Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом. Контактні дані:
✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району

м. Харкова - вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;
✔️Відділ соціальної роботи по Київському району

м. Харкова - вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;                   
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району

м. Харкова - вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;                 
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району

м. Харкова - вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;                 
✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району

м. Харкова - вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41; 
✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району

м. Харкова - вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;
✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району

м. Харкова - вул. Плеханівська,  42, 091 615 09 98;                                 
✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району

м. Харкова - вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;
✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району

м. Харкова - м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Допомога сім`ям з дітьми

Наразі, завдяки зусиллям фахівця із соціальної роботи відділу соціальної поботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" та тісній, плідній співпраці з соціальними партнерами комітетом у справах сім'ї, молоді та спорту по Слобідському району Департаменту сім'ї молоді та спорту Харківської міської ради, ще одна багатодітна родина отримала набори теплих речей для діточок.

Сподіваємось, що наша підтримка багатодітній матері, яка виховує дітей самотужки у цей надскладний для усіх час, надасть їй натхнення та упевненість у завтрашньому дні.

Віримо в перемогу! ???????? 

Звертаємо вашу увагу, що соціальні послуги ви можете отримати не тільки дистанційно, але й безпосередньо у Відділі за адресою: м. Харків, вул. Плеханівська, 42, 4 поверх, к. 45-47, попередньо записавшись на прийом за телефоном 0916150998, 0577252686.

ХМЦСС «Довіра»

Допомога на поховання

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) допомогу на поховання в Україні надають у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні.

До членів сім’ї, які перебували на утриманні застрахованої особи, належать:

  • дружина (чоловік);
  • діти, брати, сестри та онуки, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони отримали інвалідність до 18 років (брати, сестри та онуки — за умови, що вони не мають працездатних батьків), а студенти та учні середніх професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною формою навчання — до 23 років;
  • батько, матір;
  • дід та баба за прямою лінією спорідненості.

Кому виплачується допомога на поховання?

Допомога надається застрахованій особі, члену її сім’ї або іншим юридичним чи фізичним особам, які поховали померлого.

Документи, на підставі яких виплачується допомога на поховання:

  • свідоцтво про смерть, видане центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів громадянського стану, виконавчим органом сільської, селищної чи міської (крім міст обласного значення) ради, сім’ї померлого або особі, яка здійснила поховання, призначається допомога на поховання застрахованої особи;
  • довідка з місця проживання про перебування померлого члена сім’ї на утриманні застрахованої особи.

Як оформити допомогу на поховання?

Допомогу на поховання виплачують за основним місцем роботи померлого працівника (ч. 1 ст. 30 Закону № 1105).

ХМЦСС «Довіра»

Техніки для зняття тривоги

Найперше, що реагує на страх — це наше тіло.
Ми можемо помітити, що під час повітряної тривоги чи іншої небезпеки тіло напружується. Це відбувається через вивільнення кортизолу, який ще називають гормоном стресу. Ми не можемо контролювати цей момент.

Кортизол впливає практично на всі фізіологічні процеси в організмі. При реакції на загрозу, вивільняється кортизол, пришвидшується серцебиття, кров прибуває до великих м'язів — щоб була змога або нападати або тікати. 
Одна з причин спазму в м'язах — велика кількість кортизолу. Ці тілесні відчуття сприймаються вегетативною нервовою системою як сигнал для мобілізації. Тому, коли навіть реальної загрози немає, а тіло напружене, ми продовжуємо відчувати неспокій. 

Щоб собі допомогти, радимо наступні вправи на тілесно-м'язову релаксацію:

enlightenedСісти, випрямити руки і стиснути кулаки так сильно, ніби ти вичавлюєш два лимона, а потім струснути руки від залишків соку.

enlightenedСидячи, випрямити ноги та руки, уявити, що їдеш на крутому мотоциклі, а в обличчя б'є потік вітру, тому обличчя ми також напружуємо. Стискаємо усі м'язи одночасно — обличчя, руки, ноги, спину, сідниці. Затримуємо на кілька секунд і відпускаємо.

enlightenedСтати на ноги, уявити, що ти пильний килим, який потрібно протрусити. І по черзі простукати кожну ділянку свого тіла, починаючи з голови, закінчуючи ступнями. Особливо великі м'язи — спину та ноги. 

enlightenedУявити, що ти велика волохата собака, яка щойно плавала в річці, вийшла на берег і витрушує залишки води з усього тіла. 

Повторювати можна не лише коли відчувається стрес, а щодня для профілактики м'язових спазмів. 


Прості вправи, але працюють, бо коли м'язи розслабляються — посилають мозку сигнали спокою

 

ХМЦСС «Довіра»

Центр надання адміністративних послуг. Актуальний контакт

УВАГА!
Новий номер Call-центру Центру надання адміністративних послуг м. Харкова.

З 1 лютого зателефонувати оператору з питань отримання адміністративних послуг можна за номером 0 800 57 34 34.

Дзвінки безкоштовні по всій території України

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Як отримати «пакунок малюка» у 2023 році?

При народженні дитини кожна сімʼя має право не тільки на отримання допомоги, а й одноразової допомоги «пакунку малюка» в натуральній або грошовій формі.

Отримання «пакунку малюка» в натуральній формі

Одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» видається закладом охорони здоров’я при народженні дитини. У разі відсутності «пакунка малюка» в закладі охорони здоров’я або народження дитини за межами України чи на тимчасово окупованій території України, або народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я видається відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування отримувача.

