ХМЦСС «Довіра»

Надання соціальних послуг Харківським міським центром соціальних служб

На сьогоднішній день карантин в Україні триває, далі про особливості роботи Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" в нових умовах.

*Відділи - відділи соріальної роботи по районам м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра"

 

НАГАДУЄМО! Важливо у період карантину:

 • слідкувати за самочуттям та температурою тіла;
 • дотримуватися норм особистої гігієни та гігієни помешкання;
 • уникати скупчення людей;
 • дотримуватися соціальної дистанції (1.5 – 2 м);
 • мінімізувати пресування у громадському транспорті;
 • дотримуватися маскового режиму у громадських місцях

Слідкуйте за змінами у проведенні заходів та дотримання норм, рекомендованих Міністерством охорони здоров’я України під час пом’якшення карантину

 

У період режиму карантину Відділи по районам м. Харкова продовжують надавати послуги дистанційно.

Для отримання послуг необхідно: зв’язатися з Відділом по району м. Харкова за місцем вашого фактичного проживання (контакти за посиланням: http://dovira.kh.ua/index.php?id_pidkategorii=1&id_kategorii=9) за телефоном або написавти на електронну пошту - залишивши запит на отримання необхідної послуги.

 

Якщо ваша ситуація потребує швидкого реагування з боку працівників Відділу по району м. Харкова, ви можете скористатися КНОПКОЮ «ЕКСТРЕНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА», яка заходиться на головній сторінці сайту: http://www.dovira.kh.ua/

 

Консультації, які ви можете отримати дистанційно у Відділах по районам м. Харкова за місцем вашого фактичного проживання:

 • інформаційні (наприклад щодо послуг, які надають Відділи по районам м. Харкова, організацій, що надають гуманітарну допомогу та іншої інформації, яка належить до компетенції Відділів по районам м. Харкова);
 • психологічні;
 • юридичні

 

Також Харківським міським центром соціальних служб "Довіра" проводяться онлайн заходи, до яких запрошуємо долучитися!

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Важливість вакцинації в умовах пандемії

У рамках співпраці Відділу соціальної роботи по Основ’янському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» з Основ’янським районним відділом філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області 19.10.2021 року проведено груповий захід «Важливість вакцинації в умовах пандемії».

Під час проведення заходу проінформавано учасників про вакцинацію як найбільш ефективний інструмент захисту від коронавірусної інфекції  та важливу умову збереження національної безпеки країни.

Під час профілактичної бесіди було наголошено, що низьке охоплення вакцинацією в Україні призводить до високих ризиків поширення захворювань на COVID-19 та створює критичну загрозу для загального стану здоров’я населення країни.

Лише спільними зусиллями громадськості, медиків, соціальних працівників та представників влади Україна може досягти змін на краще.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

#_Рубрика:_поради_психолога

10 ЖОВТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається з 1992 року, з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я (World Federation for Mental Health).

Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості, кількості вживання психотропних речовин і самогубств, питання і проблеми допомоги людям, що страждають на психічні розлади, поширення інформації про ефективні методи для профілактики, медичного лікування і запобігання щодо психічних відхилень, соціальної адаптації.

Психічне здоров'я не є просто відсутністю психічного розладу. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій власний потенціал, справлятися зі звичайними життєвими стресами, продуктивно і плідно працювати, а також робити внесок в життя своєї спільноти.

За словами лікарів, на психічне здоров’я впливає ряд факторів: спадковість, інформаційні та емоційні перевантаження, політичні та економічні катаклізми в країні, складнощі в особистому житті, конфліктні ситуації на роботі, побутові проблеми, нездоровий спосіб життя тощо.

Важливо розпізнати перші ознаки розвитку психічних порушень у себе, своїх близьких або колег. За інформацією державної установи «Центр психічного здоров’я і моніторингу наркотиків та алкоголю МОЗ України», до сигналів, які потребують уваги, відносяться:

 • тривале порушення сну;
 • істотне зниження настрою;
 • стійкі нав’язливі думки;
 • втрата інтересу та задоволення від справ і дозвілля.

Здоров’я людини, в тому числі й психічне, в першу чергу залежить від неї самої. Щоб подбати про своє психічне здоров’я варто:

 • знайти хобі та розвивати його;
 • організувати час та простір для якісного сну;
 • бути активним (багато ходити, займатися спортом тощо);
 • спілкуватися з цікавими людьми;
 • медитувати.

