"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінг «Опануй свою агресію»

На базі Холодногірського районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації для умовно засуджених  спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова був проведений тренінг, спрямований на формування навичьок стримання власних проявів агрессії.

Метою тренінгу було навчання підлітків вмінню знімати напругу через вираз агресії, дбайливий до оточуючих. В основі проведеної роботи були застосовані різноманітні засоби. Описати свої почуття іншій людині: товаришу в групі, батькам. Можна сказати про те, що відчуває підліток: образу, приниження, гнів. Описати те, що міг би зробити, емоції, які виникають при переживанні бажання діяти – завдати шкоду - мають бути проговорені. Важливо, що розмова була заповнена переживанням емоцій, а не констатована, як сухий факт. 

Спробувати задіяти м`язи для виразу емоцій, які як правило асоціюються з виразами крайнього роздратування: насупити брови, напружити м`язи рук, спини, стиснути зуби. Проговорити ті зміни, які відбуваються у них, коли переживають спогади, які пов`язані з пережитим. Це може викликати прискорене серцебиття, підвищення артеріального тиску, почервоніння на лиці. Всі прояви треба помітити та прийняти. 

Виразити свої почуття в вербальній формі. Проговорюючи образливі слова, можна собі уявити ту людину, якій адресовані образи, уявити, що   людина яка образила може сидіти на пустому стільці.

В ході тренінгової роботи були застосовані вправи відреагування і перенаправлення агресії на об'єкт, вираження гніву "Намалюй свою агресію", "Мішок гніву", "Дражнимося овочами". Також вправи для саморегуляції та самоконтролю, вправа на формування адекватної самооцінки, вправи на розвиток емпатії та емоційної сфери.

Вправи були спрямовані на формування безконфліктного співіснування в соціумі та недопущення  конфліктів. Учасники подякували за не знайомі раніше навички, які допоможуть здійсняти більш ефективне спілкування та досягти порозуміння в конфліктних ситуаціях.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Формування здорового способу життя та профілактика ВІЛ/ СНІДу

Психолог Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району Ольга Гриценко  спільно з працівниками Немишлянського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області а суб’єктами пробації, які перебувають на обліку, провели лекцію-семінар виховного характеру на тему: «Основи здорового способу життя. Профілактика ВІЛ».

Мета заходу - підвищення рівня індивідуальної захищеності молоді в умовах епідемії ВІЛ/СНІДу та формування толерантного ставлення до людей, які живуть із ВІЛ.
Учасники заходу почули історію виникнення і поширення ВІЛ/СНІДу у світі; особливості зараження та прояву цієї хвороби. Особливу увагу психолог Центру Ольга Гриценко зосередила на питаннях профілактики ВІЛ/СНІДу, формування навичок безпечної поведінки та толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих осіб. Клієнти пробації поновили свої знання щодо особливостей цього захворювання та активно ставили уточнюючі запитання щодо прояву небезпечної інфекції. 
Підводячи підсумки, старший інспектор Ірина Братчикова подякувала присутнім за участь і наголосила: «Здоров`я – це одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. Здоров`я – це соціальне та духовне благополуччя. Тож давайте берегти те, що є найважливішим для кожного з нас».

Київський р-н

Запобігання та протидія домашньому насильству

На базі Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області відбулася чергова бесіда з підобліковими особами.

Цього разу присутні обговорили важливу та дуже актуальну тему – «Запобігання та протидія домашньому насильству». У заході взяли участь підоблікові особи молодіжного віку, а також фахівці Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова і волонтери.

Проблема домашнього насильства, нажаль, існує в усіх без винятку країнах світу. По своїй суті, домашнє насильство – це повторюваний цикл фізичних, сексуальних, словесних, емоційних та економічних образ по відношенню до своїх близьких з метою залякування, контролю, почуття страху. Однією із головних особливостей цього негативного явища є повторюваність інцидентів різних видів насильства. Саме цей факт є важливим показником того, що такі дії є дійсно домашнім насильством, а не звичайним конфліктом.

Всі учасники заходу активно долучилися до дискусії, висловлюючи свої думки щодо обговорюваної теми та пошуку ефективних шляхів її вирішення. Присутні визначили способи протидії домашньому насильству та розглянули профілактичні міри, які необхідно застосувати з метою попередження цього негативного явища у суспільстві.

Також в ході бесіди підоблікові особи дізналися про перелік послуг, які надає ЦСССДМ та висловили бажання співпрацювати із фахівцями у майбутньому. Так, молоді люди, котрі отримали умовне засудження чи звільнилися з місць позбавлення волі, можуть отримати в Центрі безкоштовну консультацію юриста чи психолога, натуральну допомогу одягом, взуттям або продуктами харчування, сприяння в організації культурного дозвілля.

Нагадуємо! У випадку, якщо ви самі або ваші близькі чи знайомі потерпають від домашнього насильства – не потрібно замовчувати цей факт і робити вигляд, що нічого страшного не відбувається. Домашнє насильство, у будь-якому прояві – це пошушення ваших прав і свобод, з яким важливо і необхідно боротися.

Корисні телефони:

Харківський Телефон Довіри «Нить Ариадны»: (057)-700-39-52; (068)-542-44-46; (099)-092-55-51; (093)-140-80-90.

Безкоштовна національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства: 0-800-500-355 (зі стаціонарного телефону) або 386 (з мобільного телефону).

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Профілактика вчинення повторних злочинів

Соціальна робота з особами, які засудженні до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

У червні 2019 року фахівець ЦСССДМ Індустріального району м. Харкова на базі Індустріального районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації проводив індивідуальні консультації та надавав соціальні послуги особам, які засудженні до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

Основним видом соціальної послуги, яка надається данній категорії отримувачів послуг – є послуга соціальної профілактики, а також профілактика вчинення повторних злочинів.

Крім того, метою сумісної роботи Центру з Індустріальним районним сектором Харківського міського відділу з питань пробації є розповсюдження іміджевої реклами, надання інформації про можливість отримання соціальних послуг особами, які перебувають на обліку та членами їх сімей. 

В ході надання соціальних послуг з засудженими проводились бесіди з профілактики вживання наркотичних речовин, надавались консультації з питань чиного законодавства тощо.

Також всім засудженим були роздані буклети на тему «Ні наркотикам!»

 

Записів з 1 по 4Всього: 4