Корисні посилання

Архів

Київський р-н

Соціальна стипендія для дітей в Україні: хто має право?

Відтепер діти з пільгових категорій можуть отримувати соціальну стипендію і після досягнення 18-ти річного віку до 23-х років включно. Уряд ухвалив відповідну постанову, розроблену Міністерством соціальної політики України.

До пільгових категорій, які мають право на отримання соціальної стипендії, належать діти:

- внутрішньо переміщених осіб (ВПО);

- часників бойових дій (УБД);

- осіб з інвалідністю внаслідок війни;

- осіб, позбавлених особистої свободи.

Для уникнення труднощів з наданням підтверджувальних документів при призначенні стипендії введено норму, яка дозволяє наступне. Дітям УБД, осіб з інвалідністю внаслідок війни або Захисників і Захисниць України, які зникли безвісти, якщо посвідчення члена сім’ї загиблих ще не оформлене, використати для оформлення соціальної стипендії рішення суду про визнання батька (матері) безвісно відсутнім або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Дітям УБД, замість довідки про безпосередню участь у бойових діях, якщо немає можливості надати копію посвідчення УБД, використати витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Святкова листівка для мами

На базі відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» пройшов творчий майстер-клас з виготовлення святкової листівки до Міжнародного жіночого дня.

У заході взяли участь діти віком від п’яти до дванадцяти років із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, що проживають на території Київського району міста. Під керівництвом фахівців Відділу діти дошкільного та молодшого шкільного віку виготовили яскраві листівки до прийдешнього свята – 8 Березня.

Творчий майстер-клас пройшов у дружній і веселій атмосфері, об’єднавши між собою дітей різного віку і статі. Малеча із захопленням робила власними руками поробки для найдорожчої людини у світі – своєї мами, вкладаючи в них щире тепло і любов власного серця. Святкові листівки до 8 Березня зачаровують яскравістю кольорів і розмаїттям творчих ідей, даруючи невимовну радість і красу весняних промінчиків сонця.

На думку фахівців Відділу, творче дозвілля сімей з дітьми у такому форматі допомагає знайти спільні інтереси у всіх членів родини, згуртовує навколо однієї роботи. Творчість дітей і дорослих у воєнний час – це не лише сімейне дозвілля, а й дієвий спосіб відволіктися від тривожних думок і направити малечу у цікаве і пізнавальне русло особистого розвитку.

Нагадуємо, що творчі заняття для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, що проживають на території Київського району міста Харкова, проходять кожну п’ятницю. Із задоволенням запрошуємо до відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» активну, цілеспрямовану та допитливу малечу до участі у творчому процесі Спільна творчість батьків та дітей – це не лише цікаво проведений час, а й дієвий фактор зближення та єднання членів родини в цей непростий час.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Мандала-терапія – корисна творчість у важкі часи

Мандала-терапія – це ефективний інструмент вирішення глибинних психологічних проблем, який залишається недостатньо дослідженим за своїм «механізмом» для більшості із нас.

На думку відомого швейцарського психоаналітика Карла Густава Юнга, метод малювання мандали – це шлях до нашого центру, до відкриття нашої унікальної індивідуальності. Свого часу він вважав, мандалу надзвичайно потужним символом, що є зримою проекцією психічного світу та виражає сутність людини.

На базі Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» на постійній основі проходять заняття з мандала-терапії для сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Спільне дозвілля об’єднує членів родини різного віку і статі, допомагаючи краще пізнати один одного, а також створює неповторну атмосферу відпочинку у родинному колі.

За К.Г. Юнга словами, справжня мандала – це завжди внутрішній образ, який поступово будується активною уявою в той час, коли порушено психічну рівновагу або коли потрібно розібратися в будь-якому положенні, не роз’ясненому у священній доктрині.

Робота з мандалою – це зустріч зі своєю глибинною сутністю, позбавлення від травмувального досвіду, усвідомлення істинних бажань і потреб. У процесі роботи з мандалою відбувається незбагненна внутрішня робота, результати якої виявляються в думках, поведінці, почуттях, ставленні до себе й оточуючих.