Серед ознак доброго психічного здоров’я виділяють:

 • здатність долати щоденні стреси та вирішувати проблеми;
 • продуктивність та ефективність праці;
 • можливість рости та розвиватися;
 • інтерес щодо інших людей і спільноти;
 • відчуття якості життя.

У разі виявлення в себе ознак погіршення психічного здоров’я рекомендовано звернутися за професійною допомогою до психолога, психотерапевта чи психіатра.

НЕ ВІДКЛАДАЙТЕ ТУРБОТУ ПРО СЕБЕ НА ПОТІМ!

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Плеханівська, 42, каб. 45, 46, 47

тел.: 725-26-86 (87)

сайт: http://dovira.kh.ua/

фейсбук: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

Instagram: slobidsky_viddil

 

Київський р-н

Синдром відчуження батьків

Кількість дітей, які зазнають психологічного насилля внаслідок відчуження одного із батьків після їхнього розлучення, в Україні зростає щороку. В зв’язку з цим, фахівці із соціальної роботи та психологи повинні вміти надавати своєчасну і кваліфіковану допомогу у разі виникнення такої ситуації.

Синдром відчуження батьків (англ. – Parental Alienation Syndrome, абревіатура – PAS) – це сукупність симптомів, характерних для поведінки дитини у ситуації важкого сімейного конфлікту, коли дитина штучно відчужується від одного із батьків, який проживає окремо, через «програмування» ненависті, уникнення, небажання підтримувати зв’язок, здійснюване одним із батьків, який проживає разом із дитиною. Дитина, відчужена від одного із батьків, починає відчувати до нього ненависть, образу, поводиться неадекватно і не йде на контакт. Як свідчить практичний досвід, для батьків це також надто велика психологічна травма, з якою досить складно впоратися навіть за підтримки кваліфікованого спеціаліста.

Форми відчужуваної поведінки батьків

Профільні спеціалісти виділяють три форми відчужуваної батьківської поведінки – легку, середню і важку.

Легка форма відчужуваної поведінки має місце у тому випадку, коли ініціатор відчуження не усвідомлює того, що сприяє відчуженню дитини від одного із батьків. Наприклад, мати, відпускаючи дитину на зустріч із батьком, може казати наступне: «Якщо тобі щось не сподобається – відразу телефонуй мені», «Я приїду і заберу тебе, якщо захочеш додому».

Середня форма відчужуваної поведінки має місце тоді, коли один із батьків – ініціатор відчуження, втрачаючи контроль над своїми почуттями, активно сприяє віддаленню дитини від іншого. В такому випадку ініціатор відчуження надмірно прив’язаний до дитини, розглядає його як частину себе, наполягає на наданні допомоги дитині, навіть коли вона зовсім недоцільна, демонструючи своєю поведінкою те, що Д. Боулбі назвав «задушливою» батьківською любов’ю.

Тяжка форма відчужуваної поведінки характеризується «одержимістю» ініціатора відчуження ненавистю до колишнього партнера. Цілковитий контроль над дитиною для нього/неї стає питанням «життя і смерті». Намагаючись знищити зв’язок дитини з одним із батьків, він/вона можуть звинувачувати його/її у фізичному насильстві над дитиною, переслідуванні, сексуальній розпусті та ін.

Головні правила спілкування у форматі «фахівець – клієнт»

Для забезпечення максимально результативної роботи з батьками, які зіткнулися з цією проблемою, фахівцям із соціальної роботи і психологам важливо знайти необхідні слова і направити спільну діяльність у правильне русло.

1. Не плутайте материнський/батьківський інстинкт з самокатуванням.

Страждання матері/батька, насильно відчужуваної/ного від дітей, виміряти неможливо. Однак, навіть найкращі почуття при неправильній концентрації можуть стати токсичними. В такій ситуації клієнту краще всього сказати наступні слова: «Намагайтеся не допускати саморуйнівних дій, не запускати негативних сценаріїв. Навіть коли ваш інстинкт змушує вас рвати і метати, намагайтеся не розпадатися на частини, а навпаки, зібратися і підготуватися до довгої і небезпечної «подорожі» по поверненню дитини, можливості спілкуватися з нею».

2. Не піддавайтеся на провокації.

