.
Проект стартує з 1 червня 2023 року. Оздоровитися за бюджетні кошти отримають змогу діти віком від семи до 18 років.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
День матері – тепле і душевне сімейне свято, яке щороку у багатьох країнах світу відзначається у другу неділю останнього місяця весни. Цього року в Україні День матері припадає на 14 травня.
Мама – перше слово і найдорожча людина у житті кожного із нас. Тільки мама може щиро порадіти за наші успіхи і допомогти у скрутну хвилину, вчасно дати слушну пораду і застерегти від небезпеки. Зовсім не важливо, скільки дітей у родині – одна, дві, три чи навіть більше – мама завжди намагається розділити свою любов, увагу і турботу між усіма дітьми порівну, ні в якому разі не обділивши жодну із них.
Мама із великої літери
Саме про таку Маму – із великої літери і з почуттям безмежної вдячності за її особистий внесок у щасливе і безтурботне дитинство малечі, ми хочемо розповісти напередодні святкування Дня матері.
Наталія Василівна – багатодітна мама, засновниця і справжня берегиня прийомної родини та дитячого будинку сімейного типу. Сьогодні її велика і дружня сім’я проживає на території Київського району міста Харкова, а ще зовсім недавно вона мешкала у невеличкому селі Богуславка, яке розташоване в Ізюмському (раніше – Борівському) районі Харківської області. Близько року родина проживала в окупації, а згодом, після звільнення цієї частини області від російських військ, за допомогою волонтерів вона перебралася до міста Харкова.
«Зараз ми вже адаптувалися до міського життя, але все одно душа рветься до рідного краю – до рідної домівки, господарства, всього того, що нас оточувало все життя і є близьким серцю, – із сумом в очах ділиться Наталія Василівна. – До Харкова волонтери перевезли нас на початку лютого цього року. На новому місці ми відразу почали налагоджувати комфортний побут всі разом, адже моя родина – міцна і працьовита. Наразі всі ми є внутрішньо переміщеними особами, але я сподіваюся, що це не на довго і зовсім скоро ми повернемося до нашого рідного села».
Захоплююча сімейна історія
Свою першу дитину – донечку Альону Наталія Василівна народила коли їй виповнилося лише п’ятнадцять років. З того дня минуло багато часу, але щира любов до дітей зародилася в її серці відразу і назавжди. – «Коли у 2006 році я перебувала у пологовому будинку за своїм сином, одна із дівчат народила дитину і лишила її. Саме тоді мені вперше прийшла на думку ідея виховати не лише власну, а й чужу дитину. Подарувати їй те тепло і ласку, яких вона, нажаль, була позбавлена рідною матір’ю», – розповідає жінка.
Через деякий час, а саме у 2012 році, ця ідея переросла у сміливу і благородну ціль, яка була повністю досягнена у 2013 році. Наталія Василівна разом зі своїм чоловіком взяли на виховання першу дитину – десятирічного хлопчика. Міцний фундамент прийомної родини був закладений – дитина потрапила у надійні і турботливі руки, які неустанно піклувалися про неї і вдень, і вночі. Згодом в їхній родині виховувалося вже четверо дітей – двоє власних, одна прийомна і одна дитина була під опікою.
Через деякий час жінка вирішила подарувати сімейне тепло ще більшій кількості дітей, створивши на базі своєї прийомної родини дитячий будинок сімейного типу. В жовтні 2021 року її сміливий задум здійснився – Наталія Василівна взяла на виховання ще шістьох прийомних дітей. Зараз в її родині виховується десять дітей. Всього за своє життя жінка виховала дванадцятьох дітей, із яких восьмеро діток – прийомні.
