"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Тренінг

В Центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова було проведено тренінг на тему «Моделі поведінки в сім`ї та типи конфліктів»

В ЦСССДМ Немишлянського району була проведена профілактика девіантної поведінки молоді у виді  соціально-психологічного тренінгу. Такі тренінги дають змогу краще пізнати себе, підвищити впевненість у собі, розвинути комунікативні якості, вміння вирішувати складні ситуації, формувати навички відповідальної поведінки.

Співіснування поколінь не має  фіксованих правил, але вирішення проблеми знайти все ж можна. Найголовніше, на чому засновано попередження і вирішення сімейних конфліктів між людьми різного віку – це вміння і бажання з'ясовувати різні точки зору, переживання ситуації з урахуванням інтересів обох сторін. Як ми можемо краще зрозуміти один одного, якщо ми такі різні? Як ми можемо інших зробити більш чутливими по відношенню до ситуації? І як можна допомогти людям розширити свої уявлення про молодість і старість?

Все залежить від конкретної ситуації і від конкретної сім'ї. Ось основні «інструменти», за допомогою яких можна виправити складну ситуацію:

1. ідентифікація проблеми;

2. роз'яснення причини займаної позиції і прояв емпатії (співпереживання);

3. вжиття заходів для усунення конфлікту;

4. зміна ставлення до подібної ситуації: розуміння позиції протиборчої сторони усуває можливі конфлікти в майбутньому. Розуміння – краща профілактика конфліктів.

Сімейні конфлікти та їх причини завжди тісно пов'язані між собою. Ми готові привести хоч і не повний, але докладний перелік тих недоліків у внутрішньосімейних зв'язках, які можуть істотно вплинути як на якість взаємин, так і на подальше психологічне благополуччя сім'ї. Ось деякі приклади:

Неможливість виразити свої почуття. У сім'ях з нездоровим психологічним кліматом її члени, як правило, приховують свої почуття і не діляться ними з іншими людьми. Роблять вони це головним чином для того, щоб уникнути душевного болю і психологічних травм.

Відсутність зв'язку. У неблагополучних сім'ях дуже рідко відбувається відкрите спілкування між родичами. Якщо виникають сімейні конфлікти, члени сім'ї починають уникати один одного, емоційно віддаляючись і замикаючись в собі.

Прояви гніву. Якщо виникають якісь проблеми, нездорова сім'я намагається приховати їх, замість того щоб зустріти лицем до лиця і постаратися їх вирішити. У такій сім'ї часто ведуться суперечки про те, хто несе відповідальність за виникнення тієї чи іншої проблеми, і такі суперечки найчастіше призводять до спалахів гніву і навіть до застосування сили. Такі відносини викликають повний хаос і змушує учасників конфлікту ставати глухими до чужих почуттів. Попередження і вирішення сімейних конфліктів на такій стадії відносин стають дуже скрутними.

Нечіткі межі «особистої території». У неблагополучних сім'ях відносини носять нестабільний, хаотичний характер. Деякі члени сім'ї пригнічують інших, не поважаючи їх індивідуальність. Таке порушення особистісних кордонів може призвести не тільки до конфлікту, але і до дій, які можна підвести під визначення «сімейне насильство».

Маніпулювання. Маніпулятори виражають свій гнів і розчарування єдино доступним їм методом: вони намагаються тиснути на інших, щоб викликати у них почуття провини і сорому. Таким чином вони намагаються домогтися, щоб інші робили те, чого хочуть самі маніпулятори.

Негативне ставлення до життя і один до одного. У деяких сім'ях кожен ставиться до решти з деякою підозрою і недовірою. Вони не знають, що таке оптимізм, і у них, як правило, абсолютно відсутнє почуття гумору. Родичі мають дуже мало спільних інтересів і рідко знаходять спільну тему для розмови.

Заскнілі відносини. Буває і так, що члени сім'ї розуміють, що щось іде не так, але у них не вистачає мужності, щоб спробувати щось змінити і почати діяти якось по-новому. Це створює великі труднощі у відносинах, домочадці не можуть відчути себе вільно, щоб розвиватися, як особистості. Вони воліють жити минулим, тому що в сьогоденні не можуть впоратися з негативними змінами.

Соціальна ізоляція. В більшості своїй члени психологічно нездорової родини самотні. Вони ізольовані один від одного, і всі їх відносини розвиваються (якщо вони ще не втратили здатність розвивати міжособистісні відносини) поза сім'єю. Найчастіше від такої ізоляції страждають діти, які ростуть в умовах сім'ї з нездоровими відносинами. Іноді для них стає характерним антисоціальна поведінка, що в підсумку призводить до ще більшої особистісної ізоляції – в такій ситуації не залишається навіть друзів.

