"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Профілактика повторних злочинів

Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова спільно з філією державної установи «Центр пробації» у Харківській області 11 червня 2019 року провели просвітницький захід для осіб, що перебувають на обліку як засуджені без позбавлення волі.

Мета заходу – розширення знань засуджених щодо засобів вирішення проблемних життєвих ситуацій, соціально-прийнятних шляхів подолання труднощів та забезпечення потреб, підвищення якості життя, формування соціальної мобільності.

Фахівець центру з соціальної роботи II категорії Андрієвська Юлія Миколаївна з залученим волонтером психологом Коробовою Анастасією Олегівною надали інформацію стосовно послуг центру соціальних служб: допомога у вирішенні життєвих проблем, допомога в аналізі життєвої ситуації, корекція психологічного стану та поведінки в повсякденному житті, надання психологічної підтримки; допомога в оформленні документів, сприяння працевлаштуванню, допомога у зміцненні/відновленні родинних та суспільно корисних зв’язків.

Слухачі просвітницького заходу – це особи схильні до дисфункційних поведінкових виявів, що мають труднощі з прийняттям зважених рішень, плануванні позитивних змін у власному житті, визначенні життєвих цілей. Вони безперечно потребують допомоги соціальних працівників та психологів для налагодження особистого життя та адаптації у суспільстві. Завдяки роботі фахівців соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді засуджені особи мають можливість будувати позитивні соціальні зв’язки, налагодити стосунки з сім’єю та дітьми, переглянути цінності та стереотипи поведінки, навчитися ненасильницьким засобам спілкування, змінити своє життя на краще. Така робота сприяє не тільки налагодженню життя окремих осіб, але й суспільства в цілому.

 

Київський р-н

На захисті щасливого дитинства

Чергова профілактична групова бесіда з підобліковими особами молодіжного віку була присвячена попередженню насильства з боку дорослих членів сім'ї відносно дітей.

Організаторами заходу, як і раніше, стали працівники Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та фахівці Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова.

Саме діти є найбільш незахищеною і уразливою частиною сім'ї, адже вони повністю залежать від дорослих і не мають змоги у разі необхідності дати гідну відсіч кривднику. Нажаль, досить часто діти стають заручниками конфліктних ситуацій у родині, приймаючи безпосередню участь у з’ясуванні відносин між дорослими членами сім'ї, або просто потерпають від жорстокого поводження з їхнього боку. В таких випадках вони можуть отримати не лише фізичні, а й психологічні травми, що в свою чергу може не найкращим чином позначитися на майбутньому дитини.

Попередити випадки насильства до підростаючого покоління – головне завдання тих, хто має для цього всі необхідні можливості та ресурси. Саме на цьому акцентували увагу підоблікових осіб організатори профілактичного заходу, навівши ряд важливих аргументів та порад стосовно правильної поведінки у суспільстві та в родинному колі зокрема.

Під час групової бесіди молодь, яка знаходиться на обліку, також отримала вичерпну інформацію щодо надання послуг Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова. Всі присутні поспілкувалися у дружелюбній та невимушеній атмосфері, що сприяло швидкому налагодженню конструктивного діалогу.

Спеціалісти державних установ охоче відповідали на питання та щиро цікавилися проблемами, якими наразі переймається сучасна молодь. Варто також відзначити, що підоблікові особи охоче йшли на контакт та висловили бажання щодо подальшої співпраці, зацікавившись переліком послуг, які надає ЦСССДМ.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція «Профілактика жорстокої поведінки»

На базі Харківської філії Державної установи «Центр пробації» для умовно засуджених осіб та осіб, що достроково звільнилися з місць позбавлення волі, працівниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району міста Харкова та волонтерами була проведена профілактична лекція на тему: «Профілактика жорстокої поведінки».

Метою заходу була  мінімізація серед умовно засуджених осіб та осіб, що достроково звільнилися з місць позбавлення волі, ризику скоєння рецидивів, попередження проявів агресії, що порушують права інших людей.

