Новобаварський (Жовтневий) р-н

Захід у Державній установі «Холодногірська виправна колонія (№18)"

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району спільно із Новобаварським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області проведено захід у Державній установі «Холодногірська виправна колонія (№18)"

Спеціалісти зустрілися із засудженими, які готуються до звільнення.

Під час зустрічі спеціалісти розповіли присутнім про напрямки діяльності Центру, про заходи соціальної адаптації, сприяння засудженим, які готуються до звільнення, у отриманні соціальних послуг. Також було наголошено на тому, що лише у випадку надання ефективної соціальної підтримки особам, які звільняються з місць позбавлення волі, можливий ефективний процес ресоціалізації таких осіб після звільнення.

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Просвітницький захід у філії Державної установи «Центр пробації»

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району у філії Державної установи «Центр пробації» проведено профілактичну бесіду  щодо недопущення вживання наркотичних речовин та про їх шкідливий вплив на організм людини.

До проведення бесіди залучено  волонтера Громадської організації «Фонд рятування дітей та підлітків України від наркотиків» Андрія Шмаривоза. З учасниками заходу було проведено профілактично-інформаційну бесіду з метою боротьби з наркоманією для суб’єктів пробації, які схильні до вживання наркотичних речовин.
Метою проведення заходу було інформування про наркотичні речовини і речовини, прирівняні до них, показати їх згубну дію на організм людини.

Учасники заходу обговорили небезпечність вживання наркотичних засобів, причини залежності від наркотиків та методи лікування від наркотичної залежності.

За допомогою таких заходів особи, що страждають на наркотичну залежність, мають можливість осмислити негативні наслідки наркоманії як на здоров’я, так і на спосіб життя в цілому.

Київський р-н

Домашнє насильство – це зло!

На базі Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області відбулася чергова бесіда з підобліковими особами.

Цього разу присутні обговорили важливу та дуже актуальну тему сучасності – «Протидія домашньому насильству». У заході взяли участь підоблікові особи молодіжного віку, а також фахівці Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова і волонтери.

Проблема домашнього насильства, нажаль, існує в усіх без винятку країнах світу. Однією із головних особливостей цього негативного явища є повторюваність інцидентів різних видів насильства: психологічного, фізичного, економічного, сексуального. Саме цей факт є важливим показником того, що такі дії є дійсно домашнім насильством, а не звичайним конфліктом.

В ході обговорення учасники заходу визначили способи протидії домашньому насильству та розглянули профілактичні міри, які необхідно застосувати з метою його попередження у суспільстві. Всі присутні активно долучилися до дискусії, висловлюючи власні думки та погляди щодо найбільш ефективного вирішення цього питання.

Підоблікові особи також дізналися про перелік послуг, які надає ЦСССДМ і висловили бажання співпрацювати із фахівцями у майбутньому. Так, молоді люди, котрі отримали умовне засудження чи звільнилися з місць позбавлення волі, можуть отримати в Центрі натуральну допомогу одягом, взуттям або продуктами харчування, безкоштовну консультацію юриста чи психолога, сприяння в організації культурного дозвілля та ін.

Нагадуємо! У випадку, якщо ви самі або ваші близькі чи знайомі потерпають від домашнього насильства – не потрібно замовчувати цей факт і робити вигляд, що нічого страшного не відбувається. Домашнє насильство, у будь-якому прояві – це зло, з яким важливо і необхідно боротися.

Корисні телефони:

Безкоштовна національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства: 0-800-500-355 (зі стаціонарного телефону) або 386 (з мобільного телефону).

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства: Бригада №1: 093-795-34053; 099-366-63-45. Бригада №2: 093-795-31-06; 099-366-63-58.

Харківський Телефон Довіри «Нить Ариадны»: (057)-725-19-37; (068)-542-44-46; (099)-092-55-51; (093)-140-80-90.

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Захід щодо профілактики насильства

В рамках всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» спеціалістом Центру для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова на базі Холодногірського районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації для осіб, яких засуджено до покарань без позбавленя волі, було проведено відео - лекторій на тему "Як уникнути домашнього насильства".

Домашнє насильство є одним з найбільш розповсюджених протиправних дій в усіх країнах світу, включно з Україною. Насильство залишається однією з надзвичайно поширених форм порушення прав людини, від якого переважно страждають найбільш уразливі групи осіб (діти, жінки, які пере­бувають у стані економічної, психологічної чи іншої залежності від чоловіків, інтимних партнерів або батьків, особи з інвалідністю, похилого віку та ін.) Тому черговим заходом розробленої і затвердженої спільної програми заходів з питань протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, для осіб, які повернулись з місць позбавлення волі та осіб, яких засуджєено до покарання без позбавлення волі, стала лекціція про шляхи уникнення домашнього насильства.

Безробіття, зловживання алкоголем і наркотиками, психічні або фізичні захворювання, а також стрес не є виправдувальними чинниками у вчиненні домашнього насильства. Наприклад, багато людей має залежність від алкоголю та/або наркотиків, але це не гарантує вчинення ними насильницьких злочинів, зокрема у сімейно-побутовій сфері. Кожна особа, незалежно від того, чи має вона певну негативну залежність, психологічну проблему, стрес та/або образу на члена своєї сім’ї, завжди має вибір вчинити їй зазначений насильницький злочин чи ні; і має чітко усвідомлювати, що відповідальність нестиме саме вона. Також потрібно відштовхуватись від факту, що незалежно від життєвих обставин кожна людина може змінити своє життя в кращий бік, іншими словами, дорослі жетрви домашнього насильства, якщо вони не згодні залишатись у цьому становищі,  найчастіше можуть змінити обставини свого життя на краще.

Метою заходу було проведення превенційної роботи з умовно засудженими особами та особами, що достроково звільнилися з місць позбавлення волі, направленої на мінімізацію ризику скоєння домашнього насильства, попередження проявів агресії, що порушують права інших людей.

Була надана інформація щодо напрямів діяльності ЦСССДМ Холодногірського району міста Харкова, а також проведене тестування на приховану агресію. За допомогою психолога з’ясували, які ситуації викликають обурення, через які особистісні чинники це відбувається та якими засобами можливо здійснювати самостійний вплив на власний психологічний стан.

 

Записів з 1 по 4Всього: 4