«Майже з усіма прийомними дітками на перших порах були труднощі з вихованням, рівнем освіти, а також дотриманням особистої гігієни. Діти елементарно не вміли користуватися зубними щітками, не були привчені до щоденного миття та стеження за собою, погано вчилися, – ділиться Наталія Василівна. – Поступово ми з чоловіком привчили їх до щоденної гігієни, правильної поведінки за столом і в гостях, підтягнули успішність у школі. Ми працювали і працюємо над тим, щоб наші діти росли старанними, вихованими і добрими людьми».
Велика родина
Дівчатка, а їх в родині четверо, із задоволенням куховарять і накривають на стіл, допомагають мамі по господарству і з хатніми справами. – «Неабияку поміч, а особливо чоловікові, надають і хлопці. У нас в родині їх шестеро. Наш старший рідний син вже дорослий і давно живе окремо зі своєю родиною, – розповідає Наталія Василівна, – Хлопці разом із чоловіком люблять майструвати щось по господарству, а ще у них добре виходить всім разом працювати на огороді – так швидше і краще спориться будь-яка робота».
До війни родина мала досить великий огород і господарство: корів, телят, курей, качок. Коли потрібно працювати, всі члени сім’ї дружно і згуртовано беруться до роботи, адже так їх виховала турботлива і любляча матуся. Дозвілля велика родина полюбляє проводити у дружньому сімейному колі. Смажіння шашликів, варіння польової каші, прогулянки парком, відвідування зоопарку – і це далеко не повний перелік вподобань, які до душі всім членам сім’ї. На свята вся родина збирається за одним столом – діти і онуки із задоволенням співають пісні і танцюють запальні танці із дорослими.
«Вся наша дітвора – старанна і талановита. Наші донечки красиво малюють, смачно готують і навіть грають у футбол – до війни вони приймали участь у різних змаганнях. Хлопці полюбляють у вільний час грати у волейбол, баскетбол, футбол. Вони мають безліч грамот і нагород за перемоги у різних спортивних поєдинках не лише місцевого, а й обласного рівня», – говорить із захопленням багатодітна мама.
Майже під кінець розмови Наталія Василівна поділилася невеличким особистим секретом. Найближчим часом вони з чоловіком планують взяти у свою родину ще одну дитину, а можливо, навіть, і двох діточок. – «Поки в мене буде сила і здоров’я – я буду виховувати дітей, – із гордістю промовляє багатодітна мама. – Діти не винуваті, що залишилися без батьків. Вони, як ніхто потребують уваги, турботи і любові дорослих. Саме щира мамина любов здатна зігріти дитяче серце своїм теплом і ласкою, підтримати у тяжку хвилину і дати крила для успішного життєвого польоту».
Від щирого серця вітаємо усіх матусь з чудовим весняним святом – Днем матері!
Бажаємо вам міцного здоров’я, життєвої наснаги, взаємного кохання, поваги оточуючих і яскравих моментів життя!
Бажаємо, щоб ваші зморшки на обличчі були лише від сміху, серце завмирало тільки в очікуванні добрих звісток, а сльози на очах блищали від радості за своїх дітей і їхні успіхи у житті!
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
Чи потрібно змінювати місце перебування в Дії при поверненні додому? Саме із цим питанням досить часто стикаються ті, хто прийняв рішення повернутися до раніше покинутого постійного місця проживання.
Якщо ви повернулися додому – до раніше покинутого постійного місця проживання, необхідно подати заяву про скасування довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) через застосунок Дія або звернувшись до місцевого органу соціального захисту населення.
У даному випадку не потрібно змінювати адресу фактичного місця проживання в Дії – достатньо лише знятися із обліку внутрішньо переміщених осіб. При виникненні додаткових питань варто звернутися за консультацією до відділу Управління соціального захисту населення (УСЗН) за місцем теперішнього проживання.
Дізнатися точні контактні дані УСЗН можна на сайтах Обласних державних адміністрацій/Обласних військових адміністрацій через Департаменти соціального захисту населення – https://cutt.ly/e8hA54w.
