"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Дитячі емоції: зрозуміти, роз’яснити, допомогти

20 червня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулося чергове засідання батьківського клубу.

Цього разу в рамках проекту «Соціальні послуги сім’ям з дітьми» його учасники обговорили тему руйнівних та страждальних емоцій дитини.

Кожній людині властиво висловлювати свої почуття: радості, захвату, збудження, смутку чи здивування і, як правило, цей процес завжди відбувається з допомогою тих чи інших емоцій. Але інколи так трапляється, що їх прояв носить негативний характер і завдає шкоди не тільки оточуючим, а й самій людині, яка їх виражає. До них відносяться руйнівні – гнів, злість, агресія і страждальні емоції – біль, образа, страх.

«Стандартний ланцюг людської поведінки в будь-якій життєвій ситуації і віці має наступний вигляд: емоція-думка-реакція», – зазначила під час обговорення практичний психолог Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» Тетяна Шарлай. – Головною причиною виникнення негативних емоцій є невдоволення власних потреб і ця тенденція просліджується з глибокого дитинства. Техніка самопомочі ґрунтується на проведенні бесіди з самим собою, зі своїм «я». Діалог з собою – дуже ефективний метод, який дозволяє розкласти більшість конфліктів «на полички», подивитися на них з боку і знайти гідний вихід з будь-якої ситуації».

Під час заходу батьки ділилися власним досвідом виходу з кризових ситуації, давали корисні поради та ставили актуальні питання психологу. Спілкування в такому форматі є досить ефективним, адже кожен учасник клубу має можливість висловити власну думку і вислухати інших, не заважаючи один одному.

Нагадуємо, що Клуб для батьків в рамках проекту ХОБФ «Соціальна служба допомоги» на базі Центру Київського району м. Харкова проходить кожну третю середу місяця, з 11:00 до 13:00.

Київський р-н

«Апельсинне кохання»

20 червня Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова за сприяння Будинку Актора запросив сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах, на перегляд спектаклю для дорослих «Апельсинне кохання».

Харківський театр «Время Ч» надав можливість клієнтам Центру безкоштовно відвідати спектакль та насолодитися чудовою грою талановитих акторів. Спокусливо-кримінальна комедія проводить героя Бруно по італійським колам справжнісінького пекла – пляж, лікарня, в’язниця, будинок для божевільних і, нарешті, обійми фатальної жінки Єви, яка, власне, і влаштувала це пекло. І влаштувала не просто так, а тому що в неї виник підступний план. Вона вирішила руками свого коханця Бруно вбити власного чоловіка, пропонуючи оригінальні варіанти вбивства. І начебто все йде за планом, як раптом…

Тонкий гумор, сучасна музика, непередбачуваний сюжет – все це інтригує і тримає в приємному напруженні весь час перегляду. Спектакль висвітлює особливості сучасних відносин між чоловіком та жінкою, змальовуючи їх в самих різних відтінках – романтичному, іронічному, саркастичному, а також спонукає задуматись над власним ставленням до рідних і близьких людей.

Молодіжна комедія «Апельсинне кохання» викликала хвилю бурхливих оплесків та щирі емоції, адже багато присутніх у залі впізнали деякі ситуаціїї із власного життя. Правдивий сюжет спектаклю надав змогу зробити правильні висновки кожному глядачеві, щоб у майбутньому не повторювати помилки героїв спектаклю. Всі присутні отримали справжній позитив від перегляду і висловили вдячність за можливість відвідати спектакль. 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Акція

Спеціалісти Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова взяли участь в акції "Сімейні цінності", яка буда організована Харківською міською радою, спільно з адміністрацією  Холодногірського району, патрульною поліцією та Благодійною організацією Благодійним фондом "ЛАДА" і Благодійним фондом "Благо".

В акції взяли участь діти, які проживають у Холодногірському районі. Були запрошені сім'ї, що знаходяться на обліку в Центрі, як ті, що опинились у складних життєвих обставинах.

Діти мали змогу поспілкуватись, пограти у спортивні ігри, пригати на батуті, вигадати та стати актором у казці, складати головоломки та цікаві конструктори. Також багато цікавості виявили діти до спілкування із працівниками патрульної поліції -  що робити, коли ти загубився у місті, супермаркеті чи у лісі - такі відповіді від поліцейських були дуже корисні. Батькі мали змогу отримати відповіді на запитання, що стосувались взаємодії з дітьми, між собою - як зробити так, щоб насильство в родині не ставалося - такі поради були надані дитячим психологом.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Цікава наука

19.06.18 за сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району  м. Харкова діти учасників бойових дій у зоні АТО, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти з інвалідністю,  діти з сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах мали змогу відвідати ЛандауЦентр.

