Київський р-н

Профілактика хуліганства серед молоді

Чергова бесіда з підобліковими особами відбулася на базі Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області із залученням фахівців Центру соціальних служб Київського району м. Харкова.

Цього разу присутні обговорили тему «Профілактика хуліганства серед молоді», яка сьогодні є дуже актуальною і тому потребує уваги широкого кола суспільства. Саме хуліганство є одним із лідерів правопорушень серед молоді, йдучи поряд із такими негативними явищами, як крадіжки, шахрайство та розповсюдження наркотичних речовин.

Досить часто причинами, які штовхають підростаюче покоління на хибний шлях, є пошук нових емоцій, прагнення бути крутим серед однолітків, відсутність належного матеріального забезпечення сім'ї, бажання придбати якусь дорогу річ (мобільний телефон останньої моделі, фірмовий одяг та ін.). Разом з тим, корінь цієї проблеми лежить у відсутності належного сімейного виховання, недостатній увазі з боку дорослих і обмеженому спілкуванні в родині.

В обговоренні взяли участь працівники Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області, фахівці Центру соціальних служб Київського району м. Харкова і підоблікові особи, які мають умовне засудження або нещодавно звільнилися з місць позбавлення волі.

В ході профілактичної бесіди підоблікові особи також ознайомилися з переліком послуг, які вони можуть отримати на базі центру соціальних служб, серед яких безкоштовна консультація юриста, психологічна підтримка, сприяння в отриманні натуральної допомоги від благодійних організацій (одяг, взуття, засоби гігієни, продукти харчування) та ін.

Центр соціальних служб Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Київському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області за продуктивну співпрацю, високий рівень професійності та щире прагнення донести корисну і актуальну інформацію до підростаючого покоління.  

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тиждень заходів до Дня незалежності України

У співпраці із Холодногірським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Центром соціальних служб Холодногірського району проведено серію онлайн заходів для осіб молодіжного віку, що перебувають у конфлікті з законом.

З метою формування активної громадінської позиції, інформування про громадянськкі права та обов’язки осіб вказаної категорії  проведено відеолекторії на теми: «Обережно, психоактивні речовини», «Ні насильству у родині» та  «Права та обов’язки громадянина».

Центр соціальних служб Холодногірського району на постійній основі спіпрацює із Холодногірським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області. Метою співпраці є: попередження та профілактика рецидивної злочинності серед осіб молодіжного віку, що перебувають у конфлікті з законом. Спільною допомогою кваліфікованих фахівців можливо вирішити ряд питань щодо організації дозвілевої діяльності, попередження рецидивної злочинності серед молоді.

Сутність процесу ресоціалізації полягає у поновленні соціального статусу, переорієнтації особистості на позитивні відносини з людьми.

Під час проведення спільних заходів фахівцями наданий комплекс соціально-психологічних та юридичних консультувань, спрямованих на відновлення морального та психологічного стану суб’єктів пробації, прищеплення навичок здорового способу життя та формування відповідальної життєвої позиції.

Якщо Ви зіткнулись в житті із складними життєвими ситуаціями, звертайтесь за консультаціями до Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова  

за телефоном: 725 34 48. 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

#Рубрика:соціальніісторі. Легкі гроші…

Спеціалісти Центру соціальних служб працюють з різними категоріями населення, однією з яких є засудженні до покарання без позбавлення волі. Багато хто з них - це люди, які через складні життєві обставини були вимушені звернутись до «незаконних» засобів, щоб заробити на життя, нагодувати дитину тощо.

Деякі з них поділилися з нами своєю історією.

Одна жінка, яка довго перебувала в пошуках роботи, нарешті пройшовши співбесіду та почавши працювати, не могла «дотягнути» до зарплати, і вирішила наступне: відкрила сейф у кабінеті начальника і забрала гроші…

Хлопець на вулиці попросив у перехожого мобільний телефон, щоб здійснити дзвінок. Подзвонив, поклав телефон у кишеню й пішов…

Чоловік вскрив замок у чужому гаражі…

Підліток у компанії покурив «легкі» наркотики…

Все це вже діяння, передбачені різними  статтями кримінального кодексу України. І, що більш сумно, все це – життя реальних людей, їх сімей.

І не рідко люди, переважно молодіжного віку, не замислюються, скоюючи правопорушення, що за це передбачено кримінальну відповідальність. Кожна людина повинна замислюватись над своїми вчинками та нести за їх наслідки відповідальність.

Якщо Ви стикнулися зі складними життєвими обставинами не бійтеся просити про допомогу! Подумайте, до кого з близьких, родичів, друзів тощо Ви можете звернутись. Також пам’ятайте, що Центр соціальних служб завжди готовий Вам допомогти.

