"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Профілактика суїцидальних випадків серед військовослужбовців

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району  м. Харкова у Харківській окремій авіаційній ескадрильї 26.10.2018р. було проведено відеолекторій на тему: «Профілактика суїцидальних випадків серед персоналу».

Аналіз практичних досліджень свідчить, що найбільша кількість самогубств припадає на вік від 16 до 29 років і від 40 до 50. Це свідчить про те, що військова служба відноситься до розряду суіцидонебезпечних. Приходячи в армію, молоді люди зустрічаються з обмеженнями, зумовленими специфікою військової служби, зі строгими рамками військової дисципліни, субординації, з особистою відповідальністю за свою поведінку і т. ін. Неможливість знайти адекватне рішення труднощів і проблем, що виникають в армії, призводить деяких воїнів до рокового кроку. 
Мотиви, приводи, обставини, зведені в групи, аналіз моральної атмосфери у військовому колективі, де трапився суїцид, належне вивчення статусу особистості суіцидента, його психічний склад, темперамент, характер, життєві установки, дають серйозний матеріал для прийняття профілактичних заходів з попередження самогубств. 

Основним напрямком профілактичної роботи є ослаблення й усунення соціальних і соціально-психологічних причин і умов, що сприяють формуванню і прояву суїцидальної поведінки військовослужбовців, зберіганню суїцидогенної обстановки у військовій частині. 
Приватна профілактика будується на основі обліку групових і індивідуальних чинників ризику. Вона спрямована на своєчасне виявлення військовослужбовців, які знаходяться в суіцидонебезпечному стані, і наданні їм психологічної допомоги і підтримки. 


Профілактична робота повинна об'єднувати міри соціального, психологічного, медичного, правового і педагогічного характеру і бути безперервною, послідовною, за участю всіх посадових осіб військової частини. 

В заході прийняли участь 40 військовослужбовців. Вони зазначили актуальність даної інформації, задавали багато запитань і приймали активну участь в обговоренні цієї тематики.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Вітання захисників України!

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова 13.10.2018 учасники бойових дій, що знаходяться на обліку Центра, мали змогу відвідати Харківський молодіжний театр «Мадригал» та переглянути мюзикл «Дон Жуан».

Вже четвертий рік в Україні відзначають День захисника України.
 У зв’язку з подіями на сході України учасників бойових дій стає все більше. Кожен день наші співвітчизники ризикують своїм життям та здоров’ям заради миру та спокою в Україні. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова щиро вітає захисників та бажає здоров’я, миру та благополуччя!

Мюзикл «Дон Жуан» - це вихор пристрасті. Події на сцені захоплюють та змушують затамувати подих. Іспанський колорит, неперевершені вокальні партії акторів, особливу увагу привертає танцювальний колектив. Глядачі залишилися у захваті від перегляду вистави.

Відвідування закладів культури позитивно впливає на соціальну адаптацію учасників бойових дій, допомагає відволіктися від спогадів, пов’язаних з пережитими подіями і сприяє покращенню психологічного стану.

Центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Слобідського району м. Харкова висловлює подяку адміністрації Харківського молодіжного театру «Мадригал» за небайдуже ставлення до громадян, які  потребують уваги та підтримки з боку держави.

ХМЦСССДМ «Довіра»

«Я маю право»

Під патронатом Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 11 жовтня 2018 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» за підтримки Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів зустрічі з учасниками антитерористичної операції в зоні бойових дій на тему: «Я маю право».

Метою цієї зустрічі було надати правові консультації, виявити, проаналізувати та визначити шляхи подолання тих проблеми, з якими стикаються учасникам АТО після повернення до цивільного життя.

Захід розпочався з привітального слова заступника директора – начальника відділу організаційно-правової роботи Харківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» Демянник Олени Вікторівни. Олена Вікторівна привітала присутніх з наступаючим Днем захисника України, подякувала за героїзм та побажала всіх людських благ. Також надала слово представнику Головного територіального управління юстиції у Харківській області – Хуторянській Міланії Сергіївні.

