"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Смерть дітей – це протиприродно

В Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова стартувала група психологічної підтримки батьків, діти яких загинули під час проведення Операції Об’єднаних Сил.

Організатором заходу виступила Громадська організація «Центр Ресурс-Професіонал» та волонтери-психологи, які працюють в рамках соціального проекту «Родинне Коло Харківщини».

Перша зустріч нової групи пройшла дуже насичено та продуктивно. Спочатку всі присутні створили правила роботи групи у форматі Будинку, в якому всі її учасники будуть жити наступні вісім зустрічей. Окрім правил, присутні також приділили увагу створенню необхідної атмосфери, де панує взаємоповага, щирість та підтримка.

В ході засідання групи була проведена психоедукація про човники дуального процесу горювання, визначено основні відмінності від колишніх зустрічей, головною із яких є абсолютно інший формат проживання горя, розглянуто почуття скорботи як процесу. Під час засідання групи також була використана методика Центру психологічної підтримки дорослих, які втратили близьких Університетської клініки округу Акерсгус, яка знаходиться у Норвегії.

Матері загиблих дітей ділилися своїми думками та почуттями, а також висловлювали бажання навчитися ними управляти. Багато із них не приховували тривогу, що після закінчення проекту вони залишаться сам на сам зі свої горем, без цілей та стимулу до повноцінного життя.

«Смерть дітей – це протиприродно, але усім батькам, які зазнали таке горе, важливо навчитися жити далі. З болем втрати у серці, з гіркотою на душі, але жити, працювати, піклуватися про інших членів родини. Ми працюємо для того, щоб кожна така зустріч з батьками закінчувалася на піднесеній та теплій ноті, зігріваючи кожного, хто прийшов хоча б до наступного зібрання групи», – зазначила член Координаційної ради проекту «Родинне Коло Харківщини», Олена Нурєєва,

В групі психологічної підтримки батьків можна бути абсолютно щирим, справжнім та повністю довіряти присутнім. Цей фактор дуже зближує людей і допомагає відчути себе частинкою колективу – маленького, але дружнього і уважного до почуттів інших людей.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Громадській організації «Центр Ресурс-Професіонал» та всім учасникам соціального проекту «Родинне Коло Харківщини» за постійну співпрацю та вміння знайти потрібні слова підтримки сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Вистава в театрально-концертному центрі

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району міста Харкова запросив на спектакль до Харківського театрально-концертного центру сім'ї, члени яких є учасниками бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.

Давні соціальні партнери Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району міста Харкова – Харківський театрально-концертний центр і Театр "SaXaLin UA" – гостинно запросили членів родин учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції на перегляд одного з найкращих спектаклів харківських театрів за результатами театрального сезону 2018-2019 років, яка має іронічну назву «Пики». Була змога насолодитися чудовою й майстерною грою акторів, незвичайним сюжетом, ніби складеним із елементів мозаїки, злободенністю питань, піднятих у виставі. Глядачі з щирою вдячністю нагородили оплесками виконавців і музикантів, задіяних у постановці! Всі були в захваті від перегляду спектаклю, який залишив незабутні теплі враження від осіннього прохолодного вечора і побаченої постановки!  

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Захід до Дня захисника України

Напередодні Дня захисника України, 11.10.2019 року, в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова було проведено творче заняття з дітьми з числа сімей учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, дітей з багатодітних сімей та іншими категоріями.

На зустріч був запрошений ветеран, учасник бойових дій, кавалер ордену «За мужність ІІІ ступеню», кавалер ордену «За оборону Савур - Могили» та інших державних нагород Дмитро Валентинович. Він розповів дітям про службу на Сході України та свій бойовий шлях. Діти з захопленням слухали, задавали питання, мали змогу поговорити зі справжнім воїном  - захисником.

Після зустрічі діти власними руками малювали листівки – привітання для захисників. Діти малювали своє бачення миру у рідному місті, писали теплі побажання захисникам. Усі діти у заході отримали невеличкі подарунки.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

День захисника України

До Дня захисника України Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова була проведена зустріч групи взаємодопомоги та взаємопідтримки учасників операції об’єднаних сил на сході України. 

День захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

Свято встановлене указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

“Сила нескорених” – саме під таким гаслом 11.10.2019 року на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району міста Харкова була проведена зустріч групи взаємодопомоги та взаємопідтримки учасників операції об’єднаних сил на сході України.

Учасники заходу ділилися спогадами, життєвим досвідом, надавали поради один одному, обговорювали насущні проблеми.

Варто зауважити, що на території нашої країни споконвіку відбувалася величезна кількість воєн і збройних конфліктів. За всю історію не було ще жодного покоління українців, на чию б долю не кинула своєї зловісної тіні війна. Втім, одвічно справжніми і непідробними залишаються військова честь і гідність воїнів – захисників Вітчизни.

Слава Україні! Слава Нації! Героям слава!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Спосіб життя

До галереї імені Генріха Семирадського на виставку "Спосіб життя" Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району були запрошені члени сімей учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району міст Харкова запросив членів сімей учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції до галереї імені Генріха Семирадського на виставку робіт фотохудожника Олександра Примака. Експозиція представлена в оригінальній чорно-білій кольоровій гамі, що відображає щоденне життя сільських мешканців північного регіону України. Тут є роботи, які ілюструють відзначення свят, виховання дітей, догляд за худобою, пейзажні замальовки. Не дарма виставка має назву «Спосіб життя», бо відображає те, що торкається кожної людини. Є ще один аспект експозиції: автор хотів привернути увагу до проблеми зникнення в Україні величезної кількості сільських населених пунктів за останні три десятиліття. Статистичні дані стверджують, шо таких сіл, селищ, хуторів більше шестисот. А за цими сухими числами стоять людські долі, драми життя. Виставка примушує замислитись над унікальністю людини, над тим, що треба радіти кожній миті життя, адже вона ніколи не повториться! 

Київський р-н

Увіковічення пам’яті дітей

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова відбулася чергова зустріч групи взаємодопомоги сімей загиблих в Операції Об’єднаних Сил.

Захід проходив у рамках великого соціального проекту «Родинне коло Харківщини» під керівництвом члена Координаційної ради проекту Олени Нурєєвої та за участі практичних психологів.

На зустріч групи приїхали не лише батьки загиблих із міста Харкова, а й з декількох районів Харківської області. Під час бесіди присутні обговорили питання увіковічення пам’яті своїх дітей, поділилися один з одним актуальними проблемами та маленькими радощами, що є у їхньому сьогоденні.

Зустріч групи взаємодопомоги сімей загиблих пройшла у теплій та дружній атмосфері, що сприяло активному спілкуванню всіх її учасників. Так, декілька батьків поділилися своїми враженнями про поїздку до села Лішня Кременецького району, що на Тернопільщині. Саме тут знаходиться каплиця із гранітними плитами, на яких викарбувані імена загиблих внаслідок воєнних дій на сході країни. Каплиця розташована у зручному та мальовничому місці поблизу цілющого джерела святої Анни, тому відвідати її має змогу кожен бажаючий.

«Такі зустрічі мають велике значення для батьків загиблих, адже вони дають змогу поділитися своїми думками, переживаннями, болем з іншими. Втративши найдорожче, що було у їхньому житті – дітей, батьки досить часто замикаються в собі, зосереджуються на власному горі і поринають в нього все глибше й глибше. Цього не можна допускати ні в якому разі. Саме тому ми і проводимо зустрічі для таких батьків, намагаємося знайти свій підхід і влучну пораду для кожного із них», зазначила Олена Нурєєва.

Також під час проведення заходу батьки загиблих в ООС створили дерево асоціацій, на листочках якого написали власні емоції на даний час, назви улюблених фруктів та овочів. За доброю традицією, тепла зустріч закінчилася приємним чаюванням і щирою бесідою у дружньому колі.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює велику подяку всім учасникам соціального проекту «Родинне коло Харківщини» за надану підтримку та щире бажання допомогти людям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Записів з 1 по 6Всього: 6