Московський р-н

Організація соціальних послуг для суб’єктів пробації

В роботі Відділу соціальної роботи по Московському району склалась добра традиція підтримувати постійну взаємодію з сектором ювенальної пробації м. Харкова щодо забезпечення соціальних послуг і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань не пов’язаних із позбавленням волі та звільнених від відбування покарання з випробуванням.

Основними принципами надання соціальних послуг неповнолітнім, які вчинили правопорушення, є:

 • захист прав дитини;
 • стимулювання дитини та її сім'ї до самодопомоги (активізація внутрішніх ресурсів сім'ї та дитини до зміни способу життя на краще, перебудови стосунків, саморозвитку, формування бажання успішно інтегруватися й адаптуватися до нових умов життя);
 • забезпечення безперервної підтримки неповнолітніх з боку родини, громади;
 • адресний та індивідуальний підхід до дитини (особливі потреби неповнолітніх, які вчинили правопорушення, виявлення проблем особистісного зростання та допомога в їх розв'язанні);
 • пріоритетність інтересів дитини (підвищення внутрішньої мотивації, застосування в роботі позитивного досвіду, опора на сильні сторони дитини, віра в її здібності та потенційні ресурси щодо виправлення, надання переваги інтересам дитини в конфліктних та спірних ситуаціях);
 • комплексний підхід (доступність, відкритість у наданні соціальних послуг відповідно до оцінки потреб дитини та середовища, в яке вона інтегрується, поєднання індивідуальної та групової роботи з роботою в громаді);
 • взаємодія, командний підхід до розв'язання проблем дитини та її сім'ї (налагодження співпраці між різними державними та неурядовими організаціями в інтересах дитини для ухвалення обґрунтованого рішення стосовно дитини та забезпечення ефективного соціального супроводу).

Саме керуючись цим, фахівці Відділу соціальної роботи по Московському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра", змогли надати допомогу малолітньому правопорушнику, у якого була дуже слабка мотивація до змін і велика тяга до вживання  наркотичних речовин, з якою він не в змозі справитися самотужки.

 Зібравши команду фахівців – це і представники служби з прав дітей, і сектор ювенальної пробації та громадська організація. Всі вони були зібрані нашим Відділом заради допомоги засудженій неповнолітній особі. Хлопця розмістили в одному із реабілітаційних центрів міста для проходження лікування, щоб на далі повернути його до сімейного оточення. Та дати шанс прожити щасливе повноцінне життя без наркотиків.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Робоча зустріч

Спеціалісти Відділу соціальної роботи по Шевченківському району Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" взяли участь у спільній робочій нараді з поліцейськими Харківського районного управління поліції № 3.

Спеціалісти, волонтери Відділу соціальної роботи по Шевченківському району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра" взяли участь у спільній робочій зустрічі з керівництвом Харківського районного управління поліції №3 з питань дотримання прав затриманих осіб і впровадження системи «Інформаційна підсистема «Custody Records».

На заході зазначалося, що використання цієї інформаційно-телекомунікаційної системи надає змогу захистити затриманих від неправомірних дій поліцейських, а поліцейським, у свою чергу, уникнути безпідставних звинувачень, пов’язаних із затриманням та перебуванням людини у поліції. Система починає фіксувати людину та всі дії з нею з моменту її фактичного затримання, доставляння у підрозділ поліції, ізолятор тимчасового тримання та перебування там до конвоювання до слідчого ізолятора.

Було наголошено, що триває підготовка до впровадження автоматизованої системи обліку всіх дій щодо затриманих, яка забезпечить гарантії дотримання прав людини, а також повідомлено громадськість про нововведення у порядку проведення слідчих дій, зокрема тих, у яких беруть участь малолітні та неповнолітні особи.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Проведення заходу у ДУ

Провідним фахівцем із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»  17.06.2021 Артемом Лук’янчуком серед суб’єктів пробації Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області було проведено інформаційний захід на тему: «Шляхи вирішення життєвих труднощів».

