Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Комунальний заклад «Харківський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Промінь»

На території України проживає багато дітей з особливими освітніми потребами та дітей які мають інвалідність. На жаль, спостерігається щорічне зростання кількості. Діти потребують фахової допомоги та догляду. Послуга денного догляду позволить не лише забезпечити необхідну підтримку дітей , а й дасть можливість батькам поєднати роботу та догляд.

У Харкові працює Комунальний заклад «Харківський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Промінь». Головна мета діяльності Центру: поліпшення або відтворення життєдіяльності, соціальної реабілітації, адаптації та повернення до повноцінного життя дітей з інвалідністю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Робота Центру спрямована на створення мережі соціальної, педагогічної, медичної і трудової реабілітації, з метою забезпечення адаптації дітей з інвалідністю у суспільство.

Задачі існування та призначення центру:

  • розвиток у особи з інвалідністю наявних можливостей у колективі та через колектив;

  • підготовка особи з інвалідністю до самостійного образу життя та інтеграції їх у суспільство;

  • навчання батьків роботі з дітьми з інвалідністю, надання їм психологічної та інформаційної допомоги.

Центр надає соціальні послуги денного догляду та соціальної реабілітації (абілітації), які включають у себе:

  • роботу груп денного перебування;

  • надання 3-х разового харчування;

  • заняття за індивідуальною програмою з вихователями та педагогами-спеціалістами;

  • проведення дитячих свят та тематичних заходів для дітей з інвалідністю та дітей соціально незахищеного контингенту;

  • творчі заняття за інтересами: образотворче мистецтво; музично-театральний; ляльковий театр; домашнього господарства; гурток шиття м’якої іграшки;

  • заняття-тренінги, консультації спеціалістів для батьків, які виховують дитину з інвалідністю.

В Центрі працюють фахівці: психолог, логопед, дефектолог, лікар-невропатолог, інструктор з лікувальної фізкультури, фізичний реабілітолог, музичний керівник, педагог з образотворчого мистецтва, педагог з прикладної праці, соціальні працівники, вихователі.

Контакти:

61174, м. Харків, пр. Перемоги, 77-А.
Тел./факс: (057) 725-87-92, (057) 725-87-93.
e-mail: 32869843@mail.gov.ua

Київський р-н

Працевлаштування осіб з інвалідністю: що нового?

Права та можливості людей з інвалідністю для працевлаштування в Україні будуть розширені найближчим часом.

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю для їх працевлаштування. Він передбачає зняття законодавчих обмежень та єдині правила щодо працевлаштування людей з інвалідністю для приватного і державного секторів економіки.

Даний законопроект має на меті оточити реальною підтримкою людей з інвалідністю, якої вони так потребують. Окрім цього, дана ініціатива важлива і для бізнесу, який створюючи реальні робочі місця для людей з інвалідністю, отримає підтримку від держави.

Серед норм ухваленого законопроекту також:

  • соціальний супровід на робочому місці;
  • професійна адаптація;
  • фінансування облаштування робочого місця;
  • можливість вибору для роботодавця (працевлаштувати осіб з інвалідністю в межах нормативу чи сплата цільового внеску, який спрямовується до фонду для підтримки працевлаштування людей з інвалідністю);
  • нові можливості для соціального підприємництва.

Цей проєкт закону був підготовлений за участі Міністерства соціальної політики спільно з народними депутатами, експертами, громадськістю. Він суттєво наближає умови працевлаштування до європейських, де понад 50% людей з інвалідністю – працевлаштовані. Для порівняння, в Україні ця цифра на сьогоднішній день становить близько 16%.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Засіб реабілітації в онлайн-режимі: як оформити?

З 1 січня 2025 року в Україні можна направити заяву на отримання засобу реабілітації через Соціальний портал.

