Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги. Контакти відділів соціальної роботи

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

 

Контактні дані:

✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова

вул. Біблика, 20/8, тел.: 093 385 79 12, e-mail: industrialnyydovira@city.kharkiv.ua;


✔️Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова

вул. Алчевських, 5, тел.: 098 711 55 08, e-mail: kyyivskyydovira@city.kharkiv.ua;  

                
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району
м. Харкова

вул. Л. Каденюка, 11/1, тел.: 096 518 04 61, e-mail: nemyshlyanskyydovira@city.kharkiv.ua;              

  
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району
м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 11, тел.: 068 066 21 88, e-mail: novobavarskyydovira@city.kharkiv.ua;                 


✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова

вул. Богдана Хмельницького, 8, тел.: 067 195 31 41, e-mail: osnovyanskyydovira@city.kharkiv.ua


✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова

вул. Руслана Плоходька, 3, тел.: 063 465 88 03, e-mail: saltivskyydovira@city.kharkiv.ua;


✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова

вул. Г. Тарасенка,  42, тел.: 091 615 09 98, e-mail: slobidskyydovira@city.kharkiv.ua;                                 


✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 46, тел.: 066 707 53 10, e-mail: kholodnohirskyydovira@city.kharkiv.ua;


✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району м. Харкова

м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, тел.: 066 194 24 19, e-mail: shevchenkivskyydovira@city.kharkiv.ua

ХМЦСС «Довіра»

Пенсійні виплати для військовослужбовців із інвалідністю

Військовослужбовці з інвалідністю отримують пенсію незалежно від проходження повторного огляду – якщо вони перебувають на службі. Про це повідомляє Урядовий портал.

Пенсійні виплати зберігаються:

  • на весь період служби;
  • ще 60 днів після звільнення;
  • або до дати оцінювання функціонування – якщо воно відбувається раніше.

Повторне оцінювання не є обовʼязковим під час служби. Його проводять лише за бажанням або за наявності підстав.

У разі зміни групи інвалідності – пенсію перерахують із наступного місяця. Якщо групу знижено, виплати за попередньою діятимуть до кінця поточного місяця.

ХМЦСС «Довіра»

Е-посвідчення ветерана війни

Відтепер у ветеранів з'явилась можливість отримати електронне посвідчення ветерана війни. В е-посвідченні ветерана війни відображаються відомості про особу, яка належить до таких категорій, як: 

  • учасник бойових дій; 
  • особа з інвалідністю внаслідок війни; учасник війни; постраждалий учасник Революції Гідності; 
  • член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни; член сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України.

Також у посвідченні відображається унікальний електронний ідентифікатор – QR-код, за допомогою якого можна здійснити перехід за посиланням на відповідний підтверджувальний запис в електронних реєстрах Єдиного державного реєстру ветеранів війни, яке формується у разі виявлення бажання запитувача, і підтверджує його статус.

Невід’ємною частиною е-посвідчення ветерана війни є відцифрований образ обличчя, що міститься в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни або відображається в е-паспорті для виїзду за кордон, за згодою особи.

Для формування та використання е-посвідчення ветерана війни потрібно завантажити мобільний додаток Порталу Дія на електронний пристрій, який в змозі підтримувати використання такого додатка, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію. 

Е-посвідчення ветерана пред’являється особою на електронному носії замість та без додаткового пред’явлення відповідного посвідчення у паперовій формі, а також документа, що посвідчує особу, з метою підтвердження достовірності е-посвідчення ветерана. 

У сформованому електронному посвідченні ветерана повинні відображатися: 

  • назва посвідчення; 
  • прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); 
  • відцифрований образ обличчя; 
  • пункт і стаття Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до якого надано статус; 
  • орган, який видав посвідчення; 
  • серія, номер, дата видачі та закінчення строку дії паперового посвідчення; 
  • група інвалідності (для осіб з інвалідністю внаслідок війни); унікальний електронний ідентифікатор.

