Київський р-н
Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вже більше десяти років проводить активну роботу з надання комплексу соціальних послуг військовослужбовцям та членам їхніх сімей.
Даний напрям роботи є надзвичайно об’ємним і важливим у діяльності Відділу, особливо з огляду на ситуацію, яка склалася в Україні в останні роки.
Спочатку збройний конфлікт на Сході нашої держави, а згодом і повномасштабна війна, спричинили активну мобілізацію чоловіків призовного віку з усіх куточків нашої країни. Після завершення своєї служби військовослужбовці повертаються до звичайного життя у соціумі – своїх родин, робочого колективу, своїх друзів та знайомих, але дуже часто потребують додаткової соціальної підтримки з огляду на появу у них низки проблем.
Соціальна робота з ветеранами війни та членами їхніх сімей здійснюється у відповідності до затверджених Державних стандартів, що постійно удосконалюються. Так, 11 квітня 2024р. було затверджено Державний стандарт соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей, що охоплює переважну більшість актуальних питань пов’язаних з соціальною підтримкою та допомогою даної цільової групи сьогодні.
Роботу з ветеранами війни та членами їхніх сімей фахівці Відділу проводять у декількох напрямах, серед яких консультування, соціальний супровід сімей/осіб, екстрене та кризове втручання. Завдяки отриманню низки соціальних послуг, що надає державна установа, ветерани мають змогу ефективно долати складні життєві обставини.
Фахівці Відділу також здійснюють перенаправлення до організацій-партнерів, де всі потребуючі можуть отримати благодійну, психологічну чи правничу допомогу на безкоштовній основі.
Серед таких організацій варто зазначити:
Також Відділ тісно співпрацює з багатьма державними установами. Серед яких Філія Державної установи «Центр пробації» в Харківській області, Управління соціального захисту населення, Головне управління Національної поліції, Центр надання адміністративних послуг, Харківський обласний центр зайнятості, Пенсійний фонд України, Державна міграційна служба у Харківській області.
Найчастіше ветерани війни та члени їхніх сімей звертаються до Відділу з таких питань:
Також фахівці Відділу регулярно виїжджають у родини ветеранів, які мешкають на території Київського району міста Харкова і перебувають у складних життєвих обставинах. Під час відвідувань фахівці соціальної галузі складають необхідні документи установленої форми, надають консультації, проводять бесіди, здійснюють інформування із нагальних питань.
Тематика бесід і консультувань в таких випадках охоплює досить широку сферу життя родин: профілактику домашнього насильства, особливості виховання дітей різного віку, оформлення документів/державних виплат, профілактику шкідливих звичок серед дітей та дорослих, оформлення субсидії на сплату комунальних послуг та ін.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
Воєнні дії на території України продовжуються, що в свою чергу провокує стрімке збільшення кількості проблем зі здоров’ям у багатьох людей.
Однією із найпоширеніших травм від вибухів є контузія, яка не призводить до смерті, але може бути причиною більш тяжких наслідків для здоров’я – порушень роботи центральної нервової системи, депресій та інших захворювань.
Основними ознаками контузії є:
Контузія може з’явитися від ударної хвилі від вибуху чи удару об будь-яку тверду поверхню – землю, стіну та ін. В такому випадку відбувається струс або забій головного мозку, розрив барабанної перетинки, легень або інших внутрішніх органів.
В залежності від тяжкості ураження виділяють три ступені контузії:
Ризик розвитку тривалих симптомів контузії не пов’язаний зі ступенем тяжкості початкової травми. Навіть у випадках, коли травма несуттєва, краще звернутися по фахову медичну допомогу аби попередити ризик виникнення можливих ускладнень у майбутньому. Серед найбільш поширених ускладнень контузії варто зазначити порушення пам’яті, втрату концентрації, погіршення сприйняття інформації.
Перша допомога при контузії
1. Звільнити груди і комір людини від одягу, що стискає, і обережно перевернути на бік. При травмах голови можлива блювота або виділення слизу, крові чи спинномозкової рідини. Коли людина без свідомості лежить на боці, знижується ризик того, що вона захлинеться.
