"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Новобаварський (Жовтневий) р-н

РОБОТА З ВАГІТНИМИ ЖІНКАМИ

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району продовжує активну співпрацю з жіночою консультацією при комунальному некомерційному підприємстві «Міська лікарня № 3».

Спеціалістами Центру регулярно проводяться зустрічі, профілактичні та консультативні бесіди з вагітними жінками, а саме: з питань раннього соціального сирітства, оформлення необхідних документів та державних соціальних допомог на дітей (розміри і умови виплат грошової допомоги), щодо діяльності благодійних організацій, надається комплекс індивідуальних соціальних послуг, спрямованих на збереження родинних стосунків між дитиною і матір’ю (сім’єю). Також на зустрічах жінкам надається інформація стосовно видів соціальних послуг, які можна отримати у Центрі.

Також жінкам надається інформація з питань прав вагітної жінки в сфері працевлаштування, навчання, пільги, тривалість відпустки, а також, при необхідності, надання сприяння в наданні тимчасового притулку (в організаціях, створених громадськими та благодійними об'єднаннями). Присутнім на зустрічах жінкам надаються інформаційні листівки, буклети, брошури.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Робота гуртку

Запрошуємо творчо провести час!

На базі дитячої бібліотеки за адресою: м. Харків, вул. Конєва, 13, проводяться творчі заняття гуртку «Деполька» для дітей віком від 6 до 14 років.

До уваги батьків! Для дітей запропонована арт-терапія, розвиваючі ігри,  під час яких діти мають можливість підвищити свої комунікативні навички, самооцінку, загальний настрій, навчитися допомагати одне одному та покращити дисципліну. За сприятливих погодних умов проводяться заняття і на свіжому повітрі з природним матеріалом.

Під час заняття проводяться конкурси та вікторини, за участь у яких діти мають змогу отримати бонусні бали та подарунки. Діти, які отримують більшу кількість балів у якості заоохочення безкоштовно відвідають театр, цирк або кінотеатр.

Під час проведення заняття передбачена перерва, протягом якої діти мають можливість попити чаю із ласощами та бутербродами.

Заняття проводяться на безкоштовній основі кожен понеділок та четвер з 15.00 до 17.00

Будемо раді Вас бачити!

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Лялька - мотанка

На базі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова пройшли заняття на тему: «Лялька - мотанка».

Мета заняття: познайомити дітей з народними традиціями, історією виникнення ляльки-мотанки, видами ляльок, символікою ляльки-мотанки, навчити дітей робити таку ляльку – оберіг; розвивати фантазію, мислення та дрібну моторику рук; виховувати любов до свого рідного краю, до українських народних традицій. 

«Лялька-мотанка з давних давен  була оберегом в українській родині. Кожна матір робила для своєї дитини ляльку, щоб та гралася. Лялька буває різної форми – великою і маленькою. Вважають, що лялька є посередником між живими і тими, кого на цьому світі вже чи ще немає. Обличчя як такого у ляльки нема, воно досить символічне.»

- «Мотанка – зроблена з тканини вузликова лялька. Назва походить від української – мотати. Використовується, як оберіг.»

- «Мотанки або «кукли» - вузлові ляльки. Процес виготовлення називався «крутити куклу». Ляльки майстрували з домотканого полотна, пофарбованого соком буряка, бузини, пасльону тощо. Хустку, яку наповнювали ганчір'ям, мотком ниток, крупою, травою, завязували так, щоб виходила кругла або циліндрична голова. У вигляді мотанки робилась також кукла, загорнутий у тонке полотно розжований хліб, яку давали замість соски немовлятам.»

 Історія виникнення ляльки на території України тягнеться з найдавніших часів.

Лялька повинна бути одягнена у світлу вишиту сорочечку, спідничку, фартух та хустку. Всі елементи одягу є оберегами: спідниця символізує землю, сорочка – позначає три часи – минулий, теперішній і майбутній; обов’язковими є вишиванка та намисто, які уособлюють достаток. Хустка символізує зв'язок з небом. Мотанка не шиється, а робиться лише за допомогою ниток, шляхом намотування.

Насправді ляльку – мотанку може зробити кожен. Для цього потрібно лише трішки часу та фантазії. Лялька зроблена власними руками значно тепліша та добріша. У кожній ляльці живе часточка душі майстрині/майстра і тих думок, з якими взялись до справи. Виготовляти ляльки мають добрі люди.

Які кольори використовуються і що вони означають?

Червоний колір – життя і плодючість, білий – чистоту, праведність і порядок. Якщо не було цих кольорів, то брали будь-який колір з рослинним орнаментом.

Які є види ляльок мотанок ?