 

Є-посвідчення ветерана війни надає можливість оформлення пільг та компенсацій, гарантованих державою на законодавчому рівні, а саме:

  • безоплатний проїзд у громадському транспорті;
  • в закладах охорони здоров'я та освіти;
  • при отриманні адміністративних послуг в ЦНАПі;
  • при працевлаштуванні та підприємницькій діяльності;
  • при оформленні допомоги та виплат  тощо.

ХМЦСС «Довіра»

Навчання для підвищення якості надання послуг

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» за підтримки Філії Асоціації «Medicos del Mundo» в Україні («Лікарі світу»/MHPSS) було організовано та проведено тренінг з питань психологічних особливостей роботи з членами сімей учасників бойових дій, ветеранів війни, військовослужбовців в разі їх втрати для працівників відділів соціальної роботи по районам м. Харкова.

Життєвий шлях кожної людини сповнений втрат. Проте, якою б гіркою не була втрата, якщо психіка змогла провести роботу горя, то цей процес не тільки дає нам можливість залишити втрату в минулому і жити далі, але й збагачує нашу особистість.

Горе – це природний процес переживання втрати, який може включати широкий спектр емоцій: шок, заперечення, злість, провину, смуток і, зрештою, прийняття. На жаль, є багато факторів, які ускладнюють процес горювання, що призводить до депресії, поведінкових відігравань (наприклад, зловживання алкоголем) чи психосоматичних розладів. Психологічна підтримка в цей період спрямована на те, щоб допомогти людині адаптуватися до змін, знайти нові сенси та відновити внутрішню рівновагу.

Немає хорошого часу для смерті. Вона приходить незаплановано й руйнує життя, вибиває ґрунт з-під ніг. Ми не контролюємо смерть, але можемо впливати на себе і свої знання про це, свої думки та поведінку в процесі горювання. Менше боляче не буде. Але буде зрозумілішим свій стан.

Втрата — це частина життя, а життя вартує того, щоб його жити!

ХМЦСС «Довіра»

Перетин кордону в умовах воєнного стану в Україні

В Україні можуть здійснювати перетин державного кордону під час дії воєнного стану певні категорії населення, які визначені Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27 січня 1995 року (далі - Правила).

Відповідно до Правил, особи, що належать до певних категорій та мають відповідні документи на руках, що посвідчують та підтверджують: особу, ступінь родинних зв'язків, інвалідність, спільне проживання, здійснення безпосередньо догляду за особами з інвалідністю, про отримання компенсації на догляд за особою з інвалідністю, про важку хворобу, про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації тощо.

Хто саме може здійснювати безперешкодно перетин кордону – особи, які:

- з інвалідністю;

- мають дружину або чоловіка із числа осіб з інвалідністю і супроводжують їх при виїзді за кордон;

- супроводжують за кордон одного зі своїх батьків або батьків дружини (чоловіка), які є особами з інвалідністю I чи II групи; 

- здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супровід за кордон таких осіб; 

- батьки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років, або батьки, у яких на утриманні перебуває повнолітня дитина з інвалідністю I чи II групи;

- баби, діди, повнолітні брати, сестри, мачухи, вітчими, які супроводжують дітей з інвалідністю для виїзду за межі України, у разі їх приналежності до категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації;

- потребують постійного догляду у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення; 

- опікуни осіб з інвалідністю, визнаних судом недієздатними, які супроводжують таких осіб для виїзду за межі України;

- з інвалідністю або інші особи, які потребують постійного догляду, проживають  у закладах, в яких отримують соціальні послуги із стаціонарного догляду та паліативного догляду;

- працівники закладу догляду, які супроводжують осіб з інвалідністю за межі України, які потребують постійного догляду;

- чоловічої статі віком від 18 до 60 років, якщо вони мають  інвалідність або опікуються особами з інвалідністю, є їх близькими родичами; 

- військовозобов’язані, за наявності документів, що підтверджують ступінь родинних зв'язків, родичі яких загинули або пропали безвісти під час участі у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони України; 

- є членами сімей осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України.

Кожна категорія осіб, яка перелічена вище, повинна мати при собі певний пакет документів для виїзду за кордон. Уточнити документи детально можна, переглянувши Правила Постанови Кабінету Міністрів України №57 від 27.01.1995 та на сайті Прикордонної служби України.

