"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

ХМЦСССДМ «Довіра»

Волонтерство для самих маленьких

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради 18 червня 2019 року Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» разом з ініціативною групою волонтерів організував захід для дітей-вихованців дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное».

Метою заходу було розповісти дітям про волонтерство (що таке волонтерство, його основні характеристики, які бувають форми та види волонтерської діяльності). Захід проходив в ігровій формі.

Дівчатам та хлопчикам дуже сподобався тренінг, вони з зацікавленістю слухали тренера та задоволеністю приймали участь в обговоренні всих питань.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів, дітям-вихованцям дитячих будинків сімейного типу містечка «Отрадное» та їх батькам за активну участь у заході та бажання розвиватися, а також активним волонтерам за бажання ділитися власними знаннями та досвідом.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Ознаки і симптоми наркотичної залежності

Протягом червня Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова проводять заходи в рамках місячника «Антинаркотик» до Всесвітнього Дня боротьби з наркоманією (26 червня).

В Україні, за оцінками фахівців, нараховується більше мільйона осіб, що вживають наркотичні речовини. При цьому 80% споживачів ін'єкційних наркотиків - носії ВІЛ/СНІД, близько 2000 щорічно помирають від передозування. Подібну статистику можна розглядати як загрозу національній безпеці.

Ознаки і симптоми, що можуть свідчити

про вживання наркотичних речовин:

  • Фізичні ознаки: уповільнена мова чи підвищена балакучість, неадекватні реакції; утрата моторних навичок; раптове зменшення чи збільшення ваги тіла; зміна зовнішнього вигляду чи втрата інтересу до особистої гігієни; підвищене потовиділення, неприємний запах від тіла та з рота; істотні зміни годин активності і сну; розлади функцій шлунково-кишкового тракту, блювота.
  • Зміни в поведінці: раптові і регулярні зміни настрою; з радості і жвавості до замкнутості і похмурості; підвищена облудність та інші ознаки потаємної поведінки; незвичайна дратівливість і агресивність; чи депресія ворожість до усього, розмови про самогубство; пропажа з будинку цінностей, одягу і книг; незвичайні прохання дати грошей; втрата інтересу до колишніх своїх захоплень, спорту, навчання; часті пропуски занять у школі, інституті.
  • Зовнішні ознаки: розширені чи звужені зіниці; почервонілі чи мутні очі; сліди від уколів на рукавах чи в інших місцях; сліди крові на одязі.

Наркоманія - це злочинність. Постійна "боротьба за наркотики", за засоби до їхнього придбання штовхає хворих на шлях злочинів, аж до найважчих - замахів на життя інших людей. Злочинцем нерідко стає і людина, що знаходиться в стані одурманення, що живе у світі бачень.

Як протистояти бажанню спробувати наркотик чи пропозиції з боку "друзів"?

Треба, насамперед, завжди пам'ятати, що людина повинна бути самостійною, незалежною, що уміє вибирати і відмовляти. Цікавість не вада, це гарна якість, але її треба вміти направляти й обмежувати. Ризик повинний бути виправданий. Не можна ж з цікавості стрибати з 10-го поверху чи лягати під потяг. Дружбу не завойовують сліпим наслідуванням чи зміною своєї думки. Якщо лідер, "кумир" приймає наркотики – виходить, він тільки носить маску "сильного", а сам – раб шкідливої звички, раб своєї страшної хвороби. Якщо хтось із близьких приймає наркотики, потрібно зупинити його, а не стрибати разом з ним у безодню!

Тому, хто хоче домогтися успіху в житті!

Відбутися як людина розумна, вільна у виборі професії, життєвих цінностей, зробити кар’єру, придбати певний соціальний статус

– З НАРКОТИКАМИ НЕ ПО ДОРОЗІ!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Конкурс малюнка на асфальті

Діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, за сприяння Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Шевченківського району, взяли участь у конкурсі малюнка на асфальті.

З нагоди святкування Дня захисту дітей Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова запросив дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, взяти участь у конкурсі малюнків на асфальті, який проходив біля пам’ятнику Воїну-визволителю. Діти за допомогою кольорової крейди зобразили своє бачення краси, миру і гармонії. Переможці отримали пам’ятні подарунки. Таке дозвілля на свіжому повітрі дозволило дітям розширити коло спілкування, показати свої здібності і насолодитися чудовою літньою погодою!  

ХМЦСССДМ «Довіра»

Подорож у казковий світ балету

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 13 червня 2019 року організував безкоштовне відвідування вистави «Кай і Герда» для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, яка відбулася у Харківському національному театрі опери та балету ім. М.В. Лисенка.

