Корисні посилання

Архів

ХМЦСС «Довіра»

Продовжуємо надавати соціальні послуги

Шановні отримувачі послуг та партнери, звертаємо вашу увагу, що Харківський міський центр соціальних служб «Довіра» продовжує надавати соціальні послуги та здійснює прийом громадян безпосередньо у відділах соціальної роботи по районам м. Харкова. Детальна інформація та контакти далі.

У зв’язку з дією в Україні воєнного стану та небезпекою через можливі обстріли м. Харкова прийом громадян здійснюється за попереднім записом.

 

Контактні дані:

✔️Відділ соціальної роботи по Індустріальному району м. Харкова

вул. Біблика, 20/8, 093 385 79 12;


✔️Відділ соціальної роботи по Київському району м. Харкова

вул. Алчевських, 5, 098 711 55 08;  

                
✔️Відділ соціальної роботи по Немишлянському району
м. Харкова

вул. Танкопія, 11/1, 096 518 04 61;              

  
✔️Відділ соціальної роботи по Новобаварському району
м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 11, 068 066 21 88;                 


✔️Відділ соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова

вул. Богдана Хмельницького, 8, 067 195 31 41; 


✔️Відділ соціальної роботи по Салтівському району м. Харкова

вул. Руслана Плоходька, 3, 063 465 88 03;


✔️Відділ соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова

вул. Плеханівська,  42, 091 615 09 98;                                 


✔️Відділ соціальної роботи по Холодногірському  району м. Харкова

вул. Полтавський Шлях, 46, 063 524 91 45;


✔️Відділ соціальної роботи по Шевченківському  району м. Харкова

м-н Свободи, 5, 6 під’їзд, 8 поверх, 066 194 24 19

Київський р-н

Протидія домашньому насильству: що нового у законодавстві?

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт №10249 щодо удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Новий законопроєкт дає можливість:

  • Збільшити на рівні місцевих громад кількість уповноважених служб, які можуть надати допомогу постраждалим від насильства.
  • Привести діюче законодавство у максимальну відповідність до ратифікованої Стамбульської конвенції.
  • Включити поняття насильства, пов’язаного зі збройним конфліктом.

Згідно нового законопроєкту планується здійснити розмежування повноважень між Міністерством соціальної політики та Національною сервісною службою у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Прийняття нового законопроєкту передбачає внесення змін до Сімейного кодексу України, а також до деяких діючих наразі законів, серед яких:

  • «Про охорону дитинства»;
  • «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»;
  • «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;
  • «Про медіацію».

Цим документом передбачено створення нових органів центральної влади, а також розширення переліку спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та запровадження спеціалізованої «гарячої лінії».

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

ХМЦСС «Довіра»

Грошова допомога від міжнародних організацій

❗️За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Грошова допомога для внутрішніх переселенців та постраждалого від воєнних дій населення передбачається в межах проєкту Консорціуму Реагування. Про це йдеться на сайті Благодійного фонду «Право на захист».

Консорціум Реагування (Ukraine Reaction Consortium) координує французька неурядова організація ACTED за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).

◾️Подати заявку можуть особи/родини, які ще не отримували таку допомогу від БФ «Право на захист», наразі не отримують її від міжнародних організацій та належать до однієї із перерахованих категорій населення:

1. ВПО (з 24.02.2022), які проживають у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях.

2. Постраждалі від воєнних дій (мають особисте житло, що пошкоджене/зруйноване із 24.02.2022 внаслідок воєнних дій, чи особа, яка з 24.02.2022 отримала поранення внаслідок обстрілу/воєнних дій і не є учасником бойових дій) у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській чи Харківській областях.

◾️Претенденти також мають відповідати одному або кільком критеріям вразливості:

• домогосподарство, яке складається виключно з особи або осіб літнього віку (60+);

• домогосподарство із трьома й більше дітьми;

• домогосподарство з дитиною віком до 2 років;

• домогосподарство з вагітною жінкою;

• домогосподарство з особою з інвалідністю І чи II групи.

❗️Щоб визначити, чи підпадаєте ви під умови програми, можна скористатися опитувальником для самоперевірки: https://r2p.org.ua/.../hroshova-dopomoha-u-mezhakh...

Сума допомоги становить 3600 гривень на особу на місяць та покриває тримісячний період. Тобто загальна сума допомоги на кожного члена родини становить 10 800 гривень.

Грошова допомога виплачуватиметься одноразово відразу за три місяці кожному члену домогосподарства окремо на його банківський рахунок, наданий під час реєстрації.

❗️Кошти для неповнолітніх та неповносправних/недієздатних осіб отримують їхні офіційні представники (батьки, опікуни, піклувальники тощо) за наявності відповідних документів.

