ХМЦСС «Довіра»
Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» має багаторічну успішну історію своєї діяльності та великий напрацьований практичний досвід у соціальній сфері із населенням м. Харкова. Назва закладу вже говорить сама за себе – це ті, кому можна довіряти, прийти зі своїми проблемами, болем або душевним неспокоєм, а піти із вирішеними питаннями, отримавши всебічну підтримку, вчасну та якісну допомогу.
Тому не дивно, що під час довготривалої та широкомасштабної збройної агресії саме у складі закладу «Довіра» утворився відділ підтримки ветеранів війни та членів їх сімей. На сьогодні ветерани війни нашого міста і члени їх родин – це найчуттєвіша категорія населення, яка потребує особливої уваги, підтримки й допомоги, особливо при переході від військової служби до цивільного життя.
Фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, які не тільки за посадовими обов¢язками, а й за щиросердним покликом, душевним співпереживанням та вболіванням за справжніх героїв нашого часу щоденно докладають чималих зусиль стосовно реалізації ветеранами та членами їх сімей своїх прав та соціальних гарантій з урахуванням індивідуальних потреб.
Кожному кіборгу-ветерану, який звертається за підтримкою, фахівцями відділу щоденно надається всебічна професійна інформаційна, консультативна та практична допомога стосовно належного оформлення документів щодо організаційного вирішення питань з надання правової, соціальної, психологічної допомоги, публічних , соціальних, медичних, реабілітаційних, освітніх та інших послуг, а також стосовно отримання грантової підтримки на розвиток власних підприємницьких ініціатив, участі у спортивних змаганнях, у здійсненні заходів з фізкультурно-спортивної реабілітації.
У цьому контексті фахівці ведуть активну роботу по налагодженню та встановленню тісних контактів з державними установами і закладами, громадськими організаціями та благодійними фондами задля успішного й плідного вирішення питань ветеранів.
Звичайно, така робота потребує від кожного фахівця не тільки широкої професійної обізнаності, особливої уваги до кожного питання, витримки й витривалості, а й чималої самовіддачі й певної пожертви собою задля позитивного й успішного результату. Та все це не зупиняє фахівців у їх безкрайньому бажанні бути потрібним та послужитися самовіддано ветеранам війни і членам їх родин.
ХМЦСС «Довіра»
Перше — потрібно зайнятися собою. Тому що рідні також можуть бути у так званому стані “вигоряння”. Потрібно задовольнити всі свої потреби, поповнити ресурс, мати гарний настрій і впевненість у собі. Друге — не ставити діагнози й бути готовими говорити, що “Я готова або готовий тебе підтримати”, а не “Ти мусиш робити ось так”. Третє — створити територію безпеки. Пропонувати їжу, обійми, казати, що любиш людину.
Ні в якому разі не нав’язувати щось, а пропонувати. Так би мовити, давати опції. Утім, мабуть, не завжди цього буде достатньо. Наприклад, коли людина агресивна, відмовляється від психолога, рідним варто самим звернутися до нього та дізнатися, яким чином у цьому конкретному випадку реагувати на агресію та якісь ситуативні прояви.
Що робити, якщо військовий відмовляється йти до психолога
Це його право. У такому випадку людині варто запропонувати опцію, що вона може звернутися до психолога, розповісти про свої почуття, що ти піклуєшся про нього і тобі хотілося б, щоб йому стало краще. Можна звернутися до іншого ветерана, який вже був у цьому стані й вийшов з нього. Ветеран до ветерана краще прислуховується, ніж до якогось спеціаліста.
Як діяти у випадку агресії
Потрібно говорити про свої потреби. Не ти мусиш, а мені страшно і я хочу бути у безпеці. Таким чином разом вирішується це питання. Реагуйте на агресію прямо сказавши на своє відчуття: “Мені страшно, я не хочу сваритися, я люблю тебе, я на твоїй стороні”. Заборонено реагувати на агресію контрагресією. Як правило агресія з’являється, коли ветеран вбачає якусь небезпеку. І коли ти кажеш, що я безпечна людина і зі мною безпечно, то така агресія зазвичай зникає.
