"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Веселі пригоди в Екопарку

Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова спільно з Центром психосоціальної реабілітації Фельдман Екопарк і Благодійною організацією "Благодійний фонд «Майбутність і надія» в середині літа провели зустріч з сім`ями, які перебувають в  складних життєвих обставинах. Діти та їх батьки відвідали екскурсію по Соціально-гуманітарному мультикомплексу, познайомилися з його зооколлекцією і Конфіденційним комплексом, з роботою Центра реабілітації рукокрилих, усім було цікаво походити босоногою тропою. 

Головна ідея цього заходу – укріплення сімейних цінностей шляхом організації спільного дозвілля всіх членів сім'ї в процесі пізнання оточуючого світу. При знайомстві дітей з різними тваринами, їх особливостями – це є розвитком толерантного ставлення до тварин. Діти познайомилися з різними видами терапії за допомогою взаємодії та спілкування з тваринами:

- анімалотерапія - терапія за допомогою домашніх тварин;

- іппотерапія - терапія, яка проходить під час спілкування з кіньми;

-  каністерапія відбувається за участі собак.

Цікавою особливістю зустрічі стало знайомство з роботою по рятуванню та реабілітації рукокрилих. Давно відомо, що спілкування з живою природою заспокоює людину, лікує душу й тіло. В форматі такого "незвичайного" спілкування діти і дорослі мали можливість зняти стрес, попрацювати зі своїми страхами, хвилюваннями, перевести негативні почуття та емоції у позитивне русло. Зовсім маленькі учасники заходу навчились, як дбайливо та акуратно ставитись до живої природи, та мали можливість вдосталь награтися з ними.

Також для батьків пройшли заняття за участі психотерапевта, на якій всі учасники зстрічі мали змогу отримати психологічну підтримку та консультацію з питань взаємодії з дітьми, подолання життєвих труднощів та іншим питанням, які їх турбували. Загалом заходом охоплено близько 35 осіб (18 дітей та 12 дорослих)

Новобаварський (Жовтневий) р-н

ФІНАЛЬНІ ІГРИ

Фінальна гра з футбольного турніру «Мій старт» відбулася 09.08.2019, яка організована за сприянням Громадської організації «Ротарі клуб «Харків Мрія».

Хлопці - мешканці Новобаврського району об’єдналися в команду з хлопчиками Холодногірського району та вступили в змагання з об’єднаною командою Київського та Московського району міста Харкова. Молодша  команда програла з рахунком 7:1. І хоча довгоочікувана перемога не була виборена, але хлопці доклали максимум зусиль для її здобуття.

Учасники змагань отримали медалі, почесні грамоти та разом відсвяткували перемогу.

Центр соціальних служб Новобаварського району м. Харкова дякує організації «Ротарі клуб «Харків Мрія» за плідну співпрацю,  надану дітям можливість проявити себе на тренуваннях та змаганнях, навчитися грати в команді, чути одне одного, а також  активно й плідно проводити вільний час.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Ми - переможці!

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» приймає участь у соціальному проекті дитячо-юнацькому турнірі з футболу «Мій старт», організатором якої є Громадська організація «Ротарі клуб «Харків Мрія».

В п’ятницю 09.08.2019 року відбулися фінальні ігри між дітьми молодшої та старшої груп проекту «Мій старт». Збірна команда ЦСССДМ Слобідського та ХМЦСССДМ «Довіра» зайняла перше місце серед молодшої групи та друге місце серед старшої групи. По закінченню гри всі учасники проекту нагороджувалися грамотами, медалями, самим найкращім гравцям організатори проекту дарували м’ячі, ще на всі команди чекав солодкий подарунок.

Дітям дуже сподобався проект «Мій старт», вони з задоволенням спілкувалися, знаходили нових друзів та грали між собою в улюблену гру.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів, громадській організації «Ротарі клуб «Харків Мрія», фахівцям Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Разом - до перемоги!

Нарешті відбулися довгоочікувані фінальні ігри з футболу «Мій старт», що організовано за сприянням організації «Ротарі клуб «Харків мрія». Хлопці ретельно тренувалися, хвилювалися, і не даремно – збірна команда Слобідського ЦСССДМ та ХМЦСССДМ «Довіра» виборола перше місце серед молодшої категорії і друге місце серед старшої категорії.

