"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Холодногірський (Ленінський) р-н

Інформаційна зустріч щодо проету

     Центром соціальних служб Холодногірського району було організовано інформаційну зустріч для потенційних учасників пілотного проекту «Рука допомоги».  Були висвітлені всі питання стосовно участі в проекті. 

   Для людей, що отримують державну допомогу, як малозабезпечені, та бажають відкирити власну справу, було створено ініціативу «Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується  в рамках широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Мета — допомогти членам малозабезпечених сімей та вимушеним переселенцям позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес.

    Проект передбачає повернення громадян до економічної активності з урахуванням особливостей та прагнень кожного з них. Це абсолютно новий механізм для України. Для тих, хто потребує стабільного заробітку, пропонується допомога у працевлаштуванні. Якщо бажаної вакансії на момент звернення немає — можна скористатися варіантами тимчасових оплачуваних робіт на користь громади. Але найголовніше – учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу.

   Фіндопомога надається згідно бізнес-плану, який затверджується комісією при облдержадміністрації, у формі оплати рахунків на закупівлю обладнання і матеріалів для започаткування власної справи. Це робиться для того, щоб учасники проекту витрачали гроші за призначенням, а не «проїдали» їх. При цьому сума до повернення зменшується на суму сплачених за три роки податків, а в разі працевлаштування двох малозабезпечених осіб, внутрішньо переміщених або учасників АТО кошти взагалі повертати не потрібно. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

   Поворотна фінансова допомога, що надається для започаткування власної справи — це найвигідніші умови фінансування бізнесу від держави:

- Складає до 40 прожиткових мінімумів (з 1 січня — до 70 480 грн, з 1 липня — до 73 640 грн);

- Надається на строк до трьох років;

- Спрямовується на закупівлю обладнання та матеріалів, згідно із бізнес-планом;

- Безвідсоткова!

- Повернути потрібно лиш невелику частину: від суми віднімаються сплачені за час підприємницької діяльності податки;

- Якщо працевлаштувати двох малозабезпечених/переселенців/ветеранів АТО — фіндопомогу повертати не потрібно!

   Ви також можете стати учасником проекту «Рука допомоги»! Якщо ви маєте статус малозабезпеченого безробітного чи внутрішнього переселенця, вам достатньо звернутися із заявою до управління соціального захисту населення або центру зайнятості за місцем проживання. Там ви зможете отримати необхідну консультацію та більше дізнатися про проект, який назавжди змінить ваше життя. Звертатись потрібно в Центр соціальних служб Холодгногірського району, за адресою вул. Полтавський шлях, 46, 5 пов., тел. +380 (57) 730-90-62, або в Управління праці та соціального захисту населення Холодногірського району, за телефоном +380 (57) 712-03-18

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Дитячі фобії

В Центрі соціальних служб Немишлянського району м. Харкова за підтримки благодійників провели пізнавальне заняття для дітлахів.

 Кожна дитина чогось боїться: злочинців,  які можуть увірватися в квартиру, собаки, води, не хоче спати без світла у своїй кімнаті. Її можуть тривожити різні «побутові звуки». Такі реакції нормальні. Якщо дитина здорова, більшість з цих страхів із часом минають. Саме таку тему 19.04.2018 дітлахи обговорювали на базі Центру. Також подивилися мультики і були залучені до ігор та вікторини. 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Трафінінг -сучасна форма рабства

В проведенні Єдиного правового дня 19.04.2018 року в Харківській загальноосвітній школі №90 та Харківському професійному ліцеї будівництва та автотранспорту Слобідського району м. Харкова взяла участь провідний юрисконсульт Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова. Учням було показано відеолекторій на тему: «Трафікінг – сучасна форма рабства».

Торгівля людьми (трафікінг) - це сучасна форма рабства. Особи, які потерпіли від торгівлі людьми, платять жахливу ціну – отримують фізичні та психологічні, емоційні травми, захворювання, втрачають зв'язки з близькими і рідними, стають наркозалежними, здійснюють спроби суїциду.

 Таким чином, торгівля людьми - грубе порушення прав людини, яке сприяє соціальному руйнуванню (трафікінг відриває дітей від батьків і сім'ї, забирає у молоді можливість здобути освіту тощо).

 У Харкові, як і по всій Україні, здійснюється проект «Зниження ризику торгівлі людьми в Україні». 

 В даному напрямку ведуть роботу Харківські Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Регулярно проводяться заходи щодо запобігання торгівлею людьми (просвітницькі лекції, бесіди, тренінги як з дорослим населенням, так і зі школярами, студентами). Надається юридична та психологічна допомога потенційним жертвам торгівлі людьми.

