"Всі через це проходять...
Б'є - значить любить...
Це нічого не змінить...
Мені соромно...
Я боюсь..."

Не мовчи!
і тобі допоможуть

Екстрена соціально-психологічна допомога мобільних бригад у випадках насильства

Контакти у місті Харкові:

Бригада №1Бригада №2
093 795 34 53093 795 31 06
099 366 63 45099 366 63 58

безкоштовна національна
"гаряча лінія"

з попередження
домашнього насильства

0 800 500 355 (зі стаціонарного)
386(з мобільного)

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Взаємодія між батьками та підлітками

Спеціалісти центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова прийняли участь у батьківських зборах

Спеціалісти центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району м. Харкова прийняли участь у батьківських зборах у  Харківському вищому професійному училищі швейного виробництва та побуту Української інженерно-педагогічної академії. До участі у зборах  було залучено також і спеціаліста  ГО «Фонду рятування дітей та підлітків від наркотиків».

Під час зборів з батьками обговорено актуальні питання взаємовідносин батьків та дітей, необхідності взаємопідтримки та взаємодопомоги між близькими,  щодо сприяння у налагодженні стосунків. Також наголошено на необхідності проведення роботи з молоддю щодо профілактики негативних явищ.

В ході заходу спеціаліст Центру розповів про напрямки та роботу ЦСССДМ Новобаварського району м. Харкова. Також було надано інформацію щодо популяризації створення патронатних сімей.

Наприкінці проведено дискусію та обговорювалися  зазначені теми. В ході заходу було  розповсюджено буклети, листівки та інший наочний матеріал. 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Вистава Аладін

За сприянням Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району  м. Харкова  діти учасників бойових дій у зоні АТО, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти з інвалідністю,  діти з сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах – 21.10.2018 року мали змогу відвідати Харківський державний академічний театр ім. Т. Г. Шевченко та переглянути виставу «Аладін».

Аладін – це відома з дитинства казка. Багато з нас бачили відомий діснеєвський мультфільм, деякі читали цю казку, і всі мріяли отримати чарівну лампу та мати власного джина. Актори театра ім. Т.Г. Шевченка майстерно показали чарівні події на сцені. Маленькі глядачі поринули у казку та залишилися у захваті.

Привчати дітей до відвідування закладів культури - дуже важливо, особливо дітей шкільного віку. Але, нажаль, не всі батьки мають змогу придбати квитки до театру або цирку. Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Слобідського району  м. Харкова  сприяє підвищенню культурного рівня сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Таким чином, дітям буде не цікаво долучатися до шкідливих звичок або спілкуватися з поганими компаніями і вести антисоціальний спосіб життя, тому що вони матимуть змогу долучитися до театрального мистецтва і побачити, що життя може бути цікавим і яскравим!

Центр соціальних служб для сім’ї  дітей та молоді Слобідського  району м. Харкова  висловлює подяку адміністрації Харківського державного академічного українського драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка.

 

Холодногірський (Ленінський) р-н

Семінар для майбутніх матерів

На базі Комунального закладу охорони здоров’я «Харківскій обласний клінічний перинатальний центр» спеціалістами Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Холодногірського району проведено семінар щодо відповідального батьківства для майбутніх матерів.

Спільно з психологом благодійного фонду "Лада", в рамках проведення семінарів по відповідальному батьківству, було проведено заняття на тему: «Грудне годування - основа життя». Окрім консультації щодо підтримки важливості  годування дитини грудним молоком,  під час лекції було роз’яснено яку відповідальність несуть батьки за дитину та яку соціальну допомогу зможуть отримати сім’ї з дітьми. Також були висвітілені нові можливості щодо форм сімейного виховання, а саме - створення патронатних родин.  В основу заходу було положено психологічний компонент, спрямований на формування відповідального материнства, прийняття жіночого призначення бути матір'ю та підтримки емоційного стану жінок, що невдовзі стануть мамами. Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері, фахівці та учасниці в неформальній обстановці з інтересом спілкувалися на актуальні теми. 

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Покрова, День козацтва і захисника України

В ЦСССДМ Немишлянського району м. Харкова відсвяткували одразу декілька визначних днів. 14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Унікальність історії нашого народу полягає в тому, що в козаччині виявлявся потяг до волі наших предків. І сьогодні багато хто з нас має козацькі прізвища, що ніби доводить причетність кожного до нашої історії.

Регулярні напади на українські землі кримських татар й турків, примушували українців боронити території. Якби наші предки не вигадали якогось дієвого способу оборони, цілком ймовірно. що український народ стерли б з лиця землі. Тож такою силою й стали козаки, які захищали не лише Україну, а й Польщу, Молдову, Угорщину й Австрію від загарбників. Козацтво ширилося й розросталося, а постійна небезпека та ймовірність раптових військових дій дуже загартувала й без того міцних воїнів.

Отже, знаємо, що перший потужний спалах відродження власної державності припав на Козацьку добу.

Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.

Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті.

Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

 Дітлахи, як завжди самостійно виготовляли цікаві композиції для  привітання своїх татусів, як знак поваги та вдячності за любов, турботу та захист.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

14 жовтня

День художника України відсвяткували в Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді  Немишлянського району м. Харкова.

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів.

Українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва.

Свято було засновано в 2007 році Міжнародною Асоціацією «Мистецтво народів світу». День художника — це свято не тільки професіоналів. Творчість дає людині можливість радіти світу та любити його. Сьогоднішнє свято — для всіх любителів прекрасного! Для тих, хто бачить всю красу світу в самих найдрібніших деталях і не перестає захоплюватися їй.

Ще прадавні люди створювали картини наскального живопису. Вважалося, що написані зображення володіють магічним ефектом. У Середньовіччя головними напрямками мистецтва були іконопис, фрески та мозаїка. Під час епохи Відродження розвинувся портретний жанр, який не втрачає актуальності і сьогодні.

Тож, на базі нашого центру на заняттях "Деполька" дітлахи малювали свої власні картини!

Холодногірський (Ленінський) р-н

Тренінг комунікативних здібностей для учнів

На базі ЗОШ I ступеня №171 працівниками та волонтерами Центру соціальних служб для сям'ї, дітей та молоді Холодногірського району м. Харкова було проведено профілактичний захід, направленией на розвиток комунікативних здібностей, на тему «Дружити справа нелегка, але дружити треба вміти» із учнями четвертих класів.

Метою заходу було розширити та поглибити знання учнів про взаємовідносини людей, про дружбу і товаришування, навчити розрізняти справжню дружбу і товаришування, слідкувати за культурою міжособистісного спілкування, розвивати в учнів загальнолюдські чесноти, виховувати звичку уважно ставитися до товаришів, вміння бачити помилки у своїй поведінці й виправляти їх.

Під час заходу волонтерами було використані інноваційні методи та інтерактивні форми роботи для покращення результативності діяльності. Учні отримали більш деталізовані знання про почуття значимості друга в житті людини,чесність, вірність, щирість, чемне ставлення учнів одне до одного, повагу до гідності інших людей. По закінченню заходу учні класу отримали пам’ятки  від соціального центру.

Найближчим часом плануємо подальшу взаємодію ЦСССДМ Холодногірського рйону зі школою та педагогічним колективом.

Індустріальний (Орджонікідзевський) р-н

"Стоп - булінг!"

Проведення просвітницьких заходів з профілактики булінгу в учнівському середовищи.

     З приходом вересня діти приступили до шкільних занять. З поверненням учнів за парти, знов стає актуальним питання шкільного цькування.

     За даними різних досліджень, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше потерпав від принижень і глузувань в школі: 10 % - регулярно (раз на тиждень і частіше); 55 % - частково піддаються знущанню з боку однокласників; 26 % - батьків вважають своїх дітей жертвами залякування.

Булінг (або цькування, англ. bully — залякувати, цькувати, задирати) — прояв агресії з подальшим залякуванням особистості, цькування та погрози, моральне приниження.

     У початковій школі діти ще не займаються жорстким булінгом, але вже можуть бути нетолерантними до інших. Справжній булінг починається у середній школі – з 10-11 років – віку входження у підліткову кризу.

     З метою профілактики булінгу представниками Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Індустріального району було проведено просвітницький захід «Профілактика булінгу в учнівському середовищі» по школах району з учнями п’ятих класів.       

      Спеціалісти роз’яснили дітям які існують види булінгу, що необхідно робити та як поводитись в ситуації, коли відчуваєш прояви цькування на собі чи спостерігаєш знущання над кимось з оточуючих.

     В ході зустрічі діти активно приймали участь у бесідах та ставили запитання, які їх цікавлять.

     Проведені заходи змусили дітей замислитися над власними вчинками, діями, сприяли вихованню в учнів відповідальності, толерантності, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків. 

Московський р-н

Батько може все, що завгодно!

Для зближення татусів та їх дітей, Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Московського району  м. Харкова  15.09.2018 року разом із БФ «Наша спадщина» організували сімейне свято.

  Тато в житті кожної дитини виконує багато дуже важливих функцій, а саме: для дівчинки тато – це зразок чоловіка, по якому вона буде згодом обирати майбутнього  батька  для своїх дітей, а також -  це уособлення тих характеристик, що природою не закладені і не передбачені для дівчинки, але такі потрібні їй для позитивного розуміння і сприйняття світу. Для хлопчика тато відіграє не менш вирішальну роль – він стає ідеалом і основою поведінки, прикладом мужності і своєрідним куратором дій протягом цілого життя.

Татусі повинні усвідомлювати важливість свого впливу на виховання своїх дітей і тому, спеціалісти Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Московського району м.Харкова разом із благодійним фондом «Наша спадщина» вирішили в цьому їм допомогти і організували 15.09.2018 року  захід під назвою «Батько може все, що завгодно!» Захід було організовано в Журавлівському гідропарку на свіжому повітрі і участь у ньому прийняло більше 25 сімей із татусями, які перебувають у складних життєвих обставинах та стоять на обліку в Центрі. Метою заходу було формування у дітей та їх батьків почуття єдності, адже тільки той батько, який проводить сумісне дозвілля разом із своєю сім'єю може виростити щасливих дітей, які люблять та поважають своїх батьків!

