Новобаварський (Жовтневий) р-н

Оточення, яке мене оточує

Проведення інформаційного заходу у Новобаварському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» у Харківській області.

Провідним фахівцем із соціальної роботи Центру соціальних служб Новобаварського району м. Харкова, Артемом Лук’янчуком 11.02.2021  серед підоблікових Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області було проведено інформаційний захід на тему: «Оточення, яке мене оточує». Даний захід проведено з метою формування у суб’єктів пробації навичок ефективних взаємовідносин з оточуючими, протистояння негативному впливу та соціальному тиску.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Профілактика залежностей

Взаємодія з органами пробації щодо профілактичної роботи з засудженими.

У рамках співпраці в приміщенні Індустріального районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області 11 лютого 2021 року фахівцем Центру соціальних служб Індустріального району м. Харкова для молоді, яка засуджена до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, було проведено черговий профілактичний захід на тему «Профілактика залежностей».

Тема заходу була вибрана невипадково, бо зараз в нашому місті та взагалі в суспільстві активно ведеться боротьба з такою залежністю, як наркоманія.

У ході групової роботи було висвітлено поняття «залежність», її види та вплив будь-яких залежностей на людину. Особливу увагу було приділено взаємозв’язку залежностей та вчинення правопорушень.

Також спеціалістом ЦСС Індустріального району по закінченню заходу надавались індивідуальні соціальні послуги, а саме, консультації з питань чинного законодавства, послуга соціальної профілактики особам, які перебувають на обліку в Індустріальному районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Усі засуджені отримали буклети на тему «Ні наркотикам!».

Київський р-н

Домашнє насильство: запобігти та допомогти

Насильство в родині – дуже болісна, неприємна, але, нажаль, і надто актуальна тема сьогодення. Саме її обговоренню і був присвячений черговий захід фахівців Центру соціальних служб Київського району м. Харкова та працівників Київського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

 В профілактичній бесіді взяли участь представники двох державних установ та підоблікові особи, які мають умовне засудження. В ході розгляду даної теми, особливу увагу було приділено наступним питанням:

 • що таке домашнє насильство;
 • профілактика випадків домашнього насильства;
 • економічне та психологічне насильство;
 • в які організації можна звертатися за допомогою;
 • види покарання для кривдника.

Домашнє насильство – це дії або бездіяльність психологічного, економічного або сексуального насильства, що вчиняються в сім’ї, між родичами, між колишнім або теперішнім подружжям, які проживають однією сім’єю, а також погрози вчинення таких діянь. Раніше домашнім насильством були лише інциденти у подружжі, але зараз до числа осіб, які вважаються постраждалими від домашнього насильства, включають наступні категорії:

 • колишній чоловік/дружина;
 • громадянський шлюб (спільне проживання без реєстрації);
 • прийомні батьки;
 • рідні брати/сестри;
 • опікуни;
 • інші родичі (дядько, тітка, племінник/племінниця, двоюрідний брат/сестра, дідусь/бабуся та ін.).

Згідно чинного законодавства України за домашнє насильство передбачена не лише адміністративна, але й кримінальна відповідальність. Найчастіше це громадські роботи (150 – 240 годин), арешт на строк до шести місяців, обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

Також в ході бесіди підоблікові особи отримали актуальну інформацію щодо послуг, які надає Центр соціальних служб Київського району м. Харкова та дізналися про роботу Телефону довіри «Нить Ариадны», який працює на базі державної установи щодня, з 18:00 до 21:00 і надає безкоштовну психологічну допомогу постраждалим від насильства.

Профілактичний захід для під облікових осіб відбувся з дотриманням усіх вимог карантину, запровадженого у зв’язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19.

Центр соціальних служб Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Київському районному відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області за проведення профілактичного заходу і надання корисної та важливої інформації для молоді.

Телефон довіри «Нить Ариадны»:

(057)-725-19-37;

(068)-542-44-46;

(099)-092-55-51;

(093)-140-80-90. 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Вплив соціального оточення на спосіб життя

14 грудня 2020 року в приміщенні Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області фахівець Центру соціальних служб Новобаварського району Артем Лук’янчук спільно з співробітниками Новобаварського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області провів захід на тему «Вплив соціального оточення на спосіб життя».

Метою проведення заходу було інформування підоблікових, що вплив соціального середовища на поведінку здійснюється як в сфері формування особистості, так і в умовах конкретної ситуації, яка визначає перетворення можливості скоєння злочину в дійсність, при вчиненні злочинів окремих видів і груп або  правопорушень.

Під час бесіди з підобліковими обговорювались питання, що мікросередовище є частиною суспільства і його вплив відчуває на собі кожен. Однак в силу відносної відособленості і самостійності воно може культивувати норми поведінки, традиції, прищеплювати навички і звички, відмінні від схвалюваних суспільством. Таке мікросередовище розглядається як криміногенне.

