"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Київський р-н

Новий формат святкування Дня вчителя

Колектив Харківського приватного ліцею «МИР» подарував дітям та підліткам із сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах яскраві та корисні подарунки.

Традиційне осіннє свято Дня вчителя в ліцеї «МИР» вирішили відзначити у зовсім новому, незвичному форматі для всіх його учасників. За ініціативи вчителів та за підтримки членів Ротарі Клубу «Харків Надія», Бізнес Клубу «Альянс» і небайдужих батьків дітей, що навчаються у цьому закладі, у Харкові пройшла благодійна акція під назвою «Замість квітів – добре дітям».

Головна ідея заходу полягала в тому, що всі вчителі закладу відмовилися від квітів у своє професійне свято, а натомість подарували добро дітям та їхнім родинам. Гуманітарну допомогу у вигляді одягу, канцелярського приладдя та м’яких іграшок отримали сім'ї, що перебувають в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова.

Багатодітні та малозабезпечені родини отримали суттєву матеріальну підтримку, про що свідчила щира вдячність батьків та теплі посмішки на обличчях дітвори. Вручення подарунків за участі представників ліцею «МИР» та фахівців із соціальної роботи відбулося на базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова. За словами організаторів благодійного заходу, таку акцію вони планують зробити регулярною.

Теплі пуховики та пальто, практичні комбінезони та яскраві плаття, стильні футболки та сучасні світшоти – батьки з дітьми охоче підбирали для себе і членів своєї сім'ї корисні та якісні речі. Окрім одягу, вони також отримали необхідні письмові приладдя для навчання: набори різнокольорових олівців та фломастерів, кулькові ручки, пластилін, альбоми для малювання, лінійки, кольоровий папір, зошити для замальовок та ін.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність колективам ліцею «МИР», Ротарі Клубу «Харків Надія», Бізнес Клубу «Альянс» і всім небайдужим людям за проявлену увагу та надану допомогу сім’ям, що перебувають в складних життєвих обставинах. Бажаємо Вам міцного здоров’я, успіхів та процвітання в усіх сферах життя!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Заняття для дітей «Спілкування без насильства»

Фахівцем із соціальної роботи ЦССДМ  Холодногірського району м. Харкова  було проведено інтегроване заняття  для  дітей з сімей зі складними життєвими  обставинами  на тему «Спілкування без насильства».

Спілкування – це основа наших взаємин. Дітям потрібно чути позитивні висловлювання.  Їм потрібні підтримка та заохочення у тому, які вони є та чого вони намагаються досягти. Говорили про спілкування вдома, в школі, на вулиці, з батьками, вчителями, друзями.  Яке спілкування є приємним для дітей, а яке приносить образу і біль. «Палками та камінням можна переламати кістки, але словами можна завдати справжнього болю». Заняття проводилось в ігровій формі. На аркушах паперу діти вписували в одній частині аркуша в намальовані сердечка ті слова, які їм дарують радість, а в темні хмаринки – слова, що їх ображають. Задачею занняття було сприяння противосттоянню різним формам насильства та формуванню вміння їх розпознавати, розвиток навичок запобігання виникненню насильства в сім'ї, школі, серед однолітків, активізування процессу ставлення кожної дитини, як творця власного життя.

Київський р-н

Соціальна реабілітація сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах

На базі Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова відбулася чергова зустріч фахівців з майбутніми соціальними працівниками.

Ведучою заходу стала Голова громадської організації «Центр «Ресурс – Професіонал», психолог Олена Нурєєва. Під час спілкування студенти четвертого курсу Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди дізналися багато цікавих фактів та особливостей зі світу професії, яку вони обрали, а також відповідь на актуальні питання.

Головною темою зустрічі став розгляд процесу соціальної реабілітації осіб та сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Під час обговорення присутні торкнулися всіх категорій населення, з якими співпрацює Центр, зробивши детальний аналіз найбільш ефективних способів соціальної адаптації та реабілітації осіб, що перебувають в складних життєвих обставинах.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова проводить роботу із різними категоріями мало захищених верств населення: учасники бойових дій, тимчасово переміщені особи, багатодітні та малозабезпечені сім'ї, одинокі матері, діти та особи з інвалідністю. У сучасному суспільстві перед фахівцями із соціальної роботи стоїть головне і дуже важливе завдання – не обійти увагою кожного, хто потребує нагальної підтримки та допомоги, надати влучну пораду чи консультацію.

