"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Московський р-н

Фестиваль миру

Сучасне українське суспільство, на жаль, живе в атмосфері війни та нестабільності, як економічної, так і соціальної. Такі фестивалі потрібні для духовного зростання,  для пошанування сімейних цінностей.

Сім`я- це найцінніший скарб в житті кожної людини. Сім`я- це грунт під ногами і, якщо його  не має, то неможливо себе почувати впевнено. Нажаль, на даний час в нашому суспільстві існує проблема відсутності взаєморозуміння між членами родини, небажання батьків приділяти належну увагу вихованню дітей, що призводить до бездоглядності, девіантної поведінки  з усіма негативними наслідками. Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Московського району м. Харкова надає допомогу сім`ям, які перебувають у складних життєвих обставинах і тому,  дуже чітко розуміє нагальні проблеми сучасних сімей, завжди намагається створити умови для гармонізації відносин між дітьми та їх батьками, створити умови для всебічного розвитку дітей. Таким чином, 14.10.2017 та 15.10.2017 року Центр соціальних служб для сім`ї ,дітей та молоді Московського району м.Харкова, шляхом взаємодії з благодійним фондом «Наша спадщина» та за підтримки Адміністрації Московського районм. Харкова,зокрема депутатів Харківської міської ради Товкуна О.М, Зоценка В.В., Новікова С.С. провели в Харківській загальноосвітній школі № 138 для учнів цієї школи та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та стоять на обліку в Центрі,  захід під назвою «Фестиваль миру» , в якому прийняло участь понад 150 осіб. Основною  метою заходу було підвищення виховного потенціалу батьків, створення умов для  зближення їх з дітьми та розкриття творчого потенціалу кожної дитини.  Організатори створили для батьків та їх дітей розваги у виді спортивних змагань між командами, які, як звісно, формують почуття командності, єдності, а також служать запорукою здорового способу життя. Наприкінці свята, всі діти отримали грамоти, медалі та подарунки.

ХМЦСССДМ «Довіра»

«Назар Стодоля»

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» 9 листопада 2017 року клієнти Центру відвідали витсаву Театру юного глядача «Назар Стодоля». Доречі, це єдиний театр у Харкові, який робив постановку даного драматичного твору.

«Назар Стодоля» - видатний драматичний твір Кобзаря, у якому постає романтична драма української молоді. У п’єсі висвітлиний любовний трикутник між красунеє Галею, старим багатим полковником Молочаєм, та коханим Галі – Назаром Стодолею.

Трагічні події не дають коханим бути разом – батько Галі хоче видати її за багача.

Клієнти Центру з завмиранням серця переживали за долю коханих.Та фінал п’єси був щасливим.Глядачам дуже сподобалась вистава, яка повернула їх до історичного минулого нашого народу, показала традиції та дух української молоді тих часів.

Важливо пам’ятати наше минуле, яке дуже добре відображається в творах Тараса Шевченка у наші часи.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Театру юного глядача за підтримку соціально вразливих верств населення.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Підбиття підсумки благодійної акції «Початок життя», вручення подарунків учасникам загальноміського заходу «Міцна родина»

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» 7 листопада 2017 року було проведено захід, підбиття підсумки благодійної акції «Початок життя», яку підтримали  партнери Центру - благодійна організація «Заради життя» і мережа супермаркетів «Сільпо», та вручення подарунків сім’ям, що брали участь у спортивному змаганні «Міцна родина» яку підтримали  партнери Центру -  Національний корпус.

Публіку привітала адміністрація Харківського міського центру соціальних служб «Довіра, а також керівник благодійного фонду «Заради життя» - Товченко Ольга Петрівна. В ході заходу, підтримуючи гарний настрій аудиторії, виступали талановиті вихованці дитячого будинку сімейного типу «Отрадное» і волонтери Центру «Довіра».

Підсумком зустрічі було отримання допомоги, що включає продуктові набори, засоби особистої гігієни та предмети одягу, від чуйних людей малозабезпеченим сім’ям та вручення подарунків активним учасникам загальноміського заходу «Міцна родина».

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту  праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів; БФ «Заради життя», мережа супермаркетів «Сільпо», Національний корпус.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Що треба знати, щоб не потрапити у ситуацію торгівлі людьми

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» 7 листопада 2017 року було проведено навчальний семінар «Підвищення рівня обізнаності сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах щодо небезпеки потрапляння у ситуацію торгівлі людьми».

