ХМЦСС «Довіра»
Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.
У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.
Контактні дані:
✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району
м. Харкова - вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;
✔️Відділ соціальної роботи по Київському району
м. Харкова - вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району
м. Харкова - вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району
м. Харкова - вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;
✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району
м. Харкова - вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41;
✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району
м. Харкова - вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;
✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району
м. Харкова - вул. Плеханівська, 42, 091 615 09 98;
✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському району
м. Харкова - вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;
✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському району
м. Харкова - м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19
Слобідський (Комінтернівський) р-н
Фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" продовжують надання соціальних послуг у приміщенні Відділу та здійснюючи відвідування за адресами проживання родин, які є отримувачами послуг та потребують допомоги.
Працівники відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" проводять соціально-профілактичну роботу серед сімей, які мають ризик потрапляння у складні життєві обставини, надають консультації, проводять профілактичні бесіди з батьками щодо відповідального батьківства, підвищення рівня батьківського потенціалу, належного виховання дітей, інформаційно-просвітницьку роботу, направлену на підвищення рівня обізнаності про права людини, необхідність отримання дітьми освіти, дотримання санітарно-гігієнічних норм проживання та утримання дітей, на протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі, запобігання безпритульності дітей, недопущення їх втягування у злочинну та протиправну діяльність, запобігання наркоманії, тютюнопаління та алкоголізму, здійснюють оцінку потреб, в ході якої йдеться пошук можливих варіантів вирішення проблемних питань сімей.
Нагадуємо мешканцями Слобідського району м. Харкова, що отримати соціальні послуги ви можете попередньо записавшись на прийом за телефоном
0916150998.
ХМЦСС «Довіра»
Скористатися такою послугою зможуть соціально незахищені верстви населення, перелік яких визначений у ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3460-17#Text).
При цьому громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або за межами країни, можуть отримати безоплатну первинну або вторинну правничу допомогу дистанційно.
Щоб отримати роз’яснення з правових питань чи скористатися послугами юриста для складання процесуальних документів або представництва інтересів у суді, достатньо надіслати заяву на електронну адресу центру з надання БПД.
Відповідний порядок надання допомоги був затверджений наказом Міністерства юстиції України від 21 серпня 2023 року № 2994/5 (https://ips.ligazakon.net/document/RE40515?an=1&hide=true)
Як дистанційно отримати правничу допомогу, можна ознайомитись у зображеннях до цієї статті
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Основними напрямками державної системи захисту прав дітей є розвиток сімейних форм виховання дітей, які не мають батьківської опіки (зокрема національного усиновлення, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу), реформування державної системи влаштування таких дітей, підтримка сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, створення умов для реінтеграції дітей в сімейне оточення.
Вказані сімейні форми є тимчасовою формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей, які не мають піклування батьків.
Прийомна сім’я (далі - ПС) - сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти, уражені ВІЛ-інфекцією, можуть влаштовуватися для виховання та спільного проживання у прийомні сім’ї за наявності відповідних висновків органів опіки та піклування і закладів охорони здоров’я, а їх загальна кількість не повинна перевищувати чотирьох осіб. У разі утворення ПС прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.
Дитячий будинок сімейного типу (далі - ДБСТ) - окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. До ДБСТ в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках.
Прийомні діти, вихованці ДБСТ. Пільги та державні гарантії:
- Прийомні діти та вихованці перебувають у ПС/ДБСТ до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівня акредитації - до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.
- Фінансування ПС і ДБСТ здійснюється за рахунок видатків державного бюджету. Розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
- За прийомними дітьми, дітьми-вихованцями зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
- Вихованці мають право підтримувати особисті контакти з батьками та іншими родичами, якщо це не суперечить їх інтересам і не заборонено рішенням суду. Форму такого спілкування визначають органи опіки та піклування за погодженням з батьками-вихователями та за участю соціального працівника, який здійснює соціальне супроводження.
- Органи опіки та піклування забезпечують збереження майна, у тому числі житла, прийомних дітей та вихованців за місцем його знаходження і здійснюють контроль за його використанням.
Салтівський р-н
Коли ви озвучуєте дитині правила безпеки, потрібно пояснити їй, чому вони важливі. Ви можете домогтися підпорядкування дитини за допомогою фрази: «Тому що я так сказала», але вона не переконає дитину у важливості того чи іншого правила. Докладіть зусиль, аби дитина усвідомила: правила потрібні не для того, щоб зробити її життя менш радісним, а для безпеки. Чим більш справедливими правила здаються дитині, тим більший шанс, що вона їх прийме і дотримуватиметься.