Чи варто співчувати військовим
Співчуття — це прояв жалю, а це робить людину слабшою. Не співчувайте, а підтримуйте. Коли ти жалієш когось, ти робиш його слабшим. Військовий, це та людина, яка пройшла через горнило війни. І якщо він вижив у цих умовах, то він уже молодець. І співчувати йому — це рівноцінно тому, щоб говорити людині, що вона насправді слабка.
Рідним краще підтримувати своїх воїнів, кажучи прямо: “Я пишаюсь тим, що Ти захищаєш Батьківщину і я радітиму твоєму поверненню”.
Як правильно розмовляти з військовим, у якого симптоми посттравматичний стресовий розлад
Можна питати, де служив і в якому підрозділі, але робити це з позиції “Мені цікаво, тому що це незвично”, а не з підозрою “Ти дійсно служив?”. Ви можете питати про поранення, але зважайте чи готові ви слухати подробиці, можливо вони травматичні й вам буде неприємно чути біологічні аспекти. Доречно буде показати своє захоплення його/її стійкості попри поранення. Як правило ветерани з цим нормально живуть. 95% ветеранів нормально про це говорять.
Основ’янський р-н
День пам’яті героїв Небесної сотні відзначається щороку 20 лютого. Це день жалоби, що вшановує загиблих учасників Революції гідності. 20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 11 років від початку російської агресії.
Адже саме тоді, коли на вулиці Інститутській у Києві гинули беззбройні протестувальники, російська федерація розпочала воєнну агресію, анексувавши АР Крим, а згодом окупувавши частину Луганської та Донецької областей. 24 лютого 2022 року почалася повномасштабна агресія, яка триває вже третій рік, несучи українцям смерть, горе та руйнацію. Саме таку ціну платить наша країна за право бути суб’єктом на карті світу та мати власні суверенітет і державність. Одними з перших, які рішуче виступили на захист нашої Батьківщини, були Герої Небесної Сотні. Вони стали символом світла та перемоги над злом. Разом із героями російсько-української війни, які відстоюють на фронті наше право жити у вільній соборній Україні, вони живлять та зміцнюють нашу віру в Перемогу.
ХМЦСС «Довіра»
Вже з січня учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть отримати державну грошову допомогу для занять спортом. Ініціатива спрямована на інтеграцію ветеранів у суспільство завдяки фізичній активності і відновленню психологічного здоров’я.
Зокрема передбачено щоквартальну виплату у розмірі 1 500 грн, яка може бути використана для відвідування спортивних залів, басейнів та інших закладів фізичної культури. Подати заяву на отримання допомоги можна буде через застосунок Дія.
Проєкт реалізується Мінветеранів спільно з Міністерство цифрової трансформації України
Київський р-н
Відділ соціальної роботи по Київському районі м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра " інформує, що Український Уряд запускає експериментальний проєкт у державному цифровому порталі.
В рамках його реалізації планується впровадження комплексної послуги для військовослужбовців ЗСУ, ветеранів та членів їхніх сімей. Подавши відповідну заяву через цифровий портал Дія, всі вище перераховані категорії населення зможуть отримати наступні послуги:
Комплексну послугу реалізують Міністерство соціальної політики України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством ветеранів та Міністерством оборони України за підтримки UNDP Ukraine/ПРООН в Україні Програми розвитку ООН в Україні та Уряду Швеції.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
ХМЦСС «Довіра»
Рішенням Харківської міської ради від 21.10.2024 №650/24 створено відділ підтримки ветеранів війни та членів їх сімей у Харківському міському центрі соціальних служб «Довіра».
В рамках своїх повноважень фахівці із супроводу здійснюють підтримку переходу ветеранів війни та демобілізованих осіб від військової служби до цивільного життя, спрямовують ветеранів до відповідних установ та організацій – надавачів послуг з урахуванням індивідуальних потреб.
Послуги надаються:
За додатковою інформацією та допомогою звертайтеся за телефоном: 705-61-62 або
на e-mail: veterandovira@city.kharkiv.ua
Київський р-н
Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» вже більше десяти років проводить активну роботу з надання комплексу соціальних послуг військовослужбовцям та членам їхніх сімей.
Даний напрям роботи є надзвичайно об’ємним і важливим у діяльності Відділу, особливо з огляду на ситуацію, яка склалася в Україні в останні роки.
