Корисні посилання

Архів

Салтівський р-н

Дитячі ігри для приміщень

Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" пропонує Вам 5 дитячих ігор для приміщень.

Абракадабра

Гра на уважність.

Одна людина ховає певний предмет, а решта гравців виходять в іншу кімнату.

Той, хто ховає, бере шматочок тканини й ховає його в кімнаті так, щоб її маленький фрагмент залишався на видному місці, визирав звідки-небудь.

Решта гравців входять у кімнату й шукають захований шматочок тканини. Правило каже, що гравці нічого не можуть чіпати руками, а тільки шукати очима.

Після того як гравець побачив тканину, він вигукує «Абракадабра» й не каже нікому, де вона захована.

Решта гравців продовжують шукати шматочок тканини й теж вигукують «Абракадабра», коли знаходять його.

Усі гравці повинні знайти шматочок тканини, а той, хто знайшов першим, буде ховати в наступному раунді.

Кольорова кімната

Ваші діти в цій веселій грі знайдуть у приміщенні всі кольори веселки.

Усі діти стають у коло, а один учасник – ведучий стає в центр кола.

Ведучий в центрі кола називає будь-який колір на свій розсуд.

Решта гравців, які стоять у колі, розбігаються по всій кімнаті. Їх завдання швидше за всіх знайти в кімнаті предмет такого ж кольору, який загадав ведучий.

Перемагає той учасник, який швидше за всіх знайде предмет потрібного кольору. Він стає ведучим у наступному турі.

Оленятко

Цікава гра у слова

Перед початком гри учасники повинні обговорити й вибрати категорію слів, що будуть використовувати, наприклад, міста світу.

Усі діти сідають на підлогу в коло.

Один з учасників починає гру, кажучи слово «оленятко».

Наступний гравець повинен буде придумати місто, яке починається з останньої букви попереднього слова, у даному випадку це «о». Гравець називає місто на букву «о», наприклад, Очаків.

Гра триває доти, доки кожний учасник може придумати назву міста на останню букву попереднього. Після того як хтось не зміг придумати відповідне слово, гра починається заново з новою категорією слів. Але першим словом обов'язково повинно бути «оленятко».

Відгадай, хто

Це весела гра на відгадування буде розважати дітей кілька годин.

Підготуйте кілька аркушів паперу й напишіть на них імена знаменитостей.

Прикріпіть листочок з ім'ям знаменитості на спину кожного учасника, але так, щоб вони не бачили своїх нових імен.

Гравці повинні ставити один одному навідні запитання, щоб відгадати, хто вони.

Відповіді можуть бути тільки «так» або «ні».

Салтівський р-н

20 веселих занять для дошкільнят

Нарешті діти отримали можливість гуляти на вулиці. Разом з цим прийшов час веселих ігор та занять на свіжому повітрі. Вони сподобаються не лише дітям, а й вам.

Розглянемо кілька простих весняних занять для дошкільнят.

Заняття для дітей до 4 років

1. Відправляйтеся в похід до найближчого парку

Похід - це дуже захоплююче заняття для дитини. Якщо ви живете в приватному будинку і у вас немає можливості організувати повноцінний похід - влаштуйте його прямо у дворі. Поставте намет і розглядайте нічне небо разом з дитиною.

2. Грайте з дитиною в хованки

3. Влаштуйте конкурс мильних бульбашок

Маленькі діти дуже люблять пускати мильні бульбашки. Це може стати чудовою розвагою для вас з дитиною. Влаштуйте конкурс: хто надує найбільшу мильну бульбашку.

4. Ігри з перешкодами

Це веселе заняття сподобається дітям, тому що змушує дітей бігати, стрибати і проявляти фізичну активність. Зробіть для дитини у дворі або в парку смугу перешкод. Використовуйте для цього підручні засоби: обручі, колоди тощо. І запропонуйте пройти всі перешкоди до кінця.

5. Годуєте птахів

Візьміть трохи пшона або іншої крупи і сходіть з дитиною в парк, щоб погодувати горобців або голубів. Якщо поруч з будинком є ставок, ви можете погодувати качок і поспостерігати за ними. Це чудовий спосіб провести час з вашим малюком.

6. Організуйте веселе прибирання

7. Вирощуйте рослини

Навчіть дитину вирощувати рослини. Почніть з того, що вирощуйте рослини у вазонах або кущі. Запропонуйте дитині своїми руками посадити насіння у вазон, поливати його і спостерігати, як з'являються паростки. 

