"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

ХМЦСССДМ «Довіра»

Батьки, будьте пильними!

На сьогоднішній момент світ іграшок, дивайсів, дитячих засобів пересування, пристроїв неймовірний! Їх кількість та різноманіття на будь-який смак, на майже будь-яку кишеню. Але що ми маємо, придбавши для дитини таку іграшку?

Звичайно багато позитивних, неймовірних емоцій! Щасливі очі дітей коли вони отримують такий бажаний велосипед, самокат, героборд тощо, а коли щасливі діти, щасливі і батьки. Нерідко користування такими пристроями також на користь здоров’ю дітей, як наприклад біговий велосипед, що розвиває почуття балансу, спортивні навички та якості. Але є і інший бік користування такими іграшками.

Не дивлячись на те, що всі ці засоби, пристрої пересування в основному для дітей, вони здатні розвивати досить серйозну швидкість. Важливо розуміти, коли ваша дитина опиняється за кермом швидкісного пристрою, це може бути небезпечно. Статистика останнього часу жахає. Кількість ДТП, у яких постраждали діти зросла вчетверо у порівнянні з минулими роками. Значна частина цих випадків пов’язана з тим, що діти опинялися на проїжджій частині. Оскільки діти невеличкого зросту, будучи на пересувному пристрої рухаються досить швидко, водії не встигають зреагувати або реагують запізно.

Ви можете не допустити неприємних, а іноді і жахливих наслідків!

Поясніть дітям основні правила дорожнього руху!

Візьміть за правило кататися подалі від проїжджих частин!

Уважно слідкуйте за дітьми які знаходяться за кермом швидкісного пристрою!

Життя вашої дитини у ваших руках!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Дитячий психологічний театр

Співробітниками Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова  для підлітків із родин, що опинились у складних життєвих обставинах, проведено заняття з плейбек театру.

Участь у заході прийняли діти із прийомних сімей, діти з особливими можливостями, діти із сімей внутрішньо прерміщених осіб. Завданням роботи було опрацювання внутрішніх проблем, які є не свідомими.

Плейбек-театр дозволяє повернути глядачу його історію. Це не театр в класичному сенсі, і не психотерапія, хоча і може дати схожий ефект. Тут у кожного глядача є можливість стати співавтором і героєм вистави, в буквальному сенсі побачити себе з боку і разом з усіма пережити справжній катарсис. В цьому театрі кожен спектакль народжується на наших очах і більше не повторюється.  Будь-який з тих, хто сидить в залі, може розповісти вголос про якусь подію і вона миттєво оживе на сцені. Це може бути швидкоплинне враження або те, що врізалося в пам'ять і не дає спокою. Кожна постановка пробуджує сильні емоції у акторів і глядачів. Той, хто розповідає про себе, готовий відкритися незнайомим людям, тому що відчуває себе в безпеці - це базовий принцип плейбек. Спостерігаючи, як чужа історія з допомогою акторів розкривається, подібно до квітки, наповнюється додатковими смислами, знаходить глибину, глядач мимоволі думає про події свого життя, про свої почуття. І оповідач, і глядачі бачать те, що здається незначним, насправді заслуговує на увагу, кожен момент життя можна глибоко відчути. Оповідач, який бачить на сцені своє життя, відчуває, що він присутній в світі і що інші люди реагують на його історію - показують на сцені, співпереживають в залі,  - це впливає позитивно на власне ставлення до травмуючої події.

Діти з задоволенням прийняли участь у грі, а потім, за допомогою психолога, ділилися враженнями від кожного фрагменту. На завершення пили чай з солодощами, продовжуючи обговорення. Захід було організовано спільно з благодійним фондом «Лада» та арте-центром "Фрагменти". Зустрічі планується проводити регулярно.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

«НАМАЛЮЙ ЖИТТЯ»

За підтримки Харківської міської ради, адміністрації району Центр соціальних  служб для сім'ї, дітей та молоді Новобаварського району міста Харкова підтримав акцію-квест «Намалюй життя», спрямовану на боротьбу із поширенням наркотиків.

На сьогодні, на жаль, проблема наркоманії — одна з найактуальніших проблем у світі. Тому, з метою попередження наркоманії, ми повинні посилено працювати, аби спільними зусиллями зробити все, щоб наші діти росли в здоровому суспільстві.

У боротьбі із наркоманією було об'єднано активних та небайдужих мешканців Новобаварського району, громадські організації, благодійні фонди, що переймаються проблемою епідемії наркоманії. Громадська акція полягала у масовій ліквідації реклами інтернет-адресів з продажу наркотичних засобів, що розташовані на будівлях та в публічних місцях.