Подати відповідний документ необхідно на електронному порталі Міністерства соціальної політики України. Для забезпечення засобом реабілітації потрібно виконати наступні кроки:

  1. Відвідати сайт soc.gov.ua та авторизуватися зручним способом.
  2. Обрати віконце «Заява про забезпечення допоміжним засобом реабілітації», після чого натиснути «Подати заяву».
  3. Заповнити заяву – дані підтягнуться автоматично. Якщо є така потреба, їх можна оновити, натиснувши віконце «Відомості про мене».
  4. Підписати заяву електронним підписом.

Відстежувати статус своєї заяви можна в особистому кабінеті. За інформацією Міністерства соціальної політики України, поступово функціонал порталу буде розширюватися, щоб якомога більше людей могли скористатися всіма його можливостями.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Реформування інтернатних закладів: план дій на десять років

Уряд затвердив Стратегію реформування психоневрологічних, інтернатних закладів та деінституціалізації догляду за особами з інвалідністю, особами похилого віку до 2034 року.

Цей документ було розроблено Міністерством соціальної політики України у співпраці з громадськими та міжнародними організаціями. Вона передбачає розвиток системи надання соціальних, медичних, освітніх та інших послуг на рівні територіальних громад.

Головна мета реалізації Стратегії полягає у створенні умов для незалежного життя у звичному середовищі для людей похилого віку та людей з інвалідністю, а також їх повноцінної участі в соціальному та економічному житті.

Напрацьований документ покликаний досягти відразу п’ять стратегічних цілей:

  • створити законодавчі та інституційні передумови для реалізації прав людей з інвалідністю та людей похилого віку на незалежне життя у громадах;
  • економічну інтеграцію осіб з інвалідністю та осіб похилого віку;
  • розвинути систему соціальних та інших послуг в громадах для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, що сприятимуть їх незалежному життю у громаді та запобігатимуть інституціалізації догляду;
  • змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю та людей похилого віку;
  • реформувати інтернатні заклади для осіб з інвалідністю та літніх людей.

Очікується, що Стратегія буде реалізовуватись у три етапи:

  1. 2025 – 2026 роки – розробка необхідних змін до законодавства; сприяння формуванню інклюзивного суспільства.
  2. 2027 – 2030 роки – зміна існуючої системи фінансування послуг для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку; розвиток ринку надавачів послуг; формування мережі закладів стаціонарного догляду; підготовка фахівців для надання послуг; продовження проведення інформаційних кампаній для підвищення обізнаності громадськості про права осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.
  3. 2031 – 2034 роки – забезпечення безбар’єрного доступу осіб з інвалідністю та осіб похилого віку до необхідних їм послуг (освітніх, культурних, соціальних, правничих), а також медичної, соціальної та психологічної допомоги; забезпечення повної інтеграції у соціальне та економічне життя; продовження проведення інформаційних кампаній; оцінювання реалізації Стратегії.

Стратегія відповідає виконанням міжнародних зобов’язань, які взяла на себе наша держава в межах Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також передбачено Планом України метою реалізації ініціативи ЄС «Ukraine Facility».

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

Безкоштовна реабілітація та протезування в Україні

Через війну кількість людей з ампутаціями в Україні постійно зростає. Проте, навіть втративши кілька кінцівок, людина може жити активно та реалізувати себе.

Кожен українець має право на якісну і безоплатну реабілітацію та протезування. Реабілітація людей з ампутаціями починається із моменту потрапляння до лікарні після травми. Процес відновлення – складний і тривалий. До нього залучені мультисциплінарні команди: лікарі, фахівці із реабілітації, протезисти, соціальні працівники.

Наступний етап відновлення – протезування. Заявку на отримання протеза та допоміжних засобів реабілітації може подати і військовий, і цивільний.

Для отримання послуг отримувач або його законний представник подає до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання (перебування) такі документи:

  • заяву про надання послуг із комплексної реабілітації (абілітації);
  • індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією, лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (для дітей з інвалідністю);
  • висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (для дітей віком до трьох років, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності) або інший документ, що посвідчує особу;
  • документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;
  • документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);
  • виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого;
  • довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (для отримувачів, які є внутрішньо переміщеними особами).