Центр соціальних служб Слобідського району м. Харкова надає допомогу:

  • психологічну підтримку;
  • юридичне консультування;
  • сприяння в отриманні адресної допомоги;
  • консультування.

Ми завжди готові Вам допомогти!

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ МАЙБУТНЄ!

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

Тел.: 725-26-86 (87)

Наш сайт:

http://dovira.kh.ua/

Instagram: slobidsky_csssdm

Авторка: Сивоконь-Шамамкова Ю.Г. фахівець із соціальної роботи ЦСС Слобідського р-ну м. Харкова

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Сім правил здорового способу життя

Сьогодні чимало людей ведуть мову про здоровий спосіб життя, хоча не всі добре розуміють основну суть цього поняття і зводять його до відмови від шкідливих звичок чи занять спортом, що, безперечно, теж суттєво впливає на наше здоров’я.

В Слобідському районному Центрі Пробації 28.07.2020 фахівцями із соціальної роботи було проведено профілактичну бесіду з підобліковими «Сім правил здорового способу життя» . Особам, засудженим до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі було роз’яснено про безпечну поведінку у родині, де вони мешкають - без насильства. Для осіб було проведено профілактичну бесіду щодо важливасті відмови від вживання наркотиків, зловживання алкоголем, тютюнову залежність.

Саме ведення здорового способу життя сприяє позитивному відношенню до оточуючих, у сім’ї та на роботі, впливає на отримання задоволення від життя та направляє на шлях виправлення осіб, що мають проблеми з законом. Цим заходом було охоплено 10 осіб.

Насправді ж, здоровий спосіб життя – це набагато глибше поняття, це стиль життя і мислення. Для кожної людини – це щось особливе. Саме думки людини становлять основи здорового способу життя.

Спосіб життя – це не лише характер людської поведінки, яка позитивно чи негативно впливає на здоров’я. Сам характер поведінки зумовлений фізичним та культурним середовищем, вихованням, матеріальними можливостями. На формування способу життя впливають стереотипи стосунків між людьми, їхній життєвий досвід і соціальні умови та середовище.

Пропонуємо вам,  ймовірних «Сім правил здорового способу життя», хоча добре зрозуміло, що не все написане в них, в міру певних обставин, можна виконати, однак деякі поради все таки варто використати.

ПРАВИЛО № 1

Найважливіше при здоровому способі життя - це харчування. Правильне харчування! Більше фруктів і овочів, продуктів, наповнених корисними для нашого організму речовинами. Ніяких гамбургерів, чіпсів та іншого. Як говорив сам Гіппократ "їжа повинна бути нашими ліками, а не ліки їжею". В ідеалі, звичайно, потрібно відмовитися від шкідливої їжі назавжди, але ... Але як відмовитися від улюбленої їжі, навіть не найкориснішої, коли її так хочеться з’їсти? Це як будь-яка шкідлива звичка, розумієш, що користі організмові не принесе, але відмовитися не можеш. Є такий вислів: «Усе мені можна, та не все корисне».

ПРАВИЛО № 2

Активність. Активність і ще раз активність! Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. В умовах постійної зайнятості важко знайти час на походи в спортзал, заняття спортом ... А даремно! І все-таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, гімнастику ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими. Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю!

ПРАВИЛО № 3

Ні шкідливим звичкам: куріння, вживання алкоголю і тим більше - наркоманії. Правда, дехто вважає, що невеличку дозу спиртного під час якоїсь святкової гостини можна собі дозволити, однак прихильники здорового способу життя не підтримують цієї думки. Вони переконані, що і так званого поміркованого вживання алкоголю потрібно уникати, оскільки навіть невеликі дози негативно впливають на організм, нищать здорові клітини, особливо головного мозку. Щодо куріння і наркотиків, то про них не може бути й мови.

ПРАВИЛО № 4

Основа здорового способу життя - правильний розпорядок дня. Правильне харчування, фізична активність і відсутність шкідливих звичок при здоровому способі життя - це вже, звичайно, чимало, але ще не все. При здоровому способі життя обов'язково повинен бути правильний розпорядок дня.

Що означає правильний розпорядок дня? Це, передусім нормальний (восьми, хоча б семи годинний) здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати і прокидатися в один і той же час, незалежно від того, який день тижня: будній чи вихідний. В ідеалі, звичайно, прокидатися треба без будильника - це означає, що виспалися. Чому важливо висипатися? Хоча б, тому що існує прямий зв'язок між недосипанням і появою якоїсь недуги, зокрема виснаження нервової системи, що призводить до інших захворювань.