Метою заходу було ознайомлення учасників з організаційними та правовими засадами надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику негативних явищ, подолання або мінімізацію складних життєвих обставин. Також учасників було націлено на те, що у житті не буває безвихідних ситуацій, життєві труднощі необхідно долати, а працівники Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»  надають професійну допомогу та підтримку. Наприкінці заходу працівником Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» учасникам вручено інформаційні буклети про організації, які надають допомогу у вирішенні соціальних питань.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Профілактична робота із засудженими в Центрі пробації

Проведення у рамках співпраці планового заходу із залученням представниками Громадської організації «Фонд рятування дітей та підлітків від наркотиків» та фахівцем із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Індустріальному району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

В Індустріальному районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області у рамках співпраці, фахівцем із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Індустріальному району Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», для молоді яка засуджена до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, був проведений плановий захід із залученням громадської організації «Фонд рятування дітей та підлітків від наркотиків».

Волонтер – лектор громадської організації провів індивідуальні бесіди з молоддю на теми: «Як виникає наркотична залежність» та «Основи моралі».

Ці теми є дуже актуальними саме для цієї категорії молоді.

Працівник Відділу соціальної роботи по Індустріальному району також долучився до розмови, надала засудженим інформацію про соціальні послуги, які вони можуть отримати у Відділі, привела приклади з практики роботи з громадянами, які мають залежності.

Наприкінці зустрічі кожному засудженому були роздані інформаційні буклети.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Cпівробітництво з Державною установою

В рамках співробітництва Відділу соціальної роботи по Шевченківському району та Державної установи "Центр пробації" було проведено спільний захід.

Відділом соціальної роботи по Шевченківському району разом із соціальним партнером – Шевченківським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області – у рамках виконання програми співробітництва було проведено спільний захід для осіб, які відбувають покарання без позбавлення волі. На ньому розглядалися питання щодо формування та закріплення здорового способу життя, профілактики наркоманії, алкоголізму, профілактики ВІЛ/СНІДу, відновлення стосунків у родині, подолання залежностей, налагодження взаємовідносин з рідними та близькими. Такі заходи є регулярними, вони сприяють встановленню та відновленню соціальних зв’язків засуджених, стабілізації їх психологічного стану.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Проведення інформаційного заходу: «Коло соціальних зв’язків»

Провідним фахівцем із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» Артемом Лук’янчуком 13.05.2021 року для підоблікових Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області було проведено інформаційний захід на тему: «Коло соціальних зв’язків».

Тема заходу виявилася актуальною для даної категорії осіб, оскільки в оточенні переважної більшості підоблікових наявні друзі-правопорушники, а деякі правопорушення вчинені у співучасті. Увагу учасників заходу було зосереджено на тому, що необхідно протистояти негативному впливу та соціальному тиску й орієнтуватися на позитивні стосунки.

Мета заходу спрямована на виявлення та запобігання злочинних проявів,  а також надання підобліковим переважаючих доказів шкідливого впливу на фізичне та психологічне здоров’я людини соціального оточення, а також те, що вживання алкоголю або наркотичних засобів може сприяти вчиненню злочинів.

Наприкінці заходу фахівцем Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» учасникам вручено інформаційні буклети про організації, які надають допомогу у вирішенні соціальних питань та негативний вплив криміногенного середовища.

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекція для умовно засуджених з нагоди Всесвітнього Дня боротьби із туберкульозом

З нагоди Всеукраїнського Дня боротьби з туберкульозом Центром соціальних служб Холодногірського району м. Харкова, разом із представником Благодійного фонду «Лада», на базі Холодногірського сектору з питань пробації  проведено зустріч із особами, засудженими до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі та особами, які умовно  достроково звільнилися з місць позбавлення волі.

Учасників було поінформовано про види соціальних послуг, що надаються Центром соціальних служб Холодногірського району, надано консультації з питань попередження рецидивної злочинності та адміністративних правопорушень. Проведено бесіду щодо необхідності ведення здорового способу життя  та профілактики залежної поведінки. 

З нагоди Всеукраїнського Дня боротьби з туберкульозом було проведено інформаційну лекцію з метою запобігання захворювання на туберкульоз. Учасники дізнались про симптоми та шляхи потрапляння інфекції до організму, засоби запобігання захворювання та основні способи підтримки здоров’я та імунітету. Надані контакти організацій-партнерів, до яких можна звернутись у випадку виникнення  підозрілих симптомів, або зараження хворобою.