Спеціалістом Центру «Довіра» була порушена тема торгівлі людьми з метою поінформування людей про наявність і актуальність такої проблеми для України, розширення знань про види торгівлі людьми, як частіше за все люди потрапляють у таки ситуації і куди можна звернутися якщо потрібна консультація або допомога. Також, наведені статистичні данні по Україні показали, що саме через незнання багато з постраждалих потрапляли у ситуацію торгівлі людьми.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Бути здоровим - модно!

Пропаганда здорового способу життя для дітей - підлітків, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району м. Харкова восени 2017 року за підтримки Аборнєва Олега Вікторовича – активного мешканця району та чемпіона України з армреслингу серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату, розпочата робота з дітьми-підлітками, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах.

Ціллю спільної роботи є пропаганда здорового способу життя як запоруки благополуччя.

Діти прослухали вступну лекцію, поспілкувались з Олегом, кожен розповів, що для нього позначає поняття «здоров’я» та в ігровій формі закріпили отриману інформацію наприкінці заняття.

Підліткам дуже сподобалося заняття, хтось отримав нову інформацію, хтось поділився своїми знаннями. Вже наступного дня вони, разом з Олегом, екскурсією відвідали фабрику чаю.

Тільки спільними зусиллями ми можемо зберегти здоров’я та безпеку наших дітей.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Всеукраїнський тиждень права

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» буде проведено цикл заходів присвячених «Всеукраїнському тижню права».

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 в Україні проводиться «Всеукраїнський тижнь права», який відбуваэться з 5-го по 9-те грудня, впроваджено такий тиждень з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.

 Центр «Довіра» так само долучається до заходів, заплановано проведення семінарів, лекцій, консультацій, круглих столів та інших корисних та цікавих заходів.

З нагоди відзначення Всеукраїнського тижня права до уваги громадян представляємо Загальну декларацію прав людини, прийняту Генеральною Асамблеєю ООН  10 грудня 1948 року. Її перекладено  375 мовами й діалектами мов. Декларація була прямим наслідком досвіду Другої світової війни і вперше сформулювала ті права, які повинна мати кожна людина. Вона мала рекомендаційний характер, містила 30 статей, зміст яких був уточнений і розвинутий через інституції міжнародних угод, регіональних та національних конституцій та законів.

Загальна декларація прав людини:

1. Всi люди народжуються вiльними i рiвними у своїй гiдностi та правах. Вони надiленi розумом i совiстю i повиннi дiяти у вiдношеннi один до одного в дусi братерства.

2. Кожна людина   повинна   мати   всі   права  і  всі  свободи, проголошені цією Декларацією,  незалежно від раси,  кольору шкіри, статі,   мови,   релігії,   політичних   або   інших   переконань, національного чи соціального походження,  майнового, станового або іншого  становища.  Крім  того,  не  повинно  проводитися  ніякого розрізнення  на  основі  політичного,  правового  або міжнародного статусу  країни  або території, до якої людина належить, незалежно від    того,   чи   є   ця   територія   незалежною,   підопічною, несамоврядованою   або   як-небудь   інакше   обмеженою  у  своєму  суверенітеті.

3. Кожна людина має право на життя, на свободу i на особисту недоторканнiсть.

4. Нiхто не повинен бути в рабствi або у пiдневiльному станi; рабство i работоргiвля забороняються в усiх їх видах.

5. Нiхто не повинен зазнавати тортур, або жорстокого, нелюдського, або такого, що принижує його гiднiсть, поводження i покарання.

6. Кожна людина, де б вона не перебувала, має право на визнання її правосуб'єктностi.

7. Всi люди рiвнi перед законом i мають право, без будь-якої рiзницi, на рiвний їх захист законом. Усi люди мають право на рiвний захист вiд якої б то не було дискримiнацiї, що порушує цю Декларацiю, i вiд якого б то не було пiдбурювання до такої дискримiнацiї.

8. Кожна людина має право на ефективне поновлення у правах компетентними нацiональними судами в разi порушення її основних прав, наданих їй конституцiєю або законом.

9. Нiхто не може зазнавати безпiдставного арешту, затримання або вигнання.

