"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція на тему: Закон України «Про Запобігання та протідію домашньому насильству»

   На базі Холодногірського районного сектору Харківського міського відділу по вопросам пробації спеціалістами ЦСССДМ Холодногірського району м. Харкова, було проведено лекцію для умовно засуджених, з теми: Закон України «Про Запобігання та протидію домашньому насильству». Основна мета виховної роботи - недопущення скоєння насильства в сім'ї. З аудіторією була проведена активна дискусія щодо насилля в теперішньому суспільстві и сім'ї, в тому чіслі.

    Також метою проведення роботи було інформування щодо змісту Закону, а самє - розкриття форм насилля та видів покарання у разі скоєння злочину. Існує 4 види насильства: фізичне, сексуальне, економічне, психологічне.

 - Фізичне насильство - форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

 - Економічне насильство - форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру;

  - Психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;

 - Сексуальне насильство - форма домашнього насильства, що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності.

   З аудіторією була проведена активна дискусія щодо насилля в теперішньому суспільстві та в сім'ї, в тому чіслі.

   

 

   

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінг «Екологічні засоби прояву агресії»

     На базі Холодногірського районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації для умовно засуджених неповнолітніх  спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова був проведений тренінг «Екологічні засоби прояву агресії».

     Метою тренінгу було навчання підлітків вмінню знімати напругу через вираз агресії, дбайливий до оточуючих. В основі проведеної роботи були застосовані засоби: 

 -  Описати свої почуття іншій людині: товаришу в групі, батькам. Можна сказати про те, що відчуває підліток: образу, приниження, гнів. Описати те, що міг би зробити, емоції, які виникають при переживанні бажання діяти – завдати шкоду - мають бути проговорені. Важливо, що розмова була заповнена переживанням емоцій, а не констатована, як сухий факт. 

 - Спробувати задіяти м`язи для виразу емоцій, які як правило асоціюються з виразами крайнього роздратування: насупити брови, напружити м`язи рук, спини, стиснути зуби. Проговорити ті зміни, які відбуваються у них, коли переживають спогади, які пов`язані з пережитим. Це може викликати прискорене серцебиття, підвищення артеріального тиску, почервоніння на лиці. Всі прояви треба помітити та прийняти. 

- Виразити свої почуття в вербальній формі. Проговорюючи образливі слова, можна собі уявити ту людину, якій адресовані образи, уявити, що   людина яка образила може сидіти на пустому стільці.

В ході тренінгової роботи були застосовані вправи відреагування і перенаправлення агресії на об'єкт, вираження гніву "Намалюй свою агресію", "Мішок гніву", "Дражнимося овочами". Вправа для саморегуляції та самоконтролю «Повітряна кулька», вправа на формування адекватної самооцінки  «Мені подобається в тобі...», вправи на розвиток емпатії та емоційної сфери:«Одне і те саме по-різному».

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Профілактика вживання наркотичних засобів серед молоді

Центром соціальних служб для сім'ї, дітей  та молоді Новобаварського району м. Харкова спільно з Новобаварським районним сектором Харківського міського відділу з питань пробації із суб’єктами пробації був проведений груповий захід на тему «Профілактика вживання наркотичних засобів».

Бесіда була спрямована на попередження вживання наркотичних речовин та мінімізацію вживання для осіб, які вже мають залежність. Під час бесіди обговорено, що залежність, яка виникає у молоді в наслідок вживання наркотичних речовин - небезпечне захворювання, яке пов’язане з деградацією особистості. питання впливу наркотичних речовин на організм людини та про наслідки скоєння протиправних дій  в наслідок перебування людини у стані наркотичного сп'яніння. Наголошено, що проблема вживання наркотичних засобів та слабоалкогольних напоїв є однією з найбільш актуальних на сьогоднішній день.

 

 

 

Записів з 1 по 3Всього: 3