Наука – це цілий незвіданий світ. І чим більше ти її пізнаєш, тим більше вражаєшся, скільки ще нового і цікавого можна дізнатися. Іноді наука може здаватися нудною, і діти не завжди люблять вчитися. Але науковці довели – наука може бути не тільки цікавою, а навіть розважальною.

ЛандауЦентр – це навчальний центр Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Він названий на честь видатного радянського фізика, лауреата  Нобелівської премії з фізики Льва Давидовича Ландау.

У ЛандауЦентрі представлені експонати, завдяки яким ми можемо бачити закони фізики у дії. А найголовніше – що маленькі дослідники можуть власноруч провести досліди і побачити їх результат. І це головна задача ЛандауЦентра – щоб у дітей та дорослих була зацікавленість та потяг до науки та досліджень. Можливо, після екскурсії нас очікують нові маленькі науковці, а може й взагалі майбутні нобелівські лауреати! Дорослі, привчайте дітей до науки, щоб наше місто і вся країна в майбутньому пишалася своїми громадянами!

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського  району м. Харкова  висловлює подяку адміністрації ЛандауЦентра за  небайдуже ставлення до дітей, що потребують на увагу та підтримку з боку держави.

 

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Знайомство з китайською культурою

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова запросив своїх клієнтів із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, доторкнутися до самобутного китайського культурного надбання.

    Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова запросив клієнтів із родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, на святкування 10-річчя нашого соціального партнера — Інституту Конфуція Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

    Під час урочистого заходу талановита молодь із Китаю представила глядачам цікаві самобутні вокальні номери, народні танці, музичні композиції, виконані на невиданих досі нашими клієнтами інструментах. 2 години концерту пролетіли наче мить. Варто підкреслити, що заглиблення в будь-яку культуру, особливо китайську, удосконалює людину. Знайомство з іншими традиціями дозволяє розширити перспективи розвитку, мати нову мету в житті, знайти друзів. Участь у таких заходах є дуже важливою для наших клієнтів, адже у них часто відсутня мотивація для розвитку та зміни оточуючого середовища. Їм варто показати, що існує багато явищ і подій, які можуть зробити життя кращим і більш насиченим.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Імперія янголів

До Міжнародного дня друзів Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова за сприяння нашого соціального партнера - Харківського театру "Может быть" - запросив членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, на перегляд вистави "Імперія янголів".

Харківський театр “Может быть” з нагоди відзначення Міжнародного дня друзів (9 червня), дав можливість клієнтам Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова безкоштовно відвідати спектакль “Імперія янголів”, поставлений за мотивами знаменитого роману французького письменника Бернарда Вербера. За сюжетом головний герой потрапляє на небеса, де змушений працювати янголом-охоронцем. У його веденні — дві різнопланові людські душі: одна з них — французький письменник, з непередбачуваним характером і ранимою психікою, інша — російська перекладачка, яку головний герой знав ще на землі. Крок за кроком персонажі долають складні ситуації і досягають поставленої мети. Але при цьому кожного з них попереду чекають головні випробування, подолати які є надскладною задачею навіть для ангелів. Тонкий гумор, яскраві діалоги, філософські роздуми захоплюють під час перегляду спектаклю і примушують задуматися над питаннями нашого сьогодення, а також згадати про те, що треба радіти кожному прожитому дню, адже він— неповторний. Глядачі були вдячні за надану можливість відвідати виставу, яку кожного разу зустрічає аншлаг!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Дитячий «Форум – театр»

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова, на базі ЗОШ № 18,  для дітей із сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, було проведено психологічний тренінг в форматі «Форум - театр» .

Форум-театр - це методика, поки що мало поширена у нас в країні, хоча вона давно і ефективно використовується в більшості країн світу як засіб зробити суспільство більш щасливим; як спосіб розкриття самого себе та інших, визначення і вираження наших бажань; як засіб зміни обставин, які заподіюють нещастя і біль та засіб знайти варіанти поведінки, що приводять до вирішення конфліктів.

Під час участі в форум-театр глядачі мають можливість не тільки ознайомитися з важкою ситуацією, як в інтерактивному театрі, або отримати інформацію, як під час тренінгу, а й РОЗРОБИТИ АЛГОРИТМ, СТВОРИТИ МОДЕЛЬ успішної поведінки в складній, на перший погляд, безвихідної, ситуації . Виконуючи роль замість актора, глядач глибше занурюється в емоційні переживання головного персонажа, відчуваючи результати свого втручання. Спроба власної участі може привести глядача до іншого погляду на проблему, і вірогідною є можливість знаходження іншого виходу зі складної ситуації. Аудиторія залучена в процес співпереживання, драма, розіграна акторами, стає драмою глядачів.