 В програму заходу, який проводився в парку біля культурно-ділового центру «Нова Баварія» було включено: квест із зафарбування нарко-адрес, проведення конкурсів, музичний виступ артистів. Під гаслом «Намалюй життя» учасники акції озброїлися пензлями та фарбою і вирушили зафарбовувати небезпечну інформацію, звільняючи тим самим від наркотичної пропаганди рідний район та місто.

Дуже добре, що вдалося долучити до проведення заходу якнайбільше учасників. Особливо  важливим вважаємо участь у акції маленьких мешканців району, оскільки дітлахи та підлітки — найбільш вразлива категорія, з якою потрібно проводити профілактичну роботу з попередження наркоманії. Небезпечну ситуацію легше попередити, аніж виправляти.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Іміджева діяльність, як невід’ємний напрям роботи

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, в партнерстві з Молодіжним благодійним фондом «Ініціатива», Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 31 липня 2018 року провів семінар-тренінг для спеціалістів.

Темою семінару-тренінгу була «Організація іміджевої діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова».

В сучасному світі  при такому широкому розвитку засобів масової інформації та інтернет ресурсів діяльність щодо рекламної продукції, в тому числі ведення сайту, блогу, виготовлення та розповсюдження роздаткового матеріалу набула важливого значення.

Цей захід мав за ціль проаналізувати діяльність центрів соціальних служб у цьому напрямку, висвітлити позитивні сторони та необхідність цієї роботи, визначити основні проблеми, з якими стикаються спеціалісти, а також інструментарій для подолання цих труднощів.

Після вступного слова ведучої всім учасникам семінару-тренінгу було запропоновано стати учасником гри «Історія мого імені», що дало змогу не тільки познайомитися з всіма присутніми, а й налаштуватися на спільну працю.

Морозова Єлізавета Юріївна – начальник відділу  методичного забезпечення соціальної роботи Харківського міського центру «Довіра», проаналізувавши роботу з сайтом, визначила  важливі етапи та проблемні сторони розміщення статей на сайт та важливість соціальної реклами в сфері діяльності центрів..

Світлова Марина Олегівна – соціальний працівник КЗ «Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї» розповіла про інструменти, які допоможуть кожному спеціалісту покращити ефективність діяльності як на сайті, так і при розробці іміджевого соціального матеріалу:

  • Сила заголовку;
  • Як писати цікаві тексти;
  • Адвокація хештегу;
  • Особливості роботи на різних онлайн-платформах, для того щоб мати можливість проінформувати більшу кількість населення щодо діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді м. Харкова;
  • Вміння розповісти історію, викласти факти так ,щоб зацікавити читача.

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює вдячність Департаменту праці та соціальної політики, КЗ «Центр надання допомоги постраждалим від насильства в сім’ї» та МБФ «Ініціатива» за підтримку та партнерство.

Київський р-н

Благодійна акція «Початок життя»

28 липня 2018 року з 12-00 до 17-00 у супермаркеті «Сільпо», в м. Харкові, у ТЦ «Французький бульвар» (вул. Академіка Павлова, 44Б) відбудеться спільний міський VI благодійний захід покупка милосердя «Початок життя».

Мета події: Поліпшити умови життя сімей, де є маленькі діти, які опинилися у складних життєвих обставинах .

Під час заходу, кожний відвідувач супермаркету «Сільпо» зможе надати благодійну допомогу малюкам у віці до 3-х років, придбавши їм продукти харчування, засоби особистої гігієни тощо.

Сподіваємося побачити Всіх небайдужих, які хочуть допомогти родинам, що на даний момент не в змозі самостійно подолати сладну життєву ситуацію, надати їм необхідну підтримку та зробити особистий внесок у добру справу. 

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради ( http://esm.kharkov.ua/ ) за підтримку в організації та проведенні всіх соціальних заходів. 

Організатори заходу: БО «БФ «Заради життя» ( http://zajizn-kh.com.ua/ ) за підтримкою Харківського міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді «ДОВІРА» ( http://dovira.kh.ua/ ),  супермаркету «Сільпо» ( https://www.silpo.ua/ ), інші партнери Фонду ( http://zajizn-kh.com.ua/partners/ ).

Контактна особа: Голова наглядової ради БО «БФ «Заради життя» Кравченко Ольга Вікторівна (телефон: +38 050 323 21 02 ).

 

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Радість життя

Функціонування при Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова консультаційного пункту на базі Харківського регіонального перинатального центру дозволяє проводити роботу з жінками-порододіллями, у яких з’явилися дітки раніше запланованого строку.