Зверніть увагу клієнта на те, що сторона алієнатора (одного з батьків, хто відчужує від дитини) з великою часткою ймовірності буде вести кампанію проти вас, буде вас очорняти. Це частина їхньої гри. Намагайтеся не реагувати на це, поводьтеся гідно. Хвороблива одержимість колишнього чоловіка/дружини – це їхня негативна сторона, а не ваша».

3. Зверніться до відповідних організацій.

Розкажіть клієнту про організації, що допомагають батькам пережити відчуження дітей, підтримати їх , можуть порадити відповідних юристів, підказати порядок дій в тих чи інших ситуаціях, надати моральну підтримку. Зверніть увагу клієнта на те, що необхідно фокусуватися на головній меті – подолати розлуку з дитиною/дітьми.

4. Не ображайтеся на свою дитину.

Відчуження дітей майже завжди супроводжується їх залякуванням і «промиванням мізків». Діти повторюють слова батька-алієнатора, підключаються до його агресії і бажання ніколи не бачити другого з батьків. Найчастіше при цьому проявляються невроз, енурез, а також різноманітні психологічні реакції – замкнутість, суїцидальні думки, відставання у навчанні та ін. Оскільки емоційний зв’язок дитини, досвід безпеки і любов з відчуженим батьком/матір’ю витісняється, то умовою для виживання для неї стає ненависть і заперечення відчуженого батька/матері.

У такому випадку клієнта необхідно підтримати слушною порадою: «Продовжуйте комунікацію з дитиною з позиції дорослого. Демонструйте дитині, що ви турботливий/ва і люблячий/ча батько/матір. Не ображайтеся на слова дитини, якими б жахливими вони не були – вона змушена їх говорити. Намагайтеся більше говорити про свою любов до дитини, що завжди будете намагатися залишатися поруч, підтримувати та пишатися. Приймайте і любіть дитину в її омані, не осуджуйте її, а проходьте випробування разом з нею. Одного разу її очі розкриються і вона усвідомить, що весь цей час ви були поруч, як могли».

Фахівці із соціальної роботи та психологи повинні вміти знайти підхід до кожної із сторін конфлікту, акцентуючи увагу саме на забезпеченні потреб дитини/дітей на максимально можливому рівні. Необхідно разом шукати ефективні і діючі методи для подолання кризи у стосунках та налагодження здорової комунікації між обома батьками і дітьми навіть після розлучення.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

Київський р-н

Благодійна допомога сім’ям з дітьми

Сім’ї, що перебувають в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова, отримали продуктові набори та канцелярські товари.

Завдяки багаторічній співпраці Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» та Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги», вже декілька років поспіль сім’ї, що перебувають в складних життєвих обставинах, отримують щомісячну допомогу у вигляді продуктових наборів.

Цього разу у склад кожного набору, яких було видано  90, ввійшли наступні продукти харчування: рис, гречка, крупа булгур, цукор, макарони, чай, тушонка, куряче м’ясо, консервована квасоля, соняшникова олія, вершкове масло, вафлі і печиво. Загальна сума одного продуктового набору становить близько 475 гривень.

Також окрім продуктів харчування, дітям із багатодітних сімей було вручено канцелярські товари – декілька видів зошитів, лінійки, олівці, пластилін, фарба гуаш, ножиці, альбоми для малювання, кольоровий папір і картон.

Продуктові набори отримали такі мало захищені категорії населення, як багатодітні та малозабезпечені сім’ї, одинокі матері, особи із числа дітей-сиріт, внутрішньо переміщені особи, колишні вихованці інтернатних закладів та сім’ї, де є батьки або діти з інвалідністю.

«Продукти харчування від Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» наша родина отримує декілька місяців», – розповідає одна із отримувачів послуг Відділу, Вікторія. – «У мене троє неповнолітніх дітей, яких я виховую без чоловіка, тому для нас це дуже важливо. Зараз ціни ростуть постійно і мені інколи вкрай важко забезпечити мою малечу всім необхідним».

На базі Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» можна отримати кваліфіковану психологічну консультацію, а також благодійну допомогу у вигляді одягу та взуття.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» за надану благодійну допомогу і постійну підтримку сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Рейд

Спеціалісти Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" взяли участь у проведенні профілактичного рейду "Урок", який щорічно проходить у вересні-жовтні.

