Новобаварський (Жовтневий) р-н

Зустріч із засудженими Державної установи «Холодногірська виправна колонія (№18)»

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова спільно із Новобаварським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та представником Харківського міського центру зайнятості зустрілися із засудженими Державної установи «Холодногірська виправна колонія (№18)», які готуються до звільнення.

Учасників заходу поінформували про напрямки діяльності Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова, щодо можливості звернення за допомогою після звільнення, наголошено, що лише за умови плідної співпраці можливе надання ефективної соціальної підтримки особам, які звільняються з місць позбавлення волі, що дозволить їм повернутися до самостійного загальноприйнятого життя у суспільстві, про заходи соціального адаптації, щодо  сприяння засудженим, які готуються до звільнення, у отриманні соціальних послуг, визначенні з місцем проживання після звільнення, у працевлаштуванні, влаштуванні до спеціальних установ для звільнених осіб, інших установ соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, отримати заходи соціального обслуговування.

Також, під час заходу, приділено значну увагу такому важливому питанню, як працевлаштування.  Присутнім надано інформацію про наявність вакансій на ринку праці та можливість проходження професійного навчання на базі Харківського міського центру зайнятості.

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Круглий стіл

За ініціативою начальника Слобідського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Олени Середенко 6 лютого 2020 року був проведений круглий стіл з представниками структурних підрозділів району.

Серед присутніх був прокурор Харківської місцевої прокуратури № 5 Віталій Оводенко, начальник відділення соціально-виховної служби установи виконання покарань «Качанівська виправна колонія (№54)» Антоніна Стрижак, голова спостережної комісії Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради Денис Дорожкін, директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова Олена Коваль та співробітники районного відділу пробації.

Під час заходу була розглянута низка питань, пов’язаних з пенітенціарною пробацією. Заступник начальника Слобідського районного відділу з питань пробації Наталія Старченко презентувала План підготовки до звільнення засуджених жінок, які відбувають покараня в установі віконання покарань № 54 та готуються до звільнення на підставі статті 82 Кримінального кодексу України, в рамках Проекту NORLAU, в якому приймає участь відділ пробації.

Голова спостережної комісії Денис Дорожкін розповів про роботу комісії під час підготовки засуджених до звільнення.

Підбивав підсумки круглого столу прокурор Харківської місцевої прокуратури №5 Віталій Оводенко, який зазначив, що тільки тісна співпраця між місцевими органами самоврядування, громадськими організаціями прокуратурою, установою виконання покарань та пробацією, призведе до безпечного суспільства.

Київський р-н

Співпраця заради майбутнього

В Київському районі міста Харкова обговорили основні напрямки роботи з підобліковими особами, які отримали умовне засудження або нещодавно звільнилися з місць позбавлення волі.

Під час проведення групового заходу співробітників районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області та фахівців Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова були розглянуті шляхи налагодження тісної співпраці та взаємодії двох організацій.

Фахівці Центру проінформували присутніх стосовно надаваних соціальних послуг, а також акцентували увагу на ключових направленнях своєї діяльності. Так, основний перелік послуг, які надає Центр, в тому числі і підобліковим особам, включає в себе:

  • визначення потреб сім’ї/особи;

  • сприяння в отриманні натуральної допомоги (одягу, взуття, засобів гігієни, продуктів харчування);

  • ведення соціального супроводу сім’ї/особи;

  • сприяння в організації культурно-освітнього відпочинку (надання безкоштовних або пільгових білетів до театрів, дельфінарію та ін.);

  • надання безкоштовних консультацій психолога та юриста;

  • проведення тематичних бесід стосовно актуальних сфер життя (працевлаштування, навчання, виховання дітей та ін.);

  • сприяння в проходженні соціально-психологічної реабілітації;

  • представництво інтересів та ін.

Особи, які отримали умовне засудження або нещодавно звільнилися з місць позбавлення волі, можуть звернутися до Центру за професійною консультацією та необхідною допомогою. Кваліфіковані спеціалісти завжди готові вислухати, зрозуміти та посприяти у вирішенні багатьох життєвих питань. Це в свою чергу дає підобліковим особам відчутну підтримку і впевненість у тому, що вони не залишені сам на сам зі своєю проблемою і навіть із тупикової ситуації завжди є вихід.

Варто також зазначити, що фахівці Центру спільно із працівниками Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області проводять регулярну роз’яснювальну роботу з підобліковими особами з метою забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання повторних кримінальних правопорушень та швидкої соціальної адаптації у суспільстві.

Під час таких зустрічей підоблікові особи отримують важливу та актуальну інформацію стосовно навчання, працевлаштування або налагодження співпраці з іншими організаціями чи установами. Також вони мають змогу поставити власні питання, поспілкуватися зі спеціалістами різних рівнів, ознайомитися із переліком послуг тих чи інших профільних установ.

Записів з 1 по 3Всього: 3