У житті іноді трапляється, що на світ з’являються немовлята раніше запланованого строку. Вага їхня набагато менша, ніж у дітей, народжених вчасно. Також вони, як правило, мають проблеми із здоров’ям і потребують оперативного втручання для відновлення нормального функціонування організму. Співробітниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова в рамках функціонування консультативного пункту при Харківському регіональному перинатальному центрі проводиться робота з жінками — молодими мамами таких передчасно народжених немовлят у той час, поки малюки знаходяться на лікуванні і набирають вагу, коли стан здоров’я дозволить виписати їх додому. Зокрема, дуже важливо донести до матусь думку, що їхні дітки — звичайні, і пройде зовсім мало часу, коли вони нічим не будуть відрізнятися від однолітків. Дуже приємно, коли через рік-два приходять батьки з дівчатками та хлопчикам, і щастя наповнює душу: наша робота потрібна іншим, ми допомагаємо людям відчувати радість життя!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Театральний сезон

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова активно співпрацює з нашим соціальним партнером - Харківським будинком актора.

Закінчився черговий театральний сезон! Наш Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова завдяки соціальному партнерству з Будинком актора протягом театрального сезону 2017—2018 років надав можливість нашим клієнтам відвідати на благодійній безкоштовній основі понад 200 спектаклів. Це були члени сімей учасників антитерористичної операції, тимчасово переміщених осіб, тих, які перебувають у складних життєвих обставинах. Варто згадати, що Будинок актора — театральний майданчик, на якому свою творчість показують численні творчі колективи. Особливу подяку хочеться висловити театрам, які давали можливість нашим клієнтам дивитись свої спектаклі: Центр сучасного мистецтва “Нова сцена”, Театр “SaXaLin UA”, Театр 19, Театр “Может быть”, Театр “Время Ч”, Харківський театр для дорослих, Театр у театрі. Глядачам були представлені постановки різних жанрів — вистави за творами класиків світової літератури, комедії, драми, дитячі спектаклі. Вони стали для наших клієнтів своєрідними сеансами арт-терапії, дозволяючи виплеснути негативні емоції і покращити свій психологічний стан.

Сподіваємося, що наше співробітництво триватиме і в майбутньому театральному сезоні, дозволяючи приєднатися до прекрасного Світу театру!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Змагання зі спортивного орієнтування

Для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району разом із соціальними партнерами - спортивним клубом "Динамо" та ювенальною превенцією було організовано змагання зі спортивного орієнтування.

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району разом зі співробітниками ювенальної превенції та спортивного клубу “Динамо” 27 липня 2018 року було проведено змагання зі спортивного орієнтування серед дітей віком 12—18 років.

Метою заходу стала пропаганда та формування навичок здорового способу життя серед підростаючого покоління, профілактика ризикованої поведінки серед неповнолітніх, які перебувають на обліках підрозділах поліції, виховуються в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, переміщених з тимчасово окупованої території України. Для підлітків були підготовлені різні види завдань на знання топографії, основ користування географічними приладами, швидкість реакції. Діти із задоволенням долали випробування. Захід дозволив їм цікаво, весело та змістовно провести дозвілля, познайомитися з однолітками, розширити свій кругозір.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Безпека життєдіяльності

Співробітниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова проводяться профілактичні бесіди щодо правил безпечної поведінки з дітьми із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Літо — чудова пора для дітей - відпочити, поплавати у водоймі, набратися сил на весь наступний навчальний рік. Водночас це небезпечний період: коли у дітей канікули, вони можуть залишатися без нагляду дорослих, коли ті перебувають на робочих місцях. Щодня у мас-медіа з’являється інформація щодо травмування неповнолітніх, інколи навіть зі смертельним наслідком. Саме зараз особливо актуальною стає профілактична робота з дітьми та підлітками з метою уникнення травмування. У зв’язку з цим співробітниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова проводяться бесіди з дітьми та підлітками із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, щодо безпеки життєдіяльності, правил користування вогненебезпечними предметами, поведінки на воді, у лісі, під час спілкування з незнайомими людьми. Такі бесіди мають на меті підвищити обізнаність наших підопічних щодо правил безпечної поведінки.

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Індивідуальні консультації

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова проводяться консультації для членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах

У Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шевченківського району м. Харкова проводяться індивідуальні консультації клієнтів з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Тематика консультацій є досить різноманітною — конфлікти та гармонізація подружніх стосунків, грошові відносини, спільне життя різних поколінь на одній обмеженій території, виховання дітей, безробіття та пошук роботи. В залежності від питання, що виникає у клієнта, встановлюється психологічний контакт з ним, викликається інтерес до бесіди та зацікавленість у вирішенні питання, вивчається пошук шляхів подолання проблеми. Бесіда проходить кілька стадій розвитку: орієнтування в оточуючих умовах, усвідомлення можливих ускладнень, вироблення шляхів вирішення проблем, мотивація до дієвого рішення. Така робота допоможе в подальшому нашим клієнтам навчитися самостійно вивчати проблеми, що виникають, та знаходити конструктивні рішення.

Записів з 1 по 10Всього: 18