Берегиня – береже сім’ю від зла, має бути з грудьми. Зерновушка – наповнена зерном, символізує добробут та багатство. Лялька десятиручка – заговорюють кожну ручку на допомогу господині по господарству. Ляльки на здоровя на долю, ляльки-няньки. Нерозлучники – робляться для вічного кохання, це хлопчик та дівчинка із шитими ручками.

Діти власноруч виготовили «ляльки-мотанки», підібрали їм одяг за кольором та фактурою, весело та грайливо провели час.

 

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Проведення місячника з нагоди Всесвітнього Дня солідарності з ВІЛ позитивними людьми

В рамках проведення курсу занять "Статеве виховання" серед старшокласників 12 шкіл Холодногірського раойну, з нагоди Всесівітнього Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми, було проведено відеолекторії на тему "Толерантність".

Україна займає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. Домінуючим шляхом передачі ВІЛ-інфекції в області залишається статевий шлях інфікування. Тому проведення профілактичної роботи серед старшокласників - один із головних методів профілактики епідемії та збереження здоров'я молодого покоління харків'ян.

Програма заходів була спрямована на роз`яснювальну та інформаційну роботу серед учнів старших класів, а саме: формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, акцентування  уваги на проблеми формування уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу та його поширення серед населення, способах зниження ризику інфікування ВІЛ, та мотивацієюі дотримуватися правил здорового способу життя.

Під час проведення відеолекторію учасниками було переглянуто матеріали про історію відкриття ВІЛ-інфекції, етапи поширення епідемії ВІЛ-СНІДу, шляхи попередження інфікування цією небезпечною хворобою, способи її запобігання. А також про умови життя ВІЛ - позитивної людини, про постійний ризик втрати життя за умови недотримання лікувальної терапії.

Також було обговорено тему толерантного ставлення до людей з захворюванням, та наголошено увагу на тому, що спілкування з інфікованими людьми є безпечним, якщо дотримуватись певних правил: бути обережним, щоб біологічні виділення інших людей не контактували з вашою шкірою та слизовими оболонками, мати свої манікюрні набори та прибори для гоління; не робити пірсінг та татуювання, якщо не має впевненості в стерильності інструментів. Також, фахівцями  Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Холодногірського району протягом заходу було розповсюджено серед учасників інформаційний матеріал стосовно запобігання ВІЛ/СНІДу.

Маємо надію, що проведення подібних заходів, шляхом інформування підлітків про небезпеку та наслідки ураження ВІЛ/СНІДом, допоможе вирішити проблему щодо високих темпів поширення цієї хвороби.

ХМЦСССДМ «Довіра»

Вечір футболу. Матч «Шахтар-Динамо»

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 10 листопада 2019 року запросив дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, а також дітей, молодь з обмеженими можливостями, до стадіону «Металіст» на перегляд матча «Шахтар – Динамо».

Вже на протязі 14-ти років «Динамо» і «Шахтар» розігрують між собою золоті медалі національної першості. Матчі Шахтаря проти Динамо завжди супроводжуються великою кількістю непоступливої боротьби та загострення пристрастей до самого фінального свистка. Немає сумнівів, що даний матч подарував багато емоцій, а українські шанувальники футболу ще кілька днів будуть обговорювати фінальний підсумок протистояння.

Хлопці і дівчата мали змогу побувати на 14-ому турі чемпіонату України з футболу та емоційно вболівати за улюблену команду. Їм дуже сподобався матч, вони дуже переживали за команду «Шахтар» та з радістю підтримували гравців. Завдяки підтримці уболівальників команда «Шахтар» одержала перемогу.   

Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, футбольний клуб «Шахтар» - за підтримку в проведенні соціальних заходів.

Київський р-н

Від студента до професійного консультанта

На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відкрилася чергова група з підготовки консультантів Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны».

В актовому залі Центру зібралися студенти трьох місцевих вищих навчальних закладів – Харківської Державної Академії Культури, Української інженерно-педагогічної академії та Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Заняття групи проходило у формі тренінгу, що дало змогу всім присутнім отримати різносторонній практичний досвід. Студенти змогли побувати як в ролі консультанта, так і в ролі абонента – людини, котра звернулася за психологічною допомогою на Телефон Довіри.

Навчальний курс групи з підготовки консультантів Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны» складається з двадцяти занять. Під час його проведення студенти отримають необхідну теоретичну та практичну базу, а також продемонструють свої навички та уміння в реальних умовах життя, пройшовши стажування на базі Центру.

Заняття нової групи консультантів Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны» проходить кожного четверга, з 18:00 до 20:00. Навчання проводить практикуючий психолог, Голова Громадської організації «Центр Ресурс-Професіонал» Олена Нурєєва.