Мандала – це своєрідний місток між внутрішнім і зовнішнім світами, що дає змогу зобразити у вигляді малюнка найтонші й невимовні звичайними засобами переживання. У психології мандала не будується за певними правилами, а створюється довільно, так, як підказує наше свідоме.

Потреба малювати мандали, особливо під час важких періодів, можливо, означає, що несвідоме «я» хоче захистити свідоме «я». Свідченням цього можуть слугувати каракулі, які часто малюють діти й дорослі в моменти кризи, коли «я» наповнене несвідомим тривожним змістом. Мандала-терапія – це корисна творчість у важкі часи, яка допомагає відволіктися від важких думок і сконцентруватися виключно на собі і своєму світосприйнятті.

Так, наприклад, мандалами є ті абстрактні малюнки або каракулі, які ми несвідомо малюємо на аркуші паперу, поки ми наодинці самі із собою, наприклад, за чашечкою кави, на зборах, під час уроку, якій нам нецікавий, або під час розмови по телефону.

Ці малюнки, так чи інакше, є спробою компенсувати нашу розумову неуважність і впорядкувати наше існування в цей момент. Під час малювання ми встановлюємо контакт із нашим внутрішнім «я», з нашою інтуїцією й почуттями, які можуть нахлинути на нас під час творчого процесу. Отже, зникає напруження, ми заспокоюємося, поліпшується наш внутрішній стан.

Малювання мандал допомагає відволіктися від тривожних подій і тяжких новин сьогодення, зосередившись на власних думках і відчуттях у дану мить. В такий спосіб дорослі і діти навчаються пізнавати свій внутрішній світ, свої справжні бажання, займаючись таким приємним творчим заняттям, як малювання.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Соціальна робота з сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги найменш захищеним категоріям населення.

На базі Відділу мешканці Київського району міста, які перебувають в складних життєвих обставинах, можуть отримати наступні соціальні послуги: консультування, соціальний супровід сімей/осіб, екстрене та кризове втручання.

Фахівці Відділу проводять роботи з найменш захищеними категоріями населення, а саме:

  • Багатодітними родинами;
  • Внутрішньо переміщеними особами;
  • Військовослужбовцями/ветеранами;
  • Малозабезпеченими сім’ями;
  • Особами/дітьми з інвалідністю;
  • Одинокими батьками/матерями;
  • Опікунськими родинами;
  • Прийомними сім’ями;
  • Дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування;
  • Особами, що мають залежність (алкогольну, наркотичну, ігрову);
  • Родинами, в яких є випадки домашнього насильства;
  • Колишніми вихованцями інтернатних закладів.

Фахівці Відділу здійснюють перенаправлення до організацій-партнерів, де всі потребуючі мають змогу отримати безкоштовну психологічну чи правничу допомогу. Державна установа тісно співпрацює з багатьма благодійними організаціями і фондами, серед яких варто відзначити Харківський обласний благодійний фонд «Cоціальна служба допомоги», благодійний фонд «Мирне Nebo Харкова», благодійний фонд «Карітас Харків» та інші.

Найчастіше мешканці району звертаються до Відділу з наступних питань:

  • Отримання статусу дитини, що постраждала від воєнних дій;
  • Труднощі з вихованням дітей різного віку;
  • Потреба в отриманні благодійної чи гуманітарної допомоги;
  • Конфліктні відносини між дорослими членами родини;
  • Отримання безкоштовної психологічної чи правничої допомоги;
  • Переоформлення різних документів, державних виплат;
  • Організація сімейного дозвілля в умовах воєнного часу.

Фахівці Відділу регулярно виїжджають у родини, які мешкають на території Київського району міста Харкова і перебувають у складних життєвих обставинах. Під час відвідувань сімей вони складають необхідні документи установленої форми, надають консультації, проводять бесіди, здійснюють інформування із нагальних питань.

