ХМЦСС «Довіра»
Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.
У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.
Контактні дані:
✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова
вул. Біблика, 20/8, тел.: 093 385 79 12, e-mail: industrialnyydovira@city.kharkiv.ua;
✔️Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова
вул. Алчевських, 5, тел.: 098 711 55 08, e-mail: kyyivskyydovira@city.kharkiv.ua;
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова
вул. Л. Каденюка, 11/1, тел.: 096 518 04 61, e-mail: nemyshlyanskyydovira@city.kharkiv.ua;
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова
вул. Полтавський Шлях, 11, тел.: 068 066 21 88, e-mail: novobavarskyydovira@city.kharkiv.ua;
✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова
вул. Богдана Хмельницького, 8, тел.: 067 195 31 41, e-mail: osnovyanskyydovira@city.kharkiv.ua;
✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова
вул. Руслана Плоходька, 3, тел.: 063 465 88 03, e-mail: saltivskyydovira@city.kharkiv.ua;
✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова
вул. Г. Тарасенка, 42, тел.: 091 615 09 98, e-mail: slobidskyydovira@city.kharkiv.ua;
✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова
вул. Полтавський Шлях, 46, тел.: 066 707 53 10, e-mail: kholodnohirskyydovira@city.kharkiv.ua;
✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова
м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, тел.: 066 194 24 19, e-mail: shevchenkivskyydovira@city.kharkiv.ua
ХМЦСС «Довіра»
Харківській міській центр соціальних служб «Довіра» під патронатом Департаменту соціальної політики Харківської міської ради з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї, організував та провів загальноміській захід «Тепло сімейного вогнища», для сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Сім’я – могутня творча сила. Вона покликана утверджувати все добре в людині, бути сховищем від усіх життєвих негараздів. Все, що є в нашому характері, все, що ми беремо з собою в своє доросле життя - закладено в нас перш за все в сім’ї, в години сімейного спілкування, сімейного дозвілля. Звичайно, внутрішній світ людини формують і школа, і вулиця, і театр, і книга… Але саме сім’я є тим первинним середовищем, де проходить становлення особистості. Мамина пісня, батьківська хата, бабусина вишиванка, дідусева казка, сімейні традиції – все це наша родословна пам’ять, символи, історія. Українські традиції спонукають сім’ї об’єднуватися, спілкуватися, створювати щось нове.
На заході батьки об’єднались, та створювали символічні поробки: карта України, прапор України та Герб України, а діти вирушили командами в ігрову мандрівку – квест, де розв’язували головоломки. Під час заходу дорослі та діти, відволіклися від буденних справ, занурилися у творчій процес, поспілкувалися, отримали подарунки та гарно провели час.
Київський р-н
Сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, отримали благодійну допомогу продуктами харчування першої необхідності. Всі вони проживають на території Київського району міста Харкова.
Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» та Харківський обласний благодійний фонд «Соціальна служба допомоги» тісно співпрацюють вже багато років поспіль. Завдяки такій співпраці, необхідну допомогу мають можливість отримувати ті, хто її найбільше потребує. Серед найменш захищених верств населення – одинокі матері і батьки, прийомні та багатодітні родини, внутрішньо переміщені особи, опікунські сім’ї, особи та діти з інвалідністю.
Цього разу допомогу отримали дев’яносто родин, які з тих чи інших причин, опинилися у складних життєвих обставинах. Втрата житла чи постійного місця роботи, низький рівень матеріального забезпечення сім’ї, інвалідність, вимушений переїзд у зв’язку із воєнними діями – насправді чинників виникнення складних життєвих обставин дуже і дуже багато.
До продуктових наборів увійшли наступні товари першої необхідності: декілька видів круп, консерви, макаронні вироби, олія, чай, тушонка, паштет, згущене молоко, вівсяні пластівці, сухий суп, цукор та солодощі. Також в рамках реалізації проекту родинам були надані професійні консультації психолога та соціальних робітників.