Усі учасники отримали медалі та почесні грамоти, та разом відсвяткували перемогу солодким тортом.

Участь у даному проекті навчила хлопців витривалості, навичкам гри в команді, завзятості, мати жагу до перемоги та не втрачати надію у разі поразки.

Центр соціальних служб Слобідського району м. Харкова виносить подяку організації «Ротарі клуб «Харків мрія» за співпрацю та надану можливість для дітей, що потребують на особливу увагу та підтримку з боку суспільства і держави.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Шляхи подолання гепатиту

Захворюваність на гострі вірусні гепатити А, В та С є однією з актуальних медичних і соціальних проблем в Україні. Широка розповсюдженість цих інфекційних захворювань визначають необхідність кожному з громадян осмислити свою поведінку для убезпечення від ризиків серйозних захворювань, використання можливостей профілактики методами імунізації, ведення здорового способу життя.

Покласти край епідеміям гепатиту, які є серйозною загрозою для здоров'я населення, можливо за допомогою тих засобів і методів, які є в даний час і знаходяться в стадії розробки та приділяючи увагу таким основним напрямкам:

  • Вакцини - Існують ефективні вакцини для профілактики вірусного гепатиту A, B і E, при цьому в ряді країн вже здійснюються широкомасштабні і доступні за вартістю програми вакцинації дітей від вірусу гепатиту В;
  • Попередження передачі вірусу гепатиту В від матері дитині - Найважливішм заходом попередження передачі вірусу гепатиту В від матері дитині є своєчасне введення дози вакцини від вірусу гепатиту В при народженні, причому ефективність цього заходу можна підсилити шляхом проведення допологового тестування і застосування антивірусних препаратів;
  • Забезпечення безпеки ін'єкцій, крові і хірургічних втручань - Передачу вірусного гепатиту B і C в установах охорони здоров'я можна виключити шляхом суворого дотримання універсальних заходів безпеки при проведенні всіх інвазивних медичних процедур, посилення заходів безпеки при проведенні ін'єкцій і забезпечення безпечного постачання продуктів крові;
  • Зниження шкоди для споживачів ін'єкційних наркотиків - Забезпечення доступу до стерильного ін'єкційного обладнання та ефективних методів лікування наркотичної залежності може сприяти попередженню епідемій вірусного гепатиту В і С серед споживачів ін'єкційних наркотиків і боротьби з ними в рамках комплексного пакету заходів втручання для профілактики, лікування і догляду в зв'язку з ВІЛ, вірусним гепатитом та іншими інфекціями, що передаються з кров'ю серед споживачів ін'єкційних наркотиків;
  • Лікування. Нові пероральні лікарські засоби і лікувальні схеми, які добре переносяться особами з хронічним гепатитом С, можуть забезпечувати повне вилікування більш ніж в 90% випадків. Є також можливості ефективного лікування осіб з хронічною інфекцією, викликаної вірусом гепатиту B, хоча для більшості хворих таке лікування необхідно проводити протягом усього життя.

Коли кожен буде знати шляхи передачі, симптоми, заходи профілактики та звертатиметься за необхідності до лікаря, то буде більша імовірність бути здоровим, оберігати здоров’я своїх рідних і в цілому боротися з соціально небезпечними захворюванням!

ПАМ’ЯТАЙ!

ТВОЄ ЗДОРОВ’Я ЗАЛЕЖИТЬ САМЕ ВІД ТВОЇХ ДІЙ!

ЗАДУМАЙСЯ!

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Півфінал

На початку літа цього року розпочав роботу соціальний проект дитячо-юнацького футбольного турніру «Мій старт».

На початку літа цього року розпочав роботу соціальний проект дитячо-юнацького футбольного турніру «Мій старт». Протягом липня на базі ОСК «Металіст» за підтримки  Громадської організації «Ротарі клуб «Харків Мрія» проходили тренування з футболу для дітей, з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Метою проекту є благодійна допомога дітям, соціалізація, адаптація в соціумі, формування цінностей, подолання комунікаційних бар’єрів.

До участі в ньому було залучено хлопчиків та дівчат-мешканців Новобаварського району. В червні-липні наші спортсмени пройшли тренування, а 07.08.2019 прийняли участь у півфінальній грі, де змагалися з командами з інших районів міста.