ПРАВИЛО № 5

Одне з найважливіших правил здорового способу життя - це позитивний настрій. Не зациклюйтеся на невдачах і недоліках. Не переживайте і тоді, коли зробили щось чи сказали не так - усе можна виправити. Ніколи не впадайте у смуток, пригніченість і особливо – в безнадію, адже це тяжко для вашого ментального та фізичного здоров'я.

ПРАВИЛО № 6

Здоровий спосіб життя - це дбайливе ставлення до себе. Себе треба любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять спортом, на прогулянці чи навіть під час виконання якоїсь праці потрібно робити це зосереджено, із задоволенням, не думаючи про щось негативне. Завжди намагайтеся ходити прямо, з піднятою головою, дихайте глибоко, вдихаючи повітря через ніс і видихаючи ротом. Спробуйте побачити і відчути красу навколишньої природи, бадьорість і свіжість ранкової прохолоди чи таємничість вечірньої пори.

ПРАВИЛО № 7

Вести здоровий спосіб життя краще не самому, а в товаристві (сім’я, друзі, сусіди, співпрацівники). В ідеалі, звичайно, потрібно, щоб усі, хто оточує вас, дотримувалися такої ж життєвої позиції - разом веселіше і є дух суперництва. Уявіть, що всі вони ведуть здоровий спосіб життя, всі в чудовому настрої, бажають один одному тільки добра.

Турбота про власне здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Краще вже бігати на свіжому повітрі, ніж по лікарях!

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Ризик потрапляння людей у складні життєві ситуації під час світової пандемії коронавірусу

Інформування клієнтів пробації про шляхи виходу із нестабільних фінансових умов в період карантину в Україні.

20 липня 2020 року в приміщенні  Новобаварського районного відділу філії Державні установи «Центр пробації» в Харківській області фахівець Центру соціальної служби для сімї дітей та молоді в Новобаварському районі м. Харкова Артем Лук’янчук спільно з співробітниками Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області провів захід на тему «Ризик потрапляння людей у складні життєві ситуації під час світової пандемії коронавірусу».

  Метою проведення заходу було інформування клієнтів пробації про шляхи виходу із нестабільних фінансових умов в період карантину в Україні.

Суб’єктам пробації було вручено буклети з необхідною інформацією про можливість отримання психологічної, медичної, адміністративної та правової допомоги в умовах самоізоляції/карантину.  

Фахівець Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді в Новобаварському районі Артем Лук’янчук наголосив, що в умовах пандемії необхідно з повагою ставитись до своїх близьких, піклуватись про них та зберігати спокій. 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Соціальна підтримка - корисна та вчасна допомога

В умовах сьогодення соціальна допомога особам, звільненим із місць позбавлення волі, набуває особливої актуальності, у зв’язку зі зниженням рівня життя та безробіттям.

Ресоціалізація передбачає соціальну підтримку під час відбування покарання та після звільнення на волю - періоди, коли відбувається соціальна адаптація, що потребує працевлаштування й надання правової, соціальної, медичної та психологічної допомоги.

Фахівці із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова відвідали жінку, що звільнилася з колонії, де відбувала покарання. Їй були надані психологічні консультації за Державним стандартом консультування, роз’яснено про права та обов’язки матері, що готується повернути в родину до сина, якого взяли під опіку родичі на час відбування жінкою покарання. За Державним стандартом соціальна адаптація  – надали комплекс заходів, спрямованих на відновлення зв’язків колишньої засудженої та її соціальну реабілітації після звільнення на волю. Звільненій з місць позбавлення волі жінці також допомогли її батьки - створили гідні житлові умови.  З такою підтримкою вона працевлаштувалася до швацького цеху з відповідною заробітною платою. Такі умови прискорили процес реабілітації, який попереджає виникнення проявів повторної злочинності.

В рамках Державного стандарту соціальної адаптації звільнена особа змогла поетапно, зі складанням індивідуального плану та визначенням пріоритетних потреб знову стати на шлях подолання складних життєвих обставин  та соціалізуватися у суспільстві.

Шановні отримувачі послуг! Якщо в поле Вашого зору потрапили молоді особи, що звільнилися з місць позбавлення волі - направляйте їх до Центрів соціальних служб для отримання вчасної соціальної підтримки та допомоги!

Київський р-н

Актуальна психологічна допомога

На базі Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області відбулася чергова бесіда з підобліковими особами.

Головною темою спілкування цього разу стала психологічна допомога в різних аспектах життя. До заходу долучилися підоблікові особи молодіжного віку, фахівці і психолог Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова.

Допомога психолога в тяжкій життєвій ситуації, надання своєчасної і вичерпної консультації – це важлива складова вирішення будь-якої проблеми, з якою кожен із нас може зіткнутися на тому чи іншому етапі свого життя. Працевлаштування, налагодження взаємовідносин у колективі, вибір друзів, особисті стосунки – і це далеко не всі сфери, в яких працює психолог з метою вирішення актуальної проблеми конкретної людини.