Важливо! Якщо ви скасуєте довідку, то разом з цим припиняються виплати та пільги, які з цим пов’язані. Також, поновити довідку ВПО можливо у тому випадку, якщо ви знову будете змушені переїхати в іншу область з території, де ведуться активні бойові дії або тимчасово окупованої території.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
Згідно наказу Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення національного мультипредметного тесту у 2023 році.
Національний мультипредметний тест (НМТ) у цьому році проходитиме у дві сесії:
Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року. До 7 травня поточного року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни. Наприклад, вибрати інший предмет додаткового блоку або змінити населений пункт в Україні/за кордоном, в якому він бажає пройти НМТ.
У додатковий період, з 5 до 12 червня, зможуть зареєструватися особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації, реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.
Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення. В ньому буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.
Учасники додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.
Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою від 100 до 200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
Родини, що перебувають в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова, отримали солодощі з нагоди великого православного свята.
Завдяки тісній співпраці відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Благодійного фонду «Європейське серце України» в п’ятницю, 14 квітня, благодійну допомогу отримали найбільш незахищені верстви населення.
Багатодітні та малозабезпечені родини, одинокі матері, особи з числа дітей-сиріт, які вже мають власні сім’ї – смачні і запашні пасочки отримали ті, хто дійсно потребують допомоги і підтримки суспільства. Особливу чарівність передсвятковому дійству надала присутність архієпископа Харківського та Слобожанського Митрофана, який освятив великодні смаколики.
«Дуже дякуємо за пасочки і незабутню передсвяткову атмосферу. У цей складний час для мене особисто дуже важливо отримувати хоча б якусь підтримку і посильну допомогу. У мене троє дітей, яких я виховую одна, без чоловіка, та й з роботою зараз надто важко», – розповідає Карина, одна із отримувачок соціальних послуг у Відділі, багатодітна сім’я якої перебуває на обліку як така, що знаходиться у складних життєвих обставинах. – «До війни я працювала у магазині, а зараз роботи підходящої немає, тому ми раді будь-якій допомозі».
Завдяки співпраці відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» з Благодійним фондом «Європейське серце України» стало можливим надання посильної благодійної допомоги родинам з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах на постійній основі.
Надання благодійної допомоги пройшло із дотриманням усіх вимог безпеки проведення заходів в умовах дії воєнного стану.
Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» висловлює щиру вдячність БФ «Європейське серце України» за проявлену увагу, надану допомогу і підтримку сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
Ухвалення Закону про виплату компенсації за пошкоджене або зруйноване житло під час війни – важливий і необхідний крок, якого із нетерпінням чекали багато громадян України.
Повномасштабне вторгнення на територію нашої держави стало причиною руйнівних наслідків, подолати які самотужки не під силу більшості українців. Ізольована квартира чи приватне домоволодіння, садовий або дачний будинок – свою нерухомість багато людей наживали роками, а втратили за декілька хвилин.
Станом на 28 лютого 2023 року через електронний портал «Дія» вже подано 335 тисяч 145 заявок на отримання компенсації за пошкоджене або зруйноване житло під час війни. Кількість громадян, які втратили свої домівки, сягає більше 2 мільйонів осіб. Приблизна кількість пошкодженого або повністю зруйнованого житлового фонду становить 23 мільйони квадратних метрів.
За попередніми прогнозами, основним джерелом фінансування даної програми стануть заарештовані активи росіян та інші джерела фінансування, включаючи репарації та кошти міжнародних організацій. Також сюди відносяться кошти державних і місцевих бюджетів, кредиторів та інвесторів, міжнародна технічна і фінансова допомога.
Закон України №2923-IX від 23 лютого 2023 року набуде чинності з 22 травня поточного року, здійснюючи регулювання порядку виплати компенсації за пошкоджене/зруйноване житло. Такий крок дозволить на повну запрацювати національному механізму компенсацій в установленому порядку на державному рівні.
Хто може подати заяву на компенсацію?
