Шевченківський (Дзержинський) р-н

Вистава для поціновувачів театрального мистецтва

За сприяння Центру соціальних служб Шевченківського району м. Харкова отримувачі послуг змогли відвідати спектакль у Харківському будинку актора.

Сьогодення у світі безпосередньо пов’язане з карантинними обмеженнями. Життя в Україні і зокрема в Харкові не є винятком, особливо якщо згадати локдаун, який було введено вже в цьому році. Однак усе неприємне колись закінчується, і локдаун також. Це дало можливість відновити роботу розважальних закладів, у тому числі й театрів, і давні друзі та партнери Центру соціальних служб  Шевченківського району міста Харкова – ТЕАТР SaXaLin UA та рок-група ELZA – надали можливість на безкоштовній основі запросити отримувачів послуг з родин внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції на одну з найуспішніших своїх постанов – спектакль «Рожі». Усім глядачам було забезпечено дві години задоволення і сміху! Вистава з тонким гумором показала приховані сторони існування й буденності звичайної людини, водночас підкреслюючи: навіть щоденне життя може бути цікавим і неповторним, наголошуючи присутнім, що треба радіти кожному дню, адже життя неповторне! Вистава дала можливість хоча б ненадовго відволіктись від щоденних негараздів і отримати величезне задоволення від постановки. Центр дуже вдячний своїм партнерам за надання можливості запрошувати отримувачів послуг на свої спектаклі!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Проведення груп в он-лайн форматі

Серед отримувачів послуг Центру соціальних служб Холодногірського району м. Харкова є категорія населення, які були учасниками збройного конфлікту у зоні проведення операції об’єднаних сил. В умовах карантину допомога складається із проведення консультувань, а також проведення психологічних груп в он-лайн форматі, що застосовують такий механіізм, як психотерапевтичний вплив, побудований на використанні можливостей групової динаміки.

 Посттравматичні стресові порушення сприяють формуванню специфічних сімейних відносин, особливих життєвих сценаріїв і можуть впливати на все подальше життя. Психічна травма, психологічний шок і їхні наслідки – ось що буде визначати життєвий настрій тих, хто вижив у військових конфліктах. Повертаючись до звичайного життя після впливу екстремальних умов, люди ніяк не можуть адаптуватися до мирних умов. Страх, агресивність, підозрілість для багатьох стають постійними супутниками життя. Слід зазначити, що адаптація учасників або свідків бойових дій до умов цивільного життя характеризується напруженими відносинами між ними й суспільством.

 Вказані особливості психологи враховуються при організації реабілітаційних заходів. У психокорекційній роботі, що проводиться, можна виділити кілька напрямів: формування навичок саморегуляції, корекція індивідуальних психологічних властивостей особистості, а також особистісне зростання і розвиток комунікативних здібностей.  Найбільш вживаними є групові релаксаційні заняття із застосуванням вправ аутотренінгу та саморегуляції. Основна мета таких занять – психологічна допомога військовослужбовцям із ПТСР (посттравматичного стресового розладу) прийти до згоди з самим собою, зняти психічну напругу, побути в енергетично багатих станах «аутогенного занурення», що дозволяє глибоко відпочити і пропустити у свідомість нові життєві ідеї, зміст, побачити невидимі до цього межі реальності. Загалом переживання станів релаксації й аутогенного занурення істотно підвищує можливості профілактики виражених станів – зняття стресових реакцій, а також формування станів підвищеної працездатності. Заняття з релаксації, саморегуляції й аутотренінгу, крім того, що знімають нервово-психічне напруження, відновлюють емоційну рівновагу, насамперед, відкривають можливості прислухатися до самого себе, почати діяти, керуючись своїми почуттями, інтересами і спонуканнями.

Соціально-психологічна робота з учасниками бойових дій спрямована не стільки на зняття симптоматики або пошук причин неблагополуччя, скільки «у майбутнє», на особистісне зростання людини, розвиток його «Я-концепції», самосвідомості, формування нових цінностей життя. Найбільш успішним є консультування, коли робота спрямована не на причину виникнення складностей отримувача послуги, а на закладені у ньому можливості зміни особистості.

Члени сімей військовослужбовців (живих і загиблих) також можуть звернутися до психолога.