Також вплив мікросередовища доповнюють освітньо-виховні установи, контакти з якими підтримує практично кожен, трудові колективи. Сім'я, найближче оточення не вичерпують зв'язків з суспільством жодної конкретної особи, проте, особистість кожного формується під їх впливом.

За підсумками бесіди та результатами обговорених питань з учасниками  визначено, що особи, що неодноразово здійснювали протиправні вчинки частіше самі створюють ситуацію конфлікту. Але можна припустити, що вплив соціального середовища на розвиток і життя людини може виявитися більш значущим, ніж прояви сім’ї.

Іншими словами, вплив суспільства на розвиток особистості і на життя людини виявляється настільки сильним, що вплив відносин в сім'ї на цьому тлі може бути зовсім малозначущим.

 

 

 

 

 

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Правова освіта

Проведення он-лайн заходу з особами, які перебувають на обліку в Індустріальному районному відділі філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській області до Міжнародного дня захисту прав людини.

Кожного року 10 грудня відзначається Міжнародний день захисту прав людини. Саме в цей день в 1948 році була прийнята Загальна декларація прав людини, яка свідчить про те, що права людини – невіддільна частина людського існування. Головною метою цього дня є донесення до людства сутності таких понять, як свобода, безпека, толерантність людей по відношенню один до одного.

В рамках співпраці та взаємодії з органом пробації провідним фахівцем із соціальної роботи Центру соціальних служб Індустріального району м. Харкова 10 грудня проведено профілактичний он-лайн захід з особами молодіжного віку, які перебувають на обліку в Індустріальному районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Захід був приурочений також міжнародній акції «16 днів проти насильства», яка щороку триває з 25 листопада по 10 грудня та має соціально – правовий напрямок.

В ході он-лайн бесіди з засудженими, які перебувають на обліку, було висвітлено основні норми Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Засуджені отримали інформацію про види домашнього насильства, права постраждалої особи, відповідальність за скоєння домашнього насильства. Поінформовано про організації, які надають соціальну, психологічну та правову допомогу постраждалим особам.

Он-лай заходи – це зручний метод інформування та обміну інформацією в рамках карантину. У подальшій взаємодії з соціальними партнерами планується висвітлювати актуальні теми для осіб, які перебувають на обліку в Індустріальному районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Всесвітній День добрих справ

У перший вівторок грудня у світі відзначається Всесвітній день добрих справ, і Центр соціальних служб Шевченківського району м. Харкова долучився до проведення соціальної акції у цей день.

Всесвітній день добрих справ у світі відзначали 1 грудня. Ідея благодійного руху Giving Tuesday («Щедрий вівторок») виникла у Сполучених Штатах Америки у 2012 році. За час існування ініціативи до неї приєдналися вже більше 150 країн. Україна приєдналася до руху в 2018 році. У цьому році Центр соціальних служб Шевченківського району м. Харкова та наші партнери, зокрема Шевченківський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області долучилися до реалізації цього свята. Так, громадська організація «Шлях подолання» на чолі з її керівником Русланом Носовим, а також спеціалісти нашого Центру та Центру пробації організували надання засобів особистого захисту для засуджених, що перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації. Здоров’я – це найбільша цінність для людини, тому такі набори є актуальними як ніколи саме в День боротьби з ВІЛ/СНІДОМ. Нашими партнерами були висвітлені питання профілактики захворювань та надані рекомендації, що допоможуть запобігти розповсюдженню вірусних інфекцій та ВІЛ/СНІДУ серед населення. Як підсумок проведеної зустрічі кожен учасник отримав набір, який неодмінно знадобиться йому в майбутньому.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Харків без правопорушень

На виконання Закону України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, з метою попередження рецидивної злочинності юрисконсультом Центру соціальних служб Основ’янського району м. Харкова Владимировою Вікторією та старшим інспектором Основ’янського РВ Голуб Анною на базі Харківської філії Державної установи «Центр пробації» впроваджується просвітницька діяльність, спрямована на формування негативного ставлення до протиправних діянь та виховання правової свідомості, профілактики правопорушень попередження насильства в сім’ї, профілактики соціально-небезпечних хвороб.

Фахівцем центру 01.12.2020 проведено групову бесіду щодо змін до законодавства, що діють із липня 2020 року, з особами, які перебувають на обліку в органах з питань пробації.

Під час заходу здійснено роз’яснення певних законів, норм поведінки, своїх обов’язків перед суспільством, усвідомлення ними шкоди, відповідальності й вироблення у них правової свідомості зобов’язує поводитись у певних рамках, та можливо буде утримувати їх від вчинення ними протиправних дій.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня 2020 року відзнчається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.