Спільна комісія у складі співробітників Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра», Служби у справах дітей по Шевченківському району, сектору ювенальної превенції Шевченківського районного відділу поліції, Шевченківського районного відділу освіти взяла участь у проведенні щорічного рейду “Урок” у загальноосвітніх навчальних закладах нашого району.

Були проведені групові профілактичні заходи із запобігання дитячому та підлітковому бродяжництву, вживання тютюнових та алкогольних виробів. Індивідуальні консультації з учнями, які без поважних причин пропускали навчальні заняття, передбачали проведення з ними бесід з метою недопущення в подальшому порушень навчальної дисципліни. Також були здійснені виходи в родини, у яких має місце пропуск занять учнями без поважних причин, для проведення профілактичної роботи з батьками щодо недопущення в подальшому подібних випадків.

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Здоровий спосіб життя

Бути здоровим увійшло в моду: дівчат все частіше можна зустріти скоріш в спортзалі, ніж на побаченні з хлопцем із тіндера, в барах частіше замовляють зелений смузі, ніж мохіто, а кількість людей, що зранку п'ють матчу замість кави стрімко росте.

Прагнення людей бути ідеальними і досконалими зіграло свою роль: Інстаграм рясніє фотографіями людей з ідеальними спортивними фігурами та бездоганним видом, які щоранку викладають нову ідею сніданку правильного харчування. Майже кожен, починаючи з б'юті блогерів та закінчуючи офісними працівниками, мріє про ідеальну фігуру та доглянутий зовнішній вид, які зараз для багатьох людей стали символами успіху.

Звісно, кожен із нас бажає бути здоровим та мати сяючий вигляд, але мало хто знає, що потрібно для цього робити крім банального заняття спортом, правильного харчування та здоровогу сну. Здоров'я - це не тільки про фізичне, це ще і про духовне, психологічне. Саме гарний настрій і позитив допомагають нам не захворіти і залишатися бадьорими. Але як залишатися оптимістом, коли проблеми атакують зранку до ночі? Для цього є прості вправи, наприклад: прокидаючись зранку, у перші хвилини після сна старайтесь створити собі позитивний настрій на весь день, не думайте спочатку о проблемах і роботі. Замість звичних поганих ранкових новин краще, наприклад, увімкнути улюблену музику, або послухати подкаст на цікаву для вас тему. А щоб швидко проснутися та викликати прилив енергії можна зробити зарядку або прийняти контрасний душ, замість кави.

В сучасному ритмі життя, коли справ стільки, що потрібно записувати, щоб не забути, стреси на кожному кроці, а дедлайни та погана погода наздоганяють, мільйони людей стикаються з сильною перевтомою, занепадом сил та емоційним вигоранням. Одним із способів виходу з цього кругу є, наприклад, звичка займатися йогою. Серед позитивних факторів впливу йоги на здоров'я є: покращення загального стану тіла та організму, омолодження, схуднення, розслаблення. Кількість людей, що займаються йогою стрімко зростає. Йога - дуже простий і ефективний спосіб поліпшити здоров'я, зовнішній вигляд, почати насолоджуватися собою, оточуючими, і життям в цілому.

Щодо порад, які допоможуть залишатися здоровим фізично, тут є 4 основних правила.

Перше  — це правильне харчування. Їжа — важлива частина нашого життя. Від її кількості, якості та пропорцій залежить життєдіяльність всього організму, неправильне харчування губить здоров’я. При нестачі поживних речовин, енергії організм починає працювати на межі, зношується серцевий м’яз. Овочі, фрукти, риба, горіхи приносять організму вітаміни, а фаст-фуд, копчення, соління, ковбаси не містять цінних речовин, вони забруднюють організм токсинами і шлаками. Результати такого харчування — зашлакованості, зайва вага, підвищення рівня холестерину та інші проблеми. Також потрібно пам'ятати про водний баланс, дорослій людині потрібно споживати 35мл води на кілограм ваги.

Друге, але не менш важливе правило — підтримання високого рівню фізичної активності. Найкращий спосіб — походи в спортзал. Звісно, в умовах постійної зайнятості може бути важко знайти для цього час, але завжди можна почати хоча б з піших прогулянок на свіжому повітрі, ранкової пробіжки, гімнастики та ранкової зарядки. Рухливість та часті піші прогулянки допоможуть уберегти себе від серцево-судинних захворювань, додадуть енергії та будуть підтримувати вас в тонусі.

