ХМЦСС «Довіра»

До уваги відвідувачів сайту!

Шановні харків‘яни! У зв‘язку із надзвичайною ситуацією, яка розгортається на території нашої держави, зокрема і на території міста Харкова Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» тимчасово змінює формат своєї роботи (включно із відділами соціальної роботи по районам м. Харкова). 

Якщо ви маєте питання або потребуєте інформації від нашої організації пишіть на офіційні сторінки у:

  •  особисті повідомлення "Фейсбук": KhCSSDovira;
  • дірект "Інстаграмм": hmcss_dovira.

Для зручності опрацювання ваших звернень, будь ласка пишіть їх за наступною формою:

✔️ повне ПІБ особи, яка звернулася;

✔️ сутність питання, з яким звертаєтесь;

✔️ район проживання у м. Харкові;

✔️ контактний мобільний телефон.

Всі питання, які входять до компетенції нашої організації будуть розглянуті.

Зберігайте спокій та стежте за офіційними джерелами інформації!

ХМЦСС «Довіра»

Соціальна активність «ХАРКІВ – ЦЕ УКРАЇНА! ВИШИВАНКА ЄДНАЄ!»

Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» з нагоди Всесвітнього дня вишиванки пропонує харків’янам долучитися до соціальної активності «ХАРКІВ – ЦЕ УКРАЇНА! ВИШИВАНКА ЄДНАЄ!».

Вишиванка - це не лише вбрання, символ здоров’я та краси, це - ще й символ родової пам’яті, оберіг нашого народу, який надихає та додає нам сьогодні сили жити з вірою та надією на краще!

Українська вишиванка з давніх давен є важливою особливістю національного вбрання. Щорічно у третій четвер травня відзначають Всесвітній день вишиванки! У цьому році - це 19 травня! Виказуючи повагу до національного символу, мільйони українців у цей день вдягають  неймовірної краси вишиванки та беруть участь у ходах, флешмобах, забігах, родинних вечорах, ярмарках та інших святкових заходах! Усі міста України майоріють яскравими барвами вишиванок! Харків - був одним із них!

Сьогодні Харківщина потерпає від вторгнення московитськоі навали, у самому місті ще є небезпека обстрілів, але харків’яни, попри всі перешкоди, масово повертаються до своїх домівок для того, щоб разом відновлювати повноцінне життя рідного міста. Бо вони - мужні, вони - сильні, вони - безстрашні, вони - працьовиті, тому що вони - українці!

Наразі Всесвітній день вишиванки - це значущий момент дяки та єднання українців, які зараз через війну перебувають у різних областях нашої країні або за кордоном! Маємо надію, що тим, хто, на жаль, зараз не має при собі вишиванки, зокрема через втрату домівки, евакуацію, буде приємно хоча б побачити світлини з рідними або знайомими обличчями та символічними візерунками вишиванок! Тому Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» пропонує харків’янам не залишатися осторонь соціальної активності «Харків - це Україна! Вишиванка єднає!»!

Для цього необхідно:
✔️створити допис у своїх соціальних мережах зі світлиною, де Ви у вишиванці (це може бути світлина  сьогодення або з фотоархіву),додавши хештег:

#Харків_Україна_Вишиванка_Єднає
 #ХМЦСС_Довіра

✔️зробити сторіз Вашого допису та відмітити Ваших близьких, друзів, знайомих, передавши їм таким чином ініціативу долучитися до даної соціальної активності;
✔️скопіювати та надіслати тим, кому передали ініціативу, цю інструкцію!

«Україно, наразі ти у вишиванці, берцях та камуфляжі,

                    але у всіх віках, у всіх вбраннях  ти напрочуд чудова й прекрасна!»

Всесвітній день вишиванки важливий для кожного українця: і того, що в Україні, і того, що за кордоном! Тому цей день - ще одна нагода показати, що харків’яни - це невід’ємна частина єдиної великої нації, яка шанує, поважає та дотримується вікових традицій!