Отримувач або законний представник обирає реабілітаційну установу. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення протягом п’яти робочих днів (датою звернення є дата подання заяви) повинен поінформувати отримувача або його законного представника про прийняте рішення щодо його направлення на комплексну реабілітацію та (у разі прийняття позитивного рішення) надіслати установі, що надаватиме послуги, повідомлення про направлення отримувача на комплексну реабілітацію.

Після закінчення курсу комплексної реабілітації установа надає отримувачу довідку про надані реабілітаційні послуги та результати комплексної реабілітації.

Важливо! Держава безоплатно підтримує пацієнтів з ампутаціями на всіх етапах – гарантує реабілітацію, встановлення якісних протезів, покриває їхнє обслуговування, ремонт, заміну.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Київський р-н

єПотенціал: статус інвалідності залишається

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт Міністерства соціальної політики України єПотенціал, який має на меті внести зміни у систему соціального страхування.

Ключова ціль змін – зробити усе належне, аби людина отримала необхідну саме їй допомогу – зокрема, і соціальну для максимально можливого відновлення та подальшого життя. Таким чином, держава допоможе кожній людині реалізувати свій потенціал повною мірою та перейти від залежності до спроможності.

Варто також зазначити, що розмови, які точаться навколо скасування статусу інвалідності, є абсолютно безпідставними. За офіційною інформацією Міністерства соціальної політики України статус інвалідності залишається чинним. Всі чинні виплати, пільги чи права, які вже призначені особам з інвалідністю, залишаються.

Усі статуси також залишаються чинними: якщо інвалідність встановлена на певний строк, пільги діятимуть до завершення цього строку, а безстрокові пільги залишаються без змін (окрім прокурорів, чиновників та інших посадовців, як передбачено у відповідному рішенні РНБО). Люди з уже встановленим статусом інвалідності продовжать отримувати допомогу без додаткових вимог.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Холодногірський р-н

Спілкування з людьми з інвалідністю: як це робити правильно

Спілкування з людьми з інвалідністю є важливим аспектом створення інклюзивного суспільства. Відділ соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» нагадує, що важливо пам’ятати, що всі люди, незалежно від стану здоров’я, мають право на повагу, рівність і комфорт у спілкуванні.

Ось декілька рекомендацій, які допоможуть вам уникнути незручностей і створити позитивний діалог.

1. Повага до особистості, а не до інвалідності

Люди з інвалідністю, перш за все, є особистостями. Не варто фокусувати увагу на їхній інвалідності. Наприклад, замість «інвалід» краще казати «людина з інвалідністю», підкреслюючи людяність перед усім іншим.

2. Уникайте жалю

Не потрібно жаліти людину чи проявляти надмірну співчутливість. Більшість людей з інвалідністю не сприймають себе як жертв і цінують щире ставлення без співчуття, яке наголошує на їхньому становищі.

3. Запитуйте, якщо не впевнені

Якщо ви не знаєте, як допомогти або як правильно спілкуватися, не соромтеся запитати. Наприклад, замість того щоб автоматично допомагати людині на візку, спитайте: «Чи можу я вам допомогти?»

4. Говоріть напряму

Якщо людина має супроводжуючого, говоріть саме до неї, а не до її асистента. Це демонструє повагу до її самостійності та права на власну думку.

5. Дотримуйтесь етикету при спілкуванні

Якщо людина користується інвалідним візком, намагайтеся розмовляти на одному рівні, щоб уникнути дискомфорту.

Уникайте дотиків до технічних засобів (візків, милиць), оскільки це вважається вторгненням у особистий простір.

При спілкуванні з людьми з порушеннями слуху намагайтеся говорити чітко та дивитися в очі.

6. Не знецінюйте їхні можливості

Не варто припускати, що людина з інвалідністю не здатна виконати певну роботу чи завдання. Запитуйте про її можливості замість того, щоб робити висновки самостійно.