Третє правило — відмова від шкідливих звичок. Здоровий спосіб життя не сумісний зі шкідливими звичками: курінням, вживанням алкоголю або наркотиків. Дехто вважає, що невелика доза спиртних напоїв не несе за собою шкоди для здоров’я, але навіть така доза нищить здорові клітини організму, особливо клітини головного мозку. Щодо куріння, то майже кожен чув, що відмова від куріння значно знижує ризик серцево-судинних захворювань та раку легенів.

Четверте правило — здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати і прокидатися в один і той же час, в незалежності від того, потрібно вам на роботу/навчання, чи ні. В ідеалі, звичайно, прокидатися без будильника — організм сам прокинеться, коли виспиться. Окрім того, здоровим вважається сон не менше восьми годин. Здоровий сон допоможе підтримувати нервову систему в нормальному стані, що, в свою чергу вбереже від появи ряду інших захворювань.

Здоровий спосіб життя — це, по перше, дбайливе ставлення до себе. Потрібно себе любити, про себе потрібно піклуватися. Наприклад, під час занять спортом, на прогулянці чи під час виконання якоїсь роботи, потрибно бути зосередженим, робити це з задоволенням, не думати про негативне. Ходити завжди намагайтесь прямо, з піднятою головою та розпрямленими плечами, дихати глибоко.

Спеціалісти Відділу соціальної роботи по Слобідському району ХМЦСС "Довіра" завжди раді допомогти, надати корисну пораду та вислухати. Чекаємо на вас за адресою: м. Харків, вул. Плеханівська, 42, 4 поверх, к. 45-47, телефон: 725-26-86, 725-26-87 

Київський р-н

Довгоочікувана екскурсія до зоопарку

Отримувачі послуг Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» безкоштовно відвідали оновлений Харківський зоопарк.

Після тривалої реконструкції Харківський зоологічний парк зустрів своїх відвідувачів щирими та гостинними обіймами, порадувавши не тільки спогляданням за улюбленими тваринами, а й яскравими інсталяціями в різних куточках території.

Сміливі леви, величні страуси, поважні верблюди, допитливі носухи, веселі мавпи і вайлуваті ведмеді – саме цих прекрасних і екзотичних мешканців сучасного комплексу «Африканська савана» побачили діти і дорослі, які завітали до зоопарку в самому центрі міста. Всі вони проживають у комфортних умовах, максимально наближених до природнього середовища, але при цьому знаходяться у цілковитій безпеці для власного здоров’я і самопочуття.

«Наша родина з нетерпінням очікувала відкриття оновленого зоопарку, тому ми дуже зраділи, коли нам по телефону запропонували безкоштовні запрошення. Завдяки працівникам Відділу ми з дітьми побачили нових і старих знайомих мешканців нашого зоопарку», – розповідає із щирим захопленням Олена, одна із отримувачів послуг у Відділі соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра». – «Найбільше нам сподобалися ведмідь і сурикат, а ось лева, нажаль, було майже не видно, бо він щойно пообідав і сховався від допитливих відвідувачів».

На сьогоднішній день Харківський зоопарк працює у тестовому режимі, тому відвідати його мають можливість лише жителі міста за попередньою реєстрацією або спеціальним запрошенням, з 9:00 до 16:30. Відвідування зоологічного парку є безкоштовним для всіх жителів міста. Іногородні любителі екзотичних тварин зможуть відвідувати Харківський зоопарк за придбаними квитками починаючи з жовтня цього року.

Масштабна реконструкція Харківського зоологічного парку почалася в серпні 2016 року, в зв’язку з чим він був повністю закритий для відвідувачів. Перші дві локації – «Африканська савана» та «Тропа тигра» відкрилися до Дня міста, 23 серпня 2021 року. На даний час будівельні роботи в інших дванадцяти локаціях зоопарку тривають.

Невеличкий екскурс в історію

Харківський державний зоологічний парк входить до двадцяти найстаріших зоопарків світу, а завдяки проведенню масштабної реконструкції в 2016 – 2021р.р. став першим зоопарком в Україні європейського класу. Офіційно Харківський зоопарк був відкритий у 1895 році (для відвідувачів у 1903 році). В 1983 році він отримав статус заповідника республіканського значення, а в 1992 році у відповідності до Закону України Харківський зоологічний парк став заповідною територією загальнодержавного значення і ввійшов до складу природно-заповідного фонду України.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

Київський р-н

Ще одна перемога у футбольну скарбничку

У суботу 2 жовтня сімї, що перебувають у складних життєвих обставинах, відвідали черговий домашній матч улюбленої команди на Обласному спортивному комплексі «Металіст».