Теоретична частина заходу була гармонійно поєднана із практикою, що дало змогу майбутнім соціальним працівникам висловити власні думки та погляди, запропонувати альтернативні шляхи вирішення нагальних проблем, щоб уникнути виникнення складних життєвих обставин.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Всесвітній день тварин

На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова було проведено інформаційне заняття для дітей з нагоди Всесвітнього дня тварин.   

Ще в 1931-му році прихильники руху захисту природи, на Міжнародному конгресі, що проходив в італійській Флоренції, враховуючи сумну динаміку розвитку відносин людини і природи, ініціювали установити щорічний Всесвітній день захисту тварин, який було прийнято відзначати 4-го жовтня. Дата проведення Дня тварин була вибрана на честь Дня пам’яті відомого католицького священика - Франциска Ассизького, померлого 4-го жовтня 1226-го року, котрий вважається в католицькій культурі покровителем тварин. У дні нашої сучасності, з боку численних товариств захисту тварин з різних країн світу, вже стало доброю традицією влаштовувати в цей день різноманітні масові заходи на тему захисту природи і тварин нашої планети.

Київський р-н

Гуманітарна підтримка для сімей з дітьми

В четвер, 3 жовтня, благодійна організація «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» провела цікавий та пізнавальний захід для дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, які проживають на території Київського району міста Харкова.

Спочатку малеча разом зі своїми батьками взяла участь у творчому занятті по ліпленню із пластиліну та малюванні фарбами, яке пройшло в арт-терапевтичній студії для дітей та підлітків у приміщенні благодійної організації. За декілька хвилин присутні змогли побачити яскраві та різноманітні композиції, які діти охоче демонстрували оточуючим і фотографували на згадку.

Після цього представники благодійного фонду вручили дітям та батькам смачні і корисні подарунки. Малеча отримала яскраві шкільні рюкзаки з усім необхідним для навчання: зошити, фарби для малювання, різнокольорові олівці, пенали, ручки – все це організатори заходу дбайливо поклали до кожного з них. Батьків організатори заходу порадували безкоштовними продуктовими наборами.

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Київського району м. Харкова висловлює щиру вдячність Благодійній організації «Благодійний фонд «Дон Калабрія Україна» за цікавий захід та проявлену увагу до сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Всесвітній день серця

На базі Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Немишлянського району м. Харкова було проведено інформаційне заняття для дітей з нагоди Дня серця.  

Всесвітній день серця проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року. Ця подія щорічного характеру, яка відзначалася в останню неділю вересня. З 2011-го року - фіксована дата - 29-те вересня. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця. 

Протягом життя (70-80 років) людське серце здатне заповнити близько 3500 стандартних залізничних цистерн. За 70 років життя серце людини скорочується більше 2 500 000 000 разів. З кожним скороченням серце виштовхує в артерії 70-80 мл крові. Приблизно 12 ударів досить, щоб заповнити, наприклад, стандартний літровий пакет. Ці цифри вірні в стані спокою. При фізичному навантаженні обсяг крові, що перекачується, зростає в кілька разів. При максимальних фізичних навантаженнях - в 4-5 разів, з кожним ударом виштовхується в артерії більше 200 мл крові, а стандартна нафтова цистерна - 60 тонн. Порахуйте і перевірте. Наше серце дуже працьовите, а дублерів у серця немає. В організмі досить парних органів і лише серце на самоті. Бережіть серце!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Лекції для старшокласників “Справжнє кохання чекає»

Спеціалістами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району разом із соціальним партнером БФ "Фонд допомоги вагітним" організовані та проводяться заняття зі статевого виховання для старшокласників.

Серед проблем сучасного суспільства однією з соціально важливих є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, - що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед школярок матерів-одиначок. У зв’язку з цим актуальним  є сексуальне просвітництво і статеве виховання учнів. Тому Центром соціальних служб, за допомогою "Фонду допомоги вагітним" були створені програми навчання та організовані тренінгові заняття для старшокласників. Актуальність даних занять полягає у профілактиці негативних явищ і пропаганді здорового способу життя в учнівському середовищі.