Спектакль «Кай і Герда» - це казка про хлопчика Кая і дівчинку Герду зовсім не та, яку ви чули в дитинстві від батьків. Вона про шляхи, по якому кожен з нас йде до свого особистого щастя, про помічників і перешкодах, про радощі і переживання. Дивлячись казку можливо  поринути  в Країну Сновидінь, в Країну Розваг, в Країну Гірського Короля, в крижаному Палаці і в фіналі разом станцюємо на загальному святі!

Дівчаткам та хлопчикам дуже сподобалась казка-балет «Кай і Герда» вони з задоволенням дивились спектакль. Також цікавою несподіванкою для всі присутніх у залі, був урок з балету. Діти та дорослі були у захваті і з радістю приймали участь та вивчали балетні «па».

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні заходів соціальної спрямованості та Харківській художній школі.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Скажіть наркоманії - Ні!

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м.Харкова 11 червня 2019 року організував для дітей та підлітків профілактичний захід щодо протидії наркоманії, що відбувся у Харківській ЗОШ № 78. Для проведення заходу було запрошено президента «Фонду рятування дітей та підлітків України від наркотиків» Міславську Ірину Борисівну.

Всесвітній день боротьби з наркоманією - 26 червня. Наркоманія – це величезна проблема всього світу і статистичні дані невтішні – кількість наркозалежних людей зростає. Найбільш вразливий шар населення – це підлітки від 12 років і старше. Саме тому, дуже важливо попередити, не допустити цього явища. Попереджений, а отже – підготовлений! Дітям дуже важливо донести інформацію про вплив наркотиків на організм та поведінку людини, на її майбутнє. Завдяки проведеному тренінгу школярі в цікавій інтерактивній, ігровій формі дізналися більше про залежність, як вона з’являється та формується, який шкідливий вплив чине на організм, стан психіки, стосунки з близькими та друзями. Важливу увагу було приділено навчанню дітей чинити власний опір, протистояти факторам, що можуть призвести до виникнення наркотичної залежності. Діти навчились розрізняти негативний вплив від позитивного, «небезпечне» коло спілкування, маніпуляції, вміти відстоювати свою думку, сказати «Ні!».

Новобаварський (Жовтневий) р-н

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «МІЙ СТАРТ»

На базі Харківської загальноосвітньої школи № 153 10.06.2019 року проведено презентацію соціального проекту «МІЙ СТАРТ».

Проект є спільним заходом Rotary Club «Kharkiv Mriya» та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова.

На презентацію проекту запрошено батьків та дітей, які мають наполегливе бажання займатися спортом, але не мають фінансової можливості відвідувати гуртки.

Ідея проведення заходу включає в себе благодійну допомогу дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а саме: соціалізація дітей, адаптація в соціумі, формування цінностей, подолання комунікаційних бар’єрів.

Учасники проектудіти (хлопчики та дівчата) віком від 8 до 14 років.

Соціальний проект передбачає у собі: спортивну підготовку команд до футбольного турніру за допомогою тренувань на спортивних майданчиках, формування футбольних команд, тренування з дівчатками по чарлідінгу та формування команди.

Проведення проекту планується протягом всього літа.

Київський р-н

Скринька секретів для друга

Всеукраїнська благодійна організація «Деполь Україна» запросила дітей Київського району міста Харкова відсвяткувати Міжнародний день друзів у теплій та запальній атмосфері.

Справжні друзі – це надійна та міцна опора у житті, якої кожен із нас потребує незалежно від віку, статі та соціального положення у суспільстві. Саме тому, 9 червня, у всьому світі відзначається Міжнародний день друзів. Історія створення цього свята невідома, але його популярність росте з кожним роком.

Традиція вітати найкращих друзів, запрошувати їх у гості чи збиратися веселою компанією на відпочинок за короткий проміжок часу завоювала не тільки дитячі, а й дорослі серця. З друзями можна провести вільний час і поділитися особистими секретами, обговорити різні теми і долучитися до цікавого спільного заняття.

Все це змогли зробити діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та проживають на території Київського району міста Харкова. Всеукраїнська благодійна організація «Деполь Україна» вкотре зібрала жваву та безтурботну дітвору у приміщенні Дитячо-юнацької спортивної школи №4, подарувавши їй незабутні хвилини насиченого дозвілля.

Весела малеча поділилася своїми першими враженнями про літній відпочинок , а також взяла участь у цікавому інтерактивному занятті з елементами тренінгу. Пізнавальна частина зустрічі згодом змінилася творчою – діти змайстрували своїми руками паперові скриньки секретів для друзів. Захоплююча і креативна арт-робота принесла усім присутнім емоційне задоволення і допомогла розкрити творчий потенціал кожної дитини.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова щиро дякує представникам Всеукраїнської благодійної організації «Деполь Україна» за бажання та вміння зробити цікавим та різноманітним дозвілля дітей, сім'ї яких, перебувають у складних життєвих обставинах.