Якщо Вас та членів Вашої родини не обійшла стороною проблема 

посттравматичного стресового розладу, 

звертайтесь по допомогу до Центру соціальних служб Холодногірського району

за телефоном 725 34 48.

Ми Вам допоможемо!

 

Київський р-н

Проживання важких спогадів у колективі

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулося чергове заняття з членами родин загиблих під час проведення Операції Об’єднаних Сил на сході України.

Захід проходив за Восьмикроковою програмою ведення груп психологічної підтримки для тих, хто втратив близьких людей. В ньому взяли участь представники соціального проекту «Родинне Коло Харківщини» та члени сімей загиблих під час воєнних дій. Чергове заняття було направлено на ряд важливих моментів, які супроводжують практично кожну людину, що зіткнулася із раптовою втратою, а саме:

  • рефлексія почуттів, які не були вчасно відреаговані;
  • проживання важких спогадів про втрату;
  • прийняття сучасного стану подій;
  • пошук ресурсів, як в собі, так і у комунікаціях з оточуючими.

Колективне обговорення спільної біди допомогло присутнім розкритися і щиро розповісти про те, що найбільше турбує їх на даний час. Комфортна та дружня атмосфера сприяла відвертому вираженню власних почуттів і переживань, а значить, такі зустрічі просто необхідні для більш швидкого та ефективного відновлення людей, що зазнали непоправну втрату у житті.

«Наші зустрічі відбуваються регулярно, а використання Восьмикрокової програми ведення груп психологічної підтримки для тих, хто втратив близьких людей – це наше нове надбання», – розповідає член Координаційної ради проекту «Родинне Коло Харківщини», Олена Нурєєва. – «Ми активно впроваджуємо методики норвезької програми на практиці і вже можемо впевнено говорити про відчутні результати такої співпраці. Це підтверджують і позитивні відгуки учасників заняття, які відчули їх вплив особисто».

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Громадській організації «Центр Ресурс-Професіонал» та всім учасникам соціального проекту «Родинне Коло Харківщини» за активну співпрацю та щире бажання допомогти сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Захист Вітчизни – це важливий і відповідальний обов’язок

День Збройних Сил України у святковому календарі з’явився ще в 1993 році. З того часу 6 грудня відзначається в нашій країні як національне і професійне свято, яке продовжує добрі і міцні традиції для прийдешніх поколінь.

Захист Вітчизни – це важливий і відповідальний обов’язок, який покладається на плечі сильних, мужніх і відчайдушних чоловіків. Вдень і вночі, в будь-яку пору року вони стоять на захисті кордонів рідної землі і забезпечують українському народові спокійне і мирне життя.

Юрій Олексійович Печій – один із них: рішучих, надійних і відважних чоловіків, які вибрали головною справою свого життя захист України. Народився він 3 травня 1984 року, у місті Харкові, в простій українській родині. Військовий шлях Юрія Олексійовича розпочався із добровільного вступу до лав української армії 13 серпня 2014 року, куди він потрапив під час третього призову. На той час у молодого чоловіка вже була власна сім'я – дружина і троє дітей. Багатодітний батько покинув затишне сімейне гніздечко і взяв на свої плечі дуже відповідальну і важливу місію – вірою і правдою служити українському народові.

Юрій Олексійович прослужив в армії 14 місяців. За цей час він встиг побувати на передовій під час проведення Антитерористичної Операції на сході України і повернутися до рідного міста вже зі званням молодшого сержанта. Саме в цей час в родині Печій трапляється дуже радісна і важлива подія – в них народжується ще одна, четверта дитина – хлопчик на ім’я Костянтин.

Після демобілізації чоловік звернувся до військового комісаріату Київського району міста Харкова із проханням прийняти його на службу в ряди Збройних Сил України. Його прохання було відразу виконане – Юрія Олексійовича направили служити по контракту терміном на один рік до Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Через рік, отримавши чергове підвищення по службі – звання сержанта, він підписав контракт із Військовим інститутом танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» і був зарахований до служби на посаду старшини курсу. В 2019 році Юрій Олексійович Печій отримав звання старшого сержанта і, за його словами, не збирається зупинятися на досягнутому.