Київський р-н

Як стати на облік до Центру зайнятості у воєнний час

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» підготував актуальну інформацію для тих, хто втратив роботу під час війни і має на меті стати на облік до Центру зайнятості.

У зв’язку з активними бойовими діями на території міста Харкова і області та переходом центрів зайнятості Харківщини на роботу у дистанційному режимі, отримати інформацію щодо питань зайнятості та безробіття можна через телеграм-канал: https://t.me/Pidtrimka_DCZ_Kharkiv або у режимі «гарячої лінії» Харківської обласної служби зайнятості, яка працює з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 17:00 за телефонами: 098-567-05-76; 095-138-72-96; 099-056-28-00; 073-055-98-24; 063-471-65-92 (Viber, WhatsApp). За цими контактами можна проконсультуватися у профільних спеціалістів із загальних питань зайнятості. Для отримання більш детальної інформації ви завжди можете звернутися на офіційний сайт державної установи за посиланням: https://kha.dcz.gov.ua/.

Алгоритм постановки на облік до Центру зайнятості

Кожен мешканець міста Харкова чи області, який втратив роботу під час війни, має змогу безпечно і швидко стати на облік до Центру зайнятості. Для цього необхідно спочатку авторизуватися у кабінеті користувача на порталі «Дія» за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID або Mobile ID, перейшовши за посиланням: https://diia.gov.ua/services/dopomoga-po-bezrobittyu.

Далі потрібно заповнити електронну заяву і завантажити скан-копії особистих документів – паспорту, документу про навчання та трудової книги із відповідним записом про звільнення з останнього місця роботи. Після цього на електронну пошту (мобільний телефон) заявника надійде підтвердження про отримання статусу безробітного і виплати допомоги по безробіттю або повідомлення про необхідність доопрацювання чи аргументована відмова.

На час воєнних дій регулярні відмітки у спеціалістів Центру зайнятості скасовано, тому з безпечного місця перебування нікуди їхати не потрібно. Отримати інформацію щодо актуальних вакансій можна у будь-який час за посиланням: https://t.me/worknowdcz, або користуючись послугами віртуального помічника – @DCZWorkNowBbot. 

Допомога по безробіттю буде надходити на банківську картку для соціальних виплат. У разі її відсутності, необхідно звернутися до найближчого відділення будь-якого банку для її оформлення. Під час дії воєнного стану в країні пластикові картки для соціальних виплат випускають всі українські банки. 

Нагадуємо, що он-лайн підтримка електронного сервісу державних послуг «Дія» з питань постановки на облік до Центру зайнятості та допомоги по безробіттю працює в соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/mintsyfra/posts/359511169551539 та за телефоном 0800-33-18-34 (щодня, з 8:00 до 22:00).

Наші контакти:

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskij

Instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

ХМЦСС «Довіра»

Психологічна самодопомога у кризовій ситуації

Харківський міський центр соціальних служб "Довіра" пропонує  ознайомитися з порадами щодо подолання кризової ситуації.

Після довгих років досліджень, нарешті, з'явилася багатовимірна модель BASIC Ph. Згідно з М. Лаадом, у кожної людини існує 6 основних каналів, кожен з яких «допомагає» вийти з кризової ситуації. Ось ці канали:

I. Віра (Belief and values)

ІІ. Емоції (Affect and emotion)

ІІІ. Спілкування (Social)

IV. Уява (Imagination)

V. Розважливість (Cognition and thought)

VI. Фізична активність (Physiology and activities)

Зупинимося трохи докладніше на кожному з них. Щоб краще зрозуміти кожну позицію, я навела питання.

Belief (Віра)II.

Чи є у Вашому житті традиції, ритуали, яких Ви любите дотримуватись?

Вам подобається відчувати приналежність до якоїсь компанії, начебто це велика сім'я або клан?

Як часто ви відчуваєте спільність у тій організації, в якій знаходитесь?

Наскільки сильно Ви цінуєте партнерів, з якими маєте спільну справу?

Людина з домінуючим каналом В знайде опору у вірі та духовних цінностях, які допоможуть їй пережити важкі часи напруження та перелому. Тут може бути як релігійна віра, так і політичні переконання, почуття місії (призначення), прагнення самоздійснення і самовираження.