Захід розпочався зі спортивних змагань, на яких кожна родина вчилась підтримувати один одного та щиро радіти своїм успіхам, також організували катання на човнах, де татусі  були основними путівниками. Після конкурсів та змагань всі учасники були залучені до приготування смачного плову, який потім  із апетитом куштували  в великій та дружній компанії.

Всі члени родин були дуже задоволені цією зустріччю, а ми в свою чергу зробимо все можливе, щоб такі заходи проводилися частіше. Дуже дякуємо БФ «Наша спадщина» за плідну роботу у напрямку зближення батьків та дітей, за організацію та проведення таких важливих для нашого суспільства заходів.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Розвиток логічних здібностей

24 вересня для дітлахів було проведене заняття в ЦСССДМ Немишлянського району м. Харкова.

На базі центру постійно проводяться різноманітні заняття для дітлахів. Ці занятя направлені на розвиток уваги, пам`яті,  логіки, бесіди та заняття з арт-терапії. Тож, 24 вересня діти тренували свої логічні здібності. Ним були запропоновані цікаві ігри, вікторини, задачі та інші цікавості, які були направлені саме на розвиток логіки.

Такі заняття групами завжди позитивно впливають на дітлахів, тому що в компанії цікавіше та веселіше, особливо з смачним печивом та чаєм.

Немишлянський (Фрунзенський) р-н

Лист самому собі у майбутнє.

В центрі соціальних служб Немишлянського району м. Харкова 25 вересня відбулося заняття "Деполька" з арт-терапії для дітлахів, які знаходяться в складних життєвих обставинах. В цей день дітлахи ознайомилися з життєвою біографією Вінцента Де Поля, а потім усі писали собі лист у майбутнє.

Багато людей не можуть виконати свої мрії лише тому, що впевнені – це не для них, так можуть жити інші, але не вони. Щоб досягти мети, потрібна тверда переконаність: ти цього вартий, це може і повинно статися саме з тобою. Для цього існує безліч технік – візуалізації, афірмації, колажі… В один ряд з ними можна поставити і ще один метод залучення бажаного в своє життя — лист самому собі в майбутнє. Ті, хто скористався цією технікою, кажуть, що до загаданого дня виповнилося практично все, про що було написано в листі, решта виповнилося трохи пізніше.

Як написати лист в майбутнє самому собі, щоб воно спрацювало? Найкращий спосіб – створити її в електронному варіанті та відіслати на власну пошту за допомогою сервісу або просто на чистому аркуші.

Звертайтесь до себе з майбутнього так, ніби ви дійсно отримали можливість відправити собі лист з …дцатого року і хочете поділитися з минулим собою новинами. Уявіть, ніби пишіть дорогому другові, якого дуже давно не бачили.

Напишіть докладно все, чого ви досягли за рік чи п’ять років. Описуйте детально свої бажання – який ви хочете будинок, скільки кімнат, в якому районі, якого кольору стіни, що всередині, яка обстановка. Але не пишіть «я хочу» — пишіть «у мене є».

Описуйте кожну деталь свого життя – ось ви читаєте книги, а от купили собаку, про яку давно мріяли. Лист вийде великим, але воно того варто.

Обов’язково потрібно писати свої почуття, які ви будете відчувати з приводу кожної позитивної зміни. 

Спірне питання, чи варто перечитувати лист до дня «ікс». Одні радять перечитувати, інші – ні. Перші стверджують, що при регулярному перегляді листа ми будемо пам’ятати про свої цілі та намагатися реалізувати їх до наміченої дати. Прихильники другого варіанту кажуть: суть листа в тому, щоб закласти мету в підсвідомість і відправити посилання в космос – вони звідти вже нікуди не подінуться. І навіть краще, якщо ви зовсім забудете про лист – так буде набагато цікавіше дізнатися, наскільки точно воно збулося. Як вчинити – вирішувати вам.

Яку вибрати дату? Цікавіше всього буде відправити собі листа до дня народження, і заодно привітати себе. Уявіть собі, прокидаєтеся святковим ранком, а в поштовій скриньці лист від себе дворічної давності. Приємно!

Працюючи над листом, ви можете відчути, що деякі мрії прописувати дуже важко, заважає якесь відторгнення і внутрішній опір. Може бути і смішно – та ну, це ж не я, це герой якогось гламурного американського серіалу!.. Але не відволікайтеся – пишіть, так знімаються певні психологічні блоки, встановлені нами на досягнення цілей.

Дивлячись на успішних людей, ми часто думаємо: так що в них такого, чого нема у нас? Чому вони змогли зробити те, чого не можуть мільйони інших людей? Одна з відмінностей – вони точно знають, чого хочуть. І лист самому собі в майбутнє допоможе нам розібратися в цьому питанні.

Записів з 1 по 10Всього: 29