Отримати компенсацію за пошкоджене/зруйноване житло зможуть фізичні особи – громадяни України, які відносяться до наступних категорій:
Варто зазначити, що серед суб’єктів, які мають право на отримання компенсації для відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку, законом також визначено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителів багатоквартирних будинків, житлово-будівельні (житлові) кооперативи, які здійснюють утримання відповідних будинків.
Як подати заяву?
Існує два способи подання заяви на компенсацію – в електронній формі через портал «Дія» або у паперовій формі через центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), органи соціального захисту населення або нотаріуса.
Подання заяви про надання компенсації за пошкоджений/зруйнований об’єкт нерухомого майна здійснюється незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місця проживання/перебування отримувача компенсації або місця розташування знищеного об’єкта нерухомого майна.
Коли подавати заяву на компенсацію?
Заінтересовані особи зможуть подати заяву про надання компенсації у строк, що не перебільшує 90 днів з дня припинення воєнного стану на території, де знаходиться пошкоджений або зруйнований об’єкт нерухомого майна.
На даний час питання установлення строків отримання компенсації залишається відкритим. Законом визначено лише обов’язок держави щороку виділяти кошти із державного бюджету на фінансування програми з виплати компенсацій.
Види компенсації
Законом України №2923-IX, згідно якого буде діяти кампанія з отримання компенсації за пошкоджене/зруйноване житло, передбачено декілька видів компенсації, а саме:
Також компенсація за пошкоджений об’єкт нерухомого майна може надаватися шляхом виконання робіт, пов’язаних з будівництвом, на пошкодженому об’єкті нерухомого майна з метою його відновлення та/або надання будівельної продукції для виконання таких робіт.
Чи існують обмеження щодо подальшого відчуження?
Отримувач компенсації за пошкоджене/зруйноване житло не має права відчужувати:
Положення Закону України №2923-IX передбачають механізм компенсації лише для громадян України. Іноземні інвестори – фізичні особи, що мають зруйновану або пошкоджену нерухомість в Україні, залишаються поза предметом регулювання нового закону.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
Нова розробка від Міністерства соціальної політики України дозволить помітно оптимізувати швидкість та якість надання соціальних послуг отримувачам.
Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг – це автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, реєстрації, накопичення, зберігання, використання, знеособлення та знищення даних про надавачів та отримувачів соціальних послуг, визначених законодавством. Реєстр є складовою частиною Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).
На даний час триває робота реєстраторів у тестовому середовищі розділу про отримувачів соціальних послуг Реєстру. За результатом завершення тестового періоду реєстратори зможуть працювати у звичайному робочому режимі для внесення інформації про отримувачів соціальних послуг.
Інформація з Реєстру буде використовуватися як для здійснення відповідних контрольних заходів за надавачами соціальних послуг, так і для спрощення процедури реєстрації таких надавачів для надання відповідних послуг, спрощення процесів отримання соціальних послуг громадянами. Контроль прозорості діяльності та дотримання всіх встановлених норм у даному випадку здійснюватиметься на державному рівні.
Міністерство соціальної політики України також продовжує працювати над розвитком Єдиної інформаційної системи соціальної сфери в частині створення електронних кабінетів надавачів соціальних послуг для внесення ними інформації про себе та про отримувачів соціальних послуг.
Нагадуємо, що від 16 лютого 2023 року структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних державних адміністрацій України – реєстраторам, а також надавачам соціальних послуг більше не потрібно подавати інформацію щодо надавачів соціальних послуг до Міністерства соціальної політики. Відтепер реєстратори з використанням програмних засобів ЄІССС можуть самостійно здійснювати внесення інформації про надавачів соціальних послуг до відповідного розділу Реєстру.
Отримати консультацію щодо роботи Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг можна в Міністерстві соціальної політики України, зателефонувавши за номером (044) 287-38-47, або в Державному підприємстві «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України»:
кол-центр – (044) 494-19-10;
відділ технічної підтримки – (044) 494-19-26.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»