1. Не залякуйте дитину.
Якщо ви не хочете, щоб дитина лазила по деревах, не варто говорити їй: «Ти впадеш і пошкодиш шию». Краще скажіть: «Ти можеш упасти, і тобі буде боляче». Якщо ви перебільшуєте можливу небезпеку, зростає і ймовірність настання одного з двох наслідків (або обох відразу):
дитина припинить вам довіряти. Вона не повірить вам, тому що розуміє: те, що ви говорите, малоймовірно;
дитина повірить вам, але виросте, маючи впевненість, що світ – це страшне місце, сповнене небезпек.
Коли дитина не дотримується встановлених правил, ви повинні дати їй зрозуміти, що її небезпечна поведінка матиме наслідки. Якщо дитина вибігає на проїжджу частину, ви мусите негайно повернути її в безпечне місце й ще раз повторити їй правило, пояснивши його причини (наприклад, сказати, що водії можуть не побачити дитину) і попередити, що так робити не можна.
Таке попередження потрібно робити лише один раз. Якщо дитина повторює небезпечну поведінку, вам необхідно встановити для неї суворі наслідки, пов'язані з потребою убезпечити дитину. Наприклад, якщо вона знову вибігла на проїжджу частину, варто відвести її додому і пояснити зв'язок між її поведінкою й наслідками: «Я попереджала тебе, що бігати проїжджою частиною не можна. Це небезпечно. Якщо ти не можеш безпечно гратися на вулиці, грайся вдома».
Коли встановлені вами правила здаються дитині справедливими і вона розуміє потребу власної безпеки, то дотримуватиметься цих правил. Вона слухатиметься вас не для того, щоб догодити вам, а тому що вважатиме встановлені вами правила власними.
2. Внутрішній голос
Для безпеки дитина потребує чогось більшого, ніж просто дотримання правил. Дитина має довіряти власним інстинктам щодо того, що небезпечно, а що – ні. Із вашою допомогою вона мусить розвивати свій внутрішній голос, який попереджатиме її про можливу небезпеку. Цей голос утримає дитину від ризикованих дій: сідати в машину до незнайомця, гуляти на безлюдді тощо. Тому навчіть дитину довіряти інстинктам. Щоразу, чуючи цей внутрішній голос, вона повинна прислухатися до нього.
3. Репетиція безпеки
Ще один спосіб розвинути в дитини інстинкти самозбереження – імітувати з нею ситуації, пов'язані з безпекою. Зробіть це в ігровій формі. Поєднуйте прості проблеми з більш складними:
Як би ти вчинив, якби незнайомець прийшов по тебе в дитячий садок і запропонував відвести додому?
Що б ти зробив, якби твій м'яч викотився на дорогу?
Що б ти зробив, якби загубився в супермаркеті й не зміг мене знайти?
Що б ти зробив, побачивши, як інша дитина впала з дерева?
Як би ти вчинив, якби інша дитина сіла на краю гірки й відмовлялася спускатися?
Що б ти зробив, розбивши склянку?
Як би ти вчинив, якби твій друг запропонував тобі зробити щось небезпечне?
Якщо дитина спантеличена вашими запитаннями, запропонуйте їй декілька варіантів відповідей на вибір.
Дитина може дати несподівані відповіді, наприклад: «Я почекаю, поки м'яч сам повернеться до мене»; «Я запропоную дитині цукерку, щоб вона спустилася з гірки» тощо.
Не смійтеся над такими відповідями дитини. Вона говорить цілком серйозно, а її відповіді співвідносні із її віком. Краще похваліть її за кмітливість й запропонуйте краще рішення, а наступного разу поставте те ж саме запитання.
Основ’янський (Червонозаводський) р-н
Фахівці відділу соціальної роботи по Основ`янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» разом з представниками Служби у справах дітей по Основ’янському району Департаменту служб у справах дітей Харківської міської ради та сектору ювенальної превенції відділу поліції Харківського районного управління поліції № 1 в Харківській області, соціальними педагогами шкіл району проводять спільні профілактичні рейди.
В ході заходу фахівці комісійно відвідують опікунські сім`ї, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також дітей з родин, які перебувають у складних життєвих обставинах й таких, які мають ризик потрапляння в складні життєві обставини. Метою відвідувань є здійснення контролю за батьками, які неналежним чином виконують свої обов’язки по вихованню та утриманню неповнолітніх дітей та надання їм допомоги у вирішенні проблемних питань. За результатами рейдових заходів складаються акти оцінки потреб сім`ї/особи сімей опікунів, піклувальників та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, з батьками проводяться індивідуально-профілактичні бесіди щодо відповідальності за виконання неналежним чином батьківських обов’язків щодо виховання та розвитку дітей, необхідності створення належних умов для них.