Стрес і психосоматичні захворювання. Невисловлені емоції можуть негативно позначитися на здоров'ї та стати причиною психосоматичних захворювань. Така людина поступово втрачає енергію і вже більше не може піклуватися про сім'ю, як раніше. Як правило, він навіть сам не усвідомлює, що нездужає; не дивно, що цього не розуміють і його близькі. Вони сприймають його апатію як байдужість до проблем сім'ї, і це служить поштовхом до виникнення конфліктів. Але справжньою причиною цих конфліктів – просте непорозуміння!

Якщо ви знайдете в своїх відносинах хоча б один з названих ознак назріваючого неблагополуччя, то в паніку впадати не треба; але зробити серйозні висновки і постаратися виправити відносини  варто! Попередження і вирішення сімейних конфліктів багато в чому залежать від вашого бажання знайти спільну мову з близькими.

Хоча, справедливості заради треба сказати, що одного бажання все ж недостатньо. Треба ще знати, як саме можна залагодити конфлікт і налагодити здорові відносини. Ось такі важливі теми обговорювали, вивчали види конфліктів та шляхи їх вирішення.

Ми вважаємо, що нові знання та вміння допоможуть молоді створювати  здорові міцні відносини з рідними та близькими людьми.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Взаємодія зі службою пробації

05 липня 2018 року директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова Новак Валентина Іванівна взяла участь у робочій зустрічі з представниками Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

 Директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова Новак Валентина Іванівна 5 липня 2018 року взяла участь у робочій зустрічі з представниками Шевченківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. Під час зустрічі були обговорені проблемні питання впровадження та реалізації пенітенціарної пробації, перелік соціальних послуг, які мають можливість отримати засуджені до обмеження або позбавлення волі на певний строк після звільнення з місць позбавлення волі, порядок звернення до Центру соціальних служб.

Наразі між Шевченківським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова налагоджена тісна співпраця. Щомісячно проводяться Дні соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, під час яких обговорюються актуальні теми попередження насильства у сім’ях, виховання дітей тощо. Клієнтам пробації, які перебувають на обліку, співробітниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надаються юридичні консультації, психологічна допомога.

«Першочерговим завданням Центру є допомога особам, які потрапили у скрутні життєві обставини, насамперед це стосується засуджених осіб, які потребують тривалої корекції поведінки. Спеціалістами Центру проводиться така робота не тільки із засудженими, а і з їх сім’ями задля найшвидшої ресоціалізації засуджених у суспільстві та попередження вчинення ними правопорушень в подальшому», — зазначила Валентина Іванівна.

Між Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділом пробації був підписаний план спільної роботи на наступне півріччя.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Індивідуальні консультації

Взаємодія Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова з Індустріальним районним сектором Харківського міського відділу з питань пробації. 

    У червні 2018 року фахівець ЦСССДМ Індустріального району м. Харкова на базі Індустріального районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації проводив індивідуальні консультації та надавав соціальні послуги особам, які засудженні до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

    Основним видом соціальної послуги, яка надається данній категорії клієнтів – є послуга соціальної профілактики, а також профілактика вчинення повторних злочинів.

    Крім того, метою сумісної роботи Центру з Індустріальним районним сектором Харківського міського відділу з питань пробації є розповсюдження іміджевої реклами, надання інформації про можливість отримання соціальних послуг особами, які перебувають на обліку та членами їх сімей. 

    В ході надання соціальних послуг з засудженими проводились бесіди з профілактики вживання наркотичних речовин, надавались консультації з питань чиного законодавства тощо.

    Також всім засудженим були роздані буклети на тему «Ні наркотикам!»

 

 

Київський р-н

У пошуках гідного вирішення проблем

20 червня в Харківському міському відділі з питань пробації відбулася групова бесіда профілактичного характеру з особами молодіжного віку, які перебувають на обліку Київського районного сектору.

У заході прийняли участь спеціалісти Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова та співробітники Київського районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції.

Під час бесіди присутні обговорили найбільш актуальні питання, які виникають у підоблікових, що перебувають у складних життєвих обставинах, та спільні шляхи їх вирішення. Як підтверджує практика, найчастіше особи молодіжного віку стикаються з такими важливими питаннями:

- правильне визначення життєвих пріоритетів;

- працевлаштування;

- вирішення конфліктів в родині та з оточуючими.

Такі заходи допомагають краще зрозуміти прагнення та світогляд молодих людей, які з тих чи інших причин оступилися на своєму життєвому шляху. Головною метою групових бесід з підобліковими особами є надання своєчасних та корисних порад щодо планування власного життя.

Записів з 1 по 4Всього: 4