Досить часто родини з дітьми залишаються сам на сам зі своїми проблемами, тому увага і посильна допомога для них з боку суспільства вкрай необхідна. Особливо це стосується внутрішньо переміщених осіб, які приїхали до міста Харкова майже без речей першої необхідності. Посуд, меблі, одяг, а інколи й документи – все це залишилося у минулому житті, а нове вони змушені починати з тим, що у них є на сьогоднішній день і з урахуванням допомоги інших.
«Ми переїхали до Харкова з Богодухівського району. Зараз разом із дитиною винаймаємо житло. Я намагаюся підробляти, але коштів все одно не вистачає, щоб задовольнити самі нагальні потреби, – ділиться Анна, одна із отримувачок благодійної допомоги, сім’я якої знаходиться на обліку Відділу як така, що перебуває у складних життєвих обставинах. – Допомога продуктами нам вкрай потрібна, адже їсти хочеться щодня, а купити щось смачненьке дитині у мене немає коштів. На заощаджені таким чином гроші я зможу купити своїй доньці цукерки або якісь інші солодощі, які вона полюбляє».
Працівники Відділу спільно з представниками Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги» багато років надають різнобічну підтримку сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Зараз, коли наша країна потерпає від воєнних дій, така допомога є особливо цінною, адже багато людей залишилося без житла і роботи, і змушені були залишити звичний устрій життя і власні домівки.
Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» висловлює щиру вдячність Харківському обласному благодійному фонду «Соціальна служба допомоги» та всім спонсорам, причетним до надання благодійної допомоги, а також за проявлену увагу і постійну підтримку сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
ХМЦСС «Довіра»
У День вишиванки ми вдягаємо не просто візерунки — ми вдягаємо силу. У кожному шві — пам’ять про покоління, які зберігали українську ідентичність попри все. Колись вишиванка була забороненою.
За неї — ув’язнювали, висилали, розстрілювали. Радянський режим намагався викорінити українську мову, культуру, традиції, і вишита сорочка була одним із головних символів опору. Бо нею говорили: "Я — українець. І я не здамся".
Українці одягають вишиванки у тилу й на фронті. У Києві, Краматорську, Львові чи Торонто. І в кожному орнаменті — унікальний код місця, де вона створена. Полтавська білим по білому. Покутська — багатобарвна. Поліська — стримана й сакральна. Для донецьких вишиванок притаманна брокарівська вишивка. Але разом — це одна історія. Єдина країна. Один народ.
Для українських Захисників і Захисниць вишиванка — не просто традиція. Це оберіг. Символ дому, за який вони борються. У когось вишиванка з’явилася лише нещодавно — вже під час війни. У когось її досі немає, але всі — відчувають її значення. Бо навіть без ниток і полотна, вона рідна, своя…
З Днем вишиванки, Україно!
Слобідський р-н
На минулому тижні, 09.05.2025 спеціалісти відділу соціальної роботи по Слобідському району м.Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" спільно з Міжнародним комітетом порятунку (ІRC) з нагоди святкування Міжнародного дня матері та Міжнародного дня сім'ї провели родинний захід для сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах та сімей з дітьми з числа внутрішньо переміщених осіб. Захід проходив на базі міської районної бібліотеки № 46.
Участь у заході приймали дітки разом з своїми матусями та татусями. Діти з батьками будували будиночок своєї мрії, де кожна цеглинка отримала свою назву, як щастя, добробут, злагода, любов. Також діти з батьками разом відгадували загадки про сім'ю, малювали своїх родичів, танцювали та разом зробили сімейну квітку. По завершенню свята кожна дитина отримала подарункові рюкзачки! Дякуємо Міжнародному комітету порятунку (IRC) за краплинку щастя для наших діток в цей складний час!
Новобаварський р-н
Щороку, у третій четвер травня, в Україні святкують Всесвітній день вишиванки.
Одягнімо, друже, вишиванки –
Наш чарівний український стрій.
Не для когось, не для забаганки,
А для себе, вірний друже мій.
Одягнімо вишиванки, друже,
Як одвічний предків талісман.
Хай не буде серед нас байдужих
І один в нас буде отаман.