Спільними зусиллями досягаються очевидні результати. Батьки, знаючи, що перебувають під особливим контролем відповідних служб, відчуваючи, що долею їх дітей постійно цікавляться, стають більш дисциплінованими, намагаються налагодити побут і зробити все можливе, щоб діти жили в гарних умовах, мали все необхідне для навчання та повноцінного розвитку.
Новобаварський (Жовтневий) р-н
Фахівці відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС "Довіра" продовжують надання соціальних послуг у приміщенні Відділу та здійснюючи відвідування за адресами проживання родин, які є отримувачами послуг та потребують допомоги.
Під час роботи з отримувачами послуг фахівці Відділу проводять інформаційно-просвітницьку роботу, направлену на підвищення рівня обізнаності про права людини, необхідність отримання дітьми освіти, дотримання санітарно-гігієнічних норм проживання та утримання дітей, на протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі, запобігання безпритульності дітей, недопущення їх втягування у злочинну та протиправну діяльність, запобігання наркоманії, тютюнопаління та алкоголізму, проводяться бесіди, направлені на підвищення виховного потенціалу, також звертається увага на відповідність за життя та здоров'я дітей. Під час спілкування з членами родини, які є отримувачами послуг Відділу, розглядаються різноманітні соціальні питання, які потребують вирішення.
Шевченківський (Дзержинський) р-н
Влітку діти з родин, які перебувають у складних життєвих обставинах, мали можливість насолодитися грою в боулінг за сприяння соціального партнера відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра".
Закінчилося літо, дітлахи знову почали навчання, але залишилися приємні літні спогади. Влітку діти з родин вразливих категорій за сприяння відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» мали можливість безкоштовно відвідувати боулінг-клуб «Магніт», за що ми щиро вдячні нашому соціальному партнеру.
Осінь принесла з собою початок шкільних занять, тому групова гра в боулінг на благодійній основі стане можливою лише через два місяці під час осінніх канікул. Груповий відпочинок дав змогу батькам і дітям налагодити спілкування, покращити соціальні зв'язки, що є особливо цінним для сьогодення, коли і дорослі, і діти обмежені в комунікації через воєнні дії, а також через пандемію коронавірусу, яка була раніше. Діти та їхні батьки дуже вдячні працівникам Відділу і нашим соціальним партнерам, з нетерпінням чекають настання канікул і сподіваються, що наше співробітництво з боулінг-клубом «Магніт» триватиме, що надасть їм можливість насолодитися грою в боулінг.
Немишлянський (Фрунзенський) р-н
Сімейні психологічні консультації для людей, що потрапили у складні життєві обставини.
Безоплатна допомога.
Психологиня відділу соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» спеціалізується у допомозі вирішення психологічних, кризових питань, проводить зустрічі з сімʼями, які потребують мотиваційного втручання спеціаліста, щодо налагодження психоемоційного здоровʼя та отримання нових знань для підвищення батьківського потенціалу, допомогає впоратись з тяжким психологічним станом спричиненим наслідками війни, втрат та адаптації до нових умов життя.
Відділ має можливість надання безоплатної психологічної допомоги.
Слобідський (Комінтернівський) р-н
В умовах наших реалій значна кількість українських сімей потребує соціального захисту і допомоги, які тією чи іншою мірою надаються державними та громадськими організаціями й базуються на відповідній нормативно-правовій базі.
Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності Відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра». В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.
Основне завдання фахівців із соціальної роботи - бути помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. Насамперед для сімей, які ризикують потрапити у складні життєві обставини внаслідок втрати роботи членами сім’ї, інвалідності, тяжкого захворювання, насильства над дітьми, розлучення, повернення одного з батьків після відбування покарання в місцях позбавлення волі, неналежного виконання батьківських обов’язків тощо.
Сприяють оформленню і відновленню документів, державних соціальних виплат, допомог, пільг, тощо. Сприяють у вирішенні проблемних питань, з'ясовують потреби сімей, допомагають вирішити нагальні проблеми.
Нагадуємо мешканцям Слобідського району м. Харкова, що отримати соціальні послуги ви можете попередньо записавшись на прийом за телефоном ☎️ 091 615 09 98
Бережіть себе!