В Слобідському районному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області 01.12.2020 року фахівцем із соціальної роботи було проведено акцію «Попередження розповсюдженню ВІЛ/СНІДу». Підобліковим особам, засудженим до покарань без позбавлення волі було роз’яснено шляхи зараження ВІЛ, безпечну поведінку з особами, що мають позитивний результат тестування на ВІЛ та шкідливі звички, що можуть привести до зараження ВІЛ.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, в Україні повністю забезпечується  лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді  про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Ви завжди можете звернутись за підтримкою до Центру соціальних служб за місцем Вашого проживання.

 

В Центрах соціальних служб працюють висококваліфіковані психологи, соціальні працівники, юристи, які завжди готові надати Вам необхідну професійну допомогу.

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

наші сайти: http://dovira.kh.ua/,  https://www.facebook.com/Css.slobidskiy

Instagram: slobidsky_css

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

#Рубрика: поради юриста

Тема: Відновлення паспорта (особи які повернулися з місць позбавлення волі).

Одним із показників цивілізованої правової держави є захист інтересів та охорона прав усіх її громадян, у тому числі й тих, які повернулися з місць позбавлення волі.

Особи, які були засуджені, відбували покарання та повернулися з місць позбавлення волі, як і всі громадяни України, мають конституційні права і свободи. Особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, мають довідку про звільнення, яка є документом, що засвідчує особу. Однак, основним юридичним документом України, що посвідчує особу власника, є паспорт. В осіб, узятих під варту, а також засуджених до позбавлення волі, паспорти вилучаються органами попереднього слідства. Вилучені паспорти заносяться до протоколів обшуку чи виїмки та надсилаються разом із кримінальними справами за підсудністю. Якщо паспорти вилучені не були, судовими органами на повідомленнях про вирок, який набрав законної сили, проставляються відповідні відмітки. При звільненні з-під варти чи від відбування покарання паспорт повертається його власникові під розписку, про що робляться відмітки на зворотному боці копії довідок про звільнення.

Коли особа звільнилися з місць відбування покарання їй повинні бути надані:

1. Паспорт (при наявності).

2. Довідка про звільнення, встановленого зразка.

3. Довідка про заробітну плату (за умови, якщо особа працювала).

4. Медична довідка (крім загальних даних, у ній повинно бути зазначено інформацію про щеплення та останнє проходження флюорографії).

5. При звільненні у бухгалтерії установи, в якій особа відбувала покарання їй повинні виплатити одноразову допомогу для відшкодування проїзду до місця проживання чи роботи, у випадку, якщо на особовому рахунку відсутні кошти.

За відсутності паспорта в особовій справі засудженого, адміністрація установи виконання покарань завчасно вживає заходів щодо його одержання. Якщо при звільненні не видали паспорт необхідно звернутись до паспортного столу за місцем реєстрації. Якщо обставини не дозволяють прибути для проживання до місця реєстрації паспорт може бути виданий за місцем фактичного прибуття. Особи, які відбули покарання і звільнились з місць позбавлення волі, звільняються від оплати штрафу за втрату паспорту - для цього потрібно пред’явити довідку про звільнення. Для виготовлення паспорту потрібно оплатити держмито та зробити фотографію встановленого зразка. Враховуючи те, що у більшості звільнених з місць позбавлення волі відсутні кошти, проблемою залишається оплата державного мита та фотографування, відшкодування вартості бланків та інших, пов’язаних з отриманням паспорта, витрат.

Видача паспорту повинна бути здійснена у місячний термін після прийняття документів. Документом, який підтверджує особу для отримання паспорту може бути довідка про звільнення. Якщо така довідка втрачена, за зверненням особи, орган внутрішніх справ запитує її дублікат з установи. На період виготовлення дублікату, видають тимчасове посвідчення особи громадянина України.

В Центрах соціальних служб працюють психологи, соціальні працівники, юристи, які завжди готові надати Вам необхідну допомогу у рамках компетенції центрів соціальних служб.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

наші сайти: http://dovira.kh.ua/

:https://www.facebook.com/Csssdm.slobidskiy

Instagram: slobidsky_css

Автор: Малько Є.О, юрисконсульт ЦСС Слобідського р-ну м. Харкова

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Захід у Державній установі "Центр пробації"

Проведення інформаційного заходу з підобліковими Новобаварського відділу філі Державної установи "Центр пробації".

Фахівцями Центру соціальних служб Новобаварського району м. Харкова було проведено захід з підобліковими Новобаварського відділу філі Державної установи "Центр пробації". Зокрема було розглянуто питання надання соціальної послуги соціального супроводу згідно Державних стандартів надання соціальних послуг. В процесі роботи учасників заходу ознайомлено з основними напрямками роботи Центру соціальних служб, шляхи вирішення соціальних питань, мінімізації ризику потрапляння у складні життєві обставини, а також шляхи їх подолання. Також було наголошено про можливість звернення по допомогу у разі потреби та повідомлено про необхідну плідну співпрацю для надання ефективної соціальної підтримки отримувачам послуг.

Записів з 1 по 10Всього: 76