2. Якщо з носа чи вух витікала кров, їх слід обережно очистити від згустків. Коли кровотеча тривала, до вух і носа потерпілого варто вкласти кульки з вати.
3. Негайно повідомити медиків про контузію, або самостійно транспортувати потерпілого до найближчого медпункту на носилках у положенні лежачи на боці.
При контузії категорично заборонено давати потерпілому пити і робити йому штучне дихання. Це пов’язано з тим, що у людини можуть бути розриви внутрішніх органів.
Небезпека контузії в тривалій перспективі
Одним із найнебезпечніших проявів контузії у майбутньому може бути ураження головного мозку. Після удару вибухової хвилі різні його частини рухаються з різною швидкістю, що в свою чергу призводить до розривів відростків нейронів, які з’єднують між собою різні відділи мозку. Через деякий час пошкоджені нервові клітини гинуть.
У разі удару додатково може порушитися потік нейромедіаторів – молекул, за допомогою яких клітини мозку «спілкуються між собою». У неконтрольовано великих кількостях ці речовини є токсичними і призводять до так званого вторинного ушкодження нейронів. Як наслідок, в ураженій ділянці формується запалення і набряк, що додатково погіршує кровопостачання ураженого відділу мозку і сприяє додатковій загибелі нейронів.
Симптоми залежать від локалізації пошкодженої ділянки мозку і проявляються у вигляді втрати слуху чи зору, постійних головних болів, порушення психо-емоційних процесів (апатія, дратівливість тощо). Нервові клітини відновлюються дуже повільно, тому контужена людина відчуває наслідки ще довго після травми. У випадку контузії дуже важливо якомога швидше звернутися по допомогу до фахівців, адже це може зупинити подальше пошкодження головного чи спинного мозку.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
На базі відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» пройшов творчий захід для малечі, присвячений одному із яскравих осінніх світ.
Цього разу в рамках щотижневих групових занять для дітей із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, пройшло тематичне заняття з нагоди святкування Хелловіну.
Традиція святкування Хелловіну або Гелловіну у нашій країні почала активно розвиватися наприкінці ХХ століття. Найбільшу популярність це свято має у Сполучених Штатах Америки, Ірландії, Канаді, Великій Британії. Під час його святкування відбувається відвідування тематичних костюмованих вечірок, прикрашання осель і будівель, вирізання ліхтарів із гарбуза, розведення вогнищ. Хелловін має католицькі корені, а його головним символом є ліхтар із гарбуза у вигляді людської голови.
Під час творчого заходу на базі Відділу діти віком від п’яти до дванадцяти років долучилися до малювання кольоровими олівцями, фломастерами та фарбами тематичних малюнків. Дітвора із захопленням відтворювала на папері головний символ свята – ліхтарі у вигляді гарбуза, що нагадує людську голову. Не дивлячись на спільну тему малюнків, готові поробки були зовсім різними – від моторошних і насторожуючих до веселих і смішних.
Діти із радістю провели дозвілля із батьками та фахівцями Відділу, адже святкування Хелловіну вже досить значний час має неабияку популярність серед молоді та дітей різного віку. По закінченню творчого заходу всі його учасники зробили декілька спільних фото на згадку.
Нагадуємо, що творчі заняття для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, що проживають на території Київського району міста Харкова, проходять кожну п’ятницю. Запрошуємо до Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» активну, цілеспрямовану та допитливу малечу до участі у творчому процесі. Спільна творчість батьків та дітей – це не лише цікаво проведене дозвілля, а й дієвий фактор зближення та єднання членів родини в цей непростий час.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
Уряд України ухвалив постанову, згідно якої запроваджується субсидія на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб.
Значна кількість переселенців, які проживають на території нашої країни, потребує допомоги у сплаті вартості оренди житла. З огляду на актуальність даного питання, Міністерство соціальної політики України розробило відповідний документ, який дозволить внутрішньо переміщеним особам отримувати державну допомогу у вигляді субсидії на оренду житла.
Переселенці, які не мають достатньо коштів на оренду житлового приміщення, можуть звернутися із відповідним пакетом документів до державних органів для отримання допомоги. Розмір субсидії на оренду розраховуватиметься індивідуально для кожної сім’ї ВПО.
