Київський р-н

Проживання важких спогадів у колективі

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулося чергове заняття з членами родин загиблих під час проведення Операції Об’єднаних Сил на сході України.

Захід проходив за Восьмикроковою програмою ведення груп психологічної підтримки для тих, хто втратив близьких людей. В ньому взяли участь представники соціального проекту «Родинне Коло Харківщини» та члени сімей загиблих під час воєнних дій. Чергове заняття було направлено на ряд важливих моментів, які супроводжують практично кожну людину, що зіткнулася із раптовою втратою, а саме:

  • рефлексія почуттів, які не були вчасно відреаговані;
  • проживання важких спогадів про втрату;
  • прийняття сучасного стану подій;
  • пошук ресурсів, як в собі, так і у комунікаціях з оточуючими.

Колективне обговорення спільної біди допомогло присутнім розкритися і щиро розповісти про те, що найбільше турбує їх на даний час. Комфортна та дружня атмосфера сприяла відвертому вираженню власних почуттів і переживань, а значить, такі зустрічі просто необхідні для більш швидкого та ефективного відновлення людей, що зазнали непоправну втрату у житті.

«Наші зустрічі відбуваються регулярно, а використання Восьмикрокової програми ведення груп психологічної підтримки для тих, хто втратив близьких людей – це наше нове надбання», – розповідає член Координаційної ради проекту «Родинне Коло Харківщини», Олена Нурєєва. – «Ми активно впроваджуємо методики норвезької програми на практиці і вже можемо впевнено говорити про відчутні результати такої співпраці. Це підтверджують і позитивні відгуки учасників заняття, які відчули їх вплив особисто».

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Громадській організації «Центр Ресурс-Професіонал» та всім учасникам соціального проекту «Родинне Коло Харківщини» за активну співпрацю та щире бажання допомогти сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Захист Вітчизни – це важливий і відповідальний обов’язок

День Збройних Сил України у святковому календарі з’явився ще в 1993 році. З того часу 6 грудня відзначається в нашій країні як національне і професійне свято, яке продовжує добрі і міцні традиції для прийдешніх поколінь.

Захист Вітчизни – це важливий і відповідальний обов’язок, який покладається на плечі сильних, мужніх і відчайдушних чоловіків. Вдень і вночі, в будь-яку пору року вони стоять на захисті кордонів рідної землі і забезпечують українському народові спокійне і мирне життя.

Юрій Олексійович Печій – один із них: рішучих, надійних і відважних чоловіків, які вибрали головною справою свого життя захист України. Народився він 3 травня 1984 року, у місті Харкові, в простій українській родині. Військовий шлях Юрія Олексійовича розпочався із добровільного вступу до лав української армії 13 серпня 2014 року, куди він потрапив під час третього призову. На той час у молодого чоловіка вже була власна сім'я – дружина і троє дітей. Багатодітний батько покинув затишне сімейне гніздечко і взяв на свої плечі дуже відповідальну і важливу місію – вірою і правдою служити українському народові.

Юрій Олексійович прослужив в армії 14 місяців. За цей час він встиг побувати на передовій під час проведення Антитерористичної Операції на сході України і повернутися до рідного міста вже зі званням молодшого сержанта. Саме в цей час в родині Печій трапляється дуже радісна і важлива подія – в них народжується ще одна, четверта дитина – хлопчик на ім’я Костянтин.

Після демобілізації чоловік звернувся до військового комісаріату Київського району міста Харкова із проханням прийняти його на службу в ряди Збройних Сил України. Його прохання було відразу виконане – Юрія Олексійовича направили служити по контракту терміном на один рік до Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Через рік, отримавши чергове підвищення по службі – звання сержанта, він підписав контракт із Військовим інститутом танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» і був зарахований до служби на посаду старшини курсу. В 2019 році Юрій Олексійович Печій отримав звання старшого сержанта і, за його словами, не збирається зупинятися на досягнутому.

«Я дуже люблю свою сім’ю, адже це дійсно справжнє багатство, яке не купиш ні за які гроші. Моя дружина і діти завжди підтримують мене і саме вони являються для мене необхідним стимулом для життя і активної діяльності», – ділиться Юрій Олексійович з теплою посмішкою на устах. – «Зараз у мене в найближчих планах продовжити навчання в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», який я з певних причин залишив після третього курсу. Я хочу отримати вищу освіту і продовжити службу у лавах Збройних Сил України, якій я присягнув на вірність».

В День Збройних Сил України Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова щиро вітає всіх чоловіків зі святом і бажає мирного неба над головую, затишку у рідних домівках і наснаги для втілення самих неймовірних планів у життя.

Київський р-н

П’ять стадій прийняття горя

Друга зустріч групи психологічної підтримки батьків, діти яких загинули під час проведення Операції Об’єднаних Сил у новому форматі, пройшла у суботу, 23 листопада, на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова.

Як і минулого разу, її організатором виступила Громадська організація «Центр Ресурс-Професіонал» та волонтери-психологи, які працюють в рамках соціального проекту «Родинне Коло Харківщини».

Під час зустрічі присутні вчилися проживати горе за спеціальною методикою, яка допомагає ділитися власними емоціями та переживаннями, проживаючи почуття втрати у колективі. Спільна біда об’єднала, на перший погляд зовсім різних людей, які в ході спілкування змогли знайти багато важливих питань та актуальних тем для обговорення.

«В 1969 році відомий американський психолог Елізабет Кюблер-Росс описала п’ять стадій прийняття горя – заперечення, образа, гнів, торг і депресія. Кожен із них пов'язаний із певним набором почуттів, які необхідно правильно і повністю пережити, щоб рухатися далі у потрібному напрямку», – відзначила член Координаційної ради проекту «Родинне Коло Харківщини», Олена Нурєєва.

Такий підхід до проживання горя допомагає жити після втрати без постійного погляду у минуле, не зациклюватись на втраті і негативних емоціях. Колективна робота у цьому напрямку є ще більш ефективною, адже присутніх у групі єднає спільне горе і спільна мета – пошук виходу із складної життєвої ситуації.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Громадській організації «Центр Ресурс-Професіонал» та всім учасникам соціального проекту «Родинне Коло Харківщини» за активну співпрацю та щире бажання допомогти сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Записів з 1 по 3Всього: 3