Affect (Емоції)

Для Вас важливо мати можливість ділитися думками та тривогами з тими, хто поруч?

Чи маєте Ви творчі захоплення, хобі?

Ви часто відчуваєте турботу близьких?

Це тип адаптації, з яким людина використовує афективні або емоційні методи: плач, сміх, усне викладення своїх переживань у розмові з кимось, а також можливе малювання, читання або лист.

Social соціальність (спілкування)

Що для Вас у житті означає взаємна допомога та підтримка?

Як ви вважаєте, наскільки важливо ділити обов'язки у сім'ї?

Вам подобається бути лідером, вести у себе інших?

Вам подобається допомагати тим, хто опинився у важчому становищі, ніж Ви самі?

Людина з таким типом адаптації знайде підтримку у приналежності до групи, у виконанні завдання, у тому, щоб грати якусь роль і бути частиною організації.

Imagination (уява)

Вам подобається створювати щось нове? Наскільки Ви є новатором?

Імпровізація – Ваша стихія?

Вам більше подобається займатися однією справою чи переключатися на різні види діяльності?

Тут людина скористається своєю уявою, щоб замаскувати грубі факти реальності, вона може марити наяву, вдаватися до солодких мрій. Він може уявити додаткові вирішення проблем — рішення, що виходять за межі реалістичних імпровізацій.

Cognition когніції (переконання, розсудливість)

Вам дуже важливо точно оцінити ситуацію, зібрати всю інформацію?

Для Вас зручніше імпровізувати чи мати при собі робочу стратегію?

Як часто Ви тренуєте себе, самодисциплінуєте?

Чи важливо вам мати реалістичний сценарій майбутнього?

Когнітивні стратегії включають збір інформації, вирішення проблем, самоорієнтацію, внутрішню розмову або складання списків дій та переваг.

Physical (фізична активність)

Як Ви чергуєте свою активність та періоди відпочинку?

Ви можете захопитись роботою, незважаючи на фізичний дискомфорт (голод, холод, вогкість)?

Які види відпочинку Вам більше подобаються?

Чи користуєтесь Ви техніками релаксації?

Такі люди використовують фізичні, тілесні методи боротьби зі стресом. Ці методи включають релаксацію, десенситизацію, фізичні вправи та фізичну діяльність взагалі.

Отже, в силу індивідуальних особливостей та умов середовища, людина в дорослому віці має певний набір стратегій подолання, кожна з яких звертається до одного з шести каналів. У той самий час ми можемо вдаватися до емоцій чи уяви набагато частіше, ніж фізичної активності, і навпаки. Інакше кажучи, одні канали можуть бути гіпервикористані, інші практично не задіяні – і це зручно до того часу, поки життєва ситуація стає тупиковой.

Часто ця ситуація стає кризовою тому, що людина повторює одні й ті самі стратегії з метою позбутися стресу. Іншими словами, людина «буксує» на одному місці, до нескінченності використовуючи один і той самий метод співвлади, не просуваючись ні на крок уперед і нічого не змінюючи в ситуації. У таких випадках стрес є наслідком безвиході або відсутності гнучкості.

На первинному рівні боротьби багатовимірний підхід у тому, щоб навчити людини безлічі різноманітних способів подолання кризи. Це допоможе йому придбати гнучкість, необхідну для того, щоб уникнути безвиході.

Умовно ми можемо розділити стратегії подолання перешкод на 2 групи:

існуючі елементи BASIC Ph,

ще відсутні елементи.

У своїй роботі психолог може зосереджуватися або тих, або інших (можна обох по черзі).

Акцент на існуючих стратегіях потрібен у гостріших кризових ситуаціях, коли людина в принципі втратила всі свої стратегії, заплуталася і втратила ґрунт під ногами.

Акцент на відсутніх елементах важливий тоді, коли криза відчувається як глухий кут, набридла платівка, застій (у той час як зовнішні події не виходять за рамки нормального).