«Я дуже люблю свою сім’ю, адже це дійсно справжнє багатство, яке не купиш ні за які гроші. Моя дружина і діти завжди підтримують мене і саме вони являються для мене необхідним стимулом для життя і активної діяльності», – ділиться Юрій Олексійович з теплою посмішкою на устах. – «Зараз у мене в найближчих планах продовжити навчання в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», який я з певних причин залишив після третього курсу. Я хочу отримати вищу освіту і продовжити службу у лавах Збройних Сил України, якій я присягнув на вірність».

В День Збройних Сил України Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова щиро вітає всіх чоловіків зі святом і бажає мирного неба над головую, затишку у рідних домівках і наснаги для втілення самих неймовірних планів у життя.

Київський р-н

П’ять стадій прийняття горя

Друга зустріч групи психологічної підтримки батьків, діти яких загинули під час проведення Операції Об’єднаних Сил у новому форматі, пройшла у суботу, 23 листопада, на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова.

Як і минулого разу, її організатором виступила Громадська організація «Центр Ресурс-Професіонал» та волонтери-психологи, які працюють в рамках соціального проекту «Родинне Коло Харківщини».

Під час зустрічі присутні вчилися проживати горе за спеціальною методикою, яка допомагає ділитися власними емоціями та переживаннями, проживаючи почуття втрати у колективі. Спільна біда об’єднала, на перший погляд зовсім різних людей, які в ході спілкування змогли знайти багато важливих питань та актуальних тем для обговорення.

«В 1969 році відомий американський психолог Елізабет Кюблер-Росс описала п’ять стадій прийняття горя – заперечення, образа, гнів, торг і депресія. Кожен із них пов'язаний із певним набором почуттів, які необхідно правильно і повністю пережити, щоб рухатися далі у потрібному напрямку», – відзначила член Координаційної ради проекту «Родинне Коло Харківщини», Олена Нурєєва.

Такий підхід до проживання горя допомагає жити після втрати без постійного погляду у минуле, не зациклюватись на втраті і негативних емоціях. Колективна робота у цьому напрямку є ще більш ефективною, адже присутніх у групі єднає спільне горе і спільна мета – пошук виходу із складної життєвої ситуації.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Громадській організації «Центр Ресурс-Професіонал» та всім учасникам соціального проекту «Родинне Коло Харківщини» за активну співпрацю та щире бажання допомогти сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Київський р-н

Смерть дітей – це протиприродно

В Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова стартувала група психологічної підтримки батьків, діти яких загинули під час проведення Операції Об’єднаних Сил.

Організатором заходу виступила Громадська організація «Центр Ресурс-Професіонал» та волонтери-психологи, які працюють в рамках соціального проекту «Родинне Коло Харківщини».

Перша зустріч нової групи пройшла дуже насичено та продуктивно. Спочатку всі присутні створили правила роботи групи у форматі Будинку, в якому всі її учасники будуть жити наступні вісім зустрічей. Окрім правил, присутні також приділили увагу створенню необхідної атмосфери, де панує взаємоповага, щирість та підтримка.

В ході засідання групи була проведена психоедукація про човники дуального процесу горювання, визначено основні відмінності від колишніх зустрічей, головною із яких є абсолютно інший формат проживання горя, розглянуто почуття скорботи як процесу. Під час засідання групи також була використана методика Центру психологічної підтримки дорослих, які втратили близьких Університетської клініки округу Акерсгус, яка знаходиться у Норвегії.

Матері загиблих дітей ділилися своїми думками та почуттями, а також висловлювали бажання навчитися ними управляти. Багато із них не приховували тривогу, що після закінчення проекту вони залишаться сам на сам зі свої горем, без цілей та стимулу до повноцінного життя.