Під час обговорення учасники бесіди розглянули наступні питання:

  • головні цілі і орієнтири психологічної консультації;
  • переваги індивідуального і групового консультування;
  • особливості технології ведення консультативної бесіди;
  • види психологічних консультацій;
  • психодіагностика в психологічному консультуванні

В ході обговорення головної теми, підоблікові особи також ознайомилися з переліком послуг, які вони можуть отримати на базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова. Серед них безкоштовна консультація юриста та психолога, натуральна допомога одягом, взуттям, засобами гігієни або продуктами харчування, сприяння в організації культурного дозвілля із залученням до участі в розважальних заходах.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Київському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області за продуктивну співпрацю з метою належного виховання підростаючого покоління. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Зустріч спеціалістів із засудженими

Спеціалістом Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району проведено зустріч із засудженими, які відбувають покарання у виді позбавлення волі у виправній установі та готуються до звільнення.

На виконання вимог спільного наказу «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі» № 974/5/467/609/280 від 03.04.2018 року , спеціалістом Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова проведено зустріч із засудженими, які відбувають покарання у виді позбавлення волі у виправній установі та готуються до звільнення.

Зустріч проведено у «Холодногірській виправній колонії» №18, за ініціативою Холодногірського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації». Розглядались питання взаємодії  у справі соціальної адаптації засуджених, та питання соціального патронажу осіб, які мають проблеми із законом.

Під час зустрічі засуджені були проінформовані, як саме уповноважений орган з питань пробації  сприяє  особам, що готуються до звільнення, у допомозі відносно намірів щодо місця проживання, допомозі у працевлаштуванні із залученням Харківського міського центру зайнятості та інших організацій-партнерів.

За результатами проведеної зустрічі було визначено перспективні напрямки співпраці під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк, та важливості в цей непростий для засудженого момент простягнути до нього руку та допомогти.

Центром і надалі планується продовжувати спільну роботу з партнерами щодо допомоги особам, які готуються до звільнення, або нещодавно звільнились з місць позбавлення волі.  

Холодногірський (Ленінський) р-н

Бесіда-тренінг «Профілактика залежної поведінки».

До Всесвітнього дня боротьби з наркоманією на базі Харківської філії Державної установи «Центр пробації» працівниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району міста Харкова була проведена профілактична лекція на тему: «Профілактика залежної поведінки».

Метою заходу було проведення  превенційної роботи з умовно засудженими особами та особами, що достроково звільнилися з місць позбавлення волі, щодо мінімізації ризику скоєння рецидивів, попередження залежної поведінки.

Була надана інформація щодо напрямів діяльності ЦСССДМ Холодногірського району міста Харкова. Також учасники пройшли тестування на схильність до залежної поведінки та за допомогою психолога з’ясували, які ситуації найчастіше викликають бажання вжити психоактивні речовини, через які особистісні чинники це відбувається та якими засобами можливо здійснювати самостійний вплив на власний психологічний стан.

Під час обговорення ситуацій, учасники активно ділилися історіями з власного життя, висловлювали шкоду про свої вчинки і допомагли один одному формувати шляхи альтернативної поведінки. В результаті учасники поліпшили комунікаційні можливості та самооцінку, дізнались про можливості самомотивації, ознайомились із безпечними формами поведінки та позитивними моделями взаємодії в суспільстві.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Зустріч із засудженими Державної установи «Холодногірська виправна колонія (№18)»

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова спільно із Новобаварським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та представником Харківського міського центру зайнятості зустрілися із засудженими Державної установи «Холодногірська виправна колонія (№18)», які готуються до звільнення.

Учасників заходу поінформували про напрямки діяльності Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова, щодо можливості звернення за допомогою після звільнення, наголошено, що лише за умови плідної співпраці можливе надання ефективної соціальної підтримки особам, які звільняються з місць позбавлення волі, що дозволить їм повернутися до самостійного загальноприйнятого життя у суспільстві, про заходи соціального адаптації, щодо  сприяння засудженим, які готуються до звільнення, у отриманні соціальних послуг, визначенні з місцем проживання після звільнення, у працевлаштуванні, влаштуванні до спеціальних установ для звільнених осіб, інших установ соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, отримати заходи соціального обслуговування.

Також, під час заходу, приділено значну увагу такому важливому питанню, як працевлаштування.  Присутнім надано інформацію про наявність вакансій на ринку праці та можливість проходження професійного навчання на базі Харківського міського центру зайнятості.

 

Записів з 1 по 10Всього: 66