За словами Олени Нурєєвої, протягом останнього часу встановилася чітка тенденція збільшення кількості звернень на Телефон Довіри членів родин, де є ветерани Операції Об’єднаних Сил. Це, в свою чергу, потребує спеціального підходу консультантів до вирішення того чи іншого питання, а також врахування ряду особливостей, пов’язаних із цією категорією населення.

Нагадаємо, що Харківський Телефон Довіри «Нить Ариадны» був створений 1 червня 1993 року групою професійних психологів і на даний час є найбільш доступним видом психологічної допомоги населенню. На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова він працює щодня, з 18:00 до 21:00 години.

Контакти Харківського Телефону Довіри «Нить Ариадны»:

(057)-700-39-52;

(068)-542-44-46;

(099)-092-55-51;

(093)-140-80-90.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Міжнародний день анімаціїї

На базі центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді Немишлянського району пройшли заняття присвячені Міжнародному дню анімації.

У цей знаменний день - 28 жовтня 1892 року в Парижі художник і винахідник Еміль Рейно скликав глядачів на нове, досі ніким не видане видовище - "оптичний театр". Талановитий винахідник вперше публічно продемонстрував свій апарат праксиноскоп, який показував рухомі картинки, і саме ця дата тепер і вважається початком епохи анімаційного кіно. У багатьох країнах святкові події починаются за кілька днів до вказаної дати. Напередодні Міжнародного дня анімації професіонали і любителі анімаційного кіно з усьго світу обмінюються програмами своїх фільмів і влаштовують прем'єрні перегляди для вдячної публіки, яка цілий рік чекає цієї події. Зараз подібні сеанси мультфільмів одночасно проходять вже в 104 країнах світу!

На базі центру діти обговорювали улюблені фільми і мультфільми, ділились враженнями від гри улюблених акторів, також обговорювали улюблених персонажів та героїв, весело провели час.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Продовження благодійна акція

На базі центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова  продовжилась благодійна акція «Допоможи ближньому». 

За підтримки партнерів благодійного фонду «Незалежна Україна» сім’ям які опинились у складних життєвих обставинах була надана гуманітарна допомога у вигляді: канстоварів, продуктових наборів, іграшок та засобів особистої гігієни. Висловлюємо подяку нашим постійним партнерам Благодійному фонду «Незалежна Україна» за постійну підтримку.

 

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Осінні пригоди у джунглях та розгадка таємниці корабля-привида

Під час осінніх канікул Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та  молоді Основ`янського району  м. Харкова надав можливість дітям з родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, поринути у світ пригод – взяти участь у квестах

Дітлахи опинились у джунглях Джуманджи та на піратському човні. Та де б вони не перебували, їм було потрібно за годину знайти вихід. Для цього ім знадобились ум, кмітливість, логіка, а ще вміння розв`язувати нестандартні задачі та стати єдиною командою. Це була відмінна можливість не тільки виявити свої розумові здібності, але і відчути себе справжнім мандрівником, дослідником або врятувати світ від страшної катастрофи. Діти швидко упорались з підступними загадками, головоломками та секретами кімнат, завдяки командному духу.

Після відвідування квест кімнат хлопчаків та дівчат переповнювали позитивні емоції та враження.  А для дорослих дитячі посмішки – це головне! 

ХМЦСССДМ «Довіра»

Вечір боксу

За підтримки Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Харківській міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» 02 листопада 2019 року запросив сім’ї з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах до спортивного комплексу «Локомотив» на перегляд міжнародного турніру зі змішаних бойових мистецтв WWFC 16.

Цей захід проходить у перше м. Харкові. Турніри під егідою WWFC проходять за уніфікованими правилами ММА. Кожен раунд триває п’ять хвилин. Нетитульні поєдинки складаються з трьох раундів, а чемпіонські - з п’яти. Між кожним раундом передбачений хвилинну перерву. Поєдинки проходять в Гексагон - клітці-шестикутнику.
Хлопцям та дівчатам дуже сподобався турнір. Вони з задоволенням дивилися поєдинки та боліли за боксерів. В поєдинках змагалися та захищали свій титул кращі бійці: спаринг-партнер Конора Мак Грегора і кривдник Теймура Рагимова - Блейн О’Дрісколл, Дениса Бондаря, Олександр Петренко, Іран Мохсен Замани. Цей захід привертає увагу кожного до спорту, можливості бути сильним фізично та духовно. І найголовніше, займатися спортом для здоров’я.
Харківський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» висловлює щиру подяку: Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради - за підтримку в проведенні соціально значущих заходів; Міжнародній ліги зі змішаних бойових мистецтв World Warriors Fighting Championship за можливість гарно провести час та поболіти за кращих бійців. 

Записів з 1 по 10Всього: 46