У разі НЕотримання «пакунку малюка» у закладі охорони здоров’я заява на його отримання подається отримувачем не пізніше ніж через 30 календарних днів із дня народження дитини, а в разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я – протягом року з дня народження дитини.

☝???? До заяви додаються копії (фотокопії) таких документів:

▪️ свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України – копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;

▪️ документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, виданого закладом охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини відповідно до законодавства.

???????? Як «прописати» новонароджену дитину, якщо її батьки зареєстровані на тимчасово окупованій території?

Отримання грошової компенсації вартості «пакунку малюка»

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців із дня народження дитини.

☝???? Отримувач може звернутися за грошовою компенсацією:

▪️ шляхом надсилання заяви та документів поштою до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення;

▪️ під час надання йому комплексної послуги «єМалятко».

До заяви, зокрема, додається копія свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, – копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, разом з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.

Для призначення грошової компенсації під час надання послуги «єМалятко» отримувач надає необхідні для отримання такої компенсації відомості із зазначенням бажання отримати грошову компенсацію, повідомляє про відмову матері/батька, інших родичів, усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів дитини від отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та зазначає спеціальний рахунок.

ХМЦСС «Довіра»

Координація роботи

Співпраця із надійними партнерами має надзвичайне значення у будь-якій сфері. А особливо у сфері надання допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Сьогодні відбулася чергова зустріч присвячена цьому питанню, на якій були присутні представники су‘бєктив, що реагують на випадки домашнього насильства та служб, які надають послуги, а саме: Патрульна поліція Харківської області, Центр надання допомоги постраждалим від насильства, Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» та громадський сектор.

Мета зустрічі полягала у вдосконаленні координації реагування на випадки домашнього насильства та стратегії запобігання цього явища у суспільстві.

Висловлюємо щіру вдячність надійним партнерам і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

ХМЦСС «Довіра»

Як і де знайти роботу під час війни?

Розповідаємо про телеграм-канали й сайти з вакансіями у різних сферах діяльності. Ця добірка допоможе знайти роботу як в Україні, так і за її межами – для тих, хто був змушений тимчасово покинути країну.

«Крезюме Вакансії»

Це телеграм-канал (https://t.me/cresume) з вакансіями у креативних індустріях. Ідеально підійде для журналістів, комунікаційників, дизайнерів, SMM-ників, ілюстраторів та представників інших творчих професій.


Workado

Канал (https://t.me/workadojobs) для тих, хто перебуває в пошуках дистанційної роботи. Здебільшого тут зібрано вакансії у сферах IT та digital. 

 

JOB for Ukrainians

Ресурс (https://t.me/jobforukrainians) для пошуку вакансій в Україні та за кордоном. Кожна вакансія супроводжується набором хештегів: локація, сфера діяльності та допомога, яку готовий надати потенційний працедавець.

 

«Робота для переселенців з України»

Проєкт, який допомагає переселенцям знайти підробіток чи працевлаштуватися на тривалий час. Вакансії дуже різні й не завжди потребують досвіду роботи чи спеціальної освіти (https://t.me/helpukrainiansjooble).

 

Lobby X

Онлайн-сервіс (https://thelobbyx.com/) з пошуку роботи, де зібрані найрізноманітніші вакансії: від фахівців із кібербезпеки та бухгалтерів до SMM-менеджерів Збройних Сил України

ХМЦСС «Довіра»

️Інформаційна безпека для родин військовополонених: що потрібно пам’ятати

Національне інформаційне бюро при Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України нагадує, що дані військових, які ймовірно перебувають у полоні, слід повідомляти виключно українським профільним інституціям.

▪️Заповнення анкет, отриманих зі смс-повідомлень чи інших неофіційних розсилок, навпаки може завадити звільненню оборонців з полону. 

▪️Таким чином ворог може збирати персональні дані полонених і їхніх рідних.

Тож заради безпеки наших захисників рекомендуємо їхнім близьким:

- ігнорувати будь-які неофіційні повідомлення;
- не надавати жодної особистої інформації про своїх родичів неперевіреним особам/сайтам/телеграм-каналам;
- повідомляти про випадки незаконного збору персональних даних до правоохоронних органів України.

!Нагадуємо, що повідомити НІБ про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на цілодобову гарячу лінію за номером: 16 48 чи скориставшись чат-ботами у Telegram або Viber. Також можна заповнити онлайн-форму на сайті НІБ. Для дзвінків з-за кордону діє номер: +38 (044) 287 81 65

ХМЦСС «Довіра»

Оформлення декретних під час воєнного стану

З 1 січня 2023 Фонду соціального страхування припиняє свою діяльність, і відтепер розглядом заявок щодо лікарняних і декретних займається Пенсійний фонд України. Дані Фонду соціального страхування автоматично передані у Пенсійний фонд України.

З впровадженням воєнного стану багато працівників втратили зв’язок зі своїми роботодавцями. В такому випадку, якщо роботодавець не зміг опрацювати лікарняний листок та подати за ним заяву-розрахунок до Фонду соціального страхування у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, працівниця може самостійно звернутись до Пенсійного фонду України для отримання лікарняних і декретних допомог.

Для цього застрахованій особі необхідно звернутись до будь-якого зручного відділення Пенсійного фонду України – за місцем тимчасового перебування внаслідок переміщення через бойові дії, за місцем реєстрації або в іншому зручному місці.

Для призначення матеріального забезпечення застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний. Також варто підготувати копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Записів з 1 по 10Всього: 1534