8. Катайтеся на велосипедах

Діти дуже люблять кататися на велосипеді. Велопрогулянка збагатить організм дитини вітаміном D і стане для неї хорошим фізичним заняттям.

Заняття для дітей 4-5 років

1. Малюйте крейдою на асфальті

Діти люблять малювати крейдою. Виберіть день, коли на вулиці буде хороша сонячна погода, і сходіть з дитиною на прогулянку. Дозвольте їй проявити фантазію, змішувати кольори тощо.

2. Запускайте повітряного змія

Літні дні ідеально підходять для того, щоб проводити час на відкритому повітрі. Купіть повітряного змія і запускайте його разом з дитиною під час прогулянок.

3. Наповніть «чарівну банку»

Під час прогулянок з дитиною дозвольте їй збирати ягоди, листя, пелюстки квітів, камінці тощо. Повернувшись додому, розмістіть всі зібрані скарби в банку і прикрасьте блискітками.

4. Робіть весняні фотографії зі своєю дитиною

Якщо ваша дитина любить фотографуватися, літо - вдалий час для цього. Дайте їй можливість розкритися і проявити фантазію, нехай вона відчує себе фотографом і сфотографує вас.

5. Вигадуйте ігри на відкритому повітрі

Для того щоб проводити більше часу на відкритому повітрі, ви можете придумувати цікаві ігри для дитини. Для цього можна використовувати підручні засоби: наприклад, за допомогою декількох пластикових пляшок і м'ячі можна зробити боулінг тощо. Проявіть фантазію - і ви зможете перетворити звичайну галявину в ігровий майданчик.

6. Гуляйте по калюжах (погода сприяє тому:)

Вам це може здатися марним заняттям, але воно точно сподобається дитині. Після дощу взуйте дитину в гумові чоботи і дозвольте їй побігати по калюжах. Вона гарантовано отримає від цього багато задоволення.

Заняття для дітей 6-8 років

1. Зробіть будиночок для птахів

Зробіть з дитиною будиночок для птахів з підручних засобів. Наприклад, ви можете використовувати порожні картонні коробки з-під соку. Це заняття сподобається дітям. Потім ви можете повісити будиночок на дерево, годувати птахів і спостерігати за ними.

2. Побудуйте курінь/вігвам

Ймовірно, у дитинстві ви часто будували курені з гілок, однак для сучасних дітей це заняття в дивину. Згадайте дитинство і побудуйте разом з дитиною курінь у дворі. Це заняття принесе вам безліч позитивних емоцій. Дозвольте дитині посидіти всередині куреня, коли він буде готовий.

3. Влаштуйте пікнік

Проведіть день з дитиною в парку. Візьміть з собою легкі закуски, ковдру, бадмінтон або роликові ковзани і вирушайте на природу.

4. Шукайте з дитиною сліди тварин

Здійсніть з дитиною прогулянку по лісі. Перед цим дізнайтеся, які тварини тут живуть, і пошукайте їх сліди. Такі прогулянки допоможуть дитині більше дізнаватись про навколишню природу.

5. Зберіть букет польових квітів

Під час прогулянки ви можете знайти багато красивих квітів і рослин. Зберіть з квітів букет.

6. Влаштуйте квест

Квест - це одне з найбільш захоплюючих занять для дітей. Його можна влаштувати під час прогулянки. Перед виходом на вулицю складіть і видайте дитині список речей, які вона повинна знайти під час прогулянки (це може бути червона машина, круглий предмет, квітка тощо.). Такий квест робить цікавою будь-яку прогулянку і приносить дитині багато веселощів.

Салтівський р-н

Коли закінчиться війна? Як відповідати дітям на складні запитання

Коли закінчиться війна? Що буде з нашою домівкою? Коли ми повернемося додому? Діти ставлять батькам складні питання, на які дорослі часто не мають відповіді.

І дорослим, і дітям складно не знати точної дати закінчення війни. Проте дещо нам точно відомо, і саме про це ми можемо поговорити з дітьми.

Варіант відповіді:

Війна безумовно закінчиться. Поки що складно сказати, коли саме. Зараз наша величезна сильна армія трощить ворога та перемагає його. Дуже важливо вигнати його повністю за кордони нашої країни, нам потрібна повна перемога.

Волонтерів дуже багато, усі працюють на перемогу. Весь світ підтримує нас, посилає нам гарну потужну зброю, ліки, продукти.

Наше завдання в цей час — вижити та зберегти любов у серці та розум у голові. Ми всі будемо дуже потрібні відразу після перемоги, а наразі ми потрібні одне одному. Це те, на що ми можемо вплинути своїми власними маленькими кроками.