«Смерть дітей – це протиприродно, але усім батькам, які зазнали таке горе, важливо навчитися жити далі. З болем втрати у серці, з гіркотою на душі, але жити, працювати, піклуватися про інших членів родини. Ми працюємо для того, щоб кожна така зустріч з батьками закінчувалася на піднесеній та теплій ноті, зігріваючи кожного, хто прийшов хоча б до наступного зібрання групи», – зазначила член Координаційної ради проекту «Родинне Коло Харківщини», Олена Нурєєва,

В групі психологічної підтримки батьків можна бути абсолютно щирим, справжнім та повністю довіряти присутнім. Цей фактор дуже зближує людей і допомагає відчути себе частинкою колективу – маленького, але дружнього і уважного до почуттів інших людей.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Громадській організації «Центр Ресурс-Професіонал» та всім учасникам соціального проекту «Родинне Коло Харківщини» за постійну співпрацю та вміння знайти потрібні слова підтримки сім’ям, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Вистава в театрально-концертному центрі

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району міста Харкова запросив на спектакль до Харківського театрально-концертного центру сім'ї, члени яких є учасниками бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.

Давні соціальні партнери Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району міста Харкова – Харківський театрально-концертний центр і Театр "SaXaLin UA" – гостинно запросили членів родин учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції на перегляд одного з найкращих спектаклів харківських театрів за результатами театрального сезону 2018-2019 років, яка має іронічну назву «Пики». Була змога насолодитися чудовою й майстерною грою акторів, незвичайним сюжетом, ніби складеним із елементів мозаїки, злободенністю питань, піднятих у виставі. Глядачі з щирою вдячністю нагородили оплесками виконавців і музикантів, задіяних у постановці! Всі були в захваті від перегляду спектаклю, який залишив незабутні теплі враження від осіннього прохолодного вечора і побаченої постановки!  

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Захід до Дня захисника України

Напередодні Дня захисника України, 11.10.2019 року, в Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова було проведено творче заняття з дітьми з числа сімей учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, дітей з багатодітних сімей та іншими категоріями.

На зустріч був запрошений ветеран, учасник бойових дій, кавалер ордену «За мужність ІІІ ступеню», кавалер ордену «За оборону Савур - Могили» та інших державних нагород Дмитро Валентинович. Він розповів дітям про службу на Сході України та свій бойовий шлях. Діти з захопленням слухали, задавали питання, мали змогу поговорити зі справжнім воїном  - захисником.

Після зустрічі діти власними руками малювали листівки – привітання для захисників. Діти малювали своє бачення миру у рідному місті, писали теплі побажання захисникам. Усі діти у заході отримали невеличкі подарунки.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

День захисника України

До Дня захисника України Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова була проведена зустріч групи взаємодопомоги та взаємопідтримки учасників операції об’єднаних сил на сході України. 

День захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

Свято встановлене указом Президента України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

“Сила нескорених” – саме під таким гаслом 11.10.2019 року на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району міста Харкова була проведена зустріч групи взаємодопомоги та взаємопідтримки учасників операції об’єднаних сил на сході України.

Учасники заходу ділилися спогадами, життєвим досвідом, надавали поради один одному, обговорювали насущні проблеми.

Варто зауважити, що на території нашої країни споконвіку відбувалася величезна кількість воєн і збройних конфліктів. За всю історію не було ще жодного покоління українців, на чию б долю не кинула своєї зловісної тіні війна. Втім, одвічно справжніми і непідробними залишаються військова честь і гідність воїнів – захисників Вітчизни.

Слава Україні! Слава Нації! Героям слава!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Спосіб життя

До галереї імені Генріха Семирадського на виставку "Спосіб життя" Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району були запрошені члени сімей учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району міст Харкова запросив членів сімей учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції до галереї імені Генріха Семирадського на виставку робіт фотохудожника Олександра Примака. Експозиція представлена в оригінальній чорно-білій кольоровій гамі, що відображає щоденне життя сільських мешканців північного регіону України. Тут є роботи, які ілюструють відзначення свят, виховання дітей, догляд за худобою, пейзажні замальовки. Не дарма виставка має назву «Спосіб життя», бо відображає те, що торкається кожної людини. Є ще один аспект експозиції: автор хотів привернути увагу до проблеми зникнення в Україні величезної кількості сільських населених пунктів за останні три десятиліття. Статистичні дані стверджують, шо таких сіл, селищ, хуторів більше шестисот. А за цими сухими числами стоять людські долі, драми життя. Виставка примушує замислитись над унікальністю людини, над тим, що треба радіти кожній миті життя, адже вона ніколи не повториться! 

Записів з 1 по 10Всього: 51