Московський р-н

Багато читати- світ пізнавати!

Проведення заходу на базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Московського району м. Харкова присвяченого розвитку у дітей інтересу, поваги та любові до книжки! 

На даний час у нашому суспільстві дуже гостро постає проблема відсутності зацікавленості дітей до книжок, все більше часу вони проводять у віртуальному світі своїх мобільних телефонів та планшетів і ця проблема веде до тотального зниження рівня грамотності серед дітей та молоді. Насамперед, відсутність зацікавленості до книжок виходить із того, що батьки дітей теж зараз мало приділяють уваги такому корисному заняттю як читання, а батьківський приклад в цьому питанні має колосальне значення.

Тому, 12.04.2018 року спеціалісти центру  соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Московськогорайону м. Харкова  провели на базі  нашого Центру  захід під назвою «Будеш з книгою дружити-буде легше в світі жити!»  В заході прийняло  участь 25 дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та стоять на обліку в Центрі. Метою заходу було  формування  у дітей навичок поважного ставлення до книги та того джерела знань, які вона несе у собі. Також, з дітьми проведено бесіду про вміння орієнтуватися в художній, науково-пізнавальній та довідковій літературі. Для проведення  заходу книжки та енциклопедії  нам щиро надав Благодійний фонд «Милосердя», які після закінчення були подаровані дітям. Всім учасникам дуже сподобалося знайомство з казковим світом пізнавальної літератури  і ми маємо на меті проводити такі заходи постійно. Дуже вдячні БФ «Милосердя» за надану корисну літературу та подарунки для дітей!

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Пасхальні кулічі

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова за сприянням Народного депутата А.П. Денисенка було надано адресну допомогу у вигляді пасхальних куличів .

Великдень – день, особливий для всіх. У цей день прийнято ходити до церкви, святити пасхальні кулічі, крашанки та інше. Але, на жаль, не у всіх є можливість повноцінно відзначити це свято. Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району м. Харкова за сприянням Народного депутата А.П. Денисенка було надано адресну допомогу у вигляді пасхальних куличів сім’ям та особам, що знаходяться в складних життєвих обставинах, а саме внутрішньо переміщеним сім’ям, сім’ям з дітьми з фізичними обмеженнями, багатодітним сім’ям, сім’ям загиблих учасників бойових дій у зоні проведення АТО, малозабезпеченим сім’ям.

 

Київський р-н

Жителі Київського району отримали Великодні подарунки

10 – 13 квітня на базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова його жителям були вручені смачні Великодні подарунки.

Харчові набори отримали 230 дітей та 100 сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. До наборів ввійшли продукти харчування першої необхідності, солодощі для дітей та пасочки.

Великодні подарунки вручали Отець Сергій Української Православної Церкви Усікновення глави Іонна Хрестителя та співробітники Центру. Під час заходу присутні також мали змогу вільно поспілкуватися з отцем Сергієм та матушкою Наталією, яка разом з служителями церкви виконала декілька святкових пісень.

Вручення святкових продуктових наборів завдяки підтримці Української Православної Церкви Усікновення глави Іонна Хрестителя вже давно стало доброю традицією Центру. Протягом декількох років вона радує мешканців Київського району смачними та корисними подарунками.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Всесвітній день Матері-Землі

Заняття з арт-терапії для дітлахів "Деполька".

Матінка-Земля. Це виразя ми не рідко чуємо в нашому повсякденному житті і використовуємо його в нашому спілкуванні. Що воно означає і що ми в нього вкладаємо, - буквально зображено в самому формулюванні і формі подібної фрази. Земля - наша годувальниця, наш спільний дім, в якому створені Богом для нас абсолютно унікальні умови, що дозволяють нам не тільки виживати, але й насолоджуватися життям у всій її красі і різноманітності. Вона віддає нам себе цілком. Беззаперечно дарує свою любов. Не зважаючи навіть деколи на абсолютно блюзнірське ставлення з нашого боку. Як любляча мати живить, одягає і виховує своїх нетямущих дітей. Чим ми їй віддячуємо?

Вже здавна в різних країнах світу це питання набуло нагальну актуальність. Людство нарешті, звернувши увагу на свою позицію і роль в екосистемах нашої Землі, задумалося. Невже ми почали переростати чисто споживчий період свого власного розвитку? Надія є. З’явилися і прагнення.
Так, офіційно, починаючи з 2010-го року в наших календарях на міжнародному рівні з’явився знаковий День - Всесвітній день Матері-Землі, який відзначається 22-го квітня.
Сьогодні дітлахи святкували цей день та малювали малюнки.