Маленькі кроки для кожного

1. Піклуватися про гарний фізичний стан та самопочуття:

  • повноцінно харчуватися;
  • дихати повітрям;
  • по можливості рухатися;
  • не мовчати, якщо щось болить, повідомляти дорослим про це, не терпіти до останнього — це важливо;
  • пити воду;
  • обіймати та обійматися.

2. Піклуватися про стан душі:

  • спілкуватися, жартувати;
  • радіти маленьким речам у житті та нашим перемогам;
  • сміятися, якщо смішно;
  • плакати, коли гірко.

Так працює наша психіка — їй потрібні і сміх, і сльози, і обійми для здоров’я. Не соромтеся показувати одне одному меми, розказувати смішні історії, ділитися тим, про що сумуєте. Це і є те, що робить нас людьми, і цього в нас нікому не відібрати.

Що буде з нашим домом?

Варіант відповіді:

  • Ми всі віримо в те, що наш будинок уціліє. Ми попросили друзів, які залишилися, щоб вони приглядали за нашим будинком/помешканням. Вони будуть постійно перевіряти, чи все добре з ним, та повідомляти нам.
  • Тут доречна розмова про те, що таке дім. Наприклад, дім — це знайомі речі. Отже, потрібен час, щоб познайомитися з речами навколо тут.
  • Дім — це аромат млинців зранку. Отже, варто спробувати зробити їх за можливості.
  • Дім — це погратись із сестрою та мамою. Отже, варто погратись саме зараз.
  • Відчуття дому — воно всередині, коли поруч гарні люди і коли безпечно, коли можна погратись.

Я сумую за своїми друзями і не хочу знайомитися з новими!

Варіант відповіді:

  • Це нормально, що зараз не хочеться ні з ким знайомитись. Коли довкола все швидко змінюється, то природно триматися за своє «старе», знайоме, звичне. Така реакція свідчить про хорошу роботу мозку і тіла.
  • І зараз, і після закінчення війни потрібні будуть різні друзі. Коли ми знайомимося з новими людьми та однолітками, ми не зраджуємо старих друзів. Навпаки, ми готуємо ґрунт для них — щоб і в них стало більше знайомих і друзів.
  • Не варто заводити зараз багато знайомств і одразу з усіма дружити. Достатньо приязних стосунків: просто привітатися, побажати гарного дня, обмінятися кількома жартами й усмішкою. Із часом це створить міцний ланцюжок хорошої дружби, на який згодом зможуть спертися всі ваші друзі.
  • У такі моменти варто поговорити з дитиною, чого саме їй найбільше бракує тепер без спілкування з друзями? Коли ви чи дитина сумуєтете за кимось, варто одразу про це написати людині. Або навіть намалювати якийсь щасливий момент вашої дружби. Коли ви зустрінетеся, зможете показати цей малюнок, і тій людині буде важливо знати, що ви про неї пам’ятали і думали.
  • А ще діти можуть показати новим знайомим ті ігри, у які гралися зі своїми старими друзями: так ви ніби стаєте провідником радості, дружби, і це допоможе іншим. Адже дружба — це те, що рятує нас від самотності, горя та страждань.

Коли закінчиться війна, усе буде як раніше?

Це, мабуть, найскладніше запитання з усіх.

Варіант відповіді:

Коли закінчиться війна, точно будуть садочки і школи, зустрічі з друзями, уроки та веселі перерви, домашки і морозиво після школи, прогулянки та мандрівки з друзями і рідними. Точно будуть смачні сніданки і затишні вечері, красиві світанки та заходи сонця, а ще зорі в небі, походи в ліс по гриби, ігри на плейстешн і багато обіймашок із друзями, тиша вночі та гамір мирного життя вдень — гуркіт трамваїв, машин, гамір супермаркетів. Усе, що зруйновано, ми відбудуємо знову так, як буде найкраще для нас. Адже людяність завжди перемагає зло.

 

Салтівський р-н

5 способів розвинути у дитині емоційний інтелект

Термін «емоційний інтелект» означає здатність розпізнавати власні емоції й емоції інших людей. Цей вид інтелекту допомагає розрізняти емоції і правильно їх називати. Важливо розвивати емоційний інтелект у дітей з раннього віку, щоб навчити їх розуміти свої почуття й називати їх.

Розгляньмо декілька порад щодо розвитку емоційного інтелекту в дітей.