Матч закінчився з рахунком 7:2. Однак, не дивлячись на поразку нашої команди, можемо впевнено сказати, що потрібно вміти достойно програвати та приймати поразки, аби стати кращими та працювати над своїми вміннями та навичками.

Київський р-н

Активна гра та цікавий відпочинок

У неділю, 4 серпня, малеча Київського району міста Харкова відвідала перший домашній матч футбольного клубу «Шахтар» на стадіоні «Металіст».

Юні вболівальники отримали чудову нагоду стати свідками блискучої перемоги донецького клубу, який цього разу боровся за першість із футбольним клубом «Карпати» зі Львова. Перша гра команд у новому сезоні закінчилася із рахунком 3:0 на користь гірняків, подарувавши всім вболівальникам видовищного футболу яскраві та щирі емоції.

Білети на матч діти отримали завдяки співпраці із Громадською організацією «Ротарі клуб «Харків Мрія», яка надала можливість відвідати футбольний поєдинок безкоштовно. Малеча залишилася задоволеною і щасливою з того, що на власні очі змогла побачити, як грають їхні кумири: Андрій Пятов, Давид Хочолава, Тарас Степаненко, Марлос та інші відомі футболісти.

Діти, які відвідали поєдинок двох українських команд, також активно грають у футбол. Їхні тренування проходять щовівторка на футбольному полі на базі ОСК «Металіст» за підтримки Громадської організації «Ротарі клуб «Харків Мрія». Соціальний проект дитячо-юнацького футбольного турніру «Мій старт» розпочав свою роботу на початку літа цього року. До участі в ньому було залучено дванадцять хлопчиків віком від восьми до одинадцяти років, що проживають на території Київського району міста Харкова. В червні-липні юні футболісти пройшли тренування, а в серпні вони прийматимуть участь у змаганнях з командами з інших районів міста, які також тренуються у рамках реалізації даного проекту.

Футбол – це гра на спільний результат, адже вона вчить бути зібраним, відповідальним та націленим на загальну перемогу кожного члена команди. Граючи у футбол, підлітки стають більш витривалими, активними та цілеспрямованими, що без сумніву допоможе їм у подальшому житті.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Громадській організації «Ротарі клуб «Харків Мрія» за турботу та проявлену увагу до дітей, сім'ї яких опинилися в складних життєвих обставинах.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Змагання серед юних футболістів

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» та центри соціальних служб м. Харкова беруть участь у соціальному проекті дитячо-юнацькому турнірі з футболу «Мій старт», організатором якої є Громадська організація «Ротарі клуб «Харків Мрія».

Ось і закінчився перший етап проекту «Мій старт» в якому з задоволенням приймали участь хлопчики і дівчата. Протягом липня 2019 року вони навчилися багатьом вправам оволодіння м’ячом, тепер всі учасники  готові до другого завершального етапу, який відбудеться 07.08 та 09.08.2019 року, на дітей чекають змагання за перемогу у футболі. Після закінчення турніру на всіх дітей чекають приємні сюрпризи від організаторів проекту.

Хлопчики і дівчата з задоволенням та зацікавленістю готувалися до змагань між собою, і вже готові проявити активність, спритність, уважність та швидкість підчас ігри у футбол.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів та Громадській організації «Ротарі клуб «Харків Мрія».

Новобаварський (Жовтневий) р-н

На фінішній прямій

Добігає кінця соціальний проект «Мій старт», який є спільним заходом Rotary Club «Kharkiv Mriya» та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова.

У проекті «​Мій старт» приймали участь діти з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Вони мали можливість стати учасниками ознайомчих екскурсій по стадіону «Металіст», де відвідали стадіон, приміщення футболістів та офіційних представників команд, дізнатися про історію стадіону та клубу.

В рамках проекту учасники тренувань та їх батьки безкоштовно відвідали футбольні матчі за участю «Металіст 1925» - «Інгулець», «Шахтар» (Донецьк) - «Карпати» (Львів).  Діти та батьки були в захваті! Щиро дякуємо ГО «Ротарі клуб» за можливість для дітей отримати неймовірні враження, активно та змістовно провести дозвілля!