10. Кожна людина, для визначення її прав i обов'язкiв i для встановлення обгрунтованостi пред'явленого їй кримiнального обвинувачення, має право, на основi повної рiвностi, на те, щоб її справа була розглянута прилюдно i з додержанням усiх вимог справедливостi незалежним i безстороннiм судом.

11. Кожна людина, обвинувачена у вчиненнi злочину, має право вважатися невинною доти, поки її виннiсть не буде встановлена в законному порядку шляхом прилюдного судового розгляду, при якому їй забезпечують усi можливостi для захисту. Нiхто не може бути засуджений за злочин на пiдставi вчинення будь-якого дiяння або за бездiяльнiсть, якi пiд час їх вчинення не становили злочину за національними законами або за мiжнародним правом. Не може також накладатись покарання тяжче вiд того, яке могло бути застосоване на час вчинення злочину.

12. Нiхто не може зазнавати безпiдставного втручання у його особисте i сiмейне життя, безпiдставного посягання на недоторканнiсть його житла, тайну його кореспонденцiї або на його честь i репутацiю. Кожна людина має право на захист закону вiд такого втручання або таких посягань.

13. Кожна людина має право вiльно пересуватися i обирати собi мiсце проживання у межах кожної держави. Кожна людина має право покинути будь-яку країну, включаючи й свою власну, i повертатися у свою країну.

14. Кожна людина має право шукати притулку від переслiдувань в iнших країнах i користуватися цим притулком.

Це право не може бути використане в разi переслiдування, яке в дійсності грунтується на вчиненнi неполiтичного злочину, або дiяння, що суперечить цiлям i принципам Органiзацiї Об'єднаних Нацiй.

15. Кожна людина має право на громадянство. Нiхто не може бути безпiдставно позбавлений громадянства або права змiнити своє громадянство.

16 Чоловiки i жiнки, якi досягли повнолiття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, нацiональностi або релiгiї одружуватися i засновувати сiм'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження пiд час шлюбу та пiд час його розiрвання. Шлюб може укладатися тiльки при вiльнiй i повнiй згодi сторiн, що одружуються. Сiм'я є природним i основним осередком суспiльства i має право на захист з боку суспiльства та держави.

17. Кожна людина має право володiти майном як одноособово, так i разом з iншими. Нiхто не може бути безпiдставно позбавлений свого майна.

18. Кожна людина має право на свободу думки, совiстi i релiгiї; це право включає свободу змiнювати свою релiгiю або переконання i свободу сповiдувати свою релiгiю або переконання як одноособово, так i разом з iншими, прилюдним або приватним порядком в ученнi, богослужiннi i виконаннi релiгiйних та ритуальних обрядiв.

19. Кожна людина має право на свободу переконань i на вiльне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати i поширювати iнформацiю та iдеї будь-якими засобами i незалежно вiд державних кордонiв.

20. Кожна людина має право на свободу мирних зборiв i асоцiацiй. Нiхто не може бути примушений вступати до будь-якої асоцiацiї.

21. Кожна людина має право брати участь в управлiннi своєю країною безпосередньо або через вiльно обраних представникiв. Кожна людина має право рiвного доступу до державної служби в своїй країнi. Воля народу повинна бути основою влади уряду; ця воля повинна виявлятися у перiодичних i нефальсифiкованих виборах, якi повиннi провадитись при загальному i рiвному виборчому правi шляхом таємного голосування або ж через інші рiвнозначнi форми, що забезпечують свободу голосування.

22. Кожна людина, як член суспiльства, має право на соцiальне забезпечення i на здійснення необхiдних для пiдтримання її гiдностi i для вiльного розвитку її особи прав у економiчнiй, соцiальнiй i культурнiй галузях за допомогою нацiональних зусиль i мiжнародного спiвробiтництва та вiдповiдно до структури i ресурсiв кожної держави.

23. Кожна людина має право на працю, на вільний вибiр роботи, на справедливi i сприятливi умови працi та на захист від безробiття. Кожна людина, без будь-якої дискримiнацiї, має право на рiвну оплату за рiвну працю. Кожний працюючий має право на справедливу i задовiльну винагороду, яка забезпечує гiдне людини iснування, її самої та її сiм'ї, i яка в разi необхiдностi доповнюється iншими засобами соцiального забезпечення. Кожна людина має право створювати професiйнi спiлки i входити до професiйних спiлок для захисту своїх iнтересiв.