У своєму виступі Міланія Сергіївна роз’яснила:

  • процедуру отримання безоплатної правової допомоги;
  •  порядок безоплатного отримання земельної ділянки;
  • які є існуючі пільги на оплату житлово-комунальних послуг та проїзд;
  •  порядок реалізації права на отримання знижки на оплату послуг ЖКГ.

Під час правоосвітнього заходу координатор Центру допомоги учасникам АТО при Харківській обласній державній адміністрації Олександр Попов розпочав жваву дискусію, розповів про проблеми, які, на превеликий жаль, виникають у ветеранів АТО.

Ветерани АТО зазначили, що необхідно посилити відповідальність працівників військових частин за ненадання, несвоєчасне надання довідки про військову службу. Також, учасники бойових дій розповіли, що вони стикаються з тяганиною, перепонами та негідною поведінкою з боку представників державних органів при отриманні земельних ділянок, встановленні групи інвалідності (процедура займає дуже тривалий час) тощо. Таким чином, у ветеранів АТО зростає обурення та зневіра у тому, що можна захистити свої законні права.

 Учасникам бойових дій було роз’яснено, що у разі виникнення зазначених проблем необхідно невідкладно звертатися за професійною правовою допомогою до центрів з надання вторинної правової допомоги. Кожен учасник отримав роздатковий матеріал, де були вказані контактні дані, адреси та інша важлива інформація. Також було рекомендовано при реалізації своїх законних прав використовувати не тільки Закон України «Про звернення громадян», але й Закони України «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації».

Захисники мають право на:

  • отримання первинної та вторинної правової допомоги;
  • першочергове відведення земельних ділянок для особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у селах, індивідуального дачного будівництва, будівництва гаражів;
  • знижки на оплату користування житлом, комунальних послуг, вартості палива;
  •  безкоштовний проїзд міським, приміським і міжміським автотранспортом та додатково міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним в обидва напрямки.

Учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам сімей загиблих внаслідок війни передбачена щорічна разова грошова допомога, безоплатне медичне забезпечення.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» дякує всім учасникам за розуміння й важливість зустрічей для учасників антитерористичної операції в зоні бойових дій.

 

Центр соціальних служб для сім’ї,

дітей та молоді «Довіра» щиро вдячний

всім Героям України, які захищають нашу Батьківщину,

Українську націю, мир та спокій у наших родинах!

Низький уклін та безмежна вдячність!

За святом ЗАХИСНИКИ!

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Відвідування опери "Сват мимоволі"

З метою покращення психоемоційного стану 25.09.2018  за сприянням Центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району  м. Харкова сім’ї учасників бойових дій та сім’ї загиблих учасників бойових дій мали змогу відвідати  ХНАТОБ та подивитися оперу «Сват мимоволі».

Театральне мистецтво позитивно впливає на психологічний та емоційний стан. Відвідування закладів культури є однією зі складових психологічної реабілітації.
«Сват мимоволі» – це комічна опера харківського режисера – постановника Віталія Губаренка на п’єсу Григорія Квітки – «Шельменко - денщик». В опері "Шельменко-денщик" гумором пронизано все: хитросплетіння сюжету, діалоги персонажів, які відбуваються на "гримучій" суміші української, російської та французької мов, а також музика - написана свіжою сучасною мовою, яка використовує численні посилання до традиційних пісень і романсів, і навіть висміює сформовані оперні штампи. 

Самі глядачі підтверджують, що після відвідування вистави у них покращується настрій, що сприяє психологічній реабілітації та відновленню у цивільному житті. Так, наприклад, мати загиблого учасника бойових дій каже, що після загибелі єдиного сина відвідування культурних закладів є способом відволіктися від поганих думок та гарно провести час.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського  району м. Харкова висловлює подяку адміністрації Харківського Національного Академічного театру опери та балету та сподівається на подальшу співпрацю.

Записів з 1 по 4Всього: 4