"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Кіно, що змінює життя

Війна – це завжди горе, розруха та понівечені людські долі, кількість яких не обмежується лише тими людьми, які приймають в ній безпосередню участь. Рідні та близькі, котрі чекають на своїх синів, батьків чи братів вдома також перебувають у стані постійного страху за їхнє життя.

Дуже часто після повернення додому учасники бойових дій не знають, як жити далі, чим зайнятися, куди звернутися за допомогою чи порадою. На цьому етапі є дуже важливою своєчасна та правильна підтримка найближчого оточення – родини: дружини, чоловіка, дітей, інших родичів.

Саме цій важливій темі – адаптації після повернення з війни присвячений фільм українського режисера Аліни Горлової «Наявних ознак немає», закритий показ якого відбувся 23 червня та 3 липня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова.

Його сюжет розповідає історію жінки, котра повернулась із війни і за допомогою психологів з усіх сил намагається подолати посттравматичний синдром. Фільм показує її шлях від самого початку реабілітації і до повернення на роботу.

«Головною метою такого заходу є обговорення теми посттравматичного стресового розладу на конкретному прикладі із фільму. Нажаль, зараз дуже багато сімей розпадаються саме тому, що жінки часто не розуміють чоловіків, які повертаються з війни. Вони не знають, чим їм допомогти, як правильно себе поводити з людиною, котра на власні очі бачила, що таке війна», – розповідає провідний психолог Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова Олена Нурєєва.

У заході прийняли участь психологи, котрі працюють з людьми, що пережили психологічні травми, внутрішньо переміщеними особами, учасниками АТО та членами їх сімей. Закритий перегляд фільму з обговоренням – новий формат заходу для Центру, але як показала практика, він привернув до себе увагу багатьох кваліфікованих спеціалістів та небайдужих до чужого горя людей.

Холодногірський (Ленінський) р-н

Зустріч групи взаємопідтримки ветеранів АТО

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова була організована зустріч з учасниками бойових дій в зоні АТО і членами їх сімей. Формат зустрічі включав тренінг, спрямований на соціально-психологічну підтримку та соціальну адаптацію сімей.

На зустріч були запрошені представники громадінської організації «Асоціації ветеранів АТО і патріотів України м. Харкова" та громадянської організації «Асоціація ветеранів АТО і патріотів України Холодногірського району м. Харкова».

Протягом майже 3 годин проводилася робота по формуванню навичок здорових комунікацій і адаптивної поведінки. Практичний психолог БФ «Лада», використовуючи тонкий психологічний інструментарій, створила атмосферу довіри та відкритості, що дозволило провести даний захід результативно. Воїни АТО мали можливість отримати професійну допомогу психолога, консультації юриста. У перерві, в теплому колі, за чашкою кави, хлопці і їхні дружини обговорювали хвилюючі питання. Після зустрічі всі учасники отримали комплекти методичних матеріалів (брошур та буклетів). Паралельно, для дітей з сімей учасників АТО проходило заняття з дитячим психологом. Діти були дуже задоволені і не хотіли йти. Робота групи взаємопідтримки буде проводитися регулярно. Захід було проведено спільно із Благодійною організацією «Благодійний фонд «Лада».

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Заради життя

Співпраця з соціальними партнерами для надання допомоги нашим клієнтам є частиною нашої роботи.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району активно співпрацює з нашим соціальним партнером — благодійним фондом “Заради життя”. Зокрема, хочемо висловити особливу подяку голові правління цієї організації — Товченко Ользі Петрівні, яка має велике добре серце і чуйну душу. Вона завжди відгукується на наші прохання допомогти клієнтам, потребуючим допомоги. Варто сказати, що іноді нашими клієнтами стають колеги, які свого часу самі надавали соціальну допомогу іншим. До нашого Центру звернулася спеціаліст одного з центрів нашого міста, яка перебуває у декретній відпустці. Нині вона багатодітна мати, дружина учасника бойових дій у зоні проведення АТО. Завдяки благодійному фонду жінка отримала засоби гігієни для молодшої дитини, дитяче харчування, їй було оплачені продукти, що видає дитяча молочна кухня. Чоловікові було надано сприяння у працевлаштуванні, і зараз він працює за кваліфікацією, отримуючи гідну заробітну плату. Наш Центр дуже вдячний таким людям, як Ольга Товченко, що мають у собі сили і бажання створювати і підтримувати організації, які допомагають людям, роблячи світ добрішим!

Записів з 1 по 3Всього: 3