ХМЦСС «Довіра»

Міжнародний день сім’ї

Сьогодні, 15 травня, в Україні і світі відзначають Міжнародний день сім’ї – свято, яке є символом любові, взаєморозуміння, гармонії та вірності. У цей день прийнято вітати всіх членів своєї маленької або великої родини, а також родичів, друзів та знайомих, які вже встигли звити затишне сімейне гніздечко.

Міцна та щаслива родина – це основа успішного і прогресивного суспільства, до якого належить і кожен із нас. Сімейні традиції згуртовують і зміцнюють людей, створюючи особливе відчуття внутрішнього спокою та рівноваги. Саме тому підвищена увага до інституту сім’ї та обговорення його нагальних проблем дозволяє зробити певні висновки та рухатися у правильному напрямку в майбутньому.

Міжнародний день сім’ї був створений Організацією Об’єднаних Націй (ООН) і затверджений 15 травня 1994 року. Поштовхом до його створення стала загальна занепокоєність світової спільноти сучасним відношенням до сімейних традицій та інституту сім’ї у цілому.

Головна мета започаткування цього свята полягає у тому, щоб привернути увагу широких кіл суспільства до розгляду проблем сучасної родини, ефективного пошуку шляхів їх розв’язання, а також висвітленні головних переваг сімейного життя для підростаючого покоління.

Нажаль, цієї весни зазвичай радісне і позитивне свято в Україні має гіркий воєнний присмак, але навіть жорстока реальність сьогодення не може змінити справжні цінності, що були нажиті роками і десятиліттями. Український народ – це дружня і велика родина, у якій кожен із нас відіграє свою важливу і незамінну роль!

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» щиро вітає всіх з теплим весняним святом – Міжнародним днем сім’ї. Бажаємо міцного здоров’я, життєвої наснаги, високих досягнень і мирного неба над головою!

Наші контакти:

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskij

Instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

ХМЦСС «Довіра»

Карта сімейного життя

Щороку 15 травня до Міжнародного дня сім’ї Харківський міський центр соціальних служб "Довіра" традиційно проводив загальноміський захід для харківських сімей, які потребують допомоги. Він завжди був покликаний сприяти гармонізації внутрішньо сімейних відносин, підвищенню статусу інституту української сім’ї, укріпленню сталих родинних традицій. 

Розпочата ворогом війна змінила уклад та пріоритети життя багатьох українців. Виявилося, що для щастя потрібно небагато: щоб була цілісною держава, щоб було мирним небо, щоб найрідніші були поруч, живі та здорові.

Сьогодні Міжнародний день сім’ї – це нагода морально підтримати один одного у ці важкі часи! Тому Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» пропонує харківським родинам долучитися до соціальної активності «У кожній родині - сила України!», створивши сім'єю поробку «Карта сімейного життя»! 

Бажаючі зможуть:
✔️приємно та з користю провести час з найближчими, найріднішими людьми;
✔️розкрити свій особистий творчий потенціал та креативне мислення;
✔️дізнатися ще більше про те, якою кожен член родини уявляє її;
✔️пригадати цікаві сімейні події, традиції, що об’єднують;
✔️помріяти разом про те, яким буде майбутнє сім’ї у мирний час;
✔️подарувати згодом готову поробку татові, який наразі захищає Україну або допомагає українцям!

Детальніше про виготовлення поробки "Карта сімейного життя" можна ознайомитися на старінках Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" у соціальних мережах: 

- у фейсбуці @KhCSSDovira

- в інстаграмі @hmcss_Dovira

Матеріали підготовлені за участі волонтерки ХМЦСС "Довіра" - Єлизавети Мальчевої @lis_nikolaevna.

#У_кожнійРодині_силаУкраїни

#ХМЦСС_Довіра

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Допомога ОНЛАЙН

Незважаючи на воєнний стан у країні та постійні обстріли нашого міста та області, фахівці Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» (далі – Відділ) продовжують проводити роботу з допомоги сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах через соціальні мережі. 