На базі Відділу на постійній основі також проходять творчі заняття для сімей з дітьми, в яких мають змогу прийняти участь найменші отримувачі послуг разом зі своїми батьками. Малювання фарбами і олівцями, аплікації, ліплення – спільні творчі заняття прияють зміцненню родинних зв’язків і дитячому розвитку. Робота у колективі допомагає малечі знайомитися з іншими дітьми, тренуватися у своїх навичках, відчувати себе більш впевнено серед однолітків.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» на постійній основі проводить комплексну соціальну роботу з сім’ями та особами, що перебувають у складних життєвих обставинах. Таким чином до співпраці залучаються всі найменш захищені категорії населення, які потребують допомоги і підтримки суспільства у скрутний час.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Благодійна допомога для сімей з дітьми

Родини, що перебувають у складних життєвих обставинах, отримали благодійну допомогу продуктами харчування першої необхідності. Всі вони проживають на території Київського району міста Харкова.

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги» тісно співпрацюють вже багато років поспіль. Завдяки такій співпраці, необхідну допомогу мають можливість отримувати ті, хто її найбільше потребує. Серед найменш захищених верств населення – одинокі матері і батьки, прийомні та багатодітні родини, внутрішньо переміщені особи, опікунські сім’ї, особи та діти з інвалідністю.

Цього разу допомогу отримали дев’яносто родин, які з тих чи інших причин, опинилися у складних життєвих обставинах. Втрата житла чи постійного місця роботи, низький рівень матеріального забезпечення сім’ї, інвалідність, вимушений переїзд у зв’язку із воєнними діями – насправді чинників виникнення складних життєвих обставин дуже і дуже багато.

До продуктових наборів увійшли наступні товари першої необхідності: декілька видів круп, консерви, макаронні вироби, олія, чай, тушонка, паштет, згущене молоко, вівсяні пластівці, сухий суп, цукор та солодощі. Також в рамках реалізації проекту родинам були надані професійні консультації психолога та соціальних робітників.

Багато сімей, які проживають на території Київського району міста Харкова, потребують постійної підтримки і уваги з боку працівників Відділу та його партнерів. Досить часто родини з дітьми не мають житла або мінімальних засобів для існування, багато батьків не можуть знайти підходяще місце роботи або працюють за невеликі кошти. Все це спричиняє складні життєві обставини, з якими досить складно боротися наодинці, без допомоги державних установ, благодійних організацій, волонтерів і просто небайдужих людей.

Працівники Відділу спільно з представниками Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» багато років надають різнобічну підтримку сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Зараз, коли наша країна потерпає від воєнних дій, така допомога є особливо цінною, адже багато людей залишилося без житла і роботи, і змушені були залишити звичний устрій життя і власні домівки.

«Ми переселенці з Куп’янського району, зараз проживаємо у Харкові, знімаємо житло на Салтівці. Я знаходжуся в декреті, перша дитина у мене також невелика – два роки, – розповідає Анастасія, одна із отримувачок благодійної допомоги, сім’я якої знаходиться на обліку Відділу як така, що перебуває у складних життєвих обставинах. – Нам допомагає тітка, адже сплачувати оренду і жити з двома дітьми у іншому місті це досить складно, особливо у воєнний час. Наша сім’я дуже вдячна за надану допомогу продуктами харчування, адже наші фінансові можливості дуже обмежені. Також хотілося б подякувати всім працівникам, які проявили увагу і турботу до моєї родини. Поряд з такими людьми відчуваєш себе більш впевнено і захищено, тому що я знаю, як це залишитися на самоті без будь-яких засобів для існування».

Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» та всім спонсорам, причетним до надання благодійної допомоги, а також за проявлену увагу і постійну підтримку сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Як оформити опіку та піклування над дитиною в умовах війни

На час дії воєнного стану в Україні процедура оформлення опіки та піклування над дитиною для її родичів і хрещених батьків відбувається за спрощеною процедурою.

Опіка до 14-річчя дитини і піклування з 14 до 18 років – найбільш поширена в нашій державі форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Опікуном або піклувальником може бути не лише родич – найчастіше опіку/піклування оформлюють люди з близького кола дитини.