Визнайте точку зору дитини і співпереживайте їй

Важливо визнавати думки дитини, їх цінність та співпереживати дитині. Просте розуміння батьків допомагає вирішити багато дитячих проблем. Співчуття не означає, що ви повинні в усьому погоджуватися з дитиною, а радше засвідчує те, що ви її розумієте. Це один із найліпших способів розвинути в неї емоційний інтелект, оскільки діти вчаться співпереживання на прикладі тих, хто навколо.

Дозвольте дитині самовиразитися

Переконайтеся, що у вашому домі панує атмосфера, у якій дитина може вільно самовиражатися, де їй дозволено вільно висловлювати власні почуття. Не визнаючи страху й злості, дитина не позбавиться цих почуттів. Тому найкраще дати дитині змогу вільно виражати емоції. Допоможіть їй визначати й називати її почуття, щоб, дорослішаючи, вона могла їх розрізняти.

Говоріть із дитиною

Якщо дитина сама не хоче розмовляти або їй важко висловлювати свої почуття, то ви маєте поговорити з нею. Виділіть час для дитини у своєму насиченому графіку, запитайте її, як вона почувається. Розповідайте їй про свої емоції, щоб навчити її вільно висловлювати почуття.

Навчіть дитину вирішувати проблеми

Ще одне, що ви можете зробити для своєї дитини, – навчити її давати раду емоціям та вирішувати проблеми, які з ними пов'язані. Спочатку ви повинні допомогти дитині вирішити її проблеми – це мотивуватиме її долати проблеми в майбутньому самостійно, розвине її емоційний інтелект.

Обговорюйте з дитиною ваші проблеми

Коли дитині виповниться 4–5 років, ви можете почати обговорювати з нею незначні проблеми. Радьтеся з дитиною, оскільки це дасть їй відчуття значущості й самостійності, а також дорослості. Це також допоможе розвинути в дитини емоційний інтелект.

Салтівський р-н

Що таке власні кордони і як зрозуміти, що їх порушують?

Проблеми у стосунках розпочинаються, або коли порушують наші особисті кордони, або коли ми порушуємо кордони інших. Цікаво, що та людина, чиї кордони сформовані не дуже чітко, частіше знає, чого не хоче, ніж чого хоче, і цим дає можливість оточенню маніпулювати собою. 

Особисті кордони — це межа, яка відокремлює одну людину від іншої. Невидима грань, яку ми створюємо у спробах позначити різницю між власним внутрішнім світом і світом іншої людини. Особисті кордони потрібні для збереження цілісності особистості, вони визначають дозволеність у взаємодії з іншими людьми.

Здорові кордони — це запорука здорових стосунків. Більшість проблем у романтичних стосунках виникають через те, що партнери не можуть зрозуміти, де знаходяться ті самі кордони: де закінчуємося ми самі і починається інша людина. Ці кордони умовні, їх неможливо визначити фізично, тому що особистість людини ширша за тілесність і багатогранна у своїх проявах. Кордони не можна побачити, але їх можна відчути.

Якщо ваші особисті кордони постійно порушуватимуть, а ви нічого з цим не робитимете, це створить напруження не лише у стосунках з конкретною людиною, а й в інших сферах життя також. 

Важливо розуміти, що особисті кордони безпосередньо пов’язані з особистими цінностями. Це означає, що ключовим у розумінні власних кордонів є те, чи усвідомлюєте ви, що для вас найбільш цінно, а що — найменш.  

Звичайно, встановлені кордони ніколи не будуть дотримуватися повністю, але можна визначити, яке місце у вашому житті займають стосунки – окремо з собою та іншими.

Поради, як діяти, якщо ваші кордони порушують:

1. Навчіться зупинятися до того, як вас охопить паніка або лють. 

2. Спробуйте дослідити, а чи свідомо людина зайшла на вашу «територію», або це відбулося, тому що ви вчасно не сказали про свої почуття.

3. Говоріть, що для вас неприйнятно, а найкраще — як би ви хотіли, щоб було.

4. Переконайтеся, що правила взаємодії, які диктують ваші установки, прийнятні для іншої людини. Адже наші кордони щодня «співпрацюють» з кордонами інших людей.

Салтівський р-н

Фрази для невпевненої дитини

Саме таким дітям потрібна підтримка не тільки батьків, але і вихователів, педагогів в школі, друзів. Якщо махнути на цю проблему рукою, то ви отримаєте людину, яка не зможе перетворити себе в дорослу самодостатню успішну людину. Вона завжди буде шукати схвалення і підтримку, але не ту, яку дає впевненість, а ту, яка ще більше позбавляє її віри в себе.