За сприяння Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» безкоштовні білети на футбол отримали більше тридцяти родин, які є активними вболівальниками харківської команди «Металіст».

Спортивний вечір цього разу видався теплим і насиченим – зігрітий сонячними променями стадіон зустрів футбольних шанувальників передчуттям активної і цікавої гри. Як з’ясувалося пізніше, поєдинок між двома українськими командами – тернопільською Нивою і харківським Металістом дійсно виявився напруженим та багатим на захоплюючі моменти.

Спочатку харків’яни пропустили один гол, але вже за декілька хвилин змогли дати гідну відсіч гостям із Тернополя і встановити рівноправ’я. До кінця першого тайму вдалося досягти переможного рахунку на користь Металіста – 2:1 і за весь час другого тайму він залишився незмінним.

Жадану перемогу у цьому, без перебільшення, нелегкому поєдинку отримала харківська команда «Металіст» на чолі з головним тренером Олександром Кучером. Авторами двох голів стали футболісти Євген Підлепенець та Матеус Пейшоту, які продемонстрували своїм вболівальникам справжню майстерність у боротьбі за бажаний результат.

«За улюблену харківську команду вболіваємо разом із сином. В цьому сезоні ми були майже на всіх матчах і дуже задоволені, що і ця гра закінчилася перемогою для нашого Металіста», – ділиться Олександра, одна із отримувачів послуг Відділу. – «Наступного разу прийдемо обов’язково підтримати своїх, навіть якщо буде прохолодно. Ми дійсно вірні фанати і осіння непогода для нас не перешкода, адже сімейний уїк-енд у спортивному форматі – це не лише активний відпочинок на свіжому повітрі, а й заряд справжнього позитиву і енергії на весь навчально-робочий тиждень».

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» висловлює щиру вдячність за надану можливість сім’ям, що перебувають у складних життєвих обставинах, безкоштовно відвідувати захоплюючі футбольні поєдинки.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

Київський р-н

Зі святом, дорогі вчителі!

Традиційно, у першу неділю другого місяця осені в Україні відзначається День працівників освіти. Цього року День вчителя припадає на 3 жовтня.

Святкувати та вшановувати вчителів у багатьох країнах світу почали ще у XIX столітті. Раніше у цей день було заведено вітати видатних представників освіти і згадувати історичні події галузі.

Сьогодні День вчителя відзначається у більш ніж двадцяти країнах на різних контентах світу. Так, в Індії це свято припадає на 5 вересня. Відзначати його почали в пам’ять про знаменитого філософа, відомого громадського діяча і президента країни Сарвепаллі Радхакришнана, а День вчителя в Аргентині, який відзначається 11 вересня, був заснований в честь видатного педагога-активіста і президента країни Домінго Фаустіно Сарм’єнто.

Всесвітній День вчителя офіційно відзначається 5 жовтня.

В Україні День працівників освіти на державному рівні був закріплений у 1980 році Постановою Президії Верховної Ради СРСР «Про святкові та пам’ятні дати». Після розпаду Радянського Союзу, згідно Указу Президента України №513/94 «Про День працівників освіти» від 11 вересня 1994 року, День вчителя почали відзначати в першу неділю жовтня.

Веселі конкурси і пізнавальні вікторини, тематичні пісні і запальні танці, вітальні листівки і креативні доробки – політ фантазії і творчі здібності дітей цього дня просто не знають меж. В кожній області і в кожній школі України традиції святкування Дня вчителя різні, але їх завжди об’єднує одна спільна мета – зробити це свято цікавим, яскравим і незабутнім для тих, хто постійно вкладає частинку себе в розвиток підростаючого покоління. 

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» щиро вітає всіх представників цієї, без перебільшення, необхідної, гуманної та важливої професії – професії вчителя! Бажаємо Вам міцного здоров’я, професійного розвитку і творчої наснаги на кожен день!!!

 

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

Записів з 1 по 10Всього: 1068