Одягнімо в свята і неділі,
В будень, за потреби, одягнім
І відчуєм – вороги безсилі
Зруйнувати український дім.
Одягнімо вишиванки, друже,
Хай побачить українців світ –
Молодих, відважних, дужих,
У єднанні на багато літ.
В. Дерій
Ця дата обрана невипадково, адже травень символізує весняне відродження, молодість, силу природи, а четвер — буденний день, який підкреслює ідею свята: вишиванка — це не лише урочистий одяг, а частина повсякденного життя. Це міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. До свята може долучитися будь-хто, одягнувши вишиванку, яка є одним із найвідоміших символів української культури. У 2025 році цей день випадає на 15 травня. Вишита сорочка здавна була народним оберегом, символом нескореності та нерозривного зв’язку поколінь. В умовах повномасштабної війни вишиванка стала символом єдності у боротьбі із ворогом.
Шановні Українці! Відділ соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вітає Вас з Днем вишиванки! Хочемо побажати мирного неба і злагоди в ваших оселях і серцях!
Основ’янський р-н
Міцна родина, повага до матері та батька – споконвічні цінності українського народу! Дружна сім’я є головною складовою частиною життя та успішності кожної людини.
15 травня, в Україні відзначають День сім'ї. Це особливе свято, покликане нагадати, наскільки важливими є родинні зв’язки і яку роль вони відіграють у формуванні кожної особистості, встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості на численні проблеми сім’ї.
Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.
Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.
Сучасні українські сім’ї дуже різні. Проте більшість з них потребують захисту і підтримки з боку держави. У свою чергу, сім’ї несуть відповідальність державного рівня за виховання дітей - нових членів нашого суспільства.
Новобаварський р-н
Працівники відділу соціальної роботи по Новобаварському району району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" продовжують надання соціальних послуг мешканцям району, приділяючи особливу увагу сім'ям з дітьми.
Одним з нагальних питань є профілактика соціального сирітства, дитячої бездоглядності. Під час роботи з сім'ями увага батьків звертається необхідності контролювання поведінки дітей, їх місцеперебування поза домом, необхідність обережного користування соціальними мережами, дотримання режиму комендантської години. Важливо пам'ятати про те, що відповідальність за життя, здоров' я, безпеку та благополучия дітей до їх повноліття несуть саме батьки. А увага дітлахів звертається на те, що окрім прав, вони мають також і обов'язки, а саме: відвідувати школу, старанно навчатися, дбати про своє здоров'я, поважати батьків та вчителів, дотримуватися загальноприйнятих правил поведінки, режиму дня. Та пам'ятати, що навіть неповнолітні діти за деякі правопорушення можуть нести кримінальну (за вчинення окремих видів злочинів з 14 років) та адміністративну (з 16 років) відповідальність.
Новобаварський р-н
Працівники відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" спільно з працівникам Благодійного фонду "СОС дитячі містечка" провели для сімей з дітьми творче заняття з виготовлення картин з кольорового песку.
Індустріальний р-н
12 травня 2025 року у приміщенні відділу соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» було проведено груповий захід «Мости замість стін: шлях крізь конфлікти», спрямований на розвиток навичок ненасильницького спілкування, подолання упередженості та зміцнення міжособистісної довіри.
Це особливо актуально в умовах сучасного світу, де конфлікти - чи то особисті, чи то соціальні, чи то політичні - стають частиною повсякденного життя.
Головна мета заходу - навчитися замінювати ментальні та емоційні «стіни» на «мости» діалогу, відкритості та емпатії. Учасники досліджували причини конфліктів, вчилися бачити ситуацію з різних точок зору та знаходити спільні точки дотику навіть в умовах розбіжностей.
Захід проводився в інтерактивному форматі, що включав:
Цей захід був направлений на підвищення рівня емоційного інтелекту, усвідомлення своєї ролі в конфліктах і здатності впливати на їх вирішення, розвиток емпатії, активного слухання та діалогічних навичок, зміцнення довіри та згуртованості в групі