7. Уникайте стереотипів

Сприймайте людину як особистість із унікальними здібностями, а не через призму упереджень чи шаблонів. Наприклад, не всі люди з порушеннями зору мають надзвичайно гострий слух.

8. Будьте терплячими

Іноді людям з інвалідністю може знадобитися більше часу для відповіді чи дії. Терпіння та розуміння створюють комфортну атмосферу.

9. Навчайтеся інклюзивності

Дізнавайтеся більше про різні види інвалідності, етикет та особливості спілкування. Це допоможе уникнути незручних ситуацій і побудувати ефективне спілкування.

Головне правило спілкування з людьми з інвалідністю — це щирість, відкритість та готовність до співпраці. Ваша повага та увага можуть змінити ставлення до людей із різними можливостями у суспільстві, сприяючи рівності та взаєморозумінню.

Немишлянський р-н

Заняття для осіб з інвалідністю

У відділі соціальної роботи по Немишлянському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" спільно з соціальними партнерами проходять заняття для осіб з інвалідністю та членів їх сімей.

На початку заходу працівники відділу провели профілактичну бесіду щодо негативних явищ у молодіжному середовищі. Учасники заходу взяли активну участь у бесіді, поділилися позитивним і негативним досвідом та отримали листівки та буклети, де зазначина корисна інформація щодо подолання залежностей та організації, які надають допомогу.

Разом з тим для учасників партнери відділу провели заняття з арттерапії з метою зменшення емоційної напруги у взаємовідносинах у родинах. Учасники заходу малюють, роблять дихальні вправию. По закінченню обмінюються враженнями від спілкування та проведеного разом часу

 

ХМЦСС «Довіра»

Під час війни безбарʼєрність залишається у фокусі уваги влади

Під головуванням Заступника Керівника Офісу Президента України Ірини Верещук відбулася нарада щодо соціального захисту осіб з інвалідністю в умовах війни.

Особливу увагу зосередили на дітях та ветеранах.

У заході взяли участь: Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, а також представники Мінреінтеграції, МВС, МЗС, Мінветеранів, Мінмолодьспорту, МОЗ, МОН, Мінцифри.

Йшлося про придбання шкільних автобусів із місцями, спеціально призначеними для дітей з особливими освітніми потребами.

Також учасники наради розглянули питання щодо реалізації проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю», а саме:

• трансферу до автошкіл;

• компенсації за навчання керуванню транспортним засобом і переобладнання авто для осіб з інвалідністю;

• напрацювання методичних рекомендацій про порядок та умови створення автошкіл для людей з інвалідністю тощо.

Окремо порушувалося питання щодо розвитку адаптивних видів спорту для осіб з інвалідністю.

За результатами наради учасники домовилися посилити міжвідомчу координацію для реалізації конкретних практичних кроків із підтримки осіб з інвалідністю в умовах війни.

Київський р-н

Засоби реабілітації і грошові компенсації для осіб з інвалідністю: куди звертатися?

Кабінет міністрів України розширив перелік державних установ, до яких можна подати заяву для забезпечення засобами реабілітації і отримання грошових компенсацій.

Тепер це можна зробити і у територіальних відділеннях Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Заяви у паперовій формі необхідно подавати до:

  • місцевих органів соціального захисту населення;
  • уповноваженої посадової особи з питань соціального захисту виконавчого органу сільської/селищної/міської ради;
  • центру надання адміністративних послуг;
  • територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

У випадку, коли мова йде про електронну заяву, її необхідно подавати через:

  • електронний кабінет особи з інвалідністю;
  • єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Територіальне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю по місту Харкову і Харківській області знаходиться за адресою:

м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром 1-й під’їзд, кім. 16.

Графік роботи відділення:

Понеділок – четвер – з 09:00 до 18:00

П’ятниця – з 09:00 до 16:45

Обідня перерва – з 13:00 до 13:45.

Контактний телефон:

(057) 757-40-74

(093) 505-16-50

Електронна пошта: Kharkiv@ispf.gov.ua

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Записів з 1 по 10Всього: 113