Зараз такими сім’ями є не лише ті родини, що отримували послуги у Відділі. Багато людей під час військових дій, нажаль, втратили можливість самостійно долати складні життєві обставини та знаходяться у пригніченому моральному стані.

Є сім'ї, з якими фахівці з соціальної роботи вперше знайомляться через звернення родин на сторінках Відділу у соціальних мережах. Залежно від потреб їм надають психологічну підтримку, залучення волонтерів для вирішення гуманітарних та евакуаційних питань, надання контактів необхідних установ тощо.

На протязі двох місяців, за консультаціями з приводу оформлення статусу внутрішньо переміщенних осіб, переоформлення пенсій, оформлення інших необхідних документів та психологічною допомогою звертається багато осіб та сімей.

Віримо у мирне майбутнє, чекаємо на Перемогу!

Сайт: dovira.kh.ua

Facebook: https://www.facebook.com/viddil.slobidskiy

Іnstagram: slobidsky_csssdm

Київський р-н

Маленькі дитячі радощі під час війни

Діти, які вже декілька місяців перебувають в укритті на станціях Харківського метрополітену, продовжують отримувати благодійну допомогу від небайдужих людей.

Цього разу, завдяки скоординованим діям Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», Благодійної організації «Благодійний фонд «Заради життя» та Фонду «Професійний розвиток Харкова», малеча отримала декілька ящиків іграшок.

Різноманітні прикраси для дівчаток, сучасні розвиваючі ігри, яскраві пазли, м’які і пластмасові іграшки та інші дитячі радощі – малеча із задоволенням занурювала свої рученята у коробки та діставала те, що їм найбільше до вподоби.

За декілька місяців перебування на станціях метрополітену діти змогли не лише адаптуватися до нових умов життя, а й завести собі чимало друзів. Малювання, складання пазлів, збір конструкторів, читання книг та ліплення із пластиліну – спільні заняття згуртували дітвору та допомогли не втратити життєвого оптимізму.

Під постійним наглядом дорослих – власних батьків, старших сестричок і братиків, діти розвивають свої творчі здібності та дрібну моторику рук, спілкуються із ровесниками та навчаються допомагати один одному у скрутний час. Спільні заняття з однолітками покращують комунікативні здібності, сприяють розширенню кола знайомих та друзів, а також допомагають із користю та позитивними емоціями провести час.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» щиро дякує БО «БФ «Заради життя» та всім, хто долучився до участі у благодійній акції і подарував дітям яскраві та щасливі моменти життя. Висловлюємо слова подяки Фонду «Професійний розвиток Харкова», який працює в рамках реалізації проєкту «Спільно. Для молоді» разом з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за високий професіоналізм та доставку благодійної допомоги дітям.

Наші контакти:

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskij

Instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії

Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

Як шукати зниклу людину під час військових дій

Нажаль, у зв'язку з тим, що в Україні тривають військові дії, багато людей втратило зв'язок з близькими. Нижче наводимо деякі поради, які можуть допомогти із пошуком людини, яка загубилась або не виходить на зв'язок.

З початком бойових дій у напрямках Харкова, Маріуполя, Сум, Херсона, Чернігова та інших міст, зв’язок з місцевими жителями був частково або повністю втрачений. Подекуди загарбники навмисне відрізають населення від будь-яких засобів комунікації, щоб поширювати дезінформацію та сіяти паніку. Через високий рівень небезпеки відновити зв’язок складно, тому близькі та рідні можуть мовчати кілька днів або й тижнів. Завдяки широкій мережі волонтерів, та пошукових служб зниклих безвісти можна знайти кількома шляхами.

- Найближче коло

Проводячи пошук треба зберігайти спокій та діяти послідовно. Якщо зі зниклою людиною не вдається зв’язатися напряму, спочатку треба звернутися до її родичів та друзів.

- Волонтери

Треба сконтактуватися з волонтерами міста чи селища, де перебувала зникла людина, або куди вона планувала переміститися. Залежно від мети пошуку, попросіть відвідати її за точною адресою, доставити ліки чи продукти харчування або евакуювати.