На розмір субсидії впливатимуть наступні чинники:
З огляду на те, що вартість оренди в обласному центрі і в невеликому селі різна, розмір субсидії також буде відрізнятися. Підтримка надаватиметься родинам ВПО, які витрачають на оренду житла понад 30% своїх сукупних доходів.
Призначення субсидії на оренду житла відбуватиметься Пенсійним фондом і розпочнеться з середини січня 2025 року. Інформація від Міністерства соціальної політики України стосовно прийому відповідних заяв від громадян буде надана додатково.
Для того, щоб родина ВПО була юридично захищеною, зокрема від різких змін у ціні оренди, субсидія призначатиметься за умови укладання орендного договору. Щоб орендодавці були зацікавлені в укладанні офіційних договорів, держава буде компенсувати їм вартість податків, що мають бути сплачені з доходу, отриманого з оренди.
На першому етапі субсидія на оренду житла буде впроваджуватись у 9 пілотних областях – Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській, Луганській та Донецькій областях. До даного переліку не входять окремі території вищевказаних областей, що включені до переліку територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окуповані.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги найменш захищеним категоріям населення.
На базі Відділу мешканці Київського району міста, які перебувають в складних життєвих обставинах, можуть отримати наступні соціальні послуги: консультування, соціальний супровід сімей/осіб, екстрене та кризове втручання.
Фахівці Відділу проводять роботи з найменш захищеними категоріями населення, а саме:
Фахівці Відділу здійснюють перенаправлення до організацій-партнерів, де всі потребуючі мають змогу отримати безкоштовну психологічну чи правничу допомогу. Найчастіше мешканці району звертаються до Відділу з наступних питань:
Фахівці Відділу регулярно виїжджають у родини, які мешкають на території Київського району міста Харкова і перебувають у складних життєвих обставинах. Під час відвідувань сімей вони складають необхідні документи установленої форми, надають консультації, проводять бесіди, здійснюють інформування із нагальних питань.
Також фахівці на постійній основі проводять різноманітні навчальні, розвивальні і профілактичні заходи на базі Відділу. Так, нещодавно для внутрішньо переміщених осіб була організована групова профілактична бесіда з протидії домашньому насильству і дитячому булінгу. До заходу долучилися батьки з дітьми різного віку, які переїхали до міста Харкова з територій, де проходять активні бойові дії.
Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» на постійній основі проводить комплексну соціальну роботу з сім’ями та особами, що перебувають у складних життєвих обставинах. Таким чином до співпраці залучаються всі найменш захищені категорії населення, які потребують допомоги і підтримки суспільства у скрутний час.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
Ще зовсім недавно оформити субсидію на сплату комунальних послуг в онлайн-режимі можна було лише через електронний портал Дія. Відтепер зробити це можна і через онлайн-кабінет або мобільний застосунок Пенсійного фонду України.
Якщо ви вирішили подати звернення через канали Пенсійного фонду України (ПФУ), потрібно буде заздалегідь підготувати скан-копії необхідних документів.
Для подання заявки на отримання субсидії необхідно виконати наступні дії:
Стежити за ходом розгляду заяви можна в особистому кабінеті в розділі «Мої звернення» – «Статус звернення».
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
Родини, що перебувають у складних життєвих обставинах, отримали продуктові набори, до складу яких увійшли продукти харчування першої необхідності.
Всі сім’ї, яким була надана благодійна допомога, знаходяться на обліку Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах. Отримання продуктів харчування першої необхідності стало можливим завдяки багаторічній співпраці Відділу та Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги».
Благодійну допомогу отримали найбільш вразливі верстви населення: внутрішньо переміщені особи, малозабезпечені родини, особи та діти з інвалідністю, опікунські родини, одинокі батьки і матері та ін.
Надання благодійної допомоги сім’ям з дітьми стало доброю традицією для обох організацій – Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги». Спільна робота на благо родин, які потребують постійної турботи, вже вкотре принесла бажані результати. Батьки і діти щиро радіють отриманій допомозі і з вдячністю діляться своїми емоціями.