24. Кожна людина має право на вiдпочинок i дозвiлля, включаючи право на розумне обмеження робочого дня та на оплачувану перiодичну вiдпустку.

25. Кожна людина має право на такий життєвий рiвень, включаючи їжу, одяг, житло, медичний догляд та необхiдне соцiальне обслуговування, який є необхiдним для пiдтримання здоров'я i добробуту її самої та її сiм'ї, i право на забезпечення в разi безробiття, хвороби, iнвалiдностi, вдiвства, старостi чи iншого випадку втрати засобiв до iснування через незалежнi вiд неї обставини.

 Материнство i дитинство дають право на особливе пiклування i допомогу. Всi дiти, народженi у шлюбi або поза шлюбом, повиннi користуватися однаковим соцiальним захистом.

26. Кожна людина має право на освiту. Освiта повинна бути безплатною, хоча б початкова i загальна. Початкова освiта повинна бути обов'язковою. Технiчна i професiйна освiта повинна бути загальнодоступною, а вища освiта повинна бути однаково доступною для всiх на основi здiбностей кожного. Освiта повинна бути спрямована на повний розвиток людської особи i збiльшення поваги до прав людини i основних свобод. Освiта повинна сприяти взаєморозумiнню, терпимостi i дружбi мiж усiма народами, расовими або релiгiйними групами i повинна сприяти діяльності Органiзацiї Об'єднаних Нацiй по пiдтриманню миру. Батьки мають право прiоритету у виборi виду освiти для своїх малолiтнiх дiтей.

27. Кожна людина має право вiльно брати участь у культурному житті суспiльства, втiшатися мистецтвом, брати участь у науковому прогресi i користуватися його благами. Кожна людина має право на захист її моральних i матеріальних iнтересiв, що є результатом наукових, лiтературних або художнiх праць, автором яких вона є.

28. Кожна людина має право на соцiальний i мiжнародний порядок, при якому права i свободи, викладенi в цiй Декларацiї, можуть бути повністю здiйсненi.

29. Кожна людина має обов'язки перед суспiльством, у якому тiльки й можливий вiльний i повний розвиток її особи. При здiйсненнi своїх прав i свобод кожна людина повинна зазнавати тiльки таких обмежень, якi встановленi законом виключно з метою забезпечення належного визнання i поваги прав i свобод iнших та забезпечення справедливих вимог моралi, громадського порядку i загального добробуту в демократичному суспiльствi. Здiйснення цих прав i свобод нi в якому разi не повинно суперечити цiлям i принципам Органiзацiї Об'єднаних Нацiй.

30. Нiщо у цiй Декларацiї не може бути витлумачено як надання будь-якiйдержавi, групi осiб або окремим особам права займатися будь-якою дiяльнiстю або вчиняти дiї, спрямованi на знищення прав i свобод, викладених у цiй Декларацiї.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Безкоштовне відвідання спектаклю у палаці студентів імені Ярослава Мудрого

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді «Довіра» 5 листопада 2017 року волонтери та клієнти Центру відвідали виставу у палаці студентів імені Ярослава Мудрого, під назвою «Ужин с дураком».

Це комедія відомого французьского драматурга Ф. Вебера. Вистава вражає своїм прекрасним гумором, цікавою сюжетною лінією, та висвітлює життеві проблеми сучасності.

Сюжет цієї вистави в одночас простий та незвичайний: має відбутися вечеря посеред кола друзів, але кожен із них має привести з собою «дурня», який навіть не здогадується, що йому відведена ця роль, а виграє той, хто приведе «найліпшого» дурня.

Волонтерам та клієнтам неймовірно сподобалась акторська гра. Олексій Райт, Богдан Адаменко, Тимур Громико та інші добре передали образи своїх героїв.

Клієнти і волонтери дуже вдоволені виставою, вони від душі посміялись та з зацікавленністью спостерігали за розвитком подій, що відбувались перед ними, вистава залишила по собі океан позитивних емоцій у всіх присутних там.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Міцна родина

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» спільно із ОСК «Металіст»    28 жовтня 2017 року було проведено загальноміський спортивний захід «Міцна родина».