Саме тому за поданням Міністерства соціальної політики України ще у 2022 році скоротили перелік необхідних документів для кандидатів в опікуни/піклувальники, які перебувають з дитиною в родинних (сімейних) стосунках, зокрема і для хрещених батьків.

Хрещені батьки можуть оформити опіку/піклування лише за умови, що вони стали хрещеним батьком/матір’ю дитини до моменту набуття нею статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Кандидат в опікуни/піклувальники повинен подати такі документи:

  • заяву;
  • копію паспорта громадянина України;
  • документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки особи з дитиною;
  • довідки від нарколога та психіатра про відсутність перебування на обліку;
  • довідку про наявність чи відсутність судимості.

Кожна дитина, про яку не можуть піклуватися її батьки, має право на належне піклування з боку інших осіб, які можуть забезпечити її виховання та розвиток у своїй сім’ї. Батьки та особи, які виховують дітей, завжди мають враховувати інтереси самих дітей. Саме над цим працює Міністерство соціальної політики України та всі дотичні служби, установи і організації на всіх державних рівнях.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Субсидія на оренду житла для ВПО

Для багатьох українців, які через воєнні дії залишили рідну домівку, одним із найбільш актуальних питань є оренда житла на новому місці проживання.

З метою надання допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які не мають достатньо коштів для сплати оренди, Міністерство соціальної політики України розробило новий інструмент підтримки – субсидію на оренду житла.

З 29 січня в Україні внутрішньо переміщені особи мають змогу подавати документи на її призначення. Призначатиметься субсидія за аналогією з житловою субсидією тим сім’ям, які найбільше потребують фінансової допомоги.

Субсидія на оренду є важливим інструментом для підтримки ВПО, адже вона буде враховувати як фінансову спроможність кожної родини оплачувати орендну плату за житло, так і різницю у вартості оренди в різних регіонах країни.

Субсидія на оренду житла для ВПО дозволяє не лише допомагати родині фінансово, але й захистити її юридично. Договір оренди убезпечує сім’ю від необґрунтованого підвищення ціни або виселення без підстав. Новий інструмент також забезпечує захист орендодавця від несплати орендної плати чи комунальних послуг.

Хто може скористатися субсидією?

Скористатися субсидією на оренду житла мають право внутрішньо переміщені особи, які:

  • виїхали з окупованих регіонів або із зон бойових дій і не мають власного житла в умовно безпечних регіонах України, а їхнє житло знищене або непридатне для проживання;
  • хочуть орендувати індивідуальне житло, але не мають достатньо коштів для цього;
  • орендують житло і витрачають на нього суттєву частину своїх доходів.

Субсидія на оренду житла надаватиметься за умови, що:

  • орендар і орендодавець не пов’язані родинними відносинами;
  • орендар не отримує від держави допомогу на проживання ВПО;
  • орендодавець приміщення вже не отримує на нього компенсацію за програмою «Прихисток».

Варто також зазначити, що родина ВПО може одночасно отримувати і субсидію на оренду, і субсидію на житлово-комунальні послуги.

Як можна оформити субсидію на оренду житла?

  • офлайн – у найближчому сервісному центрі Пенсійного фонду України (ПФУ) або Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАПі);
  • онлайн – через портал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток (з використанням електронного підпису – він має бути і у власника житла, і у внутрішньо переміщеної особи).

Які потрібно надати документи?

  • договір найму/оренди (за встановленою формою);
  • заяву (за встановленою формою);
  • за потреби, копії документів, що підтверджують повноваження законного представника, опікуна, піклувальника, батьків-вихователів або інші документи, що підтверджують якість особливі обставини.

Документи на отримання субсидії на оренду житла подаються особисто власником житла і внутрішньо переміщеною особою. Але, якщо власник житла проживає в іншому регіоні або за кордоном, можна скористатися електронною формою подачі документів через веб-портал електронних послуг або мобільний додаток ПФУ (використавши електронний підпис). Крім того, підписати заяву та договір найму від імені власника житла може його законний представник на підставі довіреності.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 7Всього: 7