Якщо Ви читаєте цей матеріал, можливо Вам корисно буде дізнатися, що туберкульоз – широко поширене в світі інфекційне захворювання людини та тварин, що викликається мікробактеріями - паличками Коха. Зараження відбувається в 98% випадків повітряно-крапельним шляхом – при розмові, кашлі і чханні хворого і т. д. Прийнято вважати, що це хвороба легенів, але насправді туберкульозом можуть вражатися практично всі органи людини: туберкульоз зазвичай вражає легені, рідше зачіпає інші органи та системи.

Інфікування туберкульозом – це не те саме, що захворювання на туберкульоз. Носіями інфекції є більшість людей, але тільки внаслідок зниження імунітету від різних захворювань, поганого харчування, зловживання алкоголем або наркотичними речовинами збудники туберкульозу активізуються і виникає захворювання «туберкульоз». Інкубаційний (від моменту потрапляння палички Коха до появи перших ознак захворювання) період туберкульозу становить в середньому 6-8 тижнів, іноді рік, або більше. Нерідко туберкульоз деякий час протікає безсимптомно, або «ховається» під маскою інщих захворювань (наприклад, гострих респіраторних вірусних інфекцій) – перші симптоми захворювання часто нагадують грип або хронічну втому. Початок туберкульозу може супроводжуватись одним із симптомів, або відразу декількома ознаками.

Ризик зараження туберкульозом візначається двома основними факторами: контакт з хворим на відкриту форму туберкульозу; підвищена сприятливість до інфекції.

До групи ризику зараження туберкульозом входять: люди, які знаходяться в тісному контакті з хворим на туберкульоз; особи, які зловживають алкоголем та нікотином (коли людина викурює більше однієї пачки цигарок на добу); люди із супутніми захворюваннями; зворі на ВІЛ/СНІД; ув’язнені або працівники пенітенціарних установ; люди без постійного місця проживання; медічні працівники.

В Україні у 2020 році зареєстровано 17 593 випадків захворілих на туберкульоз. За 2020 рік у м. Харкові виявлено 535 випадків туберкульозу – захворюваність 35 на 100 тис. населення. Смертність від туберкульозу в м. Харкові за 2020 рік склала 96 випадків – 7 на 100 тис населення - помирає кожний п’ятий із виявлених хворих на туберкульоз!

Великою проблемою є невиявлені випадки хвороби. 

Туберкульоз виліковний, якщо виявлений своєчасно! Необхідно серйозо поставитися до перших ознак хвороби, щоб своєчасно почати лікування на ранніх стадіях, та домогтися максимально позитивних результатів лікування для одужання! Ні в якому разі не можна ігнорувати, а звернутися терміново до лікаря при виявленні таких симптомів, які відносять до основних:

 1. Зміна зовнішньості – відзначається загострення рис облличчя, блідість шкіри та «провалювання» щік. Очі набувають нездорового блиску.
 2. Підвищення температури тіла до 37-38 градусів Цельсія протягом місяця і більше. Ввечері температура, як правило, підіймається іноді до 38-38,5  градусів.
 3. Сухий вологий кашель більш трьох тижнів, причини якого не пов’язаняі із затудою або грипом. На початку відзначається сухий нападоподібний кашель. Однак з прогресуванням хвороби починається віділення мокротиння, і кашель з сухого перетворюється на вологий.
 4. Небезпечним симптомом туберкульозу є кровохаркання. Як правило, при цьому захворюванні кров вділяється в невеликій кількості під час нападу кушлю.
 5. Біль у грудях різної інтенсивності – під ребрами, за лопатками іноді з’являються на початкових стадіях захворювання. При прогресуванні туберкульозу больові відчуття стають більш вираженими, особливо при глибокому вдиханні.

Діагностика туберкульозу полягає в проведенні флюорографічного дослідження (флюораграфії), рентгенографії та комп’ютерної томографії уражених органів та систем, мікробіологічному дослідженні біологічного матеріалу, шкірній туберкуліновій пробі (реакції Манту), а також застосуванні методу молекулярно-генетичного аналізу.

Попереджувальну роль в захворюванні на туберкульоз грають такі профілактичні заходи: вакцинація і ревакцинація населення вакциною БЦЖ (Бацила Кальметта-Герена), а також ведення здорового способу життя заняття фізичною культурою, спортом, повноцінне харчування, раціональний відпочинок, відмова від шкідливих звичок, своєчасне лікування супутніх захворювань.