ХМЦСС «Довіра»

Як відновити документи звільненим з полону військовослужбовцям

Військовослужбовці, звільнені з полону при втраті документів, як паспорт, РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків), посвідчення учасника бойових дій, посвідчення водія, військового квитка, посвідчення офіцера, банківської карти, SIM-карти, мають можливість відновити їх на безоплатній основі у короткі терміни, звернувшись до відповідних структурних органів та їх підрозділів.

Відновлення паспорта громадянина України можливо здійснити, звернувшись до:

  • найближчого підрозділу державної міграційної служби України (ДМС);

  • Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП);

  • Центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», особи, що звільнені з полону, мають право на безоплатне оформлення паспорта, надавши до одно із вище зазначених органів заяву на оформлення паспорта впродовж року з дня звільнення та         виписку з Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії росії. Термін надання послуги три дня.

Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) відновлюється у найближчому відділенні Державної податкової служби України, після відновлення паспорта. Послуга безкоштовна, термін надання від 1 до 10 днів.

Для відновлення посвідчення учасника бойових дій необхідно звернутись з рапортом до служби персоналу своєї військової частини чи до ТЦК та СП за місцем реєстрації, надавши певний перелік документів. Термін надання нового посвідчення складає від 1 до 2 місяців.

Якщо були втрачені військовий квиток та посвідчення офіцера, потрібно звернутись до безпосереднього командира з рапортом про втрату військово-облікового документа, вказавши обставини втрати. З приводу втрати командир військової частини має призначити службове розслідування. Після службового розслідування потрібно зібрати певний пакет документів, який направляється до ТЦК та СП, де стоїть на обліку.

Посвідчення водія відновлюється в будь-якому сервісному центрі МВС або онлайн через Електронний кабінет водія самостійно. Послуга надається впродовж робочого дня.

Відновлення банківської карти можливо безоплатно та впродовж робочого дня через подання до найближчого відділення банку або через мобільну групу в реабілітаційних закладах.

Втрачена SIM-карта поновлюється відповідно до заяви через Національне інформаційне бюро.

 

ХМЦСС «Довіра»

Будьте вдячними!

Висловлення вдячності є важливою складовою комунікації та має значення як у професійному, так і особистому житті. Звичка дякувати за увагу, допомогу або почути на свою адресу компліменти, свідчить про мудрість і життєвий досвід людини.

Якщо ти навчишся виражати і висловлювати свою вдячність - неодмінно станеш щасливішим та зміниш уявлення про себе серед оточуючих, ця навичка допомагає знизити рівень стресу і поліпшити психічний стан. Ось кілька порад, як виражати свою вдячність і щирості у будь-яких ситуаціях.

Підсвідоме відчуття вдячності

Перш за все, важливо звертати увагу на свої внутрішні відчуття. Почніть з виразу подяки у своїй уяві, щоб почувати себе вдячними. Це допоможе вам переносити це відчуття на зовнішній світ.

Виразні засоби вдячності

Висловлення слів вдячності є важливою частиною міжособистісних взаємин, вони можуть показати вашу вдячність та підтримати позитивну атмосферу. Існує багато способів висловлення вдячності, які можуть бути використані у різних ситуаціях, один із шляхів – просте слово «Дякую», це найпоширеніший і універсальний спосіб, який можна використовувати в будь-якій ситуації. Також використовуйте висловлювання, наприклад як «Дуже вдячний/вдячна за…», «Це для мене велике значення», «Дякую, що допоміг/ла мені», «Я неймовірно ціную те…», тощо. Такі слова допоможуть показати вашу щирість та вдячність.

Вираження вдячності через дії

Не лише слова важливі у виразі вдячності. Покажіть свою вдячність через дії – допоможіть людині, якій ви вдячні, виконайте якусь корисну дію або просто подаруйте їй щось приємне.

 

Висловлювати вдячність – це важливо. Це створює позитивне сприйняття вас серед інших людей і робить світ яскравішим. Не забувайте виявляти вдячність, навіть за найменші речі.

ХМЦСС «Довіра»

Про виплати до Дня Незалежності України у 2025 році

У 2025 році механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України такий самий, як і торік. Цей вид разової грошової допомоги надається ветеранам війни.