Метою визначені: привернення уваги учнівської молоді до власного здоров'я та розвиток умінь і навичок його збереження; пропаганда здорового способу життя; усвідомлення учнями важливої ролі особистої відповідальності при прийнятті рішень; профілактика ранніх статевих стосунків, ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань в учнівському середовищі.

Протягом 2 місяців, два рази на тиждень, старшокласники 12 шкіл Холодногірського району зустрічаються з психологами-тренерами та в ігровому режимі дізнаються від дорослих ту інформацію, яка необхідна для здорового, соціально успішного життя дитині.

Київський р-н

Щедрі дари осені

Всеукраїнська благодійна організація «Деполь Україна» розпочала новий курс соціально-психологічних занять для дітей на період 2019-2020 навчального року.

Перший захід пізнавального курсу був присвячений щедрим дарам осені, під час проведення якого, малеча дізналася про особливості змін пори року та пов’язані з цим переміни у погоді, а також відзначила початок нового навчального року.

Що приносить нам осінь? На це питання діти відповіли не лише словами, а й власними творчими доробками. Вони змайстрували чудові аплікації та намалювали декілька малюнків на тему «Консервація дарів осені». Червонобокі яблука та стиглі груші, солодкі сливи та смачний кавун, гіркий перчик та апетитні грибочки. Вже за декілька хвилин осінні фрукти та овочі вигравали на білосніжному папері різнокольоровими та яскравими фарбами.

Головною темою другого заняття, яке також пройшло на базі Дитячо-юнацької спортивної школи №4, став Міжнародний день раціоналізатора та винахідника. Діти прийняли участь в інтерактивній грі «Я – раціоналізатор», під час якої вільно висловлювали свої фантазії, поєднуючи неймовірні речі із повсякденного оточення у цікаві комбінації. За словами організаторів заходу, малеча впевнено висловлювала власні думки та не боялася сміливих експериментів, ще раз підтвердивши високий рівень свого творчого потенціалу.

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Київського району міста Харкова висловлює щиру вдячність Всеукраїнському благодійному фонду «Деполь Україна» за цікаву та корисну співпрацю, яка робить значний внесок у виховання і всебічний розвиток підростаючого покоління.

Наступного разу заходи для дітей віком від 6 до 13 років відбудуться у вівторок, 1 жовтня та у п’ятницю, 4 жовтня, з 15:00 до 17:00. Місце проведення – м. Харків, вул. Героїв Праці, 12Г, Дитячо-юнацька спортивна школа №4, другий поверх (бібліотека). Вхід вільний.

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Допоможемо родині

Нещодавно до Центру завітали Галина та маленький Павло (імена змінено), яким терміново потрібна була допомога.

Родину нещодавно покинув батько, який утримував родину, тому виникла потреба у підшуканні роботи для матері, яка б дозволила поєднувати виховання маленького хлопчика та забезпечення маленької родини, гуманітарна допомога у вигляді осіннього та зимнього одягу та взуття для дитини.

Заходами Центру матері вдалося підшукати роботу, вирішити питання влаштування дитини до дошкільного навчального закладу, надати гуманітарну допомогу.

Сподіваємося, що життя Галі та Павла налагодиться. У разі потреби ми завжди прийдемо на допомогу.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Фестиваль патріотичних об`єднань і спорту. Посвята в козаки – 2019

Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Основ`янського району м. Харкова організував відвідування 24.09.2019 року дітьми із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, традиційного Фестивалю патріотичних об`єднань і спорту у Харківському національному університеті ім. Г.С. Сковороди.

Всіх учасників урочистого дійства привітав Польовий гетьман Слобідського козацького округу, генерал-отаман українського козацтва, ректор Іван Федорович Прокопенко.

Діти побачили  Присягу до лав Українського козацтва, посвяту в козаки та берегині. 

Хлопчики та дівчата взяли участь у «козацьких розвагах», відвідали виставки та майстер-класи козацьких кошів, а також побачили виступи фехтувальників та борців козацького двобою, матчеву зустріч з футболу серед студентів.

Наприкінці свята всі учасники спробували справжній козацький куліш.

Завдяки таким заходам дітлахи мають зв`язок з історичним минулим, навчаються любові до України та патріотизму.

Записів з 1 по 10Всього: 35