◾️Реєстрація проводиться у спеціальних пунктах. Усі члени родини мають бути присутніми та мати із собою такі документи:

• паспорт громадянина України або закордонний паспорт;

• податковий номер кожного члена домогосподарства;

• свідоцтво про народження дітей (для дітей до 14 років);

• дійсний IBAN картки українського банку для отримання виплат (копія або фото довідки із реквізитами IBAN рахунку). Але не картки єПідтримка та єМалятко. Це має бути особистий гривневий рахунок (не ФОП), відкритий у будь-якому банку України. Він має бути дійсним ще щонайменше пів року з можливістю приймати перекази;

• будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).

❗️Дізнатися інформацію щодо роботи пунктів реєстрації можна в чат-боті за посиланням: https://t.me/response_consortium_r2p_bot

Київський р-н

З Днем матері!

Черговий творчий майстер-клас на базі Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» був присвячений затишному сімейному святу.

Починаючи з 2000 року в Україні День матері офіційно відзначають у другу неділю травня. Цього ж дня свято вшановують у більш, ніж 85 країнах світу, підкреслюючи важливість материнства і материнських зв’язків у будь-який час.

Щороку добрі традиції знову і знову підтверджують важливі слова – мама найдорожча людина у житті кожного із нас. Словесні і письмові привітання, тематичні листівки, різноманітні культурно-просвітницькі заходи, подарунки – все це і не тільки відбувається на честь мам всього світу.

Під час проведення майстер-класу діти намалювали тематичні малюнки до Дня матері, в яких вклали не лише свою творчість, а й частинку душевного тепла. Мама з малюком, яскраві квіти, матуся-модниця, мама з татом, який дарує квіти – на перший погляд, малюнки різні, але їх об’єднує одна ідея – всі вони присвячені найдорожчій людині у світі.

До заходу долучилися не лише дошкільнята і діти молодшого шкільного віку, а й їхні матусі, які також допомагали у створенні мальовничих шедеврів. Атмосфера у залі панувала тепла і невимушена, створюючи святковий настрій напередодні Дня матері, який цього року відзначають 12 травня.

На думку фахівців Відділу, спільні заняття дітей і батьків допомагають розкрити творчий потенціал малечі, зміцнити комунікативні навички та вміння працювати у колективі. Відвідуючи подібні заходи, діти розвиваються, відкривають багатогранність навколишнього світу, а також з цікавістю і користю проводять вільний час.

Нагадуємо, що творчі заняття для дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, що проживають на території Київського району міста Харкова, проходять кожну п’ятницю. Із задоволенням запрошуємо до Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» активну, цілеспрямовану та допитливу малечу до участі у творчому процесі. Спільна творчість батьків та дітей – це не лише цікаво проведене дозвілля, а й дієвий фактор зближення та єднання членів родини в цей непростий час.

Наші контакти:

м. Харків, вул. Алчевських, 5

тел.: 098-711-55-08; 725-19-37 (38, 39)

сайт: http://dovira.kh.ua/

facebook: https://www.facebook.com/viddil.kievskiy

instagram: www.instagram.com/css.kievrajon

Авторка: Юр’єва Ірина Сергіївна, провідний фахівець із соціальної роботи Відділу соціальної роботи по Київському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра»

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Благодійна допомога

На сьгодні досить актуальним є питання підтримання зв'язку з рідними, можливість не втратити його за будь яких обставин, навіть на значній відстані.

Адже дарувати тепло та заботу, підтримувати соціальні та родинні зв'язки, нагадувати про те, як ми любимо одне одного, підтримувати дружні стосунки можна, навіть за допомогою телефонного зв'язку. Тому, за сприяння працівників Відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» та представників компанії «Vodafone» отримувачі послуг Відділу отримали благодійну допомогу у вигляді стартових пакетів. Бажаємо приємного спілкування. Бережіть себе!

Шевченківський (Дзержинський) р-н

Профілактичний рейд

Спільний профілактичний рейд було проведено працівниками Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" разом із соціальними партнерами.

Працівники Відділу соціальної роботи по Шевченківському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра», Служби у справах дітей по Шевченківському району Департаменту служб у справах дітей, Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області провели спільний профілактичний рейд, відвідали родини, які перебувають у складних життєвих обставинах. Під час спілкування надавалися консультації щодо необхідності виконання батьківських обов’язків належним чином, відповідно до вимог чинного законодавства, дотримання правил безпечної поведінки під час воєнних дій, надавалися контакти соціальних партнерів, де можна отримати послуги відповідно до потреб.

Холодногірський (Ленінський) р-н

«Патронат над дитиною, що це?»

В наш теперішній неспокійний час, сповнений небезпек та невідомості, постає важливе питання, яке задає собі кожен фахівець із соціальної роботи коли виникає складна ситуація в родині з різних причин, чи то невиконання батьківських обов’язків, чи втрата дієздатності батьків, чи хвороба, яка потребує госпіталізації, чи втрата батьків: «Де буде перебувати дитина на час подолання складних життєвих обставин?»