Учасники пройшли тестування на приховану агресію та за допомогою психолога з’ясували, які ситуації викликають обурення, через які особистісні чинники це відбувається, та якими засобами можливо здійснювати самостійний вплив на власний психологічний стан. Також під час обговорення ситуацій, учасники активно ділилися історіями з власного життя і допомагали один одному формувати шляхи альтернативної поведінки. Було надано інформацію щодо напрямів діяльності ЦСССДМ Холодногірського району міста Харкова. 

В результаті учасники поліпшили комунікаційні можливості та самооцінку, дізнались про можливості саморегуляції, були засвоєні безпечні форми поведінки та позитивні моделі спілкування, - ці компетенції можуть допомогти особам даної категорії здійснбвати більш продуктивну взаємодію із  суспільством.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Зустріч спеціалістів із засудженими

На виконання вимог спільного наказу № 974/5/467/609/280 від 03.04.2018 року «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі», спеціалістами Центру для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району проведено зустріч із засудженими, які відбувають покарання у виді позбавлення волі у виправній установі та готуються до звільнення.

Зустріч проведено у  «Холодногірській виправній колонії» №18, за ініціативи Центру соцыальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району, за участю Холодногірського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації», із залученням спеціалістів Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Новобаварського району та представника Харківського міського центру зайнятості. Розглядались питання соціальної адаптації засуджених, обговорювались важливі питання взаємодії у сприянні працевлаштування та соціального патронажу осіб, які готуються до звільнення.

Під час зустрічі засуджені були проінформовані, як саме уповноважений орган з питань пробації  сприяє  особам, що готуються до звільнення, у допомозі відносно намірів щодо місця проживання, допомозі у працевлаштуванні із залученням Харківського міського центру зайнятості та інших організацій-партнерів.

За результатами проведеної зустрічі було визначено перспективні напрямки співпраці під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк, та важливості в цей непростий для засудженого момент простягнути до нього руку та допомогти.

Центром і надалі планується продовжувати спільну роботу з партнерами щодо допомоги особам, які готуються до звільнення, або нещодавно звільнились з місць позбавлення волі.

Київський р-н

В пошуках відповіді на актуальні питання

Чергова профілактична групова бесіда з підобліковими особами молодіжного віку відбулася в середу, 24 квітня, на базі районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

До обговорення актуальних проблем з молоддю долучилися і фахівці Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова. Цього разу присутні обговорили ряд важливих тем, а саме:

  • формування навичок здорового способу життя;
  • профілактика наркоманії та алкоголізму серед молоді;
  • соціально небезпечні хвороби (ВІЛ/СНІД, гепатит та ін.).

Під час бесіди підоблікові особи отримали нагоду поставити власні питання, що турбують їх на даний момент, більш детально дізнатися про перелік послуг, які надає Центр, а також поспілкуватися між собою у комфортній атмосфері.

Так, особи, що отримали умовне засудження або нещодавно звільнилися з місць позбавлення волі, мають змогу отримати в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова досить значний перелік послуг, серед яких:

  • визначення потреб особи/сім’ї
  • натуральна допомога (одяг, взуття, продукти харчування)
  • сприяння в організації культурно-освітнього відпочинку (безкоштовні або пільгові білети до театру, дельфінарію та ін.)
  • безкоштовна консультація/допомога психолога та юриста
  • соціальний супровід особи/сім’ї та ін.

Також фахівці Центру проводять регулярну роз’яснювальну роботу з підобліковими особами з метою забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання ними повторних кримінальних  правопорушень та швидкої соціальної адаптації у суспільстві.

Вже вкотре спеціалісти переконалися, що подібні заходи допомагають не лише згуртувати між собою молодь, а й правильно зорієнтувати її на життєвому шляху. Під час такої бесіди молоді хлопці та дівчата не соромляться ставити різні питання і завжди готові до конструктивного обговорення навіть не дуже зручних та простих тем.

Варто також відзначити, що групові бесіди з підобліковими особами сприяють налагодженню тісного зв'язку між державними організаціями та молоддю, а також акцентують увагу на тому, що дійсно турбує підростаюче покоління. Подібні заходи із залученням спеціалістів різних рівнів допомагають вибрати правильні орієнтири у житті, зробити необхідні висновки зі свого минулого і не повторювати таких помилок надалі.

Записів з 1 по 5Всього: 5