Корисні посилання

Архів

Московський р-н

Як боротися з тривожними думками або техніка корисного мислення

Якщо ви скаржитесь на те, що думки весь час кружляють навколо того, що сталося, що все пропало,  та не можете припинити думати негативно, то ця техніка для вас.

Крок 1. Визначте і запишіть думки, пов’язані з травматичним досвідом, які шкодять сьогоденню. Та альтернативні думки, про що зараз було корисніше думати. Якщо вам важко визначити негативні думки, тоді спробуйте визначити спочатку почуття, а потім думки, які супроводжуються цими почуттями: «Якщо ви думаєте про травматичну подію, яка у вас реакція?», «Які думки виникають у вас, коли ви зосереджуєтесь на найсильніших реакціях?».

Крок 2. Наступним кроком є визначення, уточнення та запис альтернативних корисних думок. Перегляньте негативні думки та почуття і запишіть до них альтернативні корисні думки та отримані реакції. Наприклад: «неприємні стани, які я переживаю зараз, - тимчасові, з часом вони зникнуть», «я можу зайнятися корисною справою, допомагати людям які цього потребують», «я маю час на саморозвиток», «мої рідні поруч, живі, здорові – я щаслива», «я вірю, що скоро все закінчиться, і Україна розквітне», «я кожного дня маю змогу бачити своїх дітей».

Крок 3. Після того, як ви визначили корисні думки, уявіть ситуацію та попрактикуйтесь вимовляти корисні думки вголос, щоб протистояти негативним думкам та емоціям. Це дасть можливість звикнути до досвіду свідомої заміни непотрібних думок корисними.

Крок 4. Ключ до корисного мислення – це репетирувати корисні думки в повсякденному житті. Уявіть собі, що ви перебуваєте в ситуації, і практикуйте заміну негативних думок корисними думками. Використання цих корисних навичок мислення схоже на вивчення чогось нового, але з практикою стане тільки краще.

Московський р-н

Робоча зустріч з Салтівським районним відділом з питань пробації

Одним із важливих аспектів діяльності відділу соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» є взаємодія з Салтівським районним відділом філії державної установи «Центр пробації» в Харківській області, що передбачає забезпечення соціального супроводу та контролю за поведінкою осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарань з випробуванням або умовно-достроково.

З такою метою, 21.11.2022 року фахівцями Відділу було проведено робочу зустріч з Салтівським районним відділом з питань пробації, на якій було обговорено питання зменшення ризику випадків скоєння засудженими повторних злочинів. У системі засобів виправлення і ресоціалізації умовно засуджених важливе місце займає соціально-виховна робота. Така робота спрямована на формування та закріплення прагнення до занять суспільно корисною діяльністю, сумлінного ставлення до праці, дотримання вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівнів.

Також фахівцями Відділу було надано інформацію щодо переліку послуг, які надаються Відділом під час воєнного стану.

Записів з 1 по 2Всього: 2