Очікується проведення півфінальних ігор 07.08.2019 та 09.08.2019, які проводитимуться згідно правил міні-футболу. Бажаємо успіху учасникам змагань та сподіваємося на перемогу нашої команди!

ХМЦСССДМ «Довіра»

Всесвітній день боротьби з гепатитом

Щорічно 28 липня у багатьох країнах світу проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day). Датою для його заснування став день народження американського лікаря Баруха Самюеля Блумберга, лауреата Нобелівської премії, який відкрив вірус гепатиту B.

Зазначаємо, що Центри соціальних служб м. Харкова щорічно долучаються та  проводять заходи  до Всесвітнього Дня боротьби з вірусним гепатитом. Спеціалісти проводять індивідуальні консультації, групові заходи та соціальні акції щодо профілактики соціально небезпечних захворювань, до яких входить і вірусний гепатит

Перший подібний День був проведений в 2008 році за ініціативою Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом. У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла цю дату в свій календар, таким чином Всесвітній день боротьби з гепатитом отримав офіційний статус.

Акції та заходи ВООЗ спрямовані на досягнення наступних цілей глобального, регіонального і державного рівня:

  • сприяння більш масштабному наданню послуг з профілактики, діагностики та лікування гепатиту, а також догляду за хворими, приділяючи особливу увагу широкому розповсюдженню діагностичних і лікувальних рекомендацій ВООЗ;
  • демонстрація передових методів роботи і сприяння досягненню загального охоплення послугами охорони здоров'я по боротьбі з гепатитом;
  • зміцнення партнерств і збільшення фінансування боротьби проти вірусного гепатиту.

Вірусні гепатити B і C є серйозною проблемою для охорони здоров'я, що стосується  більше 320 мільйонів чоловік у всьому світі. Вони є базовою причиною раку печінки, від якого щорічно вмирає 1,34 мільйона чоловік.

Гепатити B і C - хронічні інфекції, які можуть протікати безсимптомно протягом довгого часу, іноді декількох років або навіть десятиліть. Як мінімум 60% випадків раку печінки пов'язані з пізнім діагностуванням та лікуванням вірусів гепатиту В і С.

Недостатнє охоплення тестуванням і лікуванням - найсерйозніша прогалина, яку необхідно ліквідувати для досягнення до 2030 р. глобальних цілей по елімінації гепатиту.

Вірусний гепатит не локалізований в одному місці, і не виявляється тільки у певної категорії людей. Це справді глобальна епідемія, що торкається мільйонів людей, навіть без їх відома. Необізнаність та обмежений доступ до служб по лікуванню гепатиту в глобальних масштабах означає, що більшість людей, які потребують лікування, не отримують його. В даний час 90% людей, що мають гепатит В, і 80% людей, що мають гепатит С, не знають про своє захворювання. Існує реальна можливість розвитку в якийсь час їх життя смертельного захворювання печінки, а в деяких випадках - неусвідомленого інфікування інших осіб.

Більше 90% людей з гепатитом С можуть бути повністю вилікувані від вірусу протягом 3-6 місяців.

За допомогою належного лікування гепатиту В і С можна запобігти розвитку основних ускладнень хронічної хвороби печінки, що становлять загрозу життю, таких як цироз і рак печінки. При наявності ефективних вакцин і методів лікування гепатиту В і гепатиту С можливо елімінувати вірусний гепатит, однак необхідні значна обізнаність і більш широке розуміння цього захворювання та пов'язаних з ним ризиків, а також доступ до менш дорогих методів діагностики і лікування.

До речі, у Всесвітнього дня боротьби з гепатитом є і свій символ - «Три мудрі мавпи» - і відповідний девіз - «Нічого не бачу, нічого не чую, нічого не скажу», як показник ставлення сучасного суспільства до проблеми гепатиту - тобто її ігнорування. Тому проведення цього Дня має на меті, перш за все, привернення уваги широкої громадськості і фахівців до зазначеної проблеми, підвищення зацікавленості громадян кожної країни в проведенні профілактичних заходів. Застосування гігієнічних знань на практиці кожною людиною, визнання важливості імунопрофілактики гепатитів А і В, а також участь в проведенні щеплювальних кампаній дозволить зберегти здоров'я населення не тільки кожної окремої країни, а й населення планети в цілому.

Записів з 1 по 10Всього: 27