Це питання завжди було дуже важливим, але саме зараз є надзвичайно актуальним. Ув’язку з війною в нашій країні збільшилась кількість дітей, які залишились без батьків, або родина потрапила в таку ситуацію, яку без допомоги громади не подолає.

Важливо та бажано, щоб дитина залишилась в своїй громаді з близькими родичами або друзями сім’ї. А якщо немає таких родичів і близьких друзів, або у них немає змоги чи бажання взяти до себе дитину? Ось тут нам на допомогу прийде патронатна родина.

Що ж це патронат над дитиною? Патронат – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Головною метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на реінтеграцію дитини у сім’ю або надання дитині відповідного статусу для прийняття подальших рішень з урахуванням найкращих інтересів дитини щодо забезпечення її права на виховання у сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних.

Є багато переваг запровадження послуги патронату над дитиною в громаді, а саме:

  • Дитина залишиться проживати в своїй громаді;
  • Для дитини будуть створені належні умови для освіти та розвитку, якісної соціальної психологічної реабілітації дитини;
  • Біологічна сім’я має можливість спілкуватися з дитиною під час її перебування під патронатом;
  • Системний моніторинг можливості повернення дитини до батьків, або пошук нової сім’ї для дитини
  • Оптимальний час для прийняття найкращого для дитини рішення, яке максимально відповідає її потребам (протягом 3-х, максимум 6 місяців);
  • Можливість раннього втручання в сім’ю та запобігання недогляду дитини, жорстокого ставлення до неї, попередження потрапляння дитини в інтернатні заклади;
  • Громада не витрачає кошти на утримання дитини, все фінансується з державного бюджету (плата за догляд патронатному вихователю та витрати на утримання дитини);

Хто може бути патронатним вихователем:

Кандидат у патронатні вихователі – це особа, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі та має:

- Добровільного помічника – повнолітнього члена сім’ї, чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові пройти навчання і надати допомогу у догляді за дитиною, влаштованою до сім’ї патронатного вихователя

- Належні житлові умови за місцем свого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідної кімнати, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей.

Патронат над дитиною – це гарна послуга яка дозволяє з найменшими травмами для дитини та її сім’ї подолати складні життєві обставини.

Тому, якщо у вас після прочитаного з’явиться бажання дізнатись більше про послугу патронату над дитиною, або стати кандидатом у патронатні вихователі, звертайтеся до Відділу соціальної роботи по Холодногірському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, буд. 46, щоденно з понеділка по п’ятницю з 9.00до 15.00 за попереднім записом по телефону: 725 34 48; 0635249145.

 

Новобаварський (Жовтневий) р-н

Профілактичні бесіди з підобліковими Новобаварського районного відділу Філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Працівники відділу соціальної роботи по Новобаварському району м. Харкова ХМЦСС «Довіра» проведені індивідуальні профілактичні бесіди з підобліковими Новобаварського районного відділу Філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

В ході бесіди з особами, які перебувають на обліку, надано інформацію про діяльність та послуги Відділу, обговорено наявні соціальні питання, було розглянуто питання домашнього насильства, основні його прояви та відповідальність за  вчинення домашнього насильства, обговорено норми Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Крім цього розглянуто питання  шляхів налагодження взаємодії з оточенням, проведено профілактичну бесіду, направлену на упередження вчинення нових або повторних правопорушень.

 

Слобідський (Комінтернівський) р-н

Прийом громадян

Фахівці відділу соціальної роботи по Слобідському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб «Довіра» продовжують здійснювати прийом громадян та надавати соціальні послуги за потребою.

Під час прийому, з членами родини також проводяться профілактичні бесіди з метою формування відповідального батьківства, ведення здорового способу життя, недопущення виникненню негативних явищ в сім’ї та попередження домашнього насильства, тощо.

Нагадуємо, що мешканці Слобідського району м. Харкова можуть отримати соціальні послуги за особистим зверненням до спеціалістів Відділу за попереднім записом за телефоном +38 (091) 615 09 98.

Основ’янський (Червонозаводський) р-н

Контроль за цільовим використанням коштів при народженні дитини

Фахівці відділу соціальної роботи по Основ'янському району м. Харкова Харківського міського центру соціальних служб "Довіра" (ВСР по Основ`янському району) здійснюють контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей. 

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, фахівцями складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Під час відвідування сімей проведено бесіди щодо ведення здорового способу життя; недопущення бездоглядності дітей та вчинення насильства над ними; профілактики травматизму у побуті; сумлінного виконання батьківських обов’язків по догляду та вихованню дітей, а також відповідальності за їх життя та здоров’я. Надано соціальні послуги консультування та соціальної профілактики. У разі коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини) сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями ВСР по Основ`янському району.

Записів з 1 по 10Всього: 60