Дуже важлива рання діагностика туберкульозу!

Тому, з метою виявлення захворювання на ранніх стадіях, кожній дорослій людині не рідше одного разу на рік, необхідно проходити флюорографічне обстеження!

У м. Харкові спеціалізована медична допомога хворим на туберкульоз надається в комунальному закладі охорони здоров’я «Обласний клінічний протитуберкульозний диспансер № 7», розташованому за адресою: пр. Московський,  197, тел. 738 70 64.

Власне здоров’я - у власних руках! 

Проходження флюорографічного обстеження –

запорука раннього виявлення туберкульозу та здорового життя!

 

Якщо Ви, або Ваші близькі звільнились із місць позбавлення волі,

або Вас  торкнулась проблема туберкульозу, звертайтесь по консультативну допомогу

до Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова за телефоном: 725 34 48.

Ми Вам допоможемо!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Профілактична робота із засудженими

На базі Харківської філії Державної установи «Центр пробації» працівниками Центру соціальних служб  Холодногірського району міста Харкова була проведена профілактична лекція на тему: «Профілактика жорстокої поведінки».

 Метою заходу було проведення превенційної роботи з умовно засудженими особами та особами, що достроково звільнилися з місць позбавлення волі, щодо мінімізації ризику скоєння рецидивів, попередження проявів агресії, що порушують права інших людей.

Була надана інформація щодо напрямів діяльності ЦСС Холодногірського району міста Харкова. Також учасники пройшли тестування на приховану агресію та за допомогою психолога з’ясували, які ситуації найчастіше викликають обурення, через які особистісні чинники це відбувається та якими засобами можливо здійснювати самостійний вплив на власний психологічний стан.

Під час обговорення ситуацій, учасники активно ділилися історіями з власного життя, висловлювали шкоду про свої вчинки і допомагали один одному формувати шляхи альтернативної поведінки. У результаті учасники поліпшили комунікаційні можливості та самооцінку, дізнались про можливості саморегуляції, ознайомились із безпечними формами поведінки та позитивними моделями взаємодії у суспільстві.

Якщо у Вас виникли питання щодо вирішення життєвих проблем після повернення з місць позбавлення волі, звертайтесь до Центру соціальних служб! - Ми Вам допоможемо.

Наша адреса: Харків, вул. Полтавський шлях, 46, 5 поверх 

Пишіть на електронну скриньку: len_cccdm@ukr.net 

або дзвоніть за телефонами: 057 735 4165, 063 524 9145

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Оточення, яке мене оточує

Проведення інформаційного заходу у Новобаварському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» у Харківській області.

Провідним фахівцем із соціальної роботи Центру соціальних служб Новобаварського району м. Харкова, Артемом Лук’янчуком 11.02.2021  серед підоблікових Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області було проведено інформаційний захід на тему: «Оточення, яке мене оточує». Даний захід проведено з метою формування у суб’єктів пробації навичок ефективних взаємовідносин з оточуючими, протистояння негативному впливу та соціальному тиску.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Профілактика залежностей

Взаємодія з органами пробації щодо профілактичної роботи з засудженими.

У рамках співпраці в приміщенні Індустріального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області 11 лютого 2021 року фахівцем Центру соціальних служб Індустріального району м. Харкова для молоді, яка засуджена до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, було проведено черговий профілактичний захід на тему «Профілактика залежностей».

Тема заходу була вибрана невипадково, бо зараз в нашому місті та взагалі в суспільстві активно ведеться боротьба з такою залежністю, як наркоманія.

У ході групової роботи було висвітлено поняття «залежність», її види та вплив будь-яких залежностей на людину. Особливу увагу було приділено взаємозв’язку залежностей та вчинення правопорушень.

Також спеціалістом ЦСС Індустріального району по закінченню заходу надавались індивідуальні соціальні послуги, а саме, консультації з питань чинного законодавства, послуга соціальної профілактики особам, які перебувають на обліку в Індустріальному районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Усі засуджені отримали буклети на тему «Ні наркотикам!».

Записів з 1 по 10Всього: 84