Спочатку збройний конфлікт на Сході нашої держави, а згодом і повномасштабна війна, спричинили активну мобілізацію чоловіків призовного віку з усіх куточків нашої країни. Після завершення своєї служби військовослужбовці повертаються до звичайного життя у соціумі – своїх родин, робочого колективу, своїх друзів та знайомих, але дуже часто потребують додаткової соціальної підтримки з огляду на появу у них низки проблем.
Соціальна робота з ветеранами війни та членами їхніх сімей здійснюється у відповідності до затверджених Державних стандартів, що постійно удосконалюються. Так, 11 квітня 2024р. було затверджено Державний стандарт соціальної послуги соціальної адаптації ветеранів війни та членів їхніх сімей, що охоплює переважну більшість актуальних питань пов’язаних з соціальною підтримкою та допомогою даної цільової групи сьогодні.
Роботу з ветеранами війни та членами їхніх сімей фахівці Відділу проводять у декількох напрямах, серед яких консультування, соціальний супровід сімей/осіб, екстрене та кризове втручання. Завдяки отриманню низки соціальних послуг, що надає державна установа, ветерани мають змогу ефективно долати складні життєві обставини.
Фахівці Відділу також здійснюють перенаправлення до організацій-партнерів, де всі потребуючі можуть отримати благодійну, психологічну чи правничу допомогу на безкоштовній основі.
Серед таких організацій варто зазначити:
Також Відділ тісно співпрацює з багатьма державними установами. Серед яких Філія Державної установи «Центр пробації» в Харківській області, Управління соціального захисту населення, Головне управління Національної поліції, Центр надання адміністративних послуг, Харківський обласний центр зайнятості, Пенсійний фонд України, Державна міграційна служба у Харківській області.
Найчастіше ветерани війни та члени їхніх сімей звертаються до Відділу з таких питань:
Також фахівці Відділу регулярно виїжджають у родини ветеранів, які мешкають на території Київського району міста Харкова і перебувають у складних життєвих обставинах. Під час відвідувань фахівці соціальної галузі складають необхідні документи установленої форми, надають консультації, проводять бесіди, здійснюють інформування із нагальних питань.
Тематика бесід і консультувань в таких випадках охоплює досить широку сферу життя родин: профілактику домашнього насильства, особливості виховання дітей різного віку, оформлення документів/державних виплат, профілактику шкідливих звичок серед дітей та дорослих, оформлення субсидії на сплату комунальних послуг та ін.
Наші контакти:
м. Харків, вул. Алчевських, 5
тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)
сайт: http://dovira.kh.ua/
facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy
instagram: www.instagram.com/css.kievrajon
Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»
Шевченківський р-н
Одним із напрямів роботи відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" є надання послуг захисникам і захисницям України.
Робота з ветеранами – учасниками бойових дій, яка ведеться спеціалістами відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», передбачає індивідуальний підхід до кожного отримувача послуг, врахування психоемоційних та фізичних особливостей військовослужбовців. За потребою надаються консультації щодо отримання пільг та компенсацій за рахунок коштів державного бюджету, зокрема, на оплату житлово-комунальних послуг; здобуття професійної освіти; забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації; призначення пенсії учасникам бойових дій та пенсії по інвалідності; отримання гранту на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей, а також відповіді на інші питання. Для отримання соціальних послуг, психологічного консультування відвідувачі можуть перенаправлятися до соціальних партнерів, які надають допомогу в межах своєї компетенції.
Холодногірський р-н
Військові – це ті, хто щоденно стоїть на захисті нашої свободи та незалежності. Їх відвага, самовідданість і готовність ризикувати життям заради інших заслуговують на глибоку повагу. Однак важливо не забувати, що військова служба супроводжується величезним стресом, що може негативно впливати на емоційний стан.
Фахівці dідділу соціальної роботи по Холодногірському району часто стикаються в своїй роботі з військовими та їх родинами, які потребують консультації та підтримки.
Оскільки військові зіштовхуються з численними факторами, які можуть призводити до психологічних проблем:
Військові можуть відчувати почуття провини за те, що залишились живими, або через неможливість допомогти товаришам під час бою. Нерідко спостерігається емоційна притупленість або відчуття відстороненості від світу, що може ускладнювати соціальні взаємодії.