Пенсіонерам, які мають право на таку виплату, грошова допомога буде виплачена у серпні разом із пенсією.

Ветеранам війни, які проходять службу / працюють та не є пенсіонерами, кошти буде спрямовано на рахунки військових частин, установ, організацій, де такі громадяни проходять службу / працюють, на підставі поданих роботодавцями заявок.

Тим, хто має право на виплату, не є пенсіонером та не проходить службу / не працює, для отримання допомоги потрібно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України.

У заяві (довільної форми) зазначаються реквізити документів, що підтверджують особу; номер банківського рахунка для одержання виплати; реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та реквізити посвідчення особи, яке дає право на отримання грошової виплати.

До заяви додаються:

- копія паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (при особистому зверненні пред’являються оригінали);

- копія посвідчення, що підтверджує відповідний статус особи (при особистому зверненні – оригінали).

Заяви на здійснення разової грошової виплати подаються до 1 серпня поточного року. Подати заяву на виплату можна в один зі способів:

- особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України або до центру надання адміністративних послуг за задекларованим / зареєстрованим місцем проживання (перебування);

- поштою – на адресу територіального органу Пенсійного фонду України;

- онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, з накладанням кваліфікованого електронного підпису.

ХМЦСС «Довіра»

ДОСТУПНЕ ЖИТЛО ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ

Незважаючи на те, що Харків четвертий рік є прифронтовим містом і майже щоденно потерпає від ворожих обстрілів, але продовжує працювати Міська цільова програма придбання доступного житла. Наразі Харків є лідером в Україні серед реалізації подібного роду житлових програм. Скористатися програмами і отримати житло можуть люди різних категорій населення, в тому числі, внутрішньо-переміщені особи, молодь, віком до 36 років, працівники бюджетних установ.

Також діє новий напрямок міської цільової програми будівництва (придбання) доступного житла для учасників бойових дій, військовослужбовців.

За умовами Програми зазначеним категоріям військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку  у Харкові, надаються безвідсоткові пільгові кредити на будівництво (придбання) доступного житла.
 Умовами надання пільгового кредиту є:

  • включення осіб до відповідного Реєстру кандидатів на отримання довгострокового пільгового кредиту на будівництво (придбання) доступного житла;

  • платоспроможність сім’ї кандидата;

  • сплата позичальником обов’язкового першого внеску у розмірі не менше 5 % розрахункової вартості будівництва (придбання) житла;

  • строк надання кредиту до 15 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.

Сплачуючи кредит, повертаються кошти до бюджету Харкова. Фінансування спрямовується на будівництво нових будинків, що свідчить про сприяння розвитку будівельної галузі міста.

Наразі у реєстрі кандидатів на пільгове кредитування за цим напрямком цієї програми перебуває 31 сім’я військовослужбовців.

ХМЦСС «Довіра»

Подорож у світ фокусів

Харківським міським центром соціальних служб «Довіра» було організовано та проведено захід для дітей та батьків із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі із сімей військовослужбовців та ветеранів війни.

Розвиток дитини відіграє ключову роль у її майбутньому успіху та благополуччі. Кожен з батьків прагне забезпечити найкращі можливості для повноцінного розвитку, і це не дивно - адже дитинство є визначальним періодом у формуванні особистості та навичок.

В умовах сьогодення дуже важливо розвивати дитину її критичне мислення, творчий потенціал та навички взаємодії.

На заході діти ліпили повітряним пластиліном різноманітні фігурки. На дітей чекав французькій ілюзіоніст, який переніс їх у неймовірну подорож фокусів та чаклунства.

Батьки теж долучилися до творчого процесу зі створення українських символічних поробок, завдяки чому змогли відволіктися від буденних справ та поспілкуватися.

Висловлюємо вдячність за допомогу у організації заходу представникам організацій: Les Etoiles Riantes (Зірки, які сміються) - Вінцент Кайлі, Асоціації української миротворчої школи - Лєнчік Дісюшка.

«Творчість – це терпляча праця, але ідеї народжуються у хвилини великого натхнення»

 Мері Вестмакотт

Записів з 1 по 10Всього: 28