Наступне заняття відбудеться у п’ятницю, 14 червня, о 15:00. Цього разу організатори вирішили провести його у незвичному форматі – форматі ярмарку, а також подарувати приємні сувеніри своїм постійним відвідувачам.

Місце проведення занять: м. Харків, вул. Героїв Праці, 12Г, Дитячо-юнацька спортивна школа №4, другий поверх (бібліотека). Вхід вільний.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Картинг для дітей

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 06 червня 2019 року запросив дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах до Картинг-клубу «Rider Kart», який заходиться на території АРТ-заводу Механіка.

«Rider Kart» - це шанс відчути себе в ролі зірки гоночного спорту міжнародного рівня! На якому п'ятнадцять хвилин заїзду дадуть потужну дозу адреналіну, радості та безліч яскравих емоцій. У той же час Картинг-клубі серйозні вимоги до безпеки, тому він буде цікавим та безпечним, навіть для дитини. 

З нагоди Дня захисту дітей, діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, мали можливість покататися на гоночних машинках, відчути себе в ролі автогонщика, провести гарно час, познайомитись і поспілкуватися оди з одним.

Хлопцям та дівчатам дуже сподобалось, вони з радість каталися на машинках та отримали масу задоволення від процесу.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів та Картинг-клубу «Rider Kart».

ХМЦСССДМ «Довіра»

Забіг

Цього року, 22 червня у м. Харкові планується проведення забігу на 5 та 10 кілометрів з нагоди Міжнародного дня біженця.

Щорічно 20 червня відзначається Всесвітній день біженця – день проявлення розуміння, підтримки та небайдужості до людей, що були вимушені покинути своє житло через конфлікти та небезпеку для свого життя або життя своєї сім’ї.

Цього року за ініціативи Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців Представництва в Україні 22 червня буде проведений спортивний захід, головною подією якого буде забіг на 5 та 10 кілометрів.

Метою проведення спортивного заходу є проявлення солідарності з біженцями.

Місце проведення: м. Харків, Меморіал Слави, Лісопарк.

Час проведення: початок реєстрації – 8.20, початок забігу – 9.30.

Попередня он-лайн реєстрація: www.StepWithRefugees.org

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

МІЙ СТАРТ

Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова разом з Громадською організацією "Ротарі клуб "Харків Мрія" розпочато соціальний проект дитячо-юнацького турніру з футболу "МІЙ СТАРТ".

Мабуть один із найвідоміших видів спорту у світі – це футбол. Гра мільйонів. Недивно, що багато дітей мріють стати відомими футболістами. Саме з футболу у хлопців з раннього віку починає формуватися сильний внутрішній стрижень. Футбол розвиває спритність, уважність, координацію рухів, баланс, тактичне мислення на полі, формується витривалість. Працюючи в команді однолітків, дитина ніколи не буде нудьгувати.

Так, Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району міста Харкова разом із громадською організацією «Ротарі клуб «Харків Мрія» 03.06.2019 року на базі районної загальноосвітньої школи провели захід для дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах.

З метою розвитку сильних якостей справжнього чоловіка, виховати вольовий характер і, звичайно ж, лідерські навички представники громадської організації презентували соціальний проект дитячо-юнацького турніру з футболу «МІЙ СТАРТ», який буде проходити по всіх районах міста.

На початку заходу  представники громадської організації разом з тренером футбольного клубу «Металіст», якого також було запрошено на захід, провели дітям екскурс по історії створення футболу, потім діти прийняли участь у спортивній вікторині. Наприкінці ознайомчої зустрічі усі отримали солодкі сюрпризи.

Діти ще більше зацікавились турніром з футболу, коли дізнались, що з ними будуть працювати справжні тренера – професіонали, фахівці своєї справи.

Сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах – це особливо вразлива категорія населення, тому дуже важливо активність і енергію дітей з цих сімей направити в правильне русло. Ідеальним варіантом для хлопців якраз і є футбол!

Цей спорт допоможе завжди бути в прекрасній фізичній формі, стати цілеспрямованим, спортивним, здоровим і з легкістю допоможе відмовитися від шкідливих звичок в майбутньому.

Безумовно, заняття футболом для дітей несуть в собі тільки позитивні емоції, а вони якраз і є запорукою гарного настрою та міцного здоров’я!

Записів з 1 по 10Всього: 49