Надання підтримки військовим після служби є надзвичайно важливим аспектом для забезпечення їхнього емоційного стану. Сучасні методи реабілітації включають:
Емоційний стан військових – це ключовий елемент успішної реабілітації після бойових дій. Кожен військовий заслуговує на належне ставлення та повагу, а також на доступ до якісної медичної, психологічної та соціальної допомоги.
Відділ не забуває про наших захисників та членів їхніх родин – підтримка їх ментального здоров’я є нашим обов’язком.
В разі потреби консультації та підтримки всі бажаючі можуть звернутись до відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, 46, 5 поверх або за телефоном : 725-34-48.
Холодногірський р-н
Учасники бойових дій (УБД) та їх родини відіграють важливу роль у захисті суверенітету та територіальної цілісності України. Тому держава надає широкий спектр пільг та соціальних гарантій для тих, хто безпосередньо брав участь у бойових діях, а також для їх родичів. Відділ соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» надає інформацію про основні пільги, які надаються УБД та їх сім’ям.
Соціальні виплати та матеріальна допомога
Учасники бойових дій мають право на отримання одноразової матеріальної допомоги після демобілізації або поранення, а також на щорічну разову допомогу до Дня Перемоги. Розмір цих виплат визначається щороку державою.
Також передбачені регулярні соціальні виплати для сімей загиблих учасників бойових дій, які можуть включати щомісячну допомогу на проживання та підтримку дітей.
Медичне обслуговування
УБД та їх сім’ї мають право на безкоштовне медичне обслуговування, включаючи амбулаторне та стаціонарне лікування, протезування, забезпечення ліками. Їм надаються пільги при отриманні спеціалізованої медичної допомоги, санаторно-курортного лікування та реабілітації.
Житлові пільги.
Учасники бойових дій мають право на знижку до 75% на оплату житлово-комунальних послуг (газ, електроенергія, водопостачання, опалення). Крім того, УБД та члени їхніх родин мають першочергове право на отримання житла з державного або муніципального фонду.
Пенсії та трудові пільги.
Для учасників бойових дій встановлені підвищені пенсійні виплати. Крім того, є можливість виходу на пенсію на пільгових умовах, а також підвищення розміру пенсійних виплат в залежності від трудового стажу.
Також для УБД передбачені трудові пільги, такі як додаткові оплачувані відпустки, право на скорочений робочий тиждень, перевага при працевлаштуванні та інші соціальні гарантії на робочому місці.
Освітні пільги
УБД та їхні діти можуть безкоштовно здобувати вищу та професійно-технічну освіту в державних закладах освіти. Крім того, сім’ї учасників бойових дій мають пільги на оплату за навчання, а також право на забезпечення безкоштовними підручниками.
Пільговий проїзд
Учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд усіма видами міського та приміського транспорту, а також міжміськими перевезеннями залізничним, автомобільним і водним транспортом.
Земельні ділянки та допомога у веденні господарства
Учасникам бойових дій та їхнім сім’ям надаються земельні ділянки для будівництва, садівництва або ведення фермерського господарства. Ці пільги можуть також включати допомогу у розвитку власної справи або підтримку малого бізнесу.
Юридична допомога
УБД та члени їхніх сімей мають право на безкоштовну юридичну консультацію та допомогу в судових процесах, особливо з питань, пов'язаних із реалізацією своїх прав та отриманням пільг.
Пріоритетне обслуговування
Учасники бойових дій мають пріоритетне право на обслуговування в державних установах, банках, медичних закладах, а також при отриманні різних адміністративних послуг.
Пільги для сімей загиблих
Сім’ї загиблих учасників бойових дій користуються всіма вищезгаданими пільгами, а також отримують додаткові соціальні виплати та пільги на рівні з учасниками бойових дій. Для таких сімей передбачені додаткові програми підтримки, включаючи психологічну допомогу та соціальні гарантії для дітей загиблих героїв.
Пільги для учасників бойових дій та їхніх сімей є важливим аспектом державної підтримки, яка спрямована на забезпечення належного рівня життя для тих, хто захищав Україну. Важливо, щоб кожен УБД знав про свої права та можливості і звертався до відповідних органів для отримання допомоги.