У заході брали участь сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах і стоять на обліку у Центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова. Саме ці сім’ї потребують особливої уваги, залучення до такого роду спортивно-культурних заходів. Метою заходу було об’єднання родин у здобутті спільної мети, покращення внутрішньо сімейного психологічного клімату та пропаганда здорового способу життя.

Сім’ї  активно, завзято із великим задоволенням брали участь у спортивних змаганнях, перешкодою для них не стали навить несприятливі погоді умови. Всі отримали заряд бадьорості та позитиву від такого активного сімейного відпочинку! Переможці отримали пам’ятні подарунки від організаторів. 

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює подяку Департаменту  праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку у проведенні соціально значущих заходів; ОСК «Металіст», Національний корпус. 

Московський р-н

День вчителя

Учитель у всі часи залишається опорою суспільства і держави. Саме в його руках майбутнє країни, майбутнє нових поколінь.Якими виростуть наші діти, яке суспільство вони будуватимуть, які моральні цінності будуть сповідувати, багато в чому залежить від таланту і особистості вчителя.

Щорічно 5 жовтня в понад 100 країнах світу своє свято відзначають вчителі. Це свято було засноване в 1994 році як Всесвітній день вчителя, і саме в цей день шанують викладачів і працівників сфери  освіти, відзначають їх роль та заслуги у процесі якісної освіти на всіх рівнях, їх неоціненний внесок у розвиток суспільства.  І саме  цій події спеціалісти Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Московського району м. Харкова  вирішили присвятити захід, який відбувся 5 жовтня на базі Центру  із залученням досвідчених фахівців із благодійного фонду «Деполь Україна» , які  розповідали дітям, які стоять на обліку в Центрі і перебувають у складних життєвих обставинах про цю важливу для суспільства професію, допомагали дітям зрозуміти скільки терпіння та наполегливості  потрібно, щоб  кожного дня навчати, виховувати та направляти на вірний шлях своїх учнів! Діти із задоволенням  слухали цікаву промову спеціалістів, ділилися  своїми враженням щодо вчителів, які викладають в їх школі. Наприкінці заходу всі діти отримали невеликі подарунки у вигляді смаколиків від БФ «Деполь Ураїна»,але найголовнішим та найбажанішим завершенням заходу стали вислови дітей про те, що вони мріють у майбутньому присвятити своє життя цій благородній професії.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Круглий стіл на тему „Попередження насилля в сім’ї – взаємодія суб’єктів ”.

    17 жовтня 2017 року на базі Адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради відбулося засідання круглого столу на тему „Попередження насилля в сім’ї – взаємодія суб’єктів ”. 

   Участь у засіданні взяли керівники адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради, директора центрів соціальних служб для сімї, дітей та молоді, начальник служби у справах дітей Основ'янського району, начальник управління освіти Основ'янського району, начальник комітету у справах сім'ї, молоді та спорту по Основ'янському району, начальник  Основ’янського відділу поліції, начальник районного управління праці та соціального захисту населення Основ'янського, головний лікар комунального закладу охорони здоров’я     “Харківська   міська дитяча  клінічна   лікарня No24”, оперуповноважені відділу ювінальної поліції, дільничні інспектори відділу внутрішніх справ, улічкоми.

   Розглянуто наступні питання: кримінальне законодавство, щодо порушення прав дітей та вчинення відносно них насильницьких дій з боку батьків, наслідок руйнівного впливу будь-яких фізичних покарань на психіку та подальшу долю дитини, взаємодія відповідних служб та установ у сфері попередження насильства в сім’ї на місцевому рівні та шляхи ефективної допомоги сім’ям Основ'янського району в такій ситуації, посилення профілактики у напрямку протидії насиллю та більш тісній співпраці правоохоронців, державних установ і громадських організацій Основ'янського району в цій роботі.

   По закінченню «круглого» столу була прийнята резолюція щодо підтримки механізму взаємодії суб’єктів соціальної роботи, які працюють у сфері попередження насильства в сім’ї, відповідно до чинного законодавства України.

   Підводячи підсумки зустрічі, учасники заходу акцентували увагу на посиленні профілактики у напрямку протидії насиллю та більш тісній співпраці правоохоронців, державних установ і громадських організацій в цій роботі.

Записів з 1 по 10Всього: 15