1. Мені подобаються твої ідеї!

Дитина почута і отримала ваше розуміння - це дуже цінно для невпевнених дітей.

2. Головне - ти зробила це сама!

Сама - це визначальне слово. Це віра в її сили! А не в бажання бути тільки переможцем.

3. Ти виконала велику роботу!

Дитина розуміє, що для вас не важливий результат, головне - ви бачите її зусилля до результату і цінуєте ці зусилля.

4. Ти той друг, якого б я хотіла, коли була в твоєму віці!

Це дуже мотивуюча фраза від дорослого. А якщо це значимий дорослий - фраза відвертого захвату і визнання дитини.

5. Ти - відмінний приклад!

Навіть якщо дитина засмучена, що «опинилася крайньою» або її образили, знайдіть моменти в цій ситуації, де вона була на висоті, вселивши їй, що проявляти погані почуття набагато простіше, ніж стримати себе.

6. Мені подобаються твої ідеї!

Дитина почута і отримала ваше розуміння - це дуже цінно для невпевнених дітей.

7. Ти віриш мені? Я точно знаю, що ти досягнеш успіху!

Ці слова підтримки від значимого дорослого дуже окриляють дітей. Віра в успіх має бути спільною!

8. Я знаю, що потрібно багато волі, бути такою чесною, як ти зараз ...

Невпевнені діти можуть обдурити вас, просто через свій страх зіткнутися з проблемою .. Не сваріть, що вони уникли якогось доручення або події. Похваліть за сміливість у цьому зізнатися.

9. Будь-хто може помилятися!

Помилки це сходинки до успіху. Розкажіть, як ваша помилка або відомої людини, призвела до перемоги.

10. Чудова ідея! Як ти це придумала?

Дайте шанс невпевненій дитині ще раз насолодитися своєю ідеєю. Розповідь про її «вигадки» буде закріпленням її значущості.

11. Цей світ був би краще, якби було більше таких людей, як ти!

Це пояснювати не треба.

12. Те, що ти зробила для мене (друга, брата, сестри), було дійсно добрим (важливим, потрібним, гідним)

Ваше захоплення вчинком дитини.

13. Я люблю тебе!

Тут додати нічого!

Салтівський р-н

Як впоратися з тривогою

Тривога — це відчуття неспокою, внутрішньої напруги, хвилювання чи страху, яке може бути легким або сильним. Це реакція організму на стрес або невизначеність, часто супроводжується фізіологічними проявами, такими як прискорене серцебиття, підвищення артеріального тиску та напруження м'язів.

Кожен відчуває тривогу в якийсь момент свого життя. Наприклад, під час співбесіди.

Але невпинна тривога може бути виснажливою, яку б форму вона не прийняла: жахливе занепокоєння, задушливе відчуття паніки, страх перед соціальними ситуаціями тощо. 

Деяким людям важко контролювати свої хвилювання, і це часто може впливати на їхнє повсякденне життя.

Що ви можете зробити, коли тривога просто не зникає?

Спробуйте випробувати  п'ять підходів і визначте, які з них будуть для вас ефективні:

1. Запросіть тривогу в себе

Опір тривозі не тільки не зникає, але й посилює її. Дайте їй зрозуміти, що вона може залишатися скільки завгодно, а тим часом ви подбаєте про інші справи. 

2. Пірніть у своє тіло

Тривога часто вбивається вам у голову і від’єднує вас від фізичного тіла. У результаті тривога все більше й більше захоплює вашу увагу та енергію. Сконцентруйтеся на тому, що відбувається у вашому тілі. Зробіть кілька легких вдихів, коли помітите будь-які відчуття — жар, холод, тяжкість, напругу. 

3. Прислухайтеся до себе

Тривога — це сигнал, а сигнали призначені для того, щоб привернути вашу увагу. Замисліться, що ваш розум, позасвідоме і тіло можуть намагатися вам сказати.

4. Почніть діяти

Перемістіть свою увагу з фіксації того, що ви відчуваєте, на виконання завдання, яке потребує вашої уваги.

5. Поставте під сумнів свої припущення

Щоб знайти спокій, коли ви хвилюєтеся, часто потрібно помиритися з тривогою. Коли ви запитуєте, чому тривога не зникає, нагадайте собі, що, можливо, це непотрібно. Можливо, це не ваша робота — усувати тривогу. Можливо, це нормально хвилюватися.

Записів з 1 по 7Всього: 7