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Круглий стіл для працівників соціального сектору

  Працівниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було проведено круглий стіл на тему: "Взаємодія суб'єктів соціальної роботи запобігання та протідії домашньому насильству та насильству за ознакою статі». 

    В заході прийняли участь представники Холодногірського районного сектору Харківського міського відділу з питань пробації, представники Комітету у справах сім'ї, молоді та спорту по Холодногірському району, Служби у справах дітей Холодногірського району, представники  ЦСССДМ Новобаварського та Холодногірського районів, БО БФ «ЛАДА»,  студенти ХНПУ ім. Г.С.Сковороди.

   7 грудня 2017 року Верховна Рада схвалила Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» . Закон запроваджує комплексну систему боротьби з домашнім насильством.  На круглому столі були порушені питання протидії насильству та координації роботи, здійсненню конкретних заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Така координація буде спрямована на забезпечення комплексного та узгодженого реагування на випадки домашнього насильства та здійснення повноважень відповідно до закону у цій сфері. Лише координація заходів у сфері боротьби з домашнім насильством дозволить забезпечити якісні спільні та узгоджені дії усіх суб'єктів, без таких узгоджених спільних дій якісної боротьби із явищем домашнього насильства чи насильства за ознакою статі не буде.

   В ході роботи було вироблено план дій для поширення серед громадян нашого міста, учнів та студентської молоді інформації по цій актуальній темі. Також були підготовлені та розповсюджені інформаційні матеріали на відповідну тематику, продемонстровані відеоматеріали.

Московський р-н

Діти-наше майбутнє!

Допомога дітям, які перебувають у складних життєвих обставинах- найголовніша місія Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Московського району м. Харкова! 

Спеціалісти Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Московського району м. Харкова разом із спеціалістами Благодійного фонду «Милосердя» 03.04.2017 року відвідали центр соціально-психологічної реабілітації дітей м. Харкова, в яких на даний час виховуються діти із сімей Московського району, що перебувають у складних життєвих обставинах.  Всі ці діти тимчасово відібрані у батьків, які за різних обставин не виконують  батьківські обов'язки. Спеціалісти Центру добре усвідомлюють що  дітлахи за своє коротке життя вже встигли відчути чимало страждань, болю та розчарувань, і зараз, опинившись  у новому для себе середовищі для безболісної адаптації їм потрібна всебічна увага, турбота і любов. І тому ми, разом  зі спеціалістами БФ «Милосердя» на базі центру соціально-психологічної реабілітації, організували зустріч з дітьми нашого району з метою їх підтримки, надання їм гуманітарної допомоги у вигляді іграшок, засобів гігієни, канцелярських приладів та інших необхідних речей. Діти та адміністрація закладу дуже задоволені зустріччю,  вдячні за увагу і допомогу та чекають на нас знов. А ми в свою чергу вдячні адміністрації центру соціально-психологічної реабілітації за щирий прийом та теплу турботу про наших дітей. І особливу вдячність виражаємо  спеціалістам БФ «Милосердя» за велике,добре серце і готовність завжди прийти на допомогу тим, хто є найдорожчим скарбом в нашому житті-дітям!

Московський р-н

Піклуйся про тих, хто дав життя!

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Московського району  м. Харкова відвідав людей похилого віку, які залишилися без уваги близьких родичів. 

Однією з найбільших людських чеснот завжди була й залишається любов та повага до старших. Важко уявити що хтось здатен шанувати інших людей, якщо він не навчився поважати матір та батька або просто  тих, хто старший за віком. Але часто так трапляється, що власні діти забувають про своїх батьків, і навіть покидають їх напризволяще. На даний час, нажаль,  багато людей похилого віку, маючи живих і здорових  дітей, у поважному віці залишаються без засобів існування та уваги від тих, кому вони дали життя, кому співали колискові пісні та не спали ночами, коли ті хворіли. Багато з таких людей  мають хвороби, інвалідність, та фізичні вади тому, вони, як ніхто потребують любові і уваги від близьких. Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Московського району м. Харкова, у взаємодії з Благодійним фондом «Милосердя»  04.04.2018 року  відвідали людей похилого віку, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають інвалідність та позбавлені уваги близьких,  надали їм гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування  та медичних препаратів для лікування. Дякуємо БФ «Милосердя» за небайдужість, співпрацю та активну допомогу  всім, хто цього потребує!

Записів з 1 по 10Всього: 27