Місцеві волонтерські групи можна шукати за назвами населеного пункту у соціальних мережах. Є служби пошуку, що мають мережу локальних чатів по всій Україні.

- Вебсторінки та канали пошуку в соцмережах

«Пошук зниклих» - телеграм-канал, який став однією з центральних баз із оголошеннями про зниклих людей. Тут можна перевірити чи публікували вже оголошення про того, кого ви шукаєте.

Якщо оголошення про людину, яку ви шукаєте, вже було опубліковане на каналі треба зв’язатися з тими, хто подав цей запит на пошук (в оголошенні зазвичай присутній номер та контактні дані).

Якщо ж оголошення немає - подайте запит на пошук через спеціальну гугл форму. Вказуйте якомога більше деталей про особу та ваш останній контакт із нею.

Також є створений за ініціативи громадських організацій бот «Знайди рідних», який допоможе відшукати зниклого в межах України та за кордоном.

Заявку на пошук зниклого можна залишити і на сайті львівської пошуково-рятувальної волонтерської організації «SARVA».

Для деяких регіонів діють місцеві телеграм-канали або чати для пошуку.

Велике значення має також небайдужість до долі зниклої людини громадян нашої держави. Кожен з нас - крапля в океані, але разом ми перетворюємося на надпотужну хвилю, здатну вирішити будь-яке завдання. Будь хто може долучитися до пошуку зниклої людини, і розмістити пост про неї на сторінці в соцмережах, або відреагувати якщо побачив знайоме фото на сторінці пошуку. Є історії, які в умовах військового часу нажаль, закінчуються трагічно, але не всі і потрібно розуміти, що долучившись декому ми дамо надію на зустріч з рідними, а можливо й рятуємо життя.

 

Київський р-н

Безпечна консультація у воєнний час

У період дії військового стану в Україні жителі міста Харкова мають змогу вирішити різні життєві питання залишаючись у безпечному місці. У даній підбірці ви знайдете корисні номери телефонів та актуальні посилання різних державних установ.

Отримати консультацію працівників Департаменту соціальної політики Харківської міської ради можна декількома способами, а саме:

З питань реєстрації новонародженої дитини, шлюбу або отримання свідоцтва про смерть необхідно звертатися до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків):

  • електронна пошта – info2@kh.minjust.gov.ua;
  • «гаряча лінія» – 099-639-63-64; 050-036-80-39; 063-054-76-23; 093-274-70-37; (05745) 7-41-05;
  • прийом громадян (з 03.05.2022р.) за адресою: м. Харків, вул. Плеханівська, 73 (у вівторок та п’ятницю, з 10:00 до 14:00).

Що стосується питань паспортних послуг, то їх вирішенням займається Державна міграційна служба України в Харківській області. Сторінка у мережі Facebook: https://www.facebook.com/gudmsukharkiv. Загальну інформацію можна отримати за телефонами 066-700-02-07 та 068-383-29-21, стосовно отримання громадянства України – за номером 067-336-54-94, перебування іноземців та осіб без громадянства – за телефоном 097-737-72-71.

Для отримання реєстрації місця проживання необхідно звертатися до Департаменту реєстрації Харківської міської ради за посиланням: https://www.facebook.com/dr.city.kharkov.ua/ або надіславши лист на електронну адресу: deprbudynok.kh@gmail.com (виключно для отримання консультацій у період воєнного стану).

З питань перевірки наявності ID-картки та паспортів громадянина України щодо вклейки фотографії при досягненні 25- та 45-річного віку в м. Харкові потрібно телефонувати за номером 098-088-60-04.

Нагадуємо, що отримати актуальну інформацію щодо оформлення довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та допомоги через електронний портал «Дія» можна звернувшись на «гарячу» лінію Міністерства цифрової трансформації за телефоном: 0800-331-834. Графік роботи «гарячої» лінії – щоденно з 8:00 до 22:00.

Наші контакти:

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskij

Instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, фахівець із соціальної роботи І категорії Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра»

Записів з 1 по 10Всього: 1191