«Ми переїхали до Харкова з Вовчанська, коли була оголошена примусова евакуація. Зараз проживаємо всією родиною у гуртожитку – розповідає Наталія, одна із отримувачок благодійної допомоги, родина якої знаходиться на обліку Відділу як така, що перебуває у складних життєвих обставинах. – Нас шість осіб – я, чоловік, троє дітей і новонароджений онук. Дуже важко прожити з дітьми, коли немає власного будинку і господарства, а ціни в магазинах постійно зростають. Ми дуже вдячні за допомогу продуктами харчування, адже їсти хочеться всім і щодня, а коштів інколи не вистачає на саме необхідне. Дай Боже здоров’я і всього найкращого тим людям, які не залишають нас, вимушених переселенців у біді, допомагають і словом, і ділом».
Також в рамках реалізації проекту родинам були надані професійні консультації психолога та соціальних працівників.
Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» та всім спонсорам, причетним до надання благодійної допомоги, а також за проявлену увагу і постійну підтримку сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
У 2024 році в нашій державі запроваджено важливу ініціативу «Дитина не одна», яку було розроблено Міністерством соціальної політики України.
Матеріальна допомога підтримує родини, які приймають дитину на тимчасове влаштування до набуття нею статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Допомога може бути призначена людині, яка тимчасово прийняла дитину, за умови, що така родина проживає в Україні. Також виплату може оформити представник прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, в якому тимчасово перебуває дитина.
Сума виплати становить:
Заяву про призначення допомоги можна подати до органів соціального захисту населення (УСЗН), центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) або виконавчих органів територіальних громад. Підставами можуть бути випадки, коли батьки або один із батьків:
Ще донедавна сім’ї, які приймали дитину на тимчасове влаштування, не отримували цієї підтримки. Через це зростали ризики, що дитина опиниться в інституційному закладі, адже іноді для бабусі чи родини з невеликим достатком утримання дитини було непідйомним фінансовим тягарем. З моменту запровадження допомоги «Дитина не одна» держава спрямувала кошти на виплату 483 дітям, які залишились без батьківського піклування, на суму 14 мільйонів 565 тисяч грн.
Тимчасова допомога виплачується органом соціального захисту населення на особовий рахунок отримувача в уповноваженому банку, який він вказав при заповненні заяви. Також вона може виплачуватися у відділенні Укрпошти за місцем проживання.
Тимчасове влаштування оформлюється наказом Служби у справах дітей. Надання допомоги може бути продовжено, якщо період тимчасового влаштування дитини в сім’ї рідних чи близьких теж продовжено наказом Служби у справах дітей. У разі продовження строку тимчасового влаштування дитини для подальшого отримання допомоги її отримувачу необхідно подати повторну заяву. До заяви також потрібно додати копію наказу Служби у справах дітей про продовження тимчасового влаштування дитини.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Київський р-н
В рамках діючого законодавства учасники бойових дій мають право на отримання низки пільг, в тому числі і на сплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу.
Так, серед діючих пільг варто зазначити наступні:
Автоматично пільги не надаються, їх потрібно оформити. Для цього необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України (ПФУ) із заявою про внесення відомостей до Реєстру осіб, які мають право на пільги та про надання пільг (у разі якщо заявник не перебуває на обліку в даному Реєстрі).
У заяві про надання пільг, зокрема, зазначаються дані щодо житлово-комунальних послуг, якими людина користується, а також назва та особовий рахунок організації, яка надає послуги. Після отримання та перевірки інформації приймається рішення про призначення пільг.
Під час перевірки відомостей, організація, яка управляє гуртожитком, надає Пенсійному фонду інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, якими користується учасник бойових дій, а також про ціни і тарифи на ці послуги. Саме на ці послуги і можуть бути призначені пільги.
Пільги можна оформити як офлайн, відвідавши сервісний центр ПФУ, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), так і онлайн, через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ або через за стосунок Дія (за наявності Дія.Підпису).
З травня 2024р. у разі якщо ветеран війни (особа з інвалідністю внаслідок війни, учасник бойових дій, учасник війни) не може самостійно подати заяву на призначення пільги на житлово-комунальні послуги, це за нього можуть зробити члени його родини.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»