Завданням Форум-театру є допомога у розумінні і розвитку емоційних сфер свідомості і тренуванні креативного підходу до позитивного рішення проблем.

Головна мета форуму-театру - надання інформації та набуття навичок вирішення існуючої проблеми (конфліктної ситуації) певною людиною з використанням досвіду інших людей і з підключенням можливостей власного емоційного інтелекту.

Діти із задоволенням брали участь у інтерактивній виставі, самостійно зробили висновки та засвоїли нові способи поведінки у конфліктних ситуаціях.

Така інноваційна форма роботи буде і надалі впроваджуватися працівниками Центру з дітьми та молоддю Холодногірського району м. Харкова.

Захід було проведено у співробітництві з БФ "ЛАДА".

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Круглий стіл на тему «Впровадження нового порядку призначення субсидій, роз`яснення для мешканців Основ`янського району»

З ініціативи Адміністрації Основ`янського району Харківської міської ради впродовж року щомісяця проводяться засідання державних та громадських організацій, які займаються соціальним захистом дітей та дорослого населення. 

За планом 05 червня 2018 року в залі засідань адміністрації заступником начальника Управління з питань призначення та виплат соціальних допомог та компенсацій Конєвою Н.Г. надавались роз’яснення щодо впровадження нового Порядку призначення субсидій, який вступив в дію з 1 травня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 р. № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022».

Заступник начальника управління наголосила, що з травня 2018 р. при призначенні субсидій будуть враховуватися доходи не тільки зареєстрованих у домогосподарстві осіб, але і членів їхніх сімей (чоловік/дружина, неповнолітні діти), які зареєстровані за іншими адресами, перерахувала категорії громадян, які з травня 2018 року втрачають право на призначення субсидії та рекомендувала отримувачам субсидій, для визначення права на призначення житлової субсидії на наступний період, звертатись до управління.

Питання, які розглядалися під час зустрічі стануть у нагоді в роботі з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах, та за певних обставин допоможуть зберегти сім’ю шляхом  мінімізації скрутного матеріального  стану. 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Чарівне коло арени

В чудові літні дні усім хочеться гарно відпочити та провести час разом з сім’єю, особливо з дітьми. 10.06.2018 за сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району  м. Харкова діти учасників бойових дій у зоні АТО, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти, які мають інвалідність,  діти з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах мали змогу відвідати Харківський  цирк.

Чарівне коло арени – неймовірно насичена нова програма! Чого тільки не було в ній: акробати, жонглери, повітряні гімнасти, розумні такси, білосніжні лами і величезні бурі ведмеді на мотоциклі і кулі! Несподіваним бонусом і, звичайно ж, "родзинкою" програми став атракціон з африканськими левами. Зал просто завмер в той момент, коли дресирувальник вклав голову одному з хижаків в пащу. А клоун, який виконав партію "білого лебедя", підірвав зал реготом!
 
Один з найважливіших подарунків, які ми зобов'язані дарувати своїм дітям протягом всього нашого життя - це час проведений разом! Багато дитячих спогадів зітруться з пам'яті, але залишаться лише найяскравіші, найприголомшливіші! 
Центр соціальних служб для сім’ї  дітей та молоді Слобідського  району м. Харкова  висловлює подяку адміністрації  Харківського державного цирку ім. Ф.Д. Яшинова за  небайдуже ставлення до дітей, що потребують уваги та підтримки з боку держави.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Мюзикл

11.06.2018 за сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району  м. Харкова діти учасників бойових дій у зоні АТО, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти з інвалідністю,  діти з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах мали змогу відвідати Харківський академічний театр музичної комедії.

Театр музичної комедії – це місце, де на одній сцені поєднуються чудова музика, прекрасний вокал й хореографія.

Пітер Пен – відома казка про хлопчика, що не хотів дорослішати. У ній багато чарів, сміху, пригод. Цей мюзикл цікавий як для дітей, так і для дорослих. Діти мали можливість  ще раз зануритися в світ казки та пригод, а батьки з задоволенням провели час з дітьми та задумалися про важливу роль дорослих у становленні кожної  маленької особистості. Гра акторів театру музичної комедії  неперевершена. Глядачі залишилися у захваті від атмосфери, що панувала як на сцені, так і в залі.

Центр соціальних служб для сім’ї  дітей та молоді Слобідського  району м. Харкова  висловлює подяку адміністрації  Харківського академічного театру музичної комедії за  небайдуже ставлення до дітей, що потребують уваги та підтримки з боку держави.

Записів з 1 по 10Всього: 52